Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΝΕΑΝΙΔΕΣ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
jhantzop
ΝΕΑΝΙΔΕΣ 2016-17
ΕΣΚΑ/ΕΣΚΑΝΑ/κλπ
ggrilik
""""πρωτάθλημα"""" νεανίδων ΕΚΑΣΘ.. το ""πρωτάθλημα"" σε πολλά εισαγωγικά.
Και κει που πίστευα πως έχει πιάσει πάτο, το μπάσκετ γυναικών στην Θεσσαλονίκη ακόμα πιο ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΜΕΝΟ.

Αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής
Ερμής Λαγκαδά - Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 20-0 (άνευ αγώνα)
ΑΕ Πυλαίας - Ηρακλής 0-20 (άνευ αγώνα)
Αχιλλέας Τριανδρίας - ΑΡΗΣ 18-73 +55
ΠΑΟΚ - Αστέρας Ιπποδρομίου 83-29 +54
Παναθλητικός - Πρωτέας Ελ. Κορδελιού 20-0 (άνευ αγώνα)
ΕΟ Σταυρούπολης - Απόλλων Καλαμαριάς 27-48 (μόνο +21.. ας το πούμε .. φυσιολογικό..)

Η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου και Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού αποσύρθηκαν από το πρωτάθλημα.
Το ίδιο ίσως κάνει και η ΑΕ Πυλαίας.


w00t.gif ohmy.gif huh.gif Σοβαρά?? Το λένε πρωτάθλημα αυτό το πράγμα?
Και περιμένουν shot.gif "οι αρμόδιοι" να αναπτυχθούν οι παίκτριες με τέτοια παιχνίδια??
Αυτό δεν είναι πρωτάθλημα, αυτό είναι χάσιμο χρόνου.

βασικά υπάρχουν 6 ομάδες, και βλέπουμε, γιατί κάτι μου λέει πως μόνο δύο είναι δυνατες.
1) ΑΡΗΣ
2) ΠΑΟΚ
3) ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜ. -- θα δούμε
4) ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ -- θα δούμε
5) ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ -- θα δούμε
6) ΗΡΑΚΛΗΣ -- θα δούμε
7) ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ -- υπερβολικά αδύναμη
8) ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ -- υπερβολικά αδύναμη
9) ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ -- υπερβολικά αδύναμη
10) ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ -- αποχώρησε
11) ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ -- υπερβολικά αδύναμη
12) ΠΡΩΤΕΑΣ ΕΛ. ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ -- αποχώρησε

Γιατί δεν μειώνουν τις ομάδες σε 10 ή καλύτερα 8 και να παίξουν οι 4 πρώτοι σειρές postseason (Playoffs και Playout) πχ στις 3 νίκες? Ή κάτι τέτοιο?
Καλύτερα να παίζει ΑΡΗΣ ΠΑΟΚ ξανά και ξανά παρά να παίζουν με ομάδες που τρώνε 70 πόντους διαφορά κύριοι.
Θάβετε τις ίδιες τις παίκτριές σας έτσι... Και των ισχυρών ομάδων και των ανίσχυρων..

nikos64
Ας πω και αλλες 2 κουβεντουλες και για τις νεανιδες της εσκα μιας και εχω παρακαολουθησει σχετικα απο κοντα την πορεια των κοριτσιων απο του 97 εως 02 γεννημενες.
Παναθηναικος και εδω που θα προσπαθησει να το ξαναπαρει με κυριο αντιπαλο τον Αρη πετρουπολης. Εχει ενισχυθει το Σπορτιγκ και μαλλον θα ειναι τετραδα μαζι με την Αγια Παρασκευη . Οι υπολοιπες ομαδες πανω κατω ιδιας δυναμικοτητας ισως Ευνικος και Μελισσια να παρουσιαστουν πιο αδυναμες λογω μετεγραφων που εγιναν (παικτριες που εφυγαν ).
Βεβαια εδω η εσκα ζωγραφισε για δευτερη χρονια 11 ομαδες γιατι κουτσο το πρωταθλημα ? δεν προλαβαινε να αντικαταστησει την Πευκη? αν οχι θα τιμωρηθει η Πευκη με -2 βαθμους ?
Επισης μιας και γαβρος που ειμαι (μην μου ανοιξει κανεις κουβεντα για εκει δεν θελω) λατρευω το κοκκινο ετσι μου αρεσουν στις προκηρυξεις τα κοκκινα γραμματα βεβαια μου δημιουργουνται καποιες αποριες αλλα δεν πειραζει ...ποιος δηλαδη ελεγχει και ποτε και πως και..... και ....
Καλο κουραγιο για τα κοριτσια που μπορουν και καταφερνουν και μπασκετ μαζι με το σχολειο ... θελει πολυ κοπο και μπραβο τους.
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Oct 4 2016, 12:56 ) *
Ας πω και αλλες 2 κουβεντουλες και για τις νεανιδες της εσκα μιας και εχω παρακαολουθησει σχετικα απο κοντα την πορεια των κοριτσιων απο του 97 εως 02 γεννημενες.
Παναθηναικος και εδω που θα προσπαθησει να το ξαναπαρει με κυριο αντιπαλο τον Αρη πετρουπολης. Εχει ενισχυθει το Σπορτιγκ και μαλλον θα ειναι τετραδα μαζι με την Αγια Παρασκευη . Οι υπολοιπες ομαδες πανω κατω ιδιας δυναμικοτητας ισως Ευνικος και Μελισσια να παρουσιαστουν πιο αδυναμες λογω μετεγραφων που εγιναν (παικτριες που εφυγαν ).
Βεβαια εδω η εσκα ζωγραφισε για δευτερη χρονια 11 ομαδες γιατι κουτσο το πρωταθλημα ? δεν προλαβαινε να αντικαταστησει την Πευκη? αν οχι θα τιμωρηθει η Πευκη με -2 βαθμους ?
Επισης μιας και γαβρος που ειμαι (μην μου ανοιξει κανεις κουβεντα για εκει δεν θελω) λατρευω το κοκκινο ετσι μου αρεσουν στις προκηρυξεις τα κοκκινα γραμματα βεβαια μου δημιουργουνται καποιες αποριες αλλα δεν πειραζει ...ποιος δηλαδη ελεγχει και ποτε και πως και..... και ....
Καλο κουραγιο για τα κοριτσια που μπορουν και καταφερνουν και μπασκετ μαζι με το σχολειο ... θελει πολυ κοπο και μπραβο τους.


Χμμμ.. Αν παρακολουθείς και ΔΕΝ είσαι γονέας θα μπρούσαμε προς το τέλος να ανακυρήξουμε πρόσπεκτς, μπας και βοηθήσουμε τους προπονητές των εθνικών, γιατί κατι μου λέει πως δεν πολυβλέπουν αγώνες κορασίδων/νεανίδων..
ggrilik

Νεανίδες Α' ΕΣΚΑ

Ξεχαστήκαμε και χάσαμε την 1η αγωνιστική Α' ΕΣΚΑ Νεανίδων στις 27 Σεπτεμβρίου smile.gif

Είχαμε λοιπόν:

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 66-32
Δεκάλεπτα: 15-7,30-14,45-24,66-32
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης- Αρχιμανδρίτης): Εζέτζα 10, Στούπα 16, Τσέτα 4, Φρίμα 4, Σαπαλίδου 4, Πράπα 7, Κυρίου 4, Γκαγκανάτσου 8, Τσιρογιάννη, Κασδαγλή 9 (1), Καράντζαλου, Κακούρη

ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΣΠΟΡΤΙΓΚ 32-55
Δεκάλεπτα: 4-6, 11-27, 23-43, 32-55
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουτρουμπής): Κάββουρα 2, Κατσάβαρου Ε 4, Κουτσούκου, Κατσιγιάννη , Αλεξού, Καραχάλιου 6, Κατσάβαρου Ι, Νικίδη, Δρακοπούλου 5 (1), Ντακόστα-Τσιμπούλη 2, Νικολέτου 10, Ξουρίδα 3
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Δήμου): Κατσαμπίρη Ν 5 (1), Ζυκάι, Παρασκευοπούλου, Σιδέρη 18 (3), Λέρη 17, Κριμιτζά 3, Δανδουλάκη 10, Μακρή, Κουγιανού, Γιαννακούλια 2, Κατσαμπίρη Σ.

ΑΕΝΚ – ΓΣΑΠ (Αγία Παρασκευή 37-50
Δεκάλεπτα : 3-16, 12-29, 26-42, 37-50
ΑΕΝΚ (Χρυσικάκης, Κατρά): Ανεζύρη 4, Μουστάκα 2, Σακελλαρίου, Κουλίζου 4, Παπακωνσταντίνου 6, Σελούλη 6, Καστρινάκη, Καζαντζίογλου 8, Παναγιωτοπούλου, Τριανταφύλλου 7.
ΓΣΑΠ (Αργυρίου): Μαμαλίγκα 2, Σφήκα 2, Λαϊου, Αμίτση 4, Περβανά, Χριστοδούλου, Κανιαδάκη 19 (4), Χριστοπούλου, Λαχανά, Κούκη 16, Γρύλλια 7, Ζανίκα.

ΕΥΝΙΚΟΣ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 29-56
Δεκάλεπτα: 11-14, 17-26, 24-35, 29-56
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ (Βελτσίστας): Κρεμμύδα 6, Δρακοπούλου, Πολυχρόνου, Γεροκώστα 9(1), Λαμπίρη 1, Χαλαβατζή 7, Μέτσο Α., Μέτσο Ι., Παππά 1, Μαυρίκη 1, Αγγελοπούλου 4, Πασχοπούλου.
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ (Χρυσοβιτσιάνος, Καλογερόπουλος): Γιαχνή 2, Τσέντζου 2, Δορδοκίδη 2, Τσιλιμπάρη 10, Δαμουλάκη 20, Μονογυιού 12, Μάνου 2, Κολλιαδήμα 2, Πεντίκη 4(1).

