Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Eurobasket 2011 off topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > Eurobasket 2011
Pages: 1, 2, 3
sacarame
Εδώ θα είναι το μη-μπασκετικό κομμάτι του αφιερώματος. Θα γίνονται ποιοτικές συζητήσεις για το πόσο καλό παιδί είναι ο Πάρκερ, ποιο το αγαπημένο φαγητό των Λιθουανών, από ποια πόλη της Ισπανίας είναι ο Ιμπάκα, αν το Siauliai οφείλει το όνομα του σε Κινέζο καρατέκα μετανάστη κλπ κλπ κλπ.... icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Βγάλτε γούστα....
sacarame
benchwarmer
Αντε καλοριζικο...

Κονγκρατς σε οσους δουλεψαμε γι αυτο, κονγκρατς και στον ρουκουνα τον σακαρακα που μας εκμεταλλευτηκε και εχει τωρα και καποια ποιοτικα ποστ στο ενεργητικο του dry.gif
morrison
QUOTE(benchwarmer @ Aug 29 2011, 14:50 ) *
Αντε καλοριζικο...

Κονγκρατς σε οσους δουλεψαμε γι αυτο, κονγκρατς και στον ρουκουνα τον σακαρακα που μας εκμεταλλευτηκε και εχει τωρα και καποια ποιοτικα ποστ στο ενεργητικο του dry.gif


Μπραβο σε ολα τα παιδια! 41.gif

Καλα νταξ,ο μεγιστος ραδιουργος Σακαρακας οχι μονο μας εκμεταλευτηκε για να προσθεσει ποιοτικα ποστ αλλα βρηκε την ευκαιρια να χρησιμοποιησει αυτη τη δουλεια για να ανελιχθει ενδοφορουμικα... wink.gif
Εκανε καλη δουλεια ομως σε οργανωτικο και εκτελεστικο ρολο οποτε συγχωρεμενος... tongue.gif
pmam
QUOTE(morrison @ Aug 29 2011, 14:54 ) *
Μπραβο σε ολα τα παιδια! 41.gif

Καλα νταξ,ο μεγιστος ραδιουργος Σακαρακας οχι μονο μας εκμεταλευτηκε για να προσθεσει ποιοτικα ποστ αλλα βρηκε την ευκαιρια να χρησιμοποιησει αυτη τη δουλεια για να ανελιχθει ενδοφορουμικα... wink.gif
Εκανε καλη δουλεια ομως σε οργανωτικο και εκτελεστικο ρολο οποτε συγχωρεμενος... tongue.gif

Θεός σ'χωρέσ'τον...

(υ.γ. γραπτό μόνο σε μένα φαίνεται τόσο απαίσιο?)
Vas
ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

http://www.gazzetta.gr/article/item/219633-programma


Κροατία-Φιλανδία ο άλλος τηλεοπτικός αγώνας της 1ης μέρας!!

Την Παρασκευή (που δεν έχει αγώνες στον όμιλό μας) δεν δείχνει τίποτα!!

Δευτέρα 5/9 στις 21.00 όλοι στην τηλεόρασή σας!!! Έχει ΠΓΔΜ-ΒΟΣΝΙΑ!!!
morrison
QUOTE(Vas @ Aug 29 2011, 15:52 ) *
ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

http://www.gazzetta.gr/article/item/219633-programma


Κροατία-Φιλανδία ο άλλος τηλεοπτικός αγώνας της 1ης μέρας!!

Την Παρασκευή (που δεν έχει αγώνες στον όμιλό μας) δεν δείχνει τίποτα!!

Δευτέρα 5/9 στις 21.00 όλοι στην τηλεόρασή σας!!! Έχει ΠΓΔΜ-ΒΟΣΝΙΑ!!!


Χωρις να θελω να περιαυτολογησω... tongue.gif
QUOTE(morrison @ Aug 26 2011, 13:18 ) *
Ελα τωρα που δεν ψηνεσαι για υπερματσαρα Κροατια-Φινλανδια,21:00 η ωρα την πρωτη μερα μια χαρα κολαει... icon_drunk.gif



υγ:μηπως να μεταφεροταν καπως το παρον τοπικ στο καινουριο?
rchos
ενα μεγαλο μπραβο στα 8 παιδια που ανελαβαν να φερουν εις περας αυτο το αφιερωμα.

benchwarmer
Vas
morrison
baskethood
duncan21
SG3ptshooter
T.W.Is.M
Sacarame

αξια τεκνα του basketforum.gr και οι 8 εδωσαν πολυ απο τον χρονο τους ωστε να φτιαξουν ενα πολυ ολοκληρωμενο και ενδιαφερον αφιερωμα για το ευρωμπασκετ.

