Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΝΕΑΝΙΔΕΣ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
nikos64
QUOTE (ema @ Nov 25 2016, 22:05 ) *
Δεν το ξέρω το κορίτσι, αλλα μου κάνει εντύπωση η προτροπή. Γιατί να μην παραμείνουν φίλες? Επειδή άλλαξε ομάδα; Με όσες ήταν φίλες πριν θα παραμείνουν και μετά. Βέβαια σε μια ομάδα δεν είναι απαραίτητο να είναι όλες φίλες. Σωστές συμπαίκτριες ναι, αλλά φίλες, όχι απαραίτητα. Εσείς είστε φίλος με όλους τους συναδέλφους σας στη δουλειά; Με κάποιους ταιριάζεις με κάποιους όχι. Δεν έχει να κανει με τη δουλειά.


να μιλησω πιο ξεκαθαρα γιατι μαλλον δεν θα καταλαβει τι ηθελα να της πω με το να μην χασει καμμια φιλη απο την προηγουμενη ομαδα , εννοουσα να μην ανακαλυψει οτι καποιες φιλες ηταν φιλες μονο οσο ηταν στην ομαδα ,να μην την απαγοητευσει καποια απο αυτες που θεωρουσε φιλες της.
ema
QUOTE(nikos64 @ Nov 25 2016, 22:26 ) *
να μιλησω πιο ξεκαθαρα γιατι μαλλον δεν θα καταλαβει τι ηθελα να της πω με το να μην χασει καμμια φιλη απο την προηγουμενη ομαδα , εννοουσα να μην ανακαλυψει οτι καποιες φιλες ηταν φιλες μονο οσο ηταν στην ομαδα ,να μην την απαγοητευσει καποια απο αυτες που θεωρουσε φιλες της.


ΟΚ
κατανοητό. Υποθέτω ότι κάπου βασίζεσαι και το λες.
Θα δείξει λοιπόν, τη Δευτέρα, που είναι ο αγώνας ΓΕΡΑΚΑ-ΣΑΝΤΑ
giwrgos5
QUOTE (ema @ Nov 26 2016, 13:14 ) *
ΟΚ
κατανοητό. Υποθέτω ότι κάπου βασίζεσαι και το λες.
Θα δείξει λοιπόν, τη Δευτέρα, που είναι ο αγώνας ΓΕΡΑΚΑ-ΣΑΝΤΑ


Ο αγωνας της Δευτερας ,τι σχεση εχει με τις φιλιες? 68.gif
Παντως ντερμπυ το παιχνιδι αυτο!!!!! bball.gif
nikos64
QUOTE (giwrgos5 @ Nov 26 2016, 16:33 ) *
Ο αγωνας της Δευτερας ,τι σχεση εχει με τις φιλιες? 68.gif
Παντως ντερμπυ το παιχνιδι αυτο!!!!! bball.gif


μπα δεν νομιζω

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ -ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 2

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ.-ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 1

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 2

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
Ko Ni
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ -ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 2

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ.-ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 1

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
father
Κρόνος Γέρακα - ΓΣΑΠ : 47 - 48 !!!


14-10, 28-19, 36-30, 47-48
ema
QUOTE(father @ Nov 28 2016, 21:47 ) *
Κρόνος Γέρακα - ΓΣΑΠ : 47 - 48 !!!


14-10, 28-19, 36-30, 47-48



Αγώνας για γερά νεύρα. Ο Γέρακας προηγείτο σε όλον τον αγώνα 8 με 10 πόντους. Η μοναδική φορά που προηγήθηκε η Αγία Παρασκευή ήταν αυτή του 47-48 (ήταν 47-45 και έβαλαν τρίποντο στη λήξη)
Η διαιτησία ήταν επιεικώς απαράδεκτη με πολλά λάθη απέναντι και στις δύο ομάδες, ωστόσο ήταν καθοριστική στα τελευταία δευτερόλεπτα για την εξέλιξη του αγώνα. Ενδεικτικά α) η παίκτρια της Αγίας τραβά τη μπλούζα του πλειμέικερ του Γέρακα σε αιφνιδιασμό και σηκώνει το χέρι αμέσως, αλλά ο διαιτητής δεν το δίνει εσκεμμένο. β) τελευταία δευτερόλεπτα σουτάρει τρίποντο παίκτρια της Αγίας και δέχεται τάπα και ο διαιτητής που ήταν στην άλλη μεριά του γηπέδου και όχι αυτός που ήταν μπροστά στη φάση σφύριξε φάουλ.

Τέλος πάντων, αυτές οι ανατροπές είναι που κάνουν το μπάσκετ ενδιαφέρον. Οπότε καλή συνέχεια σε όλα τα παιδιά, παρακολουθήσαμε έναν πολύ ωραίο αγώνα.


ggrilik
QUOTE (ema @ Nov 28 2016, 22:09 ) *
Η μοναδική φορά που προηγήθηκε η Αγία Παρασκευή ήταν αυτή του 47-48 (ήταν 47-45 και έβαλαν τρίποντο στη λήξη

Πάλι η Αμίτση την έκανε την δουλειά?
ema
QUOTE(ggrilik @ Nov 28 2016, 22:22 ) *
Πάλι η Αμίτση την έκανε την δουλειά?



ΟΧΙ μια άλλη παίκτρια που δεν είχε κάνει πολλά πράγματα μέχρι τότε.
(Υπάρχει Κόνη???)
ggrilik
QUOTE (ema @ Nov 28 2016, 22:27 ) *
ΟΧΙ μια άλλη παίκτρια που δεν είχε κάνει πολλά πράγματα μέχρι τότε.
(Υπάρχει Κόνη???)

δεν νομίζω. Ίσως Κανιαδάκη Κωνσταντίνα. Σουτάρει για 3-ποντα και μπορεί να την φωνάζουν "κόνi" (απο το Κωνστ/τίνα).
giwrgos5
Η κοπελα με το ασεαδ πως επαιξε;πηγε να δει κανενας το παιχνιδι;; να μας πει και για Κουκη πως επαιξε!!!!!!!
ema
QUOTE(giwrgos5 @ Nov 28 2016, 23:00 ) *
Η κοπελα με το ασεαδ πως επαιξε;πηγε να δει κανενας το παιχνιδι;; να μας πει και για Κουκη πως επαιξε!!!!!!!


Η κοπέλα με το ΑΣΕΑΔ έπαιξε. Δεν την είχα ξαναδεί, μέτρια. Ούτε Κούκη είχα ξαναδεί. Επίσης, μέτρια. Για να το πω αλλιώς η φήμη που την ακολουθεί δεν ανταποκρινόταν σε αυτό που έβλεπα. Για να μην το αδικήσω όμως το κορίτσι, μπορεί απλά να μην ήταν η μέρα της. Όμως, και σε ένα βίντεο που είχα δει (το είχε ανεβάσει εδώ κάποιος φίλος) δεν είχα επίσης δει κάτι ιδιαίτερο.
Κατά τη γνώμη μου παιδί του δικού της σωματότυπου, ηλικίας 2003 που παίζει στον Κρόνο Αγ. Δημητρίου είναι ήδη καλύτερο κι ας είναι τόσο μικρότερο.
Η Αμίτση ήταν καλύτερη από την Αγία.

Και η Κυριακάκη από το Γέρακα ήταν η πιο ολοκληρωμένη παίκτρια σήμερα και αμυντικά και επιθετικά, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα άλλα κορίτσια ένθεν κακείθεν δεν ήταν καλά.

ΥΓ ΔΕν είμαι η μαμά της biggrin.gif και καμιάς άλλης
ggrilik
QUOTE (ema @ Nov 28 2016, 23:09 ) *
Η κοπέλα με το ΑΣΕΑΔ έπαιξε. Δεν την είχα ξαναδεί, μέτρια. Ούτε Κούκη είχα ξαναδεί. Επίσης, μέτρια. Για να το πω αλλιώς η φήμη που την ακολουθεί δεν ανταποκρινόταν σε αυτό που έβλεπα. Για να μην το αδικήσω όμως το κορίτσι, μπορεί απλά να μην ήταν η μέρα της. Όμως, και σε ένα βίντεο που είχα δει (το είχε ανεβάσει εδώ κάποιος φίλος) δεν είχα επίσης δει κάτι ιδιαίτερο.
Κατά τη γνώμη μου παιδί του δικού της σωματότυπου, ηλικίας 2003 που παίζει στον Κρόνο Αγ. Δημητρίου είναι ήδη καλύτερο κι ας είναι τόσο μικρότερο.
Η Αμίτση ήταν καλύτερη από την Αγία.

Και η Κυριακάκη από το Γέρακα ήταν η πιο ολοκληρωμένη παίκτρια σήμερα και αμυντικά και επιθετικά, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα άλλα κορίτσια ένθεν κακείθεν δεν ήταν καλά.

ΥΓ ΔΕν είμαι η μαμά της biggrin.gif και καμιάς άλλης

H Κούκη είναι μέτρια ????????? Η Κούκη είναι απο τις ελάχιστες 2000 εως 2002 (στο ένα χέρι μετρημένες) που θα παίξει σίγουρα Α1.
Τις 2003 δεν τις έχω δεί. Μακάρι να βγάλουν παίκτρια σαν την Κούκη, αν και μικρές οι πιθανότητες.
ema
QUOTE(ggrilik @ Nov 28 2016, 23:21 ) *
H Κούκη είναι μέτρια ????????? Η Κούκη είναι απο τις ελάχιστες 2000 εως 2002 (στο ένα χέρι μετρημένες) που θα παίξει σίγουρα Α1.
Τις 2003 δεν τις έχω δεί. Μακάρι να βγάλουν παίκτρια σαν την Κούκη, αν και μικρές οι πιθανότητες.


