Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ 2017/2018
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Gkos
QUOTE (o kakos @ Jun 21 2017, 01:21 ) *
για τον ζαχαρακη μιλαω και τον κορρε..............ειναι καλοι παιχτες οχι να κανουν την διαφορα και με παπουλιδη οτι γινει θα το εχει κανει ο ταυροπουλος............



Με συγχωρείς ,παρεξήγησα, καθώς τον Ζαχαράκη δεν τον γνωριζω καθολου !

Παντως εγω δεν ανεφερα οαν προοριζονται για βασικοι (που δεν το γνωριζω κιόλας )!

Οτι κινειται δυναμικα η ομαδα εγραψα !

Με τους πρωτους 4 που υπεγραψε δεν φανταζομαι να διαφωνεις !
o kakos
QUOTE (Gkos @ Jun 20 2017, 23:34 ) *
Με συγχωρείς ,παρεξήγησα, καθώς τον Ζαχαράκη δεν τον γνωριζω καθολου !

Παντως εγω δεν ανεφερα οαν προοριζονται για βασικοι (που δεν το γνωριζω κιόλας )!

Οτι κινειται δυναμικα η ομαδα εγραψα !

Με τους πρωτους 4 που υπεγραψε δεν φανταζομαι να διαφωνεις !

σωστα τα λες αλλα πιστευω δεν εχει μεγαλο μπατζετ οποτε πιστευω θα πανε για βασικες επιλογες.......ολα στο γηπεδο θα τα δουμε αρκει να πληρωθουν τα παιδια...............................
akratacity
QUOTE (Gkos @ Jun 21 2017, 00:49 ) *
Στην ΚΑΠ υπέγραψαν Κωσταντώνης(τα βρήκαν),Κορρές(συμπαικτης απο Δαφνη Δαφνιου ) και Ζαχαράκης(απο Εσπερο Λαμιας ) !


Πολυ δυναμικά κινειται η ομαδα του Κοντοπευκου !

Βασικα ειναι η μονη που κινειται μεχρι τωρα.......
Gkos
Η αγορά περιμένει την Ακράτα να ριξει χρημα smile.gif
akratacity
QUOTE (Gkos @ Jun 21 2017, 02:05 ) *
Η αγορά περιμένει την Ακράτα να ριξει χρημα smile.gif

Ερχομαστεεεεε... smiley.gif
gratipa1929
Η Νίκη Αμαρουσίου πήρε Κυπριτζόγλου από Απόλλωνα Σμύρνης. Παράλληλα παραμένει ο μόνιμος πρώτος σκόρερ της Κοντογιάννης. Νομίζω φέτος θα θέσει υψηλότερα τον πήχη σε σχέση με την δύσκολη παραμονή πέρυσι.
MENEGIN11
QUOTE(gratipa1929 @ Jun 21 2017, 13:57 ) *
Η Νίκη Αμαρουσίου πήρε Κυπριτζόγλου από Απόλλωνα Σμύρνης. Παράλληλα παραμένει ο μόνιμος πρώτος σκόρερ της Κοντογιάννης. Νομίζω φέτος θα θέσει υψηλότερα τον πήχη σε σχέση με την δύσκολη παραμονή πέρυσι.

καλεμτζακης κοντα σε ομαδα περα απ το ποταμι,μελισσια κοιτανε βαρθακοκιλη ,εχουν επιστροφη κυριου,κ αποστρατευεται δημος,αρης νικαιας παιρνει σκεμπε απο θηβα,βεντουρης τασουλας τελος απο πετρουπολη,βουλγαρης μιλαει κοντα στπο σπιτι του(δυτικα προαστια)φιλιποπουλος ψαχνει εγγυησεις(οικονομικες) απο καπ,σχηματαρι κινειται δυναμικα με βαση τη παλια αγεχ σε επιπεδο γνωριμιων,ναυπλιο ψαχνει τριαρι ολκης.....
gratipa1929
QUOTE (periman @ Jun 21 2017, 14:13 ) *
ναυπλιο ψαχνει τριαρι ολκης.....

Σταύρος Γεωργιάδης?
akratacity
QUOTE (gratipa1929 @ Jun 21 2017, 15:09 ) *
Σταύρος Γεωργιάδης?

