Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ 2016-17 ΕΣΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
wike side
Καλή αγωνιστική χρονιά......
airmaik
Μετά από πολύμηνη απουσία λόγω καλοκαιριού και όχι μόνο….
νάμαστε πάλι εδώ γεμάτη δύναμη και αισιοδοξία για την νέα αθλητική χρονιά που εύχομαι ολόψυχα να είναι γόνιμη με καλούς αγώνες, χωρίς παρατράγουδα και τραυματισμούς για τους αθλητές και ο πανάγαθος να δώσει σοφία και φώτιση σε όλους τους εμπλεκόμενους από διοργανωτές, διαιτητές, παράγοντες μέχρι μπαμπάδες , μαμάδες και παππούδες ! smile.gif

Πρεμιέρα σήμερα λοιπόν !

Ομάδες με πολλές αλλαγές σε συνθέσεις , πάγκους και ίσως και νοοτροπίες.
Μέχρι να δούμε φως , ας είμαστε επιφυλακτικοί προπαντός σε κρίσεις και δηλητηριώδη σχόλια, δίνοντας λίγο χρόνο σε όλους…..

Φυσικά θα κάνω αρχή με προγνωστικά οπωσδήποτε ριψοκίνδυνα με μεγάλη πιθανότητα να εκτεθώ ανεπανόρθωτα, αλλά θα το τολμήσω…. Εξάλλου γιατί είμαστε εδώ αν δεν δίνουμε εμείς οι ίδιοι τροφή για επιβράβευση, καζούρα κλπ κλπ σε όλους τους υπόλοιπους ???
Έχουμε λοιπόν :

1) ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ – ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ στην Βάρη.
… μα καλά ! δεν συμφωνήσαμε να την λέμε ΕΞΑΣΤΕΡΟ ?? που πήγε η φιλοσοφία και φιλολογία τόσων καλοκαιρινών μηνών ?? Αν υποψιαστώ ότι όλη η φασαρία έγινε για να πάνε Κοσμετάτος και Ταταράκης στον ΠΑΟ θα σκίσω το μαγιό μου!! smile.gif
Το Περιστέρι ανεβασμένο περισσότερο μετά από μεταγραφές Μιχαήλ από Χαλκίδα νομίζω, και Μιχάλης Χρήστος από Κορωπί…… το επίθετο είναι το Μιχάλης smile.gif !
Φυσικά Κρασάκης, Καραμανλής και λοιποί… σταθερές αξίες.
Εύκολο διπλό.

2) ΚΗΦΙΣΙΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ
Αμφίρροπο….. !

Η Κηφισιά δεν ξέρω αν έχει ενισχυθεί και πόσο, η νεοφώτιστη Ολυμπιάδα ξέρω ότι λόγω του προπονητή (Σγουρίτσας Χρήστος) να είναι αξιόμαχη με πολύ τρέξιμο στην άμυνα. Από επίθεση ?? δεν ξέρω… τι να πω….
Θα ρισκάρω και θα πω και εδώ διπλό !!

3) ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΠΑΟ στου Ζωγράφου.
Ο Ηλυσιακός με μεγάλη απώλεια του Σπύρογλου (μεταγραφή στην ΑΕΚ, παρότι στην Β κατηγορία η ΑΕΚ) δεν ξέρω τι έχει καταφέρει να συγκεντρώσει. Αν οι αλλαγές από το περσινό παιδικό της δεν είναι δραστικές τότε μάλλον θα αυτοπαγιδευτεί στο γκρουπ δεύτερης δυναμικότητας της κατηγορίας.
Ο ΠΑΟ με πολλά νέα πρόσωπα έχει γεμίσει τους πάντες με προσδοκίες. Από πού να αρχίσω…
Λαμπρόπουλος, Γκίνος από Νικηφόρο, Σταυρακούκας από Πλάτωνα, Κοσμετάτος Ταταράκης από Τριπλή, δύο παιδιά που δεν αγωνίζονταν στην Ελλάδα την περσινή χρονιά και οι «γηγενείς» Σολούκος, Μπαλαμώτης και οι λοιποί. Αν το σύνολο δέσει και γίνει ομάδα που να μπορεί να νικά στα δύσκολα τότε αναμφίβολα θα φτάσουν ψηλά!
Βουλωτό διπλό και εδώ !

4) ΝΤΙΡΙ – BAC στο κολλέγιο.
Μμμμμ !
Σκεπτικισμός και περισυλλογή !!
Το Ντιρί ομάδα δεμένη από πέρσι που έπαιζε με αρκετούς 2001ρους , αναμφίβολα θα έχει πάρει παίχτες. Σίγουρα θα τρέξουν πολύ και σαν αθλητικά παιδιά που είναι …. η σφίξη θα φέρει λάδι. Ο προπονητής τους διαβασμένος με αρχές και σύστημα.

Η φετινή BAC θα κληθεί να σηκώσει την βαριά κληρονομιά των πρωταθλητών….
Εξ ολοκλήρου νέα ομάδα αφού οι πρωταθλητές προκάτοχοι τους ήταν όλοι 2000ροι.
Η ομάδα εμπνέει σεβασμό με Ευαγγελιάδη (Κουκουβάουνες), Ντούρα (Αργοναύτη), Σολούκο (Δούκα) και επιπλέον με προσθήκες «φερέλπιδων νέων» από Ηλιούπολη, Πεντέλη και Χολαργό αλλά και με μερικούς ιθαγενείς.
Φυσικά ο ΚΑΠΤΕΝ ( μακράν ο καλλίτερος προπονητής της διοργάνωσης) πιστεύω ότι έχει ήδη ρίξει πάνω τους την μαγική σκόνη ! smile.gif

Θα τολμήσω να πω και εδώ διπλό !!

5) ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΜΑΡΟΥΣΙ στο Κοντόπευκο.

Η ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ μετά την υπερηχητική σφαλιάρα της απώλειας των Κωστόπουλων προεξάρχοντος του Αναστάση, είναι σίγουρα αποδυναμωμένη. Εδώ κολλάει το ήταν στραβό το κλίμα….. smile.gif Αν η δυναμικότητα έχει μείνει στα ίδια επίπεδα με την περσινή τότε ακόμα και το νεοφώτιστο Μαρούσι θα τα καταφέρει. (Για το οποίο δεν ξέρω απολύτως τίποτα)!
Θα τολμήσω να πω και εδώ διπλό !

6) ΑΜΥΝΤΑΣ – ΔΟΥΚΑΣ εκεί ψηλά στον Υμηττό…..
Πολλά με λίγα! Που θα έλεγαν και άλλοι αγαπητοί συνδαιτυμόνες !
Ο Αμύντας με την απώλεια του Οικονόμου αν έχει την περσινή δυναμικότητα (ελπίζω πως όχι) που δείγματα της είδαμε στο περσινό παμπαιδικό τους (νυν παιδικό) θα αποδειχθεί πολύ εύκολη λεία για τον Δούκα που σε όλες τις γραμμές του έχει ενισχυθεί σημαντικά. Χαρακτηριστικά αναφέρονται Καράμπελας, Κωστόπουλοι.
Ρε παιδιά αυτός ο Ραγκαβό που βρίσκεται τελικά ?? εντός – εκτός ή μήπως επί τα αυτά ? smile.gif

Φυσικά διπλό και εδώ !!


Τελικά σε όλα τα παιχνίδια ΔΙΠΛΟ !!

Μα καλά πως το κατάφερα αυτό !!

Υ.Γ. : Αύριο οι γιούχες με ευπρέπεια παρακαλώ smile.gif






airmaik
Διορθώνω ένα λάθος που ο δαίμων του τυπογραφείου το έκανε και όχι εγώ !! smile.gif

Φυσικά στην BAC Δεν παίζει ο Σωλούκος αλλά ο Σαρλής από Δούκα.

Ο Σωλούκος τελικά παίζει στο ΠΑΟ όπου και πρέμεινε. όπως προανάφερα.
Flinafim
QUOTE (airmaik @ Sep 13 2016, 16:33 ) *
Διορθώνω ένα λάθος που ο δαίμων του τυπογραφείου το έκανε και όχι εγώ !! smile.gif

Φυσικά στην BAC Δεν παίζει ο Σωλούκος αλλά ο Σαρλής από Δούκα.

Ο Σωλούκος τελικά παίζει στο ΠΑΟ όπου και πρέμεινε. όπως προανάφερα.

συμφωνώ μαζι σου...μυρίζει διπλά η πρεμιέρα...εκτος του ντιρί κατ εμέ...η bac η φετινή δεν μου γεμίζει το μάτι....
Gkos
Καλησπερίζω.
Ξεκινάει σήμερα το πρωτάθλημα παίδων της Α κατηγορίας με ωραία ματσάκια με αυτό ξεχωρίζει να διεξάγεται στην Αγία Παρασκευή μεταξυ του Ντιρι και της (πρωταθλήτριας) Ακαδημίας,σε ένα τοπικό ντέρμπι που (αν και πρώτη αγωνιστική) είναι αρκετά κρίσιμο για την είσοδο στα πλέι οφ.

Κατά τα φαινόμενα,για το πρωτάθλημα θα παλέψουν Δούκας και Παναθηναικός με την ομάδα των εκπαιδευτηρίων να έχει το προβάδισμα και λόγω υλικού και προπονητή και know how.
Για τα πλει οφ θα έχουμε μάχη μεταξύ Ακαδημίας,Περιστερίου,Deree και Τριπλή Κορώνας με όλες τις ομάδες να έχουν τις πιθανότητες τους.
Ησυχη σεζόν(με βλέψεις και για πιο ψηλά) θα έχει η ΑΕΝΚ (την εχω δει πριν τις διακοπές),ενώ και η Ολυμπιάδα θα είναι καλή για να κινδυνέυσει.
Για Ηλυσιακό δεν ξέρω τίποτα(θα τον δω σήμερα) και τον αφήνω μπαλαντέρ μπας και καμια εκ των πολύ αδύναμων ΚΑΠ,Αμυντα και Αμαρουσίου μπορέσουν να τον περάσουν.
Αμύντας ήταν που ήταν αδύναμος εφυγε και ο Οικονόμου(για Όλυ),Μαρούσι τα ίδια ,εφυγε και ο Πολύζος για ΔΑΙΣ ενώ η ΚΑΠ που βασιζόταν στους 2002ρους της, έχασε 4....

Προβλέπω κάτι τέτοιο:

1-2 Δούκας,Παναθηναικός
3-6 Ακαδημία,Περιστέρι,Deree,Τριπλή Κορώνα
7 ΑΕΝΚ(μπορεί και παραπάνω)
8 Ολυμπιάδα Παπάγου
9 Ηλυσιακός
10-12 Αμύντας,ΚΑΠ,Μαρουσι.

Να πω ότι στο φόρουμ δεν θα γράφω καθόλου από φέτος για υποδομές.
Είναι από καιρό ειλημμένη η απόφαση.

Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά μακριά από τραυματισμούς.
airmaik
Όπως είχαμε προαναγγείλει (πληθυντικός μεγαλοπρέπειας smile.gif ) οι : ΠΑΟ, Δούκας και Περιστέρι δεν είχαν κανένα πρόβλημα.
Ο ΠΑΟ με 35άρα διαφορά τον Ηλυσιακό και μοιρασμένο χρόνο συμμετοχής ανάμεσα στο ρόστερ.
Ο Δούκας με 40+ τον αδύναμο Αμύντα….
Το Περιστέρι χωρίς πρόβλημα στην Βάρη όπως μου μεταφέρθει…..
Στο πιο σημαντικό αμφίρροπο της κατηγορίας DEREE – BAC η Ακαδημία έκανε καλή και αθόρυβη δουλειά με 25άρα διαφορά !!
Όπως πληροφορήθηκα από αυτόπτες που εμπιστεύομαι την κρίση τους και μάλιστα από το στρατόπεδο των ηττημένων …… με τιμονιέρη Παταβού που ακόμα μια φορά έδειξε γιατί του πρέπει μόνο Respect η Ακαδημία έδειξε τρομερό χαρακτήρα με άμυνα που δεν έμπαζε από πουθενά . Υπερηχητικός Ευαγγελιάδης 15+ , τιμονιέρης Ντούρας που όταν ακούει την λέξη λάθος ανοίγει λεξικό, πολύ θετικός Σαρλής και δύο παιδιά που βοήθησαν αρκετά το 15 ψηλός και ένας γεματούλης γιγενής, σύμφωνα με τας περιγραφάς ….
Από τους ηττημένους γκρίνια και σκεπτικισμός.

Υ.Γ. Επίσης θέλω να διορθώσω ότι σε Περιστέρι δεν παίζει ο Μιχαήλ από Χαλκίδα αλλά ο Βησσαρίου από Λάρισα πολύ καλός και δυνατός και ήδη μέλος της Εθνικής Παμπαίδων.
ggrilik
QUOTE (Gkos @ Sep 13 2016, 20:01 ) *
Να πω ότι στο φόρουμ δεν θα γράφω καθόλου από φέτος για υποδομές.
Είναι από καιρό ειλημμένη η απόφαση.
Συμπεριφερθήκαμε λιγο ανθρωποφαγικά με την παιδων? Γι αυτό?

