Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Φιλιππος Συριγος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3
shtarkws
Δεν ξερω για εσας αλλα πραγματικα εχω κουραστει απο τον τροπο που περιγραφει και απαξιωνει παικτες και συναδερφους του,θα ηθελα την γνωμη σας για τον ¨εθνικο¨ μας σπορτκαστερ
ALdaperan
και εμενα δε μου αρέσει καθόλου, ειναι πολυ ισχυρογνόμων και μου τη σπάει αυτο

1000 φορες καλύτερα να περιεγραφε ο σκουντης που εχει και το χαβαλέ του

βάλτο αγόρι μουυυυυυυ
γιοβαισα

kolokotronis
Ρε παιδιά, ο Συρίγος περιγράφει πάνω από 20 χρόνια.
Τώρα άρχισε να μας ενοχλεί και να μας κουράζει?
Αυτός είναι, τι να κάνουμε?
Προφανώς το παίζει ξερόλας.
Προφανώς προσβάλει συνέχεια τους συνομιλητές του.
Προφανώς έχει το ύφος '' όταν μιλάω εγώ, οι υπόλοιποι τουμπέκα''.
Τώρα τα ανακαλύψαμε και μας ενοχλούν?

Παρ'όλα αυτά, έχει γνώσεις.
'Οπως γνώσεις έχουν και ο Καρύδας, ο Σκουντής και ο Παπαδογιάννης.
Οι γνώσεις των δημοσιογράφων συμβαδίζουν με το επίπεδο του αθλήματος της χώρας.
Στο ποδόσφαιρο ήμαστε ΄Β εθνική, ανάλογο είναι και το επίπεδο των δημοσιογράφων.
Στην Αγγλία πχ το επίπεδο και οι γνώσεις των σπορτκάστερ είναι εκπληκτικό.

Air Kef
Για ποιον ακριβώς λόγο το τόπικ ειναι ανοίχτηκε στο υποφορουμ του ΠΑΟ;
balomazoxtra
Απλά θεούλης ο Φίλιππας. 77.gif
Βγάζει αυτό το "not arrogant,just better". Ακόμα και αποτυχημένα,πολλές φορές.

Τάσσομαι υπερ του. 77.gif
gallistis
ο ανθρωπος ειναι απαραδεκτος .και το κακο ειναι οτι οσο περνανε τα χρονια γινεται και χειροτερος.αλλα τουλαχιστον μας εχει προσφερει μεγαλες στιγμες γελιου

kolokotronis
QUOTE(Air Kef @ Dec 11 2010, 18:14 ) *
Για ποιον ακριβώς λόγο το τόπικ ειναι ανοίχτηκε στο υποφορουμ του ΠΑΟ;

Ίσως με αφορμή το γεγονός ότι μετέδιδε το ματς του ΠΑΟ με την ολύμπια τηε προάλλες?
Πάντως, όντως καμμία σχέση.
Μήπως να μεταφερθεί στα τόπικ με τους έλληνες δημοσιογράφους?
shtarkws
Ναι οντως με αφορμη του αγωνα με την ολιμπισ,ζητω συγνωμη που το θεμα ανοιξε σε λαθος τοπικ παρακαλω να μεταφερθει..

PS ακομα θυμαμαι και γελαω μια περσινη εκπομη στη νοβα οπου διεκοπτε συνεχως με υποδειξεις τον πεδουλακη με αποτελεσμα ο τελευταιος να γυρισει και να του πει
-παλι τα ιδια ρε φιλλιπα παλι κουβεντα δεν προλαβα να πω!! smiley.gif
Air Kef
οκ, το παω στο "Γενικα για μπάσκετ". smile.gif


Link:
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=11674
shtarkws
http://www.youtube.com/watch?v=9Nxc0XDfqPM
smiley.gif
captain charisma
μια παρατηρηση...ο φιλιππος με 2 π γραφετε οχι με 2 λ οπως εχει ο τιτλος του τοπικ..
pitto
τί να σας πω ρε παιδιά? και εγώ δεν τον μπορώ καθόλου με το υφάκι και τις προσβολές του....
αλλά πιστευω πως όλοι πρεπει να παραδεχτούμε πως έχει πολλές γνώσεις για το άθλημα, απλώς τις βγάζει με λάθος τρόπο !!!!

νομίζω πως συνεχίζει να σπικάρει, μονο και μονο για να την σπάσει σε αυτούς που τον έχουν δείρει κατα καιρούς....

