Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παιχνίδια μπάσκετ για pc
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3
LEFTERIS733
Ασχολειται κανεις;

Μετα το τελευταιο format ξαναεβαλα το nba live 2004 (εχω και το 05 αλλα δεν το σηκωνει ο υπολογιστης... sad.gif ) με το euroleague patch.Μιλαμε πορωση να παιζεις με ευρωπαικες ομαδες... 41.gif

Υ.Γ. εκει εχω πιο πολλες ελπιδες να κερδισω τη μακαμπι απ'οτι στο πραγματικο final four... biggrin.gif
chinaski
Ποτε δεν με ενθουσιαζαν τα παιχνιδια μπασκετ στο πσ. Αλλα μια κοντριτσα σε ΝΒΑ Jam οποτε θελετε οποια εκδοση θελετε tongue.gif tongue.gif tongue.gif . Λοιπον δεν ειμαι σιγουρος αλλα αποτι θυμαμε ειχα βρει ενα προγραμματακι με το οποιο μπορουσες να παιξεις παλια arcade στο ιντερνετ. Αλλα δεν θυμαμε αμα μπορουσα να παιξο ΝΒΑ jam. Μολις βρω λιγο χρονο (η βαρεμαρα καταναλωνει ολον τον ελευθερο χρονο μου tongue.gif ) θα επανελθω δριμυτερος επι του θεματος.
dizzy_fingers
Όχι στο ίντερνετ αλλά στον σκληρό σου.
Τα λεγόμενα emulators όπου παίζεις παιχνίδια του SNES και του Mega Drive...απίστευτη πόρωση.

Αυτά ασφαλώς είναι παράνομα, εκτός αν έχεις ήδη τα παιχνίδια, οπότε αυτά τα παιχνίδια στο PC θεωρούνται αντίγραφα ασφαλείας.

Αν θέλει κανείς μπορώ να του στείλω κάποια τέτοια παιχνίδια (including NBA JAM για SNES και NBA live για 96 Mega Drive), εφόσον βέβαια έχει ήδη τα αυθεντικά για να μην παραβιάζει τα δικαιώματα rolleyes.gif .

Όσον αφορά τα σημερινά παιχνίδια, μπορεί να γίνεται ντόρος για το live 05, αλλά έχω ακούσει και διαβάσει ότι το NBA 2k5 είναι πολύ καλύτερο παιχνίδι (σαν να κάνουμε σύγκριση FIFA - Pro Evolution Soccer wink.gif ).
LEFTERIS733
Δεν εχω παιξει το 2k5 και δεν εχω γνωμη.Βγαινει για pc η για ps2;

Οσο για το fifa και το pro evolution δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ συγκριση.Οσοι εχουν παιξει pro καταλαβαινουν... wink.gif
dizzy_fingers
Ακριβώς αυτό έχω ακούσει και για το 2Κ5...

Αλλά δεν έχω το έχω παίξει ούτε εγώ.

Για ps2 μόνο βγαίνει...
NBAholic
Έχει σημαντική διαφορά το Live 2004 και το 2005; Έχω πάρει το πρώτο, αλλά δε μού άρεσε ο χειρισμός του, όπως φυσικά και το ότι δε σώζονται παιχνίδια και βίντεο.

1. Στο 2005 σώζονται;
2. Για κάποιο λόγο, κανένα ΝΒΑ Live δεν έχει διαθέσιμο τον Τζαμπάρ και το Μάικαν στους legends, οπότε πρέπει να τους δημιουργώ εγώ. Έτσι γίνεται κι εδώ;
3. Αξίζει το Dunk Contest;
LEFTERIS733
Για τις αποριες 1,2 θα σου πω οταν το ξαναπαιξω.

Ο διαγωνισμος καρφωματων ειναι καλος αλλα αρκετα δυσκολος γιατι θελει συνδυασμους κουμπιων,και θελει εξασκηση μεχρι να το μαθεις.
chinaski
λολ διζζυ.