4αρι ο γεωργιαδης...για τον φρουσκλια ειχε ακουστει οτι παει το ναυπλιο...
gratipa1929
QUOTE (akratacity @ Jun 21 2017, 15:11 ) *
4αρι ο γεωργιαδης...για τον φρουσκλια ειχε ακουστει οτι παει το ναυπλιο...

Τότε νομίζω έχει υψηλότερες βλέψεις από την απλή παραμονή στην κατηγορία.
capitano
Ωραίο άθλημα το μπάσκετ...κ ωραία αυτή η εποχή!!! Κωλοτούμπες .....παιχτών!!!!
Καλός ο πρόεδρος φέτος....καλοί κ οι γιοι του.....
jhantzop
Tέσσερις ανανεώσεις και μία επιστροφή

Ο ΚΑΟ Μελισσίων, πιστός στο μοντέλο που οδήγησε σε δύο συνεχόμενες ανόδους, θα πορευθεί και στη Γ' Εθνική με το κράμα ταλέντου και εμπειρίας που τον έφτασαν στις εθνικές κατηγορίες. Δίνοντας πάντα βάρος στην αξιοποίηση και των δικών του παιδιών, μετά από την ποιοτική δουλειά που γίνεται στις υποδομές του συλλόγου, ο ΚΑΟ Μελισσίων ανακοινώνει ότι παραμένουν στην ομάδα οι Θανάσης Κοντός, Βασίλης Κυπαρίσης και Ανδρέας Πανταζής, όπως και ο Γιώργος Τζωρτζόπουλος, από τους πρωταγωνιστές στην πορεία πρωταθλητισμού στην Α' ΕΣΚΑ. Παράλληλα, στην ομάδα επιστρέφει και ο Γιώργος Κύριος, ο οποίος είχε παραχωρηθεί με υποσχετική ενός έτους στον Οίακα Ναυπλίου.

Αυτές οι κινήσεις, μαζί με την ανανέωση της συνεργασίας με τον Παντελή Καλογερόπουλο και βέβαια τον coach των ανόδων, Στέλιο Σταϊκόπουλο, κλείνουν το πρώτο μέρος των κινήσεων του συλλόγου μας. Τις επόμενες ημέρες θα ανακοινωθούν οι πρώτες συμφωνίες με παίκτες που θα ενισχύσουν τα Μελίσσια στη δύσκολη προσπάθεια στη Γ' Εθνική.

Πηγή: www.melissiabc.gr
Gkos
QUOTE (jhantzop @ Jun 22 2017, 10:42 ) *
Τις επόμενες ημέρες θα ανακοινωθούν οι πρώτες συμφωνίες με παίκτες που θα ενισχύσουν τα Μελίσσια στη δύσκολη προσπάθεια στη Γ' Εθνική.

Πηγή: www.melissiabc.gr


Ποντάρω ενα "Βα" στον ασσο και ενα "Ζη" στο 3αρι...
Τι θα πιάσω θα φανεί στο χειροκροτημα ...
gspara
QUOTE (Gkos @ Jun 22 2017, 11:38 ) *
Ποντάρω ενα "Βα" στον ασσο και ενα "Ζη" στο 3αρι...
Τι θα πιάσω θα φανεί στο χειροκροτημα ...

Αν το 3αρι είναι ''Ζη'' εγω θελω το πρωτο διαρκειας των Μελισσιων!!!!!

''Βα'' στο 1 ή στο 2??Η μηπως και στο 2 και στο 4 icon_drunk.gif ??
Gkos
Nαι πρακτικα για 2αρι ειναι το Βα αλλωστε στον ασσο ο Καλογεροπουλος ειχε πολυ καλη σεζον!
Παρε διαρκειας ,παρε wink.gif
o kakos
QUOTE (Gkos @ Jun 22 2017, 12:31 ) *
Nαι πρακτικα για 2αρι ειναι το Βα αλλωστε στον ασσο ο Καλογεροπουλος ειχε πολυ καλη σεζον!
Παρε διαρκειας ,παρε wink.gif

εχει κλεισει ο βαρθα παιδια μην ψαχνετε......................
jhantzop
Πρώτο "χτύπημα" με Δημήτη Βαρνάβα

