Help - Search - Members - Calendar
Full Version: FIBA U20 European Championship 2017
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4
xxx-4711
QUOTE(Manimal @ Jul 17 2017, 00:20 ) *
Οι κληρώσεις έγιναν τον Δεκέμβριο. Ως τότε το πιο κοντινό για σύγκριση της δυναμικότητας των ομάδων ήταν το τουρνουά της Φινλανδίας.
Για όσους έχουν αμφιβολία για την δυναμικότητα του κάθε ομίλου ας κάνουν μία σύγκριση, με τα τότε δεδομένα. Ο όμιλός μας των Δεκέμβρη μήνα φάνταζε αρκετά επικίνδυνος.


Ετσι ακριβως
Στην προηγουμενη διοργανωση Γερμανια Τσεχια και Σουηδια πηραν τη 4η, 7η και 10η θεση αντιστοιχα. Σερβια, Γαλλια και Ισραηλ πατωσαν προφανως οι 2 πρωτες επαιξαν με απουσιες. Οι Γερμανοι αν κατεβαιναν και με τους 98αδες θα ηταν απο τα φαβορι.
vmar
QUOTE (Redoctor @ Jul 17 2017, 08:43 ) *
Οι μόνες εξαιρέσεις Φωτσης και Παπανικολάου που έκανα το μπαμ κατευθείαν στο τοπ επίπεδο. Και οι 2 όμως (ειδικά ο φωτσενκο) είχαν τρομερά Αθλητικά προσόντα για Έλληνες παιχτες


Κι ο Φραγκίσκος φυσικά...
Ledas
Eννια και τεταρτο παιζουμε και σήμερα;
Runt
QUOTE (Ledas @ Jul 17 2017, 18:39 ) *
Eννια και τεταρτο παιζουμε και σήμερα;

Yes captain flint
BasketZilla
Στο Όμιλο μας οι Τσέχοι είναι 4οι.
Αν εμείς κερδίσουμε θα έχουμε : Ελλάδα-Σουηδία-Γερμανία-Τσεχία
Αν χάσουμε μέχρι 14 πόντους : Ελλάδα-Γερμανία-Σουηδία-Τσεχία
Αν χάσουμε με 15+ πόντους : Γερμανία-Ελλάδα-Σουηδία-Τσεχία (αυτό το σενάριο προτιμώ 19.gif )

Στον Β Όμιλο οι άνευ Kari Jonsson Ισλανδοί έκαναν το θαύμα τους και κέρδισαν τους Μαυροβουνιώτες.
Λογικά θα δούμε και την Γαλοπούλα να κερδάει τους Γάλλους : Τουρκία-Γαλλία-Ισλανδία-Μαυροβούνιο
Αν κερδίσουν οι Κρουασανοφάγοι : Γαλλία-Τουρκία-Μαυροβούνιο-Ισλανδία

Στον Γ Όμιλο ο MVP της Α Φάσης οδήγησε το Ισραήλ σε νέα νίκη επί της Ουκρανίας.
Το να χάσουν οι Λιέτουβος δεν πολυπαίζει άρα : Ισραήλ-Λιθουανία-Ουκρανία-Λετονία

Στον Δ Όμιλο οι Σλοβένοι κέρδισαν ανέλπιστα τους Ιταλούς. Αυτοί θα είναι 3οι και οι περνάω 10 ώρες την μέρα στον καθρέφτη 4οι σίγουρις. Το ντέρμπι Ισπανία-Σερβία θα καθορίσει τις 2 πρώτες θέσεις. Ελαφρά φαβορί οι Ισπανοί.
Άρα Ισπανία-Σερβία-Σλοβενία-Ιταλία

Στην Φάση των 16 σταυρώνουν χιαστί ο Α με τον Βου Όμιλο και ο Γου με τον Δου.
Πιθανό Σενάριο :

Ελλάδα-Μαυροβούνιο
Σουηδία-Ισλανδία
Γερμανία-Γαλλία
Τσεχία-Τουρκία

Ισραήλ-Ιταλία
Λιθουανία-Σλοβενία
Ουκρανία-Σερβία
Λετονία-Ισπανία

Στα προημιτελικά σταυρώνουμε με τον νικητή Λιθουανίας - Σλοβενίας. Ζόρικο ματσάρισμα. Εδώ περίμενα να βρούμε τον Svi αλλά μας τα χάλασε ο υιος Blatt