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘ. - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 48-69

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ ρεπό

----

Στην 2η αγωνιστική Α' ΕΣΚΑ Νεανίδων, χθές είχαμε:

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 29-36
Δεκάλεπτα: 4-7, 14-18, 23-28, 29-36
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Παπαδέλος-Χατζηιωαννίδης): Βλαχοπούλου 4, Καζδαγλή, Χειλάκη 5, Κυριακάκη Β. 5, Κυριακάκη Λ., Ανδρικοπούλου 2, Θεοχάρη 11(1), Γκουτσούλα 2, Μπούγου.
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Χρυσικάκης-Κατρά): Σελούλη 6, Κουλίζου, Καστρινάκη, Παπακωνσταντίνου 6, Καζαντζίογλου 8(1), Τριανταφύλλου 2, Ανεζύρη 8(2), Παναγιωτοπούλου 1, Μουστάκα, Σακελλαρίου 5

ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 36-49
Δεκάλεπτα: 6-17,16-27,24-37,36-49
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης-Αρχιμανδρίτης): Εζέτζα 6, Στούπα 4, Φρίμα, Σαπαλίδου 11, Πράπα 15 (1), Κυρίου, Μουρίκη, Γκαγκανάτσου 10 (2), Τσιρογιάννη 1, Καράντζαλου 2, Κακούρη
ΓΣΑΠ: δεν έχουμε

Θεωρητικά ντέρμπι. Αλλά ο Παναθηναϊκός -ενισχυμένος και με την Σαπαλίδου η οποία βλέπω πήγε καλά, πήρε μια διαφορά 11 πόντων στο 1ο τετράλεπτο και την κράτησε. Δυστυχώς πόντους για τις παίκτριες του ΓΣΑΠ δεν έχουμε.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ 72-36
Δεκάλεπτα: 17-6, 36-20, 52-33, 72-36
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κάββουρας): Βολιώτη, Στεφανίδου 12, Γούλα Φ 4, Μαρίνη 2, Γούλα Π 2, Ευαγγελάτου Α 10 (1), Τζίμη 2, Καραμπάτσου 19 (2), Ευαγγελάτου Α 15 (2), Λιγερή 4, Φάσουρα 2, Κομματά
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουτρουμπής): Κάββουρα 2, Κατσάβαρου Ε 3 (1), Κουτσούκου 4, Κατσιγιάννη 4, Αλεξού 2, Καραχάλιου 7, Κατσάβαρου Ι, Νικίδη 2, Δρακοπούλου 3 (1), Ντακόστα 2, Νικολέτου 7 (1)

ΑΜΥΝΤΑΣ – ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 48-50
Δεκάλεπτα: 14-15, 26-24, 35-32, 48-50
ΑΜΥΝΤΑΣ (Πομώνης): Καραδήμου, Κάκκαβα, Παπαθανασίου 6, Καράντζαλου, Πατσιώτη 12, Τομάνι 5, Χονδρουδάκη 8, Κοβάλσκα 12, Πάλι 2, Μπράβου, Λάμπρου 3
ΜΕΛΑΣ: δεν έχουμε

ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΕΥΝΙΚΟΣ 52-17
Εύκολη νίκη, καθώς περσινές κορασίδες του Εύνικου έφυγαν και πήγαν σε άλλες ομάδες, και μια απο τις καλύτερες του Εύνικου, η Γεωργία Σιδέρη πήγε Σπόρτιγκ. Σίγουρα θα είχε περίεργα συναισθήματα.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ρεπό


Παρατηρήσεις ως τώρα: Παναθηναϊκός, Άρης Πετρούπολης και Σπόρτιγκ πήραν κεφάλι. ΓΑΣΠ, Κηφισιά και Αθηναϊκός (αυτός με ένα αγώνα λιγότερο) ακολουθούν. Κρόνος Γέρακα και Εύνικος εμφανίζονται αποδυναμωμένοι θα έλεγα. Πάντως ο ανταγωνισμός δεν φαίνεται να είναι κακός - αντίθετα απ'οτι περίμενα. Καμία σχέση με ΕΚΑΣΘ Θεσσαλονίκης που απ ότι έμαθα αποσύρθηκε και η ΑΕ Πυλαίας. Καλό αυτό. .. για την ΕΣΚΑ.. κακό για την ΕΚΑΣΘ..

Επίσης κατα την γνώμη μου -αντιθέτως με τα λεγόμενα άλλων φίλων- υπάρχει αρκετό ταλέντο. Είναι δουλειά των προπονητών και αισίως του ανταγωνισμού μέσω γερών αγώνων να αναπτυχθεί.
ggrilik

Νεανίδες ΕΚΑΣΘ. 2η αγωνιστική

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜ. - ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 25-44
ΠΡΩΤΕΑΣ ΕΛ. - ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ-ΠΑΟΚ 0-20 (α.α.)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ. - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ 61-42
ΑΡΗΣ - ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 20-0 (α.α.)
ΗΡΑΚΛΗΣ - ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 102-26 blink.gif
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ - ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 0-20 (α.α.)

Τραγική κατάσταση. sad-smiley-009.gif ΑΡΗΣ, ΠΑΟΚ, ΗΡΑΚΛΗΣ καλύτερα να κάθονται στο γήπεδό τους να προπονούνται αντί να χάνουν τον χρόνο τους. Το ίδιο και για τις άλλες ομάδες. Με σκόρ σαν το 102-26 και αυτά που είδαμε την προηγούμενη βδομάδα δεν αναπτύσσονται οι παίκτριες όσο θα'πρεπε, κόσμος δεν πάει στους αγώνες, το γυναικείο μπάσκετ της Θεσσαλονίκης πιάνει πάτο. Αν είσαι τυχερός θα βγούν μερικές Τσινέκε και απο κει και πέρα το χάος.

Έτσι εξηγείται που οι τρείς κοπέλες απο την Θεσσαλονίκη (μόνο τρείς απο ολόκληρη Θεσσαλονίκη) που πήρε ο "δεν σ'αλλάζω" στο ευρωπαϊκό u16 έπαιξαν βασικά απο τον πάγκο. Οι παίκτριες δεν είχαν παραστάσεις. Υποπτεύομαι τις πήρε βασικά για να τηρήσει μια ποσόστωση για την Θεσσαλονίκη. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΊ.

Ψάχνοντας λίγο, βρήκα και αυτό εδώ: northbasket.gr/αποχωρεί-από-το-γυναικείο-μπάσκετ-ο-νε/

«Πήρα αυτή την δύσκολη απόφαση -πραγματικά για μένα- να μην ασχοληθώ ξανά πια με το γυναικείο μπάσκετ του Βορρά, λόγω του ότι κάθε χρόνο πέφτει το επίπεδό του .... Δυστυχώς και το λέω με μεγάλη πικρία στο Νότο το γυναικείο μπάσκετ είναι 50 χρόνια μπροστά. Την Τετάρτη 03/06 είναι η τελευταία μου ενασχόληση λόγω του τελικού του κυπέλλου γυναικών της ΕΚΑΣΘ»

Η υπόθεση που μπορώ να κάνω είναι πως ΗΡΑΚΛΗΣ και κυρίως ΑΡΗΣ και ΠΑΟΚ σαρώνουν ό,τι καλό κυκλοφορεί με αποτέλεσμα να αποδυναμώνουν τόσο πολύ τα πρωταθλήματά τους που τελικά πυροβολούν τα ίδια τους τα πόδια. Πολύ κρίμα.

ΥΓ. στον αγώνα του Ηρακλή ο ΕΡΜΗΣ παρουσιάστηκε με ... 6 παίκτριες...
ggrilik
QUOTE (ggrilik @ Oct 4 2016, 21:08 ) *

Νεανίδες Α' ΕΣΚΑ

ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 36-49
Δεκάλεπτα: 6-17,16-27,24-37,36-49
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης-Αρχιμανδρίτης): Εζέτζα 6, Στούπα 4, Φρίμα, Σαπαλίδου 11, Πράπα 15 (1), Κυρίου, Μουρίκη, Γκαγκανάτσου 10 (2), Τσιρογιάννη 1, Καράντζαλου 2, Κακούρη
ΓΣΑΠ: δεν έχουμε

τελικά έχουμε smile.gif

ΓΣΑΠ(Αργυρίου, Χριστοδούλου): Μαμαλίγκα, Σφήκα 2, Χριστοδούλου, Αμίτση, Κανιαδάκη 14(3), Κούκη 16, Γρύλλια 4, Ζανίκα.

Σε κακή μέρα η Αμίτση. Απο άποψη σκοραρίσματος και μόνο.

((αν κάποιος αντμίνος έχει χρόνο και μπορεί να τα ενσωματώσει στο αρχικό ποστάρισμα, γιατί πια edit εγω δεν μπορώ να κάνω.))
di pa
Καλησπέρα!

Στις νεάνιδες πιστεύω ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ θα πρωταγωνιστήσει και φέτος. Ο βασικός κορμός της ομάδας είναι για τρίτη σεζόν μαζί και έχει από τις καλύτερες παίκτριες σε αυτή την ηλικία. Έχω μια ένσταση ως προς τις παραβάσεις που του χαρίζονται εντός ρακέτας, αλλά έτσι κι αλλιώς θεωρώ ότι είναι πολύ δυνατός.

Ο ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ έχει μια εξίσου καλή ομάδα, αλλά αν βρεθούν μαζί σε τελικό αμφιβάλλω αν θα αντέξει, αφού τα ίδια σχεδόν ρόστερ των δύο ομάδων αναμετρήθηκαν μεταξύ τους πρόπερσι στις κορασίδες και ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ βγήκε νικητής.

Η ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ αμφιβάλλω αν θα είναι τετράδα, αν κάνει εμφανίσεις σαν κι αυτή στον αγώνα με τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Έχει καλό υλικό, αλλά δεν έχει τις αλλαγές των άλλων δύο ομάδων.

ΤΟ ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ πάει κι αυτό για τετράδα.

Ο ΓΕΡΑΚΑΣ φάνηκε και στις νεάνιδες να είναι αποδυναμωμένος όπως και στις κορασίδες.

Στον ΕΥΝΙΚΟ η αποχώρηση παικτριών μάλλον δημιούργησε σοβαρά προβλήματα.
nikos64
μιας και βλεπω κοσμο να δωσω παρων ...
αυτο που μου αρεσει στον αθλητισμο ειναι η δυνατοτητα της ρελανς..... τα σερβιρισματα των κρυων πιατων......

ΕΣΚΑΝΑ (απο το σαιτ της φαρος 'δαφνη δεν αναφερει συνθεσεις) Α ΝΕΑΝΙΔΩΝ


ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. –ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ /ΙΚΑΡΟΣ 41-52
Δεκάλεπτα : 05-11, 12-18, 26-30, 41-52
Διαιτητής : Λαζόγκα
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜ. (Παναγόπουλος): Δημοπούλου , Τσιμπίδη 2, Κονταρή 1 , Φάρου 3, Πετρή 3(1) , Λαμπράκη Δ. 10, Φλώκα 5(1) , Κόκκαλη 3(1) , Τοτώνη 8, Λαμπράκη Μ. 2, Αντωνοπούλου 4
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ /ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παναγιωτόπουλος) : μόκα 2, Μπιτζίλου , Μούτσα 2, Τσαφαρά 22(2) , Σταυροπούλου 3 , Βασιλακοπούλου , Χαραλαμπίδου , Παναγιωτοπούλου 13, Σκορδά , Ευσταθίου 2, Πολίτη 8(1)


ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 28-67
Δεκάλεπτα : 08-18 , 12-28 , 21-46 , 28-67
Διαιτητής : Καλαντζής
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ( Παπαναστασίου ) : Ροδιτάκη , Ρεπούση 4 , Ορφανού 8 , Ραπτοπούλου 3 (1), Καραπάτα , Καραπατάκη , Ρούτση 9 , Προέδρου 4 , Τάραμα .
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ( Παπαζαφειρόπουλος , Τσίκληρας ) : Σιαπέρα 2 , Θανοπούλου 8 , Μαχλά 8 , Στυλιανουδάκη 6 , Αναγνωστοπούλου , Αντωνιάδου , Κριτσιδήμα 6 , Γιαννακούλια 4 , Τσαβολάκη 12 , Τσίκα 9 (1), Κομποχόλη 4 , Μποντούρογλου 8 .

