Help - Search - Members - Calendar
Full Version: MΕΤΑΓΡΑΦΕΣ - Β' ΕΣΚΑ 2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4
Thunder
Μιας κ η Α' ΕΣΚΑ εχει δικο της topic για τις μεταγραφες,ανοιγω αυτο για την Β'.Μιας κ τελειωσε το πρωταθλημα για παμε σιγα σιγα smile.gif
ambulas
QUOTE(Thunder @ May 24 2008, 18:41 ) *
Μιας κ η Α' ΕΣΚΑ εχει δικο της topic για τις μεταγραφες,ανοιγω αυτο για την Β'.Μιας κ τελειωσε το πρωταθλημα για παμε σιγα σιγα smile.gif

file thunder ξεκιναω με ατταλο.προχωρημενες συζητησεις με ευθιμιοπουλο απο αενκ.παικταρας κ με ηθος.αν ερθει βαζει ψηλους στοχους η ομαδα για του χρονου.ειναι κ απαιτηση πολλων παικτων.μακαρι να τα καταφερει ο καρατζας να τον φερει..
lebronjames
Για να δωσω συνεχεια στη μεταγραφολογια.Ο ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ θα πραγματοποιησει 3 μεταγραφες στο βασικο κορμο.Οι 2 ειναι μεγαλα ονοματα και μεχρι να οριστικοποιηθει η συμφωνια δεν θα διαρρευσει τιποτα. 68.gif 68.gif
maravitc
QUOTE(lebronjames @ May 24 2008, 18:04 ) *
Για να δωσω συνεχεια στη μεταγραφολογια.Ο ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ θα πραγματοποιησει 3 μεταγραφες στο βασικο κορμο.Οι 2 ειναι μεγαλα ονοματα και μεχρι να οριστικοποιηθει η συμφωνια δεν θα διαρρευσει τιποτα. 68.gif 68.gif

φλωρος κ κλεομενιδης ειναι τα ονοματα αλλα ,
α.ειναι καιρο εκτος κ οι δυο
β.δε ξερω αν θα ασχοληθουν σοβαρα
lebronjames
QUOTE(maravitc @ May 24 2008, 22:09 ) *
φλωρος κ κλεομενιδης ειναι τα ονοματα αλλα ,
α.ειναι καιρο εκτος κ οι δυο
β.δε ξερω αν θα ασχοληθουν σοβαρα


α.ειναι 2 χρονια εκτος αλλα τα παιδια εχουν παιξει Α1-other size.

β.οταν φιλε μου καποιος εχει παιξει σε πολυ υψηλες κατηγοριες,κυριως ο Φλωρος,εχει αλλη νοοτροπια.Εχει μπασκετικη παιδεια.Εχει συνηθισει αλλιως.Δεν χανει προπονηση, ειναι συνεπης κτλ.Αλλα τα παιδια τωρα ,χωρις να θελω να υποτιμησω την κατηγορια, παιζουν περπατωντας στη Β'.Οσο και να το εχουν παρατησει ειναι υπεραρκετοι για τη Β'.Και επειδη τους ειδα πιστεψε με εχουν ορεξη να παιξουν που δε την εχουν παιδια με τα μισα τους χρονια και αυτο οφειλεται σ' αυτα που σου ανεφερα παραπανω, μπασκετικη νοοτροπια.
Peritri
Αυτό προϋποθέτει οικονομικό άνοιγμα από πλευράς Προμηθέα και προς άλλες κατευθύνσεις.

Υποθέτω ότι ούτε ο Φλώρος μα ούτε και ο Κλεομενίδης θα ρισκάρουν να χαλάσουν το όνομα τους πηγαίνοντας σε ομάδα που δεν θα πηγαίνει φουλ για άνοδο...
lebronjames
QUOTE(Peritri @ May 25 2008, 05:09 ) *
Αυτό προϋποθέτει οικονομικό άνοιγμα από πλευράς Προμηθέα και προς άλλες κατευθύνσεις.

