Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑ 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Gkos
Νο no ντιαφωνώ αγκαπητέ.
Τα μισα καλαθια του ΓΣΠ ήτο πάρε βαλε του κοντου.
storm2
Στην κορυφη της βαθμολογιας παρεμεινε μονο του το Περιστερι, ενω στην 4η θεση συνοστιζονται 3 ομαδες. Ενδιαφερον υπαρχει και στην ουρα (καθοριστικοι οι αγωνες του ΕΦΑΟΖ και Πανερυθραικου) νικη ανασα για τον Αμυντα. Παπαγου και Απολλων πρεπει να κανουν υπερβαση στον Β Γυρο για να ξεφυγουν απο την ζωνη του υποβιβασμου.

Βαθμολογια και επομενοι αγωνες
Περιστέρι 9-0 (Τριπλή, ΑΕΚ*)
ΠΑΟ 8-1 ( BAC*, Ντερή)
ΑΕΚ 8-1 (Αμυντας*, Περιστέρι)
Δούκας 5-4 (Ντερή*, Απόλλων)
BAC 5-4 (ΠΑΟ, Τριπλή*)
Ντερη 5-4 (Δούκας, ΠΑΟ*)
Τριπλή 4-5 (Περιστέρι*, BAC)
ΕΦΑΟΖ 3-6 (Πανερυθρ*, Παπάγου)
Αμύντας 3-6 (ΑΕΚ, Πανερυθρ*)
Πανερυθρ 2-7 (ΕΦΑΟΖ*, Αμύντας)
Παπάγου 1-8 (Απόλλων*, ΕΦΑΟΖ)
Απόλλων 1-8 (Παπάγου, Δούκας*)

*=Εκτός έδρας
erasitexnis
QUOTE(storm2 @ Nov 21 2018, 01:50 ) *
Στην κορυφη της βαθμολογιας παρεμεινε μονο του το Περιστερι, ενω στην 4η θεση συνοστιζονται 4 ομαδες. Ενδιαφερον υπαρχει και στην ουρα (καθοριστικοι οι αγωνες του ΕΦΑΟΖ και Πανερυθραικου) νικη ανασα για τον Αμυντα. Παπαγου και Απολλων πρεπει να κανουν υπερβαση στον Β Γυρο για να ξεφυγουν απο την ζωνη του υποβιβασμου.

Βαθμολογια και επομενοι αγωνες
Περιστέρι 9-0 (Τριπλή, ΑΕΚ*)
ΠΑΟ 8-1 ( BAC*, Ντερή)
ΑΕΚ 8-1 (Αμυντας*, Περιστέρι)
Τριπλή 5-4 (Περιστέρι*, BAC)
Δούκας 5-4 (Ντερή*, Απόλλων)
BAC 5-4 (ΠΑΟ, Τριπλή*)
Ντερη 5-4 (Δούκας, ΠΑΟ*)
ΕΦΑΟΖ 3-6 (Πανερυθρ*, Παπάγου)
Αμύντας 3-6 (ΑΕΚ, Πανερυθρ*)
Πανερυθρ 2-7 (ΕΦΑΟΖ*, Αμύντας)
Παπάγου 1-8 (Απόλλων*, ΕΦΑΟΖ)
Απόλλων 1-8 (Παπάγου, Δούκας*)

*=Εκτός έδρας


ΕΦΑΟΖ 3-6 (Πανερυθρ, Παπάγου*)
Snitch1
Καδρας κατ εμέ ο καλύτερος του Περιστερίου που έπαιξε πιο ομαδικά συνολικά.η διαφορά όμως με ΠΑΟ δεν είναι μεγάλη και οι τρεις πρώτοι πιστεύω πως είναι κοντά.αν χάσει το Περιστέρι με ΑΕΚ θα είναι Όλα ανοικτά.οΠΑΟ απογοήτευση γενικώς το ίδιο άσχημο πρόσωπο που έδειξε και με ΑΕΚ μόνο που το Περιστέρι είναι ανωτερο προπονητικά και αξιοποιεί τους καλούς του παίκτες εν αντιθέσει με το Χατζη.
BBBfor24
βρεθηκα στον ταφο..Αφαντος μουτσα και κοστόουλος για μενα.Απο παο μαρεσε σοτιριου μονο και απο περιστερι καραμπελας καλος playmaker και καδρας πολυ καλος center
fairbasket
QUOTE (storm2 @ Nov 21 2018, 03:28 ) *
Στην κορυφη της βαθμολογιας παρεμεινε μονο του το Περιστερι, ενω στην 4η θεση συνοστιζονται 3 ομαδες. Ενδιαφερον υπαρχει και στην ουρα (καθοριστικοι οι αγωνες του ΕΦΑΟΖ και Πανερυθραικου) νικη ανασα για τον Αμυντα. Παπαγου και Απολλων πρεπει να κανουν υπερβαση στον Β Γυρο για να ξεφυγουν απο την ζωνη του υποβιβασμου.

