Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Φιλιππος Συριγος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3
lamar
QUOTE(Ginobili @ Feb 21 2011, 18:34 ) *
Καλά έναν άνθρωπο που ξέρει μπάσκετ δεν μπορούν να βάλουν στο ρεπορτάζ??? Τόσο ωραία είναι πια αυτή η Κοφίτσα??? Άλλες κοπέλες σε άλλες δουλειές..τρώνε κανονικά μπινελίκια από τα αφεντικά τους,άμα κάνουν ένα λάθος...


Ρε συ τοσα χρονια διαρκειας εχεις απο οτι εχω καταλαβει, δεν εχεις παρει χαμπαρι τιποτα. για την συγκεκριμενη???
vastravoud
Μπαρδόν; Για δώσε juicy gossip να γουστάρουμε
lamar
QUOTE(vastravoud @ Feb 21 2011, 21:46 ) *
Μπαρδόν; Για δώσε juicy gossip να γουστάρουμε


http://www.youtube.com/watch?v=xncOAtAT4hg...feature=related

Και γενικοτερα μας αγαπαει η οικογενεια και ΟΧΙ μονο...

http://www.youtube.com/watch?v=bESGLojNYSo


panos75
QUOTE(lamar @ Feb 21 2011, 22:14 ) *
http://www.youtube.com/watch?v=xncOAtAT4hg...feature=related

Και γενικοτερα μας αγαπαει η οικογενεια και ΟΧΙ μονο...

http://www.youtube.com/watch?v=bESGLojNYSo


To πρώτο το'χα δει κι'εγώ προ ημερών και είχα γελάσει.

Με το δεύτερο τι θέλει να πει ο ποιητής; Ότι η Τζούλια είναι διπλή πράκτορας;
lamar
QUOTE(panos75 @ Feb 21 2011, 22:25 ) *
To πρώτο το'χα δει κι'εγώ προ ημερών και είχα γελάσει.

Με το δεύτερο τι θέλει να πει ο ποιητής; Ότι η Τζούλια είναι διπλή πράκτορας;


Δεν εχει να κανει με τον τιτλο του τραγουδιου...
vastravoud
Η είμαι χαζός, η δε βλέπω τι σχέσει έχει ο Pretender με τη Τζούλια.
lamar
QUOTE(vastravoud @ Feb 21 2011, 22:37 ) *
Η είμαι χαζός, η δε βλέπω τι σχέσει έχει ο Pretender με τη Τζούλια.


Μη κοιτας, ΑΚΟΥ!!!
vastravoud
ααααα οκ tongue.gif δεν είχα ήχο πριν
panos75
QUOTE(lamar @ Feb 21 2011, 22:34 ) *
Δεν εχει να κανει με τον τιτλο του τραγουδιου...


Ούτε αυτό που είπα εγώ έχει σχέση με τον τίτλο.
Ginobili
QUOTE(lamar @ Feb 21 2011, 19:39 ) *
Ρε συ τοσα χρονια διαρκειας εχεις απο οτι εχω καταλαβει, δεν εχεις παρει χαμπαρι τιποτα. για την συγκεκριμενη???

Αααααααααααα!!!!!...μάλιστα.Ok...κατάλαβα,καλή είναι.... wink.gif Λοιπόν αλλάζω άποψη,το κορίτσι μας η Τζούλια ξέρει μπάσκετ..και πολύ μάλιστα.Απλά είναι πολύ μπροστά ...σου λέει αυτό το ατσούμπαλο κριάρι ο Σάτο,το μόνο που μπορεί να κάνει στην περιφέρεια είναι ένα πικ στον Διαμαντίδη...άρα με αυτόν θα παίξει το πικ&ρολ ο Μητσος!!! Άντε ρε Συρίγο...αμέσως να την φας την κοπέλα!!!!

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
lightday
ρε παιδιά δείτε το από την κωμική πλευρά
Το αγαπημένο μου είναι το ύφος / στάση : Μολις έχω γυρίσει από ολονύχτια παρτίδα πόκερ ,ντίρλα στο σκίουι και πάω να περιγράψω - αναλύσω έναν αγώνα.
Μετά κάθεσαι αναπαυτικά και απολάμβάνεις .
ashton
Μητσικώστας σε Συρίγο το μακρινό 1988 (29/10 για την ακρίβεια)
κάνει και μιμηση περιγραφης τελικου ευρωμπάσκετ
SG3ptshooter
Ταλέντο - Σοβαροφάνεια 4-0 από ημίχρονο..