Υποθέτω ότι ούτε ο Φλώρος μα ούτε και ο Κλεομενίδης θα ρισκάρουν να χαλάσουν το όνομα τους πηγαίνοντας σε ομάδα που δεν θα πηγαίνει φουλ για άνοδο...


Για το οικονομικο ανοιγμα φιλε κανεις λαθος.Οποιος ξερει την ομαδα τοτε θα εχει ακουσει οτι η ομαδα λειτουργει εκ των εσω στα οικονομικα και ποτε δεν ταζει μεγαλα ποσα αλλα οτι πει ειναι νομος και αυτο θα γινει.

Επισης παγια τακτικη της ομαδας ειναι να μην μιλαει για ανοδο.Πρωτα απο ολα φυλαμε τα ρουχα μας για να χουμε τα μισα και επειτα κοιταμε μεχρι που μπορει να φτασει η ομαδα.Τα παιδια δεν θα ερθουν στην ομαδα ουτε για τα λεφτα ουτε για τιποτα αλλο.Θα ερθουν (αν ερθουν) για να παιξουν αυτο που αγαπανε και να το ευχαριστηθουν.
ADMIRAL14
QUOTE(lebronjames @ May 25 2008, 11:46 ) *
Για το οικονομικο ανοιγμα φιλε κανεις λαθος.Οποιος ξερει την ομαδα τοτε θα εχει ακουσει οτι η ομαδα λειτουργει εκ των εσω στα οικονομικα και ποτε δεν ταζει μεγαλα ποσα αλλα οτι πει ειναι νομος και αυτο θα γινει.

Επισης παγια τακτικη της ομαδας ειναι να μην μιλαει για ανοδο.Πρωτα απο ολα φυλαμε τα ρουχα μας για να χουμε τα μισα και επειτα κοιταμε μεχρι που μπορει να φτασει η ομαδα.Τα παιδια δεν θα ερθουν στην ομαδα ουτε για τα λεφτα ουτε για τιποτα αλλο.Θα ερθουν (αν ερθουν) για να παιξουν αυτο που αγαπανε και να το ευχαριστηθουν.

Ο Τσίκος θα μείνει? Πάντως σίγουρα θα χρειαστείτε βοήθεια και στους ψηλούς.
lebronjames
QUOTE(ADMIRAL14 @ May 26 2008, 09:37 ) *
Ο Τσίκος θα μείνει? Πάντως σίγουρα θα χρειαστείτε βοήθεια και στους ψηλούς.


Ο Τσικος θα μεινει.Συμφωνω για τους ψηλους και εχει γινει ηδη κινηση.Αλλα οπως ειδες και φετος αν εξαιρεσεις Μακρη (Μπαστα-Δουβρο) Αετο (Μπαρδουνιωτης) και Νικη (Ασημενιος) δεν υπηρχε ομαδα με καθαρο 5αρι.
assistant
Οι Κουκου συμφωνησαν με ολους τους παιχτες(μονο ο σουπερ σταρ μας ο his airness αντιστεκεται ακομα λογω προτασεων απο NBA) και ειναι στο ψαξιμο για 2-3 παιχτες για τη νεα σαιζον.
ambulas
QUOTE(assistant @ May 26 2008, 15:26 ) *
Οι Κουκου συμφωνησαν με ολους τους παιχτες(μονο ο σουπερ σταρ μας ο his airness αντιστεκεται ακομα λογω προτασεων απο NBA) και ειναι στο ψαξιμο για 2-3 παιχτες για τη νεα σαιζον.

