Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Σπόρτιγκ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
sporting b.c.
QUOTE(Augmon @ Oct 7 2008, 07:34 ) *
Προφήτη τώρα εμείς πρέπει να γελάμε που βγαίνουμε αληθινοί ή να κλαίμε που άλλη μια ομάδα είναι στο χείλος από τους ίδιους ...κυρίους(???)


να γελας παντως σε καμια περιπτωση shot.gif
profitisilias9
QUOTE(sporting b.c. @ Oct 7 2008, 18:48 ) *
να γελας παντως σε καμια περιπτωση shot.gif


Εγώ πάντως λυπάμαι πραγματικά, γιατί ο Σπόρτιγκ δεν αξίζει να βρίσκεται στο χείλος του γκρεμού! sad.gif
nikefalin
QUOTE(profitisilias9 @ Oct 7 2008, 22:40 ) *
Εγώ πάντως λυπάμαι πραγματικά, γιατί ο Σπόρτιγκ δεν αξίζει να βρίσκεται στο χείλος του γκρεμού! sad.gif

δεν είναι τόσοο δραματικά, έχει το ενοίκιο (είναι σαν μια μεγάλη χορηγία αν το καλοσκεφτείτε) και η χρονιά θα βγει έυκολα ή δύσκολα
sportgkitis
QUOTE(nikefalin @ Oct 7 2008, 22:47 ) *
δεν είναι τόσοο δραματικά, έχει το ενοίκιο (είναι σαν μια μεγάλη χορηγία αν το καλοσκεφτείτε) και η χρονιά θα βγει έυκολα ή δύσκολα


Λοιπόν μην αγχώνεστε για την ομάδα μας.Είναι σε πολύ καλό σημείο οικονομικά.Εχουμε το ενοίκιο της ΑΕΚ, έχουμε την χορηγία της WIND που η ομάδα της (μπάσκετ) θα κάνει προπονήσεις εκεί, έιναι η επιχορήγηση, να το 80 % του μπάτζετ βγήκε.Και αν ισχύει και αυτό που άκουσα χθές βράδυ ότι γονέας αθλητού της ομάδας μας που ασχολείτε με τη διαφημιση φέρνει μια πολύ καλή χορηγία καθώς και διαφημηστικές πινακίδες για το γήπεδο ε τ'οτε η ομάδα οικονομικά είναι πολύ καλά καλύτερα μπορώ να πω από από καποιες -αρκετές άλλες.Νομίζω πως τελείωσε θετικά και του ΤΣΟΠΗ.
Μιά νίκη την Κυριακή θα μας δώσει άλλον αέρα.Βέβαια η ομάδα με την ανασφάλεια των τελευταίων ημερών μόνο έτοιμη δεν είναι.Οι λίγες μέρες που απομένουν μέχρι τη Κυριακή πρέπει να τις εκμεταλευτούν οι παίχτες κατάληλα και να παρουσιαστούν όσο πιο έτοιμοι γίνεται.Μπεκέεεεεεεεεε στριμωξέ τους τώρα.
diaskedastis
QUOTE(sportgkitis @ Oct 8 2008, 05:22 ) *
Λοιπόν μην αγχώνεστε για την ομάδα μας.Είναι σε πολύ καλό σημείο οικονομικά.Εχουμε το ενοίκιο της ΑΕΚ, έχουμε την χορηγία της WIND που η ομάδα της (μπάσκετ) θα κάνει προπονήσεις εκεί, έιναι η επιχορήγηση, να το 80 % του μπάτζετ βγήκε.Και αν ισχύει και αυτό που άκουσα χθές βράδυ ότι γονέας αθλητού της ομάδας μας που ασχολείτε με τη διαφημιση φέρνει μια πολύ καλή χορηγία καθώς και διαφημηστικές πινακίδες για το γήπεδο ε τ'οτε η ομάδα οικονομικά είναι πολύ καλά καλύτερα μπορώ να πω από από καποιες -αρκετές άλλες.Νομίζω πως τελείωσε θετικά και του ΤΣΟΠΗ.
Μιά νίκη την Κυριακή θα μας δώσει άλλον αέρα.Βέβαια η ομάδα με την ανασφάλεια των τελευταίων ημερών μόνο έτοιμη δεν είναι.Οι λίγες μέρες που απομένουν μέχρι τη Κυριακή πρέπει να τις εκμεταλευτούν οι παίχτες κατάληλα και να παρουσιαστούν όσο πιο έτοιμοι γίνεται.Μπεκέεεεεεεεεε στριμωξέ τους τώρα.