Υ.Γ. από τις μεγαλύτερες ατάκες που έχει πετάξει : ο ΠΑΟ παίζει στην Ιταλία -δεν θυμάμαι με ποιον- το ματσακι θέλει ελάχιστα δευτερόλεπτα να λήξει, και ο ΠΑΟ είναι μπροστά -νομίζω- με 2. Μετά το ταιμ αουτ, λέει στην ρεπόρτερ : "Τζούλια, πες μας τί είπε ο Ιταλός προπονητης ? ". Απαντά αυτή : ¨είπε να σουτάρει τρίποντο ο ΕΖΕ¨. και η απάντηση του μεγάλου : ¨Τζούλια, σε ολόκληρη την σεζόν, έχει.....μηδέν στα μηδέν τρίποντα !!!!! Στον (τάδε) έδωσε εντολή !!!!!"

http://greekhoopz.blogspot.com/2010/05/h-la-bomba.html
shtarkws
Έχεις απόλυτο δίκιο θα το αλλάξω σε πρώτη ευκαιρία γιατι παρακολουθώ το φόρουμ από το στρατό μέσω τηλ.
NBAholic
Είτε το θέλουμε είτε όχι, έχει μπασκετικές γνώσεις σε πολλά ζητήματα, αλλά ένα θέμα είναι ότι, λόγω αρχαιότητας και θέσης ισχύος, για να τον διορθώσει κανείς σε κάποιο λάθος του ή έστω για να διαφωνήσει μαζί του, αν δεν πρόκειται για το Γιώργο Συρίγο, πρέπει πρώτα να έχει κοιτάξει καλά την αγορά εργασίας, just in case...Ή έστω να ξεκινήσει με περίπου ένα λεπτό απολογίας.

Χρόνια πριν, μετέδιδε αγώνα, νομίζω της Ευρωλίγγας, μαζί με τον Καρύδα. Σε κάποιο σημείο, η κουβέντα τους πάει στο Μεσίνα και ο Καρύδας αναρωτιέται αν η σωστή προφορά είναι "Έτορε" ή "Ετόρε". Ο Συρίγος, ορθώς, του απαντά "Έτορε", αλλά η αιτιολόγηση ήταν εντελώς λανθασμένη: "Ξέρεις εσύ πολλά ιταλικά ονόματα που να τονίζονται στην παραλήγουσα;", ρώτησε τον Καρύδα. Ο Καρύδας δεν μπορούσε να θυμηθεί κάποιο πρόχειρο και του είπε, μάλλον χάριν αστεϊσμού, "Μάρκο Γιάριτς" (που έπαιζε τότε στην Μπολόνια). Εκτός κι αν δεν το έκανε για αστείο, αλλά εμμέσως για να "του την πει", μια και το "Μάρκο" φυσικά χρησιμοποιείται στην Ιταλία, οπότε ήταν ιδιοφυές. Φυσικά, ιταλικά ονόματα που τονίζονται στην παραλήγουσα υπάρχουν με το κιλό.
Το άλλο θέμα φυσικά είναι το ΝΒΑ, που όποτε ακούει αναφορά σε αυτό, στρέφει το βλέμμα του προς τους προβολείς, προς το ταβάνι, προς κάπου που να μη σχετίζεται με τη συζήτηση τέλος πάντων. Χώρια που τείνει να γίνει σχεδόν επίσημη εξήγηση για την παρακμή του ιταλικού μπάσκετ, η μανία που έχουν με το ΝΒΑ. Θαρρείς και αυτή η μανία δεν υπήρχε και στα χρόνια της ακμής τους. Θαρρείς και το ΝΒΑ δεν έχει επίδραση στο σημερινό κορυφαίο πρωτάθλημα (και μπάσκετ) της Ευρώπης (ίσα-ίσα, εκεί έχει πλέον την περισσότερη, όχι στην Ιταλία). Σε πρώτη ευκαιρία, θα αποδώσει στον ίδιο λόγο και τη μελλοντική πτώση του ισπανικού μπάσκετ, όταν κάποτε έρθει κι αυτή.
kostasvc15
Και ο γιος του δεν ειναι και πολυ καλυτερος..Θυμαμαι οταν ειχα Νοβα και μετεδιδε ΝΒΑ,σε καθε ενεργεια του Τζινομπιλι τον αποθεωνε και τον παρουσιαζε σαν εναν απο τους 2-3 καλυτερους παιχτες..
Τουλαχιστον με τον πατερα του συμφωνουμε σε αυτο με τον Ναβαρο..με ενοχλει και εμενα το θεατρο

Μακραν αγαπημενος μου ο Καρυδας

QUOTE(shtarkws @ Dec 11 2010, 18:49 ) *

Του το εκλεισε το στομα..χαχα
il postino
μιλωντας για αμιγως μπασκετικα/αγωνιστικα θεματα ο συριγγος εχει τετοιες γνωσεις οσες καποιος που ασχολειται με το επαγγελμα αυτο 30 χρονια!!! τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω και σιγουρα οχι κατι εντυπωσιακο! οι γνωσεις του φυσικα ειναι σε θεωρητικο επιπεδο και δε μπαινω καν σε διαδικασια να χαρακτηρισω την κριση του πανω σε θεματα αγωνιστικα και παικτικα.

για τη συμπεριφορα του εν γενει και για το οτι πρωταρχικος στοχος του στο σπικαζ ειναι να κανει τον διαιτητη δε θα πω τιποτα πλην του οτι ειναι τουλαχιστον απαραδεκτος!!!!

αν μου αρεσει κατι ειναι οτι θα πει τη γνωμη του χωρις να διστασει στιγμη.εχει πει πολλες αληθειες στα εκατομμυρια σχολια που εχει κανει και απο πλευρας στατιστικης ειναι κατι φυσιολογικο!



