Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bayern Munich vs Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3
Future7
Ευτυχως για τον Παο που η Μπάγερν κάνει τη μια βλακεία μετά την αλλη.

Πλεον πολυ κοντά στη νίκη
Looter
Ο ΠΑΟ αν μπει οκτάδα θα πρέπει να νιώθει ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ με αυτό το ρόστερ.
Έχασε από μια αστεία ομάδα παίζοντας ακόμα πιο αστείο μπάσκετ.
Περισσότερα σε λίγο , με έπιασαν τα νεύρα μου.
all_around
Τι έκανε πάλι ο Γκιστ; Τζάμπα ήττα... Γενικά φέτος στην έναρξη μου φαίνεται τρομερά ντεφορμέ, πρέπει να ανέβει...

Τα είπατε για Τομας και άλλοι... Ο Πάνκο του 2018...
basketikos13
QUOTE(Looter @ Oct 16 2018, 23:22 ) *
Ρε 4/20 τρίποντα και ο Λοτζο στον πάγκο;;
Μήπως τραυματιστηκε;;


Εχουμε προβλημα στο σουτ, ο θανασης παει και σημερα εξαιρετικα, ο μητογλου το ιδιο.
Αλλα φετος εμεις εχουμε συστημα σφαιροπουλου: ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ...
Samurai13
παίξαμε άσχημα και χάσαμε. ο γκιστ στο τέλος έκανε το ίδιο λάθος που έκαναν άλλες 5 φορές μέσα στο παιχνίδι. ο θανάσης όσο καλός ήταν μέχρι το 3ο δεκάλεπτο,άλλο τόσο κακός ήταν στο τέλος με τα χαζά φάουλ,τις ανύπαρκτες άμυνες κλπ. όπως και να χει ήταν από τα ματς που δεν πρέπει να χάσουμε και το χάσαμε,αναγκαστικά θα πρέπει να καλύψουμε αλλού το σημερινό αποτέλεσμα
Future7
Τελικά αν και δώθηκαν χρυσές ευκαιρίες για νίκη, δεν ήρθε.

Ένας ακόμα αγώνας που επιβεβαιώνει όσα γράφαμε περι του 4, του 5, του Παπαπετρου κλπ.

Respect στον Ντινο. Μακάρι να μείνει συγκεντρωμένος και να εξελιχθεί. Έχει ολα τα φόντα !!!
pan24
Ενα μπραβο στον Μητογλου που με διαψευδει γιατι ποτε δεν τον πιστεψα
The Mailman
Εγώ δεν καταλαβαίνω πως γίνεται κάθε χρόνο οι κυβερνητικοί να βάζουν στόχο το final4 και κάθε χρόνο να αποδυναμώνουν το ρόστερ και να χαμηλώνουν το μπάτζετ, προφανώς είναι αρχή ακόμα αλλά με τέτοιο μπάσκετ και τέτοιες ήττες δεν πάμε πουθενά, η απουσία του λοτζο φάνηκε σήμερα ...4/20 τρίποντα.. στο 5 άφαντοι, κέρδος ο μητογλου .
nvip13
Βρε μπαγάσα Τσαβι τι εχεις φτιαξει φετος..

Με μια τοσο τραγικη ομαδα καταφερες να χασεις και αν δεν ηταν ο γερο Λανγκφορντ θα είχες χασει και ευκολα.

Τρομερη στελέχωση και φετος.
Ginobili
QUOTE(basketikos13 @ Oct 16 2018, 21:36 ) *
Εχουμε προβλημα στο σουτ, ο θανασης παει και σημερα εξαιρετικα, ο μητογλου το ιδιο.
Αλλα φετος εμεις εχουμε συστημα σφαιροπουλου: ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ...

Βαρεθηκα....ξενερωσα...δεν παω την Πεμπτη.
Ακουσα το 2ο ημιχρονο....στο ραδιο...τριποντο...ουτε με αιτηση..που παμε...
Του χρόνου...υπομονη,μπας και φυγει ο Πασκουάλ...και κάνουμε τιποτα της προκοπής στην Ευρώπη....500 Κ ο Βουγιουκας...500Κ Λεκαβιτσιους,500 Κ ο Παπαγιαννης...και καθονται στον πάγκο.
Και κοντευουμε 2019..και περιμενουμε να παρουμε παιχνιδια με τον Γκιστ στα γεραματα...
Μακάρι να έρθειο ο Σάρας του χρόνου...μπας και δουμε και κανα play ...να βγαινει...χωρίς να περιμένουμε να τα σκαρφίζεται όλα ο Καλάθης.

QUOTE(pan24 @ Oct 16 2018, 21:39 ) *
Ενα μπραβο στον Μητογλου που με διαψευδει γιατι ποτε δεν τον πιστεψα

κι εγώ το ιδιο
stefkorner
η ομαδα αν κερδιζε σημερα θα κερδιζε απο την αμυνα της και μονο!
δεν ξερω αν θα ειχε αλλαξει η ιστορια,μπορει και παλι να χαναμε,αλλα αισθανομαι πως λαθος την ειδε ο Πασκουαλ ,που πηγε να αλλαξει προσεγγιση στην εναρξη της 4ης περιοδου.
ξεκινα εκει με την 5δα που μπορει να μην σου εδωσε πολυ σκορ ,αλλα τουλαχιστον δεν αφησε και την Μπαγερν να βρει ρυθμο : Καλαθης-Παππας-Θανασης-Μητογλου-Γκιστ και οταν ειναι αν δεις οτι χρειαστεις σκοραρισμα βαζεις Λανγκφορντ και ξεκουραζεις Μητογλου με Ντεσον ,η βαζεις και Λασμε!
στην 4η περιοδο συνεχισαμε αστοχοι,αλλα δεν παιξαμε και καλη αμυνα!
χασαμε απο μια Μπαγερν με αρκετα γεματο ροστερ και πολλες λυσεις,που ομως δεν ειναι ακομα καθολου καλα !χρυση ευκαιρια ηταν και δυστυχως βλεπουμε οτι η ηττοπαθεια των δυο προηγουμενων ετων δυσκολα φευγει !
συμφωνω επισης για Λοτζο !σε μια μερα που δεν ειχαμε καθολου σκορ απο την περιφερεια ηταν επιβεβλημενο να ψαξει ο Τσαβι στο 2ο ημιχρονο να βρει κατι απο τον καλυτερο σουτερ μας

Putnam
QUOTE (basketikos13 @ Oct 16 2018, 23:36 ) *
Εχουμε προβλημα στο σουτ, ο θανασης παει και σημερα εξαιρετικα, ο μητογλου το ιδιο.
Αλλα φετος εμεις εχουμε συστημα σφαιροπουλου: ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ...


ο πασχαλης το εχω ξαναπει οτι εγκλωβιζεται στο μεγαλο ροτεισον, αποτελεσμα πχ οτι σε σημεια που δεν βρισκαμε σκορ ειχε ξεχασει τον λοτζεσκι, ενω κρατησε πολυ λασμε που ηταν φυρα

ευτυχως που βγαινει ο μητογλου αλλιως με 4αρι τομας δεν θα βλεπαμε καμια προκοπη

ο λασμε δεν μπορει ο ανθρωπος, ασε που σε καθε ματς απο την πρωτη σεζον που τον θυμαμαι στην ομαδα κανει μονιμως κινητα σκριν καξ ευτυχως του σφυρανε μονο 1 ανα αγωνα, τον ξεχασε και μεσα στο παρκε αποψε ο πασχαλης

θανασης μας εκαψε στο τελος με χαζες αμυνες, παπαπετρου ψαχνεται ακομα, λεκαβιτσιους πολυ θετικος, γενικα πολλες λαθος πασες αποψε με κερασακι την τελευταια του γκιστ, ο παππας πολυ καλος αμυντικα

πολυ κακη βραδια στο τριποντο για να παρεις εκτος εδρας αγωνα, το οτι κριθηκε στον ποντο δειχνει οτι θα το πουλαμε ακριβα το τομαρι μας φετος, το ιδιο ματς αν γινοταν περυσι πιστευω θα το χαναμε με 10 ποντους
Ginobili
QUOTE(The Mailman @ Oct 16 2018, 21:39 ) *
Εγώ δεν καταλαβαίνω πως γίνεται κάθε χρόνο οι κυβερνητικοί να βάζουν στόχο το final4 και κάθε χρόνο να αποδυναμώνουν το ρόστερ και να χαμηλώνουν το μπάτζετ, προφανώς είναι αρχή ακόμα αλλά με τέτοιο μπάσκετ και τέτοιες ήττες δεν πάμε πουθενά, η απουσία του λοτζο φάνηκε σήμερα ...4/20 τρίποντα.. στο 5 άφαντοι, κέρδος ο μητογλου .

τους κάναμε και νεο ρεκορ στα διαρκειας τρομάρας μας...για να έχουμε 10 παικτες των 400Κ...και μας λενε πάνε για final4 και κουπα....και το ταβανι τους ειναι το τοπ8...
all_around
Καλάθης-μέτρια βραδιά...Στην αρχή κακός, μετά ανέβηκε, στο 4ο 10λεπτο δεν πήρε πρωτοβουλίες

Λανγκφορντ- πολύ καλός, ειδικά στο 4ο 10λεπτο, για αυτό το ρόλο τον πήραμε. Έκανε και τον play maker σε κάποια φάση στο 2ο 10λεπτο

Παπαπέτρου-Πολύ άσχημη απόδοση.Φορτώθηκε με φάουλς νωρίς, αλλά πάλι ήταν κακός για όσο έπαιξε

Μήτογλου- Πολύ καλός, ανεβαίνει συνεχώς, αξιόπιστη μονάδα ροτέισον πλέον... Το ότι έπαιξε στη θέση του ο Τόμας οφείλει η Μπαγερν το ματς. Θα μπορούσε να τον αλλάξει ο Παπαπέτρου ως 4αρι ή ο Θανάσης

Γκιστ- μέτριος, όπως παίζει από την αρχή της χρονιάς. Δεν θυμίζει καν τον περσινό Γκιστ. Δεν ξέρω γιατί, ίσως δεν έχει ρυθμό και δυσκολεύεται να καλύψει τρύπες, παρότι πάιζει μαζί με Μήτογλου που δίνει μεγάλη βοήθεια σε άμυνα ψηλά και στα ριμπάουντ...

