Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑ 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
jhantzop
reserved
Kostasbvb
Όποιος ξέρει από μεταγραφές και γενικά από ροστερ ομάδων ας γράψει!!!!
storm2
A΄ Εφήβων ΕΣΚΑ - Οι σημαντικότερες μετακινήσεις παικτών
https://atticabasket.blogspot.com/2018/09/a.html
Gkos
Αρκετά καλό ,εχει λαθάκια/παραλείψεις !
fairbasket
QUOTE (Gkos @ Sep 7 2018, 16:16 ) *
Αρκετά καλό ,εχει λαθάκια/παραλείψεις !

Θα πω ότι τη σήμερον ΑΕΚ-ΕΝΩΣΗ Ιλίου 83-82 στο γήπεδο με τα πλακάκια. Όσο για το μεταγραφικό παζάρι, θα πω για τα παλικάρια του attica(είναι και φυλακή στο Αμέρικα) ότι δεν έχουν πάρει μυρωδιά τι έχει συμβεί στις μετακινήσεις....ή δεν τους αρέσει να τους ξεφεύγουν μεγάλα ψάρια....και για αυτό δε γράφουν, καθώς δεν είναι στην πραμάτειά τους!!!!!!!Οψόμεθα!!!!!
AS1972
QUOTE (fairbasket @ Sep 8 2018, 19:25 ) *
Θα πω ότι τη σήμερον ΑΕΚ-ΕΝΩΣΗ Ιλίου 83-82 στο γήπεδο με τα πλακάκια. Όσο για το μεταγραφικό παζάρι, θα πω για τα παλικάρια του attica(είναι και φυλακή στο Αμέρικα) ότι δεν έχουν πάρει μυρωδιά τι έχει συμβεί στις μετακινήσεις....ή δεν τους αρέσει να τους ξεφεύγουν μεγάλα ψάρια....και για αυτό δε γράφουν, καθώς δεν είναι στην πραμάτειά τους!!!!!!!Οψόμεθα!!!!!


Μπορείς απλά, αντί να πουλάς πνεύμα σαν κλασσικός Ελληνάρας να μας τις πεις αυτές τις μετακινήσεις να τις μάθουμε κι εμείς οι υπόλοιποι, που τουλάχιστον μάθαμε κάμποσες από το attica...
Φιλικά...
Gkos
Με εξαίρεση τον Μπαλαμωτη,που απορώ και που το ήξερε αφού αδέρφια δεν το ξέρανε(χαχαχαχα) ,ντάξει τα άλλα γνωστά ήταν ,είχε και καποια λαθάκια και καποιες παραλείψεις (εκ των οποίων καποιες αρκετές σοβαρές όπως πχ ο Πετρόπουλος στο Deree που είχε γραφτεί και στα σαιτ και προστέθηκε εκ των υστέρων) ,μα γενικά πολύ τίμια προσπάθεια.
fairbasket
QUOTE (AS1972 @ Sep 9 2018, 08:55 ) *
Μπορείς απλά, αντί να πουλάς πνεύμα σαν κλασσικός Ελληνάρας να μας τις πεις αυτές τις μετακινήσεις να τις μάθουμε κι εμείς οι υπόλοιποι, που τουλάχιστον μάθαμε κάμποσες από το attica...
Φιλικά...

