Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ε ΟΜΙΛΟΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > Eurobasket 2011
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Air Kef


1. Spain

2. Serbia

3. Turkey

4. France

5. Lithuania

6. Germany



DAY 1 7.9.2011

Germany Spain 15.30

Turkey France 18.00

Serbia Lithuania 21.00



DAY 2 9.9.2011

Spain Serbia 15.30

Germany Turkey 18.00

Lithuania France 21.00



DAY 3 11.9.2011

Serbia Turkey 15.30

France Spain 18.00

Lithuania Germany 21.00
kseplenhs
Οι γάλλοι παρουσιάστηκαν ιδιαίτερα xtreme για τη διοργάνωση.Τέτοια αδιάκοπη ενέργεια έχω να δω απο καλά παιχνίδια των λιθουανών.Βέβαια οι λιθουανοί ξέρουν περισσότερο μπάσκετ αλλά όπως και νά'χει αν ξαμολάς 10 δίμετρους μαυρους στο παρκέ,απλά έυχεσαι να χτυπήσει το καμπανάκι (που λέει το ανέκδοτο) να μην σε πιάσουν.

Μου έκανε εντύπωση που οι σέρβοι όχι μόνο άντεξαν σε αυτό το ρυθμό για 45 λεπτά αλλά ουσιαστικά έχασαν τη νίκη μέσα απο τα χέρια τους κιόλας(το καλάθι του σαβάνοβιτς δεν χάνεται απλά).Αυτό δείχνει πως οι γάλλοι μπορεί να φαίνονται τρομακτικοί αλλά είναι ...αποκλείσιμοι tongue.gif

μου φαίνεται πως σε αυτόν τον όμιλο πρέπει να λήξει η διοργάνωση.Ο πρώτος να πάρει το χρυσό και οι επόμενοι 2 τα ασημένιο και το χάλκινο.
baskethood
Θα δουμε πολυ μεγαλα παιχνιδια σ αυτον τον ομιλο,εξι ομαδες αρκετα δυνατες που θα παλεψουν για τεσσερις θεσεις.
Φοβαμαι οτι,επειδη το προγραμμα ειναι πολυ δυσκολο,οτι οι ομαδες θα καταβαλλουν μεγαλη προσπαθεια και ισως στον
επομενο γυρο να παρουσιαστουν διαφορετικες.Η κουραση θα παιξει ρολο,το ροτεισιον επισης,και η καλη διαχειρηση απ τη
πλευρα των τεχνικων τιμ ειναι εκ των ων ουκ ανευ.
damian
¨Οσο βλέπω αυτό τον όμιλο μία φράση μου έρχεται στο μυαλό....."αίμα κ'άμμος"....


Vas
λογικά όποια καπαρώσει την θέση θα είναι αδιάφορη στο τελευταίο παιχνίδι , αρα θα υπάρχει και rotation και ξεκουραση.

Στην ουσία μόνο την Ρωσία θα θέλουν να αποφύγουν, άρα την 4η θέση!!

Δυστυχώς δεν την βλέπω καλά την Γερμανία....
Air Kef
Kι εγώ πιστεύω ότι όλοι θα προτιμήσουν να ξεκουραστούν την τελευταία αγωνιστικοί, εφ'οσων εχουν σιγουρέψει μια εκ των θεσεων 1-2-3. Αλλά μέχρι τότε....τρέχουμε!

Θεωρώ οτι Τουρκία-Γερμανία θα μας αποχαιρετήσουν, για τους Τούρκους ελπιζω να το κάνουν και με χαρακτηριστική ευκολία, ενώ θα μαι φανατικά με Σερβία στο ματς. Βασικά σε κάθε ματς της Τουρκίας, ειμαι φανατικά με τον αντίπαλο φέτος. biggrin.gif
T.W.Is.M.
Ποιο ειναι πιο διεστραμμενο? Να θελω νικη της Λιθουανιας με τη Σερβια με οργια ισαξια(γιατι μεγαλυτερα δε γινεται) με αυτα του βρωμικου '95 ή επαναληψη της ιστοριας του περσινου ημιτελικου με την Τουρκια να ευνοειται και παλι για να κερδισει τους Σερβους? 19.gif
damian
QUOTE (T.W.Is.M. @ Sep 6 2011, 17:01 ) *
Ποιο ειναι πιο διεστραμμενο? Να θελω νικη της Λιθουανιας με τη Σερβια με οργια ισαξια(γιατι μεγαλυτερα δε γινεται) με αυτα του βρωμικου '95 ή επαναληψη της ιστοριας του περσινου ημιτελικου με την Τουρκια να ευνοειται και παλι για να κερδισει τους Σερβους? 19.gif



Πιο διεστραμμένο και από τα 2 είναι ο Κέσελ από μόνος του.....
T.W.Is.M.
QUOTE(damian @ Sep 6 2011, 19:44 ) *
Πιο διεστραμμένο και από τα 2 είναι ο Κέσελ από μόνος του.....


