Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ε ΟΜΙΛΟΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > Eurobasket 2011
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Manu7
QUOTE(Razorblade Fish @ Sep 9 2011, 16:18 ) *
Ολοι εσεις που τους εχετε σιχαθει βλεπετε μπασκετ απο το 2005 και μετα να υποθεσω...Γιατι εγω εχω σιχαθει τους Σερβους με την αλητεια και την κουτοπονηρια τους οποτε δεν τους σφυριζουν 90-10 οπως γινοταν μεχρι το 2002...Το απολαμβανω το σημερινο!Παμε ρε Ισπανια!

Όπα...Τ.W.IS.M. βρήκες κολλητό tongue.gif.
phoenix_93
Μια μικρή περίληψη του τι γίνεται για εμάς που δεν βλέπουμε;έχουν βγάλει μπαλτάδες οι διαιτητές;
zorba
QUOTE(Weekendman @ Sep 9 2011, 13:17 ) *
Διαιτησία για να γουστάρει ο T.W.I.S.M αν και προσωπικά απο πλευράς αντιπάθειας βάζω πιο πάνω τους Ισπανούς απο τους Σέρβους

δύσκολο να περιορίσεις την οικογενειακή επιχείρηση Γκασόλ είναι δεδομένο, όμως στην επίθεση πρέπει να προβληματιστούν περισσότερο οι Σέρβοι δύσκολο ήταν έτσι και αλλιώς να περιόριζαν αμυντικά τους Ισπανούς στους 60 πόντους...


Καλά τι κάνει ο Πάου Γκαζόλ σήμερα; Σε μια φάση έλεγες κι ήταν ο πλέι μέικερ!

Κάτι μου λέει ότι οι Σέρβοι θα το γυρίσουν σε καυγά... άλλωστε τη συνταγή την ξέρουν...
phoenix_93
QUOTE(zorba @ Sep 9 2011, 16:25 ) *
Καλά τι κάνει ο Πάου Γκαζόλ σήμερα; Σε μια φάση έλεγες κι ήταν ο πλέι μέικερ!


Αφού παίζει μέσα στη ρακέτα ο πλει μεικερ είναι.
kalos pagkalos
Είδα πολλά comments που έκαναν λόγο για κακή διαιτησία μέχρι τώρα στο ματς..ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!Νομίζω ότι η διαιτησία είναι καλη, αφού πρόκειται για αγώνα της Ισπανίας.. tongue.gif tongue.gif
Σοβαρά τώρα,γιατί δεν αφήνουν αυτήν την (τόσο πλήρη) ομάδα να παίξει μόνη της μπάσκετ; Τόσο πολύ φοβούνται το Μαριάνοβιτς; angry.gif
Razorblade Fish
Παου σταματα,δεν ειναι αστειο πια...
Manu7
To'παμε Ντουντα...Αυτό το Μάτσβαν στον Γκασόλ δεν υπάρχει...

Φοβερή αμυνα οι Ισπανοί.
T.W.Is.M.
QUOTE(Razorblade Fish @ Sep 9 2011, 16:18 ) *
Ολοι εσεις που τους εχετε σιχαθει βλεπετε μπασκετ απο το 2005 και μετα να υποθεσω...Γιατι εγω εχω σιχαθει τους Σερβους με την αλητεια και την κουτοπονηρια τους οποτε δεν τους σφυριζουν 90-10 οπως γινοταν μεχρι το 2002...Το απολαμβανω το σημερινο!Παμε ρε Ισπανια!



QUOTE(Manu7 @ Sep 9 2011, 16:23 ) *
Όπα...Τ.W.IS.M. βρήκες κολλητό tongue.gif.



41.gif
Στο μεταξυ οταν γυρισα απ τη δουλεια και ανοιξα την τηλεοραση(με το που μπηκα εννοειται και αλλαξα ρουχα μπροστα στην οθονη, φαγητο και τετοια ειναι για μετα tongue.gif ), το σκορ ηταν 43-34. Τωρα το κοντερ γραφει 59-36. Με ειδαν οι Ισπανοι και ειπαν να με ευχαριστησουν.
xristos_metal
Για πλακα τους(μας) εχουν τους φουκαριαριδες. Με ή χωρις τη διαιτησια δε γινεται να συγκριθει η τωρινη Ισπανια με τη τωρινη Σερβια. Τεραστια η διαφορα κλασης, και με σβηστες μηχανες.
damian
QUOTE (Razorblade Fish @ Sep 9 2011, 16:31 ) *
Παου σταματα,δεν ειναι αστειο πια...

