Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ ' ΕΣΚΑ - Γ' ΟΜΙΛΟΣ 2015-16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
provat
QUOTE(EAST END @ Feb 26 2016, 14:54 ) *
1ον δεν είμαι εγώ που άρχισα κάτι τέτοιο τις προηγούμενες ημέρες με το θέμα της Λυκόβρυσης αφού ίσα ίσα εγώ ήμουν αυτός που τα κατέκρινε...
2ον όταν είπα για χρήματα εννοούσα οτι σταμάτησαν πιθανά να δίνουν (αν δίνουν) κάποια οδοιπορικά αλλά και σε αυτό ρώτησα γιατί είπα οτι στην Δ εσκα δεν μου φαίνεται εύκολο να δίνουν ομάδες οδοιπορικά..


\
Κατά κόποιο τρόπο εγώ το άρχισα, αλλά ο δικός σου κυκλοφορούσε, και ακομα κυκλοφορεί, με λυμένο ζωνάρι.

Το σχόλιο μου είχε αλλους αποδέκτες.
Οδοιπορικά, παλιά βέβαια, ακόμα και στην Δ ΕΣΚΑ , ξερω ομάδες που έδιναν σε παιδιά που διέθεταν τα αυτοκίνητα τους για τις μετακινήσεις των υπολοίπων στους εκτός έδρας αγώνες και μάζεμα γ...ια τις προπονήσεις. Μιλάμε για ποσό της τάξης των πενηντα ευρω το μήνα. Τωρα δεν ξέρω τι γίνεται, αμφιβάλλω.... Εδώ τα τελευταία χρονια ουτε τα μηνιάτικα στους πρωτοκλασσάτους δεν δίνονται, σε μεγαλύτερες κατηγορίες όμως.
lykos84
QUOTE (must_win @ Feb 26 2016, 17:16 ) *
Ενταξει οχι και σε ολους ρε λυκε


για ενα πραγμα λυπαμαι φιλε υποχρεωτικε νικη,
που ενα κακο ματς στην πολιτεια θα με παει σε μπαραζ.
γιατι 180 φορες να ξαναπαιξω με την πολιτεια θα κερδισω τις 179και θα χασω τη μια που θα παει ολο το συμπαν αναποδα,
απο προετοιμασια αγωνα , τραυματισμους , διαιτησιες αστοχια κλπ κλπ κλπ κλπ
ο ΔΙΑΣ ηταν αξιος αντιπαλος και μας κερδισε δικαια στον πρωτο γυρο που παλι πηγαν ολα αναποδα(τυχαιο αραγε που σε δυο ματς ειχαμε ολες τις ατυχιες μαζι καιτα χασαμε και τα δυο) αλλα ειναι αδικο που μια απο τις δυο ομαδες θα παει στα μπαραζ.
κριμα που δεν γινεται να πετυχεις τριτο απο τον ομιλο σου στα μπαραζ για να βλεπαμε τι φαγητο θα μαγειρευοταν.

Daflr
Πολιτεία-Διας 2 (+10)
tommie1983
ΑΣ ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ- ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ= 43-68
Mr.asxetos
ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 50-51
must_win
QUOTE (lykos84 @ Feb 26 2016, 19:25 ) *
για ενα πραγμα λυπαμαι φιλε υποχρεωτικε νικη,
που ενα κακο ματς στην πολιτεια θα με παει σε μπαραζ.
γιατι 180 φορες να ξαναπαιξω με την πολιτεια θα κερδισω τις 179και θα χασω τη μια που θα παει ολο το συμπαν αναποδα,
απο προετοιμασια αγωνα , τραυματισμους , διαιτησιες αστοχια κλπ κλπ κλπ κλπ
ο ΔΙΑΣ ηταν αξιος αντιπαλος και μας κερδισε δικαια στον πρωτο γυρο που παλι πηγαν ολα αναποδα(τυχαιο αραγε που σε δυο ματς ειχαμε ολες τις ατυχιες μαζι καιτα χασαμε και τα δυο) αλλα ειναι αδικο που μια απο τις δυο ομαδες θα παει στα μπαραζ.
κριμα που δεν γινεται να πετυχεις τριτο απο τον ομιλο σου στα μπαραζ για να βλεπαμε τι φαγητο θα μαγειρευοταν.


Ρε δεν πας να παιξεις και 580 φορες? Καρφι δε μου καιγεται. Η ομαδα που υποστηριζω αγορι μου ειναι εκτος τετραδας. Οποτε επειδη δεν το εχεις καταλαβει ακομα, στα .... μου τι θα κανεις, οσο συνεχιζεις και τσιμπας τοσο ευκολα στα πικαρισματα. Παντως χαιρομαι με οσα γραφεισ γιατι εκτος απο ερριστικος και γραφικος, δειχνεις ποσο σε πονεσε η ηττα που εκανες στην πολιτεια. Ισως επειδη πιστευες οτι μια ηττα του Δια θα σου ηταν αρκετη για την πρωτια. Αμ δε. Πηγαινε στα μπαραζ σου τωρα (γιατι για εκει εισαι) και τουμπεκι.

