Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Σπόρτιγκ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
sportingara sta dyskola




ΟΤΑΝ ΒΡΙΖΑΜΕ ΤΟΝ -ΜΠΑΜΠΗ- ΣΑΝ ΠΡΟΔΟΤΗ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΕΣ.....ΕΙΧΕΣ ΔΙΚΙΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΜΕ ΔΙΑΛΥΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΠΑΛΕΨΕΙΣ. ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΔΙΑΛΥΘΗΚΕ.ΞΕΡΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ;;;;; ΕΜΕΙΣ EIΜΑΣΤΕ ΣΠΟΡΤΙΓΚ, ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ. 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΩΡΑ Η ΣΚΕΨΗ ΤΩΝ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΕΥΡΩ ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ. ΚΑΙ ΕΧΤΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕΣ..... ΕΙΧΕΣ ΑΛΛΟΘΙ. ΕΦΕΥΓΕΣ ΣΑΝ ΗΡΩΑΣ.ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ ΜΕΙΝΑΜΕ.... ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ Γ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ Β ΚΑΙ ΣΤΗΝ Α1. ΕΣΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΤΕ Ξ Α Ν Α ΕΔΩ. ΕΠΕΛΕΞΕΣ. (ΜΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙΣ ΤΡΙΤΗ ΠΡΩΙ;;; ΤΟΣΗ ΒΙΑΣΥΝΗ;;;;;)ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΧΕΣ ΦΥΓΕΙ ΣΕ ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΕΙ ΛΕΓΩΝΤΑΣ ΣΟΥ "ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ" ΤΩΡΑ ΣΟΥ ΛΕΜΕ "ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ"ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ. ΠΕΡΑΣΕΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ....ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΡΗ... ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΝΕ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ.. Υ.Γ ΦΑΙΝΕΣΑΙ ΤΡΕΛΛΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΗ ΦΩΤΟ ΑΡΗ.....SPORTING CLUB 1991
ΟΛΑ
QUOTE(blokare @ Mar 9 2009, 16:25 ) *
sporting b.c.


Σεβασου την ιστορια σου

και τις γραπτες ανακοινωσεις που βγαζεις,

αλλως του χρονου Γ' ΕΘΝΙΚΗ !!!!!!!

Οι πληροφορίες μου λένε ότι τη Δευτέρα ανακοινώνεται η προσληψη του Λυκογιάννη στην Καλιθέα.Αρα δύσκολο βλέπω το παιχνίδι στο Σπόρτιγκ.

Έχουμε και εμεις τις πληροφορίες μας
zarko8
εγω παντως σας το εγραψα εδω και 10 μερες στο τοπικ της β΄εθνικης.

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...319&st=1980

"quiz για δυνατους λυτες...

ποιος προπονητης περιμενει την αλλη κυριακη να βγει η ομαδα του εκτος στοχων για να παει σε αλλη ομαδα της ιδιας κατηγοριας με πολυ χρημα????????????????????

θα εχουμε να συζηταμε για μηνες........"
blokare
QUOTE(sportingara sta dyskola @ Mar 9 2009, 17:50 ) *
ΟΤΑΝ ΒΡΙΖΑΜΕ ΤΟΝ -ΜΠΑΜΠΗ- ΣΑΝ ΠΡΟΔΟΤΗ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΕΣ.....ΕΙΧΕΣ ΔΙΚΙΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΜΕ ΔΙΑΛΥΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΠΑΛΕΨΕΙΣ. ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΔΙΑΛΥΘΗΚΕ.ΞΕΡΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ;;;;; ΕΜΕΙΣ EIΜΑΣΤΕ ΣΠΟΡΤΙΓΚ, ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ. 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΩΡΑ Η ΣΚΕΨΗ ΤΩΝ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΕΥΡΩ ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ. ΚΑΙ ΕΧΤΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕΣ..... ΕΙΧΕΣ ΑΛΛΟΘΙ. ΕΦΕΥΓΕΣ ΣΑΝ ΗΡΩΑΣ.ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ ΜΕΙΝΑΜΕ.... ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ Γ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ Β ΚΑΙ ΣΤΗΝ Α1. ΕΣΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΤΕ Ξ Α Ν Α ΕΔΩ. ΕΠΕΛΕΞΕΣ. (ΜΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙΣ ΤΡΙΤΗ ΠΡΩΙ;;; ΤΟΣΗ ΒΙΑΣΥΝΗ;;;;;)ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΧΕΣ ΦΥΓΕΙ ΣΕ ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΕΙ ΛΕΓΩΝΤΑΣ ΣΟΥ "ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ" ΤΩΡΑ ΣΟΥ ΛΕΜΕ "ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ"ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ. ΠΕΡΑΣΕΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ....ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΡΗ... ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΝΕ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ.. Υ.Γ ΦΑΙΝΕΣΑΙ ΤΡΕΛΛΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΗ ΦΩΤΟ ΑΡΗ.....SPORTING CLUB 1991


ο "δολοφονος" παντα γυρναει στον τοπο του εγκληματος...
sporting b.c.
κρίμα Άρη, δεν είσαι φτιαγμένος για μεγάλα πράγματα...
μόνο για τις μετοχές σου στο μπασκετικό χρηματιστήριο πονάς...
φάνταζομαι όνειρο σου ο πάγκος της εθνικής του Ισραήλ...
http://ikarosbc.gr/?c=152&a=1453

09-03-2009

Ο Άρης Λυκογιάννης είναι ο νέος προπονητής του Ικάρου Καλλιθέας και ο αντικαταστάτης του Κώστα Χαριτάτου. Ο έμπειρος τεχνικός συναντήθηκε το μεσημέρι με μέλη της διοικούσας επιτροπής του συλλόγου και συμφώνησε να αναλάβει τα ηνία του πάγκου. «Είμαι πολύ χαρούμενος που ήρθα σε ένα τόσο οργανωμένο σωματείο, όπως ο Ίκαρος, αλλά τώρα δεν μπορώ να πω τίποτε περισσότερο. Πρέπει να αφήσουμε στην άκρη τα λόγια και να πέσουμε με τα μούτρα στη δουλειά, γιατί έχουμε μπροστά μας ένα πολύ δύσκολο έργο», ήταν τα λόγια του Άρη Λυκογιάννη, ο οποίος παράλληλα ευχαρίστησε όλα τα μέλη του Σπόρτιγκ για τη συνεργασία τους την τρέχουσα περίοδο.