Gkos




QUOTE (ggrilik @ Sep 14 2016, 02:19 ) *
Συμπεριφερθήκαμε λιγο ανθρωποφαγικά με την παιδων? Γι αυτό?



Είναι πολλοί οι λόγοι,αποχωρώ με τις καλύτερες των εικόνων wink.gif

QUOTE (airmaik @ Sep 14 2016, 01:23 ) *
και ένας γεματούλης γιγενής, σύμφωνα με τας περιγραφάς ….



Τον Καψή εννοείς,αλλα να'σαι καλά ακόμα γελάω wink.gif
Κανει δίαιτα να ξέρεις,στον β γύρο θα έχει κατέβει δυο νούμερα(μπορει και 2 θέσεις ) wink.gif
erasitexnis
ΑΕΝΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ
Το μεγαλο τριποντο της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ στη ληξη του ημιχρονου

https://youtu.be/-y8bs_RAIpg
airmaik
https://www.youtube.com/watch?v=3Oyp6TFLGOE

https://www.youtube.com/watch?v=NwInTsHB3Gs

Εδώ καλάθια και στιγμιότυπα από Περιστέρι – Triple Crown στο Saint Lawrence
και από το Deree – BAC στο Kολλέγιο.

Από το κανάλι του sportshero.gr στο Υoutube


Αγαπητέ συνδαιτυμόνα και διαδικτυακέ φίλε Gkos,
Νομίζω ότι δεν έχεις κανένα λόγο να προαναγγείλεις την απουσία σου από το topic γιατί αυτό εκτός του ότι δεν αλλάζει σε τίποτα το γεγονός ότι το topic θα στερηθεί ένα πολύ δραστήριο, ενημερωμένο και αγαπητό μέλος (αφού δεν θα γράφεις), δεν σου παρέχεται επιπλέον η δυνατότητα, χωρίς δυσμενή και κακεντρεχή σχόλια, να παρεμβαίνεις με τον τρόπο που εσύ νομίζεις σωστό, στον χρόνο που εσύ νομίζεις κατάλληλο για να πεις την γνώμη σου και πολύ περισσότερο για να αμυνθείς σε σχόλια που πολύ πιθανό να σε αφορούν και προσωπικά.
Με ένα τρόπο μπορώ να εκλάβω ως σωστή την απόφαση σου…..

Ίσως να μπορούσα να την καταλάβω στο σκεπτικό ότι η προαναγγελία δεν θα σε αφήσει να γράψεις ακόμα και όταν το χέρι σου σε «τρώει», παλεύοντας με τους δικούς σου εσωτερικούς «δαίμονες» υπό το βάρος της κατακραυγής ότι η υπόσχεση καταπατήθηκε.

Σε ότι με αφορά σε παρακαλώ να αναθεωρήσεις γιατί όλοι σε έχουμε «ανάγκη» και προπαντός το topic που αναμφίβολα η παρουσία σου του δίνει ζωή.

Με basketforoumική εκτίμηση….. Airmaik. smile.gif
BasketFather
Το έχω δει σε πολλά μηνύματα και είπα να σας ενημερώσω.
Ο Ευαγγελιάδης δεν πήγε στη BAC από τις Κουκουβάουνες. Ο Ευαγγελιάδης ανήκε στον Απόλλωνα και πέρσι έπαιζε δανεικός στους ΚΟΥΚΟΥ, άρα από τον Απόλλωνα πήγε στη BAC.
Τώρα θα μπορούσα να σας πω κι άλλα για το τι έκανε σε Απόλλωνα και ΚΟΥΚΟΥ αλλά τα κρατάω για εμένα (όπως λέει και ο Gkos καμιά φορά). Τώρα το τι θα κάνει φέτος το παιδί δε ξέρω, απλά ελπίζω φέτος να δει το μπάσκετ από μια άλλη οτική γωνία (υπάρχει και η πάσα, το τρέξιμο, η κίνηση με και χωρίς τη μπάλα, το σωστό σουτ κ.α.) αφού από αυτά που είδα πέρσι φαίνεται ότι ο Παταβούκας βλέπει το μπάσκετ στις υποδομές τελείως διαφορετικά από τον Κουκλάκη (προπονητής των ΚΟΥΚΟΥ πέρσι).

Καλημέρα σας...


4) ΝΤΙΡΙ – BAC στο κολλέγιο.
Μμμμμ !
Σκεπτικισμός και περισυλλογή !!
Το Ντιρί ομάδα δεμένη από πέρσι που έπαιζε με αρκετούς 2001ρους , αναμφίβολα θα έχει πάρει παίχτες. Σίγουρα θα τρέξουν πολύ και σαν αθλητικά παιδιά που είναι …. η σφίξη θα φέρει λάδι. Ο προπονητής τους διαβασμένος με αρχές και σύστημα.

Η φετινή BAC θα κληθεί να σηκώσει την βαριά κληρονομιά των πρωταθλητών….
Εξ ολοκλήρου νέα ομάδα αφού οι πρωταθλητές προκάτοχοι τους ήταν όλοι 2000ροι.
Η ομάδα εμπνέει σεβασμό με Ευαγγελιάδη (Κουκουβάουνες), Ντούρα (Αργοναύτη), Σολούκο (Δούκα) και επιπλέον με προσθήκες «φερέλπιδων νέων» από Ηλιούπολη, Πεντέλη και Χολαργό αλλά και με μερικούς ιθαγενείς.
Φυσικά ο ΚΑΠΤΕΝ ( μακράν ο καλλίτερος προπονητής της διοργάνωσης) πιστεύω ότι έχει ήδη ρίξει πάνω τους την μαγική σκόνη ! smile.gif
Flinafim
QUOTE (BasketFather @ Sep 17 2016, 12:30 ) *
Το έχω δει σε πολλά μηνύματα και είπα να σας ενημερώσω.
Ο Ευαγγελιάδης δεν πήγε στη BAC από τις Κουκουβάουνες. Ο Ευαγγελιάδης ανήκε στον Απόλλωνα και πέρσι έπαιζε δανεικός στους ΚΟΥΚΟΥ, άρα από τον Απόλλωνα πήγε στη BAC.
Τώρα θα μπορούσα να σας πω κι άλλα για το τι έκανε σε Απόλλωνα και ΚΟΥΚΟΥ αλλά τα κρατάω για εμένα (όπως λέει και ο Gkos καμιά φορά). Τώρα το τι θα κάνει φέτος το παιδί δε ξέρω, απλά ελπίζω φέτος να δει το μπάσκετ από μια άλλη οτική γωνία (υπάρχει και η πάσα, το τρέξιμο, η κίνηση με και χωρίς τη μπάλα, το σωστό σουτ κ.α.) αφού από αυτά που είδα πέρσι φαίνεται ότι ο Παταβούκας βλέπει το μπάσκετ στις υποδομές τελείως διαφορετικά από τον Κουκλάκη (προπονητής των ΚΟΥΚΟΥ πέρσι).

Καλημέρα σας...


4) ΝΤΙΡΙ – BAC στο κολλέγιο.
Μμμμμ !
Σκεπτικισμός και περισυλλογή !!
Το Ντιρί ομάδα δεμένη από πέρσι που έπαιζε με αρκετούς 2001ρους , αναμφίβολα θα έχει πάρει παίχτες. Σίγουρα θα τρέξουν πολύ και σαν αθλητικά παιδιά που είναι …. η σφίξη θα φέρει λάδι. Ο προπονητής τους διαβασμένος με αρχές και σύστημα.

Η φετινή BAC θα κληθεί να σηκώσει την βαριά κληρονομιά των πρωταθλητών….
Εξ ολοκλήρου νέα ομάδα αφού οι πρωταθλητές προκάτοχοι τους ήταν όλοι 2000ροι.
Η ομάδα εμπνέει σεβασμό με Ευαγγελιάδη (Κουκουβάουνες), Ντούρα (Αργοναύτη), Σολούκο (Δούκα) και επιπλέον με προσθήκες «φερέλπιδων νέων» από Ηλιούπολη, Πεντέλη και Χολαργό αλλά και με μερικούς ιθαγενείς.
Φυσικά ο ΚΑΠΤΕΝ ( μακράν ο καλλίτερος προπονητής της διοργάνωσης) πιστεύω ότι έχει ήδη ρίξει πάνω τους την μαγική σκόνη ! smile.gif

Αυτός ο καημένος ο Σολουκος έπαιζε σίγουρα πέρυσι στον ΠΑΟ....φέτος που παίζει;;;; Εχω διαβάσει διαφορα και εχω μπερδευτεί...
airmaik
Πω, πω BasketFather !!
Λίγη ντροπή και τσίπα δεν έβλαψε ποτέ κανένα…
Δεν είναι σωστό να «θάβεις» αθλητές με υπονοούμενα που τάχα κρατάς για σένα και να δημιουργείς ανυπόστατες αρνητικές εντυπώσεις.
Μπορώ όμως να νιώσω την πίκρα σου πίσω από αυτή την τακτική.
Να ξέρεις ότι οι προσωπικές φιλοδοξίες και οι «ατζέντες» προωθούνται επιτυχημένα μόνο με σκληρή δουλειά και όχι με υποβιβασμό του ανταγωνισμού ! smile.gif

Μπορεί ο οποιοσδήποτε να ανατρέξει σε αρκετά video ανεβασμένα στο youtube από αρκετούς αγώνες (κυρίως ΕΣΚΑ) με συμμετοχή και του συγκεκριμένου αθλητή για να διαπιστώσει ότι αυτά που του καταλογίζεις είναι απλά ανυπόστατα.

Αν τελικά με όλα αυτά τα «πλεονεκτήματα» που αναφέρεις ότι δεν έχει, κάνουν τον καλλίτερο κόουτς του πρωταθλήματος (Παταβούκας) να τον εμπιστεύεται σε κάθε αγώνα όσο και με το Deree τότε μάλλον η κατάσταση σου είναι σοβαρή και …..να το κοιτάξεις. smile.gif

Αγαπητή / έ Flinafim,
Ο Σολούκος έπαιζε και παίζει στον ΠΑΟ.
Το σφάλμα είναι δικό μου που στο πρώτο μου post εδώ στο topic, ανέφερα εκ παραδρομής ότι έπαιζε στην BAC. Ωστόσο έσπευσα αμέσως να το διορθώσω και να γράψω το σωστό, ότι δηλαδή ο Σαρλής από Δούκα παίζει στην BAC και όχι ο Σολούκος.

Καλησπέρα.
BasketFather
Φυσικά και δε θα πέσω στο επίπεδό σου για να απάντήσω στο "τσίπα". Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του.
Το μόνο που θα σου καταλογίσω είναι ότι φαίνεται να μην έχεις και πολύ ιδέα από μπάσκετ και κυρίως να μη μπορείς να διαβάσεις αυτά που γράφονται (μάλλον πρέπει να αλλάξεις forum).

Δεν είπα ποτέ και πουθενά ότι ο Ευαγγελιάδης δεν είναι ταλαντούχος παίχτης, αυτό μάλλον εσύ το ανακάλυψες (μήπως είσαι και συγγενής του δε ξέρω και μυγιάστηκες).
Όποιος είδε πέρσι αγώνες του ΓΑΟΚ προφανώς και θα κατάλαβε τι εννοώ. Ένας παίχτης που έπερνε το 90% των προσπαθειών με το έτσι θέλω βάζοντας 20-30 πόντους και στερώντας 50 από την ομάδα, ένας παίχτης χωρίς μπασκετική παιδεία (τον είδα πάμπολλες φορές να βλέπει συμπαίχτη του στον αιφνιδιασμό μόνο και να μη δίνει πάσα για να βάλει το καλάθι αυτός) και ένας παίχτης που χάλαγε τη ζώνη που έπαιζε ο ΓΑΟΚ (έλεος ζώνη 35' σε παιδικό πρωτάθλημα άλλά αυτό είναι άλλο κεφάλαιο) προσπαθόντας να κλέψει την απέναντι πάσα (προφανώς για να βάλει το καλάθι στον αιφνιδιασμό) αφήνοντας πίσω του εκτεθειμένο τον αντίπαλο center και τρόγωντας πάνω από 20 πόντους.
Δε ξέρω εσένα εάν αυτό σου αρέσει αλλά εμένα δε μου αρέσει και το λέω. Το μπάσκετ είναι ομαδικό άθλημα και άθλημα που πρώτα τα παιδάκια πρέπει να μάθουν άλλα πράγματα από το να κουτουλάνε σαν κριάρια σε 15 φάσεις και στις υπόλοιπες 5 να βάζουν καλάθι και να λένε έβαλα 10 πόντους. Αυτό το παιδάκι εάν δεν αλλάξει νοοτροπία θα παίζει Β' - Γ' ΕΣΚΑ ενώ θα έπρεπε (με βάση τα προσόντα του) να παίξει Β' - Γ΄ εθνική.
Όσο για τα video που αναφέρεις, έχω να σου δείξω και άλλα τόσα που έχουν τους Αρσενόπουλο, Προίσκο, Τσουργιάννη, Ρογκαβόπουλο και άλλους να μην παίζουν τίποτα, αυτό όμως δε σημαίνει τίποτα, οι παίχτες αυτοί έχουν μπασκετική παιδεία και φαίνεται και κάποτε θα παίξουν καλό μπάσκετ.
Ας ελπίσουμε λοιπόν όλοι να αλλάξει ο Κώστας νοοτροπία στο παιδάκι μπας και χαρούμε άλλον ένα παιχταρά στο ελληνικό μπάσκετ.