Σίγουρα θα παίξει Α1, δεν έχω αντίρρηση, γιατί έχει το κορμί. Την είδα μία φορά. Αυτό που είδα σήμερα δεν με έπεισε. Ενδεχομένως να μην ήταν η μέρα της. Όλοι οι παίκτες έχουν καλές και κακές μέρες. Δεν θέλω να αδικήσω το κορίτσιι σε καμία περίπτωση.
ggrilik
QUOTE (ema @ Nov 28 2016, 23:33 ) *
Σίγουρα θα παίξει Α1, δεν έχω αντίρρηση, γιατί έχει το κορμί. Την είδα μία φορά. Αυτό που είδα σήμερα δεν με έπεισε. Ενδεχομένως να μην ήταν η μέρα της. Όλοι οι παίκτες έχουν καλές και κακές μέρες. Δεν θέλω να αδικήσω το κορίτσιι σε καμία περίπτωση.

Μα δεν είναι θέμα μέρας. Ούτε πόντων. Ούτε ύψους τόσο. Προσωπικά για γυναικείο κοιτάω πέρα απο αυτά. Αυτό που κοιτάω είναι πως κινείται, πως τρέχει, πως πηδάει (συνάρτηση του κορμιού αλλά όχι μόνο), πως πιάνει την μπάλα και τι κάνει στις νεκρές φάσεις. Αν πχ την πιάνει λες και έχει αγκάθια ή σαν να 'ναι μπόμπα, η παίκτρια είναι ίσως για αθλητισμό αλλά όχι για πρωταθλητισμό. Το 48% των κορασίδων την πιάνουν σαν να έχει αγκάθια και το 51% σαν να είναι μπόμπα. Αν στις νεκρές φάσεις παίζει με την μπάλα ή αν φτιάχνει το μαλλί. Τέτοια πράγματα κοιτάω smile.gif

Ο πρωταθλητισμός είναι σκληρός και θέλει πολύ θυσία. Τόσο που εγώ το παιδί μου ποτέ δεν θα το ενθάρρυνα να πάρει τέτοιο δρόμο. Αυτό ή το έχεις ή δεν το έχεις. Ή το γουστάρεις ή δεν το γουστάρεις. Σαν την φέτα ένα πράγμα. Και το μπάσκετ για γυναίκα είναι ακόμα χειρότερο.

εν τω μεταξύ ο παναθηναϊκός μου χάλασε την φαντασίωση. Πολύ σοβαρή αυτή η ομάδα. Ούτε ένα στραβοπάτημα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο - Α.Ο ΣΠΟΡΤΙΓΚ. 43-32
Τα δεκάλεπτα:9-9,23-19,28-25,43-32
Παναθηναϊκός (Καντζιλιέρης-Αρχιμανδρίτης): Εζέτζα 12, Στούπα 13 (1), Τσέτα 7 (1), Φρίμα , Σαπαλίδου 1, Κυρίου , Πράπα 10, Γκαγκανάτσου , Τσιρογιάννη , Καράλη , Καράντζαλου , Κακούρη
Σπόρτιγκ (Δήμου): Δανδουλάκη 10, Ζυκάι 3 (1), Παρασκευοπούλου, Σιδέρη 2, Λέρη 7, Κριμιτζά 8, Κουγιανού, Γιαννακούλια 2

Να δούμε την άλλη βδομάδα με τον Άρη Πετρούπολης τι θα γίνει.. Και δεν θα παίζει και η Καραμπάτσου γμτ.. Λέτε να κερδίσει κι αυτό ο παλιοπαναθηναϊκός?
di pa
QUOTE (ema @ Nov 29 2016, 00:33 ) *
Σίγουρα θα παίξει Α1, δεν έχω αντίρρηση, γιατί έχει το κορμί. Την είδα μία φορά. Αυτό που είδα σήμερα δεν με έπεισε. Ενδεχομένως να μην ήταν η μέρα της. Όλοι οι παίκτες έχουν καλές και κακές μέρες. Δεν θέλω να αδικήσω το κορίτσιι σε καμία περίπτωση.


Κανείς δεν ξέρει ποιο παιδί θα παίξει Α1,γιατί υπάρχουν πολλοί παράγοντες! Αλλά το συγκεκριμένο παιδί έχει όλα τα φόντα για να το κάνει!

Ίσως δε σε έπεισε γιατί δεν είναι αυτό που θα έλεγες <<εντυπωσιακή>> με τον συνηθισμένο τρόπο!

Έχει καλό χειρισμό της μπάλας, χωρίς τις υπερβολές των πλέι μέϊκερ που κάποιες φορές μόνο στο τσίρκο χρειάζονται αυτά που κάνουν με τη μπάλα!

Επιθετικά,δεν κάνει σχεδόν ποτέ περιττές προσπάθειες, δεν κουτουλάει πάνω σε 4 παίκτες μέσα στη ρακέτα, μοιράζει τη μπάλα στον ξεμαρκάριστο παίκτη, έχει καλά τελειώματα για την ηλικία της και καλό έως εξαιρετικό ποσοστό στις βολές! Νομίζω της λείπει το τρίποντο, αλλά σε ένα τόσο ψηλό παιδί που μπορεί να σκοράρει από μέσα, δεν είναι και τόσο σοβαρό μειονέκτημα!

Αμυντικά, παίρνει αρκετά ριμπάουντ λόγω του ύψους της και έχει αρκετά γρήγορα πόδια, αλλά είναι το κομμάτι που νομίζω ότι θέλει λίγο δουλειά! Πιστεύω βέβαια ότι αυτό θα διορθωθεί με την ηλικία επειδή θα δυναμώσει σωματικά!

Δεν ξέρω σε πόσο κακή μέρα ήταν, αλλά τα περισσότερα από αυτά θα τα έκανε πιστεύω!

Θεωρώ ότι είναι από τις καλύτερες στην ηλικία της και με πολύ μπασκετικό μέλλον!

ggrilik
QUOTE (di pa @ Nov 29 2016, 13:16 ) *
Κανείς δεν ξέρει ποιο παιδί θα παίξει Α1,γιατί υπάρχουν πολλοί παράγοντες! Αλλά το συγκεκριμένο παιδί έχει όλα τα φόντα για να το κάνει!

Ίσως δε σε έπεισε γιατί δεν είναι αυτό που θα έλεγες <<εντυπωσιακή>> με τον συνηθισμένο τρόπο!

Έχει καλό χειρισμό της μπάλας, χωρίς τις υπερβολές των πλέι μέϊκερ που κάποιες φορές μόνο στο τσίρκο χρειάζονται αυτά που κάνουν με τη μπάλα!

Επιθετικά,δεν κάνει σχεδόν ποτέ περιττές προσπάθειες, δεν κουτουλάει πάνω σε 4 παίκτες μέσα στη ρακέτα, μοιράζει τη μπάλα στον ξεμαρκάριστο παίκτη, έχει καλά τελειώματα για την ηλικία της και καλό έως εξαιρετικό ποσοστό στις βολές! Νομίζω της λείπει το τρίποντο, αλλά σε ένα τόσο ψηλό παιδί που μπορεί να σκοράρει από μέσα, δεν είναι και τόσο σοβαρό μειονέκτημα!

Αμυντικά, παίρνει αρκετά ριμπάουντ λόγω του ύψους της και έχει αρκετά γρήγορα πόδια, αλλά είναι το κομμάτι που νομίζω ότι θέλει λίγο δουλειά! Πιστεύω βέβαια ότι αυτό θα διορθωθεί με την ηλικία επειδή θα δυναμώσει σωματικά!

Δεν ξέρω σε πόσο κακή μέρα ήταν, αλλά τα περισσότερα από αυτά θα τα έκανε πιστεύω!

Θεωρώ ότι είναι από τις καλύτερες στην ηλικία της και με πολύ μπασκετικό μέλλον!

Συμφωνώ εκτός απο ένα σημείο. Το χρειάζεται το μακρινό σούτ, δεν είναι τόσο ψηλή.
Πάντως δεν θα έλεγα πως έχει ακριβώς κακό σουτ. Το χέρι που σουτάρει κινήται καλά, και τα βάζει και απο μέση και απο μακρινή απόσταση και απο το τρίποντο. Αλλά απομακρύνει το χέρι στήριξης άγαρμπα (και λίγο νωρίς για τα γούστα μου) και επειδή ο αγώνας δεν είναι προπόνηση, συχνά χάνει την ισορροπία. Τίποτα που δεν διορθώνεται μετά απο μερικές χιλιάδες σουτάκια icon_workout.gif
ggrilik
Α' ΕΣΚΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

10η αγωνιστική

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 47-48
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 35-57
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΕΥΝΙΚΟΣ 50-30
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 40-53
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 43-32
ΑΜΥΝΤΑΣ: ρεπό

Ο ko Ni έχασε ως συνήθως τα Μελίσσια, εγώ ατύχησα ποντάροντας σε έκπληξη του Σπόρτιγκ, ο nikos64 όμως τα έπιασε όλα για δεύτερη φορά 77.gif 77.gif
Στο καθαρά αγωνιστικό, ο Ευνικάκος δυστυχώς δεν θα γλυτώσει την τελευταία θέση, στην πρωτιά ΠΑΟ και Αρης Πετρούπολης που θα λύσουν τις διαφορές τους την επόμενη βδομάδα, στην τελευταία αγωνιστική του 1ου γύρου


--- αναλυτικά ---

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 47-48
Δεκάλεπτα : 14-10, 14-9, 8-11, 11-18
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ: (Χατζηιωαννίδης, Παπαδέλος) Πέπα, Βλαχοπούλου 8, Καζδαγλή, Χειλάκη 10, Κυριακάκη Β. 9, Κυριακάκη Λ., Ανδρικοπούλου 9(1), Θεοχάρη 5(1), Γκούτσουλα 6(2).
ΓΣΑΠ: (Αργυρίου) Σφήκα, Πλώτα, Αμίτση 8(2), Χριστοδούλου, Κανιαδάκη 13(1), Χονδρογιάννη 1, Κούκη 21, Γρύλλια 5, Ζανίκα.

