Help - Search - Members - Calendar
Full Version: FIBA U20 European Championship 2017
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4
Redoctor
Οι φήμες ότι η διαιτησία είναι λίγο καλύτεροι απ'το Ακρόπολις ευσταθούν;
Γενικα αυτή την φουρνιά την έχει προωθήσει αρκετά η ΕΟΚ

2015 υ18-> Βολος
2016 division Β u20 -> Χαλκίδα (παραλίγο να μην ανεβούμε κιόλας)
2017 u20-> κρητη

Επίσης
Το υ20 εχει γίνει 2009 ροδο ,2014 Κρήτη

Κατα τ'άλλα Ευρωμπάσκετ ανδρών Έχουμε να δούμε από το 1995
yorgos
QUOTE(Redoctor @ Jul 20 2017, 01:25 ) *
Οι φήμες ότι η διαιτησία είναι λίγο καλύτεροι απ'το Ακρόπολις ευσταθούν;
Γενικα αυτή την φουρνιά την έχει προωθήσει αρκετά η ΕΟΚ

2015 υ18-> Βολος
2016 division Β u20 -> Χαλκίδα (παραλίγο να μην ανεβούμε κιόλας)
2017 u20-> κρητη

Επίσης
Το υ20 εχει γίνει 2009 ροδο ,2014 Κρήτη

Κατα τ'άλλα Ευρωμπάσκετ ανδρών Έχουμε να δούμε από το 1995

Όλο τουριστικά μέρη βλέπω. Φέρτε ένα ευρωμπάσκετ στην Άμφισσα να ανακατευτεί το σύμπαν ρε σωληνάνθρωποι.
ggrilik
Περιμένω πως και πως μια σούμα απο BasketZilla με αναφορά σε Ισλανδία και Ισραήλ.

Στους Ισλανδούς πάντως -αν σκεφτεί κανεις πόσο μικρή είναι η χώρα και πόσο μικρή παράδοση έχει στο μπάσκετ - νομίζω αξίζει ένα τεράστιο ρεσπέκτο 77.gif 77.gif 77.gif
Gkos
Ο συνοδοιπορος BasketZilla λογικα δεν αντεξε το υπερθεαμα εχτες βραδυ και πηγε μπανακι να συνελθει!

QUOTE (gerorge @ Jul 19 2017, 22:54 ) *
Λιμνιατης;Γιατι ο Παπαθεωδορου ορθιος ειναι smiley.gif



Το σκεφτηκα να διευκρινισω αλλα νταξει δεν χρειαζοταν νομιζα wink.gif
drunk guy
QUOTE(Putnam @ Jul 20 2017, 00:40 ) *
εφαγε 2 συνεχομενες τεχνικες για διαμαρτυρια, δεν ξερω αν αυτο απο μονο του επιφερει και αποβολη απο τον παγκο


σκουλιδας επαιξε κατω απο 2λεπτο, γιατι??

στις 2 τεχνικες ποινες ο προπονητης αποβαλλεται ετσι ειναι ο κανονισμος.
Τωρα για σκουληδα δεν ηταν μονο χθες αλλα γενικο φαινομενο.αν εξαιρεσεις το πρωτο ματς ισως δεν τον εμπιστευεται πολυ ο παπαθεοδωρου.ακομα και στο ματς με τη γερμανια οταν και επαιξε small ball δεν εβαλε καν το σκουληδα στο 4 αλλα επελεξε να τη βγαλει με 4 γκαρντ και το χαραλαμποπουλο.αν θες την αποψη μου ο σκουληδας εχει μεινει στασιμος τον παρακολουθουσα και φετος στην u21 της αεκ και δεν μπορω να πω οτι απεδωσε τα αναμενομενα
Stojako
QUOTE (yorgos @ Jul 20 2017, 04:49 ) *
Όλο τουριστικά μέρη βλέπω. Φέρτε ένα ευρωμπάσκετ στην Άμφισσα να ανακατευτεί το σύμπαν ρε σωληνάνθρωποι.


Ιτέα φίλε, ποιος τρέχει Άμφισσα καλοκαιριάτικα χαχαχα biggrin.gif
BasketZilla
Μπα, έβλεπα το ματσάκιο με 39 πυρετό.

Κάποια στιγμή με πήρε ο ύπνος όχι από την ίωση βέβαια tongue.gif

Μου θύμισε τον προημιτελικό με την Γαλλία το 2013 που είχαν κερδίσει οι 1997ρηδες με 42-38.

Προημιτελικοί

Ισραήλ-Ισλανδία 14.30
Με τους Ιταλούς ζορίστηκαν οι Ισραηλινοί και οι Ισλανδοί είναι παρόμοια ομάδα. Στο ζωγραφιστό με τον Hlinason απαγορεύεται η είσοδος γενικά άρα τρίποντο και άγιος ο θεός. Μιλάμε βέβαια για μια ομάδα που βάζει 10-11 3π σε κάθε ματς με 40+%. Αν πάει στους 60-65 πόντους έχουν κάποιες ελπίδες οι Ισλανδοί.