Λεκαβίτσιους- πολύ καλός όσο έπαιξε στο ρόλο που πρέπει να έχει

Παππάς- καλός, μαχητικός αλλά άστοχος. Δεν έδωσε τίποτα στην επίθεση ενώ ήταν χρήσιμος στην άμυνα

Θανάσης- μέτριος, καμμιά σχέση με το ματς με Μακάμπι. Φαίνεται να υπάρχει ακόμα θέμα στη συνεννόηση στην άμυνα

Λοτζο-μέτριος, όσο έπαιξε δεν ήταν κακός αλλά έχανε αμυντικά χωρίς να προσφέρει κάτι εξαιρετικό στην επίθεση

Τόμας-Κακός, σε ακόμα ένα ματς φοβερή τρύπα στην άμυνα (κρίμα για τέτοιο σώμα) και στην επίθεση έχασε πολλά εύκολα σουτ, όπως και στην πρεμιέρα

Λάσμε- καλός, κατά στιγμές μου θύμισε τον παλιό Λάσμε αλλά τώρα είναι 36... με ότι συνεπάγεται αυτό...


Λείπουν πάντως οι έυκολοι πόντοι με πικ εν ρολ που παίρναμε πέρσι...΄ισως λόγω του κακού σπέισινγκ...
jazz thrilos
QUOTE (pan24 @ Oct 16 2018, 23:39 ) *
Ενα μπραβο στον Μητογλου που με διαψευδει γιατι ποτε δεν τον πιστεψα

Κι εγω το ίδιο. Πολλοι μαζευόμαστε. Μακάρι να βελτιωθεί κι άλλο.


Έχει δικιο ο φιλος παραπάνω, χωρις τον Λανγκφορντ ο Παο στο 4ο δεκάλεπτο θα έχανε πιο εύκολα. Νομίζω οτι οι περισσότεροι περιμέναμε εδω μεσα οτι βραδιές που ο Καλαθης θα είναι μέτριος, δικαιούται ο ανθρωπος, ο Παναθηναικος θα είχε προβλημα δημιουργίας. Οτι και να προσδοκούν μερικοί, ο Λανγκφορντ, ο Παππας και ο Λεκα δημιουργικα είναι 3-4 κλάσεις κατω του Καλαθη και γενικα μέτριοι (δημιουργικα) για ευρωλίγκα.

Πολλα ερωτήματα για Πασκουαλ. Τι φάση ο Ιωάννης; Γιατι έπαιξε σχεδον ολο το 4ο με 4 φάουλ και στην γνωστή μέτρια κατάσταση; Ο Λοτζεσκι τι έπαθε; Με τον Παπαγιάννη τι έγινε; Ο Τόμας τι δουλεια είχε στο παρκε στις αμυνες; Τα plays στο τέλος τι ακριβως είχαν εκτος απο το προφανες; Δηλ. ατομικη ενέργεια Λανγκφορντ;

Κακή ήττα. Βεβαια η Μπαγερν θα φαει κανα δυο μεγάλους ακόμα, αλλα ο Παναθηναικος έπρεπε να την αποφυγει την μπανανοφλουδα.

Edit: Ενοχλησεις στο ποδι ο Λοτζεσκι. Αυριο εξετασεις, λενε στο ραδιο.
stefkorner
QUOTE (Ginobili @ Oct 17 2018, 05:49 ) *
τους κάναμε και νεο ρεκορ στα διαρκειας τρομάρας μας...για να έχουμε 10 παικτες των 400Κ...και μας λενε πάνε για final4 και κουπα....και το ταβανι τους ειναι το τοπ8...



εννοια σου,αυτο θα ερθει η ωρα που θα το θυμηθουμε αν χρειαστει..!ειδικα εμεις που το πηραμε το διαρκειας !
γιατι δεν γινεται να εισαι η ομαδα με τα περισσοτερα διαρκειας στην ευρωλιγκα (σε αυξημενες τιμες..), με τα εσοδα σου να πηγαινουν μια χαρα και απο χορηγιες-να βαζεις και μεγα χορηγο διπλα στο ονομα -ολα καλα και να ψαχνεις να σε ξελασπωνουν ως βασικοι,παικτες των 500κ!
να το τονισουμε οτι σημερα χασαμε απο μια ομαδα με μεγαλυτερο μπατζετ !αυτο δεν πρεπει να αποτελει δικαιολογια ,αλλα αφορμη για προβληματισμο ! χαμηλοτερο μπατζετ απο την Μπαγερν(και μαλιστα αρκετα χαμηλοτερο) δεν ξερω κατα ποσο δικαιολογειται να εχεις ! (και μη μου πει κανεις οτι η Μπαγερν αντλει λεφτα απο την εννοια Μπαγερν και απο το ποδοσφαιρικο τμημα! γιατι αν ειναι ετσι,να εφτιαχνε τοτε και κορυφαια ομαδα βολει ξερωγω

η αναζητηση ποιοτητας και λυσεων αναζητειται και σε παικτες αξιας !εκει που θα πρεπει ας πουμε να εχεις ενα 4ρι αξιας και ενα 5ρι να φραξει την ρακετα,πηγες σε διδιμο με Ντεσον ,που στην αμυνα τον βαλαν στα καλαθια και τον τιμιο γεροντα Λασμε !να πουμε πολλα για τον Πασκουαλ,αλλα να αναλογιστουμε και τι δυναμικης ειναι οι παικτες απο τους οποιους πρεπει να αναζητησει τις λυσεις,οταν η μπαλα καιει..
Ginobili
QUOTE(stefkorner @ Oct 16 2018, 21:00 ) *
εννοια σου,αυτο θα ερθει η ωρα που θα το θυμηθουμε αν χρειαστει..!ειδικα εμεις που το πηραμε το διαρκειας !
γιατι δεν γινεται να εισαι η ομαδα με τα περισσοτερα διαρκειας στην ευρωλιγκα (σε αυξημενες τιμες..), με τα εσοδα σου να πηγαινουν μια χαρα και απο χορηγιες-να βαζεις και μεγα χορηγο διπλα στο ονομα -ολα καλα και να ψαχνεις να σε ξελασπωνουν ως βασικοι,παικτες των 500κ!
να το τονισουμε οτι σημερα χασαμε απο μια ομαδα με μεγαλυτερο μπατζετ !αυτο δεν πρεπει να αποτελει δικαιολογια ,αλλα αφορμη για προβληματισμο ! χαμηλοτερο μπατζετ απο την Μπαγερν(και μαλιστα αρκετα χαμηλοτερο) δεν ξερω κατα ποσο δικαιολογειται να εχεις ! (και μη μου πει κανεις οτι η Μπαγερν αντλει λεφτα απο την εννοια Μπαγερν και απο το ποδοσφαιρικο τμημα! γιατι αν ειναι ετσι,να εφτιαχνε τοτε και κορυφαια ομαδα βολει ξερωγω

η αναζητηση ποιοτητας και λυσεων αναζητειται και σε παικτες αξιας !εκει που θα πρεπει ας πουμε να εχεις ενα 4ρι αξιας και ενα 5ρι να φραξει την ρακετα,πηγες σε διδιμο με Ντεσον ,που στην αμυνα τον βαλαν στα καλαθια και τον τιμιο γεροντα Λασμε !να πουμε πολλα για τον Πασκουαλ,αλλα να αναλογιστουμε και τι δυναμικης ειναι οι παικτες απο τους οποιους πρεπει να αναζητησει τις λυσεις,οταν η μπαλα καιει..

Ενοχλήσεις στην γαμπα ο Λοτζεσκι και δεν επαιξε στο 2ο ημιχρονο.
Δεν βγαινει ετσι η χρονιά...δεν υπάρχει σουτ...να σε ξελασπώσει κάποιος.Βρες κανα σουτερ να φερεις κομπο γκαρντ Πασκουάλ...γιατί τωρα δεν υπάρχει Ρίβερς να βαζει Τζορντανικά...και Τζέιμς...
Βασικά στον Δ.Γ το λέω αυτό....για να μην μας σπάσουν περισσότερο τα νευρα φέτος.
Βαρεθήκαμε....
Άκου κει 240 ευρω για διαρκειας....για να βλέπω τον Καλάθη με 8 μετριους..
Στα διαλα....πάω να δω Σάρας 3D....από παλια...
Looter
ΔΕΝ δέχομαι κουβέντα περί budget.
ΤΡΑΓΙΚΗ στελέχωση υπάρχει με ανορθογραφίες που βγάζουν μάτι.
Έχουν ξοδευτεί 2.5 από τα 9 εκατομμύρια του budget για να μην υπάρχει ΟΥΤΕ ένα σύγχρονο 5αρι.
Ο Τομας στο 4 για ομάδα που έχει στόχο το final 4 είναι μπασκετικό ανέκδοτο.
Περιφερειακή άμυνα με Καλαθη ,Κιθ , Παππα , Λοτζο δε θα υπάρξει ποτε και ο Καλαθης θα σκάσει από νωρίς φέτος.
Ποσο λίγος φαίνεται ο Παπαπετρου μπροστά στο Ριβερς που έφυγε. Έχει όμως ελληνικό διαβατήριο , θα μας πάει final 4 χωρίς αγώνες.
Ποσο λιγος φαινόταν ο Παππας μπροστά στον Κόπονεν; Ο ένας έπαιζε για την ομάδα και ήταν ΤΟΣΟ οικονομικός στο παιχνίδι και ο άλλος κοιτούσε μόνο το καλάθι και το πως θα γίνει ήρωας παίζοντας κλασικά άμυνα με τα χέρια διαμαρτυρόμενος στους διαιτητές.