παρε λυκο να απογειωθει η ομαδα!
nikefalin
Παίκτης ορχήστρα της Δ παίζει από Δευτέρα για Αρίωνα
Manos E.S.N.M.
Ο Χαλκουτσακης παραιτιθικε απο προπονητης της Νεας Μακρης..Οποτε πρωτα βρισκουμε coach και μετα παικτες..
ambulas
QUOTE(Manos E.S.N.M. @ Jun 1 2008, 14:18 ) *
Ο Χαλκουτσακης παραιτιθικε απο προπονητης της Νεας Μακρης..Οποτε πρωτα βρισκουμε coach και μετα παικτες..

ο μπαστας θα συνεχισει?
Manos E.S.N.M.
QUOTE(ambulas @ Jun 1 2008, 14:37 ) *
ο μπαστας θα συνεχισει?

Λογικα ναι.
ambulas
QUOTE(Manos E.S.N.M. @ Jun 1 2008, 19:21 ) *
Λογικα ναι.

αυτο ειναι καλο για την κατηγορια..
Manos E.S.N.M.
QUOTE(ambulas @ Jun 2 2008, 01:14 ) *
αυτο ειναι καλο για την κατηγορια..

καλο για την μακρη ειναι γιατι τετοιους παικτες δεν βρισκεις καθε μερα!
ambulas
QUOTE(Manos E.S.N.M. @ Jun 2 2008, 11:49 ) *
καλο για την μακρη ειναι γιατι τετοιους παικτες δεν βρισκεις καθε μερα!

συμφωνω.ειναι καλο να αντιμετωπιζεις τετοιους αντιπαλους.εσυ που τον εχεις στην ομαδα σου εισαι πολυ τυχερος.καλο καλοκαιρι!!
Manos E.S.N.M.
QUOTE(ambulas @ Jun 2 2008, 12:06 ) *
συμφωνω.ειναι καλο να αντιμετωπιζεις τετοιους αντιπαλους.εσυ που τον εχεις στην ομαδα σου εισαι πολυ τυχερος.καλο καλοκαιρι!!

ατυχος ειμαι γιατι μας εχει σπασει στο ξυλο!!!! smiley.gif smiley.gif ευχαριστω πολυ!καλο καλοκαιρι!!!
assistant
Εκλεισαν οι θεσεις των ψηλων για την ομαδα μου για τη νεα σαιζον και τωρα μας μενει αρκετος χρονος να βρουμε κατι καλο για την περιφερεια.Για ο,τι νεοτερο θα επανελθω.
nikefalin
QUOTE(assistant @ Jun 2 2008, 21:00 ) *
Εκλεισαν οι θεσεις των ψηλων για την ομαδα μου για τη νεα σαιζον και τωρα μας μενει αρκετος χρονος να βρουμε κατι καλο για την περιφερεια.Για ο,τι νεοτερο θα επανελθω.

o Σουλιώτης θα συνεχίσει ?
assistant
QUOTE(nikefalin @ Jun 2 2008, 21:11 ) *
o Σουλιώτης θα συνεχίσει ?

Εννοειται,φιλε μου.Οταν το κοψει η σημαια μας θα το κλεισουμε αλλωστε το μαγαζι........
nikefalin
QUOTE(assistant @ Jun 2 2008, 21:56 ) *
Εννοειται,φιλε μου.Οταν το κοψει η σημαια μας θα το κλεισουμε αλλωστε το μαγαζι........

Μάλλον όμως σήμερα έσκασε η πρώτη βόμβα-απώλεια για Κούκου, ανεπιβεβαίωτες φήμες φέρνουν την dm7 να υπογράφει σε ομάδα της Γ ως crowdleader!
bxristos
QUOTE(nikefalin @ Jun 4 2008, 00:29 ) *
Μάλλον όμως σήμερα έσκασε η πρώτη βόμβα-απώλεια για Κούκου, ανεπιβεβαίωτες φήμες φέρνουν την dm7 να υπογράφει σε ομάδα της Γ ως crowdleader!


ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
Χριστε μου!!!!!!!!!!

Που το εμαθες nikefalin?????
Ειναι σιγουρο?????