Από την άλλη πλευρά, η διοικούσα επιτροπή του Ικάρου προχώρησε στην εξής δήλωση: «Μετά το έργο που άφησε ο Κώστας Χαριτάτος, μια νέα εποχή ανοίγει στον Ίκαρο με την έλευση του Άρη Λυκογιάννη. Η αξία και οι γνώσεις του είναι γνωστές σε όλο τον χώρο, όπως επίσης το ήθος και η αγάπη του για δουλειά. Όλα αυτά τα στοιχεία, ταιριάζουν στη δική μας φιλοσοφία και ελπίζουμε ότι θα έχουμε μαζί του μια μακρόχρονη συνεργασία. Καλωσορίζουμε τον Άρη Λυκογιάννη στον Ίκαρο και του ευχόμαστε κάθε επιτυχία στο έργο του».
blokare
QUOTE(sporting b.c. @ Jan 27 2009, 01:10 ) *
ειναι επισημο ! καλως ήρθες σπιτι σου !
http://www.sportingclub.googlepages.com
http://www.facebook.com/group.php?gid=26298815774

Α.Ο.ΣΠΟΡΤΙΓΚ

Ο Α.Ο. ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΙ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΓΙΑΝΝΑΡΗ.Ο ΛΟΓΟΣ ΤΗΣ ΛΥΣΗΣ ΤΗΣ ΑΝΑΦΕΡΟΜΕΝΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΘΕΤΗΣΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑΣ ΜΕ ΧΟΡΗΓΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΓΙΑΝΝΑΡΗ.Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΑΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΓΙΑΝΝΑΡΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΜΗΝΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥ ,ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΕΥΧΗΘΕΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΗ ΤΟΥ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ .

ΤΟ ΚΟΟΥΤΣΑΡΙΣΜΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ Ο Κ.ΑΡΗΣ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ.ΤΟΝ ΚΑΛΩΣΟΡΙΖΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΕΙΣ ΠΕΡΑΣ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΡΓΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΝΑΤΕΘΗΚΕ.

ΑΚΟΜΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΟΝ Κ. ΠΙΤΣΙΚΑΛΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.

ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΧΟΡΗΓΟΥΣ ΜΑΣ ΝΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΟΥΝ ΣΤΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΕΙ ΣΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΤΟΥ

ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ

Α.Ο.ΣΠΟΡΤΙΓΚ


Διονυση τι εχεις να πεις για ολα αυτα ??
team
QUOTE(sportingara sta dyskola @ Mar 9 2009, 17:50 ) *
ΟΤΑΝ ΒΡΙΖΑΜΕ ΤΟΝ -ΜΠΑΜΠΗ- ΣΑΝ ΠΡΟΔΟΤΗ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΕΣ.....ΕΙΧΕΣ ΔΙΚΙΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΜΕ ΔΙΑΛΥΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΠΑΛΕΨΕΙΣ. ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΔΙΑΛΥΘΗΚΕ.ΞΕΡΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ;;;;; ΕΜΕΙΣ EIΜΑΣΤΕ ΣΠΟΡΤΙΓΚ, ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ. 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΩΡΑ Η ΣΚΕΨΗ ΤΩΝ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΕΥΡΩ ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ. ΚΑΙ ΕΧΤΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕΣ..... ΕΙΧΕΣ ΑΛΛΟΘΙ. ΕΦΕΥΓΕΣ ΣΑΝ ΗΡΩΑΣ.ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ ΜΕΙΝΑΜΕ.... ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ Γ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ Β ΚΑΙ ΣΤΗΝ Α1. ΕΣΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΤΕ Ξ Α Ν Α ΕΔΩ. ΕΠΕΛΕΞΕΣ. (ΜΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙΣ ΤΡΙΤΗ ΠΡΩΙ;;; ΤΟΣΗ ΒΙΑΣΥΝΗ;;;;;)ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΧΕΣ ΦΥΓΕΙ ΣΕ ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΕΙ ΛΕΓΩΝΤΑΣ ΣΟΥ "ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ" ΤΩΡΑ ΣΟΥ ΛΕΜΕ "ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ"ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ. ΠΕΡΑΣΕΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ....ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΡΗ... ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΝΕ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ.. Υ.Γ ΦΑΙΝΕΣΑΙ ΤΡΕΛΛΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΗ ΦΩΤΟ ΑΡΗ.....SPORTING CLUB 1991


Παιδιά γιατί "ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ" ? Τί θα γίνει τότε?
sporting b.c.
Διότι κύριοι να δεχτώ να φύγει αν είχε πρόταση απο μεγάλη ομαδα ! Που πήγε ; πάλι β εθνική... σιγά τ αυγά !!!
Εκεί είναι η ουσία για μένα...
blokare
QUOTE(sporting b.c. @ Mar 9 2009, 19:01 ) *
κρίμα Άρη, δεν είσαι φτιαγμένος για μεγάλα πράγματα...
μόνο για τις μετοχές σου στο μπασκετικό χρηματιστήριο πονάς...
φάνταζομαι όνειρο σου ο πάγκος της εθνικής του Ισραήλ...
http://ikarosbc.gr/?c=152&a=1453

09-03-2009

Ο Άρης Λυκογιάννης είναι ο νέος προπονητής του Ικάρου Καλλιθέας και ο αντικαταστάτης του Κώστα Χαριτάτου. Ο έμπειρος τεχνικός συναντήθηκε το μεσημέρι με μέλη της διοικούσας επιτροπής του συλλόγου και συμφώνησε να αναλάβει τα ηνία του πάγκου. «Είμαι πολύ χαρούμενος που ήρθα σε ένα τόσο οργανωμένο σωματείο, όπως ο Ίκαρος, αλλά τώρα δεν μπορώ να πω τίποτε περισσότερο. Πρέπει να αφήσουμε στην άκρη τα λόγια και να πέσουμε με τα μούτρα στη δουλειά, γιατί έχουμε μπροστά μας ένα πολύ δύσκολο έργο», ήταν τα λόγια του Άρη Λυκογιάννη, ο οποίος παράλληλα ευχαρίστησε όλα τα μέλη του Σπόρτιγκ για τη συνεργασία τους την τρέχουσα περίοδο.

Από την άλλη πλευρά, η διοικούσα επιτροπή του Ικάρου προχώρησε στην εξής δήλωση: «Μετά το έργο που άφησε ο Κώστας Χαριτάτος, μια νέα εποχή ανοίγει στον Ίκαρο με την έλευση του Άρη Λυκογιάννη. Η αξία και οι γνώσεις του είναι γνωστές σε όλο τον χώρο, όπως επίσης το ήθος και η αγάπη του για δουλειά. Όλα αυτά τα στοιχεία, ταιριάζουν στη δική μας φιλοσοφία και ελπίζουμε ότι θα έχουμε μαζί του μια μακρόχρονη συνεργασία. Καλωσορίζουμε τον Άρη Λυκογιάννη στον Ίκαρο και του ευχόμαστε κάθε επιτυχία στο έργο του».