Εχεις δικιο. Ειδα το τελευταιο του τριποντο χτες. Μου θυμισε αυτα που εβαζε με την Ισπανια στο Μουντομπασκετ. Και μετα θυμηθηκα αυτα που δε βαζει στον Ολυμπιακο...
Anubis
Πειραζει που ειμαι και εγω διεστραμμενος και θελω αυριο ο Ντιρκ να πληγωσει τους Ισπανους οπως και το 2005?
aegeansheed
Mια χαρά παιδί φαίνεσαι! 19.gif
berry
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 6 2011, 20:35 ) *
Εχεις δικιο. Ειδα το τελευταιο του τριποντο χτες. Μου θυμισε αυτα που εβαζε με την Ισπανια στο Μουντομπασκετ. Και μετα θυμηθηκα αυτα που δε βαζει στον Ολυμπιακο...


ενταξει μωρε , ενα παιχνιδι εκανε

ας τον δουμε και στην συνεχεια

παντως το σατανικο σου σχεδιο παει καλα

ενας εμεινε (και ο ντουντα ΟΚ)

τους εφαγες ατιμεεεεεε
damian
QUOTE (Anubis @ Sep 6 2011, 20:45 ) *
Πειραζει που ειμαι και εγω διεστραμμενος και θελω αυριο ο Ντιρκ να πληγωσει τους Ισπανους οπως και το 2005?


Όλοι το ίδιο διεστραμμένοι με σένα είμαστε.....
T.W.Is.M.
QUOTE(Anubis @ Sep 6 2011, 20:45 ) *
Πειραζει που ειμαι και εγω διεστραμμενος και θελω αυριο ο Ντιρκ να πληγωσει τους Ισπανους οπως και το 2005?


Αυτο δεν ειναι διαστροφη, ειναι προτερημα... smiley.gif
xristos_metal
Για οσους ενδιαφερονται, σημερα ολα τα ματσακια θα τα δουμε στην ερτ. Κατι μου λεει οτ στο Γαλλια - Τουρκια θα ζησουμε την απολυτη "Χατζη-εμπειρια". biggrin.gif

Αντε να δουμε λιγο καλο μπασκετ!
PanosIlio
Εγώ θα παρακαλούσα, επειδή θα είμαι στο γραφείο το μεσημέρι, όποιο καλό παιδί μπορεί να στείλει ένα pm με κανένα link διότι οι της ΕΡΤ κάνουν 1 βήμα μπροστά 3 πίσω.

Από το internet δεν θα δείξουν το παιχνίδι Γερμανία - Ισπανία, μόνο τα άλλα 2.

http://www.ert.gr/webtv/index.php/web-tv-l...asket-2011.html

Ευχαριστώ προκαταβολικά happy.gif
captain charisma
το ματς γερμανια-ισπανια θα το δειξει το σπορτ+ επιτελους θα τα δουμε ολα απο τη τβ και δεν θα παλευουμε να βρουμε ενα λινκ της προκοπης..

και μια αναλυση

http://www.sport24.gr/Basket/Eurobasket/cr...ol.1358490.html
Role Model
Μπράβο στην ερτ που θα δείξει όλα τα παιχνίδια... 68.gif Το οτι τα ψηφιακά της δεν είναι πανελλαδικής εμβέλειας είναι μια μικρή λεπτομέρεια... Δεν πειράζει όμως, έτσι κι αλλιώς εμείς οι "επαρχιώτες" το μεσημεράκι πάμε για... λάχανα!!!
Vas
τους έχουν ξεπατώσει στα φάουλ τους Γερμανούς... 68.gif
Pierce
QUOTE (Vas @ Sep 7 2011, 15:57 ) *
τους έχουν ξεπατώσει στα φάουλ τους Γερμανούς... 68.gif

Μιλάμε ο Νοβίτσκι έχει φάει ΠΟΛΥ ξύλο. Έχει μόνιμα double team απάνω του και δεν σφυράνε ούτε τα μισά...
j-kidd13
Kλασικη εθνικη Ισπανιας...Καθε επαφη την παιρνουμε υπερ μας και εμεις απο την πλευρα μας ξυλο αλλα κανενα σφυριγμα.Παντως ειναι κακες και οι 2 ομαδες μεχρι τωρα.Αν αφηνανε-αφησουν τον Νοβιτζκι να παιξει μπασκετ και οχι να παλευει για ξυλο θα υπαρξει προβλημα για την Ισπανια.