Ισπανία-Γερμανία 16.45
Οι Γερμανοί είναι σκληροτράχηλοι, έχουν καλή frontline αλλά φαβορί είναι οι Ισπανοί. Παίζουν ομαδικά, σουτάρουν εξαιρετικά και είναι καλοί αμυντικά. Ο Yusta είναι σε σούπερ κατάσταση και δεν θα με παραξενέψει να έχει ρόλο φέτος στην Real. Μόνο αν τους αφήσουν οι διαιτητές να πλακώσουν στο ξύλο τους Ισπανούς έχουν ελπίδες οι Γερμανοί.

Σερβία-Γαλλία 19.00
Οι Σέρβοι παρουσιάζονται πολύ σοβαροί στο τουρνουά σε αντίθεση με ότι περίμενα. Οι Γάλλοι είναι σαφέστατα πιο αθλητικοί και καλύτεροι αμυντικά αλλά το ταλέντο των Σέρβων δεν το έχουν. Φαβορί οι Σέρβοι και ειδικά όσο ψηλότερα πάει το σκορ. Εδώ όμως κάτι μου λέει ότι θα τους ζορίσουν οι Γάλλοι.

Ελλάδα-Λιθουανία 21.15
Αντί να πάω να δω το ματσάκι θα είμαι πάλι με το τσάι στο χέρι biggrin.gif Και κάτι μου λέει ότι δεν θα υπάρχει λόγος να πάω το ΣΚ. Πάντα ήμασταν δυσκοίλια ομάδα επιθετικά και το μεγάλο όπλο αυτής της γενιάς ήταν η τρομερή της άμυνα. Ο μόνος που μπορεί να τραβήξει το κάρο επιθετικά είναι ο Χαραλάμπης και αυτός δεν είναι 100%. Οι Λιθουανοί έχουν σούπερ δίδυμο ψηλών , βαράνε αβέρτα από το τρίποντο αλλά έχουν rotation μόλις 7 παικτών. Φορτώνονται άνετα με φάουλ δηλαδής icon_wave.gif
60-40 οι Λιθουανοί.
Runt
Ναι 60-40 και πολύ μας είναι. Με small ball τους Λιθουανούς δεν τους περνάς κι ας μη κάνουν κι αυτοί σούπερ τουρνουά. Χρηστίδης και Σκουλιδας πρέπει να πάρουν περισσότερο χρόνο να μαζέψουν κάνα σκουπιδι. Εχθές δεν άντεξα να το δω ολοκληρο.
Ελπίζω σήμερα να παίξουμε στοιχειωδώς καλύτερα κι ας χάσουμε.

Έβλεπα Ισραήλ - Ισλαντ πριν λίγο. Eυκολα το Ισραήλ με τον Blatt να είναι σχετικα μέτριος θα έλεγα (15π με 1/4 τρπ. 7ρ, 6ασ biggrin.gif ). Τους έχω ικανούς για όλα, μέχρι και να το σηκώσουν.
Zoys
+1 φάουλ στον Vazecha13 για χαρακτηρισμούς που δεν αρμόζουν στο forum...
wike side
Α ρε Παπατζόν,που είσαι;;;;;;;;
G-arenas
ολα τα προβληματα που εχουμε ειναι λογο των βοηθειων που δινουμε στον ψηλο τους. παμε 3 ατομα για βοηθεια και μετα ειναι ολοι ελευθεροι και σουταρουν τριποντα. βρηκαν ρυθμο και δεν σταματανε τωρα. στην επιθεση ειμαστε πολυ προβλεψιμοι και γενικα χωρις κινηση. μας εχουν παρει και ολα τα ριμπαουντ οποτε ειναι πολυ δυσκολο το ματς.

γενικα ειμαστε πολυ καλυτεροι ατομικα, εκτος απο το 5, αλλα οι λιθουανοι εχουν ομαδα δουλεμενοι και οχι σαν εμας που καθε χρονο παμε αδουλευτοι.

μονο με ζον πρες σε ολο το γηπεδο, φωνες και κανα σφυριγμα το περνουμε το ματς. α και να μην ξαναδωσουμε βοηθεια στον ψηλο!
drunk guy
δεν εχει 5 φαουλ ο κονιαρης?
kotzito
Τρομερός Κόνιαρης σήμερα. Μόνο και μόνο λόγω του τσαγανού που έχει νομίζω θα καταφέρει να κάνει καλή καριέρα αν μείνει μακριά από τραυματισμούς.
KingCrimson
Αγαπάμε Κόνιαρη 77.gif
pan24
QUOTE (drunk guy @ Jul 20 2017, 22:59 ) *
δεν εχει 5 φαουλ ο κονιαρης?

Ελα ντε...
Στην μεταδοση αυτο εδειξε
SkyFall
Ο Κονιαρης μου θύμισε με τον τρόπο που ντριπλαρει Σάσα Τζορτζεβιτς. Μακάρι να συνεχίσει έτσι, τρομερή εξέλιξη.
Vazecha13
Eπικη νίκη
gerorge
QUOTE (pan24 @ Jul 20 2017, 23:02 ) *
Ελα ντε...
Στην μεταδοση αυτο εδειξε



Λογικα λαθος αυτων που κρατανε στα στατιστικα και αυτων που μεταδιδουν.Στον Φλιωνη ειχε δωθει εκεινο το φαουλ που χτυπησαν και οι 2 τον ψηλο που εδιναν ως τεταρτο του Κονιαρη.Τουλαχιστον ετσι καταλαβα απο τις αντιδρασεις των διαιτητων και του Φλιωνη
BasketZilla
Ένα μεγάλο μπράβο στα παλουκάρια μας που γύρισαν ένα ματς που έδειχνε χαμένο.

