Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το ειδωλλο μου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3
KB24
QUOTE(theov @ Jan 2 2008, 09:47 ) *
Ποιά είναι αυτή η Μαργαριτα Μαλαμα;



Εχει παιξει εθνικη γυναικων . .Τωρα δεν ξερω να σου πω αλλα , αμα θες πηγαινε στο www.fibaeurope.com και κανε search και λογικα θα σου βγαλει αυτα που θες
DNS
Εμένα παιδιά....το είδωλό μου είναι ο Βασιλιάδης (ΟΣΦΠ)........ 77.gif
Rondo
Τα είδωλα μου είναι και οι αγαπημένοι παίκτες μου...Οπότε κοιτάξτε απλώς αριστερά!!!! 77.gif 77.gif 77.gif
robin
bball.gif

Kobe Bryant
cliff_ac
Dennis Rodman!!
basketa15
QUOTE(King-James @ Oct 30 2007, 23:54 ) *
Θοδωρής Παπαλουκάς βεβαια.Δεν νομίζω πως υπάρχει καλύτερος παίκτης στην ευρώπη από αυτόν.Γενικά είναι εξαιρετικός χαρακτήρας και μέσα αλλα και έξω από το γήπεδο. bball.gif bball.gif smiley.gif

ΣΥΜΦΩΝΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!! wub.gif wub.gif wub.gif
kipris
Ο ΠΡΩΤΥΠΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ....ΑΛΛΑ ΛΟΓΟ ΥΨΟΘΣ ΜΑΛΛΟΝ Ο ΚΡΙΣ ΠΟΛ CP3
Pierce
ο χαρουμενος λουκουμας
delmar
Michael Jordan 77.gif
Karl malone 77.gif
Hakeem Olajugon 77.gif
j-kidd13
jordan,kidd,kobe...και ακολουθούν και κάμποσοι ακόμα αλλά βαριέμαι να τους γράφω....
a bullet for your head
QUOTE(hagi @ Feb 21 2007, 16:10 ) *
Το πήγατε οι περισσότεροι στο ΝΒΑ..Αν πάμε εκεί μάλλον Jordan θα έλεγα..Αλλά γενικά είχα μια πόρωση με τον Γκάλη..

Και πάντα θα την έχω..

Νίκο Γκάλη λοιπόν λέω εγώ..

Οσα χρονια και αν εχουν περασει,οταν βλεπω παλια στιγμιοτυπα με τον Νικ,ακομα με πιανει ριγος κ δεος...Πραγματικα ανυπερβλητος.. 41.gif 41.gif 41.gif .Επισης τα ''παικτικα'' μου προτυπα ηταν ο Λαρι,ο Χακιμ κ ο Τσαρλς.. 77.gif 77.gif 77.gif .Απ τους προπονητες,τρεφω πολυ μεγαλη συμπαθεια,εκτιμηση κ σεβασμο στον Ομπραντοβιτς.
SlobodaN
Bird,Erving,Magic,Moses Malone και φυσικά ο πανμέγιστος Drexler 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
petrovic
Μπερντ, Τζινόμπιλι, Γκάλης
benchwarmer
κανένας tongue.gif (με την αυστηρή έννοια του θέματος)
Bikerboy
kobe bryant, vince carter, michael jordan και air up there tongue.gif για οσους ξερουν!!!
angelos 7 athinaikos
ο μητσαρας ο διαμαντιδης
almirosbc
QUOTE(angelos 7 athinaikos @ Sep 28 2009, 19:32 ) *
ο μητσαρας ο διαμαντιδης



μεγαλη παικτουρα οπως και ο ricky που ολοι περιμενατε να τον πω οπως και ο melo!!
a.n.r00u *n-e*
evina maltsi sleep.gif
Leon_cp3
Χμμμ,μικρός δε θυμάμαι πραγματικά,έβλεπα κάτι φάσεις από ΝΒΑ και Α1 και όποιος μου άρεσε ήθελα να γίνω. laugh.gif Αλλά εδώ και κάμποσα χρόνια έχω καταλήξει στο ότι αν αυτή τη στιγμή μου λέγανε διάλεξε κάποιον και παίξε σα να είσαι εσύ αυτός σχεδόν σίγουρα θα έλεγα Νοβίτσκι.Για τις άπειρες ικανότητες του,για το σεβασμό,για τη δυναμική και για την παιδεία του.
15#kostas
σοφοκλης σχορτσανιτης,kobe bryant,shaquille o'neal 77.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Βινς Καρτερ,Χακιμ,Ντιρκ,ΛbJ
mvg31
Katie Smith
JJ Redick
Nicole Erickson
Kara Lawson
Chris Paul

αν και ειμαι γκαρντ παντα ευχαριστιομουν οταν ημουν μικροτερη αν βλεπω την Michele Van Gorp να παιζει
j-kidd13
Ξεχασα να αναφερω στο παλιο μου ποστ καποιους επιπλεον ηρωες των παιδικων μου χρονων....