ακουσα οτι η ομαδα θα κινηθει δικαστικα εναντιων των κυπριων???αληθευει???ο σταμοπουλος συνς\εχιζει???
dimitris 888
συνεχιζει κανονικα ο γιαννης....ολη η ομαδα θα κινηθει εναντιον αυτων....
themis7
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΠΑΕ Ο ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΦΙΛΙΚΑ? ΠΟΙΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ???
sporting b.c.
Το τρένο του Θεόφιλου Μπεκέ ξεκινάει την Κυριακή 12/10 στις 13:30 απο το ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΕΥΟΣΜΟΣ !!!
Παρακαλούνται οι κύριοι επιβάτες να επιβιβαστούν στο κλειστό του ΣΠΟΡΤΙΓΚ
profitisilias9
QUOTE(sporting b.c. @ Oct 9 2008, 21:28 ) *
Το τρένο του Θεόφιλου Μπεκέ ξεκινάει την Κυριακή 12/10 στις 13:30 απο το ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΕΥΟΣΜΟΣ !!!
Παρακαλούνται οι κύριοι επιβάτες να επιβιβαστούν στο κλειστό του ΣΠΟΡΤΙΓΚ


Καλή επιτυχία παιδιά! 41.gif
coa
QUOTE(sporting b.c. @ Oct 9 2008, 20:28 ) *
Το τρένο του Θεόφιλου Μπεκέ ξεκινάει την Κυριακή 12/10 στις 13:30 απο το ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΕΥΟΣΜΟΣ !!!
Παρακαλούνται οι κύριοι επιβάτες να επιβιβαστούν στο κλειστό του ΣΠΟΡΤΙΓΚ


ΤΟ ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ Β ΕΘΝΙΚΗ. ΕΧΕΙ ΕΔΡΑΡΑ ΜΕ ΠΛΥ ΚΑΛΟ ΠΕΤΑΛΑΚΙ 77.gif
ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΙΑ icon_wave.gif
diaskedastis
μακαρι να εχετε μην εχετε επηρεαστει απο τα εξωαγωνιστικα θεματα και να αντεξετε το μαραθωνιο της β εθνικης
sporting b.c.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 48 - 58
Στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα το προβάδισμα και τον έλεγχο είχε ο Αίας, μέχρι το τέλος του 3ου δεκαλέπτου που ξύπνησε ο Σπόρτιγκ και κατάφερε με σερί να βρεθεί με προβάδισμα 1 πόντου 5 λεπτά πριν τη λήξη, εκεί ξαναέσβησαν οι μηχανές και ο Αίας έφτασε με σερί 2-13 απο το 46-45 στο 48-58...
Το μεγαλύτερο δράμα για μας ήταν τα ριμπάουντ που είναι άγνωστη λέξη για τους ψηλους μας !
Στα τελευταία λεπτά του αγώνα 2 φορές στην δεύτερη βολή παίχτη του Ευόσμου η οποία ήταν άστοχη, το ριμπάουντ πήρε ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ψηλός του Αία και χωρίς δυσκολία έκανε έμμεσο τρίποντο...
sporting b.c.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΗΡΑΚΛΗΣ 67 - 102
Αποκλειστήκαμε απο το κύπελλο χωρίς να παλέψουμε και μάλιστα ο Ηρακλής έπαιξε σχεδόν σε όλο το παιχνίδι με την "δεύτερη" ομάδα...
sporting b.c.
τι διαβάζω πάει ο "Ομπραντοβιτς" ;

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...0&Itemid=28

Παρελθόν ο Μπέκες

Του Αλέξανδρου Πρίφτη
15/10/2008 (20:17)

Η φετινή προσπάθεια που ξεκίνησε ο Σπόρτιγκ ήταν καλή, ωστόσο στην αρχή της διαδρομής οι δρόμοι του Θεόφιλου Μπέκε και του Σπόρτιγκ, χώρισαν. Όχι τόσο τα αποτελέσματα, αλλά η εικόνα που είχε η ομάδα μέχρι στιγμής δεν άφησε τις δύο πλευρές να συνεχίσουν την συνεργασία τους και έτσι θα υπάρξει αντικαταστάτης ο οποίος έχει βρεθεί ήδη.

Ο λόγος για τον Βασίλης Γιάνναρης ο οποίος βρίσκονταν παλαιότερα στον πάγκο του Ολυμπιακού Βόλου. Πλέον οι ιθύνοντες του συλλόγου ευελπιστούν πως η εικόνα της ομάδας θα βελτιωθεί στους επόμενους αγώνες και η ομάδα να πετύχει τους φετινούς της στόχους.
Augmon
QUOTE(sporting b.c. @ Oct 15 2008, 21:20 ) *
τι διαβάζω πάει ο "Ομπραντοβιτς" ;

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...0&Itemid=28

Παρελθόν ο Μπέκες

Του Αλέξανδρου Πρίφτη
15/10/2008 (20:17)

Η φετινή προσπάθεια που ξεκίνησε ο Σπόρτιγκ ήταν καλή, ωστόσο στην αρχή της διαδρομής οι δρόμοι του Θεόφιλου Μπέκε και του Σπόρτιγκ, χώρισαν. Όχι τόσο τα αποτελέσματα, αλλά η εικόνα που είχε η ομάδα μέχρι στιγμής δεν άφησε τις δύο πλευρές να συνεχίσουν την συνεργασία τους και έτσι θα υπάρξει αντικαταστάτης ο οποίος έχει βρεθεί ήδη.