Την άμυνα που έπαιζαν Κρις , Ριβερς , Τζειμς για 30+ λεπτά ο καθένας ΔΕ θα τη βρει η ομάδα όσα σχήματα και αν αλλάξει με τον 36αρη Λασμε , τον 35αρη Κιθ και τον άχρωμο και άοσμο Τομας.
Ginobili
QUOTE(Looter @ Oct 16 2018, 22:12 ) *
ΔΕΝ δέχομαι κουβέντα περί budget.
ΤΡΑΓΙΚΗ στελέχωση υπάρχει με ανορθογραφίες που βγάζουν μάτι.
Έχουν ξοδευτεί 2.5 από τα 9 εκατομμύρια του budget για να μην υπάρχει ΟΥΤΕ ένα σύγχρονο 5αρι.
Ο Τομας στο 4 για ομάδα που έχει στόχο το final 4 είναι μπασκετικό ανέκδοτο.
Περιφερειακή άμυνα με Καλαθη ,Κιθ , Παππα , Λοτζο δε θα υπάρξει ποτε και ο Καλαθης θα σκάσει από νωρίς φέτος.
Ποσο λίγος φαίνεται ο Παπαπετρου μπροστά στο Ριβερς που έφυγε. Έχει όμως ελληνικό διαβατήριο , θα μας πάει final 4 χωρίς αγώνες.
Ποσο λόγος φαινόταν ο Παππας μπροστά στον Κόπονεν; Ο ένας έπαιζε για την ομάδα και ήταν ΤΟΣΟ οικονομικός στο παιχνίδι και ο άλλος κοιτούσε μόνο το καλάθι και το πως θα γίνει ήρωας παίζοντας κλασικά άμυνα με τα χέρια διαμαρτυρόμενος στους διαιτητές.

Την άμυνα που έπαιζαν Κρις , Ριβερς , Τζειμς για 30+ λεπτά ο καθένας ΔΕ θα τη βρει η ομάδα όσα σχήματα και αν αλλάξει με τον 36αρη Λασμε , τον 35αρη Κιθ και τον άχρωμο και άοσμο Τομας.

500 Κ ο Βουγιούκας...αλλα τοσα ο Λεκα...άλλα τοσα ο Παπαγιαννης...για να καθονται πάγκο...
Που ειναι η άμυνα μας?
Που είναι ένας Οκαρο...να φάει την μπάλα στο τέλος?
Με τον Γερογκιστ....να παιρνει 800-900Κ.... και αλλα 800 ο Παπας....δεν πας final4.
Όταν η Εφες πήρε για μπακ απ τον Μισιτς που ειναι ντουλαπα και παικταρας...και εμεις πα΄λευουμε με τον Λεκα να δωσει ανασες....
Άσε μας ρε Τσάβι....
Καταντησαμε να λεμε "μακαρι να χαμε έναν Κουζμιτς"
RipCity
Sorry αλλά δεν ισχύει ότι η Μπάγερν έχει μεγαλύτερο μπάτζετ, σε καμιά περίπτωση.
stefkorner
QUOTE (RipCity @ Oct 17 2018, 05:20 ) *
Sorry αλλά δεν ισχύει ότι η Μπάγερν έχει μεγαλύτερο μπάτζετ, σε καμιά περίπτωση.


μην εισαι σιγουρος αδελφε !μαλλον εκτιμηση κανεις ,ενω εγω εχω στοιχειοθετημενο να παραθεσω ,δεν το λεω απλα για να ενισχυσω τα υπολοιπα που αναφερω γιατι ετσι μου ηρθε (αλλωστε το εγραψα και πριν το ματς)
απλα δεν ειμαι τωρα σε φαση ,να ψαξω τον σχετικο συνδεσμο!απο αυριο
RipCity
QUOTE (stefkorner @ Oct 16 2018, 23:25 ) *
μην εισαι σιγουρος αδελφε !μαλλον εκτιμηση κανεις ,ενω εγω εχω στοιχειοθετημενο να παραθεσω ,δεν το λεω απλα για να ενισχυσω τα υπολοιπα που αναφερω γιατι ετσι μου ηρθε (αλλωστε το εγραψα και πριν το ματς)
απλα δεν ειμαι τωρα σε φαση ,να ψαξω τον σχετικο συνδεσμο!απο αυριο


Μπααα σίγουρος είμαι.
stefkorner
QUOTE (RipCity @ Oct 17 2018, 05:27 ) *
Μπααα σίγουρος είμαι.


Ναι οκ !ισως η δικη σου σιγουρια σε κανει να αμφισβητεις πληροφοριες απο μεσα που λενε για μπατζετ 10μυριων της Μπαγερν (ενω του Παο ειναι σιγουρα κατω απο 10,στα 9) για μενα η πραγματικοτητα ομως μπορει να ειναι διαφορετικη απο την δικη σου σιγουρια
jazz thrilos
Εγώ δεν καταλαβαίνω πως απο το "ο παναθηναικος θα κανει 6/6 σχετικα εύκολα" φτασαμε να σχολιάζουμε οτι η Μπαγερν έχει μεγαλύτερο μπατζετ, αν έχει. Ε, και; Γιατί το σχολιάζουμε; Επειδη για να παιξει ο Καλαθης ας πούμε στην Μπαγερν πρέπει να του δωσουν 4 εκατομμυρια τον χρόνο; Επειδη πληρώνουν υπεραξίες οι "μικροί" πρέπει να κλαίμε για τα μπάτζετ μας; Ο Παναθηναικος και ο Πασκουαλ θα έπρεπε με την τεχνογνωσία αλλα και το brand name της ομάδας να έχουν πείσει πολυ καλύτερους παιχτες απο αυτους που έχει με 500k να έρθουν στην ομάδα. Ο Μπουκερ πόσα παίρνει αραγε; Περισσοτερα απο τον Λασμε;
RipCity
QUOTE (stefkorner @ Oct 16 2018, 23:30 ) *
Ναι οκ !ισως η δικη σου σιγουρια σε κανει να αμφισβητεις πληροφοριες απο μεσα που λενε για μπατζετ 10μυριων της Μπαγερν (ενω του Παο ειναι σιγουρα κατω απο 10,στα 9) για μενα η πραγματικοτητα ομως μπορει να ειναι διαφορετικη απο την δικη σου σιγουρια


Ε ναι με την εφορία όντως τόσο θα πάει,εκεί δε δίνουν ινφός χωρίς εφορια όπως έχουμε συνηθίσει εδώ. Διάβασα δηλώσεις του προέδρου ότι θέλει η ομάδα να καλύπτει μόνο της τα έξοδα και δεν παίρνει απ' το ταμείο του ποδοσφαίρου κι ότι υπολείπεται οικονομικά των μεγάλων κλαμπ. Από κει και πέρα αν εσύ με αυτούς τους παίκτες θεωρείς ότι υπάρχουν 6-7 συμβόλαια κοντα η ανω του 1Μ για να φτάσει στα 10 δικαίωμα σου.
stefkorner
QUOTE (RipCity @ Oct 17 2018, 05:36 ) *
Aπό κει και πέρα αν εσύ με αυτούς τους παίκτες θεωρείς ότι υπάρχουν 6-7 συμβόλαια κοντα η ανω του 1Μ για να φτάσει στα 10 δικαίωμα σου.


δεν χρειαζεται να εχει 6-7 συμβολαια ανω του 1m για να φτασει τα 10,καθως εχει γεματο ροστερ 13παικτων ,οπου δεν ειναι πολλοι αυτοι που θα παιρνουν κατω απο 500,ακομα και αυτοι που βρισκονται στο 10-12! γενικα δεν εχει φτηνους ρολιστες,γιατι βασικα εχει ελαχιστους Γερμανους !επισης πληρωνει μεχρι παικτη παροπλισμενο (τον Ματσβαν )
δες λιγο καλυτερα το ροστερ της
basket72
QUOTE (jazz thrilos @ Oct 17 2018, 00:33 ) *
...Επειδη για να παιξει ο Καλαθης ας πούμε στην Μπαγερν πρέπει να του δωσουν 4 εκατομμυρια τον χρόνο; Επειδη πληρώνουν υπεραξίες οι "μικροί" πρέπει να κλαίμε για τα μπάτζετ μας;



Σωστό αυτό, με τους μικρούς ή με τους "αντιτουριστικούς" κατεψυγμένους Ρώσους. Ο Λάνγφορντ ας πούμε θα έπαιρνε περισσότερα για να πάει σε Γερμανία ή Ρωσία, το ίδιο κι ο Τόμας, ακόμα κι ο Λάσμε που είναι κι ο μεγαλύτερος όλων.
Κάτι αντίστοιχο ισχύει και με εμάς, πόσο μάλλον από τη στιγμή που κλείσαμε τον Μπλατ.
Και οι δύο είναι ομάδες που μπορούν να κλείνουν πιο οικονομικά τους περισσότερους εκ των ξένων. Εκτός κι αν είναι κανείς Σίνγκλετον, ξέρω εγώ που είναι "κίλερ" στα συμβόλαια του, ο τύπος. Δεν κάνει σκόντο. smiley.gif
RipCity
QUOTE (stefkorner @ Oct 16 2018, 23:43 ) *
δεν χρειαζεται να εχει 6-7 συμβολαια ανω του 1m για να φτασει τα 10,καθως εχει γεματο ροστερ 13παικτων ,οπου δεν ειναι πολλοι αυτοι που θα παιρνουν κατω απο 500,ακομα και αυτοι που βρισκονται στο 10-12! γενικα δεν εχει φτηνους ρολιστες,γιατι βασικα εχει ελαχιστους Γερμανους !επισης πληρωνει μεχρι παικτη παροπλισμενο (τον Ματσβαν )
δες λιγο καλυτερα το ροστερ της


Το έχω δει, έκανα κι αφιέρωμα. Δε με διαβάζεις; smiley.gif

τεσπα ας πούμε για την τρύπα του όζοντος που έχετε στη ρακέτα καλύτερα. Θέλετε ψηλό για περίπου δέκατη σερί σεζόν.
stefkorner
QUOTE (RipCity @ Oct 17 2018, 05:49 ) *
Το έχω δει, έκανα κι αφιέρωμα. Δε με διαβάζεις; smiley.gif

τεσπα ας πούμε για την τρύπα του όζοντος που έχετε στη ρακέτα καλύτερα. Θέλετε ψηλό για περίπου δέκατη σερί σεζόν.