Όπως μας ενημέρωσε η ema ο Κρόνος ήταν μπροστά κατα την διάρκεια του αγώνα, αλλά τελικά οι Άγιες έχουν το όνομα, όχι όμως και την χάρη, και προς μεγάλη τέρψη του father, με τρίποντο της Κανιαδάκη στο τελευταίο δευτερόλεπτο (μπάζερ μπίτερ ίσως??) κλέψανε κανονικότα την νίκη. Αδρεναλίνη φούλ, καρδιές στην κούλουρη κλπ κλπ.

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 40-53
Δεκάλεπτα: 12-19, 22-23, 29-38, 40-53
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Κουτρουμπής): Κουτσούκου 2, Νικίδη 2, Κατσάβαρου Ι, Κατσιγιάννη, Κουκή 1, Αλεξού, Δρακοπούλου 3 (1), Καραχάλιου 17, Ντακόστα-Τσιμπούλη 2, Κατσάβαρου Ε 5 (1), Νικολέτου 8.
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ (Χρυσοβιτσιάνος): Δαμουλάκη 20 (1), Δορδοκίδη 9 (3), Μπαλαμπάνη 1, Τσέντζου 2, Μονογυιού 7, Γιαχνή 4 (1), Κολλιαδήμα 2, Πεντίκη 6 (2), Λιγνού 2, Φωτεινάκη

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 43-32
Δεκάλεπτα: 9-9, 23-19, 28-25, 43-32
Παναθηναϊκός (Καντζιλιέρης-Αρχιμανδρίτης): Εζέτζα 12, Στούπα 13 (1), Τσέτα 7 (1), Φρίμα , Σαπαλίδου 1, Κυρίου , Πράπα 10, Γκαγκανάτσου , Τσιρογιάννη , Καράλη , Καράντζαλου , Κακούρη
Σπόρτιγκ (Δήμου): Δανδουλάκη 10, Ζυκάι 3 (1), Παρασκευοπούλου, Σιδέρη 2, Λέρη 7, Κριμιτζά 8, Κουγιανού, Γιαννακούλια 2

Περίεργο παιχνίδι. Τα δεκάλεπτα μόνα τους ήταν 9-9, 14-10, 5-6, 15-4. Δεν ξέρω τι έγινε το 3ο δεκάλεπτο, αλλά σίγουρα δεν άντεξε στο 4ο δεκάλεπτο ο Σπόρτιγκ. Πάντως κάτι μου λέει πως ο Παναθηναϊκός έχει ιδιαίτερα πιεστική περιφερειακή άμυνα.


Επόμενη αγωνιστική, Δευτέρα, 05/12/2016

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ @ 20:30 ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΛ.
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ @ 21:15 ΖΩΦΡΙΑΣ
ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ @ 21:30 ΣΠΟΡΤΙΓΚ
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ @ 21:40 ΕΡΓΑΝΗΣ
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ @ 21:45 ΥΜΗΤΤΟΥ
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ: ρεπό

Φυσικά ξεχωρίζει το ντέρμπι ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ στην Πετρούπολη. Θα δούμε πολύ σφιχτές άμυνες κι αμφιβάλω αν θα περάσουμε τους 50 πόντους, αλλά και η άμυνα έχει την μαγεία της. Μεγάλη απούσα για τον Άρη Πετρούπολης η Αναστασία Καραμπάτσου αλλά υπάρχουν κι άλλα ατού όπως η Κατερίνα Μαρίνη, Νάνσυ Στεφανίδου, Τζένι Φάσουρα αλλά και η παγκορασίδα Φίλιππα Γούλα (να πω την αλήθεια αυτό το παιχνίδι μάλλον θα είναι πολύ δυνατό για περιφερικές παγκορασίδες, όσο ταλαντούχες και να είναι). Για τον Παναθηναϊκό ατού οι Σύνθια Εζέτζα, Νεφέλη Στούπα, Ισμήνη Πράπα, Σαββίνα Καράλη .. και άλλες smile.gif
nikos64

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ -ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

Σημαντικο παιχνιδι και αυτο οπως ολα οσα γινουν φετος μεταξυ των δυο ομαδων μιας και πιστευω οτι μεταξυ των δυο αυτων θα κριθει ο τιτλος (οκ το ξερω δεν ειμαι ο μονος που πιστευει κατι τετοιο) .
Υπαρχει μια μεγαλη διαφορα ,για τα κοριτσια του Αρη φετος ειναι η τελευταια τους ευκαιρια για τιτλο , πανελληνιο , μορια , την προγουμενη φορα πριν απο δυο χρονια στις κορασιδες δεν τα καταφεραν αν και ειχαν τερματισει πρωτες στην κανονικη περιοδο ενω αντιθετα οι του Παναθηναικου εχουν παρει τα μορια απο τα πανελληνια που πηγαν περσυ.
Οποτε φετος ειναι οι πιο σημαντικοι αγωνες ισως ολοκληρης της μπασκετικης τους καριερας σαν κερδος απο την ενασχοληση τους απο το αθλημα .Ο Καβουρας ειναι ενας προπονητης που εχει τεραστια εμπειρια σε τετοιες ηλικιες ελπιζω να τις βοηθησει.
Δεν μπορω να κανω προβλεψη αλλα θελω Αρη και ψηφιζω Αρη.

Στα αλλα παιχνιδια

ΕΥΝΙΚΟΣ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ
Ο Ευνικος ενταξει θα πεσει αυτο που θα προσπαθησει να κανει ειναι εκτος απο αξιοπρεπεις εμφανισεις και καμμια νικη αυτο ειναι ενα παιχνιδι που μπορει να το κτυπησει. Προσωπικα δεν νομιζω οτι θα τα καταφερει οποτε διπλο.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ –ΜΕΛΑΣ
Ασσος καλλιτερη ομαδα ο Σπορτιγκ για τριτο στην τελικη βαθμολογια τον υπολογιζω. Ο Μελας θα προσπαθησει να μεινει εχει κανει και δυο σημαντικοτατες νικες εκτος που θα του φανουν χρησιμες .

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ

Με την επιστροφη της Δαμουλακη αρχιζει και παταει καλλιτερα και πιο ...σοβαρα η ομαδα , ο γερακας μεταξυ φθορας και αφθαρσιας ειναι λιγο καλλιτερος απο καποιες ομαδες και δεν κινδυνευει να πεσει .Ασσος.

ΑΜΥΝΤΑΣ –ΑΕΝΚ

Εχω την εντυπωση οτι η Κατρα εχει καλο δεσιμο με τις παικτριες της και χωρις Χρυσικακη τωρα νομιζω θα παει καλλιτερα (εκανε και την νικη της στο γυναικειο που τοχει και αυτο ) εν αντιθεση με τον αντιπαλο της που απο οσα πλεον γνωριζω δεν εχει το καλλιτερο δεσιμο με τις παικτριες του (εκτος απο καναδυο αν οχι μια ), οποτε διπλο.



Αγια Παρασκευη ρεπο αλλα ema σε παιχνιδι που την Κουκη την χαρακτηρισες μετρια το ιδιο δηλαδη οπως και την Χονδρογιαννη δηλαδη πανω κατω ιδιες και ισες και διαβαζω εγω 21 ποντους η Κουκη 1 η Χονδρογιαννη απο τους 48 που εβαλε συνολικα η ομαδα ... δεν γινεται

lopo
QUOTE (nikos64 @ Nov 30 2016, 10:32 ) *
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ -ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

Σημαντικο παιχνιδι και αυτο οπως ολα οσα γινουν φετος μεταξυ των δυο ομαδων μιας και πιστευω οτι μεταξυ των δυο αυτων θα κριθει ο τιτλος (οκ το ξερω δεν ειμαι ο μονος που πιστευει κατι τετοιο) .
Υπαρχει μια μεγαλη διαφορα ,για τα κοριτσια του Αρη φετος ειναι η τελευταια τους ευκαιρια για τιτλο , πανελληνιο , μορια , την προγουμενη φορα πριν απο δυο χρονια στις κορασιδες δεν τα καταφεραν αν και ειχαν τερματισει πρωτες στην κανονικη περιοδο ενω αντιθετα οι του Παναθηναικου εχουν παρει τα μορια απο τα πανελληνια που πηγαν περσυ.
Οποτε φετος ειναι οι πιο σημαντικοι αγωνες ισως ολοκληρης της μπασκετικης τους καριερας σαν κερδος απο την ενασχοληση τους απο το αθλημα .Ο Καβουρας ειναι ενας προπονητης που εχει τεραστια εμπειρια σε τετοιες ηλικιες ελπιζω να τις βοηθησει.
Δεν μπορω να κανω προβλεψη αλλα θελω Αρη και ψηφιζω Αρη.

Στα αλλα παιχνιδια

ΕΥΝΙΚΟΣ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ
Ο Ευνικος ενταξει θα πεσει αυτο που θα προσπαθησει να κανει ειναι εκτος απο αξιοπρεπεις εμφανισεις και καμμια νικη αυτο ειναι ενα παιχνιδι που μπορει να το κτυπησει. Προσωπικα δεν νομιζω οτι θα τα καταφερει οποτε διπλο.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ –ΜΕΛΑΣ
Ασσος καλλιτερη ομαδα ο Σπορτιγκ για τριτο στην τελικη βαθμολογια τον υπολογιζω. Ο Μελας θα προσπαθησει να μεινει εχει κανει και δυο σημαντικοτατες νικες εκτος που θα του φανουν χρησιμες .

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ

Με την επιστροφη της Δαμουλακη αρχιζει και παταει καλλιτερα και πιο ...σοβαρα η ομαδα , ο γερακας μεταξυ φθορας και αφθαρσιας ειναι λιγο καλλιτερος απο καποιες ομαδες και δεν κινδυνευει να πεσει .Ασσος.

ΑΜΥΝΤΑΣ –ΑΕΝΚ

Εχω την εντυπωση οτι η Κατρα εχει καλο δεσιμο με τις παικτριες της και χωρις Χρυσικακη τωρα νομιζω θα παει καλλιτερα (εκανε και την νικη της στο γυναικειο που τοχει και αυτο ) εν αντιθεση με τον αντιπαλο της που απο οσα πλεον γνωριζω δεν εχει το καλλιτερο δεσιμο με τις παικτριες του (εκτος απο καναδυο αν οχι μια ), οποτε διπλο.