Καλό απόγευμα.

Υ.Γ. Πολλέ φορές έχω δει παίχτες μόνους τους στην επίθεση και ο συμπαίχτης τους να μη τους δίνει την πάσα και τους δικαιολογώ γιατί τόσο μπάσκετ ξέρουν τα παιδάκια αυτά (δε μάθανε ποτέ να βλέπουν γήπεδο) τόσο παίζουν, παίχτη όμως να βλέπει συμπάιχτη μόνο του και να μη τη δίνει 5-10 φορές για να βάλει αυτός το καλάθι μόνο έναν έχω δει μέχρι τώρα (και να σκεφτείτε ότι ο ΓΑΟΚ έπαιξε μπαράζ που θα μπορούσε να αποφύγει με μόνο έναν πόντο σε τουλάχιστον 3-4 παιχνίδια!!!!).0
QUOTE(airmaik @ Sep 17 2016, 16:40 ) *
Πω, πω BasketFather !!
Λίγη ντροπή και τσίπα δεν έβλαψε ποτέ κανένα…
Δεν είναι σωστό να «θάβεις» αθλητές με υπονοούμενα που τάχα κρατάς για σένα και να δημιουργείς ανυπόστατες αρνητικές εντυπώσεις.
Μπορώ όμως να νιώσω την πίκρα σου πίσω από αυτή την τακτική.
Να ξέρεις ότι οι προσωπικές φιλοδοξίες και οι «ατζέντες» προωθούνται επιτυχημένα μόνο με σκληρή δουλειά και όχι με υποβιβασμό του ανταγωνισμού ! smile.gif

Μπορεί ο οποιοσδήποτε να ανατρέξει σε αρκετά video ανεβασμένα στο youtube από αρκετούς αγώνες (κυρίως ΕΣΚΑ) με συμμετοχή και του συγκεκριμένου αθλητή για να διαπιστώσει ότι αυτά που του καταλογίζεις είναι απλά ανυπόστατα.

Αν τελικά με όλα αυτά τα «πλεονεκτήματα» που αναφέρεις ότι δεν έχει, κάνουν τον καλλίτερο κόουτς του πρωταθλήματος (Παταβούκας) να τον εμπιστεύεται σε κάθε αγώνα όσο και με το Deree τότε μάλλον η κατάσταση σου είναι σοβαρή και …..να το κοιτάξεις. smile.gif

Αγαπητή / έ Flinafim,
Ο Σολούκος έπαιζε και παίζει στον ΠΑΟ.
Το σφάλμα είναι δικό μου που στο πρώτο μου post εδώ στο topic, ανέφερα εκ παραδρομής ότι έπαιζε στην BAC. Ωστόσο έσπευσα αμέσως να το διορθώσω και να γράψω το σωστό, ότι δηλαδή ο Σαρλής από Δούκα παίζει στην BAC και όχι ο Σολούκος.

Καλησπέρα.

ggrilik
QUOTE (BasketFather @ Sep 18 2016, 18:32 ) *
Ας ελπίσουμε λοιπόν όλοι να αλλάξει ο Κώστας νοοτροπία στο παιδάκι μπας και χαρούμε άλλον ένα παιχταρά στο ελληνικό μπάσκετ.

Θα του την φτιάξει ο Παταβούκας, δεν ανησυχώ smile.gif
polykos
Δεν πίστευα ποτέ στη μπασκετική μου ζωή οτι θα δημιουργηθεί....Παταβουκόμετρο!!!!!!!!!!!!!!!!
north
Εντωμεταξύ άρχισε η ...Ρογκαβοπουλιάδα :

http://www.sport24.gr/Basket/ElladaBasket/...os.4269030.html

Αν αυτά γράφονται για ένα παιδί 15 χρονών ( πολύ ταλαντούχο όντως) τότε μια φράση συνοψίζει το μέλλον του Ελληνικού μπάσκετ:
"Καληνύχτα και καλή τύχη".
airmaik
Αγαπητέ φίλε North,

Πράγματι με μια πρώτη ανάγνωση είναι σίγουρο ότι προκαλούν θυμηδία τέτοιου τύπου δημοσιεύματα.
Επειδή είμαι σε θέση να γνωρίζω, σε ενημερώνω όμως ότι το μέλλον του ελληνικού μπάσκετ δεν κινδυνεύει καθόλου μα καθόλου από τέτοια δημοσιεύματα.
Να γνωρίζεις ότι αυτά τα γράφουν άνθρωποι (manangers) που είναι η δουλειά τους να το κάνουν αυτό και μην ξεχνάς ότι σε μελλοντικό συμβόλαιο του συγκεκριμένου ή οποιουδήποτε άλλου παίκτη που προωθούν εκείνοι θα επικαρπωθούν το 10% της αναγραφόμενης αξίας!

Αναλογίσου τώρα ότι το 10% από όλα τα συμβόλαια που θα γίνουν είναι αρκετά και προπαντώς ξεκούραστα χρήματα, χωρίς πολλά πολλά έξοδα, πρώτες ύλες, προσωπικό, νοίκια κλπ. Δεν είναι ευκαταφρόνητο το ποσό.
Άρα είναι πολύ λογικό σαν καλοί επαγγελματίες που είναι να διαφημίζουν το «προϊόν» τους ακόμα και με λίγο ακραίους τρόπους.
Κατ’ αναλογία σε παραπέμπω στις τηλεοπτικές διαφημίσεις των αυτοκινήτων που τα διαφημιζόμενα αυτοκίνητα εμφανίζονται στους δρόμους μόνα τους ! χωρίς μα υπάρχει οποιοδήποτε άλλο αυτοκίνητο τριγύρω !! ακόμα και αν είναι πολύ ποιοτικά και η οποιαδήποτε σύγκριση θα τα ευνοούσε καταφανώς.
Φυσικά αυτό δεν έχει να κάνει με την γενικότερη ποιότητα της κυκλοφοριακής κίνησης στους ελληνικούς δρόμους και κατ’ απόλυτη αναλογία δεν έχει να κάνει και η οποιαδήποτε ιδιοτελής καταχώριση, με το μέλλον του ελληνικού μπάσκετ. Όπως επίσης δεν έχουν να κάνουν με τίποτε με το μέλλον του ελληνικού μπάσκετ και δεν το επηρεάζουν στο ελάχιστο scoutings και reports κάποιων αθλητών στο Youtube και αλλού.

Από την υπερπροβολή δεν ζημιώθηκε ποτέ κανείς.

Ίσα - ισα η υποπροβολή είναι αυτή που είναι ανησυχητική και πραγματικά επηρεάζει το μέλλον του ελληνικού μπάσκετ. Για να μην επεκταθώ περισσότερο σου αναφέρω μόνο την περίπτωση του Αντετοκούνμπο που τον πήραν χαμπάρι από την άλλη άκρη του Ατλαντικού ενώ εμείς εδώ κοιμόμασταν τον ύπνο του δικαίου.

Σε ένα σημείο υπάρχει μία μικρή ζημιά ίσως από την υπερπροβολή. Στο ήθος και τον χαρακτήρα του αθλητή. Αλλά και εδώ είναι μικρή μιας και εκείνος γνωρίζει πολύ καλά ότι τα υπέρ του δημοσιεύματα είναι σε ένα μεγάλο βαθμό υποκινούμενα.


Κλείνοντας θα ήθελα να κάνω ένα σχόλιο για το απαράδεκτο φαινόμενο δυσφήμισης αθλητή που όλοι γίναμε μάρτυρες, χωρίς να θέλω να αναφερθώ περαιτέρω σε ονόματα και περιστατικά, ακριβώς για να μην δώσω συνέχεια σε αυτό.

Είναι λογικό κάποιοι γονείς προκειμένου να πείσουν τον εαυτό τους και τα παιδιά τους ότι αξίζουν αλλά αδικούνται από προπονητές, ατομιστές συναθλητές, διαιτητές κκαι άλλους, σταλάζουν μίσος στην παιδική καρδιά τους και δηλητηριάζουν την ψυχή τους αντί να τα παροτρύνουν να γίνουν καλύτερα και αξιότερα ώστε να είναι πιο ανταγωνιστικά για να μην μπορεί να τα παραγκωνίσει κανείς ούτε να αδιαφορήσει για αυτά.
Οι συγκεκριμένοι γονείς εξάγουν το μίσος τους και εδώ στο forum ευελπιστώντας ότι θα βρουν ευήκοα ώτα στην πατρική ματαιοδοξία και συμπαραστάτες στην άποψη ότι ο πήχης πρέπει να είναι πολύ χαμηλά ώστε να τον περνούν και εκείνοι που μέχρι τώρα περνούσαν από κάτω.

Ας τους απομονώσουμε.
polykos
Αφού δεν μας έκανε εντύπωση το σχολείο να συμμετεχει σε πρωταθλήματα με αθλητές μεταγραφόμενους στην ουσία με ιλλιγγιώδη ποσά, αφού δεν μας έκανε εντύπωση οι διοικητικοί παράγοντες σωματείων αντι να επενδύουν σε γήπεδα να μεταγράφουν οτι κινείται, αφού δεν μας έκανε εντύπωση η ενασχόληση με σωματεία εθνικών προπονητών, είναι φανερό οτι δεν θα μας κάνει εντύπωση η υπερπροβολή για να δικαιολογήσει ο μαναντζερ το νόμιμο 10% του (το ποιο??????)
Σε αναμονή του γεγονότος μάναντζερ να μαζέψει τα 10% του στην ίδια σκέπη, διατελώ ρομαντικός και εντυπωσιασμένος!!!!!!
mpek
Ηρεμία φίλοι συμφορουμίτες ! Ο καθένας κάνει τη δουλειά του: Οι παράγοντες τη δική τους, οι προπονητές τη δική τους και οι μάντζερς τη δική τους. Κανείς από όσους γνωρίζω δεν ενδιαφέρεται για τα παιδιά ούτε για το μπάσκετ αλλά για τα προσωπικά τους συμφέροντα. Είναι δουλειά των γονέων να προστατεύουν και να κατευθύνουν τα παιδιά τους.
Βέβαια τι γίνεται αν οι γονείς δεν έχουν επαφή με το άθλημα ή το χειρότερο, νομίζουν ότι έχουν αλλά δεν έχουν ; Μία ασφαλής πυξίδα στον λαβυρινθο του ελληνικού αθλητισμού είναι να κρατάτε χαμηλές προσδοκίες: Έως και το εφηβικό ένας νεαρός μπορεί να βγάζει μάτια για διάφορους λόγους που στο μέλλον θα εκλείψουν. Από την τελευταία χρονιά εφηβικού και καλύτερα στους νέους άνδρες, όταν τα σωματικά προσόντα σταθεροποιηθούν και οι εμπειρίες αρχίσουν να αυξάνονται, τότε δείχνει ένα παιδί τι αξίζει. Ως τότε προπόνηση και αντοχή στις ανοησίες που θα ακούτε από διάφορους φωστήρες της προπονητικής.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη αυτά ισχύουν τόσο για τον νεαρό Ευαγγελιάδη όσο και για όλα τα άλλα παιδιά για τα οποία κατά καιρούς διαβάζουμε ότι έχουν επαφή με το καλάθι, ότι θα αφήσουν εποχή και άλλες παρόμοιες υπερβολές.
bros
Καλημερα, ολη η ιστορια ειναι οι γονεις και το ποσο αντιλαμβανονται τους καλοθελητες οταν εχουν ενα παιδι το οποιο κατι δειχνει μπασκετικα σε αυτη την ηλικια,οτι ειναι ενα κλικ παραπανω απο πολλα αλλα παιδια.Εκει ερχετε η εκμεταλευση απο διαφορους μανατζερς,προπονητες ατομικων προπονησεων,γυμναστες,που ολοι αυτοι μαζι υποσχονται μεγαλεια για τον αθλητη....και εκει αρχιζει η αφαιμαξη η οικονομικη...και εαν υπαρχει η αποτυχια...ας μη μιλησπυμε για αυτο.Εχει αναλογιστει κανεις....ΕΝΑΣ χριστιανος βρε παιδια το τι γινεται μεσα στο μυαλο ενος 15 χρονου 16χρονου?Ξερετε ποσα παιδια εχουν καταρευσει ψυχολογικα γυρνωντας απο αγωνα η απο μια πιεστικη προπονηση?εχετε δει κανενα παιδι να διασκεδαζει και να ευχαριστιεται ενωρα αγωνα...τα περισσοτερα κατσιουφιασμενα νευρικα ανεκφραστα.....πρεπει να αποδειξης οτι αξιζεις του λενε γυρω γυρω....οποτε το παιδι δεν μπανει να παιξει μπασκετ αλλα να πολεμησει εναντιων του εχθρου που θα προσπαθησει να του φαει τη θεση στον ΠΑΟ στον ΟΣΦΠ στην ΑΕΚ κατα τα λεγομενα των αντζεντηδων.Κοιταξτε τα παιδια σας στα ματια δωστε τους μια αγκαλια πειτε τους ενα...σ αγαπαω μικρε και ειμαι μαζι σου οτι και αν κανεις.
ggrilik
QUOTE (north @ Sep 18 2016, 22:37 ) *
Εντωμεταξύ άρχισε η ...Ρογκαβοπουλιάδα :

http://www.sport24.gr/Basket/ElladaBasket/...os.4269030.html

Αν αυτά γράφονται για ένα παιδί 15 χρονών ( πολύ ταλαντούχο όντως) τότε μια φράση συνοψίζει το μέλλον του Ελληνικού μπάσκετ:
"Καληνύχτα και καλή τύχη".