ΥΓ 1: Πραγματικα κριμα που σε δυο απο τα ελαχιστα μεγαλα ματς που επαιξες φετος βασει της δυναμης των ομαδων (με Δια και Πολιτεια), ησουν τοσο ατυχος, που σου πηγαν ολα στραβα, προετοιμασια, τραυματισμοι, διαιτητες ( w00t.gif ), αστοχια κλπ. Τραγικη συμπτωση για την ομαδα σου. ειδικα σε αυτα τα δυσκολα ντερμπυ. Ποση γκαντεμια πια ρε λυκοβρυση;

ΥΓ2: Αν εισαι παικτης (κυριολεκτικα ή μεταφορικα) καλο θα ηταν να αφησεις το υφακι, να αφησεις τα ερριστικα σχολια και να στρωσεις το μυαλο σου να παιξεις στα μπαραζ. Κι ασε τα υπολοιπα στους αλλους. Αουουουου
tommie1983
QUOTE (Mr.asxetos @ Feb 27 2016, 00:15 ) *
ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 50-51

Πιθανότατα η σημαντικότερη νίκη της χρονιάς για τον Διόνυσο, που είναι ακόμη πιο κοντά στην τέταρτη θέση. Θεωρώ το διπλό στο Καπανδρίτι πιο δύσκολο από το εντός με το Καματερό.
North_gato
QUOTE (tommie1983 @ Feb 27 2016, 13:49 ) *
Πιθανότατα η σημαντικότερη νίκη της χρονιάς για τον Διόνυσο, που είναι ακόμη πιο κοντά στην τέταρτη θέση. Θεωρώ το διπλό στο Καπανδρίτι πιο δύσκολο από το εντός με το Καματερό.



Πιθανόν τα αίτια ειναι η ζώνη αλλά και η αποδυνάμωση του Καπανδριτίου, οπως τουλαχιστον ειδα εγω απο τον αγωνα με την Πολιτεία.
Harys_no gate
QUOTE(must_win @ Feb 27 2016, 11:57 ) *
Ρε δεν πας να παιξεις και 580 φορες? Καρφι δε μου καιγεται. Η ομαδα που υποστηριζω αγορι μου ειναι εκτος τετραδας. Οποτε επειδη δεν το εχεις καταλαβει ακομα, στα .... μου τι θα κανεις, οσο συνεχιζεις και τσιμπας τοσο ευκολα στα πικαρισματα. Παντως χαιρομαι με οσα γραφεισ γιατι εκτος απο ερριστικος και γραφικος, δειχνεις ποσο σε πονεσε η ηττα που εκανες στην πολιτεια. Ισως επειδη πιστευες οτι μια ηττα του Δια θα σου ηταν αρκετη για την πρωτια. Αμ δε. Πηγαινε στα μπαραζ σου τωρα (γιατι για εκει εισαι) και τουμπεκι.

ΥΓ 1: Πραγματικα κριμα που σε δυο απο τα ελαχιστα μεγαλα ματς που επαιξες φετος βασει της δυναμης των ομαδων (με Δια και Πολιτεια), ησουν τοσο ατυχος, που σου πηγαν ολα στραβα, προετοιμασια, τραυματισμοι, διαιτητες ( w00t.gif ), αστοχια κλπ. Τραγικη συμπτωση για την ομαδα σου. ειδικα σε αυτα τα δυσκολα ντερμπυ. Ποση γκαντεμια πια ρε λυκοβρυση;

ΥΓ2: Αν εισαι παικτης (κυριολεκτικα ή μεταφορικα) καλο θα ηταν να αφησεις το υφακι, να αφησεις τα ερριστικα σχολια και να στρωσεις το μυαλο σου να παιξεις στα μπαραζ. Κι ασε τα υπολοιπα στους αλλους. Αουουουου

........( το για το που είμαστε το ξέρουμε εμείς ) αν είσαι ομάδα που είναι εκτός τετράδας δεν καταλαβαίνω την τόση κάψα με τη λυκόβρυση ή δεν πέρασες καλά μαζί μας ή δεν σε υποδεχθήκαμε καλα;;;;(πράγμα που δεν έχει γίνει με κανέναν φέτος) . Υποννοουμένα συνεχιζόμενα δείχνουν εμπάθεια . Ναι γίγαντα με το δία στο πρώτο παιχνίδι έτυχαν όλα τα στράβα δεν θέλουμε να σε πείσουμε με το ζόρι (παρόλο που ο δίας επαναλαμβάνω έχει πάρα πολύ καλή ομάδα). Για την ομάδα σου βέβαια πουθένα σχόλιο σε όλο το forum ....καλά κάνεις ....Μην τσιμπήσεις πικάρισμα είναι.Όπως δεν τσίμπησες και όταν σε ρώτήσαμε απο ποια ομάδα είσαι δεν είσαι υποχρεωμένος βέβαια να απαντήσεις ..συνέχισε το έργο σου και μην τσιμπάς...
North_gato
QUOTE (Harys_no gate @ Feb 27 2016, 17:04 ) *
........( το για το που είμαστε το ξέρουμε εμείς ) αν είσαι ομάδα που είναι εκτός τετράδας δεν καταλαβαίνω την τόση κάψα με τη λυκόβρυση ή δεν πέρασες καλά μαζί μας ή δεν σε υποδεχθήκαμε καλα;;;;(πράγμα που δεν έχει γίνει με κανέναν φέτος) . Υποννοουμένα συνεχιζόμενα δείχνουν εμπάθεια . Ναι γίγαντα με το δία στο πρώτο παιχνίδι έτυχαν όλα τα στράβα δεν θέλουμε να σε πείσουμε με το ζόρι (παρόλο που ο δίας επαναλαμβάνω έχει πάρα πολύ καλή ομάδα). Για την ομάδα σου βέβαια πουθένα σχόλιο σε όλο το forum ....καλά κάνεις ....Μην τσιμπήσεις πικάρισμα είναι.Όπως δεν τσίμπησες και όταν σε ρώτήσαμε απο ποια ομάδα είσαι δεν είσαι υποχρεωμένος βέβαια να απαντήσεις ..συνέχισε το έργο σου και μην τσιμπάς...