Ο λόγος για τον Βασίλης Γιάνναρης ο οποίος βρίσκονταν παλαιότερα στον πάγκο του Ολυμπιακού Βόλου. Πλέον οι ιθύνοντες του συλλόγου ευελπιστούν πως η εικόνα της ομάδας θα βελτιωθεί στους επόμενους αγώνες και η ομάδα να πετύχει τους φετινούς της στόχους.

Κουράγιο παιδιά αν και δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα ακόμα και για παραμονή sad.gif sad.gif
iliaszervos
Ας σκεφτώ φωναχτά...

Τι να πούμε τώρα? Ξανά χυλόπιτα... αυτή τη φορά απο τους Κύπριους, - δεν μάθαμε το γιατί - και δυό ήττες με κατεβασμένα χέρια!

Να γίνω Χριστιανός? Να πιστέψω στις κατάρες? Στο Κισμέτ? Ή λες να έχουν νόημα αυτά που έλεγε πρόπερσυ γνωστό περιοδικό του μπάσκετ σχετικά με τον σχεδιασμό που στοχεύει στο να κλείσουν τα "μαγαζιά" που δεν εχουν ελπίδα να γίνουν καθαρά επαγγελματικά?

Όχι δεν θα μπω στον πειρασμό να πιστέψω τις συνομοσιολογίες... εξ άλλου θα ίσχυαν και για άλλους οχι μόνο για το Σπορτιγκ!

Ας ελπίσουμε στο μαγικό ραβδί του... νέου Ομπράντοβιτς, που λέει και ο φίλος μου ο S.b.c. Κοντά στην ομάδα και... έχει ο Θεός!
Augmon
QUOTE(iliaszervos @ Oct 16 2008, 17:08 ) *
Ας σκεφτώ φωναχτά...

Τι να πούμε τώρα? Ξανά χυλόπιτα... αυτή τη φορά απο τους Κύπριους, - δεν μάθαμε το γιατί - και δυό ήττες με κατεβασμένα χέρια!

Να γίνω Χριστιανός? Να πιστέψω στις κατάρες? Στο Κισμέτ? Ή λες να έχουν νόημα αυτά που έλεγε πρόπερσυ γνωστό περιοδικό του μπάσκετ σχετικά με τον σχεδιασμό που στοχεύει στο να κλείσουν τα "μαγαζιά" που δεν εχουν ελπίδα να γίνουν καθαρά επαγγελματικά?

Όχι δεν θα μπω στον πειρασμό να πιστέψω τις συνομοσιολογίες... εξ άλλου θα ίσχυαν και για άλλους οχι μόνο για το Σπορτιγκ!

Ας ελπίσουμε στο μαγικό ραβδί του... νέου Ομπράντοβιτς, που λέει και ο φίλος μου ο S.b.c. Κοντά στην ομάδα και... έχει ο Θεός!

Φίλε το ότι έφυγαν οι Κύπριοι τόσο νωρίς είναι ευλογία και όχι κατάρα.Ησασταν τυχεροί μέσα στην ατυχία σας
dimitris 888
QUOTE(Augmon @ Oct 16 2008, 14:27 ) *
Φίλε το ότι έφυγαν οι Κύπριοι τόσο νωρίς είναι ευλογία και όχι κατάρα.Ησασταν τυχεροί μέσα στην ατυχία σας

Ο Σύνδεσμος φίλων του Σπόρτιγκ εξέδωσε ανακοίνωση με την οποία εύχεται στον Έλληνα προπονητή "καλή συνέχεια".
Αναλυτικά: "To Sporting Club 1991 θέλει να ευχαριστήσει τον κύριο Μπεκέ για τη σύντομη αλλά όμορφη συνεργασία μας. Εκτιμήσαμε την εργατικότητα και το πείσμα του καθώς ήρθε σε μια δύσκολη στιγμή της ιστορίας μας! Μπορεί οι δρόμοι μας να χώρισαν αλλά η πόρτα του Συνδέσμου είναι πάντα ανοιχτή για το φίλο Μπεκέ!
"Φίλε Θεόφιλε καλή συνέχεια"
sporting b.c.
QUOTE(dimitris 888 @ Oct 16 2008, 22:39 ) *
Ο Σύνδεσμος φίλων του Σπόρτιγκ εξέδωσε ανακοίνωση με την οποία εύχεται στον Έλληνα προπονητή "καλή συνέχεια".
Αναλυτικά: "To Sporting Club 1991 θέλει να ευχαριστήσει τον κύριο Μπεκέ για τη σύντομη αλλά όμορφη συνεργασία μας. Εκτιμήσαμε την εργατικότητα και το πείσμα του καθώς ήρθε σε μια δύσκολη στιγμή της ιστορίας μας! Μπορεί οι δρόμοι μας να χώρισαν αλλά η πόρτα του Συνδέσμου είναι πάντα ανοιχτή για το φίλο Μπεκέ!
"Φίλε Θεόφιλε καλή συνέχεια"