χα χα χα smile.gif
Να σε διορθώσω μόνο, μετά την Αρσενοπουλιάδα σειρά έχει η Ρογκαβοπουλοδύσσεια.
Εκτός αν έχω χάσει επεισόδια, γιατί υπάρχουν πολλά ηρωικά έπη, κλασσικά και πιο εξωτικά, όπως η Iλιάδα, η Oδύσσεια, η Ανειάδα, το Έπος του Γκιλγκαμές, οι ιστορίες του Μπεογούλφ, η βόρεια Κάλεβαλα κλπ κλπ

Τι τραβάνε κι αυτά τα πιτσιρίκια.
airmaik
Και ναι !
Προγνωστικά για αύριο !

Αγωνιστική ημέρα η Τρίτη και δεν μπορεί παρά να κρατήσουμε την παράδοση και να προβούμε σε προγνωστικά!!
Την προηγούμενη Τρίτη δεν είχατε παράπονο…. !! smile.gif
Πέσαμε έξω μόνο σε δύο από τους έξι αγώνες…
Για να δούμε σήμερα τι ψάρια θα αλιεύσουμε ?? smile.gif
Έχουμε και λέμε λοιπόν….

1) BAC – ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ στην Παλλήνη.

Η Αγία Παρασκευή κράτησε χαρακτήρα την προηγούμενη Τρίτη στο γήπεδό της και υπέταξε το νεοφώτιστο Μαρούσι με 9 πόντους.
Διαφορά που δείχνει ότι οι ομάδες κοντραρίστηκαν. Βέβαια κόντρα από κόντρα έχει διαφορά. Άλλο να κουτουλιούνται τα βουβάλια και άλλο τα βατράχια.
Η BAC με τον αέρα της πράγματι κρίσιμης νίκης εκτός έδρας με το DEREE και εντός έδρας σήμερα μάλλον δεν θα αφήσει περιθώρια και ελπίδες .
Φυσικά άσσος !

2) ΜΑΡΟΥΣΙ – ΑΜΥΝΤΑΣ στον Άγιο Θωμά (βοήθειά μας).

Καλό παιχνίδι θα γίνει από την άποψη ότι οι ομάδες είναι στην ίδια δυναμικότητα και το σκορ θα έχει σασπένς.
Το Μαρούσι εντός έδρας θέλοντας να πάρει το αίμα του πίσω μετά την προηγούμενη ήττα θα παίξει δυνατά απέναντι στον αδύναμο Αμύντα που το ξεκίνημα του ήταν απογοητευτικό.
Επικρατέστερος ο άσσος.

3) ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ – TRIPLE CROWN (ΠΑΟ φερεντζέ) στο Σαλούν.

Η νεοφώτιστη Ολυμπιάδα πολύ αξιόμαχη με την Κηφισιά, έδειξε ότι το αποτέλεσμα ίσως να ήταν και αλλιώς ! Ο Μπιλάλης θα είναι αρκετός απέναντι στην Triple Crown ?? μάλλον όχι. Γιατί ποτέ ένας κούκος δεν φέρνει την Άνοιξη…. Εκτός και αν είναι μονός (για τους ψυλλιασμένους) !!
Η Τριπλή πάντα έχει ένα επίπεδο και μια σοβαρότητα. Μην κοιτάτε που στα τέλη της αγωνιστικής περιόδου και ήδη σωσμένη κάνει μερικές χάρες… smile.gif
Θα πω με επιφύλαξη (λόγω Σαλούν), διπλό.

4) ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ στον Περιστερώνα.

Νομίζω ότι δεν χρειάζονται πολλά σχόλια.
Μου έκανε εντύπωση ότι το Περιστέρι διαθέτει και βάθος στον πάγκο ικανό να ξεκουράζει βασικούς χωρίς αλλαγή της αγωνιστικής εικόνας του… Αυτό θα αποδειχθεί πολύ χρήσιμο στους δυνατούς αγώνες και στην κόπωση από την πορεία.
Στάνταρ άσσος.

5) ΠΑΟ – DEREE στον Τάφο.

Ο ΠΑΟ σαφώς πληρέστερος με βάθος και καλές επιλογές.
Το DEREE θα αγωνιστεί σαν σε τελικό. Θέλει να αποδείξει ότι η πρεμιέρα με την BAC ήταν απλά ένα άσχημο ξεκίνημα. Θα είναι καλύτερα προετοιμασμένη ψυχολογικά. Εξάλλου ως νεοφώτιστη στην κατηγορία είχαν δικαίωμα στο λάθος.
Πιστεύω ότι ο ΠΑΟ δεν θα έχει ένα επίσης εύκολο βράδυ.

Δίνω Χ
Αχ, τι είπα…. Δεν έχει Χ στο μπάσκετ ??
Μμμμμ, τότε μάλλον άσσος ! smile.gifsmile.gif

6) ΔΟΥΚΑΣ – ΚΗΦΙΣΙΑ στο Δαΐς.
Ο Δούκας μπορεί να κάνει υπομονή μέχρι την έκτη αγωνιστική, μέχρι τότε μάλλον προπονησούλες!
Η Κηφισιά για το αντίπαλο μέγεθος δεν είναι αρκετή.
Στάνταρ άσσος και εδώ.

Αυτά!
BasketFather
Δυσφήμιση μάλλον κάνεις εσύ στον εαυτό σου με τα όσα γράφεις. Και το απαρέδεκτο είναι ότι στο παιδάκι τον Ευαγγελιάδη μόνο κακό κάνεις και το ξέρουν όλοι, εγώ εάν ήθελα να του κάνω κακό θα έγραφα άλλα πράγματα.
Όπως είπε πολύ σωστά κάποιος τα παιδάκια θέλουν σωστή καθοδήγηση (όχι σαν αυτό που κάνεις εσύ φυσικά γιατί από το airmaik μπορώ να καταλάβω και ποιος είσαι!!!), πολύ δουλειά (σε σχολείο και μπάσκετ) και να βρούν ένα σωστό προπονητή να έχει μεράκι με το μπάσκετ και να τους μάθει 2-3 σωστά πράγματα (κάτι φοβερά δύσκολο στις μέρες μας γιατί οι περισσότεροι κοιτάνε το προσωπικό τους συμφέρον και πολύ λίγο νοιάζονται για τα παιδάκια, χρήματα από ατομικές, παιδιά που παίζουν σε λάθος θέση για να πάρουμε τον αγώνα, συστήματα σε ομάδες προπροmini για να πάρουμε τα αποτελέσματα, βρισιές και πίεση σε 13-16χρονα, επαφές με managers κ.α. είναι καθημερινό φαινόμενο σε πολλούς προπονητές).
Εσύ τώρα airmaik λέγε στον Ευαγγελιάδη ότι παίζει μπασκετάρα και μπράβο που βάζει 25-30 πόντους σε κάθε παιχνίδι, εγώ λέω στο παιδάκι να δουλέψει το μακρινό σουτ του (με κίνηση φυσικά όχι στατικό), να δουλέψει την τρίπλα του (δεν υπάρχει μόνο η σταυρωτή Παναγιώτη, πέρσι στο δεύτερο γύρο του παιδικού Α' με το ΓΑΟΚ και στα κρίσιμα παιχνίδια του παμπαιδικού που σε είχανε δει οι αντίπαλοι σου κλέβανε 10 φορές τη μπάλα στην τρίπλα σε κάθε παιχνίδι) και επιτέλους να σηκώσει το κεφάλι του και να παίξει ομαδικά (αν θέλει να παίζει ατομικά έχει διαλέξει λάθος άθλημα).

Στο μόνο που συμφωνώ μαζί σου airmaik είναι στο "να τους απομονώσουμε", αυτούς που δεν ξέρουν μπάσκετ και γράφουν στο forum ότι τους κατέβει ή ότι τους συμφέρει...
airmaik
Τελικά φιλαράκο έχεις σπάσει όλα τα φράγματα μίσους, εμπάθειας και κακεντρέχειας.

Αυτό μόνο θετικό για το «παιδάκι» πάνω στο οποίο νομίζεις ότι βυσσοδομείς μπορεί να είναι επειδή διατηρείς συνέχεια το όνομά του στην επικαιρότητα και μάλλον πρέπει να σε ευχαριστήσει για αυτό.
Δεν μου κάνει εντύπωση πως αυτά τα λες τώρα και όχι όταν πραγματικά συνέβαιναν. Σε όλες τις περιπτώσεις ανώνυμου θράσους και δειλίας αυτό είναι κοινό χαρακτηριστικό.
Εκτός των αυταπόδεικτων ψεμάτων που αναφέρεις και των ανερμάτιστων μπουρδολογιών που τα περνάς για «ανάλυση», στα οποία θα αναφερθώ εν τάχη μόνο και μόνο για αποκατάσταση της αλήθειας, επειδή το forum το επισκέπτεται και αρκετός κόσμος που δεν ξέρει πρόσωπα και πράγματα, έχω να σου αναφέρω ότι δεν πρόκειται να ξανασχοληθώ μαζί σου και θα χαίρομαι να σε βλέπω να ξερνάς χολή χωρίς να σου αποτανθώ ποτέ ξανά.

Λοιπόν έχουμε…
Το «παιδάκι» (τον Ευαγγελιάδη, δηλαδή) τον είδα για πρώτη φορά μαζί με άλλα «παιδάκια» όπως τον Κουρτίδη, τον Ράγια, τον Κλοντιάν, τον Κωστόπουλο και άλλα «παιδάκια» στο τουρνουά της ΕΣΚΑ στον Αστακό αργότερα στο τουρνουά στο Ναύπλιο στους τελευταίους 3 - 4 αγώνες παμπαιδικού του ΓΑΟΚ και σε αρκετά φιλικά της ΕΣΚΑ και σε μερικές προπονήσεις της Εθνικής.
Σε ενημερώνω ότι από ότι καταλογίζεις στο πρώτο «παιδάκι» που ανέφερα(ατομισμός, δεν βλέπει γήπεδο, δεν έχει τρίπλα) δε ισχύει τίποτα.

Στο τουρνουά στον Αστακό βγήκε πρώτος σκόρερ της ΕΣΚΑ, της ομάδας δηλαδή που κέρδισε το τουρνουά.

Στο τουρνουά στο Ναύπλιο πάλι πρώτος σκόρερ της ΕΣΚΑ και στην καλύτερη πεντάδα της διοργάνωσης με τις περισσότερες ασίστ πάσες στον χρόνο συμμετοχής του.

Στο παμπαιδικό του ΓΑΟΚ έσπρωξε την ομάδα μέχρι το final four της διοργάνωσης. Τρομερή επιτυχία αν αναλογιστεί κανείς ότι συμμετείχαν πάνω από 150 ομάδες και οι υπόλοιπες τρεις ήταν ΠΑΟ, Περιστέρι και Δούκας που θα πρωταγωνιστήσουν στην Α κατηγορία του παιδικού φέτος.

Όλα τα παραπάνω στοιχεία είναι δημοσιευμένα στο δίκτυο και οποιοσδήποτε μπορεί να διαγνώσει την ακρίβειά τους. (τα περισσότερα και εγώ από εκεί τα πήρα).

Καθόλου τυχαία δεν τον διεκδίκησαν (από ότι έμαθα) όλες οι «μεγάλες» ομάδες του Α παιδικού και τελικά επέλεξε την Ακαδημία που με την καθοδήγηση του Mesie («Κώστας»??, τον ήξερες και από χθες smile.gif) έβαλε 23 πόντους με το DEREE και σήμερα έπεται και συνέχεια…….

Αυτά για το «παιδάκι»…..

Ακόμα από την καταφανή επίθεσή σου στο προπονητικό team του ΓΑΟΚ (δεν ξέρω πόση αντικειμενικά μπορεί να έχουν αυτά που τους καταλογίζεις) καταλαβαίνω ότι από μπασκετάκι δεν έχεις μυρωδιά!