ΥΓ:Κειμαν ολα τα λεφτα!!!!!
sacarame
Ρε Χάμανν αγόρι μου,χαλάρωσε λίγο...Δεν είσαι ο Ματζικ 68.gif
j-kidd13
Ποσο αθλιο στυλ εχει ο μικρος Γκασολ στις βολες......
Anubis
Καλα ο Νοβιτσκι εχει φαει πολυ ξυλο τοσο στα αμυντικα ριμπαουντ της γερμανιας οσο και στα double team...
a.car
QUOTE(j-kidd13 @ Sep 7 2011, 16:16 ) *
Ποσο αθλιο στυλ εχει ο μικρος Γκασολ στις βολες......




Φαίνεται δε θυμάσαι το Μαρκ πριν από λίγα χρόνια που ήταν ένα όρθιο ξύλο και τώρα έχει γίνει παίκτης κανονικός και

πολύ καλός μάλιστα. Αν κάποιοι δικοί μας ( Παπανικολάου , Περπέρογλου κλπ) είχαν το ένα τρίτο της δικής του

εξέλιξης θα ήταν τα καλύτερα τριάρια στην Ευρώπη .
baskethood
Και τι θελετε ρε παιδια να τον χαιδευουν? smile.gif
Στα νταμπλ τιμ παντα υπαρχουν επαφες που δε σφυριζονται,ας κανουν και οι Γερμανοι παρομοιες αμυνες και τοτε συγκρινουμε.
Ουτε οι Γερμανοι γκαρντ εχουν ικανοτητα να κερδισουν φαουλ,αυτοι ειναι νταπα ντουπα ολη την ωρα....
j-kidd13
QUOTE(a.car @ Sep 7 2011, 16:23 ) *
Φαίνεται δε θυμάσαι το Μαρκ πριν από λίγα χρόνια που ήταν ένα όρθιο ξύλο και τώρα έχει γίνει παίκτης κανονικός και

πολύ καλός μάλιστα. Αν κάποιοι δικοί μας ( Παπανικολάου , Περπέρογλου κλπ) είχαν το ένα τρίτο της δικής του

εξέλιξης θα ήταν τα καλύτερα τριάρια στην Ευρώπη .

Μωρε τον θυμαμαι και πολυ καλα μαλιστα....Και απο κει που τον αντιπαθουσα,αρχισα να τον εκτιμω γιατι δουλεψε πολυ και εχει γινει πολυ καλος πλεον.Αλλα τι σχεση εχει ολο αυτο με το στυλ που εχει στις βολες...?Τεσπα,ξεφευγουμε απο το παιχνιδι....
Anubis
Απορια επι των κανονισμων: Aπο ποτε επιτρεπεται να αφησεις την μπαλα να πατησεις εξω και να την ποιασεις μπαινοντας στο πρωτο βημα μεσα?
sacarame
Κι ενώ οι Ισπανοί ξεκίνησαν πολύ δυναμικά την τρίτη περίοδο, ξέφυγαν με 9 και φαινόταν να γέρνει το ματς προς το μέρος τους, η Γερμανία με ένα σερί 11-3 χτυπώντας στον αιφνιδιασμό μείωσε στον πόντο κι έτσι θα έχουμε ενδιαφέρουσα 4η περίοδο...

Λέτε να γίνει η εκπληξη??
a.car



Για να μην γκρινιάζει ο Ναβάρο για τους αμυντικούς που τον παίζουν πρεπει αυτοί να είναι σε άλλο γήπεδο. Κρίμα γιατί σα παίκτης είναι φοβερός.