Αν κάνουμε ζαβολιά (που δεν παίζει) στους 16 Ισλανδία και μετά με τον νικητή Ισραήλ-Ιταλία. Πιο βατός δρόμος. Τους Ισραηλινούς guard θα τους δείρουν άσχημα οι δικοί μας αν τους πετυχαίναμε.
Ledas
QUOTE (Runt @ Jul 17 2017, 18:51 ) *
Yes captain flint


Thanks my boy silver (δε λεω τομας για να μη μας παρεξηγησουν) smiley.gif

Σημερα το παιχνιδι εχει πιο πολύ ενδιαφέρον μιας και συναντάμε την καλύτερη αντιπαλη ομάδα του ομιλου. Επειδη δεν ειμαι και ο πιο σχετικός σε αυτές τις ηλικίες, ποιος ξεχωρίζει απο τους γερμανους; Εχει αρκετους καλους η κανα δυο; Να ξερω που να κανω φοκους...

YΓ: να βρισκεσαι κρητη να μη μπορείς να πας γήπεδο, και να μην πιανει και η νεα τηλεοραση με καμια μπαναγια... Κουλ
G-arenas
παντως μεχρις στιγμης οι γαλλοι κανουν πλακα στους τουρκους, οι οποιοι απλως δεν κανουν τιποτα! ειδικα ο κορκμαζ κανει πολλα λαθη! δεν ξερω αν καθονται και χανουν για καλυτερη κληρωση, αλλα δεν βλεπονται!

Runt
Ledas Εδω για τα παιχνίδια https://www.youtube.com/user/FIBAWorld

Αν πας στη πρώτη σελίδα του τοπικ μπορείς να διαβάσεις ένα μικρό σχόλιο για κάθε ομάδα από basketzilla. Εγώ σήμερα θα τους δω.
Οι ψηλοί ειναι η δύναμη τους.
Αληθεια ξέρει κάποιος βαθύς γνώστης το wingspan του Καρρά;



Οφ τοπικ αλερτ!
Ο calico jack ήταν ο αγαπημένος μου από τη σειρα. wink.gif
drunk guy
QUOTE(G-arenas @ Jul 17 2017, 19:46 ) *
παντως μεχρις στιγμης οι γαλλοι κανουν πλακα στους τουρκους, οι οποιοι απλως δεν κανουν τιποτα! ειδικα ο κορκμαζ κανει πολλα λαθη! δεν ξερω αν καθονται και χανουν για καλυτερη κληρωση, αλλα δεν βλεπονται!

Πραγματικα το σκορ ειναι 42-21 στο ημιχρονο και ειναι πληρως αντιπροσωπευτικο της εικονας του παιχνιδιου.οι τουρκοι δεν υπαρχουν στην επιθεση καμια λογικη συνεχεια 1v1 δεν πλησιαζουν τη ρακετα των γαλλων ουτε για αστειο.στην αμυνα μια απ τα ιδια δεν μπορουν να παιξουν ουτε καν man to man τους περνανε για πλακα οι γαλλοι η δε ζωνη που εφαρμοσανε σε καποιο σημειο φανηκε εντελως αδουλευτη .κακος ο κορκμαζ , βεβαια πιο πολυ ξενερωμενος μου φαινεται
G-arenas
QUOTE (drunk guy @ Jul 17 2017, 19:56 ) *
Πραγματικα το σκορ ειναι 42-21 στο ημιχρονο και ειναι πληρως αντιπροσωπευτικο της εικονας του παιχνιδιου.οι τουρκοι δεν υπαρχουν στην επιθεση καμια λογικη συνεχεια 1v1 δεν πλησιαζουν τη ρακετα των γαλλων ουτε για αστειο.στην αμυνα μια απ τα ιδια δεν μπορουν να παιξουν ουτε καν man to man τους περνανε για πλακα οι γαλλοι η δε ζωνη που εφαρμοσανε σε καποιο σημειο φανηκε εντελως αδουλευτη .κακος ο κορκμαζ , βεβαια πιο πολυ ξενερωμενος μου φαινεται

βασικα ολη η ομαδα παιζει ξενερωμενα και οχι μονο ο κορκμαζ. δεν ειναι αυτη η πραγματικη διαφορα των ομαδων και για αυτο λεω οτι ολοι ειναι ξενερωμενοι. ο κορκμαζ και ο γιουρτσεβεν ειναι πολυ καλυτεροι απο ολους τους γαλλους ενω και 2-3 ακομα ειναι πολυ καλοι.

