Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ ΤΡΙΚΑΛΑ 2016
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3
mpek
Έτοιμο και το νέο topic!!

Από το www.basket.gr.
43ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα
Παίδων @Τρίκαλα
L I V E Streaming
G-arenas
αν καποιος μπορει να κανει αναλυση για τις ομαδες που θα δουμε. εγω κλασικα θα πω για τον προμηθεα. ο καλυτερος παικτης της ομαδας ειναι ο σανδραμανης που παιζει στο 3 και ειναι δυνατο παιδι με καλα τελειωματα κοντα στο καλαθι αλλα και καλο σουτ εχει. μετα ειναι ο βλασιος που ειναι pg με καλο χειρισμο και σουτακι και μετα ειναι ο παντσατζοπουλος που εχει πολυ καλο σουτ και παιζει στο 3-4 και τελος ο ματζουκας που ειναι 3-4 και αυτος και ειναι το 2003! ολα αυτα τα παιδια ειναι ή ηταν στην εθνικη παμπαιδων ενω καποια ειναι και στην εθνικη παιδων.

γενικα ειναι ομαδα που θελει να πιεσει και να τρεξει και να παιζει σε υψηλους ρυθμους και στο σετ θα εχει προβλημα.
giorgos14
Ακαδημία Αθηνών
Άρης Θεσσαλονίκης
Ασπίδα Ξάνθης
Ο.Φ.Η
Πανιώνιος
Προμηθέας Πάτρας

1η αγωνιστική 28/6
16:00 Πανιώνιος - Ακαδημία
18:00 Ασπίδα - Ο.Φ.Η
19:30 Τελετή έναρξης
20:00 Άρης - Προμηθέας

2η αγωνιστική 29/6
16:00 Ο.Φ.Η - Πανιώνιος
18:00 Ασπίδα - Άρης
20:00 Ακαδημία - Προμηθέας

3η αγωνιστική 30/6
15:00 Πανιώνιος - Ασπίδα
17:00 Άρης - Ακαδημία
19:00 Προμηθέας - Ο.Φ.Η

4η αγωνιστική 1/7
16:00 Άρης - Πανιώνιος
18:00 Ο.Φ.Η - Ακαδημία
20:00 Ασπίδα - Προμηθέας

5η αγωνιστική 2/7
09:30 Ο.Φ.Η - Άρης
11:30 Προμηθέας - Πανιώνιος
13:30 Ακαδημία - Ασπίδα
15:00 Απονομές
Gkos
Poll δεν έχει ;;; ;(

Γιατί μας τάζετε πράματα που δεν γίνονται ;;; sad.gif
Runt
QUOTE (Gkos @ Jun 26 2016, 15:56 ) *
Poll δεν έχει ;;; ;(

Γιατί μας τάζετε πράματα που δεν γίνονται ;;; sad.gif

Δεν έγραψε ποτε τίποτα για poll o mpek ρε άνθρωπε...(αγάπα τη φωτιά σταματα)

Γραψε τιποτα για Πανιώνιο, bac αν εχεις ορεξη.

Ο Άρης βασίζεται περισσοτερο στον διεθνή φόργουορντ Κ. Αλτινη, 2 pf, τον πολυ δυναμικό Τετριακοφ και τον Γουναροπουλο, τον Κογκαλιδη ενα βραχύσωμο αλλα γρηγορο ποιντ και τον γεν το 2001 Σιδηροηλια (γκαρντ - φοργουορντ).
mpek
QUOTE (Runt @ Jun 26 2016, 17:12 ) *
Δεν έγραψε ποτε τίποτα για poll o mpek ρε άνθρωπε...(αγάπα τη φωτιά σταματα)
Γραψε τιποτα για Πανιώνιο, bac αν εχεις ορεξη.
Ο Άρης βασίζεται περισσοτερο στον διεθνή φόργουορντ Κ. Αλτινη, 2 pf, τον πολυ δυναμικό Τετριακοφ και τον Γουναροπουλο, τον Κογκαλιδη ενα βραχύσωμο αλλα γρηγορο ποιντ και τον γεν το 2001 Σιδηροηλια (γκαρντ - φοργουορντ).

Εντάξει, ο gkos είναι λίγο γκρινιάρης αλλά του το συγχωρούμε biggrin.gif
Εγώ πιστεύω ότι η πρωτιά θα παιχθεί μεταξύ πανιωνίου, ακαδημίας και προμηθέα. Για Προμηθέα έγραψε πριν ο giorgos14. Για Άρη o Runt. Ο Πανιώνιος έχει ομάδα με όλη τη σημασία της λέξης. Έκανε θαυμάσια χρονιά ο Ρουμελιώτης, σταθερός ο Κοπακάκης, αξιόπιστα τα υπόλοιπα παιδιά. Επικράτησε δίκαια των δύο φαβορί Πρωτέα και Ικάρου και στα Τρίκαλα πηγαίνει για να νικήσει.
Η Ακαδημία επικράτησε με 3-0 του φαβορί Δούκα και ειδικά στα πλει οφφ έδειξε ότι στηρίζεται εκτός του πολύ καλού Αρσενόπουλου επίσης στους Προίσκο (πάντα σοβαρός ), Παπαγεωργίου αλλά και στα υπόλοιπα παιδιά του. Ο Πανιώνιος βασίζεται στην πιεστική άμυνα και αιφνιδιασμό (μικρογραφία κολλεγιακής ομάδας ) ενώ η Ακαδημία στο ένας εναντίον ενός του Αρσενόπουλου.
Νομίζω ότι θα γίνουν πολύ καλά παιχνίδια μεταξύ των τριών. Πιστεύω ότι ο Άρης υστερεί λίγο, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι υπό προυπoθέσεις δεν μπορεί να φτάσει τελικό.
Δεν γνωρίζω τίποτε για Ξάνθη και ΟΦΗ.
Gkos
QUOTE (G-arenas @ Jun 26 2016, 14:24 ) *
αν καποιος μπορει να κανει αναλυση για τις ομαδες που θα δουμε. εγω κλασικα θα πω για τον προμηθεα.


Πιο κλασσικα δεν γινεται χαχα!

Ομως για να ολοκληρωθει η "κλασσικότητα" θα πρεπει να προβλεψεις και τον Προμηθέα στα μετάλλια! wink.gif

Αν δεν βαριέμαι(βασικά δεν προλαβαινω ) θα γραψω εγω για Πανιωνιο και Ακαδημια αν και υπαρχουν πιο αρμόδιοι(Πολυκος και Μαρκος αντίστοιχα) απο εμένα!

Φαβορί (ξεκάθαρο) ειναι η Ακαδημία κατεμε!
Άμα ειναι καλα ο Νικολάκης ,δεν...!

