Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ ' ΕΣΚΑ - Γ' ΟΜΙΛΟΣ 2015-16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
tommie1983
QUOTE (Mr.asxetos @ Jan 16 2016, 13:55 ) *
Έχουμε καθόλου εικόνα του παιχνιδιου;

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπυ, όπως αναμενόταν. Σε όλο το πρώτο ημίχρονο καμία ομάδα δεν ξέφυγε με πάνω από 2-3 πόντους και συνεχώς γίνονταν εναλλαγές, για να λήξει 25-24 αν θυμάμαι καλά. Ο Φοίβος πήρε μικρή διαφορά 5-6 πόντων στο γ' δεκάλεπτο και έφτασε μέχρι το +8 στις αρχές του δ' (40-32). Ωστόσο μέχρι το 36' το ματς είχε ήδη γυρίσει (45-44). Από εκεί κ πέρα είχαμε πάλι συνεχείς εναλλαγές στο προβάδισμα μέχρι το 51-50. Εκεί, καπου 45'' πριν την λήξη, ο Φοίβος βάζει μπάζερ τρίποντο μαρκαρισμένο και τελειώνει ουσιαστικά το παιχνίδι.
Σε πολύ κακή μέρα και οι 3 γκαρντ του Κρυονερίου, με 4 πόντους συνολικά, τρίποντο ούτε για δείγμα(την ώρα που ο Φοίβος έβαλε 7), έλλειψη σχεδίου στο παιχνίδι, σε αντίθεση με την οργάνωση που έδειξε ο Φοίβος, και το παιχνίδι θα μπορούσαμε να το είχαμε πάρει μόνο και μόνο από την ταχύτητα και την ικανότητα στο ανοιχτό γήπεδο 2-3 παικτών.
Ο Φοίβος σίγουρα θα διεκδικήσει μέχρι τέλους τα μπαράζ, τεράστιο ρόλο θα παίξουν για αυτόν τα 2 ματς που δεν έχουν ακόμη γίνει Κρυονέρι- Διόνυσος. Νομίζω πως έχει περισσότερες λύσεις από Καματερό, όλα πάντως είναι ανοιχτά.

Αν έχεις εικόνα από το Διόνυσος- Νίκη δώσε μας. Μου έκανε εντύπωση η πολύ μικρή διαφορά, μετά το εντυπωσιακό +22 στην έδρα της Πολιτείας.
Mr.asxetos
QUOTE (tommie1983 @ Jan 16 2016, 17:28 ) *
Το παιχνίδι ήταν ντέρμπυ, όπως αναμενόταν. Σε όλο το πρώτο ημίχρονο καμία ομάδα δεν ξέφυγε με πάνω από 2-3 πόντους και συνεχώς γίνονταν εναλλαγές, για να λήξει 25-24 αν θυμάμαι καλά. Ο Φοίβος πήρε μικρή διαφορά 5-6 πόντων στο γ' δεκάλεπτο και έφτασε μέχρι το +8 στις αρχές του δ' (40-32). Ωστόσο μέχρι το 36' το ματς είχε ήδη γυρίσει (45-44). Από εκεί κ πέρα είχαμε πάλι συνεχείς εναλλαγές στο προβάδισμα μέχρι το 51-50. Εκεί, καπου 45'' πριν την λήξη, ο Φοίβος βάζει μπάζερ τρίποντο μαρκαρισμένο και τελειώνει ουσιαστικά το παιχνίδι.
Σε πολύ κακή μέρα και οι 3 γκαρντ του Κρυονερίου, με 4 πόντους συνολικά, τρίποντο ούτε για δείγμα(την ώρα που ο Φοίβος έβαλε 7), έλλειψη σχεδίου στο παιχνίδι, σε αντίθεση με την οργάνωση που έδειξε ο Φοίβος, και το παιχνίδι θα μπορούσαμε να το είχαμε πάρει μόνο και μόνο από την ταχύτητα και την ικανότητα στο ανοιχτό γήπεδο 2-3 παικτών.
Ο Φοίβος σίγουρα θα διεκδικήσει μέχρι τέλους τα μπαράζ, τεράστιο ρόλο θα παίξουν για αυτόν τα 2 ματς που δεν έχουν ακόμη γίνει Κρυονέρι- Διόνυσος. Νομίζω πως έχει περισσότερες λύσεις από Καματερό, όλα πάντως είναι ανοιχτά.

Αν έχεις εικόνα από το Διόνυσος- Νίκη δώσε μας. Μου έκανε εντύπωση η πολύ μικρή διαφορά, μετά το εντυπωσιακό +22 στην έδρα της Πολιτείας.