Απο την Λυκοβρυση, αν δεν κανω λαθος, τρεις γραφετε εδω..
Και οι τρεις , στον ενα η αλλο βαθμο, εχετε την εντυπωση, οτι ολες οι αλλες ομαδες σας αντιπαθουν. Μηπως κατι εχετε καταλαβει λαθος?
Harys_no gate
QUOTE(North_gato @ Feb 27 2016, 17:50 ) *
Απο την Λυκοβρυση, αν δεν κανω λαθος, τρεις γραφετε εδω..
Και οι τρεις , στον ενα η αλλο βαθμο, εχετε την εντυπωση, οτι ολες οι αλλες ομαδες σας αντιπαθουν. Μηπως κατι εχετε καταλαβει λαθος?

Προσωπικά εγω δεν έχω καταλάβει κάτι τέτοιο. Πιστεύω οτι ούιτε ο must win έχει κάποιο πρόβλημα απλά ίσως έχει γίνει κάτι
σε παιχνίδι και προσπαθώ να καταλάβω τι είναι.. Κατα τα άλλα κανένα πρόβλημα εννοείται. Αν εσύ δεν βλέπεις κάποια δόση ειρωνείας απο τον συγκεκριμένο δεν πειράζει. Πάντως δεν νομίζω οτι ξυπνήσαμε μια μέρα και αρχίσαμε να γράφουμε οτι να ναι σε
ένα forum που μέχρι τότε ήταν άψογο.
North_gato
QUOTE (Harys_no gate @ Feb 27 2016, 18:17 ) *
Προσωπικά εγω δεν έχω καταλάβει κάτι τέτοιο. Πιστεύω οτι ούιτε ο must win έχει κάποιο πρόβλημα απλά ίσως έχει γίνει κάτι
σε παιχνίδι και προσπαθώ να καταλάβω τι είναι.. Κατα τα άλλα κανένα πρόβλημα εννοείται. Αν εσύ δεν βλέπεις κάποια δόση ειρωνείας απο τον συγκεκριμένο δεν πειράζει. Πάντως δεν νομίζω οτι ξυπνήσαμε μια μέρα και αρχίσαμε να γράφουμε οτι να ναι σε
ένα forum που μέχρι τότε ήταν άψογο.


Διαβασε, η καλυερα ξαναδιαβασε, τα posts των τελευταιων εβδομαδων και νομιζω οτι θα συμφωνησεις μαζι μου.
Ο δε must win περισσοτερο απανταει με ενα βαθμο μικροτερο σε ακυρα και εριστικα σχολια υου λυκου, παρα ειρωνευεται την ομαδα σου καθ εαυτου.
must_win
QUOTE (Harys_no gate @ Feb 27 2016, 17:04 ) *
........( το για το που είμαστε το ξέρουμε εμείς ) αν είσαι ομάδα που είναι εκτός τετράδας δεν καταλαβαίνω την τόση κάψα με τη λυκόβρυση ή δεν πέρασες καλά μαζί μας ή δεν σε υποδεχθήκαμε καλα;;;;(πράγμα που δεν έχει γίνει με κανέναν φέτος) . Υποννοουμένα συνεχιζόμενα δείχνουν εμπάθεια . Ναι γίγαντα με το δία στο πρώτο παιχνίδι έτυχαν όλα τα στράβα δεν θέλουμε να σε πείσουμε με το ζόρι (παρόλο που ο δίας επαναλαμβάνω έχει πάρα πολύ καλή ομάδα). Για την ομάδα σου βέβαια πουθένα σχόλιο σε όλο το forum ....καλά κάνεις ....Μην τσιμπήσεις πικάρισμα είναι.Όπως δεν τσίμπησες και όταν σε ρώτήσαμε απο ποια ομάδα είσαι δεν είσαι υποχρεωμένος βέβαια να απαντήσεις ..συνέχισε το έργο σου και μην τσιμπάς...


Νομιζω σε τετοια φορουμ ειναι καλυτερο οσο μπορεις να μη δειχνεις απο ποια ομαδα εισαι. ασε που αν το καταφερεις, σημαινει οτι εχεις παραμεινει οσο το δυνατον αντικειμενικος στα ποστ σου. Τρανο... αντιπαραδειγμα ο λυκος. δεν εχω κανενα προβλημα με τη λυκοβρυση αλλα ομολογω οτι γραφικα και ερριστικα ποστ με δυσαρεστουν. εσυ παντως μια χαρα τα λες.
lykos84
QUOTE (must_win @ Feb 27 2016, 20:45 ) *
Νομιζω σε τετοια φορουμ ειναι καλυτερο οσο μπορεις να μη δειχνεις απο ποια ομαδα εισαι. ασε που αν το καταφερεις, σημαινει οτι εχεις παραμεινει οσο το δυνατον αντικειμενικος στα ποστ σου. Τρανο... αντιπαραδειγμα ο λυκος. δεν εχω κανενα προβλημα με τη λυκοβρυση αλλα ομολογω οτι γραφικα και ερριστικα ποστ με δυσαρεστουν. εσυ παντως μια χαρα τα λες.


