Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2008-09 (3ος Ομιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3
st_79
καλημερα σε ολους.τι παει να πει τι να γραψουμε ρε φιλε? επειδη εχουν φυγει 2 ομαδες? υπαρχουν ομως αλλα παιδια που δεν φταινε αυτα που εφυγαν οι ομαδες και ενδιαφερονται να μαθουν για το τι συμβαινει στον ομιλο τους.αμα ειναι ετσι ας το σταματησουμε τελειως το θεμα του 3ου ομιλου.αρα πιστευω οτι δεν ειναι σωστο αυτο που λες και για τις ομαδες που συμμετεχουν καθως και γιαυτους που παρακολουθουν.μην παρεξηγηθεις δεν το λεω για να στην πω απλα δεν συμφωνω με την αποψη σου.
odysseas 1998
Ας γράφουμε λίγο να βλέπουμε τι παίζει,καλά λέει ο φίλος από πάνω.Το ότι δεν θα συμμετέχει ο Υμμητός δεν σημαίνει ότι δεν συμμετέχουν οι υπόλοιποι.Μακάρι να είχαμε κι άλλες ομάδες στον όμιλο για να παίξουμε περισσότερα παιχνίδια και τα παιδιά του Υμμητού είναι οι τελευταίοι που φταίνε...

Πάμε λοιπόν στο ψητό,χθες Φοιτιτικός-Οδυσσέας 51-55.Από την πρώτη περίοδο ο Οδυσσέας πήρε διψήφια διαφορά που έφτασε και στους 15 στην τρίτη περίοδο.Στο τελευταίο 5λεπτο ο Φοιτητικός έκανε αντεπίθεση και τελικά μάζεψε τη διαφορά.Τo play maker του Φοιτητικού έβρισε 2 φορές το διαιτητή και πήρε ντισκαλιφιέ και του κρατήθηκε το δελτίο,ίσως απουσιάσει σε κάποιο από τα επόμενα παιχνίδια και θα είναι απώλεια γιατί και καλό παικτάκι είναι αλλά δεν υπάρχει και δεύτερο αξιόπιστο play στην ομάδα αυτή.Δεν είναι άσχημη ομάδα Ο Φοιτητικός,έχει και σχετικά καλό ψηλό.

Όσο για τον όμιλο υπάρχουν 7 ομάδες.Ο Εθνικός Ελληνορώσων πιστεύω θα ανέβει εύκολα,ενώ ο Βύρωνας δεν ανεβαίνει.Μένουν 5,Οδυσσέας Γαλατσίου,Ρουφ,Πακ Χαλανδρίου,Ρουφ,Φοιτητικός και Κωφοί για 2 θέσεις.Θα γίνει μεγάλη μάχη μέχρι τέλους μεταξύ αυτών.Ίσως ο Φοιτητικός να είναι το αουτσάιντερ και το Ρουφ να είναι λίγο πιο πιθανό φαβορί,αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα.Ερωτιματικό το Πακ Χαλανδρίου.Ξέρει κανείς τίποτα για το επίπεδο της ομάδας αυτής?
st_79
καλησπερα και ευχαριστο τον απο πανω φιλο για την υποστηριξη.εγω πιοστευω οτι αν οι ελληνορωσοι δεν κερδιζαν με την ψυχη στο στομα το ρουφ την 1η αγωνιστικη δεν θα ανεβαιναν ευκολα.το ρουφ εκανε ενα πολυ ασχημο παιχνιδι με τον φιλαθλητικο -που πιστευω τους υποτιμησαν και το πηραν αψηφιστα- και εβαλαν 44 ποντους οταν πλεον εβαλαν μυαλο και περασαν μπροστα στο 1.28'' εκαναν 3 τραγικα λαθη και εχασαν το παιχνιδι.πισευω οτι δεν θα ξανακανουν αλλο τετοιο παιχνιδι.πιστευω οτι εχεις δικιο για το ρουφ οτι ειναι λιγο περισσοτερο φαβορι απο τους αλλους επειδη ειναι- μαζι με τους ελληνορωσους -πιο εμπειρες ομαδες εχουν και καλο προπονητη και πιστευω οτι επεσαν και οι 2 αδικα περισυ και σωθηκαν χειροτερες ομαδες απο αυτες.εμενα μου αρεσε και το γαλατσι μεχρι στιγμης που δειχνει να εχει ορεξη αλλα κατι δεν μου κολλαει!! κι για να μην παρεξηγηθω ενοω οτι απο την μια μου εδειχνε ομαδα που πιστευει στην αναοδο και ξαφνικα ας πουμε στο ρουφ που την ειδα μωλις πιεστικε απο την πολυ καλη αμυνα παντως του ρουφ σε λιγο διαστημα εχασε την διαφορα που ειχε νομιζω γυρω στους 10 και βρεθηκε να κυνηγαει κιολας και στο τελευταιο 10ελπτο αν θυμαμε καλα.το ιδιο ειδα και με τον φοιτιτικο ενω εδειχνε ετοιμοι να τους τελιωσει τελιως κατι εγινε παλι και μειωθηκε η διαφορα.οχι οτι κινδυνεψε αλλα ρε αδελφε οταν νικας 15-16 στο τριτο ευκολα στο τεταρτο τους τελειωνεις δεν τους βαζεις στο παιχνιδι.εκανε αλλοπροσαλλα πραγματα στο 4ο και η ομαδα και η προπονητρια.παντως ειναι καλη ομαδα.για το χαλανδρι ειναι πλασματικες οι 3 νικες 2 με αυτους που δεν συμμετεχουν δεν νομιζω οτι ειναι κατι ιδαιτερο που μου ειπαν παιδια που τους ειδαν.καλη συνεχεια σε ολους
odysseas 1998
Είχαμε ξεμείνει στην τελευταία περίοδο στο ματς με Φοιτητικό από play maker γι αυτό ίσως φάνηκε ότι η προπονήτρια(που είναι καλή και έχει κάνει δουλειά) αδράνησε.Τα 2 play ήταν εκτός και το τρίτο είχε χτυπήσει στο ευαίσθητο σημείο και κάναμε πολλά λάθη στο τέλος.Πρέπει να κερδίσετε το Πακ Χαλανδρίου για να μην ξεφύγει.Από τους Κωφούς θα μας πείτε τι γνώμη σχηματίσατε για το Χαλάνδρι?
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(odysseas 1998 @ Dec 24 2008, 00:47 ) *
Είχαμε ξεμείνει στην τελευταία περίοδο στο ματς με Φοιτητικό από play maker γι αυτό ίσως φάνηκε ότι η προπονήτρια(που είναι καλή και έχει κάνει δουλειά) αδράνησε.Τα 2 play ήταν εκτός και το τρίτο είχε χτυπήσει στο ευαίσθητο σημείο και κάναμε πολλά λάθη στο τέλος.Πρέπει να κερδίσετε το Πακ Χαλανδρίου για να μην ξεφύγει.Από τους Κωφούς θα μας πείτε τι γνώμη σχηματίσατε για το Χαλάνδρι?