Άλλη μια φορά που βγαίνει το τρικ του Λιάκου 41.gif

Πάνω από όλα έδειξαν ότι έχουν τσαγανό και καρδιά σε αντίθεση με κάποιους εδώ μέσα που πίστευαν ότι θα νικούσαν οι Λιθουανοί.

Τουλάχιστον είχα ψυλλιαστεί την δουλειά στο Σερβία-Γαλλία.

Πάμε τώρα για το μάτς που περίμενα από όταν είδα την κλήρωση, Ελλάδα-Ισπανία 19.gif

Η μοναδική φορά στην ζωή μου που δεν θέλω να κερδίσουμε τίμια !

boumtze-boumtze
Εμψανιση μεγαλου παικτου απο τον Κονιαρη,μακαρι να εχει και ο Χαραλαμπης την ιδια εξελιξη στον ΠΑΟΚ....
G-arenas
QUOTE (BasketZilla @ Jul 20 2017, 23:12 ) *
Ένα μεγάλο μπράβο στα παλουκάρια μας που γύρισαν ένα ματς που έδειχνε χαμένο.

Άλλη μια φορά που βγαίνει το τρικ του Λιάκου 41.gif

Πάνω από όλα έδειξαν ότι έχουν τσαγανό και καρδιά σε αντίθεση με κάποιους εδώ μέσα που πίστευαν ότι θα νικούσαν οι Λιθουανοί.

Τουλάχιστον είχα ψυλλιαστεί την δουλειά στο Σερβία-Γαλλία.

Πάμε τώρα για το μάτς που περίμενα από όταν είδα την κλήρωση, Ελλάδα-Ισπανία 19.gif

Η μοναδική φορά στην ζωή μου που δεν θέλω να κερδίσουμε τίμια !

καλα ο λιακος δεν εκανε τιποτα. παραλιγο να χασουμε το ματς εξαιτιας του. που εδινε βοηθειες στον μπιρουτις 30 λεπτα και μας βομβαρδιζαν απο το τριποντο. μολις το αλλαξε αυτο τελειωσε στην επιθεση η λιετουβα. μονο απο επιθετικα ριμπαουντ σκοραρε. αν παιζαμε ετσι απο την αρχη ουτε τους 50 δεν θα περναγαν.

μπραβο στα παιδια, δειχνουν οτι εκτος απο ταλεντο εχουν και τρομερο μεταλο και νοοτροπια!! ΒΧ, κονιαρης, μουρατος μπορουν να κανουν πολυ μεγαλη καριερα! ο διπλαρος δυστηχως λογο σωματος μεχρι α1 ταβανι εχει. ο σκουλιδας εμεινε πισω απο οτι φαινεται ενω οι 2 ψηλοι εχουν πολυ καλη πρωτη υλη αλλα σωματικα δεν ξεχωριζουν. φλιωνης και μιλε το παρα πολυ να ειναι 12οι παικτες σε α1. ο λουντζης δεν ξερω πραγματικα τι θα κανει. τρελα σωματικα προσοντα αλλα τραγικη τεχνικη.
drunk guy
Φοβερη νικη εναντια στα προγνωστικα που οφειλεται στην τρομερη αμυνα που παιξαμε παλι.Βεβαια τα προβληματα που ξερουμε ακομα υπαρχουν ,ποιοτικη ελλειψη στο 5 ,δυσκοιλιοι στην επιθεση κτλ απλα σημερα το 2ο προβλημα αντισταθμιστηκε με την φοβερη προσωπικη εμφανιση χαραλαμποπουλου ,κονιατη ,μουρατου.Παμε τωρα για Ισπανια να ξορκισουμε το κακο tongue.gif

ΥΓ1:κονιαρης και μουρατος σ αυτο το τουρνουα εχουν βαλθει να αποδειξουν τι λαθος εκαναν οι 2 αιωνιοι που τους αφησαν

ΥΓ2:με το σχημα του very very small ball να μας βγαινει για ακομα μια φορα φορα εχω αρχισει να αναρωτιεμαι μηπως οι ψηλοι μας ειναι τοσο κακοι ωστε αυτο το χαμηλο σχημα να μας φαινεται τοσο αποδοτικο

ΥΓ3:ισως καποιοι με πουν εμπαθη αλλα η επιθετικη ανυπαρξια του φλιωνη ωρες ωρες ειναι εκνευριστικη .οχι απλα δε σουταρει τριποντα αλλα δε βαζει ουτε καν σουτακια απο μεση αποσταση.Επιπλεον σημερα ενω εχει μεινει με τον ψηλεα της λιθουανιας αντι να τον παιξει στα ποδια καθεται 5 δευτερα και ντριμπλαρει εντελως ασκοπα

Επισης κατι οφ τοπικ μπηκε ο Mike Schmitz(υπευθυνος του draft express) σε ταξι στην κρητη και οταν ρωτησε τον ταξιτζη για το Γιαννη αυτος του απαντησε:Giannis? I love Giannis because he has a beautiful heart." με επακολουθο σχολιο του schmitz:
The Greeks are truly as warm and genuine as they come.

