Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ ΤΡΙΚΑΛΑ 2016
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3
Gkos
Υπερβολικα αισιοδοξο σε βρισκω!
bros
Το αγχος το εχει ο Αρης,η BAC πλεον θα εχει πολυ αερα,πιστευω να μην τη παρει και τη σηκωση. biggrin.gif
Flinafim
Θα γίνει δυνατό παιχνίδι...η ακαδημία πάντως και αργότερα έπαιξε σήμερα και δυσκολότερο αντίπαλο ειχε...Κυριακή κοντή γιορτή...
bros
Εαν εχει αντοχες και τρεξιματα ο Αρης εχει ελπιδες....
Gkos

Καλησπερίζω!

Ο ΑΡΗΣ νικησε 74-49 την Ασπίδα όπως είπαμε

http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/50...this-aris-49-74

ενώ και η Ακαδημία επιβλήθηκε 60-50 του Προμηθέα !


http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/50...romitheas-60-50


Όπως έγραψα και εχτές πολυ μεγάλη νίκη της Ακαδημίας με τον Προμηθέα να μην μπορεί να εκμεταλλευτεί την κακη βραδιά του Αρσενόπουλου!
Η ομάδα της Παλλήνης έμεινε πιστή στο πλανο της και αυτό πιστώνεται στον πάγκο της που της μετέδιδε ηρεμία!
Ο Προίσκος παρακαλείται να να μην κανονισει διακοπές,γιατί κλείδωσε 12άδα εθνικης παίδων χτες!

Για να μην πει κανεις οτι κάνω αβαβά ,ο Αρσενόπουλος(παροτι είχε 2 τριποντα χαιλαιτ και ήταν καλός στην άμυνα ) ήταν απογοητευτικότατος εχτές,γιατί ενώ έβλεπε ότι ήταν σε κακή βραδιά συνέχισε να
εκβιάζει προσπάθειες σε εκνευριστικό βαθμό(τρίχα δεν μου έχει μείνει από τα μαλλιά) και αυτό χρεώνεται και στον πάγκο της Ακαδημίας που έπρεπε να είχε επέμβει...
Μου θύμισε ενα ΚΑΠ-Ακαδημία του 2014-2015 που νόμιζα ότι το ειχα "ξεχάσει"...
Βέβαια πρέπει όλοι να καταλάβετε ποσο μεγάλο βάρος έχει πέσει στις πλάτες του με όλα αυτά τα "ωραία" άρθρα που δημοσιευονταν τόσο καιρό στα σαιτ (και αναπαραγατε και εσείς εδώ) με το sport24 μάλιστα,να τονίζει δις ( στο άρθρο που ανέβασε για το stream χτες και προχτές) "να προσέξουμε το 11 που είναι το ταλέντο και έχει συμφωνήσει με Ολυμπιακό για του χρονου" (το καταλαβαμε και με την πρώτη, δεν είμαστε καθυστερημενοι κουκλίτσα μου) !


Αυτά!


Το σημερινό πρόγραμμα!

Πέμπτη 30 Ιουνίου

15.00 Πανιώνιος-Ασπίδα Ξάνθης

17.00 Άρης-Ακαδημία

19.00 Προμηθέας Πάτρας-ΟΦΗ

Το "μεγάλο" ματς είναι στις 5 , όπου είτε θα έχουμε πρόωρη στεψη είτε παράταση ενδιαφέροντος!

Η Ακαδημία με ψυχολογία στο φουλ αλλα και κουρασμενη σαφέστατα αφου ειναι το τριτο σερί ντέρμπι και έπαιζε βράδυ!

Άντε να δουμε τι θα δούμε γιατί ενα καλο ματς τοσο σε εξελιξη όσο και σε "θέαμα" δεν εχουμε δει ,και μας το χρωστάει η διοργάνωση και αν δεν είναι αυτό,τότε δύσκολο να είναι άλλο!

Τα λεμέ κατά τις 5 λοιπόν!


QUOTE (Flinafim @ Jun 28 2016, 19:05 ) *
Υ.Γ η η ΕΣΚΑΝΑ ειχε πολυ χαμηλό επίπεδο φέτος ή παίκτες του Πανιωνίου εκαναν τα παιχνίδια της ζωής τους στους τελικούς τουλαχιστον ή βρέθηκαν στη χειρότερη τους μερα σήμερα...


Η ΕΣΚΑΝΑ ειχε μια χαρα επίπεδο φετος(στο παιδικό λεμε παντα) και η 4αδα που έφτασε στο τελος μας χάρισε ωραία ντέρμπι και συγκινήσεις!

Τώρα για Πανιωνιο που ρωτάς είναι λίγο απόλα :

Η άμυνα του ,το πάθος του ,η. φανελα,ο Ρουμελιωτης που είχε εκπληκτικό 2μηνο,ο (Ιωσηφ) Κολοβέρος που ερχόταν από τον πάγκο και άλλαζε τον ρυθμό και το...κοκομπλόκο που έπαθε ο Πρωτεας(που θα μπορουσε να ειχε τελειωσει την σειρα στο Βαρικας),όλα αυτά μαζί στείλανε τον Πανιωνιο στα Τρίκαλα!

Ήταν υπέρβαση όμως όπως έγραψα....Θα ήταν ο Πρωτέας αν δεν είχε αυτοκτονήσει...

Χωρίς να έχω δει τον χτεσινο αγώνα με ΟΦΗ ,ότι νίκησε με τόσο μικρή διαφορά ,δείχνει ότι αντοχές δεν υπάρχουν και θα παλέψει να νικήσει Ξανθη απλά για την 4τη θέση!