Σε όλη τη σειρά του αγώνα προηγούταν η Δροσιά με 4-5 πόντους, έχοντας το πάω χέρι. Ο Διόνυσος δεν έβρισκε λύσεις απέναντι στη ζώνη της δροσιάς καθός δεν μπαίναν τα σουτ με τίποτα. Μία πλησίαζε ο Διόνυσος μια απομακρυνόταν... Τελικά φτάσαμε στα 00:44 δευτερόλεπτα με τη δροσια στο +2 νομίζω και το Διόνυσο να ισοφαρίζει μετά από λάθος της δροσιάς λάθος εκείνη είχε την κατοχή και να έχει 2 βολές από φαουλ και άλλες 2 από τεχνικές ποινές καθώς ξέφυγαν λίγο τα πράγματα από πλευράς προπονητή και παικτών δροσιάς.. Έτσι ο Διόνυσος με 4/4 βολές από έφηβο παίχτη του κατόρθωσε την μεγάλη ανατροπή εναντίον στην άπειρη Δροσιάμ
Mr.asxetos
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ - ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 58-39
EAST END
QUOTE(EAST END @ Jan 14 2016, 15:15 ) *
ΩΡΩΠΟΣ-ΔΙΑΣ 2
ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ-ΑΤΤΑΛΟΣ 1
ΔΙΟΝΥΣΟΣ-ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 1
ΦΟΙΒΟΣ-ΚΡΥΟΝΕΡΙ 1


Να και το "ταμείο"!!!!!
Mr.asxetos
ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ (2)
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ (2)
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ (1)
ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ - ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ (1)

Καλή αγωνιστική!
EAST END
QUOTE(Mr.asxetos @ Jan 19 2016, 10:11 ) *
ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ (2)
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ (2)
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ (1)
ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ - ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ (1)

Καλή αγωνιστική!


ΚΡΥΟΝΕΡΙ-ΔΙΟΝΥΣΟΣ 1 (Πάω με την έδρα)
ΠΟΛΙΤΕΙΑ-ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ 2 (Δύσκολο παιχνίδι και για τους 2,πιο έμπειρη η ομάδα της Λυκόβρυσης)
ΚΑΜΑΤΕΡΟ-ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ 1 (Πιο δυνατή - καλύτερη ομάδα)
ΔΙΑΣ-ΦΟΙΒΟΣ 1 (Απλά τα πράγματα)
must_win
ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ (2) Πολύ ανεβασμενος ο Διονυσος στα τελευταια ματς με οπλο τη ζωνη
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ (1) Μετα απο "σφαλιαρα" ειναι πιθανο να εμφανιστει πεισμωμενη η Πολιτεια
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ (1) Οριακο
ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ - ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ (1)
tommie1983
Δίας Χαιδαρίου- ΑΣΟΧ Φοίβος 1
Εύκολα ή λιγότερο εύκολα, πάντως δεν βλέπω να σπάει το αήττητο του Δία.

Άτταλος Καματερού- Καπανδρίτι 1
Το θέλει πολύ ο Άτταλος, το Καπανδρίτι δεν έχει βαθμολογικό στόχο, αλλά άμα ανοίξει τον ρυθμό είναι επικίνδυνο. Οριακά 1.

ΑΟ Πολιτεία- ΚΑΟ Λυκόβρυσης 2
Σταθερή και σοβαρή η Λυκόβρυση, σε αντίθεση με την Πολιτεία που έχει σκαμπανεβάσματα. Υπερέχει και ξεκάθαρα στους ψηλούς. Τα έχουμε πει, η Πολιτεία ήταν πολύ άτυχη με τον τραυματισμό των 2 πολύ ποιοτικών της γκαρντ, που τώρα προσπαθούν να επιτρέψουν και αν ήταν πλήρης θα πάλευε για πρωτιά.

Και Κρυονέρι- Διόνυσος 1-χ-2
Περιμένω πώς και πώς να δω τον Διόνυσο. Ξεκινάει με μεγάλη εντός έδρα ήττα από Πολιτεία, ζορίζεται 2 φορές με την Νίκη Δροσιάς, χάνει από τον Δία με σκορ που μόνο σε παιδικό βλέπεις και ξαφνικά είναι με 7-4, φαβορί για μπαράζ, τα περισσότερα με καθαρές νίκες. Συν βεβαίως ότι είναι η πιο νεανική ομάδα του ομίλου με πολλούς παίκτες από εφηβικό. Θα πούμε περισσότερα μετά το ματς..
North_gato
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 59-51
Daflr
Διας χαιδαριου - Φοίβος 60-45
Air_Jordan84
QUOTE (North_gato @ Jan 22 2016, 23:32 ) *
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 59-51


Είχες εικόνα του αγώνα ?
Mr.asxetos
ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 60-53
tommie1983
ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ- ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ= 60-53 (30-25).