Διονυση μην επαναληφθουν τα προσφατα λαθη Γιανναρη και Λυκογιαννη. Υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια.
sporting b.c.
μετά από τέτοιο πούλημα ποιά εμπιστοσύνη θα κερδίσεις Ντούσαν Λυκογιάννη ;
wade13
ειναι πολλα τα λεφτα κυριε αρη(το κυριε ενταξει μην το δενουμε κιολας).....ηρθες εκανες 0 στα 5 κ φευγεις....ποτε ξανα στο σπορτιγκ αυτος.....ποτε!!!!!υ.γ(για τους παιχτες)..μαγκες μην μασατε ολοι θα μαστε διπλα σας ...10 αγωνιστικες ακομα δωστε τα ολα και κ μεις μαζι σας....ο σπορτιγκ δεν ειναι κανενος αρουλη...
ΟΛΑ
QUOTE(wade13 @ Mar 9 2009, 22:18 ) *
ειναι πολλα τα λεφτα κυριε αρη(το κυριε ενταξει μην το δενουμε κιολας).....ηρθες εκανες 0 στα 5 κ φευγεις....ποτε ξανα στο σπορτιγκ αυτος.....ποτε!!!!!υ.γ(για τους παιχτες)..μαγκες μην μασατε ολοι θα μαστε διπλα σας ...10 αγωνιστικες ακομα δωστε τα ολα και κ μεις μαζι σας....ο σπορτιγκ δεν ειναι κανενος αρουλη...

Παιδιά οι πληροφορίες που είχα και τις έγραψα στο τόπικ της Β εθνικής ότι τη Δευτέρα ανκοινώνεται η προσληψη του Λυκογιάννη απο τη Καλιθέα ήταν σωστές.Όταν το έγραψα είχα μια αμφιβολία παροτι οι άνθρωποι που μου το είπαν είναι σοβαροί, αλλά το να μη το διαψεύσει ο ROVER6 με έπεισε ότι είναι σίγουρο.Τώρα η δική μου προσωπική ηθική μου λέει ότι αυτό που έκανε η Καλιθέα να κλείσει ένα προπονητή ενω είναι σε άλλη ομάδα ίδιας κατηγορίας δεν είναι σωστό.Το να τον αφήσει μπας και κερδίσει την ανταγωνίστρια ομάδα και μετά να το ανακοινώσει και αυτό δεν μου φαίνεται καλό.Πάντα εκφράζω την προσωπική μου άποψη χωρις παρεξηγήσεις.


Υ.Γ Ας ανοίξει το τόπικ της Β εθνικής και να σταματήσουν οι ανούσιες συζητήσεις για την διαιτησία χωρις αποδείξεις.



rover6 ωραια φωτογραφία βγήκες στο site του Ικαρου με λύκο και πρόεδρο
kaltsakia
Παιδιά έχω να πω οτι εχω υπάρξει παίχτης του Λυκογιάννη στην αγαπημένη μας ομάδα και προσωπικά τον αντιπαθω όσο κανέναν αλλον ανθρωπο αλλά είναι κριμα για τον λαό μας να πέφτει στο επίπεδό του. Σαν σύλλογος έχουμε δείξει στο παρελθόν ότι σεβομαστε τους ανθρώπους που έχουν προσφέρει στην ομάδα μας. Ο Λυκογιάννης κατάφερε τη πρώτη χρονιά της ομαδας μας στη Β εθνική να τη κρατήσει στη κατηγορία με ρόστερ πολύ μέτριο και την επόμενη χρονια να την ανεβάσει στην Α2 έχοντας το μικρότερο μπατζετ της κατηγορίας. Στη συνέχεια έφαγε πόδι για να βαφτήσει ο δροσος το κορωνιό προπονητή. Με εκείνο το ρόστερ και η γιαγιά μου θα ανέβαζε την ομάδα στην Α1. Μη ξεχνάμε πόσα έχει προσφερει ο τύπος στην ομάδα μας. Τώρα καθαρά κοίταξε τη πάρτη του και πούλησε την ομάδα ισως στη δυσκολότερη στιγμή της ιστορίας της. Πάντα έλεγε οτι είναι Σπορτιγκαρα μέχρι το κόκκαλο, πάνω από όλα ομως είναι άνθρωπος και η ανάγκη για το χρήμα ύπερίσχυσε της αγαπης (και καλά) που είχε για την ομάδα.
Σε αυτό που θέλω να καταλήξω και ξαναλέω πως το τύπο αυτον τον αντιπαθώ γιατί τον έχω ζήσει και ξέρω το χαρακτήρα του από πρώτο χέρι (πόσο καραγκιόζης είναι, οι κανόνες του Forum δε μου επιτρέπουν να δώσω το χαρακτηρισμό που θέλω), παιδιά ας δείξουμε για μια ακόμη φορά πως αγαπάμε το μπασκετ και εκτιμούμε όλους που έχουν προσφέρει στην ομάδα μας και ας μην αποκαθηλώσουμε έναν από τους σύχρονους ''ήρωες'' της ιστορίας μας μαζί με τον Καράμπουλα και τον Σεραφείμ. Μη πέσουμε στο επίπεδό του.
kesariani 4ever
Παιδια απο το ΣΠΟΡΤΙΓΚ καλησπερα.Μην στεναχωριεστε καθολου για την φυγη του Λυκογιαννη διοτι απο αυτο το συμβαν μονο αυτος θα χασει και οχι η ομαδα σας.Απλα απεδειξε οτι τον ενδιαφερουν περισσοτερο τα χρηματα απο οτιδηποτε αλλο.
Το ΣΠΟΡΤΙΓΚ ειναι ομαδα με ιστορια και κοσμο και δεν προκειτε να χαθει σε αντιθεση με νεοπλουτες ομαδες οι οποιες εμφανιζονται στον μπασκετικο χαρτη σαν κομητες και εχουν ημερομηνια ληξης μολις εξαφανιστει ο καθε προεδρος που χρηματοδοτει την ομαδα.
Επισης ο Λυκογιαννης εμενα ποτε δεν μου αρεσε λογω συμπεριφορας αλλα για ακομα μια φορα επιβεβαιωσε την προσωπικη μου γνωμη με την ενεργεια του να παρατησει την ομαδα που ανελαβε πριν λιγο καιρο με καποιον συγκεκριμενο σκοπο(να σωθει κατηγορια) για να αναλαβει μια ομαδα με υψηλοτερους στοχους και περοσσοτερα χρηματα.Η ζωη παντως κανει κυκλους και αυτο καποιοι να το θυμουνται.
Παιδια καλη συνεχεια στην προσπαθεια σας.