Πόσο ακόμα;
KingCrimson
QUOTE(lightday @ Feb 22 2011, 16:45 ) *
ρε παιδιά δείτε το από την κωμική πλευρά
Το αγαπημένο μου είναι το ύφος / στάση : Μολις έχω γυρίσει από ολονύχτια παρτίδα πόκερ ,ντίρλα στο σκίουι και πάω να περιγράψω - αναλύσω έναν αγώνα.
Μετά κάθεσαι αναπαυτικά και απολάμβάνεις .


+ποσα κιλα μπασκετ ξερω.....απορω γιατι δε με εχουν βαλει ακομα στο Hall Of fame
122001
Το ωραίο είναι ότι ακόμη περισσότερο και από τους συναδέρφους του, τα χώνει χοντρά στους σκηνοθέτες...
"Δώστε σκηνοθέτα (sic) ριπλέι." Μετά από 10 sec:
"Καλά τώρα το δίνετε, θα χάσουμε τις βολές" κοκ... rolleyes.gif
shtarkws
Πιο επίκαιρος απο ποτε στις σειρές των play off ο Φιλιππας 
Σπάει νεύρα εκατέρωθεν...Έχουμε που έχουμε την αγωνία μας έχουμε και την υστερία του...
Τυχαίο που τώρα τελευταία περιγράφει μονος?
T.W.Is.M.
QUOTE(shtarkws @ Mar 30 2011, 23:43 ) *
Τυχαίο που τώρα τελευταία περιγράφει μονος?


Δε νομιζω!!! smiley.gif
vkontog
Δύο ατάκες που έχουν μείνει:
"Η μπάλα στο σίδερο"
"Τι του πασάρουν εκεί, αφού είναι τυφλός!" για τον Στόγιαν Βράνκοβιτς...
Weekendman
QUOTE(vkontog @ Jul 23 2011, 00:06 ) *
"Τι του πασάρουν εκεί, αφού είναι τυφλός!" για τον Στόγιαν Βράνκοβιτς...


Το ότι δεν του << έκοβε>> τόσο πολύ στην επίθεση του Βράνκοβιτς δεν είναι εντελώς ψέμμα να το ισχυριστείς(σε αντίθεση με τις τρομερες αμυντικές του δυνατότητες) ,βέβαια ο κ.Συρίγος είναι γνωστό το πόσο...γλυκούλης είναι σε κάποιες εκφράσεις του…
tuareg
Λοιπον μεταδοση ασχετη με μπασκετ.
Περιγραφει ευρωπαικο κολυμβησης το 89.
100 μετρα υπτιο.
Αρχιζει η παρουσιαση αρχιζει κι ο Φιλιππας.
Στο 4 και στο 5 τα δυο Σοβιετικα μεγαθηρια Πολιανσκι και Ζαμπολοτνοφ,που εχουν σπασει τα χρονομετρα στους προκριματικους κλπ.
Αρχιζει η κουρσα και ποσο κρατανε τα 100 υπτιο 50δευτ,1 λεπτο??ε τοσο μας ζαλιζει τα @@@ :
Πολιανσκι στο 4 Ζαμπολοτνοφ στο 5,Πολιανσκι,Πολιανσκι,οχι Ζαμπολοτνοφ,ναι ναι Zαμπολοτνοφ,Πολιανσκι,Ζαμπολοτνοφ,Zαμπολοτ

��
��
�,Πολιανσ,....πρωτος ο Ζουμπερο ο Ισπανος στο 6..........

Επισης εχει κανει αναλογο στα 200μ ελευθερο που δεν εχει δει παλι το νικητη αλλα το σωνει ως εξης:
Ki ερχεται ο Λαμπερτι σαν κρις κραφτ απο το 7 και παιρνει το χρυσο μεταλλιο
pitto
http://www.youtube.com/watch?v=cTfaY3SjAko...player_embedded

προσέξτε πώς τσινάει ο Συρίγος..................
baskethood
QUOTE (pitto @ Aug 21 2011, 18:51 ) *
http://www.youtube.com/watch?v=cTfaY3SjAko...player_embedded

προσέξτε πώς τσινάει ο Συρίγος..................