Νομίζω μία δίκαιη νίκη σε γενικές γραμμές, με την διαφορά να κυμαίνεται σε όλο το δεύτερο ημίχρονο μεταξύ 5-10 πόντων. Λίγο μόνο όταν το 58-48 έγινε 58-53 μέσα σε 15'' υπήρξε μία ανησυχία.
Να σχολιάσω για τον Διόνυσο που τόσο περίμενα να δω. Από τους εφήβους μόνο το 5(που πάντως ήταν άστοχος) και το 4 δικαιολόγησαν την καλή εικόνα που είχα για αυτούς. Οι υπόλοιποι 3 μου φάνηκαν πολύ διστακτικοί και αγχωμένοι, ειδικά το 6 που είναι αρκετά γρήγορο και αθλητικό αλλά δεν το πίστευε. Ο έμπειρος ψηλός ήταν απελπιστικά μόνος και χωρίς βοήθεια από οποιονδήποτε έπαιζε κατά συνθήκη στο 4 ή το 5. Όλο το σκορ το τράβηξε το 9 (επίσης μικρός αλλά όχι έφηβος), που απειλούσε και με σουτ κ με ντράιβ αλλά περιορίστηκε κάπως στο β' ημίχρονο. Επέμειναν υπερβολικά σε μία ζώνη που δεν έβγαινε, όταν η μπάλα περνάει εύκολα από την περιφέρεια στο διαγώνιο ποστ. Αλλά άσχετα από την ζώνη, νομίζω από τις πιο οργανωμένες και μπασκετικές ομάδες της κατηγορίας. Σε σχέση με Φοίβο και Καματερό, τον Διόνυσο θα ήθελα να δω στα μπαράζ.
North_gato
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ 62 - 43

Απο ΕΣΚΑ
Mr.asxetos
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 54-51

Το ματς έγινε την Τρίτη καθώς η Λυκόβρυση το ζήτησε από την Νίκη Δροσιάς γιατί την Παρασκευή δεν θα ήταν διαθέσιμο...

Τώρα για τα υπόλοιπα ματς:
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (2)
ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ (οριακά διπλό το βλέπω)
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ (2, αν θέλει να συνεχίσει την μάχη για την 2η θέση...)

Καλή αγωνιστική!
tommie1983
QUOTE (Mr.asxetos @ Jan 27 2016, 23:08 ) *
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 54-51

Το ματς έγινε την Τρίτη καθώς η Λυκόβρυση το ζήτησε από την Νίκη Δροσιάς γιατί την Παρασκευή δεν θα ήταν διαθέσιμο...

Τώρα για τα υπόλοιπα ματς:
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (2)
ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ (οριακά διπλό το βλέπω)
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ (2, αν θέλει να συνεχίσει την μάχη για την 2η θέση...)

Καλή αγωνιστική!

Έχεις εικόνα από Λυκόβρυση?Μου κάνει εντύπωση η πολύ μικρή διαφορά.

Για τα ματς που έρχονται επίσης..
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ- ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 2
Πιστεύω όμως ότι θα είναι από τα ματς που θα δυσκολευτεί ο Δίας.

ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ- ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1
Ο Ωρωπός είναι πάρα πολύ αποδυναμωμένος. Οι περισσότεροι βασικοί του, όπως εμφανίστηκε στην αρχή της χρονιάς, το έχουν παρατήσει,ειδικά στα εκτός έδρας. Ο ψηλός τους, που πήρε μόνος το πρώτο ματς(όπου το Καπανδρίτι ήταν καλύτερο) δεν κατεβαίνει και έχει αναλάβει το παιδικό.

ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ- ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 2
Και οι 2 το θέλουν πολύ,ειδικά ο Άτταλος. Η Πολιτεία έχει περισσότερες λύσεις.
must_win
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ- ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 2

ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ- ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1

ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ- ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 2

Ξεκαθαρα φαβορί σε ολα τα ματς
Mr.asxetos
QUOTE (tommie1983 @ Jan 27 2016, 23:49 ) *
Έχεις εικόνα από Λυκόβρυση?Μου κάνει εντύπωση η πολύ μικρή διαφορά.

Για τα ματς που έρχονται επίσης..
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ- ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 2
Πιστεύω όμως ότι θα είναι από τα ματς που θα δυσκολευτεί ο Δίας.

ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ- ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1
Ο Ωρωπός είναι πάρα πολύ αποδυναμωμένος. Οι περισσότεροι βασικοί του, όπως εμφανίστηκε στην αρχή της χρονιάς, το έχουν παρατήσει,ειδικά στα εκτός έδρας. Ο ψηλός τους, που πήρε μόνος το πρώτο ματς(όπου το Καπανδρίτι ήταν καλύτερο) δεν κατεβαίνει και έχει αναλάβει το παιδικό.

ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ- ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 2
Και οι 2 το θέλουν πολύ,ειδικά ο Άτταλος. Η Πολιτεία έχει περισσότερες λύσεις.