wade13
ξερουμε τιποτα για αντικαταστατη?????
batist
QUOTE(wade13 @ Mar 10 2009, 00:15 ) *
ξερουμε τιποτα για αντικαταστατη?????


wade13 εσυ παντος πρεπει να εισαι κολλητος του Γιανναρη...αυτου που επρεπε να φαει πορτα μετα το παιχνιδι με τον Αμυντα... Αν θυμασε βεβαια τοτε το ρεκορ του Γιανναρη ηταν 1 νικη και 5 ηττες!!!!!
Τα λαθη της διοικησης με τις φετεινες επιλογες προπονητων (Γιανναρη, Λυκογιαννη) δεν εχουν τελειωμο... κι εχω μια μεγαλη απορια, γιατι αυτοι ολοι που το παιζουν σπορτιγκαρες (Sporting club) δεν ζητουν τον λογο απο τη διοικηση για τις φετεινες της επιλογες ?? Πονηρα σκεπτομενος, λεω τωρα, μηπως καποιοι απο το Sporting Club χρηματοδοτουνται?? για να το κανουν μοκο?????
Μπορει καποιος απο το sporting club να μας απαντηση?
niktop
καλημέρα παιδιά. δεν ξέρω το παρασκήνιο της μετακίνησης του Λυκογιάννη στον Ικαρο και ούτε με ενδιαφέρει. απλά θέλω να σας πω ακόμα μία φορά μπράβο που υποστηρίζεται τόσο σθεναρά την ομαδάρα που τόσο αγάπησα και ας με πλήγωσε! Η Σπορτιγκάρα δεν έχει ανάγκη κανέναν και ακόμα και αν πέσει κατηγορία, σύντομα θα επανέλθει δυναμικά! ελπίζω πάντως το όλο θέμα του Λυκογιάννη να είναι μια παρεξήγηση και να λυθεί.
Να είστε γεροί και να ξέρετε ότι το πρωτάθλημα δεν τελείωσε ακόμη.....
blokare
QUOTE(sporting b.c. @ Mar 9 2009, 22:06 ) *
μετά από τέτοιο πούλημα ποιά εμπιστοσύνη θα κερδίσεις Ντούσαν Λυκογιάννη ;


'sporting b.c.'

Διονυση εσυ δεν ησουν που εξυμνουσες τον αγαπημενο σου Λυκογιαννη, και πιο πριν τον coachara Γιανναρη???

Διονυση αφου εισαι μελος του ΔΣ, ποιους νομιζεις οτι κοροιδευεις ???

Διονυση μιλησε για τη ταμπακιερα και για τις ανακοινωσεις που εβγαζες...

Θελουμε να μαθουμε την αληθεια...
wade13
αντι να λεμε ευχαριστω σε αυτα τα παιδια που ειναι καθε κυριακη διπλα στα παιδια τους τη λεμε κιολας....εγιναν λαθη με ολους αυτος τους προπονηταραδες αλλα μεσα σε αυτα τα λαθη ητανε κ ο λυκογιαννης οσο κ αν ποναει καποιους...προδωσε την ομαδα προδωσε τους φιλαθλους της που ειχαν κανει μεγαλη προσπαθεια να τον φερουν πισω..δυστυχως ομως το χρημα αυτα κανει...ολα μετριουνται με ευρω......

Oι αλλαγές προπονητών στον Σπόρτιγκ συνεχίζονται. Μετά την αποχώρηση του Άρη Λυκογιάννη, στον πάγκο επιστρέφει ένα "παιδί" της ομάδας, ο Δημήτρης Νασούφης. Ο τεχνικός είχε υποβάλλει την παραίτησή του το καλοκαίρι από την ανδρική ομάδα, αλλά τώρα επιστρέφει για να βοηθήσει τον Σπόρτιγκ να παραμείνει στην κατηγορία.

Στο μεταξύ, όπως όλα δείχνουν, ο "μεγάλος έρωτας" των φιλάθλων του Σπόρτιγκ με τον Άρη Λυκογιάννη εξελίσσεται σε... μίσος. Οι φίλοι του συλλόγου των Πατησίων, οι οποίοι ακολουθούσαν τον τεχνικό και στο Παγκράτι όπου ήταν προπονητής, μετά την σκληρή ανακοίνωση που εξέδωσαν χθες προχώρησαν σε μια ακόμα κίνηση. Δημοσίευσαν στο facebook φωτογραφίες μονταρισμένες με το πρόσωπο του Λυκογιάννη πάνω σε ευρώ
sportingara sta dyskola
QUOTE(batist @ Mar 10 2009, 06:16 ) *
wade13 εσυ παντος πρεπει να εισαι κολλητος του Γιανναρη...αυτου που επρεπε να φαει πορτα μετα το παιχνιδι με τον Αμυντα... Αν θυμασε βεβαια τοτε το ρεκορ του Γιανναρη ηταν 1 νικη και 5 ηττες!!!!!
Τα λαθη της διοικησης με τις φετεινες επιλογες προπονητων (Γιανναρη, Λυκογιαννη) δεν εχουν τελειωμο... κι εχω μια μεγαλη απορια, γιατι αυτοι ολοι που το παιζουν σπορτιγκαρες (Sporting club) δεν ζητουν τον λογο απο τη διοικηση για τις φετεινες της επιλογες ?? Πονηρα σκεπτομενος, λεω τωρα, μηπως καποιοι απο το Sporting Club χρηματοδοτουνται?? για να το κανουν μοκο?????
Μπορει καποιος απο το sporting club να μας απαντηση?

προφανως απεχεις πολυ απο την ομαδα και δεν ξερεις τη γινετε!
αν θες ελα απο το club να τα συζητησουμε απο κοντα!
μαθε ποιος χρηματοδοτειται και ποιος χρηματοδοτει το sporting!

άρρωστος
QUOTE(sportingara sta dyskola @ Mar 10 2009, 16:56 ) *
προφανως απεχεις πολυ απο την ομαδα και δεν ξερεις τη γινετε!
αν θες ελα απο το club να τα συζητησουμε απο κοντα!
μαθε ποιος χρηματοδοτειται και ποιος χρηματοδοτει το sporting!