T.W.Is.M.
QUOTE(NBAholic @ Dec 12 2010, 01:53 ) *
Το άλλο θέμα φυσικά είναι το ΝΒΑ, που όποτε ακούει αναφορά σε αυτό, στρέφει το βλέμμα του προς τους προβολείς, προς το ταβάνι, προς κάπου που να μη σχετίζεται με τη συζήτηση τέλος πάντων. Χώρια που τείνει να γίνει σχεδόν επίσημη εξήγηση για την παρακμή του ιταλικού μπάσκετ, η μανία που έχουν με το ΝΒΑ. Θαρρείς και αυτή η μανία δεν υπήρχε και στα χρόνια της ακμής τους. Θαρρείς και το ΝΒΑ δεν έχει επίδραση στο σημερινό κορυφαίο πρωτάθλημα (και μπάσκετ) της Ευρώπης (ίσα-ίσα, εκεί έχει πλέον την περισσότερη, όχι στην Ιταλία). Σε πρώτη ευκαιρία, θα αποδώσει στον ίδιο λόγο και τη μελλοντική πτώση του ισπανικού μπάσκετ, όταν κάποτε έρθει κι αυτή.


Αν το ΝΒΑ ηταν Κινεζικο ή Κουβανεζικο πρωταθλημα, δε θα ελεγε κουβεντα. Δεν πιστευω οτι εχει να κανει με το μπασκετ ολη αυτη η ιστορια. Θα θελα ομως καποιος να τον ρωτουσε και ποια ειναι αυτη τη στιγμη η καλυτερη 5αδα/12αδα στον κοσμο. Θα ελεγε 5(ή 12) παιχτες ΝΒΑ ή οχι?
shtarkws
Αυτό που με ενοχλεί είναι πως επιβάλλει τις απόψεις του περιοριζοντας αυτήν καλύτερων κατα την γνώμη μου συναδερφων του (καρυδας,παπαδογιαννης).Θεωρώ απαράδεκτο να πληρώνω τόσα λεφτά στη νοβα για να βλέπω μπασκετ και να πρέπει να νευριαζω κάθε φορα!Ειδικά στην εκπομπή για την Ευρωλίγκα η οικογένεια αμπελοφιλοσοφει για ώρες περικοπτωντας στο ελάχιστο το θέαμα και τις αναλύσεις των ειδικων! Ακόμη και όταν μεσουρανουσε το τρίποντο ήταν παραφωνια
gallistis
ο ανθρωπος ειναι και απιστευτος κωλοτουμπας...στο ενα βιντεο κραζει τον ναβαρο γιατι ειναι θεατρινος και στο δευτερο αποθεωνει τον αλβερτη που κανει (και με το παραπανω)οσα ο φιλιππας κατακρινει



xristos_metal
Τρελο αλανι ο Συριγος...προσκυνω.

Εγω τον παω με χιλια γιατι με κανει και διασκεδαζω, αλλα δε θα θελα με τιποτα να ειμαι συνεργατης του.
Andre_Iguodala
Απο τους πλεον αντιπαθητικους δημοσιογραφους.Ανεξατητα του αν εχει γνωσεις η οχι.Και ο Μουρινιο θεωρειται ο καλυτερος προπονητης του κοσμου αλλα αυτο δεν τον κανει λιγοτερο αντιπαθη η βλακα...
HLR CENATION
Τώρα έχει ξαναπιάσει το Γιαννάκη.Αναφέρει ότι ο Σχορτσιανίτης κάνει καλή χρονια στην Μακαμπι επειδή τον δουλεύει στις προπονήσεις καλός προποντής k ότι έχει βελτιωθεί στην πασα επειδή κάνει προπόνηση με διπλή κάλυψη k όχι όπως τον Ολυμπιακό που του έβαζε πάνω μονο τον Βουισιτς...

Πάντως στα περισσότερα από αυτά που αναφέρει έχει δίκιο k συνήθως πέφτει μέσα στις εκτιμήσεις σε θεματα του στυλ ποιος είναι k ποιος όχι καλός παίκτης,οπως επισης σε κριτική προπονητών η για το πως θα εξελιχθεί ένα ματς... Επίσης έχει στήσει την καλύτερη δημοσιογραφική ομάδα που δεν υπάρχει αυτός ο φανατισμός κ οι κραυγες οταν παιζουν ελληνικες ομαδες.Ουτε χαιδευουν αυτια... Νομίζω ότι ακόμα είναι κορυφή μαζι με Παπ...
kolokotronis
QUOTE(laclippers @ Dec 20 2010, 14:09 ) *
Τώρα έχει ξαναπιάσει το Γιαννάκη.Αναφέρει ότι ο Σχορτσιανίτης κάνει καλή χρονια στην Μακαμπι επειδή τον δουλεύει στις προπονήσεις καλός προποντής k ότι έχει βελτιωθεί στην πασα επειδή κάνει προπόνηση με διπλή κάλυψη k όχι όπως τον Ολυμπιακό που του έβαζε πάνω μονο τον Βουισιτς...