Ο ΚΑΟ Μελισσίων με ιδιαίτερη χαρά ανακοινώνει τη συμφωνία του με τον Δημήτρη Βαρνάβα. Ο 23χρονος center (2,02) μετά την επιτυχημένη παρουσία του σε Φιλαθλητικό, Αετό, Ιωνικό ΝΦ και Ηλυσιακό, θα συνεχίσει την καριέρα του στα Μελίσσια ενισχύοντας σημαντικά την ομάδα στην πρώτη της παρουσία στη Γ' Εθνική. Μετά τις ανανεώσεις που ανακοινώθηκαν τις προηγούμενες ημέρες, η συμφωνία με τον Δ. Βαρνάβα είναι η πρώτη από τις μεταγραφικές κινήσεις που θα προσθέσουν στην ομάδα μας την επιπλέον ποιότητα και την εμπειρία που χρειάζεται για τη νέα της προσπάθεια. Καλωσορίζουμε τον Δημήτρη στον ΚΑΟ Μελισσίων και του ευχόμαστε υγεία και καλή αθλητική χρονιά.

Πηγή: www.melissiabc.gr
Gkos
Εγώ άλλο "Βα" έλεγα παντως ,αυτον
ούτε που τον ξέρω ....😂

QUOTE (o kakos @ Jun 22 2017, 16:05 ) *
εχει κλεισει ο βαρθα παιδια μην ψαχνετε......................



Και για όποιον δεν το κατάλαβε ο Βαθρακοκοίλης θα αγωνιζεται με τα χρώματα των Μελισσιων την ερχόμενη σεζόν😂😂😂😂😂😂😂
Ενταξει πάντως νομιζω το 99% των συμφορουμιτών καταλαβαν και το Βα και το Ζη wink.gif
Ασχετα που εμφανιστηκε και 2ο "Βα" 😇
gspara
QUOTE (Gkos @ Jun 24 2017, 13:29 ) *
Εγώ άλλο "Βα" έλεγα παντως ,αυτον
ούτε που τον ξέρω ....😂

Ενταξει πάντως νομιζω το 99% των συμφορουμιτών καταλαβαν και το Βα και το Ζη wink.gif
Ασχετα που εμφανιστηκε και 2ο "Βα" 😇

Εγώ αν θυμάσαι σου είπα περιμένω και δεύτερο Βα στο '4'.
Ρε συ δεν είδες φέτος καθόλου ΕΦΑΟΖ??? Με Λεγκικα-Βαρναβα-Γκαβασιαδη ξεκιναγε 3-4-5....
Gkos
Ειδα 4-5 φορες αλλα αυτον δεν καθολου δεν θυμαμαι δεν ξερω δεν ,ΜΟΝΟ ΛΕΓΚΙΚΑΣ.😂
jhantzop
Δεύτερη προσθήκη με Γιάννη Ζήρο

Ο ΚΑΟ Μελισσίων ανακοινώνει με ιδιαίτερη χαρά την ένταξη στο δυναμικό της ομάδας του Γιάννη Ζήρου. Τον δυναμικό και ταλαντούχο 21χρονο small forward, τον γνωρίσαμε την περίοδο που πέρασε, ως αντίπαλο στον Ιωνικό ΝΦ και τώρα τον καλωσορίζουμε στην οικογένεια των Μελισσίων και του ευχόμαστε μια καλή χρονιά με υγεία και επιτυχίες.

Πηγή: www.melissiabc.gr
ΑΟΚ.ΧΑΝΙΑ


Ο Αθλητικός Όμιλος Καλαθοσφαίρισης Χανιά ανακοινώνει ότι δύο εκ των βασικών του συντελεστών της ανόδου της ομάδας στη Γ’ Εθνική κατηγορία μπάσκετ, ο Μάριος Σκαμνάκης και ο Μιχάλης Σαράντης ανανέωσαν τη συνεργασία τους με την ομάδα μας.

Οι δύο παίκτες θα ενισχύσουν την ομάδα μας στη Γ’ Εθνική κατηγορία.

Θα ακολουθήσουν και άλλες ανανεώσεις παικτών, ενώ έχουν ξεκινήσει επαφές και με μεταγραφικούς στόχους, γεγονός που έχει σημάνει την έναρξη του προγραμματισμού για την νέα αγωνιστική περίοδο που θα βρει τον ΑΟΚ Χανιά, σε Εθνική κατηγορία.
o kakos
εχουμε καποιο νεο απο εργοτελη και καδμο????????????
ΑΟΚ.ΧΑΝΙΑ
εγω δεν βλεπω κανεις απο τους 2 να κατεβαινει αλλα για να δουμε εργοτελης 5 ιουλιου αν θυμαμε καλα εχει τη κρισμη συνελευση
jhantzop
Super Mario στα Μελίσσια!