QUOTE (bros @ Jun 30 2016, 00:09 ) *
Εαν εχει αντοχες και τρεξιματα ο Αρης εχει ελπιδες....



Προφανως και εχει!
Ολα θα κριθουν στο γήπεδο!
Gkos
Αναπαυλα στο Κατσιμήδειο με τον ΑΡΗ να επικρατει με 36-28 της Ακαδημίας !
Η διαφορά έφτασε και στο +13(31-18) με την Ακαδημια να εκμεταλλευεται την απουσια του (εκπληκτικου) Αλτινη(πιο ευκολα βαζει τριποντα παρα βολες) απο το παρκε και με εναλλακτικη 5αδα(Ηλιοπουλοι,Λουκαιτης) να κλεβει μπαλες και να μειωνει στο 32-28!
Αναμενουμε β ημίχρονο με αγωνια και τι θα αλλαξει η Ακαδημια για να επανελθει σε τροχια νικης!
keltis999
GKOS να σε ρωτησω...ο Αρης ποση διαφορα νικης θελει σημερα ωστε να βγει πρωτος??
level
Καλησπέρα.Απλά γραφω για να ευχηθώ να μην διαλύσει ο ΑΡΗΣ πολλά στερεότυπα , κερδιζοντας την ΄΄Υπερομάδα΄΄ των μανατζαραίων.
keltis999
gkos μ ακους?
gerorge
Στον Αρσενοπουλο εχει κανει κακο η ολη ιστορια με Ολυμπιακο(το σπορτ24 μας εχει πρηξει κυριολεκτικα) αφου στο πρωτο ημιχρονο σαν να προσπαθουσε να αποδειξει κατι.Στο δευτερο μπηκε πιο μυαλωμενος αλλα εχει ακομα δρομο
NoExcuses
Αν ο Αρης κερδίσει με 6 πάει στο +4 και η Ακαδημία επίσης στο +4 άρα με 7. Ας με διορθώσει κάποιος αν κανω λαθος..

Λαθος, για 1 έχασε ο Αρης άρα του φτάνει και το +6
gerorge
Εχουν χασει πολλα σφυριγματα και για τους δυο οι διαιτητες ειδικα βηματα
bros
Πλεον ο Πανιωνιος θα κρινει τον πρωταθλητη το σαββατο,εκτος εαν εχουμε καμια μεγαλη εκπληξη μεχρι τοτε.
akis64
Καθαρό φάουλ, 3 βολές στον Αλτίνη!!!
Ο Πανιώνιος τελικα θα είναι ο ρυθμιστής του πρωταθλητή.
bros
Προμηθεας-Πανιωνιος ολα τα λεφτα shot.gif
keltis999
QUOTE (bros @ Jun 30 2016, 19:18 ) *
Προμηθεας-Πανιωνιος ολα τα λεφτα shot.gif

Mου το εξηγεις ποιο λιανα αυτο?Δηλαδη αν κερδισει ο Προμηθεας τον Πανιωνιο τι γινεται ακριβως??
Gkos
Σπασανε καρδιες στα Τρικαλα!

Τελικα νικητης ο ΑΡΗΣ αλλα κερδισμενη η Ακαδημια που τωρα θελει ειτε νικη Πανιωνιου επι Αρη (για διπλη με Προμηθεα) ειτε νικη Προμηθεα επι Πανιωνιου(ωστε να μεινει η τριπλή)...!

Αν εβαζε ενα απο τα τριποντα απελπισιας ο ΑΡΗΣ τωρα θα μιλουσαμε αλλιως ,και θα βλεπατε γιατι ελεγα οτι επρεπε να κανει επιθεση η Ακαδημια εχτες...
akis64
QUOTE (keltis999 @ Jun 30 2016, 19:23 ) *
Mου το εξηγεις ποιο λιανα αυτο?Δηλαδη αν κερδισει ο Προμηθεας τον Πανιωνιο τι γινεται ακριβως??


Αν κερδίσει ο Πανιωνιος τον Προμηθέα τοτε ο Αρης ειναι πρωταθλητης (εφοσον δεν χασει άλλο παιχνίδι).
keltis999
QUOTE (Gkos @ Jun 30 2016, 19:27 ) *
Σπασανε καρδιες στα Τρικαλα!

Τελικα νικητης ο ΑΡΗΣ αλλα κερδισμενη η Ακαδημια που τωρα θελει ειτε νικη Πανιωνιου επι Αρη (για διπλη με Προμηθεα) ειτε νικη Προμηθεα επι Πανιωνιου(ωστε να μεινει η τριπλή)...!

Αν εβαζε ενα απο τα τριποντα απελπισιας ο ΑΡΗΣ τωρα θα μιλουσαμε αλλιως ,και θα βλεπατε γιατι ελεγα οτι επρεπε να κανει επιθεση η Ακαδημια εχτες...

Aν κερδισει ο Πανιωνιος και Προμηθεα και Αρη τοτε βγαινει αυτος??
Gkos
Προφανως οχι ,θα ειναι 2ρος σε ισοβαθμια με Ακαδημια!

Τελος παντων!
Ρυθμιστης ολων ο Πανιωνιος,που ψαχνει απο χαλκινο μεχρι και ασημενιο μεταλλιο!
keltis999
QUOTE (Gkos @ Jun 30 2016, 19:39 ) *
Προφανως οχι ,θα ειναι 2ρος σε ισοβαθμια με Ακαδημια!

Τελος παντων!
Ρυθμιστης ολων ο Πανιωνιος,που ψαχνει απο χαλκινο μεχρι και ασημενιο μεταλλιο!