Φίλοι του ιστορικού Σπόρτιγκ καλημέρα, όσο καλή μπορεί να είναι, μετά την ήττα της Κυριακής πιστεύω ότι μάλλον δεν προλαβαίνετε και καλό θα είναι να βγάλετε από μέσα σας τον λυκογιάννη γιατί υπάρχουν πολλοί και κάποιοι από αυτούς καλοί προπονητές. Ομάδες σαν το Σπόρτιγκ ή τον Έσπερο που τυχαίνει να υποστηρίζω και να ασχολούμαι εγώ, δηλ. ομάδες με ιστορία στο μπάσκετ, καλό είναι όταν φτάνουν στην Β΄Εθνική να προσπαθούν με όλες τους τις δυνάμεις να μείνουν και να σταθεροποιηθούν εκεί γιατί αν πέσουν πιο κάτω τότε ο γυρισμός είναι πολύ δύσκολος και αιματηρός. Πίστεψτέ με την Γ΄Εθνική την έζησα 5 χρόνια δεν σε σέβεται κανείς, θα πηγαίνεις στο κάθε χωριό και θα έχεις άθλια αντιμετώπιση από ομάδες και διαιτητές άσχετους και σίγουρα είναι η πιο δύσκολη κατηγορία γιατί ανεβαίνει ένας και πέφτουν πολλοί. Κουράγιο στο δύσκολο δρόμο που μπαίνετε εύχομαι να ανέβει ο Σπόρτιγκ αμέσως και ξεχάστε λυκογιάννη γιατί δεν αξίζει σαν άνθρωπος και αν δεν πιστεύετε εμένα σκεφτείτε γιατί δεν λέει κανείς στο χώρο του μπάσκετ καλή κουβέντα γι αυτόν και γιατί το καλοκαίρι που ήταν ελεύθερος δεν έκλεισε πουθενά!!!!!!!!!!!!!!!!!
wade13
η ομαδα ειναι με το ενα ποδι στη γ αλλα δεν εχει τελειωσει τιποτα...ενα διπλο τωρα στη καλαμαρια κ ολα τουμπα εχει κ πιερικο φλογα μεσα....δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο...κανα νεο με coach???
sporting b.c.
Ο Γκανάς στον Σπόρτιγκ

Του Αλέξανδρου Πρίφτη
11/03/2009 (21:39)

Ο άνθρωπος που θα αναλάβει τον Σπόρτιγκ ως το τέλος της αγωνιστικής περιόδου, τελικά βρέθηκε. Πρόκειται για τον Κώστα Γκανά, ο οποίος συμφώνησε με την ομάδα των Πατησίων προκειμένου να την βοηθήσει να παραμείνει στην κατηγορία.

Ο Έλληνας τεχνικός αναλαμβάνει από αύριο δουλειά, καθώς το έργο του είναι αρκετά δύσκολο. Δεν θα είναι όμως μόνος στον πάγκο, αφού στο πλευρό του, ως βοηθός, θα βρίσκεται ο Μάριος Σπηλιωτόπουλος.
sportingara sta dyskola
QUOTE(kesariani 4ever @ Mar 10 2009, 00:08 ) *
Παιδια απο το ΣΠΟΡΤΙΓΚ καλησπερα.Μην στεναχωριεστε καθολου για την φυγη του Λυκογιαννη διοτι απο αυτο το συμβαν μονο αυτος θα χασει και οχι η ομαδα σας.Απλα απεδειξε οτι τον ενδιαφερουν περισσοτερο τα χρηματα απο οτιδηποτε αλλο.
Το ΣΠΟΡΤΙΓΚ ειναι ομαδα με ιστορια και κοσμο και δεν προκειτε να χαθει σε αντιθεση με νεοπλουτες ομαδες οι οποιες εμφανιζονται στον μπασκετικο χαρτη σαν κομητες και εχουν ημερομηνια ληξης μολις εξαφανιστει ο καθε προεδρος που χρηματοδοτει την ομαδα.
Επισης ο Λυκογιαννης εμενα ποτε δεν μου αρεσε λογω συμπεριφορας αλλα για ακομα μια φορα επιβεβαιωσε την προσωπικη μου γνωμη με την ενεργεια του να παρατησει την ομαδα που ανελαβε πριν λιγο καιρο με καποιον συγκεκριμενο σκοπο(να σωθει κατηγορια) για να αναλαβει μια ομαδα με υψηλοτερους στοχους και περοσσοτερα χρηματα.Η ζωη παντως κανει κυκλους και αυτο καποιοι να το θυμουνται.
Παιδια καλη συνεχεια στην προσπαθεια σας.

να σε καλα!καμια ομαδα με ιστορια δεν χαθηκε !απλα κανει ενα διαλειμα και παλι ξαναρχετε!
πχ παγκρατι,νηαρ,
θα ξαναρθουμε!!!α2 ............α1
tsivis
QUOTE(sporting b.c. @ Mar 11 2009, 22:53 ) *
Ο Γκανάς στον Σπόρτιγκ

Του Αλέξανδρου Πρίφτη
11/03/2009 (21:39)

Ο άνθρωπος που θα αναλάβει τον Σπόρτιγκ ως το τέλος της αγωνιστικής περιόδου, τελικά βρέθηκε. Πρόκειται για τον Κώστα Γκανά, ο οποίος συμφώνησε με την ομάδα των Πατησίων προκειμένου να την βοηθήσει να παραμείνει στην κατηγορία.

Ο Έλληνας τεχνικός αναλαμβάνει από αύριο δουλειά, καθώς το έργο του είναι αρκετά δύσκολο. Δεν θα είναι όμως μόνος στον πάγκο, αφού στο πλευρό του, ως βοηθός, θα βρίσκεται ο Μάριος Σπηλιωτόπουλος.


ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ !
στον ΚΥΡΙΟ ΚΩΣΤΑ ΓΚΑΝΑ και στον Μάριο Σπηλιωτόπουλο.