Ο ΚΑΟ Μελισσίων συνεχίζει την ενίσχυση της ανδρικής ομάδας και ανακοινώνει με ιδιαίτερη χαρά την ένταξη του Μάριου Βαθρακοκοίλη στο δυναμικό της ομάδας. Ο 27χρονος guard, με επιτυχημένη θητεία σε Αμύντα, Εθνικό, Ψυχικό, Σπόρτιγκ, Πόλις Καλλιθέας και Αιγάλεω, προσθέτει στην ομάδα μας εμπειρία και ταλέντο που θα την ενισχύσουν σημαντικά στην απαιτητική προσπάθεια της νέας αγωνιστικής περιόδου στη Γ' Εθνική Κατηγορία. Τον καλωσορίζουμε στην οικογένεια των Μελισσίων και του ευχόμαστε μια καλή χρονιά με υγεία και επιτυχίες.

Πηγή: www.melissiabc.gr
Basketball is Life
ΒΑΟΛ Χίου
Αφού ανανέωσε με τους 9 από τους περσινούς 12 έκλεισε και 4 πολύ καλές μεταγραφές ήδη:
1) Λεωνίδας Μπουμπάρης Γεν 1995 Θέση 5. Επιστρέφει στο Βούρειο ΑΟΛ Χίου όπου έπαιξε από παμπαίδας μέχρι και τα 18 του. Σπουδές στην Κρήτη και 2 χρόνια στον Εργοτέλη 1 στο Δειληνό και 1 στον ΟΦΗ
2) Γιάννης Σαμιώτης Γεν. 1995 Θέση 2. Επιστρέφει στη Χίο (Αγωνίστηκε από παμπαίδας μέχρι και τα 18 του Στους ΙΩΝΕΣ Χίου, Σπουδές σε ΤΕΦΑΑ Αθήνας, Αγωνίστηκε σε ΑΟ Χαλανδρίου στη Γ και Β Εθνική για 4 χρόνια
3) Βαγγέλης Τσουρής Θέση 3 Γεν 1985 Τις 3 τελευταίες χρονιές στον Όμηρο Καλλιμασιάς Χίου πριν στον Ίκαρο Ικαρίας
4)Πρόδρομος Αγγελίδης Θέση 3-4 Γεν 1988 2013-15 στον ΦΟΒ Χίου, 2015-16 αγωνίστηκε στην Γ’Εθνικη με την ομάδα της Χ.Α.Ν.Θ οπου πανηγύρισε την άνοδο στην ΒΈθνική μέσω μπαράζ ενω πέρσι έπαιξε στον Αρη Νίκαιας οπου τερμάτισε 8ος και θα βρεθεί αντίπαλος φέτος αφου ειναι στον ίδιο όμιλο με τον ΒΑΟΛ.

Ψάχνει ακόμα ένα PF και ένα PG
benchwarmer
Πελεκούδας στον Γλαύκο.
Ξεκάθαρα διαφορετικοί στόχοι και φιλοσοφία φέτος, με σχεδόν όλους τους μικρούς του πάγκου να αποχωρούν (Παλλαδινός σε Παναχαϊκή, Αδαμόπουλος σε Τρικούπη, Γιαλελής πίσω σε Έσπερο, Πολυδωρόπουλος jr άγνωστο πού αλλά δεν νομίζω να μείνει).

Αν πάντως δεν ανανεώσει ο Λαμπρόπουλος (που μάλλον θα μείνει), τότε θα έχουμε πιθανότατα νέο ζευγάρι πατέρα-γιου φέτος...
akratacity
QUOTE (benchwarmer @ Jun 29 2017, 19:35 ) *
Πελεκούδας στον Γλαύκο.
Ξεκάθαρα διαφορετικοί στόχοι και φιλοσοφία φέτος, με σχεδόν όλους τους μικρούς του πάγκου να αποχωρούν (Παλλαδινός σε Παναχαϊκή, Αδαμόπουλος σε Τρικούπη, Γιαλελής πίσω σε Έσπερο, Πολυδωρόπουλος jr άγνωστο πού αλλά δεν νομίζω να μείνει).