Αυτο το ρυθμιστης των παντων ο Πανιωνιος δεν το καταλαβαινω...υπαρχει καποιο σεναριο στα ματς του Πανιωνιου που να φερνει αλλη ομαδα εκτος της Ακαδημιας πρωταθλητρια??
akis64
QUOTE (keltis999 @ Jun 30 2016, 19:43 ) *
Αυτο το ρυθμιστης των παντων ο Πανιωνιος δεν το καταλαβαινω...υπαρχει καποιο σεναριο στα ματς του Πανιωνιου που να φερνει αλλη ομαδα εκτος της Ακαδημιας πρωταθλητρια??


Αν κερδίσει ο Πανιωνιος τον Προμηθέα τοτε ο Αρης ειναι πρωταθλητης (εφοσον δεν χασει άλλο παιχνίδι).
MAKHS
QUOTE(keltis999 @ Jun 30 2016, 19:33 ) *
Aν κερδισει ο Πανιωνιος και Προμηθεα και Αρη τοτε βγαινει αυτος??
Φίλε μου kelti , καλώς κριτικάρεις τις επιλογές των παιδιών και τα ίδια τα παιδιά της εθνικής αλλά ,,,,,,, πρώτα πρέπει να μάθεις μερικά πράγματα που είναι πολύ χρήσιμα στην ζωή ,,,,, πχ να μάθεις να μετράς σε δεκαδικό σύστημα 1 , 2 , 3 , 4 κλπ . Επίσης να αποκτήσεις μερικές γνώσεις αριθμητικής πχ πρόσθεση και αφαίρεση , καλό θα ήταν να μάθεις και πολλαπλασιασμό αλλά τι να λέμε τώρα …. Πολύ βασικό θεωρώ επίσης να γνωρίζεις ότι όταν κερδίζει μια ομάδα παίρνει 2 πόντους και όταν χάνει 1 , αν σου φαίνονται δύσκολα όλα αυτά μπορείς το βράδυ στο www.basket.gr να δεις την βαθμολογία … Αν μου απαντήσεις άσχημα θα σου βάλω πρόβλημα που να έχει και διαίρεση μέσα ….
mpek
QUOTE (MAKHS @ Jun 30 2016, 20:11 ) *
Φίλε μου kelti , καλώς κριτικάρεις τις επιλογές των παιδιών και τα ίδια τα παιδιά της εθνικής αλλά ,,,,,,, πρώτα πρέπει να μάθεις μερικά πράγματα που είναι πολύ χρήσιμα στην ζωή ,,,,, πχ να μάθεις να μετράς σε δεκαδικό σύστημα 1 , 2 , 3 , 4 κλπ . Επίσης να αποκτήσεις μερικές γνώσεις αριθμητικής πχ πρόσθεση και αφαίρεση , καλό θα ήταν να μάθεις και πολλαπλασιασμό αλλά τι να λέμε τώρα …. Πολύ βασικό θεωρώ επίσης να γνωρίζεις ότι όταν κερδίζει μια ομάδα παίρνει 2 πόντους και όταν χάνει 1 , αν σου φαίνονται δύσκολα όλα αυτά μπορείς το βράδυ στο www.basket.gr να δεις την βαθμολογία … Αν μου απαντήσεις άσχημα θα σου βάλω πρόβλημα που να έχει και διαίρεση μέσα ….

77.gif από τα καλύτερα

keltis999
QUOTE (MAKHS @ Jun 30 2016, 20:11 ) *
Φίλε μου kelti , καλώς κριτικάρεις τις επιλογές των παιδιών και τα ίδια τα παιδιά της εθνικής αλλά ,,,,,,, πρώτα πρέπει να μάθεις μερικά πράγματα που είναι πολύ χρήσιμα στην ζωή ,,,,, πχ να μάθεις να μετράς σε δεκαδικό σύστημα 1 , 2 , 3 , 4 κλπ . Επίσης να αποκτήσεις μερικές γνώσεις αριθμητικής πχ πρόσθεση και αφαίρεση , καλό θα ήταν να μάθεις και πολλαπλασιασμό αλλά τι να λέμε τώρα …. Πολύ βασικό θεωρώ επίσης να γνωρίζεις ότι όταν κερδίζει μια ομάδα παίρνει 2 πόντους και όταν χάνει 1 , αν σου φαίνονται δύσκολα όλα αυτά μπορείς το βράδυ στο www.basket.gr να δεις την βαθμολογία … Αν μου απαντήσεις άσχημα θα σου βάλω πρόβλημα που να έχει και διαίρεση μέσα ….

XAXAXAXA φιλε MAKHS μην νομιζεις πως γινεσαι αστειος...σ εχουν καταλαβει ολοι εδω μεσα πως δεν εχεις ουδεμια σχεση με το αθλημα και πουλας εξυπναδες συνεχεια με επιχειρηματα που δεν στεκουν...Ας ειχες εσυ τα πτυχια και τις ειδικευσεις που εχω εγω και προπαντων την γνωση του αθληματος που εχω εγω και θα σου λεγα μετα...Οταν τα αποκτησεις ολα αυτα,τοτε ελα μιλα μου για μαθηματικα,για μπασκετ κτλ...Προς το παρον ββ και κατσε φαγωσου μονος σου ...για αλλη μια φορα...!