Τους γνωριζω τους εμιουλατορ, ειχα βρει ενα προγραμματακι παλια που βασει με τους εμιουλατορ μπορουσες να παιξεις παιχνιδια διαδικτυακα με αλλους.
harris
πως θα βαλω ευρωπαικες ομαδες στο 2004????το εχω αντιγραμμενο
dizzy_fingers
Για ψάξε εδώ http://www.nbalive.org .
harris
εγω εχω το 2004.Η ευρολιγκα που εχει,ειναι για το 2005 sad.gif
LEFTERIS733
Αργησες λιγο... biggrin.gif

Για ψαξε στο φορουμ του nbalive.org.Ισως εχει καποιο λινκ για το αρχειο.Παντως εχε υποψη σου οτι ειναι 50mb.
harris
Eixa παρει το 2005 ,το εγκατεστησα κανονικα ,και οταν πηγαινα να το παιξω ,εβγαινε ενα μηνυμα οτι ειναι κατεστραμενο ενα αρχειο .Κατι ειχε αντιγραφει μαλλον λαθος και ετσι απογοητευτηκα.Μηπως ετρωγε πολυ χωρο?εχω μιλενιουμ και στο δισκο περιπου 2 γιγα..λετε???Παντως τωρα που ειδα τα screenshots της ευρολιγκα ,ξανακαυ....σα και με επιασε στερητικο συνδρομο.τι να κανω????? sad.gif
LEFTERIS733
Μπορει να ειναι και προβλημα χωρου.Το 2005 πιανει 1.8 giga.
dizzy_fingers
QUOTE
τι να κανω?????


Για αρχή να απεγκαταστήσεις τα millenium...
Kabamaru
QUOTE (harris @ Apr 13 2005, 11:27 PM)
εγω εχω το 2004.Η ευρολιγκα που εχει,ειναι για το 2005 sad.gif

Ma yparhei KAI gia tin Evroliga tou 2004 (diladi suitable gia to NBAlive 2004).

http://euroleague.nbalive.org/2004/


wink.gif
oh bane bane
bball.gif Εβαλα την ευρωλίγκα στο 2005. Παίζουμε με ένα φίλο μου και χτυπάμε δεκάωρα. Μήπως να κανονίσουμε ένα on line τουρνουά?

bball.gif Προς Warrior, emperor και λοιπούς ασπόνδυλους οργανισμούς 19.gif tongue.gif :Υπάρχει patch που προσθέτει και τον Αρη.

bball.gif Ο Παπανικολάου γιατί έχει 98 στα τρίποντα??? blink.gif

bball.gif bball.gif bball.gif
Warrior
QUOTE (oh bane bane @ Apr 23 2005, 01:45 AM)
bball.gif Προς Warrior, emperor και λοιπούς ασπόνδυλους οργανισμούς 19.gif  tongue.gif :Υπάρχει patch που προσθέτει και τον Αρη.

Σοβαρα μιλας?? huh.gif

fast.gif

Mολις φτιαξω το "μηχανημα"..εφυγα!!

Τα χουν κανει ωραια τα NBAlive απο οτι καταλαβα...
Το τελευταιο που ειχα παρει..ηταν το '99!! blink.gif
rolleyes.gif

98 στον Παπανικολαου?? ohmy.gif blink.gif

24.gif
LEFTERIS733
QUOTE (oh bane bane @ Apr 23 2005, 01:45 AM)
bball.gif Εβαλα την ευρωλίγκα στο 2005. Παίζουμε με ένα φίλο μου και χτυπάμε δεκάωρα. Μήπως να κανονίσουμε ένα on line τουρνουά?

Εγω ειμαι μεσα.Δεν εχω παιξει πολυ το 2005 αλλα δεν πειραζει.Δεν ξερω βεβαια πως θα μπορουσαμε να κανουμε ενα online τουρνουα αλλα ειμαι μεσα. biggrin.gif
dizzy_fingers
Ξέρει κανείς κανένα άλλο site για να κατεβάσω το patch?

Μπήκα nbalive.org αλλά το έχουν κατεβάσει για μία εβδομάδα...και ασφαλώς δε μπορώ να περιμένω τόσο 42.gif.
NBAholic
Άσχετο με τη συγκεκριμένη συζήτηση, σχετικό με το όλο θέμα: Αύριο στο Sportime δίνεται και το CD με το World Basketball Manager. Όσοι ενδιαφέρεστε, σπεύσατε.
dizzy_fingers
Το κατέβασα το patch...

Οι άνθρωποι έχουν κάνει απίστευτη δουλειά!! w00t.gif
Θα ξεσκιστώ στα παιχνίδια μου φαίνεται, απόψε... 38.gif
dizzy_fingers
QUOTE (NBAholic @ Apr 26 2005, 12:13 PM)
Άσχετο με τη συγκεκριμένη συζήτηση, σχετικό με το όλο θέμα: Αύριο στο Sportime δίνεται και το CD με το World Basketball Manager. Όσοι ενδιαφέρεστε, σπεύσατε.