Δεν έχω εικόνα... από ΕΣΚΑ
jjc
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ- ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 2 ευκολα

ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ- ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1 δυνατη εδρα

ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ- ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1 θα παω με την εκπληξη
Daflr
Διονυσος-Διας 49-69
shot.gif
North_gato

ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ- ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 57-65
tommie1983
QUOTE (Daflr @ Jan 30 2016, 00:45 ) *
Διονυσος-Διας 49-69
shot.gif

Πολύ καλός ο Διόνυσος για 3 δεκάλεπτα, ήταν μπροστά και στο ημίχρονο. Κάπου εκεί κουράστηκαν, το παράτησαν, έφαγαν 6-7 αιφνιδιασμούς και αδίκησαν τους εαυτούς τους.
Ο Δίας έχει μακράν το μεγαλύτερο βάθος, με την δεύτερη 5άδα του να είναι πολύ αξιόμαχη. Όλες οι υπόλοιπες ομάδες έχουν χαοτική διαφορά ανάμεσα σε βασικούς και αναπληρωματικούς, που είναι μόνο για να ξεκουράζουν τους βασικούς και δεν μπορούν να ανατρέψουν την κατάσταση. Για αυτό και είναι αήττητος, για αυτό και παίρνει τελικά εύκολα ένα ματς σαν το χθεσινό.
Κατά τα άλλα πολλά μπράβο στον Διόνυσο, που όλο το ματς οι 3 από τους 5 που έπαιζαν ήταν έφηβοι. Φοβερή εμφάνιση από το Νο. 5, που έβαλε καμιά 20αρα στους καλύτερους γκαρντ της κατηγορίας στο κομμάτι πίεση. Αν δεν κάνω λάθος είναι 16 ή 17 χρονών και έχει μέλλον.
Mr.asxetos
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ (2, αν θέλει να συνεχίσει να διεκδικεί την πολυπόθητη θέση για την επόμενη φάση)
ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ - ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ (2, πιστεύω και λίγο στο Κρυονέρι.. δύσκολα λέω 2πλο)
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ (1)
ΑΣ ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (2)

Καλή αγωνιστική!
tommie1983
QUOTE (Mr.asxetos @ Feb 4 2016, 09:32 ) *
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ (2, αν θέλει να συνεχίσει να διεκδικεί την πολυπόθητη θέση για την επόμενη φάση)
ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ - ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ (2, πιστεύω και λίγο στο Κρυονέρι.. δύσκολα λέω 2πλο)
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ (1)
ΑΣ ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (2)

Καλή αγωνιστική!

Αυτή πάνω-κάτω είναι και η δική μου εικόνα. Φοίβος και Πολιτεία εύκολα. Λυκόβρυση, ίσως και Καματερό δύσκολα.

Να θυμήσω ότι την Κυριακή γίνεται και το εξ΄αναβολής του πρώτου γύρου ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ- ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ, παιχνίδι τεράστιας σημασίας για τον Διόνυσο και τους άλλους 2 που πάνε για την τέταρτη θέση.
must_win
QUOTE (tommie1983 @ Feb 5 2016, 12:48 ) *
Αυτή πάνω-κάτω είναι και η δική μου εικόνα. Φοίβος και Πολιτεία εύκολα. Λυκόβρυση, ίσως και Καματερό δύσκολα.

Να θυμήσω ότι την Κυριακή γίνεται και το εξ΄αναβολής του πρώτου γύρου ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ- ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ, παιχνίδι τεράστιας σημασίας για τον Διόνυσο και τους άλλους 2 που πάνε για την τέταρτη θέση.


Το Κρυονέρι έχει εξελιχθεί σε βαρόμετρο του ομίλου

ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ (2)
ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ - ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ (2)
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ (1)
ΑΣ ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (2)
North_gato
QUOTE (tommie1983 @ Feb 5 2016, 12:48 ) *
Αυτή πάνω-κάτω είναι και η δική μου εικόνα. Φοίβος και Πολιτεία εύκολα. Λυκόβρυση, ίσως και Καματερό δύσκολα.

Να θυμήσω ότι την Κυριακή γίνεται και το εξ΄αναβολής του πρώτου γύρου ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ- ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ, παιχνίδι τεράστιας σημασίας για τον Διόνυσο και τους άλλους 2 που πάνε για την τέταρτη θέση.


Θεωρητικα, ο εξ αναβολης αγωνας δεν επρεπε να προηγηθεί απο τον αγώνα του δεύτερου γύρου?
Mr.asxetos
Η εσκα νομίζω αποφασιζει
tommie1983
ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ- ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ= 57-62 στην παράταση (31-26, 51-51).

Πολύ μεγάλο ντέρμπυ από την αρχή μέχρι το τέλος, η μπίλια κάθισε στην Λυκόβρυση.
North_gato
QUOTE (tommie1983 @ Feb 6 2016, 02:51 ) *
ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ- ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ= 57-62 στην παράταση (31-26, 51-51).

Πολύ μεγάλο ντέρμπυ από την αρχή μέχρι το τέλος, η μπίλια κάθισε στην Λυκόβρυση.