Ξέρω τις μετακινήσεις στην ομάδα του υιού που είναι τουλάχιστον 4. Ο ένας στη θέση του δεν παίζεται στη θέση του εύκολα, ο άλλος τεράστιο ταλέντο!!!! που έχει απασχολήσει 2-3 μάνατζερ πρόσφατα, αλλά οι τελευταίοι εισέπραξαν μεγαλοπρεπές όχι από τον πατέρα. Αλήθεια, από τα 16παιδιά που είχε γνωστή ομάδα στο παιδικό(όπου υπήρχαν εξαιρετικά ταλέντα κανείς δεν είδε τίποτα, και μη μου πείτε ότι δε βρήκαν ομάδα).Αντίθετα, βλέπω διαρκώς ονόματα τα οποία στην πράξη, όσο μεγαλώνουν δεν κάνουν κάτι αντάξιο του ονόματός τους, που τους δημιούργησαν βεβαίως- βεβαίως οι μανατζαραίοι. Το ορθό για το μανατζεροσάιτ ήταν να καλέσουν τις ομάδες και να μάθουν πέντε πράγματα, με το σωστό τρόπο. Σημασία φίλε έχει αυτό που θα δεις στο γήπεδο, και όχι τα ονόματα.Άρα δεν πουλάμε πνεύμα, γιατί δεν είμαι κάτι σε κάποια ομάδα. 'Οσο για το σούπερ ταλέντο που σας "πούλησα" θα πω ένα πράγμα, δεν θα παίξει αρκετά στο πρωτάθλημα, βλέπετε ψηλώνει, ενώ τα άλλα έχουν ψηλώσει από νωρίς,βλ.τα ταλέντα της εθνικής παίδων, που σε δυο χρονάκια τα περισσότερα από τα παιδιά θα έχουν εξαφανιστεί από το μπασκετικό στερέωμα, μιας και έπαιζαν ως τώρα, με τα φυσικά τους προσόντα. Και φυσικά δεν βρέθηκε ποτέ κανείς να τους μάθει πραγματικό μπάσκετ.....Και για να συνεχίσω,να εμπιστεύεστε αυτά που βλέπουν τα ματάκια σας. Πρώτα την ευφυιία του παίκτη, την τεχνική του και μετά πως τον χρησιμοποιεί ο αμαθής προπονητής του(κατά 75% στο σύνολο). Για να κλείσω, ασχοληθείτε με τα παιδιά σας (και ιδιαίτερα στον ψυχολογικό και μορφωτικό τομέα) για να μην καταλήξουν στη Β' ΕΣΚΑ αγράμματα!!!!!!!Εδώ θα σας δώσω πληροφορίες περί αγραμματοσύνης και αμορφωσιάς παικτών, αποφοίτων γνωστών ιδιωτικών εκπαιδευτηρίων. Θα σας δώσω και ένα παραδειγματάκι με την προπερισυνή ΑΕΝΚ, που είχε πολύ καλό έμψυχο απροπόνητο δυναμικό,παρέμεινε στην κατηγορία,αλλά οι παίκτες της είχαν πλέον και ακαδημαϊκές περγαμηνές!!!!
storm2
Πολλα μπραβο στο attica που μαζεψε σε μια σελιδα οσες μετακινησεις μπορει. Αν υπαρχει αλλη λιστα πιο ενημερωμενη, ευχαριστως να την διαβασουμε. Δεν διεκδικει ουτε αποκλειστικοτητες ουτε να ανακαλυψει κατι. Απλη καταγραφη κανει. Εξαλλου στο αρθρο αναφερεται ξεκαθαρα οτι δεν περιλαμβανονται ολες οι μερακινησεις και οτι το αρθρο ειναι ελλιπες. Απο εμας εξαρταται να τους στειλουμε οτι ξερουμε οτι λειπει για να υπαρχει οσο το δυνατο πληρεστερη καλυψη. Εγω ηδη του εστειλα καποια (και καποιοι γνωστοι που μου τα εδωσαν) και ανεβηκαν. Με βαση αυτο τα περι σκοπιμοτητας κλπ δεν ισχυουν. Συμφωνω οτι ειναι μια τιμια προσπαθεια οπως λεει και ο gkos!
Kostasbvb
Έλεος ρε παιδιά με τις αναλύσεις... Στο θέμα μας εγώ βλέπω παναθηναϊκός πρώτο φαβορί μετά περιστέρι και αεκ Τρίτη και αν παίξει ο ρογκαβοπουλος!!!
AS1972
QUOTE (fairbasket @ Sep 9 2018, 15:35 ) *
Ξέρω τις μετακινήσεις στην ομάδα του υιού που είναι τουλάχιστον 4. Ο ένας στη θέση του δεν παίζεται στη θέση του εύκολα, ο άλλος τεράστιο ταλέντο!!!! που έχει απασχολήσει 2-3 μάνατζερ πρόσφατα, αλλά οι τελευταίοι εισέπραξαν μεγαλοπρεπές όχι από τον πατέρα. Αλήθεια, από τα 16παιδιά που είχε γνωστή ομάδα στο παιδικό(όπου υπήρχαν εξαιρετικά ταλέντα κανείς δεν είδε τίποτα, και μη μου πείτε ότι δε βρήκαν ομάδα).Αντίθετα, βλέπω διαρκώς ονόματα τα οποία στην πράξη, όσο μεγαλώνουν δεν κάνουν κάτι αντάξιο του ονόματός τους, που τους δημιούργησαν βεβαίως- βεβαίως οι μανατζαραίοι. Το ορθό για το μανατζεροσάιτ ήταν να καλέσουν τις ομάδες και να μάθουν πέντε πράγματα, με το σωστό τρόπο. Σημασία φίλε έχει αυτό που θα δεις στο γήπεδο, και όχι τα ονόματα.Άρα δεν πουλάμε πνεύμα, γιατί δεν είμαι κάτι σε κάποια ομάδα. 'Οσο για το σούπερ ταλέντο που σας "πούλησα" θα πω ένα πράγμα, δεν θα παίξει αρκετά στο πρωτάθλημα, βλέπετε ψηλώνει, ενώ τα άλλα έχουν ψηλώσει από νωρίς,βλ.τα ταλέντα της εθνικής παίδων, που σε δυο χρονάκια τα περισσότερα από τα παιδιά θα έχουν εξαφανιστεί από το μπασκετικό στερέωμα, μιας και έπαιζαν ως τώρα, με τα φυσικά τους προσόντα. Και φυσικά δεν βρέθηκε ποτέ κανείς να τους μάθει πραγματικό μπάσκετ.....Και για να συνεχίσω,να εμπιστεύεστε αυτά που βλέπουν τα ματάκια σας. Πρώτα την ευφυιία του παίκτη, την τεχνική του και μετά πως τον χρησιμοποιεί ο αμαθής προπονητής του(κατά 75% στο σύνολο). Για να κλείσω, ασχοληθείτε με τα παιδιά σας (και ιδιαίτερα στον ψυχολογικό και μορφωτικό τομέα) για να μην καταλήξουν στη Β' ΕΣΚΑ αγράμματα!!!!!!!Εδώ θα σας δώσω πληροφορίες περί αγραμματοσύνης και αμορφωσιάς παικτών, αποφοίτων γνωστών ιδιωτικών εκπαιδευτηρίων. Θα σας δώσω και ένα παραδειγματάκι με την προπερισυνή ΑΕΝΚ, που είχε πολύ καλό έμψυχο απροπόνητο δυναμικό,παρέμεινε στην κατηγορία,αλλά οι παίκτες της είχαν πλέον και ακαδημαϊκές περγαμηνές!!!!