Πρωτη φορα ειδα το βιντεο που εβαλες,η περιγραφη του αγωνα του ευρωμπασκετ απ τον Μητσικωστα ειναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ.
Ο ανθρωπος ειχε μελετησει πολυ τις περιγραφες του Φιλλιπου. 77.gif
BULLET_GR
QUOTE (gallistis @ Dec 12 2010, 14:59 ) *
ο ανθρωπος ειναι και απιστευτος κωλοτουμπας...στο ενα βιντεο κραζει τον ναβαρο γιατι ειναι θεατρινος και στο δευτερο αποθεωνει τον αλβερτη που κανει (και με το παραπανω)οσα ο φιλιππας κατακρινει




oτι ειναι υπερβολικος.. οτι ειναι μέτριος δημοσιογραφος ναι, αλλά για τον ΝΑΒΑΡΟ και τους Ισπανους εχει απόλυτο δίκιο, ειναι καραγκιοζακια ολκής.. θεατρινοι του μπάσκετ αλλα και του ποδοσφαιρου (αυτο κ για ποδοσφαιρακιδες).Ο ναβαρο ειναι ενας Καραγκουνης Χ 5, δεν τους χονευω επειδη ειναι θεατρινοι και είρωνες!, οταν νικουν ειρωνευονται τον αντιπαλο και αυτο ειναι οτι χειροτερο.Πρωτοι οι ισπανοι στο θεατρο μετα οι ιταλοι και εμεις απο πισω, το εχουν οι μεσογειακοι λαοι το θεατριλικη... αλλα τουλαχιστο εμεις δεν ειμαστε ειρωνες.. κατι που εχουν οι Ισπανοι και με κανει να τους μισώ!
KingCrimson
QUOTE(BULLET_GR @ Sep 26 2011, 23:12 ) *
oτι ειναι υπερβολικος.. οτι ειναι μέτριος δημοσιογραφος ναι, αλλά για τον ΝΑΒΑΡΟ και τους Ισπανους εχει απόλυτο δίκιο, ειναι καραγκιοζακια ολκής.. θεατρινοι του μπάσκετ αλλα και του ποδοσφαιρου (αυτο κ για ποδοσφαιρακιδες).Ο ναβαρο ειναι ενας Καραγκουνης Χ 5, δεν τους χονευω επειδη ειναι θεατρινοι και είρωνες!, οταν νικουν ειρωνευονται τον αντιπαλο και αυτο ειναι οτι χειροτερο.Πρωτοι οι ισπανοι στο θεατρο μετα οι ιταλοι και εμεις απο πισω, το εχουν οι μεσογειακοι λαοι το θεατριλικη... αλλα τουλαχιστο εμεις δεν ειμαστε ειρωνες.. κατι που εχουν οι Ισπανοι και με κανει να τους μισώ!


την ειρωνια και το καβαλημενο καλαμι (κατι σαν εμεις ειμαστε η αρια φυλη του μπασκετ) την ειχαν και οι πρωην Γιουγκοσλαβοι - ..μετα οι Σερβοι στα 90'ς και προσφατα και οι Σερβοι με τη καινουρια 'σουπερ' γενια που βγαλανε..και νομιζανε οτι θα τα σαρωσουνε ολα! που πας ρε Ντουντα ξεβρακ ..........στα .......? Προλαβε απο το 2009 να δηλωσει οτι στοχος αυτης της ομαδας ηταν η Ολυμπιαδα του 2012, σιγα... σκιαχτηκαμε.....
Αυτη και μονο η σταση, πυροδοτει εκδικηση, διαχρονικα... οπως και τωρα πολυ θα θελα να αποτυχουν οι Ισπανοι του χρονου και ας εχουν βρει αλλους 10 Κογκολεζους να πηδανε και να κανουν ταπες.......
Οπως και να χει παντως δε φταινε ποτε οι ομαδες συνολικα αλλα παντα υπαρχουν 2-3 τυποι σε καθε ομαδα , ακρως αντιπαθητικοι, παικταραδες και μη, που δυστηχως δινουν το στιγμα και για τους υπολοιπους που δε φταινε σε τιποτα.
Zoys
QUOTE(KingCrimson @ Sep 27 2011, 10:17 ) *
Οπως και να χει παντως δε φταινε ποτε οι ομαδες συνολικα αλλα παντα υπαρχουν 2-3 τυποι σε καθε ομαδα , ακρως αντιπαθητικοι, παικταραδες και μη, που δυστηχως δινουν το στιγμα και για τους υπολοιπους που δε φταινε σε τιποτα.

