Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΝΕΑΝΙΔΕΣ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
nikos64
QUOTE (giwrgos5 @ Oct 21 2016, 13:43 ) *
grafw sto sigkekrimeno sait 3 xronia omws den 9imamai ton kwdiko m gia na mpw file moy!
to kyrio pou ithela na mathw einai an kseroyme kati gia to sygkekrimeno thema me endiaferei gia na ypologisw an tha paiksei me thn omada moy!
an mathoyme kati as pei kapoios ayto zhthsa kai tpt parapanw!!


oso gia ta themata poy etheses giati den moy ta apadas esy dioti me endiaferoyn ola poly!
gia thn tsafara kai ton tsafara logiko na fygei to paidi apo tin stigmh poy efyge o pateras ths!!
h totwnh kai h tsirogiannh brhkan tropo kai efygan kai thelw poli na mathw giati den afhsan kai to sygkekrimeno paidi apo ti stigmh poy afhsan ta alla 3
oxi oti epaize se kamia ethniki kai einai top opws h prapa h oi bintzilaioy
pisteyw kallista tha mporoyse na paiksei ena xrono ston geraka apo thn stigmh poy den thn afhnan na fygei

αγαπητε αν μπορεις ελληνικα να γραψεις θα το εκτιμουσα.
αν η ομαδα σου ειναι ο γερακας ποιος σου εγγυαται οτι και το δικαστηριο να το κερδισει ο γερακας η αθλητρια θα δεχθει να παιξει?
για ολα τα αλλα θα βρεις απαντησεις απο μεσα απο τον συλλογο εγω τις φημες που υπαρχουν δεν θελω να τις αναπαραγω...
giwrgos5
QUOTE (nikos64 @ Oct 21 2016, 13:55 ) *
αγαπητε αν μπορεις ελληνικα να γραψεις θα το εκτιμουσα.
αν η ομαδα σου ειναι ο γερακας ποιος σου εγγυαται οτι και το δικαστηριο να το κερδισει ο γερακας η αθλητρια θα δεχθει να παιξει?
για ολα τα αλλα θα βρεις απαντησεις απο μεσα απο τον συλλογο εγω τις φημες που υπαρχουν δεν θελω να τις αναπαραγω...

η αθλητρια αποσο ξερω θα παει αγια παρασκευη γιαυτο γινεται ολο αυτο με τα δικαστηρια
ξερουμε αν πηρε αναβολη ο κρονος?
nikos64
QUOTE (giwrgos5 @ Oct 21 2016, 14:12 ) *
η αθλητρια αποσο ξερω θα παει αγια παρασκευη γιαυτο γινεται ολο αυτο με τα δικαστηρια
ξερουμε αν πηρε αναβολη ο κρονος?

ευχαριστω για τα ελληνικα .
giwrgos5
QUOTE (nikos64 @ Oct 21 2016, 14:56 ) *
ευχαριστω για τα ελληνικα .

Δεν κανει τίποτα
nikos64
θα ηθελα αν δεν σας κανει κοπο σε ολους σας, ειδικα οσοι γραφετε και ειδικα οσοι ειναι παραγοντες την αποψη τους ,τουλαχιστον αν οχι στην ειδικη αυτη περιπτωση αλλα γενικα στο θεμα της συγκαταθεσης του σωματειου για την μετακινηση αθλητων και αν οχι εδω ας γραφτει καπου αλλου η ας ανοιχτει καινουργιο θεμα.
Ευχαριστω.
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Oct 21 2016, 08:24 ) *
το σαιτ του αρη ανεβασε και αυτος μονο τους ποντους της ομαδας του ...μου αρεσει και η φωτο με το ροστερ στις νεανιδες του καλα την καραμπατσου γιατι δεν την αναφερουν ?

Ίσως ήταν δανεική στον Πρωτέα, οπότε γύρισε στον ΑΡΗ αθόρυβα και αυτός που έφτιαξε το ρόστερ την ξέχασε, ή ξέχασε να το ανανεώσει.
Αυτά τα site ειδικά για τις υποδομές γυναικών ενημερώνονται όποτε δεήσει κάποιος ήρωας.


QUOTE (nikos64 @ Oct 21 2016, 11:29 ) *
να μην γινω οτι κατηγορω ..... αλλα και οι τρεις ειναι σκορερ ειδικα οι δυο ηταν και leader στις ομαδες τους η Σιδερη στον ευνικο και η Λερη στον ιασωνα ... τι να σου πω δεν εχω δει οποτε μπορει ναχεις και δικιο ... πολυ καλη δουλεια εκανε αυτος που ασχοληθηκε με την Κριμιτζα τον τελευταιο χρονο εχει παρουσιασει τρομερη βελτιωση .

Να πω την αλήθεια, με τις ενισχύσεις των Σιδέρη, Λέρη, Α.Δανδουλάκη και Κριμιτζά, περίμενα απο τον σπόρτιγκ καλύτερα αποτελέσματα. Σύμφωνοι, του έκατσαν όλα τα δύσκολα παιχνίδια στην αρχή και ίσως δεν έχει προλάβει να δέσει αμυντικά (αφού παίζει και ζώνη... :-/ ).

ΘΑ δείξει στην συνέχεια. Πάντως όταν ακούω όμως προπονητή -ειδικά σ'αυτές τις ηλικίες- να μην κάνει αλλαγές και ν'αφήνει παίκτριες να παίζουν 40-λεπτα κάτι παθαίνω.. -10 πόντοι..
di pa
QUOTE (nikos64 @ Oct 21 2016, 19:18 ) *
θα ηθελα αν δεν σας κανει κοπο σε ολους σας, ειδικα οσοι γραφετε και ειδικα οσοι ειναι παραγοντες την αποψη τους ,τουλαχιστον αν οχι στην ειδικη αυτη περιπτωση αλλα γενικα στο θεμα της συγκαταθεσης του σωματειου για την μετακινηση αθλητων και αν οχι εδω ας γραφτει καπου αλλου η ας ανοιχτει καινουργιο θεμα.
Ευχαριστω.

Καλημέρα! Χαίρομαι που κάποιος ασχολείται με ένα τόσο σοβαρό θέμα, αν και δεν ξέρω τι νόημα έχει η γνώμη μας από τη στιγμή που κανείς δεν κάνει τίποτα. Ας πω τη γνώμη μου λοιπόν:
Όπως πολύ σωστά είπες μιλάμε για δουλεμπόριο! Όλα γίνονται για να τα κονομάνε οι ομάδες, κάποιοι <<manager>>, οι δικτυωμένοι δικηγόροι και φυσικά οι επιτροπές του ΑΣΕΑΔ! Αλλιώς δεν εξηγείτε να μην αλλάζουν αυτή τη σαπίλα!!!!!!! Εδώ μιλάμε για παιδιά, όχι για επαγγελματίες. Άσε που αυτοί δεν έχουν τέτοια προβλήματα δεδομένου ότι έχουν συμβόλαια! Οι φτηνές δικαιολογίες ότι η ομάδα ξοδεύει για τον αθλητή, του προσφέρει πράγματα κ.λ.π είναι του κ…… Τίποτα δεν ξοδεύουν οι ομάδες για το οποίο δεν έχουν ήδη πληρωθεί. Οι αθλητές πληρώνουν συνδρομή, αγοράζουν τα ρούχα τους, πληρώνουν μόνοι τους τις μετακινήσεις τους και οτιδήποτε έξτρα προσφέρει η ομάδα τους π.χ. γυμναστή, ασφάλεια, φυσιοθεραπευτή κ.λ.π. Επιπλέον ότι μαθαίνουν είναι ανταποδοτικό προς την ομάδα από τη στιγμή που είναι σε αγωνιστικό τμήμα! Η μεγαλύτερη γελοιότητα δε, ήταν σου λένε <<εγώ τον/την έμαθα μπάσκετ>>. Μα αν δεν έκαναν ούτε αυτό τότε για ποιο λόγο πληρώνονταν;; Και αν κάνουν τόσο καλή δουλειά και δε μετράει το ταλέντο και τα γονίδια του κάθε παιδιού, τότε γιατί ξεχωρίζουν 1-2 παιδιά κάθε φορά και όχι όλα;;
Από τη στιγμή που ένα παιδί θέλει να φύγει από μια ομάδα, για όποιο λόγο και να θέλει να φύγει πρέπει να μπορεί. Έτσι απλά! << Ευχαριστώ για τη συνεργασία και γεια σας>> ! Ούτε δώσε μου τόσα, ούτε εγώ θα σου σταματήσω το μπάσκετ, ούτε θα σου κρεμάσω το δελτίο, ούτε ΑΣΕΑΔ! ΑΠΛΑ BYE BYE! icon_wave.gif
Πώς θα μπορούσε να γίνει αυτό;; Υποθέτω πολύ απλά! Με ένα δελτίο αθλητή/κάρτα υγείας το οποίο θα έχει από την αρχή ο αθλητής στα χέρια του και με αυτό θα πηγαίνει όπου θέλει, αν θέλει φυσικά να αλλάξει σωματείο.
Κάποιοι θα διαφωνείται και θα πέσετε τώρα να με φάτε, με παρατηρήσεις του τύπου αυτά δεν τα κάνουν όλες οι ομάδες και εμείς αφήνουμε τα παιδιά, κ.λ.π. ΟΚ, μπορεί να ισχύει αυτό που λέτε για εσάς ΤΩΡΑ. Αλλά αν εγώ φέρω σήμερα ένα παιδί στην ομάδα σας και αλλάξει η διοίκηση, δεν είναι σίγουρο ότι πάλι τα ίδια θα ισχύουν. Βέβαια αν την πατήσεις μια φορά τότε ξέρεις και ή πληρώνεις και παίρνεις στα χέρια σου το δελτίο του παιδιού σου, ή αν δεν έχει χρειαστεί να το κάνεις αυτό, πας παντού με ιδιωτικό συμφωνητικό. Αλλά αυτά δεν είναι λύσεις! Όπως φεύγω ότι ώρα γουστάρω από το φροντιστήριο των Αγγλικών μου γιατί δε μου αρέσουν π.χ. τα μούτρα της δασκάλας, έτσι πρέπει να φεύγω και από την ομάδα! Όπως γράφομαι και ξεγράφομαι στο γυμναστήριο με ένα χαρτί γιατρού ότι μπορώ να γυμναστώ, το ίδιο πρέπει να ισχύει και για τα σωματεία! Οι άλλοι δηλαδή δεν έχουν έξοδα;; Δεν έχουν υπολογίσει ότι θα σε έχουν στη δύναμή τους όταν σηκώνεσαι και φεύγεις;;