QUOTE (mpek @ Jun 30 2016, 20:23 ) *
77.gif από τα καλύτερα

Φιλε mpek δεν ειναι κακο να ρωταω βαθμολογιες και σεναρια επειδη δεν εχω τον χρονο να τα υπολογισω εγω,,,διοτι εγω εργαζομαι...δεν ξυνομαι σαν κατι αλλους που δεν εχουν τι να κανουν παρα μονο να το παιζουν εξυπνοι στα φορουμ...καημενοι.......
papachris56
Συγγνωμη ρε παιδια θα προσπαθησω να φανω οσο το δυνατον αντικειμενικος γινεται...αλλα ως Αρειανος δεν μπορω να το περασω απαρατηρητο..... το τριποντο του Αλτινη στο τελος δεν ηταν φαουλ και τρεις βολες;;;;;;;;;;; Δηλαδη ελεος....Λιγη προσοχη κυριοι διαιτητες δεν βλαπτει...
mpek
QUOTE (Gkos @ Jun 30 2016, 14:23 ) *
Για να μην πει κανεις οτι κάνω αβαβά ,ο Αρσενόπουλος(παροτι είχε 2 τριποντα χαιλαιτ και ήταν καλός στην άμυνα ) ήταν απογοητευτικότατος εχτές,γιατί ενώ έβλεπε ότι ήταν σε κακή βραδιά συνέχισε να εκβιάζει προσπάθειες σε εκνευριστικό βαθμό(τρίχα δεν μου έχει μείνει από τα μαλλιά) και αυτό χρεώνεται και στον πάγκο της Ακαδημίας που έπρεπε να είχε επέμβει...

Τώρα είσαι άδικος ! Το παιδί (δεν τολμώ πια να γράψω το όνομα του biggrin.gif ) κάνει ό,τι κάνει λόγω της τυφλής εμπιστοσύνης που έχει από τον πάγκο του. Σουτάρει ελεύθερα, τουβλάρει ελεύθερα, κάνει airball ελεύθερα και ο πάγκος τον ενθαρρύνει. Μπορώ να σκεφτώ άνετα δύο ονόματα από την ομάδα του και ακόμη 12-15 από τους συνομήλικους του που αν είχαν ανάλογη υποστήριξη, θα ήταν ίδιοι και καλύτεροι.
Κατά την ταπεινή μου άποψη ο Παταβούκας κάνει πολύ καλά γιατί μόνο έτσι μπορεί να αναδειχθεί ένας ταλαντούχος παίκτης. Όμως μην τον κατηγορήσουμε κιόλας εξαιτίας ενός κακού παιχνιδιού. Έτσι είναι αυτά ...


QUOTE (papachris56 @ Jun 30 2016, 20:40 ) *
Συγγνωμη ρε παιδια θα προσπαθησω να φανω οσο το δυνατον αντικειμενικος γινεται...αλλα ως Αρειανος δεν μπορω να το περασω απαρατηρητο..... το τριποντο του Αλτινη στο τελος δεν ηταν φαουλ και τρεις βολες;;;;;;;;;;; Δηλαδη ελεος....Λιγη προσοχη κυριοι διαιτητες δεν βλαπτει...

Ήταν. Είχε όμως ο Άρης τις ευκαιρίες του να καθαρίσει τον αγώνα.
Flinafim
QUOTE (papachris56 @ Jun 30 2016, 20:40 ) *
Συγγνωμη ρε παιδια θα προσπαθησω να φανω οσο το δυνατον αντικειμενικος γινεται...αλλα ως Αρειανος δεν μπορω να το περασω απαρατηρητο..... το τριποντο του Αλτινη στο τελος δεν ηταν φαουλ και τρεις βολες;;;;;;;;;;; Δηλαδη ελεος....Λιγη προσοχη κυριοι διαιτητες δεν βλαπτει...

Και αυτό ηταν και το επιθετικό φάουλ στο τελος με τον προμηθέα που δεν δόθηκε...γενικά αδικήθηκε περισσότερο απο ´αλλους νομιζω....

QUOTE (mpek @ Jun 30 2016, 21:03 ) *
Τώρα είσαι άδικος ! Το παιδί (δεν τολμώ πια να γράψω το όνομα του biggrin.gif ) κάνει ό,τι κάνει λόγω της τυφλής εμπιστοσύνης που έχει από τον πάγκο του. Σουτάρει ελεύθερα, τουβλάρει ελεύθερα, κάνει airball ελεύθερα και ο πάγκος τον ενθαρρύνει. Μπορώ να σκεφτώ άνετα δύο ονόματα από την ομάδα του και ακόμη 12-15 από τους συνομήλικους του που αν είχαν ανάλογη υποστήριξη, θα ήταν ίδιοι και καλύτεροι.
Κατά την ταπεινή μου άποψη ο Παταβούκας κάνει πολύ καλά γιατί μόνο έτσι μπορεί να αναδειχθεί ένας ταλαντούχος παίκτης. Όμως μην τον κατηγορήσουμε κιόλας εξαιτίας ενός κακού παιχνιδιού. Έτσι είναι αυτά ...



Ήταν. Είχε όμως ο Άρης τις ευκαιρίες του να καθαρίσει τον αγώνα.

Γενικά εχεις δικηο για την αντιμετώπιση απο τον προπονητή και τον στόχο της...απο την αλλη συγνωμη κιόλας αλλα τεχνικά ειναι εμφανώς ανώτερος απο ολους...εμφανώς ´ομως...
Gkos
http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/50...-ksanthis-76-43


http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/50...dimia-ath-63-60

(Κατάμεστο λεει-χαχαχαχα -το ξέχεσαν τελείως! )


Για τον αγώνα τώρα τι να πω ,σπάσανε καρδιές ,δια πυρός και σιδήρου(και τραυματισμών) η Ακαδημία κράτησε την διαφορά(ενώ είχε γυρίσει και το ματς) που ήθελε. .