Βαθμολογια και επομενοι αγωνες
Περιστέρι 9-0 (Τριπλή, ΑΕΚ*)
ΠΑΟ 8-1 ( BAC*, Ντερή)
ΑΕΚ 8-1 (Αμυντας*, Περιστέρι)
Δούκας 5-4 (Ντερή*, Απόλλων)
BAC 5-4 (ΠΑΟ, Τριπλή*)
Ντερη 5-4 (Δούκας, ΠΑΟ*)
Τριπλή 4-5 (Περιστέρι*, BAC)
ΕΦΑΟΖ 3-6 (Πανερυθρ*, Παπάγου)
Αμύντας 3-6 (ΑΕΚ, Πανερυθρ*)
Πανερυθρ 2-7 (ΕΦΑΟΖ*, Αμύντας)
Παπάγου 1-8 (Απόλλων*, ΕΦΑΟΖ)
Απόλλων 1-8 (Παπάγου, Δούκας*)

*=Εκτός έδρας

Δεν βρίσκεσαι ποτέ τυχαία στη ζώνη υποβιβασμού...Όλα ξεκινούν από τις επιδιώξεις που έχεις το καλοκαίρι. Οι περσινοί που έπεσαν το ήξεραν ήδη από το καλοκαίρι. Το θέμα είναι ότι πολλοί δε θέλουν να παλέψουν ή να αλλάξουν νοοτροπία ή τέλος πάντων δε θέλουν να αλλάξουν τη σκέψη τους. Μην ασχολείστε μαζί τους!!!!!
storm2
Φτάσαμε αισίως στην προτελευταία αγωνιστική του πρώτου Γύρου. Έχουμε και λέμε:

Καθοριστικής σημασίας ο αγώνας ΕΦΑΟΖ - Πανερυθραικός όπου και οι 2 ομάδες καίγονται για βαθμούς - λίγο περισσότερο οι φιλοξενούμενοι για να "παρασύρουν" στην ζώνη υποβιβασμού τον αντίπαλο και τον Αμύντα ίσως. Λογικά ο νικητής του αγώνα Ντερή - Δούκα θα παραμείνει μόνος του στην 4η θέση, αν υποθέσουμε ότι η BAC έχει δύσκολο έργo απέναντι στον ΠΑΟ.

O νικητής του Απόλλων-Παπάγου θα σημειώσει την 2η νίκη και ευελπιστεί σε ήττα του Πανερυθραικού για να ισοβαθμίσει μαζί του. Τέλος ΑΕΚ και Περιστέρι (που αναμετρώνται την επόμενη αγωνιστική μεταξύ τους) αναμένεται να επικρατήσουν εύκολα ή δύσκολα.

10η αγωνιστική
ΕΦΑΟΖ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ
ΝΤΕΡΗ - ΔΟΥΚΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΠΑΠΑΓΟΣ
BAC - ΠΑO
ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΚ
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΤΡΙΠΛΗ
storm2
Επίσης να σημειώσω ότι 2 ιστότοποι που ανέβαζαν θέματα για Υποδομές (και τα διαβάζαμε κάποιοι από εδώ), δεν είναι ενεργά.

Το basketdream δεν είναι προσβάσιμο, ενώ για το atticabasket υπάρχει ανακοίνωση αναστολής.
storm2
Νικη ανασα για ΕΦΑΟΖ και Παπαγου. Στην τεταρτη θεση το Ντηρι που επικρατησε του Δουκα.

10η αγωνιστική
ΝΤΕΡΗ - ΔΟΥΚΑΣ 60-53 (27-24)
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΤΡΙΠΛΗ 77-45 (45-19)
BAC - ΠΑO 54-85 (32-51)
ΕΦΑΟΖ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 87-70
ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΚ 38-64
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΠΑΠΑΓΟΣ 57-64 (31-39)

Βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική
Περιστέρι 10-0 (ΑΕΚ*)
ΠΑΟ 9-1 (Ντερή)
ΑΕΚ 9-1 (Περιστέρι)
Ντερη 6-4 (ΠΑΟ*)
Δούκας 5-5 (Απόλλων)
BAC 5-5(Τριπλή*)
Τριπλή 4-6 (BAC)
ΕΦΑΟΖ 4-6 (Παπάγος*)
Αμύντας 3-7 (Πανερυθρ*)
Πανερυθρ 2-8 (Αμύντας)
Παπάγος 2-8 (ΕΦΑΟΖ)
Απόλλων 1-9 (Δούκας*)
*=Εκτός έδρας
Gkos
Την Τρίτη ο ΓΣΠ δοκιμάζεται στον Αγιο Θωμά ,εκεί που ήταν η τελευταία του ήττα(πέρυσι).
Αν περάσει και από κει(που θα περάσει πιστεύω) ,παίρνει ξεκάθαρο κεφάλι στην κούρσα του πρωταθλήματος.
Wilson
Συμφωνώ 👍 με τον Gkos. Ο ΓΣΠ έχει προβάδισμα γιατί παίζει "ομαδικό μπάσκετ"! Φάνηκε με τον τρόπο που έπαιξε με τον ΠΑΟ. Η ΑΕΚ δεν έχει τύχη γιατί εκεί ο καθένας θέλει από μια μπάλα!!
storm2
QUOTE (Gkos @ Nov 29 2018, 09:29 ) *
Την Τρίτη ο ΓΣΠ δοκιμάζεται στον Αγιο Θωμά ,εκεί που ήταν η τελευταία του ήττα(πέρυσι).
Αν περάσει και από κει(που θα περάσει πιστεύω) ,παίρνει ξεκάθαρο κεφάλι στην κούρσα του πρωταθλήματος.