Αν πάντως δεν ανανεώσει ο Λαμπρόπουλος (που μάλλον θα μείνει), τότε θα έχουμε πιθανότατα νέο ζευγάρι πατέρα-γιου φέτος...

Μάλλον το ζευγάρι πατέρα-γιου είναι άσχετο με την υπόθεση Λαμπροπούλου. Μάλλον θα τον πάρουν έτσι και αλλιώς.
Επίσης ο Εσπερος παίρνει πίσω Σκονδρα και Γιαλελη και μάλλον με αυτούς θα αντικαταστήσει τους Λυμπέρη, Οικονομόπουλο...
benchwarmer
QUOTE(akratacity @ Jun 29 2017, 20:02 ) *
Επίσης ο Εσπερος παίρνει πίσω Σκονδρα και Γιαλελη και μάλλον με αυτούς θα αντικαταστήσει τους Λυμπέρη, Οικονομόπουλο...


Ειδικά ο Γιαλελής δεν νομίζω ότι είναι έτοιμος ακόμα.. Θα δούμε, υπάρχει αρκετός συνωστισμός ομάδων στην περιοχή και οι στόχοι δεν ξέρω πόσοι πολλοί μπορεί να είναι.
ΕΑΠ έκανε κάποιες ανανεώσεις, ακόμα περιμένουμε για μεταγραφή. Δεν ξέρω και τι μπάτζετ υπάρχει διαθέσιμο, δεν νομίζω πολύ..
akratacity
Καλη κινηση με τον Μαγιντομπε το Ιλιον, το οποιο εχει ανανεωσει και το βασικο του κορμο.
Η Αχαγια απεκτησε τον Χρηστο Δημητροπουλο, πρωην παιχτη του Χαρ. Τρικουπη και παει για τον Οικονομοπουλο απο τον Εσπερο...
o kakos
QUOTE (akratacity @ Jul 4 2017, 12:20 ) *
Καλη κινηση με τον Μαγιντομπε το Ιλιον, το οποιο εχει ανανεωσει και το βασικο του κορμο.
Η Αχαγια απεκτησε τον Χρηστο Δημητροπουλο, πρωην παιχτη του Χαρ. Τρικουπη και παει για τον Οικονομοπουλο απο τον Εσπερο...

δεν ειναι ασσος για ομαδα με στοχους.......γκρινιαρης σχηματαρι........οι αλλες ομαδες του 2 ομιλου νομιζω ειναι μεσανυχτα ακομα....
akratacity
QUOTE (o kakos @ Jul 5 2017, 01:00 ) *
δεν ειναι ασσος για ομαδα με στοχους.......γκρινιαρης σχηματαρι........οι αλλες ομαδες του 2 ομιλου νομιζω ειναι μεσανυχτα ακομα....

Λογικα για δευτερο τον πηρε πισω απο τον Σκαλωμενο (αληθεια ο Βαιδακης εμεινε??) οποτε μια χαρα λυση ειναι. Συν του οτι ταιριαζει καλα στην ομαδα λογω της υπαρξης πολλων καλων σουτερ γυρω του.
Σε αλλα νεα η ΕΑΠ απεκτησε ψηλο απο τον βορρα (ο δεραος το ειχε κανει και περυσι με δαβανη) και πιο συγκεκριμενα τον Γιωργο Παπαδοπουλο που αγωνιζοταν στον Ιωνικο Ιωνιας περυσι. Επισης εχει αποκτησει τον Πανιτσα και τον Καντα (αιγιο περυσι) και ανανεωσε τον Ρελλα.
MENEGIN11
QUOTE(akratacity @ Jul 5 2017, 15:45 ) *
Λογικα για δευτερο τον πηρε πισω απο τον Σκαλωμενο (αληθεια ο Βαιδακης εμεινε??) οποτε μια χαρα λυση ειναι. Συν του οτι ταιριαζει καλα στην ομαδα λογω της υπαρξης πολλων καλων σουτερ γυρω του.
Σε αλλα νεα η ΕΑΠ απεκτησε ψηλο απο τον βορρα (ο δεραος το ειχε κανει και περυσι με δαβανη) και πιο συγκεκριμενα τον Γιωργο Παπαδοπουλο που αγωνιζοταν στον Ιωνικο Ιωνιας περυσι. Επισης εχει αποκτησει τον Πανιτσα και τον Καντα (αιγιο περυσι) και ανανεωσε τον Ρελλα.

