Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προολυμπιακό τουρνουά 2012
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
nestoras kommatos
Αυτό το μονόπλευρο (που το χρησιμοποίησαν και οι του ΠΑΟ για τον Σπανούλη όταν την έκανε για τον ΟΣΦΠ) ''ΚΟΙΤΑ ΤΟΝ ΑΧΑΡΙΣΤΟ, ΣΕ ΕΜΑΣ ΕΓΙΝΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΕΓΙΝΕ ΓΝΩΣΤΟΣ, ΕΒΓΑΛΕ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ'' δε μπόρεσα ποτέ να το καταλάβω.

Δηλαδή ο Διαμαντίδης δε πρόσφερε στην εθνική ομάδα; Μόνο η εθνική τον βοήθησε; Καθόταν και τα έξυνε και έγινε έτσι γνωστός και καρπωνόταν τις επιτυχίες της εθνικής; Δε μόχθησε και αυτός; Δεν θυσίασε τα καλοκαίρια του, δεν έπαιξε 100+ ματς κόντρα σε δυνατούς και αδύνατους αντιπάλους, δεν έκανε μεγάλα ματς;

Εγώ πιστεύω ότι κάθε άνθρωπος (όχι μπασκετμπολίστας μόνο) πρέπει να κάνει πράγματα που τον γεμίζουν να κάνει. Άμα κάποιος νιώθει κορεσμένος ή ''τελειωμένος'' από κάτι καλό θα είναι να αποχωρεί.


Όποιος αισθάνεται ότι θέλει ή αντέχει να παίζει στην εθνική ακόμα καλά κάνει και μπράβο του. Όποιος δε θέλει για τον x y λόγο τον ευχαριστούμε για την προσφορά του και του ευχόμαστε καλή συνέχεια στην πορεία του.

Είπαμε, με το ζόρι δε γίνεται τίποτα. Και στην τελική οι παίκτες είναι επαγγελματίες. Καλά κάνουν και κοιτάζουν το συμφέρον τους και το συμφέρον των οικογενειών τους και πως θα τις διασφαλίσουν καλύτερα.

Μπροστά στην υγεία ή την οικογένεια ούτε εθνική υπάρχει ούτε τίποτα.

Και μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για μπάσκετ. Δεν τους στείλαμε και στον πόλεμο και ο Διαμαντίδης ''λιποψύχησε''!


Υ.Γ. Φιλικά πάντα φίλε μου george3321 και χωρίς καμία διάθεση να σε προκαλέσω ό,τι έγραψα. Σέβομαι απεριόριστα αυτό που κάνεις, που παίζεις τόσα χρόνια μπάσκετ και μπράβο σου, γιατί το αγαπάς προφανώς πολύ αυτό που κάνεις.
george3321
QUOTE (nestoras kommatos @ Jun 15 2012, 05:07 ) *
Αυτό το μονόπλευρο (που το χρησιμοποίησαν και οι του ΠΑΟ για τον Σπανούλη όταν την έκανε για τον ΟΣΦΠ) ''ΚΟΙΤΑ ΤΟΝ ΑΧΑΡΙΣΤΟ, ΣΕ ΕΜΑΣ ΕΓΙΝΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΕΓΙΝΕ ΓΝΩΣΤΟΣ, ΕΒΓΑΛΕ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ'' δε μπόρεσα ποτέ να το καταλάβω.

Δηλαδή ο Διαμαντίδης δε πρόσφερε στην εθνική ομάδα; Μόνο η εθνική τον βοήθησε; Καθόταν και τα έξυνε και έγινε έτσι γνωστός και καρπωνόταν τις επιτυχίες της εθνικής; Δε μόχθησε και αυτός; Δεν θυσίασε τα καλοκαίρια του, δεν έπαιξε 100+ ματς κόντρα σε δυνατούς και αδύνατους αντιπάλους, δεν έκανε μεγάλα ματς;

Εγώ πιστεύω ότι κάθε άνθρωπος (όχι μπασκετμπολίστας μόνο) πρέπει να κάνει πράγματα που τον γεμίζουν να κάνει. Άμα κάποιος νιώθει κορεσμένος ή ''τελειωμένος'' από κάτι καλό θα είναι να αποχωρεί.