Η παραμονη στη Β' Εθνικη ΔΕΝ ΧΑΘΗΚΕ ΑΚΟΜΗ.
wade13
ευχομαι κ γω απο τη σειρα μου καλη επιτυχια στο καινουριο προπονητικο διδυμο του σπορτιγκ....ελπιζω να μην εχουν ερθει για να ναι του χρονου αλλα και για να πολεμησουν με τους παιχτες για τις οποιες ελπιδες υπαρχουν για τη παραμονη στη κατηγορια...τιποτα δεν εχει τελειωσει 10 αγωνιστικες ακομη...μπορει η ομαδα το θαυμα ωστε να δωσει κ απαντησεις σε καποιυς που αποχωρησαν λεγοντας οτι δεν μπορει η ομαδα να σωθει...ενα διπλο πανω στη θεσσαλονικη αρκει για να ναι η αρχη κυρια γκανα!!!καλη επιτυχια!!!
sportingara sta dyskola
σημερα 7 η ωρα ειναι η πρωτη προπονηση του κυριου Γκανα!τον κυριο γκανα δεν τον ξερω προσωπικα, αλλα να ειναι σιγουρος οτι θα ειμαστε διπλα του,σε εσενα και την ομαδαρα μας.ειναι καλη ομαδα αλλα κατι λειπει!τον μαριο τον γνωριζω προσωπικα και ξερει αν ειναι το sporting club κοντα στην ομαδα!
τιποτα δεν εχει τελειωσει μαγκες!παμε ολοι μαζι !!!!
οσο για τον dusan δεν εχεις εμας πλατη προσεχε γιατι στην κρητη δεν αστειευονται.
sporting b.c.
Επίσημα Γκανάς

Της Λίλης Ροδανάκη
12/02/2009 (16:30)

Στον πάγκο του Σπόρτιγκ θα καθίσει μέχρι το τέλος της σεζόν ο Κώστας Γκανάς ο οποίος σήμερα ανακοινώθηκε από την ομάδα. Όπως έγραψε χθες το basketblog.gr σε δημοσίευμα με τίτλο "Ο Γκανάς στον Σπόρτιγκ" ο Έλληνας τεχνικός θα αντικαταστήσει τον Άρη Λυκογιάννη.

Αναλυτικά:
O A.O. Σπόρτιγκ μετά τη χθεσινή συνεδρίαση του διοικητικού συμβουλίου αποφάσισε την πρόσληψη του προπονητή Κώστα Γκανά, ο οποίος θα έχει συνεργάτη τον Μάριο Σπηλιωτόπουλο. Ο Α. Ο. Σπόρτιγκ ευχαριστεί τον Αρη Λυκογιάννη για την παρουσία του τη φετινή σεζόν στον πάγκο της ομάδας και του εύχεται καλή σταδιοδρομία στη συνέχεια της προπονητικής του καριέρας.
Τέλος, θέλουμε να σας θυμίσουμε ότι το σωματείο μας μετράει 72 χρόνια ιστορίας στον ελληνικό αθλητισμό και απαιτεί ανάλογο σεβασμό σε όλα τα επίπεδα, από όλους τους φορείς και πολύ περισσότερο από νεοσύστατα σωματεία και νεοφερμένους ανθρώπους στο ελληνικό μπάσκετ".
teodor
δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν επρεπε να φυγει ο λυκος.κοιταξε το μελλον του στο χωρο του μπασκετ χωρις περιστροφες.κοιταξε την τσεπη του οπως ολοι μας. ξερει κανεις αν εχει παρει τα λεφτα του γυναικειου; ριχνει και αυτος μια ζαρια να δει τι θα του κατσει. λυπαμαι αλλα δεν μπορω να πω ειναι μεμπτο αυτο.οποιος εχει κανει προπονηση εχει να θυμαται πολλα. κατσαριδες παντου , -4 κελσιου σε πρωινες ή βραδυνες. μεταχρονολογημενες πληρωμες. πρεπει να θυμωνουμε κιολας;
sportingara sta dyskola
www.sportingclub.googlepages.com

ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΨΕΜΑΤΑ....

ΨΕΜΑ: ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΑΡΗΣ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ
ΑΛΗΘΕΙΑ: ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΔΑΚΡΥΣΜΕΝΟΣ ΑΡΗΣ
ΨΕΜΑ: ΗΜΟΥΝ,ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
ΑΛΗΘΕΙΑ: ΗΣΟΥΝ,ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΑΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ
ΨΕΜΑ: ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΟΠΑΔΩΝ
ΑΛΗΘΕΙΑ: ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΗΡΕΣ 1500 ΕΥΡΩ;;;;ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΕΡΧΟΣΟΥΝΑ ΚΑΘΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΑΙ ΚΛΑΙΓΟΣΟΥΝΑ;;;;;ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΤΑΣΗ;;;;;ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ ΠΟΥ ΣΤΑ ΧΩΝΟΥΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ BLOGS ;;;;;
ΨΕΜΑ: Η ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΗ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ.
ΑΛΗΘΕΙΑ: ΟΛΟΙ ΠΙΑΤΣΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΤΩΡΙΝΗ ΜΑΣ ΣΧΕΣΗ.ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΤΥΦΛΩΣΑΝ ΤΑ 500ΕΥΡΑ.
ΨΕΜΑ: ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
ΑΛΗΘΕΙΑ: ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΩΡΑ
ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ
SPORTING CLUB 1991 (ΟΙ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΙ)


verseremos
ΚΟΙΤΑ ΡΕ ΠΟΥ ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗ???????????//ΚΑΛΑ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ ΕΣΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΕΚΕΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΙΣΟΥΝ????????????????ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΣΟΥΝ ΕΚΕΙ
verseremos
τωρα φτεει και ο γκανας ρε τι γραφικοι οπαδοι ντροπη
gallistis
μενω λιγα στενα παραπανω απο τη γηπεδαρα του σπορτιγκ.εκει ειδα τους πρωτους αγωνες μπασκετ,εκει ειδα ζωντανα το μεγαλο γκαλη.μου εχει δωσει αυτογραφο ο μιτσελ εκει μεσα.στεναχωριεμαι..εχω ερθει δυο φορες φετος.απογοητευση.δε φταιει ουτε ο λυκογιαννης ουτε ο τωρινος.παιχτες δεν υπαρχουν.πολυ κατω του μετριου.κριμα,πολυ κριμα...
κυριε δροσο,τα ΧΑΛΙΑ σας
sporting b.c.
QUOTE(gallistis @ Apr 7 2009, 00:21 ) *
κυριε δροσο,τα ΧΑΛΙΑ σας


Δυστυχώς η πικρή αλήθεια είναι ότι το καλοκαίρι του 07 κανείς δεν ήρθε να πάρει τον ΣΠΟΡΤΙΓΚ στην Α1 !!!
Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω... Στη συνέχεια βέβαια πρέπει να έχεις πολύ ανίκανη διοίκηση για να πέφτεις 3 κατηγορίες σε 2 χρόνια
verseremos
blove.gif
sporting b.c.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ 77-83
sporting b.c.
Σπόρτιγκ 2007-09

Κώστας Καρυωτάκης
Μπαλάντα στους Άδοξους Ποιητές των Αιώνων

Από θεούς κι ανθρώπους μισημένοι,
σαν άρχοντες που εξέπεσαν πικροί,
μαραίνονται οι Βερλαίν˙ τους απομένει
πλούτος η ρίμα πλούσια και αργυρή.
Οί Ουγκώ με «Τιμωρίες» την τρομερή
των Ολυμπίων εκδίκηση μεθούνε.
Μα εγώ θα γράψω μια λυπητερή
μπαλάντα στους ποιητές άδοξοι που ‘ναι.