Πραγματι το Περιστερι με το ροστερ που διαθετει ειναι φαβορι για 1η θεση αλλα εχουμε δρομο ακομα (ειναι και τα play off - τωρα θα μου πεις αν παει το περιστερι με 2-0 στα play off αντε να το ανατρεψεις). Το κακο φετος ειναι οτι εκτος απο τους 2-3 που διεκδικουν κορυφη, οι υπολοιπες ομαδες που πανε για την 4η θεση υστερουν σημαντικα.

Παντως την Τριτη ενδιαφεροντα ματσακια δινουν και ΕΦΑΟΖ με Αμυντα που θα προσπαθησουν να μειωσουν το οξυγονο στους αντιπαλους τους (Παπαγου, Πανερυθραικος) που βρισκονται στην ζωνη υποβιβασμου. Απο τον Πανερυθραικο περιμενα καλυτερη πορεια, ξερω οτι ειχαν απουσιες απο τραυματισμους, εχουν δυσκολο εργο, θα δειξει η συνεχεια...
Kostasbvb
QUOTE (Wilson @ Nov 29 2018, 15:55 ) *
Συμφωνώ 👍 με τον Gkos. Ο ΓΣΠ έχει προβάδισμα γιατί παίζει "ομαδικό μπάσκετ"! Φάνηκε με τον τρόπο που έπαιξε με τον ΠΑΟ. Η ΑΕΚ δεν έχει τύχη γιατί εκεί ο καθένας θέλει από μια μπάλα!!

Μία μπάλα δε λες τίποτα!!!!!!
Flinafim
Αν η ΑΕΚ παίξει κομπλέ(που δεν θα παίξει)κι ας έχει αυτόν τον προπονητή δεν το παρατάει εύκολα το ματς...είμαι πολύ περίεργος να δω ένα ματσαπ κυρίως ...μαζί με τον ομοσπονδιακό θα προτιμούσα....
ak11596
ΑΕΚ-Περιστέρι 23-14 στο 1ο 10λεπτο.
ak11596
QUOTE (ak11596 @ Dec 4 2018, 22:23 ) *
ΑΕΚ-Περιστέρι 23-14 στο 1ο 10λεπτο.


Λήξη ημιχρόνου 34-25 προηγείται ακόμη η ΑΕΚ...
Gkos
Ανάπαυλα και τα πράγματα δεν πάνε όπως τα περίμενα.
Ένα αγνώριστο Περιστέρι ηττάται 34-25.
Μαλλον πίστευαν πως θα νικήσουν χωρίς να παίξουν; 🤔
Αλλά ας τα πάρουμε από την αρχή.
Η ΑΕΚ παρατάχθηκε με την (αναμενόμενη) απουσία του Ρογκαβόπουλου,αλλά ψυχωμένη και με το μαχαιρι στα δόντια.
Το Περιστέρι υποτονικό,οι γηπεδουχοι πήραν κεφάλι,χτυπησε και ο Καραμπελας που επέστρεψε αργότερα,όμως είναι σε κάκιστη μέρα ως τώρα,με τριποντο του Ζαρκαδουλα η διαφορα πήγε στο μεγιστό της (+11) κάπου στο 14'(29-18) και στην συνέχεια είχαμε αρκετά λάθη και οι πριγκηπες της Δυτικής Όχθης απλά μάζεψαν λιγο την διαφορά.
Για να δουμε.
Γιατι και στον Τάφο η ΑΕΚ νικούσε τόσο στο ημ,και το σκορ την αδικούσε ,όπως την αδικεί και σήμερα ,αλλά ξέρετε τι έγινε.
Θα ήθελα να είμαι στα αποδυτήρια ΓΣΠ να ακούσω Παπαμάρκο πάντως wink.gif
ak11596
QUOTE (ak11596 @ Dec 4 2018, 22:52 ) *
Λήξη ημιχρόνου 34-25 προηγείται ακόμη η ΑΕΚ...


Λήξη 3ου και ακόμη μπροστά η ΑΕΚ 44-30 διευρύνοντας και λίγο την διαφορά...
Gkos
Λήξη τρίτου 10λεπτου με το σκορ στο 44-30!!!
Παρόλο που το ματσακι έχει γρήγορο ρυθμό,πόντοι δεν μπαίνουν ούτε με αίτηση. . .
Αν πως ότι ο ΓΣΠ έχει παραπάνω λάθη απότι πόντους ίσως να μην είμαι υπερβολικός!!
Gkos
Νίκη για την ΑΕΚ με 59-46 !

ak11596
QUOTE (ak11596 @ Dec 4 2018, 23:14 ) *
Λήξη 3ου και ακόμη μπροστά η ΑΕΚ 44-30 διευρύνοντας και λίγο την διαφορά...