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΑΟΝΑ 88-38
Δεκάλεπτα : 31-13, 46-17, 65-30 , 88-38
Διαιτητής: Τζίμης Φραγκιαδάκης
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τσεμπέρης , Κονδύλης): Αναστασοπούλου Μ. 9, Ράτζα 14(1) , Χατζηβασιλείου 15, Μυλωνάκη 14(2) , Κορρέ 7(1), Μπουντούρη 15(1) ,Παυλινέρη 4, Τσιχλάκη 2Καλογερία 4, Συγγρού 2, Κοντοθανάση 2
ΑΟΝΑ (Χρυσοβελίδης): Παπακωνσταντίνου Ανδ. 14, Κιπ 13, Αντωνιουδάκη 4, Θεοαφανίδη 3, Ιωάννου 2, Τσίνα 2 Ντούπη , Κουκουλιτάκη , Σιούτη

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 58-30
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Oct 6 2016, 11:03 ) *
μιας και βλεπω κοσμο να δωσω παρων ...

έτσι smile.gif

ΕΣΚΑΝΑ

Να πούμε πως η ΕΣΚΑΝΑ έχει χωρίσει τις νεανίδες σε δύο ομίλους, τα παραπάνω αποτελέσματα ήταν του αποτελέσματα του Α' ομίλου ΕΣΚΑΝΑ (του ισχυρού) με εννιά ομάδες. Η ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ είχε ρεπό.

Για τον πρώτο όμιλο λοιπόν, ο Πρωτέας μου μοιάζει πολύ ισχυρός. Πολλές παίκτριες είναι απο πέρσι μαζί, εξωφρενικά ψηλά γκάρντ και αν όπως δείχνει δέσει και η Ελισάβετ Μπουντούρη (2002) που πήραν απο το Φάληρο θα έχει τρομερό σύνολο.

Οι συμπαθέστατες Εσπερίδες του ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ έχουν πολλές παγκορασίδες, οπότε εφόσον οι μικρές μπορέσουν να ανταποκριθούν και μέχρι να ξεψαρώσουν θα πέσει πολύ βάρος στην Τσαφαρά. Δεν υπάρχει περίπτωση να κοντράρει τον Πρωτέα, αλλά ελπίζω να δούμε ωραίο μπασκετάκι.

Ο Φάρος επίσης είναι ισχυρός και έχει και δύο παίκτριες κορασίδες που θεωρώ πολύ καλά πρόσπεκτ (Χατζηλεοντή και Καρακασίδου). Δεν βλέπω όμως πως μπορεί να κοντράρει τον Πρωτέα.
Υπόψη, η ίδια ομάδα του Πρωτέα, οι νεανίδες δλδ, παίζουν και στο ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΣΚΑΝΑ γυναικών.

Για τον Β' όμιλο ΕΣΚΑΝΑ που αποτελείται απο δέκα ομάδες είχαμε:
Φοίνικας Πειραιά - Τερψιθέα Γλυφάδας 48-62
Ικαρος Νέας Σμύρνης - Προφήτης Ηλίας 17-51
ΓΑΣ Μάνδρας Ιωνικός Νικαίας 19-39
ΑΣ Ηλεκτρούπολης - Ατρόμητος Πειραιά 34-50
Ολυμπιακός - ΑΟΣ Φαλήρου 38-36

Και μια και ο λόγος για ΕΣΚΑΝΑ, που είναι ο Πανελευσινιακός ρε παιδιά?
nikos64
QUOTE (ggrilik @ Oct 6 2016, 17:46 ) *
έτσι smile.gif

ΕΣΚΑΝΑ

Να πούμε πως η ΕΣΚΑΝΑ έχει χωρίσει τις νεανίδες σε δύο ομίλους, τα παραπάνω αποτελέσματα ήταν του αποτελέσματα του Α' ομίλου ΕΣΚΑΝΑ (του ισχυρού) με εννιά ομάδες. Η ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ είχε ρεπό.

Για τον πρώτο όμιλο λοιπόν, ο Πρωτέας μου μοιάζει πολύ ισχυρός. Πολλές παίκτριες είναι απο πέρσι μαζί, εξωφρενικά ψηλά γκάρντ και αν όπως δείχνει δέσει και η Ελισάβετ Μπουντούρη (2002) που πήραν απο το Φάληρο θα έχει τρομερό σύνολο.

Οι συμπαθέστατες Εσπερίδες του ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ έχουν πολλές παγκορασίδες, οπότε εφόσον οι μικρές μπορέσουν να ανταποκριθούν και μέχρι να ξεψαρώσουν θα πέσει πολύ βάρος στην Τσαφαρά. Δεν υπάρχει περίπτωση να κοντράρει τον Πρωτέα, αλλά ελπίζω να δούμε ωραίο μπασκετάκι.

Ο Φάρος επίσης είναι ισχυρός και έχει και δύο παίκτριες κορασίδες που θεωρώ πολύ καλά πρόσπεκτ (Χατζηλεοντή και Καρακασίδου). Δεν βλέπω όμως πως μπορεί να κοντράρει τον Πρωτέα.
Υπόψη, η ίδια ομάδα του Πρωτέα, οι νεανίδες δλδ, παίζουν και στο ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΣΚΑΝΑ γυναικών.

Για τον Β' όμιλο ΕΣΚΑΝΑ που αποτελείται απο δέκα ομάδες είχαμε:
Φοίνικας Πειραιά - Τερψιθέα Γλυφάδας 48-62
Ικαρος Νέας Σμύρνης - Προφήτης Ηλίας 17-51
ΓΑΣ Μάνδρας Ιωνικός Νικαίας 19-39
ΑΣ Ηλεκτρούπολης - Ατρόμητος Πειραιά 34-50
Ολυμπιακός - ΑΟΣ Φαλήρου 38-36

Και μια και ο λόγος για ΕΣΚΑΝΑ, που είναι ο Πανελευσινιακός ρε παιδιά?

με εκπλησσεις ευχαριστα .... respect
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Oct 6 2016, 11:03 ) *
μιας και βλεπω κοσμο να δωσω παρων ...
αυτο που μου αρεσει στον αθλητισμο ειναι η δυνατοτητα της ρελανς..... τα σερβιρισματα των κρυων πιατων......

ΕΣΚΑΝΑ (απο το σαιτ της φαρος 'δαφνη δεν αναφερει συνθεσεις) Α ΝΕΑΝΙΔΩΝ
.... ....
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 58-30


Φάρος - Δάφνη Αγ.Δημ. 58-30
Διαιτητές:Λαζαρίδης
Δεκάλεπτα:15-14, 24-16, 34-18, 58-30.

Φάρος Κερ.(Λειβάδης-Ρίμπας): Καραφυλλάκη 4, Καρακασίδου 10(1), Ποζιάδη 4, Παπαδοπούλου Μ. 6(1), Χατζηλεοντή 7, Κοκκαλάρα, Κοντραφούρη 19, Κασσιού 2, Ακρίβου 4, Τζιλιάνου 2, Μυσιρλή, Μπεράτη.

Δάφνη Αγ.Δημ.(Καλυβιανάκης-Λειβαδάρας): Κρεμμύδα 8, Αργυρίου , Δόνα 9, Νάκου 1, Λεβεντούδη, Παπαγεωργίου, Αναστασίου, Λειβαδάρα, Ευαγγελίτση, Παγώνη, Ζουρτσάνου 12, Διναμάρκα.
ggrilik
Νεανίδες Α' ΕΣΚΑ

Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 76 - 63
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 23 - 60
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΜΥΝΤΑΣ 46 - 38
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 46 - 34
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 33 - 40
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ρεπό

---

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 76-63
Δεκάλεπτα: 17-16, 42-29, 60-50, 76-63
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ (Χρυσοβιτσιάνος, Καλογερόπουλος): Γιαχνή, Τσέντζου 8, Δορδοκίδη 17(2), Τσιλιμπάρη 14, Δαμουλάκη 11(1), Μονογυιού 21, Πεντίκη 5.
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Δήμου): Κατσαμπίρη Ν. 7, Ζύκλι 3, Σιδέρη 16(2), Λερή 16(1), Κριμιτζά 5, Δανδουλάκη 12(2), Γιαννακούλια 4.

Ψηλό σκορ στο ντέρμπι του κλειστού Εργάνης! Μπράβο και στις δύο ομάδες. Μακάρι να είχα δει τον αγώνα να σας σχολίαζα smile.gif Δεν, οπότε μένω στα μπράβο και για το σκόρ αλλά και για τον επιθετικό πλουραλισμό και των δύο ομάδων. Αν αυτές οι δύο ομάδες συνεχίσουν έτσι και δυναμώσουν και την άμυνά τους ο Παναθηναϊκός θα έχει δύσκολο έργο.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 46-34
Τα δεκάλεπτα: 12-5,28-19,39-34,46-34
Παναθηναϊκός(Καντζιλιέρης- Αρχιμανδρίτης): Εζέτζα 10, Στούπα 11, Τσέτα 5,(1), Φρίμα 2, Σαπαλίδου 4, Γκαγκανάτσου 9 (1), Τσιρογιάννη, Μουρίκη, Καράλη, Κασδαγλή 3, Καράντζαλου 2, Κακούρη.

Ποτέ δεν θα καταλάβω γιατί ο Παναθηναϊκός δίνει στα στατιστικά ΜΟΝΟ τις δικές του παίκτριες. Τι κακή νοοτροπία είναι αυτή?? icon_blahblah.gif
Τέλος πάντων, ας μην γκρινιάζουμε... Χωρίς Πράπα νίκησε σχετικά εύκολα τον μάλλον αποδυναμωμένο φέτος Κρόνο.
jhantzop
QUOTE(ggrilik @ Oct 11 2016, 10:06 ) *
Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής
...
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΜΥΝΤΑΣ 46 - 38
...


ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΑΜΥΝΤΑΣ 46-38 (ημ. 24-22)
Δεκάλεπτα: 18-5, 6-17, 8-9,14-7
Μελίσσια (Κουτρουμπής) : Κάββουρα 5 (1), Νικίδη, Κουτσούκου, Κατσιγιάννη 2, Κατσάβαρου Ι, Ξουρίδα 12, Δρακοπούλου 8 (2), Καραχάλιου 17, Ντακόστα - Τσιμπούλη, Κατσάβαρου Ε 2, Νικολέτου, Αλεξού
Αμύντας (Πομόνης) : Καραδήμου 2, Μπάκα, Κακκαβά 5 (1), Παπαθανασίου 7 (1), Λάμπρου 3, Πατσιώτη 6, Τομάνι, Χονδρουδάκη 9 (1), Κοβάλσκα 6, Πάλι, Μπράβου

www.melissiabc.gr

QUOTE(ggrilik @ Oct 11 2016, 10:06 ) *
Ποτέ δεν θα καταλάβω γιατί ο Παναθηναϊκός δίνει στα στατιστικά ΜΟΝΟ τις δικές του παίκτριες. Τι κακή νοοτροπία είναι αυτή?? icon_blahblah.gif

Σωστή παρατήρηση... έχω την ίδια απορία χρόνια... το κάνουν και άλλες ομάδες... βαριούνται;

nikos64
QUOTE(jhantzop @ Oct 11 2016, 11:25 ) *
Σωστή παρατήρηση... έχω την ίδια απορία χρόνια... το κάνουν και άλλες ομάδες... βαριούνται;

εγω παλι εχω την απορια γιατι δεν το κανει η Εσκα .... η Εσκανα δηλαδη πως το κανει?