nikos64
QUOTE (di pa @ Oct 22 2016, 16:04 ) *
Καλημέρα! Χαίρομαι που κάποιος ασχολείται με ένα τόσο σοβαρό θέμα, αν και δεν ξέρω τι νόημα έχει η γνώμη μας από τη στιγμή που κανείς δεν κάνει τίποτα. Ας πω τη γνώμη μου λοιπόν:
Όπως πολύ σωστά είπες μιλάμε για δουλεμπόριο!

Αδερφε νασαι καλα που μπηκες στον κοπο να γραψεις δυο λογια....
Καληνυχτα.
ggrilik
QUOTE (ggrilik @ Oct 18 2016, 16:06 ) *


Επόμενη αγωνιστική, Δευτέρα, 24/10/2016
21:15, ΖΩΦΡΙΑΣ, ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ .. αδύναμος στις νεανίδες ο Εύνικος, οπότε 2
21:30, ΣΠΟΡΤΙΓΚ, ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ..Έχει το υλικό, οπότε καιρός να ανέβει ο σπόρτιγκ. Εύκολα 1
21:40, ΕΡΓΑΝΗΣ, ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ .. Δύσκολο ντέρμπι.. Μάλλον 2
21:45, ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΚΛ.Β΄, ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ .. Τα Μελίσσια δείχνουν να δένουν σαν ομάδα, θα πω όμως 2
21:45, Π.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ .. 1. Αλλά υπάρχουν και οι εκπλήξεις.

Βασικά συμφωνώ με τις προβλέψεις του nikos64, ίσως επηρεάστηκα κι όλας wink.gif
Περισσότερο το πόσταρα σαν υπενθύμιση για όποιον θέλει ν πάει σε κάποιο αγώνα.

Στο θέμα των μεταγραφών, για την ιστορία, συμφωνώ κι εγώ με di pa
Fourteen
Αθηναικος-Άρης Πετρούπολης 48-91,(ήμ.18-46)
ggrilik
QUOTE (Fourteen @ Oct 25 2016, 00:18 ) *
Αθηναικος-Άρης Πετρούπολης 48-91,(ήμ.18-46)

πω πω.. Μου το έκαναν το "ντέρμπι" σμπαράλια ph34r.gif

Δεκάλεπτα: 12-27, 18-47, 32-73, 48-91
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ (Χρυσοβιτσιάνος): Γιαχνή 2, Τσέντζου 4, Δορδοκίδη 4, Τσιλιμπάρη 10, Μονογυιού 12(1), Μάνου 4, Κολλιαδήμα 5, Πεντίκη 7(1), Φωτεινάκη.
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κάββουρας): Φάσουρα 4, Βολιώτη, Γούλα Φ. 5, Μαρίνη 31(2), Γούλα Π. 2, Ευαγγελάτου Α. 5(1), Τζίμη 3(1), Καραμπάτσου 13(1), Ευαγγελάτου Α. 12, Διγκλή, Στεφανίδου 12, Κομματά 4

Εντάξει, δύο χρόνια (1999-2001) είναι οπωσδήποτε μεγάλη διαφορά, αλλά φαίνεται πως οι 1999-άρες του ΑΡΗ Πετρούπολης είναι σε μεγάλη φόρμα, μια και κάποιες σκοράρουν κανονικά και στην Α2. Ειδικά η Μαρίνη.

Για τον Αθηναϊκό, οι σταθερές του σκόρερ στις νεαανίδες αλλά και στις κορασίδες, οι Τσιλιμπάρη, Μονογυιού, Μάνου, και Κολλιαδήμα είναι όλες 2001, οπότε προβλέπω απο τώρα πως θα είναι πολύ δυνατός τα δύο επόμενα χρόνια. Αν τις κρατήσει βεβαίως.

Το άλλο που θεωρούσα "ντέρμπι" δεν απείχε πολύ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 45-37
Τα δεκάλεπτα: 9-11,20-18,35-26,45-37
Παναθηναϊκός(Καντζιλιέρης-Αρχιμανδρίτης): Στούπα 3, Τσέτα 5 (1), Φρίμα 8, Γκαγκανάτσου 4, Σαπαλίδου 4, Πράπα 13, Κυρίου, Τσιρογιάννη, Κασδαγλή 6 (2), Καράντζαλου 2, Κακούρη

Χωρίς Εζέτζα. Μια-μία σαν να την πάει με την πράπα. Ίσως κάνει καλά. Άλλωστε η Εζέτζα παίζει και κορασίδες και λίγο Α1. Πόσο ν'αντέξει.
Σκόρερς ΑΕΝΚ? Μα φυσικά ο ΠΑΟ νοιάζεται μόνο για τον "κόσμο του" και απαξιοί να δώσει τους πόντους της ευτελούς αντίπαλης ομάδας.
nikos64
QUOTE (ggrilik @ Oct 25 2016, 03:23 ) *
Σκόρερς ΑΕΝΚ? Μα φυσικά ο ΠΑΟ νοιάζεται μόνο για τον "κόσμο του" και απαξιοί να δώσει τους πόντους της ευτελούς αντίπαλης ομάδας.

καλα υπαρχουν και χειροτερα .... απο το σαιτ του αμυντα για χθες με το σπορτιγκ

QUOTE
Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 11-6, 31-14 (ημίχρονο), 43-23, 47-31 (τελικό).

Οι πόντοι για την ομάδα μας (προπονητής Πομώνης Τάσος) : Καραδήμου Μαριάννα, Κάκκαβα Μαρία, Παπαθανασίου Καλιόπη, Καράντζαλου Λουκία, Πατσιώτη Ηλιάννα, Τομάνι Βασιλική, Χονδρουδάκη Ειρήνη, Κοβάλσκα Αλεξάνδρα, Πάλι Βιργινία, Λάμπρου.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ιασωνίδης Οδυσσέας-Ελευθέριος.
nikos64
QUOTE (nikos64 @ Oct 25 2016, 09:29 ) *
καλα υπαρχουν και χειροτερα .... απο το σαιτ του αμυντα για χθες με το σπορτιγκ

και για να μην γκρινιαζω μονο



ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 44-54 (ημ. 21-28)

Διοργάνωση: Α' Κατηγορία Νεανίδων 2016-17
Α' Γύρος - 5η αγωνιστική

Ημερομηνία: 24/10 και ώρα 21:45
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 7-8, 14-20, 13-9, 10-17

Μελίσσια ( Κουτρουμπής - Δούρου): Κάββουρα 5, Κατσάβαρου Ε 2, Κουτσούκου 1, Κατσιγιάννη 2, Αλεξού 2, Νικίδη, Καραχάλιου 14, Κατσάβαρου Ι, Δρακοπούλου 6 (2), Ντακόστα - Τσιμπούλη, Νικολέτου 8, Ξουρίδα 4

