Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2015-16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
panionara3
QUOTE (The_Human_Highlight_Film @ Nov 26 2015, 23:26 ) *
Στα γρηγορα....Α)Ποιος Ζιαγκος ρε παιδια???Απο την Λευκαδα τον στειλανε με τις....κλωτσιες απ´οτι ακουγεται!!Μην πεταξει κανα...σωσιβιο την Δευτερα στον χατζηπανυγηρι σε συναρτηση με το οτι ο γιατρος καλει στο τηλεφωνο για διαφορες..."χαρες" τον πρωην διατητη και αθλητη του μποξ,ο οποιος ειναι κομισαριος στο συγκεκριμενο παιχνιδι βεβαιως βεβαιως...!!!Β)Η παραγκα του Κροκους ειναι ενα τιποτα μπροστα σε αυτην της Β Εθνικης!!!!

Ton ziagko ton phrame gt einai neos proponhths me ore3h sigoura kaluteros apo sorwto. Allwste anevase kai thn aek apo b e8nikh a1 kai propersy vghke kaluteros proponhths ths a2. Ta upoloipa 8a fanoun sto ghpedo. Protimousa kalafa 1000 fores apo ton aektzh ziagko alla nomizw kai autos 8a ta kataferei. Allwste ama sas pw ti ekane o sorwtos toses vdomades 8a fri3ete.
gspara
QUOTE (panionara3 @ Nov 27 2015, 00:40 ) *
.........

Panionara3 σου εχω ζητησει επανηλειμμενα να μην γραφεις greeklish.Εκτος του οτι ειναι κανονισμος του φορουμ,μας βγαινουν τα ματια για να καταλαβουμε.Την επομενη φορα το ποστ θα σβηνετε αυτοματα.
julius ervin
ποιος ζιαγκος ρε παιδια.απο τα εφηβικα της αεκ βρεθηκε προπονητης στην β εθν.και εκει παρα το πολυ καλο ροστερ και το σπρωξιμο ανεβηκε με μπαραζ.τωρα αν χολαργος εχει στησει μεσω του γιατρου τετοια παραγκα στην διαιτησια τοτε σηκωνω τα χερια ψηλα.κανονικα ο χολαργος με το ροστερ που εχει αν εχει και σπρωξιμο ειναι για τριαδα. ΥΓ.επειδη ειχα γραψει οτι θα φυγει ο σορωτος πραγμα λιγο πολυ γνωστο οι πληροφοριες μου ελεγαν για βλαχο που ομως διαψευστηκαν.
giolit
QUOTE (julius ervin @ Nov 26 2015, 15:28 ) *
ο χπανυγηρης ειναι σαν τις κατσαριδες.επιβιωνει κατω απο ολες τος συνθηκες.σαββες για χολαργο το βλεπω απιθανο .ο ζιαγκος πως βρισκει παντα δουλεια με το εργο που δεν εχει παρουσιασει μεχρι σημερα? καλα στον πανιωνιο πεταξαν λευκη πετσετα? ohmy.gif


laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif σαν τις κατσαρίδες!!!
αεροξόλ και ... γρήγορα!!!
gratipa1929
Μου έχει δημιουργηθεί η απορία γιατί ο Σορώτος σταθερά τα τελευταία χρόνια όπου πηγαίνει αποτυγχάνει και απολύεται πριν τελειώσει η χρονιά? Φταίει το πολύ μπλα μπλα στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης?

margiou3
QUOTE(gratipa1929 @ Nov 27 2015, 13:48 ) *
Μου έχει δημιουργηθεί η απορία γιατί ο Σορώτος σταθερά τα τελευταία χρόνια όπου πηγαίνει αποτυγχάνει και απολύεται πριν τελειώσει η χρονιά? Φταίει το πολύ μπλα μπλα στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης?


το γήρας ου γαρ έρχεται μόνον icon_blahblah.gif icon_blahblah.gif icon_blahblah.gif
gspara
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ-ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 1

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ-ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗ 1

ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗ 1

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛ.-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟ 1

ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 1

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ-ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ-ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
panionara3
θα σας απαντησω εγω για τον σορωτο απο παρα πολυ καλη πηγη (παιχτης της ομαδας). λοιπον ο σορωτος αρχικα δεν πηγαινε στις πρωινες προπονησεις!! απιστευτο και ομως αληθινο. μονο στις απογευματινες πηγαινε. αν ηταν ετσι μπορουσαμε να παρουμε απλα εναν γυμναστη απο το 2 λυκειο νεας σμυρνης... επισης δεν ειχε δειξει στους παιχτες ενα συστημα ουτε σε αμυνα ουτε σε επιθεση με αποτελεμα τισ περισσοτερες φορες οι παιχτες να μην ξερουν τι να κανουν την μπαλα ειδικα απεναντι σε ζωνη. επισης κακα τα ψεματα πως να παρουν οι παιχτες στα σοβαρα εναν ανθρωπο ο οποιος μοιαζει πιο πολυ με ταβερνιαρη στη βαρη παρα για προπονητη. ολα μετρανε. μαλλον νομιζει οτι η προπονητικη ειναι ευκολη δουλεια και ομως δεν ειναι καθολου ευκολη..
gratipa1929
QUOTE (margiou3 @ Nov 27 2015, 13:32 ) *
το γήρας ου γαρ έρχεται μόνον icon_blahblah.gif icon_blahblah.gif icon_blahblah.gif

Χαχαχα να σου πω ειλικρινά, το ίδιο σκέφτηκα και εγώ πρώτα πρώτα tongue.gif

QUOTE (panionara3 @ Nov 27 2015, 17:48 ) *
θα σας απαντησω εγω για τον σορωτο απο παρα πολυ καλη πηγη (παιχτης της ομαδας). λοιπον ο σορωτος αρχικα δεν πηγαινε στις πρωινες προπονησεις!! απιστευτο και ομως αληθινο. μονο στις απογευματινες πηγαινε. αν ηταν ετσι μπορουσαμε να παρουμε απλα εναν γυμναστη απο το 2 λυκειο νεας σμυρνης... επισης δεν ειχε δειξει στους παιχτες ενα συστημα ουτε σε αμυνα ουτε σε επιθεση με αποτελεμα τισ περισσοτερες φορες οι παιχτες να μην ξερουν τι να κανουν την μπαλα ειδικα απεναντι σε ζωνη. επισης κακα τα ψεματα πως να παρουν οι παιχτες στα σοβαρα εναν ανθρωπο ο οποιος μοιαζει πιο πολυ με ταβερνιαρη στη βαρη παρα για προπονητη. ολα μετρανε. μαλλον νομιζει οτι η προπονητικη ειναι ευκολη δουλεια και ομως δεν ειναι καθολου ευκολη..

Καλά και τι σόι οδηγίες τους έδινε χωρίς συστήματα???
basketikos
Eιναι ο ίδιος προπονητης που ολοι αποθέωναν στις νίκες;; Είναι αυτος που το κανάλι του Πανιωνιου κυκλοφορουσε βινεο κάθε Κυριακη βραδυ, λεγοντας ποσο σπουδαιο εκανε τον Πανιώνιο σε μία νυχτα;;;

Προβοκάρω λιγάκι -Ιδίως οταν η στάση των αρχηγών ήταν διαφορετική απο αυτην του Πανιωνάρα.

Δηλαδή αν αρχισω να ρωτάω: έχετε διαβασει την συνθεση της Ομάδας, τι θα πείτε;; Ο ασταθής νέος φερελπις που δεν προοδεύει, ο αραχνιασα στην Α1 ο επεσε στην Γ Εθνικη, και ο ρολιστας στην Α2, και 1-2 παιδιά εμπειρα μπορούν να κανουν πρωταθλητισμό;;

Χωρις την φανέλλα φιλε μου, αυτη είναι Ομάδα για 8-11 στη Β Εθνική.
Με την φανέλλα είναι για 1-6.
Αυτή είναι η αλήθεια, και οσο οι φιλαθλοι που αγαπανε την Ομάδα το καταλαβετε τόσο καλύτερο θα είναι.

Επίσης: αυτά που διαβάζω για τον Σορώτο είναι πολυ τραβηγμένα. αλλά να λέω μόλις φευγει κάποιος απο την ομάδα "ποιος Χ μωρε, τι να μας πει τωρα.." δεν είναι και το καλύτερο.