να παρατηρησω μια μικρη πικρια φαινεται να βγαινει εκ μερους σου τις τελευταιες 2-3 μερες..
jhantzop
QUOTE(nikos64 @ Oct 11 2016, 13:59 ) *
εγω παλι εχω την απορια γιατι δεν το κανει η Εσκα .... η Εσκανα δηλαδη πως το κανει?

να παρατηρησω μια μικρη πικρια φαινεται να βγαινει εκ μερους σου τις τελευταιες 2-3 μερες..


Τι να κάνει η ΕΣΚΑ δηλαδή; να βγάζει από τα ΦΑ; τα ΦΑ φτάνουν σε αυτήν τις επόμενες μέρες του αγώνα. Η ΕΣΚΑΝΑ φαντάζομαι ενημερώνεται από τις ομάδες (κάποιος τις παίρνει τηλέφωνο και τα ζητάει), όπως κάνει και η ΕΣΚΑ π.χ. για τους αγώνες της Α' Ανδρών & Γυναικών. Αν αυτό πρέπει να γίνεται και για την Α' Κατηγορία των υποδομών, να το συζητήσουμε. Από τη στιγμή όμως που μία ομάδα μπαίνει στη διαδικασία να βγάλει τους πόντους από το ΦΑ, ε ας το κάνει και για την αντίπαλο ομάδα, είναι 2 λεπτά δουλειά...

Όσον αφορά πικρία (?) εκ μέρους μου, που την βλέπεις αυτήν;;; επειδή αναφέρω τα παραπάνω; χρόνια τα λέω!
ggrilik
QUOTE (jhantzop @ Oct 11 2016, 14:53 ) *
Τι να κάνει η ΕΣΚΑ δηλαδή; να βγάζει από τα ΦΑ; τα ΦΑ φτάνουν σε αυτήν τις επόμενες μέρες του αγώνα. Η ΕΣΚΑΝΑ φαντάζομαι ενημερώνεται από τις ομάδες (κάποιος τις παίρνει τηλέφωνο και τα ζητάει), όπως κάνει και η ΕΣΚΑ π.χ. για τους αγώνες της Α' Ανδρών & Γυναικών. Αν αυτό πρέπει να γίνεται και για την Α' Κατηγορία των υποδομών, να το συζητήσουμε. Από τη στιγμή όμως που μία ομάδα μπαίνει στη διαδικασία να βγάλει τους πόντους από το ΦΑ, ε ας το κάνει και για την αντίπαλο ομάδα, είναι 2 λεπτά δουλειά...

Όσον αφορά πικρία (?) εκ μέρους μου, που την βλέπεις αυτήν;;; επειδή αναφέρω τα παραπάνω; χρόνια τα λέω!

Η ΕΣΚΑ δεν μπορεί να κάνει κάτι παρά να παροτρύνει. Μην βάζουμε κι άλλους όρους στα πρωταθλήματα..

Πάντως Θα έλεγα για μίνι και παγκορασίδες δεν χρειάζονται φύλλα αγώνα και δεν πρέπει κι όλας.
Για κορασίδες το συζητάμε. Κατα την γνώμη μου δεν είναι τόσο σημαντικό. Για νεανίδες πρέπει, και θα μπορούσαν να το κάνουν εύκολα αν βάζανε την τεχνολογία λίγο στη ζωή τους. Αν έχεις ηλεκτρονική λίστα με τους αθλητές είναι ούτε λεπτό να προσθέσεις τους πόντους και τα τρίποντα και να τα στείλεις στην ΕΣΚΑ. Βασικά ούτε να τα στείλεις δεν είναι απαραίτητο, απλά να συμπληρώσεις τους πόντους Online. Για πόντους μιλάμε, όχι για τα υπόλοιπα στατιστικά. Σιγά το πράγμα.

Πάντως το να συμπληρώνεις ή να δημοσιοποιείς ΜΟΝΟ τους δικούς σου παίκτες δείχνει ή ΜΙΖΕΡΗ βαρεμάρα ή ΠΛΗΡΗ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ για το άθλημα και απαξίωση για τις υπόλοιπες ομάδες και τον κόπο τους, σε βαθμό ξιπασμού.
ggrilik
QUOTE (ggrilik @ Oct 11 2016, 15:34 ) *
δείχνει ή ΜΙΖΕΡΗ βαρεμάρα ή ΠΛΗΡΗ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ για το άθλημα και απαξίωση για τις υπόλοιπες ομάδες και τον κόπο τους, σε βαθμό ξιπασμού.

Ίσως είναι λίγο .. υπερβολικά όσα λέω, αλλά πρέπει σιγά σιγά να οργανωθούμε tongue.gif
di pa
QUOTE (ggrilik @ Oct 11 2016, 15:59 ) *
Ίσως είναι λίγο .. υπερβολικά όσα λέω, αλλά πρέπει σιγά σιγά να οργανωθούμε tongue.gif


Με μπερδέψατε λίγο σήμερα! Για ποιό λόγο είπαμε είναι τόσο σημαντικό να βλέπουμε τους πόντους από τα φύλλα αγώνος;;

Ο τρόπος που δίνονται τα αποτελέσματα από ομάδες και κατ επέκταση από την ΕΣΚΑ είναι η αιτία του κακού μπάσκετ που βλέπουμε! 68.gif

Όχι απλά δε δίνουν καμία εικόνα για ένα παιχνίδι που δεν έχουμε παρακολουθήσει, αλλά οδηγούν τις περισσότερες φορές και σε λάθος συμπεράσματα για κάποιον παίχτη. π.χ. βλέπουμε ότι ένας παίχτης έχει 20 πόντους / στις πόσες προσπάθειες;; με πόσο χρόνο συμμετοχής;; έδωσε ποτέ τη μπάλα στους συμπαίχτες του;;έπαιξε άμυνα;; πόσους πόντους έβαλε ο προσωπικός του αντίπαλος;; κ.λ.π.
Στον αντίποδα αυτού υπάρχουν ομαδικοί παίκτες που σκοτώνονται μέσα στο γήπεδο, ο προσωπικός τους αντίπαλος φεύγει μηδενικός , κάνουν όλη τη δουλειά και δε γίνεται ποτέ λόγος γι αυτούς!

Αν δεν υπάρχει στατιστική που να καταγράφονται όλα αυτά, οι πόντοι δε λένε απολύτως τίποτα!!!!!!!!!!!!!

Αν δείτε πόσο διαφορετική είναι η εικόνα των παιχτών μέσα από τη στατιστική θα εκπλαγείτε!





ggrilik
QUOTE (di pa @ Oct 11 2016, 17:40 ) *
Αν δεν υπάρχει στατιστική που να καταγράφονται όλα αυτά, οι πόντοι δε λένε απολύτως τίποτα!!!!!!!!!!!!!

Αν δείτε πόσο διαφορετική είναι η εικόνα των παιχτών μέσα από τη στατιστική θα εκπλαγείτε!

Βασικά έχεις απόλυτο δίκιο.
Αλλά με κάτι πρέπει ν'ασχοληθούμε κι εμείς smile.gif

Κορασίδες, παίδες κλπ, και μικρότερες ηλικίες, ναι, μπορεί να κάνει και ζημιά η αναγραφή. Όχι μόνο των πόντων, αλλά και των πιο λεπτομερών στατιστικών. Έχουν δικαίωμα - να μην πω υποχρέωση - στα λάθη σε αυτές τις ηλικίες.
Οι νεανίδες και ίσως οι έφηβοι λογικά είναι αρκετά έμπειροι ωστε να ξέρουν οτι οι πόντοι δεν λένε τίποτα.

Η αλήθεια είναι πάντως οτι τα θέλουμε (εγώ προσωπικά) σαν κράχτη για να μπεί κόσμος στο φόρουμ ή απλά για ν΄ασχολούμαι smile.gif

Πάντως με προβλημάτισες τώρα.
nikos64
QUOTE (jhantzop @ Oct 11 2016, 14:53 ) *
Τι να κάνει η ΕΣΚΑ δηλαδή; να βγάζει από τα ΦΑ; τα ΦΑ φτάνουν σε αυτήν τις επόμενες μέρες του αγώνα. Η ΕΣΚΑΝΑ φαντάζομαι ενημερώνεται από τις ομάδες (κάποιος τις παίρνει τηλέφωνο και τα ζητάει), όπως κάνει και η ΕΣΚΑ π.χ. για τους αγώνες της Α' Ανδρών & Γυναικών. Αν αυτό πρέπει να γίνεται και για την Α' Κατηγορία των υποδομών, να το συζητήσουμε. Από τη στιγμή όμως που μία ομάδα μπαίνει στη διαδικασία να βγάλει τους πόντους από το ΦΑ, ε ας το κάνει και για την αντίπαλο ομάδα, είναι 2 λεπτά δουλειά...

Όσον αφορά πικρία (?) εκ μέρους μου, που την βλέπεις αυτήν;;; επειδή αναφέρω τα παραπάνω; χρόνια τα λέω!

για πικρια αναφερομουν στο ποστ σου στις κορασιδες για τον αγωνα αθηναικος - μελισσια.

αν θα πρεπει να αναφερονται ονοματα και παικτριες με ποντους ?ναι οπως γινεται σε ολες τις αγωνιστικες κατηγοριες....
δηλαδη στους αγωνες των εθνικων κορασιδων/νεανιδων γιατι να αναφερνται και να μην αναφερονται στο οικειο τους πρωταθλημα?
φυσικα και ο μονος ασφαλης τροπος για να βγαλεις συμπερασματα ειναι να δεις παιχνιδι και να ξερεις και κατι απο μπασκετ....
και di pa διαφωνω το τι ποντους βαζεις κατι λεει ....αν οχι πολλα και αυτο με την προσωπικη αμυνα ..... συγγνωμη αλλα και μενα αυτο δεν μου λεει τιποτα γιατι εχω δει οβερ πλει μεχρι τον παγκο ,χωρις ενδιαφερον για το που ειναι η μπαλλα και χωρις καμμια συνεισφορα στις βοηθειες...

