Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Παναθηναικός Superfoods
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3
basket72
QUOTE (MaJesty23 @ Jun 15 2018, 12:43 ) *
Όλους τους μήνες Stef! smiley.gif


Όλους τους μήνες, όλα τα χρόνια, από τον καιρό του Νάισμιθ κι νυν και αεί.

Είπαμε, εδώ στο φόρουμ του Ολυμπιακού (σε αντίθεση με το αντίστοιχο του Παναθηναϊκού)είναι έντονη η απουσία οπαδισμού κι εριστικότητας αλλά δεν υπάρχει κανείς λόγος τώρα να υπερβάλουμε.

Δεν θα πείσουμε κι κανέναν.

Είχαμε και την Ευρωλίγκα με τόσα πολλά παιχνίδια που αποτύπωνε την αλήθεια.
rankin
QUOTE(MaJesty23 @ Jun 15 2018, 12:30 ) *
Ειλικρινά το ματς της Κυριακής δεν είναι τόσο ανοιχτό όσο νομίζουν ορισμένοι.Εχει ξεκάθαρο φαβορι τον Παναθηναικό ,και θα το έλεγα το ίδιο και εαν παίζαμε και το πέμπτο ματς στο ΣΕΦ.Νόμίζω με το χέρι στην καρδιά,πέραν ορισμένων περιπτώσεων, και οι κόκκινοι συμφορουμιτες με παιχνίδι στο ΣΕΦ και την Κυριακή το ίδιο θα έλεγαν ,οτι εμείς είμαστε φαβορί.

Οk ένα ματς ,αλλά δεν νομίζω οτι ο Ολυμπιακός είναι καλύτερος σαν ομάδα...ούτε τον Ιούνιο,ούτε τον Μάρτιο ,ούτε τον Νοέμβρη 2017.Πάντα άποψη μου και δεν ζητώ να την συμμεριστεί κανείς.


Ο Ολυμπιακός σποραδικά έχει κάνει κάποια τρομερά παιχνίδια μέσα στη σεζόν.

Ο Παναθηναϊκός γενικά έχει δείξει μεγαλύτερη σταθερότητα, για αυτό και το χθεσινό μου ξένισε σαν εικόνα.

Απο εκει και πέρα, ο Παναθηναικος έχει πιο αθλητική ομάδα, που σουτάρει καλύτερα (γενικά), και ο Πασκουάλ συνηθίζει να κάνει καλύτερο ροτέισον, άρα να αξιοποιεί καλύτερα το ρόστερ του.

Ο Ολυμπιακός έχει περισσότερη εμπειρία και σκληράδα, και εναν πυρήνα παιχτών που παιζουν μαζί, σχεδόν απο πάντα.

Δε ξέρω τι θα επικρατήσει την Κυριακή.

Ο Παναθηναικός έχει και το πλεονέκτημα. Θα έχει και 20.000 φίλους του στο πλευρό του.
Ο Ολυμπιακός απο την άλλη έχει πλέον την εμπειρία να παλεύει και ενίοτε να κερδίζει στο ΟΑΚΑ

Δε ξέρω σε τι κατάσταση θα βρεθούν οι αθλητές των δυο ομάδων τη Κυριακή
Ο Γκιστ χθες κούτσαινε.
Ο Καλάθης ξέρω οτι μέσα στην εβδομάδα είχε ενα θεματάκι τραυματισμού.
Ο Μιλουτίνοφ επίσης έχει συνέχεια θέματα.
Ο Πρίντεζης δεν έχει συνέλθει απο τραυματισμους και καταπόνηση.

Σε ενα παιχνίδι-τελικό, κάθε λεπτομέρεια μπορεί να κρίνει το αποτέλεσμα
Τολμώ να πω οτι ειναι 50-50, ακριβώς γιατι δεν γνωρίζω (και δεν θα μπορούσα να γνωρίζω), ποιες λεπτομέρειες θα κρίνουν τον τελευταίο τελικό.

Θα βάλει ο Καλάθης τα ελεύθερα σουτ που θα του δώσει ο Ολυμπιακός;
Σε τι μέρα θα ειναι οι Ρομπερτς-Στρελνιεξ-Μακλίν; Οταν αυτοι οι 3 ειναι καλά, ο Ολυμπιακός κερδίζει.
Πως θα εμφανιστούν οι δυο αντίπαλοι στην τρανζίσιον άμυνα;
Πόσο θα επιχειρήσει και θα κατορθώσει να τρέξει ο Ολυμπιακός;
Οι διαιτητές θα αφήσουν ή δεν θα αφήσουν τις επαφές;

Και το σημαντικότερο ολων: Θα παίξει ο Μπόγρης;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.