Κρόνος Γέρακα (Χατζηιωαννίδης - Παπαδέλος): Πέππα, Βλαχοπούλου 6 (1), Καζδαγλή, Χειλάκη 13, Μπούγου - Ζεϊμπέκη 3, Κυριακάκη Β 12, Κυριακάκη Λ, Ανδρικοπούλου 6, Θεοχάρη 14 (2), Γκουτζούλα

Επόμενος αγώνας στις 7/11 και ώρα 21:45 στο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο την ΑΕΝΚ.
father
Εύνικος - ΓΣΑΠ : 38 - 45

10λεπτα : 10-9, 15-17, 19-28, 38-45
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Oct 25 2016, 09:29 ) *
καλα υπαρχουν και χειροτερα .... απο το σαιτ του αμυντα για χθες με το σπορτιγκ

Οι πόντοι για την ομάδα μας (προπονητής Πομώνης Τάσος) : Καραδήμου Μαριάννα, Κάκκαβα Μαρία, Παπαθανασίου Καλλιόπη, Καράντζαλου Λουκία, Πατσιώτη Ηλιάνα, Τομάνι Βασιλική, Χονδρουδάκη Ειρήνη, Κοβάλσκα Αλεξάνδρα, Πάλι Βιργινία, Λάμπρου Στέφη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ιασωνίδης Οδυσσέας-Ελευθέριος.

laugh.gif laugh.gif sad-smiley-009.gif κλαίω laugh.gif

Κάποιοι διοικητικοί βαριούνται απίστευτα!
ggrilik
Α' ΕΣΚΑ Νεανίδων

Να τα συμμαζέψουμε λίγο.

Αποτελέσματα 5ης αγωνιστικής

ΕΥΝΙΚΟΣ - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 38 - 45
ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΜΥΝΤΑΣ 47 - 31
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 48 - 91
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 44 - 54
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 45 - 37
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ρεπό

Είναι γεγονός πως ο nikos64 τα έπιασε όλα 77.gif

Παναθηναϊκός και Άρης Πετρούπολης αήττητοι,
ακολουθεί με μία ήττα η Αγία,
απο δύο ήττες Αθηναϊκός (την άλλη την υπέστη απο την ΑΕΝΚ στην Κηφισιά), Σπόρτιγκ, ΑΕΝΚ, Κρόνος.
Μελίσσια, Αμύντας και Μελλάς το παλεύουν,
και τελευταίος χωρίς νίκη ο Εύνικος.


επόμενη αγωνιστική (Δευτέρα 31/10/2016)

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ .. (19:00 ΓΕΡΑΚΑ ΚΛ.)
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. .. (20:30 ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ)
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ .. (21:45 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ)
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ .. (21:45 ΥΜΗΤΤΟΥ)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ .. (21:45 Π.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ)
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ: ρεπό

Εδώ σε θέλω κάβουρα. Αγία εναντίων Σπόρτιγκ είναι εντελώς ανοιχτό νομίζω. Στο άλλο ματς με ενδιφέρον, νομίζω πως ο Παναθηναϊκός θ'άφήσει τους σνομπισμούς και θα κατεβάσει και Πράπα και Εζέτζα αν θέλει να μην την πατήσει με τον Αθηναϊκό.
ggrilik
Και καθώς περιμένω προβλέψεις για ΕΣΚΑ, πάρτε και για ΕΣΚΑΝΑ, που παίζουν μεταξύ τους οι τέσσερεις πρωτοπόροι smile.gif

Α' ΕΣΚΑΝΑ Νεανίδων

4η αγωνιστική, 1ος Όμιλος (ισχυρός), Τετάρτη, 26/10/16

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ .. (22.00 ΚΛ «ΑΝΔ.ΒΑΡΙΚΑΣ»)
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΓΣ (w) - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ .. (22.00 ΚΛ ΕΘΝ ΑΝΤΙΣΤ)
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ .. (22.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΓ ΔΗΜ)
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ - ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ .. (22.00 ΚΛ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ Β)
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: ρεπό

Η κρυστάλυνη σφαίρα μου λέει Πρωτέας και Φάρος.
nikos64
QUOTE (ggrilik @ Oct 25 2016, 22:09 ) *
Είναι γεγονός πως ο nikos64 τα έπιασε όλα




επόμενη αγωνιστική (Δευτέρα 31/10/2016)

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ .. (19:00 ΓΕΡΑΚΑ ΚΛ.)
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. .. (20:30 ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ)
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ .. (21:45 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ)
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ .. (21:45 ΥΜΗΤΤΟΥ)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ .. (21:45 Π.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ)
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ: ρεπό

Εδώ σε θέλω κάβουρα. Αγία εναντίων Σπόρτιγκ είναι εντελώς ανοιχτό νομίζω. Στο άλλο ματς με ενδιφέρον, νομίζω πως ο Παναθηναϊκός θ'άφήσει τους σνομπισμούς και θα κατεβάσει και Πράπα και Εζέτζα αν θέλει να μην την πατήσει με τον Αθηναϊκό.

αν δεν μου το χαλαγε και η αεκ στις κορασιδες ( βρε [b]el cid τι γινεται εκει? φτιαξανε το γηπεδο και χαλασαν την ομαδα?[/b]) θα ειχα το απολυτο

η αγια δεν με πειθει αν κλειστει η κουκη τελος .... διπλο λογω καλλιτερης περιφερειας του σπορτιγκ
αενκ ανετα το ιδιο και ο αρης κερδιζουν
παναθηναικος τον εχει τον αθηναικο ειναι πιο σοβαρη ομαδα
γερακας -ευνικος προς το παρον ασσος...

εσκανα συμφωνω για φαρος ανετα μαλιστα και για πρωτεας
αυτα

υ.γ. μολις διασταυρωσω θα εχω και την συνεχεια ......
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Oct 25 2016, 22:46 ) *
η αγια δεν με πειθει αν κλειστει η κουκη τελος ....

Ναι. Υπάρχουν και οι μεταγραφές Αμίτση και η Γρύλλια που ανάλογα με την μέρα μπορούν να βοηθήσουν. Πράγματι όμως η Αγία πάσχει σημαντικά απο βάθος.

ΕΥΝΙΚΟΣ – ΓΣΑΠ : 38 – 45
Δεκάλεπτα : 10-9, 5-8, 4-11, 19-17
ΕΥΝΙΚΟΣ: (Βελτσίστας) Κρεμμύδα 6, Δρακοπούλου 2, Πολυχρόνου, Γεροκώστα 13 (1), Λαμπίρη 6, Χαλαβατζη 2, Μέτσο Α, Μέτσο Ι. 7, Χρονάκη, Μαυρίκη, Αγγελοπούλου, Πασχοπούλου 2.
ΓΣΑΠ: (Αργυρίου) Μαμαλίγκα , Σφήκα 3 (1) , Χριστοδούλου, Αμίτση 15 (2), Περβανά, Κανιαδάκη 8 (1), Κούκη 11, Γρύλλια 8, Ζανίκα.
nikos64
QUOTE (ggrilik @ Oct 26 2016, 11:51 ) *
Ναι. Υπάρχουν και οι μεταγραφές Αμίτση και η Γρύλλια που ανάλογα με την μέρα μπορούν να βοηθήσουν. Πράγματι όμως η Αγία πάσχει σημαντικά απο βάθος.

αναλογα και τον διαιτητη ...αυτο παει για την δευτερη ....


και για να θυμηθω τα παλια

φημες λενε οτι ουτε η συνθεση της ομαδας ειναι η σωστη και επισης οτι ( THE BOSS σε εσενα παει) αν η κυρια το εκανε λιγο η αντε και πολυ, ο νυν το εχει κανει τελειως λυσσα το ολο θεμα ......
ggrilik
Α' ΕΣΚΑΝΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

4η αγωνιστική, 1ος Όμιλος (ισχυρός)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 49 - 54
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 50 - 81
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 68 - 18
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 35 - 42
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: ρεπό

--- αναλυτικά ---

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 49-54
Δεκάλεπτα : 13-18,28-26,36-43,49-54
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Αυγουστίδης,Παπαπαναγιώτου): Μπίτα 1, Κριτσιδήμα 15(3), Κομποχόλη 4, Τσίκα 9(1), Θανοπούλου, Στυλιανουδάκη 4, Τσαβολάκη 6, Αντωνιάδου, Γιαννακούλια 3, Σιαπέρα 2, Μαχλά 5(1)
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ.(Λειβάδης-Ρίμπας): Κούρπα 7, Καρακασίδου 13(1), Παπαδοπούλου Μ. 8, Χατζηλεοντή 12, Κοντραφούρη 9, Κασσιού , Ακρίβου 4 , Μυσιρλή 1

Για τον Φάρο. εκτός απο τις τρεις συνήθεις ύποπτες κορσίδες Καρακασίδου, Χατζηλεοντή, Κοντραφούρη, σκόραραν βλέπω και άλλες παίκτριες. Γι'αυτό και κέρδισε τον δυνατό Πανιώνιο. Και το σημαντικότερο, αναπτύσονται καλύτερα και οι παίκτριές του.