Γενικα πισω απο την ανωνυμια ειναι ευκολη η κριτικη και η εκφραση αποψης. Εγω εκθετω ποια ομαδα στηριζω αλλα εδω δεν ειναι οπαδικο φορουμ αλλα ενα φορουμ μπασκετοφιλων. Αρα εγω σου δινω το δικαιωμα να κρινεις την ομαδα μου ενω εσυ κρυβεσαι στην ανωνυμια.
Οσον αφορα την εριστικοτητα οπως λες, κοιτα λιγο τα ποσταρισματα και πες μου αν οποιοσδηποτε απο λυκοβρυση ειχε πει το οτιδηποτε ή αν ειχε προσβαλλει καποιον μεχρι τη στιγμη που καποιος αναφερθηκε με ασχημο και υποτιμητικο τροπο για την νικη επι του ΔΙΑ. Κ οπως ειπα κ τοτε καθε πικαρισμα ειναι καλοδεχουμενο και φυσικα ειναι μεσα στο παιχνιδι οταν ομως αυτο δεν ειναι πικαρισμα αλλα προσβολη σε μια πραγματικα τεραστια προσπαθεια που εφερε ενα ομολογουμενως απροβλεπτο ( για τους εξω απο την λυκοβρυση) αποτελεσμα, τοτε φιλε φυσικα και δεν το δεχομαι.

Τελος για το ματς ΠΟΛΙΤΕΙΑ-ΔΙΑΣ θελω να πω συγχαρητηρια στην πολιτεια που πραγματικα το παλεψε και στην ουσια το τελευταιο λεπτο του 2ου δεκαλεπτου και το τριτο δεκαλεπτο εκριναν το αποτελεσμα και δεν χαριστηκε και πιστευω οτι αν δεν υπηρχαν καποιες τουλαχιστον περιεργες αποφασεις απο τις σφυριχτρες τοτε θα ειχαμε αλλο ματς.

must_win
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 2 (Καλυτερος ο Ατταλος και εχει και κινητρο)
Α.Σ.Ο.Χ. "ΦΟΙΒΟΣ" - ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 1 (Ενα απο τα τελευταια χαρτια του Φοιβου που θεωρητικα διεκδικει τα μπαραζ)
ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ - ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ 1 (Πιο σταθερο το Κρυονερι, εχει ξεφουσκωσει το Καπανδριτι)
ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 1 (χωρις πολλα λογια)
EAST END
QUOTE(must_win @ Mar 3 2016, 10:28 ) *
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 2 (Καλυτερος ο Ατταλος και εχει και κινητρο)
Α.Σ.Ο.Χ. "ΦΟΙΒΟΣ" - ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 1 (Ενα απο τα τελευταια χαρτια του Φοιβου που θεωρητικα διεκδικει τα μπαραζ)
ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ - ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ 1 (Πιο σταθερο το Κρυονερι, εχει ξεφουσκωσει το Καπανδριτι)
ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 1 (χωρις πολλα λογια)


ΩΡΩΠΟΣ-ΑΤΤΑΛΟΣ 2
ΦΟΙΒΟΣ-ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ 2
ΚΡΥΟΝΕΡΙ-ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ 1
ΔΙΑΣ-ΔΡΟΣΙΑ 1
Sak_atak
Καλημέρα,
τα δικά μου προγνωστικά

ΩΡΩΠΟΣ - ΑΤΤΑΛΟΣ 2 (εύκολα ή δύσκολα ο ΑΤΤΑΛΟΣ θα πάρει τη νίκη)
ΦΟΙΒΟΣ - ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ 2 (πολύ καλή ομάδα ο ΦΟΙΒΟΣ αλλά η Λυκόβρυση έχει την εμπειρία)
ΚΡΥΟΝΕΡΙ - ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ 1 (πολύ δυνατοί στην έδρα τους)
ΔΙΑΣ - ΔΡΟΣΙΑ 1
Mr.asxetos
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (2)
ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ - ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ (2)
ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ - ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ (1)
ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ (1)

Καλή αγωνιστική!
lykos84
QUOTE (Sak_atak @ Mar 3 2016, 11:12 ) *
Καλημέρα,
τα δικά μου προγνωστικά

ΩΡΩΠΟΣ - ΑΤΤΑΛΟΣ 2 (εύκολα ή δύσκολα ο ΑΤΤΑΛΟΣ θα πάρει τη νίκη)
ΦΟΙΒΟΣ - ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ 2 (πολύ καλή ομάδα ο ΦΟΙΒΟΣ αλλά η Λυκόβρυση έχει την εμπειρία)
ΚΡΥΟΝΕΡΙ - ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ 1 (πολύ δυνατοί στην έδρα τους)
ΔΙΑΣ - ΔΡΟΣΙΑ 1


ΩΡΩΠΟΣ - ΑΤΤΑΛΟΣ 2 (καλυτερη ομαδα ο ατταλος που ψαχνει θεση στα μπαραζ)
ΦΟΙΒΟΣ - ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ 2 (νεανικη ομαδα ο φοιβος που κυνηγαει τα μπαραζ αλλα δυσκολα θεωρω οτι μπορει να κανει ζημια στον ΚΑΟΛ)
ΚΡΥΟΝΕΡΙ - ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ 1 ( αν και το καπανδριτι ειναι απο τις ομαδες που συμπαθω το κρυονερι στην εδρα του ειναι πολυ δυνατο και ικανο για ολα και με συνδυασμο αποτελεσματων μπορει και μπαραζ)
ΔΙΑΣ - ΔΡΟΣΙΑ 1 ( αν ειναι σοβαρος ο ΔΙΑΣ προβλεπω ευρεια νικη)