Τέλος για να κάνουμε και ενα τεστ: αν κάνατε μια προσωπικη κατάταξη των προπονητων στην Β Εθνική σήμερα, θα είχατε τον Σορωτο στην πρωτη 6αδα ή όχι;;

ΥΓ1. ο μονος λόγος που το γράφω είναι γιατι είδα μια περιφρονηση μετα την αποχώρηση όταν τον αγιάζανε ολοι στην ΝΣ πρίν και όχι γιατι είναι φιλος μου ο κόουτς - Δεν τον ξέρω τον ανθρωπο, περα απο ενα 'γεια σου κοουτς' όταν έρχεται στον Πλάτωνα - και το γεγονος οτι κοουτσαρισε την 3η ομάδα του Πειραια.

ΥΓ2. οι φιλοι μου θέλω να βγούν πρώτος (Οικονομου) και δεύτερος (Καραγιάννης), απο εκει και περα σκασιλα μου)
mpek
QUOTE (panionara3 @ Nov 27 2015, 17:48 ) *
... επισης δεν ειχε δειξει στους παιχτες ενα συστημα ουτε σε αμυνα ουτε σε επιθεση με αποτελεμα τισ περισσοτερες φορες οι παιχτες να μην ξερουν τι να κανουν την μπαλα ειδικα απεναντι σε ζωνη. ... μαλλον νομιζει οτι η προπονητικη ειναι ευκολη δουλεια και ομως δεν ειναι καθολου ευκολη..

Εγώ δεν θα υπερασπιστώ τον Σορώτο, όσοι γνωρίζουν την προϊστορία του έχουν γνώμη, όσοι δεν τη γνωρίζουν μπαίνουν στο ίντερνετ και τη μαθαίνουν. Ένα θέλω να γράψω: Βρέθηκε ρε παιδιά προπονητής που δεν έχει κόλλημα με τα συστήματα του και τον κατηγορουμε !:! Βρέθηκε προπονητής που δεν χρησιμοποιεί βαρύγδουπες αμερικάνικες εκφράσεις για να το παίξει "επιστήμων" και είπε στα παιδιά του το απλό: "Στην άμυνα μην φάμε καλάθι. Στην επίθεση παίξτε με ταχύτητα και ψάξτε το ένας εναντίον ενός και το ελεύθερο σουτ" και δεν μας άρεσε ; Όσο για τους παίκτες Β εθνικής που δεν ξέρουν τι να κάνουν τη μπάλα σε ζώνη και χρειάζονται σύστημα, τι να πω ; Χάνω τα λόγια μου.
aionio talento

Aυτο που ανθρωποι που στους παγκους τους καθονται οι .... Οικονομου και ... Ζιαγκος !!!!! και εχουν και αποψη για
προπονητικη η οποια αποψη ειναι αρρηκτα συνδεδεμενη με το ... ΜΗΚΟΣ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ του coach Σορωτου η το πως
''χειριζεται'' την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ του σελιδα στα S.MESDIA κανονικα ειναι για γελια !!!! Αν σκεφτεις δε οτι κατηγορειται κιολας
για μια ομαδα που μεχρι τις 20Σεπτ. δεν ειχε καν παικτες (3 εβδομαδες πριν αρχισει το πρωταθλημα δλδ) τη στιγμη
που ανταγωνιστες για την ανοδο ειναι καθε μερα στο γηπεδο απο τον 15υγουστο οτι δεν ... εδειξε συστημτα ειναι ΓΙΑ ΛΥΓΜΟΥΣ !!!!!

Απλα (και επειδη γεωγραφικα πεφτει εκει κοντα) Δειτε λιγο την Δαφνη απο απο Α1 εφτασε στον ΑΦΑΝΙΣΜΟ και τωρα
προσπαθει σιγα σιγα να ξαναφτιαχτει ! με τετοια μυαλα τα ΤΟΠΙΚΑ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΡΤΑ ....και ο υπογραφων
ΔΕΝ μιλαει αφ υψηλου ... το 2011 η παπαγαρα ηταν 10η στην Α ΕΣΚΑ !!! Το ζητουμενο ειναι να μαθαινεις (ακομα και αν
δεν τα εχεις κανει εσυ...) απο τα λαθη σου !!!
panionara3
απλα ως 5η μεγαλυτερη δυναμη στο ελληνικο μπασκετ ολων των εποχων εχουμε καποιες απαιτησεις τι να κανουμε. δεν εχουμε συνηθισει ουτε για ασχετους προπονητες ουτε ασχετους παιχτες. εχουμε μαθει σε παιχταραδες ειδικα οι παλιοι. οταν εχω δει σε αυτο το κλειστο σε μια πενταδα γιαννακη φανη τερνερ στοουκς και γασπαρη τι να μου πουν εμενα ολα αυτα. οσο για το ροστερ δεν ειναι καλο αλλα με την βοηθεια του κοσμου η ομαδα θα βγει η πρωτη η δευτερη στο τελος και θα παιξει μπαραζ ανοδου. οσοι δεν το πιστευουν απλα δεν ξερουν το μεταλλο της ομαδας. οσο για το αν θα μιλαω για προπονητικη που ειπε ενας φιλος οντας 38 χρονων και εχοντας δει ιφκοβιτς τζουροβιτς κτλ νομιζω οτι ειμαι σε καλυτερη θεση να μιλαω απο εναν στρατηγο. φιλικα παντα το τελευταιο απευθυνεται στον χρηστη aionio talento
PetranG3
QUOTE(aionio talento @ Nov 28 2015, 11:43 ) *
Aυτο που ανθρωποι που στους παγκους τους καθονται οι .... Οικονομου και ... Ζιαγκος !!!!!



Ο Οικονομου που κολλαει σε ολο αυτο ρε φιλε; Ειπε κανεις απο Ιωνικο μερια κατι κακο ως προς τ αγωνιστικα πλανα του Σορωτου (ισα-ισα) ή τελος παντων τον εθιξε προπονητικα; Γιατι τετοια εμπαθεια;


Φιλε Πανιωνιε, φιλικη συμβουλη...
Κι εμεις οταν φτασαμε στην Α' ΕΣΚΑΝΑ, επικαλουμασταν αυτο ου επικαλεισαι εσυ...Φτιαξαμε καλη ωρα ομαδα τελευταιοι απ ολους και ξεκινησαμε...Νομιζαμε κι εμεις οτι με τον κοσμο κλπ κλπ, θα τους καταπιουμε ολους...Ποιος Πολις Καλλιθεας, ποια Μανδρα και ποιος Φαρος... Σε σημειο που πολλες φορες να ξεφευγουμε.... Η πραγματικοτητα εδειξε οτι ο κοσμος βοηθαει αλλα οχι τοσο, οσο αν υπαρχει μια σταθερη και σοβαρη διοικηση, ενα συγκεκριμενο προτζεκτ (αντρικο-ακαδημιες κλπ.) και ενας καλος και φιλοδοξος προπονητης.
Με τουτα και μ εκεινα, χασαμε την πρωτη χρονια την ανοδο στις εθνικες κατηγοριες. Ανεβηκαμε τη 2η χρονια, παρα πολυ "καρυδατα"...

Ιδια λογικη, σε μικροτερο βαθμο τοσο στη Γ', που την ανεβηκαμε με τη μια, επειδη τηρησαμε τις ανωθεν προυποθεσεις, αλλα και στη Β'. Ημασταν η πιο μαζικη ομαδα απο αποψη κοσμου. Κι ομως...

Πλεον, γιναμε σοφοτεροι σε πολλα επιπεδα...

Δεν ξερω αν ο Πανιωνιος ειναι η 5η μεγαλυτερη ομαδα στην Ελλαδα, αλλα σιγουρα ειναι απο τις κορυφαιες. Ξερω επισης οτι εχει εναν λαο, τον 4ο πιο μαζικο στο λεκανοπεδιο..
Αυτο που συντελειται φετος σ εσας ειναι ενας αθλος...Οσο βαρια φανελα και μεταλλο, συμφωνω με αρκετους προλαλησαντες... Και τον Ομπραντοβιτς να παρεις, μεσα σε 3 βδομαδες προετοιμασιας μην περιμενεις θαυματα. Σιγα-σιγα...

