Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Roster ομάδων ΠΑΙΔΩΝ και ΕΦΗΒΩΝ 2015-16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4
Flinafim
Υπαρχει μεταγραφή απο μαρουσι σε Δουκα;;;;
Gkos
QUOTE (Flinafim @ Jun 23 2015, 22:46 ) *
Υπαρχει μεταγραφή απο μαρουσι σε Δουκα;;;;



Καιροοο τώραsmile.gif
Gkos

Χτες το βράδυ παρευρέθηκα σε γήπεδο της Βορειοανατολικης Αττικής να δω (διεθνές) φιλικό(φωτογραφικός ήμουνα).
Παρόντες (ανάμεσα σε πολλούς αλλους) και ο τεχνικος υπευθυνος της ακαδημιας(που είναι και σε άλλη ακαδημία υπεύθυνος) και γνωστός μάνατζερ με κοιλιτσα(πιο φωτογραφικός δεν παει).

Το τι έχουν ακούσει τα αυτια μου,δεν περιγράφεται.

Δυο μέρες μείνανε ως τις 25 Ιουνη,που κλεινουν οι λίστες.

Ως τότε δεν ξαναμπαινω φόρουμ,εχω αποτρελαθεί τελειως.

Υ.γ.
Ξέρει κανείς πόσες μεταγραφές επιτρέπεται να κάνει καθε ακαδημια σε ανηλικους παίκτες ;
Για ΠΑΟ πχ μου είπαν 10 συν 5 ελευθερους το παιδικοεφηβικό.

Μα 15 κοντευει να κανει μονο το παιδικό (μαζι με τους 2001 ) !

Χτες εμφανιστηκε στην προπόνηση, παιδί 2,10 από επαρχια (υπαρχουν τετοιοι 2000ροι ;;;!!! )

Καλά το εφηβικό,εχω χασει την μπάλα.
Η μιση Αττική και η μιση επαρχία έχει περάσει από τον Τάφο(σοβαρολογώ).

Λεγεται οτι αυριο(σημερα) θα παει 99ρης γνωστός.

Σηκώνω τα χέρια ψηλά.

Περιμενω δυο μέρες.


Υ.γ.2.

Παιδικό ΕΣΚΑ θα είναι μάχη μέχρις εσχατων Ακαδημια και ΠΑΟ φέτος.

Δεν δίνω ελπίδες σε Δουκα(οι υπόλοιποι θα ναι πολυ μακρια),που παρότι εχει κάνει πολυ πολύ δυνατή μεταγραφή καιρό τώρα,δεν έχει κινηθεί καθολου ,να γεμίσει το ρόστερ του.
Αντιθέτως Ακαδημια και ΠΑΟ ,σκούπισμα κανονικό.
Τα ρέστα τους στο τραπέζι.
Πάντως εγώ σε Ακαδημια θα έβαζα τα λεφτά μου smile.gif
markos70
"Παιδικό ΕΣΚΑ θα είναι μάχη μέχρις εσχατων Ακαδημια και ΠΑΟ φέτος.

Δεν δίνω ελπίδες σε Δουκα(οι υπόλοιποι θα ναι πολυ μακρια),που παρότι εχει κάνει πολυ πολύ δυνατή μεταγραφή καιρό τώρα,δεν έχει κινηθεί καθολου ,να γεμίσει το ρόστερ του.
Αντιθέτως Ακαδημια και ΠΑΟ ,σκούπισμα κανονικό.
Τα ρέστα τους στο τραπέζι.
Πάντως εγώ σε Ακαδημια θα έβαζα τα λεφτά μου"

Για το σκούπισμα του ΠΑΟ μας έχεις ενημερώσει από καιρό. Το σκούπισμα της Ακαδημίας ποιο είναι;
Επίσης για τον Δούκα θεωρώ ότι δεν θα καθίσει με σταυρωμένα χέρια και δεν θα επαναπαυθεί στην πολύ δυνατή μεταγραφή που έχει ήδη κάνει.
Gkos
QUOTE (markos70 @ Jun 24 2015, 10:05 ) *
Για το σκούπισμα του ΠΑΟ μας έχεις ενημερώσει από καιρό. Το σκούπισμα της Ακαδημίας ποιο είναι;


Ε , δεν μπορώ να γράψω Μάρκο , θα τα μάθετε εν καιρώ ....
Επειδή ο στόχος είναι προφανής και συγκεκριμένος , προσπαθεί και η Bac να ενισχυθεί εκεί που είχε κενά και να γεμίσει πάγκο....
Προφανώς δεν μιλάμε για ολοκληρωτικό ρεκτιφιέ σαν τον Παναθηναικό , αλλά μελετημένες κινήσεις πάνω στην υπάρχουσα ομάδα....

Και μιας και οι 2000ροι είναι δυσευρετοι και η δεξαμενή της περιοχής συγκεκριμένη,έχουμε και καραμπόλες με Deree ...
( Καλά η ΚΑΠ , φτωχός συγγενής στην υπόθεση ...)


QUOTE (markos70 @ Jun 24 2015, 10:05 ) *
Επίσης για τον Δούκα θεωρώ ότι δεν θα καθίσει με σταυρωμένα χέρια και δεν θα επαναπαυθεί στην πολύ δυνατή μεταγραφή που έχει ήδη κάνει.


Και εγώ ότι θα κινηθεί ξέρω ( και πιστέυω ) αλλά δεν βλέπω να κάνει τίποτα , οι μέρες περνάνε και οι επιλογές ( εντός Αττικής τουλάχιστον ) είναι μηδαμινές.

Πάντως ( όπως μου έλεγε και ένας φίλος εχτές βράδυ ) θα έχουμε πρωτάθλημα δυο ταχυτητων φέτος...
Μετά από Ακαδημία ,Παναθηναικό και Δούκα , το χαος....

Είπα χάος τώρα και θυμήθηκα την κομματάρα της Αντζυ Σαμίου ,πάω να το δω στο youtube smiley.gif
Gkos
Είχα πει δεν θα ξαναγράψω , και δεν θα γράψω ,αν και υπάρχουν μεταγραφές να ανακοινωθούν απλά ποσταρω δυο λινκ ...

http://www.kritikobasket.gr/2015/06/blog-post_93.html


http://www.sdna.gr/gr/basket/basket-league...n-gia-moraiti-/


Ρε τι γινεται εκεί στον ΠΑΟ (σε όλες τις ηλικίες ) .... ;p

Gkos
O Παναθηναϊκός έχει κάνει εδώ και καιρό γνωστή την πρόθεση του να αναδείξει και να δουλέψει με ταλέντα μικρότερης ηλικίας. Οι πράσινοι εξέδωσαν ανακοίνωση σχετικά με την ίδρυση την Ακαδημιών τους στις οποίες διευθυντής θα είναι ο Φραγκίσκος Αλβέρτης. Πιο συγκεκριμένα:

“Πιστή στις εξαγγελίες της περί «ελληνοποίησης» της ομάδας όπως επίσης της ανάπτυξης και της εξέλιξης κάθε εγχώριου ταλέντου, η ΚΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την ίδρυση των Ακαδημιών της.

Το πρόγραμμα αφορά παιδιά ηλικίας 7-14 ετών ενώ κατόπιν συμφωνίας με τον Ερασιτέχνη, η ΚΑΕ αναλαμβάνει εξ ολοκλήρου τα αγωνιστικά τμήματα U16, U18 και U22.

Το πλάνο που αποτελεί συνέχεια της φιλοσοφίας της διοικητικής ηγεσίας της ΚΑΕ Παναθηναϊκός εκπονήθηκε από τον Διευθύνοντα Σύμβουλο της ΚΑΕ, κ. Παναγιώτη Τριαντόπουλο, τον Διευθυντή των Ακαδημιών, κ. Φραγκίσκο Αλβέρτη και τους συνεργάτες τους και θα παρουσιαστεί σε συνέντευξη Τύπου που θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 30 Ιουνίου και ώρα 12μ.μ στο ΟΑΚΑ.

Στο πλαίσιο αυτό θα αναλυθούν η φιλοσοφία, ο σχεδιασμός και οι στόχοι των Ακαδημιών καθώς επίσης θα παρουσιαστούν οι χορηγοί- υποστηρικτές όπως και όλοι οι συντελεστές της προσπάθειας.”

http://www.eurohoops.net/el/2015/06/league-action-el/105504


Ήταν γνωστό στην "πιάτσα" εδώ και κάμποσο καιρό , και αφού ξεπεράστηκαν κάποιες "προστριβές " με τον ερασιτέχνη , έγινε πραγματικότητα....
Μένει να δούμε που θα αγωνιζονται τα τμήματα των παιδων και εφήβων που ανέλαβε η ΚΑΕ ,μιας και στο αρχικό πλάνο ήταν να αγωνίζονται στην All Stars Αrena στο ΟΑΚΑ (και που θα κάθεται ο κόσμος ρε παιδιά ?? ).....


Σε αυτό το πλάνο είναι και οι ειδήσεις που πόσταρα το πρωί ,όπου αν δεν με προδίδουν οι πηγές μου ,ένας εξ όσων αναφέρθηκαν , υπέγραψε σήμερα στον Παναθηναικό (δεν λέω παραπάνω )....