ελληνα ψυχαρα tongue.gif


https://twitter.com/Mike_Schmitz/status/888132915250343936
G-arenas
QUOTE (drunk guy @ Jul 20 2017, 23:24 ) *
ΥΓ3:ισως καποιοι με πουν εμπαθη αλλα η επιθετικη ανυπαρξια του φλιωνη ωρες ωρες ειναι εκνευριστικη .οχι απλα δε σουταρει τριποντα αλλα δε βαζει ουτε καν σουτακια απο μεση αποσταση.Επιπλεον σημερα ενω εχει μεινει με τον ψηλεα της λιθουανιας αντι να τον παιξει στα ποδια καθεται 5 δευτερα και ντριμπλαρει εντελως ασκοπα

φιλε μην μου κλεβεις την δοξα, εγω εχω τον τιτλο του εμπαθη με τον φλιωνη!

πραγματικα ομως δεν κανει τιποτα. ειδικα στην επιθεση. και ενω στον παγκο εχει τον παντα πολυ καλο διπλαρο και τον σουτερ μιλε που δεν βρισκει ρυθμο γιατι τον βαζει κατι 3λεπτα συν τον λουντζη που ειναι αμυντικαρα! αυτο λεω τοσο καιρο. ο φλιωνης παιζει 30 λεπτα και δεν κανει τιποτα, ενω υπαρχουν καλυτεροι παικτες στον παγκο. αν ειναι δυνατον.

τωρα με ισπανια ειναι δυσκολα τα πραματα. ειναι πολυ ποιοτικη ομαδα και το πιο σημαντικο, οτι ειναι πολυ περισσοτερο δουλεμενοι και ειναι και φονιαδες απεξω. θα εχουμε παλι τρελο προβλημα στα ριμπαουντ, ενω και ο γρηγορος ρυθμος που μας βολευει θα βολευει και τους ισπανους που ειναι συνηθυσμενοι σε αυτον τον ρυθμο. το καλο ειναι οτι λιγο που τους ειδα, ειναι οτι ειναι πολυ σοφτ στην αμυνα. οποτε πρεπει να ριξουμε τρελο ξυλο σε ολους και ειδικα στην παιχταρα τον γιουστα, να πιεσουμε σαν τρελοι τα γκαρντ τους και φυσικα να μην παιξει ο φλιωνης γιατι η ισπανια δεν εχει 2-3 παικτες μονο σαν την λιετουβα.
drunk guy
QUOTE(G-arenas @ Jul 20 2017, 23:40 ) *
φιλε μην μου κλεβεις την δοξα, εγω εχω τον τιτλο του εμπαθη με τον φλιωνη!

ολα τα credits στον G-arenas 77.gif 77.gif δε χαλαω χατηρια smiley.gif
Runt
Μπράβο στα παιδιά! Προσωπικά και να χάναμε λίγο θα με ενδιέφερε. Μου φτάνει που βλεπω Κονιαρη, Χαραλαμπο να κάνουν σμπαραλια τις αντίπαλες άμυνες. Μια λαμπάδα στον Μαρκόπουλο.
Ο Μουρατος μου άρεσε ότι δεν τον πήρε από κατω μετά την χθεσινή, αρνητική του εμφάνιση και το κράξιμο στα ΜΜΕ. Το μόνο που χρειάζεται, πέρα από δουλειά στο σουτ, είναι λίγη καθοδήγηση. Αμασητος έτσι όπως είναι δεν θα χαθεί.
Ο Φλιωνης μεστός και πάλι, χρήσιμος σε στυλ Ξανθόπουλου παίκτης κι ας μην το χει το σκοράρισμα. Σήμερα ίσως έπρεπε να μοιραστεί
τον χρόνο που πήρε με τον Λουντζη.
Ο Σκουλιδας ξεκίνησε αρκετά καλα, αλλά όσο δυσκολεύει ο αντίπαλος δείχνει να μεν έχει το μεταλο να ανταπεξέλθει. Δεν τον ξεγραφω, αλλά είναι επιτακτικό να δοθει δανεικοs. Λουντζης το ίδιο.
Ο Καρρας θα μπορούσε να παίξει παραπανω και σήμερα, μια και επιθετικά ήταν αρκετά καλός, μάζεψε κι εφτά ριμπάουντ. αλλά και να ζορισει τον Μπιρουτις που κρατούσε την Λιετουβα.

Με την Ισπανία μας δίνω ενα 30% το οποίο είναι ένα καλό ποσοστό νομίζω, rolleyes.gif
ggrilik
QUOTE (G-arenas @ Jul 20 2017, 23:40 ) *
φιλε μην μου κλεβεις την δοξα, εγω εχω τον τιτλο του εμπαθη με τον φλιωνη!