Λήξη με νικήτρια την ΑΕΚ... τελικό σκορ 59-46
storm2
Δικαιη νικη της ΑΕΚ που επαιξε ψυχωμενα και ηταν μπροστα συνεχεια στο σκορ. Αρκετα μακρια απο τον καλο του εαυτο το Περιστερι.
erasitexnis
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΕΦΑΟΖ 55-66
ΗΜ 26-30, 44-45, 55-66
storm2
11η αγωνιστική
ΑΕΚ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 59-46
ΤΡΙΠΛΗ - BAC 2-1
ΠΑΠΑΓΟΥ - ΕΦΑΟΖ 55-66
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 47-52
ΔΟΥΚΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 75-54
ΠΑΟ - ΝΤΕΡΗ 72-46

Βαθμολογία
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (10-1)
ΠΑΟ (10-1)
ΑΕΚ (10-1)
ΝΤΕΡΗ (6-5)
ΔΟΥΚΑΣ (6-5)
BAC (5-6)
ΕΦΑΟΖ (5-6)
ΤΡΙΠΛΗ (5-6)
ΑΜΥΝΤΑΣ (4-7)
ΠΑΠΑΓΟΥ (2-9)
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ (2-9)
ΑΠΟΛΛΩΝ (1-10)

Επόμενη αγωνιστική
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ - ΠΑΠΑΓΟΥ
ΔΟΥΚΑΣ - ΕΦΑΟΖ
ΠΑΟ - ΑΠΟΛΛΩΝ
ΤΡΙΠΛΗ - ΝΤΕΡΗ
ΑΕΚ - BAC
ΑΜΥΝΤΑΣ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Gkos
QUOTE (Gkos @ Dec 4 2018, 23:36 ) *
Νίκη για την ΑΕΚ με 59-46 !



Και ξαφνικά στην τέταρτη περίοδο είχαμε ματς!
Ο Καδράς μείωσε 44-38 ,με τον Χατζή να καλει εσπευσμένα τάιμ άουτ και να ακολουθήσει ένα καυτό δίλεπτο!
Στην αμέσως επόμενη επίθεση ο Σπυρογλου ακροβολισμενος στην γωνία έκανε το 47-38 και έδωσε ανάσα,με Ζώη να απαντάει άμεσα με γκολ φάουλ σε αριστερό ντράιβ,αλλά η ΑΕΚ είχε άμεση αντραπόκριση με τον Ζαρκαδούλα να εκτελεί από τα 6,75 για το 50-41!
Με τον ίδιο τρόπο σκόραρε και ο Σταυρακούκας και ενώ περιμέναμε την τελική αντεπίθεση των φιλοξενουμένων,μείναμε στην αναμονη 😐
Μετά από 5-6 άστοχα φόλοου του ΓΣΠ,ο Ζαρκαδούλας βρηκε με μαγικό τρόπο τον Ιωαννου που έγραψε το 52-44,στην συνέχεια ο ΓΣΠ ξαναέπαιξε βόλλευ,γκόλ δεν έβαλε και ένα ωραια εκτελεσμένο pnr Ζαρκαδουλα-Τσουργιάννη εφερε το 54-44 και ουσιαστικα κλειδωσε το ματς.
Ο Μητσος εχασε την βολη μα η μπάλα ξαναπήγε στην ΑΕΚ,και εκει ο Καραμπελας εκανε το 5το του φάουλ( λίγο νωριτερα ήταν το τέταρτο) και κάπου εκεί τελείωσαν όλα.
3:10 έμεναν, κατοχή ΑΕΚ και ταιμ ο Παπαμάρκος, η ΑΕΚ ανανέωσε 4 σερι επιθέσεις πριν ο Ζαρκαδουλας γραψει με παληκαρίσιο ντράιβ το 56-44 με 2:10 να απομένουν και αυτα.
Το σκορ έκλεισε ο Μιχαήλ από τα 6,75 !
fairbasket
QUOTE (storm2 @ Dec 5 2018, 00:57 ) *
11η αγωνιστική
ΑΕΚ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 59-46
ΤΡΙΠΛΗ - BAC 2-1
ΠΑΠΑΓΟΥ - ΕΦΑΟΖ 55-66
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 47-52
ΔΟΥΚΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 75-54
ΠΑΟ - ΝΤΕΡΗ 72-46

Βαθμολογία
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (10-1)
ΠΑΟ (10-1)
ΑΕΚ (10-1)
ΝΤΕΡΗ (6-5)
ΔΟΥΚΑΣ (6-5)
BAC (5-6)
ΕΦΑΟΖ (5-6)
ΤΡΙΠΛΗ (5-6)
ΑΜΥΝΤΑΣ (4-7)
ΠΑΠΑΓΟΥ (2-9)
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ (2-9)
ΑΠΟΛΛΩΝ (1-10)

Επόμενη αγωνιστική
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ - ΠΑΠΑΓΟΥ
ΔΟΥΚΑΣ - ΕΦΑΟΖ
ΠΑΟ - ΑΠΟΛΛΩΝ
ΤΡΙΠΛΗ - ΝΤΕΡΗ
ΑΕΚ - BAC
ΑΜΥΝΤΑΣ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

Πλέον έχουν ξεχωρίσει οι τρεις αδιαμφισβήτητα πρώτοι και φυσικά οι τρείς τελευταίοι. Νομίζω το ενδιαφέρον στρέφεται στο final4.
Gkos
Ε βιαζεσαι λιγο!