Υ.γ
Θα ορκιζομουνα οτι ο Ματζουκας ειναι 2002(δηλαδη τελειωσε φετος την Β Γυμνασίου) και περυσι επαιζε και μινι!
Και στοιχημα θα εβαζα μην πω!
Τον παραμικρυνες!!!



Τα σεβη μου!
polykos
Η ομάδα του Πανιωνιου είναι αυτη την ώρα στο τραίνο με προορισμό την "αγαπημένη" πόλη Τρικάλων. Εκτός απο την απουσία του Ιωσήφ Κολοβέρου, η ομάδα είναι υγιής και με καλή διάθεση και υψηλό κίνητρο για το 12ο πρωτάθλημα υποδομής.
Προσωπικά θα έβαζα αρκετά ψηλα τον Αρη, είναι πλήρης ομάδα, ψηλή και με γρήγορο -σωστό passing game. Η προσδοκία του Λιόλιου για μια επιτυχία, βάζει τον Προμηθέα σε διαδικασίες διεκδίκησης.Η Ακαδημία μου φαίνεται να έχει μικρό ρόστερ, πράγμα σημαντικό για το πενθήμερο μαραθώνιο. Την Ξάνθη δεν την ξέρω, τον ΟΦΗ τον είδα εδώ στο ΟΑΚΑ, στα προκριματικά, θα παλαίψει τα ματς και μπορεί να κάνει αποτέλεσμα, ποιό??
Ολα τα πρωταθλήματα εουν το ενδιαφέρον τους, αισθάνομαι οτι φέτος είμαστε ένα κλικ κάτω σε ποιότητα σε σχέση με αυτά της τελευταίας πενταετίας.
Δυστυχώς για λόγους ανωτέρας βίας θα χάσω 2 μέρες.
akis64
Ο Αρης έχει πολύ καλή ομάδα και πιστεύω πως θα είναι σίγουρα τριάδα,(για πρώτο ή δεύτερο τον βλέπω).
Η Ασπίδα δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο (μάλλον έκτη), ήταν πολύ τυχερή που πέρασε, λόγω ατυχίας του Πιερικού Αρχελάου που κατέβηκε χωρίς 2 βασικούς λόγω τραυματισμών (Τσιρογιάννη, Καρατόλιου).
Gkos
Σημαντική η απουσία του μικρού Ιωσήφ ....

Η Ακαδημία βρισκεται απο χτες το μεσημέρι στα Τρίκαλα (ταξίδεψε με Μini Bus) και μαλιστα χτες βράδυ εκανε και προπόνηση στο Κατσιμηδειο οπως βλεπουμε στην σελίδα της στο facebook!

https://www.facebook.com/TeleUnicom-BAC-572...876148/?fref=ts

Επίσης εχει δημιουργηθεί μια σελίδα για το πανελλήνιο,οπου εχει και το λινκ για την αυριανη μετάδοση !
https://www.facebook.com/43%CE%BF-%CE%A0%CE...038730/?fref=ts




Υ.γ.
Ίσως εχει μικρό ρόστερ η Ακαδημία αλλά τα δύσκολα ματς ,τα έχει τις 3 πρώτες ημέρες φιλε Polykos...

(ΟΦΗ είδα και εγώ στην Αθηνα και δεν μου άρεσε μα καθόλου το μπάσκετ που έπαιζε.
Καμια Ξανθη θα κερδίσει)

Καλη βδομαδα!
Gkos
Όπως βλέπω τώρα στην σελιδα του πανελληνιου που σας ποσταρα υπαρχει και κατι σαν promo video της διοργανωσης(με τους χορηγους και φωτογραφιες του εντυπου προγραμματος) ενώ στην σελιδα της Ακαδημιας ανεβηκε media guide (lol) που θα μοιραστει και σε εντυπη μορφη στους παρευρισκομενους!

http://www.basketballacademy.gr/post/449/pdf-sample


Τελος,για να μην ψαχνετε αυριο παρτε απο τωρα το λινκ για το Ακαδημια-Πανιωνιος

https://youtu.be/ggE8wTiEqJU
polykos
QUOTE(Gkos @ Jun 27 2016, 11:33 ) *
Η Ακαδημία βρισκεται απο χτες το μεσημέρι στα Τρίκαλα (ταξίδεψε με Μini Bus) και μαλιστα χτες βράδυ εκανε και προπόνηση στο Κατσιμηδειο οπως βλεπουμε στην σελίδα της στο facebook!


Αυτό δεν είναι το Κατσιμήδειο είναι το κλειστό της Μπάρας
giorgos14
Η Ασπίδα είναι ίσως η μοναδική ομάδα χωρίς καμία μεταγραφή. Είναι μια ομάδα που και οι 12 είναι παίκτες της ακαδημίας της και αποτελούν προϊόν της παραγωγικής της διαδικασίας. Μερικές ομάδες έχουν ξεχάσει τι σημαίνει αυτό.Από αυτό και μόνο αξίζει ένα μπράβο σε αυτή την ομάδα, Απο κεί και πέρα οι 6 από τους 12 είναι παιδιά γεννημένα το 2001 οι οποίοι αποτελούν και τον βασικό κορμό.
Η Ξάνθη ως πόλη αριθμεί 71.000 κατοίκους εκ των οποίων το 30% είναι μουσουλμάνοι( και δεν έχουν σχεδόν καμία σχέση με το μπάσκετ). Επομένως σε λιγότερο από 50.000 πληθυσμό( και με την ύπαρξη και άλλης ομάδας μπάσκετ στη πόλη) κατάφερε η Ασπίδα να βρεθεί στα τελικά απέναντι σε ομάδες από τις 5 μεγαλύτερες πόλεις της Ελλαδας.
Που θέλω να καταλήξω; Οτι θα πουλήσουμε ΠΑΑΑΡΑ πολύ ακριβά το τομάρι μας και μην σας εκπλήξουν οι νίκες μας. Αυτά από μένα και τα λέμε στα Τρίκαλα με όσους βρεθούν εκεί
Runt
Οι συνθέσεις των ομάδων

ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ

ΤΣΕΚΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ 2000 1.75 2

ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2001 1.82 2

ΣΜΥΡΛΟΓΛΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ 2001 1.82 2

ΚΥΒΡΑΚΙΔΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 2000 1.78 2

ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2001 1.85 3-4

ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ 2000 1.82 3-4

ΝΤΕΜΑΪ ΚΛΑΟΥΝΤΙΟ 2000 1.85 1

ΝΑΛΜΠΑΝΤΗΣ ΡΑΦΑΗΛ 2000 1.92 5

ΠΑΤΣΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 2000 1.85 3

ΚΟΥΡΤΙΔΗΣ ΒΑΛΑΝΤΗΣ 2001 2.00 3-4

ΤΣΟΥΡΑΠΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 2000 1.96 5

ΠΑΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2001 1.72 1

ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2001 1.84 1-2

ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 2001 1.80 1

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΒΑΧΑΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
____________________________________