να ειστε καλα παιδια

αντε και καλες μπασκετικες συζητησεις.
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Aug 29 2011, 21:16 ) *
ενα μεγαλο μπραβο στα 8 παιδια που ανελαβαν να φερουν εις περας αυτο το αφιερωμα.

benchwarmer
Vas
morrison
baskethood
duncan21
SG3ptshooter
T.W.Is.M
Sacarame

αξια τεκνα του basketforum.gr και οι 8 εδωσαν πολυ απο τον χρονο τους ωστε να φτιαξουν ενα πολυ ολοκληρωμενο και ενδιαφερον αφιερωμα για το ευρωμπασκετ.

να ειστε καλα παιδια

αντε και καλες μπασκετικες συζητησεις.


7,5 παιδια θες να πεις. Εγω ειμαι το μαυρο προβατο που δεν εχω τελειωσει ακομα τα κομματια μου... smiley.gif
Αλλα θα ειμαι ετοιμος αυριο. Κλασικος Ελληνας, παντα την τελευταια στιγμη. wink.gif
benchwarmer
QUOTE(rchos @ Aug 29 2011, 21:16 ) *
ενα μεγαλο μπραβο στα 8 παιδια που ανελαβαν να φερουν εις περας αυτο το αφιερωμα.

benchwarmer
Vas
morrison
baskethood
duncan21
SG3ptshooter
T.W.Is.M
Sacarame

αξια τεκνα του basketforum.gr και οι 8 εδωσαν πολυ απο τον χρονο τους ωστε να φτιαξουν ενα πολυ ολοκληρωμενο και ενδιαφερον αφιερωμα για το ευρωμπασκετ.

να ειστε καλα παιδια

αντε και καλες μπασκετικες συζητησεις.


Α σε καλο σου, συγκινηθηκα blush.gif blush.gif
rchos
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 29 2011, 21:18 ) *
7,5 παιδια θες να πεις. Εγω ειμαι το μαυρο προβατο που δεν εχω τελειωσει ακομα τα κομματια μου... smiley.gif
Αλλα θα ειμαι ετοιμος αυριο. Κλασικος Ελληνας, παντα την τελευταια στιγμη. wink.gif


ενα θα σου πω

mesulid wink.gif
kurtz
Καταπληκτική δουλειά παιδιά αλλά μήπως να ανοίγαμε και ένα τοπικ με τις προβλέψεις μας κκαι τις ομάδες που συμπαθούμε;
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 29 2011, 21:18 ) *
7,5 παιδια θες να πεις. Εγω ειμαι το μαυρο προβατο που δεν εχω τελειωσει ακομα τα κομματια μου... smiley.gif
Αλλα θα ειμαι ετοιμος αυριο. Κλασικος Ελληνας, παντα την τελευταια στιγμη. wink.gif



Sacarame
"Ρε Twism θα τα εχεις την Δευτερα ετοιμα τα κειμενα σου?"

T.W.Is.M
"Πωωω,ρε συ εχει πεσει πολυ δουλεια,θα κανω τα αδυνατα δυνατα..."
berry
αφου δωκω και εγω τα συγχαρητηρια μου ας παραθεσω το πρωτο ευτραπελο

QUOTE
Ο Τόμας Βαν Ντεν Σπίγκελ έγραψε στον προσωπικό του λογαριασμό στο Twitter ότι το ξενοδοχείο που κατέλυσε το Βέλγιο διαθέτει και στριπτ μπαρ και όλοι έπεσαν να τον φάνε! Διαβάστε τι έγραψε στον προσωπικό του λογαριασμό


http://www.sport24.gr/Basket/Eurobasket/to...el.1346705.html

that's the spirit my boy ! 24.gif thumbsup.gif
sacarame
Ας κάνω λοιπόν κι εγώ το credits-post.

Να πω λοιπόν ένα τεράστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλα τα παιδιά που προθυμοποιήθηκαν να βοηθήσουν σε αυτό το αφιώρωμα.. Αφ' ενός γιατί σίγουρα μέσα στο κατακαλόκαιρο θα είχαν πολύ καλύτερα πράγματα να κάνουν από το να ψάχνουν στατιστικά και φωτογραφίες από παίκτες εθνικών ομάδων, αφ'ετέρου διότι καθ'όλη την διάρκεια της προετοίμασιας τους τα έκανα με τις άπειρες αλλαγές στις φόρμες παρουσίασης, τα πιθανά κοψίματα, τα sites που έπρεπε να κοιτάνε για να παίρνουν πληροφορίες κλπ κλπ κλπ

Οπότε το ευχαριστώ είναι το λιγότερο.. Άπειρα credits λοιπόν :