Αν έζησαν οι Πόε δυστυχισμένοι,
και αν οι Μπωντλαίρ εζήσανε νεκροί,
η Αθανασία τους είναι χαρισμένη.
Κανένας όμως δεν ανιστορεί

και το έρεβος εσκέπασε βαρύ
τους στιχουργούς που ανάξια στιχουργούνε.
Μα εγώ σαν προσφορά κάνω ιερή,
μπαλάντα στους ποιητές άδοξοι που ‘ναι.

Του κόσμου η καταφρόνια τους βαραίνει
κι αυτοί περνούνε αλύγιστοι κι ωχροί,
στην τραγικήν απάτη τους δοσμένοι
πως κάπου πέρα η Δόξα καρτερεί,
παρθένα βαθυστόχαστα ιλαρή.
Μα ξέροντας πως όλοι τους ξεχνούνε,
νοσταλγικά εγώ κλαίω τη θλιβερή
μπαλάντα στους ποιητές άδοξοι που ‘ναι.
Και κάποτε οι μελλούμενοι καιροί:
«Ποιος άδοξος ποιητής» θέλω να πούνε
«την έγραψε μιαν έτσι πενιχρή
μπαλάντα στους ποιητές άδοξοι που ‘ναι;»
sporting b.c.
Οι έφηβοι του Σπόρτιγκ μεγάλωσαν το πρόβλημα χώρου στην τροπαιοθήκη των Πατησίων κατακτώντας το τουρνουά του Παπάγου με νίκη στον τελικό επί των "στρατηγών"... ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ !!!
g_80
δυστυχως παιδεσ η σπορτιγκαρα σε 2 χρονια 8α κοσμει την α εσκα......με μαθηματικη ακριβεια....
sporting b.c.
QUOTE(g_80 @ May 17 2009, 20:58 ) *
δυστυχως παιδεσ η σπορτιγκαρα σε 2 χρονια 8α κοσμει την α εσκα......με μαθηματικη ακριβεια....


Οι μεγάλες ομάδες δεν πεθαίνουν ποτέ...
sportingara sta dyskola
Σύμφωνα δημοσιεύματα στην Μάλτα ο Δημήτρης Δρόσος συνελήφθη στην Μάλτα για υπεξαίρεση χρημάτων που αγγίζουν τις 500.000 ευρώ!

Σε μπλεξίματα φαίνεται πως βρίσκεται ο πρώην παράγοντας τόσο της μπασκετικής ΑΕΚ όσο και του ΠΑΟΚ, Δημήτρης Δρόσος.

Σύμφωνα με δημοσίευμα της ιστοσελίδας Recentpoker.com, που επικαλείται δημοσιεύματα στην Μάλτα, ο 42χρονος άνδρας στην κατάθεση του στις Αρχές της Μάλτας, αρνήθηκε την κατηγορία της υπεξαίρεσης χρημάτων στην online εταιρεία στοιχημάτων που κατέχει.

Η αστυνομία από την πλευρά της αποφάσισε να ερευνήσει σε βάθος την υπόθεση και στην συνέχεια άσκησε δίωξη κατά του Δημήτρη Δρόσου.

Ο δικαστής ζήτησε εγγύηση 70.000 ευρώ και άλλων 5.000 στην συνέχεια από τον Δρόσο, με τον ίδιο τελικά να μην μπορεί να ανταποκριθεί στο ποσό. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να κρατηθεί από τις Αρχές της Μάλτας.

Στην συνέχεια επικαλέστηκε σοβαρούς λόγους υγείας και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο όπου παρακολουθείται.

Το δικαστήριο ωστόσο έχει ασκήσει νέα δίωξη εις βάρος του, ενώ ζήτησε και την δέσμευση των περιουσιακών του στοιχείων.
basketikos
QUOTE(sportingara sta dyskola @ May 19 2009, 21:52 ) *
Σύμφωνα δημοσιεύματα στην Μάλτα ο Δημήτρης Δρόσος συνελήφθη στην Μάλτα για υπεξαίρεση χρημάτων που αγγίζουν τις 500.000 ευρώ!

Σε μπλεξίματα φαίνεται πως βρίσκεται ο πρώην παράγοντας τόσο της μπασκετικής ΑΕΚ όσο και του ΠΑΟΚ, Δημήτρης Δρόσος.

Σύμφωνα με δημοσίευμα της ιστοσελίδας Recentpoker.com, που επικαλείται δημοσιεύματα στην Μάλτα, ο 42χρονος άνδρας στην κατάθεση του στις Αρχές της Μάλτας, αρνήθηκε την κατηγορία της υπεξαίρεσης χρημάτων στην online εταιρεία στοιχημάτων που κατέχει.

Η αστυνομία από την πλευρά της αποφάσισε να ερευνήσει σε βάθος την υπόθεση και στην συνέχεια άσκησε δίωξη κατά του Δημήτρη Δρόσου.

Ο δικαστής ζήτησε εγγύηση 70.000 ευρώ και άλλων 5.000 στην συνέχεια από τον Δρόσο, με τον ίδιο τελικά να μην μπορεί να ανταποκριθεί στο ποσό. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να κρατηθεί από τις Αρχές της Μάλτας.

Στην συνέχεια επικαλέστηκε σοβαρούς λόγους υγείας και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο όπου παρακολουθείται.

Το δικαστήριο ωστόσο έχει ασκήσει νέα δίωξη εις βάρος του, ενώ ζήτησε και την δέσμευση των περιουσιακών του στοιχείων.