οπα,προσεξα οτι εγραψες για ομαδα ,αλλα δεν συγκρατησα ποια !

καλα ναι τρυπα γενικα γυρω απο την ρακετα !εγω προσθετω στο 4 μια μεγαλη, αυτη που αφηνει ο Ντεσον,ο οποιος δικαιολογει την θεση του εκει,μονο σε ενα κομματι!στο επιθετικο ριμπαουντ!τιποτα αλλο!κατα τ αλλα ειναι ενα 3ρι που παλευουμε να το κανουμε 4ρι ! ευτυχως που εχει γινει γιγαντας με τα πλοκαμια του ο Μητογλου ,γιατι δεν ξερω τι θα πρεπε να περιμενουμε με ομαδες ,που εχουν 4ρια σαν αυτα του Ολυμπιακου ( Πριντεζη-Βεζενκοφ μεχρι Τιμμα απο το ποστ)
Looter
Καλά σοβαρά ξεκινήσατε κουβέντα περί budget μετά από ήττα από τη Μπάγερν;
Αντί να επικεντρωθούμε στις ανορθογραφίες του ρόστερ τώρα που είναι νωρίς συζητάμε για το budget μιας νεοφώτιστης ομάδας απενταντι στον ΠΑΟ;;
stefkorner
QUOTE (Looter @ Oct 17 2018, 05:55 ) *
Καλά σοβαρά ξεκινήσατε κουβέντα ότι budget μετά από ήττα από τη Μπάγερν;
Αντί να επικεντρωθούμε στις ανορθογραφίες του ρόστερ τώρα που είναι νωρίς συζητάμε για το budget μιας νεοφώτιστης ομάδας απενταντι στον ΠΑΟ;;


η αναφορα στο μπατζετ εχει να κανει και με τις προεδρικες απαιτησεις ! οταν εχεις τοσο αυξημενα εσοδα και διαθετεις μεχρι 500ρικο για το βασικο σου 4ρι ,ως την τελευταια κινηση του ροστερ ,να αναζητησεις τις ευθυνες μετα πρωτα απο τον εαυτο σου!εγω για αυτο εγραψα οτι δεν θα το ξεχασουμε κι αυτο,οταν ερθει η ωρα(αν ερθει..)
αυτο ειναι κατι ξεχωριστο απο τις ανορθογραφιες !αλλα μπορει και να ειναι αλληλενδετα!οπως το βλεπει κανεις
Johnny Marv
Δεν έχει σημασία το μπατζετ ρε μαγκες ! Με 8,5 μυρια αγωνιστικό μπατζετ φτιάχνεις σίγουρα καλύτερο ρόστερ από το ρόστερ «ο θεός να το κάνει» που έχουμε τώρα . Εγώ βλέπω πρόβλημα σε όλες τις θέσεις όχι μόνο στο 4 που λέτε εσείς . Ρώταγε ο άλλος γιατί θελουμε καλό μπακαπ του καλαθη ... Εε το θέλαμε για παιχνίδια σαν το σημερινο και πιστεύω κακώς δεν έπαιξε παραπάνω ο λεκα σήμερα έστω δίπλα στον καλαθη ! Επίσης και στο 2 έχουμε θέμα αφού κανενα μας 2αρι δεν παίζει άμυνα αλλά και στο 3 ! Και παπαπετρου και Θανάσης είναι παίκτες των 10-15 λεπτών , το τόσο χάιπ γύρω από τον παπί πραγματικά δεν το καταλαβαίνω ! Ούτε σκοράρουν ούτε μπορούν να δημιουργήσουν αυτοί οι 2 , είναι αθλητές τίποτα άλλο ελπίζω να βελτιωθούν στη πορεία ! Στο 4 καλά είμαστε αίσχος , ομάδα για φαιναλ 4 με βασικό τον μιτογλου (γίνεται ολοένα και καλύτερος αλλά δν μπορεί για βασικός ακόμα) . Ο τομας λόγω της άμυνας του είναι κι αυτός για 15λεπτο να βάζει κανα τρίποντο από τον πάγκο να αλλάζει λίγο το ρυθμό το θέμα είναι ότι θες κάποιον για αλλά 25 λεπτά και ούτε ο Λασμε ούτε ο μίτο μπορούν να το κάνουν αυτό ! Και φυσικά η αγαπημένη μας θέση ... το 5 , όπου έχουμε έναν 33αρη και έναν 36αρη που μπορεί στα νιάτα τους να ήταν από τα καλύτερα δίδυμα ψηλών στην Ευρώπη αλλά πλέον δν μπορούν ! Αα ξέχασα έχουμε και έναν Ίαν και έναν παπαγιαννη με 1 μυριο και οι 2 μαζί να τους έχουμε για διακόσμηση ! Οκ είναι ακόμα νωρίς αλλά νομίζω όσο και να δουλέψει η ομάδα αν δν γίνουν προσθήκες στο ρόστερ δεν την βγάζουμε...

Επειδή ελπίζω σε άνοδο των λεκα, παπαπετρου και παπαγιαννη θεωρώ Πως θελουμε τώρα που είναι αρχή μια προσθήκη στο 4 . Ο οκαρο κόπηκε πριν 2 μέρες από τους σπερς και θεωρώ πως πρέπει να τον χτυπήσουμε , δν πιστεύω να ζητήσει πολλά και αν ζητήσει ας διώξουμε τον Βουγιούκα , ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ !!! Θα στοιχήσει η σημερινή ήττα πάντως...

ΥΓ. Λογικά τελευταία χρόνια του πασκουαλ φέτος....
ΥΓ1. Μιτογλου μας τρέλανες σήμερα
ΥΓ2. Κρίμα μια σεζόν που καταφέραμε να πάρουμε τον λαγκφορντ με 400χιλ να μην μπορέσουμε να τον εκμεταλλευτούμε (λόγω των συμπαικτών κυρίως) και να πάμε φαιναλ 4 . Σίγουρα ανώτερος του τζεημς σε αυτό που θέλει η ομάδα (αν και ένας τζεημς ίσως το έπαιρνε το ματς σήμερα) , το κακό με την Κιθ είναι ότι έπαιξε μόνο στο τέλος ενώ ο μαϊκ θα το έπαιρνε πάνω του με το που κολλούσε η ομάδα...
ΥΓ3. Αν τραυματίστηκε ο λοτζεσκι χαθήκαμε !!! Μας βλέπω με σακελλαριου στην 12αδα
Looter
QUOTE (stefkorner @ Oct 17 2018, 00:59 ) *
η αναφορα στο μπατζετ εχει να κανει και με τις προεδρικες απαιτησεις ! οταν εχεις τοσο αυξημενα εσοδα και διαθετεις μεχρι 500ρικο για το βασικο σου 4ρι ,ως την τελευταια κινηση του ροστερ ,να αναζητησεις τις ευθυνες μετα πρωτα απο τον εαυτο σου!εγω για αυτο εγραψα οτι δεν θα το ξεχασουμε κι αυτο,οταν ερθει η ωρα(αν ερθει..)
αυτο ειναι κατι ξεχωριστο απο τις ανορθογραφιες !αλλα μπορει και να ειναι αλληλενδετα!οπως το βλεπει κανεις


Φίλε κάτσε να ανατρέξω στα ποστ μου από τον Ιούλιο για να δεις ΠΟΣΕΣ φορές τα έχω γράψει...

- 2.500.000 για το 5 και ΔΕΝ υπάρχει ΕΝΑ συγχρονο 5αρι
- Βασικό 4αρι που αμείβεται με λιγότερα από τον τρίτο 5αρι σου (Ίαν)
- Παίκτης πίσω από τον Καλάθη που μπορεί να παίξει άμυνα ΔΕΝ υπάρχει παρά το γεγονός ότι πληρώνεις στο Λέκα περισσότερα (550.000) από το βασικό 4αρι.
- Περιφερειακή άμυνα με Κιθ,Παππά,Λότζο δε θα υπάρξει ΠΟΤΕ. Ξεχνάτε ότι πέρυσι στη Euroleague υπήρχει ένας παίκτης που λεγόταν Ντενμον ο οποίος ΕΠΑΙΖΕ ΑΜΥΝΑ και μπορούσε να κουμπώσει σε σχήματα και με Λέκα και με Νικ.
- Δημιουργία πλην Νικ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ από πέρυσι καθώς ελλείψει καλών σουτέρ , η άμυνες κλείνουν περισσότερο.
- Παιχνίδι από το ποστ με τις τοπ ομάδες δεν θα υπάρξει ούτε για αστείο ενώ την ίδια στιγμή θα κάνουν πάρτυ στη ρακέτα σου.
- Πόσο πεταμένα μοιάζουν τα 700+800 χιλιάρικα του Παππά; Ειλικρινά ΤΙ περιμένετε να δείτε από αυτόν τον παίκτη που δενέχει δείξει στα 28; Ένας παίκτης που παίζει με μέσο το πρόεδρο , αυτά τα λεφτά δε θα τα ΕΠΑΙΡΝΕ ΠΟΥΘΕΝΑ στον ΚΟΣΜΟ.

Η μόνη ευθύνη του Τσάβι κατά την άποψή μου είναι η νοερή αποδοχή των επιλογών του προέδρου αυτά τα 2 χρόνια. Από το πούλμαν μέχρι τους ξένους μίας χρήσης που του φόρτωσαν φέτος.

ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ!!!
Future7
QUOTE (Johnny Marv @ Oct 17 2018, 01:11 ) *
ΥΓ2. Κρίμα μια σεζόν που καταφέραμε να Σίγουρα ανώτερος του τζεημς σε αυτό που θέλει η ομάδα (αν και ένας τζεημς ίσως το έπαιρνε το ματς σήμερα) , το κακό με την Κιθ είναι ότι έπαιξε μόνο στο τέλος ενώ ο μαϊκ θα το έπαιρνε πάνω του με το που κολλούσε η ομάδα...


Πως ορίζεις το ανώτερος ?? Παίχτης one man show ειναι επισης που θέλει τη μπάλα μόνιμα στα χέρια του. Επισης ειναι μεγαλύτερος, καταπονημένος, δεν ξέρει τι ειναι φ4 και δεν πλησιάζει την αθλητικοτητα του Τζέιμς.
Καλός overall αλλα ανώτερος του Τζέιμς ?

QUOTE (Looter @ Oct 17 2018, 01:17 ) *
Φίλε κάτσε να ανατρέξω στα ποστ μου από τον Ιούλιο για να δεις ΠΟΣΕΣ φορές τα έχω γράψει...

Η μόνη ευθύνη του Τσάβι κατά την άποψή μου είναι η νοερή αποδοχή των επιλογών του προέδρου αυτά τα 2 χρόνια. Από το πούλμαν μέχρι τους ξένους μίας χρήσης που του φόρτωσαν φέτος.

ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ!!!


Δε νομίζω οτι μπορεί κάποιος να πάσι κόντρα στον Γιαννακοπουλο. Εκτός αν δεν τον ενδιαφέρει να απολυθεί.

Παππας, Παπαπετρου, Λασμε, Παπαγιαννης , Λοτζεσκι ειναι προσθήκες Γιαννακόπουλου.

Τον Πασκουάλ θα τον κρίνω για Τομας οπου λογικά Έν γνώσει του πήρε παίχτη χειρότερο στην αμυνα που έχει ομως σουτ.
G-arenas
QUOTE (Future7 @ Oct 17 2018, 01:22 ) *
Πως ορίζεις το ανώτερος ?? Παίχτης one man show ειναι επισης που θέλει τη μπάλα μόνιμα στα χέρια του. Επισης ειναι μεγαλύτερος, καταπονημένος, δεν ξέρει τι ειναι φ4 και δεν πλησιάζει την αθλητικοτητα του Τζέιμς.
Καλός overall αλλα ανώτερος του Τζέιμς ?



Δε νομίζω οτι μπορεί κάποιος να πάσι κόντρα στον Γιαννακοπουλο. Εκτός αν δεν τον ενδιαφέρει να απολυθεί.

Παππας, Παπαπετρου, Λασμε, Παπαγιαννης , Λοτζεσκι ειναι προσθήκες Γιαννακόπουλου.

Τον Πασκουάλ θα τον κρίνω για Τομας οπου λογικά Έν γνώσει του πήρε παίχτη χειρότερο στην αμυνα που έχει ομως σουτ.

παλι λαδι θα την βγαλει ο τσαβι δηλαδη? αυτος ο ανθρωπος οτι και να γινει φταινε οι αλλοι! δηλαδη ολους τους παικτες αλλοι τους διαλλεγουν για αυτον? και τον λεκα ο ΔΓ τον κρατησε? και τον ιαν με 500??

εγω σας τα ελεγα οτι μολις φυγει ο κορμος του αρτζι θα κλαιμε με τσαβι.

επισης σας ελεγα απο περσυ οτι ο μητογλου επρεπε να παιζει αντι του κεννυ, ισως τωρα να ηταν πολυ πολυ πιο ετοιμος απο οτι ειναι τωρα! σας ελεγα παλι για διδυμο σασα-μητογλου αλλα θελατε παπι καλυτερα, για τομας οταν τον πηραμε λεγατε σουτερ μεγαλος κα ξερει ο τσαβι οταν σας ελεγα παιζει αμυνα με τα ματια.

πραγματικα μακαρι να φυγει ο τσαβι τωρα δεν παει αλλο. το μονο θετικο ειναι οτι θα παιζει ο μητογλου. αναμενω να τελειωσει η χρονια μπας και δουμε κατι νεο.

ειχα γραψει πριν 2-3 μερες αλλα και το καλοκαιρι οτι 8αδα κατα 70-30% δεν θα μπουμε. μακαρι να διαψευστω!
Looter
QUOTE (Future7 @ Oct 17 2018, 01:22 ) *
Δε νομίζω οτι μπορεί κάποιος να πάσι κόντρα στον Γιαννακοπουλο. Εκτός αν δεν τον ενδιαφέρει να απολυθεί.

Παππας, Παπαπετρου, Λασμε, Παπαγιαννης , Λοτζεσκι ειναι προσθήκες Γιαννακόπουλου.

Τον Πασκουάλ θα τον κρίνω για Τομας οπου λογικά Έν γνώσει του πήρε παίχτη χειρότερο στην αμυνα που έχει ομως σουτ.


Δηλαδή αν σου έλεγαν να πάρεις με 400.000 βασικό 4αρι για final 4 θα έβρισκεσ πολύ καλύτερο;
Του πήραν τον Ντέμνον που σούταρε αξιοπρεπώς και ήταν ΑΘΛΗΤΗΣ.
Του πήραν τον Γκάμπριελ που έκλεινε τρύπες και σούταρε αξιοπρεπώς.
Του πήραν τον Ρίβερς με το βρωμόχερο.
Του πήραν τον Κρις , από τα καλύτερα 4αρια στην Ευρώπη.
Τον άφησαν με το Παπ , τον Θανάση και τον Μήτογλου για το 3-4 που είναι μαλωμένοι με το τρίποντο.

Ο Τσάβι με 400.000 φρόντισε να πάρει τουλάχιστο ένα παίκτη που να σουτάρει αξιοπρεπώς από το τρίποντο για τη θέση 4.
ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ.
Future7
QUOTE (G-arenas @ Oct 17 2018, 01:30 ) *
παλι λαδι θα την βγαλει ο τσαβι δηλαδη? αυτος ο ανθρωπος οτι και να γινει φταινε οι αλλοι! δηλαδη ολους τους παικτες αλλοι τους διαλλεγουν για αυτον? και τον λεκα ο ΔΓ τον κρατησε? και τον ιαν με 500??

εγω σας τα ελεγα οτι μολις φυγει ο κορμος του αρτζι θα κλαιμε με τσαβι.

επισης σας ελεγα απο περσυ οτι ο μητογλου επρεπε να παιζει αντι του κεννυ, ισως τωρα να ηταν πολυ πολυ πιο ετοιμος απο οτι ειναι τωρα! σας ελεγα παλι για διδυμο σασα-μητογλου αλλα θελατε παπι καλυτερα, για τομας οταν τον πηραμε λεγατε σουτερ μεγαλος κα ξερει ο τσαβι οταν σας ελεγα παιζει αμυνα με τα ματια.

πραγματικα μακαρι να φυγει ο τσαβι τωρα δεν παει αλλο. το μονο θετικο ειναι οτι θα παιζει ο μητογλου. αναμενω να τελειωσει η χρονια μπας και δουμε κατι νεο.

ειχα γραψει πριν 2-3 μερες αλλα και το καλοκαιρι οτι 8αδα κατα 70-30% δεν θα μπουμε. μακαρι να διαψευστω!


Μα δεν ειναι θεμα αν θα βγει λάδι. Για Λεκα οκ αλλα το μεγαλύτερο μέρος του ρόστερ δεν ειναι δικό του.

Ξέχασα να βάλω και Λανγκφορντ στη λίστα. 6 παίχτες ρε συ. 6!!

Και τον Βουγιούκα πιστευεις τον προτιμούσε απο έναν αμερικανό?

Εγώ στον Πασκουαλ βλέπω να χει τις επιλογές των Λεκα και Τομας. Απο εκει και πέρα ολα ειναι φόρτωμα.

Γουστάρει δηλαδή ο Πασκουάλ τον Γκιστ για 5?? Γουστάρει που υπήρχαν αλλα 500κ διαθέσιμα και πήγαν στον πανάθα τον Γιωργαρο?

Του είπε περυσι κοιτά να δεις θα μας φυγει για λιγο ο Τζέιμς αλλα θα σου τον φέρω μετά μέσα στη χρονια κι είπε τι καλα?




QUOTE (Looter @ Oct 17 2018, 01:32 ) *
Δηλαδή αν σου έλεγαν να πάρεις με 400.000 βασικό 4αρι για final 4 θα έβρισκεσ πολύ καλύτερο;
Του πήραν τον Ντέμνον που σούταρε αξιοπρεπώς και ήταν ΑΘΛΗΤΗΣ.
Του πήραν τον Γκάμπριελ που έκλεινε τρύπες και σούταρε αξιοπρεπώς.
Του πήραν τον Ρίβερς με το βρωμόχερο.
Του πήραν τον Κρις , από τα καλύτερα 4αρια στην Ευρώπη.
Τον άφησαν με το Παπ , τον Θανάση και τον Μήτογλου για το 3-4 που είναι μαλωμένοι με το τρίποντο.

Ο Τσάβι με 400.000 φρόντισε να πάρει τουλάχιστο ένα παίκτη που να σουτάρει αξιοπρεπώς από το τρίποντο για τη θέση 4.
ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ.


Συγγνώμη, δεν κατάλαβα ακριβως που θες να καταλήξεις ? Συμφωνεις οτι οι παίχτες που έγραψα δεν ηταν επιλογές του ?
Johnny Marv
QUOTE(Future7 @ Oct 17 2018, 01:22 ) *
Πως ορίζεις το ανώτερος ?? Παίχτης one man show ειναι επισης που θέλει τη μπάλα μόνιμα στα χέρια του. Επισης ειναι μεγαλύτερος, καταπονημένος, δεν ξέρει τι ειναι φ4 και δεν πλησιάζει την αθλητικοτητα του Τζέιμς.
Καλός overall αλλα ανώτερος του Τζέιμς ?.