Αγια Παρασκευη ρεπο αλλα ema σε παιχνιδι που την Κουκη την χαρακτηρισες μετρια το ιδιο δηλαδη οπως και την Χονδρογιαννη δηλαδη πανω κατω ιδιες και ισες και διαβαζω εγω 21 ποντους η Κουκη 1 η Χονδρογιαννη απο τους 48 που εβαλε συνολικα η ομαδα ... δεν γινεται


***αν ισχυει δεν ξερω,, Καβουρας ειναι παρελθον απο τον αρη πετρουπολης, ποιος θα τις κατεβασει??? αλλα βαση εμπειριας και παρελθον ,πρωταθλημα μαλλον θα παρει ο Παναθηναικος (σε συνολο νικων) και φυσικα εχει ποιο γεματο roster-

ema
QUOTE(nikos64 @ Nov 30 2016, 10:32 ) *
Αγια Παρασκευη ρεπο αλλα ema σε παιχνιδι που την Κουκη την χαρακτηρισες μετρια το ιδιο δηλαδη οπως και την Χονδρογιαννη δηλαδη πανω κατω ιδιες και ισες και διαβαζω εγω 21 ποντους η Κουκη 1 η Χονδρογιαννη απο τους 48 που εβαλε συνολικα η ομαδα ... δεν γινεται



Πέσατε να με φάτε όλοι :-) Αυτό που έγραψα για την Κούκη είναι ότι αυτό που είδα δεν ανταποκρινόταν σε αυτό που περίμενα να δω, μια και πρώτη φορά το έβλεπα το κορίτσι, αλλά είχα ακούσει τόσα για αυτήν. Αυτό που μου έκανε κακή εντύπωση ήταν ο δισταγμός σε κάποιες καταστάσεις που μπορούσε να είχε πάρει προσπάθειες (αν είσαι 1,84, παίκτρια εθνικής, άρα με μεγάλη επειρία και μπροστά σου έχεις παίκτρια 1.65 δεν δικαιολογείται να διστάζεις να σουτάρεις, έχεις 20 πόντους αβαντάζ). Ωστόσο, είχε δίκιο ένας φίλος - δεν θυμάμαι ποιος - που έγραψε ότι δεν είναι κοπέλα που κάνει ανούσια πράγματα για εντυπωσιασμό. Σε αυτό είχε δίκιο και είναι στα υπέρ της. Είδα στο σάτι της FIBA ότι ήταν και η πιο αποτελεσματική παίκτρια το καλοκαίρι με την Εθνική, οπότε προφανώς είναι καλή, δεν είπα ότι δεν είναι. Επιμένω όμως, η εικόνα της εκείνη την ημέρα δεν ήταν ανάλογη. Αν τον είδατε τον αγώνα να καταλάβω να έχετε άλλη άποψη, αν δεν τον είδατε δεν το καταλαβαίνω.π.χ. λέτε ότι έχει μεγάλη ευστοχία στις βολές, ε έβαλε τη 1 στις 3 βολές, σε ένα ΧΑΡΙΣΜΕΝΟ από το διαιτητή φάουλ σε τρίποντο (καθαρότατη τάπα, κάποιος από την Αγία Παρασκευή που τραβούσε βίντεο θα το έχει καταγράψει εκατό τα εκατό) 50 δεύτερα πριν τη λήξη του αγώνα. Και τέλος, όπως έχουμε ξαναπεί, το σύνολο των πόντων μιας παίκτριας δεν δείχνει από μόνο του κάτι - κατά τη γνώμη μου.
ggrilik
QUOTE (ema @ Nov 30 2016, 12:56 ) *
Πέσατε να με φάτε όλοι :-)
.... ....
ε έβαλε τη 1 στις 3 βολές, σε ένα ΧΑΡΙΣΜΕΝΟ από το διαιτητή φάουλ σε τρίποντο (καθαρότατη τάπα, κάποιος από την Αγία Παρασκευή που τραβούσε βίντεο θα το έχει καταγράψει εκατό τα εκατό) 50 δεύτερα πριν τη λήξη του αγώνα.

Όπως θα έλεγε κι ο Μιχαλάκης ο Τζωρδάνος "..I've missed more than 9000 shots in my career. I've lost almost 300 games. 26 times, I've been trusted to take the game winning shot and missed. I've failed over and over and over again in my life. And that is why I succeed.."
Τέλος πάντων, αρκετά σταθήκαμε στην Κούκη, ας πιάσουμε και καμιά άλλη laugh.gif

Σήμερα έχει και ντέρμπι στην ΕΣΚΑΝΑ, Φάρος vs Πρωτέας.
Νομίζω ο Πρωτέας θα κερδίσει εύκολα, αλλά με κορασίδες και νεανίδες (και με κάποια ανακατωσούρα που συμβαίνει στον Πρωτέα αυτές τις μέρες - αποχώρηση Κτιστάκη) ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.
wind
QUOTE (nikos64 @ Nov 30 2016, 11:32 ) *
...... τελευταια τους ευκαιρια για τιτλο , πανελληνιο , μορια , .......


νομίζω πως έχει αλλάξει ο αθλητικός νόμος και μόρια γιοκ πλέον ... δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά έτσι έχω ακούσει ....
nikos64
QUOTE (wind @ Nov 30 2016, 19:36 ) *
νομίζω πως έχει αλλάξει ο αθλητικός νόμος και μόρια γιοκ πλέον ... δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά έτσι έχω ακούσει ....


απλα εψαξα στο google


http://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-panellh...ekpaidevsh.html


λαθος εχεις ακουσει , η εγκυκλιος ειναι του φετινου σεπτεμβρη
QUOTE
lopo
***αν ισχυει δεν ξερω,, Καβουρας ειναι παρελθον απο τον αρη πετρουπολης, ποιος θα τις κατεβασει??? αλλα βαση εμπειριας και παρελθον ,πρωταθλημα μαλλον θα παρει ο Παναθηναικος (σε συνολο νικων) και φυσικα εχει ποιο γεματο roster-



οντως ετσι εγινε οχι το καλλιτερο τουλαχιστον για τον πρωτο αγωνα για τις του Αρη ...θα δουμε τι θα δουμε
ggrilik
νεανίδες ΕΚΑΣΘ

Για να μην ξεχνόμαστε, βιντεάκι απο τον αγώνα Ηρακλη - Παναθλητικού: https://www.youtube.com/watch?v=NM-eGG-0a5M
Παρά το αδύναμο πρωτάθλημα βλέπω την ΘωμαΊδου (#9) πολύ βελτιωμένη σε σχέση με πέρσι.

Ηρακλής - Παναθλητικός Πειραματικό 63-46.
Δεκάλεπτα: 29-8, 41-26, 51-32, 63-46
ΗΡΑΚΛΗΣ (Τζιότζιος-Συρόπουλος): Πετρίδου 5, Κλιματσάκη 3, Κλώνου, Θωμαϊδου 17(2), Καραγιάννη 1, Τζέλου 8, Παυλίδου 9, Γκομπετζισβίλι 12, Λαγκαδιώτου 8(2).
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Λαμπρόπουλος- Καφαντάρη): Τσιλιφώνη 1, Μπαχαρίδου 6, Λιάτσα 1, Στεφανίδου, Ματσούκα 4, Αναγνωστοπούλου 3(1), Καλογρίδου 15(1), Μπακιρτζόγλου 6, Τσούλε 10(2).
di pa
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Όπως έγραψα και στην αρχή του πρωταθλήματος, οι δύο ομάδες , με σχεδόν τα ίδια ρόστερ, είχαν αναμετρηθεί και πρόπερσι στο πρωτάθλημα των κορασίδων, με τελικό νικητή τον Παναθηναϊκό. Σε συνδυασμό με τα προβλήματα που προφανώς αντιμετωπίζει ο ΑΡΗΣ, θα πω διπλό.


ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ άσσος

ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ άσσος


ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ Δύσκολο παιχνίδι. Ο Αθηναϊκός πρέπει να σοβαρευτεί αν θέλει να παραμείνει στην κατηγορία! Συμφωνώ με το nikos64 ότι η επιστροφή της Δαμουλάκη έχει βελτιώσει λίγο την εικόνα του, η οποία όμως παραμένει πολύ κακή. Αν κρίνω δε από τα αποτελέσματα, ο Αθηναϊκός ταλαιπωρείται και με τραυματισμούς. Από την άλλη ο Γέρακας χωρίς το φοβερό ρόστερ έχει τη φήμη μιας πιο συγκροτημένης ομάδας (δεν έχω παιχνίδια του φέτος στις νεάνιδες). Λόγω έδρας και μόνο θα πω άσσος.


ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ διπλό
ggrilik
QUOTE (di pa @ Dec 1 2016, 10:45 ) *
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ άσσος

Αυτό δεν είναι και τόσο προφανές. Στις νεανίδες τα Μελίσσια έχουν αξιοπρεπή ομάδα, ενώ ο Εύνικος παρόλο που παλεύει παλικαρίσια όλα τα μάτς είναι αρκετά αδύναμος καθώς με τις μεταγραφές έδωσε αρκετές παίκτριες. Σίγουρα τις Σιδέρη, αδελφές Γούλα, Τσέρου, ίσως κι άλλες.
di pa
QUOTE (ggrilik @ Dec 1 2016, 11:25 ) *
Αυτό δεν είναι και τόσο προφανές. Στις νεανίδες τα Μελίσσια έχουν αξιοπρεπή ομάδα, ενώ ο Εύνικος παρόλο που παλεύει παλικαρίσια όλα τα μάτς είναι αρκετά αδύναμος καθώς με τις μεταγραφές έδωσε αρκετές παίκτριες. Σίγουρα τις Σιδέρη, αδελφές Γούλα, Τσέρου, ίσως κι άλλες.


