Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑ 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Gkos
Παράταση 60-60!
Η ΑΕΚ είχε την τελευταια επίθεση ,αλλά ο λαβωμενος Ματσουκης αστόχησε στο ντραιβ(επειδη η φάση εγινε μπροστα μου νομιζω σωστά διαμαρτύρεται για φάουλ παντως) και στα 2" ο Κοντουδης(που νωριτερα ειχε ισοφαρισει με βολες) πεταξε την μπαλα από το ένα καλάθι στο άλλο και παρατρίχα να μπει!



QUOTE (Flinafim @ Mar 19 2019, 21:57 ) *
53-53...παίζεται το ματσάκι .θαύμα θαυμάτων...αν ο πρώτος σκόρερ της Εθνικής εφήβων παίζει έτσι ..καλά κρασιά...



Ηταν απίστευτα κακός ο Άρης.
Ουτε κατα προσεγγιση δεν τον εχω ξαναδει τόσο κακό!
Συμβαινουν αυτα.
Ειχε παίξει και το πρωι βεβαια αλλα και κει δεν ηταν πολυ καλός.


Και όμως!
Η ΑΕΚ τα κατάφερε !
Με ήρωα της παράτασης τον Ματσούκη που σεληνιάστηκε,επικράτησε 73-65 και στέλνει την σειρά σε 5ο αγώνα!

STEPH CARRY
73-65 τελος
Μπράβο στην Αεκ.
Πολύ καλή στην παράταση
Flinafim
Πολλά χαλια ο ΠΑΟ...τα χάνει τα ματς...
STEPH CARRY
Με τέτοια εμφάνιση αποκλείεται να περάσει ο Παναθηναϊκός.
We will see
storm2
Διαψευστηκα πανυγηρικα - ημουν 100% σιγουρος οτι ο ΠΑΟ θα περναγε ανετα στον Τελικο με 3-0. (Σορρυ για τους φιλους μου στην ΑΕΚ)
Τωρα οι κιτρινοι εχουν την ψυχολογια με το μερος τους, ενω οι πρασινοι... τρεχατε ποδαρακια μου. Παρασκευη κοντη γιορτη.
Gkos
Σχόλιο από καναν άλλον;
Μην γράφουμε συνέχεια οι ίδιοι!
fairbasket
QUOTE (storm2 @ Mar 19 2019, 23:56 ) *
Διαψευστηκα πανυγηρικα - ημουν 100% σιγουρος οτι ο ΠΑΟ θα περναγε ανετα στον Τελικο με 3-0. (Σορρυ για τους φιλους μου στην ΑΕΚ)
Τωρα οι κιτρινοι εχουν την ψυχολογια με το μερος τους, ενω οι πρασινοι... τρεχατε ποδαρακια μου. Παρασκευη κοντη γιορτη.

Δεν έχει σημασία άν κέρδισε ο ένας ή ο άλλος. Αποδείχτηκε μεσα στο γήπεδο ότι μόνο ένας παίκτης έπαιζε μπάσκετ, ο Ματσούκης.Δεν είναι ο πιο γρήγορος ,δεν είναι ο πιο αλματερός ,δεν τον λες Κάρυ στα σουτ(αν και γνωρίζει να σουτάρει)και δεν είναι ο πιο δυνατός. Διαβάζει σωστά τον αντίπαλο, εκμεταλεύεται τις αδυναμίες του και τοποθετεί σωστά το σώμα του, εν ολίγοις παίζει μπάσκετ.Από τα υπόλοιπα κάποιοι κάνουν αρκετά πράματα καλά, πχ Κοντούδης ή Μιχαήλ ή Καλανιώτης ή ο Τσουργιάννης(ο οποίος είναι 3-4 και όχι πεντάρι)και κάποιοι που δεν νομίζω ότι πετυχαίνουν το μέσο όρο παρόλα τα προσόντα, Σωτηρίου. Για τον Τίγκα, καλός παίκτης αλλά θα πρέπει να διαβάζει πιο γρήγορα τις άμυνες του αντιπάλου και να στήνει ο ίδιος την ομάδα.Τώρα τι μέλλει γενέσθαι, πραγματικά δεν έχει σημασία, ένα έχει σημασία,να δούμε κάποια από αυτά τα παιδιά να παίζουν επαγγελματικά ή κολεγιακά.Για τους προπονητές δε θα σχολιάσω, αλλά θα πω ένα πράγμα , ο ένας πρέπει να ασχοληθεί με το ποδόσφαιρο,εκεί είναι το επίπεδό του και δεν λέω ποιός είναι,άσχετα άν προχωρήσει στην επόμενη φάση ή όχι.
Kostasbvb
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, ο Ματσούκης είναι αλλού επιπέδου παίχτης και κατατάσσεται εκεί λόγο του μυαλού του (γιατί αυτό δεν μπορείς να το φτιάξεις η το έχεις η όχι) τα υπόλοιπα πράγματι χρειάζεται δουλεια(πόδια, άλμα, κτλ)
Gkos
Νομίζω ότι τα ισοπεδώσατε όλα,μα όλα.