Δε σ'άκουσε μάλλον....
Weekendman
Ανηλικοί απομακρυνθείτε το θέαμα γίνεται σιγα-σιγα ακατάλληλο...
a.car
Ασπρη πετσέτα έριξε ο Ντούντα ! Άλλα 5 λεπτά ο Μιλένκο μέσα και χάλασε η μετεγγραφή. Μάλλον τη γλυτώνει!!
priest
τι πασα εβγαλε ο ρουντι,οεο?

Weekendman
QUOTE(Manu7 @ Sep 9 2011, 16:35 ) *
To'παμε Ντουντα...Αυτό το Μάτσβαν στον Γκασόλ δεν υπάρχει...

υπάρχει στην Εθνική Σερβίας 2011 κανένα άλλο πιο δυνατό τεσσάρι σωματικά απο τον Μάτσβαν και δεν το ξέρουμε;
Manu7
QUOTE(Weekendman @ Sep 9 2011, 16:47 ) *
υπάρχει στην Εθνική Σερβίας 2011 κανένα άλλο πιο δυνατό τεσσάρι σωματικά απο τον Μάτσβαν και δεν το ξέρουμε;

Όχι αλλά όσο παίζει ο Γκασόλ θα βάζεις Σαβάνοβιτς.Απλά τα πράγματα.
SoKRaM
QUOTE(Weekendman @ Sep 9 2011, 16:47 ) *
υπάρχει στην Εθνική Σερβίας 2011 κανένα άλλο πιο δυνατό τεσσάρι σωματικά απο τον Μάτσβαν και δεν το ξέρουμε;


Κατι τετοιες στιγμες ειναι που ευχεται να ειχε παρει τον Ερτσεγκ ε? Πως τα λεω ο ατιμος icon_drunk.gif
Weekendman
QUOTE(Manu7 @ Sep 9 2011, 16:50 ) *
Όχι αλλά όσο παίζει ο Γκασόλ θα βάζεις Σαβάνοβιτς.Απλά τα πράγματα.



Για επιθετικά μις-ματς υπέρ Σερβίας με έυστοχα σουτ θα ήταν λύση,αμυντικά όμως πολύ δύσκολα μόνος του να τα κατάφερνε , μόνο με βόηθειες και ζώνη κάτι μπορεί να γινόταν παίρνοντας και τα ανάλογα ρίσκα...
sthnapexw
Γυρνάει το παιχνίδι.. laugh.gif laugh.gif

Αλλά αν παίρνει τις επιθέσεις ο Τέπιτς..άστα να πάνε..
Manu7
Kαλά ο Τέπιτς από πού κι ως πού παίζει τόσο πολύ?

Είναι υπερτραγικός σήμερα.
SoKRaM
QUOTE(sthnapexw @ Sep 9 2011, 17:02 ) *
Γυρνάει το παιχνίδι.. laugh.gif laugh.gif


Μπα... θα σωσει τη παρτιδα για τους Ισπανους ο Τεπιτς...
sthnapexw
Ναι το διόρθωσα!
plo koon
Κατι τελειώς άσχετο. Έχω παρατηρήσει ότι μετά από καλάθι και μέχρι να γίνει η επαναφορά κάποιες φορές ο χρόνος σταματάει και κάποιες όχι. Ποιος είναι ο κανόνας?
belalik
ξενερωτο το ματσακι ρε γαμωτο ... Και περιμενα να γινει λιγο μαχη ... Απογοητευτικη η Σερβια, πολυ καλοι οι Ισπανοι.

μηπως πρεπει να φωναξουν καναν ομπραντοβιτς στα επομενα τουρνουα? smiley.gif
SoKRaM
Τι ξενερωτο? Ειδες τη πασα του Σαδα στον Κλαβερ? Ειδες το miss-καρφωμα του Περοβιτς? Τι απαιτησεις εχετε εσεις πια? Τιποτα δε σας κανει?
xristos_metal
Τωρα τη Κυριακη τελικο με τη Τουρκια, αντε εφτασε και η ωρα να υποστηριξω πρωτη φορα τη ΤΟυρκια! smiley.gif
Weekendman
QUOTE(belalik @ Sep 9 2011, 17:06 ) *
ξενερωτο το ματσακι ρε γαμωτο ... Και περιμενα να γινει λιγο μαχη ... Απογοητευτικη η Σερβια, πολυ καλοι οι Ισπανοι.