39.gif μάλλον έχεις δίκιο!
wind
QUOTE (nikos64 @ Nov 30 2016, 21:45 ) *
απλα εψαξα στο google


http://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-panellh...ekpaidevsh.html


λαθος εχεις ακουσει , η εγκυκλιος ειναι του φετινου σεπτεμβρη


Η εγκύκλιος που παραθέτεις δεν έχει να κάνει με το νέο αθλητικό νόμο, αφορά αθλητές που έδωσαν φέτος πανελλήνιες και κάνουν την αίτηση για τα μόρια

Ο νέος αθλητικός νόμος (το άρθρο 39 που μας ενδιαφέρει) είναι εδώ http://www.opengov.gr/cultureathl/?p=6377 και τελικά όντως διατηρεί τη μοριοδότηση ... απλά καταργεί σε κάποιες περιπτώσεις την εισαγωγή σε ΑΕΙ άνευ εξετάσεων, γι αυτό και γκρινιάζουν στα σχόλια πιό κάτω κάποιοι ... πάλι καλά τελικά, γιατί άλλα είχα ακούσει.
nikos64
QUOTE (wind @ Dec 1 2016, 13:34 ) *
Η εγκύκλιος που παραθέτεις δεν έχει να κάνει με το νέο αθλητικό νόμο, αφορά αθλητές που έδωσαν φέτος πανελλήνιες και κάνουν την αίτηση για τα μόρια

Ο νέος αθλητικός νόμος (το άρθρο 39 που μας ενδιαφέρει) είναι εδώ http://www.opengov.gr/cultureathl/?p=6377 και τελικά όντως διατηρεί τη μοριοδότηση ... απλά καταργεί σε κάποιες περιπτώσεις την εισαγωγή σε ΑΕΙ άνευ εξετάσεων, γι αυτό και γκρινιάζουν στα σχόλια πιό κάτω κάποιοι ... πάλι καλά τελικά, γιατί άλλα είχα ακούσει.



για του χρονου λες , ο νεος αθλητικος νομος ποτε και αν κατατεθει και πως θα δουμε αλλα μιας και ποσταρες θα κατσω να διαβασω τι λεει πχ για τις μετεγραφες ανηλικων .Ευχαριστω .
Ειχε προυπαρξει κατι αναλογο αλλα γινανε εκλογες και δεν περπατησε ....


ααα λεει για ελευθερη μετακινηση αθλητων για να δουμε θα γινει τιποτα μεχρι 9 Δεκεμβρη οποιος θελει γραφει σχολια συμμετεχει.
ggrilik
Α' ΕΣΚΑΝΑ Νεανίδων

Αποτελέσματα 9ης αγωνιστικής, Α' Όμιλος

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 64-69
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 51-58
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 50-48
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 46-50
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ : ρεπό

Ολοκληρώθηκε λοιπόν ο 1ος γύρος με τον Πρωτέα και τον Φάρο να έχουν ξεχωρίσει στην κορφή, ενώ η Προοδευτική Νεολαία και η Ελευθερία Μοσχάτου βρίσκονται στην ουρά.
Μια που φάγαμε τον μισό γάιδαρο θα ρίξω δέκα κιλά γκρίνιας και θα κάνω και διάφορες εν πολλοίς αυθαίρετες κρίσεις για παίκτριες και προπονητές. Έτσι, μπας και προκαλέσω κουβέντα και μάθουμε τίποτα απο πρώτο χέρι..
... αν και φοβάμαι πως το φόρουμ μάλλον είναι σφηκοφωλιά της ΕΣΚΑ, οπότε ΕΣΚΑΝάδες δεν κατοικοεδρεύουν tongue.gif


--- αναλυτικά ---

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 64-69
Δεκάλεπτα : 20-18, 32-35, 47-51, 64-69.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Λειβάδης-Καραπακλάς): Χατζηλεοντή 14, Καρακασίδου 21, Καραπατάκη 2, Παπαδοπούλου Μ. 4, Μυσιρλή, Κοντραφούρη 13(1), Ακρίβου 10.
ΠΡΩΤΕΑΣ (Κονιδάρης ,Τσεμπέρης): Τσιχλάκη 6, Καλογερία , Κοντοθανάση 9(3), Ράτζα 20(1), Παυλινέρη, Κορρέ 16(2), Μυλωνάκη 10, Αναστασοπούλου Μ. 4, Δημητρακοπούλου 4.

Τι να πρωτοπώ...
(α) Πολλά πολλά Πολλά μπράβο! στις κορασιδονεανίδες του Φάρου, Ο Πρωτέας κέρδισε πολύ πιο δύσκολα απ'ότι περίμενα! Βέβαια ο Πρωτέας είχε απουσίες. Την Ιωάννα Χατζηβασιλείου (προβληματάκια τραυματισμού απο την Α1) που ίσως δεν είναι σούπερ σκόρερ αλλά είναι εξαιρετική αμυντικά, καθώς και η Ελισάβετ Μπουντούρη που δεν έχει πρωταγωνιστικό ρόλο στις νεανίδες αλλά βοηθούσε. Υποθέτω κι αυτή κάποιο τραυματισμό θα έχει, ελπίζω ελαφρύ.
Παρά αυτές τις απουσίες όμως είναι αξιοθαύμαστη η απόδοση του Φάρου, γιατί αυτός ο Πρωτέας είναι ομαδάρα..
(β) Να πω ένα μεγάλο μπράβο στον προπονητή του Φάρου που αν και με εκνευρίζει που πατά μέσα στο αγωνιστικό παρκέ σε ζωντανό χρόνο, έχει μάτι για μικρές αθλήτριες, έχει την ικανότητα να πιστεύει σ'αυτές και έχει και το στομάχι να τις σπρώχνει εκεί που πρέπει (πχ ακόμα και σε στήθος με στήθος αγώνες Α2 - με τις μικρές να κάνουν πάμπολλα λάθη) και να τις προστατεύει εκεί που χρειάζεται να τις προστατέψει. (τα ίδια ακριβώς ισχύουν και για τον κόουτς της γυναικείας ομάδας της Αγίας Παρασκευής. Πιθανώς και για άλλους) Και έτσι το γυναικείο μπάσκετ, απο δύο ταλέντα απέκτησε δύο παιχτούμπες. Λιλιάνα Καραακασίδου και Εύα Κοντραφούρη. Συν την εξαίρετη διεθνή Ιωάννα Χατζηλεοντή (απο Κρόνο Αγ. Δημητρίου), σύν την Μαργαρίτα Ακρίβου (ηρωίδα των Εσπερίδων πέρσι) σύν την προφανώς καλή δουλεία που έχει γίνει με τις υπόλοιπες κοπέλες, και ιδού το θαύμα!
(γ) Για τον Πρωτέα θα κάνω ξεχωριστό αφιέρωμα κάποια στιγμή.


ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 51-58
Φυσικά και δεν έχουμε στατιστικά. Ίσως τα βρούμε αν περιμένουμε μια δυο βδομάδες να τα δημοσιεύσουν στον ιστόχωρό τους κάποια απο τις δύο ομάδες, αλλά δεν κατάλαβα ποτέ τι νόημα έχει να δημοσιεύεις τα αποτελέσματα και τα φύλλα αγώνα δύο βδομάδες μετά. Εκτός αν πρόκειται για νίκες και τις θες σαν κράχτη.
Τέλος πάντων, κέρδισαν δύσκολα οι Εσπερίδες, υποθέτω με την Ίριδα Τσαφαρά και την σέντερ Νάνσυ Παναγιωτοπούλου (δανεική απο τον Κρόνο Αγ. Δημιτρίου) τα μεγάλο τους όπλα. Την Τσαφαρά την είδα σε αγώνα της Α2 και με εντυπωσίασε. Πολύ πάθος, καλή αθλητικότητα (σπάνιο!!) - ίσως γιατί πριν το μπάσκετ έπαιζε βόλεϊ. Στα υπόψιν παρακαλώ!

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 46-50
Δεκάλεπτα : 16-10, 27-28, 37-42, 46-50
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Αυγουστίδης) : Μποντούρογλου 5, Ολυμπίου 2, Παντέλη 8, Στυλιανουδάκη 2, Αντωνιάδου, Μαλανδράκη 4, Αναγνωστοπούλου, Γιαννακούλια 5, Σιαπέρα, Τσίκα 9(1), Τσαβολάκη 2, Θανοπούλου 9(3).
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Παναγόπουλος) Τζανετάτου 19(1), Τσιμπίδη 4, Φάρου 2, Λαμπράκη Δ. 9, Φλώκα, Κόκκαλη 3(1), Γασπαράτου 6, Λαμπράκη Μ. 4, Αντωνοπούλου 3.

Ο Πανιώνιος έχει καλή ομάδα και σίγουρα έχει κάποιες παίκτριες που αξίζουν της προσοχής (πχ Παντέλη) αλλά είναι απο τις ομάδες που ΠΟΤΕ δεν δίνουν φύλλα αγώνα. Οπότε...
Ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου είναι αναμφίβολα η μηχανή παραγωγής παικτριών της ΕΣΚΑΝΑ, αλλά τελευταία με έχει εκνευρίσει άπειρα. Ο λόγος? Αγγελική Τζανετάτου Κάποιος ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ (της ομάδας της Α1 υποθέτω) δεν την αφήνει να παίξει με τις νεανίδες (παίζει μόνο Α1 οπου δεν κερδίζει και πολλά). Αποτέλεσμα => Η παίκτρια δεν εξελίσσεται όσο θα μπορούσε, οι συμπαίκτριές της δεν εξελίσσονται όσο θα μπορούσαν, οι αντίπαλες δεν εξελίσσονται όσο θα μπορούσαν. Και ο Κρόνος χάνει. ΕΓΚΛΗΜΑ. Τι? Έπαιξε σ'αυτό το παιχνίδι? Ε, γι αυτό ο Κρόνος κέρδισε smile.gif Ανάσταση smile.gif


ΑΟΝΑ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 50-48
Ούτε εδώ έχουμε στατιστικά. Δεν ξέρω τι έπαθε η ΕΣΚΑΝΑ αυτή την βδομάδα και μεταμορφώθηκε σε ΕΣΚΑ.. Ελπίζω να είναι προσωρινό μπλάκ αούτ.. Και ήλπιζα να παρακολουθήσω την εξέλιξη απο πλευράς σκοραρίσματος δύο παικτριών που είχαν κληθεί στα κλιμάκια της εθνικής, της Τζαμπαζί Μαρσίντας (ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ) και της Προέδρου Λουίζας (ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ) αλλά αν δεν βρίσκεται ούτε ένας άνθρωπος να σπαταλήσει δύο λεπτάκια την βδομάδα να φωτογραφίσει τα φύλλα αγώνα και να τα στείλει στην ΕΣΚΑΝΑ, σ'αυτό τον ήρωα, τον isaak που κάθεται κάθε βράδυ ως τα μεσάνυχτα περιμένοντας... δουλειά δεν μπορώ να κάνω.. Βέβαια, θα αναρωτηθεί κάποιος, κρατιούνται καν φύλλα αγώνα στις έδρες κάποιων ομάδων? Τεσπα...