Πάντως στα περισσότερα από αυτά που αναφέρει έχει δίκιο k συνήθως πέφτει μέσα στις εκτιμήσεις σε θεματα του στυλ ποιος είναι k ποιος όχι καλός παίκτης,οπως επισης σε κριτική προπονητών η για το πως θα εξελιχθεί ένα ματς... Επίσης έχει στήσει την καλύτερη δημοσιογραφική ομάδα που δεν υπάρχει αυτός ο φανατισμός κ οι κραυγες οταν παιζουν ελληνικες ομαδες.Ουτε χαιδευουν αυτια... Νομίζω ότι ακόμα είναι κορυφή μαζι με Παπ...

Έτσι είναι, αλλά η υπερβολική έπαρση φέρνει αντιπάθειες.
kseplenhs
QUOTE(xristos_metal @ Dec 20 2010, 10:56 ) *
Τρελο αλανι ο Συριγος...προσκυνω.

Εγω τον παω με χιλια γιατι με κανει και διασκεδαζω, αλλα δε θα θελα με τιποτα να ειμαι συνεργατης του.


καλά και ο γιός του παίζει άνετα να έχει τραβήξει 5-6 απόπειρες αυτοκτονίας tongue.gif
Giannis091
Ο Φίλιππος ειναι ΘΕΟΣ!Είναι ο λόγος που πληρώνω ΝΟΒΑ κάθε μήνα!Στις μεταδόσεις ειναι απόλαυση, έχει γνώσεις. έχει άποψη, είναι επικοινωνιακός, εχει και τη πλάκα του..Γενικά στη ΝΟΒΑ χαίρεσαι να παρακολουθείς μπάσκετ. Φοβεροί μπασκετικοι δημοσιογράφοι όλοι τους..Και η εκπομπή κάθε Πέμπτη τα σπάει!!
Stelios 12
QUOTE(Giannis091 @ Dec 27 2010, 01:49 ) *
Ο Φίλιππος ειναι ΘΕΟΣ!Είναι ο λόγος που πληρώνω ΝΟΒΑ κάθε μήνα!Στις μεταδόσεις ειναι απόλαυση, έχει γνώσεις. έχει άποψη, είναι επικοινωνιακός, εχει και τη πλάκα του..Γενικά στη ΝΟΒΑ χαίρεσαι να παρακολουθείς μπάσκετ. Φοβεροί μπασκετικοι δημοσιογράφοι όλοι τους..Και η εκπομπή κάθε Πέμπτη τα σπάει!!


Έλα πες αλήθεια...δουλεύεις ως κάμερα μαν εκεί ε??
oti-nane
QUOTE (Stelios 12 @ Dec 27 2010, 11:57 ) *
Έλα πες αλήθεια...δουλεύεις ως κάμερα μαν εκεί ε??

smiley.gif
Δεν έχει και πολύ άδικο πάντωςε αν σκεφτείς πως είναι η μόνη "σοβαρή" μπασκετική εκπομπή της ελληνικής τηλεόρασης εκτώς κι αν έχετε υπόψιν σας κάτι άλλο
Stelios 12
QUOTE(oti-nane @ Dec 27 2010, 12:15 ) *
smiley.gif
Δεν έχει και πολύ άδικο πάντωςε αν σκεφτείς πως είναι η μόνη "σοβαρή" μπασκετική εκπομπή της ελληνικής τηλεόρασης εκτώς κι αν έχετε υπόψιν σας κάτι άλλο


Δεν αντιλέγω, απλώς παραξενεύτηκα λίγο από τον υπέρμετρο ενθουσιασμό του...
Air and King
Ο Συριγος σαφως εχει κουρασει.Οταν το θυμομαστε να μεταδιδει τα ματς του 87' σαφως υπαρχει μια καποια συγκινηση αλλα απο εκει και περα εχουν αλλαξει πολλα...
Καταρχας ηταν και ειναι απαραδεκτος στο να κρινει ατομικα τους παιχτες...
Τις 9 απο τις 10 φορες κραζει τους παιχτες που παιζουν 1 εναντιον 1.Για αυτον το μπασκετ ειναι μονο καλη κυκλοφορια και ελευθερο σουτ μετα απο αυτη.
Αν ειχε παιξει ποτε μπασκετ στην ζωη το θα καταλαβαινε οτι το 1 εναντιον 1 ειναι κομματι του παιχνιδιου ακομα και αν το παρακανει αυτος που επιτιθεται.Ειδικα οταν ειμασταν μικροι πρωτα παιζαμε 1 εναντιον 1 και μετα πηγαιναμε σε καποια ομαδα.
Ο Κορυφαιος παιχτης κατα πολλους ολων των εποχων ο Μαικλ Τζορνταν ηταν καταρχην παιχτης 1 ενατιον 1 και μετα παιχτης ομαδας.
Ο Γκαλης ηταν το ιδιο(τον οποιο αποθεωνε το 87').Ο Συριγος προσπαθει να μας πεισει οτι το μπασκετ ειναι καλη κυκλοφορια και καλη αμυνα..Βαζει ταμπελες εμμεσως πλην σαφως
Δεν τον εχω ακουσει ποτε ατομικα να κρινει παιχτες παρα μονο να κραζει.Να μιλησει για αμυντικο και επιθετικο footwork.Να συγκρινει την ντριμπλα μεταξυ παιχτων.Να μιλησει για το ποιος ποσταρει καλυτερα απο τον αλλον..Να μας πει ποιος βλεπει πιο πολυ γηπεδο,ποιος εχει καλυτερα playmaking skills..
Τι μας λεει οτι η ταδε ομαδα παιζει ζωνη η για τα πικ ν ρολλ και οτι ο Μητσαρας ειναι πολυεργαλειο..Aυτα τα ξερουν και 15 χρονων παιδια που ασχολουνται με το μπασκετ.
Μετριος δημοσιογραφος ηταν και ειναι παντα.
Υπαρχουν και στην Αμερικη δημοσιογραφοι κραχτες.Αλλα εκεινοι γνωριζουν το αθλημα ατομικα και ομαδικα.