Απο αυριο θα μοιραζονται στους φιλαθλους των Κουκου πλερεζες και πενθος για το χερι...
sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif
Steryios
Καλημέρα κι από εμένα με φρέσκα νέα από την ομάδα μου τον Άτταλο.Παρελθόν αποτελεί ο Αλέξης Καρατζάς από την τεχνική ηγεσία της ομάδας παρόν είναι ο Μάριος Δεσποτάκης.
dm_7
QUOTE(nikefalin @ Jun 4 2008, 00:29 ) *
Μάλλον όμως σήμερα έσκασε η πρώτη βόμβα-απώλεια για Κούκου, ανεπιβεβαίωτες φήμες φέρνουν την dm7 να υπογράφει σε ομάδα της Γ ως crowdleader!



Δεν ισχύει κάτι τέτοιο...τουλάχιστον όχι για Γ!!! Για Α, κάτι παίζει αλλά το βλέπω δύσκολο καθώς προχθές είχα τηλεφωνική επικοινωνία με τον έφορο της ομάδας μας και μετά από πλήρης ενημέρωση για τα μεταγραφικά σχέδια των Κούκου, αποφασίσαμε πως θα ήταν καλό να μείνω άλλο ένα χρόνο!!!!
Άλλωστε έχω υποσχεθεί σε παίχτη της Α, πως αν συμφωνήσει με κούκου... θα έχει τρελή υποδοχή 1η αγωνιστική μέσα στην έδρα μας! Εκτός κ αν αναλάβει ο bxristos, αλλά δεν νομίζω πως θα χει νόημα έτσι.......
smiley.gif
apollonaras
Μηπως ξερει κανενας ποιες ομαδες Β και Γ εσκα παιζουν σε κλειστα στην περιοχη γκυζη-κυψελη-πολυγωνο η εκει κοντα??

Σορρυ γτ δεν πολυκολαει με το θεμα..
Steryios
QUOTE(Steryios @ Jun 5 2008, 09:54 ) *
Καλημέρα κι από εμένα με φρέσκα νέα από την ομάδα μου τον Άτταλο.Παρελθόν αποτελεί ο Αλέξης Καρατζάς από την τεχνική ηγεσία της ομάδας παρόν είναι ο Μάριος Δεσποτάκης ή ο βοηθός του.Περισσότερα νέα αύριο μετά τη σημερινοβραδινή συνάντηση της ομάδας.

Θα επανέρθω...
Augmon
Που πήρε μεταγραφή ο ντάβος της Παλατιανής;
cliff_ac
---
bxristos
QUOTE(dm_7 @ Jun 5 2008, 11:12 ) *
Δεν ισχύει κάτι τέτοιο...τουλάχιστον όχι για Γ!!! Για Α, κάτι παίζει αλλά το βλέπω δύσκολο καθώς προχθές είχα τηλεφωνική επικοινωνία με τον έφορο της ομάδας μας και μετά από πλήρης ενημέρωση για τα μεταγραφικά σχέδια των Κούκου, αποφασίσαμε πως θα ήταν καλό να μείνω άλλο ένα χρόνο!!!!
Άλλωστε έχω υποσχεθεί σε παίχτη της Α, πως αν συμφωνήσει με κούκου... θα έχει τρελή υποδοχή 1η αγωνιστική μέσα στην έδρα μας! Εκτός κ αν αναλάβει ο bxristos, αλλά δεν νομίζω πως θα χει νόημα έτσι.......
smiley.gif


Aσε ρε......
"Δεν θα εχει νοημα"....
Κλεινετε μεταγραφες με τον assistant και δεν ενημερωνετε τον κοσμο..... ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
ΦΤΟΥ ΣΑΣ!!!!!!!! shot.gif shot.gif shot.gif
apollonaras
Δεν ξερει κανενας??
odysseas 1998
QUOTE(apollonaras @ Jun 5 2008, 12:16 ) *
Μηπως ξερει κανενας ποιες ομαδες Β και Γ εσκα παιζουν σε κλειστα στην περιοχη γκυζη-κυψελη-πολυγωνο η εκει κοντα??