Υ.γ. Δεν ήθελα τόσο καιρό να γράψω τίποτα ,οι πιο υποψιασμένοι κάτι θα ξέρουν ,αλλά στο Μαρούσι η κατάσταση είναι αρκέτα εκκρυθμη,συνέπεια όσων συνέβησαν στην διάρκεια της χρονιάς και κορυφωθηκαν με την απομάκρυνση Καρατζά πριν λίγο καιρό,με αποτέλεσμα αρκετοι 2000ροι (παίδες ) και η πλειοψηφία των 98-99 ( εφηβοι ) να είναι δυσαρεστημένοι , και έχουν ζητήσει τα δελτία τους να για αποχωρήσουν ,με το Μαρουσι όμως να αρνείται ,έχοντας πάγια τακτικη να μην δίνει δελτία....

Μένει να δούμε πόσο θα το τραβήξει η κάθε πλευρά , μιας και ακόμα και αυτή η μία μεταγραφή που αφορά παίδες ( μέχρι και τα πατώματα πρέπει να έχουν καταλάβει ποιον λέμε και ας μην έχουμε πει όνομα smiley.gif ) ,είναι στον αέρα...
Gkos
Χτες το βράδυ παρευρέθηκα στον Ταφο ,όπου γίνανε δυο φιλικά του ΠΑΟ με Κολοσσό Ρόδου .
Ενα στους 2001 στις 20:30 και ένα στους 2000 , ακριβώς μετά.

Για τους 2001 δεν μπορώ να πω ότι είδαμε κάτι νέο ,ουσιαστικά είναι ο Νικόλας Σωτηρίου το νέο πρόσωπο ( από Ολυμπιαδα Παπάγου ) , αλλά στους 2000 υπέστην ένα μικρό πολιτισμικό σοκ !!

Ο Οικονόμου ήταν με πολιτικά ( είχαν προπόνηση με εθνική παμπαίδων πιο πριν ) και από την 12αδα , τα 8 ήταν .... νεα πρόσωπα !!!
Και αυτό δεν είναι το σοκ , το απίστευτο είναι ότι τους 6 τους έβλεπα πρώτη φορά στην ζωή μου!!
Καταλαβαίνετε την εκπληξη μου...

Anyway , ήδη έχω μάθει τους 3 , θα μάθω και τους υπόλοιπους σύντομα smiley.gif


Y.γ. Παίκτης του Παναθηναικού πρέπει να λογίζεται πλέον ο Γιώργος Καλαιτζάκης ,μιας και υπέγραψε με την ΚΑΕ το συμβόλαιο του και θα ενισχύσει και το εφηβικό(το πότε θα ανακοινωθεί δεν ξερω -λογικά στην συνεντευξη τύπου για την νέα μορφή της ακαδημίας ).
Ο Γιώργος είναι γκαρντ , γεννηθείς 2 Ιανουαρίου 1999 , και ξεκίνησε την καριέρα του από το Ηράκλειο Κρητης όπου αγωνιζόταν ως πέρυσι ,πριν μετακομίσουν οικογενειακώς(εχει και δίδυμο αδερφό ,τον Παναγιώτη ) στην συμπρωτευουσα και τον ΑΡΗ Θεσσαλονίκης.
Ειναι διεθνής ( εκτός συγκλονιστικού απροοπτου θα είναι στην 12αδα των παιδων φέτος ) και για όσους θέλουν να χαζέψουν εδώ το βιντεάκι του στο youtube https://www.youtube.com/watch?v=6q4RtRG9E1o

Πλέον μαζευεται πολύς πολύς κόσμος στα γκαρντ του Παναθηναικού ,και στο εφηβικό ( δεν έχουν ψηλό και έχουν 10 γκαρντ ) αλλά και σε όσους προπονούνται στο αντρικό ( αν και ο Κόνιαρης μάλλον θα αποχωρήσει λέει το ρεπορταζ )....Αντε να δούμε.

Ετσι μετά τον Ρουμελιώτη ,και δευτερος πάικτης από Αρη κατεβαίνει στον Τάφο,αυτό το καλοκαίρι.

Αντιθέτως στον Αρη πάει ο Δημήτρακας όπως μόλις διαβασα στον Τσιοτρα ( άσχετο με το thread smiley.gif ,αλλά διεθνής επίσης )

http://tsiotras.blogspot.gr/2015/06/blog-post_758.html




akratacity
QUOTE (Gkos @ Jun 27 2015, 17:26 ) *
Χτες το βράδυ παρευρέθηκα στον Ταφο ,όπου γίνανε δυο φιλικά του ΠΑΟ με Κολοσσό Ρόδου .
Ενα στους 2001 στις 20:30 και ένα στους 2000 , ακριβώς μετά.

Για τους 2001 δεν μπορώ να πω ότι είδαμε κάτι νέο ,ουσιαστικά είναι ο Νικόλας Σωτηρίου το νέο πρόσωπο ( από Ολυμπιαδα Παπάγου ) , αλλά στους 2000 υπέστην ένα μικρό πολιτισμικό σοκ !!

Ο Οικονόμου ήταν με πολιτικά ( είχαν προπόνηση με εθνική παμπαίδων πιο πριν ) και από την 12αδα , τα 8 ήταν .... νεα πρόσωπα !!!
Και αυτό δεν είναι το σοκ , το απίστευτο είναι ότι τους 6 τους έβλεπα πρώτη φορά στην ζωή μου!!
Καταλαβαίνετε την εκπληξη μου...

Anyway , ήδη έχω μάθει τους 3 , θα μάθω και τους υπόλοιπους σύντομα smiley.gif


Y.γ. Παίκτης του Παναθηναικού πρέπει να λογίζεται πλέον ο Γιώργος Καλαιτζάκης ,μιας και υπέγραψε με την ΚΑΕ το συμβόλαιο του και θα ενισχύσει και το εφηβικό(το πότε θα ανακοινωθεί δεν ξερω -λογικά στην συνεντευξη τύπου για την νέα μορφή της ακαδημίας ).
Ο Γιώργος είναι γκαρντ , γεννηθείς 2 Ιανουαρίου 1999 , και ξεκίνησε την καριέρα του από το Ηράκλειο Κρητης όπου αγωνιζόταν ως πέρυσι ,πριν μετακομίσουν οικογενειακώς(εχει και δίδυμο αδερφό ,τον Παναγιώτη ) στην συμπρωτευουσα και τον ΑΡΗ Θεσσαλονίκης.
Ειναι διεθνής ( εκτός συγκλονιστικού απροοπτου θα είναι στην 12αδα των παιδων φέτος ) και για όσους θέλουν να χαζέψουν εδώ το βιντεάκι του στο youtube https://www.youtube.com/watch?v=6q4RtRG9E1o

Πλέον μαζευεται πολύς πολύς κόσμος στα γκαρντ του Παναθηναικού ,και στο εφηβικό ( δεν έχουν ψηλό και έχουν 10 γκαρντ ) αλλά και σε όσους προπονούνται στο αντρικό ( αν και ο Κόνιαρης μάλλον θα αποχωρήσει λέει το ρεπορταζ )....Αντε να δούμε.

Ετσι μετά τον Ρουμελιώτη ,και δευτερος πάικτης από Αρη κατεβαίνει στον Τάφο,αυτό το καλοκαίρι.

Αντιθέτως στον Αρη πάει ο Δημήτρακας όπως μόλις διαβασα στον Τσιοτρα ( άσχετο με το thread smiley.gif ,αλλά διεθνής επίσης )

http://tsiotras.blogspot.gr/2015/06/blog-post_758.html

για ολυμπιακο κανενα νεο???
Gkos
QUOTE (akratacity @ Jun 27 2015, 17:31 ) *
για ολυμπιακο κανενα νεο???


Κοίτα ,για Ολυμπιακό δεν είναι το φόρτε μου η ΕΣΚΑΝΑ ....

Σίγουρα θέλει Μωραίτη ( 99 ) που μπήκε σφήνα ο ΠΑΟ , ενώ θέλει και Χρηστίδη (98) ,εξου και η προσληψη Κεραμέα (που τον είχε προπονητη σε Μαντουλίδη) ,που για ΠΑΟ ήξερα αρχικά,μετά τον είχε σίγουρο ο Προμηθέας και τωρα σφήνα ο Ολυμπιακός.
Θα δείξει.

Για υπόλοιπα παιδιά ( χωρίς επαγγελματικό συμβόλαιο δηλαδή ) δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά....
akratacity
QUOTE (Gkos @ Jun 27 2015, 18:04 ) *
Κοίτα ,για Ολυμπιακό δεν είναι το φόρτε μου η ΕΣΚΑΝΑ ....

Σίγουρα θέλει Μωραίτη ( 99 ) που μπήκε σφήνα ο ΠΑΟ , ενώ θέλει και Χρηστίδη (98) ,εξου και η προσληψη Κεραμέα (που τον είχε προπονητη σε Μαντουλίδη) ,που για ΠΑΟ ήξερα αρχικά,μετά τον είχε σίγουρο ο Προμηθέας και τωρα σφήνα ο Ολυμπιακός.
Θα δείξει.

Για υπόλοιπα παιδιά ( χωρίς επαγγελματικό συμβόλαιο δηλαδή ) δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά....

για μωραιτη ειχα διαβασει οτι ηταν σχεδον σιγουρος παντως
Gkos
QUOTE (akratacity @ Jun 28 2015, 02:26 ) *
για μωραιτη ειχα διαβασει οτι ηταν σχεδον σιγουρος παντως


Αν δεν πέσουν υπογραφές,τίποτα δεν είναι σίγουρο.
Να καλη ώρα ο Χρηστίδης που ήταν σχεδόν σίγουρος για Προμηθέα,πάει στο ΣΕΦ.