Υ.Γ.Χρονια πολλα σε ολους
kolokotronis
Θυμάμαι στον τελικό ΠΑΟ-ΤΣΣΚΑ το 07΄στο ΟΑΚΑ σε μία φάση στο δεύτερο ημίχρονο, να έχει τη μπάλα ο Μπατίστ μέσα στη ρακέτα, στην κορυφή της, περιτριγυρισμένος από 3 παίκτες της ΤΣΣΚΑ.

Ο Μπατίστ έψαξε για πάσα, δεν βρήκε τίποτα.
Σκέφτηκε να τριπλάρει, αλλά δεν..
Όλα αυτά μέσα σε 2-3 δευτερόλεπτα.

Πετάγεται ο μέγας Συρίγος: ''Τι κάνει τώρα ο Μπατίστ? Βλακεία θα κάνει!!''
Με το που το λέει, σηκώνεται ο Μπατίστ και το χλατσάρει!!

Μούγκα....
Manu7
QUOTE(kolokotronis @ Dec 27 2010, 23:54 ) *
Θυμάμαι στον τελικό ΠΑΟ-ΤΣΣΚΑ το 07΄στο ΟΑΚΑ σε μία φάση στο δεύτερο ημίχρονο, να έχει τη μπάλα ο Μπατίστ μέσα στη ρακέτα, στην κορυφή της, περιτριγυρισμένος από 3 παίκτες της ΤΣΣΚΑ.

Ο Μπατίστ έψαξε για πάσα, δεν βρήκε τίποτα.
Σκέφτηκε να τριπλάρει, αλλά δεν..
Όλα αυτά μέσα σε 2-3 δευτερόλεπτα.

Πετάγεται ο μέγας Συρίγος: ''Τι κάνει τώρα ο Μπατίστ? Βλακεία θα κάνει!!''
Με το που το λέει, σηκώνεται ο Μπατίστ και το χλατσάρει!!

Μούγκα....

24.gif φίλε την θυμάμαι τη φάση...Λες και τον άκουσε ο Μάικ και το'ριξε μέσα.

ΥΓ:Μεγάλο καλάθι.Θεωρώ χάρη σ'αυτό εξασφαλίσατε τη νίκη.

QUOTE(gallistis @ Dec 12 2010, 13:59 ) *
ο ανθρωπος ειναι και απιστευτος κωλοτουμπας...στο ενα βιντεο κραζει τον ναβαρο γιατι ειναι θεατρινος και στο δευτερο αποθεωνει τον αλβερτη που κανει (και με το παραπανω)οσα ο φιλιππας κατακρινει




Πόπο φίλε ζαλίστηκα....Αυτό με το σίχαμα το είχα δει...Με τον Αλβέρτη όχι...

ΥΓ:Το μπασκετικό σίχαμα κύριε Συρίγο,δεν έχει σταματήσει να μας γαζώνει από τότε που παίζουμε μαζί του.20 πονταλάκια για πλάκα κάθε φορά.
Giannis091
Τον Μπόζιτς της Παρτιζάν που τον λέει σέντερ μπακ???χαχαχαχαχα
Τον Λεμπρόν που τον λέει αθλητή στίβου!!! Είναι θεός ο άτιμος ρεεε!!!
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(Giannis091 @ Dec 27 2010, 23:37 ) *
Τον Μπόζιτς της Παρτιζάν που τον λέει σέντερ μπακ???χαχαχαχαχα
Τον Λεμπρόν που τον λέει αθλητή στίβου!!! Είναι θεός ο άτιμος ρεεε!!!

77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Zoys
QUOTE(oti-nane @ Dec 27 2010, 12:15 ) *
smiley.gif
Δεν έχει και πολύ άδικο πάντωςε αν σκεφτείς πως είναι η μόνη "σοβαρή" μπασκετική εκπομπή της ελληνικής τηλεόρασης εκτώς κι αν έχετε υπόψιν σας κάτι άλλο


Δεν είναι η μοναδική μπασκετική εκπομπή. Και ο Τόλης Κοτζιάε κάνει στο ΤΗΛΕΑΣΤΥ.
panos75
Για πολλές χλαπάτσες ο Φίλιππας. Αν δεν υπήρχε το ένδοξο '87 τώρα θα δούλευε στο Κόντρα παρέα με τον Στέφανο Χίο.
Δημοσιογράφος άλλωστε έχει πάψει να είναι εδώ και πολλά χρόνια. Τώρα πλέον είναι αναλυτής-ξερόλας και πληρωμένος εκτελεστής του Βασιλακόπουλου.
GK_23
QUOTE(panos75 @ Feb 20 2011, 21:36 ) *
Για πολλές χλαπάτσες ο Φίλιππας. Αν δεν υπήρχε το ένδοξο '87 τώρα θα δούλευε στο Κόντρα παρέα με τον Στέφανο Χίο.
Δημοσιογράφος άλλωστε έχει πάψει να είναι εδώ και πολλά χρόνια. Τώρα πλέον είναι αναλυτής-ξερόλας και πληρωμένος εκτελεστής του Βασιλακόπουλου.