μηπως πρεπει να φωναξουν καναν ομπραντοβιτς στα επομενα τουρνουα? smiley.gif

Μάλλον ο Ομπράντοβιτς δεν θα θέλει να θυμάται μερικές τραυματικές εμπειρίες με την Εθνική Σερβίας ,αλλά δεν είναι στο χέρι ούτε του Ομπράντοβιτς ούτε του Ίβκοβιτς ούτε του Πέσιτς ούτε καν του ίδιου του Θεού να νικήσεις τους Ισπανούς αν αποδώσουν όπως μπορούν...

παρόλα αυτά θα μπορούσαν σίγουρα να παρουσιάσουν καλύτερη εικόνα στο τουρνούα οι Σέρβοι…

Άντε να δούμε ποιος θα σώσει τον μπασκετικό ευρωπαικό πλανήτη από τους Ισπανούς ,επόμενοι οι Γάλλοι

οι όποιοι έχουν ατομικό ταλέντο αλλά επειδή
-οι Ισπανοί δεν έχουν να ζηλέψουν σε θέμα αθλητικών προσόντων από τους Γάλλους το όποιο υποτίθεται είναι το πλεονέκτημα της παρέας του Πάρκερ ενάντι των περισσότερων ευρωπαικών ομάδων
-θα εφαρμόσουν πολύ πιο ενεργητική και κινητική ζώνη από αυτή των Τούρκων
-και οι Γάλλοι δεν φαίνεται να έχουν μια δύνατη άμυνα όσο π.χ εμείς οι Ελληνες

δεν ξέρω αν μπορέσουν να κάνουν κάτι καλύτερο όσο και να μαγέψουν οι Πάρκερ και Μπατούμ

QUOTE(xristos_metal @ Sep 9 2011, 17:23 ) *
Τωρα τη Κυριακη τελικο με τη Τουρκια, αντε εφτασε και η ωρα να υποστηριξω πρωτη φορα τη ΤΟυρκια! smiley.gif

Αν είμαστε πρώτοι σαν Ελλάδα στον όμιλο γιατί όχι...
benchwarmer
QUOTE(plo koon @ Sep 9 2011, 17:06 ) *
Κατι τελειώς άσχετο. Έχω παρατηρήσει ότι μετά από καλάθι και μέχρι να γίνει η επαναφορά κάποιες φορές ο χρόνος σταματάει και κάποιες όχι. Ποιος είναι ο κανόνας?


Στο τελευταιο διλεπτο σταματαει...
T.W.Is.M.
QUOTE(xristos_metal @ Sep 9 2011, 17:23 ) *
Τωρα τη Κυριακη τελικο με τη Τουρκια, αντε εφτασε και η ωρα να υποστηριξω πρωτη φορα τη ΤΟυρκια! smiley.gif


Εγω δευτερη...οχι ψεματα, τριτη. Υπηρχε κι ο τελικος του Ευρωμπασκετ 2001.
Σπαω το κεφαλι μου να βρω αν υπαρχει συνδυασμος αποτελεσματων που να μπορει να τους αφησει εξω με νικη μεθαυριο, αλλα δεν μπορω. Μαλλον αν κερδισουν περνανε οριστικα...
Πρεπει να ειπωθηκε στη μεσημεριανη μεταδοση οτι το Τουρκια-Γερμανια ειναι ματς "οποιος χασει χανεται" και δεν καταλαβαινω γιατι. Οι Γερμανοι μαλιστα, μενουν εξω με ηττα, αλλα οι Τουρκοι? Αν κερδισουν τη Σερβια, περνανε.
Air Kef
Moιάζει με ψέμα, αλλά Σερβία - Τουρκία σε 2 μέρες, με τον χαμένο να μένει έξω.
Ελληνικό μπασκετικό όνειρο, να μην ξερεις ποιος θες να χάσει. Ε ρε γλέντια αυτό το Ευρωμπάσκετ!
sacarame
QUOTE(Air Kef @ Sep 9 2011, 19:51 ) *
Moιάζει με ψέμα, αλλά Σερβία - Τουρκία σε 2 μέρες, με τον χαμένο να μένει έξω. Ε ρε γλέντια.