Εγω ευχομαι να επανελθετε οσο πιο αμεσα γινεται στην Α1, γιατι αξιζετε να βρισκεστε κι ας εχωω παντα το παραπονο οτι με μεσα, σ ενα βαθμο αθεμιτα, μεινατε περσι (ενω ειχε παρελθει η ημερομηνια καταβολης της αιτησης συμμετοχης στην Α1), κατι που στερησε την ανοδο στην Α2 σ εμας...Κι ενω περσι, ανεβηκαν και τα δεντρα ως επιλαχοντες (Μαχητες, Ερυθραια, Περιστερι, Πευκοχωρι)...
fedia
Μετά από 8 αγωνιστικες, αφου εχω δει καποιες ομαδες, θα δωσω και εγω τα προγνωστικα μου΄

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ – ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 1
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ 1
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ 1
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛ. – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ 2
ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 2
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
panionara3
QUOTE (PetranG3 @ Nov 28 2015, 12:52 ) *
Ο Οικονομου που κολλαει σε ολο αυτο ρε φιλε; Ειπε κανεις απο Ιωνικο μερια κατι κακο ως προς τ αγωνιστικα πλανα του Σορωτου (ισα-ισα) ή τελος παντων τον εθιξε προπονητικα; Γιατι τετοια εμπαθεια;


Φιλε Πανιωνιε, φιλικη συμβουλη...
Κι εμεις οταν φτασαμε στην Α' ΕΣΚΑΝΑ, επικαλουμασταν αυτο ου επικαλεισαι εσυ...Φτιαξαμε καλη ωρα ομαδα τελευταιοι απ ολους και ξεκινησαμε...Νομιζαμε κι εμεις οτι με τον κοσμο κλπ κλπ, θα τους καταπιουμε ολους...Ποιος Πολις Καλλιθεας, ποια Μανδρα και ποιος Φαρος... Σε σημειο που πολλες φορες να ξεφευγουμε.... Η πραγματικοτητα εδειξε οτι ο κοσμος βοηθαει αλλα οχι τοσο, οσο αν υπαρχει μια σταθερη και σοβαρη διοικηση, ενα συγκεκριμενο προτζεκτ (αντρικο-ακαδημιες κλπ.) και ενας καλος και φιλοδοξος προπονητης.
Με τουτα και μ εκεινα, χασαμε την πρωτη χρονια την ανοδο στις εθνικες κατηγοριες. Ανεβηκαμε τη 2η χρονια, παρα πολυ "καρυδατα"...

Ιδια λογικη, σε μικροτερο βαθμο τοσο στη Γ', που την ανεβηκαμε με τη μια, επειδη τηρησαμε τις ανωθεν προυποθεσεις, αλλα και στη Β'. Ημασταν η πιο μαζικη ομαδα απο αποψη κοσμου. Κι ομως...

Πλεον, γιναμε σοφοτεροι σε πολλα επιπεδα...

Δεν ξερω αν ο Πανιωνιος ειναι η 5η μεγαλυτερη ομαδα στην Ελλαδα, αλλα σιγουρα ειναι απο τις κορυφαιες. Ξερω επισης οτι εχει εναν λαο, τον 4ο πιο μαζικο στο λεκανοπεδιο..
Αυτο που συντελειται φετος σ εσας ειναι ενας αθλος...Οσο βαρια φανελα και μεταλλο, συμφωνω με αρκετους προλαλησαντες... Και τον Ομπραντοβιτς να παρεις, μεσα σε 3 βδομαδες προετοιμασιας μην περιμενεις θαυματα. Σιγα-σιγα...

Εγω ευχομαι να επανελθετε οσο πιο αμεσα γινεται στην Α1, γιατι αξιζετε να βρισκεστε κι ας εχωω παντα το παραπονο οτι με μεσα, σ ενα βαθμο αθεμιτα, μεινατε περσι (ενω ειχε παρελθει η ημερομηνια καταβολης της αιτησης συμμετοχης στην Α1), κατι που στερησε την ανοδο στην Α2 σ εμας...Κι ενω περσι, ανεβηκαν και τα δεντρα ως επιλαχοντες (Μαχητες, Ερυθραια, Περιστερι, Πευκοχωρι)...



σε ευχαριστω πολυ φιλε για τα καλα λογια σου ευχομαι τα καλυτερα στον συμπαθεστατο ιωνικο ευχομαι να ανεβουμε παρεα α2 και να δουμε αγωνες με οπαδους και των 2 ομαδων. οσο για το γεγονος οτι μειναμε περυσι α1 και σας στερησαμε την ανοδο να σου πω ουτε εμενα μου αρεσε θελω η ομαδα μου να τα κανει ολα παντελονατα. το ξερω οτι δεν ειναι πολυ αλλα να ξερεις οτι ο κοσμος του πανιωνιου δεν χαρηκε καθολου με αυτο που εγινε περυσι το καλοκαιρι οπως σου ξαναειπα θελουμε να κανουμε παντελονατες κινησεις. καλη ανοδο στην ομαδα σου
aionio talento
QUOTE(panionara3 @ Nov 28 2015, 11:25 ) *
απλα ως 5η μεγαλυτερη δυναμη στο ελληνικο μπασκετ ολων των εποχων εχουμε καποιες απαιτησεις τι να κανουμε. δεν εχουμε συνηθισει ουτε για ασχετους προπονητες ουτε ασχετους παιχτες. εχουμε μαθει σε παιχταραδες ειδικα οι παλιοι. οταν εχω δει σε αυτο το κλειστο σε μια πενταδα γιαννακη φανη τερνερ στοουκς και γασπαρη τι να μου πουν εμενα ολα αυτα. οσο για το ροστερ δεν ειναι καλο αλλα με την βοηθεια του κοσμου η ομαδα θα βγει η πρωτη η δευτερη στο τελος και θα παιξει μπαραζ ανοδου. οσοι δεν το πιστευουν απλα δεν ξερουν το μεταλλο της ομαδας. οσο για το αν θα μιλαω για προπονητικη που ειπε ενας φιλος οντας 38 χρονων και εχοντας δει ιφκοβιτς τζουροβιτς κτλ νομιζω οτι ειμαι σε καλυτερη θεση να μιλαω απο εναν στρατηγο. φιλικα παντα το τελευταιο απευθυνεται στον χρηστη aionio talento



Το βραβειο του πρωτου σκορερ της Ευρωλιγκα ονομαζεται ΑLPHONSO FORD ! Πληροφοριακα η ομαδα που τον εφερε 1η
στην Ελλαδα ηταν ο Α.Σ. ΠΑΠΑΓΟΥ ! Για το κιτσακι δεν θα σου πω .. το χαρηκατε για χρονια στην πλατεια .. συνεπως
Πανιωνιος ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ειμαστε αλλα στα 37μας κατι εχουν δει κι εμας τα ματακια μας !!!!

QUOTE(PetranG3 @ Nov 28 2015, 11:52 ) *
Ο Οικονομου που κολλαει σε ολο αυτο ρε φιλε; Ειπε κανεις απο Ιωνικο μερια κατι κακο ως προς τ αγωνιστικα πλανα του Σορωτου (ισα-ισα) ή τελος παντων τον εθιξε προπονητικα; Γιατι τετοια εμπαθεια;


Φιλε Πανιωνιε, φιλικη συμβουλη...
Κι εμεις οταν φτασαμε στην Α' ΕΣΚΑΝΑ, επικαλουμασταν αυτο ου επικαλεισαι εσυ...Φτιαξαμε καλη ωρα ομαδα τελευταιοι απ ολους και ξεκινησαμε...Νομιζαμε κι εμεις οτι με τον κοσμο κλπ κλπ, θα τους καταπιουμε ολους...Ποιος Πολις Καλλιθεας, ποια Μανδρα και ποιος Φαρος... Σε σημειο που πολλες φορες να ξεφευγουμε.... Η πραγματικοτητα εδειξε οτι ο κοσμος βοηθαει αλλα οχι τοσο, οσο αν υπαρχει μια σταθερη και σοβαρη διοικηση, ενα συγκεκριμενο προτζεκτ (αντρικο-ακαδημιες κλπ.) και ενας καλος και φιλοδοξος προπονητης.
Με τουτα και μ εκεινα, χασαμε την πρωτη χρονια την ανοδο στις εθνικες κατηγοριες. Ανεβηκαμε τη 2η χρονια, παρα πολυ "καρυδατα"...

Ιδια λογικη, σε μικροτερο βαθμο τοσο στη Γ', που την ανεβηκαμε με τη μια, επειδη τηρησαμε τις ανωθεν προυποθεσεις, αλλα και στη Β'. Ημασταν η πιο μαζικη ομαδα απο αποψη κοσμου. Κι ομως...

Πλεον, γιναμε σοφοτεροι σε πολλα επιπεδα...

Δεν ξερω αν ο Πανιωνιος ειναι η 5η μεγαλυτερη ομαδα στην Ελλαδα, αλλα σιγουρα ειναι απο τις κορυφαιες. Ξερω επισης οτι εχει εναν λαο, τον 4ο πιο μαζικο στο λεκανοπεδιο..
Αυτο που συντελειται φετος σ εσας ειναι ενας αθλος...Οσο βαρια φανελα και μεταλλο, συμφωνω με αρκετους προλαλησαντες... Και τον Ομπραντοβιτς να παρεις, μεσα σε 3 βδομαδες προετοιμασιας μην περιμενεις θαυματα. Σιγα-σιγα...