Τον Συρίγο πρέπει να τον αντιμετωπίζεις από πιο σουρεαλιστική σκοπιά...
Αν τον πάρεις στα σοβαρά, τότε πραγματικά εξοργίζεσαι...

Κάποια περίοδο πριν 2-3 χρόνια, ο Συρίγος είχε εγείρει φιλοδοξίες ακόμα και για την προεδρία της ΕΟΚ. Δε ξέρω αν τις διατηρεί ακόμα...

Κατά τα άλλα, οι τσακωμοί του με τον Λιάνη μου προκαλούσαν πάντοτε απίστευτο γέλιο...

panos75
QUOTE(sixama23 @ Feb 20 2011, 21:57 ) *
Τον Συρίγο πρέπει να τον αντιμετωπίζεις από πιο σουρεαλιστική σκοπιά...
Αν τον πάρεις στα σοβαρά, τότε πραγματικά εξοργίζεσαι...

Κάποια περίοδο πριν 2-3 χρόνια, ο Συρίγος είχε εγείρει φιλοδοξίες ακόμα και για την προεδρία της ΕΟΚ. Δε ξέρω αν τις διατηρεί ακόμα...

Κατά τα άλλα, οι τσακωμοί του με τον Λιάνη μου προκαλούσαν πάντοτε απίστευτο γέλιο...


Από τη στιγμή που ο λόγος του έχει βαρύνουσα σημασία στο ελληνικό μπασκετικό στερέωμα και επηρεάζει καταστάσεις είναι αδύνατο να τον αγνοήσεις και να τον πάρεις στην πλάκα.

Όσο για την προεδρία της ΕΟΚ, πολύ θα'θελα να δω κάτι τέτοιο για ένα μόνο λόγο: να παραστεί ο Συρίγος στη συνεδρίαση της ΕΟΕ και του την πέσουν οι πρόεδροι των άλλων ομοσπονδιών των οποίων τα αθλήματα, ή και τους ίδιους ακόμη, έχει σκυλοβρίσει και κατασυκοφαντήσει ο Φίλιππας.
giannis_mg
Εγω παλι εφοσον δεν ειμαι συναδελφος του ή δεν δουλευω μαζι δεν με πειραζει καθολου.Ειναι πραγματικα απαισιος ο τροπος που φερεται στους αλλους καθως αν δεν του αρεσει κατι που λενε τους απαξιωνει στο επακρο.Δεν θα ξεχασω μια φορα που αν δεν κανω λαθος η Κοφιτσα ηταν στο παγκο του ΠΑΟ και μετεφερε τις οδηγιες του Ζοτς και την ειχε κανει ρεζιλι.Το μονο πραγμα που δεν πηγαινω πανω του ειναι αυτο.Προσωπικα μ'αρεσει(μην βαρατε ph34r.gif )μαζι με τον τιτανομεγιστοτεραστιο Χατζηγεωργιου 77.gif και τον Συριγο Jr.Ενταξει ο ανθρωπος μπασκετ ξερει παρα πολυ απλως ειναι τοσο ισχυρογνωμων που μερικες φορες εκνευριζει.Εγω τον παω παντως και ας ειμαι ειδος προς εξαφανιση πανω σ'αυτο cool.gif .
GK_23
QUOTE(Giannis_23 @ Feb 20 2011, 22:27 ) *
Εγω παλι εφοσον δεν ειμαι συναδελφος του ή δεν δουλευω μαζι δεν με πειραζει καθολου.Ειναι πραγματικα απαισιος ο τροπος που φερεται στους αλλους καθως αν δεν του αρεσει κατι που λενε τους απαξιωνει στο επακρο.Δεν θα ξεχασω μια φορα που αν δεν κανω λαθος η Κοφιτσα ηταν στο παγκο του ΠΑΟ και μετεφερε τις οδηγιες του Ζοτς και την ειχε κανει ρεζιλι.Το μονο πραγμα που δεν πηγαινω πανω του ειναι αυτο.Προσωπικα μ'αρεσει(μην βαρατε ph34r.gif )μαζι με τον τιτανομεγιστοτεραστιο Χατζηγεωργιου 77.gif και τον Συριγο Jr.Ενταξει ο ανθρωπος μπασκετ ξερει παρα πολυ απλως ειναι τοσο ισχυρογνωμων που μερικες φορες εκνευριζει.Εγω τον παω παντως και ας ειμαι ειδος προς εξαφανιση πανω σ'αυτο cool.gif .