Σωστό αυτό. Πέραν του τρομερά αντιπαθητικού Καλντερόν δεν υπάρχει άλλος στην τωρινή ισπανική ομάδα που να νευριάζω κάθε φορά που τον βλέπω. Ευτυχώς έχει φύγει κι ο Γκαρμπαχόθα... shot.gif
BULLET_GR
QUOTE (KingCrimson @ Sep 27 2011, 10:17 ) *
την ειρωνια και το καβαλημενο καλαμι (κατι σαν εμεις ειμαστε η αρια φυλη του μπασκετ) την ειχαν και οι πρωην Γιουγκοσλαβοι - ..μετα οι Σερβοι στα 90'ς και προσφατα και οι Σερβοι με τη καινουρια 'σουπερ' γενια που βγαλανε..και νομιζανε οτι θα τα σαρωσουνε ολα! που πας ρε Ντουντα ξεβρακ ..........στα .......? Προλαβε απο το 2009 να δηλωσει οτι στοχος αυτης της ομαδας ηταν η Ολυμπιαδα του 2012, σιγα... σκιαχτηκαμε.....
Αυτη και μονο η σταση, πυροδοτει εκδικηση, διαχρονικα... οπως και τωρα πολυ θα θελα να αποτυχουν οι Ισπανοι του χρονου και ας εχουν βρει αλλους 10 Κογκολεζους να πηδανε και να κανουν ταπες.......
Οπως και να χει παντως δε φταινε ποτε οι ομαδες συνολικα αλλα παντα υπαρχουν 2-3 τυποι σε καθε ομαδα , ακρως αντιπαθητικοι, παικταραδες και μη, που δυστηχως δινουν το στιγμα και για τους υπολοιπους που δε φταινε σε τιποτα.

Συμφωνο απολυτα rolleyes.gif , μαλιστα μου θυμισες και τους ειρωνες Σερβους των 90ς, και μαλιστα αυτοι στο θεμα ειρωνιας οπως και οι Ισπανοι σημερα καταλαμβαναν το 80% των παικτων και οχι 2-3 παικτες.

Ηταν οι θεοι και οταν επαιζαν ηταν σαν να σου ελεγαν με τις εκφρασεις και τις χειρονομιες τους τα εξεις: "κοιταμε τωρα γιατι μπορει να μην με ξαναθαυμασεις να παιζω.. ή, σου κανω χάρη που παιζω μαζι σου... ή, μην με πιεζεις πολυ διοτι θα αφησω τον ρυθμο προπονησης που εχω τωρα κ θα φας 30ποντους διαφορα στο κεφαλι.
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΞΕΒΡΑΚΩΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΙΣΠΑΝΟΥΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ... ΑΝ ΕΡΘΕΙ Ο Δ.Δ και ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΒΕΒΑΙΑ.
baskethood
hellenic
Χαχαχα laugh.gif
ομως πραγματι ο σαβας δεν ειχε μπασκετικη φατσα( αν υπαρχει κατι τετοιο) και κορμι...
Nuntius
Τον Σαβάς τον συμπαθώ όσο δεν πάει. Όντως θυμίζει κάτι μεταξύ παλαιστή και χασάπη. Είναι απλά θεούλης smiley.gif
shtarkws
Για πρωτη φορα μετα απο καιρο παρακολουθησα με ευχαριστηση την εκπομπη των Συριγων και αυτο γιατι αυτην η μορφη ο Στηβ πηγε αποφασισμενος να σπασει τα νευρα στον μεγαλο laugh.gif
Αν και ελπιζω να ειναι καλα ο ανθρωπος γιατι με τοσες καταρες που του εχω ριξει πρεπει να περασε καποια περιπετεια υγειας

http://www.novasports.gr/LiveWebTV.aspx?a_...iafileid=221212
gmalamos
QUOTE(shtarkws @ Apr 26 2013, 18:19 ) *
Για πρωτη φορα μετα απο καιρο παρακολουθησα με ευχαριστηση την εκπομπη των Συριγων και αυτο γιατι αυτην η μορφη ο Στηβ πηγε αποφασισμενος να σπασει τα νευρα στον μεγαλο laugh.gif
Αν και ελπιζω να ειναι καλα ο ανθρωπος γιατι με τοσες καταρες που του εχω ριξει πρεπει να περασε καποια περιπετεια υγειας

http://www.novasports.gr/LiveWebTV.aspx?a_...iafileid=221212


Θεος γιατσογλου ειδικα στη αρχη που σχολιαζει το παιχνιδι λεει με 53 ποντους ουτε τις γυναικες στο μπασκετ δεν κερδιζεις!!