Βαιδακης έκλεισε β εθνικη
akratacity
Βούλγαρης στα Μελίσσια που φτιάχνουν αξιοπρεπέστατη ομάδα και με δεδομένο ότι φέτος ο όμιλος δεν θα είναι τόσο ισχυρός μπορεί και να μας εκπλήξουν.
Από την άλλη το Αίγιο ένα παίχτη είχε με μια κάποια προοπτική και δεν κατάφερε να τον κρατησει (Δούρος σε ΕΑΠ)...
akratacity
Η Ακρατα μετά την ανάδειξη νέας διοίκησης, προχώρησε στην επισημοποίηση της παραμονής του κόουτς Ζωντου αλλά και του Σάκη Βεσκουκη...
jhantzop
Επειδή εγώ είμαι χαζός... γιατί να μην ανέβει η Κόρινθος και να ανέβει η Χαλκηδόνα; αφού στη Β' Εθνική αδειάζει θέση νότου... κάποιος θα μου πει, και στη Γ' Εθνική τι θα γίνει; θα κατέβουν 15 σε έναν όμιλο βορρά και 13 σε έναν νότου; μα και με τη Χαλκηδόνα να ανεβαίνει, στον βορρά της Β' Εθνικής θα είναι 17 και στον νότο 15...

λύστε το...
o kakos
θανοπουλος απο εσπερο πατρων σε ακρατα........πολυ δυνατη μεταγραφη για την ακρατα που πιστευω θα ειναι αρκετα δυνατη! χρονοπουλος στον κρονο απο μαρουσι
akratacity
Θανόπουλος στην Ακρατα και έπεται και συνέχεια...
Σε άλλες κινήσεις:
Μπουσι (πρώην φεα και Σπάρτη) στο Ναύπλιο, Μανταλβανος Γερ. στο Απόλλωνα Σμύρνης και Μανταλβανος Κώστας μαζί με Μπολατογλου στο Ίλιον...
jhantzop
Στα Μελίσσια ο Νίκος Βούλγαρης

Ο ΚΑΟ Μελισσίων με χαρά ανακοινώνει την απόκτηση του αθλητή Νίκου Βούλγαρη. Ο Νίκος έχει αγωνιστεί με επιτυχία σε Παγκράτι, Πανελευσινιακό, Ιωνικό Νικαίας, Περιστέρι, Λιβαδειά και Πορφύρα. Πρόκειται για έναν από τους καλύτερους παίκτες των εθνικών κατηγοριών και έναν εξαίρετο χαρακτήρα, ο οποίος θα δώσει την απαραίτητη ποιότητα και εμπειρία στην ομάδα με στόχο μία ανταγωνιστική πορεία στο νέο Πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής. Τον καλωσορίζουμε και του ευχόμαστε υγεία και καλή επιτυχία.

www.melissiabc.gr
benchwarmer
Μαναβόπουλος στο Αίγιο (επίσημα), ενώ δημοσιεύματα λένε για Ζαφείρη σε Έσπερο και Νιφόρα σε Γλαύκο...
gratipa1929
QUOTE (jhantzop @ Jul 10 2017, 18:44 ) *
Επειδή εγώ είμαι χαζός... γιατί να μην ανέβει η Κόρινθος και να ανέβει η Χαλκηδόνα; αφού στη Β' Εθνική αδειάζει θέση νότου... κάποιος θα μου πει, και στη Γ' Εθνική τι θα γίνει; θα κατέβουν 15 σε έναν όμιλο βορρά και 13 σε έναν νότου; μα και με τη Χαλκηδόνα να ανεβαίνει, στον βορρά της Β' Εθνικής θα είναι 17 και στον νότο 15...

λύστε το...

Η Χαλκηδόνα θα πάρει τη θέση του... Παπαγου??? Πρώτη φορα θα συμβεί κάτι τέτοιο καθώς εινσι ξεκάθαρο ότι οι ομάδες νότου αντικαθίστανται από ομάδες νότου και ούτω καθεξής. Τι άλλο θα δούμε.....
jhantzop
QUOTE(gratipa1929 @ Jul 12 2017, 23:24 ) *
Η Χαλκηδόνα θα πάρει τη θέση του... Παπαγου??? Πρώτη φορα θα συμβεί κάτι τέτοιο καθώς εινσι ξεκάθαρο ότι οι ομάδες νότου αντικαθίστανται από ομάδες νότου και ούτω καθεξής. Τι άλλο θα δούμε.....