Προπονητρια???????????????
Καλη??????

Θελω μεταγραφηηηηηηηηηηηηηηηηηη
ckatos
ΠΡΟΣ st-79 EYXOMAI XΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΓΡΑΦΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ. ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΜΗΤΤΟ
ΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΕΙΝΑΙ;ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΟ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ. ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ Δ.Σ. ΤΙΣ ΕΣΚΑ ΖΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΟΣΜΟ.
ΑΝΤΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΙΣ
ΔΙΑΛΥΣΟΥΝ.Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟΣ.ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ
ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ
ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ 1η ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΤΟΥΣ.
ΠΟΣΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ Δ ΕΣΚΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΝ ΛΕΦΤΑ, ΚΑΙ ΖΟΥΝ ΑΠΟ
ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ;ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΝΕΝΑΣ. ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΝ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕURO.
ΕΥΚΟΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ
ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΑΓΑΠΗ.ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΤΙΣ Ε.Ο.Κ. ΚΑΙ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΙΣ ΕΣΚΑ;ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ..... ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ
ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.

galis75
QUOTE(ckatos @ Dec 24 2008, 19:45 ) *
ΠΡΟΣ st-79 EYXOMAI XΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΓΡΑΦΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ. ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΜΗΤΤΟ
ΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΕΙΝΑΙ;ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΟ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ. ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ Δ.Σ. ΤΙΣ ΕΣΚΑ ΖΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΟΣΜΟ.
ΑΝΤΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΙΣ
ΔΙΑΛΥΣΟΥΝ.Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟΣ.ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ
ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ
ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ 1η ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΤΟΥΣ.
ΠΟΣΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ Δ ΕΣΚΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΝ ΛΕΦΤΑ, ΚΑΙ ΖΟΥΝ ΑΠΟ
ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ;ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΝΕΝΑΣ. ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΝ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕURO.
ΕΥΚΟΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ
ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΑΓΑΠΗ.ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΤΙΣ Ε.Ο.Κ. ΚΑΙ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΙΣ ΕΣΚΑ;ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ..... ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ
ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.

φιλε εχεις απολυτο δικιο το μηνυμα σου πρεπει να μπει στην αρχικη σελιδα του φορουμ.απαντες παιζουμε για το κεφι μας και τα λαμογια καρεκλοκενταυροι της εσκα εοκ και τα λοιπα κοιτανε μονο τον παχυλο μισθο τους
st_79
καλησπερα σε ολους και καλα χριστουγεννα.αυτα που εγραψες φιλε μου ckatos ειναι σωστα και αγια και συμφωνοαπολυτα μαζι σου αλλα αν προσε ξες εγω απαντησα σε αυτο που ειπες ''τι να γραψουμε ρε φιλε για τον 3ο ομιλο'' και σου ειπα οτι επειδη εφυγαν δυο δεν φταινε σε τιποτα οι υπολοιποι που μενουν και θελουν να μαθαινουν νεα.αυτα που λες ειναι σωστα αλλα ασχετα με την ερωτηση μου και εσυ προσπαθεις παλι να δειξεις τους καρεκλοκενταυρους της εσκα και τα κολπακια που γινονται με την εοκ.εδω προσπαθουμε να μιλησουμε για τα θεματα του ομιλου και οχι για τα υπολοιπα.αν θες κανουμε ενα καινουργιο θεμα και εκει μιλαμε απειρες ωρες για το ποιος παιζει παιχνιδια στην πλατη των αθλητων ποιος βγαζει λεφτα και εκμεταλευται την τρελα και το χομπυ των παιδιων που παιζουν για την πλακα τους.οσο αφορα την αλλη ομαδα ειναι τα πετραλωνα.καλες γιορτες σε ολους
Kostas#09
gia sAS paidia onomazomai kostas kai paizw sto efiviko tou rouf 80 opou ta pragmata genika stis akadimies den einai entharintika....telos pantwn auto pou zitaw os neos einai kaliteres egatastaseis kai prosoxi apo tin politia gia ti o athlitismos se auti ti xwra einai paradwsi....kali epitixia se oles tis omades kai pio poli stin roufara mas (opou pezei kala alla den to exei pistepsei akoma)gia opoion endiaferete yparxi group rouf 80 kai sto facebook kai sto hi5 !!!! bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif
jhantzop
Παρακολουθώ μέρες αυτό το thread εδώ αν και η ομάδα μου αγωνίζεται σε δίπλα όμιλο της Δ' ΕΣΚΑ και απορώ πραγματικά με κάποιες απόψεις εδώ μέσα. Θα τα πάρω τα πράγματα με τη σειρά επειδή σχεδόν σε όλα κάτι έχω να πω ή να προσθέσω.