Δεν ηταν μπιλια νομίζω, αλλά στρατηγική.
tommie1983
QUOTE (North_gato @ Feb 6 2016, 13:37 ) *
Δεν ηταν μπιλια νομίζω, αλλά στρατηγική.

Στρατηγική?Είδες το παιχνίδι? Όταν ένα παιχνίδι πάει στην παράταση και η νίκη αλλάζει χέρια συνεχώς πώς να το χαρακτηρίσω?

Επίσης έχουμε αποτελέσματα από την Πολιτεία και τα υπόλοιπα παιχνίδια?

QUOTE (North_gato @ Feb 6 2016, 00:48 ) *
Θεωρητικα, ο εξ αναβολης αγωνας δεν επρεπε να προηγηθεί απο τον αγώνα του δεύτερου γύρου?

Νομίζω πως ναι, ως Κρυονέρι προτείναμε πολλές ημερομηνίες, οι οποίες δεν βόλευαν τον Διόνυσο αλλά δείξαμε κατανόηση, εφόσον ξέρουμε ότι η μισή του ομάδα είναι εφηβικό και παίζουν 2 ματς την βδομάδα.
North_gato
[quote name='tommie1983' date='Feb 6 2016, 14:18 ' post='754522']
Στρατηγική?Είδες το παιχνίδι? Όταν ένα παιχνίδι πάει στην παράταση και η νίκη αλλάζει χέρια συνεχώς πώς να το χαρακτηρίσω?


Δεν ειδα το παιγνιδι, αλλα κρινω απο το αποτελεσμα και βασει των μεχρι τωρα στατιστικων.
Η στρατηγικη της Λυκοβρυσης ειναι να οδηγησει τον αγωνα σε ρυθμο που τη βολευει. Αν αυτο ειχε γινει αντιληπτο ισως και να ειχατε κερδισει χωρις να χρειαστει παραταση...
tommie1983
Ναι αυτό σίγουρα ισχύει, δεν θα έλεγα ότι δεν έγινε αντιληπτό αλλά αφενός η Λυκόβρυση έχει έμπειρα γκαρντ στον χειρισμό, αφετέρου όλα δούλεψαν καλά για αυτήν προς αυτή την κατεύθυνση. Δηλαδή, έπαιξε ζώνη σε όλο το β΄ημίχρονο και την παράταση και σχεδόν όλες οι επιθέσεις εκδηλώνονταν στα τελευταία δευτερόλεπτα, με την μπάλα να περνάει με μεγάλη υπομονή από τον ψηλό 2 και 3 φορές. Επίσης έδωσαν τεράστια έμφαση στις επιστροφές καθότι πολύ πια αργή ομάδα, με όλους τους περιφερειακούς να μην ασχολούνται καθόλου με το ριμπάουντ.
Επίσης οι διαιτητές, αν και σφύριξαν κατά την γνώμη μου με τα ίδια κριτήρια, άφησαν το δυνατό, πολύ φορές σκληρό παιχνίδι, κάτι που τελικά ευνόησε την πιο βαριά και δυνατή ομάδα Λυκόβρυση.
North_gato
QUOTE (tommie1983 @ Feb 6 2016, 19:37 ) *
Ναι αυτό σίγουρα ισχύει, δεν θα έλεγα ότι δεν έγινε αντιληπτό αλλά αφενός η Λυκόβρυση έχει έμπειρα γκαρντ στον χειρισμό, αφετέρου όλα δούλεψαν καλά για αυτήν προς αυτή την κατεύθυνση. Δηλαδή, έπαιξε ζώνη σε όλο το β΄ημίχρονο και την παράταση και σχεδόν όλες οι επιθέσεις εκδηλώνονταν στα τελευταία δευτερόλεπτα, με την μπάλα να περνάει με μεγάλη υπομονή από τον ψηλό 2 και 3 φορές. Επίσης έδωσαν τεράστια έμφαση στις επιστροφές καθότι πολύ πια αργή ομάδα, με όλους τους περιφερειακούς να μην ασχολούνται καθόλου με το ριμπάουντ.
Επίσης οι διαιτητές, αν και σφύριξαν κατά την γνώμη μου με τα ίδια κριτήρια, άφησαν το δυνατό, πολύ φορές σκληρό παιχνίδι, κάτι που τελικά ευνόησε την πιο βαριά και δυνατή ομάδα Λυκόβρυση.