πραγματικα ομως δεν κανει τιποτα. ειδικα στην επιθεση. και ενω στον παγκο εχει τον παντα πολυ καλο διπλαρο


Επειδή μου χτυπάς μια ευαίσθητη χορδή καθότι εγώ κερδίζω τον τιτλο του εμπαθή προς τον Δίπλαρο

# 7 D. Flionis 117 min
FG : 6/19 .. 31.6%
2pts : 4/10 .. 40%
3pts : 2/9 .. 22.2%
FT : 3/4 75%
Reb : O 5 D 11 T 16
As : 15
PF : 13
To : 3
St : 8
BS : 0
+/- : 51
EF : 39
Pts : 17

# 12 N. Diplaros 75 min
FG : 7/19 .. 36.8%
2pts : 2/4 .. 50%
3pts : 5/15 .. 33.3%
FT : 11/14 .. 78.6%
Reb : O 0 D 0 T 0
As : 5
PF : 11
To : 3
St : 8
BS : 0
+/- : 44
EF : 25
Pts : 30

Θα υποθέσω τώρα πως ο Φλιωνης έπαιξε 75 λεπτά και θα του βγάλω roundDown στατιστικά

# 7 D. Flionis if 75 min
FG : 3/12 25%
2pts : 2/6 33%
3pts : 1/5 20%
FT : 1/3 33%
Reb : O 3 D 7 T 10
As : 9
PF : 9
To : 2
St : 5
BS : 0
+/- : -
EF : 20
Pts : 8

Ορίστε. Απο που κι ως που είναι καλύτερος ο Δίπλαρος? cool.gif
gerorge
QUOTE (ggrilik @ Jul 21 2017, 01:24 ) *
Επειδή μου χτυπάς μια ευαίσθητη χορδή καθότι εγώ κερδίζω τον τιτλο του εμπαθή προς τον Δίπλαρο

# 7 D. Flionis 117 min
FG : 6/19 .. 31.6%
2pts : 4/10 .. 40%
3pts : 2/9 .. 22.2%
FT : 3/4 75%
Reb : O 5 D 11 T 16
As : 15
PF : 13
To : 3
St : 8
BS : 0
+/- : 51
EF : 39
Pts : 17

# 12 N. Diplaros 75 min
FG : 7/19 .. 36.8%
2pts : 2/4 .. 50%
3pts : 5/15 .. 33.3%
FT : 11/14 .. 78.6%
Reb : O 0 D 0 T 0
As : 5
PF : 11
To : 3
St : 8
BS : 0
+/- : 44
EF : 25
Pts : 30

Θα υποθέσω τώρα πως ο Φλιωνης έπαιξε 75 λεπτά και θα του βγάλω roundDown στατιστικά

# 7 D. Flionis if 75 min
FG : 3/12 25%
2pts : 2/6 33%
3pts : 1/5 20%
FT : 1/3 33%
Reb : O 3 D 7 T 10
As : 9
PF : 9
To : 2
St : 5
BS : 0
+/- : -
EF : 20
Pts : 8

Ορίστε. Απο που κι ως που είναι καλύτερος ο Δίπλαρος? cool.gif



Τα οποια λεπτα του Φλιωνη ο Διπλαρος δεν θα μπορουσε να τα φτασει λογω φαουλ.Οποτε αν επαιζε τοσο λιγοτερο ο Φλιωνης ποιος θα παιζε;
G-arenas
QUOTE (ggrilik @ Jul 21 2017, 01:24 ) *
Επειδή μου χτυπάς μια ευαίσθητη χορδή καθότι εγώ κερδίζω τον τιτλο του εμπαθή προς τον Δίπλαρο

# 7 D. Flionis 117 min
FG : 6/19 .. 31.6%
2pts : 4/10 .. 40%
3pts : 2/9 .. 22.2%
FT : 3/4 75%
Reb : O 5 D 11 T 16
As : 15
PF : 13
To : 3
St : 8
BS : 0
+/- : 51
EF : 39
Pts : 17

# 12 N. Diplaros 75 min
FG : 7/19 .. 36.8%
2pts : 2/4 .. 50%
3pts : 5/15 .. 33.3%
FT : 11/14 .. 78.6%
Reb : O 0 D 0 T 0
As : 5
PF : 11
To : 3
St : 8
BS : 0
+/- : 44
EF : 25
Pts : 30

Θα υποθέσω τώρα πως ο Φλιωνης έπαιξε 75 λεπτά και θα του βγάλω roundDown στατιστικά

# 7 D. Flionis if 75 min
FG : 3/12 25%
2pts : 2/6 33%
3pts : 1/5 20%
FT : 1/3 33%
Reb : O 3 D 7 T 10
As : 9
PF : 9
To : 2
St : 5
BS : 0
+/- : -
EF : 20
Pts : 8

Ορίστε. Απο που κι ως που είναι καλύτερος ο Δίπλαρος? cool.gif

μα και τα ιδια τα νουμερα που μου βαζεις δειχνουν τον διπλαρο καλυτερο! μονο σε ριμπαουντ και λιγο σε ασιστ βγαζει καλυτερο τον φλιωνη, πραμα που ειναι και λογικο γιατι ειναι πιο ψηλος απο διπλαρο και επισης στην επιθεση το μονο που κανει ειναι να την δινει διπλα γιατι δεν εχει τι να την κανει, ενω ο διπλαρος σουταρει περισσοτερο και ειναι πολυ πιο aggresive, εξ ου και τα φαουλ τα αρκετα που κανει.