Το πήρα, έδωσα τον κωδικό που είχε η εφημερίδα και το παιχνίδι έτρεξε κανονικά.
Αλλά όταν κλίκαρα στο προφίλ του Βασιλειάδη, αμέσως έκλεισε και μου ζητούσε πάλι τον κωδικό...κι όταν έδινα αυτόν της εφημερίδας, δεν τον δεχόταν..

Έχει κανείς άλλος επίσης προβλήματα με το παιχνίδι?
miltos
Να σας προτείνω και εγώ ένα παιχνίδι από τα παλιά? Φυσικά είναι free και μπορείτε να το κατευάσετε στο παρακάτω link
http://www.flashback-aw.net/games.php?GameID=17
To παιχνίδι λέγεται Lakers vs. Celtics and the NBA Playoffs. Είναι το 1989 τρέχει στο παλιό καλό DOS.
Για τον καιρό εκείνο είχε φοβερό gameplay (o Karim κάνει τις γνωστές ραβέρσες του) και μπορείς να πάρεις μια από τις ομάδες των τελικών εκείνης της εποχής και να την οδηγήσεις στην κατάκτηση του τίτλου.
ΟΚ σε γραφικά και gameplay δε συγκρίνεται πια με το live αλλά το συναίσθημα είναι ίδιο όταν βάζεις ένα καλαθάκι με τον Karim στο τέλος της περιόδου.
dizzy_fingers
Ναι ναι ναι... τα θρυλικά παιχνίδια Lakers vs Celtics, Bulls vs Lakers, Bulls vs Blazers κλπ κλπ που βγαίνανε για Mega Drive.... wub.gif

Απίστευτα παιχνίδια όπου ο κάθε παίχτης είχε την ξεχωριστή κίνηση - trademark του.
Από αυτά τα παιχνίδια ξεκινήσαν όλα...
harris
mpes sto centric.gr kai katevase to patch gia na paikseis kanonika re....
LEFTERIS733
QUOTE (dizzy_fingers @ Apr 27 2005, 01:33 AM)
Το κατέβασα το patch...

Οι άνθρωποι έχουν κάνει απίστευτη δουλειά!! w00t.gif
Θα ξεσκιστώ στα παιχνίδια μου φαίνεται, απόψε...  38.gif

Πολυ καλο το patch του 2005 καλυτερο απο το 2004.Αλλα εγω δυστυχως προσπαθησα σημερα και δεν μου επαιζε καλα.Μιλαμε για τρελο κολλημα,οποτε μεχρι την επομενη αναβαθμιση μονο 2004.

Στο λινκ για τον αρη δεν μπορεις να κατεβασεις το αρχειο.
oh bane bane
QUOTE (LEFTERIS733 @ Apr 27 2005, 11:50 PM)
Στο λινκ για τον αρη δεν μπορεις να κατεβασεις το αρχειο.

bball.gif 1. Κάνεις κλικ στο FREE και εμφανίζεται νέα σελίδα
bball.gif 2. Περιμένεις 30 δευτερόλεπτα και πας στο κάτω μέρος της σελίδας, όπου σου βγάζει το τελικό link.

bball.gif bball.gif bball.gif
LEFTERIS733
Τα ειχα κανει αυτα αλλα δεν το κατεβαζε.Θα ξαναπροσπαθησω αυριο.
dizzy_fingers
Αν το θέλει κανείς το έχω πάντως...
2 ΜΒ είναι μόνο.

Αλλά είναι λίγο περίεργη η εγκατάσταση...και δεν το πέτυχα καλά 39.gif
dizzy_fingers
QUOTE (harris @ Apr 27 2005, 06:32 PM)
mpes sto centric.gr kai katevase to patch gia na paikseis kanonika re....

Το κατέβασα το patch αλλά και πάλι μου κρασάρει όποτε πάω να κοιτάξω μία ομάδα (τους παίχτες, έναν παίχτη...κάτι).

Ξέρει κανείς μήπως τι μπορεί να φταίει?
NBAholic
QUOTE
Το πήρα, έδωσα τον κωδικό που είχε η εφημερίδα και το παιχνίδι έτρεξε κανονικά.
Αλλά όταν κλίκαρα στο προφίλ του Βασιλειάδη, αμέσως έκλεισε και μου ζητούσε πάλι τον κωδικό...κι όταν έδινα αυτόν της εφημερίδας, δεν τον δεχόταν..