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΛΑΦΟΔΗΜΟΣ 2002 1.77

ΣΤΕΛΙΟΣ ΜΑΤΑΡΑΣ 2001 1.83

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΑΤΟΣ2000 1.84

ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΛΙΟΛΙΟΣ 2001 1.84

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΛΑΣΙΟΣ 2001 1.87

ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΜΑΝΤΖΟΥΚΑΣ 2003 1.94

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΤΣΑΝΤΖΟΠΟΥΛΟΣ 2000 1.96

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΑΤΑΡΑΣ 20011.85

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ 2000 2.00

ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ ΣΑΝΔΡΑΜΑΝΗΣ 2000 1.94

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΚΑΤΖΙΟΣ 2000 2.02

ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΠΑΡΔΑΚΑΣ 2000 2.04

ΣΑΒΒΑΣ ΜΑΤΑΡΑΣ 2001 1.84

ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΤΣΟΥΛΑΚΟΣ 2001 1.94

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
____________________________________

ΟΦΗ

ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2000 1.78 1

ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2000 1.90 2-3

ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2000 1.96 2-3

ΜΑΜΑΤΖΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 2000 1.94 4-5

ΧΑΤΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2000 1.80 4

ΜΠΑΝΤΟΥΒΕΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2000 1.81 1-2

ΧΡΗΣΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2001 1.90 2-3

ΠΕΤΡΟΣΙΑΝ ΙΩΑΝΝΗΣ 2001 1.94 3-4

ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΣΟΛΩΝΑΣ 2000 1.85 1-2

ΨΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2001 1.88 5

ΚΑΜΠΑΚΑΣ ΛΟΥΚΑΣ 2001 1.94 3-4

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΚΑΡΛΑΦΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
___________________________________________

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ

ΔΗΜΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ-ΠΕΤΡΟΣ 2000 1.72 1

ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2000 1.86 3-4

ΝΑΣΣΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2000 1.95 3-4

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2000 1.80 1

ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2000 1.87 1-2

ΚΟΛΤΗΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2000 1.93 2-3

ΠΡΟΙΣΚΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ- ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2000 1.98 3-4-5

ΑΡΣΕΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 20001.96 1-2

ΛΟΥΚΑΙΤΗΣ ΗΛΙΑΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ 20001.88 1-2

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2000 1.96 4-5

ΓΚΙΚΑΠΕΠΠΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2000 1.89 5

ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 2000 1.90 5

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ : ΠΑΤΑΒΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
__________________________________________________

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΚΟΠΑΚΑΚΗΣΙΩΣΗΦ 2000 1.82 1

ΜΩΡΑΙΤΗΣ ΗΛΙΑΣ 2001 1.84 2

ΚΟΛΟΒΕΡΟΣ ΙΩΣΗΦ 2001 1.82 1

ΚΟΛΟΒΕΡΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2000 1.78 1

ΜΑΚΑΡΙΑΔΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 2000 1.94 5

ΛΟΥΤΡΙΩΤΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 2000 1.90 5

ΤΣΙΜΠΟΥΚΗΣ ΣΕΡΓΙΟΣ 2000 1.93 5

ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΣΟΝΑΣ 2000 1.90 3

ΜΟΣΟΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2000 1.92 4

ΑΡΜΑΟΣ ΜΙΧΑΗΛ 2000 1.87 2-3

ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2000 1.91 2-3

ΓΑΛΑΝΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ 2001 1.89 4

ΚΟΚΟΤΣΑΚΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2000 1.78 1

ΜΑΥΡΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2000 1.85 2

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΦΑΤΟΥΡΟΣ ΙΚΑΡΟΣ
____________________________________________

ΑΣ ΑΡΗΣ

ΙΓΓΛΕΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – ΟΔΥΣΣΕΑΣ2000 1.81 1-2

ΚΑΛΑΪΤΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2000 1.86 2-3

ΑΛΕΞΙΑΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 2001 1.81 1

ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΣΑΒΒΑΣ 2000 1.86 2-3

ΖΟΥΝΤΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2001 1.95 1-2

ΑΛΤΙΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2000 1.99 2-3

ΓΚΟΥΘΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2000 1.94 3-4

ΣΙΔΗΡΟΗΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2001 1.96 2-3

ΜΠΑΓΙΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 2000 1.86 1-2

ΠΑΤΣΙΑΒΟΥΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2000 1.81 2-3

ΚΟΜΝΙΑΝΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 2000 1.89 2-3

ΚΟΤΡΩΤΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2001 1.96 4

ΓΟΥΝΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ 2000 1.99 4-5

ΛΥΣΣΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2000 2.02 5

ΤΡΕΤΙΑΚΟΒ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2000 1.95 3-2

ΚΟΓΚΑΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2000 1.81 1

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΤΣΑΪΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ

northbasket.gr
Flinafim
QUOTE (Gkos @ Jun 26 2016, 23:56 ) *
Πιο κλασσικα δεν γινεται χαχα!

Ομως για να ολοκληρωθει η "κλασσικότητα" θα πρεπει να προβλεψεις και τον Προμηθέα στα μετάλλια! wink.gif

Αν δεν βαριέμαι(βασικά δεν προλαβαινω ) θα γραψω εγω για Πανιωνιο και Ακαδημια αν και υπαρχουν πιο αρμόδιοι(Πολυκος και Μαρκος αντίστοιχα) απο εμένα!

Φαβορί (ξεκάθαρο) ειναι η Ακαδημία κατεμε!
Άμα ειναι καλα ο Νικολάκης ,δεν...!

Υ.γ
Θα ορκιζομουνα οτι ο Ματζουκας ειναι 2002(δηλαδη τελειωσε φετος την Β Γυμνασίου) και περυσι επαιζε και μινι!
Και στοιχημα θα εβαζα μην πω!
Τον


Τα σεβη μου!

Και μένα 2002 μου τον ειπαν απο Πάτρα...στο site πάντως της ΕΟΚ εχουν μπερδευτεί σε ύψη και ηλικίες...το πρωτάθλημα αυτο δεν ειναι κατι που θα θυμόμαστε σε ολη μας τη ζωη αλλα ειναι εξαιρετικά αμφίρροπο χωρις τρανταχτό φαβορί και υπόσχεται μεγάλες συγκινήσεις..´εγω θα πόνταρα στον ´Αρη πάντως....
Runt
Βλέπουμε πως Άρης, Προμηθεας και λιγότερο η Ακαδημία εχουν υψομετρικο πλεονέκτημα απεναντι στις υπόλοιπες τρεις.