Όποιος αισθάνεται ότι θέλει ή αντέχει να παίζει στην εθνική ακόμα καλά κάνει και μπράβο του. Όποιος δε θέλει για τον x y λόγο τον ευχαριστούμε για την προσφορά του και του ευχόμαστε καλή συνέχεια στην πορεία του.

Είπαμε, με το ζόρι δε γίνεται τίποτα. Και στην τελική οι παίκτες είναι επαγγελματίες. Καλά κάνουν και κοιτάζουν το συμφέρον τους και το συμφέρον των οικογενειών τους και πως θα τις διασφαλίσουν καλύτερα.

Μπροστά στην υγεία ή την οικογένεια ούτε εθνική υπάρχει ούτε τίποτα.

Και μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για μπάσκετ. Δεν τους στείλαμε και στον πόλεμο και ο Διαμαντίδης ''λιποψύχησε''!


Υ.Γ. Φιλικά πάντα φίλε μου george3321 και χωρίς καμία διάθεση να σε προκαλέσω ό,τι έγραψα. Σέβομαι απεριόριστα αυτό που κάνεις, που παίζεις τόσα χρόνια μπάσκετ και μπράβο σου, γιατί το αγαπάς προφανώς πολύ αυτό που κάνεις.



ναι ρε συ..κουβεντα κανουμε αλλα δεν μπορω να τον δικαιολογησω...δουλευει 2-4 ωρες την ημερα το πολυ οταν εγω δουλευω 10-12....και σκεψου ποσο πληρωνεται αυτος και ποσο εγω...εγω δεν κουραζομαι??εγω εχω 25 μερες τον χρονο...βαλε και αλλες 10 με αργιες...αδεια....το να ξεκουραστει δηλαδη 1-10 ιουνιου 10-15 ιουλιου και 15 αυγουστου με 10 σεπτεμβρη δεν ειναι αρκετο???χωρια τα 3ημερα....ξεκουραστηκε περσι....αν κατεβαινε και φετος στο τελευταιο μεγαλο τουρνουα(δεν εκτιμω ιδιαιτερα τα ευρωμπασκετ!!!)δε θα ειχα κανενα προβλημα...θα ελεγα οκ εφτασε στα 33 μαγκας και ολα καλα....τεσπα γνωμη μου ειναι...να παει καλα η ομαδα μακαρι ωστε να μην φτασουμε αλλη μια φορα στο σημειο να λεμε....αν ειχαμε τον διαμαντιδη θα καναμε το ενα και το αλλο!!!!

φιλικα παντα!
nestoras kommatos
Δε μπορώ να πω ότι έχεις άδικο.

Αλλά και αυτοί μη ξεχνάς παραμένουν άνθρωποι άσχετα αν παίρνουν μεγάλα ποσά. Και αυτοί από την πλευρά τους τραβάν τα δικά τους ζόρια, έχουν δουλέψει και αυτοί πολύ για να φτάσουν εκεί που είναι, παίζουν υπό καθεστώς μεγάλης πίεσης. Μου φαίνεται πολύ ψυχοφθόρος ο επαγγελματικός αθλητισμός έτσι όπως έχει καταντήσει τα τελευταία χρόνια όπου τα χρήματα που παίζονται είναι πολλά και η πίεση για νίκη και συνεχείς επιτυχίες είναι πολύ μεγάλη!