"Κλείνει στον Ολυμπιακό ο Χρηστίδης


Του Νίκου Βαγγέλη

Σε σίριαλ τείνει να εξελιχθεί η υπόθεση του Βασίλη Χρηστίδη, που μετά από τις τελευταίες εξελίξεις, ετοιμάζεται να αποκτήσει ερυθρόλευκη κατάληξη…

Από τον Μάιο ο Προμηθέας έχει ρίξει τα “δίχτυα” του στον rising star του Μαντουλίδη, προσπαθώντας να τον κάνει δικό του. Έφτασε κοντά. Πολύ κοντά. Και ίσως τώρα να τον είχε ήδη στο ρόστερ του,αν δεν έμπαινε δυναμικά στη διεκδίκησή του ο Ολυμπιακός!

Η παρουσία του Νίκου Κεραμέα είναι κλειδί στη συγκεκριμένη υπόθεση, καθώς γνωρίζει από πρώτο χέρι το πλούσιο ταλέντο και την προοπτική του νεαρού φόργουορντ και θέλει να τον φέρει στον Πειραιά, κάτι που πλέον είναι μια ανάσα από το να λάβει “σάρκα και οστά”.

Εντός των ημερών θα υπάρξουν ραγδαίες εξελίξεις. Αν δεν προκύψει κάποια δραματική αλλαγή, ο εξαιρετικά ταλαντούχος Βασίλης Χρηστίδης θα ενταχθεί στο νέο “παιδομάζωμα” που έχει ξεκινήσει ο Ολυμπιακός.

Στα χνάρια του ετοιμάζεται να βαδίσει και ο Δημήτρης Μωραΐτης, που είναι προ των πυλών (βρίσκεται πολύ κοντά σε συμφωνία χωρίς να έχει “κλειδώσει” οριστικά ακόμα), ενώ αναμένεται να ακολουθήσει ένας ακόμη. Οι αδερφοί Αγγελόπουλοιεπενδύουν στο μέλλον και το παρελθόν τους δείχνει πως βαδίζουν στο σωστό μονοπάτι…"


http://www.eurohoops.net/el/2015/06/league-action-el/105969


Εγώ πάντως να πω,ότι ειχα άλλη ενημέρωση χτες το απόγευμα.
Λίγο αφότου εγραψα εδώ,δέχτηκα τηλέφωνο ,ότι ο Χρηστίδης θα πάει Ισπανια τελικά.
Θα δούμε.

Btw ,στον Ολυμπιακό επιστρέφει ο Πετρόπουλος (2001) ,που ήταν με υποσχετική στο Deree.


akratacity
QUOTE (Gkos @ Jun 28 2015, 10:54 ) *
Αν δεν πέσουν υπογραφές,τίποτα δεν είναι σίγουρο.
Να καλη ώρα ο Χρηστίδης που ήταν σχεδόν σίγουρος για Προμηθέα,πάει στο ΣΕΦ.


"Κλείνει στον Ολυμπιακό ο Χρηστίδης


Του Νίκου Βαγγέλη

Σε σίριαλ τείνει να εξελιχθεί η υπόθεση του Βασίλη Χρηστίδη, που μετά από τις τελευταίες εξελίξεις, ετοιμάζεται να αποκτήσει ερυθρόλευκη κατάληξη…

Από τον Μάιο ο Προμηθέας έχει ρίξει τα “δίχτυα” του στον rising star του Μαντουλίδη, προσπαθώντας να τον κάνει δικό του. Έφτασε κοντά. Πολύ κοντά. Και ίσως τώρα να τον είχε ήδη στο ρόστερ του,αν δεν έμπαινε δυναμικά στη διεκδίκησή του ο Ολυμπιακός!

Η παρουσία του Νίκου Κεραμέα είναι κλειδί στη συγκεκριμένη υπόθεση, καθώς γνωρίζει από πρώτο χέρι το πλούσιο ταλέντο και την προοπτική του νεαρού φόργουορντ και θέλει να τον φέρει στον Πειραιά, κάτι που πλέον είναι μια ανάσα από το να λάβει “σάρκα και οστά”.

Εντός των ημερών θα υπάρξουν ραγδαίες εξελίξεις. Αν δεν προκύψει κάποια δραματική αλλαγή, ο εξαιρετικά ταλαντούχος Βασίλης Χρηστίδης θα ενταχθεί στο νέο “παιδομάζωμα” που έχει ξεκινήσει ο Ολυμπιακός.

Στα χνάρια του ετοιμάζεται να βαδίσει και ο Δημήτρης Μωραΐτης, που είναι προ των πυλών (βρίσκεται πολύ κοντά σε συμφωνία χωρίς να έχει “κλειδώσει” οριστικά ακόμα), ενώ αναμένεται να ακολουθήσει ένας ακόμη. Οι αδερφοί Αγγελόπουλοιεπενδύουν στο μέλλον και το παρελθόν τους δείχνει πως βαδίζουν στο σωστό μονοπάτι…"


http://www.eurohoops.net/el/2015/06/league-action-el/105969


Εγώ πάντως να πω,ότι ειχα άλλη ενημέρωση χτες το απόγευμα.
Λίγο αφότου εγραψα εδώ,δέχτηκα τηλέφωνο ,ότι ο Χρηστίδης θα πάει Ισπανια τελικά.
Θα δούμε.

Btw ,στον Ολυμπιακό επιστρέφει ο Πετρόπουλος (2001) ,που ήταν με υποσχετική στο Deree.

τον πετροπουλο εννοει το αρθρο που λεει οτι θα ακολουθησει ακομα ενας μετα απο χρηστιδη-μωραιτη???

για κονιαρη εχει ακουστει κατι???

οι φημες λενε οτι θα φυγει απο τον παναθηναικο
Gkos
QUOTE (akratacity @ Jun 28 2015, 12:38 ) *
τον πετροπουλο εννοει το αρθρο που λεει οτι θα ακολουθησει ακομα ενας μετα απο χρηστιδη-μωραιτη???

για κονιαρη εχει ακουστει κατι???

οι φημες λενε οτι θα φυγει απο τον παναθηναικο


Mισό ,μισό ,κάτσε .

Ο Πετροπουλος ( παμπαίδας για να συνεννοούμαστε) ανηκε σε Ολυμπιακό και ήταν δανεικός.
Ούτε σχέση , δεν είναι κάνας 16ρης-17ρης να κάνει συμβόλαιο.

Για Κόνιαρη ,μου γραφεις αυτό...που έγραψα χτες !! (???)
akratacity
QUOTE (Gkos @ Jun 28 2015, 12:53 ) *
Mισό ,μισό ,κάτσε .

Ο Πετροπουλος ( παμπαίδας για να συνεννοούμαστε) ανηκε σε Ολυμπιακό και ήταν δανεικός.
Ούτε σχέση , δεν είναι κάνας 16ρης-17ρης να κάνει συμβόλαιο.

Για Κόνιαρη ,μου γραφεις αυτό...που έγραψα χτες !! (???)

ναι τωρα το ειδα οτι το ειχες ηδη γραψει απλα ηταν τοσο μεγαλο το ποστ που δεν τα συγκρατησα ολα smiley.gif
Gkos
Mε τις εξελίξεις να είναι τοσο ραγδαίες στο σκηνικό της καθημερινότητας , ίσως είναι λίγο άτοπο να γράφουμε εδώ για μεταγραφές ,αλλά από την άλλη , show must go on που τραγουδούσε και ο Freddie...

Το λοιπόν , όπως ενημερώθηκα μέσα στο ΣΚ , 98ρης της ΕΣΚΑΝΑ ( μιλάμε για -πολύ- δυνατό όνομα ) κατέφυγε στο ΑΣΕΑΔ για να μπορέσει να πάρει την ελευθερία του και να μετακομίσει στην Δυτική Όχθη ....

Φαίνεται να ετοιμάζουν δυνατή και υπολογίσιμη ομάδα εκεί στα ΔΠ(κακώς το γελούσαμε )...

Καλημέρα και καλή βδομάδα.
Gkos
Στις Ακαδημίες του Προμηθέα ο Μίσσας

Την πρόσληψη του τεχνικού συμβούλου των εθνικών ομάδων και ομοσπονδιακού προπονητή στις μικρές εθνικές, Κώστα Μίσσα, ανακοίνωσε ο Προμηθέας Πατρών. Οι Αχαιοί, αφού έλυσαν πρώτα τη συνεργασία τους με τον τεχνικό διευθυντή τους, Κώστα Ντούβα, προχώρησαν άμεσα στην αντικατάστασή του από τον έμπειρο κόουτς και παράγοντα, ο οποίος θα διαδραματίζει κυρίως ρόλο επιτηρητή στα τμήματα υποδομής, όντας και υπεύθυνος το προγράμματος υποτροφιών «ΝΟΥΣ».
Αναλυτικά:
«Το Δ.Σ. του ΑΣΠ Προμηθέα ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας του με τον προπονητή κ. Κώστα Ντούβα. Τον ευχαριστεί για τη σημαντική προσφορά του στην ομάδα μας και του εύχεται κάθε επιτυχία στη συνέχεια της καριέρας του. Τεχνικός διευθυντής των Ακαδημιών του ΑΣΠ Προμηθέα αναλαμβάνει ο ομοσπονδιακός προπονητής και τεχνικός υπεύθυνος του προγράμματος του συλλόγου «ΝΟΥΣ» κ. Κώστας Μίσσας».





http://basketblog.gr/index.php?option=com_...2&Itemid=14


Νους υγιής εν σώματι υγιεί smiley.gif

(Δεν αφορά ΕΣΚΑ ή ΕΣΚΑΝΑ , αλλά δείχνει και την δυναμική του άλλου πόλου που πάει να δημιουγηθεί εκεί στην Πάτρα )
Gkos
Καλημέρα.