και υπάρχει και το φοβερό σενάριο να μείνουν και οι 2 έξω...Και εξηγώ..

Η Λιθουανία κερδίζει σήμερα την παλιοπαρέα και τους πιάνει στην δεύτερη θέση του ομίλου..Μάλιστα είναι η ίδια δεύτερη αφού έχει κερδίσει το μεταξύ τους ματς...

Έτσι πάμε στην Κυριακή...Οι Τουρκοι και με λίγο βοήθεια κερδίζουν το ματς και πετάνε τα Σερβάκια έξω..Οι Ισπανοί κερδίζουν τους Γάλλους και έτσι η Λιθουανία είναι όπως και να χει δεύτερη..Οπότε το βράδυ, σε ένα ματς γιορτής και αποθέωσης του Ντιρκ αφήνουν τους Γερμανούς να κερδίσουν. Έτσι αυτοί ισοβαθμούν με την Τουρκία ΑΛΛΑ περνάνε αυτοί ως τέταρτοι!!!!!!

Μετά ο Ντιρκ καθαρίζει είτε εμάς είτε την Ρωσία είτε τελοσπάντων οποιονδήποτε βγει πρώτος στον F όμιλο και να σου οι Γερμανοί πρώτη μούρη στην τετράδα...

Σατανικόοοοοοοο 19.gif
baskethood
Τιμη και δοξα στον πιο κλατς παικτη του τουρνουα. biggrin.gif
Weekendman
Πήγαν οι Τούρκοι με το σύστημα επιτίθομαι μπροστά στα μούτρα του Κέιμαν ,αυτός τσιμπάει,ο Τούρκος αστοχεί(όχι ηθελημένα φαντάζομαι) παίρνει το επιθετικό ο Ασίκ και βάζει το καλάθι( αφού ο Νοβίτσκι δεν έπρεπε στην καμία των περιπτώσεων να κανει φάουλ) να κερδίσουν...

Αλλά κατάφεραν να χάσουν απο τον Σβέτχελμ μπράβο....

Αλλά όταν έχουν
- τεσσάρι που μπορεί να σε φονεύσει με το σουτ και το σκοράρισμα του(Ιλιάσοβα μπορεί αυτό που ήταν όμως....)
-τον Ασίκ που μπορεί να αξιοποιίται εξαιρετικά στις συνεργασίες με τους κοντούς
- το επόμενο μεγάλο ταλέντο στους ψηλούς τον Καντέρ
- και ποιοτικότατες λύσεις στο 2 και 3 που μπορούν να οργαώσουν και να κρατήσουν την μπάλα(Τούρκογλου,Πρλεντζιτς)

μπορούσαν να κάνουν κάτι καλύτερα αλλά είναι μέσα στο παιχνίδι ακόμα εκτός αμά οι Λιθουανοί είναι διεστραμμένοι...
Air Kef
QUOTE(sacarame @ Sep 9 2011, 18:56 ) *
και υπάρχει και το φοβερό σενάριο να μείνουν και οι 2 έξω...Και εξηγώ..

Η Λιθουανία κερδίζει σήμερα την παλιοπαρέα και τους πιάνει στην δεύτερη θέση του ομίλου..Μάλιστα είναι η ίδια δεύτερη αφού έχει κερδίσει το μεταξύ τους ματς...

Έτσι πάμε στην Κυριακή...Οι Τουρκοι και με λίγο βοήθεια κερδίζουν το ματς και πετάνε τα Σερβάκια έξω..Οι Ισπανοί κερδίζουν τους Γάλλους και έτσι η Λιθουανία είναι όπως και να χει δεύτερη..Οπότε το βράδυ, σε ένα ματς γιορτής και αποθέωσης του Ντιρκ αφήνουν τους Γερμανούς να κερδίσουν. Έτσι αυτοί ισοβαθμούν με την Τουρκία ΑΛΛΑ περνάνε αυτοί ως τέταρτοι!!!!!!