και στο κατω κατω ολοι οι σουπερσταρ του αθληματος για τους ποντους που βαλανε γινανε σουπερσταρ

Υ.Γ. θα θυμασαι τοτε που ειχα διαμαρτυρηθει για το οτι Εσκα στο σαιτ της ειχε γραψει μονο ποντους παναθηναικου στο τελικο κορασιδων με πετρουπολη σκεψου ποσο πολυ δημοσιουπαλληλιστικα φερονται ....
ema
QUOTE (di pa @ Oct 11 2016, 17:40 ) *
Με μπερδέψατε λίγο σήμερα! Για ποιό λόγο είπαμε είναι τόσο σημαντικό να βλέπουμε τους πόντους από τα φύλλα αγώνος;;

Ο τρόπος που δίνονται τα αποτελέσματα από ομάδες και κατ επέκταση από την ΕΣΚΑ είναι η αιτία του κακού μπάσκετ που βλέπουμε! 68.gif

Όχι απλά δε δίνουν καμία εικόνα για ένα παιχνίδι που δεν έχουμε παρακολουθήσει, αλλά οδηγούν τις περισσότερες φορές και σε λάθος συμπεράσματα για κάποιον παίχτη. π.χ. βλέπουμε ότι ένας παίχτης έχει 20 πόντους / στις πόσες προσπάθειες;; με πόσο χρόνο συμμετοχής;; έδωσε ποτέ τη μπάλα στους συμπαίχτες του;;έπαιξε άμυνα;; πόσους πόντους έβαλε ο προσωπικός του αντίπαλος;; κ.λ.π.
Στον αντίποδα αυτού υπάρχουν ομαδικοί παίκτες που σκοτώνονται μέσα στο γήπεδο, ο προσωπικός τους αντίπαλος φεύγει μηδενικός , κάνουν όλη τη δουλειά και δε γίνεται ποτέ λόγος γι αυτούς!

Αν δεν υπάρχει στατιστική που να καταγράφονται όλα αυτά, οι πόντοι δε λένε απολύτως τίποτα!!!!!!!!!!!!!

Αν δείτε πόσο διαφορετική είναι η εικόνα των παιχτών μέσα από τη στατιστική θα εκπλαγείτε!



Πες τα χρυσόστομε!!!


jhantzop
QUOTE(nikos64 @ Oct 11 2016, 19:50 ) *
για πικρια αναφερομουν στο ποστ σου στις κορασιδες για τον αγωνα αθηναικος - μελισσια.
...


διαφωνείς με την τοποθετησή μου;

που σε καμία περίπτωση δεν δείχνει πικρία (για ποιο λόγο;;;), αλλά αγανάκτηση με τη νοοτροπία κάποιων (π.χ. γονέων, κλπ)
di pa

αν θα πρεπει να αναφερονται ονοματα και παικτριες με ποντους ?ναι οπως γινεται σε ολες τις αγωνιστικες κατηγοριες....
δηλαδη στους αγωνες των εθνικων κορασιδων/νεανιδων γιατι να αναφερνται και να μην αναφερονται στο οικειο τους πρωταθλημα?
φυσικα και ο μονος ασφαλης τροπος για να βγαλεις συμπερασματα ειναι να δεις παιχνιδι και να ξερεις και κατι απο μπασκετ....
και di pa διαφωνω το τι ποντους βαζεις κατι λεει ....αν οχι πολλα και αυτο με την προσωπικη αμυνα ..... συγγνωμη αλλα και μενα αυτο δεν μου λεει τιποτα γιατι εχω δει οβερ πλει μεχρι τον παγκο ,χωρις ενδιαφερον για το που ειναι η μπαλλα και χωρις καμμια συνεισφορα στις βοηθειες...



Θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι στους αγώνες των εθνικών κορασίδων /νεανίδων υπάρχει πίνακας στατιστικής. Λέει π.χ. 10/30 δίποντα, 0/10 τρίποντα, 5 ασίστ κ.λ.π. Δεν αναφέρονται ξερά οι πόντοι.

Δεν είπα ποτέ ότι δεν είναι σημαντικοί οι πόντοι των παιχτών! Αλίμονο! Πώς άλλωστε θα κέρδιζε μια ομάδα το παιχνίδι χωρίς σκοράρισμα;; Ήθελα απλά να τονίσω ότι ο παίκτης πρέπει να έχει μια συνολική προσφορά μέσα στο γήπεδο, σε επίθεση, άμυνα και ομαδικότητα και ότι αυτό είναι κάτι που δε φαίνεται στα φύλλα αγώνος, κάτι που πιστεύω ήταν πολύ σαφές.

Προσωπική μου πάντα άποψη είναι ότι πολυτιμότερος παίχτης δεν είναι πάντα ο πρώτος σκόρερ!


ggrilik
νεανίδες ΕΚΑΣΘ

Εν τω μεταξύ κι ενώ εμείς τσακωνόμαστε για το αν έχει νόημα να δίνουμε φύλλα αγώνα. κάπου στον βορρά συνέβησαν τα εξής:

Ερμής Λαγκαδά - ΑΡΗΣ 9-89
Παναθλητικός - ΕΟ Σταυρούπολης 42-23
ΠΑΟΚ - ΑΠΟΛΛΩΝ Καλαμαριάς : αναβλήθηκε
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου - Ηρακλής 0-20 (άνευ αγώνα)
ΑΕ Πυλαίας - Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης 0-20 (άνευ αγώνα)
Αχιλλέας Τριανδρίας - Πρωτέας Ελ. Κορδελιού 20-0 (άνευ αγώνα)

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 18/10) με προγνωστικά:

Παναθλητικός - Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 20-0
ΕΟ Σταυρούπολης - ΠΑΟΚ 13-101
ΑΠΟΛΛΩΝ Καλαμαριάς - Αχιλλέας Τριανδρίας 20-0
Πρωτέας Ελ. Κορδελιού - ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ : Δεν έγινε
Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης - Ερμής Λαγκαδά 60-30
ΑΡΗΣ - Ηρακλής 70-38

Ευκολάκι.

Όσοι με διαβάζετε θα ξέρετε πως Πυλαία, Πρωτέας και Aναγέννηση τα βρόντηξαν, όπως τα βρόντηξαν και πολλές άλλες ομάδες νεανίδων στην χώρα μετά την έμπνευση της ΕΟΚ να "εναρμονίσει" τα πρωταθλήματα με την λογική της fiba (δλδ να είναι u16, u18, u20). Λογικό για τ'αγόρια, αλλά δες λες πως μπορείς να βρείς πολλές αθλήτριες του 1999 και 2000 για να φτιάξεις ομάδα νεανίδων. Α, ξέχασα, επιτρέπονται και μέχρι τέσσερις κορασίδες. Aυτό είναι εκτός γραμμής fiba. Ο πάνσοφος νομοθέτης και ρυθμιστής των πάντων σκέφτηκε οτι έτσι θα φράξει την τάση κάποιων ομάδων να πλημμυρίσουν τις ομάδες νεανίδων με κοράσια.

Όσον αφορά τις αθλήτριες, μετά τις πανελλήνιες και στα 18 τους ή θα βρούν γυναικεία ομάδα που να μην τις έχει να γυαλίζουν τον πάγκο ή ...

♫ ♪ Αμερική, Αμερική
καλά μου λέγαν μερικοί ♬
πως είσαι χώρα,
χώρα μαγική ..
♪ ♫ 56.gif

Αυτά απο τους πάνσοφους γέροντες της Αθηναϊκής ΕΟΚ.

Επιστολή Προς Θεσσαλονικείς Α΄. Όσον αφορά την ΕΚΑΣΘ.. Παλικάρια, εσείς εκεί πάνω. Δεν λυπόσαστε τα ταλέντα σας? Πως θ'αναπτυχθούν με τέτοιους αγώνες ρε σείς ?? Και να πω οτι δεν βγάζετε ταλέντα.. Βγάζετε.. Aλλά τα καίτε μόνοι σας.

Καταργήστε αυτό το """πρωτάθλημα""", φτιάξτε 2 ομίλους, έναν με Αρη, ΠΑΟΚ, Ηρακλή και Παναθλητικό έναν με Σταυρούπολη, Αστέρα, Ερμή και Καλαμαριά και βάλτε τους να παίζουν δύο + δύο φορές μεταξύ τους. Κι ας διασταυρώνονται οι δύο όμιλοι (πχ οι δύο πρώτοι "αδύναμοι" με τους δύο τελευταίους "ισχυρούς" ) στο τέλος σε Play off σε μονό αγώνα. Πχ με ένα παιχνίδι στην έδρα του αδύναμου. Όταν δείτε πως χάσμα έχει μειωθεί το ξαναλλάζετε το σύστημα.

Ή κάντε κάτι άλλο, κάντε κάτι όμως. Έτσι βάζετε φρένο στις νεανίδες σας. Κρίμα δεν είναι?
nikos64
QUOTE (jhantzop @ Oct 11 2016, 20:23 ) *
διαφωνείς με την τοποθετησή μου;

που σε καμία περίπτωση δεν δείχνει πικρία (για ποιο λόγο;;;), αλλά αγανάκτηση με τη νοοτροπία κάποιων (π.χ. γονέων, κλπ)

Προσωπικα δεν με ενοχλει αν η παροτρυνση ειναι μεσα σε κοσμια πλαισια .... αλλα πραγματα με ενοχλουν και για αυτο δεν ξαναπαταω το ποδι μου εκει ....
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...st&p=656768
ααα να ρωτησω ζηταν ακομα 1 ευρω για να μπεις μεσα ?

di pa
το μονο στατιστικο που θεωρω αξιοπιστο ειναι το ποσες βολες εβαλες κανενα αλλο! για ολα τα αλλα πρεπει να δεις το παιχνιδι διαφορετικα η στατιστικη σε παρασερνει σε λαθη .... να μην αναλυσουμε απλα παραδειγματα δινεις πασσα και ο συμπαικτης σου εχει κουλαμαρα και δεν την πιανει το λαθος το χρεωνεσαι εσυ που την δινεις ....... περνας την μπαλλα απο το ματι της βελονας τον βγαζεις φατσα με το καλαθι και το χανει δεν μετραει για ασσιστ....
παντως προτιμω να εχω την πληροφορια συνθεσης και σκοραρισματος απο το να εχω μονο το αποτελεσμα.
και πολυτιμοτερος αν ειναι ο πρωτος σκορερ? ειναι αναλογα αν εχεις κερδισει με μικρη διαφορα και εχει βαλει 30 ποντους ε δεν ειναι? αλλα στην Ελλαδα ολα γινονται εδω βγαλανε mvp την Χριστινακη στο πανελληνιο των νεανιδων που η ομαδα της βγηκε δευτερη!!!!!!!!

και ggrilik το ποσα πολλα πρεπει να αλλαξουν δεν φανταζεσαι και πρωτα απο ολα ο αθλητικος νομος .....
τελος παντων να μην κουρασω και να μην ξεφυγουμε παραπερα εδω αν ειναι να συνεχισουμε την κουβεντα ας παμε αλλου off topic.
wind
Καλημέρα σας, νέο μέλος αλλά παρακολουθώ λίγο καιρό το φόρουμ

QUOTE (nikos64 @ Oct 12 2016, 09:33 ) *
αλλα στην Ελλαδα ολα γινονται εδω βγαλανε mvp την Χριστινακη στο πανελληνιο των νεανιδων που η ομαδα της βγηκε δευτερη!!!!!!!!


Γιατί σου φαίνεται περίεργο; MVP πανευρωπαϊκού γυναικών βγήκε παίκτρια από την 5η ομάδα.


nikos64
QUOTE (wind @ Oct 12 2016, 11:45 ) *
Καλημέρα σας, νέο μέλος αλλά παρακολουθώ λίγο καιρό το φόρουμ



Γιατί σου φαίνεται περίεργο; MVP πανευρωπαϊκού γυναικών βγήκε παίκτρια από την 5η ομάδα.