Καλη αγωνιστικη χωρις τραυματισμους
tommie1983
QUOTE (lykos84 @ Mar 3 2016, 14:20 ) *
ΩΡΩΠΟΣ - ΑΤΤΑΛΟΣ 2 (καλυτερη ομαδα ο ατταλος που ψαχνει θεση στα μπαραζ)
ΦΟΙΒΟΣ - ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ 2 (νεανικη ομαδα ο φοιβος που κυνηγαει τα μπαραζ αλλα δυσκολα θεωρω οτι μπορει να κανει ζημια στον ΚΑΟΛ)
ΚΡΥΟΝΕΡΙ - ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ 1 ( αν και το καπανδριτι ειναι απο τις ομαδες που συμπαθω το κρυονερι στην εδρα του ειναι πολυ δυνατο και ικανο για ολα και με συνδυασμο αποτελεσματων μπορει και μπαραζ)
ΔΙΑΣ - ΔΡΟΣΙΑ 1 ( αν ειναι σοβαρος ο ΔΙΑΣ προβλεπω ευρεια νικη)

Καλη αγωνιστικη χωρις τραυματισμους

Για το Κρυονέρι δεν υπάρχει πιθανότητα μπαράζ, στην ουσία από την αρχή της χρονιάς, λόγω -4 από έλλειψη παιδικού. Στόχος η νίκη στα 2 ματς, ρεβάνς για την ήττα του πρώτου γύρου στο Καπανδρίτι και το καλύτερο δυνατό με τον Δία, όπως ακριβώς έγινε και με την Λυκόβρυση και την Πολιτεία.

Για τα άλλα 3 ματς
Δίας- Νίκη Δροσιάς 1, χωρίς περαιτέρω σχόλια
Φοίβος- Λυκόβρυση 2, παρότι ο Φοίβος έχει μεγάλο κίνητρο, πάει ακόμη για μπαράζ και είναι δυνατός στην έδρα του, πιστεύω θα το πάρει έστω δύσκολα η Λυκόβρυση.
Ωρωπός- Καματερό 1, θα πάω με την έκπληξη, το Καματερό δεν είναι το ίδιο δυνατό εκτός, επίσης ο Ωρωπός έκανε 2 εντός έδρας νίκες, την μία με τον Φοίβο, βέβαια το γνωστό ερωτηματικό πάντα για το ποιοι και ποσοι θα κατέβουν.
North_gato


ΩΡΩΠΟΣ-ΑΤΤΑΛΟΣ 2
ΦΟΙΒΟΣ-ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ 1
ΚΡΥΟΝΕΡΙ-ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ 1
ΔΙΑΣ-ΔΡΟΣΙΑ 1
ΠΟΛΙΤΕΙΑ-ΡΕΠΟ 2
lykos84
QUOTE (tommie1983 @ Mar 3 2016, 14:55 ) *
Για το Κρυονέρι δεν υπάρχει πιθανότητα μπαράζ, στην ουσία από την αρχή της χρονιάς, λόγω -4 από έλλειψη παιδικού. Στόχος η νίκη στα 2 ματς, ρεβάνς για την ήττα του πρώτου γύρου στο Καπανδρίτι και το καλύτερο δυνατό με τον Δία, όπως ακριβώς έγινε και με την Λυκόβρυση και την Πολιτεία.

Για τα άλλα 3 ματς
Δίας- Νίκη Δροσιάς 1, χωρίς περαιτέρω σχόλια
Φοίβος- Λυκόβρυση 2, παρότι ο Φοίβος έχει μεγάλο κίνητρο, πάει ακόμη για μπαράζ και είναι δυνατός στην έδρα του, πιστεύω θα το πάρει έστω δύσκολα η Λυκόβρυση.
Ωρωπός- Καματερό 1, θα πάω με την έκπληξη, το Καματερό δεν είναι το ίδιο δυνατό εκτός, επίσης ο Ωρωπός έκανε 2 εντός έδρας νίκες, την μία με τον Φοίβο, βέβαια το γνωστό ερωτηματικό πάντα για το ποιοι και ποσοι θα κατέβουν.


ισως ειδα λαθος το προγραμμα και την βαθμολογια . γιατι υπεθεσα με τρεις νικες το κρυονερι και δυο ηττες του διονυσου μπαινει 4 το κρυονερι.
North_gato
QUOTE (lykos84 @ Mar 4 2016, 19:52 ) *
ισως ειδα λαθος το προγραμμα και την βαθμολογια . γιατι υπεθεσα με τρεις νικες το κρυονερι και δυο ηττες του διονυσου μπαινει 4 το κρυονερι.


Ουτε με σφαιρες.
Το Κρυονερι εχει 23 Βαθμους και ακομα δυο αγωνες να δωσει, ενω ο Διονυσος εχει 27 και τρεις αγωνες. Εναν θα τον κερδισει στα χαρτια (Εκαλη) εναν πιθανοτατα θα χασει (Λυκοβρυση) και στον τελευταιο με τον Ατταλο, αναλογα βεβαια με τα αποτελεσματα που θα εχει κι αυτος, θα κριθει η τεταρτη θεση.
North_gato
ΦΟΙΒΟΣ-ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ 60-69
Harys_no gate
Νικη της λυκοβρυσης σε ενα παιχνιδι που μεχρι το τελος ειχε ενδιαφερον. Ο φοιβος ξεκινησε δυνατα η λυκοβρυση επεστρεψε στο ματς και προηγηθηκε και με διψηφιες διαφορες.ο φοιβος επεστρεψε με τη σειρα του και ειχαμε ντερμπι.νομιζω οτι και οι 2 ομαδες παραταχθηκαν με απουσιες. Παρολο που ο διονυσος ειναι η αδυναμια μου στον ομιλο θεωρω οτι ο φοιβος γενικα εχει αδικησει τον εαυτο του. Υπολοιπα αποτελεσματα εχουμε?
tommie1983
ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ- ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ= 61-54