Οι Ισπανοί τα έχουν χαμένα ,δίνουν επίθεση στον Ιμπάκα απο τα πλάγια να κάνει σουτ από τα 5 μέτρα.
damian
Κρίμα και παίξαμε καλά..........
Manu7
Παίζει η Γαλλία και δεν είναι στο σχολιασμό ο Χατζη... sad.gif huh.gif
Flexo
Μπορεί να μεταδώσει τον άλλο όμιλο.
Θα είναι πάλι σε διαφορετικές περιοχές οι όμιλοι;
xristos_metal
Αυτος ο Μπατουμ εχει κανει πολυ μεγαλη προοδο. Οι τουρκοι εκαναν σπουδαιο ματς με τους λιθουανους αλλα μετα ξεφουσκωσαν. Λογικα χανουν και μενουν εκτος σημερα. Τους σερβους μετα τα περσυνα δεν υπαρχει περιπτωση να τους νικησουν.

Κανουν τραγικα λαθη οι γαλλοι στο τελος..


Ποσο τραγικοι ειναι? Στους 2 μειωσαν οι τουρκοι χαχαχαχα.
Weekendman
Λίγο αργά το κατάλαβαν οι Τούρκοι ότι οι Γάλλοι δεν έχουν σουτ και ότι η ζώνη ήταν επιβεβλημένη απέναντι τους ,αν και λίγο πριν την εφαρμογή της ζώνης οι Γαλλοί είχαν βάλει μερικά σουτάκια...
morrison
QUOTE(Weekendman @ Sep 7 2011, 19:50 ) *
Λίγο αργά το κατάλαβαν οι Τούρκοι ότι οι Γάλλοι δεν έχουν σουτ και ότι η ζώνη ήταν επιβεβλημένη απέναντι τους ,αν και αμέσως πριν την εφαρμογή της οι Γαλλοί είχαν βάλει μερικά σουτάκια...



Kαι ανυσηχητικη η αντιδραση των Γαλλων...
Και να πω οτι ηταν καμια ζωνη της προκοπης,αργη και μοιρολατρικη ηταν αλλα οι Γαλλοι τα εσπασαν για τα καλα.
Καποια στιγμη προσπαθησαν να περασουν την μπαλα απο τα χερια του Ντιο στο χαι-ποστ και απο εκει να βγουν οι πασες προς τα πλαγια με εξελιξη στη φαση εναλακτικα τα base line drive του Ντε Κολο.Εβγαλαν καποια καλα σουτ οχι τοσο αποτελεσμα δικης τους δημιουργιας αλλα περισσοτερο απο την μη κινηση/αντιδραση των Τουρκων.
Στο τελος φανηκαν απλα τυχεροι στο σουτ του Τουντσερι που εκρινε το ματς.
Ξανα ο Πρελντζιτς ενω εχει κανει το καλο πριν(τριποντο)στο τελος εγινε μοιραιος με τα 5'' αν και δεν καταλαβα ποιο ηταν το σχεδιο του Ενε να πω την αληθεια.Μαλλον ο Αρσλαν στη γωνια αλλα θελω να το ξαναδω...Εκαψε και τον Τουρκογλου γρηγορα σε αυτη τη φαση,θα μπορουσε να μην τον εχει ως πρωτο που θα βγει για να παρει την μπαλα αλλα να παραπλανησει με καποια κινηση του Ιλιασοβα στην κορυφη ή καποια αντιθετη κινηση απο τους δυο τους που θα εβγαζε τον Χεντο στη γωνια...
Weekendman
QUOTE(morrison @ Sep 7 2011, 20:03 ) *
Kαι ανυσηχητικη η αντιδραση των Γαλλων...
Και να πω οτι ηταν καμια ζωνη της προκοπης,αργη και μοιρολατρικη ηταν αλλα οι Γαλλοι τα εσπασαν για τα καλα.
Καποια στιγμη προσπαθησαν να περασουν την μπαλα απο τα χερια του Ντιο στο χαι-ποστ και απο εκει να βγουν οι πασες προς τα πλαγια με εξελιξη στη φαση εναλακτικα τα base line drive του Ντε Κολο.Εβγαλαν καποια καλα σουτ οχι τοσο αποτελεσμα δικης τους δημιουργιας αλλα περισσοτερο απο την μη κινηση/αντιδραση των Τουρκων.
Στο τελος φανηκαν απλα τυχεροι στο σουτ του Τουντσερι που εκρινε το ματς.
Ξανα ο Πρελντζιτς ενω εχει κανει το καλο πριν(τριποντο)στο τελος εγινε μοιραιος με τα 5'' αν και δεν καταλαβα ποιο ηταν το σχεδιο του Ενε να πω την αληθεια.Μαλλον ο Αρσλαν στη γωνια αλλα θελω να το ξαναδω...Εκαψε και τον Τουρκογλου γρηγορα σε αυτη τη φαση,θα μπορουσε να μην τον εχει ως πρωτο που θα βγει για να παρει την μπαλα αλλα να παραπλανησει με καποια κινηση του Ιλιασοβα στην κορυφη ή καποια αντιθετη κινηση απο τους δυο τους που θα εβγαζε τον Χεντο στη γωνια...