Για να μην κανουμε και δωρεαν scouting για λογαριασμο των ομαδων των υπολοιπων ομιλων, μια και επονται τα μπαραζ, οπλο της Λυκοβρησης ειναι η καλη και αποτελεσματικη αμυνα, με οποιες θυσιες απαιτουνται για αυτο και πανω εκει με μεθοδικες επιθεσεις θα παρει σιγουρους ποντους.
tommie1983
Χθες στο εξ'αναβολής ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ-ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ 1 ΜΕ διαφορά στο +15 περίπου

Επίσης νίκη του Ωρωπού επί του Φοίβου και της Δροσιάς επί του Καματερού, αποτελέσματα που δίνουν πολύ μεγάλο προβάδισμα στον Διόνυσο για την 4η θέση.
EAST END
QUOTE(tommie1983 @ Feb 6 2016, 19:37 ) *
Ναι αυτό σίγουρα ισχύει, δεν θα έλεγα ότι δεν έγινε αντιληπτό αλλά αφενός η Λυκόβρυση έχει έμπειρα γκαρντ στον χειρισμό, αφετέρου όλα δούλεψαν καλά για αυτήν προς αυτή την κατεύθυνση. Δηλαδή, έπαιξε ζώνη σε όλο το β΄ημίχρονο και την παράταση και σχεδόν όλες οι επιθέσεις εκδηλώνονταν στα τελευταία δευτερόλεπτα, με την μπάλα να περνάει με μεγάλη υπομονή από τον ψηλό 2 και 3 φορές. Επίσης έδωσαν τεράστια έμφαση στις επιστροφές καθότι πολύ πια αργή ομάδα, με όλους τους περιφερειακούς να μην ασχολούνται καθόλου με το ριμπάουντ.
Επίσης οι διαιτητές, αν και σφύριξαν κατά την γνώμη μου με τα ίδια κριτήρια, άφησαν το δυνατό, πολύ φορές σκληρό παιχνίδι, κάτι που τελικά ευνόησε την πιο βαριά και δυνατή ομάδα Λυκόβρυση.


Άρα τελικά με αυτά που λές, συμφωνείς οτι δεν ήταν μπιλιά αλλά στρατηγική.
Διάβασαν τις αδυναμίες σας και σας πήγαν όπως ήθελαν αυτοί σε μια κακή βραδιά τους.(51 πόντους στην επίθεση)
Αν εξαιρέσουμε τον Δία τί λέτε για τα μπαράζ???Ποιοί θα είναι????
Έχουν τύχη οι ομάδες του ομίλου?
Τί λέτε?
Έχει κανείς εικόνα για ομάδες άλλων ομίλων που θα είναι στα μπαράζ???
Μακάρι να ανέβουν από τον όμιλο όσες περισσότερες ομάδες μπορέσουν
Κουβέντα να κάνουμε δηλ...
North_gato
QUOTE (tommie1983 @ Feb 8 2016, 14:52 ) *
Χθες στο εξ'αναβολής ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ-ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ 1 ΜΕ διαφορά στο +15 περίπου

Επίσης νίκη του Ωρωπού επί του Φοίβου και της Δροσιάς επί του Καματερού, αποτελέσματα που δίνουν πολύ μεγάλο προβάδισμα στον Διόνυσο για την 4η θέση.


Μολονοτι υπαρχουν και μερικες μεταξυ τους διασταυρωσεις, με βαση το προγραμμα υπολογιζω οτι ο Διονυσος θα μαζεψει αλλους εννεα βαθμους μεχρι το τελος και οι αλλες ομαδες απο οκτω. Ερωτηματικο ο Φοιβος, που εχασε απο τον Ωρωπο που , οπως εγραψε καποιος εδω, εχει αποδυναμωθει.
tommie1983
QUOTE (North_gato @ Feb 8 2016, 16:20 ) *
Μολονοτι υπαρχουν και μερικες μεταξυ τους διασταυρωσεις, με βαση το προγραμμα υπολογιζω οτι ο Διονυσος θα μαζεψει αλλους εννεα βαθμους μεχρι το τελος και οι αλλες ομαδες απο οκτω. Ερωτηματικο ο Φοιβος, που εχασε απο τον Ωρωπο που , οπως εγραψε καποιος εδω, εχει αποδυναμωθει.

Εγώ είμαι ο πρώτος που το έγραψε αλλά όχι στην τύχη. Στο ματς με την Δροσιά τους είδα να κατεβαίνουν χωρίς τους 4/5 βασικούς τους. Στο ματς με το Κρυονέρι το ίδιο. Οι διαφορές με τις οποίες έχαναν όλα τα ματς με το τέταρτο- πέμπτο του α΄γύρου τα λένε όλα. Αλλά το πιο σημαντικό- για αυτό και επέμεινα τα γράφω ότι έχει αποδυναμωθεί- είναι αυτό που μας είπαν οι ίδιοι οι παίκτες του Ωρωπού, ότι δηλαδή 3 βασικοί τους παίκτες, μεταξύ αυτών το 4άρι τους που είναι πολλά χρόνια στην ομάδα και από τους ποιοτικούς παίκτες για την κατηγορία, και κυρίως το 5άρι που ήρθε φέτος και στηρίζονταν πολύ πάνω του, το είχαν παρατήσει. Τώρα αν μαζεύτηκαν πάλι και παίξαν πλήρεις με τον Φοίβο δεν το ξέρω. Αλλά το θεωρώ πραγματικά δύσκολο η δεύτερη ομάδα του Ωρωπού, έστω κ εντός να κέρδισε τον Φοίβο.