τωρα που βλεπετε καλυτερο τον φλιωνη δεν μπορω να καταλαβω. μονο κατεβαζει μπαλα και προσπαθει στην αμυνα. τιποτα αλλο. τιμιος για 10 λεπτα αλλα οχι για παραπανω. δεν λεω οτι ο διπλαρος και ο μιλε ειναι τιποτα παιχταραδες αλλα οχι και αυτο το πραμα! να παιζει τοσο πολυ ο φλιωνης σε σχεση με αυτους!
gerorge
QUOTE (G-arenas @ Jul 21 2017, 01:48 ) *
μα και τα ιδια τα νουμερα που μου βαζεις δειχνουν τον διπλαρο καλυτερο! μονο σε ριμπαουντ και λιγο σε ασιστ βγαζει καλυτερο τον φλιωνη, πραμα που ειναι και λογικο γιατι ειναι πιο ψηλος απο διπλαρο και επισης στην επιθεση το μονο που κανει ειναι να την δινει διπλα γιατι δεν εχει τι να την κανει, ενω ο διπλαρος σουταρει περισσοτερο και ειναι πολυ πιο aggresive, εξ ου και τα φαουλ τα αρκετα που κανει.

τωρα που βλεπετε καλυτερο τον φλιωνη δεν μπορω να καταλαβω. μονο κατεβαζει μπαλα και προσπαθει στην αμυνα. τιποτα αλλο. τιμιος για 10 λεπτα αλλα οχι για παραπανω. δεν λεω οτι ο διπλαρος και ο μιλε ειναι τιποτα παιχταραδες αλλα οχι και αυτο το πραμα! να παιζει τοσο πολυ ο φλιωνης σε σχεση με αυτους!



8 λεπτα παραπανω απο τον Διπλαρο που εχει σταθερα προβλημα με φαουλ επειδη παραειναι επιθετικος και παει μονιμα για το κλεψιμο.Δεν ειναι κανας τρελος αριθμος.Και απο τον Μιλε το διπλασιο,χωρις να χρειαζεται καποια παραπανω εξηγηση γι αυτο
ggrilik
QUOTE (G-arenas @ Jul 21 2017, 01:48 ) *
μα και τα ιδια τα νουμερα που μου βαζεις δειχνουν τον διπλαρο καλυτερο! μονο σε ριμπαουντ και λιγο σε ασιστ βγαζει καλυτερο τον φλιωνη, πραμα που ειναι και λογικο γιατι ειναι πιο ψηλος απο διπλαρο και επισης στην επιθεση το μονο που κανει ειναι να την δινει διπλα γιατι δεν εχει τι να την κανει, ενω ο διπλαρος σουταρει περισσοτερο και ειναι πολυ πιο aggresive, εξ ου και τα φαουλ τα αρκετα που κανει.

τωρα που βλεπετε καλυτερο τον φλιωνη δεν μπορω να καταλαβω. μονο κατεβαζει μπαλα και προσπαθει στην αμυνα. τιποτα αλλο. τιμιος για 10 λεπτα αλλα οχι για παραπανω. δεν λεω οτι ο διπλαρος και ο μιλε ειναι τιποτα παιχταραδες αλλα οχι και αυτο το πραμα! να παιζει τοσο πολυ ο φλιωνης σε σχεση με αυτους!


Στα υποθετικά στατιστικά έχω κάνει roundDown. Αν δεν εκανα θα έβγαινε ο Φλιώνης ένα τσικ καλύτερος νομίζω.

Πάντως αν ανασκευάζεις tongue.gif λέγοντας πως αυτοί οι δύο είναι περίπου στο ίδιο επίπεδο αρα θα έπρεπε να παίζουν παρόμοιο χρόνο το δέχομαι smile.gif
Πάντως ενώ όντως ο Φλιώνης επιθετικά πάσχει, ο Δίπλαρος, δεν σου κάνει εντύπωση πως δεν έχει πάρει ούτε ένα ρημπάουντ?
Ο Μιλε έχει πάρει 8 σε 59 λεπτά συμμετοχής. Τέλος πάντων, επειδή αναγνωρίζω πως έχω μια εμπάθεια προς τον Δίπλαρο δεν θα πω άλλα smile.gif blove.gif
wike side
Ότι και να γίνει αυτά τα παιδιά αξίζουν σεβασμό από όλους,Είναι ομάδα και παρέα και παρά την τεράστια απουσία του Παπαγιάννη(που θα άλλαζε όλη την ομάδα) έκαναν υπέρβαση χάρη στην ψυχή τους και το ταλέντο τους στο ένας ένας. Ισως στην θέση κάποιου περιφερειακού να ήταν χρήσιμος ένας παίχτης τύπου Καμαριανού. Οι Κόνιαρης,Μουράτος ,Δίπλαρος,Φλιώνης ,πολύ σωστά είναι στην ομάδα καθώς και ο ανέτοιμος Λούντζης. Ίσως στην θέση του Μίλε χωράει συζήτηση (δεν είναι για αυτό το επίπεδο) αλλά και εκεί μπαίνουν άλλα στην εξίσωση (εξωαγωνιστικά). Τελικά όμως τα παιδιά έδειξαν το μέταλλο τους.
Ktulu
Πραγματικά απολαμβάνω όλες τις απόψεις και θέσεις από τους basketForum "προπονητές", και απορώ με τις τόσο εμπεριστατωμένες τεχνικές αναλύσεις τους, που επιδερμικά, ανώνυμα, ανέξοδα και εν είδει ειδικού, καταθέτουν εδώ μέσα.

Θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω τι επαγγέλλονται, ποια είναι η επαγγελματική τους πορεία, ποιο το υπόβαθρό τους, η ειδίκευσή τους, ώστε και αυτοί από άκριτοι κριτές να γίνουν με την σειρά τους κρινόμενοι.

Δίπλα στους επώνυμους που κρίνετε, γράφτε και το ονοματεπώνυμό σας.

"Το ύψος του ανθρώπου ξεκινάει από τα πόδια και φτάνει μέχρι το κεφάλι. Από εκεί και πάνω ξεκινάει το ανάστημά του."
Αργύρης Χιόνης

blove.gif

ggrilik
QUOTE (Ktulu @ Jul 21 2017, 10:13 ) *
Πραγματικά απολαμβάνω όλες τις απόψεις και θέσεις από τους basketForum "προπονητές", και απορώ με τις τόσο εμπεριστατωμένες τεχνικές αναλύσεις τους, που επιδερμικά, ανώνυμα, ανέξοδα και εν είδει ειδικού, καταθέτουν εδώ μέσα.

Σ'εμας τους δύο εμπαθείς αναφέρεσαι? Σ'εμένα και στον G-arena?

Μα αφού το δηλώσαμε πρώτο πρώτο, ό,τι λέμε είναι προϊόν εμπάθειας. Συνεπώς κι ο Ομπράντοβιτς να ήμασταν.. Η επαγγελματική ιδιότητα σπανίως τιθασεύει την εμπάθεια smile.gif

Πάντως αν και δεν έχουμε πει τίποτα πολύ κακιασμένο ακόμα, καλά κάνεις και μας επαναφέρεις στην τάξη. Ώστε να μην πούμε smile.gif
mpek
QUOTE (gerorge @ Jul 21 2017, 01:30 ) *
Τα οποια λεπτα του Φλιωνη ο Διπλαρος δεν θα μπορουσε να τα φτασει λογω φαουλ.Οποτε αν επαιζε τοσο λιγοτερο ο Φλιωνης ποιος θα παιζε;

Επιτρέψτε μου να προσθέσω μία ακόμη διάσταση στη σύγκριση Φλιώνη - Δίπλαρου και υπολοίπων: Ο Φ εκτός από πολύ καλός παίκτης έχει περάσει στην Ιατρική. Αυτό μπορεί να μην λέει τίποτε στους περισσότερους αλλά σε κάποιους τα λέει όλα.


QUOTE (Ktulu @ Jul 21 2017, 10:13 ) *
Πραγματικά απολαμβάνω όλες τις απόψεις και θέσεις από τους basketForum "προπονητές", και απορώ με τις τόσο εμπεριστατωμένες τεχνικές αναλύσεις τους, που επιδερμικά, ανώνυμα, ανέξοδα και εν είδει ειδικού, καταθέτουν εδώ μέσα.
Θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω τι επαγγέλλονται, ποια είναι η επαγγελματική τους πορεία, ποιο το υπόβαθρό τους, η ειδίκευσή τους, ώστε και αυτοί από άκριτοι κριτές να γίνουν με την σειρά τους κρινόμενοι.
Δίπλα στους επώνυμους που κρίνετε, γράφτε και το ονοματεπώνυμό σας.
"Το ύψος του ανθρώπου ξεκινάει από τα πόδια και φτάνει μέχρι το κεφάλι. Από εκεί και πάνω ξεκινάει το ανάστημά του."
Αργύρης Χιόνης
blove.gif


Για μπάσκετ συζητάμε, έτσι ; Όχι για Αστροφυσική. Επίσης εν προκειμένω ο coach Παπαθεοδώρου δεν είναι που είχε τραβήξει ένα ξεγυρισμένο χαστούκι στον Κόνιαρη ; Εκείνος που δεν ήταν που άφηνε τον Παπαγιάννη στον πάγκο γιατί εμπιστευόταν (και συνεχίζει να εμπιστεύεται) ¨"κοντούς".
ggrilik
QUOTE (mpek @ Jul 21 2017, 11:29 ) *
Επιτρέψτε μου να προσθέσω μία ακόμη διάσταση στη σύγκριση Φλιώνη - Δίπλαρου και υπολοίπων: Ο Φ εκτός από πολύ καλός παίκτης έχει περάσει στην Ιατρική. Αυτό μπορεί να μην λέει τίποτε στους περισσότερους αλλά σε κάποιους τα λέει όλα.

Εννοείται.