-Νασος Χουμπαυλης
-Χρηστος Τσεκος
-Μηνας Γκεκος
-Σακης Τζαλαλης
-Χρηστος Χριστοδουλου
Air and King
Ο Ματζικ Τζονσον.Τον εβλεπα να τρεχει τους Λεικερς και μαγευομουνα!

Αλλα πλεον ο πιο versatile παιχτης που εχω δει ειναι ο ΛεΜπρον (με 2ο τον Ματζικ) του οποιου ειμαι και "φανατικος οπαδος"!

Βεβαια ειμαι φαν πολλων παιχτων ειτε απο το παρελθον ειτε απο το σημερα!
colonel gomelsky
Από τους παλιότερος ο Σαρούνας Μαρτσουλιόνις. Καταπληκτικός παίκτης. Από τους νεότερους Ντιρκ Νοβίτσκι και Μανού Τζινόμπιλι.
Dwyane ''the flash'' Wade
οταν ξεκινησα μικρος να παρακολουθω NBA ο παικτης που ειχα λατρεψει ηταν ο alonzo mourning!!τωρα ειμαι φανατικος με τον d-wade!!η μεγαλυτερη στιγμη μου φυσικα σαν οπαδος τους ηταν το πρωταθλημα που πηραν το 2006!!

απο κει και περα σαφως και μου αρεσουν και αλλοι παικτες αλλα γι'αυτους τους δυο ''κοβω φλεβες''!!
kaukasios
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 13 2009, 16:07 ) *
Ξεχασα να αναφερω στο παλιο μου ποστ καποιους επιπλεον ηρωες των παιδικων μου χρονων....

-Νασος Χουμπαυλης
-Χρηστος Τσεκος
-Μηνας Γκεκος
-Σακης Τζαλαλης
-Χρηστος Χριστοδουλου

σου αρεσε ο ακοντισμος?γιατι ο τσεκος ηταν και πρωταθλητης στο ακοντιο!!!!!
του σακη μου αρεσε πολυ το μαλλι.σαν λιονταρι ηταν.
Smrek

Που να έβλεπες και τον Τζαλαλή να μαρκάρει τον Μπιλλή ή τον Μπιλλή να μαρκάρει τον Τσικίμη!

Smackdown vs Raw vs ECW vs TNA Wrestling!!! ugly_tocktock.gif

Που και που έπαιζαν και λίγο μπάσκετ... rolleyes.gif

Illusioner

Παιδιά εμένα το είδωλο μου στον αθλητισμό είναι σίγουρα ο Manu Ginobili. Αυτός ο παίχτης με έχει τρελάνει από τότε που τον πρωτοείδα. Ως προς τον αθλητικό τομέα δεν θέλω να σχολιάσω γιατί απλά για μένα αυτός ο παίχτης είναι μοναδικός στον κόσμο. Όχι καλύτερος αλλά σίγουρα μοναδικός με το στυλ παιχνιδιού του. Βέβαια είναι πολύ σημαντικό πως ποτέ δεν ενδιαφέρθηκε να γίνει το μεγάλο όνομα της ομάδας και πάντα αποδέχεται τον ρόλο του 6ου παίχτη. Σε όλα τα επίπεδα θαυμάζω πάρα πολύ αυτόν τον παίχτη.
Magnus92
Για μενα το μεγαλυτερο ειδωλο δεν βρισκεται στον χωρο του μπασκετ . . . Ειναι φυσικα ο Αρμστρονγκ (ο ποδηλατης ) .
Νομιζω πως οσοι γνωριζετε καταλαβατε και τον λογο . . .

Απο τον χωρο του Μπασκετ μαλλον θα επελεγα ΔΔ (λογω ηθους και χαρακτηρα , και μετα φυσικα λογω παιχνιδιου)...
Επισης εχω τρελα και με τον Σαρας...
nicknbaer
1) lebron james και 4) kobe bryant δυο απο τους κορυφαιους μπασκετμπολιστες σε όλα τα επιπεδα

3) t-mac! θυμαμαι τα τριποντα του

4) allen iverson! για μενα ο καλυτερος point guard

panagiotisTheDream
Hakeem TheDream πρωτίστως, μετά Garnett
...και φυσικά Air Jordan... τα ντοκιμαντέρ/αφιερώματα που έχω κατεβάσει κ δει για την πάρτη του πλησιάζουν τα 12GB.... blush.gif tongue.gif
jim 3
ειναι πολλοι παικτες.οι σημαντικοτεροι : κατα σειρα :
milos teodosic (ο απολυτος ασσος)
allen iverson
manu ginobili
lebron james
jim 3
ξεχασα και τους:
brandon jennings
γιαννης μανος(ΘΕΟΣ!!!!!)
damian
-Πέρο Αντιτς..για το στυλ του...