QUOTE (EAST END @ Feb 8 2016, 16:13 ) *
Άρα τελικά με αυτά που λές, συμφωνείς οτι δεν ήταν μπιλιά αλλά στρατηγική.
Διάβασαν τις αδυναμίες σας και σας πήγαν όπως ήθελαν αυτοί σε μια κακή βραδιά τους.(51 πόντους στην επίθεση)
Αν εξαιρέσουμε τον Δία τί λέτε για τα μπαράζ???Ποιοί θα είναι????
Έχουν τύχη οι ομάδες του ομίλου?
Τί λέτε?
Έχει κανείς εικόνα για ομάδες άλλων ομίλων που θα είναι στα μπαράζ???
Μακάρι να ανέβουν από τον όμιλο όσες περισσότερες ομάδες μπορέσουν
Κουβέντα να κάνουμε δηλ...

Τον ρυθμό ναι τον πήγαν εκεί που ήθελαν αλλά ανταποκριθήκαμε με πολύ καλή και δυνατή άμυνα (γίνονται και αυτά στο Κρυονέρι 1-2 φορές τον χρόνο, όχι παραπάνω..). Από την στιγμή που έγινε αυτό, τεράστιο ρόλο έπαιξε η τύχη, όπως άλλωστε κ σε κάθε ματς που κρίνεται με αυτόν τον τρόπο.

Τώρα για τα μπαράζ, θα πάνε σίγουρα Λυκόβρυση και Πολιτεία, ως 2η και 3η ομίλου αντίστοιχα. Η Πολιτεία έχει μία ήττα περισσότερη και δεν της φτάνει ούτε η ισοβαθμία λόγω διαφορών στα μεταξύ τους, άρα πολύ δύσκολα να αλλάξει αυτή η σειρά. Τέταρτο βλέπω πλέον μετά τα χθεσινά αποτελέσματα τον Διόνυσο.
Και εγώ εύχομαι να ανέβουν όσο το δυνατόν περισσότερες. Δεν έχω εικόνα των άλλων ομίλων, ελάχιστα μόνο από τις ομάδες του Χαλανδρίου στον 4ο όμιλο, οπότε δύσκολο να κάνουμε πρόβλεψη. Πολλές χρονιές μιλάγαμε για δυνατούς ομίλους και τελικά δεν ανέβαινε κανείς από αυτούς.
Η Λυκόβρυση πάντως είναι δυνατή, έμπειρη και καλή αμυντική ομάδα, δηλαδή ομάδα για μπαράζ. Η Πολιτεία είναι καλύτερη επιθετικά αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι έτοιμοι οι 2 πολύ καλοί γκαρντ που είχαν τραυματισμούς. Ο Διόνυσος μακάρι να κάνει ακόμη μία υπέρβαση αν με το καλό είναι στα μπαράζ.
Mr.asxetos
ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ - ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ (1, ο Φοίβος φαίνεται αδύναμος να διαχειριστεί τα τελευταία κρίσιμα ματς)
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ - ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (2, δεν χρειάζεται παραπάνω ανάλυση)
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ (2, ντέρμπι, πιστεύω θα το πάρει το Κρυονέρι)
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ (1, αδύναμος στα εκτός ο Ωρωπός)
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ (1, με δυσκολία η Πολιτεία)
must_win
ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ - ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ 2 (Πιο σοβαρή ομάδα ο Φοίβος, αν παίξει άμυνα θα κερδίσει)
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ - ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 2 (Θεωρητικά είναι ντέρμπι, πρακτικά θα ειναι τεραστια εκπληξη αν χασει ο Διας )
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ 1 (και εδώ ντέρμπι, παω με την εδρα)
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1 (Δε χανει τετοιο ματς αυτη τη στιγμη ο Διονυσος, αδύναμος εκτός ο Ωρωπός)
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 1 (Αρκετα μεγαλη διαφορα δυναμικοτητας)
Daflr
ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ - ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ 1
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ - ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ no bet
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ 2
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 1

bball.gif Καλη αγωνιστική να εχουμε bball.gif
Daflr
Λυκόβρυση - Διας 61-36 νομίζω
Καλη συνέχεια και στις δυο ομάδες
North_gato
QUOTE (Daflr @ Feb 13 2016, 00:43 ) *
Λυκόβρυση - Διας 61-36 νομίζω
Καλη συνέχεια και στις δυο ομάδες


Μας κουφανες..!!!!!!
lykos84
QUOTE (North_gato @ Feb 13 2016, 02:10 ) *
Μας κουφανες..!!!!!!