Φίλε ckatos αν διαβάσεις καλά τα άρθρα 17-28 της Ε.Ο.Κ. δεν θα είχες καμία απορία για τους κανονισμούς και τις προκηρύξεις των πρωταθλημάτων. Τώρα αν εσύ θέλεις να βρεις τρύπα στους κανονισμούς Ε.Ο.Κ. και τοπικών αθλητικών ενώσεων είσαι ελεύθερος να το κάνεις αλλά και οι υπόλοιποι που ασχολούμαστε χρόνια με αυτό το άθλημα είμαστε σε θέση να αξιολογήσουμε και αυτό που λες αλλά και αυτά που διαβάζουμε σε αυτά τα άρθρα.

"ΑΡΘΡΟ 27
1. Η συμμετοχή των σωματείων στα πρωταθλήματα, ανδρών,που διοργανώνονται από την Ε.Ο.Κ. και τις Αθλητικές Ενώσεις και Επιτροπές, είναι υποχρεωτική.
- Στις άλλες αγωνιστικές εκδηλώσεις είναι υποχρεωτική, μόνο εφόσον αυτό ορίζεται, ρητά, στις Προκηρύξεις των εκδηλώσεων αυτών.
2. Στα σωματεία, που αν και υποχρεώνονται, σύμφωνα με τη προηγούμενη παράγραφο, να συμμετάσχουν στις αγωνιστικές εκδηλώσεις και, όμως, δεν συμμετέχουν ή αποσύρονται των υπολοίπων αγώνων, από οποιοδήποτε πρωτάθλημα, επιβάλλονται οι ποινές, που προβλέπονται στις σχετικές διατάξεις των παρόντων Κανονισμών."


Οι άλλες αγωνιστικές εκδηλώσεις που αναφέρονται στην παράγραφο 1 θα μπορούσε να είναι τα παιδικοεφηβικά πρωταθλήματα. Οπότε η παράγραφος 2 είναι η απάντηση στην απορία σου. Υποχρεώνονται λοιπόν τα σωματεία να έχουν παιδική ομάδα και η ποινή που προβλέπεται για μη συμμετοχή είναι αυτή που προβλέπεται στις σχετικές διατάξεις (Ε.Ο.Κ. και Προκήρυξης Πρωταθλήματος). Το ίδιο ισχύει και για εφηβική ομάδα με την αντίστοιχη ποινή. Αν δεν μπορείς να καταλάβεις το τι και πως το λέει απλά ρώτα.

Πέρα όμως από τα παραπάνω, ας υποθέσουμε ότι έχουν λάθος οι κανονισμοί ή/και ότι έρχονται σε σύγκρουση. Με λυπεί ιδιαίτερα το ότι αντιτίθεσαι στο άρθρο 11 παράγραφο γ της Ειδικής Προκήρυξης Πρωταθλήματας Δ' Κατηγορίας Ανδρών περιόδου 2008-2009 που αναφέρει για την υποχρεωτική συμμετοχή παιδικής ομάδας για να υπάρξει ανδρική. Πως θα πάει μπροστά το άθλημα; με το να αφήσει 12 παιδιά 18-30 ετών να κάνουν το κέφι τους επειδή αγαπάνε το μπάσκετ; Θα συμφωνήσω όσο δεν πάει άλλο με τον Χ.Π που ανέφερε μεταξύ άλλων: "εαν η εσκα αρχισει και αφηνει τις ομαδες να εχουν μονο ανδρικα θα γεμισει η αθηνα ομαδες που θα εχουν 10 παιχτες χωρις καμια ακαδημια με μονο σκοπο την διασκεδαση και αγαπη στο αθλημα διεκδικοντας ωρες σε κλειστα και ανοιχτα που δεν υπαρχουν".

Διάβασα σε κάποια posts για τον πρόεδρο της ομάδας και για την ασχετοσύνη του. Δεν ξέρω πόσο άσχετος ή μη είναι αλλά αυτό που έκανε ήταν απίστευτη γκάφα. Πως θα διατηρηθεί μία ομάδα; με ανδρικό μόνο τμήμα; θα μεταφέρουμε τα μονά και διπλά της γειτονιάς μας μέσα στο γήπεδο με διαιτητές, παραγοντές, φιλάθλους και όσα ακολουθούν ένα πρωτάθλημα έστω και τοπικής ένωσης; Παλιότερα δεν υπήρχε μόνο Ε' ΕΣΚΑ αλλά και ΣΤ' ΕΣΚΑ για όσους θυμούνται. Προσωπική μου άποψη είναι πως τα τοπικά πρωταθλήματα θα πρέπει να έχουν τόσες ομάδες όσες ομάδες είναι αυτές που ασχολούνται με τις ακαδημίες γιατί εκεί και μόνο εκεί είναι το μέλλον του αθλήματος.

Αντί λοιπόν να φωνάζεις (βλέπε ΚΕΦΑΛΑΙΑ) και να ενίστασαι για τους κανονισμούς αλλά και για πρόσωπα των Ε.Ο.Κ. και Ε.Σ.Κ.Α. (που δεν θα κάτσω τώρα να αναλύσουμε ποιοι είναι και τι είναι, είναι άσχετο με το θέμα μας), βάλε τον πωπό σου κάτω (μην ακούσω παράπονα από τους moderators, είναι απλή έκφραση της καθημερινότητας) και ασχολήσου με το άθλημα και τις ακαδημίες όπως θα έπρεπε να κάνουν όλοι αυτοί που (λένε ότι) αγαπάνε το άθλημα. Εκεί να δείξετε το ενδιαφέρον σας και την αγάπη σας.