Anyway.

Ώρες ώρες πιάνω τον εαυτό μου να σκέφτεται ότι άδικα παλεύουν οι ομάδες αφού όποια και να πάει τελικό θα σκουπιστεί εύκολα από τον ΓΣΠ,αλλά από την άλλη μεριά αυτό δεν πιστεύαμε και για την ΑΕΚ στον ημιτελικό;

Τι σου είναι η μοίρα ;
Ο Ματσούκης σήμερα(χτες) πέρασε απαρατήρητος σε όλη την κανονική διάρκεια του αγώνα.
Μαλιστα στην τελευταία περίοδο δεν έπαιζε γιατί του είχε ανοίξει η μύτη ,και μπαίνει στην τελευταία επίθεση και αστοχεί (ενώ του έχει γίνει καθαρό φαουλ-είμαι κάθετος)!
Και λες πάει,έχασε την ευκαιρία του να γίνει πάλι ο ήρωας!
Και τελικά στην παράταση ,ντύνεται υπερήρωας και καθαριζει τους πράσινους!
Τι εβδομάδα και αυτη για τον μικρο!

QUOTE (KingCrimson @ Mar 16 2019, 03:36 ) *
Η ΑΕΚ πληρης ειναι καλύτερη και απο Περιστερι εννοείται



Έχω αρχίσει να το πιστεύω και γω αυτό πλέον με αυτά που βλέπω!!!!😂
Ειναι βεβαια και τα χάλια του ΠΑΟ που βοηθάνε.


Θα τα πούμε αύριο πιο αναλυτικά.

Doctor Snitch
Έφτασα στο Μαρούσι λίγα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του 2ου δεκάλεπτου. Το θέαμα που είδα και από τις δύο ομάδες δεν μου άρεσε καθόλου, ή τουλάχιστον δεν είδα αυτό που προσδοκούσα. Έναν φλύαρο φιλοξενούμενο, σε πολύ κακή μέρα και επιθετικά και αμυντικά. Δεν βρήκε λύσεις απέναντι στη ζώνη των γηπεδούχων, την οποία προσπαθούσε με λάθος τρόπο να διασπάσει.
Οι γηπεδούχοι από την άλλη, χωρίς να παρουσιάσουν κάτι το φοβερό πιστεύω ότι ήταν λίγο καλύτεροι τόσο όσο χρειαζόταν να κερδίσουν στην παράταση, γιατί έτσι όπως εξελίχθηκε η κανονική διάρκεια με τις συνεχείς εναλλαγές στο σκορ, πιστεύω ότι ο οποιοσδήποτε από τους δυο θα μπορούσε να πάρει την νίκη.

Στο 5λεπτο της παράτασης οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν 5 πόντους, πράγμα που μάλλον ήταν αδύνατο να τους οδηγήσει στη νίκη, ενώ επιθετικά οι γηπεδούχοι τελείωσαν το παιχνίδι με το #6. Έδειξαν (έδειξε) να το θέλουν πολύ περισσότερο από τους πράσινους, και αποδείχθηκε ότι η καρδιά και το μυαλό (#6), μερικές φορές (τις περισσότερες), είναι πιο σημαντικά από τα μούσκουλα. Μου έκανε κακή εντύπωση, ότι οι «ψηλοί» και των δύο ομάδων, αποφύγανε την επαφή, δε παίξανε πλάτη και αρκεστήκανε σε σουτάκια ασφαλείας.

Επειδή έγινε αναφορά στη τελευταία φάση της κανονικής διάρκειας, και επειδή έγινε ακριβώς μπροστά μου, κατηγορηματικά δεν υπήρξε φάουλ.