κριμα που το basketblog δεν γραφει οτι η ανακοινωση βγήκε στο site του sporting club 1991 shot.gif

http://www.sportingclub.googlepages.com
mysportig
Μεγάλο μάτς για την ομαδάρα μου σήμερα στον ΔΟΥΚΑ.Μια νέα αρχή με τον Γιάνναρη στον πάγκο.Πιστεύω πως αν οι ψηλοί είναι απλώς καλοί σήμερα,παίξει λίγο σοβαρά ο Χούμας και πάει καλά και ο Μαστροκωστόπουλος τότε δεν πιστεύω να έχουμε πρόβλημα.
mysportig
Προπονητής δημοσίων σχέσεων μου φαίνεται ο ΓΙΑΝΝΑΡΗΣ.Φαίνεται ανακάληψε καλύτερους-χαχαχαχαααααααα.
Βρε ποιός μας τον φώρτοσε αυτόν?Ο ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ? ΣΑΚΟΠΟΥΛΕ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ? Αυτός θα μας πάει μια ωρα αρχήτερα στη Γ΄.
15 λεπτά ο Μαστροκωστόπουλος 15΄ο Τσόπης.Βρε τον άσχετοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο.Γιάνναρε φροντίζεις να μάθεις και κάποια πραγματάκια όταν αναλαμβάνεις μια ομάδα.Ποιοι είναι π.χ σε καλή κατάσταση.Οι δυό που είπα ήταν από τους καλήτερους με Εύοσμο και Ηρακλή.Χθες του έκανε ο Αργυριάδης και ο Θυμνιός.........χαχαχαχαααααααααααααα.Επρεπε ΓΙΑΝΝΑΡΕ να ήξερες πως ο καλύτερος αμυντικός αυτή τη στιγμή είναι ο Καημενάκης που τον Ζακυνθινό θα τον έκανε φύλλο και φτερο.Και εσυ? τον ξεχασεςςςςςςςςςς ασχετε.Επειδή τα έχω παρει σταματω γιατί θα πω πολλααααααααααα.
122001
Την Κυριακή κάνουμε την πρώτη μας νίκη και ελπίζω μια νέα αρχή. Έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα, φέτος κοιτάμε ΠΡΩΤΑ απ' όλα τη σωτηρία. 4 ομάδες υποβιβάζονται, νομίζω πως το ρόστερ μας είναι κάτι παραπάνω από ικανό να μας κρατήσει στην κατηγορία.
ΥΓ: Σήμερα στην Αβελίνο έπαιξε ο Ραντούλοβιτς. Σας θυμίζει τίποτα?
ΥΓ2: Α ρε Σπορτιγκάρα, πάλι με χρόνια με καιρούς, πάλι δικά μας θα΄ναι.
sporting b.c.
την μάχη του δίνει το SPORTING CLUB 1991 και δεν αφηνει πουθενα την ομάδα... Άλλος για Τρίπολη ;

http://www.sportingclub.googlepages.com

TO "SPORTING CLUB 1991" ΠΑΕΙ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ

"ΤΡΙΠΟΛΗ"

ΚΥΡΙΑΚΗ 9-11-2008 ΚΑΙ ΩΡΑ 12:00 ΞΕΚΙΝΑ ΤΟ

ΠΟΥΛΜΑΝΑΚΙ(50αρι) ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦ.

Η ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΜΑΣ 19:00 - 21:00 MM

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 4-11-2008
sporting b.c.
4 ΠΑΠΑΝΟΓΛΟΥ ΣΕΡΑΦΕΙΜ

5 ΚΑΥΜΕΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

6 ΣΤΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

7 ΒΕΚΡΗΣ ΠΑΡΗΣ

8 ΘΥΜΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

9 ΓΥΦΤΑΚΗΣ ΑΡΗΣ

10 ΧΟΥΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

11 ΤΣΟΠΗΣ ΗΛΙΑΣ

12 ΒΡΥΝΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

13 ΜΑΣΤΡΟΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

14 ΚΑΤΤΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

15 ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
paris13
paidia den ixame pari k ton kritsalo>ti egine?eixe pexi k se filika
sporting b.c.
QUOTE(paris13 @ Oct 25 2008, 08:13 ) *
paidia den ixame pari k ton kritsalo>ti egine?eixe pexi k se filika


για τον Κρίτσαλο το πρόβλημα είναι το δελτίο και ελπίζω να λυθεί άμεσα !