Όσο για τη δική μου ομάδα να τονίσω ότι ενώ το έτος ίδρυσής μας είναι το 2004 μόλις φέτος κατεβάσαμε ανδρική ομάδα για 1η χρονιά. Τα Σαββατοκύριακα είμαι στο γήπεδο 10-12 ώρες συνολικά φυσικά χωρίς κάποιο υλικό κέρδος παρά μόνο ηθικό. Αν είχαμε μόνο ένα ανδρικό η ενασχόλησή μου με το άθλημα θα ήταν μηδαμινή. Ένα ανδρικό τμήμα είναι η κορυφή μιας αθλητικής πυραμίδας και όχι η βάση της. Αν το αγαπάτε λοιπόν και θέλετε να προσφέρετε στην κοινωνία μέσα από αυτό τότε κάντε το σωστό, ορθολογικά.

Όσο για τους διαιτητές και τους κριτές που πολλές φορές τους βρίζουμε ένα θα σας πω. Αν δεν υπήρχαν και αυτοί οι λίγοι πλέον δεν θα υπήρχαν τα πρωταθλήματα. Και εγώ έχω φωνάξει στο γήπεδο και έχω βγει από τα ρούχα μου αλλά ως ένα σημείο, όχι βρισιές και όχι βιαιοπραγίες. Το αν υπάρχουν εσκεμμένες ενέργειες από μέρους τους είναι μία άλλη συζήτηση που δεν μπορεί να αναλυθεί σε ένα post για την αγάπη μας προς το άθλημα και πως να τη δείξουμε.

Ελπίζω από όλα τα παραπάνω να σας μείνει έστω και μία λέξη για να πείσω τον εαυτό μου ότι έπιασε τόπο η ώρα που έδωσα σε αυτό.

Ζητώ συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά ήθελα μέρες να τα πω.

Με φιλικούς χαιρετισμούς,
Γιάννης Χαντζόπουλος
ckatos
ΠΡΟΣ ΓΙΑΝΝΗ ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟ-ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΝΟΜΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ
ΙΣΤΟΡΙΑΣ, ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΝΟΜΙΚΩΝ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΥΣΗ ΣΤΟ
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ.(ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΑΛΟ ΜΟΥ) ΑΥΤΟΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ
ΘΑ ΞΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ.ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΛΟΓΙΚΗ ΑΡΚΕΤΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΙΣ
ΕΣΚΑΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΡΕ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΔΕΝ
ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΚΟ.ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΤΙΣ ΝΟΤΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΓΕΜΙΣΗ ΜΕ
ΟΜΑΔΕΣ ΤΙΣ ΠΛΑΚΑΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥ ΥΜΗΤΤΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΘΕΣΗ,
ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ.ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΚΟ, ΚΑΙ ΕΦΗΒΙΚΟ,ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.(ΟΧΙ ΣΤΟΝ
ΥΜΗΤΤΟ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ) ΑΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ
ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΓΝΩΣΤΟ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΧΘΩ ΥΠΟΔΥΞΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ.

jhantzop
Αν εσύ και οι νομικοί αθλητικού δικαίου που συμβουλεύτηκες είστε σίγουροι για την ερμηνεία των συγκεκριμένων άρθρων των κανονισμών τότε θα περιμένω, και όχι μόνο εγώ, να κάνετε το επόμενο βήμα και να δικαιωθείτε. Ειδάλλως να υποθέσω ότι απλά είναι λόγια του αέρα και δημιουργίας εντυπώσεων. Αυτά για τα άρθρα και τις παραγράφους αυτών.

Όσο για την ΕΣΚΑΝΑ και για το ότι δεν υπάρχουν ακαδημίες και παιδικά σε πολλές ομάδες να πω ότι απλά δεν καλλιεργούν την καλαθόσφαιρα αλλά κάνουν αυτό ακριβώς που αναφέρει ο Χ.Π. Αυτό είναι γεγονός και δεν μπορεί να αμφισβητηθεί.

Αν οι δικές μου απόψεις ακούγονται (διαβάζονται) ως υποδείξεις τότε έχω να σου πω ένα ευχαριστώ που μου κάνεις τέτοια τιμή. Αλλά είναι απλά οι απόψεις μου και προς θεού καμία υπόδειξη σε κανέναν!

Και επιτέλους, ας βοηθήσουμε αυτό το άθλημα να προχωρήσει σωστά. Ας φέρουμε τα παιδάκια στα γήπεδα!

Καλή χρονιά.
ckatos
ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΑ
ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΝΟΜΙΚΟΥΣ ΑΛΛΑ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΑΣ.ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ Η
ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΔΙΚΑΙΩΘΕΙ Η ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ
ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΑΣ(ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ ΕΣΕΝΑ)
ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ
(ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ).ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ
ΣΟΥ,ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΕΡΜΗΝΕΥΕΙΣ ΝΟΜΟΥΣ ΤΙΣ Ε.Ο.Κ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ
ΑΛΛΩΝ. ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.
jhantzop
Η άποψή μου, όπως και των περισσοτέρων μιας και δεν είδα κανέναν άλλον να λέει κάτι διαφορετικό, είναι ότι για να καλλιεργηθεί το άθλημα χρειάζονται οι ακαδημίες. Είναι τόσο απλό. Όσο για την ομάδα μου την κοιτάω, αλλά καλό είναι να κοιτάμε και το άθλημα εν γένει. Σταματάω από μέρους μου το διάλογο αυτόν γιατί ότι ήταν να πω το είπα και ήταν η τοποθέτηση μου επί του γενικότερου θέματος.

blove.gif
ckatos
ΤΟ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ
ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ, ΚΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ.ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ Δ.Σ. ΤΙΣ ΕΣΚΑ
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΙΣ ΛΟΓΙΚΗΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΙΑΤΑΣΟΥΜΕ!!!
ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΤΟ ΜΑΣΚΕΤ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ.
ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΛΟΓΙΚΗ ΝΑ ΑΣΧΟΛΙΣΕ 12 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ
ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΜΗΤΤΟ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ
ΚΑΛΥΤΡΗ ΜΟΙΡΑ.ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.