Στο βραδινο που μόλις έληξε 59-41 o Προμηθεας τον ΟΦΗ!

http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/50...theas-ofi-59-41

Λοιπόν.
Επειδή βλέπω έχουμε δυσκολίες στα μαθηματικά!

Αύριο στις 14:00 (πρώτος αγώνας της ημέρας) είναι το Άρης-Πανιώνιος.
Η Ακαδημία θέλει (προφανώς) νίκη του Πανιωνίου,ο Προμηθέας hard to say τι θέλει!Μάλλον Πανιώνιο και τούτος!

*Σε περίπτωση νίκης του ΑΡΗ τότε η τριπλή ισοβαθμία παραμένει και τελευταία αγωνιστική το Σαββάτο στις 11.30 Προμηθέας Πάτρας-Πανιώνιος όπου ο ΑΡΗΣ "παρακαλάει" να νικήσει ο Πανιώνιος τον Προμηθέα,ώστε να γίνει διπλή ισοβαθμία μεταξύ του και Ακαδημίας και να στεφτεί πρωταθλητής .
Ο Πανιώνιος θα έχει κίνητρο αφού με νίκη θα πάει στο 3-2,θα υπερκεράσει Προμηθέα στην ισοβαθμία και θα είναι χάλκινος.

*Σε περίπτωση νίκης του Πανιωνίου, η Ακαδημία θα είναι ουσιαστικά ήδη πρωταθλήτρια(αν παρουμε ως δεδομένες τις νίκες με Ξάνθη και ΟΦΗ) και την Κυριακή ο Πανιώνιος θα παίζει για το ασημένιο(με φουλ ψυχολογία).
Αν νικήσει θα εχουμε: Ακαδημια,Πανιώνιο(ισοβαθμια στην μια ήττα),Προμηθεα και ο ΑΡΗΣ θα είναι τέταρτος (στην διπλή ισοβαθμια με Προμηθεα) ,ενώ αν νικησει ο Προμηθέας θα εχουμε: Ακαδημια,Προμηθέα(ισοβαθμια στην μια ήττα,Πανιώνιο και Αρη τέταρτο(στην διπλή ισοβαθμια με Πανιώνιο)!

Άρα αν τα έκανα σωστά στο μυάλο μου(που νομίζω τα έκανα) ,αν ο Αρης χάσει αύριο πάει τέταρτος και εκτός μεταλλίων!
Αλλιώς, τα είπαμε. . .

Και τι μας έμαθε η ΕΣΚΑΝΑ;
Μην υποτιμάτε τον Πανιώνιο!

Καληνυχτες!

storm2



Δείτε εδώ όλους τους σκόρερς στο Πανελλήνιο Παίδων 2016. (3η αγωνιστική)

http://omadanet.gr/stats/831a/
keltis999
QUOTE (Gkos @ Jun 30 2016, 21:31 ) *
Λοιπόν.
Επειδή βλέπω έχουμε δυσκολίες στα μαθηματι

Αν αναφερεσαι σε μενα φιλε (σε εχω για ποιο νοημων απο τον MAKIS) δεν εχω κανενα θεμα με τα μαθηματικα απλα βαριεμαι να κατσω να υπολογισω και να γραψω ολα αυτα που εγραψες εσυ...ΑΠΛΑ.. anyway καλο βραδυ σε ολους!
Gkos
QUOTE (keltis999 @ Jun 30 2016, 18:33 ) *
gkos μ ακους?


Εβλεπα τον αγώνα ,sorry!

QUOTE (papachris56 @ Jun 30 2016, 20:40 ) *
Συγγνωμη ρε παιδια θα προσπαθησω να φανω οσο το δυνατον αντικειμενικος γινεται...αλλα ως Αρειανος δεν μπορω να το περασω απαρατηρητο..... το τριποντο του Αλτινη στο τελος δεν ηταν φαουλ και τρεις βολες;;;;;;;;;;; Δηλαδη ελεος....Λιγη προσοχη κυριοι διαιτητες δεν βλαπτει...


Ηταν φαουλ μεν,αλλα στο χρονικό σημείο που έγινε ηταν δυσκολο να σφυριχτεί(κατι σαν non call δηλαδη)!
Αλλα μιλαμε για κακη διαιτησια συνολικα σημερα!



QUOTE (mpek @ Jun 30 2016, 21:03 ) *
Τώρα είσαι άδικος ! Το παιδί (δεν τολμώ πια να γράψω το όνομα του biggrin.gif ) κάνει ό,τι κάνει λόγω της τυφλής εμπιστοσύνης που έχει από τον πάγκο του. Σουτάρει ελεύθερα, τουβλάρει ελεύθερα, κάνει airball ελεύθερα και ο πάγκος τον ενθαρρύνει. Μπορώ να σκεφτώ άνετα δύο ονόματα από την ομάδα του και ακόμη 12-15 από τους συνομήλικους του που αν είχαν ανάλογη υποστήριξη, θα ήταν ίδιοι και καλύτεροι.
Κατά την ταπεινή μου άποψη ο Παταβούκας κάνει πολύ καλά γιατί μόνο έτσι μπορεί να αναδειχθεί ένας ταλαντούχος παίκτης. Όμως μην τον κατηγορήσουμε κιόλας εξαιτίας ενός κακού παιχνιδιού. Έτσι είναι αυτά ...