Μετά ο Ντιρκ καθαρίζει είτε εμάς είτε την Ρωσία είτε τελοσπάντων οποιονδήποτε βγει πρώτος στον F όμιλο και να σου οι Γερμανοί πρώτη μούρη στην τετράδα...

Σατανικόοοοοοοο 19.gif



Tεράστιος!

Τι ιδιοτροπία είναι αυτη με τους Σέρβους ρε ^$#@, είμαστε όντως τόσο κοντά ως λαοί, αλλά τοση αντιπάθεια στο μπάσκετ!
sacarame
QUOTE(Air Kef @ Sep 9 2011, 20:02 ) *
Tεράστιος!

Τι ιδιοτροπία είναι αυτη με τους Σέρβους ρε ^$#@, είμαστε όντως τόσο κοντά ως λαοί, αλλά τοση αντιπάθεια στο μπάσκετ!



Όχι μώρε,ειλικρινά δεν έχω κάτι με την ομάδα (με τους πορωμένους φαν τους πάλι δεν ξέρω rolleyes.gif ).Εξάλλου πιστεύω ότι αυτοί θα κερδίσουν την Κυριακή και θα χαλάσουν το σενάριο...Απλά έδωσα τον λογαριασμό μου στον T.W.Is.M να ποστάρει.. smiley.gif
Weekendman
QUOTE(baskethood @ Sep 9 2011, 19:58 ) *
Τιμη και δοξα στον πιο κλατς παικτη του τουρνουα. biggrin.gif

Μια του κλέφτη(Λιθουανία),2 του κλέφτη(Γαλλία) 3 και η κακιά του μοίρα(Γερμανία)...

Ετσι δεν είναι Πρελντζιτς;
baskethood
QUOTE (Weekendman @ Sep 9 2011, 20:06 ) *
Μια του κλέφτη(Λιθουανία),2 του κλέφτη(Γαλλία) 3 και η κακιά του μοίρα(Γερμανία)...

Ετσι δεν είναι Πρλεντζιτς;

Και η πλακα ειναι οτι τον εκτιμω παρα πολυ για τα μπασκετικα του προσοντα.Αλλα στις ειδικες καταστασεις...αλλαγη αμεσως. smile.gif
Σημερα εδειξε οτι εκτος απο λαθη στις επιθεσεις καταφερνει να κανει λαθος και στις αμυνες.
Weekendman
QUOTE(baskethood @ Sep 9 2011, 20:08 ) *
Και η πλακα ειναι οτι τον εκτιμω παρα πολυ για τα μπασκετικα του προσοντα.Αλλα στις ειδικες καταστασεις...αλλαγη αμεσως. smile.gif
Σημερα εδειξε οτι εκτος απο λαθη στις επιθεσεις καταφερνει να κανει λαθος και στις αμυνες.



Ενδεχομένως στο επόμενο παιχνίδι όταν πάμε προς το τέλος να εμπιστευτεί τον Οναν για την θέση 2 που είναι καλύτερος αμυντικός και έχει ένα σουτ, αλλά δεν είναι εύκολο να αγνοήσεις και τον άνθρωπο με τις πολλές εθνότητες αν οι συγκυρίες δεν τον ευνόουν τώρα...
εκτός αμα δοκιμάσουν τον Τούρκογλου τεσσάρι για να τους χωρέσει όλους ,η παρουσία ελαφρίου τεσσαριού Σαβάνοβιτς το επιτρέπει ,και ο Ιλιασοβα αμυντικά δεν είναι κάτι που θα λείψει...

Μπορούμε να κάνουμε παρατηρήσεις στον Πρελντζιτς αλλά είδαμε και τους έμπειρους τι έκαναν(Τούρκογλου,Ιλιάσοβα)

μια τρύπα στο νερό συγκεγκριμένα...
Myria
Eιμαι πανετοιμη να επιχειρηματολογησω κ μιλωντας ακρως μπασκετικα να πω :

GERMANY GERMANY GERMANY wav.gif
baskethood
QUOTE (Weekendman @ Sep 9 2011, 20:18 ) *
Μπορούμε να κάνουμε παρατηρήσεις στον Πρελντζιτς αλλά είδαμε και τους έμπειρους τι έκαναν(Τούρκογλου,Ιλιάσοβα)

μια τρύπα στο νερό συγκεγκριμένα...