Παραλήρημα....
Σε παραπέμπω στην απάντηση του storm, ακριβώς από κάτω σου. Ταυτίζομαι απόλυτα.
Gkos
Βαριέμαι να το διαβασω όλο το κατεβάτο
Ρε guys αφήστε όλη την γκρίνια και την μιζέρια έξω από το φόρουμ,πρέπει κάθε μέρα να έχουμε κόντρες;
Ποτίζεται η ψυχή μας με την γκρίνια.
Γράψτε για κανά φιλικό που είδατε,ή που θα γίνει
Ελα πάμε

storm2
Εχουν ανεβει φιλικα στο attica απο Δουκα, ΑΕΚ, Περιστερι κλπ Μεσοβδομαδα στους Εφηβους εγινε και το ΠΑΟ - Πρωτεας Βουλας, δεν ξερω τι παιχτηκε...
fairbasket
QUOTE (AS1972 @ Sep 9 2018, 17:21 ) *
Παραλήρημα....
Σε παραπέμπω στην απάντηση του storm, ακριβώς από κάτω σου. Ταυτίζομαι απόλυτα.

Κατάλαβα , ανήκεις στο 75%, σου επιστρέφω τους χαρακτηρισμούς της κομμουνιστικής εποχής!!!!

QUOTE (Gkos @ Sep 9 2018, 21:42 ) *
Βαριέμαι να το διαβασω όλο το κατεβάτο
Ρε guys αφήστε όλη την γκρίνια και την μιζέρια έξω από το φόρουμ,πρέπει κάθε μέρα να έχουμε κόντρες;
Ποτίζεται η ψυχή μας με την γκρίνια.
Γράψτε για κανά φιλικό που είδατε,ή που θα γίνει
Ελα πάμε

Είχαμε γράψει για φιλικά, ήδη δύο, τα οποία δεν είχε ανεβάσει ο Αττικας. Φυσικά δεν είχα δει σχόλια προφανώς λόγω του παραληρήματος.....ή φυσικά ότι το thread υπάρχει μόνο για σχολιασμούς μεγάλων ομάδων....
AS1972
.

QUOTE (fairbasket @ Sep 10 2018, 00:14 ) *
Κατάλαβα , ανήκεις στο 75%, σου επιστρέφω τους χαρακτηρισμούς της κομμουνιστικής εποχής!!!!


Αχ, όλα τα καταλαβαίνεις εσύ...
ethn
Απο ΕΣΚΑΝΑ μεριά τι ακούτε/ βλέπετε? Για παίδες και εφήβους?
fairbasket
QUOTE (AS1972 @ Sep 10 2018, 01:01 ) *
.



Αχ, όλα τα καταλαβαίνεις εσύ...

Ναι καλέ σύ κούκλες μου....
gspara
Ο fairbasket τιμωρειται με +1 φαουλ για ειρωνικο σχολιο.
Προσεχετε τους χαρακτηρισμους σας,ειναι κριμα να κλειδωνουμε τοπικ πριν καν αρχισουν τα πρωταθληματα.
Συνεχιζουμε με αγωνιστικα θεματα.
AS1972
Και να σκεφτείς αδελφέ ότι ούτε καν ασχολήθηκα μαζί σου. Μόνος σου εκτίθεσαι...
Flinafim
QUOTE (storm2 @ Sep 9 2018, 23:24 ) *
Εχουν ανεβει φιλικα στο attica απο Δουκα, ΑΕΚ, Περιστερι κλπ Μεσοβδομαδα στους Εφηβους εγινε και το ΠΑΟ - Πρωτεας Βουλας, δεν ξερω τι παιχτηκε...