ισως να παιζουν και χαλαρα για να κανουν τα στραβα ματια αλλα δεν ξερω. θα δουμε στα νοκ αουτ.
Ledas
QUOTE (Runt @ Jul 17 2017, 19:52 ) *
Ledas Εδω για τα παιχνίδια https://www.youtube.com/user/FIBAWorld

Αν πας στη πρώτη σελίδα του τοπικ μπορείς να διαβάσεις ένα μικρό σχόλιο για κάθε ομάδα από basketzilla. Εγώ σήμερα θα τους δω.
Οι ψηλοί ειναι η δύναμη τους.


Ευχαριστω runt. Το ξερω οτι τα δειχνει η φιμπα στο γουτιουμπ, γιατι ειχαμε ανοιξει συζήτηση και στις προηγουμενες σελιδες. Απο εκει ειδα και τα δυο πρώτα παιχνιδια. Απλα μου την εδωσε που δεν πιανει η τιβι γιατί προτιμουσα να ακουω και καναν σχολιασμό.

Τα κειμενα του μαπσκετζιλα πολύ χρήσιμα και εννοειται πως τα διαβασα. Και με πολύ χιουμορ κιολας. Ελεγα αν εχει καποιος να προσθέσει και κατι παραπάνω για τους γερμανοι ( rolleyes.gif ) να εχουμε μεγαλύτερη εικόνα.
anonym
Το live στο ΝΕΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΡΗΤΗΣ έχει ξεκινήσει ήδη στο youtube (σε 30 λεπτά ξεκινάει ο αγώνας)

Watch Live Germany vs Greece at the FIBA #FIBAU20 European Championship 2017

και εδώ όλος ο χθεσινός αγώνας (μετά το 50ο λεπτό)

Greece Vs Sweden Live #FIBAU20 European Championship 2017
BasketZilla
Στην δικιά μας πλευρά του bracket έχουν μαζευτεί :

Ισπανία ή Σερβία / Τουρκία / Γερμανία / Λετονία και Ελλάδα / Λιθουανία / Μαυροβούνιο / Σλοβενία

Στην άλλη πλευρά :

Σερβία ή Ισπανία / Γαλλία / Ουκρανία / Τσεχία και Ισραήλ / Ιταλία / Ισλανδία / Σουηδία

Ο 2ος του δικού μας Ομίλου είναι οι Σουηδοί αν κερδίσουμε. Αν κερδίσουν οι Γερμανοί μέχρι 14 πόντους αυτοί θα είναι 2οι. Με 15+ πόντους εμείς

Εννοείται ότι το σύστημα με τα knock out από την Φάση των 16 είναι για κλωτσές 68.gif

Ο διάδοχος στην αγαρμποσύνη - ατσαλοσύνη και μουσκαρίαση του Omer Asik (και αυτός θα βρει κάνα κορόιδο στο ΝΒΑ να του δώσει κάνα 50ρι μύρρια) ο 1999ρης 210 Ragip Atar μπορεί να τσάκισε τον κακομοίρη τον Kari Jonsson χθες αλλά έκανε αυτό μετά το ματς


41.gif (τον πήγαν και στο νοσοκομείο και πίσω στο ξενοδοχείο μετά)

Υ.Γ. Οι Τούρκοι με τις σαχλαμάρες με τους εκβιασμούς στους παίκτες παρουσιάζουν εικόνα κωλοχανείου. Στην Εθνική μόνο όποιος θέλει. Με το ζόρι εγώ δεν θέλω να παίζει κανείς.
kotzito
Πρώτη φορά νομίζω βλέπω ομάδα να έχει κατεβάσει σχήμα με 4 guard και 1 forward για αρκετή ώρα 69.gif
D-Wade
QUOTE(kotzito @ Jul 17 2017, 22:56 ) *
Πρώτη φορά νομίζω βλέπω ομάδα να έχει κατεβάσει σχήμα με 4 guard και 1 forward για αρκετή ώρα 69.gif