- στον Vas, που ήταν ο πρώτος που προσφέρθηκε και παρά το πιεσμένο πρόγραμμα του ήταν τυπικότατος μέχρι τελευταία στιγμή

- στον duncan21, διότι παρά το γεγονός ότι θα ήταν οριακά εντός χρόνων σε θέση να ετοιμάσει τα κομμάτια του, τα ολοκλήρωσε σε χρόνο dt αλλά και με αρτιότατο αποτέλεσμα

- στον baskethood, που με τις φοβερές πηγές του μας επέτρεπε να ξέρουμε τα κοψίματα και τις 12άδες των χωρών τουλάχιστον μια ώρα νωρίτερα προτού τα "μυριστούν" τα ελληνικά αθλητικά σάιτς

- στον T.W.Is.M. , που απορώ πραγματικά πως δεν με σκυλόβρισε... Από την μια του έδωσα ένα από τα χειρότερα ζευγάρια εθνικών (Πολωνία, Ισραήλ) και τον φόρτωνα εβδομαδιαίως με ονόματα Πολωνών παικτών που δεν τους ήξερε κανείς..Από την άλλη, εκμεταλλεύτηκα την όρεξη του να βοηθήσει στο ιστορικό κομμάτι στέλνοντας του το δικό μου κομμάτι ως πρότυπο, "αναγκάζοντας" τον να κάνει και το δικό του σε ανάλογο μέγεθος

- στον SG3ptshooter, που εκτός από τα δικά του κομμάτια, βοήθησε σημαντικά και στην επιμέλεια του ρετρό της Σουηδίας 2003. Επίσης είχε την μοναδική ικανότητα να "βγάζει" boxscore από το καπέλο του για να μπορέσουμε να κάνουμε συγκρίσεις και να βγάλουμε μια άκρη σχετικά με τα νούμερα στις φανέλες των παικτών.

- στον morrison, που παίζει να είναι ο άνθρωπος που έπρηξα περισσότερο από όλους...Καθοριστικός με τις προτάσεις του για την μορφοποίηση και την τελική εικόνα των ποστ αλλά και των ρετρό ενώ είχαμε άριστη συνεργασία καθ'όλη την διάρκεια της προετοιμασίας

- στο άλλο μέλος της τριμελούς συντονιστικής επιτροπής, τον benchwarmer, που έτοίμασε τον μεγαλύτερο αριθμό ομάδων (5), αλλά υπήρξε και καθοριστικός στην διαμόρφωση του πλάνου με το οποίο εργαστήκαμε. Το πιο σημαντικό όμως που έκανε είναι όταν ένα απόγευμα του Αυγούστου, του είπα την ιδέα για αφιέρωμα στο Ευρωμπάσκετ, αντί να μου πει κάτι του στυλ "τι λες ρε καμμένε,τράβα κάνε κανα μπάνιο να ξελαμπικάρεις" ψήθηκε αμέσως να βοηθήσει.

Και βέβαια να πω και ένα ευχαριστώ στον άντμιν, που μου έδωσε το ελεύθερο να πάμε το αφιέρωμα όπως ακριβώς το θέλαμε..

Έτσι λοιπόν το μόνο που απομένει πλέον είναι να ετοιμάσει και ο T.W.Is.M αυτήν την ρημάδα την Πολωνία, ώστε να μπορέσω να παραιτηθώ κι εγώ του moderatικού αξιώματος και να ξαναγίνω το περήφανο μέλος που ήμουν.

Θα κλείσω αυτό το ποστ με την αγαπημένη ατάκα ενός άλλου μέλους..

Δοξάστε με banana.gif

QUOTE(morrison @ Aug 29 2011, 22:03 ) *
Sacarame
"Ρε Twism θα τα εχεις την Δευτερα ετοιμα τα κειμενα σου?"

T.W.Is.M
"Πωωω,ρε συ εχει πεσει πολυ δουλεια,θα κανω τα αδυνατα δυνατα..."


Ωραίο νυχάκι ο T.W.Is.M. Βγαίνει και σε άλλο χρωματάκι?? smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Aug 29 2011, 21:24 ) *
ενα θα σου πω

mesulid wink.gif


Niflamol καλυτερα. Kαι πλησιαζω στο σημειο που δε θα το χρειαζομαι(αλλα το προβλημα παραμενει και θα τρεχω μεσα στο Ευρωμπασκετ sad.gif )

QUOTE(morrison @ Aug 29 2011, 22:03 ) *
Sacarame
"Ρε Twism θα τα εχεις την Δευτερα ετοιμα τα κειμενα σου?"

T.W.Is.M
"Πωωω,ρε συ εχει πεσει πολυ δουλεια,θα κανω τα αδυνατα δυνατα..."