καλως μας ηρθες .
ναι υπερβολικος ειμουν ..... και απροσεκτος μαλλον και αδικος ....εδω ο πασπαλιε τοχε παρει τοτε στο χαμενο τελικο του τελ αβιβ
ggrilik
QUOTE (ggrilik @ Oct 11 2016, 10:06 ) *
Νεανίδες Α' ΕΣΚΑ
Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 76 - 63
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 23 - 60
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΜΥΝΤΑΣ 46 - 38
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 46 - 34
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 33 - 40
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ρεπό


Αρης Πετρούπολης, Αγία Παρασκευή και ΑΕΝΚ έχουν όμορφους ιστοχώρους αλλά αργούν να τους ενημερώσουν, τουλάχιστον σε σχέση με Μελισσια και Αθηναϊκό. Έχουμε λοιπόν:

ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 23 - 60
Δεκάλεπτα: 4-18, 8-11, 2-18, 9-13
ΕΥΝΙΚΟΣ (ΒΕΛΤΣΙΣΤΑΣ): Κρεμμύδα 2, Δρακοπούλου 2, Πολυχρόνου, Γεροκώστα 3, Λαμπίρη, Χαλαβατζή - Καρρά, Μέτσο Α. 2, Μέτσο Κ. 7(1), Παππά 3, Μαυρίκη, Αγγελοπούλου 2, Πασχοπούλου 2.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (ΚΑΒΒΟΥΡΑΣ, ΓΚΟΥΡΜΑ): Σαμαρίδου, Γκόβα. Γούλα Φ. 5(1), Μαρίνη 11(1), Γούλα Π., Ευαγγελάτου Ν. 5(1), Τζίμη 14(2), Καραμπάτσου 6, Ευαγγελάτου Α. 12, Λίγκρη 2, Φάσουρα 5, Κομματά.

Πολύ ενισχυμένος ο Άρης με Ξένια Τζίμη (ΑΕΚ Περιστερίου) Φίλιππα και Πανωρίνα Γούλα (ΕΥΝΙΚΟΣ), Αναστασία Καραμπάτσου (πίσω απο Πρωτέα Βούλας). Παρατηρώ επίσης οτι ο Βελτσίστας δεν έφυγε τελικά απο τον Εύνικο. Καλό αυτό μια και τον συμπαθώ τον Εύνικο. Ο Εύνικος είπαμε πως είχε κάποιες αποχωρήσεις. Αυτές που γνωρίζω εγώ είναι της Γεωργίας Σιδέρη για Σπόρτιγκ -μεγάλη απώλεια για νεανίδες- και των Πανωρίνα και Φιλιππα Γούλα για Αρη Πετρούπολης, η τελευταία μεγάλη απώλεια για τις κορασίδες.
Πάντως ο Εύνικος ήταν άτυχος στην κλήρωση αρχίζοντας με τρία πολύ δύσκολα παιχνίδια (και τρείς ήττες) με Αθηναϊκό, Σπόρτιγκ και Αρη Πετρούπολης. Αν είναι να ανακάμψει, τώρα είναι η ώρα.


ΜΕΛΑΣ – ΓΣ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ: 33 – 40
Δεκάλεπτα: 10-20, 20-28, 26-35, 33-40
ΜΕΛΑΣ: ( Σκαμπά, Τσιαντούκα) Καλένη 14, Τσιντζέλη, Φραγκούλη, Μπένου, Δακλάδα 4, Καρανικόλα 7, Μονεμβάσιου 8 (2), Τουλούπη, Κουτσουγειράκη.
ΓΣΑΠ: ( Αργυρίου) Σφήκα, Αμίτση 12( 1), Περβανά 2, Κανιαδάκη 2, Κούκη 16, Γρύλλια 8, Μαμαλίγκα, Ζανίκα, Χριστοδούλου.

Μετά την 3η αγωνιστική φαίνεται το πρόβλημα της Αγίας Παρασκευής που επισήμανε ο di pa. Δεν έχει βάθος, και ακόμα και στην βασική πεντάδα δεν έχει επιθετικό πλουραλισμό. Ειρήνη Κούκη το βασικό όπλο, και απο κεί και πέρα ανάλογα και με την μέρα Αμίτση, Κανιαδάκη, Γρύλλια. Αν δεν βοηθήσουν κι άλλες παίκτριες δύσκολα θα μπεί στην τετράδα.

Πιθανότεροι μνηστήρες οι ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ μετά ΣΠΟΡΤΙΓΚ και Αρης Πετρούπολης και θα παλέψουν μπας και μπούν σφήνα οι Αγία Παρασκευή , Κηφισιά και μετά Κρόνος, Εύνικος, Μελάς, Μελίσσια, Αμύντας. Να σημειώσουμε πως δεδομένου πως η 12η ομάδα, η ΠΕΥΚΗ δεν κατάφερε να φτιάξει ομάδα νεανίδων (δεν συμβαίνουν μόνο στην ΕΚΑΣΘ..), υποβιβάζονται οι τρείς τελευταίες. Προβλέπονται άγριες μάχες.
ggrilik
ΕΣΚΑΝΑ Νεανίδες

αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής (12 Οκτωμβρίου) 1ος Όμιλος:

ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 28-50
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 64-42
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 35-79
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 37-19
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ρεπό

--- αναλυτικά ---

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 64-42
Δεκάλεπτα : 17-05, 32-13, 50-27, 64-42
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παναγιωτοπούλου): Σταυροπούλου 8, Παναγιωτοπούλου 18, Σκορδά 5(1) , Τσαφαρά 10, Πολίτη 4, Μούτσα 3, Γιαννακοπούλου 2, Ευσταθίου 4, Χαραλαμπίδου 6 , Μόκα 4 , Βασιλακοπούλου, Μπιτζίλου
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Παπαναστασίου): Ροδιτάκη 2, Ρεπούση 4, Ορφανού 5, Ραπτοπούλου 4, Καραπάτα , Καραπατάκη , Τζιούτζιου 2, Ρούτση 13(1) , Προέδρου 12

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 35-79
Δεκάλεπτα : 08-23, 10-44, 22-61, 35-79
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ(Καλυβιαννάκης) Κρεμμύδα 5, Αργυρίου 1, Δόνα 7, Νάκου 5(1), Λεβεντούδη 5, Παπαγεωργίου, Αναστασίου 1, Λειβαδάρα, Ευαγγελίτση 1, Παγώνη 4, Ζουρτσάνου 4, Διναμάρκα 2.
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ(Παναγόπουλος) Δημοπούλου 7(1), Τσιμπίδη 8(1), Κόνταρη, Φάρου 11(1), Λαμπράκη Μ. 6, Λαμπράκη Δ. 6, Φλώκα 11(1), Κόκκαλη 10(2), Τοτώνη 8, Μπαγντασαριάν 2, Κουλουρή 8(2), Αντωνοπούλου 2.


2oς όμιλος

ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 50 29
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ 66 21
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΜΑΝΔΡΑΣ ΓΑΣ 42 12
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ - ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 46 44
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 46 42

ggrilik
QUOTE (ggrilik @ Oct 14 2016, 00:35 ) *
ΕΣΚΑΝΑ Νεανίδες

αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής (12 Οκτωμβρίου) 1ος Όμιλος:

ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 28-50
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 64-42
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 35-79
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 37-19
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ρεπό

--- αναλυτικά ---

Αργυρούπολη ΑΟΝ - Φάρος 50-28
Δεκάλεπτα:8-13, 16-23, 25-36, 28-50.
Αργυρούπολη ΑΟΝ(Χρυσοβελίδης): Τζίνα 1, Θεοφανίδη 4, Ντούπη, Ιωάννου 2, Παπακωνσταντίνου 10, Κιπ 4, Κλαδιά 2, Κουκουλιτάκη, Αντωνιουδάκη 5.
Φάρος Κερ.(Λειβάδης-Ρίμπας): Καραφυλλάκη 2, Καρακασίδου 16(2), Ποζιάδη , Παπαδοπούλου Μ., Χατζηλεοντή 16, Κοκκαλάρα 2, Κοντραφούρη 2, Κασσιού 2, Ακρίβου 4, Μπαιμπάκη, Μυσιρλή 6, Μπεράτη.

Fourteen
Καλημέρα σε όλους
Δε μπορώ να σκεφτώ άλλο ζευγάρι τελικού εκτός από Παναθηναϊκό και Άρη με φαβορί τον δεύτερο λόγω ροστερ
Από κοντά Αθηναικος και Σπορτιγκ
Fourteen
Άρης-Σπόρτιγκ 53-46
Ντέρμπι στην Πετρούπολη μέχρι που έσκασαν οι 5 του Σπόρτιγκ
Πολύ ζώνη όμως...
Εξαιρετική το 9 του Σπόρτιγκ μάλλον Κριμιτζα αν δεν κάνω λάθος, πάλεψε μόνη της τις ψηλές του Άρη
ggrilik
QUOTE (Fourteen @ Oct 17 2016, 21:55 ) *
Άρης-Σπόρτιγκ 53-46
Ντέρμπι στην Πετρούπολη μέχρι που έσκασαν οι 5 του Σπόρτιγκ
Πολύ ζώνη όμως...
Εξαιρετική το 9 του Σπόρτιγκ μάλλον Κριμιτζα αν δεν κάνω λάθος, πάλεψε μόνη της τις ψηλές του Άρη

Ναι, καλή είναι η Κριμιτζά. Μαζί με Λέρη, Σιδέρη, Δανδουλάκη είναι γερή ομάδα.
Τι, δεν τις άλλαζε να τις ξεκουράσει ο προπονητής?
Τι στον Άδη, έχει φτιάξει ο "δεν σ'αλλάζω", ο Μπακογιώργος (προπονητής της Εθνικής Κορασίδων) σχολή?? ohmy.gif
Fourteen
QUOTE (ggrilik @ Oct 18 2016, 00:30 ) *
Ναι, καλή είναι η Κριμιτζά. Μαζί με Λέρη, Σιδέρη, Δανδουλάκη είναι γερή ομάδα.
Τι, δεν τις άλλαζε να τις ξεκουράσει ο προπονητής?
Τι στον Άδη, έχει φτιάξει ο "δεν σ'αλλάζω", ο Μπακογιώργος (προπονητής της Εθνικής Κορασίδων) σχολή?? ohmy.gif

Η ομάδα του πάντως φάνηκε να έχει συνεργασίες δείγμα δουλειάς του coach που αδίκησε λίγο την ομάδα του και την δουλειά του λόγω ζώνης και σφιχτου rotation.
Μια συνέχεια για την Κριμιτζα... Σε αυτή την ηλικία δεν έχω δει πολλές ψηλές να έχουν τέτοια ποικιλία στο παιχνίδι τους. Έβαλε καλάθια ποσταροντας (γυρνώντας και δεξιά και αριστερά πράγμα δύσκολο να αντιμετωπιστει) με σουτ αλλά και με πρόσωπο ένας εναντίον ενός. Σίγουρα θα την ξαναδώ για να επιβεβαιώσω όσα είδα εχθές
nikos64
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ


ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. 49 - 36
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 56 - 55
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 53 - 46
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 55 - 49
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 55 - 33
ΡΕΠΟ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

και οτι βρηκα απο συνθεσεις

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 56 - 55

Δεκάλεπτα: 10-6, 22-13, 34-31, 46-46 καν.αγ., 52-52 1η παρ., 56-55 2η παρ.
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Χρυσικάκης, Κατρά): Ανεζύρη 6, Κουλίζου 5, Μουστάκα 2, Καζαντζίογλου 6, Παπακωνσταντίνου 14(1), Σελούλη 2, Σακελλαρίου 8, Παναγιωτοπούλου 13.
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ (Χρυσοβιτσιάνος): Γιαχνή, Τσέντζου 2, Δορδοκίδη 5(1), Τσιλιμπάρη 7, Δαμουλάκη 14, Μονογυιού 9(2), Μάνου, Κολλιαδήμα, Πεντίκη 18(2).


ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 55 - 49

Δεκάλεπτα: 17-10, 20-15, 9-9, 9-15

Αγία Παρασκευή (Αργυρίου - Χριστοδούλου): Μαμαλίγκα 4, Σφήκα 2, Αμίτση 6 (1), Χριστοδούλου, Πρεβανά 2, Κανιαδάκη 9, Κούκη 21 (1), Γρύλλια 11, Ζανίκα

Μελίσσια (Kουτρουμπής): Κάββουρα, Κατσάβαρου Ε, Κουτσούκου 3, Κατσιγιάννη, Αλεξού 6 (2), Νικίδη, Καραχάλιου 13, Κατσάβαρου Ι, Δρακοπούλου 5 (1), Ντακόστα-Τσιμπούλη 2, Νικολέτου 11, Ξουρίδα 9


και μονο για να πικαρω ποσταρω και αυτο λογω του οτι δεν εχει τον αντιπαλο.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 55 - 33

Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 8-7, 24-20 (ημίχρονο), 37-33, 55-33 (τελικό).

Οι πόντοι για την ομάδα μας (προπονητής Πομώνης Τάσος) : Καραδήμου Μαριάννα, Κάκκαβα Μαρία 2, Παπαθανασίου Καλιόπη 13, Καράντζαλου Λουκία, Πατσιώτη Ηλιάννα 6, Τομάνι Βασιλική 3, Χονδρουδάκη Ειρήνη 11, Κοβάλσκα Αλεξάνδρα 12, Πάλι Βιργινία 2, Λάμπρου 6.

καλα βρε παλληκαρια εκει στο βουνο σε ολα τα κοριτσια αναφερεται και τα ονοματα τους αυτη η Λαμπρου τι εγινε δεν εχει βαπτιστει ακομα?
επισης και αυτη η Παπαθανασιου ειναι συγγενης η φαν του Βαρουφακη (ξερετε γιανης και οχι γιαννης) και γραφετε καλιοπη και οχι καλλιοπη?

σαν σχολιο πρεπει να εγιναν καλα παιχνιδια ειδικα αυτο στην κηφισια με 2 παρατασεις..... και μονη ομαδα χωρις νικη εμεινε πλεον ο Ευνικος.
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Oct 18 2016, 12:35 ) *
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. 49 - 36
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 56 - 55
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 53 - 46
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 55 - 49
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 55 - 33
ΡΕΠΟ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

Να πούμε πως μιλάμε για ΕΣΚΑ, γιατί με όλα τα πρωταθλήματα στο ίδιο νήμα θα μπερδευτούμε όσοι δεν είμαστε του χώρου smile.gif


Τρομερά μάτς τα περισσότερα!
Ακόμα κι ο Εύνικος που ως τώρα είναι ο πιο αδύναμος, τα παλεύει, δεν κάθεται να τρώει πενηντάρες με κατεβασμένα χέρια.

Να πω πως ο ΑΡΗΣ Πετρούπολης έχει στελεχωθεί κυρίως με φουρνιά του 1999, ενώ για τον Αθηναϊκό όλες οι παίκτριες είναι του 2000 και 2001.
Ρόστερ ΑΡΗ Πετρούπολης - Νεανίδες
Ρόστερ ΑΘηναϊκού - Νεανίδες

Ο Σπόρτιγκ δεν ξεκίνησε ιδιαίτερα καλά απ'ότι φαίνεται, αλλά έχει μια σειρά ευκολότερων παιχνιδιών μπροστά του. Να δούμε αν αυτό θα τον βοηθήσει να δέσει την ομάδα του καλύτερα.

Επόμενη αγωνιστική, Δευτέρα, 24/10/2016
21:15, ΖΩΦΡΙΑΣ, ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
21:30, ΣΠΟΡΤΙΓΚ, ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
21:40, ΕΡΓΑΝΗΣ, ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
21:45, ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΚΛ.Β΄, ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
21:45, Π.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ggrilik
Προβλέψεις για ΕΣΚΑΝΑ Νεανίδες, ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ??

Αύριο Τετάρτη, 19/10/2016 στο Κλειστό ΒΟΥΛΑΣ, στις 21.30
ggrilik
νεανίδες ΕΚΑΣΘ

ΕΟ Σταυρούπολης - ΠΑΟΚ 8-71
ΑΡΗΣ - Ηρακλής 102-29
Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης - Ερμής Λαγκαδά 70-19
ΑΠΟΛΛΩΝ Καλαμαριάς - Αχιλλέας Τριανδρίας 41-46
Παναθλητικός - Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 20-0 (α.α.)
Πρωτέας Ελ. Κορδελιού - ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 0-0 (α.α)





nikos64
QUOTE (ggrilik @ Oct 18 2016, 17:08 ) *
Προβλέψεις για ΕΣΚΑΝΑ Νεανίδες, ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ??

Αύριο Τετάρτη, 19/10/2016 στο Κλειστό ΒΟΥΛΑΣ, στις 21.30

Aσσος.
nikos64

ΕΣΚΑΝΑ



ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ –ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ 40-46
Διαιτητής : Μιχαηλίδης
Δεκάλεπτα : 13-06, 22-30, 32-36, 40-46
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλαδούχος): Μαρσίντα 12(1) , Χατζηδιάκου 3(1), Ζεϊμπέκογλου , Γρέκα 5(1) , Χατζηγεωργίου, Χαλικιά , Μπαξεβάνη Α. 11, Ρίζου , Ντόχα 7(1) , Πονομαρένκο 2
ΙΚΑΡΟΣ /ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Παναγιωτόπουλος) :Μόκα 4, Μπιτζίλου , Μούτσα , Τσαφαρά 2, Σταυροπούλου 2, Βασιλακοπούλου 2, Χαραλαμπίδου 5(1) , Παναγιωτοπούλου 18, Σκορδά 9(1) , Ευσταθίου , Πολίτη 4

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ –ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 70-39
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Καρύκας
Δεκάλεπτα : 21-08, 41-15, 54-30, 70-39
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κονιδάρης , Τσεμπέρης) : Ράτζα 15, Μυλωνάκη 14(4), Αναστασοπούλου Μ. 7 , Μπουντούρη 5(1) , Αναστασοπούλου Χρ. 11, Κοντοθανάση 6(2), Τσιχλάκη 5(1) , Χατζηβασιλείου 5, Κορρέ 2, Καλογερία , Συγγρού , Παυλινέρη
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Παπαζαφειρόπουλος , Αυγουστίδης) :Μποντούρογλου 1, Μπίτα 2, Κριτσιδήμα 5, Κομποχόλη 2, Θανοπούλου 2,Τσαβολάκη 10, Αναγνωστοπούλου 2, Αντωνιάδου 5, Γιαννακούλια 5, Σιαπέρα , Μαχλά

ΔΑΦΝΗ ΑΓ, ΔΗΜ. -ΑΟΝΑ αναβλήθηκε λόγω μη προσέλευσης διαιτητή



ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 37-56
Διαιτητές : Κουράντης , Προμπονάς
Δεκάλεπτα : 05-18, 12-37, 23-45, 37-56
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ( Παπαναστασίου ) : Ροδιτάκη , Ρεπούση , Ορφανού © 9 (1), Ραπτοπούλου , Καραπατά , Καραπατάκη 6 (2), Τζιούτζιου 6 (1), Ρούτση 10 , Προέδρου 6 .

ΚΡΟΝΟΣ ( Παναγόπουλος , Δημόπουλος ): Δημοπούλου 2 , Τσιμπίδη 4 , Λαμπράκη Μ.-Ι. 6 , Φάρου 9 (1), Πετρή , Λαμπράκη Δ.-Σ. © 2 , Φλώκα , Κόκκαλη 5 (1), Τοτώνη 10 , Μπαγντασαριάν 5 , Μποσγανά 13 , Αντωνοπούλου .




ευκολος ο ασσος ggrilik

ελπιζω να μην επαθε κατι κακο ο διαιτητης που δεν προσηλθε
nikos64
μιας και πηρα φορα προγνωστικα και εδω

ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
καλλιτερη ομαδα και υλικο η Αγια κερδιζει

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
ασσος καλη περιφερεια αξιοπιστη (μια) ψηλη το σπορτιγκ δεν θα δυσκολευτει απεναντι στον αμυντα
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
διπλο δυσκολα η ευκολα
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
διπλο ευκολα
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ασσος ευκολα
ΡΕΠΟ: ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ.


και οπως λεω και επιθυμω παντα ,μακαρι να βγουν αναποδα τα αποτελεσματα
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Oct 20 2016, 10:21 ) *
ΕΣΚΑΝΑ

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ –ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ 40-46
Διαιτητής : Μιχαηλίδης
Δεκάλεπτα : 13-06, 22-30, 32-36, 40-46
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλαδούχος): Μαρσίντα 12(1) , Χατζηδιάκου 3(1), Ζεϊμπέκογλου , Γρέκα 5(1) , Χατζηγεωργίου, Χαλικιά , Μπαξεβάνη Α. 11, Ρίζου , Ντόχα 7(1) , Πονομαρένκο 2
ΙΚΑΡΟΣ /ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Παναγιωτόπουλος) :Μόκα 4, Μπιτζίλου , Μούτσα , Τσαφαρά 2, Σταυροπούλου 2, Βασιλακοπούλου 2, Χαραλαμπίδου 5(1) , Παναγιωτοπούλου 18, Σκορδά 9(1) , Ευσταθίου , Πολίτη 4

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ –ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 70-39
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Καρύκας
Δεκάλεπτα : 21-08, 41-15, 54-30, 70-39
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κονιδάρης , Τσεμπέρης) : Ράτζα 15, Μυλωνάκη 14(4), Αναστασοπούλου Μ. 7 , Μπουντούρη 5(1) , Αναστασοπούλου Χρ. 11, Κοντοθανάση 6(2), Τσιχλάκη 5(1) , Χατζηβασιλείου 5, Κορρέ 2, Καλογερία , Συγγρού , Παυλινέρη
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Παπαζαφειρόπουλος , Αυγουστίδης) :Μποντούρογλου 1, Μπίτα 2, Κριτσιδήμα 5, Κομποχόλη 2, Θανοπούλου 2,Τσαβολάκη 10, Αναγνωστοπούλου 2, Αντωνιάδου 5, Γιαννακούλια 5, Σιαπέρα , Μαχλά

ΔΑΦΝΗ ΑΓ, ΔΗΜ. -ΑΟΝΑ αναβλήθηκε λόγω μη προσέλευσης διαιτητή

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 37-56
Διαιτητές : Κουράντης , Προμπονάς
Δεκάλεπτα : 05-18, 12-37, 23-45, 37-56
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ( Παπαναστασίου ) : Ροδιτάκη , Ρεπούση , Ορφανού © 9 (1), Ραπτοπούλου , Καραπατά , Καραπατάκη 6 (2), Τζιούτζιου 6 (1), Ρούτση 10 , Προέδρου 6 .