wav.gif wav.gif
shtarkws
Βλεποντας την συνεντευξη του Γκαλη στον Συριγου και βλεποντας ποσο τον γλυφει μου ερχονται στο μυαλο τα πυρινα αρθρα εναντιον του Νικ στο τριποντο, για τους παλιοτερους που θυμούνται και μου ερχεται αναγουλα. Κωλοτουμπας, θλιβερος
t0ny3
Έφυγε από τη ζωή ο Φίλιππος...

http://www.newsbomb.gr/koinwnia/story/3573...ilippos-syrigos
sni79per
Κριμα,καλο ταξιδι Φιλιππε...
all_around
μόλις το ειδα και στεναχωρέθηκα... μπορει να διαφωνουσα μαζί του στο ένα ή το άλλο θέμα... αλλα δεν παυει να ήταν ένας φίλος του αγαπημένου μας σπορ!
ssoulliss
Συλληπητήρια στην οικογένεια του. Τελικά δεν ξεπέρασε το πρόβλημα υγείας που τον ταλαιπώρησε.

Θα θυμόμαστε πάντα την περιγραφή του στον τελικό του 1987!
Dancing Madly Backwards
Κρίμα... επέζησε τόσων μαχαιριών όταν του την είχαν πέσει κάποτε για να τον "στείλει" η παλιαρρώστια. RIP κύριε Συρίγο, όταν μιλάγατε για μπάσκετ μια φορά και έναν καιρό, δεν μιλούσε κανείς άλλος.
Zoys
r . i . p sad.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
rip φιλιππα... sad.gif
morfi
Από το κράξιμο στο rip.. δεν θα κάνω την διαφορά..

Sentragoal και sport-fm μέχρι τώρα δεν το αναφέρουν καν..
rchos
Κρίμα ρε γμτ.

Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει.

Ήταν η φωνή του μπάσκετ στην Ελλάδα ότι και να λέγαμε για τα τελευταία του χρόνια στην δουλειά...
Reggie Miller 31
Μεγάλος Φίλιππας... Με τις όποιες εμμονές του, ήταν μεγάλος δάσκαλος του μπάσκετ... Απο τους αυθεντικούς μπασκετικούς, απο αυτούς που την λάτρευαν την πορτοκαλί την σπυριάρα... θα μας λείψει, θα μας λείψει πολύ... Αναντικατάστατο το κενό που θα μας αφήσει... κρίμα νέος άνθρωπος. Πολύ κρίμα... Αντιο ρε Φίλιππα, θέλω να σε θυμάμαι πάντα έτσι... μαζί με τον Στιβ να μας δίνεις μοναδικές στιγμές!
PanosNer
Κρίμα και ήταν πολύ νέος. Θα λείψει η φωνή του. Καλό ταξίδι.
frenchman7
R.I.P. κι από μένα...
tuareg
οι παλιοτεροι μεγαλωσαμε με τις ατακες του,καλο του ταξιδι
bbplayer
στο καλό ρε Φίλιππα, αφήνεις μεγάλο κενό sad.gif
shtarkws
RIP Μπορει να του εχω καταλογισει πολλα δεν παυει ομως να αποτελει μια ιστορικη μορφη για τα μπασκετικα τηλεοπτικα δρωμενα στη χωρα μας,η φωνη της παιδικης μας ηλικιας οπως ειπωθηκε,ενας ανθρωπος που αγαπησε με παθος το μπασκετ
Magnus92
Καταραμενη νοσος... Καταραμενη....


Καλο ταξιδι ...
Το λατρευε το μπασκετ, οτι και να λεμε...
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(morfi @ Oct 14 2013, 01:18 ) *
Από το κράξιμο στο rip.. δεν θα κάνω την διαφορά..

Sentragoal και sport-fm μέχρι τώρα δεν το αναφέρουν καν..



το παρατηρησα κι εγω.απαραδεκτοι...
AKRG
QUOTE (Dwyane ''the flash'& @ Oct 14 2013, 10:45 ) *
το παρατηρησα κι εγω.απαραδεκτοι...


Μόνο το sentragoal δεν το χει ... ακόμα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.