Όσο αφορά το παιχνίδι της Παρασκευής στο «Τάφο» που έχει τη μορφή τελικού, η μεν ΑΕΚ έχει το ψυχολογικό προβάδισμα που έχει αποκτήσει με την ανατροπή του 0-2, ο δε ΠΑΟ το πλεονέκτημα της έδρας με ότι ιδιαιτερότητες αυτή έχει. Πεποίθηση μου είναι ότι οποιος γυαλίζει το μάτι του, θα το πάρει και θα αντιμετωπίσει στο τελικό το «μπλαζέ» Περιστέρι.
Wilson
Πιστεύω ότι τα παιδιά της ΑΕΚ με τις τόσες απουσίες υπερέβαλαν εαυτόν στους δύο τελευταίους αγώνες, απέναντι σε έναν full house ΠΑΟ με τόσα μέλη στην Εθνική εφήβων, κλιμακίων κ.λ.π. Στα αρνητικά της χθεσινής μέρας οι τσαμπουκάδες κάποιου "μικρού" ανθρωπάκου. Τέτοια περιστατικά πρέπει να εξαφανιστούν και οι υπεύθυνοι να απομονώνονται κάπου ψηλά στα σκοτεινά της κερκίδας όπου και ανήκουν.
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για το ωραίο θέαμα. Μη ξεχνάμε ότι είναι U18 χρονών παιδιά.
storm2
QUOTE (Doctor Snitch @ Mar 20 2019, 09:58 ) *
Πεποίθηση μου είναι ότι οποιος γυαλίζει το μάτι του, θα το πάρει και θα αντιμετωπίσει στο τελικό το «μπλαζέ» Περιστέρι.


Νομίζω ότι φαβορί ή περιθώρια για "μπλαζέ" συμπεριφορές δεν υπάρχουν μετά το 2-2, ούτε από Περιστέρι, ούτε από ΠΑΟ, ούτε από ΑΕΚ.

Θεωρώ ότι και οι 3 έχουν πάρει το μήνυμα. Εδώ που φτάσαμε, ο αντίπαλος μπορεί να σου κάνει την ζημιά (όχι μόνο από τους βασικούς του), οπότε ή σοβαρεύεσαι ή αποκλείεσαι.
jhantzop
QUOTE(Doctor Snitch @ Mar 20 2019, 09:58 ) *
Επειδή έγινε αναφορά στη τελευταία φάση της κανονικής διάρκειας, και επειδή έγινε ακριβώς μπροστά μου, κατηγορηματικά δεν υπήρξε φάουλ.

Μιας και έγινε και στη δική μου ευθεία, ακριβώς απέναντι από τον gkos, είδα φάουλ με το σώμα, όχι ψηλά. Εκτός και αν ο referee θεώρησε πως ο πράσινος παίκτης σηκώθηκε κατακόρυφα, κάτι που δεν θυμάμαι. Αλλά μικρή σημασία έχει, η κίτρινη ομάδα κέρδισε δίκαια για μένα τον χθεσινό αγώνα, μετά το 15 πρώτα λεπτά είχε περισσότερη ψυχή, δεν φτάνουν μόνο τα προσόντα.
Gkos
QUOTE (jhantzop @ Mar 20 2019, 12:42 ) *
Μιας και έγινε και στη δική μου ευθεία, ακριβώς απέναντι από τον gkos, είδα φάουλ με το σώμα, όχι ψηλά.


Φάουλ χαμηλά λέω, πριν σηκωθεί.Μαρκάρεται αντικανονικά.
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Mar 20 2019, 12:46 ) *
Φάουλ χαμηλά λέω, πριν σηκωθεί.Μαρκάρεται αντικανονικά.

Λες πριν σηκωθεί καν, στο πέρασμα, σωστό. Συμφωνώ, αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια.
Gkos
Ναι,αλλωστε σε καλό του βγήκε.
Πείσμωσε smile.gif

Για Μιχαήλ κανείς;
Αν ήμουνα ο Μιχαήλ και διάβαζα φόρουμ θα είχα στραβώσει 😐
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Mar 20 2019, 14:00 ) *
Ναι,αλλωστε σε καλό του βγήκε.
Πείσμωσε smile.gif