Απο τη αλλη μπορεί κάποιος να πει οτι η ΕΣΚΑΝΑ (με ΟΣΦΠ, Ίκαρο και δε συμμαζεύεται), ειναι δυσκολότερο πρωτάθλημα απο αυτο που συμμετείχε ο Προμηθέας, άρα ο Πανιώνιος έρχεται πιο ψημενος απο την ομαδα της Πατρας.
Με αυτο -και αλλα παρόμοια- το απλοικο σκεπτικο λέω:

BAC
Άρης
Προμηθεας η Πανιωνιος
Ασπιδα
ΟΦΗ

Εύχομαι βεβαια στις ομαδες των giorgos14 και Arenas να με στείλουν αδιάβαστο... peace.gif

akis64
QUOTE (giorgos14 @ Jun 27 2016, 16:16 ) *
Η Ασπίδα είναι ίσως η μοναδική ομάδα χωρίς καμία μεταγραφή. Είναι μια ομάδα που και οι 12 είναι παίκτες της ακαδημίας της και αποτελούν προϊόν της παραγωγικής της διαδικασίας. Μερικές ομάδες έχουν ξεχάσει τι σημαίνει αυτό.Από αυτό και μόνο αξίζει ένα μπράβο σε αυτή την ομάδα, Απο κεί και πέρα οι 6 από τους 12 είναι παιδιά γεννημένα το 2001 οι οποίοι αποτελούν και τον βασικό κορμό.
Η Ξάνθη ως πόλη αριθμεί 71.000 κατοίκους εκ των οποίων το 30% είναι μουσουλμάνοι( και δεν έχουν σχεδόν καμία σχέση με το μπάσκετ). Επομένως σε λιγότερο από 50.000 πληθυσμό( και με την ύπαρξη και άλλης ομάδας μπάσκετ στη πόλη) κατάφερε η Ασπίδα να βρεθεί στα τελικά απέναντι σε ομάδες από τις 5 μεγαλύτερες πόλεις της Ελλαδας.
Που θέλω να καταλήξω; Οτι θα πουλήσουμε ΠΑΑΑΡΑ πολύ ακριβά το τομάρι μας και μην σας εκπλήξουν οι νίκες μας. Αυτά από μένα και τα λέμε στα Τρίκαλα με όσους βρεθούν εκεί


Ε, όχι και δεν έχουν σχέση οι μουσουλμάνοι της Ξάνθης με το μπάσκετ!!!!
Κλιμάκιο Βορρά Εθνικής Παίδων
Αναστασιάδης Γιώργος, Μπιτσόλας Μιχάλης, Μπρουκς Χουάν (ΑΚΘ Αστέρια), Γκούθας Γιώργος, Γουναρόπουλος Φώτης, Αλτίνης Κωνσταντίνος (Αρης), Απαζίδης Στέλιος, Βουλγαρόπουλος Στράτος, Παγωνίδης Δημήτρης, Ζάχαρης Κωνσταντίνος (Αστέρας Ιπποδρομίου), Δούκας Βασίλης, Κάτος Γρηγόρης (Ικαροι Σερρών), Κουτουξίδης Νίκος, Τζιοβάρας Αντώνης (Μαντουλίδης), Κρανιάς Κωνσταντίνος (Καστοριά), Μπέσσας Δημήτρης (ΠΑΟΚ), Παπαζούδης Γιώργος, (Ελευθερούπολη), Πλατνάρης Νίκος (Πανσερραϊκός), Τσιρογιάννης Κωνσταντίνος, Χατζηλάμπρου Χάρης (Πιερικός Αρχέλαος), Βάτσιος Βύρωνας (ΚΑΕ Παραμυθιάς), Ερμείδης Δημήτρης (ΧΑΝΘ), Αμβράζης Θανάσης (Κρόνος Τρικάλων), Μπουτσακτσή Αλή (Αρίων Ξάνθης), Τσίγκας Πολυχρόνης (ΑΓΣ Ιωαννίνων)

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Καρακώστα 2, Αντώνογλου 19(2), Κουτρουβέλη, Μεχμέτ-Ουστά 2, Παπαδοπούλου Μ. 10(1), Καραλή, Καραλίδου Σ. 10, Σαμαρά, Σουλιώτη 8, Μαμαλιγκατζή 5(1).

Εκεί που σίγουρα θα καταπλήξει είναι στη κερκίδα με τα νταούλια και τις φωνές!!!

Αυτό που μου κάνει επίσης μεγάλη εντύπωση είναι πως σε κανένα αγώνα των ομάδων της δεν γράφει τους αντίπαλους παίκτες!!!! Τέτοια απαξίωση !!!!
giorgos14
QUOTE(akis64 @ Jun 27 2016, 14:44 ) *
Ε, όχι και δεν έχουν σχέση οι μουσουλμάνοι της Ξάνθης με το μπάσκετ!!!!
Κλιμάκιο Βορρά Εθνικής Παίδων
Αναστασιάδης Γιώργος, Μπιτσόλας Μιχάλης, Μπρουκς Χουάν (ΑΚΘ Αστέρια), Γκούθας Γιώργος, Γουναρόπουλος Φώτης, Αλτίνης Κωνσταντίνος (Αρης), Απαζίδης Στέλιος, Βουλγαρόπουλος Στράτος, Παγωνίδης Δημήτρης, Ζάχαρης Κωνσταντίνος (Αστέρας Ιπποδρομίου), Δούκας Βασίλης, Κάτος Γρηγόρης (Ικαροι Σερρών), Κουτουξίδης Νίκος, Τζιοβάρας Αντώνης (Μαντουλίδης), Κρανιάς Κωνσταντίνος (Καστοριά), Μπέσσας Δημήτρης (ΠΑΟΚ), Παπαζούδης Γιώργος, (Ελευθερούπολη), Πλατνάρης Νίκος (Πανσερραϊκός), Τσιρογιάννης Κωνσταντίνος, Χατζηλάμπρου Χάρης (Πιερικός Αρχέλαος), Βάτσιος Βύρωνας (ΚΑΕ Παραμυθιάς), Ερμείδης Δημήτρης (ΧΑΝΘ), Αμβράζης Θανάσης (Κρόνος Τρικάλων), Μπουτσακτσή Αλή (Αρίων Ξάνθης), Τσίγκας Πολυχρόνης (ΑΓΣ Ιωαννίνων)

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Καρακώστα 2, Αντώνογλου 19(2), Κουτρουβέλη, Μεχμέτ-Ουστά 2, Παπαδοπούλου Μ. 10(1), Καραλή, Καραλίδου Σ. 10, Σαμαρά, Σουλιώτη 8, Μαμαλιγκατζή 5(1).

Εκεί που σίγουρα θα καταπλήξει είναι στη κερκίδα με τα νταούλια και τις φωνές!!!