Σίγουρα όχι ανώτερος του τζεημς γενικά αλλά ίσως καλύτερος ως προς αυτό που ζητάμε δλδ έναν παίκτη να έρχεται από τον πάγκο για 15-20 λεπτά να αλλάζει τον ρυθμό (και σίγουρα πιο οικονομικός) . Από τη μια ο τζεημς θα έπαιζε σήμερα ένα 30λεπτο και θα έκανε όλη την ώρα όσα έκανε ο Κιθ στα τελευταία 5 λεπτά του αγώνα από την άλλη σε πιο σοβαρά παιχνίδια τον μαϊο γιατί όπως και να έχει ακόμα Οκτώβριο έχουμε θες να παίξεις πιο ορθολογικό μπάσκετ (άσε που έχει πολύ καλύτερο τρίποντο από τζεημς) ωστόσο σίγουρα ο τζεημς είναι παοχηταρας!!!
basket72
QUOTE (G-arenas @ Oct 17 2018, 01:30 ) *
.....επισης σας ελεγα απο περσυ οτι ο μητογλου επρεπε να παιζει αντι του κεννυ, ισως τωρα να ηταν πολυ πολυ πιο ετοιμος απο οτι ειναι τωρα! σας ελεγα παλι για διδυμο σασα-μητογλου αλλα θελατε παπι καλυτερα, για τομας οταν τον πηραμε λεγατε σουτερ μεγαλος κα ξερει ο τσαβι οταν σας ελεγα παιζει αμυνα με τα ματια.


Τα έλεγες από πέρσι. Το θυμάμαι κι εγώ. Εγώ τότε πίστευα ότι υπερβάλλεις για την πρώτητου επαγγελματική χρονιά και τον έβλεπα καλή μπακαπ λύση για τις επόμενες σεζόν, χρόνο με τον χρόνο.
Φαινόταν μπασκετόφατσα ο Μήτογλου, κι είχε και στην Αμερική δείξει σημάδια. Μακάρι να συνεχίσει έτσι, να βάλει και μυαλό ο Αγραβάνης να τους έχουμε δίδυμο στο β' δίδυμο στην Εθνική στο 4-5, ο ένας να συμπληρώνει τον άλλον.
Johnny Marv
QUOTE(G-arenas @ Oct 17 2018, 01:30 ) *
παλι λαδι θα την βγαλει ο τσαβι δηλαδη? αυτος ο ανθρωπος οτι και να γινει φταινε οι αλλοι! δηλαδη ολους τους παικτες αλλοι τους διαλλεγουν για αυτον? και τον λεκα ο ΔΓ τον κρατησε? και τον ιαν με 500??

εγω σας τα ελεγα οτι μολις φυγει ο κορμος του αρτζι θα κλαιμε με τσαβι.

επισης σας ελεγα απο περσυ οτι ο μητογλου επρεπε να παιζει αντι του κεννυ, ισως τωρα να ηταν πολυ πολυ πιο ετοιμος απο οτι ειναι τωρα! σας ελεγα παλι για διδυμο σασα-μητογλου αλλα θελατε παπι καλυτερα, για τομας οταν τον πηραμε λεγατε σουτερ μεγαλος κα ξερει ο τσαβι οταν σας ελεγα παιζει αμυνα με τα ματια.

πραγματικα μακαρι να φυγει ο τσαβι τωρα δεν παει αλλο. το μονο θετικο ειναι οτι θα παιζει ο μητογλου. αναμενω να τελειωσει η χρονια μπας και δουμε κατι νεο.

ειχα γραψει πριν 2-3 μερες αλλα και το καλοκαιρι οτι 8αδα κατα 70-30% δεν θα μπουμε. μακαρι να διαψευστω!


Κι εγώ τα ίδια έλεγα πέρσι για μίτο! Δλδ είχαμε που είχαμε τον κρις να παίζει 30-35 λεπτά στο 4 τι μας πείραζε ο μίτο για κανα 5λεπτο και ας βοηθούσε κι ο Θανάσης εκεί αν δεν γινόταν αλλιώς , λες και ο γκαμπριελ έκανε πολλά περισσότερα πέρσι (γιατί πρόπερσι βοήθησε αρκετά) . Σίγουρα θα ήταν πιο έτοιμος φέτος ο μίτο . Επίσης με μίτο 12αδα θα γλιτώναμε και το 500αρικο του Γκαμπριελ που όλοι απορήσαμε μετά την ανανέωση . Λεφτά που θα μπορούσαν να πάνε σε παίκτη σε άλλη θέση .

Επίσης συμφωνώ πλήρως στην επιλογή βεζενκοφ αντί παπαπετρου . Έτσι κι αλλιώς ποσο χειρότερη άμυνα θα έπαιζε από τομας , επιθετικά είναι εξίσου καλός και είναι και πολύ μικρότερος . Θα ερχόταν και με λιγότερα λεφτά και θα είχαμε κανα μυριο για παιχταρα στο 3 που θα έπαιζε και άμυνα και σουτ θα είχε και δημιουργικά θα βοηθούσε . Τώρα που το σκέφτομαι καλό το ροστερακι που είχε προτείνει ο τζιμ στο χουπφελας...
stevebucknall11
Εμένα η ομάδα δεν μου φάνηκε τόσο κακή απόψε, εκτός αν την κρίνουμε συγκρίνοντάς την με την Ρεάλ ας πούμε. Λέτε για τρύπα στο ζωγραφιστό, αλλά βλέπω ότι έχουμε πάρει συνολικά ένα ριμπάουντ λιγότερο από τους Γερμανούς, ενώ έχουμε ένα επιθετικό ριμπάουντ περισσότερο και 3 κοψίματα έναντι κανενός της Μπάγιερν. Επίσης οι περισσότεροι πόντοι που φάγαμε στο ζωγραφιστό ήταν σε καταστάσεις transition ή semi transition, ενώ φάγαμε 3-4 καλάθια με ποστ, όσα βάλαμε και μεις στην επίθεση. Σίγουρα ένας έξτρα πολύ ποιοτικός δυνατός σέντερ θα βοηθούσε απόψε, αλλά αυτό ισχύει για όλες τις ομάδες. Δεν είχαμε καλό ποσοστό στο τρίποντο, χωρίς οι Γερμανοί να έχουν κάποιο εξωπραγματικό ποσοστό. Ανησυχητικό το ότι ο Λοτζέσκι έπαιξε λίγα λεπτά, ενδεχομένως γιατί είχε ενοχλήσεις. Απεύχομαι, αλλά μια μακρόχρονη απουσία του Λοτζέσκι θα υποχρεώσει την ομάδα σε μεταγραφή, καθώς δεν έχουμε πολλούς μακρινούς σουτέρ. Ρίβερς κάνε ένα σκόντο στην αμοιβή σου και γύρνα πίσω. Πολύ καλοί Μήτογλου και Λάνγκφορντ. Φάγαμε πολλά καλάθια από μικρή και μέση απόσταση από τον Λούκιτς όπως τα τρώγαμε πέρσι από τον Γιανκούνας. Συνολικά ένα ματς που θα μπορούσαμε να χαμε πάρει, αλλά δεν μας κάθισε. Στο ρόστερ περισσεύει αυτή τη στιγμή ο Παπαγιάννης, μεσοπρόθεσμα όμως περισσότερο ο Βουγιούκας. Αν εκεί μπορούσε να γίνει κάποια κίνηση, θα ήταν καλό, εφόσον όμως γίνει εγκαίρως και όχι τελευταία στιγμή όπως πέρσι με τον Πέιν που δεν πρόλαβε ποτέ να ενσωματωθεί απολύτως στην ομάδα, αν και βοήθησε αρκετά. Ίσως ο ίδιος ο Πέιν να είναι ενδεδειγμένη λύση.
natouralistis
Ο Παναθηναϊκός έχει μια ομάδα ανθρώπων που τη διοικούν καμιά 20ρια χρόνια, έχοντας πάρει αυτά τα χρόνια 6 ευρωπαϊκά.

Ο Πασκουάλ είναι ένας προπονητής από τους εμπειρότερους στην Ευρωλίγκα.

Υπάρχει ένα know how, μια τεχνογνωσία διάολε, στο πως και γιατί καταρτίζεται ένα ρόστερ βάσει και του διαθέσιμου μπάτζετ και των διαθέσιμων επιλογών. Ο Παππαγιάννης π.χ. είναι ο center της εθνικής Ελλάδος για τα επόμενα 10 χρόνια. Τι να έκανε ο Παναθηναϊκός να έλεγε "όχι αγόρι μου δεν σε υπογράφω ενώ φεύγεις από το NBA γιατί έτσι θα χρειαστεί να δαπανήσω συνολικά 2.500.000 στη θέση center;"

3 μήνες Looter έχεις κάνει 4.569 ποστ για το λάθος ρόστερ. Έχεις πείσει τον εαυτό σου ότι ξέρεις καλύτερα τι έπρεπε να κάνει ο Παναθηναϊκός. Πήγαινε στα γραφεία του ΔΓ, συστήσου, απέδειξε του ότι γνωρίζεις καλύτερα, εντόπισε τις ανορθογραφίες όπως λες και αν σε ακούσει καλώς. Δεν είναι επί προσωπικού, αλλά έχει γίνει τόσο εμμονικό όλο αυτό να ζητάς να αλλάξει όλο το ρόστερ προτού καν ξεκινήσει η χρονιά με επιχείρημα ότι εσύ ξέρεις καλύτερα, που αγγίζει τα όρια του παράλογου.


Johnny Marv
QUOTE(Looter @ Oct 17 2018, 01:17 ) *
ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ!!!