Για Μιχαήλ κανείς;
Αν ήμουνα ο Μιχαήλ και διάβαζα φόρουμ θα είχα στραβώσει 😐


Αν είναι το #9, τότε ήταν εξαιρετικός και ένας από τους βασικούς συντελεστές που κατάφερε η ΑΕΚ να πάει παράταση και τελικά να κερδίσει. Καλύτεροι από ΑΕΚ με σειρά #9, #6, #4, #12.
ak11596
Αν και με έχουν καλύψει οι προλαλήσαντες, να πω και εγώ ότι παρότι (και ως φίλαθλος και ως ΑΕΚτζής) χάρηκα για την νίκη της ΑΕΚ και ευχαριστήθηκα με τον αγώνα (όχι με την ποιότητα αλλά σίγουρα με την εξέλιξη), θεωρώ ότι περισσότερο έχασε ο Παναθηναϊκός παρά νίκησε η ΑΕΚ. Μια ΑΕΚ που από ατυχία (τραυματισμούς) είχε τρεις σημαντικές απώλειες (Σπύρογλου, Ζαρκαδούλα και Πράπα) καθώς και από κακές επιλογές δεν είχε τον Ρογκαβόπουλο στην σύνθεση της διότι έγινε, λέει, η επιλογή ο Ρογκαβόπουλος να προπονείται και να 'ανήκει' στην ανδρική ομάδα... πράγμα με το οποίο διαφωνώ. Ο Ρογκαβόπουλος (και κάθε άλλος αθλητής) θεωρώ σωστότερο να προπονείται με την δική του ηλικιακή ομάδα και επικουρικά να ενισχύει/παίρνει εμπειρίες από την ανδρική ομάδα και όχι το αντίθετο... Εξάλλου την ίδια σχεδόν λογική ακολούθησε η ΑΕΚ και με τον Μωραίτη και δεν βλέπω να πέτυχε... Τελος πάντων...

QUOTE (jhantzop @ Mar 20 2019, 12:42 ) *
Μιας και έγινε και στη δική μου ευθεία, ακριβώς απέναντι από τον gkos, είδα φάουλ με το σώμα, όχι ψηλά. Εκτός και αν ο referee θεώρησε πως ο πράσινος παίκτης σηκώθηκε κατακόρυφα, κάτι που δεν θυμάμαι. Αλλά μικρή σημασία έχει, η κίτρινη ομάδα κέρδισε δίκαια για μένα τον χθεσινό αγώνα, μετά το 15 πρώτα λεπτά είχε περισσότερη ψυχή, δεν φτάνουν μόνο τα προσόντα.


Να συμφωνήσω και εγώ δεν είδα φάουλ ψηλά, τώρα για χαμηλά δεν ξέρω....
Εδώ να πω ότι και οι δύο διαιτητές (Α1) πήγαν πολύ καλά σε ένα τόσο αμφίρροπο παιχνίδι, με εντάσεις και από τις δύο πλευρές...

QUOTE (Wilson @ Mar 20 2019, 11:54 ) *
Στα αρνητικά της χθεσινής μέρας οι τσαμπουκάδες κάποιου "μικρού" ανθρωπάκου. Τέτοια περιστατικά πρέπει να εξαφανιστούν και οι υπεύθυνοι να απομονώνονται κάπου ψηλά στα σκοτεινά της κερκίδας όπου και ανήκουν.