Αν και το Καπανδρίτι δεν απείλησε, αφού στην μεγαλύτερη διάρκεια του ματς η διαφορά ήταν +10, θεωρώ ότι έχουν αδικήσει τους εαυτούς τους και θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον στις 7-8 νίκες. Προσωπικά μου κάνει εντύπωση ότι έχασαν και τα 2 ματς από την Δροσιά. Βέβαια έχουν μαζί με τον Διόνυσο την πιο νεανική ομάδα του ομίλου. Με εξαίρεση έναν βετεράνο, οι υπόλοιποι είναι μέχρι 21-22. Συνεπώς αν μείνουν μαζί και τα επόμενα χρόνια μπορούν να κάνουν πολύ καλές πορείες.
Mr.asxetos
Μετά από μικρή διακοπή έχουμε την προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.

ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 1, το θέλουν και οι δύο πολύ! Η Λυκόβρυση για να είναι ήσυχη σε ενδεχόμενο στραβοπάτημα του Δία και ο Διόνυσος με νίκη σφραγίζει τη θέση του στα μπαράζ.

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1, τα χουμε πει για τον Ωρωπό να μη τα ξαναλέμε.

ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 2, με ενδεχόμενη γκέλα ο Δίας δίνει δικαιώματα στην Λυκόβρυση.

ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ 1, και οι δύο το θέλουν διακαώς! Όποιος το πάρει δεν θα πάει αδιάφορος στην τελευταία αγωνιστική... Θεωρώ πως ο ατταλος θα είναι πιο σοβαρός και θα κερδίσει το σημαντικό αυτό παιχνίδι.

Καλή αγωνιστική!
EAST END
QUOTE(Mr.asxetos @ Mar 17 2016, 10:40 ) *
Μετά από μικρή διακοπή έχουμε την προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.

ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 1, το θέλουν και οι δύο πολύ! Η Λυκόβρυση για να είναι ήσυχη σε ενδεχόμενο στραβοπάτημα του Δία και ο Διόνυσος με νίκη σφραγίζει τη θέση του στα μπαράζ.

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1, τα χουμε πει για τον Ωρωπό να μη τα ξαναλέμε.

ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 2, με ενδεχόμενη γκέλα ο Δίας δίνει δικαιώματα στην Λυκόβρυση.

ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ 1, και οι δύο το θέλουν διακαώς! Όποιος το πάρει δεν θα πάει αδιάφορος στην τελευταία αγωνιστική... Θεωρώ πως ο ατταλος θα είναι πιο σοβαρός και θα κερδίσει το σημαντικό αυτό παιχνίδι.

Καλή αγωνιστική!

ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ-ΔΙΟΝΥΣΟΣ 1
ΠΟΛΙΤΕΙΑ-ΩΡΩΠΟΣ 1
ΚΡΥΟΝΕΡΙ-ΔΙΑΣ 2
ΑΤΤΑΛΟΣ-ΦΟΙΒΟΣ 1
North_gato
QUOTE (Mr.asxetos @ Mar 17 2016, 10:40 ) *
Μετά από μικρή διακοπή έχουμε την προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.

ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 1, το θέλουν και οι δύο πολύ! Η Λυκόβρυση για να είναι ήσυχη σε ενδεχόμενο στραβοπάτημα του Δία και ο Διόνυσος με νίκη σφραγίζει τη θέση του στα μπαράζ.

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1, τα χουμε πει για τον Ωρωπό να μη τα ξαναλέμε.

ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 2, με ενδεχόμενη γκέλα ο Δίας δίνει δικαιώματα στην Λυκόβρυση.

ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ 1, και οι δύο το θέλουν διακαώς! Όποιος το πάρει δεν θα πάει αδιάφορος στην τελευταία αγωνιστική... Θεωρώ πως ο ατταλος θα είναι πιο σοβαρός και θα κερδίσει το σημαντικό αυτό παιχνίδι.

Καλή αγωνιστική!



Σχετικα με το αποτελεσμα Ατταλου με Φοιβο, εχω την εντυπωση οτι ο Φοιβος υστερει σε ενδεχομενη ισοβαθμια με Διονυσο, οποτε αγωνιζεται για εμπειριες και την τιμη των οπλων.
Mr.asxetos
QUOTE (North_gato @ Mar 17 2016, 20:37 ) *
Σχετικα με το αποτελεσμα Ατταλου με Φοιβο, εχω την εντυπωση οτι ο Φοιβος υστερει σε ενδεχομενη ισοβαθμια με Διονυσο, οποτε αγωνιζεται για εμπειριες και την τιμη των οπλων.

Ο Φοίβος έχει κερδίσει δύο φορές τον Διόνυσο.
North_gato
QUOTE (Mr.asxetos @ Mar 18 2016, 00:39 ) *
Ο Φοίβος έχει κερδίσει δύο φορές τον Διόνυσο.