Μαγικο αρθρο για το φιλικο της ΑΕΚ...λεει οτι ο Πραπας ηταν με την ανδρικη ενω τον εχει στις φωτογραφιες...και φυσικα δεν ηταν σε καμια ανδρικη αλλα παιζει κανονικα....Ιονεσκο...👏👏👏👏👏👏


QUOTE (AS1972 @ Sep 10 2018, 21:53 ) *
Και να σκεφτείς αδελφέ ότι ούτε καν ασχολήθηκα μαζί σου. Μόνος σου εκτίθεσαι...

Συγχωρα με προκαταβολικα που θα το πω,αλλά,εσυ ασχοληθηκες μαζι του πρωτος!!!!!!!!!!!εκτεθηκε με το χαρακτηρισμο ,οποιος ειναι,αλλά εσυ τον ειρωνευτηκες,μιλησες υποτιμητικα και τον μειωσες πρωτος.....εκτος αν εχει γινει κατι που δεν φαινεται εδω...
Απο σεβασμο προς την ελληνικη γλωσσα το λεω και προς την οραση μου...συγνωμη και παλι ομως το να βγαινεις και απο πανω μετα την τιμωρια που θα επρεπε να συμπεριλαβει κι εσενα,δεν μου παει καθολου...με σεβασμο και εκτιμηση το λεω...

QUOTE (gspara @ Sep 10 2018, 21:30 ) *
Ο fairbasket τιμωρειται με +1 φαουλ για ειρωνικο σχολιο.
Προσεχετε τους χαρακτηρισμους σας,ειναι κριμα να κλειδωνουμε τοπικ πριν καν αρχισουν τα πρωταθληματα.
Συνεχιζουμε με αγωνιστικα θεματα.

Λυπαμαι αλλα εισαι λαθος...αν τιμωρουσες επρεπε και αυτον που το ξεκινησε...συμπαθειες ομως ε;;;;😎😎😎😎👍👍👍
Gkos
Δεν γνωρίζονται πάντως ,στο εγγυώμαι εγώ.
m-papous
QUOTE (Gkos @ Sep 11 2018, 16:36 ) *
Δεν γνωρίζονται πάντως ,στο εγγυώμαι εγώ.

Αρκετά νομίζω, πάμε γι'αλλα.

Ερώτημα λοιπόν.
Εκτός από το Γιαννακόπουλο που έχει και επίσημα πια 2 ομάδες ποιός άλλος πρόεδρος έχει. Και μάλλον χωρίς να το θέλει. Αλλά πληρώνει κανονικά για 2 ομάδες? Ε ρε γλέντια και φέτος.
BasketZilla
Μην ασχολειστε φετος με ΕΣΚΑ - ΕΣΚΑΝΑ ωρε παλουκαρια.

Μονο Τσουκας φετος biggrin.gif

Με Ηρακλη να εχει κανει καλη ομαδα με Τσουκα-Φιλλιο-Γεωργαλα-Κωστικα-Κατσαουνη-Πετανιδη.

storm2
Φιλικα Εφήβων :

Περιστέρι - Ίκαρος Καλλιθέας 45-40
https://bit.ly/2NzF9EF

BAC - Πρωτέας Βούλας 1-2
fairbasket
QUOTE (BasketZilla @ Sep 11 2018, 20:32 ) *
Μην ασχολειστε φετος με ΕΣΚΑ - ΕΣΚΑΝΑ ωρε παλουκαρια.

Μονο Τσουκας φετος biggrin.gif

Με Ηρακλη να εχει κανει καλη ομαδα με Τσουκα-Φιλλιο-Γεωργαλα-Κωστικα-Κατσαουνη-Πετανιδη.

Δηλαδή είσαι Τσουκικός smiley.gif Μαζί σου φίλε, να δούμε αν θα γίνεις και Κατσαουνικός!! Αλήθεια, υπάρχει άνθρωπος που τα "σπρώχνει" στις ακαδημίες του Γηραιού; ή απλά έδεσε το γλυκό από μόνο του, βλέπε σχέσεις παικτών.
Για να συμπληρώσω , θα ειπώ ότι ο Τσούκας δίνει την ενδεδειγμένη προσωπικότητα και νοοτροπία στην ομάδα που παίζει. Εύχομαι το παιδί να πάρει και λίγους πόντους ακόμα για να μην τον θυμόμαστε ως παίκτη ακαδημιών. Flinafim ευχαριστώ για την ορθολογική τοποθέτηση σου, νομίζω ότι υπάρχουν και "άτυχες" στιγμές στο φόρουμ.Αναρρωτιέμαι αν θα ασχοληθεί κάποιος με το Γηραιό από δω μέσα, ή θα συνεχιστεί η αναμάσηση "ονομάτων" χωρίς τεχνική - πραγματική- ανάλυση.
Kostasbvb
1 βδομάδα έμεινε να αρχίσει το πρωτάθλημα οποίος ξέρει από ροστερ ομάδων ας γράψει!!!
storm2
QUOTE (Kostasbvb @ Sep 19 2018, 11:19 ) *
1 βδομάδα έμεινε να αρχίσει το πρωτάθλημα οποίος ξέρει από ροστερ ομάδων ας γράψει!!!