Έχω την εντύπωση πως οι ομάδες της Β' Εθνικής Βορρά είναι 15 και με τη Χαλκηδόνα θα γίνουν 16... ίσως γι' αυτό το έκαναν έτσι... αλλά δεν νομίζω να υπάρχει σε καμία προκήρυξη αυτό...
Basketball is Life
Σε άλλες 2 μεταγραφές προχώρησε ο ΒΑΟΛ:
5) Αλέξανδρος Βούτας Θέση 4 Γεν 1994, πέρσι αγωνίζονταν στον Πειραϊκό Σύνδεσμο στην Α’ Κατηγορία της ΕΣΚΑΝΑ.
6) Μιχάλης Γεωργαντάς Θέση 5 Γεν 1985, τα δυό τελευταία χρόνια αγωνιζόταν στον Αιγέα Χίου.
Από το περσυνό roster δεν θα ακολουθήσει στην Γ' Εθνική ο Γιώργος Κέλογλου (Θέση 4)
Slevin
Ο Οίακας Ναυπλίου ανακοίνωσε και επίσημα τον Γεωργιάδη ενώ έχει συμφωνήσει και με τον Φρουσκλιά. Η ομάδα από το Ναύπλιο μετά και τις προηγούμενες μεταγραφές και την βοήθεια του Δημάρχου Κωστούρου, επί χρόνια προπονητής στον Οίακα, και την προσπάθεια τοπικών επιχειρηματιών, φαίνεται ότι "ζήλεψε" την πορεία της Κορίνθου και θέλει να κάνει και αυτή μία πορεία μεγάλη. Σίγουρα δεν θα είναι εύκολο με την πρώτη, αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα δούμε φέτος ομάδα από την ΕΣΚΑΚ που είχαμε συνηθίσει τα τελευταία χρόνια βλ. Κρανίδι, Ερμιονη κλπ κλπ. Πιστεύω ότι τόσο οι Αθηναϊκές όσο και οι ομάδες από την ΕΣΚΑΗ θα περάσουν δύσκολα από το Ναύπλιο φέτος.
MENEGIN11
QUOTE(Slevin @ Jul 13 2017, 16:58 ) *
Ο Οίακας Ναυπλίου ανακοίνωσε και επίσημα τον Γεωργιάδη ενώ έχει συμφωνήσει και με τον Φρουσκλιά. Η ομάδα από το Ναύπλιο μετά και τις προηγούμενες μεταγραφές και την βοήθεια του Δημάρχου Κωστούρου, επί χρόνια προπονητής στον Οίακα, και την προσπάθεια τοπικών επιχειρηματιών, φαίνεται ότι "ζήλεψε" την πορεία της Κορίνθου και θέλει να κάνει και αυτή μία πορεία μεγάλη. Σίγουρα δεν θα είναι εύκολο με την πρώτη, αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα δούμε φέτος ομάδα από την ΕΣΚΑΚ που είχαμε συνηθίσει τα τελευταία χρόνια βλ. Κρανίδι, Ερμιονη κλπ κλπ. Πιστεύω ότι τόσο οι Αθηναϊκές όσο και οι ομάδες από την ΕΣΚΑΗ θα περάσουν δύσκολα από το Ναύπλιο φέτος.

σημαντικο προβλημα το βαθος του παγκου,ειδικα στους ψηλους με ευστρατιου γεωργιαδη να μην εχουν αναλογα μπακ απ.αν ο προπονητης λειτουργησει εξυπνα κ βαλει γεωργιαδη στο 5 σε χαμηλα σχηματα θα κανουν ζημιες.επισης πισω απο παπαντωνιου δεν υπαρχει τπτ,αλλα γενικα σαν στησιμο δεν ειναι για να πεσουν,δυσκολα παντως θα ειναι στην 6αδα
akratacity
QUOTE (periman @ Jul 13 2017, 18:40 ) *
σημαντικο προβλημα το βαθος του παγκου,ειδικα στους ψηλους με ευστρατιου γεωργιαδη να μην εχουν αναλογα μπακ απ.αν ο προπονητης λειτουργησει εξυπνα κ βαλει γεωργιαδη στο 5 σε χαμηλα σχηματα θα κανουν ζημιες.επισης πισω απο παπαντωνιου δεν υπαρχει τπτ,αλλα γενικα σαν στησιμο δεν ειναι για να πεσουν,δυσκολα παντως θα ειναι στην 6αδα