Εχει σωθει δηλαδη οριστικα ο Αμυντας πιστευεις;
SKY67
QUOTE(Gkos @ Dec 5 2018, 02:22 ) *
Ε βιαζεσαι λιγο!

Εχει σωθει δηλαδη οριστικα ο Αμυντας πιστευεις;


Νομίζω οτι ο Πανερυθραϊκός και ο Αμύντας θα παλέψουν για τη σωτηρία.
Αυτά με οτι έχω δει μέχρι τώρα.
Δεν ξέρω αν αλλάξει κάτι δραματικα στο Β γύρο.
fairbasket
QUOTE (SKY67 @ Dec 5 2018, 21:54 ) *
Νομίζω οτι ο Πανερυθραϊκός και ο Αμύντας θα παλέψουν για τη σωτηρία.
Αυτά με οτι έχω δει μέχρι τώρα.
Δεν ξέρω αν αλλάξει κάτι δραματικα στο Β γύρο.

Δεν το δένω Gkos για τον Αμύντα, αλλά τους πιστέυω πιο πολύ από τους υπόλοιπους. Νομίζω έχουν και το ψυχολογικό αβαντάζ.
storm2
Πρώτη αγωνιστική για τον δεύτερο Γύρο. Νίκη οξυγόνο για τον Πανερυθραικό που πλησιάζει τον Αμύντα. Διπλό του Ντερή επί της Τριπλής, στην παράταση κρίθηκε ο αγώνας στο ΔΑΙΣ. Η ΑΕΚ πήρε το δίποντο όπως αναμενόταν, ενώ ΠΑΟ και Περιστέρι είχαν εύκολο έργο.

Αποτελέσματα 12ης αγωνιστικής
ΤΡΙΠΛΗ - ΝΤΕΡΗ 49-55 (29-24)
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ - ΠΑΠΑΓΟΥ 58-55 (37-29)
ΑΕΚ - BAC 69-46 (26-23)
ΔΟΥΚΑΣ - ΕΦΑΟΖ 68-61 στην παράταση (23-31)
ΑΜΥΝΤΑΣ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 34-73 (18-42)
ΠΑΟ - ΑΠΟΛΛΩΝ 86-48

Βαθμολογία
ΠΑΟ (11-1)
ΑΕΚ (11-1)
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (11-1)
ΔΟΥΚΑΣ (7-5)
ΝΤΕΡΗ (7-5)
ΤΡΙΠΛΗ (5-7)
BAC (5-7)
ΕΦΑΟΖ (5-7)
ΑΜΥΝΤΑΣ (4-8)
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ (3-9)
ΠΑΠΑΓΟΥ (2-10)
ΑΠΟΛΛΩΝ (1-11)

Επόμενη αγωνιστική
ΝΤΕΡΗ-ΑΕΚ
ΑΠΟΛΛΩΝ-ΤΡΙΠΛΗ
ΕΦΑΟΖ-ΠΑΟ
BAC-ΑΜΥΝΤΑΣ
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ
ΠΑΠΑΓΟΥ-ΔΟΥΚΑΣ
imiskoubria
Triple crown-Deree 49-55
Οι φιλοξενουμενοι με απουσια 4 παιχτων!!
Flinafim
QUOTE (Wilson @ Nov 29 2018, 14:55 ) *
Συμφωνώ 👍 με τον Gkos. Ο ΓΣΠ έχει προβάδισμα γιατί παίζει "ομαδικό μπάσκετ"! Φάνηκε με τον τρόπο που έπαιξε με τον ΠΑΟ. Η ΑΕΚ δεν έχει τύχη γιατί εκεί ο καθένας θέλει από μια μπάλα!!

Κι εγώ μαζί σου....!!!!!!!!!!στο ματς με το Περιστέρι είχε 14 ο Τσουργιαννης,12 ο Σπύρογλου,12 ο Ζαρκαδουλας,8 ο Μιχαήλ, με περίπου 20 λεπτά ο καθένας...σήμερα 11 ο Τιγκας ,10 ο Σπύρογλου και από 8 Καραβάνας και Φιλιππαίος..και δυο τρεις άλλοι από 6...απόλυτη ισορροπία δηλαδή...πράγματι καμία τύχη ..
Wilson
QUOTE (Flinafim @ Dec 12 2018, 01:23 ) *
Κι εγώ μαζί σου....!!!!!!!!!!στο ματς με το Περιστέρι είχε 14 ο Τσουργιαννης,12 ο Σπύρογλου,12 ο Ζαρκαδουλας,8 ο Μιχαήλ, με περίπου 20 λεπτά ο καθένας...σήμερα 11 ο Τιγκας ,10 ο Σπύρογλου και από 8 Καραβάνας και Φιλιππαίος..και δυο τρεις άλλοι από 6...απόλυτη ισορροπία δηλαδή...πράγματι καμία τύχη ..

Εκ των υστέρων προφήτης! Είμαι σίγουρος ότι έχεις την διάθεση να καταλάβεις. Βλέπε αγώνα με ΠΑΟ!!! Μη κολλάς με τους πόντους. Φιλικά...
Flinafim
QUOTE (Wilson @ Dec 12 2018, 20:45 ) *
Εκ των υστέρων προφήτης! Είμαι σίγουρος ότι έχεις την διάθεση να καταλάβεις. Βλέπε αγώνα με ΠΑΟ!!! Μη κολλάς με τους πόντους. Φιλικά...