Έχει γίνει προσπάθεια καταγραφής από το atticabasket, δες εκεί.
storm2
Φιλικο Εφηβων

Πρωτεας Βουλας - Περιστερι: 47-63
Gkos
Ξεκινάνε σήμερα οι κατηγορίες παιδικοεφηβικών της ΕΣΚΑ και της ΕΣΚΑΝΑ(κάποια της Γ κατηγορίας έχουν αρχίσει από το ΣΚ) !

Αυτό που εύχομαι εγώ είναι να μην έχουμε καθόλου τραυματισμούς,και όλα τα παιδιά,να το διασκεδάσουν.
Γιατι το μπασκετάκι αυτό είναι:ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ.
Κάποιοι θα χάσουν,κάποιοι θα νικήσουν έτσι είναι η ζωή.
Και φυσικά δεν αφήνουμε σε 2η μοίρα τα μαθήματα μας .Πάντα προηγούνται.
Γιατί από το μπάσκετ λεφτά θα βγάλουν ελάχιστοι,μην το ξεχνάτε αυτό επειδή βλέπετε κάτι άρθρα του κ@λου για συμβολαιάρες και λοιπές χαζομάρες.
Στα του φόρουμ ,εύχομαι ηρεμία και ψυχραιμία και να αφήσουμε τα παιδιά να το χαρούν χωρίς γκρίνιες.
Τι άλλά ;
Α και να το πάρει η καλύτερη ομάδα.
Εύχομαι.
Δηλαδή η Περιστεράρα.
Βασικά ας το πάρει και ας μην είναι η καλύτερη.
Δεν πειράζει.
Αυτά.

G.
fairbasket
QUOTE (Gkos @ Sep 25 2018, 03:05 ) *
Ξεκινάνε σήμερα οι κατηγορίες παιδικοεφηβικών της ΕΣΚΑ και της ΕΣΚΑΝΑ(κάποια της Γ κατηγορίας έχουν αρχίσει από το ΣΚ) !

Αυτό που εύχομαι εγώ είναι να μην έχουμε καθόλου τραυματισμούς,και όλα τα παιδιά,να το διασκεδάσουν.
Γιατι το μπασκετάκι αυτό είναι:ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ.
Κάποιοι θα χάσουν,κάποιοι θα νικήσουν έτσι είναι η ζωή.
Και φυσικά δεν αφήνουμε σε 2η μοίρα τα μαθήματα μας .Πάντα προηγούνται.
Γιατί από το μπάσκετ λεφτά θα βγάλουν ελάχιστοι,μην το ξεχνάτε αυτό επειδή βλέπετε κάτι άρθρα του κ@λου για συμβολαιάρες και λοιπές χαζομάρες.
Στα του φόρουμ ,εύχομαι ηρεμία και ψυχραιμία και να αφήσουμε τα παιδιά να το χαρούν χωρίς γκρίνιες.
Τι άλλά ;
Α και να το πάρει η καλύτερη ομάδα.
Εύχομαι.
Δηλαδή η Περιστεράρα.
Βασικά ας το πάρει και ας μην είναι η καλύτερη.
Δεν πειράζει.
Αυτά.

G.

Αναμεταδόσεις δε βλέπω Πίστευα ότι φέτος το φόρουμ θα είχε και 5-6 λινκς....
storm2
Αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής Α Εφήβων
BAC - AEK 53-63
Ντερή - Τριπλή 55-57
Παπάγου - Πανερυθραικός 65-60
ΕΦΑΟΖ - Δούκας 49-57
Περιστέρι - Αμύντας 72-37
Απόλλων - ΠΑΟ 1-2 ?