Η αλήθεια είναι ότι παίζουμε πολύ ώρα με 4 guards 1 forward και 3 κοράκια smiley.gif
gerorge
QUOTE (D-Wade @ Jul 17 2017, 23:06 ) *
Η αλήθεια είναι ότι παίζουμε πολύ ώρα με 4 guards 1 forward και 3 κοράκια smiley.gif



Κι εγω αυτο σκεφτομουνα,και ελεγα μαλλον ιδεα μου θα ναι.Στο πρωτο αφησαν τους Γερμανους να χτυπανε και στο δευτερο αφησαν εμας.
ggrilik
ΡΗΤΟΡΙΚΌ KOYIZ: ποιού παίκτη είναι η ακτινογραφία.

Giannis83
Ευχαριστούμε πολύ τους Γερμανούς για το απίστευτο πάθος τους σήμερα. Νομίζω μας πρόσφεραν την καλύτερη δυνατή προπόνηση πριν τα νοκ-άουτ παιχνίδια.
drunk guy
μου φαινεται πολυ αστειο οτι γυρισαμε το ματς εχοντας στην πενταδα 4 γκαρντ και ενα forward για 15 λεπτα.Οι γερμανοι δεν ηξεραν τι να κανουν ζητημα ειναι αν ποσταραν 2 φορες για να εκμεταλλευτουν μις ματς που ειχαν συνεχεια απεναντι μας +μας βοηθησε λιγο η διαιτησια στο β ημιχρονο ωστε να παιξουμε πολυ σκληρη αμυνα.Συγχαρητηρια στα παιδαι και στον προπονητη μου δοκιμασε κατι τοσο ριψοκινδυνο
djibriliant
Ιδεα μου 'η οι γερμανοι ειναι και πολυ $%@παλιοπαιδα? Επεσε πολυ trashtalking και ξυλο, είδικα στον Λουντζη ο οποιος δεν μασησε. Επειδη δεν ειδα το πρώτο ημιχρονο, επαιζαν χαλια οι ψηλοί μας και παίζαμε με αυτο το σχημα στο δευτερο? Στο τέλος φανηκε να ανεβαίνει και ο Χαραλαμπόπουλος, ενω ο Κονιαρης δειχνει να ειναι σε άλλο επίπεδο πλεον.
BasketZilla
Σήμερα παίξαμε υδραυλικό .... μπάσκετ cool.gif



34-24 τα φάουλ και 26 λάθη οι Γερμανοί. Στα ριμπάουντ πάντως μας ξεπάτωσαν 42-25 με 14 επιθετικά !

Εγώ τα έλεγα πριν ξεκινήσει το τουρνουά. Θα μας πάει καροτσάκι μέχρι τα ημιτελικά τουλάχιστον.

Μέρες 1995 ξανά

2ο συνεχόμενο ματς που ήταν εξαιρετικός ο Παπαθεοδώρου. Αν έκανε κάνας Ντούντα ή Ζέλικο το τρικ με το 4-1 θα γραφόντουσαν διθύραμβοι.
Ledas
Παντως ότι αυτή η γερμανία έχασε από αυτην την σουηδία μου φαινεται περίεργο.

Οκ, μπορεί να μην κερδισε η γερμανία, αλλα στην καρδιά μου μερικοί παιχτες της καταφέραν να κερδίσουν τα πρωτεία στην αντιπάθεια. Ο μουσκουλοδείκτης και μασελοδείκτης βαγκνερ και ο κραμερ (τουλάχιστον η ταινια κραμερ vs κραμερ ειναι συμπαθεια μεγάλη). Ειδικα ο βαγκνερ αν συνεχισει σε υψηλο επίπεδο τον κοβω να κερδιζει κατα κρατος σε αντιπαθεια τον ναβαρο και τον ρουντι (αν και δυσκολο αυτό tongue.gif tongue.gif tongue.gif ).