Σορρυ γτ δεν πολυκολαει με το θεμα..


Ο Κυψελιακός παίζει στο στρέφη και φέτος ανέβηκε στην β.Ο Εθνικός με έδρα πίσω από το ζάπειο ανέβηκε στη Γ.
Είναι και 4 στην Δ που παίζουν σε ανοιχτό αλλά μάλλον δεν σε ενδιαφέρει η Δ.
apollonaras
Ευχαριστω πολυ φιλε..Ο εθνικος λεγεται απλα εθνικος?η εθνικος ''κατι''??
nikefalin
QUOTE(apollonaras @ Jun 6 2008, 12:56 ) *
Ευχαριστω πολυ φιλε..Ο εθνικος λεγεται απλα εθνικος?η εθνικος ''κατι''??

Εθνικός Αθηνών,
επίσης ο Κυψελιακός ξεκινά σήμερα τα μπαράζ ανόδου, δεν έχει ανέβει ακόμα
Steryios
Καλησπέρα.Έγκυρες πληροφορίες αναφέρουν τον ΔΑΣΑΛ να κάνει επίσημη πρόταση στον Μαστρακούλη Νίκο
(πέρυσι αγωνίστηκε έως τα μισά του πρωταθλήματος στον 2ο όμιλο της β'ΕΣΚΑ με την Παλατιανή).
Λόγω στενής συγγένειας όμως ευελπιστώ να τον πείσω να παίξουμε μαζί φέτος για πρώτη φορά έπειτα από πολλά χρόνια.Ασφαλώς έχει και τον πονηρό σκοπό του αυτή η κίνησή μου αφού θα επικρατεί και μεγάλη σύγχυση στις αντίπαλες ομάδες λόγω της ομοιότητάς μας με αποτέλεσμα εύκολα καλάθια από πλευράς μου...Είδωμεν...
I love this game !!!
QUOTE(maravitc @ May 24 2008, 22:09 ) *
φλωρος κ κλεομενιδης ειναι τα ονοματα αλλα ,
α.ειναι καιρο εκτος κ οι δυο
β.δε ξερω αν θα ασχοληθουν σοβαρα


Κλεομενίδη ;;; το παλιο playmaker του Ιωνικού Ν.Φ ;
I love this game !!!
QUOTE(lebronjames @ May 25 2008, 11:46 ) *
Για το οικονομικο ανοιγμα φιλε κανεις λαθος.Οποιος ξερει την ομαδα τοτε θα εχει ακουσει οτι η ομαδα λειτουργει εκ των εσω στα οικονομικα και ποτε δεν ταζει μεγαλα ποσα αλλα οτι πει ειναι νομος και αυτο θα γινει.

Επισης παγια τακτικη της ομαδας ειναι να μην μιλαει για ανοδο.Πρωτα απο ολα φυλαμε τα ρουχα μας για να χουμε τα μισα και επειτα κοιταμε μεχρι που μπορει να φτασει η ομαδα.Τα παιδια δεν θα ερθουν στην ομαδα ουτε για τα λεφτα ουτε για τιποτα αλλο.Θα ερθουν (αν ερθουν) για να παιξουν αυτο που αγαπανε και να το ευχαριστηθουν.


Πως δεν κάνετε καμια συνένωση με ΑΟΚ ή αλλη ομάδα της πόλης; νομίζω ότι υπάρχουν 6 ομάδες στο δήμο μας (Προμηθέας, ΓΣΧ, ΑΟΚ,Τριφυλλιακός, ΦΟΤ και ΠΑΚ). Πολλές για ένα δήμο. Α, και όλες βολοδέρνουν από Β' μέχρι Δ' ΕΣΚΑ.
Thunder
Το μεγαλο προβλημα του μπασκετικου Χαλανδριου...6 ομαδες ειναι παρα πολλες...
Peritri
6 είναι πολλές αλλά και 1-2 είναι λίγες.