Στην αρχή όπως θυμάσαι διαφώνησα μαζί σου αλλά ίσως να έχεις και δίκιο τελικά . Με ανησύχησε πολύ η σημερινή ήττα σε συνδυασμό βέβαια με τις κακές εμφανίσεις με Μακάμπι και Άρη . Έγραψα και παραπάνω μια καλή προσθήκη για αρχή...
Hip
Δεν θα πω για τα προβληματα του ροστερ γιατι τα λεγαμε το καλοκαιρι και θυμωνατε.
Για τον Μητογλου θα πω κατι. Το παληκαρι προσπαθει, ειναι σοβαρος και ταλαντουχος. Αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι 4αρι ετοιμο για Γιουρολιγκα. Θελει ενισχυση η ομαδα στην θεση του, γιατι φοβαμαι πως θα καει. Σημερα επαιξε ανω του μετριου(οχι κατι εκπληκτικο) απεναντι σε μια μετρια ομαδα. Φοβαμαι πως σε παιχνιδια με πιο σοβαρα 4-5 αρια θα τον φανε ζωντανο. Ουτε τα επιθετικα ριμπαουντ θα παιρνει επειδη παει στο ριμπαουντ με θεληση(αμυντικα εχασε αρκετα και μαλιστα κανα δυο κρισιμα) , ειναι μακρυς και καποιες φορε επεφταν και τα σκουπιδια στα χερια του, ουτε στο ποστ θα απειλει (που δεν μπορουσε ουτε σημερα να το κανει) ουτε τα ελευθερα μακρινα δεν θα βαζει, οπως δεν εβαλε και σημερα. Δεν ειναι στρετς 4, δεν ειναι βαρυς, δεν ειναι γρηγορος. Ειναι μακρυς με θεληση και ταλεντο. Θελει χρονο, υπομονη και στηριξη και οχι υπερμετρες προσδοκιες και βαρος στους ωμους του.

ΥΓ ο θρυλικος Παππας εκτος απο χιροουμπολ στην επιθεση, παιζει και χιροου μπολ στην αμυνα. ΕΤσι οπως βγαινει στις πασες και βουταει στις διεκδικισεις, αμα δεν παρει τις μπαλλες αφηνει την αμυνα με εναν παιχτη λιγοτερο. Αυτη ειναι αμυνα για να γουσταρουν οι οπαδοι, οχι οι προπονητες μπασκετ.
nikolas_asteri
QUOTE (natouralistis @ Oct 17 2018, 01:58 ) *
3 μήνες Looter έχεις κάνει 4.569 ποστ για το λάθος ρόστερ.


Πήγα να διπλοτσεκάρω το νούμερο. rolleyes.gif
Looter
QUOTE (natouralistis @ Oct 17 2018, 01:58 ) *
3 μήνες Looter έχεις κάνει 4.569 ποστ για το λάθος ρόστερ. Έχεις πείσει τον εαυτό σου ότι ξέρεις καλύτερα τι έπρεπε να κάνει ο Παναθηναϊκός. Πήγαινε στα γραφεία του ΔΓ, συστήσου, απέδειξε του ότι γνωρίζεις καλύτερα, εντόπισε τις ανορθογραφίες όπως λες και αν σε ακούσει καλώς. Δεν είναι επί προσωπικού, αλλά έχει γίνει τόσο εμμονικό όλο αυτό να ζητάς να αλλάξει όλο το ρόστερ προτού καν ξεκινήσει η χρονιά με επιχείρημα ότι εσύ ξέρεις καλύτερα, που αγγίζει τα όρια του παράλογου.


Φίλε μου απάντησέ μου πως θα σου φαινόταν η ομάδα αν :

1. Αντί του Λέκα υπήρχε ένας παίκτης τύπου Βεστερμαν που θα έπαιζε άμυνα; Και λέω τύπου για να μη θεωρηθεί ότι έχω και τίποτα με τον συγκεκριμένο ο οποίος παρότι παίκτης εθνικής Γαλλίας έκλεισε σε Ζαλγκιρις με λιγότερα από ότι δίνεις στον Λέκα.

2. Από τη στιγμή που ήθελες να κρατήσεις τον Παππά , ο Κιθ ΔΕΝ είχε θέση στο 2. Έπρεπε να τον συμπληρώνει ένας παίκτης τύπου Ντένμον που να παίζει άμυνα και να έρχεται ως δωράκι ο Λοτζέσκι. Τα ίδια λεφτά θα έδινες. Εάν πάλι ήθελες τον Κιθ οπωσδήποτε , ο Παππάς ΔΕΝ έχει θέση σε τριάδα με Κιθ και Λότζο. Αμυνα και πίεση στην μπάλα ΜΗΔΕΝ.

3. Στο 3 ΔΕΝ γίνεται να έχεις 2 παίκτες που σουτάρουν από μέτριο μέχρι ΚΑΚΟ τρίποντο , ΟΣΟ καλή άμυνα και αν παίζουν. Χίλιες φορές να έπαιζες με Βεζένκοφ - Μήτογλου στο 4 και Θανάση - Βαρβάτο σουτέρ στο 3 όπως ο Ρίβερς που ΕΠΑΙΖΕ και άμυνα. Και ξέρεις και κάτι; ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΘΑ ΕΙΧΕΣ ΞΟΔΕΨΕΙ για Βεζενκοφ - βαρβάτο 3αρι από το Παπ-Τόμας και θα ήσουν και πλήρης και στις 2 θέσεις. Πολλοί λέγαμε ότι ο Βεζένκοφ ταίριαζε περισσότερο στον ΠΑΟ παρά ο ΠΑΠ με την υπάρχουσα δομή του ρόστερ.

4. Με τα λεφτά του Βουγιούκα και του Λάσμε έπρεπε να είχες πάρει ΒΑΣΙΚΟ ΒΑΡΒΑΤΟ 5αρι των 20-25 λεπτώ τύπου Ντανστον. Τα ίδια λεφτά θα είχες ξοδέψει.

Όπως βλέπεις παραπάνω σχεδόν με τα ίδια λεφτά θα είχες πολύ καλύτερη και πιο λειτουργική ομάδα σε σύγκριση με την τωρινή. Οπότε ΔΕΝ είναι θέμα budget αλλά λάθος επιλογών. Λάθος επίλογών που έγιναν και πέρυσι , για αυτός και κατέληξες με 9 ξένους...

Αυτή τη στιγμή και με δεδομένο ότι έχει ξεκινήσει η σεζόν θα έκαν τα εξής :

1. Ανταλλαγή λέκα με άσσο που μπορεί να υποστηρίξει τον Νικ αμυντικά. Ο Λέκα μια χαρά αξιόπιστος είναι για scoring guard , κάπου θα βρεις να τον φορτώσεις.

2. ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΑΜΕΣΗ από τους κομμένους του NBA με παίκτη στο 4-5 , ανάλογα του τι θα βρεις. Χρειάζεσαι βαρβάτο παίκτη ή εστω έναν ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ όπως ο Οκάρο.

Στο 5 αναγκαστικά θα μείνεις με αυτούς που έχεις , δεν γίνεται τπτ έτσι όπως τα έκαναν αν θες να μείνεις με 7 ξένους και όχι παραπάνω. Τουλάχιστο στο 4 πρέπει να έχεις παίκτη ΣΚΛΗΡΟ στην άμυνα και σχετικά stretch.

Τα 2 παραπάνω γίνονται σχετικά ΕΥΚΟΛΑ και μπορεί να αλλάξουν ΠΛΗΡΩΣ την εικόνα της ομάδας τώρα που είναι αρχή.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ.

Η ομάδα χρειάζεται ακόμα ένα συμβόλαιο ΟΥΣΙΑΣ τουλάχιστο.
stevebucknall11
Looter τα έχεις γράψει αυτά πολλές φορές και πράγματι αυτά που προτείνεις μπορεί να έβγαιναν. Πρέπει όμως να λάβεις υπόψη σου ότι οι επιτυχημένοι οργανισμοί, όπως τέτοιος είναι ο μπασκετικός Παναθηναικός, είναι από τη φύση τους πολύ συντηρητικοί στις επιλογές τους. Είναι προφανές ότι δεν ήθελαν να πάνε σε μεγάλες αλλαγές στο ρόστερ. Έφυγαν οι Τζέιμς και Σίνγκλεντον επειδή δεν μπορούσε να τους κρατήσει η ομάδα με τα λεφτά που ζητούσαν, όπως και ο Ρίβερς, ο οποίος πέραν του αρκετά μεγάλου συμβολαίου που ήθελε, υπήρχαν αμφιβολίες για το κατά πόσον θα μπορούσε με το πρόβλημα στον ώμο να ξανασουτάρει καλά. Από κει και πέρα, η ομάδα πήρε τον Παπαπέτρου που είναι παίκτης της Εθνικής και ήταν απαραίτητος για τη δημιουργία σταθερού ελληνικού κορμού, δεν πήρε τον Βεζένκοφ, αφενός γιατί ο μάνατζέρ του ήθελε να κρατήσει τις ισορροπίες μεταξύ των δύο μεγάλων, αφετέρου γιατί έπρεπε να στηριχθεί το πρότζεκτ Μήτογλου, πήρε τον Τόμας λόγω σουτ, τον Λάσμε στη θέση των Όγκαστ/Πέιν (και οι δύο κρίθηκαν από τον προπονητή ότι δεν μπορούσαν να ανταποκριθούν τακτικά) και ανανέωσε Καλάθη και Βουγιούκα. Στο τέλος πήρε και τον Παπαγιάννη γιατί δεν μπορούσε να μην τον ανανεώσει. Κι εγώ δεν συμφωνώ στην ανανέωση του Λεκαβίτσιους, αλλά προφανώς δεν θέλαμε να πάμε σε μια ακόμα αλλαγή ρόστερ. Τα πράγματα είναι απλά. Κι εγώ είχα προτείνει διάφορα πράγματα το καλοκαίρι. Πέραν του ότι θα ήθελα άλλο γκαρντ αντί του Λεκαβίτσιους (ας πούμε τον Χένρυ), δεν θα είχα ανανεώσει ούτε τον Λοτζέσκι (λόγω των συχνών προβλημάτων υγείας) και θα έπαιρνα τον Χίλιαρντ. Επίσης θα έπαιρνα στη θέση του Βουγιούκα, έστω ως έβδομο ξένο, ένα σέντερ με μέγεθος που να μπορεί να παίξει άμυνα στο ποστ. Αλλά μου είναι απολύτως κατανοητό γιατί δεν έγιναν αυτά.
natouralistis
QUOTE (Looter @ Oct 17 2018, 02:38 ) *