Εγω ευχομαι να επανελθετε οσο πιο αμεσα γινεται στην Α1, γιατι αξιζετε να βρισκεστε κι ας εχωω παντα το παραπονο οτι με μεσα, σ ενα βαθμο αθεμιτα, μεινατε περσι (ενω ειχε παρελθει η ημερομηνια καταβολης της αιτησης συμμετοχης στην Α1), κατι που στερησε την ανοδο στην Α2 σ εμας...Κι ενω περσι, ανεβηκαν και τα δεντρα ως επιλαχοντες (Μαχητες, Ερυθραια, Περιστερι, Πευκοχωρι)...


To ου γαρ ερχεται μονον του (δεν επιωθηκε βεβαια απο εσενα) με τα ελληνικα μου για ειρωνικο το διαβασα ! εμπαθεια με ομαδα που δε μας πειραξε - δεν την πειραξαμε ποτε δεν στεκει καπου ... απλα με την επιλογη του φετινου σας προπονητη δεν
ειναι και για ... ''κουβεντες'' για τους τους προπονητες των αλλων !!!! το video με την Ελευσινα που ανεβασε καποιο παιδι εδω
ειναι για ... σεμιναριο !!!
basketikos
QUOTE(aionio talento @ Nov 28 2015, 11:43 ) *
Aυτο που ανθρωποι που στους παγκους τους καθονται οι .... Οικονομου και ... Ζιαγκος !!!!! και εχουν και αποψη για
προπονητικη η οποια αποψη ειναι αρρηκτα συνδεδεμενη με το ... ΜΗΚΟΣ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ του coach Σορωτου η το πως
''χειριζεται'' την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ του σελιδα στα S.MESDIA κανονικα ειναι για γελια !!!! Αν σκεφτεις δε οτι κατηγορειται κιολας
για μια ομαδα που μεχρι τις 20Σεπτ. δεν ειχε καν παικτες (3 εβδομαδες πριν αρχισει το πρωταθλημα δλδ) τη στιγμη
που ανταγωνιστες για την ανοδο ειναι καθε μερα στο γηπεδο απο τον 15υγουστο οτι δεν ... εδειξε συστημτα ειναι ΓΙΑ ΛΥΓΜΟΥΣ !!!!!

Απλα (και επειδη γεωγραφικα πεφτει εκει κοντα) Δειτε λιγο την Δαφνη απο απο Α1 εφτασε στον ΑΦΑΝΙΣΜΟ και τωρα
προσπαθει σιγα σιγα να ξαναφτιαχτει ! με τετοια μυαλα τα ΤΟΠΙΚΑ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΡΤΑ ....και ο υπογραφων
ΔΕΝ μιλαει αφ υψηλου ... το 2011 η παπαγαρα ηταν 10η στην Α ΕΣΚΑ !!! Το ζητουμενο ειναι να μαθαινεις (ακομα και αν
δεν τα εχεις κανει εσυ...) απο τα λαθη σου !!!



Παραδειγμα Δάφνης σωστό: Οι ομάδες στην εποχή μας ζουν όταν υπάρχει ΣΟΒΑΡΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ. Οι προπονητές και οι παίκτες μπορούν να αλλάξουν με μια σοβαρή διοικηση -τωρα αμα ειναι και πλούσια...Φαρος λαμπρος τους οδηγει. Ασε που με πολλά πλούτη, μπορείς περίπου να βάλεις και εμένα προπονητη (περιπου ειπα, μην παρεξηγηθω ως προπονητης που ψαχνει δουλεια).

Ολοι οι προπονητές κρινονται κάθε φορά. Ας δουμε τι θα πετύχουν οσοι αναφέρονται στο ποστ και τα ξαναλέμε - φανταζομαι παντως η μομφη σου φιλε να μην πηγαινε σε μένα, γιατι τοτε δεν διαβασες ακριβως τι ανεβασα.
PetranG3
QUOTE(panionara3 @ Nov 28 2015, 14:43 ) *
σε ευχαριστω πολυ φιλε για τα καλα λογια σου ευχομαι τα καλυτερα στον συμπαθεστατο ιωνικο ευχομαι να ανεβουμε παρεα α2 και να δουμε αγωνες με οπαδους και των 2 ομαδων. οσο για το γεγονος οτι μειναμε περυσι α1 και σας στερησαμε την ανοδο να σου πω ουτε εμενα μου αρεσε θελω η ομαδα μου να τα κανει ολα παντελονατα. το ξερω οτι δεν ειναι πολυ αλλα να ξερεις οτι ο κοσμος του πανιωνιου δεν χαρηκε καθολου με αυτο που εγινε περυσι το καλοκαιρι οπως σου ξαναειπα θελουμε να κανουμε παντελονατες κινησεις. καλη ανοδο στην ομαδα σου



Να εισαι καλα φιλε. Σε τιμουν πολυ τα οσα γραφεις...
Οπαδικα μπορει να υπαρχει μια κοντρα αναμεταξυ μας (πριν 10 χρονια σ εναν ποδοσφαιρικο αγωνα, φιλικο, στη Ν. Σμυρνη, οι δικοι σου ειχαν καψει κατι μηχανακια Ιωνικων... Ωστοσο, για το αμιγως μπασκετικο κομματι του Πανιωνιου, περα απο διοικησεις κλπ, μονον σεβασμος)...



QUOTE(aionio talento @ Nov 28 2015, 16:06 ) *
To ου γαρ ερχεται μονον του (δεν επιωθηκε βεβαια απο εσενα) με τα ελληνικα μου για ειρωνικο το διαβασα ! εμπαθεια με ομαδα που δε μας πειραξε - δεν την πειραξαμε ποτε δεν στεκει καπου ... απλα με την επιλογη του φετινου σας προπονητη δεν
ειναι και για ... ''κουβεντες'' για τους τους προπονητες των αλλων !!!! το video με την Ελευσινα που ανεβασε καποιο παιδι εδω
ειναι για ... σεμιναριο !!!



ΑΙΩΝΙΟ ΤΑΛΕΝΤΟ, ειναι κατι παντως που εχει λεχθει πολλακις και ο ιδιος ο Σορωτος το εχει παραδεχθει...Εννοω το συνεχες και αεναο αναλυτικο σχολιασμα στο facebook, περαν των οποιοων καθιερωμενων, μετα απο καθε αγωνα, σχεδον...Αυτο πριν λιγα χρονια του στοιχισε τη δουλεια του στον Εθνικο...
Κατ εμε, "talk less, work more"...
Ωστοσο, προπονητικα, δε δυναται ολοι εμεις εδω να τον κρινουμε. Δεν ειναι και δικαιο να απομονωνουμε τυχον λαθη του. Δεκαετιες προπονητης, τι να του πουμε...Απλως, ισως χρειαζεται λιγοτερη φλυαρια οπως προειπα. Αυτους τους εκτιμω, παραπανω...

Κατανοω τις ενστασεις σου για τον Οικονομου, αλλα θεωρω πως εδω δεν κολλουσαν...Γνωμη μου...
Απο κει και περα....Σκεψου να εισαι μεσα, στην Ελευσινα και να το ζεις...Ή στη Ν. Σμυρνη, με τον Ικαρο...να χανεις ετσι οπως χανεις και μετα απο 3 μερες, λες και επανηλθε το ρευμα, να τους ριχνεις 22π. (ιδια αποδοση στην αμυνα, αλλα αλλη επιθετικη λειτουργια)...

Τελος παντων...Για το καλο της Ομαδας μου, δεν θα πω τιποτα αλλο, ελπιζοντας παιχνιδι με παιχνιδι αυτα τα σκαμπανεβασματα να εκλειπουν (ελπιζω να μη φταιει οτι με Καραγιαννη ειχαμε καλο-μαθει σε πιο σταθερες πορειες)...
panionara3
[quote name='PetranG3' date='Nov 28 2015, 19:10 ' post='746033']
Να εισαι καλα φιλε. Σε τιμουν πολυ τα οσα γραφεις...
Οπαδικα μπορει να υπαρχει μια κοντρα αναμεταξυ μας (πριν 10 χρονια σ εναν ποδοσφαιρικο αγωνα, φιλικο, στη Ν. Σμυρνη, οι δικοι σου ειχαν καψει κατι μηχανακια Ιωνικων... Ωστοσο, για το αμιγως μπασκετικο κομματι του Πανιωνιου, περα απο διοικησεις κλπ, μονον σεβασμος)...