Κατ αρχην δεν καπνιζω. Και δευτερον, η "δουλεια" θα ηταν πιο κοντα σε κατι τετοιο:

smiley.gif

QUOTE(sacarame @ Aug 29 2011, 23:16 ) *
Ωραίο νυχάκι ο T.W.Is.M. Βγαίνει και σε άλλο χρωματάκι?? smiley.gif


Φυσικα! Σε σημαια της Σερβιας και το τιμω δεοντως... 69.gif
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 30 2011, 00:21 ) *
Φυσικα! Σε σημαια της Σερβιας και το τιμω δεοντως... 69.gif


Μια Μεγαλη Βρετανια θα σου επεφτε ασχημη? tongue.gif
http://data.whicdn.com/images/4891097/tumb....png?1289447117


Ασχετο αλλα προτεινω,αφου τα ρετρο τελικα ηταν μονο 3,να μην το σταματησουμε εδω.Καθε δυο χρονια Ευρωμπασκετ εχουμε αλλωστε.Θα μπορουσαμε σε βαθος χρονου να καλυψουμε ολα τα Ευρωμπασκετ απο το 1991 και μετα...

T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Aug 30 2011, 01:05 ) *
Μια Μεγαλη Βρετανια θα σου επεφτε ασχημη? tongue.gif
http://data.whicdn.com/images/4891097/tumb....png?1289447117


Ναι, απο τη Βρετανια ειναι ο Wade(οχι ο Dwayne, ο αλλος). Προτιμω Γκανα... wink.gif

QUOTE(morrison @ Aug 30 2011, 01:05 ) *
Ασχετο αλλα προτεινω,αφου τα ρετρο τελικα ηταν μονο 3,να μην το σταματησουμε εδω.Καθε δυο χρονια Ευρωμπασκετ εχουμε αλλωστε.Θα μπορουσαμε σε βαθος χρονου να καλυψουμε ολα τα Ευρωμπασκετ απο το 1991 και μετα...


Πες καλυτερα οτι θελεις να διαβασεις το κομματι μου για το 1995 και ασε τις υπεκφυγες... smiley.gif
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 30 2011, 01:12 ) *
Πες καλυτερα οτι θελεις να διαβασεις το κομματι μου για το 1995 και ασε τις υπεκφυγες... smiley.gif


Καλα αμα ηξερα οτι δεν κανει κανενας 1995 θα το ειχα κανει με τη μια.
Απλα πιστευα οτι το κανεις εσυ...

Μπορει να το αρχισω καποια στιγμη,φυσικα οτι ωρα θες το σταματαω για να το κανεις εσυ.
Πολυ συντηρητικος μου φανηκες στο 2005 παντως... tongue.gif
Igor
Περιμενω απο τον Air να φιλοτιμηθει και να γραψει 5,6 ωραιους κανονες για drinking game.
Το γραφω δημοσια γιατι με τα pm δεν εδωσε σημασια.... tongue.gif

biggrin.gif
sacarame
QUOTE
Με ένα σπουδαίο ρεκόρ ξεκίνησαν οι εκδηλώσεις στη Λιθουανία για το Ευρωμπάσκετ, καθώς περισσότεροι από 55.000 φίλαθλοι χτυπούσαν μια μπάλα μπάσκετ την ίδια στιγμή για διάστημα πέντε λεπτών σε έξι διαφορετικές πόλεις! Συγκεκριμένα, 8.300 στην Κλαϊπέντα, 6.000 στην Αλίτους, 7.250 στη Σιαουλιάι, 7.600 στην Πανεβέζις, 11.000 στο Κάουνας και 15.000 στο Βίλνιους! Το προηγούμενο ρεκόρ είχαν οι Πολωνοί με 30.000 κόσμο σε εφτά πόλεις.

Η τελετή έναρξης του Ευρωμπάσκετ έλαβε χώρα στο Βίλνιους, παρουσία του πρωθυπουργού Άντριους Κουμπίλιους, του δημάρχου Αρτούρας Ζούκας, του γενικού γραμματέα της FIBA Europe, Ναρ Ζανολίν και του Λίνας Κλέιζα!

basketnet.gr


Πραγματικά εντυπωσιακό νούμερο... blove.gif
baskethood
QUOTE (sacarame @ Aug 30 2011, 11:19 ) *
Πραγματικά εντυπωσιακό νούμερο... blove.gif



rchos
ειναι σαφες οτι την διοργανωση αυτη οι λιθουανοι την αντιμετωπιζουν οπως εμεις τους ολυμπιακους αγωνες ας πουμε.

θαρρω οτι ασχετα με το μπασκετ που θα παιχτει θα ειναι το πιο επιτυχημενο ευρωμπασκετ της ιστοριας οτι εχει να κανει με τα παρελκομενα του.