Εννοείς ''μικρών'' ανθωπάκων... γιατί ήταν παραπάνω του ενός οι εμπλεκόμενοι...
Είχα αποφασίσει να γράψω για το επεισόδιο αναφέροντας ονόματα γιατί πιστεύω ότι τέτοιες συμπεριφορές πρέπει να στηλιτεύονται....αλλά βλέποντας ότι κανείς δεν έγραψε τίποτα (εκτός του Wilson) θα σεβαστώ την επιλογή των μελών του forum και δεν θα γράψω ονόματα... αλλά θα περιγράψω αναλυτικά το περιστατικό... Σε μία επαναφορά, λοιπόν, το παιδί που εκτελούσε το out παρενοχλήθηκε προφορικά από φίλαθλο (σίγουρα γονέα) της αντίπαλης ομάδας (foul), ο αθλητής απάντησε (foul), o διαιτητής διέκοψε προσωρινά τον αγώνα για να ενημερώσει τον σχετικό κόουτς (σωστός) και εν τω μεταξύ άλλος φίλαθλος (προφανώς σε αυτόν αναφέρετε ο Wilson, σίγουρα γονέας του αθλητή) επενέβει (foul) ζητώντας τον λόγο από τον πρώτο και ενεπλάκησαν (καλά μην φανταστείτε ότι έπεσαν και μπουνιές αλλά λίγο τράβηγμα ρούχων και μερικές ψιλές ίσως να έπεσαν) μέχρι να απομακρυνθεί από τους ψυχραιμότερους ο γονέας του αθλητή, ο οποίος απομακρυνόμενος κοίταγε τον άλλον, όπως θα κοίταγε o Ιβάν Σαββίδης τον Μελισσανίδη στον περυσινό ποδοσφαιρικό αγώνα που διακόπηκε...!!! Διότι ένα μεγάλο μερίδιο ευθύνης για τις συμπεριφορές των παιδιών το έχουν οι γονείς (και ειδικά οι πατεράδες) τόσο όσο, μερικές φορές βλέποντας τον πατέρα, δικαιολογείς/εξηγείς/κατανοείς και την συμπεριφορά του παιδιού... Ελπίζω το παραπάνω να ήταν μεμονωμένο περιστατικό και να μην δοθεί συνέχεια την Παρασκευή... αν και με ότι είδα κατά την διάρκεια του αγώνα και ...άκουσα μετά το τέλος του, δεν θα με εξέπληττε τίποτα...
jhantzop
QUOTE(ak11596 @ Mar 20 2019, 14:33 ) *
Εδώ να πω ότι και οι δύο διαιτητές (Α1) πήγαν πολύ καλά σε ένα τόσο αμφίρροπο παιχνίδι, με εντάσεις και από τις δύο πλευρές...

Προσωπική μου άποψη πως ο κ. Θεονάς είναι από τους καλύτερους διαιτητές που υπάρχουν αυτήν τη στιγμή. Εξαιρετικός σε όλα του.
Gkos
QUOTE (jhantzop @ Mar 20 2019, 14:31 ) *
Αν είναι το #9, τότε ήταν εξαιρετικός και ένας από τους βασικούς συντελεστές που κατάφερε η ΑΕΚ να πάει παράταση και τελικά να κερδίσει. Καλύτεροι από ΑΕΚ με σειρά #9, #6, #4, #12.


Γιεπ το 9 !
ak11596
QUOTE (jhantzop @ Mar 20 2019, 14:44 ) *
Προσωπική μου άποψη πως ο κ. Θεονάς είναι από τους καλύτερους διαιτητές που υπάρχουν αυτήν τη στιγμή. Εξαιρετικός σε όλα του.


O μελαχροινος σωστά...??? Ναι ήταν ο καλύτερος από τους δύο χθεσινους... και ο άλλος καλός, είναι (μάλλον) και νεώτερος...
Flinafim
Προσοχή στη διαιτησία σήμερα...οι διαιτητές να παίξουν πενήντα πενήντα...σεβασμό στον κόπο,τον ιδρώτα και την υπέρβαση των παιδιών της ΑΕΚ...αν από την άλλη ο ΠΑΟ δείξει ότι είναι καλύτερος που είναι από αυτή την ΑΕΚ που της λείπουν τα 4/5 της δυνητικης πεντάδας χαλάλι του...αν η ΑΕΚ ήταν κομπλέ ούτε συζήτηση κατά εμέ...από παιχνιδι
ak11596
18-14 στον Τάφο 1ο 10λεπτο
ak11596
QUOTE (ak11596 @ Mar 22 2019, 22:01 ) *
18-14 στον Τάφο 1ο 10λεπτο

ΠΑΟ-ΑΕΚ 29-30 σττελος του ημιχρόνου.
Gkos
Ανάπαυλα στο (πολύ γεμάτο) Παύλος Γιαννακοπουλος ,με την ΑΕΚ να προηγειται 30-29!
Οι κιτρινομαυροι στεκονται σαφεστατα καλυτερα αλλα εχουν πληρωσει τα πολλα χαμενα αμυντικα ριμπαουντς και ενα διλεπτο σολο του Γιαννουλτση στο τελος του 10λεπτου !
Απο την αλλη μερια οι πρασινοι εχουν αποδειχθει πολυ αστοχοι απο την γραμμη της φιλανθρωπιας (2/7 στο τελευταιο 3λεπτο)!


Δεν μπορώ πολλες αναλυσει σημερα!
ak11596
QUOTE (ak11596 @ Mar 22 2019, 22:26 ) *
ΠΑΟ-ΑΕΚ 29-30 σττελος του ημιχρόνου.