…. Και τώρα απογοητευμένε και χολωμένε πατέρα (Father) άρχισε να ξερνάς και πάλι !! smile.gifsmile.gif

Υ.Γ. (1) : Όσο για το ποιός είμαι θα χαρώ να το γράψεις εδώ στο Forum φόρα παρτίδα, για να καταλάβει και ο κόσμος πόσο αξιόπιστος είσαι.

Υ.Γ. (2) : Ευαγγελιάδη αν με διαβάζεις, μου χρωστάς μια χάρη επιφυλάξου για όταν ενηλικιωθείς! wink.gif

Φιλάκια !
Flinafim
QUOTE (airmaik @ Sep 20 2016, 12:34 ) *
Τελικά φιλαράκο έχεις σπάσει όλα τα φράγματα μίσους, εμπάθειας και κακεντρέχειας.

Αυτό μόνο θετικό για το «παιδάκι» πάνω στο οποίο νομίζεις ότι βυσσοδομείς μπορεί να είναι επειδή διατηρείς συνέχεια το όνομά του στην επικαιρότητα και μάλλον πρέπει να σε ευχαριστήσει για αυτό.
Δεν μου κάνει εντύπωση πως αυτά τα λες τώρα και όχι όταν πραγματικά συνέβαιναν. Σε όλες τις περιπτώσεις ανώνυμου θράσους και δειλίας αυτό είναι κοινό χαρακτηριστικό.
Εκτός των αυταπόδεικτων ψεμάτων που αναφέρεις και των ανερμάτιστων μπουρδολογιών που τα περνάς για «ανάλυση», στα οποία θα αναφερθώ εν τάχη μόνο και μόνο για αποκατάσταση της αλήθειας, επειδή το forum το επισκέπτεται και αρκετός κόσμος που δεν ξέρει πρόσωπα και πράγματα, έχω να σου αναφέρω ότι δεν πρόκειται να ξανασχοληθώ μαζί σου και θα χαίρομαι να σε βλέπω να ξερνάς χολή χωρίς να σου αποτανθώ ποτέ ξανά.

Λοιπόν έχουμε…
Το «παιδάκι» (τον Ευαγγελιάδη, δηλαδή) τον είδα για πρώτη φορά μαζί με άλλα «παιδάκια» όπως τον Κουρτίδη, τον Ράγια, τον Κλοντιάν, τον Κωστόπουλο και άλλα «παιδάκια» στο τουρνουά της ΕΣΚΑ στον Αστακό αργότερα στο τουρνουά στο Ναύπλιο στους τελευταίους 3 - 4 αγώνες παμπαιδικού του ΓΑΟΚ και σε αρκετά φιλικά της ΕΣΚΑ και σε μερικές προπονήσεις της Εθνικής.
Σε ενημερώνω ότι από ότι καταλογίζεις στο πρώτο «παιδάκι» που ανέφερα(ατομισμός, δεν βλέπει γήπεδο, δεν έχει τρίπλα) δε ισχύει τίποτα.

Στο τουρνουά στον Αστακό βγήκε πρώτος σκόρερ της ΕΣΚΑ, της ομάδας δηλαδή που κέρδισε το τουρνουά.

Στο τουρνουά στο Ναύπλιο πάλι πρώτος σκόρερ της ΕΣΚΑ και στην καλύτερη πεντάδα της διοργάνωσης με τις περισσότερες ασίστ πάσες στον χρόνο συμμετοχής του.

Στο παμπαιδικό του ΓΑΟΚ έσπρωξε την ομάδα μέχρι το final four της διοργάνωσης. Τρομερή επιτυχία αν αναλογιστεί κανείς ότι συμμετείχαν πάνω από 150 ομάδες και οι υπόλοιπες τρεις ήταν ΠΑΟ, Περιστέρι και Δούκας που θα πρωταγωνιστήσουν στην Α κατηγορία του παιδικού φέτος.

Όλα τα παραπάνω στοιχεία είναι δημοσιευμένα στο δίκτυο και οποιοσδήποτε μπορεί να διαγνώσει την ακρίβειά τους. (τα περισσότερα και εγώ από εκεί τα πήρα).

Καθόλου τυχαία δεν τον διεκδίκησαν (από ότι έμαθα) όλες οι «μεγάλες» ομάδες του Α παιδικού και τελικά επέλεξε την Ακαδημία που με την καθοδήγηση του Mesie («Κώστας»??, τον ήξερες και από χθες smile.gif) έβαλε 23 πόντους ! και σήμερα έπεται και συνέχεια…….

Αυτά για το «παιδάκι»…..

Ακόμα από την καταφανή επίθεσή σου στο προπονητικό team του ΓΑΟΚ (δεν ξέρω πόση αντικειμενικά μπορεί να έχουν αυτά που τους καταλογίζεις) καταλαβαίνω ότι από μπασκετάκι δεν έχεις μυρωδιά!

…. Και τώρα απογοητευμένε και χολωμένε πατέρα (Father) άρχισε να ξερνάς και πάλι !! smile.gifsmile.gif

Υ.Γ. (1) : Όσο για το ποιός είμαι θα χαρώ να το γράψεις εδώ στο Forum φόρα παρτίδα, για να καταλάβει και ο κόσμος πόσο αξιόπιστος είσαι.

Υ.Γ. (2) : Ευαγγελιάδη αν με διαβάζεις, μου χρωστάς μια χάρη επιφυλάξου για όταν ενηλικιωθείς! wink.gif

Φιλάκια !

για το Ναυπλιο αυτα που γραφεις ειναι ΑΝΑΚΡΙΒΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!
airmaik
για το Ναυπλιο αυτα που γραφεις ειναι ΑΝΑΚΡΙΒΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!

προς FLINAFIM

Αγσπητή, την έχουμε ξανακάνει την κουβέντα αυτή από το Topic της εθνικής παμπάιδων, και σε είχα παραπέμψει στα video συγκεκριμένου αγώνα για να δείς και μόνη σου ότι τα συγκεκριμένα στοιχεία πόντων που είχε δημοσιεύσει η ΕΟΚ ήταν ανακριβή.

Τότε το είχες αποδεχθεί μια χαρά...... μην επανερχόμαστε smile.gif
Flinafim
QUOTE (airmaik @ Sep 20 2016, 12:50 ) *
για το Ναυπλιο αυτα που γραφεις ειναι ΑΝΑΚΡΙΒΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!

προς FLINAFIM

Αγσπητή, την έχουμε ξανακάνει την κουβέντα αυτή από το Topic της εθνικής παμπάιδων, και σε είχα παραπέμψει στα video συγκεκριμένου αγώνα για να δείς και μόνη σου ότι τα συγκεκριμένα στοιχεία πόντων που είχε δημοσιεύσει η ΕΟΚ ήταν ανακριβή.

Τότε το είχες αποδεχθεί μια χαρά...... μην επανερχόμαστε smile.gif

Φίλτατον,ελπιζω να μην πιστεύεις αυτα που λες γιατι τοτε ειμαι υποχρεωμένος να σου λεω σε ολα ναι.επειδη η ειδικότητα μου ειναι εκτος ιατρικής,το μονο που μπορω να κανω ειναι να συμπάσχω....
Υ.Γ 1 ημουν στο Ναύπλιο και τα ειδα εκ του σύνεγγυς..
Υ.Γ 2 ειναι πολλα τα videos ενος αγώνα;;;;;´εγω νόμιζα οτι ειναι πολλοι οι αγώνες...
Υ.Γ 3 τη μέθοδο αυτη,να αποδίδεις δηλαδή και να εκφράζεις βεβαιότητες για ´αλλους ,που δεν ισχύουν ουτε στο ελάχιστο ,του τυπου,"το είχες αποδεχθεί μια χαρα" την αναζητώ προς Γερμανία μεριά 70 χρονια πριν...
Υ.Γ 4 για το Ναύπλιο αυτα που γραφεις ειναι ΑΝΑΚΡΙΒΗ!!!!!!!!
ggrilik
@ airmaik
.
Ο BasketFather εξέφρασε την άποψή του, εσύ την δική σου, τέλος.
Μη το συνεχίζεις άλλο, please. Αν ωστόσο έχεις κάποιο βιντεάκι καλής ποιότητας να δούμε, ευπρόσδεκτο. Μάτια έχουμε, προσωπικά γούστα έχουμε, θα κρίνουμε μόνοι μας. (πες και κανα νούμερο ε? οι περισσότεροι δεν τους ξέρουμε τους παίκτες)

Υ.Γ. ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΗΔΗ Ο Gkos sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
erasitexnis
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ - "ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ?" : +6
airmaik
Μόνο για ένα ημίχρονο δυσκολεύτηκε ο ΠΑΟ στον τάφο να καταβάλει το πολύ αξιόμαχο DEREE (όπως είχα προβλέψει smile.gif)
με σκορ ημιχρόνου 28 - 25 !!

Τελκά το τοπίο ξεκαθάρισε στο β' ημίχρονο που το DEREE δεν άντεξε και παραδόθηκε με διαφορά που πλησίαζε στο +30.
Δυστυχώς τελικό σκορ δεν έχω,

Στην Παλλήνη η BAC (απ' ότι μου μεταφέρθηκε) νίκησε μάλλον εύκολα απ' ότι φαίνεται από το σκορ την Αγία Παρασκευή (κατά τας προβλέψεις και πάλι smile.gif) με double score 56 - 28.
Ο Mesie χρησιμοποίησε όλους τους παίχτες και έκανε και πειραματισμούς σε νέα πράγματα.
Ξεχώρησαν Παναγοπουλος, Ντούρας και η αδυναμία του BasketFather ! blink.gif biggrin.gif biggrin.gif

Όπως μας πληροφορεί ο συνδαιτημόνας erasitexnis (Παπαγιώτης κατά τα φαινόμενα) και η Ολυμπιάδα με +6 (παρά τας προβλέψεις sad.gif ) !! την Τριπλή Κορώνα στο Σαλούν. Η φάτσα-λύπης είναι για την πρόβλεψη και όχι για την νίκη της Ολυμπιάδας φυσικά ! smile.gif. Από ότι δείχνει το σκορ πρέπει να έγινε δυνατό ματς.

Όποιος ξέρει για άλλο αποτέλεσμα ας το πεί....

Αύριο η απάντηση σε Flinafim.

Έως τότε πολλά φιλιά !
ggrilik
QUOTE (airmaik @ Sep 21 2016, 00:43 ) *
Στην Παλλήνη η BAC ...

Δεν είπες αριθμό όμως και αναγκάστηκα να κάνω reverse engineering. Το 4 δεν είναι το μήλον της έριδος?

Εντελώς παρεμπιπτόντως, μπήκα στο site της fiba να δω αν υπάρχει και τρίτη κατηγορία παίδων. Δυστυχώς υπάρχει :/
Θα ήλπιζα στις κορασίδες που εμφανώς έχουν ταλέντο αλλά αυτές έχει αναλάβει να τις εξοντώνει ο terminator Μπακογιώργος :ρ

πλάκα κάνω laugh.gif
ή σχεδόν πλάκα cool.gif
gulit
QUOTE (airmaik @ Sep 21 2016, 00:43 ) *
Μόνο για ένα ημίχρονο δυσκολεύτηκε ο ΠΑΟ στον τάφο να καταβάλει το πολύ αξιόμαχο DEREE (όπως είχα προβλέψει smile.gif)
με σκορ ημιχρόνου 28 - 25 !!

Τελκά το τοπίο ξεκαθάρισε στο β' ημίχρονο που το DEREE δεν άντεξε και παραδόθηκε με διαφορά που πλησίαζε στο +30.
Δυστυχώς τελικό σκορ δεν έχω,

Στην Παλλήνη η BAC (απ' ότι μου μεταφέρθηκε) νίκησε μάλλον εύκολα απ' ότι φαίνεται από το σκορ την Αγία Παρασκευή (κατά τας προβλέψεις και πάλι smile.gif) με double score 56 - 28.
Ο Mesie χρησιμοποίησε όλους τους παίχτες και έκανε και πειραματισμούς σε νέα πράγματα.
Ξεχώρησαν Παναγοπουλος, Ντούρας και η αδυναμία του BasketFather ! blink.gif biggrin.gif biggrin.gif

Όπως μας πληροφορεί ο συνδαιτημόνας erasitexnis (Παπαγιώτης κατά τα φαινόμενα) και η Ολυμπιάδα με +6 (παρά τας προβλέψεις sad.gif ) !! την Τριπλή Κορώνα στο Σαλούν. Η φάτσα-λύπης είναι για την πρόβλεψη και όχι για την νίκη της Ολυμπιάδας φυσικά ! smile.gif. Από ότι δείχνει το σκορ πρέπει να έγινε δυνατό ματς.

Όποιος ξέρει για άλλο αποτέλεσμα ας το πεί....

Αύριο η απάντηση σε Flinafim.