Επόμενη αγωνιστική
Αμύντας - BAC
ΑΕΚ - Ντερή
Τριπλή - Απόλλων
Πανερυθραικός - Περιστέρι
Δούκας - Παπάγου
ΠΑΟ - ΕΦΑΟΖ
storm2
Στην πρεμιέρα της αγωνιστικής η γηπεδούχος BAC δεν κατάφερε να πάρει την νίκη (όπως κάποιοι θα περίμεναν) απέναντι στην ΑΕΚ που ήταν μπροστά στο σκορ από την αρχή. Στο Περιστέρι το highlight του αγώνα ήταν τα 3 συνεχόμενα καρφώματα. Η διαφορά δυναμικότητας και το ρόστερ των 2 ομάδων δεν ήταν ισοδύναμο όπως δείχνει και το αποτέλεσμα. Στο Ντηρί οι γηπεδούχοι έκαναν κοιλιά στην 3η περίοδο - πήρε το ροζ φύλλο η Τριπλή με διαφορά δύο πόντων. Στην εξέδρα υπήρχαν εντάσεις. Ο Δούκας ήταν σταθερά μπροστά σε όλη την διάρκεια του αγώνα με τον ΕΦΑΟΖ. Αναμενόμενο το αποτέλεσμα και στον Απόλλωνα όπου ο φιλοξενούμενος ΠΑΟ κέρδισε με διαφορά 20 πόντων περίπου. Στον αγώνα των νεοφώτιστων τη κατηγορίας, ο Πανερυθραικός πήγε να πάρει κεφάλι στην αρχή αλλά οι Στρατηγοί είχαν διαφορετική άποψη και πήραν τον αγώνα με 65-60.
m-papous
QUOTE (storm2 @ Sep 26 2018, 00:53 ) *
Στην πρεμιέρα της αγωνιστικής η γηπεδούχος BAC δεν κατάφερε να πάρει την νίκη (όπως κάποιοι θα περίμεναν) απέναντι στην ΑΕΚ που ήταν μπροστά στο σκορ από την αρχή. Στο Περιστέρι το highlight του αγώνα ήταν τα 3 συνεχόμενα καρφώματα. Η διαφορά δυναμικότητας και το ρόστερ των 2 ομάδων δεν ήταν ισοδύναμο όπως δείχνει και το αποτέλεσμα. Στο Ντηρί οι γηπεδούχοι έκαναν κοιλιά στην 3η περίοδο - πήρε το ροζ φύλλο η Τριπλή. Στην εξέδρα υπήρχαν εντάσεις. Ο Δούκας ήταν σταθερά μπροστά σε όλη την διάρκεια του αγώνα με τον ΕΦΑΟΖ. Ο Πανερυθραικός πήγε να πάρει κεφάλι στην αρχή αλλά οι Στρατηγοί είχαν διαφορετική άποψη και πήραν τον αγώνα με 65-60. Αναμενόμενο το αποτέλεσμα και στον Απόλλωνα όπου ο ΠΑΟ κέρδισε με διαφορά 20 πόντων περίπου.

Για το BAC -ΑΕΚ δεν ξέρω ποιοι περίμενα BAC πάντως ο Παταβούκας άλλο έδειξε να έχει στο μυαλό του και έτσι πήγαινε το ματς. Τώρα αν από υπεροψία η ΑΕΚ του έδωσε δικαιώματα, φυσικό ήταν να μην τα αφήσει.
Gkos
https://youtu.be/0r8qcpNGzNg
Flinafim
QUOTE (Gkos @ Sep 26 2018, 19:21 ) *

καλος....αν και καρφωνει με το ζορι 2.05 σχεδον....
fairbasket
QUOTE (Flinafim @ Sep 27 2018, 10:03 ) *
καλος....αν και καρφωνει με το ζορι 2.05 σχεδον....

Δεν είδα σχόλια για το κάρφωμα του Σωτηρίου στο φιλικό με τον Ικάρο(με το αριστερό με αντίπαλο μπροστά)...........
Gkos
Έχοντας δει και τα δυο πρώτα ματς της ΑΕΚ,έχει πλάκα που ο Χατζης πάει ηλικιακά τις 5άδες.
Πρώτη 5άδα 2001,2η 5άδα 2002 😂

Ημίχρονα , 34-21 σε Άγιο Θωμά και...23-19 στο ΔΑΙΣ btw

QUOTE (fairbasket @ Sep 28 2018, 23:08 ) *
Δεν είδα σχόλια για το κάρφωμα του Σωτηρίου στο φιλικό με τον Ικάρο(με το αριστερό με αντίπαλο μπροστά)...........



Ε,δώσε μας λινκ να το δούμε να σου πούμε.

Εν τω μεταξύ την ώρα που σου απαντούσα ,Ζαρκαδουλας και Τσουργιάννης βγάλανε αλει ουπ κάρφωμα αν κατάλαβα από τις αντιδράσεις!
storm2
Αναμενόμενα τα αποτελέσματα... Στην Νέα Ερυθραία οι γηπεδούχοι (που αγωνίστηκαν χωρίς τον βασικό τους) έμειναν κοντά στο σκορ μέχρι το πρώτο ημίχρονο με 38-43. Στο δεύτερο μέρος το Περιστέρι ανέβασε στροφές, άρχισαν τα "καρφώματα" και τα τρίποντα οπότε η διαφορά αυξήθηκε. Και στον αγώνα Δούκα-Παπάγου οι έταιροι νεοφώτιστοι ήταν κοντά στο σκορ 23-19.

Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής Α Εφήβων
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 61-96
ΑΜΥΝΤΑΣ - BAC 43-59
ΑΕΚ - ΝΤΕΡΗ 65-46
ΤΡΙΠΛΗ - ΑΠΟΛΛΩΝ 67-52
ΔΟΥΚΑΣ - ΠΑΠΑΓΟΥ 57-39
ΠΑΟ - ΕΦΑΟΖ 73-49 (με επιφύλαξη)

Επόμενη αγωνιστική
BAC - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ΠΑΠΑΓΟΣ - ΠΑΟ
ΕΦΑΟΖ - ΤΡΙΠΛΗ
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΕΚ
ΝΤΕΡΗ - ΑΜΥΝΤΑΣ
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ - ΔΟΥΚΑΣ
Flinafim
QUOTE (Gkos @ Oct 2 2018, 22:58 ) *
Έχοντας δει και τα δυο πρώτα ματς της ΑΕΚ,έχει πλάκα που ο Χατζης πάει ηλικιακά τις 5άδες.
Πρώτη 5άδα 2001,2η 5άδα 2002 😂

Ημίχρονα , 34-21 σε Άγιο Θωμά και...23-19 στο ΔΑΙΣ bt




Ε,δώσε μας λινκ να το δούμε να σου πούμε.

Εν τω μεταξύ την ώρα που σου απαντούσα ,Ζαρκαδουλας και Τσουργιάννης βγάλανε αλει ουπ κάρφωμα αν κατάλαβα από τις αντιδράσεις!

Μόνος του κάρφωσε σε φολοου κάρφωμα ο Τσουργιαννης...μετά από άστοχο σουτ..καμία συνεργασία...
Το ηλικιακά δεν ξέρω αν θα του βγει σε καλό πάντως...αγκύλωση μου φαίνεται...οι 2 2002 είχανε σχεδόν 40 πόντους μαζί και οι δύο 2001 οι γκαρντ εννοώ,4.......χαώδες μου φαίνεται για να παίζουν λιγότερο οι 2002...
Μάλλον ξέρει καλύτερα ο κοουτς...
fairbasket
QUOTE (Flinafim @ Oct 4 2018, 22:19 ) *
Μόνος του κάρφωσε σε φολοου κάρφωμα ο Τσουργιαννης...μετά από άστοχο σουτ..καμία συνεργασία...
Το ηλικιακά δεν ξέρω αν θα του βγει σε καλό πάντως...αγκύλωση μου φαίνεται...οι 2 2002 είχανε σχεδόν 40 πόντους μαζί και οι δύο 2001 οι γκαρντ εννοώ,4.......χαώδες μου φαίνεται για να παίζουν λιγότερο οι 2002...
Μάλλον ξέρει καλύτερα ο κοουτς...

Δεν είναι μόνο φαινόμενο της ΑΕΚ......
fairbasket
QUOTE (Gkos @ Oct 2 2018, 22:58 ) *
Έχοντας δει και τα δυο πρώτα ματς της ΑΕΚ,έχει πλάκα που ο Χατζης πάει ηλικιακά τις 5άδες.
Πρώτη 5άδα 2001,2η 5άδα 2002 😂

Ημίχρονα , 34-21 σε Άγιο Θωμά και...23-19 στο ΔΑΙΣ btw




Ε,δώσε μας λινκ να το δούμε να σου πούμε.

Εν τω μεταξύ την ώρα που σου απαντούσα ,Ζαρκαδουλας και Τσουργιάννης βγάλανε αλει ουπ κάρφωμα αν κατάλαβα από τις αντιδράσεις!

Ένα link μας έδωσες με Άγιο Θωμά, και την ώρα του καρφώματος είχες γυρίσει την κάμερα αλλού!!!!Όσο για το δικό μου link, δεν είχαμε στα φιλικά του καλοκαιριού, έλειπε ο τηλεσκηνοθέτης διακοπές. Άσε που στον Ίκαρο δεν αερίζεται καλά το γήπεδο το καλοκαίρι και διαμαρτύρεται ο καμεραμάν!!! icon_wave.gif
Gkos
Χαχαχαχα,σαφής.
Αλλά να μας ζητάς να σχολιάσουμε κάτι που δεν έχουμε δει ,είναι λίγο παράταιρο,θα συμφωνείς θαρρώ.
Καλό ΣΚ.
fairbasket
QUOTE (Gkos @ Oct 5 2018, 23:33 ) *
Χαχαχαχα,σαφής.
Αλλά να μας ζητάς να σχολιάσουμε κάτι που δεν έχουμε δει ,είναι λίγο παράταιρο,θα συμφωνείς θαρρώ.
Καλό ΣΚ.

Έχεις δίκιο σε όλα , αλλά θα πω το εξής : πιο καλή περιγραφή δε θα μπορούσατε να πάρετε.....Χιχι
Gkos
Εύκολο πέρασμα και για το εφηβικό του Περιστερίου σε μια επεισοδιακη αναμέτρηση που είχε ως αποτέλεσμα την αποβολή του Παταβούκα πριν την λήξη του ημιχρόνου !!!
m-papous
QUOTE (Gkos @ Oct 9 2018, 23:35 ) *
Εύκολο πέρασμα και για το εφηβικό του Περιστερίου σε μια επεισοδιακη αναμέτρηση που είχε ως αποτέλεσμα την αποβολή του Παταβούκα πριν την λήξη του ημιχρόνου !!!