Εξηγούμαι:

Το ΠΑΚΧ και ο Προμηθέας είναι ομάδες του Κάτω Χαλανδρίου, εκπροσωπούν μία συγκεκριμένη περιοχή, οπότε εάν υπήρχε μία ομάδα και όχι δύο θα ήταν πολύ καλό.

ΓΣ και ΑΟΚ επίσης βρίσκονται στην ίδια περιοχή οπότε θα ήταν δυνατή μία συγχώνευση.

Αντιθέτως, Τούφα και Πολύδροσο μάλλον δικαιούνται να έχουν εκπρόσωπο αν και δεν ξέρω εάν έχουν αρκετά παιδιά στις ακαδημίες για τους στηρίζουν...
assistant
Kατι πηρε τ αυτι μου για coach Αναστασοπουλο στη Μακρη και μαλιστα με ιλιγγκιωδες για την κατηγορια ποσο.αν ξερει καποιος κατι πιο εγκυρο ας το πει.
Οσο για την ομαδα μου νομιζω πως μεχρι το τελος της βδομαδας θα εχουμε να συζηταμε για κατι αρκετα ομορφο...........
bxristos
QUOTE(assistant @ Jun 10 2008, 00:54 ) *
Kατι πηρε τ αυτι μου για coach Αναστασοπουλο στη Μακρη και μαλιστα με ιλιγγκιωδες για την κατηγορια ποσο.αν ξερει καποιος κατι πιο εγκυρο ας το πει.
Οσο για την ομαδα μου νομιζω πως μεχρι το τελος της βδομαδας θα εχουμε να συζηταμε για κατι αρκετα ομορφο...........


Γεια σου assistant με το ομορφα σου!!!! 19.gif 19.gif

Φτιαξε μας αγορι μου να τρελαθουμε!!!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif
sonic
ξερει κανεις απο παλατιανη κατι???
Steryios
QUOTE(apollonaras @ Jun 6 2008, 12:56 ) *
Ευχαριστω πολυ φιλε..Ο εθνικος λεγεται απλα εθνικος?η εθνικος ''κατι''??

Καλησπέρα.Μπορώ να σε ρωτήσω κάτι?Επειδή είμαι κι εγώ άρρωστος και μεγαλωμένος Απολλωνιστής ποιος είσαι?Μπορείς να μου πεις το όνομά σου?
apollonaras
Steryios σου εστειλα πμ.. biggrin.gif Ανεβηκε ο κυψελιακος??
assistant
Παιζει κατι με Μακρη-Νταση ή ραδιο αρβυλα ειναι η πληροφορια μου;Επισης κατι ακουσα οτι στον Ωρωπο εκλεισε η κανουλα και δεν κουνιεται φυλλο.
assistant
Ω ρε νεκραμαρες.Οπως γραφει σημερα η GOAL στον Προμηθεα εκτος του κλεισμενου Φλωρου δοκιμαζεται κι ειναι ετοιμος να επιστρεψει στην ενεργο δραση κι ο Ντινος Αγγελιδης(39 χρονων).Φουλ για ανοδο η ομαδα του Χαλανδριου.
ambulas
πολυ καλη μεταγραφη εκανε ο καο γερακας.εκλεισε τον γιγαντα παπαγιαννακη απο αταλλο.ενας πλευ μεικερ ρακετας,δυνατος κ πολυ καλος συμπαικτης.μπιλακο ευχομαι οτι καλυτερο στην καινουργια σου ομαδα!!
pointguard
emeis na doue ti tha ginei tsek!
ambulas
QUOTE(pointguard @ Jun 18 2008, 02:37 ) *
emeis na doue ti tha ginei tsek!

αντε ρε φιλαρακι!!μπερδεμενους σας βλεπω..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.