Τα παιδιά της εθνικής παίδων ειναι στην Ναουσα , ο εθνικός διχασμός κορυφώνεται,αλλά η ζωή συνεχίζεται ,στο γαλατικό χωριό.

Το βραδινό ρεπορτάζ λέει για ρελάνς της ΑΕΚ για Μωραίτη,που προσφέρει τρομερά λεφτά(και για την εποχή και γενικότερα-δεν μπορώ να γραψω ) για να τον ντύσει στα κιτρινόμαυρα και είναι πλεον μια ανάσα από συμφωνία.
Αυτά.
SkyFall
QUOTE (Gkos @ Jun 30 2015, 09:52 ) *
Καλημέρα.

Τα παιδιά της εθνικής παίδων ειναι στην Ναουσα , ο εθνικός διχασμός κορυφώνεται,αλλά η ζωή συνεχίζεται ,στο γαλατικό χωριό.

Το βραδινό ρεπορτάζ λέει για ρελάνς της ΑΕΚ για Μωραίτη,που προσφέρει τρομερά λεφτά(και για την εποχή και γενικότερα-δεν μπορώ να γραψω ) για να τον ντύσει στα κιτρινόμαυρα και είναι πλεον μια ανάσα από συμφωνία.
Αυτά.


Γράφω εγώ. Για 16χρονο 200Κ το χρόνο; Θα μας τρελάνουν;
Gkos
Δεν πρεπει να γράφουμε τέτοια πράματα δημοσια,ιδιως αυτες τις ημέρες αδερφέ.
thalassa
QUOTE (Gkos @ Jun 30 2015, 09:52 ) *
Καλημέρα.

Τα παιδιά της εθνικής παίδων ειναι στην Ναουσα , ο εθνικός διχασμός κορυφώνεται,αλλά η ζωή συνεχίζεται ,στο γαλατικό χωριό.

Το βραδινό ρεπορτάζ λέει για ρελάνς της ΑΕΚ για Μωραίτη,που προσφέρει τρομερά λεφτά(και για την εποχή και γενικότερα-δεν μπορώ να γραψω ) για να τον ντύσει στα κιτρινόμαυρα και είναι πλεον μια ανάσα από συμφωνία.
Αυτά.



Οντως.τρελά λεφτά, και για την ηλικία και και για την εποχή.....όμως δεν ειναι μια ανάσα απο το να καταλήξει εκεί.........ειναι μια ανάσα στο να καταλήξει αλλού.
Gkos
Με όλο τον σεβασμό,εχω την πληροφόρηση από δυο διαφορετικες πηγές,η μια μάλιστα μου είπε ότι υπεγραψε(και ας μην το ανέφερα).
Θα δουμε.
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Jun 30 2015, 10:15 ) *
Δεν πρεπει να γράφουμε τέτοια πράματα δημοσια,ιδιως αυτες τις ημέρες αδερφέ.


Γιατί όχι; Αν ισχύουν αυτά... τότε γιατί όχι;
Gkos
ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΤΟ ΠΛΑΝΟ ΤΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ


Αλβέρτης: "Το όνειρο γίνεται πραγματικότητα"



Η ΚΑΕ Παναθηναϊκός παρουσίασε το πλάνο των Ακαδημιών της, με τον Φραγκίσκο Αλβέρτη στον ρόλο του Γενικού Διευθυντή.


Ο Παναθηναϊκός γυρίζει σελίδα όσον αφορά τον τρόπο λειτουργίας των τμημάτων υποδομής, με την "πράσινη" ΚΑΕ να παρουσιάζει σήμερα (30/6) τη νέα τάξη πραγμάτων στις μικρές ηλικίες. Σε εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στο ΟΑΚΑ, το "τριφύλλι" παρουσίασε το πλάνο που θα έχει ως μέλη τους Γιώργο Καλαΐτζη και Κώστα Τσαρτσαρή (pics & vid).
Ο πρώτος που πήρε τον λόγο ήταν ο Διευθύνων Σύμβουλος της ΚΑΕ Παναθηναϊκός, Παναγιώτης Τριαντόπουλος, ο οποίος ενημέρωσε πως "η Ακαδημία θα προπονείται στα γήπεδα της All Star Arena για να είναι κοντά στην πρώτη ομάδα. Στόχος είναι να εκπαιδεύσουμε τα ταλέντα της χώρας ώστε να γίνουν πρωταγωνιστές στο παρκέ και τη ζωή. Επικεφαλής δεν θα μπορούσε να είναι άλλος από τον Φραγκίσκο Αλβέρτη, τον οποίο θα πλαισιώνει ομάδα από έμπειρους και καταξιωμένους προπονητές. Θα υπάρχουν γιατροί, φυσικοθεραπευτές, διατροφολόγοι και ψυχολόγοι για να παρέχονται όλες οι υπηρεσίες που απαιτούνται", για να ξεκαθαρίσει:
"Σκοπός είναι να ξεκινήσουμε από την Αθήνα και σταδιακά να επεκταθούμε στην περιφέρεια και την Ευρώπη. Θέλουμε να δημιουργηθεί εξέδρα των Ακαδημιών στο ΟΑΚΑ. Θα δοθούν διαρκείας στα παιδιά. Υπάρχουν σκέψεις που θα υλοποιηθούν στην πράξη".
Ενώ ολοκλήρωσε τις δηλώσεις του λέγοντας: "Ξεκινάμε πιλοτικά την πρώτη χρονιά. Λίγο πιο... μαζεμένα για να δούμε μόνο τα λάθη μας ώστε από τη δεύτερη χρονιά να αρχίσουμε την επέκτασή μας. Ήδη συζητάμε με Ακαδημίες του εξωτερικού, αλλά δεν είναι της παρούσης. Τα επόμενα χρόνια θα υπάρχουν πολλές εξελίξεις για το θέμα".
Ο Φραγκίσκος Αλβέρτης είνα ο άνθρωπος από τα χέρια του οποίου θα περνούν τα πάντα όσον αφορά τη λειτουργίας της Ακαδημίας. Ο "Φράγκι" δήλωσε: "Με μεγάλη χαρά και τιμή ανακοινώνουμε την έναρξη της λειτουργίας των Ακαδημιών της ΚΑΕ Παναθηναϊκός. Σκοπός μας είναι, πέραν της παραγωγικής διαδικασίας των νέων παικτών, είναι να φτιάξουμε νέους αθλητές και ανθρώπους με σωστή νοοτροπία για το μέλλον. Θέλουμε να φτιάξουμε σωστούς ανθρώπους και φιλάθλους, που θα βλέπουν τα πράγματα διαφορετικά. Όσον αφορά το καθαρά αθλητικό κομμάτι, έφτασε η στιγμή να παρέχουμε στα νέα παιδιά τις συνθήκες για να αξιοποιήσουν πλήρως το ταλέντο τους. Οι παροχές θα είναι καθημερινές. Σκοπός μας είναι να φτιάξουμε μια βάση παιδιών, η οποία θα επανδρώσει τον Παναθηναϊκό και την Εθνική ομάδα. Η Ακαδημία ξεκινάει στις 5 Σεπτεμβρίου. Είμαστε έτοιμοι να κάνουμε το όνειρό μας πραγματικότητα".
Σε ερώτηση που του έγινε για τους στόχους των "πρασίνων", απάντησε πως "σκοπός να επανδρώσουμε την ανδρική ομάδα του Παναθηναϊκού με δικά μας παιδιά, ομοίως και την Εθνική ομάδα. Επιλέξαμε τα γήπεδα που θα προπονούνται τα παιδιά να είναι δίπλα στην πρώτη ομάδα".
Μιχαλαριάς: "Η επιτυχία είναι σίγουρη"
Ο πρόεδρος του Ερασιτέχνη, Ηλίας Μιχαλαριάς, είπε: "Με πολύ μεγάλη χαρά βρίσκομαι στην εκδήλωση της έναρξης των Ακαδημιών της ΚΑΕ Παναθηναϊκός. Είναι το επόμενο βήμα για την Ακαδημία μας. Έχουμε μεγάλη παράδοση στις μικρές ηλικίες τα τελευταία χρόνια. Πλέον τα παιδιά που θα βρίσκονται στην Ακαδημία θα αποκτούν νέα βάση στο κομμάτι του μπάσκετ, με ένα προπονητικό επιτελείο που θα έχει όλα τα εχέγγυα για να αναπτύξει πλήρως το ταλέντο τους. Ο Ερασιτέχνης θα βρίσκεται 100% δίπλα στην ΚΑΕ Παναθηναϊκός. Θέλω να επισημάνω τη σημειολογία της υπόθεσης, αφού ο Φραγκίσκος Αλβέρτης έχει σηκώσει τίτλους ακόμη και ως Έφηβος στον Παναθηναϊκό. Δεν υπάρχει πιο κατάλληλο άτομο για να αναλάβει αυτή τη δράση. Ενσαρκώνει το όνειρο κάθε νεαρού μπασκετμπολίστα. Είμαι σίγουρος για την επιτυχία".
Τέλος, ο Άρης Κατσαΐτης (της Hellenic Seaways) πρόσθεσε πως "είναι ιδιαίτερη χαρά μας για τη σημερινή εκδήλωση. Με τον Παναθηναϊκό μας ενώνουν κοινές αξίες, που έχει ως επίκεντρο τον άνθρωπο και τον αθλητισμό", με τον Λάζαρο Ιωάννου (της APC Sports Consulting) να καταλήγει: "Ο κύριος στόχος της συνεργασίας μας με τον Παναθηναϊκό είναι να αποκτήσουν τα παιδιά κάποια βασική χρηματοοικονομική γνώση. Θα πρέπει να μάθουν να ανταποκρίνονται στις υποχρεώσεις τους. Είναι μεγάλη μας χαρά που ο Παναθηναϊκός αγκάλιασε αυτό το όραμα. Θέλουμε να αντιστρέψουμε την τάση που υπάρχει στους αθλητές, οι οποίοι μετά το τέλος της καριέρας τους κάνουν πολλά λάθη οικονομικής φύσης".