την θυμαμαι αυτη την μερα. και τα μηχανακια που λες. τον λογο δεν τον θυμαμαι που εγινε αυτο. ελπιζω να ηταν μεμονομενο επεισοδιο. οποια ομαδα εχει την ιωνια στο ονομα της ειναι απολυτα συμπαθητικη σε εμενα. καλη επιτυχια και θα τα πουμε και απο κοντα σε 8-9 αγωνιστικες στο πρωτο μεταξυ μας ματς για φετος.




[quote name='aionio talento' date='Nov 28 2015, 16:06 ' post='746001']
Το βραβειο του πρωτου σκορερ της Ευρωλιγκα ονομαζεται ΑLPHONSO FORD ! Πληροφοριακα η ομαδα που τον εφερε 1η
στην Ελλαδα ηταν ο Α.Σ. ΠΑΠΑΓΟΥ ! Για το κιτσακι δεν θα σου πω .. το χαρηκατε για χρονια στην πλατεια .. συνεπως
Πανιωνιος ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ειμαστε αλλα στα 37μας κατι εχουν δει κι εμας τα ματακια μας !!!!

δεν ειπα φιλε μου οτι δεν εχεις δει τιποτα αλλα ειναι ατοπο να λες σε εμενα που εχω δει να παιζουν παιχτες και παιχτες μεχρι και προσφατα ο ραις mvp της ευρωλιγκας εδω και 2 χρονια οτι δεν πρεπει να μιλαω με προπονητη σορωτο που στην τελικη δεν τον θελω κιολας. οσο για το κιτσακι λυπαμαι αλλα στο ποδι του εχει τον πανθηρα laugh.gif biggrin.gif τα λεμε στον δευτερο γυρο στο σαλουν...
MENEGIN11
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ – ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 2
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ 1
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ 1
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛ. – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ 1
ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 2
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
fedia
Τα αποτελέσματα:
Φιλαθλητικός-Νίκη Αμαρουσίου 76-67
Παπάγος-Ηράκλειο 73-57
Κορωπί-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 96-69
Ιωνικός Νικαίας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 74-71 (65-65)
Προμηθέας Χαλ.-Πανελευσινιακός 92-100
Εργοτέλης-Έσπερος Πατρών 67-65 (60-60 κ.α.)
Αμύντας-Ένωση Ιλίου 72-59
Πανιώνιος-Χολαργός (30/11)

Βαθμολογία (σε 9 αγώνες):
1. Φιλαθλητικός 16 (7-2)
2. Ηράκλειο 16 (7-2)
3. Αμύντας 15 (6-3)
4. Ιωνικός Νικαίας 15 (6-3)
5. Έσπερος Πατρών 14 (5-4)
6. Παπάγος 14 (5-4)
7. Πανελευσινιακός 14 (5-4)
8. Πανιώνιος 13 (5-3)*
9. Κορωπί 13 (4-5)
10. Εργοτέλης 13 (4-5)
11. Ένωση Ιλίου 13 (4-5)
12. Χολαργός 12 (4-4)*
13. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 12 (3-6)
14. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 11 (2-7)
15. Προμηθέας Χαλανδρίου 11 (2-7)
16. Νίκη Αμαρουσίου 11 (2-7)

10η αγωνιστική (6/12):
Ηράκλειο - Φιλαθλητικός
Ίκαρος Νέας Σμύρνης - Παπάγος
Κρόνος Αγίου Δημητρίου - Κορωπί
Ιωνικός Νικαίας - Προμηθέας Χαλανδρίου
Νίκη Αμαρουσίου - Εργοτέλης
Έσπερος Πατρών - Πανιώνιος
Χολαργός - Αμύντας
Ένωση Ιλίου - Πανελευσινιακός
fedia
Τα φύλλα αγώνα:
Φιλαθλητικός – Νίκη Αμαρουσίου 76-67
Διαιτητές:Παυλόπουλος – Φασόλης.
Τα δεκάλεπτα: 19-20, 35-31, 60-46, 76-67.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 4 (1), Κελαϊδης, Γκαβασιάδης 22, Κεφαλάς 3 (1), Λιακόπουλος 6 (2), Βαρνάβας 12, Σαμοθράκης 14 (1), Λυμπερόπουλος 2, Λεγκίκας 8, Πανταζής, Αγγελόπουλος 5, Πρέκας.
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Κωλέτσης): Τσέκενης Ι., Καράμπελας 2, Θωμόπουλος 1, Παβλίσεβιτς 8, Κοντογιάννης 14 (1), Κυπριτζόγλου 11 (1), Ατζαμόγλου 6 (1), Σταθόπουλος 4, Σαλτουρίδης 2, Τσέκενης Α, 4, Μούγιος 9, Μαύρος 6.

Παπάγου – Ηράκλειο 73-57
Διαιτητές: Αναστόπουλος Α – Κοντίλης.
Τα δεκάλεπτα: 10-18, 26-31, 46-41, 73-57.
ΠΑΠΑΓΟΥ (Καραγιάννης): Οικονομάκης 5 (1), Βιδάλης 14 (4), Σιμόπουλος 2, Αρσένης 3 (1), Διαμαντόπουλος 17 (2), Σιούτης 19 (1), Τζιβελέκας 4, Υφαντής 2, Λουρμπέας, Δορκοφίκης 7.
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Αυγενικός 3, Σπυριδάκης 9 (1), Καραδολάμης 6 (2), Κουπίδης 14 (2), Λιανός 15, Μαραγκάκης, Πάλλης 8.

Κορωπί – Ίκαρος Νέας Σμύρνης 96-69
Διαιτητές: Διμπινούδης – Καρδαρής.
Τα δεκάλεπτα: 22-19, 38-40, 68-53, 96-69.
ΚΟΡΩΠΙ (Δάγλας): Ντάσης, Μελάς 5 (1), Κούσουλας 6 (1), Στούκας 11 (1), Υφαντής 13 (1), Τύρλας 8, Κερασοβίτης 8, Αμπαράς 12 (2), Σκλάβος 23 (2), Χρύσης 12 (1), Καράμπελας, Σαρλής.
ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Παπαδάτος): Τσινόπουλος 7, Σακελλαρόπουλος 2, Παπαζαφειρόπουλος, Σταμάτης 7 (1), Πασπαλάς 15 (2), Βούζας 7, Βουρλίτης 7, Δορκοφίκης 8, Μιχαλόπουλος, Δαρμογιάννης 13 (1), Καννάς, Ντέμης 3.

Ιωνικός Ν. – Κρόνος Αγ. Δημητρίου 74-71
Διαιτητές: Σιώκας – Αντωνίου
Τα δεκάλεπτα: 11-15, 29-31, 53-46, 65-65, 74-71
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Οικονόμου) Γιαννίκος 3(1), Κούτουλας 14 (1), Μαντούβαλος, Ντιμπ 20 (2), Μπολάτογλου, Μούκας 15 (3), Ρεκουνιώτης 6, Τασόπουλος 6, Γκιουζέλης, Λυκογιάννης 2, Βεσκούκης 8.
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Σαββάτης) Μπάλας, Στραγανιώτης 13 (3), Μητσάκης 8 (2), Ξιούρας 5 (1), Κόης 2, Ζούκας 2, Νικαντζάμ 2, Φρουσκλιάς 26 (2), Χαλβατζής 2, Γιαννόπουλος, Ματαλιωτάκης 11, Περαντωνάκης.

Προμηθέας – Πανελευσινιακός 92-100
Διαιτητές: Αναγνώστου – Ραχιώτης.
Τα δεκάλεπτα: 31-30, 49-58, 72-81, 92-100
Προμηθέας (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος, Καραθανασόπουλος 9 (3), Σαμιώτης, Αλεξόπουλος, Σιδερής 3 (1), Τασιόπουλος 32 (4), Καρούζος 18 (2), Παπαθανασόπουλος, Ζερβός 12 (1), Ρώσσης, Ανδρουλάκης 10, Μαλούκος 8
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 4, Μιχαλούτσος 7, Ηλιάδης Β., Μποχωρίδης 27 (2), Ντέντας 2, Ζούμπος 25 (2), Σπηλιόπουλος, Δούκας, Ηλιάδης Η. 8 (2), Μαντζιώρης 24 (3)

Εργοτέλης – Έσπερος Πατρών 67-65 (60-60 κ.α.)
Διαιτητές: Αποστολίδης – Μηλαπίδης.
Τα δεκάλεπτα: 10-15, 28-25, 49-43, 60-60 (Κ.αγ), 67-65 (Α’ Παρ.)
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Δόσπρας, Κριθινάκης 2, Μαχαιριανάκης 2, Χασάπης, Πετράκης 19 (2), Καρακωνσταντάκης 11 (2), Βασιλειάδης 8, Αρναουτάκης 2, Σκλήβας 9 (1), Καραλής 14 (2).
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Φραντζής 3 (1), Στυλίδης 9 (1), Μαγιντόμπε, Κελεσίδης 2, Τρυφώπουλος, Αγγελόπουλος 4, Καραβανάς 12, Γκόβας 17, Ψαρόπουλος 17 (4), Μακρής 1.