Σχετικά με την Κοφίτσα που ανέφερες, θα έλεγα πως και λίγα της είπε...
Όταν λες μετά από time out πως η οδηγία του Ομπράντοβιτς είναι πικ εν ρολ του Διαμαντίδη με τον Σάτο icon_drunk.gif, τότε τα θέλει ο κ@λ@ς σου...

Εμένα δεν με ενοχλεί το ότι είναι ισχυρογνώμων, γενικά όποτε τον παρακολουθώ διασκεδάζω με αυτά που λέει...
Αν με ενοχλεί κάτι, είναι αυτό που έγραψε ο panos75, το ότι επηρεάζει καταστάσεις στο ελληνικό μπασκετικό στερέωμα.
Πράγματι ο Βασιλακόπουλος έχει σε μεγάλη εκτίμηση την άποψη και τις μπασκετικές γνώσεις του Συρίγου.
Τις οποίες γνώσεις, κατά την άποψή μου, το ίδιο το μπάσκετ τις έχει ξεπεράσει εδώ και πολύ καιρό...
giannis_mg
QUOTE(sixama23 @ Feb 20 2011, 22:35 ) *
Σχετικά με την Κοφίτσα που ανέφερες, θα έλεγα πως και λίγα της είπε...
Όταν λες μετά από time out πως η οδηγία του Ομπράντοβιτς είναι πικ εν ρολ του Διαμαντίδη με τον Σάτο icon_drunk.gif, τότε τα θέλει ο κ@λ@ς σου...

Εμένα δεν με ενοχλεί το ότι είναι ισχυρογνώμων, γενικά όποτε τον παρακολουθώ διασκεδάζω με αυτά που λέει...
Αν με ενοχλεί κάτι, είναι αυτό που έγραψε ο panos75, το ότι επηρεάζει καταστάσεις στο ελληνικό μπασκετικό στερέωμα.
Πράγματι ο Βασιλακόπουλος έχει σε μεγάλη εκτίμηση την άποψη και τις μπασκετικές γνώσεις του Συρίγου.
Τις οποίες γνώσεις, κατά την άποψή μου, το ίδιο το μπάσκετ τις έχει ξεπεράσει εδώ και πολύ καιρό...

Αμα το ειπε αυτο η αθεοφοβη,τοτε καλα της εκανε ο Φιλιππας.Δεν το θυμαμαι να σου πω την αληθεια.
Και βεβαια συμφωνω οτι ο λογος του εχει τεραστια βαση και επιρροη στο ελληνικο μπασκετ.
Παντως εριξα ενα γελιο την Πεμπτη που λεει οτι ο ΟΣΦΠ ηταν ετοιμος να αντικαταστησει το πουλεν του τον Τζαμοντ Γκορντον με τον Μπαξτερ του Ηλυσιακου και ο Καρυδας απο διπλα ειχε αλλαξει 20 χρωματα και προσπαθουσε να τα μπαλωσει.
GK_23
QUOTE(Giannis_23 @ Feb 20 2011, 22:46 ) *
Αμα το ειπε αυτο η αθεοφοβη,τοτε καλα της εκανε ο Φιλιππας.Δεν το θυμαμαι να σου πω την αληθεια.


vastravoud
OK, προφανώς η κοπέλα έκανε λάθος.

Είναι όμως αντισυναδελφικό να την κράζεις έτσι στον αέρα, και σίγουρα δείγμα ΚΑΚΟΥ ανθρώπου.

Ντροπή του
Anaz
QUOTE
Εμένα δεν με ενοχλεί το ότι είναι ισχυρογνώμων, γενικά όποτε τον παρακολουθώ διασκεδάζω με αυτά που λέει...
Αν με ενοχλεί κάτι, είναι αυτό που έγραψε ο panos75, το ότι επηρεάζει καταστάσεις στο ελληνικό μπασκετικό στερέωμα.
Πράγματι ο Βασιλακόπουλος έχει σε μεγάλη εκτίμηση την άποψη και τις μπασκετικές γνώσεις του Συρίγου.
Τις οποίες γνώσεις, κατά την άποψή μου, το ίδιο το μπάσκετ τις έχει ξεπεράσει εδώ και πολύ καιρό...
Συμφωνω απολυτα. Πλεον κι εγω δεν τον παιρνω στα σοβαρα, κ το διασκεδαζω.. biggrin.gif
kolokotronis
Την Τζούλια την ξέρω.
Είχαμε πάει ένα καλοκαίρι μύκονο, μια παρέα 3 άντρες 5 γκόμενες και ήταν και αυτή στην παρέα, φίλη φίλου.
Μιλάμε για πανω από 10 χρόνια, πριν πιάσει δουλειά στο σούπερσπορτ.

Μου είχαν κάνει τρομερή εντύπωση οι γνώσεις της πάνω στο μπάσκετ, καθώς είμαι κινητή εγκυκλοπαίδεια σε ποδόσφαιρο-μπάσκετ (και μετριόφρων όπως καταλάβατε) και κάναμε κόντρες στις γνώσεις μας πάνω στο μπάσκετ.
Με είχε κουφάνει γιατί τότε ήταν γύρω στα 18 και ήξερε απίστευτες λεπτομέρειες και δεν είχε ασχοληθεί ακόμα με δημοσιογραφία.
Όταν βλέπεις γκόμενα να ξέρει τόσα πολλά, σε τόσο μικρή ηλικία, εντυπωσιάζεσαι.