μονο οι λιθουανοι μπορουν να το κανουν αυτο...
η διοργανωση αποκτα αλλη αιγλη...
ViC
QUOTE(rchos @ Aug 30 2011, 13:48 ) *
ειναι σαφες οτι την διοργανωση αυτη οι λιθουανοι την αντιμετωπιζουν οπως εμεις τους ολυμπιακους αγωνες ας πουμε.

θαρρω οτι ασχετα με το μπασκετ που θα παιχτει θα ειναι το πιο επιτυχημενο ευρωμπασκετ της ιστοριας οτι εχει να κανει με τα παρελκομενα του.

μονο οι λιθουανοι μπορουν να το κανουν αυτο...
η διοργανωση αποκτα αλλη αιγλη...

αυτό ακριβώς ήθελα να πω. Οι άνθρωποι το έχουν στο αίμα τους και φαίνεται. Ολη η χώρα με αυτό ασχολείται. Το αντιμετωπίζουν όπως θα αντιμετώπιζαν οι Αγγλοι ένα μουντιάλ ποδοσφαίρου (τηρουμένων των αναλογιών)
ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ, για την ΕΡΤ αποτελεί μάλλον αγγαρεία. Αλήθεια, από τη στιγμή που θα αποκλειστεί η Ελλάδα και μετά θα δείξουν κάναν αγώνα ή θα καλέσουν τους δημοσιογράφους και το συνεργείο πίσω στην Αθήνα άρον άρον για να κάνουν περικοπές στο μπάτζετ;
Την Παρασκευή που δεν παίζει η Ελλάδα, δεν έχουν καμία μετάδοση (!) και προφανώς είναι too much να ζητάμε να δούμε κάνα Λιθουανία-Ισπανία, Σερβία-Γαλλία ή Ρωσία-Σλοβενία! Θα βλέπουμε μόνο ματς του ομίλου μας για να μην τρέχουν τα συνεργεία από τη μια πόλη στην άλλη και πληρώνει η ΕΡΤ...
Το ίντερνετ να'ναι καλά. Αναμένω links για live streaming ευγενική χορηγία από τους γνωρίζοντες γιατί εγώ είμαι στούρνος μ'αυτά...

Θέλω τέλος να πω ότι το αφιέρωμα είναι εξαιρετικό, μπράβο σε όσους ασχολήθηκαν!
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Aug 30 2011, 01:19 ) *
Καλα αμα ηξερα οτι δεν κανει κανενας 1995 θα το ειχα κανει με τη μια.
Απλα πιστευα οτι το κανεις εσυ...

Μπορει να το αρχισω καποια στιγμη,φυσικα οτι ωρα θες το σταματαω για να το κανεις εσυ.
Πολυ συντηρητικος μου φανηκες στο 2005 παντως... tongue.gif


Πρεπει να κρατησουμε καποιο επιπεδο. Τμημα του αφιερωματος για το φορουμ εγραφα, οχι τα απομνημονευματα μου! smiley.gif
Στο 1995 η τελευταια παραγραφος με τα προσωπικα σχολια θα ηταν μεγαλυτερη απο ολο το υπολοιπο κειμενο... tongue.gif
Ginobili
Ρε δε πα να Γ%#$^ουν εκεί στην ΕΡΤ!!!! Ξεφτιλισμένοι...φτηνοί στο αλεύρι και ακριβοί στα πίτουρα...Αν είχε Euro..θα δείχνανε όλη μέρα μπάλα.Και μη μου πείτε τώρα ότι η μπάλα πουλάει..αν τους ενδιέφερε πραγματικά η τηλεθέαση,δεν θα μας έδειχναν φινλανδίες και σκόπια...αλλά Ιταλία-Σερβία...κτλ....
Αλλά τόσο μυαλό έχουν....
Καλύτερα να μην κάνουν εκπομπή στο στούντιο,και να έδειχναν 1 αγώνα ακόμη.
Θα την παλέψουμε με links..τι να κάνουμε..