Επίσης τώρα μόλις παρατηρώ πως ο Φάρος έχει και την Ακρίβου που πέρσι έπαιζε στις Εσπερίδες? Ενισχύσεις.. Φιλόδοξοι εκεί στο Κερατσίνι. Μπράβο, μπράβο. Ελπίζω οι προπονητές -μια που φέτος έχουν πολύ περισσότερο υλικό- να παίζουν και καλύτερο μπάσκετ απο πέρσι που ήταν κάπως.. μονότονο να το πω? Βαρετό ίσως? Δεν βλεπόταν? wink.gif Είμαι πολύ περίεργος να δω αγώνα. Πολύ περίεργος..


ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 50-81
Δεκάλεπτα : 13-25, 27-42, 36-66, 50-81
ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παναγιωτόπουλος): Μιχαλοπούλου, Μόκα 3(1), Μπιτζίλου 2, Μούτσα 4(1), Τσαφαρά 22(2), Σταυροπούλου, Βασιλακοπούλου 5, Χαραλαμπίδου 4, Παναγιωτοπούλου 8, Σκορδά 2, Ευσταθίου , Πολίτη
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κονιδάρης , Τσεμπέρης): Τσιχλάκη 10, Κορρέ 4(1), Μπουντούρη 7(1), Καλογερία, Κοντοθανάση , Ράτζα 13(1), Παυλινέρη 3, Χατζηβασιλείου 10(1), Μυλωνάκη 11, Αναστασοπούλου Χρ. 6, Αναστασοπούλου Μ. 17, Δημητρακοπούλου

Τρομερός ο Πρωτέας. Νομίζω (γιατί η αλήθεια είναι πως ακόμα δεν έχω δει παιχνίδι φέτος tongue.gif ) πως είναι καλύτερη ομάδα και απο την περσινή και απο την προπέρσινη με Κολάτου, Φασούλα, Κίτσιου κλπ. Τουλάχιστον επιθετικά. Φτού-φτού.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 35-42
Δεκάλεπτα : 10-14 , 16-26 , 25-38, 35-42
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ( Παπαναστασίου ) : Ροδιτάκη, Ρεπούση 6, Ορφανού 13 (1), Ραπτοπούλου, Καραπατά 4, Καραπατάκη 2, Τζιούτζιου, Ρούτση 3, Προέδρου 8.
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. ( Φατούρος ) : Κρεμμύδα 8, Αργυρίου 6, Δόνα 8, Νάκου, Λεβεντούδη/Δαλάκα 2, Παπαγεωργίου 2, Αναστασίου, Λειβαδάρα, Ευαγγελίτση 4, Παγώνη, Ζουρτσάνου 10, Διναμάρκα 2

Και η Κρεμμύδα δεν ήταν πέρσι Εσπρίδα μαζί με την Ακρίβου? Τι έγινε ρε παιδιά, πήγε κανας ανθρωποδιώκτης στον Ίκαρο? tongue.gif


Βαθμολογία

Πρωτέας και Φάρος αήττητοι.
Εσπερίδες, Κρόνος από μία ήττα.
Πανιώνιος, Δάφνη ακολουθούν.
Ελευθερία Μοσχάτου, ΑΟΝΑ, και Προοδευτική ακόμα να κάνουν σεφτέ.


Επόμενη αγωνιστική (Τετάρτη 2/11/16)

(22.00 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ). ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΓΣ : σίγουρο 1
(21.30 ΚΛΕΙΣΤΟ ΒΟΥΛΑΣ). ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ : σίγουρο 1
(21.30 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ). ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ : χμμ. Μάλλον 2
(21.45 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡΟΥ). ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ : σχεδόν σίγουρο 2
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ: ρεπό
father
ΓΣΑΠ - Σπόρτιγκ : 35-45 !!!


Δεκάλεπτα : 8-16, 14-20, 25-29, 35-45
nikos64
QUOTE (father @ Nov 1 2016, 00:25 ) *
ΓΣΑΠ - Σπόρτιγκ : 35-45 !!!


Δεκάλεπτα : 8-16, 14-20, 25-29, 35-45


σαν να επαληθευτηκα.....

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 57 - 37
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. 44 - 41
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 35 - 45
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 48 - 64
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 71 - 51
ΡΕΠΟ: ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ


δεν περιμενα να κερδισει τοσο δυσκολα η κηφισια

ggrilik
Α' ΕΣΚΑ Νεανίδων

Να τα ανακεφαλαιώσουμε.

Αποτελέσματα 6ης αγωνιστικής

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 57-37
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 44-41
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 35-45
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 48 - 64
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 71-51
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ: ρεπό

Είναι γεγονός πως ο nikos64 τα έπιασε πάλι όλα 77.gif

Παναθηναϊκός και Άρης Πετρούπολης παραμένουν οι δύο αήττητοι,
ακολουθούν με δύο ήττες η Αγία, Σπόρτιγκ, ΑΕΝΚ, Κρόνος.
Με τρείς ήττες Αθηναϊκός,
Μελίσσια, Αμύντας και Μελλάς το παλεύουν,
και τελευταίος χωρίς νίκη -αν και τους παλεύει τους αγώνες- ο Εύνικος. (Δύσκολα τα πράγματα)

--- αναλυτικά ---

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 44-41
Δεκάλεπτα: 13-18, 26-24, 39-32, 44-41.
ΑΕΝΚ : ΝΑ
ΜΕΛΑΣ (ΣΚΑΜΠΑ ΧΡ. - ΤΣΙΑΝΤΟΥΚΑ Κ.): ΚΑΠΕΝΗ Π. 6,ΦΡΑΓΚΟΥΛΗ Ι. 6 , ΜΠΕΝΟΥ ΣΤ. ,ΔΑΚΛΑΔΑ Σ.6 , ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑ ΧΡ. 17(3), ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΟΥ Ε. 6 ,ΤΡΥΦΩΝΙΔΗ ΑΜ., ΚΑΤΣΟΧΕΙΡΑΚΗ Γ., ΚΟΤΡΩΤΣΙΟΥ ΕΡ

Περίμενα την ΑΕΝΚ να κερδίσει πιο εύκολα. Αλλά απο την άλλη οι μεταπτώσεις είναι συνηθισμένο πράγμα στις μικρές ηλικείες.

ΓΣΑΠ – ΣΠΟΡΤΙΓΚ 35-45
Δεκάλεπτα: 8-16, 6-4, 11-9, 10-16
ΓΣΑΠ (Αργυρίου): Μαμαλίγκα 3 (1), Σφήκα 6, Αμίτση 4(1) ,Περβανά, Κανιαδάκη 7 (1), Κούκη 13, Γρύλλια 2, Ζανίκα,
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Δήμου): Σιδέρη 8, Ζυκάι 13 (2), Παρασκευοπούλου, Μακρή, Λέρη 7, Κριμιτζά 5, Δανδουλάκη 12 (2), Κουγιάνου, Γιαννακούλια, Κατσιμπίρη

Ντέρμπι πόντο πόντο, με πολλά φάουλ, αστοχία και νεύρα. Οι Αγίες γκρινιάζουν λίγο και για την διαιτησία. Το ζουμί όπως έλεγε -νομίζω- ο di pa πως ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη. Ο Σπόρτιγκ έχει σαφώς περισσότερο βάθος αλλά και μεγαλύτερη εμπειρία, το εκμεταλλεύτηκε αυτό προς το τέλος, και πήρε την νίκη, δημιουργώντας κι αυτή τη μικρή διαφορά..

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ 71-51
Δεκάλεπτα: 19-12, 40-24, 56-35, 71-51
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης, Αρχιμανδρίτης): Εζέτζα 11, Στούπα 10, Τσέτα, Φρίμα 5, Σαπαλίδου 4, Πράπα 17, Κύριου 3(1), Κάσδαγλη 7(1), Γκαγκανάτσου 5(1), Τσιρογιάννη 2, Καράντζαλου 7, Κάκουρη.
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Χρυσοβιτσιάνος): Γιαχνή, Τσέντζου 6(1), Δορδοκίδη 10(1), Τσιλιμπάρη 3, Μπαλαμπάνη, Μάνου 13, Κολλιαδήμα 5(1), Πεντίκη 13(1), Φωτεινάκη 1.