46-40 3ο
Gkos
61-45 FT
Flinafim
Τρίτος στους τρεις ο Χατζής...ελπίζω να μην εκληφθεί ως επιτυχία το γεγονός ότι ο ΠΑΟ καθησε κι έχασε δύο φορές...
Kostasbvb
Σε ένα πολύ κακό παιχνίδι επικράτησε ο παο.. Η ΑΕΚ έχασε γιατί έχασε με πολύ χειρουργικό και έξυπνο τρόπο από νωρίς με φάουλ το 6και δεν είχε στην κατάλληλη στιγμή τον παράγοντα Χ όπως έγινε στα προηγούμενα ματς!!!! Πολύ καλή προσπάθεια από το 4 της αεκ!!!
Gkos
Στoν τελικό λοιπόν οι πράσινοι,που θα αντιμετωπίσουν το Περιστέρι(κατά πάσα πιθανότητα την ερχόμενη Παρασκευή),με μειονέκτημα έδρας και 0-2 στις νίκες.

Η ΑΕΚ εγκλωβίστηκε στην ζώνη του Παναθηναικού στο β ημίχρονο(που έφτασε ο ΠΑΟ μπας και κάνει νικη-πάντως την έπαιξε πολυ καλά),και έχασε την επαφή στο σκορ στο τελευταίο δίλεπτο του 3ου 10λεπτου ενώ Μιχαήλ και ο Τσουργιάννης ήταν στον πάγκο(μην με ρωτήσετε αν είχαν φάουλ,δεν πολυβοηθάει το γήπεδο) !

Αν και δεν είχα κάποια ιδιαίτερη προτίμηση για τον νικητή (εκτός του ότι είναι προφανές ,το έχω γράψει από Σεπτεμβρη ότι υποστηρίζω Περιστέρι και δεν με ανησυχούσε καμιά εκ των δυο ομάδων στον τελικό) ,έπιασα τον εαυτό μου να υποστηρίζει την ΑΕΚ(οπως και η πλειοψηφία του γηπέδου τολμώ να πω)για όλη την προσπάθεια που κατέβαλλαν με τους τραυματισμους κλπ !
Μπράβο σας παιδιά!
Θα βλέπαμε και δύο τελικούς κιόλας,αν και αυτό δεν είναι απαραίτητα καλό γιατι εχουμε και δουλειές😂

Δοθείσης της ευκαιρίας να πουμε πως ,στην νύφη του Θερμαικού(ΕΚΑΣΘ γαρ),βρισκόμαστε ένα βήμα πριν το F4,όπου ξέρουμε τις 3,μπορεί και τις 4 ομάδες που θα συμμετάσχουν!

Στα προημιτελικά ο ΑΡΗΣ δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα με τους Μαχητές Πεύκων κάνοντας δυο ευρείες νίκες ,ενώ ο Μαντουλιδης μπορει να ηττήθηκε στο Ιβανώφειο, όμως στον επαναληπτικό με έναν τρομερό Νικολαιδη (που σταμάτησε στους 32 με 5 τρίποντα) και τον Καλόγηρο να προσθέτει άλλους 21,έκαμψε την αντίσταση του Γηραιου με 79-66 και τσέκαρε το εισητήριο για το F4!
Ο ΠΑΟΚ έχει επικρατήσει του ΒΑΟ στις Συκιες με 81-53 και σημερα το μεσημέρι κλειδώνει και τυπικά την παρουσία του και θεωρητικά η τελευταία θεση που μένει ανοιχτή είναι ανάμεσα σε ΧΑΝΘ και Νέα Ραιδεστό ,με την ομάδα του κόουτς Ζαφειρούδη να έχει επικρατήσει με 67-54 εκτός έδρας οπότε πολυ δύσκολα να αλλάξει κάτι στο Μίμης Τσικίνας.

Η 1η αγωνιστική του F4 (παίζουν όλοι με όλους) ειναι προγραμματισμένη για την ερχόμενη Τρίτη,η 2η για την Παρασκευή και η 3η για την Τριτη 2 Απριλιου,όλες στο γήπεδο της Μίκρας . .
Δεν γνωρίζω κάτι για φέτος,αλλά κάθε χρόνο το F4 μεταδίδεται λαιβ στο youtube.

G.
Wilson
QUOTE (Flinafim @ Mar 23 2019, 00:52 ) *
Τρίτος στους τρεις ο Χατζής...ελπίζω να μην εκληφθεί ως επιτυχία το γεγονός ότι ο ΠΑΟ καθησε κι έχασε δύο φορές...