ΥΓ. Ωραία τα βιντεάκια στο group μας στο facebook ;
paris13
otan girisi o kritsalos tha ine autos pou tha travixi ligo to skor afou to provlima to exoume vasika sto skor k sto rebaound
sporting b.c.
QUOTE(paris13 @ Oct 25 2008, 08:41 ) *
otan girisi o kritsalos tha ine autos pou tha travixi ligo to skor afou to provlima to exoume vasika sto skor k sto rebaound


και η αμυνα θελει...
ashton
ο Καϋμενάκης τι λέει ;
(τον είχε μαθητή η γυναίκα μου παλιά σε ένα φροντιστήριο της περιοχής)
sporting b.c.
QUOTE(ashton @ Oct 25 2008, 10:08 ) *
ο Καϋμενάκης τι λέει ;
(τον είχε μαθητή η γυναίκα μου παλιά σε ένα φροντιστήριο της περιοχής)


Ο Καυμενάκης είναι το καλύτερο παιδί και ο πιο ψυχωμένος 77.gif
paris13
pote paizoume?k ti ora
sporting b.c.
QUOTE(paris13 @ Oct 25 2008, 13:35 ) *
pote paizoume?k ti ora


αυριο στο φαληρο...
mysportig
QUOTE(sporting b.c. @ Oct 25 2008, 18:56 ) *
αυριο στο φαληρο...

Χορηγός η ΒΕΡΝΙΛΑΚ?Που την βρίκαμε?Μεγάλη επιτυχία.Μπράβο σάυτον που την έφερε.Σακόπουλος?
sporting b.c.
QUOTE(mysportig @ Oct 26 2008, 09:27 ) *
Χορηγός η ΒΕΡΝΙΛΑΚ?Που την βρίκαμε?Μεγάλη επιτυχία.Μπράβο σάυτον που την έφερε.Σακόπουλος?


θαυμα
γιατι περσι δεν ειχαμε τιποτα

υγ. σημερα στις 16:00 στο φαληρο
kaukasios
o sταμοπουλος δεν επαιξε με φαληρο?
sporting b.c.
ΠΑΜΕ ΡΕ ΓΕΡΑ...
12 το μεσημερι αυτη την κυριακή με την Κομοτηνή

http://www.sportingclub.googlepages.com/an

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 2-11-08 ΚΑΙ ΩΡΑ 12:00

ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΚΟΜΟΤΗΝΗ

Η ΟΜΑΔΑ ΘΕΛΕΙ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΑΣ!

"ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΚΕΙ"
mysportig
Η χθεσινή ήττα για την ομάδα μου ήταν αποτέλεσμα των δικών μας λαθών και κυρίως λαθών που τα έκαναν έμπειροι παίχτες π.χ Σταμόπουλος-Χούμας. Αδικαιολόγητες οι τεχνικές ποινές για διαμαρτυρία του Σταμόπουλου κυρίως η τελευταία στα 3΄και ενώ είμασταν 5 πόντους μπροστά.Οι +5 έγιναν σε μιά φάση -1.Καθώς επίσης αδικαιολόγητη η τελευταία επίθεση από τον Χούμα που είμασταν στον -1 και είχαμε όλο το χρόνο δικό μας (21¨) και αυτός έκανε επίθεση στα 11¨και σούτ απελπισίας!!!!
Κρίμα για την εμπειρεία αυτών των παιδιών.Ο δε Τσόπης αστο καλύτερα.Ο παππούς μου τρέχει περισσότερο.Ο Χούμας αν εξερέσεις την τελευταία φάση ήταν πολύ καλός όπως και ο Μαστροκωστόπουλος με το πολύ μυαλομένο παιχνίδι του και με αρκετά καλή αμυντική παρουσία.Μικρέ δούλεψε πιο πολύ και θα αφήσεις εποχή.Είσαι μόλις 21 νομίζω και να ξέρεις ότι το μπάσκετ θέλει συνεχεί προσπάθεια και δουλειά για να βελτιωνόμαστε.Εχω παίξει 20 χρονάκια μπάσκετ και σε υψηλό επίπεδο και έφτασα εκεί με την συνεχή δουλειά και προσπάθεια.Το μπάσκετ θέλει εγωισμό .Τον έχεις ? θα προχωρήσεις ψηλά, δεν τον έχεις?θα μείνεις εκεί που είσαι.Κάποια στιγμή θα στα πώ και από κοντα για να δεις πιος σου τα λέει αυτά.Εχεις πολύ καλά στοιχεία και είναι αμαρτία να μην τα αξιοποιήσεις.Πολύ καλός και ο Ευθυμίου και μέτριος ο Βρύνας. Ελπίζω την Κυριακή στην Τρίπολη να κάνουμε μια πιο θετυική παρουσία.Κρίμα που δεν θα μπορέσω να παω.
iliaszervos
QUOTE(mysportig @ Nov 3 2008, 18:04 ) *
Η χθεσινή ήττα για την ομάδα μου ήταν αποτέλεσμα των δικών μας λαθών και κυρίως λαθών που τα έκαναν έμπειροι παίχτες π.χ Σταμόπουλος-Χούμας. Αδικαιολόγητες οι τεχνικές ποινές για διαμαρτυρία του Σταμόπουλου κυρίως η τελευταία στα 3΄και ενώ είμασταν 5 πόντους μπροστά.Οι +5 έγιναν σε μιά φάση -1.Καθώς επίσης αδικαιολόγητη η τελευταία επίθεση από τον Χούμα που είμασταν στον -1 και είχαμε όλο το χρόνο δικό μας (21¨) και αυτός έκανε επίθεση στα 11¨και σούτ απελπισίας!!!!
Κρίμα για την εμπειρεία αυτών των παιδιών.Ο δε Τσόπης αστο καλύτερα.Ο παππούς μου τρέχει περισσότερο.Ο Χούμας αν εξερέσεις την τελευταία φάση ήταν πολύ καλός όπως και ο Μαστροκωστόπουλος με το πολύ μυαλομένο παιχνίδι του και με αρκετά καλή αμυντική παρουσία.Μικρέ δούλεψε πιο πολύ και θα αφήσεις εποχή.Είσαι μόλις 21 νομίζω και να ξέρεις ότι το μπάσκετ θέλει συνεχεί προσπάθεια και δουλειά για να βελτιωνόμαστε.Εχω παίξει 20 χρονάκια μπάσκετ και σε υψηλό επίπεδο και έφτασα εκεί με την συνεχή δουλειά και προσπάθεια.Το μπάσκετ θέλει εγωισμό .Τον έχεις ? θα προχωρήσεις ψηλά, δεν τον έχεις?θα μείνεις εκεί που είσαι.Κάποια στιγμή θα στα πώ και από κοντα για να δεις πιος σου τα λέει αυτά.Εχεις πολύ καλά στοιχεία και είναι αμαρτία να μην τα αξιοποιήσεις.Πολύ καλός και ο Ευθυμίου και μέτριος ο Βρύνας. Ελπίζω την Κυριακή στην Τρίπολη να κάνουμε μια πιο θετυική παρουσία.Κρίμα που δεν θα μπορέσω να παω.