Ομολογώ ότι η εμπειρία για να απολαύσουμε μπασκετακι σημερα δεν ηταν και η καλύτερη. Απο τη μια τα λινκ της νεας τηλεορασης να κολλανε, οποτε αναγκαστικά λινκ της φιμπα και να ακους τα πιτσιρικια να φωναζουν ντιφενς ακομα και οταν παιζουμε επιθεση και ''δεν πειραζει'' ακομα και οταν ημασταν μπροστά και βαζαμε καλάθια (τα αγαπαω τα παιδια εγώ rolleyes.gif ). Απο την αλλη φασιστακια να βριζουν ασυστολα στο γιουτιουμπι (ευτυχως υπηρχε η επιλογή για αποκρυψη τσατιού). Συν οτι στο τελος βλεπαμε ξυλο και οχι μπασκετ και πολλά νεύρα.

Αγωνιστικά, ο αγραβανης παρκαριστηκε και πηρε χρόνο πολυ ο χαραλαμπο. Δεν ειχαν μεγαλο ρόλο χρηστίδης και καρρας σήμερα, ενω δεν θυμαμαι να μπηκε και ο ταταρης. Περιμενα απο τη στιγμη που η φροντλαιν τους ηταν γεμάτη, να παιξουν περισσότερο. Μαλλον προτιμουσαν να τους χτυπήσουν στα ποδια.

Θεωρώ οτι ο χαραλαμπόπουλος εχει μεινει στασιμος. Εννοειται πως βοηθάει, αλλα σε καμία περίπτωση δεν παιζει σαν σταρ που ετσι αντιμετωπίζεται σε αυτές τις ηλικίες. Ο κονιαρης ειναι οτι πιο ωραιο βλεπω εγώ στην εθνική. Παιχτουρα. Μακαρι να συνεχίσει το παιδι ετσι και στο μελλον θα εχει λαμπρη καριέρα. Ξεχωριζει σε συγκριση με τους αλλους.

ΥΓ: ggrilik στειλε πμ με απαντηση στο ρητορικό σου ερώτημα γιατί εγώ δεν την κατεχω.
gerorge
QUOTE (Ledas @ Jul 17 2017, 23:29 ) *
Παντως ότι αυτή η γερμανία έχασε από αυτην την σουηδία μου φαινεται περίεργο.

Οκ, μπορεί να μην κερδισε η γερμανία, αλλα στην καρδιά μου μερικοί παιχτες της καταφέραν να κερδίσουν τα πρωτεία στην αντιπάθεια. Ο μουσκουλοδείκτης και μασελοδείκτης βαγκνερ και ο κραμερ (τουλάχιστον η ταινια κραμερ vs κραμερ ειναι συμπαθεια μεγάλη). Ειδικα ο βαγκνερ αν συνεχισει σε υψηλο επίπεδο τον κοβω να κερδιζει κατα κρατος σε αντιπαθεια τον ναβαρο και τον ρουντι αν και δυσκολο αυτό tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Ομολογώ ότι η εμπειρία για να απολαύσουμε μπασκετακι σημερα δεν ηταν και η καλύτερη. Απο τη μια τα λινκ της νεας τηλεορασης να κολλανε, οποτε αναγκαστικά να ακους τα πιτσιρικια να φωναζουν ντιφενς ακομα και οταν παιζουμε επιθεση και ''δεν πειραζει'' ακομα και οταν ημασταν μπροστά και βαζαμε καλάθια (τα αγαπαω τα παιδια εγώ rolleyes.gif ). Απο την αλλη φασιστακια να βριζουν ασυστολα στο γιουτιουμπι (ευτυχως υπηρζε η επιλογή αποκρυψη τσατιού). Συν οτι στο τελος βλεπαμε ξυλο και οχι μπασκετ και πολλά νεύρα.

Αγωνιστικά, ο αγραβανης παρκαριστηκε και πηρε χρόνο πολυ ο χαραλαμπο. Δεν ειχαν μεγαλο ρόλο χρηστίδης και καρρας σήμερα ενω δεν θυμαμαι να μπηκε και ο ταταρης. Περιμενα απο τη στιγμη που η φροντλαιν τους ηταν γεμάτη, να παιξουν περισσότερο. Μαλλον προτιμουσαν να τους χτυπήσουν στα ποδια.