Υ.Γ Έχουν και ένα τρομερό ταλέντο...να μας έχουν μαζέψει όλα τα "μαργαριτάρια" της μπασκετικής δημοσιογραφίας...Ιωάννου,Χατζηγεωργίου,Νάτ
υ...Μελάγιες....ο ένας χειρότερος από τον άλλον...
baskethood
Εχει δικιο ο ginobili,ειναι ξεφτιλα να δειχνουν τοσο λιγους αγωνες.Αν ισχυει αυτο που διαβασα στο φορουμ,οτι την Παρασκευη
που γινονται τρια μεγαλα παιχνιδια και η εθνικη δεν παιζει,η ΕΡΤ δεν εχει μεταδοση,τοτε ειναι μεγαλυτερη ξεφτιλα.
Παλι καλα που υπαρχουν τα δορυφορικα καναλια και το ιντερνετ.Με ενα προχειρο ψαξιμο ειδα οτι το Raisport 1 θα δειξει αυριο
το Σερβια-Ιταλια και αργοτερα Γαλλια-Λετονια και Γερμανια-Ισραηλ. 77.gif .
Το πως μπορειτε να το πιασετε(οσοι εχετε Νοβα,τουλαχιστον) το εχω ξαναγραψει κατα τη διαρκεια του τουρνουα του Ριμινι.
Weekendman
Εξαιρετικοτατο το αφιέρωμα δεν έχει πραγματικά πολλά να ζηλέψει από τα αντίστοιχα σε εφημερίδες

Στα αφιερώματα των περασμένων διοργάνωσεων ,θα μπορούσε απλώς να γίνει πιο εκτεταμένη δουλειά και να μην περιοριστεί μόνο στις διοργανώσεις του 1993,2003,2005 αν θέλω να κάνω τον σπαστικό και ανικανοποιήτο κριτη ,
βέβαια ο sarunas έχει ήδη κάνει μια επιτυχημένη απόπειρα καταγραφής της Ιστορίας των Ευρωμπάσκετ...

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...t=0&start=0

Vas
Παιδια μπορουμε να ποσταρουμ λινκ για τους αγώνες? είναι παράνομο αμα δεν το δείχουν στην ελλάδα?
morfi
Έχω μείνει με το αφιέρωμα. Πολύ ανώτερο από οτιδήποτε άλλο έχω διαβάσει. Απλά συγχαρητήρια σε όλους. Ο πήχης ανέβηκε ακόμη περισσότερο και για τα υπόλοιπα αφιερώματα.
Manu7
Καλα guys ανατριχιασα με το αφιερωμα!!
Ενταξει μιλαμε για κλασεις ανωετερο απο εφημεριδες κλπ κλπ...:-D

Καλα για την ερτ τι να πω...Εχει χαλασει και το pc να πουμε κ ουτε λινκς ουτε τιποτα μεχρι να ερθει...:@
Με το κινητο δεν παει αλλο...
captain charisma
τις ωρες των αγωνων μηπως τις βαλατε λαθος?δηλαδη η ελλαδα παιζει 6 και εσεις γραφετε 7
sacarame
QUOTE(captain charisma @ Aug 31 2011, 12:47 ) *
τις ωρες των αγωνων μηπως τις βαλατε λαθος?δηλαδη η ελλαδα παιζει 6 και εσεις γραφετε 7


Βασικά είχαμε πάρει την πληροφορία για τις ώρες από το επίσημο σάιτ του eurobasket 2011. Απλά δεν έγραφε αν αυτές οι ώρες αντιστοιχούσαν σε ώρα Λιθουανίας ή σε κάποια κεντρική ώρα...Θεωρήσαμε το δεύτερο οπότε αυξήσαμε κατά μια ώρα το πρόγραμμα των αγώνων..

Τελικά όμως από ότι φάνηκε ήταν ώρες Λιθουανίας.Ευχαριστώ που το παρατήρησες.Διορθώθηκε άμεσα smile.gif
ViC
κανένα link για το Σερβία-Ιταλία παιδιά;
nosferatu
QUOTE(ViC @ Aug 31 2011, 14:25 ) *
κανένα link για το Σερβία-Ιταλία παιδιά;


OMOIΩΣ!!

κατι κινειται εδω:

http://greekhoopz.blogspot.com/2011/08/1515.html
morfi
Μπορεί κάποιος σας παρακαλώ να μου πει πως διασταυρώνονται μετά οι νικητές των ομίλων;
priest
στο livetv παιδες εχει αρκετα λινκ για ολα τα ματς...
sacarame
QUOTE(morfi @ Aug 31 2011, 15:15 ) *
Μπορεί κάποιος σας παρακαλώ να μου πει πως διασταυρώνονται μετά οι νικητές των ομίλων;



Οι 3 από τον Α όμιλο με τους 3 από τον Β όμιλο κάνουν ένα νέο όμιλο των 6..Ομοίως για Γ και Δ όμιλο..

από του 2 νέους ομίλους περνάνε 4+4 και έτσι οδηγούμαστε στα νοκ άουτ της 8αδας
baskethood
Εγω παντως εμεινα με το τηλεκοντρολ στο χερι,το Ραισπορτ κλειδωσε κατα τη διαρκεια του αγωνα.Ελπιζω να μη γινει το ιδιο
και στα αλλα παιχνιδια(αν και δεν το νομιζω).
sacarame
Θεός ο Γιάννης Νάτου στην εκπομπή της Κρατικής...Σκάει να περιγράψει τι έγινε στον Α όμιλο και πετάει τα θεϊκά..