Οι Γάλλοι δεν μπορώ να τους κατηγορήσω για τα σουτ που πήραν αφού συμφωνώ πως ήταν προκλητικά ελέυθερα απλά με τους διεισδητικούς παίκτες που έχουν π.χ Πάρκερ και Μπατούμ θα μπορούσαν να διασπάσουν απο μέσα και να σερβίρουν στους ψηλούς καλάθια,γενικά τέτοιο σερβίρισμα ψηλών πρέπει να έγινε 2 φορές απο όσο θυμάμαι στο διάστημα της παρολιγο ανατροπης...


Λίγο βαρυς είναι ο Τούρκογλου αλλά με τον καλό χειρισμό της μπάλας θα μπορούσε να κάνει μια ατομική ενέργεια σε μορφή τρίποντου η να την πάρει ο Άρσλαν(πιο εύκολο να πεταχτεί και να πάρει την μπάλα σε σχέση με τον Τούρκογλου) να την ταλαιπωρήσει και να την μπουμπουνήσει απο την κορυφή(αν δεν προλάβαιναν να κάνουν φάουλ οι αντίπαλοι...) στην χειρότερη περίπτωση που δεν είχε κανένα ιδιαίτερο σχέδιο η Τουρκική επίθεση αλλά δεν κατάφεραν ούτε αυτό οι Τούρκοι...
Zoys
Αφού η Γαλλία λίγο έλειψε να χάσει από αυτή την Τουρκία τότε μόλις εξανεμίστηκαν όλες μου οι ελπίδες ότι οι τρικολόρ είχαν τελικά σοβαρευτεί φέτος. Αφού όμως διαθέτουν σε αφθονία ταλέντο, αθλητικά προσόντα και παίκτες της κλάσης του Πάρκερ, του Μπατούμ ακόμα και του Νόα (ή Νοά όπως μας έμαθε ο Ιωάννου) δεν παύουν να είναι φαβορί για το βάθρο τουλάχιστον.
bballbill
Έχω την αίσθηση ότι ο Ντε Κολό αδικήθηκε λίγο απ' τον προπονητή του.
Weekendman
QUOTE(bballbill @ Sep 7 2011, 20:42 ) *
Έχω την αίσθηση ότι ο Ντε Κολό αδικήθηκε λίγο απ' τον προπονητή του.


Με ένα ικανότατο δίδυμο απο το ΝΒΑ στις θέσεις 1 και 2(Πάρκερ,Μπατούμ) δεν περισσέυει και πολύς χρόνος εκ των πραγμάτων στον ΝτεΚολο όσο και καλά να είναι...

θα μπορούσε να αποτελέσει λύση στην ζώνη(αφού ακόμα και να διέσπαγαν περισσότερο απο μέσα την ζώνη χρειάζοταν και πάλι σουτ οι Γάλλοι ) αλλά δεν έδειξε κανένα ιδιαίτερο χέρι σήμερα...
Manu7
He's back!Back again!! smiley.gif

Ναι ρε Χατζη!!
priest
χαχαχαχ...βρε τον τεπιτς!
aegeansheed
Valanciunas: ξέρει πολύ μπάσκετ

Puma έχει γδάρει του Macvan το κεφάλι?

Πόσο πιο ωραίο θα ακουγόταν το όνομα του Songaila αν είχε ένα "d" στο τέλος...
T.W.Is.M.
Μα καλα, γινεται η μητερα των μαχων σημερα και εχουμε τοσο λιγα σχολια?
Παμε ρε Lietuva...
Weekendman
Ο Ίβκοβιτς έχει καταφέρει αρκετές φορές να κρύψει σχετικά τις αμυντικές αδυναμίες του Τεόντοσιτς στην Σερβία σήμερα δεν φαίνεται να είναι μια απο αυτές...

Η Λιθουανία παίζει κοντά στο τέλειο επιθετικά όπως την θέλουμε με γρήγορο μπάσκετ,πόλλα και εύστοχα σουτ, και εφαρμογή πικ εν ρολ...