Θεωρώ οτι ο χαραλαμπόπουλος εχει μεινει στασιμος. Εννοειται πως βοηθάει, αλλα σε καμία περίπτωση δεν παιζει σαν σταρ που ετσι αντιμετωπίζεται σε αυτές τις ηλικίες. Ο κονιαρης ειναι οτι πιο ωραιο βλεπω εγώ στην εθνική. Παιχτουρα. Μακαρι να συνεχίσει το παιδι ετσι και στο μελλον θα εχει λαμπρη καριέρα. Ξεχωριζει σε συγκριση με τους αλλους.

ΥΓ: ggrilik στειλε πμ με απαντηση στο ρητορικό σου ερώτημα γιατί εγώ δεν την κατεχω.



O Kramer μ αρεσε και μενα για το σουτ του,αλλα ακομα περισσοτερο για το πως εβγαινε απο τα σκριν και πως σηκωνοταν μετα μπροστα σε αντιπαλο.Οι ψηλοι μας μαλλον ηταν οι ατυχοι της υποθεσης γιατι οι ρεφς στο πρωτο τους αφησαν να φανε αρκετο ξυλο σε αντιθεση με το δευτερο.Ο Χαραλαμποπουλος πιθανολογω δεν φαινεται τοσο κυριαρχος λογω του τραυματισμου και οχι λογω στασιμοτητας.Εχει φτασει στο σημειο πλεον να πρεπει να παιξει σε σοβαρο επιπεδο ωστε να φανει επακριβως ποιες ειναι οι επιπλεον αδυναμιες του και να τις δουλεψει περισσοτερο.Παιζοντας απεναντι σε συνομηλικους του φαινεται ως ο τελειος παικτης και αυτο δεν τον βοηθαει ιδιαιτερα να βελτιωθει.Ο Ταταρης πιστευω πιο πολυ για χαρη του rotation και της ξεκουρασης των αλλων 2 μπηκε στα προηγουμενα παιχνιδια.Πιστευω οτι αν δεν γινοταν στην Κρητη θα το χαναμε το ματς ισως και την διαφορα που θελαμε
benchwarmer
QUOTE(BasketZilla @ Jul 17 2017, 23:27 ) *
Αν έκανε κάνας Ντούντα ή Ζέλικο το τρικ με το 4-1 θα γραφόντουσαν διθύραμβοι.



65.gif 65.gif 65.gif



Αύριο ξεκούραση και από μεθαύριο τα σημαντικά:
http://www.fiba.com/europe/u20/2017/groups#tab=brackets
BasketZilla
Ο Kramer είναι η αγαπημένη μου περίπτωση.

Σλοβάκος που έπαιξε με την Αυστριακή U16 σε Ευρωμπάσκετ και τώρα πήρε μεταγραφή για την Γερμανία blech.gif

KingCrimson
Yπερβαση στο 2ο οκ αλλα εκτος Ελλαδας αυτο το ματσακι δε το παίρναμε τωρα μη δουλευόμαστε και μεταξύ μας, σφυριξε 100 φαουλ υπερ μας στο 2ο icon_drunk.gif
djibriliant
QUOTE (BasketZilla @ Jul 17 2017, 23:43 ) *
Ο Kramer είναι η αγαπημένη μου περίπτωση.

Σλοβάκος που έπαιξε με την Αυστριακή U16 σε Ευρωμπάσκετ και τώρα πήρε μεταγραφή για την Γερμανία blech.gif

Γεννημένος απο κογκολεζα μητέρα και ιρακινο πατερα-Βικτωρας Κλωναριδης φαση? icon_drunk.gif
ggrilik
QUOTE (Ledas @ Jul 17 2017, 23:29 ) *
Θεωρώ οτι ο χαραλαμπόπουλος εχει μεινει στασιμος. Εννοειται πως βοηθάει, αλλα σε καμία περίπτωση δεν παιζει σαν σταρ που ετσι αντιμετωπίζεται σε αυτές τις ηλικίες. Ο κονιαρης ειναι οτι πιο ωραιο βλεπω εγώ στην εθνική. Παιχτουρα.