Αμύντας – Ένωση Ιλίου 72-59
Διαιτητές: Σκούτας – Ζακεστίδης
Τα δεκάλεπτα: 23-15, 35-28, 47-48, 72-59
ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 10, Αγγελόπουλος 10 (1), Τοπάλι, Διαμαντόπουλος 16 (1), Μαντζούρος 3, Βαρδιάνος 1, Πίνης 6 (1), Κουκουνιάς 7, Ρούσσος, Μπάρμπας 8 (2), Βογιατζής 7, Καμπούρης 4.
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Πανούλιας): Βαϊδάκης 5, Μπέλλας Γ. 14 (3), Καπινιάρης 9 (2), Φουντάς, Ραλλάκης, Τσολάκης 9, Μπασδέκης 7, Μπέλλας Οδ. 4, Κόκκας, Σκορδάς 7 (1), Στρατομήτρος 2, Γεωργιάδης 2.
PetranG3
storm2



Ενά νέο website με στατιστικά (Β Εθνική / Νότος + Α ΕΣΚΑ Ανδρών + Α ΕΣΚΑ Γυναικών). Σύντομα και με Α ΕΣΚΑΝΑ...

http://omadanet.gr/stats/3/

Ένα σημαντικό βήμα για την ενημέρωση όλων μας (Ομάδες, Προπονητές, Αθλητές, Φιλάθλους, Διοίκηση, Managers, Αθλητικά sites)
gspara


Τα τελευταια λεπτα της κανονικης διαρκειας και της παρατασης στο Εργοτελης-Εσπερος.
margiou3
Τελικά τι ώρα παίζει σήμερα ο Πανιώνιος?
gate14
QUOTE(PetranG3 @ Nov 29 2015, 22:56 ) *


ΘΕΙΚΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! smile.gif biggrin.gif

aionio talento
Ρε παιδια ?? τον coach του ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ Σπυριδακη τον λενε ??? γιατι αλλος ειχε χθες το ... ονομα και αλλος την ... χαρη !!!!!!
Οχι τιποτε αλλο αλλα να : κατα πως .. γραφτηκε ΦΙΜΩΘΗΚΕ κιολας στο ημιχρονο !!!!!!!!!!!!! ΡΕ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ???
Που ελεγε και ο ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ Αυλωνιτης !!!!!!
gspara
Ημιχρονο στη Νεα Σμυρνη και Πανιωνιος-Χολαργος 38-34.
Ενδιαφερον παιχνιδι με τον Πανιωνιο να στηριζεται σε ατομικες κυριως ενεργειες και να παιρνει αυτη την μικρη διαφορα στα τελευταια λεπτα,με κορυφαιο τον Τσιακο.
Πιο ομαδα ο Χολαργος,καταφερε να ελεγξει τον ρυθμο,αλλα οσο ειναι στο μηδεν ο Μουμπαρακ θα εχει επιθετικο προβλημα.
fedia
“Φονική” τριπλέτα

Ο Πανελευσινιακός συνέχισε την ανοδική του πορεία στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής, επικρατώντας εκτός έδρας του Προμηθέα Χαλανδρίου με 100-92, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του ομίλου του Νότου.

Οι “σταχυοφόροι” ευτύχησαν να έχουν σε τρομερή μέρα τρεις παίκτες, οι οποίοι διέλυσαν κάθε αμυντικό σύστημα του Τάσου Νικητόπουλου. Ο λόγος για τους Νίκο Μποχωρίδη, Φώτη Ζούμπο και Νίκο Μαντζιώρη. Οι τρεις παίκτες πέτυχαν συνολικά τους 76 (!) από τους 100 πόντους της ομάδας.

Ο πρώτος σημείωσε 27 πόντους με 2 τρίποντα, ο δεύτερος 25 πόντους με 2 τρίποντα, ενώ ο τρίτος 24 πόντους με τρία τρίποντα. Με τέτοια “φονική” τριπλέτα ήταν αδύνατο… να ηττηθεί η ομάδα του Λευτέρη Τσαουσίδη.

Ebasket.gr
gspara
Κακο μπασκετ στο 2ο ημιχρονο,ανωτερος ομως ο Πανιωνιος ξεφυγε 69-57.Το 5ο φαουλ του Γιανναλετσου ηταν μαλλον ταφοπλακα στις οποιες ελπιδες του Χολαργου.
panionara3
Το νουμερο 13 του χολαργου πολυ προκλητικος και χωρις να ξερει μπασκετ. καλυτερα να παει να ξεχαρμανιασει σε αλλο αθλημα. πηρε ομως την απαντηση του. στα του αγωνα ο ιστορικος ηταν καλυτερος σχεδον σε ολη την διαρκεια του αγωνα και η νικη ηρθε φυσιολογικα. η αμυνα βελτιωθηκε απο τοτε που ηρθε ο ζιαγκος. τωρα παμε για νικη στην πατρα με μαζικη παρουσια. ΥΓ χρειαζεται οπωσδηποτε ενας σκορερ
margiou3
Πολύ κακό παιχνίδι στην Νέα Σμύρνη.

Ο Χολαργός μάλλον διανύει περίοδο "κοιλιάς" και είναι σαν να μην μπαίνει στο γήπεδο.
Ο Πανιώνιος κάκιστος, άργησε να καθαρίσει ένα παιχνίδι που ο αντίπαλος έδειχνε ξεκάθαρα ότι ΔΕΝ μπορούσα να χτυπήσει.

Από νωρίς με τρία φάουλ Κιαπέκος και Γιανναλέτσος, και ο Τσιάκος έκανε μίνι πάρτι, παρά το ατσούμπαλο παιχνιδι του.
Η διαιτησία σφύριξε όλα τα φάουλ υπερ του Πανιωνίου (όλα τα σπόρια στην έδρα), έπνιξε μερικά υπερ του Χολαργού, αλλά δεν επηρέασε την εικόνα του αγώνα.

Περίμενα περισσότερο κόσμο στο κλειστό.

Μέχρι στιγμής δεν με έχει πείσει καμία ομάδα φέτος, αν και δεν έχω δει Φιλαθλητικό.
Ίσως να διάλεγα Αμύντα ως την πιο σταθερή και καλοδουλεμένη.

Εξαιρετικά χαμηλό το επίπεδο.
gspara
QUOTE
Αιφνιδιαστική αποχώρηση Καραγίαννη...

Μόλις για τρία παιχνίδια έμεινε στον πάγκο του Παπάγου ο Νίκος Καραγιάννης, με τον έμπειρο τεχνικό να αποχωρεί από την ομάδα τους «Στρατηγούς» επικαλούμενος προσωπικούς λόγους.

Συγκεκριμένα ο έμπειρος τεχνικός, ο οποίος είχε αναλάβει τον Παπάγο μετά την αποχώρηση του Λευτέρη Καλογήρου, πρόλαβε και έμεινε στον πάγκο του για τρία παιχνίδια, έχοντας δυο νίκες και μια ήττα. Ο ίδιος μίλησε σε πολύ φιλικό τόνο με τους διοικούντες της ομάδας, εξηγώντας τους ότι οι λόγοι δεν τον αφήνουν να συνεχίσει, και έτσι εντός της ημέρας αναμένεται να ανακοινωθεί το τέλος της συνεργασίας, με τους «Στρατηγούς» να ψάχνουν για τρίτο τεχνικό μέσα στην ίδια αγωνιστική σεζόν.
- See more at: http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.11FAlPc2.dpuf
julius ervin
περιστερι?
gspara
QUOTE
Παρελθόν από τον ΚΟΧ ο Χατζηπανηγύρης

Παρελθόν από τον Χολαργό ο Νίκος Χατζηπανηγύρης ο οποίος πριν από λίγο συναντήθηκε με την διοίκηση της ομάδας των Βορείων προαστίων, με τις δυο πλευρές να λύνουν την συνεργασία τους.