Κρίμα που μηδενίζεις την προσπάθεια των παιδιών. Κυρίως γιατί τα ξέρεις καλά!!!

QUOTE (Kostasbvb @ Mar 23 2019, 00:53 ) *
Σε ένα πολύ κακό παιχνίδι επικράτησε ο παο.. Η ΑΕΚ έχασε γιατί έχασε με πολύ χειρουργικό και έξυπνο τρόπο από νωρίς με φάουλ το 6και δεν είχε στην κατάλληλη στιγμή τον παράγοντα Χ όπως έγινε στα προηγούμενα ματς!!!! Πολύ καλή προσπάθεια από το 4 της αεκ!!!

Φτάνει μη γράφεις άλλο γιατί εκθέτεις τα παιδιά!! Καλή η προσπάθειά πάντως!!
ak11596
Θα συμφωνήσω περισσότερο με την άποψη του gkos ότι κομβική σημασίας στην εξέλιξη του αγώνα ήταν η αποτυχία της ΑΕΚ να σπάσει την ζώνη του ΠΑΟ στο 2ο ημίχρονο. Μπράβο και από εμένα στην προσπάθεια των παιδιών της ΑΕΚ για την υπέρβαση που έκαναν. Δυστυχώς για άλλη μια φορά η διοίκηση της ομάδας δείχνει ότι δεν την ενδιαφέρει να ασχοληθεί σοβαρά με το τμήμα... Επειδή άκουσα αρκετές διαμαρτυρίες για τους διαιτητές (καθόμουν στην πλευρά των φίλων της ΑΕΚ) άποψη μου είναι ότι παρότι η σημερινή διαιτησία δεν ήταν το ίδιο καλή με τον προηγούμενο αγώνα, δεν έκρινε τον αγώνα, όπως νομίζουν οι μαμαδες/μπαμπάδες και πρέπει κάποια στιγμή όλοι αυτοί να σκεφθουν τι πραγματικά φταίει και όχι να πιπιλανε την καραμέλα της διαιτησίας που λειτουργεί ως κολυμβήθρα του Σιλωάμ για τα πραγματικά προβλήματα... Στις εντυπώσεις που μου έμειναν περισσότερο από όλους τους αγώνες της συγκεκριμένης σειράς, για την ΑΕΚ είναι η βελτίωση του Τσουργιαννη (που πέρυσι δεν θα την περίμενα), η αγωνιστικότητα του Μιχαήλ, η ταχύτητα του Τίγκα και βέβαια η προσφορά του Ματσουκη. Από τον ΠΑΟ που ήταν χειρότερος από ότι θα περίμενα, δεν μπορώ να μην εκθειασω την προσφορά των Καλλιανιωτη και Κοντουδη, αξιόπιστοι οι Μπιλαλης και Μουτσα, δεν έχει ενσωματωθεί ο Κωστοπουλος γιατί δεν είναι ότι δεν πάει καλά αλλά δεν συμμετέχει στο παιχνίδι όσο θα περίμενα και τέλος μεγάλη μου απορία είναι η μεγάλη ανοχή που έχει ο Σωτηρίου, ενώ δηλαδή δεν μπορεί να προσφέρει αυτά που πρεπει, παρόλα αυτά συνεχίζει να παίρνει προσπάθειες...!!! Εγω δηλαδή αν ήμουν συμπαίκτης του θα ήμουν, τουλάχιστον, ενοχλημένος... Τέλος δεν νομίζω ότι αυτός ο ΠΑΟ (όπως είναι αυτήν την στιγμή) να μπορεί να φέρει κάποιο άλλο αποτέλεσμα στην σειρά του τελικού από sweep του ΓΣΠ... και μακάρι να βγω ψευτης για να δούμε μια καλύτερη σειρά...
ak11596
Θα συμφωνήσω περισσότερο με την άποψη του gkos ότι κομβική σημασίας στην εξέλιξη του αγώνα ήταν η αποτυχία της ΑΕΚ να σπάσει την ζώνη του ΠΑΟ στο 2ο ημίχρονο. Μπράβο και από εμένα στην προσπάθεια των παιδιών της ΑΕΚ για την υπέρβαση που έκαναν. Δυστυχώς για άλλη μια φορά η διοίκηση της ομάδας δείχνει ότι δεν την ενδιαφέρει να ασχοληθεί σοβαρά με το τμήμα... Επειδή άκουσα αρκετές διαμαρτυρίες για τους διαιτητές (καθόμουν