Επόμενη αγωνιστική Α΄Ομίλου (Τετάρτη 7/12/16)

ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ @ 22.00 ΝΕΟ ΚΛ. ΑΓ ΔΗΜ
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ @ 21.15 ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΚΙΝΗΤΑ **08/12/16
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ @ 22.00 ΚΛ «ΑΝΔ.ΒΑΡΙΚΑΣ»
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ @ 22.00 ΚΛ ΕΘΝ ΑΝΤΙΣΤ
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ : ρεπό


Βαθμολογία Α' Ομίλου

Team ....................... Pts .. PG .. W .. L .. P/F : P/A ... +/-
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ ......... 16 ... 8 ... 8 .. 0 .. 603 : 359 ... 244
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ ....... 15 ... 8 ... 7 .. 1 .. 489 : 370 ... 119
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΓΣ (w) .... 14 ... 8 ... 6 .. 2 .. 433 : 408 ... 25
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ .. 13 ... 8 ... 5 .. 3 .. 493 : 348 ... 145
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ .............. 11 ... 8 ... 3 .. 5 .. 377 : 364 ... 13
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ ... 10 ... 7 ... 3 .. 4 .. 276 : 388 ... -112
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ........... 9 .... 7 ... 2 .. 5 .. 268 : 398 ... -130
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ........ 9 .... 8 ... 1 .. 7 .. 300 : 429 ... -129
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ ...... 8 .... 8 ... 0 .. 8 .. 298 : 473 ... -175


Η ΕΣΚΑΝΑ μας χρωστάει τον αγώνα ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, που έχει οριστεί για την Παρασκευή, 23/12/16 ώρα 21.45 στο ΠΑΛ. ΚΛΕΙΣΤΟ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ


Β' ¨ομιλος
Η Τερψιθέα Γλυφάδας έχει ξεχωρίσει για τα καλά, με τον Ολυμπιακό να ακολουθεί.
ggrilik
QUOTE (ggrilik @ Dec 2 2016, 00:59 ) *
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 51-58
Φυσικά και δεν έχουμε στατιστικά. Ίσως τα βρούμε αν περιμένουμε μια δυο βδομάδες να τα δημοσιεύσουν στον ιστόχωρό τους


Τελικά τα έχουμε πιο γρήγορα... Αντε με την γκρίνια μου smile.gif

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. - ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 51-58
Δεκάλεπτα : 9-17, 27-33 (ημιχρ), 36-49, 51-58
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ (Φατούρος) : Κρεμμύδα 21(1) , Αργυρίου 2 , Δόνα 2 , Νάκου 2, Λεβεντούδη-Δαλάκα 7 , Παπαγεωργίου 7(1), Αναστασίου, Λειβαδάρα 4, Ευαγγελίτση 3 , Παγώνη 3(1)
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παναγιωτόπουλος) : Σκορδά 8 , Τσαφαρά 22(2) , Πολίτη 8 , Παναγιωτοπούλου 7, Ευσταθίου 3, Χαραλαμπίδου 2, Μούτσα 2, Σταυροπούλου 6
Ko Ni
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1

ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 2

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2
Eddie Johnson8
Καλησπέρα,
Παρακολουθώ το Forum εδώ και πέντε χρόνια και είπα ότι ήρθε ο καιρός να γίνω ενεργός.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2
Πίστευα ότι φέτος ο Άρης θα χτυπήσει τον ΠΑΟ αλλά μετά τον σοβαρό τραυματισμό της Καραμπάτσου, άλλαξα γνώμη. Τελικά θα το πάρει πολύ άνετα γιατί είναι ποιο γεμάτος σαν ομάδα (περιφέρεια κ ψηλές).


ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1 (νομίζω ότι ήρθε η ώρα να κάνει την πρώτη νίκη)

ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 1

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ggrilik
QUOTE (Eddie Johnson8 @ Dec 5 2016, 15:15 ) *
Καλησπέρα,
Παρακολουθώ το Forum εδώ και πέντε χρόνια και είπα ότι ήρθε ο καιρός να γίνω ενεργός.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2
Πίστευα ότι φέτος ο Άρης θα χτυπήσει τον ΠΑΟ αλλά μετά τον σοβαρό τραυματισμό της Καραμπάτσου, άλλαξα γνώμη. Τελικά θα το πάρει πολύ άνετα γιατί είναι ποιο γεμάτος σαν ομάδα (περιφέρεια κ ψηλές).


ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1 (νομίζω ότι ήρθε η ώρα να κάνει την πρώτη νίκη)

ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 1

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1

κι εγώ έτσι νομίζω. Αν κι εγώ όπως κι ο nikos64 θελω Αρη και ψηφιζω Αρη smile.gif
Να πω οτι ο ΠΑΟ χοντρικά όπως τα είδα έχει κατα μέσο όρο 55 πόνους στην επίθεση και δέχεται 30 στην άμυνα, ο ΑΡΗΣ Πετρούπολης 65 επίθεση και 40 άμυνα. Στα πρώτα παιχνίδια έπαιζε και η Καραμπάτσου βέβαια, αλλά χοντρικά εκεί είναι το +- του.

Για Εύνικο-Μελίσσια δεν ξέρω. Βλέπω Μελίσσια, αλλά ο εύνικος είναι ομάδα μαχητών, οπότε ... ανοιχτό.
el cid
QUOTE(Ko Ni @ Dec 5 2016, 01:27 ) *
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1

ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 2

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2


Καλησπέρα,

Συμφωνώ στα παραπάνω προγνωστικά

Καλούς αγώνες
giwrgos5
Αρης Πετρούπολης - Παναθηναϊκός 58-61 !!!!!!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Fourteen
Χωρις ιχνος υπερβολης,ματσαρα...
Πραπα καταπληκτικη οπως και Ευαγγελατου Αννα και Μαρινη απο Αρη
Ko Ni
Εύνικος-Μελίσσια 55-58 σε μάτς για γερά νεύρα και με πολλες διακυμάνσεις ! ! ! (20-8, 9-17, 12-18, 14-15)
ema

Όσο καλές παίκτριες και αν έχεις, ως προπονητής αν δεν περιορίσεις τους βεντετισμούς η ομάδα σου δεν θα έχει μέλλον. Δεν μπορεί να ποστάρει επανειλημμένα η συμπαίκτρια και να μην της πετάει τη μπάλα το πλέιμεικερ. Δεν μπορεί να είναι επανειλημμένα μόνη της κάτω από το καλάθι η συμπαίκτρια και να μην της πετάει το πλέιμεικερ. 'Η να την πετάει όταν πλέον είναι αργά με αποτέλεσμα να μην μπορεί να ολοκληρώσει τις προσπάθειες.
Θα το καταλάβαινα να γίνεται "κατά λάθος" 'ή "από απειρία" σε μικρότερες ηλικίες και άπειρα κορίτσια, αλλά όχι σε αυτό το επίπεδο.
Αν παρατηρήσετε καλύτερα θα δείτε ότι κάποια κορίτσια έχουν προαποφασίσει ότι θα ολοκληρώσουν μόνες τους τη φάση και το μόνο που κοιτούν εκείνη την ώρα στο γήπεδο είναι πού και πώς θα το κάνουν.
Επίσης, άντε ο προπονητής για κάποιο λόγο δεν το βλέπει. Η διοίκηση δεν το βλέπει ότι γίνεται συστηματικά; Κάτι τέτοια διαλύουν τις ομάδες.

Προσωπικά, απορώ με την υπομονή κάποιων παικτριών. Πώς να ευχαριστηθούν έτσι μπάσκετ; Εγώ έπαιζα ως νέα πολλά χρόνια μπάσκετ και δεν θυμάμαι ποτέ τέτοιες καταστάσεις. Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι τότε το γυναικείο μπάσκετ ήταν σχεδόν ανύπαρκτο οπότε κανένα κορίτσι μάλλον δεν σκεφτόταν "κάτσε να βάλω μπόλικους πόντους εγώ και ας πάει στα κομμάτια η ομάδα μου, μπας και με εντοπίσουν και με πάρουν εθνική". Τι να πώ.... Δεν εξηγείται αλλιώς.


ΥΓ. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων τα παραπάνω δεν αφορούν παιδί μου, αλλά ούτε και την ομάδα που παίζει το παιδί μου.
nikos64
QUOTE (ema @ Dec 6 2016, 10:02 ) *
Όσο καλές παίκτριες και αν έχεις, ως προπονητής αν δεν περιορίσεις τους βεντετισμούς η ομάδα σου δεν θα έχει μέλλον. Δεν μπορεί να ποστάρει επανειλημμένα η συμπαίκτρια και να μην της πετάει τη μπάλα το πλέιμεικερ. Δεν μπορεί να είναι επανειλημμένα μόνη της κάτω από το καλάθι η συμπαίκτρια και να μην της πετάει το πλέιμεικερ. 'Η να την πετάει όταν πλέον είναι αργά με αποτέλεσμα να μην μπορεί να ολοκληρώσει τις προσπάθειες.
Θα το καταλάβαινα να γίνεται "κατά λάθος" 'ή "από απειρία" σε μικρότερες ηλικίες και άπειρα κορίτσια, αλλά όχι σε αυτό το επίπεδο.
Αν παρατηρήσετε καλύτερα θα δείτε ότι κάποια κορίτσια έχουν προαποφασίσει ότι θα ολοκληρώσουν μόνες τους τη φάση και το μόνο που κοιτούν εκείνη την ώρα στο γήπεδο είναι πού και πώς θα το κάνουν.
Επίσης, άντε ο προπονητής για κάποιο λόγο δεν το βλέπει. Η διοίκηση δεν το βλέπει ότι γίνεται συστηματικά; Κάτι τέτοια διαλύουν τις ομάδες.