- Ο Ντενγκ αν είχε μαζί του και τον Ερικ Γκόρντον, θα είχε περισσότερη βοήθεια

- Ο Σκαριόλο έκανε ροτέισιον στους παίκτες του (σημειωτέον 4 Ισπανοί είχαν πάνω από 30 λεπτά)

- Ο Γιασικεβίτσιους ξεκίνησε 5αδάτος στη Λιθουανία ( άσχετα αν η 5αδα ήταν Καλνιέτις,Καουκένας,Πότσιους,Σονγκάιλα, Γιαφτοκας)

ΑΞΙΟΣ 77.gif
Magnus92
QUOTE(sacarame @ Sep 1 2011, 00:00 ) *
Θεός ο Γιάννης Νάτου στην εκπομπή της Κρατικής...Σκάει να περιγράψει τι έγινε στον Α όμιλο και πετάει τα θεϊκά..

- Ο Ντενγκ αν είχε μαζί του και τον Ερικ Γκόρντον, θα είχε περισσότερη βοήθεια

- Ο Σκαριόλο έκανε ροτέισιον στους παίκτες του (σημειωτέον 4 Ισπανοί είχαν πάνω από 30 λεπτά)

- Ο Γιασικεβίτσιους ξεκίνησε 5αδάτος στη Λιθουανία ( άσχετα αν η 5αδα ήταν Καλνιέτις,Καουκένας,Πότσιους,Σονγκάιλα, Γιαφτοκας)

ΑΞΙΟΣ 77.gif


Και που εισαι ακομα Στελιο ugly1.gif
T.W.Is.M.
Εισαι υπερβολικος κι εσυ...

QUOTE(sacarame @ Sep 1 2011, 00:00 ) *
Θεός ο Γιάννης Νάτου στην εκπομπή της Κρατικής...Σκάει να περιγράψει τι έγινε στον Α όμιλο και πετάει τα θεϊκά..

- Ο Ντενγκ αν είχε μαζί του και τον Ερικ Γκόρντον, θα είχε περισσότερη βοήθεια


Aν μαλιστα ειχε και το Λεμπρον Τζειμς, μπορει να κερδιζαν και το χρυσο μεταλλιο.

QUOTE(sacarame @ Sep 1 2011, 00:00 ) *
- Ο Σκαριόλο έκανε ροτέισιον στους παίκτες του (σημειωτέον 4 Ισπανοί είχαν πάνω από 30 λεπτά)


Ναι, αλλα ο 5ος αλλαζε συνεχεια... smiley.gif


QUOTE(sacarame @ Sep 1 2011, 00:00 ) *
- Ο Γιασικεβίτσιους ξεκίνησε 5αδάτος στη Λιθουανία ( άσχετα αν η 5αδα ήταν Καλνιέτις,Καουκένας,Πότσιους,Σονγκάιλα, Γιαφτοκας)

ΑΞΙΟΣ 77.gif


Ξεκινησε 5δατος στον παγκο της Λιθουανιας μαζι με Ντελινινκαιτις, Γιασαιτις, Λαβρινοβιτς και Βαλαντσιουνας.
pain of salvation
...σε κάποιο σημείο προς το τέλος του αγώνα
Ιωάννου:"αξιοζήλευτο double-double ο Κουφός"
Κουφός: 10 πόντοι 10 ριμπάουντ
Manu7
QUOTE(baskethood @ Aug 31 2011, 17:13 ) *
Εγω παντως εμεινα με το τηλεκοντρολ στο χερι,το Ραισπορτ κλειδωσε κατα τη διαρκεια του αγωνα.Ελπιζω να μη γινει το ιδιο
και στα αλλα παιχνιδια(αν και δεν το νομιζω).

Πολυ απλας πρεπει να εισαι εσυ...Σε χαλαει το σουπερ ντουπερ σπορ + ;;;Το οποιο πλεον ειναι σινεσπορ +...wink.gif
Μα ποσο τραγικη μπορει να ειναι η Ερτ....
1)Εχεις Δορυφορικη δηλαδη εσυ
2)Η ερτ θα δειξει καθολου απο αλλους ομιλους;Εστω κ στο σπορ +;
;

QUOTE(sacarame @ Sep 1 2011, 00:00 ) *
Θεός ο Γιάννης Νάτου στην εκπομπή της Κρατικής...Σκάει να περιγράψει τι έγινε στον Α όμιλο και πετάει τα θεϊκά..