Kostas#09
paidia eimai 15 xronwn kai paizw sto efiviko tou rouf 80 apo oti exw paratirisei kamia omada tis d eska den exei swstes akadimies kai prosites gia ta nea paidia
euxaristw
kalh xronia se olous
panther2910
QUOTE(odysseas 1998 @ Dec 23 2008, 22:47 ) *
Είχαμε ξεμείνει στην τελευταία περίοδο στο ματς με Φοιτητικό από play maker γι αυτό ίσως φάνηκε ότι η προπονήτρια(που είναι καλή και έχει κάνει δουλειά) αδράνησε.Τα 2 play ήταν εκτός και το τρίτο είχε χτυπήσει στο ευαίσθητο σημείο και κάναμε πολλά λάθη στο τέλος.Πρέπει να κερδίσετε το Πακ Χαλανδρίου για να μην ξεφύγει.Από τους Κωφούς θα μας πείτε τι γνώμη σχηματίσατε για το Χαλάνδρι?



Πολύ μέτρια ομάδα το χαλάνδρι...αν ήμσαταν πλήρεις κ είχαμε έστω κ ένα play θα κερδίζαμε άνετα.
st_79
καλησπερα.κανενας πλεον χωρις ηττα.το χαλανδρι εχασε απο το ρουφ και οι ελληνορωσοι απο το χαλανδρι.μαλλον με αυτες τις τρεις ομαδες θα εχουμε παιχνιδι στον ομιλο χωρις να αποκλειω και καποια εκπληξη απο πλευρας γαλατσιου.εχουμε δρομο ακομα!!!
odysseas 1998
Έγινε το διπλό στο Βύρωνα από τον Οδυσσέα και πλέον όλα κινούνται γύρω από το ντέρπυ με το Πακ Χαλανδρίου.Όπως είναι τώρα ο όμιλος Ρουφ Χαλάνδρι και Οδυσσέας είναι στην ίδια μοίρα.Ανάλογα με τα αποτελέσματα των 2 τελευταίων αγωνιστικών μπορεί και οι Κωφοί να μπουν δυνατά στη μάχη.Αν ο Οδυσσέας κερδίσει το Πακ παίρνει αβαντάζ,αν χάσει πρέπει να καλύψει με εκτός έδρας νίκη στο δεύτερο γύρο.
st_79
το μονο που διαφωνω ειναι οτι και οι τρεις ομαδες που ανεφερες ειναι στην ιδια κατασταση.νομιζω οτι το ρουφ ειναι λιγο πιο πανω γιατι εχει κερδισει και τις 2 αλλες.ετσι στο δευτερο γυρο οχι μονο πρεπει να καρδισετε αλλα και να καλυψετε τις διαφορες.εχει δρομο ακομα αλλα μην ξεχνας οτι ειναι αρκετα εμπειρη ομαδα που απλα εκανε μια νικη εκτος προγραμματος.και εμπειρη εννοω για αυτες τις κατηγοριες.καλη συνεχεια σε ολους σας
odysseas 1998
Οδυσσέας Γαλατσίου-ΠΑΚ Χαλανδρίου:64-47
Πολύ εύκολη νίκη για τον Οδυσσέα που είχε σε μεγάλη μέρα τον κοντό play maker του και τον ψηλό του,αλλά και όλα τα άλλα παιδιά,με σούπερ άμυνα,έλεγχο ρυθμού και πάρτυ στα ριμπάουντ μετέτρεψε το ντέρμπυ σε περίπατο και με διαφορά 17 πόντων ψιλοκαθαρίζει την περίπτωση ισοβαθμίας.Πλέον το εκτός έδρας ματς με Κωφούς και το εντός με Ρουφ δίνουν μισή άνοδο.
TA_PANTA_OLA
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ..ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΝΑ ΛΕΜΕ ΠΟΙΑ ΜΑΤΣ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ..ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ.

ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΜΕΙΝΑΝ 2 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΚΟΜΑ

ΡΟΥΦ-ΚΩΦΟΙ
ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ-ΒΥΡΩΝΑΣ

ΤΟ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ-ΒΥΡΩΝΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΣΟΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ..ΚΑΙ ΤΟ ΡΟΥΦ-ΚΩΦΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΑΤΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΠΙΛΕΓΩ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΑΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΣΣΟ…ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΡΟΥΦ ΕΥΚΟΛΑ Η ΔΥΣΚΟΛΑ..ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΜΦΙΡΟΠΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!
nikefalin
QUOTE(TA_PANTA_OLA @ Jan 28 2009, 01:55 ) *
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ..ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΝΑ ΛΕΜΕ ΠΟΙΑ ΜΑΤΣ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ..ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ.

ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΜΕΙΝΑΝ 2 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΚΟΜΑ

ΡΟΥΦ-ΚΩΦΟΙ
ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ-ΒΥΡΩΝΑΣ

ΤΟ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ-ΒΥΡΩΝΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΣΟΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ..ΚΑΙ ΤΟ ΡΟΥΦ-ΚΩΦΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΑΤΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΠΙΛΕΓΩ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΑΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΣΣΟ…ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΡΟΥΦ ΕΥΚΟΛΑ Η ΔΥΣΚΟΛΑ..ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΜΦΙΡΟΠΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!


καλωσόρισες , καλά πόστ με μικρά γράμματα!
panther2910
QUOTE(TA_PANTA_OLA @ Jan 28 2009, 01:55 ) *
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ..ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΝΑ ΛΕΜΕ ΠΟΙΑ ΜΑΤΣ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ..ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ.

ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΜΕΙΝΑΝ 2 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΚΟΜΑ

ΡΟΥΦ-ΚΩΦΟΙ
ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ-ΒΥΡΩΝΑΣ

ΤΟ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ-ΒΥΡΩΝΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΣΟΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ..ΚΑΙ ΤΟ ΡΟΥΦ-ΚΩΦΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΑΤΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΠΙΛΕΓΩ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΑΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΣΣΟ…ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΡΟΥΦ ΕΥΚΟΛΑ Η ΔΥΣΚΟΛΑ..ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΜΦΙΡΟΠΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!