-Ματ Χάουαρντ έδειξε το δρόμο και κάθε παίκτη της Εσκανα που ονειρεύεται να παίξει στον Ολυμπιακό

-Κάιλ Χάινς γιατί είναι 1.96 και παίζει σέντερ, ακριβώς όπως κ εγώ....
j-kidd13
Εμενα ειδωλο μου ειναι εκεινος ο μαυρος ο μπασκετμπολιστας που ειχε παιξει με τους σμηνητες στο της ελλαδος τα παιδια υπο τις οδηγειες του κοκολακη.....
where amazing happens
αν και παιζω 3αρι το ειδολο μου εινα ο Derrick Rose.δεν ξερω γιατι αλλα καθε φορα που τον βλεπω να παιζει πορονωμαι.πιο παλια μου αρεσε ο Lebron και ο Tyrous Thomas
Tapanic
http://www.google.gr/imgres?q=kevin+garnet...1t:429,r:4,s:51

Eιναι αυτος ο τυπος με τα πρασινα!Oταν τον πρωτοειδα ηταν πριν φυγει για τους celtics...το μακρινο 2006 Φεβρουαριος μινας κ μου εκανε μεγαλη εντυπωση το στυλακι που ειχε κοντα στο λοου ποστ οπου συνηθιζε να ριχνει σοοτακια παρα να σπρωξει τον αντιπαλο προς τα μεσα...εκανε καποια ωραια hookακια αλλα μεχρι εκει!Τοτε ειχα την εντυπωση οτι δεν επαιζε με παθος οσο τωρα,ασε που στην αμυνα τα ποστερ που τον εκαναν επεφταν βροχη...!Στεναχωριομουν που τον εβλεπα κ επειδη ημουν μικρος
τον ειχα παρατησει να τον παρακολουθω οπως παραταν τα μικρα παιδακια τα παιχνιδια τους οταν τα βαρεθουν!Εκανα ομως ενα μεγαλο λαθος...δεν ηξερα καθολου γι αυτον οπως κ για το nba!Oταν ειδα ενα video στο youtube κ τα θαυματα που εκανε για να βαλει την ομαδα παλιοτερα στα playoff(2004) αλλαξα γνωμη.Μετα πηγε στους celtics πηρε πωταθληματα που του αξιζαν κ να το ειδωλο μου! 77.gif
geo82
Τη δεκαετία του '90 μου άρεσαν πολύ ο Charles Barkley και ο Olajuwon. Βέβαια ποτέ δεν υποστήριξα τις ομάδες που έπαιζαν, ούτε όμως τις αντιπαθούσα. Από το 2004, όταν έκανε εκείνη την εκπληκτική χρονιά, και μετά μπορώ να πω ότι γουστάρω πολύ τον KG (αν και τώρα πια έχει γεράσει).
hlias_lebron
Εμενα το ειδωλο μου ειναι ειναι στο χωρο του μπασκετ.Ειναι ο λεμπρον.παντα οταν παιζει πορωνομαι!!και επειδη μαρεσει να παιζω μπασκετ πολλες φορες προσπαθω να μιμηθω κινησεις οπως ολοι πιστευω μιμουντε κινησεις απο τα ειδωλα τους!!
morrison
Εμένα το είδωλο μου από σήμερα είναι ο Στράτος Σεφτελής.
Ήταν πάντα δηλαδή μέσα στη καρδιά μου...από τα Μουντιάλ...από τότε που μου έλεγε για τον Eστιάρτε και τον Καλκατέρα...

Αλλά πιο μυθική στιγμή από αυτή που κατέγραψε σήμερα δεν υπάρχει...
Ανεβάσε τον πήχη πολύψηλά για κάτι γατάκια Χατζήδες,Βαγγέληδες και σια,τι να λέμε...

pain of salvation
blink.gif 77.gif
δεν υπάρχει...
...και μετά τι είπε?...το 'σωσε κάπως?...ή δεν μίλησε για τα επόμενα 100 μέτρα και είπε απλά βγήκε 3ος?
JR_Swish

Πραγματικά δεν γίνεται αυτό που έκανε, το έβλεπα κι εγώ και έπεσα στο πάτωμα από τα γέλια!
77.gif 77.gif 77.gif
benchwarmer
Το ειδα live χτες smiley.gif

Απο τα 50 μετρα ειχα καταλαβει τι θα συμβει, οχι τιποτα αλλο αλλα ειμαι 100% σιγουρος οτι εχει ξανακανει το ιδιο λαθος παλιοτερα icon_drunk.gif

*Μετα ξαναμιλησε καπου στα 130-140 μετρα νομιζω (μετα απο μερικα επικα δευτερολεπτα παυσης), και ειπε κατι του στυλ "εεεεε, τωρα θα πρεπει να αντεξει στην επιθεση που του γινεται..."
kotzito
Το κλου της υποθεσης κιολας ειναι οτι αφου γυρισαν μετα το 100αρι και συνεχισαν να κολυμπανε,αυτος δεν πηρε χαμπαρι.

Bonus:
Jo7
Είδωλο του Ελληνικού Μπάσκετ: Νίκος Γκάλης! Απλά και απέριτα!
spysta
εμενα το ειδωλο μου ειναι στον καθρεφτη

ph34r.gif ph34r.gif
HLR CENATION
Εμενα το μπασκετικο μου ειδωλο ειναι ο Αρβιντας Σαμπονις.

Ο καλυτερος ευρωπαιος παικτης ολων των εποχων.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.