Προσωπικά, απορώ με την υπομονή κάποιων παικτριών. Πώς να ευχαριστηθούν έτσι μπάσκετ; Εγώ έπαιζα ως νέα πολλά χρόνια μπάσκετ και δεν θυμάμαι ποτέ τέτοιες καταστάσεις. Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι τότε το γυναικείο μπάσκετ ήταν σχεδόν ανύπαρκτο οπότε κανένα κορίτσι μάλλον δεν σκεφτόταν "κάτσε να βάλω μπόλικους πόντους εγώ και ας πάει στα κομμάτια η ομάδα μου, μπας και με εντοπίσουν και με πάρουν εθνική". Τι να πώ.... Δεν εξηγείται αλλιώς.


ΥΓ. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων τα παραπάνω δεν αφορούν παιδί μου, αλλά ούτε και την ομάδα που παίζει το παιδί μου.


δυστυχως αγαπητη χωρις ονοματα δεν γινεται ..... γιατι πχ σου λεω εγω στην δινω μια στην δινω δυο στην δινω δεκαδυο αλλα εσυ τιποτα , στην δινω λιγο δυσκολη μπαλια αλλα σου φευγει και δεν μπορεις .... ε γιατι να συνεχισω να προσπαθω ? θελεις οταν εισαι ξεμαρκαριστη εγω να σε δω ενω με εχουν κλεισει δυο , αλλα οταν ψαχνω να δωσω την μπαλλα εσυ δεν κανεις καμμια κινηση για να ξεμαρκαριστεις ....
αγαπητη βλεπεις οτι μπορει να ειναι και εστι τα πραγματα ....


στα αγωνιστικα παραλιγο να το κανει ο αρης

να πω και καλωςτον τον καινουργιο φιλο εδω Eddie Johnson8 που μας ειπε και το αστειο του
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1

φιλε οταν δεν εχεις δεσιμο με την ομαδα σου καλλιτερα να τα παρατας ....
ema
QUOTE(nikos64 @ Dec 6 2016, 10:56 ) *
δυστυχως αγαπητη χωρις ονοματα δεν γινεται ..... γιατι πχ σου λεω εγω στην δινω μια στην δινω δυο στην δινω δεκαδυο αλλα εσυ τιποτα , στην δινω λιγο δυσκολη μπαλια αλλα σου φευγει και δεν μπορεις .... ε γιατι να συνεχισω να προσπαθω ? θελεις οταν εισαι ξεμαρκαριστη εγω να σε δω ενω με εχουν κλεισει δυο , αλλα οταν ψαχνω να δωσω την μπαλλα εσυ δεν κανεις καμμια κινηση για να ξεμαρκαριστεις ....
αγαπητη βλεπεις οτι μπορει να ειναι και εστι τα πραγματα ....


στα αγωνιστικα παραλιγο να το κανει ο αρης

να πω και καλωςτον τον καινουργιο φιλο εδω Eddie Johnson8 που μας ειπε και το αστειο του
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1

φιλε οταν δεν εχεις δεσιμο με την ομαδα σου καλλιτερα να τα παρατας ....


Προσπαθώ να αποφύγω τα ονόματα, γιατί, αν δεν κάνω λάθος - ας με διορθώσει ο @jhantzop - απαγορεύεται. Πάντως, δεν πρόκειται για την περίπτωση που αναφέρεις. Σε καμία περίπτωση!! Ούτε δυο την έκλειναν ούτε οι παίκτριες που ήταν ξεμαρκάριστες ήταν η περίπτωση που αναφέρεις. Αλλά είτε έτσι είτε αλλιώς το άθλημα κατακρεουργείται και εμείς - οι θεατές- υποφέρουμε!!!!
Eddie Johnson8
QUOTE (nikos64 @ Dec 6 2016, 10:56 ) *
δυστυχως αγαπητη χωρις ονοματα δεν γινεται ..... γιατι πχ σου λεω εγω στην δινω μια στην δινω δυο στην δινω δεκαδυο αλλα εσυ τιποτα , στην δινω λιγο δυσκολη μπαλια αλλα σου φευγει και δεν μπορεις .... ε γιατι να συνεχισω να προσπαθω ? θελεις οταν εισαι ξεμαρκαριστη εγω να σε δω ενω με εχουν κλεισει δυο , αλλα οταν ψαχνω να δωσω την μπαλλα εσυ δεν κανεις καμμια κινηση για να ξεμαρκαριστεις ....
αγαπητη βλεπεις οτι μπορει να ειναι και εστι τα πραγματα ....


στα αγωνιστικα παραλιγο να το κανει ο αρης

να πω και καλωςτον τον καινουργιο φιλο εδω Eddie Johnson8 που μας ειπε και το αστειο του
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1

φιλε οταν δεν εχεις δεσιμο με την ομαδα σου καλλιτερα να τα παρατας ....



καλημερα, nikos64.
Μια προβλεψη ηταν (απ΄οτι φανηκε πολυ ατυχη)

Για το "φιλε οταν δεν εχεις δεσιμο με την ομαδα σου καλλιτερα να τα παρατας ...." σορυ αλλα δεν καταλαβαινω.
nikos64
QUOTE (ema @ Dec 6 2016, 11:00 ) *
Προσπαθώ να αποφύγω τα ονόματα, γιατί, αν δεν κάνω λάθος - ας με διορθώσει ο @jhantzop - απαγορεύεται. Πάντως, δεν πρόκειται για την περίπτωση που αναφέρεις. Σε καμία περίπτωση!! Ούτε δυο την έκλειναν ούτε οι παίκτριες που ήταν ξεμαρκάριστες ήταν η περίπτωση που αναφέρεις. Αλλά είτε έτσι είτε αλλιώς το άθλημα κατακρεουργείται και εμείς - οι θεατές- υποφέρουμε!!!!

πριν λιγο καιρο αν θυμασαι λεγαμε για τον αγωνα αθηναικου παναθηναικου ,διαφορετικα μας τα ελεγαν 2 που ειχαν δει το παιχνιδι .... οποτε αν δεν ξερουμε για ποια ομαδα μιλας δεν γινεται .....


QUOTE
Eddie Johnson8
Μια προβλεψη ηταν (απ΄οτι φανηκε πολυ ατυχη)


ναι πλακα σου εκανα

οσο για το αλλο που δεν καταλαβες δεν πειραζει .....
ema
QUOTE(nikos64 @ Dec 6 2016, 11:44 ) *
πριν λιγο καιρο αν θυμασαι λεγαμε για τον αγωνα αθηναικου παναθηναικου ,διαφορετικα μας τα ελεγαν 2 που ειχαν δει το παιχνιδι .... οποτε αν δεν ξερουμε για ποια ομαδα μιλας δεν γινεται .....


Ακριβώς, μιλάω για την ομάδα του Αθηναϊκού
di pa
[quote name='nikos64' date='Dec 6 2016, 11:44 ' post='803193']
πριν λιγο καιρο αν θυμασαι λεγαμε για τον αγωνα αθηναικου παναθηναικου ,διαφορετικα μας τα ελεγαν 2 που ειχαν δει το παιχνιδι .... οποτε αν δεν ξερουμε για ποια ομαδα μιλας δεν γινεται .....




Μην τα μπερδεύεις! Τότε μιλούσαμε για την ομάδα των κορασίδων. Δεν είναι οι ίδιες παίκτριες και αν θυμάμαι καλά, σε εκείνο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένοι οι πόντοι,
οπότε αποκλείεται να είχε γίνει σε εκείνο το παιχνίδι αυτό που περιγράφει η Emma. Όχι ότι δεν ισχύει και στα περισσότερα παιχνίδια των κορασίδων,όπως φαίνεται από τα φύλλα αγώνος, απλά δε βλέπω εδώ το συσχετισμό.

Emma θα συμφωνήσω μαζί σου απόλυτα. Το γεγονός δε ότι σε κάποια παιχνίδια οι "ψηλές" έχουν πολλούς πόντους και σε κάποια άλλα όχι, εμένα μου δίνει ξεκάθαρα την εικόνα που περιέγραψες και σε καμία περίπτωση αδυναμία των υπολοίπων συμπαικτριών.

Βέβαια προσωπική μου άποψη και όχι κατ ανάγκη σωστή: και " κουλή" να είναι η συμπαίκτρια σου, πρέπει να δίνεις τη μπάλα όταν πρέπει. Το μπάσκετ είναι ομαδικό άθλημα. Όσα παιδάκια θέλουν να παίζουν μονάχα τους, ας κάνουν κάτι άλλο βρε αδερφέ.
nikos64
QUOTE (di pa @ Dec 6 2016, 14:37 ) *
Μην τα μπερδεύεις! Τότε μιλούσαμε για την ομάδα των κορασίδων. Δεν είναι οι ίδιες παίκτριες και αν θυμάμαι καλά, σε εκείνο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένοι οι πόντοι,
οπότε αποκλείεται να είχε γίνει σε εκείνο το παιχνίδι αυτό που περιγράφει η Emma. Όχι ότι δεν ισχύει και στα περισσότερα παιχνίδια των κορασίδων,όπως φαίνεται από τα φύλλα αγώνος, απλά δε βλέπω εδώ το συσχετισμό.