To ιδιο θεμα πηγα να ποσταρω και εγω - δεν ηξερα που και εφτασα στο Σπορτιγκ.. απο δω αρχισε η περιπετεια του εν λογω παραγοντα .. ¨Φοβου τετοιους παραγοντες και δωρα φεροντες"....
sporting b.c.
παιδιά την κυριακή στις 5μμ στον τελευταίο αγώνα της χρονιάς με τις Σέρρες να πάμε όσο περισσότεροι γίνεται για να δείξουμε στα παιδιά που θα συνεχίσουν του χρόνου ότι οι Σπορτιγκίτες δεν θα αφήσουμε άλλο να καταστρέφεται η αγάπη μας !!!
sporting b.c.
Την κυριακή 7μμ (μετά τον αγώνα με τας Σέρρας 5μμ) ακολουθεί συνέλευση του συνδέσμου μας sporting club 1991.
Πατησιώτες ελάτε στη συνέλευση να δούμε πότε θα βγούμε απο το τούνελ
sporting b.c.
Ο Σπόρτιγκ έχει ανάγκη ΕΣΕΝΑ διότι :

QUOTE
"Goal" 07:46 13/5
Δύσκολος ο γυρισμός

ΤΟΥ ΣΠΥΡΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

Ο υποβιβασμός μιας ομάδας από την Α1 μοιάζει με πονεμένη ιστορία. Σπάνια εκείνος που πέφτει μπορεί να ορθοποδήσει και να επανέλθει στη μεγάλη κατηγορία, είτε άμεσα είτε σε βάθος 2-3 χρόνων. Είναι, άλλωστε, χαρακτηριστικό πως μόλις τέσσερις ομάδες έχουν καταφέρει να ανέβουν ξανά στην Α1, ενώ το μεγαλύτερο ποσοστό παίρνει την κατιούσα, φτάνοντας σαν «τρένο» μέχρι και τα τοπικά πρωταθλήματα!

Την τελευταία δεκαετία (δίχως να υπολογίζεται η φετινή) έχουν υποβιβαστεί 18 διαφορετικές ομάδες, με τον Μακεδονικό και τον Απόλλωνα να μετρούν δύο πτώσεις. Πόσες από αυτές αγωνίζονταν φέτος στην Α1; Δύο, ο Κολοσσός και η Ολύμπια Λάρισας. Πόσες από αυτές αγωνίστηκαν και πάλι στην Α1; Μόλις οι τέσσερις προαναφερθείσες!

Στον αντίποδα, τη χειρότερη πτώση έχει ο Εσπερος. Η ομάδα της Καλλιθέας υποβιβάστηκε από την Α1 το 2000 και έκτοτε δεν λέει να ορθοποδήσει, καθώς φέτος γνώρισε μία ακόμα πτώση, στη Β’ ΕΣΚΑΝΑ! Ανάλογη πορεία είχε και το Ηράκλειο. Υποβιβάστηκε το 2004 και από τότε κάθε χρονιά έπεφτε κατηγορία, φτάνοντας έως το πρώτο τοπικό, το οποίο και κέρδισε φέτος, εξασφαλίζοντας τη συμμετοχή του τη νέα χρονιά στη Γ’ Εθνική.

Στη Γ’ Εθνική αγωνίζονται πλέον άλλες τέσσερις ομάδες, ο Παπάγου, ο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας, ο Μακεδονικός και ο Μίλων, που έκαναν μέτρια πορεία, εξασφαλίζοντας απλά την παραμονή τους.

Αντίθετα, τον υποβιβασμό γνώρισαν φέτος η ΜΕΝΤ από την Α2 και ο Σπόρτιγκ, που χάνει κατηγορία για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά και του χρόνου θα αγωνίζεται στη Γ’ Εθνική.

Πέρασμα από τη Β’ Εθνική έκαναν τέσσερις ακόμα ομάδες που φέτος παίζουν στην Α2. Ο ΚΑΟΔ, η Νήαρ Ηστ, η Δάφνη (που αυτοϋποβιβάστηκε πριν από μερικά χρόνια), αλλά και το Περιστέρι, που ωστόσο δεν υποβιβάστηκε από την Α1 με μαθηματικά κριτήρια.

Μέτριες χρονιές πραγματοποιούν στην Α2 ο Ηρακλής και ο Απόλλων, ενώ από τις δύο ομάδες που έπεσαν πέρυσι η Ολυμπιάδα παλεύει να μην υποβιβαστεί εκ νέου πλέον από την Α2, ενώ το Ρέθυμνο έχει συμπαθητική πορεία
sporting b.c.
τελευταια αγωνιστικη 2008-09

Σπόρτιγκ – Ίκαροι Σερ. 71-63 (παρ.)
Διαιτητές: Μπορμπαντωνάκης – Τσώνος Μ.
Τα δεκάλεπτα: 16-22, 26-37, 46-48, 55-55 (κ.α.), 71-63.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Γκανάς): Παπάνογλου 5 (1), Καϋμενάκης, Σταμόπουλος 23 (3), Θύμιος 4, Ευθυμίου 3, Μαστροκωστόπουλος 5, Χούμας 14 (2), Τσόπης, Βρύνας, Γυφτάκης 8 (2), Κρίτσαλος 9.
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡ. (Καμαράκης): Πεχλιβάνης 14 (2), Ιωσηφίδης, Γεωργαντζάς 3 (1), Σουτζόπουλος 2, Παππούδας 5 (1), Μουζακίτης 2, Ασημάκης 12 (3), Βοϊβατόπουλος 5, Τοπούζης Θ. 20.



ραντεβού τη νέα χρονιά σε εντελώς διαφορετικό περιβάλλον wink.gif
122001
Γ' Εθνική 2ος Όμιλος Νότου blink.gif

ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ
ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

Ήμαρτον...wacko.gif
guru
QUOTE(122001 @ Jun 1 2009, 20:25 ) *
Γ' Εθνική 2ος Όμιλος Νότου blink.gif

ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ
ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

Ήμαρτον...wacko.gif

εχεις δικιο φιλε αλλα ελα που θελει πολυ προσοχη φετος...
wade13
Κλείνει" Τσεμπέρη ο Σπόρτιγκ

Της Αθηνάς Πατρινού
02/06/2009 (18:05)

Sample ImageΟ Γιώργος Τσεμπέρης θα είναι ο νέος προπονητής του Σπόρτιγκ, σε μία κρίσιμη περίοδο για τη σύγχρονη ιστορία του ανδρικού τμήματος μπάσκετ. Η τελική συνάντηση για την επισημοποίηση της συμφωνίας θα γίνει απόψε, όλα όμως δείχνουν ότι οι δύο πλευρές θα δώσουν τα χέρια.
Ο Τσεμπέρης θα αναλάβει επίσης και τα τμήματα υποδομής του Σπόρτιγκ (μέχρι πρότινος, άλλωστε, είχε την εφηβική ομάδα του Ολυμπιακού). Οι "κυανέρυθροι" σκοπεύουν να χτίσουν μία νέα ομάδα, με έμφαση στα νεαρά παιδιά.
paris13
οταν εννοεις υποδομες λες ψοτι θα αναλαβει παιδικο εφιβικο κ αντρικο?πως θα αντεξει ο ανθρωπος?επεισις ξερουμε ποιοι θα παραμινουν στην ομαδα?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.