Ο Έλληνας τεχνικός ο οποίος έφτιαξε το όνομα του με την εκπληκτική πορεία που είχε με την Αγία Παρασκευή, την οποία έφερε από την Γ' Εθνική στην Α2 Εθνική κατηγορία, ανέλαβε τον Χολαργό με το ξεκίνημα της περσινής σεζόν, όταν ο Σάββας Κατσούνης δέχθηκε την πρόταση του Αετού. Ο ΚΟΧ κατάφερε μια ένα εκπληκτικό δεύτερο γύρο να παραμείνει στην κατηγορία, ενώ φέτος σε 9 παιχνίδια βρίσκεται στην 11η θέση με ρεκόρ 4-5, με την ήττα από τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη να αποτελεί το τελευταίο του παιχνίδι.

Στα πρώτα φαβορί βρίσκονται οι Κώστας Σορώτος και Κώστας Παπαμάρκος, με το θέμα να ξεκαθαρίζει τις επόμενες ώρες.
- See more at: http://www.basketblog.gr/index.php?option=...r.FWW780u4.dpuf
EAST END
QUOTE(julius ervin @ Dec 1 2015, 15:48 ) *
περιστερι?


Συμφώνησε με Περιστέρι ο Καραγιάννης
Πέμπτη, 03 Δεκέμβριος 2015 10:32 | Θωμάς Κυρίτσης
Συμφώνησε με Περιστέρι ο Καραγιάννης
Λίγες ώρες θα μείνει εκτός πάγκων ο Νίκος Καραγιάννης, ο οποίος συμφώνησε σε όλα με το Περιστέρι και θα αναλάβει την τεχνική του καθοδήγηση. Ο έμπειρος προπονητής ενημέρωσε το πρωί της Τρίτης (1/12) τους «στρατηγούς» ότι δεν θα συνέχιζε τη συνεργασία μαζί τους, επικαλούμενος προσωπικούς λόγους, αλλά η πρόσκληση - πρόκληση από την Α2 και το Περιστέρι δεν τον άφησε αδιάφορο, παρότι τις τελευταίες ώρες δέχθηκε αρκετές πιέσεις και από τον Χολαργό, ο οποίος βρίσκεται σε αναζήτηση προπονητή.
Έτσι, μπορεί ο Έλληνας τέχνικος να αποχώρησε για προσωπικούς λόγους όπως αναφέραμε και στο ρεπορτάζ μας από τον Παπάγου, αλλά εν τέλει θα συνεχίσει σε άλλη ομάδα την καριέρα του, καθώς συμφώνησε με το Περιστέρι, το οποίο αναζητούσε τον διάδοχο του Κώστα Παπαμάρκου, και το απόγευμα (Πέμπτη 3/12) αναμένεται να κάνει την πρώτη του προπόνηση, οδηγώντας τη νέα του ομάδα στο δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Φάρο στο Κερατσίνι.
Ο έμπειρος τεχνικός βρέθηκε στο Περιστέρι την σεζόν 2008-2009, με το οποίο κατέκτησε το πρωτάθλημα, οδηγώντας το στην Α1, και στην συνέχεια βρέθηκε σε Ρέθυμνο, ΑΕΚ και Ιωνικό Νικαίας. Το τελευταίο διάστημα ήταν προπονητής του Παπάγου, στον οποίο θήτευσε για τρία παιχίδια.
- See more at: http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.zFotJ04d.dpuf
PetranG3
Οσο καλος προπονητης ειναι ο Καραγιαννης, τελικα, αλλο τοσο.... (δεν ξεχναμε την περσινη αδικαιολογητη επιστολη στα sites με μομφες ως προς την απελθουσα διοικηση του Ιωνικου, ιδιως οταν εχεις καλοπληρωθει και δεχθει τετοια μεταχειριση για περισσοτερο απο 2 χρονια).

Δεν ξερω τι ειπωθηκε στη συναντηση με τη διοικηση του Παπαγου, αλλα οπως και να χει σ' εναν (ιστορικο) συλλογο, δεν το κανεις αυτο...
Περαστε-Σκουπιστε-Τελειωσατε...

Και γενικα, Κατσουνης, Παπαμαρκος, Καραγιαννης και οσοι αλλοι εχουν αυτην τη λογικη (παω προπονητης καπου, καθομαι λιγο, χωρις οραμα ή κατι μεγαλο κατα νου και μολις βρεθει κατι καλυτερο, τους παραταω στα κρυα του λουτρου και κουναω μαντηλι) στα δικα μου τα ματια, πεφτουν...οσο καλοι κι αν ειναι...
EAST END
QUOTE(EAST END @ Dec 3 2015, 14:51 ) *
Συμφώνησε με Περιστέρι ο Καραγιάννης
Πέμπτη, 03 Δεκέμβριος 2015 10:32 | Θωμάς Κυρίτσης
Συμφώνησε με Περιστέρι ο Καραγιάννης
Λίγες ώρες θα μείνει εκτός πάγκων ο Νίκος Καραγιάννης, ο οποίος συμφώνησε σε όλα με το Περιστέρι και θα αναλάβει την τεχνική του καθοδήγηση. Ο έμπειρος προπονητής ενημέρωσε το πρωί της Τρίτης (1/12) τους «στρατηγούς» ότι δεν θα συνέχιζε τη συνεργασία μαζί τους, επικαλούμενος προσωπικούς λόγους, αλλά η πρόσκληση - πρόκληση από την Α2 και το Περιστέρι δεν τον άφησε αδιάφορο, παρότι τις τελευταίες ώρες δέχθηκε αρκετές πιέσεις και από τον Χολαργό, ο οποίος βρίσκεται σε αναζήτηση προπονητή.
Έτσι, μπορεί ο Έλληνας τέχνικος να αποχώρησε για προσωπικούς λόγους όπως αναφέραμε και στο ρεπορτάζ μας από τον Παπάγου, αλλά εν τέλει θα συνεχίσει σε άλλη ομάδα την καριέρα του, καθώς συμφώνησε με το Περιστέρι, το οποίο αναζητούσε τον διάδοχο του Κώστα Παπαμάρκου, και το απόγευμα (Πέμπτη 3/12) αναμένεται να κάνει την πρώτη του προπόνηση, οδηγώντας τη νέα του ομάδα στο δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Φάρο στο Κερατσίνι.
Ο έμπειρος τεχνικός βρέθηκε στο Περιστέρι την σεζόν 2008-2009, με το οποίο κατέκτησε το πρωτάθλημα, οδηγώντας το στην Α1, και στην συνέχεια βρέθηκε σε Ρέθυμνο, ΑΕΚ και Ιωνικό Νικαίας. Το τελευταίο διάστημα ήταν προπονητής του Παπάγου, στον οποίο θήτευσε για τρία παιχίδια.
- See more at: http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.zFotJ04d.dpuf



Papagou A.C. - Α.Σ. Παπάγου
1 ώρα · Τροποποιήθηκε ·
Ο ΑΣ Πάπαγου θέλει να «συγχαρεί» δημόσια τον προπονητή Νίκο Καραγιάννη που σήμερα, εντελώς «ξαφνικά», ανέλαβε την τεχνική ηγεσία της συμπαθέστατης ομάδα του ΓΣ Περιστερίου.
Η στάση του «κυρίου» Καραγιάννη ήταν αντρίκεια, όπως λένε και στην πιάτσα, καθώς ενημέρωσε πλήρως τη διοίκηση της ομάδας, που τον ξανάφερε στο μπασκετικό προσκήνιο, για την πρόταση που είχε από άλλη ομάδα. Εδώ γελάει όλο το ελληνικό μπάσκετ…
Υ.Γ 1 Κανείς δεν μπορεί να παίζει με την ιστορία και τη φανέλα του ΑΣ Παπάγου, κυρίως όταν επικαλείται αστείες δικαιολογίες και ανακρίβειες για τα δήθεν αίτια αποχώρησης του.
Υ.Γ 2 Την τιμή και το ειδικό του βάρος στην μπασκετική πιάτσα το καθορίζει ο καθένας μόνος του με τις πράξεις του και τη στάση του. ~Eζυγίσθη, εμετρήθη και ευρέθη ελλιπής~
Vas
QUOTE(PetranG3 @ Dec 3 2015, 15:40 ) *
Οσο καλος προπονητης ειναι ο Καραγιαννης, τελικα, αλλο τοσο.... (δεν ξεχναμε την περσινη αδικαιολογητη επιστολη στα sites με μομφες ως προς την απελθουσα διοικηση του Ιωνικου, ιδιως οταν εχεις καλοπληρωθει και δεχθει τετοια μεταχειριση για περισσοτερο απο 2 χρονια).