Μεγάλη νίκη των κωφών με το ρουφ με 59-65!!!Κάποιος έπεσε λίγο έξω στα προγνωστικά...αλλά δεν πειράζει!
TA_PANTA_OLA
Μπράβο στα παιδιά των κωφών ..όντως μεγάλη νίκη και μεγάλη ανατροπή έτσι όπως εξελίχτηκε το παιχνίδι!!
odysseas 1998
Πήρε φωτιά ο όμιλος με τη νίκη των Κωφών.5 ή 6 ομάδες θα τελειώσουν τον πρώτο γύρο με 2 και 3 ήττες,πράγμα που σημαίνει ότι θα πάμε μέχρι το τέλος όλοι με αγωνία.Το ματς Κωφοί-Εθνικός Ελληνωρώσσων στις 8/2 θα γίνει?
panther2910
QUOTE(odysseas 1998 @ Jan 31 2009, 23:15 ) *
Πήρε φωτιά ο όμιλος με τη νίκη των Κωφών.5 ή 6 ομάδες θα τελειώσουν τον πρώτο γύρο με 2 και 3 ήττες,πράγμα που σημαίνει ότι θα πάμε μέχρι το τέλος όλοι με αγωνία.Το ματς Κωφοί-Εθνικός Ελληνωρώσσων στις 8/2 θα γίνει?




Ναι στις 19:45...
TA_PANTA_OLA
πέρασε και από τους κωφούς ο εθνικός ελλ.! γίνετε ένας χαμός στη κυριολεξία στον όμιλο……
odysseas 1998
Ο Οδυσσέας που ήταν αουτσάιντερ(με φαβορί Εθνικό Ελλ. ΠΑΚ και ρουφ,τερματίζει δεύτερος τον πρώτο γύρο,ότι και να γίνει στο ματς ΠΑΚ-Φοιτητικός.Ένα τεράστιο μπράβο από μένα σε όλη την ομάδα,παίκτες και προπονήτρια και ας συνεχίσουμε έτσι για να ανέβουμε πρώτη φορά στη Γ Έσκα μετά από 10 χρόνια παρουσίας στα πρωταθλήματα της Έσκα.Επόμενος σταθμός την Κυριακή στο γήπεδο του Ρουφ με τους Κωφούς,σε ένα ντέρμπυ που θα είναι καθοριστικό για τη συνέχεια και για τις 2 ομάδες.Αν κάνουμε το διπλό οι Κωφοί θα έχουν 2 ήττες παραπάνω από εμάς και θα έχουμε και 2 νίκες στα μεταξύ μας,άρα δεν μας φτάνουν.Αν χάσουμε θα ισοβαθμίσουμε και θα παίξει ρόλο η διαφορά(είχαμε νικήσει με 10 στο Γαλάτσι).
TA_PANTA_OLA
Πώς βλέπετε το ματσάκι ΠΑΚ-Φοιτητικός ??
odysseas 1998
Δεν θα είναι καθόλου εύκολο για το ΠΑΚ.Ειδικά αν παρουσιαστεί όπως στον αγώνα με Οδυσσέα δύσκολα θα κερδίσει.Έχει καλό play maker και center ο Φιτητικός.Εσύ πως το βλέπεις?
TA_PANTA_OLA
Συμφωνώ απόλυτα με την άποψη σου,είναι ένα πολύ αμφίρροπο ματσάκι που μπορούν και οι δύο να το πάρουν.
Peritri
Παιδιά ποια μέρα/ώρα είναι το ΠΑΚΧ - Φοιτητικός;

Κρίνει την άνοδο;
panther2910
Γεια σου ρε Σγουριτσα παιχταρα κ προπονηταρα!!!τωρα ξεκινησε ο δευτερος γυρος,οποτε δεν κρινει τιπιτα ακομα,απλα ειναι ντερμπακι!!!
panther2910
QUOTE(odysseas 1998 @ Feb 11 2009, 21:45 ) *
Ο Οδυσσέας που ήταν αουτσάιντερ(με φαβορί Εθνικό Ελλ. ΠΑΚ και ρουφ,τερματίζει δεύτερος τον πρώτο γύρο,ότι και να γίνει στο ματς ΠΑΚ-Φοιτητικός.Ένα τεράστιο μπράβο από μένα σε όλη την ομάδα,παίκτες και προπονήτρια και ας συνεχίσουμε έτσι για να ανέβουμε πρώτη φορά στη Γ Έσκα μετά από 10 χρόνια παρουσίας στα πρωταθλήματα της Έσκα.Επόμενος σταθμός την Κυριακή στο γήπεδο του Ρουφ με τους Κωφούς,σε ένα ντέρμπυ που θα είναι καθοριστικό για τη συνέχεια και για τις 2 ομάδες.Αν κάνουμε το διπλό οι Κωφοί θα έχουν 2 ήττες παραπάνω από εμάς και θα έχουμε και 2 νίκες στα μεταξύ μας,άρα δεν μας φτάνουν.Αν χάσουμε θα ισοβαθμίσουμε και θα παίξει ρόλο η διαφορά(είχαμε νικήσει με 10 στο Γαλάτσι).