Έως τότε πολλά φιλιά !
Τι ακριβώς είχες προβλέψει ............το μάλλον Χ και η 34 πόντους διαφορά !!!!!!!!!!!!τι σχέση έχουν airmaik??????????????????????????????

ak11596
Παρακολούθησα χθες στο σαλούν ένα ενδιαφέρον παιχνίδι.
Η Τριπλή Κορώνα φάνηκε οργανωμένη ομάδα. Η Ολυμπιάδα παλεύει καλά για 'πρωτάρα' της κατηγορίας. Από τους παίκτες, ξεχώρισα το Νο 10 της Ολυμπιάδας (Πάνος Μπιλάλης νομίζω, παρακαλώ διορθώστε με αν κάνω λάθος !!!) στον οποίο στηρίζεται μεγάλο μέρος του επιθετικού παιχνιδιού της ομάδας του. Καλός χειριστής, σκοράρισμα, ψυχραιμία και αυτοπεποίθηση στις δύσκολες στιγμές, καθαρό μυαλό και πολύ καλές ασίστ (τις οποίες ιδίως στο τέλος δεν τις εκμεταλλεύτηκαν όπως θα έπρεπε οι συμπαίκτες του). Έξυπνη κίνηση του κόουτς της Κορώνας να μεταβάλλει την άμυνα του, από μαν-το-μαν σε ζώνη 1-3-1 η οποία δυσκόλεψε την Ολυμπιάδα. Ευχαριστημένος έμεινα από το παιχνίδι, μου άρεσε το κλίμα του γηπέδου αν και κάποιοι γονείς (μάλλον της Κορώνας) κάποια στιγμή φώναξαν (μπορεί και δικαίως), αλλά δεν ξέφυγαν...!!!
airmaik
Αγαπητοί συμφορουμίτες (που λέει και ο mpek smile.gif)

Αν κάποιος είδε και έχει άποψη ή του μεταφέρθηκαν απόψεις και για τα υπόλοιπα χθεσινά παιχνίδια ας αναφέρει κάτι για να σχηματίζουμε γνώμη για τις ομάδες μιας και το πρωτάθλημα σχεδόν μόλις άρχισε.
Όταν κάποιος με ρωτάει κάτι και αυτό πέφτει στην αντίληψή μου, τότε κανόνες καλής ανατροφής (σαν την δική μου smile.gif) μου επιβάλουν να απαντώ.
Όπως επίσης θα απαντώ και στα Post που μου απευθύνονται έστω και χωρίς ερώτηση.
Τέλος οπωσδήποτε θα απαντώ όταν αντιλαμβάνομαι ότι θίγονται ή κακοποιούνται αθλητές. Μην ξεχνάτε ότι είμαστε εδώ μόνο επειδή υπάρχουν εκείνοι.

Προς : FLINAFIM
Αγαπητέ
Καταρχήν μία ειλικρινή συγνώμη που στο τελευταίο post μου, που σου απευθύνθηκα, σου άλλαξα το φύλο. Δεν ξέρω πως και προφανώς λανθασμένα πίστεψα ότι είσαι κυρία.
Τώρα στην ουσία :
Αν και το topic εδώ έχει άλλο θέμα και όχι το περσυνό πρωτάθλημα παμπαίδων ή την Εθνική παμπαίδων και δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστό να σου απαντήσω από εδώ, ωστόσο θα το κάνω γιατί υπάρχουν και αναγνώστες που περιμένουν την απάντηση μου όπως είχα προαναγγείλει εξ’ άλλου και δεν θα ήταν σωστό να την δώσω από άλλο topic.

Είναι γεγονός ότι η ΕΟΚ κατά την αναγραφή των φύλλων αγώνων ή την αποδελτίωσή τους για τον καταλογισμό των πόντων στους αθλητές που τους πέτυχαν, πολλές φορές τα κάνει ψιλομαντάρα. rolleyes.gif
Αυτό πιστεύω ότι γίνεται από προχειρότητα και μπακαλοδουλειά κάποιων υπαλλήλων.
Αν και υπάρχουν και αντίθετες απόψεις όπως του HEADHUNTER που έχει εκφραστεί επανειλημμένως πως αυτό γίνεται επίτηδες και πίσω από αυτό βλέπει κυκλώματα που προωθούν συγκεκριμένα συμφέροντα και αθλητές. Είναι πολύ πιθανό να είναι και έτσι. Αυτό όμως εγώ δεν το ασπάζομαι.
Σε αυτό το πλαίσιο κατά την καταγραφή ή την αποδελτίωση των φύλλων αγώνων του τουρνουά του Ναυπλίου, η ΕΟΚ για τους αθλητές της ΕΣΚΑ έδωσε το παρακάτω σύνολο πόντων : Οικονόμου 49, Σπύρογλου 44, Καράμπελας 42, Κωστόπουλος 39, Ευαγγελιάδης 38.
Όπως έχω αναφέρει ήδη οι ίδιοι οι αθλητές ξέρουν πολύ καλλίτερα από τον οποιονδήποτε πόσους πόντους σημείωσαν πόσο μάλλον όταν οι αγώνες τους έχουν μαγνητοσκοπηθεί και έχουν αναρτηθεί στο Youtube από τον Γιώργο Καράμπελα, πατέρα του παίκτη της μικτής ΕΣΚΑ, Ζώη Καράμπελα.
Από τα συγκεκριμένα video προκύπτει ότι ο παραπάνω 5ος αναφερόμενους σε πόντους στον αγώνα με την ΕΚΑΣΘ δεν έβαλε μόνο 3 πόντους όπως λέει η ΕΟΚ στα επίσημα στατιστικά της αλλά 9. Επίσης ο συγκεκριμένος αθλητής στον αγώνα με την ΕΣΚΑΝΑ δεν έβαλε 3 πόντους αλλά 4. Δηλαδή συνολικά : 38 (+6+1) = 45.
Επίσης ο 1ος αναφερόμενος σε πόντους στον αγώνα με την 1η μικτή δεν έβαλε 16 πόντους αλλά 12. Δηλαδή συνολικά αντί για : 49 (-4) = 45 επίσης.
Τα link από τους συγκεκριμένους αγώνες στο Youtube με την σειρά που αναφέρθηκαν είναι :
https://www.youtube.com/watch?v=Sq0_RlHG4ho...dMRh4X8BegcPyoD
https://www.youtube.com/watch?v=pekotNTZSEs...yoD&index=5
https://www.youtube.com/watch?v=gWUgdlsaoyI...dMRh4X8BegcPyoD

Στα πρώτα 2 videos ο Ευαγγελιάδης φοράει το νο 10 και στο τελευταίο ο Οικονόμου το Νο 12.

Τελικά υπήρχαν δύο πρώτοι με 45 πόντους ο καθένας.
Ο Οικονόμου Παναγιώτης και ο Ευαγγελιάδης Παναγιώτης.

Ο Οικονόμου πρέπει να αναφέρω ,επειδή έχω απόλυτη προσωπική άποψη για τον αθλητή, είναι υπόδειγμα αθλητικού ήθους, τρομερός παίκτης ήδη μέλος της Εθνικής παμπαίδων και στην καλλίτερη Πεντάδα στο διεθνές τουρνουά στον Κολινδρό φέτος το καλοκαίρι. Επίσης ακόμα επειδή δεν έχει ειπωθεί ήταν και στην καλλίτερη πεντάδα της μικτής ΕΣΚΑ στον Αστακό ! Ως μέλος της παιδικής ομάδας του φετινού Ολυμπιακού άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις και στο φιλικό τουρνουά στην Ιταλία, επίσης το φετινό καλοκαίρι).
Την προηγούμενη σαιζόν αγωνιζόταν στον Αμύντα.
Βλέπετε δεν παρακολουθώ μόνο τον Ευαγγελιάδη αλλά και άλλους smile.gif
Φυσικά μόνο Παναγιώτηδες !!! (χαχαχαχ smile.gifsmile.gif)

Αγαπητέ FLINAFIM, ακριβώς τα ίδια σου είχα αναφέρει και τότε που είχαμε κάνει την ίδια κουβέντα για πρώτη φόρα και μάλλον.............τα ξέχασες smile.gif
Αναφορικά με το : « τότε το είχες παραδεχτεί…» που σου καταλόγισα, σου μεταφέρω ακριβώς τι μου είχες απαντήσει στις 28-5-2016 στο topic : «ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2016» (σελίδα 10) :
«Φίλτατε, Αυτα δεν ξέρω ποιος τα εγραψε η τα διοχέτευσε, απλως υπάρχουν στα sites της ΕΟΚ και της ΕΣΚΑΝΑ...αν αυτα καταδολιευονται οπως ξεκάθαρα δηλώνεις καλο θα ηταν να το καταγγείλεις επωνυμα και επίσημα..´εγω αυτο θα ´εκανα...θεωρω οτι ειναι πολυ σοβαρο για να αποσιωπάται...το να κανω τον Ηρακλή Πουαρώ με ξεπερνάει θελητικα και χρονικά ειλικρινά...»

Επί της ουσίας δεν προέβαλες τότε κάποιο επιχείρημα αλλά απλά ανέφερες την πηγή της εσφαλμένης αναγραφής (ΕΟΚ, ΕΣΚΑΝΑ) και για αυτό υπέθεσα ότι το αποδέχθηκες.

Πολύ φιλικά, Airmaik


Το ξέρω ότι σας κούρασα, συγνώμη ……
erasitexnis
QUOTE(ak11596 @ Sep 21 2016, 15:23 ) *
Παρακολούθησα χθες στο σαλούν ένα ενδιαφέρον παιχνίδι.
Η Τριπλή Κορώνα φάνηκε οργανωμένη ομάδα. Η Ολυμπιάδα παλεύει καλά για 'πρωτάρα' της κατηγορίας. Από τους παίκτες, ξεχώρισα το Νο 10 της Ολυμπιάδας (Πάνος Μπιλάλης νομίζω, παρακαλώ διορθώστε με αν κάνω λάθος !!!) στον οποίο στηρίζεται μεγάλο μέρος του επιθετικού παιχνιδιού της ομάδας του. Καλός χειριστής, σκοράρισμα, ψυχραιμία και αυτοπεποίθηση στις δύσκολες στιγμές, καθαρό μυαλό και πολύ καλές ασίστ (τις οποίες ιδίως στο τέλος δεν τις εκμεταλλεύτηκαν όπως θα έπρεπε οι συμπαίκτες του). Έξυπνη κίνηση του κόουτς της Κορώνας να μεταβάλλει την άμυνα του, από μαν-το-μαν σε ζώνη 1-3-1 η οποία δυσκόλεψε την Ολυμπιάδα. Ευχαριστημένος έμεινα από το παιχνίδι, μου άρεσε το κλίμα του γηπέδου αν και κάποιοι γονείς (μάλλον της Κορώνας) κάποια στιγμή φώναξαν (μπορεί και δικαίως), αλλά δεν ξέφυγαν...!!!

Το όνομα σωστό για το νούμερο φανέλας δεν είμαι σίγουρος
airmaik
QUOTE (gulit @ Sep 21 2016, 14:48 ) *
Τι ακριβώς είχες προβλέψει ............το μάλλον Χ και η 34 πόντους διαφορά !!!!!!!!!!!!τι σχέση έχουν airmaik??????????????????????????????



Αγαπητέ gulit,
στο ημιχρονο σου φαινόταν αδιανόητο, ότι στο τέλος του αγώνα θα μπορείς να στείλεις τέτοιο post wink.gif

Η πρόβλεψη έλεγε ότι το DEERE θα παίξει σαν σε τελικό και ότι ο ΠΑΟ δεν θα έχει ένα εξίσου εύκολο βράδυ όπως με τον Ηλυσιακό.

Όλα μέχρι το ημίχρονο ίσχυαν και για αυτό ακριβώς η πρόβλεψη ήταν παραπάνω από σωστή.

Αν τώρα το DEERE ξεφούσκωσε στο Β ημίχρονο και η διαφορά πήρε τις διαστάσεις που πήρε δεν φταίει η πρόβλεψη.

Εξάλλου έτσι γίνεται με τις προβλέψεις , μπορεί να είναι εξ ολοκλήρου εκτός μπορεί και εν μέρει εντός όπως εδώ στο Α ημίχρονο.

Εσύ είσαι ευχαριστημένος από την ομάδα σου ?
Flinafim
QUOTE (airmaik @ Sep 21 2016, 17:12 ) *
Αγαπητοί συμφορουμίτες (που λέει και ο mpek smile.gif)

Αν κάποιος είδε και έχει άποψη ή του μεταφέρθηκαν απόψεις και για τα υπόλοιπα χθεσινά παιχνίδια ας αναφέρει κάτι για να σχηματίζουμε γνώμη για τις ομάδες μιας και το πρωτάθλημα σχεδόν μόλις άρχισε.
Όταν κάποιος με ρωτάει κάτι και αυτό πέφτει στην αντίληψή μου, τότε κανόνες καλής ανατροφής (σαν την δική μου smile.gif) μου επιβάλουν να απαντώ.
Όπως επίσης θα απαντώ και στα Post που μου απευθύνονται έστω και χωρίς ερώτηση.
Τέλος οπωσδήποτε θα απαντώ όταν αντιλαμβάνομαι ότι θίγονται ή κακοποιούνται αθλητές. Μην ξεχνάτε ότι είμαστε εδώ μόνο επειδή υπάρχουν εκείνοι.