Emma θα συμφωνήσω μαζί σου απόλυτα. Το γεγονός δε ότι σε κάποια παιχνίδια οι "ψηλές" έχουν πολλούς πόντους και σε κάποια άλλα όχι, εμένα μου δίνει ξεκάθαρα την εικόνα που περιέγραψες και σε καμία περίπτωση αδυναμία των υπολοίπων συμπαικτριών.

Βέβαια προσωπική μου άποψη και όχι κατ ανάγκη σωστή: και " κουλή" να είναι η συμπαίκτρια σου, πρέπει να δίνεις τη μπάλα όταν πρέπει. Το μπάσκετ είναι ομαδικό άθλημα. Όσα παιδάκια θέλουν να παίζουν μονάχα τους, ας κάνουν κάτι άλλο βρε αδερφέ.


δεν τα μπερδευω απλα αναφερα εναν αγωνα που ειδαν 2 ατομα και το ενα ειχε αντιθετη αποψη απο τον αλλο .... σαν παραδειγμα γενικο το αναφερα , γιατι αν δεν ξερω για ποιον μιλαμε τι να πω? οτι δικιο εχει? ναι ετσι οπως παρουσαιαζονται αλλα ειναι ετσι? ... και ειπα την αλλη οψη του νομισματος..
το οταν πρεπει ειναι για συζητηση ... ποτε ειναι οταν πρεπει ... εχω δει να δινουν πασσα και να φευγει σε αιφνιδιασμο ΜΟΝΗ της και το εχασε και το εκανε αλλες 3 φορες ... εε γιατι να της ξαναδωσει ? για να δει στις ποσες θα το βαλει? δεν μιλαω για την ιδια ομαδα προσοχη να μην μπερδευτουμε παλι .....

αν μιλας για αθηναικο ποια παιζει πενταρι δεν εχω καταλαβει rolleyes.gif αλλα εναν αγωνα που εχω δει φετος δεν ειδα κατι να ...χτυπαει τοσο ασχημα εκτος τους απο τους αγκωνες δυο παικτριων του αθηναικου (υπερ το δεον σκληρο εως αντιαθλητικο παιξιμο)...


ερωτηση ποιος ποια κατεβασε τον αρη χθες?
el cid
ερωτηση ποιος ποια κατεβασε τον αρη χθες?
[/quote]

καλησπέρα,

καταρχάς ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Nikos64, και κατά δεύτερο τον ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ κατέβασε ο Ορφανίδης (νέος προπονητής)

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 58 -61

Πραγματικά ματσάρα που την ευχαριστήθηκε ο όχι πολύς κόσμος που βρέθηκε στο γήπεδο (αναλογικά με τη σπουδαιότητα)

Ωραίο μπάσκετ εκατέρωθεν!! Στα σημεία κρίθηκε ο αγώνας, από δύο ισοδύναμες ομάδες και σίγουρα τις καλύτερες στο πρωτάθλημα.

Μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο το ματς ήταν αμφίρροπο και είχε αρκετές συγκινήσεις. Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες.

Στη μάχη των πάγκων νικητής ο του Παναθηναϊκού (πιο διαβασμένος και με καλύτερο rotation) . Πάντως ο νέος προπονητής του ΑΡΗ ΠΕΤΡ. έχει σαν δικαιολογία ότι ήταν το πρώτο του παιχνίδι και ίσως δεν γνώριζε πολλά (ή δεν του τα είπαν καλά!!)

Οι διαιτητές έδωσαν τα ...σπόρια καθαρά στον Παναθηναϊκό.

Πλέον το προβάδισμα το έχει ο Παναθηναικός και εδώ όπως στις κορασίδες. Προβλέπεται άκρως ενδιαφέρουσα συνέχεια.

Τέλος, πράγματι εάν έπαιζε η Καραμπάτσου ίσως βλέπαμε άλλο αποτέλεσμα (περαστικά Αναστασία!!) αλλά με το εάν και με το άμα δεν βγαίνει άκρη.

Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες.





di pa
[quote name='nikos64' date='Dec 6 2016, 15:34 ' post='803214']
δεν τα μπερδευω απλα αναφερα εναν αγωνα που ειδαν 2 ατομα και το ενα ειχε αντιθετη αποψη απο τον αλλο .... σαν παραδειγμα γενικο το αναφερα , γιατι αν δεν ξερω για ποιον μιλαμε τι να πω? οτι δικιο εχει? ναι ετσι οπως παρουσαιαζονται αλλα ειναι ετσι? ... και ειπα την αλλη οψη του νομισματος..
το οταν πρεπει ειναι για συζητηση ... ποτε ειναι οταν πρεπει ... εχω δει να δινουν πασσα και να φευγει σε αιφνιδιασμο ΜΟΝΗ της και το εχασε και το εκανε αλλες 3 φορες ... εε γιατι να της ξαναδωσει ? για να δει στις ποσες θα το βαλει? δεν μιλαω για την ιδια ομαδα προσοχη να μην μπερδευτουμε παλι .....

αν μιλας για αθηναικο ποια παιζει πενταρι δεν εχω καταλαβει rolleyes.gif αλλα εναν αγωνα που εχω δει φετος δεν ειδα κατι να ...χτυπαει τοσο ασχημα εκτος τους απο τους αγκωνες δυο παικτριων του αθηναικου (υπερ το δεον σκληρο εως αντιαθλητικο παιξιμο)...

Καλησπέρα και χρόνια σου πολλά!

Νομίζω απάντησα στο γιατί να της την ξαναδώσει! Γιατί το μπάσκετ είναι ομαδικό άθλημα και στον αιφνιδιασμό πρέπει να δώσει τη μπάλα μπροστά! Αν η συμπαίκτρια της είναι τόσο κακή, δεν είναι δικό της θέμα. Από τη στιγμή που είναι μέσα στο γήπεδο και παίζουν κάποιο σύστημα, πρέπει να δώσει τη μπάλα. Είναι δουλειά του προπονητή να κρίνει ποιος θα είναι στο γήπεδο!

Από την άλλη, είναι η ίδια τόσο καλή, που τελειώνει όλες τις προσπάθειες που παίρνει;; Αν όχι, γιατί να της ξαναδώσουν τη μπάλα;; Μιλάω για όλες τις παίκτριες γενικά και όχι μόνο στην αναφορά που έκανε η emma στον Αθηναϊκό.

Τι εννοείς αν μιλάω για Αθηναϊκό;; Θεωρώ ότι αυτή η τοποθέτηση της emma << Δεν μπορεί να ποστάρει επανειλημμένα η συμπαίκτρια και να μην της πετάει τη μπάλα το πλέιμεικερ. Δεν μπορεί να είναι επανειλημμένα μόνη της κάτω από το καλάθι η συμπαίκτρια και να μην της πετάει το πλέιμεικερ. 'Η να την πετάει όταν πλέον είναι αργά με αποτέλεσμα να μην μπορεί να ολοκληρώσει τις προσπάθειες>>, είναι σωστή σε όποια ομάδα κι αν αναφέρεται!

Αυτό δε <<ποια παιζει πενταρι δεν εχω καταλαβει rolleyes.gif αλλα εναν αγωνα που εχω δει φετος δεν ειδα κατι να ...χτυπαει τοσο ασχημα εκτος τους απο τους αγκωνες δυο παικτριων του αθηναικου (υπερ το δεον σκληρο εως αντιαθλητικο παιξιμο)...>>, δεν το κατάλαβα καθόλου! Δεν ξέρω ποια παίζει πεντάρι γιατί είδα έναν μόνο αγώνα κορασίδων όπως έχω ξαναπεί,όπου δεν είναι ίδιες παίκτριες και σε εκείνο το παιχνίδι δε μου φάνηκαν να έπαιξαν περισσότερο σκληρά από όσο έπαιξε ο Παναθηναϊκός!

Σε κάτι που θα συμφωνήσω μαζί σου, είναι ότι έχει παραγίνει το κακό με το σκληρό παιχνίδι. Γενικά όμως, σε όλες τις ομάδες! Σε αυτήν την περίπτωση όπως είπες και συ << δεν ξέρω για ποιον μιλάμε τι να πω? ότι δίκιο έχεις?>>
Dimitris c
QUOTE(el cid @ Dec 6 2016, 18:48 ) *
ερωτηση ποιος ποια κατεβασε τον αρη χθες?


καλησπέρα,

καταρχάς ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Nikos64, και κατά δεύτερο τον ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ κατέβασε ο Ορφανίδης (νέος προπονητής)

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 58 -61

Πραγματικά ματσάρα που την ευχαριστήθηκε ο όχι πολύς κόσμος που βρέθηκε στο γήπεδο (αναλογικά με τη σπουδαιότητα)

Ωραίο μπάσκετ εκατέρωθεν!! Στα σημεία κρίθηκε ο αγώνας, από δύο ισοδύναμες ομάδες και σίγουρα τις καλύτερες στο πρωτάθλημα.

Μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο το ματς ήταν αμφίρροπο και είχε αρκετές συγκινήσεις. Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες.

Στη μάχη των πάγκων νικητής ο του Παναθηναϊκού (πιο διαβασμένος και με καλύτερο rotation) . Πάντως ο νέος προπονητής του ΑΡΗ ΠΕΤΡ. έχει σαν δικαιολογία ότι ήταν το πρώτο του παιχνίδι και ίσως δεν γνώριζε πολλά (ή δεν του τα είπαν καλά!!)

Οι διαιτητές έδωσαν τα ...σπόρια καθαρά στον Παναθηναϊκό.

Πλέον το προβάδισμα το έχει ο Παναθηναικός και εδώ όπως στις κορασίδες. Προβλέπεται άκρως ενδιαφέρουσα συνέχεια.

Τέλος, πράγματι εάν έπαιζε η Καραμπάτσου ίσως βλέπαμε άλλο αποτέλεσμα (περαστικά Αναστασία!!) αλλά με το εάν και με το άμα δεν βγαίνει άκρη.

Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες.



Ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια στην ΕΣΚΑ που ειχα την τυχη να παρακολουθησω.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.