Αυτό που μου κάνει επίσης μεγάλη εντύπωση είναι πως σε κανένα αγώνα των ομάδων της δεν γράφει τους αντίπαλους παίκτες!!!! Τέτοια απαξίωση !!!!


Μιλάς για 3 άτομα, με τον πρώτο να είναι ένα παιδί κοντά στα 2.08, τον δεύτερο να είναι ο μοναδικός προπονητής σε ολόκληρη την Ανατολική Μακεδονία και Θράκη και τη 3η να είναι στην ομάδα λόγω του δεύτερου. Ίσως θα επρεπε να είσαι λίγο πιο ενημερωμένος πριν ρίξεις τις σπόντες σου....

Οι μπαμπάδες και τα παιδιά το διασκεδάζουν με το παραπάνω μιάς και ξέρουν ότι δεν θα γίνουν επαγγελματίες μπασκετμπολίστες και δεν έχουν κανέναν μάνατζερ να τους γ@#@ει τη ψυχή...

Καμία απαξίωση...
Εσυ φίλε μου ποιόν υποστηρίζεις;
G-arenas
QUOTE (Gkos @ Jun 26 2016, 23:56 ) *
Πιο κλασσικα δεν γινεται χαχα!

Ομως για να ολοκληρωθει η "κλασσικότητα" θα πρεπει να προβλεψεις και τον Προμηθέα στα μετάλλια! wink.gif

Αν δεν βαριέμαι(βασικά δεν προλαβαινω ) θα γραψω εγω για Πανιωνιο και Ακαδημια αν και υπαρχουν πιο αρμόδιοι(Πολυκος και Μαρκος αντίστοιχα) απο εμένα!

Φαβορί (ξεκάθαρο) ειναι η Ακαδημία κατεμε!
Άμα ειναι καλα ο Νικολάκης ,δεν...!

Υ.γ
Θα ορκιζομουνα οτι ο Ματζουκας ειναι 2002(δηλαδη τελειωσε φετος την Β Γυμνασίου) και περυσι επαιζε και μινι!
Και στοιχημα θα εβαζα μην πω!
Τον παραμικρυνες!!!



Τα σεβη μου!

χαχαχα! κοιτα λογω πιο μικρης ποιοτητας φετος στο πανελληνιο ισως πηγαινε για μεταλλια. βεβαια δεν ξερω και τους αλλους. ομως δεν την πιστευω πολυ την ομαδα αυτη. σε σχεση με την προηγουμενη περσυ και φετος ειναι η μερα με την νυχτα. γενικα το προβλημα του προμηθεα δεν ειναι το ροστερ του αλλα οι προπονητες του. γενικα παντα κατεβαζει ομαδες οτι να ναι και μονο ατομικα παιζουν. καθολου δεμενες ομαδες.

τωρα για μαντζουκα 2003 τον δινουν ολοι αλλα για να λες 2002 κατι θα ξερεις!!
keltis999
QUOTE (G-arenas @ Jun 27 2016, 21:50 ) *
χαχαχα! κοιτα λογω πιο μικρης ποιοτητας φετος στο πανελληνιο ισως πηγαινε για μεταλλια. βεβαια δεν ξερω και τους αλλους. ομως δεν την πιστευω πολυ την ομαδα αυτη. σε σχεση με την προηγουμενη περσυ και φετος ειναι η μερα με την νυχτα. γενικα το προβλημα του προμηθεα δεν ειναι το ροστερ του αλλα οι προπονητες του. γενικα παντα κατεβαζει ομαδες οτι να ναι και μονο ατομικα παιζουν. καθολου δεμενες ομαδες.

τωρα για μαντζουκα 2003 τον δινουν ολοι αλλα για να λες 2002 κατι θα ξερεις!!

Ο Μαντζουκας ειναι κανονικοτατα και με τον νομο γεννηνενος το 2003 και ειναι γιαννιωτης που ηρθε φετος μεταγραφη στον Προμηθεα απο Θρυλο Ιωαννινων.Απο κει και περα οσο αναφορα τους Μουσουλμανους της Ξανθης και ειδικοτερα τον Μπουτσακτσι,το παιδι κληθηκε στην εθνικη αλλα δεν εμφανιστηκε περα απο μια φορα οταν αλλοι επαρχιοτες δεν χαναν προπονηση(Γιαννενα,Κατερινη,Τρικαλα,Παραμυ
θια,Σερρες,Ελευθερουπολη,Καστορια κτλ) .Μαλλον οι μουσουλμανοι "προεστοι" δεν του επιτρεπαν να συμμετεχει στην εθνικη ελλαδος. Αυτα προς το παρον.
Flinafim
QUOTE (keltis999 @ Jun 27 2016, 22:06 ) *
Ο Μαντζουκας ειναι κανονικοτατα και με τον νομο γεννηνενος το 2003 και ειναι γιαννιωτης που ηρθε φετος μεταγραφη στον Προμηθεα απο Θρυλο Ιωαννινων.Απο κει και περα οσο αναφορα τους Μουσουλμανους της Ξανθης και ειδικοτερα τον Μπουτσακτσι,το παιδι κληθηκε στην εθνικη αλλα δεν εμφανιστηκε περα απο μια φορα οταν αλλοι επαρχιοτες δεν χαναν προπονηση(Γιαννενα,Κατερινη,Τρικαλα,Παραμυ
θια,Σερρες,Ελευθερουπολη,Καστορια κτλ) .Μαλλον οι μουσουλμανοι "προεστοι" δεν του επιτρεπαν να συμμετεχει στην εθνικη ελλαδος. Αυτα προς το παρον.

Μιας και το λες ξέρω οτι τον εχουν προσεγγίσει απο τη γείτονα για να παίξει εκει τον Ξανθιώτη...
Gkos
QUOTE (polykos @ Jun 27 2016, 14:47 ) *
Αυτό δεν είναι το Κατσιμήδειο είναι το κλειστό της Μπάρας


Η Ακαδημια στην σελίδα της έγραφε γενικως "για γήπεδο Τρικάλων",αλλά επειδή εγώ είμαι μάγκας και καραμπουζουκλής ,έγραψα Κατσιμήδειο...
Μάλιστα εκανα και επεξεργασία του ποστ γι αυτόν τον λόγο ,χαχαχα!


Δυστυχώς υποχρεώσεις δεν με άφησαν να γράψω κάτι παραπάνω (καλά καλά αν θα προλάβω να πάω Τρίκαλα για λιγο- δεν ξέρω) οπότε θα δώσω απλά την πρόβλεψη μου!