Ίσως ήμουνα υπερβολικός στην προσπαθεια να μην φαίνομαι δικηγόρος του μικρου(έμαθα και κάτι αλλο σημερα που όταν το έγραφα δεν το ήξερα),αλλα αντικειμενικα το ξεχεσε εχτές!
Άλλο να έχεις εμπιστοσύνη στο χέρι σου και το ελεύθερο να εκτελείς και άλλο να μην εχεις χειρόφρενο!


Και να σου πω και σήμερα που πάλι ξεκίνησε μην μπορώντας να βάλει τρίποντο(πραγματικά θα πρέπει να ψάξουμε πολύ να βρουμε ματς αλλο που δεν είχε ευστοχο τριπ) ,αποφάσισε να δοκιμάσει αλλιώς(με ντράιβ κλπ) και πήγε πολύ καλύτερα!


QUOTE (mpek @ Jun 30 2016, 21:03 ) *
Το παιδί (δεν τολμώ πια να γράψω το όνομα του biggrin.gif )


ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ


QUOTE (mpek @ Jun 30 2016, 21:03 ) *
Μπορώ να σκεφτώ άνετα δύο ονόματα από την ομάδα του και ακόμη 12-15 από τους συνομήλικους του που αν είχαν ανάλογη υποστήριξη, θα ήταν ίδιοι και καλύτεροι.


12-15 ;;;;;;;;!!!!!!!!!

Ω!





Καληνυχτες και παλι και παρακαλω ηρεμια αγαπητοι Mακη και Κελτη!





level
Aυτή την φορά θα πώ μερικά πράγματα που τα πιστεύω .Όλοι ασχολούνται με διαφορές ,ισοψηφίες κλπ,κλπ.Κανένας όμως δεν βλέπει τα αυτονόητα. Πανελληνιο πρωταθλημα παίδων με τουλαχιστον 2ομάδες να είναι χειρότερες και από ομάδες Β΄Παίδων.Πολύ κουβέντα εδώ και πολύ καιρό για τον Αρσενόπουλο ο οποίος είναι κατά την γνώμη μου ένα πολύ καλό 2-3άρι ,ο οποίος όπως αποδεικνύεται παίζει σε μία πολύ καλή ομάδα με πολύ καλούς συμπαίκτες και προπονητή στην οποία εκφράζει τις μισές της επιθέσεις και είναι λογικό να πετυχαίνει τόσους πόντους.Μην τον φορτώνουμε με τόσο άγχος και κυρίως μην ψάχνουμε άδικα για νεο Διαμαντίδη γιατί αυτό είναι ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ. Το παιδί προσωπικά πιστεύω ότι δεν είναι καν 1σος αλλά 2-3άρι.
Τέλος θέλω να αναφερθώ στους εκλέκτορες των εθνικών ομάδων και των κλιμακίων των ενώσεων .Τα παιδιά των ομάδων τα παρακολουθεί κανείς ή απλά έγινε μια διαλογή παικτών στην Α΄Β Γυμνασίου και τέλος.Και εάν δεν υπάρχουν άνθρωποι να το αναλάβουν αυτό μία πολύ καλή ιδέα είναι οι προπονητές των ομάδων να γράφουν στο φύλλο αγώνα τους 1-2 καλύτερους παίκτες του εκάστοτε αγώνα.Νομίζω ότι εάν γίνει αυτό πολλοί θα εκπλαγούν.
tekton
QUOTE(level @ Jul 1 2016, 11:58 ) *
Τα παιδιά των ομάδων τα παρακολουθεί κανείς ή απλά έγινε μια διαλογή παικτών στην Α΄Β Γυμνασίου και τέλος.Και εάν δεν υπάρχουν άνθρωποι να το αναλάβουν αυτό μία πολύ καλή ιδέα είναι οι προπονητές των ομάδων να γράφουν στο φύλλο αγώνα τους 1-2 καλύτερους παίκτες του εκάστοτε αγώνα.Νομίζω ότι εάν γίνει αυτό πολλοί θα εκπλαγούν.

Κανείς δεν παρακολουθεί τίποτα. Δεν υπάρχει οργανωμένη παραγωγική διαδικασία για τη στελέχωση των Εθνικών ομάδων. Είναι στο έλεος των μάνατζερ, των γνωριμιών κλπ Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως κάποιοι από τους παίκτες δεν αξίζουν να παίζουν στις Εθνικές. Όμως υπάρχουν και πολλοί άλλοι που είναι καλύτεροι από κάποιους που καλούνται.
keltis999
QUOTE (tekton @ Jul 1 2016, 12:47 ) *
Κανείς δεν παρακολουθεί τίποτα. Δεν υπάρχει οργανωμένη παραγωγική διαδικασία για τη στελέχωση των Εθνικών ομάδων. Είναι στο έλεος των μάνατζερ, των γνωριμιών κλπ Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως κάποιοι από τους παίκτες δεν αξίζουν να παίζουν στις Εθνικές. Όμως υπάρχουν και πολλοί άλλοι που είναι καλύτεροι από κάποιους που καλούνται.

Συμφωνω απολυτα και μαζι σου και με τον level!
Gkos


Κατσε ρε level...
Ποιες ομάδες Β κατηγορίας ήταν ανώτερες απο ΟΦΗ και Ασπίδα Ξανθης ;

Κατά τα άλλα στο πανελληνιο δεν πας για να χορτάσεις μπάσκετ τους θεατες, αλλα για να πάρεις κούπαwink.gif
Επειδη και εγω γκρινιαζω το λεω για να το ακουω...!

Τωρα για κλησεις σε εθνικες ομαδες κλπ,τα εχουμε συζητησει σε τοσα αλλα topic...