Μεγάλη νίκη των Κωφών που νίκησε τον Οδυσσέα Γαλατσίου με 64-53 παρά τους θεατρινισμούς και την κόντρα διαιτησία...και πλέον έχει βάσιμες ελπίδες για την άνοδο!!!
odysseas 1998
Άδικη ήττα για Οδυσσέα με 64-53.Όπως έχω ξαναγράψει η Εσκα πάντα προσπαθεί να ανεβάσει τους Κωφούς και είναι η μοναδική ομάδα που έχει σπρώξιμο κάθε χρονιά.Καταλαβαίνω ότι κάποια παιδιά μπορεί να έχουν πρόβλημα στους Κωφούς αλλά είναι απαράδεκτο να μην τους σφυρίζονται χαριστικά τα βήματα σε μπασίματα που πετυχαίνουν καλάθι.Καλό είναι να παίζουμε με ίδιους κανονισμούς.Τι να πούμε για τη φάση που ενώ παίζεται ο αγώνας και κάνει επίθεση ο Οδυσσέας στο τέταρτο δεκάλαπτο σταματάνε το παιχνίδι μετά από υπόδειξη παίκτη των Κωφών και παίρνουν πίσω την απόφαση της προηγούμενης φάσης και τους δίνουν τη μπάλα?Τι να πούμε για την αγκωνιά εκτός φάσης που έφαγε ο play maker μας ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ αφού του είπε το 7 άντε γ...σου και του την έριξε στο στήθος με αποτέλεσμα να χάσει τις αισθήσεις του και τελικά να αποχωρήσει από το παιχνίδι.Φυσικά οι διαιτητές δεν είδαν,δεν άκουσαν και έδωσαν κατοχή στους Κωφούς!!!!!Τι να πούμε για τον κόουτς των Κωφών που έγινε μπροστά του η φάση και είδε αλλά και άκουσε και ενώ ήταν λιπόθυμος ο παίκτης μας έλεγε δεν δικαιολογήται τέτοιο πέσιμο.Λίγο ντροπή και σεβασμός στην ανθρώπινη υγεία ποτέ δεν έβλαψε.Αν το πάθαινε παίκτης σου αυτό(που δεν το εύχομαι)έτσι θα έλεγες?Κι εμείς θέλαμε να κερδίζουμε και είμασταν μπροστά για 3 δεκάλεπτα αλλά αυτή την ομάδα την σπρώχνουν κάθε φορά που είναι Δ έσκα.Μην την αφήνετε να πέσει από την Γ να ησυχάσουμε.
TA_PANTA_OLA
Μεγάλη νίκη των κωφών ξανά μπράβο στα παιδιά!!!
TA_PANTA_OLA
ΠΑΚΧ-ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ :53-51 νίκη της ομάδος μου του ΠΑΚΧ, αλλά οφείλω να πω ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά του φοιτητικού αλλά και στο κοουτς τους που διαχειρίστηκε το παιχνίδι άριστα και το πήγε ακριβώς εκεί που ήθελε παρόλο που κατέβηκαν με μισή ομάδα (6 παίχτες) και χάσανε στη τελευταία επίθεση με δικό μας τριποντο..ειναι το τρίτο ματς του φοιτητικού που βλέπω και αυτό που είδα και σήμερα είναι ότι είναι το πιο σκληρό καρύδι της κατηγορίας και πρέπει να φτύσεις αίμα αν θες να τους κερδίσεις και ευτυχώς σήμερα μετά από συγλονιστηκό ματς πήραμε τη νίκη!! Έχουν τη πιο καλή άμυνα και στους 3 ομίλους της Δ ΈΣΚΑ και μόνο τυχαίο δεν είναι αυτό...καλή συνέχεια στην ομάδα μου αλλά και στο φοιτητικό εύχομαι τα καλύτερα γιατί τα παιδιά το αξίζουν! Ακόμα όλα ανοιχτά στον όμιλο γίνετε χαμός!!Και με το ΠΑΚΧ στην Γ έσκα..
odysseas 1998
Δίκαιη νίκη του Ρουφ εκτός επί του Οδυσσέα με 17 πόντους.Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 23-23 και η τρίτη περίοδος έληξε 25-45!!!
panther2910
Άνετη νίκη για τους κωφούς επί του φοιτητικού με 80-54!!!
leeds utd
kalispera eimai 24 etwn kai psaxno ma vro omada meta apo dyo xronia apoxis logw traumatismou. paizw kyriws sti 8esi 2. an kapoia omada exei keni 8esi sto roster as mou steilei pm
st_79
καλησπερα σε ολους.ρουφ-φοιτιτικος 30 ποντοι διαφορα.αν θυμαμαι καλα 67-37.δεν νομιζω οτι πρεπει να προσθεσω κατι αλλο και δεν σηκωνει κριτικη και αναλυση το παιχνιδι.
panther2910
Αφού ο φοιτητικός κατεβαίνει πλέον με μισή ομάδα...
st_79
καλησπερα γιαυτο αν προσεξες εγραψα οτι δεν σηκωνει αναλυση το παιχνιδι.ταυτοχρονα ομως να σου θυμησω οτι αυτη η μιση ομαδα οπως λες καποιος ανεφερε πιο πανω οτι το χαλανδρι τη νικησε δυσκολα με ενα καλαθι.αρα δεν γινεται οταν χανει δυσκολα με ενα καλαθι να λεμε μπραβο της και οταν χανει με 30 να λεμε ειναι μιση ομαδα.καλη συνεχεια
TA_PANTA_OLA
ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ. : 59-63 ,στη τελευταία επίθεση πήρε μεγάλη νίκη σε ένα πραγματικό ντέρμπυ έτσι όπως εξελίχθηκε ο αγώνας ο πλήρης… Εθνικός την ομάδα των 5 ΠΑΙΧΤΩΝ του φοιτητικου. Ήταν πραγματικά το πιο ωραιίο ματσάκι που έχω παρακολουθήσει φέτος στον όμιλο!! Η όμαδα αυτή με έχει εντυπωσιάσει πραγματικά με τα ψυχικά αποθέματα που έχει!Τώρα πλησιάζει και η ώρα της κρήσης για την ομάδα μου το ΠΑΚ πού έχει ντέρμπυ στο ρούφ με τους κωφούς ..ελπίζω να φύγουμε με το διπλό!Θα γίνει ωραίο ματσάκι…
redi9
Καλος ηρθα και καλος σας βρηκα και εγω, αγωνιζομαι στους Νεους Βυρωνα και φετος σε αντιθεση με περσυ, δεν γραφω πολυ στο forum ... Δεν εχω να πω κατι για το αγωνιστικο προσωπο της ομαδας μου μιας και το εχω ξαναπει και το επαναλαμβανω κατεβαινουμε με 3 αντρες και 9 εφηβους, καμια φορα και με παιδες. Προσπαθουμε ολοι καθε χρονο μαζι με την βοηθεια του προπονητη μας , που μας εχει μαζι του απο τοτε π ειμασταν 10 ετων , να βελτιονωμαστε χρονο με τον χρονο.. Φετος τα αποτελεσματα δεν ηταν πολυ καλα δεν υπαρχουν δικαιολογιες μονο θεληση για προσπαθεια.. Αυτη η θεληση αρχισε να φαινετε τον τελευταιο καιρο και δεν ενοω μονο τα δυο τελευταια θετικα αποτελεσματα ..αποψη μου ειναι πως αν ειμασταν πιο συγκεντρομενοι..θα ειχαμε περισσοτερα ( για ροζ φυλλα αγωνα μιλαω) και με ομαδες που βρισκονται αρκετα ψηλα στην βαθμολογια..Τελος παντων επειδη μαλλον σας κουρασα, εχω να σας πω καλη συνεχεια.. χωρις τραυματισμους ,, και καλο κουραγιο στις ομαδες που παλευουν για την ανοδο.