1.Ακαδημία
2.Προμηθέας
3.ΑΡΗΣ
4.Πανιώνιος
5.ΟΦΗ
6.Ξανθη

Με πολλή δυσκολία οι προβλέψεις ,δεν είμαι σίγουρος για καμία(στο εφηβων ημουνα πιο πολυ),άλλωστε παει και πολύς καιρός από τότε που είδαμε τις ομάδες σε επίσημο αγώνα( Η ΒAC ηταν μεσα Απριλίου όταν κέρδισε Δουκα)...!
Αφήνω εκτός μεταλλίων τον Πανιώνιο αλλα καποιος έπρεπε να μείνει!
Μπορει να παει και πρωτος,αλλα ηδη η παρουσια του στα Τρίκαλα αποτελεί υπερβαση!

Καλή επιτυχία σε όλους και χαΛΛΛΛΛαρα (στο φόρουμ) !









papachris56
Καλησπερα ειμαι καινουριος στο φορουμ οπως καταλαβατε..ασχολουμαι καιρο με ηλικιακα πρωταθληματα και μικρες εθνικες ομαδες αλλα λογω εργασιας δεν προλαβαινα να γραφω εδω,τωρα που ειναι καλοκαιρακι βρηκα την ευκαιρια με λιγο περισσοτερο χρονο.Σαν Θεσσαλονικιος και γω υποσηριζω και προβλεπω Αρη.

Στα του τωρινου παιχνιδιου η Ακαδημια καλυτερη και πιο ταλαντουχα,ο Πανιωνιος το παλευει.

Απο Ακαδημια ο Αρσενοπουλος ειναι παιχταρας και ξεχωριζει αλλα πρεπει να βλεπει και λιγο τις πασες,απο Πανιωνιο πιο πολυ ο Μοσορος ....αλλα εχει δρομο το ματς ακομα...

Περιμενουμε και τα αλλα ματς με ανυπομονησια!!!!
Gkos
Καλωσηρθες!

Ως τωρα ανωτερη η Ακαδημια καθοδηγειται απο τον Αρσενοπουλο!
tuareg
παιδια ξερει κανεις πιο νουμερο ειναι ο κοπακακης?
Gkos
Το 4 με τα λευκα παπουτσια!

Ψιλοαπογοητευση ο ιστορικος...
tuareg
QUOTE (Gkos @ Jun 28 2016, 17:25 ) *
Το 4 με τα λευκα παπουτσια!

Ψιλοαπογοητευση ο ιστορικος...


ευχαριστω,εχασαν ευκαιρια να μειωσουν στις αρχες του γ δεκαλεπτου και μετα τους επιασε θαλασσα
ubreaker
QUOTE (Gkos @ Jun 28 2016, 17:25 ) *
Το 4 με τα λευκα παπουτσια!

Ψιλοαπογοητευση ο ιστορικος...


Απογοήτευση γενικώς. Το επίπεδο είναι πολύ χαμηλό φέτος. Ένας παίκτης που δεν θα ήταν καν βασικός στις καλύτερες ομάδες των προηγούμενων ετών, φαίνεται σαν να είναι παιχταράς...

Ο Παταβούκας πάντως είναι γάτα και ξέρει να παίρνει το maximum από τα παιδιά. Γιαυτό κατά τη γνώμη μου η ΑΚΑΔΗΜΙΑ έχει προβάδισμα να το πάρει. Δεν έχω δει τον ΑΡΗ βέβαια...
Gkos
QUOTE (ubreaker @ Jun 28 2016, 17:38 ) *
Απογοήτευση γενικώς. Το επίπεδο είναι πολύ χαμηλό φέτος. Ένας παίκτης που δεν θα ήταν καν βασικός στις καλύτερες ομάδες των προηγούμενων ετών, φαίνεται σαν να είναι παιχταράς...

Ο Παταβούκας πάντως είναι γάτα και ξέρει να παίρνει το maximum από τα παιδιά. Γιαυτό κατά τη γνώμη μου η ΑΚΑΔΗΜΙΑ έχει προβάδισμα να το πάρει. Δεν έχω δει τον ΑΡΗ βέβαια...



Δεν θα σε παω πολυ πισω...
Στο περσινο στην Πατρα θα επαιζε ευκολα βασικος στον Πανιωνιο(στην θεση του Καπρη),ευκολα βασικος σε Δουκα(στην θεση του Δουβλη),πανευκολα βασικος σε ΠΑΟΚ στην θεση οποιυδηποτε(πχ Γιανναρα)...
ubreaker
QUOTE (Gkos @ Jun 28 2016, 17:48 ) *
Δεν θα σε παω πολυ πισω...
Στο περσινο στην Πατρα θα επαιζε ευκολα βασικος στον Πανιωνιο(στην θεση του Καπρη),ευκολα βασικος σε Δουκα(στην θεση του Δουβλη),πανευκολα βασικος σε ΠΑΟΚ στην θεση οποιυδηποτε(πχ Γιανναρα)...



Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να τον δεις εναντίον αμυντικών που έπαιζαν απέναντι σε αυτούς που ανέφερες... Θα ήταν αποκάλυψη για σένα. Θα θυμηθείς πολύ σύντομα αυτή την κουβέντα μας... Μακάρι να έχεις εσύ δίκιο και να είμαστε μπροστά σε ένα καινούργιο Διαμαντίδη ή Παπαλουκά... Αλλά επειδή το ξέρω το άθλημα, σου λέω ότι πρόκειται για ένα καλό για την ηλικία του παίκτη που απλά λόγω λειψανδρίας ταλέντων προσωρινά ξεχωρίζει...
bros
Η Ακαδημια φανηκε γενικως πιο ομαδα,απροσμενα απο τον ιστορικο Πανιωνιο,απλα ηξερε τι ζητουσε μεσα στο γηπεδο εχοντας σε καλη μερα τον Αρσενοπουλο και τον Παπαγεωργιου,επαιξε κλειστη αμυνα και οι πιο κοντη ομαδα του Πανιωνιου μπλοκαρε.Η ομαδα της Ν.Σμυρνης φανερα χωρις αντοχες και τρεξιματα που σημαινει ΚΑΨΙΜΟ των παιδιων....ουτε βολες δεν εμπαιναν.

Καμια τυχη η Ξανθη και η Κρητη....θα ειναι οι δυο τελευταιες της βαθμολογιας.
Flinafim
QUOTE (ubreaker @ Jun 28 2016, 18:07 ) *
Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να τον δεις εναντίον αμυντικών που έπαιζαν απέναντι σε αυτούς που ανέφερες... Θα ήταν αποκάλυψη για σένα. Θα θυμηθείς πολύ σύντομα αυτή την κουβέντα μας... Μακάρι να έχεις εσύ δίκιο και να είμαστε μπροστά σε ένα καινούργιο Διαμαντίδη ή Παπαλουκά... Αλλά επειδή το ξέρω το άθλημα, σου λέω ότι πρόκειται για ένα καλό για την ηλικία του παίκτη που απλά λόγω λειψανδρίας ταλέντων προσωρινά ξεχωρίζει...