Αναμενόμενο λόγω ηλικιών και εμπειρίας. Βλέπω δεν έπαιξε και η Μονογυιού για τον Αθηναϊκό. ελπίζω λόγω άλλων υποχρεώσεων και όχι τραυματισμού (φτού φτού)
Μ'αυτά και μέκείνα ο ΠαναθηναΙκός έκανε τρείς νίκες (Γυναίκες, νεανίδες κορασίδες) και ο Αθηναϊκός μία (Κορασίδες Β') Να δούμε αν θ'αλλάξει αυτό στον 2ο γύρο.


επόμενη αγωνιστική (Δευτέρα 07/11/2016)

20:30 ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΛ. ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ..
21:30 ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ ..
21:40 ΚΛΕΙΣΤΟ ΕΡΓΑΝΗΣ ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ ..
21:45 ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΚΛ.Β΄ ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ..
21:45 6ο ΕΝ.ΛΥΚ.ΑΙΓΑΛΕΩ ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ..
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ : ρεπό
wind
QUOTE (ggrilik @ Nov 2 2016, 03:54 ) *
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ 71-51
Δεκάλεπτα: 19-12, 40-24, 56-35, 71-51
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης, Αρχιμανδρίτης): Εζέτζα 11, Στούπα 10, Τσέτα, Φρίμα 5, Σαπαλίδου 4, Πράπα 17, Κύριου 3(1), Κάσδαγλη 7(1), Γκαγκανάτσου 5(1), Τσιρογιάννη 2, Καράντζαλου 7, Κάκουρη.
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Χρυσοβιτσιάνος): Γιαχνή, Τσέντζου 6(1), Δορδοκίδη 10(1), Τσιλιμπάρη 3, Μπαλαμπάνη, Μάνου 13, Κολλιαδήμα 5(1), Πεντίκη 13(1), Φωτεινάκη 1.

Αναμενόμενο λόγω ηλικιών και εμπειρίας. Βλέπω δεν έπαιξε και η Μονογυιού για τον Αθηναϊκό. ελπίζω λόγω άλλων υποχρεώσεων και όχι τραυματισμού (φτού φτού)
Μ'αυτά και μέκείνα ο ΠαναθηναΙκός έκανε τρείς νίκες (Γυναίκες, νεανίδες κορασίδες) και ο Αθηναϊκός μία (Κορασίδες Β') Να δούμε αν θ'αλλάξει αυτό στον 2ο γύρο.


To σωστό είναι 2-2, στις γυναίκες νίκησε ο Αθηναϊκός
Όπως επίσης στις νεάνιδες βλέπω δεν έπαιξε και η Δαμουλάκη για τον Αθηναϊκό
nikos64
για να μην γκριναζουμε μονο να λεμε και κανενα καλο λογο , χαιρομαι οταν καποιοι βελτιωνονται και μπραβο τους


απο το σαιτ του αμυντα

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ : 48 -64


Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 14-17, 30-35 (ημίχρονο), 39-51, 48-64 (τελικό).

Οι πόντοι για την ομάδα μας (Πομώνης Τάσος) : Καραδήμου Μαριάννα, Κάκκαβα Μαρία 2, Παπαθανασίου Καλλιόπη 8, Πατσιώτη Ηλιάνα, Τομάνι Βασιλική 2, Χονδρουδάκη Ειρήνη 12, Κοβάλσκα Αλεξάνδρα 17, Πάλι Βιργινία, Λάμπρου Ευσταθία-Θεοφανία 7.

Για την ομάδα του ‘Αρη Πετρούπολης : Γκόβα, Γούλα Φ. 2, Μαρίνη 18, Γούλα 2, Ευαγγελάτου Α., Τζίμη 4, Καραμπάτσου 10, Ευαγγελάτου Α. 11, Λίγκρη 3, Φάσουρα 4, Κομματά, Στεφανίδου 10.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κατσιμάρδος Χαρίδημος.








ggrilik
Α' ΕΣΚΑΝΑ Νεανίδων

5η αγωνιστική, 1ος Όμιλος (ισχυρός)

Ο Κρόνος είπε ν'αφήσει τους "σνομπισμούς" που του έφεραν την ήττα απο τις Εσπερίδες (απλά διανθίζω) και κατέβασε στο μάτς με τον Πρωτέα και δύο ακόμα Α1 παίκτριές του, τις Τζανετάτου και Γασπαράτου. (Τσιμπίδη και Φάρου παίζουν πάντα. Ο Πρωτέας κατεβάζει σχεδόν πάντα και τις έξι παίκτριές του της Α1, Ράτζα, Μάντυ Αναστασοπούλου, Τσιχλάκη, Μυλωνάκη και Χατζηβασιλείου). Αποτέλεσμα, παραλίγο να γίνει ο όμιλος μπάχαλο.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 68-67 παρ.
Δεκάλεπτα : 21-18, 34-25, 49-41, 62-62, 68-67 παρ.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κονιδάρης , Τσεμπέρης): Αναστασοπούλου Χρ. 9, Χατζηβασιλείου 3, Μπουντούρη 3(1), Κοντοθανάση 1, Ράτζα 24(1) , Παυλινέρη , Κορρέ 3, Μυλωνάκη 7, Τσιχλάκη 2, Αναστασοπούλου Μ. 13, Δημητρακοπούλου 3(1)

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Παναγόπουλος): Τζανετάτου 26(2), Τσιμπίδη 3(1) , Μποσγανά , Φάρου 11, Κουλούρη 1, Λαμπράκη 8, Τοτώνη 3, Γασπαράτου 13(1) , Γκέργκι 2, Αντωνοπούλου



Στο άλλο ματς με ενδιαφέρον, οι Κερατσινιώτες πήραν εκδίκηση για την ήττα της ομάδας γυναικών της Α2. Όχι εύκολα πάντως. Σα να αγριεύει η ΕΣΚΑΝΑ νεανίδων..

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. - ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 59-50 (ημίχρονο 27-28)
ggrilik
Α' ΕΣΚΑΝΑ Νεανίδων
Ας συνοψίσω αναφέροντας και τα υπόλοιπα αποτελέσματα.

5η αγωνιστική, 1ος Όμιλος (ισχυρός)

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 68-67
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΓΣ : 59-50
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ : 59-46
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ : 38-50
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ: ρεπό

Πρωτέας και Φάρος, αν και καρδιοχτυπήσανε, εξακολουθούν αήττητοι.
Εσπερίδες, Κρόνος, Πανιώνιος, Δάφνη απο δύο ήττες.


--- αναλυτικά ---

Ο Κρόνος είπε ν'αφήσει τους "σνομπισμούς" που του έφεραν την ήττα απο τις Εσπερίδες και κατέβασε στο μάτς με τον Πρωτέα και δύο ακόμα Α1 παίκτριές του, τις Τζανετάτου και Γασπαράτου. (Τσιμπίδη και Φάρου παίζουν πάντα. Ο Πρωτέας κατεβάζει πάντα και τις δύο παίκτριές του της Α1, Ράτζα, Μάντυ Αναστασοπούλου, Τσιχλάκη, Μυλωνάκη και Χατζηβασιλείου). Αποτέλεσμα, παραλίγο να γίνει ο όμιλος μπάχαλο.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 68-67 παρ.
Δεκάλεπτα : 21-18, 34-25, 49-41, 62-62, 68-67 παρ.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κονιδάρης , Τσεμπέρης): Αναστασοπούλου Χρ. 9, Χατζηβασιλείου 3, Μπουντούρη 3(1), Κοντοθανάση 1, Ράτζα 24(1) , Παυλινέρη , Κορρέ 3, Μυλωνάκη 7, Τσιχλάκη 2, Αναστασοπούλου Μ. 13, Δημητρακοπούλου 3(1)
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Παναγόπουλος): Τζανετάτου 26(2), Τσιμπίδη 3(1) , Μποσγανά , Φάρου 11, Κουλούρη 1, Λαμπράκη 8, Τοτώνη 3, Γασπαράτου 13(1) , Γκέργκι 2, Αντωνοπούλου

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. - ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 59-50
Δεκάλεπτα : 19-17, 27-28, 41-37, 59-50
ΦΑΡΟΣ (Λειβάδης , Ρίμπας): Κούρπα 4, Καρακασίδου 11 , Παπαδοπούλου 5(1) , Χατζηλεοντή 12, Κοντραφούρη 21, Ακρίβου 6, Μυσιρλή
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Παναγιωτόπουλος): Πάγγου , Μόκα 2, Μπιτζίλου 2, Μούτσα 2, Τσαφαρά 17(3), Σταυροπούλου 3, Βασιλακοπούλου , Χαραλαμπίδου 2, Παναγιωτοπούλου 5, Σκορδά 9(2) , Ευσταθίου 4, Πολίτη 4