62-36 για την ακριβεια.
Εντυπωση μου προκαλεσε το μεγαλο προβλημα της ομαδας του δια στη ζωνη.
Οπως επισης και το οτι δεν εμφανιστηκε καποιος απο τους παικτες να τραβηξει την ομαδα
στα δυσκολα αλλα εδειχναν ολοι επηρεασμενοι απο την αρνητικη εξελιξη του αγωνα.

Καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες.

Γνωριζει καποιος τα αλλα αποτελεσματα;
provat
QUOTE(Daflr @ Feb 13 2016, 00:43 ) *
Λυκόβρυση - Διας 61-36 νομίζω
Καλη συνέχεια και στις δυο ομάδες



Οι φημες οργιαζουν.
must_win
QUOTE (lykos84 @ Feb 13 2016, 02:59 ) *
62-36 για την ακριβεια.
Εντυπωση μου προκαλεσε το μεγαλο προβλημα της ομαδας του δια στη ζωνη.
Οπως επισης και το οτι δεν εμφανιστηκε καποιος απο τους παικτες να τραβηξει την ομαδα
στα δυσκολα αλλα εδειχναν ολοι επηρεασμενοι απο την αρνητικη εξελιξη του αγωνα.

Καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες.

Γνωριζει καποιος τα αλλα αποτελεσματα;


Παιδια ξεχασατε να αναψετε τον απορροφητηρα και μύρισε το... φαγητο
lykos84
QUOTE (must_win @ Feb 13 2016, 13:13 ) *
Παιδια ξεχασατε να αναψετε τον απορροφητηρα και μύρισε το... φαγητο

Οποιος γουσταρει να μιλαει καθαρα . Κ
Οποιος δεν ηταν στο γηπεδο χτες να μην μιλαει καθολου

QUOTE (provat @ Feb 13 2016, 10:26 ) *
Οι φημες οργιαζουν.

Δεν μας τις λες και μας που δεν τις ακουμε;
must_win
QUOTE (lykos84 @ Feb 13 2016, 13:56 ) *
Οποιος γουσταρει να μιλαει καθαρα . Κ
Οποιος δεν ηταν στο γηπεδο χτες να μην μιλαει καθολου


Δεν μας τις λες και μας που δεν τις ακουμε;


Δε θελει και πολυ σκεψη. Ομολογω πως δεν ημουν στο γηπεδο αν και ηθελα να ερθω αλλα μονο και μονο το σκορ μπορει κανεις να συμπερανει αρκετα
tommie1983
Αφού με κουφάνατε κ εμένα, όχι τόσο με την ήττα όσο με την διαφορά στην Λυκόβρυση...τα άλλα 2 αποτελέσματα που γνωρίζω.

Καματερό- Κρυονέρι= 61-47, μάλλον αναμενόμενο όταν κατεβαίνεις με 7 παίκτες (με τους μικρούς που πρέπει να πάρουν συμμετοχή)

Πολιτεία- Νίκη Δροσιάς 1, όχι με μεγάλη διαφορά αλλά σβηστά όπως αναμενόταν.

QUOTE (provat @ Feb 13 2016, 10:26 ) *
Οι φημες οργιαζουν.

Τι εννοείς? Αν δεν κάνω λάθος, ο Δίας έχασε και την διαφορά, άρα ξαφνικά παίζεται η πρώτη θέση του ομίλου. Όσο και αν μοιάζει δύσκολο στα υπόλοιπα ματς δεν μπορούμε να αποκλείσουμε στραβοπάτημα.
provat
Βαλιτσακι..
lykos84
QUOTE (must_win @ Feb 13 2016, 14:06 ) *
Δε θελει και πολυ σκεψη. Ομολογω πως δεν ημουν στο γηπεδο αν και ηθελα να ερθω αλλα μονο και μονο το σκορ μπορει κανεις να συμπερανει αρκετα

Εγω ενα πραγμα θα πω. Οποιος αμφισβητει το αποτελεσμα, μπορει να ρωτησει καποιον απο το χαιδαρι αν νιωθει να εχει αδικηθει.
Ειναι πραγματικα κριμα σε ενα φορουμ μπασκετοφιλων να γραφονται τετοιες ηλιθιοτητες.
Ξαναλεω οποιος ηταν στο γηπεδο μπορει να καταλαβει αν το αποτελεσμα οφειλεται στην τεραστια προσπαθεια του καολ αλλα και στην κακη μερα της πολυ καλης κατα τα αλλα ομαδας του δια.
Επισης το ματς εχει βιντεοσκοπηθει και ειναι ανηρτημενο ατο youtube.
ΚΡΙΜΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΜΕ ΗΛΙΘΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ! Μονο και μονο επειδη εσυ δεν. Μπορεις να τα καταφερεις.

http://youtu.be/s3ycTk2tVM0

QUOTE (provat @ Feb 13 2016, 14:32 ) *
Βαλιτσακι..

Ανθρωποι με τις αποψεις σου ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ κανουν στο αθλημα!
Τουλαχιστον γελοιος!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.