http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...ta.3554316.html



Όπως γράψαμε και πριν κάτι μέρες,οι προπονήσεις στην All Star Arena ,οι αγώνες Ταφο(δεν το γραφει το άρθρο).
Επίσης όπως ενημερώθηκα ,τα τμήματα 2002, 2003, 2004 θα παίξουν μόνο σε τουρνουά υποδομών και ΟΧΙ σε ΕΣΚΑ,για την ερχόμενη σεζόν.
Συν κάτι αλλαγές ακόμα εσωτερικές που δεν αφορουν τον πολύ κόσμο(και δεν μπορώ και να τα γράψω κιόλας,χαχα).
Gkos
Παναθηναϊκή… επένδυση σε Καλαϊτζάκη



Σε μια κίνηση με το βλέμμα στο μέλλον προχώρησε η ΚΑΕ Παναθηναϊκός, η οποία έντυσε στα… πράσινα τον Γιώργο Καλαϊτζάκη, διεθνή με τις μικρές Εθνικές ομάδες.

Η ανακοίνωση αναφέρει:

«Σε συνέχεια της επένδυσης σε νέα παιδιά που στελεχώνουν τις «μικρές» Εθνικές ομάδες, η ΚΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του διεθνούς με την Εθνική ομάδα U16 (θα λάβει μέρος στο αντίστοιχο Ευρωμπάσκετ), Γιώργου Καλαϊτζάκη. Ο Καλαϊτζάκης γεννήθηκε στις 2 Ιανουαρίου 1999 κι έχει ύψος 1.95μ. «Είναι μεγάλη τιμή αλλά κι ευθύνη για εμένα που βρίσκομαι πλέον στον Παναθηναϊκό» είπε ο νεαρός διεθνής και πρόσθεσε: «Στην ηλικία μου δουλεύεις πολύ και μιλάς λίγο. Αυτό θα κάνω χωρίς δεύτερη σκέψη».


http://www.superbasket.gr/panathinaiki-epe...medium=facebook

Όχι πείτε μου:
Πιο καλή παρουσίαση δεν του έκανα εγώ ;; smiley.gif


QUOTE (jhantzop @ Jun 30 2015, 13:33 ) *
Γιατί όχι; Αν ισχύουν αυτά... τότε γιατί όχι;



Ψιλοισχυουν τα λεφτά.

Να σου πω γιατί όχι;

Γιατι θα τα διαβασουν 14χρονοι και θα αφησουν το σχολειο,θα το διαβασουν 18χρονοι που παιρνουν 100 τον μήνα και θα φλιπάρουν.
Εγώ μια βδομάδα τώρα δεν κοιμάμαι με όσα μαθαινω smile.gif
Gkos
QUOTE (Gkos @ Jun 22 2015, 13:43 ) *
Πάντως μπορώ να πω ,πως και άλλος αρχηγός ομάδας του πανελληνίου παίδων(εκτός Μωραίτη ) ,αποχωρεί με προορισμό το αντίπαλο δεος του Ολυμπιακού...


Αρχηγός ομάδας του πανελληνίου παίδων(Δούκα) ,πήγε στο αντίπαλο δεος του Ολυμπιακού ( Παναθηναικό ).



QUOTE (Gkos @ Jun 12 2015, 16:08 ) *
Υ.γ.Θα πρέπει να περιμένουμε να τελειώσει και το πανελλήνιο παίδων,διότι (σε αντίθεση με ότι φαντάζεστε  οι περισσότεροι) αμφότερες οι ομαδες (της Αττικης) έχουν πολλά ανοιχτά μέτωπα.


Οπως είχαμε γράψει έναν μηνά πριν ,μετά το πανελλήνιο θα είχαμε ανακατατάξεις στις ομάδες της Αττικής που συμμετείχαν.
Αναμένονται και άλλες εκτός των αρχηγών ....

Σχετικά με Μωραίτη ,δεν έχω καμιά νέα εξέλιξη , αυτό που γράψαμε ότι ήταν πολύ κοντά σε ΑΕΚ (ή ακομα ότι υπέγραψε κιολας ) ,γράφτηκε και από τα σάιτ μετά στην διάρκεια της ημέρας ( που τα γράφουν και αποκλειστικά τρομάρα τους ) ,αλλά περαν τούτου ουδέν .
Ούτε ο μανατζερ του έχει ανακοινώσει κάτι παραπάνω ,ούτε η ΑΕΚ κάτι ,οπότε περιμένουμε να γυρίσει από την προετοιμασία της εθνικής παίδων μπας και έχουμε καμιά ανακοίνωση . rolleyes.gif


Να γράψουμε και καμιά αλλη κίνηση ,τώρα που πέρασαν οι μέρες .....


Ο Χατζηδακης έχει πάει όντως σε Ίκαρο Καλλιθέας , ο Βοντετσιάνος ( 2000ρος του Δούκα) πήγε ΚΑΠ , Ο Σακ ( εκτος συγκλονιστικού απροοπτου ) σε Δουκα , για Ακαδημία δεν γράφω ,ας τα γράψει κανείς της ομάδας ,χαχα ,έχουν εκπροσώπηση στο φορουμ....

Να δω τι άλλο μπορώ να γράψω ...

Στον νεοφώτιστο Απολλωνα Αθηνών , έχουν πάει οι Νιώτης και Ψαρρας , 98ρηδες αμφότεροι , από Μαρούσι και ΚΑΠ αντίστοιχα.....

Αν σκεφτώ τίποτα άλλο ( που να μπορώ να γράψω ) , αύριο ;p


markos70
Φίλε Gkos,
O Δούκας έκανε άλλες κινήσεις εκτός του Σακελλαρίου; Τι μαθαίνεις;
Gkos
QUOTE (markos70 @ Jul 7 2015, 12:38 ) *
Φίλε Gkos,
O Δούκας έκανε άλλες κινήσεις εκτός του Σακελλαρίου; Τι μαθαίνεις;


Περνάνε διάφοροι μαθαινω ,κάτι σίγουρο δεν έχω ....
Καποιοι πάνε και Τάφο και ΔΑΙΣ ....
Δίπορτο....
Gkos
Ο Ολυμπιακός γυρίζει σελίδα όσον αφορά τις υποδομές του και ξεκινάει ανοιχτές προπονήσεις, όπου θα μπορούν να λαμβάνουν μέρος παιδιά έως 15 ετών…

Αναλυτικά η επίσημη ενημερωση:

Τα τμήματα υποδομής του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ απευθύνουν πρόσκληση για ανοιχτές προπονήσεις σε αθλητές γεννημένους τα έτη 2000-2001-2002.

Οι προπονήσεις θα λάβουν χώρα στα βοηθητικά γήπεδα του Σταδίου Ειρήνης & Φιλίας την Τρίτη 14, Τετάρτη 15 & Πέμπτη 16 Ιουλίου από τις 17:00 έως τις 20:00, υπό την καθοδήγηση των τεχνικών του Συλλόγου μας. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καλούν καθημερινά για δηλώσεις συμμετοχής στο 210-4833283 από τις 15:30 έως τις 17:00, από σήμερα και μέχρι τη Δευτέρα 13/7/2015. Απαραίτητη προϋπόθεση για τους αθλητές οι οποίοι διατηρούν δελτίο σε κάποιο άλλο σωματείο, είναι η ενημέρωση τόσο της διοίκησης της ομάδας καθώς και του αρμόδιου προπονητή.


http://www.eurohoops.net/el/2015/07/league-action-el/108245
thalassa
QUOTE (Gkos @ Jul 7 2015, 12:28 ) *
Αρχηγός ομάδας του πανελληνίου παίδων(Δούκα) ,πήγε στο αντίπαλο δεος του Ολυμπιακού ( Παναθηναικό ).





Οπως είχαμε γράψει έναν μηνά πριν ,μετά το πανελλήνιο θα είχαμε ανακατατάξεις στις ομάδες της Αττικής που συμμετείχαν.
Αναμένονται και άλλες εκτός των αρχηγών ....

Σχετικά με Μωραίτη ,δεν έχω καμιά νέα εξέλιξη , αυτό που γράψαμε ότι ήταν πολύ κοντά σε ΑΕΚ (ή ακομα ότι υπέγραψε κιολας ) ,γράφτηκε και από τα σάιτ μετά στην διάρκεια της ημέρας ( που τα γράφουν και αποκλειστικά τρομάρα τους ) ,αλλά περαν τούτου ουδέν .
Ούτε ο μανατζερ του έχει ανακοινώσει κάτι παραπάνω ,ούτε η ΑΕΚ κάτι ,οπότε περιμένουμε να γυρίσει από την προετοιμασία της εθνικής παίδων μπας και έχουμε καμιά ανακοίνωση . rolleyes.gif


Να γράψουμε και καμιά αλλη κίνηση ,τώρα που πέρασαν οι μέρες .....