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. 59-46
Δεκάλεπτα : 16-09 , 27-28 , 42-36, 59-46
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ( Κλαδούχος , Κλαδούχου): Μαρσίντα 27 (2), Χατζηδιάκου 3 (1), Ζεϊμπέκογλου , Γκρέκα 2, Χατζηγεωργίου , Μπαξεβάνη 11 , Ρίζου 2 , Ντόχα , Σφήνα 2 , Πονομαρένκο 12 .
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ( Παπαναστασίου ) : Ροδιτάκη , Ρεπούση 8 , Ορφανού 16 , Ραπτοπούλου 1 , Καραπατά 4 , Καραπατάκη 2 , Τζιούτζιου 7 , Ρούτση 10 (1)

ΑΟΝΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 38-50
Δεκάλεπτα : 10-08, 21-17, 35-34, 38-50


Επόμενη αγωνιστική (Τετάρτη 9/11/2016)

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ @ 22:00 , ΝΕΟ ΚΛ ΑΓ ΔΗΜ.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ @ 22:00 ΚΛ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ Β
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ - ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ @ 21.30 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΓΣ (w) - ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ @ 22:00, ΚΛ ΕΘΝ ΑΝΤΙΣΤ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ : ρεπό

Δεν ξανακάνω προβλέψεις smile.gif
ggrilik
QUOTE (ggrilik @ Nov 3 2016, 19:22 ) *
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. - ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 59-50
Δεκάλεπτα : 19-17, 27-28, 41-37, 59-50
ΦΑΡΟΣ (Λειβάδης , Ρίμπας): Κούρπα 4, Καρακασίδου 11 , Παπαδοπούλου 5(1) , Χατζηλεοντή 12, Κοντραφούρη 21, Ακρίβου 6, Μυσιρλή
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Παναγιωτόπουλος): Πάγγου , Μόκα 2, Μπιτζίλου 2, Μούτσα 2, Τσαφαρά 17(3), Σταυροπούλου 3, Βασιλακοπούλου , Χαραλαμπίδου 2, Παναγιωτοπούλου 5, Σκορδά 9(2) , Ευσταθίου 4, Πολίτη 4


Το κοιτάω αυτό και σκέφτομαι.
Η προπονητική ομάδα των Εσπερίδων είχε ροτέισον 12 παικτριών. Ίσως κάπως υπερβολικό κατα την γνώμη μου. Νομίζω εννιά με δέκα είναι το ιδανικό, και για το αγωνιστικό κομάτι αλλά και για τα παιδιά, ώστε να το ευχαριστηθούν.
Απο την άλλη, η προπονητική ομάδα του Φάρου χρησιμοποίησε μόνο επτά παίκτριες. Μερικές φορές έχω δει και έξι. blink.gif
nikos64
QUOTE (ggrilik @ Nov 3 2016, 20:20 ) *
Το κοιτάω αυτό και σκέφτομαι.
Η προπονητική ομάδα των Εσπερίδων είχε ροτέισον 12 παικτριών. Ίσως κάπως υπερβολικό κατα την γνώμη μου. Νομίζω εννιά με δέκα είναι το ιδανικό, και για το αγωνιστικό κομάτι αλλά και για τα παιδιά, ώστε να το ευχαριστηθούν.
Απο την άλλη, η προπονητική ομάδα του Φάρου χρησιμοποίησε μόνο επτά παίκτριες. Μερικές φορές έχω δει και έξι. blink.gif

και εγω το κοιταω και σκεφτομαι ..... αλλα αν δεν δεις παιχνιδι δεν μπορεις να πεις με ασφαλεια τα παντα.... γιατι μπορει ροτεισον ροτεισον αλλα να μην ισχυει για ολες rolleyes.gif
giwrgos5
Καλη επιτυχια στην Αναστασια Καραμπατσου παικτρια του Αρη πετρουπολης για την εγχειριση που θα κανει σημερα(χιαστους)
μακαρι να πανε ολα καλα καλη δυναμη στο κορίτσι
σημαντικη απωλεια για αρη
ggrilik
QUOTE (giwrgos5 @ Nov 4 2016, 14:03 ) *
Καλη επιτυχια στην Αναστασια Καραμπατσου παικτρια του Αρη πετρουπολης για την εγχειριση που θα κανει σημερα(χιαστους)
μακαρι να πανε ολα καλα καλη δυναμη στο κορίτσι
σημαντικη απωλεια για αρη

Αουτς.. Γκαντεμιά... Η όντως σημαντική απώλεια για τον ΑΡΗ είναι το λιγότερο..
Καλή επιτυχία και όσο πιο σύντομη επιστροφή γίνεται! icon_workout.gif
di pa
QUOTE (giwrgos5 @ Nov 4 2016, 15:03 ) *
Καλη επιτυχια στην Αναστασια Καραμπατσου παικτρια του Αρη πετρουπολης για την εγχειριση που θα κανει σημερα(χιαστους)
μακαρι να πανε ολα καλα καλη δυναμη στο κορίτσι
σημαντικη απωλεια για αρη

Και τώρα που η επέμβαση έγινε, να της ευχηθούμε σιδερένια και γρήγορα πίσω στα γήπεδα και να ευχηθούμε σε όλα τα παιδιά να μην έχουν τραυματισμούς.
nikos64
QUOTE (di pa @ Nov 5 2016, 10:16 ) *
Και τώρα που η επέμβαση έγινε, να της ευχηθούμε σιδερένια και γρήγορα πίσω στα γήπεδα και να ευχηθούμε σε όλα τα παιδιά να μην έχουν τραυματισμούς.

ευχες για ταχεια αναρρωση

αλλα ετσι μια ερωτηση γιατρος υπηρχε στο γηπεδο?

σε τετοιες περιπτωσεις καταλαβαινω τον καυμο των γονιων ειδικα αυτων που το οικονομικο τους εισοδημα ειναι χαμηλο ....ποσο κοστιζει μια τετοια επεμβαση ?

νομιζω οτι τα μελισσια εχουν καλυψη ιατρικη αν ισχυει ΜΠΡΑΒΟ τους.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


αγωνιστικα σημερα


ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ -ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ασσος

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ- ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
διπλο
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ -ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ασσος

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ -ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ διπλο

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. -ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ διπλο




el cid
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


αγωνιστικα σημερα


ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ -ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ασσος

[b]ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ- ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
διπλο[/b]
?????
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ -ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ασσος

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ -ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ διπλο

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. -ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ διπλο
[/quote]

Πιστεύω ότι θα κερδίσει το Σπόρτιγκ.

Τέλος, εκτός των φαβορί για το final 4 που έχουν ξεχωρίσει κατά κάποιο τρόπο, χαμός θα γίνει στην ουρά για το ποιοι θα πέσουν!!! Όλα είναι ανοικτά...

Στις νεάνιδες φέτος υπάρχουν παιχνίδια που βλέπονται ευχάριστα. Κάτι είναι και αυτό.. rolleyes.gif
ggrilik
κι εγώ πιστεύω - βασικά είμαι σίγουρος - πως θα κερδίσει ο Σπόρτιγκ.
father
Άρης Πετρούπολης - ΓΣΑΠ : 77 - 51

δεκάλεπτα : 19-16, 30-30, 58-39, 77-51
giwrgos5
QUOTE (father @ Nov 7 2016, 23:43 ) *
Άρης Πετρούπολης - ΓΣΑΠ : 77 - 51

δεκάλεπτα : 19-16, 30-30, 58-39, 77-51

ΤΡΑΓΙΚΗ Η ΑΓΙΑ
ΝΑ ΦΑΕΙ 47 ΠΟΝΤΟΥΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ?
ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΝΑ ΑΝΤΕΞΟΥΝ 4 ΠΑΙΔΙΑ?
nikos64
QUOTE (el cid @ Nov 7 2016, 22:02 ) *
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


αγωνιστικα σημερα


ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ -ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ασσος

[b]ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ- ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
διπλο[/b]
?????
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ -ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ασσος

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ -ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ διπλο

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. -ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ διπλο


Πιστεύω ότι θα κερδίσει το Σπόρτιγκ.

Τέλος, εκτός των φαβορί για το final 4 που έχουν ξεχωρίσει κατά κάποιο τρόπο, χαμός θα γίνει στην ουρά για το ποιοι θα πέσουν!!! Όλα είναι ανοικτά...

Στις νεάνιδες φέτος υπάρχουν παιχνίδια που βλέπονται ευχάριστα. Κάτι είναι και αυτό.. rolleyes.gif

πουσαι βρε ψυχη?

πρεπει ναφαγα ΤΕΡΑΣΤΙΟ κουβα χθες ....later
team8
QUOTE (nikos64 @ Nov 8 2016, 09:32 ) *
πουσαι βρε ψυχη?

πρεπει ναφαγα ΤΕΡΑΣΤΙΟ κουβα χθες ....later

Μελίσσια - ΑΕΝΚ 48-47
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 39 - 48
nikos64
συγκεντρωτικα

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 77 - 51

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 53 - 45

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 39 - 48

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 48 - 47

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 24 - 48


ωραιο πρωταθλημα αρχιζει να γινεται .....