Έχει κανείς άλλος επίσης προβλήματα με το παιχνίδι?


Δοκίμασε τον κωδικό ZH9Q-8Y3M-MVGM ή κάνε download το patch 1.3 από τη διεύθυνση του παιχνιδιού.
dizzy_fingers
Αυτό το patch το κατέβασα από το centric.gr.

Κωδικό τώρα δε μου ζητάει κάθε φορά που ξεκινάω το παιχνίδι...

Μάλλον θα το επανεγκαταστήσω και θα δώσω αυτόν τον κωδικό...

Θα επανέλθω με τις εξελίξεις.
dizzy_fingers
Τελικά το πρόβλημα είχε να κάνει με το windows updater, εκείνο το προγραμματάκι που σας πετάγεται κάθε τόσο ζητώντας σας να ανανεώσετε τα windows...

Τώρα παίζει κανονικά το παιχνίδι.
Πολύ αργό όμως ε?
Για να πάει από τη μία μέρα στην άλλη, περνάνε 3 λεπτά... icon_bored.gif
NBAholic
Μόλις σήμερα έκανα install στο Βαsketball Manager, αλλά, ως ανέμενα, δε δέχτηκε κανέναν εκ των δυο κωδικών μου... sad.gif
Θα ωφελήσει κάποιο download από τη διεύθυνση ή τζάμπα έγραψα αυτό που είδα να λένε;
dizzy_fingers
Μόλις κατεβάσεις το patch από το centric.gr θα σταματήσει να σου ζητάει κωδικό wink.gif.
dizzy_fingers
Όσον αφορά το nba live, μπορώ να στείλω σε όποιον ενδιαφέρεται, διαφορετικά backgrounds - ξέρετε, εκεί που έχει στο φόντο τον Καρμέλο, να σας δείχνει τον...Πάρκερ της Μακάμπι για παράδειγμα.

Έχω ήδη τον Άντονι Πάρκερ, και τώρα ετοιμάζω τον Αλβέρτη...
dizzy_fingers



Χεχεχε...
19.gif
dizzy_fingers


Χιχιχιχιχιχι...
19.gif
harris
Σπυρο καποια στιγμη θα πρεπει να ερθει να δεις και τον η/υ μου γιατι δεν παιζει το παιχνιδι και θα σκασω...οκ?
dizzy_fingers
Έλα εσύ από εδώ και φέρτον μαζί σου tongue.gif.
harris
ελα ρε ,κοντα μενουμε.....δεν μενω στο Περαμα.....
dizzy_fingers
Δίκιο έχεις.. 39.gif

Άρα δε θα σου είναι πρόβλημα να τον κουβαλήσεις, ε? tongue.gif
harris
68.gif
dizzy_fingers
Εικόνες από το NBA Live 2006:



harris
2006???????wowwwwwww......!!!
LEFTERIS733
QUOTE (dizzy_fingers @ May 8 2005, 11:51 PM)
Δίκιο έχεις.. 39.gif

Άρα δε θα σου είναι πρόβλημα να τον κουβαλήσεις, ε? tongue.gif

Κανουμε και χιουμορακι;

Πως θα γινει να παιξουμε κανενα τουρνουα nba live;
dizzy_fingers
Να μας χαρίσεις την dsl σύνδεσή σου και θα παίξουμε tongue.gif.
dizzy_fingers
Προς τους φίλους αρειανούς:

Βγήκε νέο patch για τον Άρη( VERSION 1.20 (REALISTIC VERSION) ), στο οποίο διορθώθηκαν μερικές γραφικές λεπτομέρειες.

Για περισσότερες λεπτομέρειες και screenshots μπείτε εδώ:
http://forums.nbalive.org/viewtopic.php?t=11624
(σημ: κοιτάξτε στα credits biggrin.gif thumbsup.gif )

Κατεβάστε το patch από εδώ:
http://rapidshare.de/files/1703003/Aris_Th..._2005_.exe.html

ΥΓ: Ο Areianos που έφτιαξε το patch είναι ο ίδιος Areianos, το 101ο μέλος που μόλις γράφτηκε. Νομίζω πως του οφείλουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ για την καταπληκτική δουλειά που έκανε. 41.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.