Βάζω στοίχημα ότι κάτι Βαγγέληδες Ιωάννου και σία τους έχει για πρωινό.
GK_23
QUOTE(kolokotronis @ Feb 21 2011, 00:23 ) *
Την Τζούλια την ξέρω.
Είχαμε πάει ένα καλοκαίρι μύκονο, μια παρέα 3 άντρες 5 γκόμενες και ήταν και αυτή στην παρέα, φίλη φίλου.
Μιλάμε για πανω από 10 χρόνια, πριν πιάσει δουλειά στο σούπερσπορτ.

Μου είχαν κάνει τρομερή εντύπωση οι γνώσεις της πάνω στο μπάσκετ, καθώς είμαι κινητή εγκυκλοπαίδεια σε ποδόσφαιρο-μπάσκετ (και μετριόφρων όπως καταλάβατε) και κάναμε κόντρες στις γνώσεις μας πάνω στο μπάσκετ.
Με είχε κουφάνει γιατί τότε ήταν γύρω στα 18 και ήξερε απίστευτες λεπτομέρειες και δεν είχε ασχοληθεί ακόμα με δημοσιογραφία.
Όταν βλέπεις γκόμενα να ξέρει τόσα πολλά, σε τόσο μικρή ηλικία, εντυπωσιάζεσαι.

Βάζω στοίχημα ότι κάτι Βαγγέληδες Ιωάννου και σία τους έχει για πρωινό.

Δεν αμφιβάλλω πως όντως την γνωρίζεις...
Εγώ δεν την ξέρω πάντως προσωπικά...

Κρίνοντας όμως αποκλειστικά και μόνο από τη φράση περί "πικ εν ρολ του Διαμαντίδη με τον Σάτο", δεν τη λες και εγκυκλοπαίδεια του μπάσκετ... rolleyes.gif
kolokotronis
QUOTE(sixama23 @ Feb 21 2011, 00:31 ) *
Δεν αμφιβάλλω πως όντως την γνωρίζεις...
Εγώ δεν την ξέρω πάντως προσωπικά...

Κρίνοντας όμως αποκλειστικά και μόνο από τη φράση περί "πικ εν ρολ του Διαμαντίδη με τον Σάτο", δεν τη λες και εγκυκλοπαίδεια του μπάσκετ... rolleyes.gif

Ρε συ, άλλο οι εγκυκλοπαιδικές γνώσεις, δηλαδή ''Που έπαιζε ο τάδε εκείνη τη χρονιά? ή Ποιος βγήκε πρώτος σκόρερ σε εκείνο το τουρνουά?'' και άλλο οι μπασκετικές γνώσεις, δηλαδή ''Αν ο τάδε μπορεί να παίξει και πλέυ μέικερ ή τι είναι η weak side''.

Για το πρώτο μιλούσα.
GK_23
QUOTE(kolokotronis @ Feb 21 2011, 00:52 ) *
Ρε συ, άλλο οι εγκυκλοπαιδικές γνώσεις, δηλαδή ''Που έπαιζε ο τάδε εκείνη τη χρονιά? ή Ποιος βγήκε πρώτος σκόρερ σε εκείνο το τουρνουά?'' και άλλο οι μπασκετικές γνώσεις, δηλαδή ''Αν ο τάδε μπορεί να παίξει και πλέυ μέικερ ή τι είναι η weak side''.

Έτσι όπως το θέτεις, OK!
Δεν το κατάλαβα καλά εγώ...

lightday
είναι κακός (EVVIILLLL για την ακρίβεια ),είναι ισχυρογνώμων,είναι αλλού για αλλού πολλές φορές,οι εκτιμήσεις του καταρρίπτωνται σε χρόνο dt, αλλά είναι ένας μικρός σουρεάλ θεούλης.
vastravoud
Είναι θεουλης, δεκτόν.

Αλλά να ξεφτιλίζει έτσι τους ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ του, είναι ΝΤΡΟΠΗ του. Και καλά να πει κάτι για τον Καρύδα, τον γράφει ο Καρύδας εκεί που του αξίζει - γιατί όμως να πει για την κοπελίτσα;

Ντροπη του.
Ginobili
QUOTE(sixama23 @ Feb 20 2011, 20:55 ) *

Καλά της είπε...κι εδώ που τα λέμε..σιγά τι της είπε??? Απλά το ύφος ήταν κάπως.Εγώ προτιμώ να ακούω τέτοιες άμεσες,σταράτες,ευθύβολες ατάκες από την κρύα-στυγνή τυπικότητα.
Καλά έναν άνθρωπο που ξέρει μπάσκετ δεν μπορούν να βάλουν στο ρεπορτάζ??? Τόσο ωραία είναι πια αυτή η Κοφίτσα??? Άλλες κοπέλες σε άλλες δουλειές..τρώνε κανονικά μπινελίκια από τα αφεντικά τους,άμα κάνουν ένα λάθος...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.