Υ.Γ Αν και φετος ειδα ομαδες να εχουν και "μικρους" στις ομαδες τους , υπαρχουν ομαδες που συνεχιζουν να μην εχουν ουτε εναν εφηβο..και αν δεν εχουν οι ομαδες της Δ΄ εσκα μικρα παιδια , πιοι θα εχουν ? οι ομαδες της α1? υπαρχουν ομαδες που αν συνεχισουν ετσι σε 4 χρονια δεν θα υπαρχουν πια..
st_79
καλησπερα σε ολους.αυτο ακριβως ενοουσα πιο πανω οταν μιλουσα για τον φοιτιτικο.οτι τωρα που εχασε με το ζορι απο τον πρωτο λεμε παλι οτι ειναι καλοι κλπ.μην εχουμε δυο μετρα και δυο σταθμα παιδια.αξια τα παιδια που παιζουν με 5 παικτες αλλα μην πεφτουμε στην παγιδα οτι ειναι καλοι το παλευουν κλπ.απλα πιστευω οτι εκμεταλευονται την χαλαροτητα των αλλων που τους βλεπουν 5 και νομιζουν οτι θα περασουν ευκολο βραδυ,θα παιζουν και εκεινη την ζωνη που αν δεν σου μπουν κιολας τρεχα γυρευε.θα κοιμηθης και με το αργο παιχνιδι και θα φτασεις στην τελευταια επιθεση με ισοπαλια και μετα ολα γινονται.ετσι εγινε και στα 2 παιχνιδια που τους ειδα.αρα μαλον φταινε οι αλλες ομαδες που τους υποτιμουν και οχι αυτοι οτι ειναι σουπερ.αυτη ειναι η γνωμη μου σαν φιλαθλος της κατηγοριας που εχω δει ολες τις ομαδες.
odysseas 1998
Συμφωνώ με τον st_79,εξάλλου οι διαφορές δεν είναι και τόσο μεγάλες μεταξύ των ομάδων.Είναι κυρίως θέμα διάθεσης.Το Ρουφ κέρδισε καμμιά 30αριά τον Φοιτητικό ο οποίος μετά από 4 μέρες έχασε στο τσακ από τους Ελληνορώσσους.Είχε μάλλον μεγάλη διάθεση το Ρουφ αλλά είχε χάσει και το ματς του πρώτου γύρου και είχε έξτρα κίνητρο.Φίλε από τον Βύρωνα στο μεταξύ μας ματς(με Οδυσσέα δηλαδή)παρατήρησα ότι έχετε σημειώσει βελτίωση από πέρυσι και κυρίως ο ψηλός,το 10 νομίζω.Δεν πιστεύω να είσαι αυτός???Όσο για το ματς Κωφοί-Πακ ελπίζω να κερδίσουν οι Κωφοί για να έχουμε ελπίδες να πιάσουμε το ΠΑΚ.Εμείς Σάββατο με Φοιτητικό παίζουμε και έχουμε σημαντικές επιστροφές παικτών.
st_79
εχεις δικιο αυτο που λες odyssea για την διαθεση.το ρουφ εχει την καλυτερη επιθεση της κατηγοριας απο οτι εχω δει στην εσκα και απο τις καλυτερες αμυνες.εχει περιπου 60 ποντους μ.ο επιθεση και στο παιχνιδι του πρωτου γυρου με τον φοιτητικο εβαλαν 40.θελαν ομως την νικη οχι μονο γιατι εχασαν στο πρωτο γυρο αλλα για να ειναι και στην ανοδο.τωρα ολα ειναι στο χερι τους.τα παιρνουν ολα ανεβαινουν χανουν καποιο εχουν προβλημα.απλα ειναι τα πραγματα γιαυτους.στα τελευταια παιχνιδια ειναι πολυ συγκεντρωμενοι και σοβαροι που τους εχω δει.στο γαλατσι σε ενα δεκαλεπτο το καθαρισαν 20 ποντους.στο τριτο νομιζω.εσεις πρεπει να νικησετε το πακ γιατι απο το ρουφ υστερειτε με 2 ηττες και το πακ να χασει απο τους κουφους.καλη συνεχεια
redi9
οχι ειμαι το 9 και δεν ειχα κατεβει στο μεταξυ μας παιχνιδι...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.