Ο Χατζηδακης έχει πάει όντως σε Ίκαρο Καλλιθέας , ο Βοντετσιάνος ( 2000ρος του Δούκα) πήγε ΚΑΠ , Ο Σακ ( εκτος συγκλονιστικού απροοπτου ) σε Δουκα , για Ακαδημία δεν γράφω ,ας τα γράψει κανείς της ομάδας ,χαχα ,έχουν εκπροσώπηση στο φορουμ....

Να δω τι άλλο μπορώ να γράψω ...

Στον νεοφώτιστο Απολλωνα Αθηνών , έχουν πάει οι Νιώτης και Ψαρρας , 98ρηδες αμφότεροι , από Μαρούσι και ΚΑΠ αντίστοιχα.....

Αν σκεφτώ τίποτα άλλο ( που να μπορώ να γράψω ) , αύριο ;p



Κατσουλης στον Παναθηναικο......παλιο μεν σίγουρο δε...κολαει η μεταγραφη του παικτη απο τα δυυτικα προαστια στον εξάστερο......χαλσε επισης η μεταγραφη παικτη απο μεσογεια στον Παο...χαμος στα δυτικα προάστια....χαμος απο τις.......απαιτήσεις.
Gkos

Ο Πανελευσινιακός συνεχίζει να “τρέχει” τον σχεδιασμό του εν όψει της νέας σεζόν που θα τον βρει στη Β’ Εθνική. Ο Κωνσταντίνος Δούκας αποτελεί το πρώτο μεταγραφικό απόκτημα των “σταχυοφόρων“, οι οποίοι προσέθεσαν έναν ελπιδοφόρο φόργουορντ στο ρόστερ τους, που αποτελεί και παλιό γνώριμο του συλλόγου καθώς εκεί έκανε τα πρώτα του μπασκετικά βήματα.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

“Η Διοίκηση του Πανελευσινιακού ανακοινώνει την απόκτηση του Κωνσταντίνου Δούκα, ο οποίος είναι γεννημένος το 1998 (17 χρονών) και ξεκίνησε από τις ακαδημίες του Πανελευσινιακού. Έχει ύψος 2.00μ. και αγωνίζεται στις θέσεις “3”, “4”, και “5”.

Το 2012 παραχωρήθηκε στον Πανιώνιο για τρία χρόνια όπου μετείχε στα παιδικά και εφηβικά τμήματα ως βασικό στέλεχος.

Τη σεζόν 2014-15 είχε δύο συμμετοχές στην BasketLeague με την ανδρική ομάδα του Πανιωνίου.

Ήταν στέλεχος της Εθνικής Παμπαίδων στο ΤουρνουάΦιλίας στην Κρήτη 
καθώς και στα κλιμάκια της ΕθνικήςΠαίδων.

Η επανεκκίνηση γίνεται πράξη δημιουργώντας μία βάση με τα δικά μας παιδιά, τα ταλέντα που βγήκαν από τις Ακαδημίες του Πανελευσινιακού και προωθούνται ή επιστρέφουν στην ομάδα”.





http://www.ebasket.gr/2015/07/epistrofi-douka
basket_view
QUOTE(Gkos @ Jul 7 2015, 11:43 ) *
Περνάνε διάφοροι μαθαινω ,κάτι σίγουρο δεν έχω ....
Καποιοι πάνε και Τάφο και ΔΑΙΣ ....
Δίπορτο....

Μήπως θέλεις να κλήσεις τις πόρτες κάποιων παιδιών που
προσπαθούν για το καλύτερο όπως αυτά και οικογένειες τους νομίζουν.
Ασχολήσου με κάτι άλλο από το να κάνεις τον ρουφιανάκο του καθένα αρκετά.
markos70
QUOTE(basket_view @ Jul 7 2015, 22:08 ) *
Μήπως θέλεις να κλήσεις τις πόρτες κάποιων παιδιών που
προσπαθούν για το καλύτερο όπως αυτά και οικογένειες τους νομίζουν.
Ασχολήσου με κάτι άλλο από το να κάνεις τον ρουφιανάκο του καθένα αρκετά.


Αγαπητέ φίλε basket_view νομίζω ότι οι χαρακτηρισμοί είναι το λιγότερο άτοποι.
Ο Gkos ούτε ονόματα ανέφερε, ούτε κριτική έκανε. Εκτός εάν θεωρείς το "δίπορτο" μεγάλη βρισιά.
Και εγώ μερικές φορές μπορεί να διαφωνώ με όσα γράφονται αλλά νομίζω είναι στοιχειώδες να κρατάμε το διάλογο, έστω και έντονο, σε κάποια πλαίσια. Όλα αυτά με φιλική διάθεση και χωρίς πρόθεση να νουθετήσω κανέναν.
Gkos
Καλημέρα.

Ενας ακόμα 2000ρος που πήγε σε Ικαρο ειναι ο Δημητρης Τριμεριτης του Αμυντα και της μεικτης ΕΣΚΑ.
Μετα αποσους αναφέραμε τις προηγούμενες μέρες(ισχύει και ο Κοντουδης που ανέφερε πρώτος ο Hlioupoli city) ,ο Ικαρος εχει δυναμώσει πολύ πολύ.

Κατα τα αλλα,Μαρκο σε ευχαριστώ αλλά δεν χρειάζομαι "υποστήριξη" ,ουτε θα μπω στην διαδικασια να γραψω ονόματα παιδιών που προπονούνται/προπονήθηκαν και σε Ταφο και σε ΔΑΙΣ.


Το γινάτι βγάζει μάτι...
Και το τι συμφέροντα εξυπηρετει ο καθείς.

Καλημερα και παλι.
Gkos
Για Β εφήβων γράφουμε ?

Γιατί ειδα τώρα στο fb του Προμηθέα ότι έκανε καλές κινήσεις....

https://www.facebook.com/PromitheasChalandr...e=1&theater

Πέτρο Ανδρικόπουλο από το Μαρούσι,που τον πήρε για αντρικό γράφει ,αλλά μπορεί να αγωνιστεί στην Β εφηβων , 97ρης...

Τσακαλακης (98ρης) από το Μαρούσι και Γιώργος Μπραμος (99ρης ) από Εστία Φιλιας...

Gkos
Στο κλειστό γήπεδο All Stars Arena του ΟΑΚΑ ο Παναθηναϊκός... τσέκαρε νεαρούς αθλητές για τις Ακαδημίες του.

Την περασμένη βδομάδα ο Παναθηναϊκός ανακοίνωσε την ίδρυση των Ακαδημιών του κι απόψε υπό το βλέμμα των Φραγκίσκου Αλβέρτη, Κώστα Τσαρτσαρή, Γιώργου Καλαϊτζή, Γιάννη Σιούτη και των υπόλοιπων συντελεστών της Ακαδημίας δοκίμασε νεαρούς αθλητές.

Στo try out βρέθηκαν κι οι βοηθοί του Σάσα Τζόρτζεβιτς στον πάγκο του Παναθηναϊκού, Σάνι Μπετσίροβιτς, Γκόραν Μπιέντοφ και Μίλαν Μίνιτς.  


http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...athinaikos-pics

Αυτό δεν αφορα παιδικοεφηβικό(έχουν γινει τα trials εκει καιρο τώρα),τουςκάτω των παμπαιδων για την ακαδημια στο ΟΑΚΑ αφορά,αλλά το ποστάρω ετσι ενημερωτικά...
Gkos
Σε μια κίνηση-επένδυση για το μέλλον προχώρησε η ΑΕΚ που συμφώνησε με τον Πανιώνιο για την μεταγραφή του 16χρονου Δημήτρη Μωραΐτη. Ο διεθνής, με την Εθνική Παίδων, πλέι μέικερ αναμένεται να φορέσει τα κιτρινόμαυρα για τα επόμενα έξι χρόνια, με την διοίκηση της Ένωσης να προσφέρει ένα πλουσιοπάροχο συμβόλαιο στο νεαρό αθλητή και ικανοποιητικά ανταλλάγματα στην ομάδα της Νέας Σμύρνης!

Σύμφωνα με πληροφορίες του Sportit, που σας είχε ενημερώσει για τις επαφές των δυο πλευρών, η μετακίνηση του μεγαλύτερου ταλέντου στην ηλικία του θεωρείται γεγονός, καθώς η ΑΕΚ μετά την συμφωνία με τον παίκτη φρόντισε να ολοκληρώσει με επιτυχία και τις διαπραγματεύσεις με τον Πανιώνιο και πλέον το μόνο που απομένει είναι η επίσημη ανακοίνωση.