Μόνο που ξεχωρίζει σαν τη μύγα μές το γάλα...τοσο ατάλαντοι οι αλλοι πια;;;το μονο αρνητικό για μένα οτι μαλλον εχει πάρει κιλάκια...κατα τα αλλα μακραν σε ´αλλο επίπεδο...Υ.Γ η η ΕΣΚΑΝΑ ειχε πολυ χαμηλό επίπεδο φέτος ή παίκτες του Πανιωνίου εκαναν τα παιχνίδια της ζωής τους στους τελικούς τουλαχιστον ή βρέθηκαν στη χειρότερη τους μερα σήμερα...
papachris56
QUOTE (ubreaker @ Jun 28 2016, 18:07 ) *
Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να τον δεις εναντίον αμυντικών που έπαιζαν απέναντι σε αυτούς που ανέφερες... Θα ήταν αποκάλυψη για σένα. Θα θυμηθείς πολύ σύντομα αυτή την κουβέντα μας... Μακάρι να έχεις εσύ δίκιο και να είμαστε μπροστά σε ένα καινούργιο Διαμαντίδη ή Παπαλουκά... Αλλά επειδή το ξέρω το άθλημα, σου λέω ότι πρόκειται για ένα καλό για την ηλικία του παίκτη που απλά λόγω λειψανδρίας ταλέντων προσωρινά ξεχωρίζει...

Θα σου πω κατι με πολλη πειρα.Αν ο Αρσενοπουλος στο παιχνιδι με Αρη καταφερει και κανει το ιδιο παρτυ οπως σημερα απεναντι στον καλυτερο αμυντικο γενν 2000, τον Κογκαλιδη (επειδη ειμαι Σαλονικiος το εχω δει το παιδι ειναι φοβερος αμυντικος),τοτε ναι ειναι παιχταρας...αλλιως του αρεσουν τα ευκολα....
keltis999
QUOTE (papachris56 @ Jun 28 2016, 20:16 ) *
Θα σου πω κατι με πολλη πειρα.Αν ο Αρσενοπουλος στο παιχνιδι με Αρη καταφερει και κανει το ιδιο παρτυ οπως σημερα απεναντι στον καλυτερο αμυντικο γενν 2000, τον Κογκαλιδη (επειδη ειμαι Σαλονικος το εχω δει το παιδι ειναι φοβερος αμυντικος),τοτε ναι ειναι παιχτρας...αλλιως του αρεσουν τα ευκολα....

Θα συμφωνησω απολυτα!Καλυτερος αμυντικος απο Κογκαλιδη δεν υπαρχει και ο Αρσεν θα δυσκολευτει πολυ απεναντι του!
Gkos
QUOTE (ubreaker @ Jun 28 2016, 18:07 ) *
Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να τον δεις εναντίον αμυντικών που έπαιζαν απέναντι σε αυτούς που ανέφερες... Θα ήταν αποκάλυψη για σένα. Θα θυμηθείς πολύ σύντομα αυτή την κουβέντα μας... Μακάρι να έχεις εσύ δίκιο και να είμαστε μπροστά σε ένα καινούργιο Διαμαντίδη ή Παπαλουκά... Αλλά επειδή το ξέρω το άθλημα, σου λέω ότι πρόκειται για ένα καλό για την ηλικία του παίκτη που απλά λόγω λειψανδρίας ταλέντων προσωρινά ξεχωρίζει...








Πιστεψε με τον εχω δει 10αδες φορες απο κοντά και ξέρω τι δυνατότητες έχει!
Ειλικρινά,έχω απίστευτη δουλειά και το τελευταίο που θέλω είναι διενεξεις στο φόρουμ...
Και δεν έχω και καμια όρεξη να κάνω τον δικηγόρο του ,που δεν το χρειάζεται κιόλας,αφού έχει καθολική αναγνώριση πλέον!
Αλλά δεν μπορούσα να μην απαντήσω σε κάτι τέτοιο. . .
Απλά δεν γινόταν !
Ζητούσε απάντηση αυτό!

Εγώ πάντως ουτε για νεο Παπαλουκα μιλησα ούτε για νέο Διαμαντίδη...
Μην βαζεις λόγια στο στόμα μου!
Καλύτερο απο Γιανναρά και Κάπρη τον είπα ,ναι!
Ως εκεί!

Anyway,θα δούμε και στα επόμενα!
Να σαι καλα!


Σε λιγο ξεκιναει το ΑΡΗΣ-Προμηθεας


https://youtu.be/qPyC2eE1fzc


Καλο βραδυ!
papachris56
Πολυ δυνατο παιχνιδι το ΑΡΗΣ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ με σκληρες μονομαχιες και ντερμπι.

Ο Αρης ολοιδιος οπως τον ειχα δει στα 3 φιλικα που εδωσε με την Εθνικη Παιδων στο Αλεξανδρειο! Ψαχνει σουτ και γρηγρο passing game και πιο πολυ σε set παιχνιδι..

Απο την αλλη ο Προμηθεα υπερεχει στους ψηλους και τρεχει περισσοτερο...

Για να δουμε τι θα δουμε σ αυτο το ενδιαφερον παιχνιδι μας!!!
ubreaker
QUOTE (Gkos @ Jun 28 2016, 20:49 ) *
Πιστεψε με τον εχω δει 10αδες φορες απο κοντά και ξέρω τι δυνατότητες έχει!
Ειλικρινά,έχω απίστευτη δουλειά και το τελευταίο που θέλω είναι διενεξεις στο φόρουμ...
Και δεν έχω και καμια όρεξη να κάνω τον δικηγόρο του ,που δεν το χρειάζεται κιόλας,αφού έχει καθολική αναγνώριση πλέον!
Αλλά δεν μπορούσα να μην απαντήσω σε κάτι τέτοιο. . .
Απλά δεν γινόταν !
Ζητούσε απάντηση αυτό!

Εγώ πάντως ουτε για νεο Παπαλουκα μιλησα ούτε για νέο Διαμαντίδη...
Μην βαζεις λόγια στο στόμα μου!
Καλύτερο απο Γιανναρά και Κάπρη τον είπα ,ναι!
Ως εκεί!

Anyway,θα δούμε και στα επόμενα!
Να σαι καλα!


Σε λιγο ξεκιναει το ΑΡΗΣ-Προμηθεας


https://youtu.be/qPyC2eE1fzc


Καλο βραδυ!


Δεν υπάρχει καμιά διένεξη. Απόψεις εκφράζουμε. Και μακάρι το παιδί να είναι ένας νέος Παπαλουκάς ή Διαμαντίδης. Άσχημα θα μας έπεφτε;
Κι εσύ να είσαι καλά...