Εγώ εκ των υστέρων σε τι;;;αν σκέφτεσαι το αποτέλεσμα του αγώνα (που δεν μιλάμε για αυτό)κοίτα τι έχω πει πριν το ματς!!!!!!!!!!!!!!!διάβασε το πολλές φορές όμως...
Εγώ βέβαια μιλάω για το όλοι θέλουν από μια μπάλα...πιο άκυρο τουλάχιστον μεταναστεύεις...
Υ.Γ που κολλάει ο ΠΑΟ;;;;;;;;με συμπόνοια....
Wilson
QUOTE (Flinafim @ Dec 14 2018, 22:26 ) *
Εγώ εκ των υστέρων σε τι;;;αν σκέφτεσαι το αποτέλεσμα του αγώνα (που δεν μιλάμε για αυτό)κοίτα τι έχω πει πριν το ματς!!!!!!!!!!!!!!!διάβασε το πολλές φορές όμως...
Εγώ βέβαια μιλάω για το όλοι θέλουν από μια μπάλα...πιο άκυρο τουλάχιστον μεταναστεύεις...
Υ.Γ που κολλάει ο ΠΑΟ;;;;;;;;με συμπόνοια....

Επειδή βλέπω ότι ενοχλείσαι και δεν θες να καταλάβεις βγάλε τα γυαλιά και βλέπε τους ηρωισμους συγκεκριμένων!!! Πάντως συνέχισε να γκρινιάζεις γιατί αποδίδει!!!!!
Gkos
Deree-ΑΕΚ 68-70 με την γηπεδουχο να εχει πολλα παραπονα από την διαιτησια
imiskoubria
Παρα πολλα παραπονα απο την διατησια.το deree επαιζε με 2 απουσιες βασικων παικτων (λογω πενταημερης εκδρομης).Στο τελος του αγωνα κρατηθηκε δελτιο παικτη του deree για τα οσα εγιναν στα τελευταια δευτερολεπτα.Αφηστε και τους μικρους να εχουν την ευκαιρια να παλεψουνε στα ισια τις μεγαλες ομαδες.Η ομαδα κανει μια πολυ αξιολογη προσπαθεια απο περσι που κατεκτησε το εισητηριο για την μεγαλη κατηγορια χωρις πολλες αλλαγες-μεταγραφες.Παει κριμα η προσπαθεια τους...
Flinafim
QUOTE (Wilson @ Dec 15 2018, 15:00 ) *
Επειδή βλέπω ότι ενοχλείσαι και δεν θες να καταλάβεις βγάλε τα γυαλιά και βλέπε τους ηρωισμους συγκεκριμένων!!! Πάντως συνέχισε να γκρινιάζεις γιατί αποδίδει!!!!!

Έτσι .....έτσι...χαχαχαχαχα...
Υ.Γ απολογουμαι που δεν σε καταλαβαίνω .....ομως(ταπεινά πολύ μπροστά σου)δεν απάντησες...χαχαχαχαχα
Η συμπόνοια παραμένει!!!
Snitch1
QUOTE (Flinafim @ Dec 12 2018, 00:23 ) *
Κι εγώ μαζί σου....!!!!!!!!!!στο ματς με το Περιστέρι είχε 14 ο Τσουργιαννης,12 ο Σπύρογλου,12 ο Ζαρκαδουλας,8 ο Μιχαήλ, με περίπου 20 λεπτά ο καθένας...σήμερα 11 ο Τιγκας ,10 ο Σπύρογλου και από 8 Καραβάνας και Φιλιππαίος..και δυο τρεις άλλοι από 6...απόλυτη ισορροπία δηλαδή...πράγματι καμία τύχη ..

Κι εγώ που είδα το παιχνίδι με την Ερυθραια δεν μου φάνηκε για ατομιστικο από πλευράς ΑΕΚ.Ο πρώτος της σκόρερ στο ματς το νο5 είχε 20 πόντους αλλα και τουλάχιστον 12ασιστ.οι άλλοι παίκτες είχαν δυο τρεις από περίπου δέκα πόντους.και στο χρόνο μοιρασμένα ήταν τα πράγματα.δεν έπαιξε αθλητής πάνω από 25.εχω δει άλλες ομάδες που και πιο πολύ χρησιμοποιούνται παίκτες και πολλές προσπάθειες παίρνουν ατομικα.οφειλω να το πω.
Gkos
QUOTE (imiskoubria @ Dec 16 2018, 15:11 ) *
Παρα πολλα παραπονα απο την διατησια.το deree επαιζε με 2 απουσιες βασικων παικτων (λογω πενταημερης εκδρομης).Στο τελος του αγωνα κρατηθηκε δελτιο παικτη του deree για τα οσα εγιναν στα τελευταια δευτερολεπτα.