Η ομάδα χρειάζεται -εκτός των άλλων- κάποιοι να αποφασίζουν σούτ απο μέση απόσταση (οχι μόνο λέϊ-άπ και τρίποντο)
-Ο Χούμας ηταν ολη η ομάδα (αναμενόμενο για μένα) - Σχετικά με την τελευταία φάση, ή είχε αντίθετες οδηγίες, οπότε φταίει, ή δεν είχε οδηγίες (οπότε φταίει ο προπονητής) οπότε ετσι είδε τη φάση και αν το είχε βάλει πιθανώς τώρα να λέγαμε πόσο γάτα είναι που εκμεταλεύτηκε την ευκαιρία! οπότε... άστο γιατί δεν έχουμε ΚΑΝΕΝΑΝ άλλο ετοιμο παίχτη!
- Ο Σταμόπουλος είναι ο δεύτερος που και προσπάθησε και πίστεψε αλλά δεν πρόσφερε οσα μπορούσε γιατί δεν εχει μάθει οτι αφού σφυρίξει ο διαιτητής δεν αντιδράμε γιατί κάνουμε κακό στην ομάδα (έχουμε δεν έχουμε δίκηο)
- Ο Τσόπης η αλήθεια είναι οτι δεν πήρε πρωτοβουλίες...
- Για τον Μαστροκωστόπουλο τώρα, ας ελπίσουμε να δουλέψει και να εξελιχτεί - όπως λές - γιατί προς το παρόν κάποιος πρέπει να μιλήσει και σ΄αυτόν για το σούτ και για γενικά για το οτι πρέπει να "απειλεί" καλάθι!
karaflas
QUOTE(iliaszervos @ Nov 6 2008, 16:42 ) *
Η ομάδα χρειάζεται -εκτός των άλλων- κάποιοι να αποφασίζουν σούτ απο μέση απόσταση (οχι μόνο λέϊ-άπ και τρίποντο)
-Ο Χούμας ηταν ολη η ομάδα (αναμενόμενο για μένα) - Σχετικά με την τελευταία φάση, ή είχε αντίθετες οδηγίες, οπότε φταίει, ή δεν είχε οδηγίες (οπότε φταίει ο προπονητής) οπότε ετσι είδε τη φάση και αν το είχε βάλει πιθανώς τώρα να λέγαμε πόσο γάτα είναι που εκμεταλεύτηκε την ευκαιρία! οπότε... άστο γιατί δεν έχουμε ΚΑΝΕΝΑΝ άλλο ετοιμο παίχτη!
- Ο Σταμόπουλος είναι ο δεύτερος που και προσπάθησε και πίστεψε αλλά δεν πρόσφερε οσα μπορούσε γιατί δεν εχει μάθει οτι αφού σφυρίξει ο διαιτητής δεν αντιδράμε γιατί κάνουμε κακό στην ομάδα (έχουμε δεν έχουμε δίκηο)
- Ο Τσόπης η αλήθεια είναι οτι δεν πήρε πρωτοβουλίες...
- Για τον Μαστροκωστόπουλο τώρα, ας ελπίσουμε να δουλέψει και να εξελιχτεί - όπως λές - γιατί προς το παρόν κάποιος πρέπει να μιλήσει και σ΄αυτόν για το σούτ και για γενικά για το οτι πρέπει να "απειλεί" καλάθι!

ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ Ο ΧΟΥΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΑΣ ΠΑΙΚΤΗΣ!ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ(ΟΤΑΝ ΕΠΑΙΖΕ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ)ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΜΩΣ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΒΗΜΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ 23 ΧΡΟΝΩΝ!ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΑΜΟΠΟΥΛΟ,ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ!ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΛΕΥ ΜΕΙΚΕΡ 1.96-1.97!ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Ο ΜΑΣΤΡΟΚΟΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΓΕΜΙΖΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΑΤΙ.ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΗ ΚΟΜΟΤΙΝΗ Β'ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΤΡΙΟΣ!ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!
mysportig
QUOTE(karaflas @ Nov 6 2008, 16:57 ) *
ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ Ο ΧΟΥΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΑΣ ΠΑΙΚΤΗΣ!ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ(ΟΤΑΝ ΕΠΑΙΖΕ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ)ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΜΩΣ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΒΗΜΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ 23 ΧΡΟΝΩΝ!ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΑΜΟΠΟΥΛΟ,ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ!ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΛΕΥ ΜΕΙΚΕΡ 1.96-1.97!ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Ο ΜΑΣΤΡΟΚΟΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΓΕΜΙΖΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΑΤΙ.ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΗ ΚΟΜΟΤΙΝΗ Β'ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΤΡΙΟΣ!ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!

Για τον Χούμα εχω να πω και εγώ πως εχει τις δυνατότητες να προχωρήσει.Εχει σούτ,έχει εκρηξη,πρέπει να αποκτήσει ομαδικό πνεύμα .Στην ηλικία που είναι πρέπει να βοηθήσει και αυτός τον εαυτό του για να πάει ένα βήμα παραπάνω.
Οσο για τον Σταμόπουλο η αποψή μου είναι πως είναι ένας παρα πολύ καλός πασερ.Απο εκεί και πέρα δεν απειλεί σχεδόν καθόλου, είναι αργός και το σπουδαιότερο εχει μεγάλο στόμα και μιλάει πολύ.(κακή νοοτροπία).Για τον Μαστροκωστόπουλο επειδεί τον παρακολουθώ τα 3 τελευταία χρόνια αλλα κυρίως τον έχω δει φέτος σε αρκετά φιλικά αλλά και στο Πρωτάθλημα έχω να πώ πως είναι πανέξυπνος παίκτης, βλέπει γήπεδο όσο λίγοι αλλά όπως ξαναείπα επειδή είναι μικρός έχει πράγματα να βγάλει και πολλά περιθώρια βελτίωσης.Πρέπει όμως να το θέλει και να δουλέψει.Πρέπει να απειλήσει περισσότερο το καλάθι κυρίως απ'έξω γιατί το μέσα το έχει και να γίνει πιο γρήγορος-πιο εκρηκτικός.
Τώρα για αυτό που λές ότι δεν έχει μπάσκετ μέσα του........ η είσαι μαζί του εμπαθής η δεν το κατέχεις καλά το μπάσκετ η δεν το βλέπεις όπως το βλέπω εγώ.
karaflas
Μακαρι να σωσετε την παρτιδα γιατι ειναι αμαρτια ενα σωματιο ιστορικο σαν τον σπορτιγκ να το παρει η κατηφορα!!η οποια ως γνωστον δεν θα εχει σταματημο......μακαρι ο σπορτιγκ να ειναι η ευχαριστη εκπληξη του πρωταθληματος!!!!!!!τον κοσμο μονο που εχει ο σπορτιγκ δεν τον εχουν κατα τη γνωμη μου ολες οι αλλες ομαδεσ τησ β εθνικης ΜΑΖΙ!!!!!!!!!
paris13
ο σταματοπουλος γιατι δεν ρπαιζε?
dimitris 888
QUOTE(paris13 @ Nov 10 2008, 19:10 ) *
ο σταματοπουλος γιατι δεν ρπαιζε?

τραυματίας...
karaflas
QUOTE(dimitris 888 @ Nov 11 2008, 15:43 ) *
τραυματίας...