Υ.Γ Τελικά έχει άστρο ο Παταβούκας. Και τον ίδιο να έβαζαν να φτιάξει τα roster των αντιπάλων του, τόσο αδύναμες ομάδες δεν θα κατέβαζε. Ήταν απίστευτο αυτό που είδαμε στο Α ημίχρονο...

Gkos
Αν και το σκορ ειναι για μινι,πολυ ωραιος και ενδιαφεροντας σε εξελιξη ο βραδινος αγωνας...
giorgos14
Ο <<κύριος>> που ακούστηκε στο βίντεο να φωνάζει στις βολές " Χαστες ρε μ@#@#@#νο " πρέπει να αποβληθεί από το γήπεδο και να μην του ξαναεπιτραπεί η είσοδος.

Υ.Γ Ασπιδάρα Ολέ! Gkos περιμένω γνωμη για το ματς αν το είδες
Gkos
ΤΡΟΜΕΡΟ φιναλε με Προμηθεα να επικρατει με τριποντο στην εκπνοη με 52-51 κανοντας τρομερη ανατροπη!

Μολις ανεβει το βιντεο δειτε τελευταια περιοδο οσοι το χασατε!
bros
Φοβερο φιναλε στο Αρης Προμηθεας...μην το χασετε.............51-52....!!!!

Ποια Amstel xaxaxaxax
polykos
QUOTE(Gkos @ Jun 28 2016, 17:25 ) *
Ψιλοαπογοητευση ο ιστορικος...


Κατι παραπάνω θα έλεγα.
Το κορμι ήταν εκεί , μυαλό και καρδιά απουσίαζαν.
Εχει δρόμο το πρωτάθλημα.
Gkos



Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο που βρήκε τον Προμηθέα να προηγείται με βραχεία κεφαλή και σε σκορ μίνι ,ο ΆΡΗΣ έκανε 22-6 στην τρίτη περίοδο και φάνηκε να καθαρίζει με το +13 και μας έκανε να σκεφτόμαστε ήδη το ΑΡΗΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ της Πέμπτης ,αλλά ο Προμηθέας δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα. . . !

Απίστευτα άστοχες από την γραμμή της φιλανθρωπίας αμφότερες οι ομάδες στην τελευταία περίοδο(μα κανείς δεν βάζει βολές;;; ) και εντελει την πλήρωσαν οι κιτρινοι!


http://basket.gr/index.php/eidhseis/5051-p...romitheas-51-52




Στην πρόβλεψη είμαστε πολύ καλά για το 1-4 αλλά απότι φαίνεται τις θέσεις 5-6 τις χάσαμε ( με πήρες στον λαιμό σου akis64 με την Ξανθη wink.gif ) !


Το σημερινο προγραμμα:

16.00 ΟΦΗ-Πανιώνιος

18.00 Ασπίδα Ξάνθης-Άρης

20.00 Ακαδημία-Προμηθέας Πάτρας

Αρα θα τα πουμε το βραδάκι!

Προμηθέας πιο κουρασμένος μεν,με φουλ ψυχολογία δε!



QUOTE (polykos @ Jun 29 2016, 09:12 ) *
Κατι παραπάνω θα έλεγα.
Το κορμι ήταν εκεί , μυαλό και καρδιά απουσίαζαν.
Εχει δρόμο το πρωτάθλημα.



Ήμουνα ευγενικός...!
Το παραδέχομαι!


akis64
QUOTE (Gkos @ Jun 29 2016, 10:09 ) *
Στην πρόβλεψη είμαστε πολύ καλά για το 1-4 αλλά απότι φαίνεται τις θέσεις 5-6 τις χάσαμε ( με πήρες στον λαιμό σου akis64 με την Ξανθη wink.gif ) !


Το παραδέχομαι, wink.gif αδίκησα την Ξάνθη! Δεν έλαβα υπόψιν τον ΟΦΗ... biggrin.gif
Ελπίζω να μην έχασες πολλά στο στοίχημα! wink.gif
Gkos
Ε ντάξει μωρεwink.gif
Εχασα το παρολι ,αλλα επιασα στο λαιβ ανατροπή τον Προμηθέα χαχα wink.gif wink.gif smile.gif

QUOTE (giorgos14 @ Jun 28 2016, 22:35 ) *
Ο <<κύριος>> που ακούστηκε στο βίντεο να φωνάζει στις βολές " Χαστες ρε μ@#@#@#νο " πρέπει να αποβληθεί από το γήπεδο και να μην του ξαναεπιτραπεί η είσοδος.

Υ.Γ Ασπιδάρα Ολέ! Gkos περιμένω γνωμη για το ματς αν το είδες



Δεν το είδα αδερφέ,χρειάζομουνα break ανάμεσα στα άλλα δυο!
Θα δω καποιο από τα επόμενα!
Αποτι έμαθα πολύ άνετη επικράτηση !
Μπραβο!
Gkos
Οχι και ιδιατερα ευκολα ο Πανιωνιος νικησε 58-47 τον ΟΦΗ

http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/50...panionios-47-58


ενω πριν απο λιγο o ΑΡΗΣ επιβληθηκ ευκολα καπου 25 ποντους της Ξανθης!

Σε λιγη ωρα Προμηθεας-Ακαδημια!
Gkos
Ντερμπι (οπως αναμενοτανε) στα Τρικαλα με τον Προμηθεα να προηγειται 27-26 στην αναπαυλα!

Η Ακαδημια εχει προσεξει πολυ την ρακετα της(που ναι και η δυναμη πυρος του Προμηθεα),επιλεγοντας να δωσει σουτ στους Πατρινους ,ενω πολυ θετικο οτι διατηρειται στο -1 παροτι ο Αρσεν εκανε κακο πρωτο μερος....!

Υ.γ
Τα τελευταια 3" κρατησαν 10 λεπτα.
Μας γκαστρωσαν!
keltis999
Τωρα αν ο Σανδραμανης κι ο Πατσαντζοπουλος του Προμηθεα θεωρουνται παικτες εθνικης, εγω ειμαι παικτης NBA....................
Gkos
Μεγαλη νικη για την Ακαδημια με καταπληκτικους Παπαγεωργιου και Προισκο!!!

Η διαφορα των 10 ποντων της επιτρεπει ισως και μια μικρη ηττα απο Αρη (αν γινει τριπλη ισοβαθμια λεω) αρα κακως (κατ εμε) δεν εκδηλωσε την τελευταια επιθεση!

Λιγος ο Προμηθεας,στο τελος ειχε αγχωθει παρα πολυ και του ελειψε η καθοδηγηση απο τον παγκο!
akis64
Με +6 αύριο ο ΑΡΗΣ είναι πρώτος. Πιστεύω θα πάρει μεγαλύτερη διαφορά.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.