Προφανως αστειευομαι λεγοντας να γινεται αλλαγη. smile.gif
Το προβλημα του ειναι η ελλειψη συγκεντρωσης στις κρισιμες καταστασεις και οι λαθος επιλογες.Ειναι κατι που βελτιωνεται
αρκει να μενει στο παρκε.Αν αντικαθισταται στις ειδικες καταστασεις τοτε μαλλον θα γινει χειροτερος.
T.W.Is.M.
QUOTE(Air Kef @ Sep 9 2011, 20:02 ) *
Tεράστιος!

Τι ιδιοτροπία είναι αυτη με τους Σέρβους ρε ^$#@, είμαστε όντως τόσο κοντά ως λαοί, αλλά τοση αντιπάθεια στο μπάσκετ!


Αν δεν ειχαν γινει διαφορα στο παρελθον με τους Σερβους, μεχρι κι εγω δε θα υποστηριζα φανατικα τον αντιπαλο. Θα τους εβλεπα οπως βλεπω την εθνικη τους στο ποδοσφαιρο, που αναλογα με τον αντιπαλο μπορει να την υποστηριξω.

QUOTE(sacarame @ Sep 9 2011, 20:05 ) *
Όχι μώρε,ειλικρινά δεν έχω κάτι με την ομάδα (με τους πορωμένους φαν τους πάλι δεν ξέρω rolleyes.gif ).Εξάλλου πιστεύω ότι αυτοί θα κερδίσουν την Κυριακή και θα χαλάσουν το σενάριο...Απλά έδωσα τον λογαριασμό μου στον T.W.Is.M να ποστάρει.. smiley.gif


Σιγα μην εγραφα εγω τοσο σοφτ σεναριο! Στο δικο μου σεναριο η Τουρκια θα κερδιζε με καλαθι του Τουντσερι, αφου πρωτα θα ειχε πατησει γραμμη! 21.gif
Weekendman
QUOTE(baskethood @ Sep 9 2011, 20:23 ) *
Προφανως αστειευομαι λεγοντας να γινεται αλλαγη. smile.gif
Το προβλημα του ειναι η ελλειψη συγκεντρωσης στις κρισιμες καταστασεις και οι λαθος επιλογες.Ειναι κατι που βελτιωνεται
αρκει να μενει στο παρκε.Αν αντικαθισταται στις ειδικες καταστασεις τοτε μαλλον θα γινει χειροτερος.



Εννοείται προφανώς θα βελτιώνεται με τον χρόνο,εδω ο Παπανικολάου έδειξε τα...αβγά του απότομα ,οπότε ένας σαφως πιο ταλαντούχος όπως ο Τούρκος με σημαντικά πλεονέκτηματα ύψους στη θέση 2(εκτός αμά είναι ο Μπατούμ απέναντι...) και πιο θαραλέος δεν θα κάνει πάντα λάθη όπως τελευταία...

απλά ανέφερα και μια ενναλακτική λύση με αφορμή απο το πόστ σου...
captain charisma
τη κυριακη αν κερδισει η γερμανια τη λιθουανια και η τουρκια την σερβια μεχρι 6π αν δεν κανω λαθος περνανε οι γερμανοι 8αδα..δυσκολο σεναριο...θελουμε σημερα νικη της λιθουανιας ωστε τη κυριακη να κατεβουν χαλαρα αφου εξασφαλιζουν τη 2 θεση γιατι δεν νομιζω η γαλλια να κερδισει την ισπανια...

τη κυριακη υποστηριζουμε ολοι τουρκια!!!
Manu7
H Γαλλία δεν μασάει κατά Ιωάννου... smiley.gif

Weekendman
Στο δείγμα του 1,5 ματς της δεύτερης φάσης των ομίλων οι Γάλλοι φαίνονται αμυντικά άλλοι άνθρωποι σε σχέση με την νωχελική αμυντική εικόνα των αγώνων με Σερβία και Ιταλία ,και χρησιμοποιούν ξανά τα περιβόητα αθλητικά προσόντα και την ταχύτητα τους για ικανοποιητική άμυνα ,
όχι τόσο για τα άστοχα σουτ των Λιθουανών αφού οι Λιθουανοί θα επέστρεφαν στον πλανήτη γη σε αυτόν τον τομέα (δεν είναι κάθε μερα της Σερβίας),αλλά όσο αφορά την πολύ καλή αντιμεντώπιση των πικ εν ρολ και το γεγονός ότι αναγκαζόταν να πάνε και σε δύσκολες ατομικές ενέργειες οι Λιθουανοί...