Προς : FLINAFIM
Αγαπητέ
Καταρχήν μία ειλικρινή συγνώμη που στο τελευταίο post μου, που σου απευθύνθηκα, σου άλλαξα το φύλο. Δεν ξέρω πως και προφανώς λανθασμένα πίστεψα ότι είσαι κυρία.
Τώρα στην ουσία :
Αν και το topic εδώ έχει άλλο θέμα και όχι το περσυνό πρωτάθλημα παμπαίδων ή την Εθνική παμπαίδων και δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστό να σου απαντήσω από εδώ, ωστόσο θα το κάνω γιατί υπάρχουν και αναγνώστες που περιμένουν την απάντηση μου όπως είχα προαναγγείλει εξ’ άλλου και δεν θα ήταν σωστό να την δώσω από άλλο topic.

Είναι γεγονός ότι η ΕΟΚ κατά την αναγραφή των φύλλων αγώνων ή την αποδελτίωσή τους για τον καταλογισμό των πόντων στους αθλητές που τους πέτυχαν, πολλές φορές τα κάνει ψιλομαντάρα. rolleyes.gif
Αυτό πιστεύω ότι γίνεται από προχειρότητα και μπακαλοδουλειά κάποιων υπαλλήλων.
Αν και υπάρχουν και αντίθετες απόψεις όπως του HEADHUNTER που έχει εκφραστεί επανειλημμένως πως αυτό γίνεται επίτηδες και πίσω από αυτό βλέπει κυκλώματα που προωθούν συγκεκριμένα συμφέροντα και αθλητές. Είναι πολύ πιθανό να είναι και έτσι. Αυτό όμως εγώ δεν το ασπάζομαι.
Σε αυτό το πλαίσιο κατά την καταγραφή ή την αποδελτίωση των φύλλων αγώνων του τουρνουά του Ναυπλίου, η ΕΟΚ για τους αθλητές της ΕΣΚΑ έδωσε το παρακάτω σύνολο πόντων : Οικονόμου 49, Σπύρογλου 44, Καράμπελας 42, Κωστόπουλος 39, Ευαγγελιάδης 38.
Όπως έχω αναφέρει ήδη οι ίδιοι οι αθλητές ξέρουν πολύ καλλίτερα από τον οποιονδήποτε πόσους πόντους σημείωσαν πόσο μάλλον όταν οι αγώνες τους έχουν μαγνητοσκοπηθεί και έχουν αναρτηθεί στο Youtube από τον Γιώργο Καράμπελα, πατέρα του παίκτη της μικτής ΕΣΚΑ, Ζώη Καράμπελα.
Από τα συγκεκριμένα video προκύπτει ότι ο παραπάνω 5ος αναφερόμενους σε πόντους στον αγώνα με την ΕΚΑΣΘ δεν έβαλε μόνο 3 πόντους όπως λέει η ΕΟΚ στα επίσημα στατιστικά της αλλά 9. Επίσης ο συγκεκριμένος αθλητής στον αγώνα με την ΕΣΚΑΝΑ δεν έβαλε 3 πόντους αλλά 4. Δηλαδή συνολικά : 38 (+6+1) = 45.
Επίσης ο 1ος αναφερόμενος σε πόντους στον αγώνα με την 1η μικτή δεν έβαλε 16 πόντους αλλά 12. Δηλαδή συνολικά αντί για : 49 (-4) = 45 επίσης.
Τα link από τους συγκεκριμένους αγώνες στο Youtube με την σειρά που αναφέρθηκαν είναι :
https://www.youtube.com/watch?v=Sq0_RlHG4ho...dMRh4X8BegcPyoD
https://www.youtube.com/watch?v=pekotNTZSEs...yoD&index=5
https://www.youtube.com/watch?v=gWUgdlsaoyI...dMRh4X8BegcPyoD

Στα πρώτα 2 videos ο Ευαγγελιάδης φοράει το νο 10 και στο τελευταίο ο Οικονόμου το Νο 12.

Τελικά υπήρχαν δύο πρώτοι με 45 πόντους ο καθένας.
Ο Οικονόμου Παναγιώτης και ο Ευαγγελιάδης Παναγιώτης.

Ο Οικονόμου πρέπει να αναφέρω ,επειδή έχω απόλυτη προσωπική άποψη για τον αθλητή, είναι υπόδειγμα αθλητικού ήθους, τρομερός παίκτης ήδη μέλος της Εθνικής παμπαίδων και στην καλλίτερη Πεντάδα στο διεθνές τουρνουά στον Κολινδρό φέτος το καλοκαίρι. Επίσης ακόμα επειδή δεν έχει ειπωθεί ήταν και στην καλλίτερη πεντάδα της μικτής ΕΣΚΑ στον Αστακό ! Ως μέλος της παιδικής ομάδας του φετινού Ολυμπιακού άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις και στο φιλικό τουρνουά στην Ιταλία, επίσης το φετινό καλοκαίρι).
Την προηγούμενη σαιζόν αγωνιζόταν στον Αμύντα.
Βλέπετε δεν παρακολουθώ μόνο τον Ευαγγελιάδη αλλά και άλλους smile.gif
Φυσικά μόνο Παναγιώτηδες !!! (χαχαχαχ smile.gifsmile.gif)

Αγαπητέ FLINAFIM, ακριβώς τα ίδια σου είχα αναφέρει και τότε που είχαμε κάνει την ίδια κουβέντα για πρώτη φόρα και μάλλον.............τα ξέχασες smile.gif
Αναφορικά με το : « τότε το είχες παραδεχτεί…» που σου καταλόγισα, σου μεταφέρω ακριβώς τι μου είχες απαντήσει στις 28-5-2016 στο topic : «ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2016» (σελίδα 10) :
«Φίλτατε, Αυτα δεν ξέρω ποιος τα εγραψε η τα διοχέτευσε, απλως υπάρχουν στα sites της ΕΟΚ και της ΕΣΚΑΝΑ...αν αυτα καταδολιευονται οπως ξεκάθαρα δηλώνεις καλο θα ηταν να το καταγγείλεις επωνυμα και επίσημα..´εγω αυτο θα ´εκανα...θεωρω οτι ειναι πολυ σοβαρο για να αποσιωπάται...το να κανω τον Ηρακλή Πουαρώ με ξεπερνάει θελητικα και χρονικά ειλικρινά...»

Επί της ουσίας δεν προέβαλες τότε κάποιο επιχείρημα αλλά απλά ανέφερες την πηγή της εσφαλμένης αναγραφής (ΕΟΚ, ΕΣΚΑΝΑ) και για αυτό υπέθεσα ότι το αποδέχθηκες.

Πολύ φιλικά, Airmaik


Το ξέρω ότι σας κούρασα, συγνώμη ……

Τελικά τα πιστεύεις....οπότε...ΝΑΙ...εχεις δικηο...
Υ.Γ 1 μην ανησυχείς για το φύλο.αλλωστε μπορει να ειναι και σωστο!!!!ετσι για να μην νιώθεις και άσχημα γιατι κατάλαβα οτι στενοχωρηθηκες πολυ...χαχαχαχα..
Υ.Γ 2 στείλε και τα αλλα 2 ματς αν μπορέσεις....
Υ.Γ 3 μέτρησες και ασίστ βρε θηρίο;;;;;;υποκλίνομαι...
Υ.Γ 4 θα ψάξω και για Αστακό να ξέρεις....


gulit
QUOTE (airmaik @ Sep 21 2016, 18:44 ) *
Αγαπητέ gulit,
στο ημιχρονο σου φαινόταν αδιανόητο, ότι στο τέλος του αγώνα θα μπορείς να στείλεις τέτοιο post wink.gif

Η πρόβλεψη έλεγε ότι το DEERE θα παίξει σαν σε τελικό και ότι ο ΠΑΟ δεν θα έχει ένα εξίσου εύκολο βράδυ όπως με τον Ηλυσιακό.

Όλα μέχρι το ημίχρονο ίσχυαν και για αυτό ακριβώς η πρόβλεψη ήταν παραπάνω από σωστή.

Αν τώρα το DEERE ξεφούσκωσε στο Β ημίχρονο και η διαφορά πήρε τις διαστάσεις που πήρε δεν φταίει η πρόβλεψη.

Εξάλλου έτσι γίνεται με τις προβλέψεις , μπορεί να είναι εξ ολοκλήρου εκτός μπορεί και εν μέρει εντός όπως εδώ στο Α ημίχρονο.

Εσύ είσαι ευχαριστημένος από την ομάδα σου ?

Αγαπητέ airmaik.........η απάντηση είναι όχι και στις δύο ερωτήσεις σου!!!!!!!!!!
Καλό βράδυ και εις το απανειδείν.
airmaik
gulit, σε ευχαριστώ για την αμεσότητα και την ειλικρίνειά σου.
Πρέπει να πω εδώ κάτι που εξάλλου ισχύει για όλες τις ομάδες και όχι μόνο για τον ΠΑΟ.

Ο χρόνος έναρξης του πρωταθλήματος ήταν τόσο πρώιμος που οι προετοιμασίες των ομάδων ήταν φοβερά ολιγόχρονες. Σαν αποτέλεσμα καμία ομάδα δεν είναι έτοιμη. Αυτό πιστεύω ότι συν τον χρόνο θα εκλείψει με τις προπονήσεις και τους αγώνες φυσικά. Οι ομάδες θα βρουν τα πατήματά τους και οι συνεργασίες των παικτών τους θα γίνουν πιο αυτοματοποιημένες.

Flinafim, δεν μπήκα στον κόπο να μετρήσω ούτε πόντους, ούτε ασίστς . Μου μεταφέρθηκαν από του ίδιους τους παίκτες της ομάδας (όχι τους συγκεκριμένους) και απλά διαπίστωσα την ορθότητά τους και λοιπά στοιχεία από δίκτυο βέβαια. Φυσικά λάθη στην καταγραφή των πόντων υπήρχαν και για άλλους αθλητές που δεν επηρεάζουν όμως την σειρά κατάταξης.
Τα άλλα δύο ματς που ζήτησες :
https://www.youtube.com/watch?v=R3K6kk9GT9c...dMRh4X8BegcPyoD
https://www.youtube.com/watch?v=RGxmYQmJnZQ...dMRh4X8BegcPyoD





Flinafim
QUOTE (airmaik @ Sep 22 2016, 13:16 ) *
gulit, σε ευχαριστώ για την αμεσότητα και την ειλικρίνειά σου.
Πρέπει να πω εδώ κάτι που εξάλλου ισχύει για όλες τις ομάδες και όχι μόνο για τον ΠΑΟ.

Ο χρόνος έναρξης του πρωταθλήματος ήταν τόσο πρώιμος που οι προετοιμασίες των ομάδων ήταν φοβερά ολιγόχρονες. Σαν αποτέλεσμα καμία ομάδα δεν είναι έτοιμη. Αυτό πιστεύω ότι συν τον χρόνο θα εκλείψει με τις προπονήσεις και τους αγώνες φυσικά. Οι ομάδες θα βρουν τα πατήματά τους και οι συνεργασίες των παικτών τους θα γίνουν πιο αυτοματοποιημένες.

Flinafim, δεν μπήκα στον κόπο να μετρήσω ούτε πόντους, ούτε ασίστς . Μου μεταφέρθηκαν από του ίδιους τους παίκτες της ομάδας (όχι τους συγκεκριμένους) και απλά διαπίστωσα την ορθότητά τους και λοιπά στοιχεία από δίκτυο βέβαια. Φυσικά λάθη στην καταγραφή των πόντων υπήρχαν και για άλλους αθλητές που δεν επηρεάζουν όμως την σειρά κατάταξης.
Τα άλλα δύο ματς που ζήτησες :
https://www.youtube.com/watch?v=R3K6kk9GT9c...dMRh4X8BegcPyoD
https://www.youtube.com/watch?v=RGxmYQmJnZQ...dMRh4X8BegcPyoD

βρε αθεοφοβε σου ειπαν οι συναθλητες του οτι ηταν πρωτος στις ασιστς στο χρονο συμμετοχης του???????????γιατι αυτο λες προηγουμενως.....χαχαχαχαχαχα..
ειλικρινα δεν υπαρχεις...ΘΕΟΣ.....
RESPECT......

airmaik
QUOTE (Flinafim @ Sep 22 2016, 13:57 ) *
βρε αθεοφοβε σου ειπαν οι συναθλητες του οτι ηταν πρωτος στις ασιστς στο χρονο συμμετοχης του???????????γιατι αυτο λες προηγουμενως.....χαχαχαχαχαχα..
ειλικρινα δεν υπαρχεις...ΘΕΟΣ.....
RESPECT......