παντα χαιρομαι οταν πεφτω εξω, οταν τα παιδια με βγαζουν λαθος . Να καταλαβουν οτι δεν ειναι αστροφυσικη ,ενα απλο παιχνιδι ειναι , λιγη (η περιπου λιγη ) καλη θεληση και πολλα γινονται.

το αποτελεσμα που με εξεπληξε περισσοτερο απο ολα ειναι η νικη των Μελισσιων ... ετσι μπραβο να κλεινουν κατι στοματα σαν της αφεντιας μου ...
στα πατησια ειπα μπας και ειχε παρει φορα ο γερακας αλλα με κουβαδιασε....
στον βυρωνα αντιθετως εχει παρει φορα ο αθηναικος ... σε λαθος κατευθυνση ομως....
el cid
QUOTE(nikos64 @ Nov 8 2016, 14:17 ) *
συγκεντρωτικα

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 77 - 51

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 53 - 45

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 39 - 48

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 48 - 47

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 24 - 48




το αποτελεσμα που με εξεπληξε περισσοτερο απο ολα ειναι η νικη των Μελισσιων ... ετσι μπραβο να κλεινουν κατι στοματα σαν της αφεντιας μου ...


Είδες τα ΜΕΛΊΣΣΙΑ.!!! Λες να διάβασαν τα σχόλια στο foroum???? Στον κουβά και εγώ!!!

Τελικά, σας είπα έχει ενδιαφέρον φέτος το πρωτάθλημα των Νεανίδων. rolleyes.gif
ggrilik
Α' ΕΣΚΑ Νεανίδων

Αποτελέσματα 7ης αγωνιστικής

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 77-51
ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 53-45
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 39-48
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 48-47 (παράταση)
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 24-48
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ : ρεπό

Παναθηναϊκός και Άρης Πετρούπολης παραμένουν οι δύο αήττητοι,
ακολουθούν με δύο ήττες ο Σπόρτιγκ,
με τρείς ήττες η Αγία, η ΑΕΝΚ, και ο Κρόνος.
Αθηναϊκός και Μελίσσια 4 ήττες, 2 νίκες,
Αμύντας και Μελλάς 5 ήττες.
Χωρίς νίκη ο Εύνικος.

Καλύτερη επίθεση ο Αρης Πετρούπολης(486) και ο Σπόρτιγκ (363).
Καλύτερη Άμυνα ο Παναθηναϊκός (214)


--- αναλυτικά ---

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 77-51
Δεκάλεπτα: 19-16, 30-30, 58-39, 77-51
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κάβουρας): Σαμαρίδου, Γκόβα, Γούλα Φ 6 (1), Μαρίνη 21, Γούλα Π. 2, Ευαγγελάτου 13 (3), Τζίμη 3 (1), Στεφανίδου 16, Ευαγγελάτου Ν. 11, Λιγκρή, Φάσουρα 5, Κομματά.
ΓΣΑΠ (Αργυρίου): Γρύλλια 9, Σφήκα, Πλώτα, Αμίτση 12 (2), Χριστοπούλου, Κανιαδάκη 5(1), Χριστοδούλου, Κούκη 25 (1), Ζανίκα.

Χωρίς την άτυχη Αναστασια Καραμπατσου ο ΑΡΗΣ, αλλά ακόμα κι έτσι η Σάντα κατάφερε και πάλεψε για δύο δεκάλεπτα και κάτι. Νέα πρόσωπα στο ροτέισον της Αγίας οι κορασίδες Ολυμπία Πλώτα και Κωνσταντίνα Χριστοπούλου.

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 39-48
Δεκάλεπτα: 9-11, 24-20, 35-32, 39-48
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ (Χρυσοβιτσιάνος): Γιαχνή 2, Τσέντζου, Δορδοκίδη, Τσιλιμπάρη 12, Μονογυιού 11(1), Μάνου, Κολλιαδήμα 9(1), Πεντίκη 5(1).
ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΟ (Πομόνης, Μπαρμπάνη): Μπάκα 4, Κακκαβά 7(1), Παπαθανασίου, Πατσιώτη 2, Τομάνι, Χονδρουδάκη 7(1), Λάμπρου 10(2), Κοβάλσκα 18, Πάλι.

Μάλλον αναπάντεχη ήττα, αν και ο Αμύντας έχει αποδείξει πως είναι σκληρό καρύδι. Πάντως η ομάδα του Αθηναϊκού που είναι κατα βάση η ίδια με των κορασίδων μάλλον περνάει περίοδο αγωνιστικής "κοιλίας".

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 48-47
Δεκάλεπτα: 9-6, 6-14, 13-9, 13-12, παράταση 7-6
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουτρουμπής - Δούρου): Κάββουρα , Κατσάβαρου Ε 3 (1), Κουτσούκου 2, Κατσιγιάννη, Αλεξού, Νικίδη, Καραχάλιου 11, Κατσάβαρου Ι, Δρακοπούλου, Ντακόστα - Τσιμπούλη 3, Νικολέτου 8, Ξουρίδα 21
ΑΕΝΚ (Χρυσικάκης - Κατρά): Σελουλή 11, Ανεζύρη 2, Παναγιωτοπούλου 2, Κουλίζου 6, Σακελλαρίου 10 (1), Καστρινάκη, Μουστάκα 9, Παπακωνσταντίνου 7, Καζαντζιόγλου, Τριανταφύλλου

Επίσης μας φαίνεται λίγο αναπάντεχη κι αυτή η ήττα της ΑΕΝΚ, ίσως και να μην είναι αν το σκεφτεί κανείς. Η ομάδα των Μελισσίων είναι οι περσινές κορασίδες (φουρνιά 2000) χωρίς την Σαπαλίδου. Ήταν μια χαρά αξιοπρεπής ομάδα που τελείωσε πέρσι τις κορασίδες με 12 νίκες έναντι 14-άρων της ΑΕΝΚ. Λείπει μεν η Σαπαλίδου και η ΑΕΝΚ έχει ενισχυθεί λίγο με μεταγραφές, αλλά δεδομένης της αστάθειας που έχουν οι ομάδες αυτών των ηλικειακών κατηγοριών δεν είναι και τόσο έκπληξη.

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 24-48
Δεκάλεπτα: 4-11,10-24,13-38,24-48
ΜΕΛΑΣ: ΝΑ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ(Καντζιλιέρης-Αρχιμανδρίτης): Εζέτζα 16, Στούπα 7, Τσέτα 2, Φρίμα 2, Σαπαλίδου , Πράπα 4, Κυρίου 2, Γκαγκανάτσου 2, Τσιρογιάννη, Κασδαγλή 4, Καράντζαλου 7, Κακούρη 2

επόμενη αγωνιστική (Δευτέρα 14/11/2016) - με προγνωστικά που αυτή τη φορά θα τα πιάσω ΟΛΑ!

19:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΕΡΑΚΑ , ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ .. 2
20:30 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΒΙΚΕΛΑΣ , ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ .. 1
21:45 Π. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ , ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ .. 1
21:45 6ο ΕΝ.ΛΥΚ.ΑΙΓΑΛΕΩ , ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ .. 2
21:45 ΚΛΕΙΣ. ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ , ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ .. 1
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ: ρεπό


(Υ.Γ. Σήμερα έχει ματσάρα στην ΕΣΚΑΝΑ.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ @ 22:00 , ΝΕΟ ΚΛ ΑΓ ΔΗΜ.
ggrilik
QUOTE (ggrilik @ Nov 9 2016, 21:52 ) *
(Υ.Γ. Σήμερα έχει ματσάρα στην ΕΣΚΑΝΑ.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ @ 22:00 , ΝΕΟ ΚΛ ΑΓ ΔΗΜ.

νίκησε ο φάρος 68-58.

ggrilik
Α' ΕΣΚΑΝΑ Νεανίδων

Αποτελέσματα 6ης αγωνιστικής

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 58-68
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ 30-72
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ - ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 34-43
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΓΣ (w) - ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 54-41
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ : ρεπό

Πρωτέας και Φάρος χωρίς ήττα, ξεφύγανε κάπως απο τους υπόλοιπους.
Ελευθερία Μοσχάτου και ΑΟΝΑ χωρίς νίκη, με την κατάσταση να είναι δύσκολη.


--- αναλυτικά ---

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 58-68
Δεκάλεπτα : 16-21, 34-39, 48-57, 58-68
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. ( Παναγόπουλος): Τσιμπίδη 10(1), Κοντάρη, Λαμπράκη Μ. 2, Φάρου 15(2), Λαμπράκη Δ. 9, Φλώκα, Κόκκαλη 2, Τοτώνη 11(1), Γασπαράτου 7(1), Μποσγανά 2, Αντωνοπούλου.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ.(Λειβάδης-Ρίμπας): Κούρπα, Καρακασίδου 23(2), Παπαδοπούλου Μ. 10(1), Χατζηλεοντή 16, Κοντραφούρη 13, Καραπατάκη , Ακρίβου 6(1), Μυσιρλή.