Ο Δημήτρη Μωραΐτης είναι γιος του παλιού παίκτη του Ολυμπιακού και του Πανελληνίου, Κώστα Μωραΐτη και το στιλ παιχνιδιού του θυμίζει πολύ αυτό του Νίκου Ζήση. Έτσι, στην ΑΕΚ η… ιστορία επαναλαμβάνεται, καθώς η Ένωση έσπευσε να κλείσει το μεγάλο ταλέντο του ελληνικού μπάσκετ σε νεαρή ηλικία όπως είχε πράξει και στην περίπτωση του Ζήση, όταν τον είχε αποκτήσει σε ηλικία 17 ετών από την ΧΑΝΘ. Το νέο “κιτρινόμαυρο” απόκτημα οδήγησε τον Πανιώνιο στην κατάκτηση του πρωταθλήματος Παίδων, κατακτώντας, παράλληλα, και τον τίτλο του MVP, ενώ αποτελεί βασικό μέλος της Εθνικής ομάδας που προετοιμάζεται για την συμμετοχή της στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα U-16.

http://www.sportit.gr/stin-aek-o-mora%ce%90tis/
SotAndop
QUOTE (Gkos @ Jul 7 2015, 12:28 ) *
Αρχηγός ομάδας του πανελληνίου παίδων(Δούκα) ,πήγε στο αντίπαλο δεος του Ολυμπιακού ( Παναθηναικό ).





Οπως είχαμε γράψει έναν μηνά πριν ,μετά το πανελλήνιο θα είχαμε ανακατατάξεις στις ομάδες της Αττικής που συμμετείχαν.
Αναμένονται και άλλες εκτός των αρχηγών ....

Σχετικά με Μωραίτη ,δεν έχω καμιά νέα εξέλιξη , αυτό που γράψαμε ότι ήταν πολύ κοντά σε ΑΕΚ (ή ακομα ότι υπέγραψε κιολας ) ,γράφτηκε και από τα σάιτ μετά στην διάρκεια της ημέρας ( που τα γράφουν και αποκλειστικά τρομάρα τους ) ,αλλά περαν τούτου ουδέν .
Ούτε ο μανατζερ του έχει ανακοινώσει κάτι παραπάνω ,ούτε η ΑΕΚ κάτι ,οπότε περιμένουμε να γυρίσει από την προετοιμασία της εθνικής παίδων μπας και έχουμε καμιά ανακοίνωση . rolleyes.gif


Να γράψουμε και καμιά αλλη κίνηση ,τώρα που πέρασαν οι μέρες .....


Ο Χατζηδακης έχει πάει όντως σε Ίκαρο Καλλιθέας , ο Βοντετσιάνος ( 2000ρος του Δούκα) πήγε ΚΑΠ , Ο Σακ ( εκτος συγκλονιστικού απροοπτου ) σε Δουκα , για Ακαδημία δεν γράφω ,ας τα γράψει κανείς της ομάδας ,χαχα ,έχουν εκπροσώπηση στο φορουμ....

Να δω τι άλλο μπορώ να γράψω ...

Στον νεοφώτιστο Απολλωνα Αθηνών , έχουν πάει οι Νιώτης και Ψαρρας , 98ρηδες αμφότεροι , από Μαρούσι και ΚΑΠ αντίστοιχα.....

Αν σκεφτώ τίποτα άλλο ( που να μπορώ να γράψω ) , αύριο ;p


Αλλος ενας 2000αρος Δημητρης -επώνυμο δε θυμαμαι- απο Δουκα σε ΚΑΠ . . .
Flinafim
QUOTE (Gkos @ Jul 10 2015, 11:39 ) *
Στο κλειστό γήπεδο All Stars Arena του ΟΑΚΑ ο Παναθηναϊκός... τσέκαρε νεαρούς αθλητές για τις Ακαδημίες του.

Την περασμένη βδομάδα ο Παναθηναϊκός ανακοίνωσε την ίδρυση των Ακαδημιών του κι απόψε υπό το βλέμμα των Φραγκίσκου Αλβέρτη, Κώστα Τσαρτσαρή, Γιώργου Καλαϊτζή, Γιάννη Σιούτη και των υπόλοιπων συντελεστών της Ακαδημίας δοκίμασε νεαρούς αθλητές.

Στo try out βρέθηκαν κι οι βοηθοί του Σάσα Τζόρτζεβιτς στον πάγκο του Παναθηναϊκού, Σάνι Μπετσίροβιτς, Γκόραν Μπιέντοφ και Μίλαν Μίνιτς.  


http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...athinaikos-pics

Αυτό δεν αφορα παιδικοεφηβικό(έχουν γινει τα trials εκει καιρο τώρα),τουςκάτω των παμπαιδων για την ακαδημια στο ΟΑΚΑ αφορά,αλλά το ποστάρω ετσι ενημερωτικά...

Έμαθα πάντως ότι κανά-δυο καλούς τους είδαν νωρίτερα και μόνους τους..ενας δε έβγαλε μάτια...
Gkos
QUOTE (SotAndop @ Jul 10 2015, 18:05 ) *
Αλλος ενας 2000αρος Δημητρης -επώνυμο δε θυμαμαι- απο Δουκα σε ΚΑΠ . . .



Δέκα  λεπτά σκέφτομαι,δεν μου έρχεται κανας 2000ρος Δημητρης.
Μέχρι και Μήτσο Τσουργιαννη σκέφτηκα,αλλά είναι 2001 wink.gif smiley.gif


QUOTE (Flinafim @ Jul 10 2015, 19:06 ) *
Έμαθα πάντως ότι κανά-δυο καλούς τους είδαν νωρίτερα και μόνους τους..ενας δε έβγαλε μάτια...



Μια χαρά.
Μου κάνει εντύπωση λιγο πάντως,διότι δεν θα παιζει ΕΣΚΑ φέτος η ακαδημια του ΟΑΚΑ...
SotAndop
QUOTE (Gkos @ Jul 11 2015, 13:43 ) *
Δέκα  λεπτά σκέφτομαι,δεν μου έρχεται κανας 2000ρος Δημητρης.
Μέχρι και Μήτσο Τσουργιαννη σκέφτηκα,αλλά είναι 2001 wink.gif smiley.gif


Δεν ειχε μεγάλη συμμετοχή, ειναι απ οτι θυμαμαι το 4 που επαιξε στο προημιτελικό με το Μαρούσι , στο μισο 4ο δεκάλεπτο και παράταση . . .


Μια χαρά.
Μου κάνει εντύπωση λιγο πάντως,διότι δεν θα παιζει ΕΣΚΑ φέτος η ακαδημια του ΟΑΚΑ...

Flinafim
QUOTE (Gkos @ Jul 11 2015, 13:43 ) *
Δέκα  λεπτά σκέφτομαι,δεν μου έρχεται κανας 2000ρος Δημητρης.
Μέχρι και Μήτσο Τσουργιαννη σκέφτηκα,αλλά είναι 2001 wink.gif smiley.gif





Μια χαρά.
Μου κάνει εντύπωση λιγο πάντως,διότι δεν θα παιζει ΕΣΚΑ φέτος η ακαδημια του ΟΑΚΑ...

Δεν είναι τόσο για τους 2002 προορίζονται για τους μεγαλύτερους...θα τους δουν και σε φιλικά άμεσα με την ομαδα των παίδων...αυριο με την εθνική νεανίδων και μεθαύριο με Πανιώνιο...
Gkos
Θα παιξουν φιλικό Παιδες με Νεάνιδες;
Τι δεν καταλαβα καλα ;;;!!!
Gkos
Ανακοίνωση για τα τμήματα υποδομής


Ανακοίνωση για τις Ακαδημίες του συλλόγου εξέδωσε η ΚΑΕ ΑΕΚ, που τονίζει πως για την Ένωση η ενίσχυση των τμημάτων υποδομής αποτελεί βασική προτεραιότητα.

Η ανακοίνωση:

Η ΑΕΚ άνοιξε δρόμους στον τομέα της παραγωγικής διαδικασίας και προς αυτή την κατεύθυνση θα συνεχίσει να κινείται.

Στο πλαίσιο του αναπτυξιακού της προγράμματος η ΑΕΚ ξεκινά τις εγγραφές της στην Ακαδημία Μπάσκετ του συλλόγου. Για τον λόγο αυτό καλεί όλους όσοι εκ των αθλητών είναι γεννημένοι από το 2000 και κάτω να επικοινωνήσουν από τις 15 Ιουλίου 2015 με την ΑΕΚ και πιο συγκεκριμένα με τα Γραφεία της Ερασιτεχνικής (κυρία Χριστίνα Μάκαρη, τηλ. 210-2584582 και ώρες 10:00-14:00), ή τα Γραφεία της ΚΑΕ (κυρία Έλενα Κώνστα, τηλ. 210-2821008 και ώρες 16:00-18:00), προκειμένου να ενταχθούν στην Ακαδημία της ΑΕΚ.

Η Ακαδημία της AEΚ θα λειτουργήσει στις εγκαταστάσεις του Baskettime (www.baskettime.gr), στο Περιστέρι, επί της οδού Ιασίου 4 (400 μέτρα από το Μετρό Άγιος Αντώνιος, όπισθεν του ΚΥΒΕ και πλησίον της Λεωφόρου Κηφισού).

Για οποιαδήποτε πληροφορία καλούνται οι αθλητές και οι οικογένειές τους να επικοινωνούν με τον επικεφαλής των Τμημάτων Υποδομής Νίκο Αποστολίδη (τηλ. 6945-156516) ή με τον έφορο Ευάγγελο Δερμανούτσο (τηλ. 6977-419596) για να δηλώσουν συμμετοχή.

http://www.superbasket.gr/anakinosi-gia-ta...medium=facebook
Flinafim
QUOTE (Gkos @ Jul 13 2015, 15:39 ) *
Θα παιξουν φιλικό Παιδες με Νεάνιδες;
Τι δεν καταλαβα καλα ;;;!!!