Κάποιος φούρνος θα γκρεμίστηκε.
tiramolas111
QUOTE (Gkos @ Oct 9 2018, 23:35 ) *
Εύκολο πέρασμα και για το εφηβικό του Περιστερίου σε μια επεισοδιακη αναμέτρηση που είχε ως αποτέλεσμα την αποβολή του Παταβούκα πριν την λήξη του ημιχρόνου !!!


τα ιδια εκανε και με το παιδικο και μαλιστα με αποτεέσμα να κανει κακο στην ιδια του την ομαδα
και πανω που πηγε να κανει μια επιστροφη στο σκορ εφαγε τεχνικη ποινη και εκοψε τα ποδια των αθλητων του....
πολλα νευρα.......
fairbasket
QUOTE (tiramolas111 @ Oct 10 2018, 07:17 ) *
τα ιδια εκανε και με το παιδικο και μαλιστα με αποτεέσμα να κανει κακο στην ιδια του την ομαδα
και πανω που πηγε να κανει μια επιστροφη στο σκορ εφαγε τεχνικη ποινη και εκοψε τα ποδια των αθλητων του....
πολλα νευρα.......

Αγαπητοί συμφορουμίτες δυστυχώς πρέπει να αναφέρουμε το θάνατο ενός πολύ μεγάλου στα μάτια των παιδιών, προπονητή, του Μάϊκ Ευαγγελίτση. Παρόλο που η σχέση μου με τον Προμηθέα Χαλανδρίου είναι ανύπαρκτη, ο θαυμασμός μου για τη μεγάλη ψυχή που εγκατέλειψε πρόωρα τα εκατοντάδες παιδιά του, είναι τεράστιος. Η λέξη επαγγελματίας ή προπονητής δεν ταιριάζουν σε ένα πραγματικό παιδαγωγό και πρότυπο. Πιστεύω ότι ο Θεός είδε το πόσο καλοπροαίρετος ήταν και τον πήρε κοντά του. Σκέφτομαι τα παιδιά που άφησε κυριολεκτικά ορφανά και θλίβομαι. Θεωρώ ότι ένα μεγάλο κεφάλαιο για αυτό που λέμε ακαδημίες μπάσκετ έκλεισε πολύ πρόωρα και άδικα για τα παιδιά που δε θα γνωρίσουν αυτόν τον άνθρωπο. Εύχομαι Μάϊκ να έχεις καλό παράδεισο, και να κοιτάς από κει που είσαι όλα εκείνα τα παιδάκια που χτυπούν την πορτοκαλί μπάλα.
dontshoottheref
Από τις αρκετές φορές που είχα επαφή μαζί του, κατάλαβα οτι ειναι ένας ευγενέστατος άνθρωπος με πραγματική αγάπη για τα παιδιά και το άθλημα. Θυμάμαι περιστατικό με νεαρό παίχτη (παμπαιδικού) που δυσανασχέτησε έντονα σε αλλαγή του και ο Μάικ τον είχε βάλει κάτω και του φώναζε μεν, αλλά με τόσο ωραίο τρόπο που καταλάβαινες οτι τον είχε σαν γιο του. Και στη συμπεριφορά του πάντα είχε ένα πολύ ζεστό τρόπο ακόμα και αν διαμαρτυρόταν. Πραγματικά άδικο και στενάχωρο.
tiramolas111
QUOTE (fairbasket @ Oct 10 2018, 18:44 ) *
Αγαπητοί συμφορουμίτες δυστυχώς πρέπει να αναφέρουμε το θάνατο ενός πολύ μεγάλου στα μάτια των παιδιών, προπονητή, του Μάϊκ Ευαγγελίτση. Παρόλο που η σχέση μου με τον Προμηθέα Χαλανδρίου είναι ανύπαρκτη, ο θαυμασμός μου για τη μεγάλη ψυχή που εγκατέλειψε πρόωρα τα εκατοντάδες παιδιά του, είναι τεράστιος. Η λέξη επαγγελματίας ή προπονητής δεν ταιριάζουν σε ένα πραγματικό παιδαγωγό και πρότυπο. Πιστεύω ότι ο Θεός είδε το πόσο καλοπροαίρετος ήταν και τον πήρε κοντά του. Σκέφτομαι τα παιδιά που άφησε κυριολεκτικά ορφανά και θλίβομαι. Θεωρώ ότι ένα μεγάλο κεφάλαιο για αυτό που λέμε ακαδημίες μπάσκετ έκλεισε πολύ πρόωρα και άδικα για τα παιδιά που δε θα γνωρίσουν αυτόν τον άνθρωπο. Εύχομαι Μάϊκ να έχεις καλό παράδεισο, και να κοιτάς από κει που είσαι όλα εκείνα τα παιδάκια που χτυπούν την πορτοκαλί μπάλα.


θερμα συλλυπητηρια,δεν τον ηξερα,αλλα μου ελεγαν φιλοι που τον ηξεραν ποσο αγαπουσε και ποσο δουλευε με τους αθλητες του.......ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΧΑΘΗΚΕ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ......
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.