Σίγουρα θα έγινε παιχνιδάρα. Περίμενα να κατέβει για τον Κρόνο και η Αγγελική Τζανετάτου -όπου και έδινα τις πιθανότητες νίκης στον Κρόνο - αλλά φεύ, ο προπονητής της Α1 φαίνεται δεν την δίνει. Γιατί κύριε προπονητά μου? Μόνο με το να τρώει ξύλο στην Α1 δεν κάνουμε δουλειά. Μη τα ξαναλέμε, το ιδανικό είναι να παίζεις με λίγο καλύτερους. Αν δεν βρίσκεις, με λίγο χειρότερους. Αν παίζεις με πολύ καλύτερους/μεγαλύτερους ή με πολύ χειρότερους δεν γίνεται τίποτα..
Άσχετο, αλλά βλέποντας τους πόντους του Φάρου, δεν το έλεγα τόσο καιρό, αλλά πλέον δεν μπορώ να μην το πω. Θα το πω.
Γιατί κύριε Μπακογιώργη μου?? sad-smiley-009.gif Γιατί ??? Pourquoi ? angry_red.gif Zashto ? Waarom ? sad-smiley-009.gif Perché ? Por qué ? De ce ? Pse? kodėl ?
mad.gif ugly1.gif

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 30-72
Δεκάλεπτα: 03-25 , 09-49 , 22-63 , 30-72
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ( Παπαναστασίου ): Ροδιτάκη 3 , Ρεπούση 12 , Ορφανού 10 , Ραπτοπούλου , Καραπάτα 2 , Καραπατάκη 2 , Τζιούτζιου , Τσίρκα , Προέδρου 2 .
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ( Κονιδάρης , Τσεμπέρης ) : Μπουντούρη 7 , Καλογερία 6 , Κοντοθανάση 9 , Παυλινέρη 10 , Κορρέ 2 , Χατζηβασιλείου 2 , Αναστασοπούλου Χ. 17 , Αναστασοπούλου Μ.13 , Δημητρακοπούλου 6

Εύκολο παιχνίδι, ρεπό για Ράτζα, Μυλωνάκη και Τζο smile.gif

ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΟΝΑ 54-41
Δεκάλεπτα : 12-10, 22-19, 43-31, 54-41
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Παναγιωτόπουλος): Μόκα 2, Πολίτη 2 , Μπιτζίλου 4, Μούτσα , Τσαφαρά 21(1) , Σταυροπούλου 1, Βασιλακοπούλου 2, Χαραλαμπίδου , Παναγιωτοπούλου 14(1) , Σκορδά 8, Ευσταθίου , Πάγγου
ΑΟΝΑ (Χρυσοβελίδης): Τζίνα 3, Θεοφανίδη 5, Ιωάννου 5, Παπακωνσταντίνου Δ. 5, Κατσαρέα 7, Κιπ , Κλαδιά , Κουκουλιτάκη 2, Αντωνιουδάκη 14(1)


Επόμενη αγωνιστική (Τετάρτη 16/11/2016)

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥΥ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ @ 22:00 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ @ 21:30 ΚΛ ΒΟΥΛΑΣ
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ @ 22.00 ΝΕΟ ΚΛ. ΑΓ ΔΗΜ
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ @ 21:45, ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ : ρεπό
nikos64
QUOTE (ggrilik @ Nov 9 2016, 21:52 ) *
Παναθηναϊκός και Άρης Πετρούπολης παραμένουν οι δύο αήττητοι,
ακολουθούν με δύο ήττες ο Σπόρτιγκ,
με τρείς ήττες η Αγία, η ΑΕΝΚ, και ο Κρόνος.
Αθηναϊκός και Μελίσσια 4 ήττες, 2 νίκες,
Αμύντας και Μελλάς 5 ήττες.
Χωρίς νίκη ο Εύνικος.

Καλύτερη επίθεση ο Αρης Πετρούπολης(486) και ο Σπόρτιγκ (363).
Καλύτερη Άμυνα ο Παναθηναϊκός (214)


διορθωσεις
αμυντας αθηναικος και μελισσια μαζι με 2 νικες

δευτερη καλλιτερη επιθεση αθηναικος και παναθηναικος οχι ο σπορτιγκ ο μ.ο. αυτο λεει.

QUOTE
Επίσης μας φαίνεται λίγο αναπάντεχη κι αυτή η ήττα της ΑΕΝΚ, ίσως και να μην είναι αν το σκεφτεί κανείς. Η ομάδα των Μελισσίων είναι οι περσινές κορασίδες (φουρνιά 2000) χωρίς την Σαπαλίδου. Ήταν μια χαρά αξιοπρεπής ομάδα που τελείωσε πέρσι τις κορασίδες με 12 νίκες έναντι 14-άρων της ΑΕΝΚ. Λείπει μεν η Σαπαλίδου και η ΑΕΝΚ έχει ενισχυθεί λίγο με μεταγραφές, αλλά δεδομένης της αστάθειας που έχουν οι ομάδες αυτών των ηλικειακών κατηγοριών δεν είναι και τόσο έκπληξη.



ναι αλλα μελισσια + καραχαλιου απο γαλατσι και + ξουριδα 99αρα αν δεν κανω λαθος
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Nov 10 2016, 21:12 ) *
διορθωσεις
αμυντας αθηναικος και μελισσια μαζι με 2 νικες

δευτερη καλλιτερη επιθεση αθηναικος και παναθηναικος οχι ο σπορτιγκ ο μ.ο. αυτο λεει.

όντως.

QUOTE (nikos64 @ Nov 10 2016, 21:12 ) *
ναι αλλα μελισσια + καραχαλιου απο γαλατσι και + ξουριδα 99αρα αν δεν κανω λαθος

ΟΚ, δεν το ήξερα. Αρα έφυγε η Σαπαλίδου ήρθαν οι Καραχαλιου, Ξουριδα που την αντικαθιστούν και με το παραπάνω. Οπότε πράγματι παρεμένει ισχυρή ομάδα.
Ko Ni
Η Ξουρίδα είναι χρόνια στα Μελίσσια... Υπάρχουν τουλάχιστον πέντε 99άρες στην 12αδα...
ggrilik
QUOTE (Ko Ni @ Nov 11 2016, 01:53 ) *
Η Ξουρίδα είναι χρόνια στα Μελίσσια... Υπάρχουν τουλάχιστον πέντε 99άρες στην 12αδα...

.. ναι. Δικό μου λάθος.
Κοίταξα στο site των Μελισσίων τις περσινές κορασίδες Α' (το site Λέει όλες του 2000) αλλά δεν έκανα τον κόπο να διασταυρώσω πόσες είναι στις φετινές νεανίδες.

Τέλος πάντων.. Αμάν με αυτά τα Μελίσσια.. smile.gif
jhantzop
QUOTE(ggrilik @ Nov 11 2016, 02:05 ) *
.. ναι. Δικό μου λάθος.
Κοίταξα στο site των Μελισσίων τις περσινές κορασίδες Α' (το site Λέει όλες του 2000) αλλά δεν έκανα τον κόπο να διασταυρώσω πόσες είναι στις φετινές νεανίδες.

Τέλος πάντων.. Αμάν με αυτά τα Μελίσσια.. smile.gif


Καταρχήν ευχαριστούμε για τη διαφήμιση! Σας βοηθάει βέβαια και το site της ομάδας...

Δεύτερον, "χαίρομαι" που βλέπω observers του forum να κάνουν account για να γράψουν για τα Μελίσσια... ελπίζω να μείνουν αρκετά μαζί μας και να ασχοληθούν με το σύνολο του γυναικείου μπάσκετ και όχι μόνο.

Τρίτον, η ομάδα αποτελείται από δύο τμήματα νεανίδων με 3 98άρες, 5 99άρες και 14 του 2000, από τις οποίες οι 5 99άρες και 7 του 2000 αποτελούν την πρώτη ομάδα. Στο σύνολο είναι 22 νεάνιδες και επειδή στόχος δεν είναι ο πρωταθλητισμός, δίνεται η δυνατότητα σε όλα τα κορίτσια να είναι στα γήπεδο και στον αθλητισμό, να είναι μία παρέα και οι ίδιες αλλά και οι γονείς τους, μέσα και έξω από τις τέσσερις γραμμές του γηπέδου.

για να μην έχετε απορίες...

ας ασχοληθούμε και με κάποια άλλη ομάδα (με κάθε καλή διάθεση το λέω!)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.