Σε λιγο ΑΡΗΣ-Πανιωνιος ,εγω θα το παρακολουθησω και θα ενημερωνω!

level
Εάν φίλε μου δεν ξέρεις καποιες ομάδες Β΄κατηγορίας καλύτερες (εσκα- εσκανα) τότε ρώτησε ομάδες Α΄κατηγορίας που εδωσαν φιλικά με τέτοιες ομάδες να σου πουν αυτές για το εάν πιστεύουν ότι ΑΣΠΙΔΑ και ΟΦΗ είναι καλύτερες.Αλλά αυτό δεν είναι θέμα που με απασχολεί διότι θέλω πολύ την ανάπτυξη της περιφέρειας ,αυτό όμως δεν σημαίνει οτι θα βλέπω με κλειστά τα μάτια.
Υ.Γ :Τελικά χαίρομαι πολύ που δεν έχω κάποιο προσωπικό ενδιαφέρον ,για να μπορώ να βλέπω τα καλά αλλά και τα άσχημα και να τα λέω χωρίς κάποιο όφελος.
Gkos
Μια τουλαχιστον ξερω αλλα νταξειwink.gif
Εχει αλλωστε συζητηθεί πολλάκις στο φόρουμ!
Περίμενα εσυ να μου πεις καμίαwink.gif

Υ.γ αγχώνεσαι ,δεν εχω μετοχες στην BAC wink.gif
Απλα πηγαίνω βόλτα καμιά φορά,οπως παω σε τοσα αλλα γηπεδα στην Αττικηwink.gif
Flinafim
QUOTE (tekton @ Jul 1 2016, 12:47 ) *
Κανείς δεν παρακολουθεί τίποτα. Δεν υπάρχει οργανωμένη παραγωγική διαδικασία για τη στελέχωση των Εθνικών ομάδων. Είναι στο έλεος των μάνατζερ, των γνωριμιών κλπ Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως κάποιοι από τους παίκτες δεν αξίζουν να παίζουν στις Εθνικές. Όμως υπάρχουν και πολλοί άλλοι που είναι καλύτεροι από κάποιους που καλούνται.

Εδώ καλέσανε στην ανδρών παίκτη που εκανε ενα καλο παιχνίδι ολη τη χρονια..φαντάσου στις μικρότερες κατηγορίες...ποια παραγωγική διαδικασία τωρα;;;;;οργανωμένη παραγωγική διαδικασία δεν υπαρχει ουτε στα ροδάκινα στη "χωρα" μας....

QUOTE (level @ Jul 1 2016, 14:06 ) *
Εάν φίλε μου δεν ξέρεις καποιες ομάδες Β΄κατηγορίας καλύτερες (εσκα- εσκανα) τότε ρώτησε ομάδες Α΄κατηγορίας που εδωσαν φιλικά με τέτοιες ομάδες να σου πουν αυτές για το εάν πιστεύουν ότι ΑΣΠΙΔΑ και ΟΦΗ είναι καλύτερες.Αλλά αυτό δεν είναι θέμα που με απασχολεί διότι θέλω πολύ την ανάπτυξη της περιφέρειας ,αυτό όμως δεν σημαίνει οτι θα βλέπω με κλειστά τα μάτια.
Υ.Γ :Τελικά χαίρομαι πολύ που δεν έχω κάποιο προσωπικό ενδιαφέρον ,για να μπορώ να βλέπω τα καλά αλλά και τα άσχημα και να τα λέω χωρίς κάποιο όφελος.

Δεν ξέρω αν ηταν καλύτερες πάντως το επίπεδο του μπασκετ που έπαιξαν θύμιζε όντως Β κατηγορία ΕΣΚΑ...μπορει να ηταν συγκυριακό αλλα κακά τα ψέμματα...παρέπεμπε σε Β....
Gkos
Τελος 10λεπτου με Πανιωνιο να προηγειται με 13-7 με τον (Ηλια) Μωραιτη να ξεκιναει βασικος και να εχει και 2/2 τριπ(απιστευτο)!
Ο Αρης του Αλτινη(που εχει να βαλει τριποντο απο το πρωτο ημιχρονο με Ακαδημια) εχει χασει ισα με 10 λει απ...!
Gkos
Αναπαυλα στο Κατσιμηδειο με το σκορ ισοπαλο 25-25!
Χαμηλο σκορ που βολευει τον Πανιωνιο αν και ο ΑΡΗΣ εχει προσπαθησει να τρεξει (ανεπιτυχως)!
Ως τωρα εχουν σιγησει τα μεγαλα οπλα εκαστης ομαδας(Αλτινης-Ρουμελιωτης)!
Αναμενουμε με αγωνια την επαναληψη!
keltis999
Παντως εαν παρατηρησεται, τα βαρομετρα των ομαδων που ειναι γενν 2001 (Σιδηροηλιας του Αρη,Μωραιτης του Πανιωνιου,Κουρτιδης της Ξανθης,Βλασιος,Κατσουλακος του Προμηθεα) που κανουν ενα καλο πρωταθλημα (ειδικα ο Σιδηροηλιας) και καθοδηγουν πολλες φορες τις ομαδες τους...δεν βρισκονται στις προσφατες κλισεις τις εθνικης παμπαιδων...τα συμπερασματα δικα σας..
akis64
QUOTE (keltis999 @ Jul 1 2016, 15:40 ) *
Παντως εαν παρατηρησεται, τα βαρομετρα των ομαδων που ειναι γενν 2001 (Σιδηροηλιας του Αρη,Μωραιτης του Πανιωνιου,Κουρτιδης της Ξανθης,Βλασιος,Κατσουλακος του Προμηθεα) που κανουν ενα καλο πρωταθλημα (ειδικα ο Σιδηροηλιας) και καθοδηγουν πολλες φορες τις ομαδες τους...δεν βρισκονται στις προσφατες κλισεις τις εθνικης παμπαιδων...τα συμπερασματα δικα σας..