Αν μιλήσεις ποτέ με προπονητή επιπέδου Ευρωλίγκας και με παράγοντα συλλόγου επιπέδου Παναθηναϊκού θα καταλάβεις ότι να φτιάξεις μια ομάδα είναι σκληρή και επίπονη διαδικασία που πρέπει να σταθμίσει χίλια δυο πράγματα που δεν μας περνάνε καν από το μυαλό. Αν θεωρήσουμε ως θέσφατο ότι αυτοί ξέρουν καλύτερα από εμάς, το να απαντήσω εγώ πως θα μου φαινόταν αν αντί για αυτό το 2-3ρι έπαιρνε ένα σκέτο 2ρι και αν αντί του Χ ποσού στον άσσο έδινε το Ψ ποσό στο 4, ο Παναθηναϊκός θα γινόταν καλύτερος θα συνεισφέρω απλά σε μια ανούσια καφενειακή κουβέντα. Είναι φόρουμ γράφουμε απόψεις κτλ αλλά θεωρώ πως το να βάζεις σε κάθε ποστ κάτω τα νούμερα του μπάτζετ και τις θέσεις που δαπανούντε και να προτείνεις να αλλάξει όλη η ομάδα Σεπτέμβριο μήνα βάση του δικού σου σκεπτικού, ξεφεύγει από το πλαίσιο της άποψης και περνάει στο όριο του wanna be team manager μέσα από ένα φόρουμ.
Looter
QUOTE (stevebucknall11 @ Oct 17 2018, 02:55 ) *
Looter τα έχεις γράψει αυτά πολλές φορές και πράγματι αυτά που προτείνεις μπορεί να έβγαιναν. Πρέπει όμως να λάβεις υπόψη σου ότι οι επιτυχημένοι οργανισμοί, όπως τέτοιος είναι ο μπασκετικός Παναθηναικός, είναι από τη φύση τους πολύ συντηρητικοί στις επιλογές τους. Είναι προφανές ότι δεν ήθελαν να πάνε σε μεγάλες αλλαγές στο ρόστερ. Έφυγαν οι Τζέιμς και Σίνγκλεντον επειδή δεν μπορούσε να τους κρατήσει η ομάδα με τα λεφτά που ζητούσαν, όπως και ο Ρίβερς, ο οποίος πέραν του αρκετά μεγάλου συμβολαίου που ήθελε, υπήρχαν αμφιβολίες για το κατά πόσον θα μπορούσε με το πρόβλημα στον ώμο να ξανασουτάρει καλά. Από κει και πέρα, η ομάδα πήρε τον Παπαπέτρου που είναι παίκτης της Εθνικής και ήταν απαραίτητος για τη δημιουργία σταθερού ελληνικού κορμού, δεν πήρε τον Βεζένκοφ, αφενός γιατί ο μάνατζέρ του ήθελε να κρατήσει τις ισορροπίες μεταξύ των δύο μεγάλων, αφετέρου γιατί έπρεπε να στηριχθεί το πρότζεκτ Μήτογλου, πήρε τον Τόμας λόγω σουτ, τον Λάσμε στη θέση των Όγκαστ/Πέιν (και οι δύο κρίθηκαν από τον προπονητή ότι δεν μπορούσαν να ανταποκριθούν τακτικά) και ανανέωσε Καλάθη και Βουγιούκα. Στο τέλος πήρε και τον Παπαγιάννη γιατί δεν μπορούσε να μην τον ανανεώσει. Κι εγώ δεν συμφωνώ στην ανανέωση του Λεκαβίτσιους, αλλά προφανώς δεν θέλαμε να πάμε σε μια ακόμα αλλαγή ρόστερ. Τα πράγματα είναι απλά. Κι εγώ είχα προτείνει διάφορα πράγματα το καλοκαίρι. Πέραν του ότι θα ήθελα άλλο γκαρντ αντί του Λεκαβίτσιους (ας πούμε τον Χένρυ), δεν θα είχα ανανεώσει ούτε τον Λοτζέσκι (λόγω των συχνών προβλημάτων υγείας) και θα έπαιρνα τον Χίλιαρντ. Επίσης θα έπαιρνα στη θέση του Βουγιούκα, έστω ως έβδομο ξένο, ένα σέντερ με μέγεθος που να μπορεί να παίξει άμυνα στο ποστ. Αλλά μου είναι απολύτως κατανοητό γιατί δεν έγιναν αυτά.



Δηλαδή πιστεύεις ότι πρέπει να μείνει το ρόστερ ως έχει μέχρι να το πάρεις απόφαση ότι πρέπει να αλλάξει.
Γιατι ΔΕΝ το λέω εγώ , το λέει η ιστορία των 2 τελευταιων χρόνων...

Ο έβδομος ξένος θα έρθει θέλουμε δε θέλουμε, αν θέλουμε να υπάρχει ΥΠΟΨΙΑ ελπίδας όπότε τι το καλύτερο από το να έρθει και νωρίς. Ο Λέκα για ανταλλαγή επίσης , win-win. Πράγματα που θα δώσουν ΑΜΕΣΗ ώθηση στην ομάδα.

Επειδή βλέπω μια τάση κριτικής εναντίον μου :

Βγείτε και πείτε ότι δε χρειάζονται αλλαγές ή προσθήκες επειδή έχουν ήδη γίνει πολλές αλλαγές στο ρόστερ.
Βγέίτε και πείτε ότι η διοίκηση δεν πίεσε για ρεκόρ στα διαρκειας με τυράκι την καλύτερη ομάδα των τελευταίων ετών και με στόχο το final 4 και δεν ξαναγράφω για τη στελέχωση...
Βγείτε και πείτε ότι με το υπάρχον ρόστερ υπάρχουν ελπίδες για final 4.

QUOTE (natouralistis @ Oct 17 2018, 03:04 ) *
Αν μιλήσεις ποτέ με προπονητή επιπέδου Ευρωλίγκας και με παράγοντα συλλόγου επιπέδου Παναθηναϊκού θα καταλάβεις ότι να φτιάξεις μια ομάδα είναι σκληρή και επίπονη διαδικασία που πρέπει να σταθμίσει χίλια δυο πράγματα που δεν μας περνάνε καν από το μυαλό. Αν θεωρήσουμε ως θέσφατο ότι αυτοί ξέρουν καλύτερα από εμάς, το να απαντήσω εγώ πως θα μου φαινόταν αν αντί για αυτό το 2-3ρι έπαιρνε ένα σκέτο 2ρι και αν αντί του Χ ποσού στον άσσο έδινε το Ψ ποσό στο 4, ο Παναθηναϊκός θα γινόταν καλύτερος θα συνεισφέρω απλά σε μια ανούσια καφενειακή κουβέντα. Είναι φόρουμ γράφουμε απόψεις κτλ αλλά θεωρώ πως το να βάζεις σε κάθε ποστ κάτω τα νούμερα του μπάτζετ και τις θέσεις που δαπανούντε και να προτείνεις να αλλάξει όλη η ομάδα Σεπτέμβριο μήνα βάση του δικού σου σκεπτικού, ξεφεύγει από το πλαίσιο της άποψης και περνάει στο όριο του wanna be team manager μέσα από ένα φόρουμ.


Μίλησα με τον Τσάβι και ήταν σκασμένος με το budget καθώς ΜΟΝΟ για λεφτά μιλούσε.
Μου ανέφερε ότι έχει το 11ο budget στη διοργάνωση , ότι ο Κόπονεν ήταν ακριβότερος του Παππά και ότι δεν είχε χρήματα για καλύτερο παίκτη του Λέκα. Επίσης δεν κάνω τπτ παραπάνω από το να ζητάω να γίνει εγκαίρως ότι έγινε και πέρυσι που η ομάδα για να χτυπήσει την 4αδα πήρε άλλους 2 ΒΑΡΒΑΤΟΥΣ παίκτες... Τα λάθη τα έχουμε ήδη εντοπίσει.

Εσύ πιστεύεις ότι με αυτή τη στελέχωση υπάρχει ελπίδα για final 4;;
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΟΥΜΙ.

Όσο για τους συγκεκριμένους ανθρώπους που αναφέρεις που είναι αρμόδιοι για τη στελέχωση στον ΠΑΟ τα τελευταία 6 χρόνια έχουν αποτύχει παταγωδώς καθώς δεν κατάφεραν τίποτα τη στιγμή που ομάδες με ανάλογο ή και μικρότερο budget πήγαν final 4 ή σήκωσαν και κούπα. Κρίνονται εκ του αποτελέσματος δε χρειάζεται να είσαι ειδικός για να τους κρίνεις.
natouralistis
QUOTE (Looter @ Oct 17 2018, 03:11 ) *
Μίλησα με τον Τσάβι και ήταν σκασμένος με το budget καθώς ΜΟΝΟ για λεφτά μιλούσε.
Μου ανέφερε ότι έχει το 11ο budget στη διοργάνωση , ότι ο Κόπονεν ήταν ακριβότερος του Παππά και ότι δεν είχε χρήματα για καλύτερο παίκτη του Λέκα. Επίσης δεν κάνω τπτ παραπάνω από το να ζητάω να γίνει εγκαίρως ότι έγινε και πέρυσι που η ομάδα για να χτυπήσει την 4αδα πήρε άλλους 2 ΒΑΡΒΑΤΟΥΣ παίκτες... Τα λάθη τα έχουμε ήδη εντοπίσει.


Αν ο Τσάβι Πασκουάλ όταν συναντά εσένα που κάνεις βόλτα με το σκυλί στη Κηφισιά, πιάνει σοβαρή κουβέντα περί μπάτζετ και στελέχωσης του Παναθηναϊκού ποιον πήρε και γιατί τον πήρε και πόσο κόστιζε, σε 2 χρόνια θα προπονεί τη Σούρθια μια γραφική κωμόπολη που αγωνίζεται στο τοπικό της Ανδαλουσίας.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.