ο χαραλαμπό εμένα μ'αρέσει. Κι επειδή μοιάζει να έχει το μυαλό μες το κεφάλι του κι όχι εκτος, δεν ανησυχώ για την εξέλιξή του. Το αυτό και για Κόνιαρη.
Αυτός που περίμενα/ήλπιζα να έχει μεγαλύτερη βελτίωση ειναι ο Λούντζης. Αλλά αρχή ειν ακόμα. Ας περιμένουμε.

Πάντως ο BasketZilla μας είχε προϊδεάσει πως θα δούμε πολύ smallball απ την εθνική μας αλλά τόσο πολύ δεν το περίμενα 77.gif
xxx-4711
15 ποντους ο Διπλαρος σε 10 λεπτα. Δικαιωθηκε παλι ο G-arenas
Υποτιθεται οι διατητες σφυριζαν υπερ μας αλλα φορτωσαν το Διπλαρο σε χρονο d-t με 4 φαουλ συν κατι αλλες φασεις καθαρο κοψιμο Χαραλαμπο κτλπ.
Βεβαιος αποκλεισμος στους 8 απο τους Λιθουανους, οσο και να χτυπιεται ο πατερουλης στην εξεδρα. Χαλαρωσε ανθρωπε μου εισαι και καποιος ηλικιας.
anonym
Αρχίζει να θυμίζει το 2009 στη Ρόδο

http://archive.fiba.com/pages/eng/fa/team/...statistics.html

Μόνο που τότε δεν είχαμε πάει τόσο καλά στην αρχή (είχαμε χάσει από τους Γάλλους με 10 πόντους).

Μπόγρης - Χρηστίδης
Παππάς - Κόνιαρης
Σλούκας - Μουράτος
Παπανικολάου - Χαραλαμπόπουλος
Κασελάκης - Καρράς
Γιαννόπουλος - Δίπλαρος
Μάντζαρης - Σκουλίδας
Γιάνκοβιτς - Μιλεντίγιεβιτς
Gkos
https://www.youtube.com/watch?v=XrfMzQ41uIY 62-60 οι Γερμανοι νικανε Τουρκία και 5 λεπτά ακόμα ....
drunk guy
πειτε μου οτι δεν το κανουν αυτο οι γερμανοι!!!!!!!!!!!
εχει μεινει 1:12 νικανε για 6 και κανουν 3!!!!! συνεχομενες φορες λαθος στην επαναφορα και ισοφαριζουν οι τουρκοι!

edit:τριποντο και φαουλ απο το σναιντερ!
Gkos
Χαμος 78-74 οι Γερμανοι πολυ κοντα πλεον
Anubis
Μεσα σε 20 δευτερολεπτα εχασαν οι Γερμανοι διαφορα 8 ποντων, τελικα νικησαν με 77-80
Gkos
edit: Τουρκια αποχαιρετησε και δίκαια κιολας .
drunk guy
ρεσιταλ αυτοκτονιας οι 2 ομαδες .αρχικα οι γερμανοι με τις 3 συνεχομενες λανθασμενες επαναφορες ,στη συνεχεια οι τουρκοι δεχονται τριποντο +φαουλ και στα 32 δευτερα ενω χανουν με 2 ποντους για καποιο λογο αντι να παιξουν καθαρη αμυνα και να τα παιξουν ολα για ολα στην τελευταια επιθεση, ριψοκινδυνευουν να κλεψουν τη μπαλα απ τους γερμανους με αποτελεσμα να δεχθουν καρφωμα.τελικο σκορ 80-77 δικαια νικη για τη Γερμανια
wike side
Σκληροί αλλά ολίγον άτεχνοι οι Montenegro ...
Putnam
αυτος που φωναζει μετα απο καθε πετυχημενη φαση των δικων μας απο τα μεγαφωνα του γηπεδου ειναι ο ιδιος που εχει ο ολυμπιακος στο ΣΕΦ?


*κακο ματς ειδικα στο β δεκαλεπτο, χαραλαμπης στο ρελαντι οαση μεσα στη γενικοτερη αμπαλιαση, πρεπει να χασαμε 8-10 ποντους προβαδισμα απο αστοχα ελευθερα λει απ, ειδικα ο μουρατος εχει θεμα οταν παιρνει φορα και ξεχναει να φρεναρει με αποτελεσμα να μην κοντρολαρει το σωμα του
drunk guy
QUOTE(Putnam @ Jul 19 2017, 22:02 ) *
αυτος που φωναζει μετα απο καθε πετυχημενη φαση των δικων μας απο τα μεγαφωνα του γηπεδου ειναι ο ιδιος που εχει ο ολυμπιακος στο ΣΕΦ?