Δικιο εχεις. Δικο μου λαθος...!
North_gato


ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΩΡΩΠΟΣ

Ο Ωρωπος ειδοποιησε και δεν προσηλθε..
Δυστυχως......
Daflr
Κρυονερι-Διας 57-60

wav.gif
tommie1983
ΚΡΥΟΝΕΡΙ- ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ= 57-60

Αν και θεωρητικά δεν έχει ακόμη τελειώσει, συγχαρητήρια στον Δία για την άνοδο. Σήμερα πέρασε το τελευταίο μεγάλο εμπόδιο και φάνηκε από το πόσο δυνατά μπήκαν από την αρχή και το πως το πανυγήρισαν στο τέλος. Πιστεύω ότι ανέβηκε δίκαια. Έχω ξαναγράψει ότι είναι η πιο δουλεμένη ομάδα του ομίλου και η μόνη με τόσο βάθος και 12 ετοιμοπόλεμους παίκτες, ο καθένας με τον ρόλο του.
Εμείς κλείσαμε με θετική εικόνα την χρονιά, και όποιος είδε το σημερινό ματς, όπως κ με Λυκόβρυση και Πολιτεία ξέρει, ότι παρά την έλλειψη βαθμολογικού ενδιαφέροντος τα χτυπήσαμε όλα ανεξαρτήτως αντιπάλου και όλα θα μπορούσαμε να το είχαμε κερδίσει ή χάσει.
dontshoottheref
κέρδισε ο Άτταλος
gspara
QUOTE (dontshoottheref @ Mar 19 2016, 04:35 ) *
κέρδισε ο Άτταλος

ΑΤΤΑΛΟΣ-ΦΟΙΒΟΣ 71-54
Harys_no gate
λυκοβρυση - διονυσος συν 30

Μπραβο στον δια για την αναμενόμενη άνοδο (χωρις να θελω να μειωσω τον ωροπο) και μεγαλο μπραβο στο κρυονερι που ειναι η πιο μαχητικη ομαδα. Περιμεναμε οτι μπορει να γκελαρει ο διας εκει αφου στην εδρα του ειναι πολυ καλο το κρυονερι και τελικα μαλλον δεν ηταν τοσο κακη η εμφανιση μας εκει.........
North_gato
QUOTE (Harys_no gate @ Mar 19 2016, 16:16 ) *
λυκοβρυση - διονυσος συν 30

Μπραβο στον δια για την αναμενόμενη άνοδο (χωρις να θελω να μειωσω τον ωροπο) και μεγαλο μπραβο στο κρυονερι που ειναι η πιο μαχητικη ομαδα. Περιμεναμε οτι μπορει να γκελαρει ο διας εκει αφου στην εδρα του ειναι πολυ καλο το κρυονερι και τελικα μαλλον δεν ηταν τοσο κακη η εμφανιση μας εκει.........



Ο Ωρωπός πως μπλέκεται στην υπόθεση? blink.gif blink.gif
Harys_no gate
QUOTE(North_gato @ Mar 19 2016, 17:03 ) *
Ο Ωρωπός πως μπλέκεται στην υπόθεση? blink.gif blink.gif

Νομιζω οτι παιζει τελευταια αγωνιστικη με δια και εμεις απο την αλλη ουσιαστικα εχουμε τελειωσει ...
North_gato
QUOTE (Harys_no gate @ Mar 19 2016, 17:23 ) *
Νομιζω οτι παιζει τελευταια αγωνιστικη με δια και εμεις απο την αλλη ουσιαστικα εχουμε τελειωσει ...



Τωρα βγαινει νοημα.

Και εγω χωρις ιχνος υποτιμησης θεωρω οτι ο Διας , αν γινει ο αγωνας θα κερδισει, και το αν το λεω γιατι μαλλον ο Ωρωπος αποσυρθηκε.
tommie1983
QUOTE (North_gato @ Mar 19 2016, 18:12 ) *
Τωρα βγαινει νοημα.

Και εγω χωρις ιχνος υποτιμησης θεωρω οτι ο Διας , αν γινει ο αγωνας θα κερδισει, και το αν το λεω γιατι μαλλον ο Ωρωπος αποσυρθηκε.

Ο Δίας παίζει με το Καπανδρίτι την τελευταία αγωνιστική, αν και μικρή σημασία έχει κατά την γνώμη μου. Πρέπει να γίνουν απίθανα πράγματα για να χάσει την άνοδο.
Ref1981
Ο Α.Ο.Λεοντείου ξεκίνησε δοκιμές παικτών για το ανδρικό και εφηβικό τμήμα.Πληροφορίες στο τηλέφωνο 6973983745
EAST END
QUOTE(Ref1981 @ Mar 31 2016, 21:08 ) *
Ο Α.Ο.Λεοντείου ξεκίνησε δοκιμές παικτών για το ανδρικό και εφηβικό τμήμα.Πληροφορίες στο τηλέφωνο 6973983745


οκ
Θα χρειαστεί
tommie1983
Έχουμε αποτελέσματα από χθες? Κυρίως από το Διόνυσος- Καματερό?
gspara
QUOTE (tommie1983 @ Apr 2 2016, 14:16 ) *
Έχουμε αποτελέσματα από χθες? Κυρίως από το Διόνυσος- Καματερό?

Κερδισε ο Διονυσος.
jjc
Νικη για το Καματερο +3

Συνεχιζει ο Διονυσος, που υπερασπιστηκε το +4 του πρωτου ματς
Sak_atak
Κανένα άλλο αποτέλεσμα εχουμε;;;
bball.dim
Από την σελίδα στο f/b του Α.Ο. Διονύσου.
Ματσάρα έγινε...