στην πλευρά των φίλων της ΑΕΚ) άποψη μου είναι ότι παρότι η σημερινή διαιτησία δεν ήταν το ίδιο καλή με τον προηγούμενο αγώνα, δεν έκρινε τον αγώνα, όπως νομίζουν οι μαμαδες/μπαμπάδες και πρέπει κάποια στιγμή όλοι αυτοί να σκεφθουν τι πραγματικά φταίει και όχι να πιπιλανε την καραμέλα της διαιτησίας που λειτουργεί ως κολυμβήθρα του Σιλωάμ για τα πραγματικά προβλήματα... Στις εντυπώσεις που μου έμειναν περισσότερο από όλους τους αγώνες της συγκεκριμένης σειράς, για την ΑΕΚ είναι η βελτίωση του Τσουργιαννη (που πέρυσι δεν θα την περίμενα), η αγωνιστικότητα του Μιχαήλ, η ταχύτητα του Τίγκα και βέβαια η προσφορά του Ματσουκη. Από τον ΠΑΟ που ήταν χειρότερος από ότι θα περίμενα, δεν μπορώ να μην εκθειασω την προσφορά των Καλλιανιωτη και Κοντουδη, αξιόπιστοι οι Μπιλαλης και Μουτσα, δεν έχει ενσωματωθεί ο Κωστοπουλος γιατί δεν είναι ότι δεν πάει καλά αλλά δεν συμμετέχει στο παιχνίδι όσο θα περίμενα και τέλος μεγάλη μου απορία είναι η μεγάλη ανοχή που έχει ο Σωτηρίου, ενώ δηλαδή δεν μπορεί να προσφέρει αυτά που πρεπει, παρόλα αυτά συνεχίζει να παίρνει προσπάθειες...!!! Εγω δηλαδή αν ήμουν συμπαίκτης του θα ήμουν, τουλάχιστον, ενοχλημένος... Τέλος δεν νομίζω ότι αυτός ο ΠΑΟ (όπως είναι αυτήν την στιγμή) να μπορεί να φέρει κάποιο άλλο αποτέλεσμα στην σειρά του τελικού από sweep του ΓΣΠ... και μακάρι να βγω ψευτης για να δούμε μια καλύτερη σειρά...
Wilson
Χωρίς τον Σωτηρίου ο ΠΑΟ θα έχανε την σειρά αυτή με την ΑΕΚ. Με ή χωρίς ασυλία το παιδί είναι μακράν από τους υπόλοιπους. Αν έχει αυτός ασυλία τότε κάποιοι άλλοι τι έχουν!! Δεν συζητάμε βέβαια για την ασυλία που επικρατεί στην ΑΕΚ. Εκεί το παιχνίδι έχει χαθεί από καιρο. Πάντως "Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου". Και να σέρνονται κάποιοι το σπρώξιμο πάει σύννεφο. Δεν κουραστήκατε πια να πιπιλάτε την ίδια καραμέλα;;;
Gkos
QUOTE (Wilson @ Mar 23 2019, 10:09 ) *
Χωρίς τον Σωτηρίου ο ΠΑΟ θα έχανε την σειρά αυτή με την ΑΕΚ. Με ή χωρίς ασυλία το παιδί είναι μακράν από τους υπόλοιπους. Αν έχει αυτός ασυλία τότε κάποιοι άλλοι τι έχουν!!


Κατά την ταπεινή μου αποψη ο Σωτηρίου ,όσο καλός και αν είναι,είναι ο λόγος της κακής χρονιάς του Παναθηναικού.


QUOTE (Wilson @ Mar 23 2019, 10:09 ) *
Αν έχει αυτός ασυλία τότε κάποιοι άλλοι τι έχουν!! Δεν συζητάμε βέβαια για την ασυλία που επικρατεί στην ΑΕΚ. Εκεί το παιχνίδι έχει χαθεί από καιρο. Πάντως "Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου". Και να σέρνονται κάποιοι το σπρώξιμο πάει σύννεφο. Δεν κουραστήκατε πια να πιπιλάτε την ίδια καραμέλα;;;


Θες να μου πεις ποιοι είναι αυτοί που σέρνοντα και το σπρωξιμο παει συννεφο;
18 γίνανε τα παιδιά,τωρα μπορουμε να πούμε!
Περιμένω!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.