αντε να δούμε αν συνεχίσουν γιατί η διάρκεια είναι ένα ερωτηματικό με τους Γάλλους...
SoKRaM
QUOTE(Manu7 @ Sep 9 2011, 21:36 ) *
H Γαλλία δεν μασάει κατά Ιωάννου... smiley.gif


Αχ... αυτο ηθελα να γραψω. Δε κωλωνει. Παιζει να ειναι και ομαδα βγαλμενη απο τις φτωχογειτονιες της Νεας Υορκης οι οποιοι μεχρι προχθες επαιζαν street basketball και ελυναν τις διαφορες των φαουλ με σφαιρες απο Ουζι...
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(SoKRaM @ Sep 9 2011, 19:55 ) *
Αχ... αυτο ηθελα να γραψω. Δε κωλωνει. Παιζει να ειναι και ομαδα βγαλμενη απο τις φτωχογειτονιες της Νεας Υορκης οι οποιοι μεχρι προχθες επαιζαν street basketball και ελυναν τις διαφορες των φαουλ με σφαιρες απο Ουζι...



μεγαλο post... 77.gif 77.gif 77.gif
aegeansheed
Πείτε μου ότι δεν είμαι ο μόνος που εδώ και 10 λεπτά βλέπω τη μεγαλύτερη μάχη ατάλαντων επιθετικών ψηλών στο κορυφαίο επίπεδο Εθνικών Ομάδων της τελευταίας δεκαετίας.

Και μιλάω για το δίδυμο Νώας - Γυφτόκας.

Javtokas: μακρά ο πιο άτεχνος ψηλός Λιθουανός έβερ, ο Εϊνίκις αν και ψηλοκόπος κλάσεις ανώτερος, ο Eουρέλιους playmaker ρακέτας μπροστά του

Noah: καλά που υπάρχει το Ευρ.Μπάσκετ για να καταλάβουμε πόσο Fiat είναι επιθετικά ο γάλλος. Στο ΝΒΑ που δεν υπάρχουν άμυνες βάζει 10-14 πόντους χαλαρά, εδώ τα έχει βρει μπαστούνια. Ένας πιο πλαστικός Γλυνιαδάκης που μπορεί να τρέξει το γήπεδο.
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(aegeansheed @ Sep 9 2011, 20:21 ) *
Πείτε μου ότι δεν είμαι ο μόνος που εδώ και 10 λεπτά βλέπω τη μεγαλύτερη μάχη ατάλαντων επιθετικών ψηλών στο κορυφαίο επίπεδο Εθνικών Ομάδων της τελευταίας δεκαετίας.

Και μιλάω για το δίδυμο Νώας - Γυφτόκας.

Javtokas: μακρά ο πιο άτεχνος ψηλός Λιθουανός έβερ, ο Εϊνίκις αν και ψηλοκόπος κλάσεις ανώτερος, ο Eουρέλιους playmaker ρακέτας μπροστά του

Noah: καλά που υπάρχει το Ευρ.Μπάσκετ για να καταλάβουμε πόσο Fiat είναι επιθετικά ο γάλλος. Στο ΝΒΑ που δεν υπάρχουν άμυνες βάζει 10-14 πόντους χαλαρά, εδώ τα έχει βρει μπαστούνια. Ένας πιο πλαστικός Γλυνιαδάκης που μπορεί να τρέξει το γήπεδο.


''πιο πλαστικος γλυνιαδακης''???????????????????
phoenix_93
Ο Τραορέ(ναι, σουτάρει και με τα δυο χέρια) κρατάει την Γαλλία στο παιχνίδι
Razorblade Fish
QUOTE(phoenix_93 @ Sep 9 2011, 22:26 ) *
Ο Τραορέ(ναι, σουτάρει και με τα δυο χέρια) κρατάει την Γαλλία στο παιχνίδι

Ο τυπος με το 12 ειναι ο Ντε Κολο...Εκτος αν βλεπω αλλο ματς...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.