ωωω ναι
wike side
Χειρότερο παιχνίδι δεν θα μπορούσαμε να δούμε
Gkos
Πλάκα πλάκα το βλέπω στο ζάπινγκ και νομίζω έχει κολλήσει το σκορ !!!

49-45 ΚΑΙ ΠΆΕΙ ΓΙΑ ΝΤΈΡΜΠΙ...
drunk guy
πολυ κακη εμφανιση στατικοι χωρις πλανο στην επιθεση κραταμε την καλη αμυνα και τη νικη και προχωραμε.δυσκολα τα πραγματα με λιθουανια
Flinafim
Πολύ φθηνά τη γλίτωσε ο εκλεκτός των μίντια...
gerorge
QUOTE (Flinafim @ Jul 19 2017, 23:25 ) *
Πολύ φθηνά τη γλίτωσε ο εκλεκτός των μίντια...



Ποιος ειναι ο εκλεκτος των μιντια;
Gkos
Στον πάγκο κάθεται...
gerorge
QUOTE (Gkos @ Jul 19 2017, 23:46 ) *
Στον πάγκο κάθεται...



Λιμνιατης;Γιατι ο Παπαθεωδορου ορθιος ειναι smiley.gif
KingCrimson
Στο τσακ παντως σημερα ετσι? smiley.gif
Ενα σοβαρο ψηλό να μπορεί στοιχειωδώς ... να ποστάρει να χε το Μαυροβουνιο...και θα τους κυνηγούσε ο Βασιλακο μέχρι τα Χανιά

Aληθεια ο προπονητης του Μαυροβουνιου καταλαβε κανενας γιατι αποβλήθηκε ??
SteveNashidis
Δεν έχω πλήρη εικόνα ( πέρα από μερικά δεκάλεπτα) , καθώς δεν είδα όλα τα ματς από την αρχή μέχρι το τέλος.
Υπάρχει λίγο μπρώξιμο της έδρας ή μου φαίνεται; Λίγο τα τελευταία λεπτά με Γερμανία και Μαυροβούνιο , μου κίνησαν την περιέργεια να ρωτήσω.
Putnam
QUOTE (KingCrimson @ Jul 20 2017, 00:08 ) *
Στο τσακ παντως σημερα ετσι? smiley.gif
Ενα σοβαρο ψηλό να μπορεί στοιχειωδώς ... να ποστάρει να χε το Μαυροβουνιο...και θα τους κυνηγούσε ο Βασιλακο μέχρι τα Χανιά

Aληθεια ο προπονητης του Μαυροβουνιου καταλαβε κανενας γιατι αποβλήθηκε ??


εφαγε 2 συνεχομενες τεχνικες για διαμαρτυρια, δεν ξερω αν αυτο απο μονο του επιφερει και αποβολη απο τον παγκο


σκουλιδας επαιξε κατω απο 2λεπτο, γιατι??
KingCrimson
QUOTE(Voyager @ Jul 19 2017, 23:39 ) *
Δεν έχω πλήρη εικόνα ( πέρα από μερικά δεκάλεπτα) , καθώς δεν είδα όλα τα ματς από την αρχή μέχρι το τέλος.
Υπάρχει λίγο μπρώξιμο της έδρας ή μου φαίνεται; Λίγο τα τελευταία λεπτά με Γερμανία και Μαυροβούνιο , μου κίνησαν την περιέργεια να ρωτήσω.


A μπαααα καθόλου .. ιδέα σου θα ναι

QUOTE(Putnam @ Jul 19 2017, 23:40 ) *
εφαγε 2 συνεχομενες τεχνικες για διαμαρτυρια, δεν ξερω αν αυτο απο μονο του επιφερει και αποβολη απο τον παγκο


σκουλιδας επαιξε κατω απο 2λεπτο, γιατι??


ναι ειναι λιγο θεμα το τι ακριβως εγινε
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.