QUOTE
Α.Ο. Διονύσου 45 – Άτταλος Καματερού 48
Μια γλυκιά ήττα, μια και δίνει πρόκριση στην ομάδα μας που υπερασπιζόταν το +4 του πρώτου αγώνα.
Δύο διαφορετικές, αλλά ισάξιες ομάδες, έδωσαν τον αγώνα για την πρόκριση στα μπαράζ ανόδου με απόλυτο σεβασμό στον αντίπαλο και το άθλημα!
Η κερκίδα γεμάτη από φιλάθλους και των δύο ομάδων, που υποστήριζαν με θέρμη τις ομάδες τους μέσα στα αθλητικά πλαίσια. Όλοι χειροκρότησαν και τις δύο ομάδες στο τέλος.
Δύο διαιτητές επιπέδου, που περιόρισαν τα λάθη και κατάφεραν με τις αποφάσεις τους να δώσουν ρυθμό στο παιχνίδι.
Χιτσκοκικό φινάλε, με την ομάδα που θα πέρναγε στα μπαράζ να αλλάζει 3-4 φορές στο τελευταίο λεπτό.
Ούτε διαμαρτυρίες ούτε καραγκιοζιλίκια ούτε βρισιές από την εξέδρα, αθλητές – παράγοντες και φίλαθλοι έδειξαν ότι έχουν αθλητική παιδεία.
Κάπως έτσι μετατρέπετε ένα πραγματικό ντέρμπι – ένας τελικός, σε γιορτή για το μπάσκετ.
Τεράστια η εμπειρία που αποκτιέται μέσα από τέτοια παιχνίδια για την νεανική ομάδα μας.
Αυτά τα παιχνίδια χτίζουν χαρακτήρες νικητή και αναδεικνύουν το σθένος των νεαρών αθλητών μας. Χρειάζεται συγκέντρωση και ψυχή, με 10 δευτερόλεπτα για τη λήξη, για να εκτελέσεις άψογα το play που υποδείχτηκε στο time-out και να πετύχεις το καλάθι – πρόκριση !
Πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές μας. Συγχαρητήρια και στα παιδιά του Άτταλου, με τον τρόπο που αγωνίστηκαν έδειξαν ότι άξιζαν κι αυτοί μια θέση στα μπαράζ
carlos navarro
Τώρα που η χρονιά έφτασε (σχεδόν) στο τέλος θα ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο στην ομάδα μου, το Δία για την άνοδο. Όλοι πάλεψαν γι'αυτό από την αρχή κι όλοι οι παίχτες (μηδενός εξαιρουμένου) ήταν ανά πάσα ώρα και στιγμή χρήσιμοι. Θεωρώ ότι ήταν δίκαιη η τελική κατάταξη των ομάδων, με μοναδικό αδικημένο το Κρυονέρι. Η παρέα που φτιάχτηκε στο Χαιδάρι ήταν από την αρχή μέχρι το τέλος ο ένας δίπλα στον άλλο και στα εύκολα και στα δύσκολα (υπήρχαν και τέτοια παρά το 19-1). Πάνω απ'όλα όμως το σημαντικότερο μερίδιο το έχει ο προπονητής (που γενικά έχουμε την τάση να τους κράζουμε στα άσχημα και να τους ξεχνάμε στα ευχάριστα). Ο coach Σιγούνας ήταν αυτός που με τη στάση του σε όλη τη διάρκεια της χρονιάς κράτησε τη σοβαρότητα που χρειαζόταν η ομάδα για να πετύχει τους στόχους της και πολλές φορές με το κοουτσάρισμά του κέρδισε παιχνίδια που πήγαιναν να στραβώσουν. Μπράβο λοιπόν σε όλους! Καλή συνέχεια, υγεία κι ελπίζω να ζήσουμε ανάλογες στιγμές και στο μέλλον.
EAST END
QUOTE(carlos navarro @ Apr 6 2016, 21:17 ) *
Τώρα που η χρονιά έφτασε (σχεδόν) στο τέλος θα ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο στην ομάδα μου, το Δία για την άνοδο. Όλοι πάλεψαν γι'αυτό από την αρχή κι όλοι οι παίχτες (μηδενός εξαιρουμένου) ήταν ανά πάσα ώρα και στιγμή χρήσιμοι. Θεωρώ ότι ήταν δίκαιη η τελική κατάταξη των ομάδων, με μοναδικό αδικημένο το Κρυονέρι. Η παρέα που φτιάχτηκε στο Χαιδάρι ήταν από την αρχή μέχρι το τέλος ο ένας δίπλα στον άλλο και στα εύκολα και στα δύσκολα (υπήρχαν και τέτοια παρά το 19-1). Πάνω απ'όλα όμως το σημαντικότερο μερίδιο το έχει ο προπονητής (που γενικά έχουμε την τάση να τους κράζουμε στα άσχημα και να τους ξεχνάμε στα ευχάριστα). Ο coach Σιγούνας ήταν αυτός που με τη στάση του σε όλη τη διάρκεια της χρονιάς κράτησε τη σοβαρότητα που χρειαζόταν η ομάδα για να πετύχει τους στόχους της και πολλές φορές με το κοουτσάρισμά του κέρδισε παιχνίδια που πήγαιναν να στραβώσουν. Μπράβο λοιπόν σε όλους! Καλή συνέχεια, υγεία κι ελπίζω να ζήσουμε ανάλογες στιγμές και στο μέλλον.


Συγχαρητήρια όντως άξια είσαστε 1οι
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.