Το θέμα με τις συζητήσεις μπασκετικού καφενείου είναι πως χρειάζονται το αλατοπίπερό τους για να είναι πιο ενδιαφέρουσες, καμιά φορά όμως μας ξεφεύγει πολύ πιπέρι και δη κόκκινο smile.gif
Flinafim
Εγώ γιατί πιστεύω οτι αν παίζαμε στο Βιλνιους αντι του Ηρακλείου θα τρώγαμε 25αρα στο κεφάλι;;;Μπορει να κανω λαθος βέβαια αλλα ετσι ένιωσα....
Giannis83
Εγώ πάλι πιστεύω πως οπουδήποτε κι αν παίζαμε, χωρίς να έχουν αυτοί τον Μπιρούτις κι έχοντας εμείς τον Παπαγιάννη θα τους ρίχναμε 20. Απλή αντιστροφή των χθεσινών δεδομένων δηλαδή. Εφόσον επίσης δεν κατέβαιναν απροπόνητοι Λούντζης και Χαραλαμπόπουλος, δεν είχε χτυπήσει κι ο Αντετοκούμπο, θα μιλούσαμε για διασυρμό.
Βέβαια αν με τόσα προβλήματα χάναμε και την έδρα ενώ αυτοί κατέβαιναν κομπλέ, ίσως μας κέρδιζαν.
Όλα είναι θέμα οπτικής και διαθεσης. Αλλά να βάζουμε κατω όλα τα δεδομένα όταν μιλάμε υποθετικά.
Αυτή η φουρνιά παιχτών είναι η καλύτερη της Ευρώπης στις ηλικίες τους.
benchwarmer
QUOTE(Giannis83 @ Jul 21 2017, 21:03 ) *
Εγώ πάλι πιστεύω πως οπουδήποτε κι αν παίζαμε, χωρίς να έχουν αυτοί τον Μπιρούτις κι έχοντας εμείς τον Παπαγιάννη θα τους ρίχναμε 20. Απλή αντιστροφή των χθεσινών δεδομένων δηλαδή. Εφόσον επίσης δεν κατέβαιναν απροπόνητοι Λούντζης και Χαραλαμπόπουλος, δεν είχε χτυπήσει κι ο Αντετοκούμπο, θα μιλούσαμε για διασυρμό.
Βέβαια αν με τόσα προβλήματα χάναμε και την έδρα ενώ αυτοί κατέβαιναν κομπλέ, ίσως μας κέρδιζαν.
Όλα είναι θέμα οπτικής και διαθεσης. Αλλά να βάζουμε κατω όλα τα δεδομένα όταν μιλάμε υποθετικά.
Αυτή η φουρνιά παιχτών είναι η καλύτερη της Ευρώπης στις ηλικίες τους.


Όλα τα δεδομένα είναι επίσης και ότι οι Λιθουανοί έχουν πολλές απουσίες, συγκεκριμένα όλους τους 98ρηδες που ήταν πριν λίγες μέρες στο Παγκόσμιο u19 (Σεντεκέρσκις κλπ). Με Παπαγιάννη βέβαια ναι θα ήμασταν μάλλον το φαβορί όπου και να γινόταν. Πάντως κι εγώ πιστεύω ότι το χτεσινό ματς δεν γύρναγε από το -15 αν δεν είχαμε και την έδρα.. Αλλά οκ δεν έχει ιδιαίτερο νόημα αυτή η συζήτηση. Πάμε τώρα για τον τελικό cool.gif
McRae
Η καλυτερη φουρνια σε αυτη την ηλικια ειναι της Κροατιας ,μακραν του δευτερου,με Μπεντερ-Ζουμπατς,Ζιζιτς,Σλαβιτσα.Το τι κανουν στα τουρνουα ουτε το εξεταζω αφου ολοι αυτοι δεν κατεβαινουν καν σε αυτα.
KingCrimson
καλα τωρα αν παρεις 97-98αριδες Γαλλιας, Ισπανιας,Λιθουανιας, Γερμανιας κλπ .. εχουν βγαλει η καθεμια τους διπλασιους τουλαχιστον παικτες
Gkos
Το Ισραηλ ριχνει 20αρα στους Γαλλους ;;;
69-49 στην Δ περιοδο!
Πωπω απιστευτο !
Dreamerpanos
14 ασσίστ ο Μπλάτ!
BasketZilla
60-40 οι Ισπανοί biggrin.gif

Putnam

κολλαει και σε εσας το λινκ στο yt?
Dreamerpanos
QUOTE (Putnam @ Jul 22 2017, 21:38 ) *
κολλαει και σε εσας το λινκ στο yt?


Ναι. Κόλλησε γενικώς.
Gkos
Αμυνα καλα αλλα γκολ δυσκολα μετά το 8'!
Λουντζης οτι κανει στην αμυνα γιατι οταν πιανει (σπανια ) την μπαλα στην επιθεση δεν ξερει τι να την κανει!
Σκουλι εδωσε ωθηση με την εισοδο του ,αδικειται!
whaler
Πάντως το πόσο εύστοχα είναι τα παιδιά στις βολές σε αυτές τις ηλικίες, είναι αξιοθαύμαστο. Δουλεύουν συνεχώς και φαίνεται.
Gkos
Το πηραμε ...(το ευρωπαικο εννοω )!
Vazecha13
Πλάκα κάναμε
BasketZilla
QUOTE(Gkos @ Jul 22 2017, 22:51 ) *
Το πηραμε ...(το ευρωπαικο εννοω )!


Όχι ακόμη.

Ότι θα έφταναν οι Ισραηλινοί τελικό και θα τους υπολόγιζα για πιθανούς νικητές δεν το περίμενα ποτέ.

Σήμερις ήταν η απόλυτη αιχμαλωσία. Οι Ισπανοί θύμισαν όντως μέρες 1995 αλλά για τους δικούς τους λόγους, τότε που ήταν οι μεγαλύτεροι loser της Ευρώπης.

Υ.Γ. Απόψε Φλιώνης vs Δίπλαρος = ισοπαλία και στο ίδιο playing time μάλιστα smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.