Όσο κωλοπαιδό μετα συγχωρησεως μπορεί να είναι ο Κριστιτς τόσο τον γουστάρω ως σέντερ και με εξιτάρει και η παρουσία του επόμενου μεγάλου σέντερ του Ευρωπαικού μπάσκετ του Βαλαντσιούνας...

Ο Σέρβος σαδιστής με το νο 11 πήρε διάλλειμα σήμερα επιθετικά και αμυντικά στο πρώτο ημίχρονο...
Manu7
Οταν βρισκει ρυθμο η Λιθουανια ειναι χαρμα ιδεσθαι..

Μακαρι να επαιζε ο Κλειζα..

Ο Μιλος μια χαρα τα παει...13 ποντους ο Καλνιετις 10 ο μεγας Σαρας..Αν και εφταιγε και ο εκαστοτε ψηλος που δεν καλυπτε καλα στο πικ ν ρολ.

Ντουντα βαλε μεσα Κεσελ να σε ξελασπωσει παλι γιατι σε πηρε ο υπνακος οταν επαιρνε τη διαφορα η Λιθουανια.
duncan21
Πόσα θα βάλουν ακόμα οι Λιθουάνοι?7/10 τρίποντα και 15/22 δίποντα+15 ασίστ στο ημίχρονο!Αφύσικα πράγματα...

Οι Σέρβοι κάνουν το παιχνίδι τους,αξιοποιούν στο έπακρο το Κρστιτς,ο Τεόντοσιτς κάνει επιτέλους ένα καλό παιχνίδι εκτελεστικά αλλά μέχρι στιγμής είναι εκτός παιχνιδιού οι Κέσελ,Σαβάνοβιτς.Αν ανέβουν αυτοί κυρίως και θεώροντας οτι οι Λιθουανοί θα πάψουν να 'ναι τόσο εύστοχοι(νταξ τρελο-Λιθουανοί είναι,αλλά δε γίνεται να συνεχίσουν έτσι),οι Σέρβοι θα κατεβάσουν τη διαφόρα και θα 'χουμε ντέρμπι...

QUOTE
Όσο κωλοπαιδό μετα συγχωρησεως μπορεί να είναι ο Κριστιτς τόσο τον γουστάρω ως σέντερ

+1...Μεγάλος παίκτης,λίγοι ξέρουν το μπάσκετ και τις κινήσεις του Νέναντ στη ρακέτα...
baskethood
Υπερβολικα ευστοχη η Λιθουανια σημερα,εχει καταφερει να παει το παιχνιδι σε πολυ ψηλο σκορ χωρις ο ρυθμος να εχει ξεφυγει.Νομιζω οτι η Σερβια θα σφυξει αμυντικα και θα μπει στο παιχνιδι.Αρκει να βελτιωσει την αμυνα στο πικ εν ρολ της
Λιθουανιας και να πιεσει περισσοτερο τους Λιθουανους γκαρντ.Ο αργος ρυθμος την ευννοει και νομιζω οτι θα τον επιδιωξει.
sacarame
Εξαιρετικό ως τώρα το παιχνίδι..Με πολύ καλό (λιθουανικό rolleyes.gif ) ρυθμό,όμορφες φάσεις...Από την μια οι Λιθουανοί χτύπανε πολύ στο πικ εν ρολ όπου η Σερβία δείχνει να έχει πρόβλημα να ακολουθήσει σε ταχύτητα την φάση (ειδικά αν είναι κανας Πέροβιτς στην 5αδα).Από την άλλη οι Σέρβοι εκμεταλλεύονται με κάθε τρόπο τον Κρίστιτς,καθώς ο τελευταίος δείχνει να μην έχει αντίπαλο επιθετικά διότι ο "καρχαρίας" δεν μπορεί και ο Γιόνας είναι ακόμα μικρός και αδύναμος ώστε να τον αντιμετωπίσει..

Πάντως ο Βαλαντσιούνας είναι εξαιρετικός επιθετικά..Ταχύς,τσαμπουκάς, με πολύ καλές κινήσεις...Αν μπορέσει να δυναμώσει, νομίζω έχει το ποτένσιαλ να γίνει φοβερός παίκτης...
QUOTE
Αφύσικα πράγματα...


Καθόλου αφύσικα..Απλά λιθουανικά...


Τα υπόλοιπα μετά το τέλος του ματς..Eiti Lietuva
berry
ρε τον καλνιετις ohmy.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.