μάλλον πρέπει να διαβάζεις προσεκτικότερα .......
ak11596
QUOTE (erasitexnis @ Sep 21 2016, 17:54 ) *
Το όνομα σωστό για το νούμερο φανέλας δεν είμαι σίγουρος


Eυχαριστώ για την επιβεβαίωση και για το Νο της φανέλας επίσης έχεις δίκιο, ο Πάνος είναι το Νο 11
ggrilik
QUOTE (Flinafim @ Sep 22 2016, 13:57 ) *
βρε αθεοφοβε σου ειπαν οι συναθλητες του οτι ηταν πρωτος στις ασιστς στο χρονο συμμετοχης του???????????γιατι αυτο λες προηγουμενως.....χαχαχαχαχαχα..
ειλικρινα δεν υπαρχεις...ΘΕΟΣ.....
RESPECT......

Όχι οι συναθλητες του, βρε συ, ο ίδιος.

Κι όμως, υπάρχει Θεός, και μας προσφέρει άφθονο γέλιο biggrin.gif
airmaik
psssst μάγκες !!

Γράψτε για κανένα φιλικό !

Ξέρω ότι γίνονται πολλά ακόμα .....

δεν ξέρω ποια και που !! smile.gifsmile.gif


Ειδικά τώρα το Σ/Κ θα έχει πράμα!! smile.gif
airmaik
Από φίλο δραστηριοποιούμενο στα διοικητικά της ΕΣΚΑΝΑ μου μεταφέρθηκε ότι χθες το βράδυ στην Παλλήνη έγινε φιλικό BAC – Ολυμπιακός.
(Κάτω από την μύτη μας και δεν πήραμε χαμπάρι τίποτα ! smile.gif)
Κατά τις πληροφορίες του, έγινε ένα καλό test και για τις δύο ομάδες.
Στην ερώτησή μου : " και για τον Ολυμπιακό ?" μου απάντησε.... Ναι !

Σκορ δεν ήξερε sad.gif

Θα προσπαθήσω να μάθω περισσότερα και ίσως επανέλθω....
airmaik
Ξέρω ότι τα περιμένετε πως και πως !! smile.gif
Η αναμονή σας έλαβε τέλος!
Αύριο, η τρίτη αγωνιστική με πολλούς ενδιαφέροντες και αμφίρροπους αγώνες !!
Έχουμε και λέμε….

1) BAC – ΠΑΟ (στην Παλλήνη και γύρω γύρω αμπέλια)
Εδώ σε θέλω κάβουρα! … και μετά σου λένε να μην πέσεις έξω. Μα είναι δυνατόν ?? !!
Ο ΠΑΟ αναμφισβήτητα με μεγαλύτερο βάθος πάγκου. Ποιοτική ομάδα σε κάθε περίπτωση με πολλούς και καλούς περιφερειακούς παίκτες, προερχόμενος από δύο σχετικά εύκολες νίκες…..
Η BAC με ρηχότερο πάγκο, δεμένο όμως σύνολο που ο Mesie τους έχει μάθει να παίζουν κλειστή άμυνα. Προερχόμενη και αυτή από δύο σχετικά εύκολες νίκες.
Πιστεύω ότι το σκορ θα είναι κλειστό, το παιχνίδι δυνατό και οι προπονητές πρέπει να κάνουν σωστές κινήσεις και ειδικά ο Mesie που δεν έχει το πλεονέκτημα των πολλών επιλογών.
Εκτιμώ ότι θα είναι ένας αγώνας αντοχής και νικητής θα είναι αυτός που θα βάλει το παιχνίδι μέσα στο ζωγραφιστό και θα κάνει τα λιγότερα λάθη.
Επειδή η BAC παίζει έδρα, θα δώσω με μεγάλη επιφύλαξη, άσσο !
Εξάλλου η επιτυχημένη πρόβλεψη είναι εκείνη που κατά τα δεδομένα είναι έκπληξη !!!

2) ΚΗΦΙΣΙΑ – ΜΑΡΟΥΣΙ (Νέα Κηφισιά κάτω από ποτάμι)
Η Κηφισιά που παίζει και έδρα δεν θα έχει πρόβλημα με το κατά τα φαινόμενα πολύ αδύνατο Μαρούσι. Ειδικά μετά το τελευταίο με το Δούκα θέλει και πρέπει να πάρει πάνω της !
Ξερός : 1

3) ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ – ΔΟΥΚΑΣ (στην Βάρη… κατά Βλάχικα μεριά)
Πολύ δύσκολα έως αδύνατο να γλυτώσει η Τριπλή από την τρίτη της σερί ήττα. Λίγο άτυχη που μέσα στις τρεις πρώτες αγωνιστικές της έτυχαν δύο μεγαθήρια. Πάντως με την Ολυμπιάδα έδειξε πρόσωπο. Πράγμα που αφήνει υποσχέσεις ότι κάποιες νίκες μελλοντικά θα έρθουν οπωσδήποτε.
Διπλό, καρφωτό.

4) ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (…… στα Ιλίσια)
Η Ολυμπιάδα πολύ αξιόμαχη. Ο Σγουρίτσας έχει κάνει καλή δουλειά με το διατιθέμενο υλικό που παρουσιάζει μεγάλες ανομοιογένειες. Το έχει μάθει να αγωνίζεται και πιθανότατα να τα καταφέρει και μέσα στο Ιλίσια με έναν Ηλυσιακό που θέλει εντός έδρας οπωσδήποτε μια νίκη.
Θα πω 2 και ας μου βγει και σε κακό ! smile.gif

5) DEREE – ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (…… τέρμα αγίου Ιωάννου)
Το DEREE είμαι σίγουρος πως κάποια στιγμή θα πάρει φόρα και δεν θα σταματά, όχι ακόμα όμως. Προέρχεται από δύο ήττες και δυστυχώς δεν θα αποφύγει και την Τρίτη παρά μόνο αν ξεπεράσει εαυτό και το Περιστέρι ταυτόχρονα βρεθεί σε πολύ κακή μέρα. Η έδρα με τον συγκεκριμένο αντίπαλο δεν μπορεί να κάνει και πολλά πράγματα, αν και είναι πάντα καυτή όταν το σκορ είναι κλειστό.
Βουλωτό, διπλό.

6) ΑΜΥΝΤΑΣ – ΚΑΠ (εκεί ψηλά στον Υμηττό)
Ο Αμύντας με ανεβασμένο ηθικό μετά την προηγούμενη νίκη στον Άγιο Θωμά, θέλει να πάρει ακόμα δύο βαθμούς στο γήπεδό του. Θα τα καταφέρει ??
Νομίζω πως όχι !!
Η Αγία Παρασκευή δεμένη ομάδα που παίζει δυνατά έως πολύ δυνατά και αφήνει καλές εντυπώσεις.
Θα πω χωρίς να είμαι και πολύ σίγουρος : 2

Αυτααααά!!
Η συνέχεια στα παρκέ αύριο το βραδάκι…. smile.gif

Έως τότε φιλιά!!!
erasitexnis
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ -ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ 27-67
ak11596
Στο γήπεδο των Ιλισίων σήμερα είδα ωραίο μπάσκετ (κατά διαστήματα). Η Ολυμπιάδα έχει οργανωμένο σύνολο, πολύ καλό προπονητή και βέβαια τον... Μπιλάλη, ο οποίος είναι η βάση της ομάδας αλλά και ο παίκτης που αξιοποιεί καλύτερα τους συμπαίκτες του. Ο Ηλυσιακός δεν αντέχει πολύ κριτική, η ομάδα είναι αδύνατη αλλά τα παιδιά ίδρωσαν την φανέλα τους και τους αξίζουν συγχαρητήρια για την προσπάθεια. Δύσκολα θα αποφύγει τον υποβιβασμό, με βάση ότι είδα σήμερα, πράγμα βέβαια που δεν εύχομαι διότι μου άρεσε η ατμόσφαιρα του γηπέδου (εκτός από τις υπερβολικές φωνές του κόουτς του Ηλυσιακού στους παίκτες του, στην αρχή του παιχνιδιού) και βέβαια ο Ηλυσιακός είναι ομάδα με ιστορία, ειδικά στο μπάσκετ.
Η Ολυμπιάδα ελπίζω ότι θα παραμείνει άνετα στην Α' κατηγορία.
Αυτά, καληνύχτα σε όλους τους συμφορουμίτες...!!!
Περιμένω νέα από τους υπόλοιπους αγώνες της ημέρας !!!
airmaik
Αγαπητοί συμφορουμίτες και αναγνώστες…
Επειδή έγινα δέκτης «παραπόνων» ότι τα κείμενα των προβλέψεων μου που αντιστοιχούν σε κάποιους αγώνες είναι μεγαλύτερα και εκτενέστερα από εκείνα κάποιων άλλων, οφείλω να αναφέρω ότι αυτό γίνεται επειδή τα ματς που καταλαμβάνουν περισσότερο «χώρο» είναι αμφίρροπα και για κανένα άλλο λόγο.
Για του λόγου το αληθές, πώς να μην ήταν εκτενής η πρόβλεψη μου για τον καλύτερο και πιο αμφίρροπο αγώνα του πρωταθλήματος που έχουμε δει μέχρι σήμερα !!!

Φυσικά μιλώ για το BAC – ΠΑΟ που εξελίχτηκε σε πραγματικό θρίλερ για πολύ γερά νεύρα….
Είχα την τύχη να παρευρεθώ, και λέω τύχη γιατί μέχρι την τελευταία στιγμή αμφιταλαντευόμουν ανάμεσα στην Παλλήνη και το κολλέγιο για το DEREE – Περιστέρι.
Τελικά κατηφόρισα προς τους αμπελώνες όπου ο ΠΑΟ πέρασε δια πυρός και σιδηρού και κέρδισε με ένα καλάθι διαφορά (65-67) στην παράταση ! Κανονική διάρκεια αγώνα 60 – 60.
Η BAC μπροστά σε όλη σχεδόν την διάρκεια του αγώνα ακόμα και με 11 πόντους διαφορά.
Το ματς γρήγορο, δυνατό με σφιχτές άμυνες και κλειστό σκορ.
Πολύ όμορφο παιχνίδι με πρώτα βιολιά τον Kill Bill (Σταυρακούκας) εναντίον του Supersonic (Ευαγγελιάδη). Δεν κράταγα στατιστικά αλλά πρέπει να πέτυχαν γύρω στους 20 πόντους ο καθένας εκ τον οποίων από 2 τρίποντα έκαστος (αν είδα σωστά) και φυσικά αρκετά drive καλάθια δεύτερης ευκαιρίας και βολές.
Ο ΠΑΟ εκμεταλλευόμενος το μεγαλύτερο βάθος πάγκου του (όπως είχαμε προπεί) και τον πλουραλισμό παικτών στην περιφέρεια(Σωτηρίου, Σολούκο, Λαμπρόπουλο) ξεκούραζε τους βασικούς (Σταυρακούκα, Μπαλαμώτη) και κτυπούσε έξω από τα 6,75 μ. με αρκετή ευστοχία αλλά και από κοντά όσο του επέτρεπε η σφιχτή άμυνα της BAC. Δεν απέφυγε τα αρκετά λάθη και τα ποσοστά ευστοχίας από το ζωγραφιστό ήταν χαμηλά.
Η BAC σε πολύ καλή μέρα τον «σεληνιασμένο» Ευαγγελιάδη αλλά και τον Ντούρα όπου η άμυνα του ήταν εξαιρετική κρατιόταν μπροστά στο σκορ. Οι ψηλοί της (Παναγόπουλος, Καψής) είχαν αρκετά νωρίς πρόβλημα με τα φάουλ. Κάποια από αυτά επιπόλαια και κάποια άλλα αυστηρά και τραβηγμένα.
Ο προπονητής του ΠΑΟ βλέποντας το πρόβλημα προσπάθησε να μεταφέρει τι παιχνίδι στο ζωγραφιστό με τους ψηλούς της 13 και 9 (Λιαράκος και σόρρυ για το άλλο παιδί αλλά μου διαφεύγει) και τα κατάφερε. Όπως είχαμε επίσης προπεί (εδώ ευλογάμε τα γένια μας smile.gif και πάλι). Έτσι κατάφερε να πάει το παιχνίδι στην παράταση αφού με την λήξη της κανονικής διάρκειας ο Σαρλής (BAC) αστόχησε σε σουτ.
Στο τελευταία 4 δευτερόλεπτα της παράτασης μετά από άστοχη προσπάθεια του Σταυρακούκα , ο ΠΑΟ σημείωσε το τελικό 65 – 67 με καλάθι δεύτερης ευκαιρίας στην εκπνοή του αγώνα.
O Mesie προσπάθησε να διαχειριστεί το πρόβλημα που ανέκυψε με τους ψηλούς και αν κρίνει κανείς από την όλη εξέλιξη τα πήγε μια χαρά.
Η διαιτησία από μέτρια έως κακή. Τα σφυρίγματα με πολλά λάθη, τα μη σφυρίγματα πολλά και ετεροβαρή…….
Ένα ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες όπως δηλώνει και το τελικό σκορ.
Γενικά νομίζω ότι όλοι εκεί είδαμε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι.
Αναμφισβήτητα το καλύτερο μέχρι σήμερα.

Καληνύχτα και πολλά φιλιά!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.