Αυτή τη στιγμή έχει Ευστρατιου-Γεωργιαδη-Μπιτινη στους ψηλούς ενώ έχει συμφωνήσει και με Ψαλτου και μένει η ανακοίνωση. Από τις πιο καλές γραμμές ψηλών στην κατηγορία είναι. Επίσης στην περιφέρεια πίσω από Παπαντωνίου έχει τον νεαρό Μπουσι (με εμπειρία γ εθνικής στη φεα), τον Μπουρτσουκλη και τον Ραζή. Αν μείνουν Μπιτζης, Μπουρης, Παζαρας θα έχει αρκετές λύσεις. Βάζει υποψηφιότητα για την έκπληξη της χρονιάς.

Υγ Σπυράκος στον Γλαυκό για μπακ απ του Πελεκουδα. Ένα από τα πιο ψηλά δίδυμα σέντερ των εθνικών κατηγοριων.
benchwarmer
QUOTE(akratacity @ Jul 14 2017, 14:03 ) *
Σπυράκος στον Γλαυκό


Από πέρυσι στα πολύ υπόψην, είχε απορριφθεί για εξωαγωνιστικούς λόγους rolleyes.gif rolleyes.gif


Επιστροφή Σκόνδρα στον Έσπερο, ο οποίος γενικά δεν έχω καταλάβει για πού ακριβώς το πάει όμως...
Ακράτα και Γλαύκος πάνε για 4άδα, Αίγιο περιμένουμε να δούμε αν θα έχει κι άλλα μπαμ μετά τον Μαναβόπουλο, ΕΑΠ δεμένο ρόστερ αλλά τίποτα ιδιαίτερο, για παραμονή...
akratacity
QUOTE (benchwarmer @ Jul 14 2017, 17:02 ) *
Από πέρυσι στα πολύ υπόψην, είχε απορριφθεί για εξωαγωνιστικούς λόγους rolleyes.gif rolleyes.gif


Επιστροφή Σκόνδρα στον Έσπερο, ο οποίος γενικά δεν έχω καταλάβει για πού ακριβώς το πάει όμως...
Ακράτα και Γλαύκος πάνε για 4άδα, Αίγιο περιμένουμε να δούμε αν θα έχει κι άλλα μπαμ μετά τον Μαναβόπουλο, ΕΑΠ δεμένο ρόστερ αλλά τίποτα ιδιαίτερο, για παραμονή...

Ο Εσπερος πήρε τον Ζαφείρη επίσης ενώ για τον Νιφορα ενδιαφέρεται ο Γλαυκος. Συμφωνώ ότι ο Γλαύκος και η Ακρατα είναι ένα βήμα μπροστά από τους υπόλοιπους Αχαιούς και σε κοντινή απόσταση είναι η Αχαγια που θα είναι καλυτερη φέτος θεωρώ. Ο Εσπερος είναι μεγάλο ερωτηματικό για την ώρα ενώ Κεραυνός και ΕΑΠ θα παλέψουν για παραμονή λογικά.
SteveNashidis
http://e-ptolemeos.gr/tetraplo-chtipima-gi...ona-sto-basket/

4 παίκτες πήρε ο Αρίων.


Όποτε βρείτε χρόνο καλό είναι να ανοίξουμε και τους ομίλους του Βορρά, εφόσον κατασταλάξει η ΕΟΚ ποιες ομάδες θα αγωνιστούν.
fastbreak70
Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ
Τετραπλό χτύπημα για τον Αίολο Αστακού
Συνεχίζει την μεταγραφική του επέλαση ο Αίολος Αστακού, ο οποίος έχοντας την υπογραφή του Ηλία Μούτσιου σε όλες του τις κινήσεις, έχει ως στόχο στο να δημιουργήσει μια ομάδα που θα έχει πρωταγωνιστικό ρόλο στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
μονο στο ελλαδισταν να βγαινει και πανηγυρισμος μεταγραφων στη γεθνικη ενω πριν μηνα θα επαιζε στην α1 ...

αιδως αργειοι.!!!!!!!!!!!!!!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.