Ακριβώς....για να δουν καποιους...εθνική νεανίδων -Παναθηναϊκός...σίγουρα δεν θα εχει man to man...
Gkos

Συμφωνα με αυτό το αρθρο  ο Ρογκαβόπουλος πάει σε Παναθηναικό!

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...ka.3581924.html

Αντιγράφω 

" Ούτως ή άλλως, ο δεύτερος μοιάζει να βρίσκεται μια ανάσα από τη μετακόμισή του στο ΟΑΚΑ -στα πλαίσια της ενίσχυσης των ακαδημιών της ΚΑΕ Παναθηναϊκός.

Όσο για τον Νίκο Ρογκαβόπουλο; Μιλάμε για ένα παιδί (γεννημένος το 2001) που είναι λίγο κάτω από τα δύο μέτρα (1μ96) και αγωνίζεται επίσης ως φόργουορντ (κυρίως στο "3"). Έχει ευχέρεια με την μπάλα στα χέρια, πλαστικότητα στις κινήσεις του, αλλά είναι σαφές πως χρειάζεται πάρα πολύ δουλειά. Πρόδηλο είναι πως δεν τίθεται θέμα παρουσίας του στην πρώτη ομάδα. Είναι περισσότερο λύση με φόντο το μέλλον και την προοπτική που παρουσιάζει η περίπτωσή του.

Ανήκει στον Δούκα, όντας παράλληλα μέλος των κλιμακίων της ΕΣΚΑ και της Εθνικής ομάδας των Παμπαίδων. Είναι άλλωστε από τα παιδιά που καλούνται διαρκώς για προπονήσεις με το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας.  "
Gkos
QUOTE (Gkos @ Jul 7 2015, 12:28 ) *
Σχετικά με Μωραίτη ,δεν έχω καμιά νέα εξέλιξη , αυτό που γράψαμε ότι ήταν πολύ κοντά σε ΑΕΚ (ή ακομα ότι υπέγραψε κιολας ) ,γράφτηκε και από τα σάιτ μετά στην διάρκεια της ημέρας ( που τα γράφουν και αποκλειστικά τρομάρα τους ) ,αλλά περαν τούτου ουδέν .
Ούτε ο μανατζερ του έχει ανακοινώσει κάτι παραπάνω ,ούτε η ΑΕΚ κάτι ,οπότε περιμένουμε να γυρίσει από την προετοιμασία της εθνικής παίδων μπας και έχουμε καμιά ανακοίνωση . rolleyes.gif



Μωραΐτης για έξι χρόνια στην ΑΕΚ (pics)




Σε μια κίνηση, επένδυση για το μέλλον της, προχώρησε η ΚΑΕ ΑΕΚ που ανακοίνωσε την απόκτηση του Δημήτρη Μωραΐτη για τα επόμενα έξι χρόνια.

Οι διοικούντες την «Ένωση» τα βρήκαν με τους ομολόγους τους στον Πανιώνιο, στον οποίο άνηκε ο 16άχρονος, και φυσικά και με τον ίδιο τον παίκτη, ο οποίος εν συνεχεία υπέγραψε νέο συμβόλαιο συνεργασίας έως το 2021 παρουσία του μεγαλομετόχου της ΚΑΕ Μάκη Αγγελόπουλου, του προέδρου της ΑΕΚ Αλέξη Αλεξίου και του προπονητή της Ντράγκαν Σάκοτα.

Η ανακοίνωση: «Η ΑΕΚ υλοποιώντας κατά γράμμα τον σχεδιασμό της προχωρά σε κινήσεις με τις οποίες κτίζει το παρόν και το μέλλον της. Η διοίκηση της ΑΕΚ βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει ότι ο διεθνής Δημήτρης Μωραΐτης (16 χρ., 1μ.90) θα ανήκει στο δυναμικό της για τα επόμενα έξι (6) χρόνια, ήτοι έως το 2021. Οι διοικούντες την ΑΕΚ είχαν συνάντηση σήμερα (20/07) με την διοίκηση του Πανιωνίου και ακολούθησε συνάντηση με την πλευρά του παίκτη, ο οποίος και υπέγραψε συμβόλαιο με τη «Βασίλισσα». Ο Δημήτρης Μωραΐτης συμμετέχει στα κλιμάκια των εθνικών ομάδων, ενώ την περασμένη αγωνιστική περίοδο είχε συμμετοχή με την πρώτη ομάδα του Πανιωνίου (από τα Τμήματα Υποδομής του οποίου προέρχεται) στην Basket League ΣΚΡΑΤΣ».

http://www.superbasket.gr/mora%CE%90tis-gi...ronia-stin-aek/


Όπως είχαμε γράψει,μόλις γυρίσανε από την Ναουσα υπέγραψε.

(Πάντως 1,90 δεν ειναι.
Μπορει να πάει,αλλά τώρα δεν ειναι.
Μας ζαλίσατε τον έρωτα σε όλα τα σαιτ.
Άλλοι τον κάνουν και 1,95 )

perry1
QUOTE (Gkos @ Jul 13 2015, 15:39 ) *
Θα παιξουν φιλικό Παιδες με Νεάνιδες;
Τι δεν καταλαβα καλα ;;;!!!


Φιλικο παιχνιδι με τις νεανιδες εδωσε και το κλιμακιο παμπαιδων νοτιου ελλαδος την παρασκευη 17 Ιουλιου στο προπονητηριο του ΟΑΚΑ
Gkos
QUOTE (Gkos @ Jul 20 2015, 02:16 ) *
Συμφωνα με αυτό το αρθρο  ο Ρογκαβόπουλος πάει σε Παναθηναικό!

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...ka.3581924.html



Αυτό μου ειπανε ότι δεν ισχυει.
Μανατζερικό άρθρο.
Κατά παραγγελια.
Α ρε Τρίγκα.
Έχουν βαλθεί να γραφουν άρθρα  όλα τα σαιτ για Τσαλμπούρη μπας και βρει κανά καλό συμβόλαιο,και πακετο γραψανε και τον μικρό παρεα(που ναι του ιδίου)
Gkos
Λίγες μέρες απομένουν για να μπει ο Αύγουστος,και όπως είναι φυσικό τα ρόστερ των ομάδων έχουν πάρει (σχεδόν) την τελική τους μορφή,ώστε μετά τον 15αυγουστο να μπορούν να "δουλέψουν" για να παρουσιαστούν έτοιμα για την πρεμιέρα του Σεπτέμβρη.

Στην Α ΕΣΚΑ παίδων αναμένεται πρωτάθλημα τριών ταχυτήτων, αφού μετά την Ακαδημια,τον Παναθηναικό και τον Δούκα,θα υπάρξουν οι ομάδες που απλά δεν θα κινδυνεύσουν,και αυτές που θα παλέψουν να αποφύγουν το μοιραιο.

Στα του πρωταθλήτή Δούκα, υπάρχει μια νηνεμία,αφού μετά την απόκτηση(;;;) Σακελλαρίου,δεν ξέρω για κάποια ακόμη κίνηση.
Αν κανείς ξέρει...

Στα του δευτεραθλητή Παναθηναικού,τα τελευταία νέα λένε πώς απέκτησε και τον Στρατο Πολιτόπουλο από το Αιγάλεω.
Γκαρντ(μα πόσα γκαρντ θα χωρέσουν εκεί στον Τάφο;; ) που ήταν και στην μεικτή της ΕΣΚΑ την σεζόν που τελείωσε.
Αν και υπολείπεται σε ύψος(έχω να τον δω πολύ καιρό πάντως),είναι εξαιρετικός παίκτης.

Στα της Ακαδημιας,που κατέκτησε με εκκωφαντικό τρόπο το πρωτάθλημα παμπαίδων,λίγες πινελιές στον ήδη υπάρχων κορμό.

Το PG που θα ξεκουράζει και θα "απελευθερώνει" τον Αρσενόπουλο,βρέθηκε στο πρόσωπο του Γιάννου Γιαννόπουλου,που μετά το καλό F4 παμπαίδων που πραγματοποίησε(το 7 που έγραφες φίλε wike side smile.gif ) ,μετακομίζει από Μαρούσι στα νοτιοανατολικά και λύνει τα χέρια του Παταβούκα.
Γεννηθείς 12/04/00 αλλά ήδη με σημαντική εμπειρία από την Α κατηγορία φέτος με το Μαρούσι.

Στην θέση του C (που η ομάδα είχε έλλειψη και αναγκαστικά πήγαινε ο Προίσκος) το κενό έρχεται να καλύψει ο Βασίλης Γκικαπέπας από τα Γλυκά Νερά Bc (εικόνα του δεν έχω),ενώ απομένουν τα τυπικά και για έναν ακόμα ψηλό με εμπειρίες από την Α παίδων.
Στο 3-4 αποκτήθηκε ο Νίκος Νάσσου,ένα ψηλό παιδί από το Μαρκόπουλο ,γεννηθείς Αυγουστο του 2000(μια φορά τον έχω δει,όταν παιξανε στους 8 των παμπαιδων με Deree).
Προσεκτικές κινησεις εκει που "πονούσε" για την ομαδα της BAC.


Αυτά για τους παίδες.

Στα των εφήβων,ο Δούκας είναι κοντά σε 1 παίκτη από Μαρουσι,αλλά υπαρχουν (οι γνωστές) δυσκολίες.


Καλό υπόλοιπο Κυριακής,από 15αυγουστό νέα smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.