- Ο Ντενγκ αν είχε μαζί του και τον Ερικ Γκόρντον, θα είχε περισσότερη βοήθεια

- Ο Σκαριόλο έκανε ροτέισιον στους παίκτες του (σημειωτέον 4 Ισπανοί είχαν πάνω από 30 λεπτά)

- Ο Γιασικεβίτσιους ξεκίνησε 5αδάτος στη Λιθουανία ( άσχετα αν η 5αδα ήταν Καλνιέτις,Καουκένας,Πότσιους,Σονγκάιλα, Γιαφτοκας)

ΑΞΙΟΣ 77.gif
Μεγαλος!!!!:)
Στη Νετ συναγωνιζονται ποιος θα πεταξει τις περισσοτερες κοτσανες...
ViC
QUOTE(sacarame @ Sep 1 2011, 00:00 ) *
- Ο Ντενγκ αν είχε μαζί του και τον Ερικ Γκόρντον, θα είχε περισσότερη βοήθεια

και αν είχε και τον Ερικ Καντονα θα έπαιζε και πιο pshysical game η ομάδα...
Pierce
Μάγκες, επειδή βλέπω ζητάτε συνέχεια links για τους αγώνες, βάλτε 15 ευρώ σε ένα λογαριασμό σε καμιά στοιχηματική εταιρία. Έχουν εξαιρετικά streams για ΟΛΑ τα παιχνίδια. (άσε που μπορεί να βγάλεις το κάτι τις σου tongue.gif) Πραγματικά αξίζει smile.gif
baskethood
QUOTE (sacarame @ Sep 1 2011, 00:00 ) *
- Ο Σκαριόλο έκανε ροτέισιον στους παίκτες του (σημειωτέον 4 Ισπανοί είχαν πάνω από 30 λεπτά)


Δυο παικτες επαιξαν πανω απο 30 λεπτα,ο Παου Γκασολ και ο Ναβαρρο με 30 και 32 λεπτα αντιστοιχα.Το συγκεκριμενο boxscore της φιμπα ειναι αναξιοπιστο καθως εχω παρατηρησει και αλλα λαθη σ αυτο.Εξαλλου φαινοταν πολυ περιεργο ο
Γκασολ να εχει παιξει 38 λεπτα απεναντι στην Πολωνια,σε μια Ισπανια μαλιστα που εδω και χρονια μοιραζει αριστα τους
χρονους και το βαθος της της επιτρεπει να χρησιμοποιει rotation.
Οποτε να μην αδικουμε τον Νατου biggrin.gif .

QUOTE (Manu7 @ Sep 1 2011, 00:32 ) *
Πολυ απλας πρεπει να εισαι εσυ...Σε χαλαει το σουπερ ντουπερ σπορ + ;;;Το οποιο πλεον ειναι σινεσπορ +...wink.gif
Μα ποσο τραγικη μπορει να ειναι η Ερτ....
1)Εχεις Δορυφορικη δηλαδη εσυ
2)Η ερτ θα δειξει καθολου απο αλλους ομιλους;Εστω κ στο σπορ +;

Εχω δορυφορικη αλλα οπως σου ειπα δεν εχω καταφερει να δω ολοκληρο αγωνα,συγκεκριμενα ειδα την πρωτη περιοδο στο
Γαλλια-Λετονια(μετα κλειδωσε) και το πρωτο ημιχρονο στο Γερμανια-Ισραηλ(μετα κλειδωσε).
Ας ειναι καλα η ΕΡΤ ομως. biggrin.gif
qspock
QUOTE(pierce21 @ Sep 1 2011, 01:29 ) *
Μάγκες, επειδή βλέπω ζητάτε συνέχεια links για τους αγώνες, βάλτε 15 ευρώ σε ένα λογαριασμό σε καμιά στοιχηματική εταιρία. Έχουν εξαιρετικά streams για ΟΛΑ τα παιχνίδια. (άσε που μπορεί να βγάλεις το κάτι τις σου tongue.gif) Πραγματικά αξίζει smile.gif

Πια προτεινεις?
baskethood
Σημερα εβαλα κατι ψηλα στη BWIN και το μετανιωσα.
Πολυ μικρη η οθονη προβολης(δεν μεγαλωνει),και σχετικα πολλα κολληματα. 68.gif
Επρεπε να βαλω στη bet365 που ειναι σιγουρη και δοκιμασμενη.
Pierce
QUOTE (qspock @ Sep 1 2011, 16:29 ) *
Πια προτεινεις?

προσωπικα εχω λογαριασμο στη betfair . Απροβληματιστα ολα τα streams , ενταξει δεν εχει καμια τεραστια αναλυση, αλλα το βλεπεις ανετα το παιχνιδι smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.