ΚΡΟΝΟΣ ( Παναγόπουλος , Δημόπουλος ): Δημοπούλου 2 , Τσιμπίδη 4 , Λαμπράκη Μ.-Ι. 6 , Φάρου 9 (1), Πετρή , Λαμπράκη Δ.-Σ. © 2 , Φλώκα , Κόκκαλη 5 (1), Τοτώνη 10 , Μπαγντασαριάν 5 , Μποσγανά 13 , Αντωνοπούλου .

ευκολος ο ασσος ggrilik

Ναι. Και καλές παίκτριες ο Πρωτέας, και 1999-άρες με εμπειρία, και βάθος πάγκου.
Δύσκολα θα χάσει παιχνίδι.

Εμένα μου έκανε εντύπωση το ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ –ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ. Περίμενα τις Εσπερίδες να κερδίσουν αρκετά πιο εύκολα.
giwrgos5
ESKA!
aposo pliroforithika h agia einai sta dikasthria me krono geraka!!! geitonika swmateia poli periergo pote dn eixan problima!
simera itan to dikastirio gia thn xondrogiannh
opoios kserei kati sigoyro na mas pei
tha exoyme problima an to kerdisei
eidika mesa sthn raketa......... shot.gif shot.gif blink.gif
ggrilik
QUOTE (Fourteen @ Oct 18 2016, 10:18 ) *
Η ομάδα του πάντως φάνηκε να έχει συνεργασίες δείγμα δουλειάς του coach που αδίκησε λίγο την ομάδα του και την δουλειά του λόγω ζώνης και σφιχτου rotation.
Μια συνέχεια για την Κριμιτζα... Σε αυτή την ηλικία δεν έχω δει πολλές ψηλές να έχουν τέτοια ποικιλία στο παιχνίδι τους. Έβαλε καλάθια ποσταροντας (γυρνώντας και δεξιά και αριστερά πράγμα δύσκολο να αντιμετωπιστει) με σουτ αλλά και με πρόσωπο ένας εναντίον ενός. Σίγουρα θα την ξαναδώ για να επιβεβαιώσω όσα είδα εχθές


Έχουμε και φωτό απο τις πέντε "σκασμένες" του Σπόρτιγκ smile.gif
Δεν έχω φύλο αγώνα αλλά έχω τα δεκάλεπτα: ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 12-12, 10-13, 13-8, 18-13


nikos64
QUOTE (Fourteen @ Oct 18 2016, 10:18 ) *
Η ομάδα του πάντως φάνηκε να έχει συνεργασίες δείγμα δουλειάς του coach που αδίκησε λίγο την ομάδα του και την δουλειά του λόγω ζώνης και σφιχτου rotation.
Μια συνέχεια για την Κριμιτζα... Σε αυτή την ηλικία δεν έχω δει πολλές ψηλές να έχουν τέτοια ποικιλία στο παιχνίδι τους. Έβαλε καλάθια ποσταροντας (γυρνώντας και δεξιά και αριστερά πράγμα δύσκολο να αντιμετωπιστει) με σουτ αλλά και με πρόσωπο ένας εναντίον ενός. Σίγουρα θα την ξαναδώ για να επιβεβαιώσω όσα είδα εχθές



συγγνωμη φιλε αλλα υπερβολικο σε βρισκω σε οτι αφορα τον κοουτς και την δουλεια του ..... η φοβερη και πρωτοτυπη αμυνας της ζωνης και το σφιχτο rotation με 3 μεταγραφες που πχ στον αγωνα με τα μελισσια βαλανε του 45 απο τους 55 ποντους .....
συγγνωμη αλλα δεν πειθομαι....


το σαιτ του αρη ανεβασε και αυτος μονο τους ποντους της ομαδας του ...μου αρεσει και η φωτο με το ροστερ στις νεανιδες του καλα την καραμπατσου γιατι δεν την αναφερουν ?
nikos64
QUOTE (giwrgos5 @ Oct 20 2016, 20:13 ) *
ESKA!
aposo pliroforithika h agia einai sta dikasthria me krono geraka!!! geitonika swmateia poli periergo pote dn eixan problima!
simera itan to dikastirio gia thn xondrogiannh
opoios kserei kati sigoyro na mas pei
tha exoyme problima an to kerdisei
eidika mesa sthn raketa......... shot.gif shot.gif blink.gif

με συγκινησες με την αγωνια σου βρε γιωργη
γραφτηκες εδω για να μας πεις και να ρωτησεις τι και γιατι δεν εχω καταλαβει..

Και γιατι σκας για τα δικαστηρια και τις σχεσεις των δυο γειτονικων σωματειων ?
Και τι ακριβως σε προβληματιζει?
Και γιατι δεν σε ενοχλει το γιατι θελει να φυγει η Χονδρογιαννη?
Και γιατι δεν σε ενοχλει που δεν την αφηνουν να φυγει ?
Και γιατι δεν σε ενοχλει που πρεπει να παει στα δικαστηρια για να βρει το δικιο της?
Και γιατι δεν σε ενοχλει που εφυγε ο Τσαφαρας με την κορη του?
Και γιατι δεν σε ενοχλει που εφυγε η Τσιρογιαννη και η Τοτωνη ?
Και γιατι αυτες φυγανε και η Χονδρογιαννη δεν μπορεσε?

Καποια στιγμη πρεπει να σταματησει αυτο το δουλεμποριο που γινεται απο καποιους παραγοντισκους της κακιας ωρας (απο αυτους που βγαζουν λεφτα εως αυτους που νομιζουν οτι εχουν το αλαθητο του Παπα) και καποια στιγμη πρεπει να γινουν σεβαστα καποια δικαιωματα.
Fourteen
QUOTE (nikos64 @ Oct 21 2016, 08:24 ) *
συγγνωμη φιλε αλλα υπερβολικο σε βρισκω σε οτι αφορα τον κοουτς και την δουλεια του ..... η φοβερη και πρωτοτυπη αμυνας της ζωνης και το σφιχτο rotation με 3 μεταγραφες που πχ στον αγωνα με τα μελισσια βαλανε του 45 απο τους 55 ποντους .....
συγγνωμη αλλα δεν πειθομαι....


το σαιτ του αρη ανεβασε και αυτος μονο τους ποντους της ομαδας του ...μου αρεσει και η φωτο με το ροστερ στις νεανιδες του καλα την καραμπατσου γιατι δεν την αναφερουν ?

Αναφέρθηκα στην δουλειά του coach κάνοντας λόγο για συνεργασίες που όπως θα γνωρίζεις φαίνεται στην επίθεση και στον τρόπο επίτευξης των πόντων. Με τα λίγα που ξέρω για το άθλημα και κοιτάζοντας όχι το ποια έβαλε αλλά το πως έφτασε η μπάλα σε αυτή για να σκοράρει νομίζω ότι έχει κάνει καλή δουλειά. (ήμουν στο γήπεδο)
Στα υπόλοιπα που αναφέρεις συμφωνώ για αυτό άλλωστε τα επεσήμανα
nikos64
QUOTE (Fourteen @ Oct 21 2016, 10:33 ) *
Αναφέρθηκα στην δουλειά του coach κάνοντας λόγο για συνεργασίες που όπως θα γνωρίζεις φαίνεται στην επίθεση και στον τρόπο επίτευξης των πόντων. Με τα λίγα που ξέρω για το άθλημα και κοιτάζοντας όχι το ποια έβαλε αλλά το πως έφτασε η μπάλα σε αυτή για να σκοράρει νομίζω ότι έχει κάνει καλή δουλειά. (ήμουν στο γήπεδο)
Στα υπόλοιπα που αναφέρεις συμφωνώ για αυτό άλλωστε τα επεσήμανα

να μην γινω οτι κατηγορω ..... αλλα και οι τρεις ειναι σκορερ ειδικα οι δυο ηταν και leader στις ομαδες τους η Σιδερη στον ευνικο και η Λερη στον ιασωνα ... τι να σου πω δεν εχω δει οποτε μπορει ναχεις και δικιο ... πολυ καλη δουλεια εκανε αυτος που ασχοληθηκε με την Κριμιτζα τον τελευταιο χρονο εχει παρουσιασει τρομερη βελτιωση .
giwrgos5
QUOTE (nikos64 @ Oct 21 2016, 09:18 ) *
με συγκινησες με την αγωνια σου βρε γιωργη
γραφτηκες εδω για να μας πεις και να ρωτησεις τι και γιατι δεν εχω καταλαβει..

Και γιατι σκας για τα δικαστηρια και τις σχεσεις των δυο γειτονικων σωματειων ?
Και τι ακριβως σε προβληματιζει?
Και γιατι δεν σε ενοχλει το γιατι θελει να φυγει η Χονδρογιαννη?
Και γιατι δεν σε ενοχλει που δεν την αφηνουν να φυγει ?
Και γιατι δεν σε ενοχλει που πρεπει να παει στα δικαστηρια για να βρει το δικιο της?
Και γιατι δεν σε ενοχλει που εφυγε ο Τσαφαρας με την κορη του?
Και γιατι δεν σε ενοχλει που εφυγε η Τσιρογιαννη και η Τοτωνη ?
Και γιατι αυτες φυγανε και η Χονδρογιαννη δεν μπορεσε?

Καποια στιγμη πρεπει να σταματησει αυτο το δουλεμποριο που γινεται απο καποιους παραγοντισκους της κακιας ωρας (απο αυτους που βγαζουν λεφτα εως αυτους που νομιζουν οτι εχουν το αλαθητο του Παπα) και καποια στιγμη πρεπει να γινουν σεβαστα καποια δικαιωματα.

grafw sto sigkekrimeno sait 3 xronia omws den 9imamai ton kwdiko m gia na mpw file moy!
to kyrio pou ithela na mathw einai an kseroyme kati gia to sygkekrimeno thema me endiaferei gia na ypologisw an tha paiksei me thn omada moy!
an mathoyme kati as pei kapoios ayto zhthsa kai tpt parapanw!!


oso gia ta themata poy etheses giati den moy ta apadas esy dioti me endiaferoyn ola poly!
gia thn tsafara kai ton tsafara logiko na fygei to paidi apo tin stigmh poy efyge o pateras ths!!
h totwnh kai h tsirogiannh brhkan tropo kai efygan kai thelw poli na mathw giati den afhsan kai to sygkekrimeno paidi apo ti stigmh poy afhsan ta alla 3
oxi oti epaize se kamia ethniki kai einai top opws h prapa h oi bintzilaioy
pisteyw kallista tha mporoyse na paiksei ena xrono ston geraka apo thn stigmh poy den thn afhnan na fygei

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.