Γάμησε τα .Κωλοκατάσταση.
Δεν γράφω  τπτ παραπάνω μην φέρω σε δυσκολη θεση τον Θοδωρη να μου δώσει φάουλ. . . 
Να πω την αμαρτία μου,το σημερινό ματσάκιον εις το ΟΑΚΑ θύμισε πολύ Ντιρί-ΑΕΚ.
Και ως προς την εξέλιξη και ως προς την τελευταία επίθεση της Αρμάνι😮
Snitch1
[quote name='Gkos' date='Dec 22 2018, 03:16 ' post='921911']
Γάμησε τα .Κωλοκατάσταση.
Δεν γράφω  τπτ παραπάνω μην φέρω σε δυσκολη θεση τον Θοδωρη να μου δώσει φάουλ. . . 
Να πω την αμαρτία μου,το σημερινό ματσάκιον εις το ΟΑΚΑ θύμισε πολύ Ντιρί-ΑΕΚ.
Και ως προς την εξέλιξη και ως προς την τελευταία επίθεση της Αρμάνι😮
[/quote
Τα φάουλ είναι 24-14 υπέρ του Ντερι.το παιδί στο τέλος έβρισε να ξέρετε για αυτό του πήραν το δελτίο.ο διαιτητής ο ένας ειδικά με τη βούλα στο μέτωπο ήταν εκτός κλίματος γενικά όμως.εγω τουλάχιστον δεν είδα φάση καταδικαστική για κανέναν!!!δηλαδή σε σχέση με το παιχνίδι στο Περιστέρι που το είδα όπου είχαμε όντως σφαγή του Ντέρι ούτε το ένα δέκατο.εγω αυτά είδα.απλως τα παιδιά μπήκαν στο ματς στο τέλος λόγω των λαθών της ΑΕΚ και ήλπιζαν .η διαφορά ήταν σταθερά στους δέκα.αυτο τους απογοήτευσε που δεν ολοκληρώθηκε.μην δημιουργείτε εντυπώσεις.και καλά ο γονιός που έγραψε ψιλοπικραμενος.δικαιολογημενα
Gkos
Άποψη σου,σεβαστή,το παιδί δεν έβρισε πάντως. Ο ρεφ νόμιζε πως έβρισε.
fairbasket
QUOTE (Gkos @ Dec 22 2018, 23:52 ) *
Άποψη σου,σεβαστή,το παιδί δεν έβρισε πάντως. Ο ρεφ νόμιζε πως έβρισε.

Πάντως έφθασαν στα αυτιά μου πληροφορίες για παίκτες ομάδος που την Αγία Τριάδα την έχουν κάνει να μην πω. Ξέρω και μεμονωμένες περιπτώσεις παικτών και προπονητών που το ακολουθούν, με όμως κορυφαίο το γεγονός να μην τους τιμωρούν οι διαιτητές. Δυστυχώς επειδή μπαίνουμε σε δύσκολους καιρούς , δεν ξέρω πότε κάποιος χριστιανός θα τους αρπάξει όλους τούτους τους ασεβείς και θα τους στείλει εκεί που επιθυμούν με τα λόγια τους. Να μη. Πω ότι σκέφτομαι να γίνω διαιτητής, να στείλω κάποιους προπονηταράδες υβριστές θείων και παιδιών, στο σπίτι τους στο πρώτο πεντάλεπτο. Καιρός να επιληφθεί και η ΕΣΚΑ(σωθήκαμε).
imiskoubria
Εννοειται πως καθε αποψη σεβαστη.το παιδι οντως δεν εβρισε και του κρατησαν το δελτιο αδικα για μια αγωνιστικη....η αναφορα μου ηταν για τις μεγαλες ομαδες....πραγματι και με το περιστερι εκτος στο δευτερο ημιχρονο ειχαμε πολλα σφαλτσοσφυριγματα!!!!!και εννοειται πως την τελευταια φαση του παιχνιδιου με την αεκ τα παιδια του deere προσπαθουσαν να σταματησουν τον χρονο με φαουλ και εννοειται πως δεν δοθηκε τιποτα......Μονο και μονο στην υποψια οτι μπορει να γινει μια ηττα εκτος προγραμματος για μια μεγαλη ομαδα οι διαιτητες κλεινουν τα ματια και ''σφυρανε'' αδιαφορα....τεσπα η ομαδα θα συνεχισει την προσπαθεια της οπως και να εχει και το ταμειο θα γινει στο τελος!!!!Υ.Γ. gkos με το που ειδα την φαση στο παιχνιδι του παο για την euroleague το ιδιο ακριβως σκεφτηκα αλλα με προλαβες(οπως παντα αλλωστε απο τους πρωτους στις επαλξεις)
Gkos
QUOTE (imiskoubria @ Dec 23 2018, 18:44 ) *
Εννοειται πως καθε αποψη σεβαστη.το παιδι οντως δεν εβρισε και του κρατησαν το δελτιο αδικα για μια αγωνιστικη....


Εμένα μου είπαν για...δυο και πως χάνει και την αναμέτρηση με Περιστέρι!!

QUOTE (imiskoubria @ Dec 23 2018, 18:44 ) *
και εννοειται πως την τελευταια φαση του παιχνιδιου με την αεκ τα παιδια του deere προσπαθουσαν να σταματησουν τον χρονο με φαουλ και εννοειται πως δεν δοθηκε τιποτα......