πως τα πηγε ο σπορτιγκ στο ματσ με τον αρκαδικο?διαβασα εχασε στισ λεπτομεριες!πλασματικο το σκορ.ισχυει?
kesariani 4ever
παιδια απο το σπορτινγκ καλησπερα.η ομαδα σας εχει καλες μοναδες αλλα δυστηχως δεν αποδιδει καλο μπασκετ.θα πρεπει να προσεξετε γιατι ηδη εχετε 2 ηττες εντος εδρας και η Β΄εθνικη ειναι αρκετα δυσκολη.σας ευχομαι καλη συνεχεια διοτι το μπασκετ χρειαζεται ομαδες με την δυναμικη και την ιστορια της ομαδας των πατησιων.
sporting b.c.
QUOTE(kesariani 4ever @ Nov 11 2008, 14:36 ) *
παιδια απο το σπορτινγκ καλησπερα.η ομαδα σας εχει καλες μοναδες αλλα δυστηχως δεν αποδιδει καλο μπασκετ.θα πρεπει να προσεξετε γιατι ηδη εχετε 2 ηττες εντος εδρας και η Β΄εθνικη ειναι αρκετα δυσκολη.σας ευχομαι καλη συνεχεια διοτι το μπασκετ χρειαζεται ομαδες με την δυναμικη και την ιστορια της ομαδας των πατησιων.


να σαι καλά φιλαράκι ! το άσχημο ξεκίνημα κάνει πολύ σπουδαίο το παιχνίδι της κυριακής με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς στα Πατήσια...

πρέπει να είμαστε όλοι μας να βοηθήσουμε την ομάδα μας !

υπάρχουν ελπίδες την κυριακή να παίξει για πρώτη φορά ο ΚΡΙΤΣΑΛΟΣ !
karaflas
Ας μου πει καποιος τι εγινε στη τριπολη!ποιος επαιξε καλα?τι εγινε στο τελος και εφυγε η διαφορα στους 10-12?
mysportig
QUOTE(karaflas @ Nov 11 2008, 23:18 ) *
Ας μου πει καποιος τι εγινε στη τριπολη!ποιος επαιξε καλα?τι εγινε στο τελος και εφυγε η διαφορα στους 10-12?

Οι πληροφορίες μου λένε πως τα ματς το παλέψαμε μέχρι το τελευταίο διλεπτο όταν και ο Μάνος πήρε το όπλο του και άρχισε να πυροβολή.Είναι παιχταράς το παληκαρι.Εκεί που έκαιγε η μπάλλα αυτός πήρε τις τελευταίες επιθέσεις και τις έβαλε.Η ομάδα μας εδειξε μεγάλη διάθεση αλλά με μοναδικούς πάρα πολύ καλούς τον Βρύνα-τον Τσόπη και τον Μαστροκωστόπουλο ,\ και πολύ κακό τον Παπάνογλου (5 φορές βήματα ) χωρίς βοήθεια από τον Ευθυμίου και τον Καττή , πως να πάρεις ένα τέτοιο μάτς?Ο Χούμας είχε πρόβλημα στον αστράγαλο και δεν μπόρεσε να βοηθήσει.Ισως με υγιεί Χούμα να το κλέβαμε.Το μάτς με Καλαμαριά την Κυριακή είναι πολύ κρίσημο για την παραπέρα πορεία της ομάδας μας.
karaflas
QUOTE(mysportig @ Nov 12 2008, 09:06 ) *
Οι πληροφορίες μου λένε πως τα ματς το παλέψαμε μέχρι το τελευταίο διλεπτο όταν και ο Μάνος πήρε το όπλο του και άρχισε να πυροβολή.Είναι παιχταράς το παληκαρι.Εκεί που έκαιγε η μπάλλα αυτός πήρε τις τελευταίες επιθέσεις και τις έβαλε.Η ομάδα μας εδειξε μεγάλη διάθεση αλλά με μοναδικούς πάρα πολύ καλούς τον Βρύνα-τον Τσόπη και τον Μαστροκωστόπουλο ,\ και πολύ κακό τον Παπάνογλου (5 φορές βήματα ) χωρίς βοήθεια από τον Ευθυμίου και τον Καττή , πως να πάρεις ένα τέτοιο μάτς?Ο Χούμας είχε πρόβλημα στον αστράγαλο και δεν μπόρεσε να βοηθήσει.Ισως με υγιεί Χούμα να το κλέβαμε.Το μάτς με Καλαμαριά την Κυριακή είναι πολύ κρίσημο για την παραπέρα πορεία της ομάδας μας.

ναι διαβασα και εγω στην εφημεριδα γκολ οτι εισασταν καλοι αλλα στο τελος ο μανος επαιζε μονος του!μα καλα ο χουμας διαβασα εβαλε αν δεν κανω λαθος καμια 15αρια.πως ηταν τραυματιας?
mysportig
QUOTE(karaflas @ Nov 12 2008, 14:45 ) *
ναι διαβασα και εγω στην εφημεριδα γκολ οτι εισασταν καλοι αλλα στο τελος ο μανος επαιζε μονος του!μα καλα ο χουμας διαβασα εβαλε αν δεν κανω λαθος καμια 15αρια.πως ηταν τραυματιας?

Δεν επαιξε αρκετά αλλά και όσο έπαιξε πονούσε.Γιαυτό είπα πως αν ήταν καλά ίσως το κλέβαμε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.