Μετά το Πανελληνιο θα ενσωματωθουν κι αυτοι στην Εθνικη.(Σιδηροηλιας, Κουρτιδης, Βλασιος)
Gkos
Πεφτουν κορμια στα Τρικαλα!
46-45 ο Πανιωνιος στο 30' με Ρουμελιωτη να παιρνει μπρος!
keltis999
QUOTE (akis64 @ Jul 1 2016, 15:47 ) *
Μετά το Πανελληνιο θα ενσωματωθουν κι αυτοι στην Εθνικη.(Σιδηροηλιας, Κουρτιδης, Βλασιος)

A oκ ευχαριστω αυτην την απορια ειχα και γω.
ubreaker
QUOTE (Flinafim @ Jul 1 2016, 14:17 ) *
Εδώ καλέσανε στην ανδρών παίκτη που εκανε ενα καλο παιχνίδι ολη τη χρονια..φαντάσου στις μικρότερες κατηγορίες...ποια παραγωγική διαδικασία τωρα;;;;;οργανωμένη παραγωγική διαδικασία δεν υπαρχει ουτε στα ροδάκινα στη "χωρα" μας....


Δεν ξέρω αν ηταν καλύτερες πάντως το επίπεδο του μπασκετ που έπαιξαν θύμιζε όντως Β κατηγορία ΕΣΚΑ...μπορει να ηταν συγκυριακό αλλα κακά τα ψέμματα...παρέπεμπε σε Β....


Τραγικό το επίπεδο...
Gkos
Δεν σας ξέχασα ,αλλά είχα ξεμείνει από μπαταρία και πήγα να φάω!!

Τεράστια νίκη του Πανιωνίου με πολλή ψυχή(συν τα στοιχεία που έγραφα εχτές) απέναντι στον ΑΡΗ που του χαρίζει μετάλλιο,ενώ καταδικάζει τέταρτο τον ΑΡΗ!
Και φυσικά η Ακαδημία αρκεί να κάνει τα αυτονόητα για την κούπα!
Ήδη νικάει βλέπω(δεν το παρακολουθώ) τον ΟΦΗ!

Πολυ καλός Σιδηροηλιας και θα είναι πιστευω στην καλύτερη 5άδα (μαζί με Προισκο,Παπαγεωργιου από Ακαδημία,Ρουμελιώτη από Πανιώνιο και Κατσουλάκο από Προμηθέα) ενώ ο Αλτίνης έσπασε τις μπασκετες το διήμερο. . .

QUOTE (akis64 @ Jul 1 2016, 15:47 ) *
Μετά το Πανελληνιο θα ενσωματωθουν κι αυτοι στην Εθνικη.(Σιδηροηλιας, Κουρτιδης, Βλασιος)



Φίλε Ακη ,η εθνική παμπαίδων είναι 10 μέρες τώρα προετοιμασία (μάλιστα εχτές κόπηκαν και κάποιοι) και στις 10 Ιούλη είναι το τουρνουά Φιλίας!
Τι σε κάνει να πιστεύεις (με τόση σιγουριά μάλιστα) ότι θα πάνε την Κυριακή κάποια παιδιά(όσο παικταράδες και να είναι) και θα κάνουν δυο προπονήσεις με την ομάδα και θα ταξιδέψουν;
Ούτε σε μια μπανανία σαν την χώρα μας ,δεν γίνονται αυτά!
akis64
QUOTE (Gkos @ Jul 1 2016, 17:03 ) *
Φίλε Ακη ,η εθνική παμπαίδων είναι 10 μέρες τώρα προετοιμασία (μάλιστα εχτές κόπηκαν και κάποιοι) και στις 10 Ιούλη είναι το τουρνουά Φιλίας!
Τι σε κάνει να πιστεύεις (με τόση σιγουριά μάλιστα) ότι θα πάνε την Κυριακή κάποια παιδιά(όσο παικταράδες και να είναι) και θα κάνουν δυο προπονήσεις με την ομάδα και θα ταξιδέψουν;
Ούτε σε μια μπανανία σαν την χώρα μας ,δεν γίνονται αυτά!


Εχω τις πηγές μου. wink.gif
Gkos
Ωραία!
Αμα συμβει αυτο θα ειναι τραγικο και αστειο(και αδικο για τα παιδια που ειναι τοσες μερες προετοιμασια) !

Και θα ειναι ενας ακομα λογος να παμε απατοι!
keltis999
Εγω να ρωτησω κατι...ο Παπαγεωργιου γιατι δεν αγωνιζεται σχεδον καθολου σημερα??? Πειτε μου αν ειναι τραυματιας γιατι αν δεν συμβαινει αυτο τοτε ο Παταβουκας εχεις ως αποτερο σκοπο μαζι με τον Μανουσελη την μη αναδειξη του ως mvp ( και την αναδειξη Προισκου ή Αρσενοπουλου τελικα ως mvp) για να μην δημιουργηθουν αντιδρασεις για την μην κληση του πραγματικου mvp....

Aν ξερει καποιος οτι συμβαινει κατι αλλο και δεν παιζει σημερα πειτε το μου να μην κραζω ντζαμπα...ευχαριστω!

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.