Υπάρχει και η φάση με το αντιαθλητικό λίγο νωρίτερα,αλλα εξαρχής δεν ήθελα να αναλύσω σφυρίγματα.
Αλλά ήταν αστειο να ειναι ο παικτης της ΑΕΚ σταματημενος με την μπάλα και να προσπαθούν τόση ώρα να του κάνουν φάουλ και να λήγει το ματς τελικάsad.gif
Και το Deree δεν ήταν και ιδιαίτερα καλό ,ισχύει ότι η ΑΕΚ πήγε να χάσει το ματς.
Τόσα εύκολα λει απ έχασε το παιδί που το κρατήθηκε το δελτίο.

QUOTE (imiskoubria @ Dec 23 2018, 18:44 ) *
Υ.Γ. gkos με το που ειδα την φαση στο παιχνιδι του παο για την euroleague το ιδιο ακριβως σκεφτηκα αλλα με προλαβες(οπως παντα αλλωστε απο τους πρωτους στις επαλξεις)


Λογικόν αλλά τα παραλέτε αγαπητέ.

Και για να αλλάξουμε λίγο ατζέντα μπας και γλυτώσουμε κανά φάουλ, σας παραθέτω το δελτίο τύπου του Προμηθέα σχετικά με το (όντως) πολύ δυνατό τουρνουά εφήβων που διοργανώνει το προσεχές 3ημερο.

" Έφτασε η ώρα για το μεγάλο Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά Εφήβων (U18) με την επωνυμία Promitheas X-mas Cup 2018, που θα διοργανώσει από 26-28 Δεκεμβρίου 2018 ο Προμηθέας Πάτρας στα νέα ιδιόκτητα γήπεδα του, στον Καστελλόκαμπο, με την συμμετοχή του Πρωταθλητή Ελλάδας 2018 στους Έφηβους, Ολυμπιακού, των πανίσχυρων Άρη και ΠΑΟΚ (με 5 και 4 πρωταθλήματα Ελλάδας, αντίστοιχα) και φυσικά του οικοδεσπότη δευτεραθλητή Ελλάδας, Προμηθέα Πάτρας. Ενδεικτικό της δυναμικότητας του Τουρνουά που θυμίζει Final-4 Πανελληνίου Πρωταθλήματος είναι πως οι ομάδες που συμμετέχουν έχουν καταλάβει τις 3 από τις 4 πρώτες θέσεις στα τελευταία 2 Πανελλήνια Πρωταθλήματα Εφήβων κι επομένω,ς όσοι επιλέξουν να παρακολουθήσουν το τουρνουά θα θαυμάσουν υψηλής ποιότητας μπάσκετ, απολαμβάνοντας παίκτες που θα πρωταγωνιστήσουν τα επόμενα χρόνια στο ελληνικό μπάσκετ.


Το πρόγραμμα του Τουρνουά (Όλοι οι αγώνες θα μεταδοθούν ζωντανά σε live streaming από το Promitheas TV στο Youtube):

Τετάρτη 26/12

19:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ vs ΠΑΟΚ

21:00 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ vs AΡΗΣ



Πέμπτη 27/12

16:30 AΡΗΣ vs ΠΑΟΚ

18:30 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ



Παρασκευή 28/12

11:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ vs AΡΗΣ

13:00 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ vs ΠΑΟΚ "

https://www.promitheasbc.gr/index.php/nea/e...18-u18-26-28-12

Καλά Χριστούγεννα σε σας και τις οικογένειες σας.

G.
Spectator
Συγνωμη για την παρεμβαση, αλλα μηπως ξερει καποιος απο Πατρα ποτε περιπου περιμενουν τον Καραΐσκο να γυρισει?
https://www.promitheasbc.gr/index.php/nea/e...itris-karaiskos
Ειχα την αφελη ελπιδα να τον δω το καλοκαιρι με την εθνικη...
Και φυσικα χρονια πολλα και μακρια απο αρρωστιες peace.gif
Gkos
Χιαστό έκανε πρόσφατα άρα . . .υπολόγισε sad.gif
Gkos
Η πρώτη μέρα του τουρνουά

https://www.promitheasbc.gr/index.php/nea/e...s-x-mas-cup-u18

Εν τω μεταξύ ομάδα από ΕΣΚΑ δεν συμμετέχει,αλλά αφού το πρωτοανέφερα εδώ,συνεχίζω😂
Ο Ολυ πρέπει να έχει μεγάλο ροτέισον βλέπω🤔🤔
KingCrimson
QUOTE(Gkos @ Dec 27 2018, 13:46 ) *
Η πρώτη μέρα του τουρνουά

https://www.promitheasbc.gr/index.php/nea/e...s-x-mas-cup-u18

Εν τω μεταξύ ομάδα από ΕΣΚΑ δεν συμμετέχει,αλλά αφού το πρωτοανέφερα εδώ,συνεχίζω😂
Ο Ολυ πρέπει να έχει μεγάλο ροτέισον βλέπω🤔🤔


ωραια ματσακια, αλλα αποδυναμωμένο το τουρνουα...
Gkos
Γιατί αποδυναμωμένο βρε;
Λείπουν κάποιοι διεθνείς ,εντάξει!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.