Δεν ξερω τι ειπωθηκε στη συναντηση με τη διοικηση του Παπαγου, αλλα οπως και να χει σ' εναν (ιστορικο) συλλογο, δεν το κανεις αυτο...
Περαστε-Σκουπιστε-Τελειωσατε...

Και γενικα, Κατσουνης, Παπαμαρκος, Καραγιαννης και οσοι αλλοι εχουν αυτην τη λογικη (παω προπονητης καπου, καθομαι λιγο, χωρις οραμα ή κατι μεγαλο κατα νου και μολις βρεθει κατι καλυτερο, τους παραταω στα κρυα του λουτρου και κουναω μαντηλι) στα δικα μου τα ματια, πεφτουν...οσο καλοι κι αν ειναι...


Απλώς αναρωτιέμε σε τέτοιες περιπτώσεις ποιοι είναι οι εν γένει λόγοι για να πράξεις κάτι τέτοιο? (σε αυτές τις κατηγορίες)

Το οικονομικό? Δεν πιστεύω ότι το Περιστέρι του δείνει τόσα περίσοτερα….

Το συναισθηματικό? Άμα είναι Περιστέρι από κούνια πάω πάσο….

Το επαγγελματικό? Θεωρεί ότι είναι κάποιο άλμα στην καριέρα του που δεν μπορεί να το αρνηθεί?

Πάντως δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει κάτι παρόμοιο… (και σε πολύ μεγαλύτερο επίπεδο)
aionio talento

Δυσκολο αξεσουαρ το Παντελονι !!! ΦΟΡΙΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΑΝΤΡΕΣ ...

Στα καθημερινα τωρα .. Συμβασιουχο Διαιτητη 1η φορα βλεπω ... να μας πουν τουλαχιστον αν ειναι 2μηνου 6μηνου
η ... ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ !!!!!
Basketpinezas13
Τι σας κανεις πια εντύπωση ;
4-5 προπονητές οι ίδιες φάτσες καθε χρονο αναλώνονται απο εδω κι απο εκει σαν τις συνοδούς μιας βραδιάς .
Ετσι ειναι το σύστημα .
Όσο ευθύνη έχουν αυτοί άλλη τόσοι έχουν κι οι ομάδες που τους προσλαμβάνουν πια .
Ειναι 4-5 ονόματα στάνταρ καθε χρονο .
Και μετα οι ίδιοι ηθικολογία στο fb για ανδρισμό επαγγελματισμό κτλ .
giolit
[quote name='EAST END' date='Dec 3 2015, 16:54 ' post='746628']





Την ευθύνη για αυτό που έγινε δεν την έχει ο Καραγιάννης αλλά εσείς στον Παπάγου που τον ξαναβγάλατε στο προσκήνιο.. τόσοι καλοί προπονητές καισυνάμα καλά παιδιά υπάρχουν και εσείς κάνατε την χειρότερη επιλογή..ηθελές τα και παθές τα!! Λες και δεν είχατε ακούσει τι έκανε στη Νίκαια! Και σιγά την προπονητάρα που δεν μπορούσατε να βρείτε άλλον, εν τέλει όμως σε καλό θα σας βγεί να είστε σίγουροι! Το Περιστέρι δε, ήταν που ήταν, τώρα... θα απογίνει!!
gspara
QUOTE
Στον Χολαργό ο Παπαμάρκος

Δεν άργησε να βρει τον διάδοχο του Νίκου Χατζηπανηγύρη ο Χολαργός, με τον Κώστα Παπαμάρκο να είναι ο άνθρωπος που θα αναλάβει να οδηγήσει τον ΚΟΧ από εδώ και πέρα στο πρωτάθλημα.

Ο Έλληνας τεχνικός δεν συμπλήρωσε ούτε μια εβδομάδα χωρίς ομάδα, καθώς μετά το τέλος της συνεργασίας του με το Περιστέρι, θα συνεχίσει στους πάγκους, με το basketblog.gr να σας ενημερώνει για το ενδιαφέρον της ομάδας των Βορείων προαστίων από τις 2/12.
- See more at: http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.u2U47jP7.dpuf


QUOTE
«Στρατηγός» ο Οικονομάκης!

Η αιφνίδια αποχώρηση του Νίκου Καραγιάννη, ο οποίος οδεύει προς το Περιστέρι, ώθησε τους ανθρώπους του Παπάγου σε νέα αναζήτηση προπονητή. Ο τρίτος κατά σειρά για αυτή τη σεζόν, θα είναι ο Κώστας Οικονομάκης που αναλαμβάνει να οδηγήσει τους «Στρατηγούς» ενώ βρίσκονται σε απόσταση δύο νικών μακριά από την κορυφή, ενώ την περασμένη Κυριακή είχαν υποτάξει το Ηράκλειο, στο πλαίσιο της ένατης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου της Β' Εθνικής.

Ο έμπειρος κόουτς επιστρέφει στους πάγκους ύστερα από έναν χρόνο αποχής. Τελευταία ομάδα που είχε αναλάβει, ήταν ο Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου (σημερινός ΚΑΟΚ) στον πρώτο όμιλο του Νότου για τη Γ' Εθνική, ενώ είχε αποχωρήσει μεσούσης της σεζόν για να τον διαδεχθεί ο Δημήτρης Γκόφας.

Ο Έλληνας τεχνικός, ο οποίος δημιούργησε την ομάδα της ΑΕΚ Άργους, σε λίγα λεπτά θα κάνει την πρώτη του προπόνηση στο «Σαλούν», ενώ έχει εργαστεί και στην ΑΕΚ, όταν αυτή αγωνίστηκε για πρώτη φορά στην Α2 Εθνική κατηγορία.
- See more at: http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.sd0uzXJO.dpuf
fedia
Ηράκλειο - Φιλαθλητικός 2
Ίκαρος Νέας Σμύρνης - Παπάγος 2
Κρόνος Αγίου Δημητρίου - Κορωπί 1
Ιωνικός Νικαίας - Προμηθέας Χαλανδρίου 1
Νίκη Αμαρουσίου - Εργοτέλης 1
Έσπερος Πατρών - Πανιώνιος 1
Χολαργός - Αμύντας 1
Ένωση Ιλίου - Πανελευσινιακός 2
MENEGIN11
Ηράκλειο - Φιλαθλητικός 2
Ίκαρος Νέας Σμύρνης - Παπάγος 1
Κρόνος Αγίου Δημητρίου - Κορωπί 1
Ιωνικός Νικαίας - Προμηθέας Χαλανδρίου 1
Νίκη Αμαρουσίου - Εργοτέλης 1
Έσπερος Πατρών - Πανιώνιος 2
Χολαργός - Αμύντας 2
Ένωση Ιλίου - Πανελευσινιακός 2
gspara
Ηράκλειο - Φιλαθλητικός 1
Ίκαρος Νέας Σμύρνης - Παπάγος 2
Κρόνος Αγίου Δημητρίου - Κορωπί 2
Ιωνικός Νικαίας - Προμηθέας Χαλανδρίου 1
Νίκη Αμαρουσίου - Εργοτέλης 1
Έσπερος Πατρών - Πανιώνιος 1
Χολαργός - Αμύντας 2
Ένωση Ιλίου - Πανελευσινιακός 1

fedia
Οι προβλέψεις της 9ης αγωνιστικής!

periman 5/8
gspara 6/8
fedia 7/8
harden 8/8
EAST END 7/8
margiou3
Ηράκλειο - Φιλαθλητικός 1
Στην έδρα του πείθει, συν ότι έχασε και από Παπάγο.

Ίκαρος Νέας Σμύρνης - Παπάγος 2
Άνετα, μόνο εμείς χάσαμε εκει.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου - Κορωπί 1
Αμα είναι σε καλή μέρα ο Φρουσκλιάς, άντε γεια!

Ιωνικός Νικαίας - Προμηθέας Χαλανδρίου 1
Εεεε...

Νίκη Αμαρουσίου - Εργοτέλης 2
Αδύναμη η νίκη αψυχολόγητος ο Εργοτέλης.

Έσπερος Πατρών - Πανιώνιος 2
Θα περάσει, αλλιώς δυσκολα τα πράγματα.

Χολαργός - Αμύντας 2
Σε κοιλιά ο Χολαργός, σταθερή αξία ο Αμύντας.

Ένωση Ιλίου - Πανελευσινιακός 2

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.