Και χωρίς τον Διαμαντίδη καλά θα τα πάει η εθνική, ελπίζω.
maik23
οι παικτες τετιοιου επιπεδου δεν κανουν απλα το χομπυ τους οταν ασχολουνται.ειναι πολυ επιπονη η διαδικασια και η ψυχολογικη πιεση φοβερη.καταρχην πρεπει να ξερετε ,που το ξερετε, αλλα το ξεχνατε οτι το μπασκετ ειναι ενα παιχνιδι.και μαλιστα η αποδοση του βασιζεται στην καλη σωματικη και ψυχολογικη κατασταση.
το πρωτο επιτυνχανεται οχι με 2-3 ωρες το πολυ οπως ειπωθηκε.
το πρωι εχει προπονηση και μετα δεν καθεται η' βγαινει βολτα.αναγκαστικα ξεκουραζεται γιατι η προπονηση ειναι τρομερα επιπονη γιαυτο και το κανουν λιγοι ανθρωποι.
μετα το απογευμα εχει και αλλη προπονηση και μετα ξανα αποθεραπεια και ξεκουραση και οχι βολτα και ξενυχτια.
ουσιατικα κοιταμε μονο τις ωρες της προπονησης και οχι της αποθεραπειας -ξεκουρασης.αυτοι οι παικτες δεν εχουν ζωη μεχρι να σταματησουν.φανταζεσται οτι ο σαρας ξυπναει το πρωι και κανει οτι κανουμε εμεις?οχι.
και αυτο γινεται με ρουτινα επι πολλα χρονια.που σημαινει οτι το κορμι επιβαρυνεται χιλιες φορες παραπανω απο τις δικες μας που παιζουμε σε ενα πολυ κατωτερο επιπεδο για χομπυ.
αυτο σημαινει καποιους τραυματισμους και μερικοι απο αυτους σοβαροι.ρισκαρουν την υγεια τους.
ολα αυτα οδηγουν μακροχρονια και στην ψυχολογικη φθορα.αν δεν μπορεις να βαλεις την μπαλα στο πλεκτο τι να την κανεις την προπονηση κα την συμετοχη στην εθνικη?
εγω πιστευω οτι για καποιους λογους ,τους οποιους θα μαθουμε πολυ μετα,ο μητσος δεν μπορεσε 2 χρονια να αποδωσει τα αναμενομενα στον παο και ειδικα στην εθνικη.μπορει να ηταν ψυχολογικοι μονο η' και αγωνιστικοι με συμπαικτες η' προπονητες. ας μην βγαζουμε συμπερασματα.η ψυχολογια ενος αθλητη ειναι πολυ ευαισθητη.αφου δεν μπορουσε να αποδωσει θεωρω τιμιο οτι σταματησε για να προσφερει καποιος αλλος φρεσκος που θα δοκιμασει.
πιστευω οτι ολο αυτο γινεται οταν ενας αθλητης οπως ο μητσος δεν αναφερει τους πραγματικους λογους που προεβη σαυτην την ενεργεια και ακολουθει μια παραφιλολογια.
ViC
Η δική μου άποψη είναι ότι οποιοσδήποτε μπορεί να πάρει μια απόφαση για το αν θα παίζει εθνική ή όχι, αλλά θα είναι υποχρεωμένος να υποστεί την ανάλογη κριτική. Δε δέχομαι σχόλια του στυλ "μαγκιά του". Ναι, μαγκιά του, αλλά μαγκιά μου κι εμένα να τον κράξω. Τέλος, δεν μπορώ να καταλάβω τη μη διάθεση του Διαμαντίδη όχι να δοξάσει την πατρίδα του κλπ κλπ, αλλά να μην κυνηγήσει την προσωπική διάκριση. Να μην κυνηγήσει το ολυμπιακό μετάλλιο για παράδειγμα, που είναι το μεγαλύτερο όνειρο κάθε αθλητή. Εκτός κι αν προτιμάει να δείχνει στα παιδιά του τα βραβεία του καλύτερου αμυντικού της ευρωλίγκας και όχι ένα ολυμπιακό μετάλλιο. Τι να πω;;;
Πάντως δεν είναι σωστό να συζητάμε σε αυτό το τόπικ για το Διαμαντίδη. Βγαίνουμε εντελώς εκτός θέματος.

Περνώντας στα της προετοιμασίας της εθνικής για το προολυμπιακό, σε λίγη ώρα αντιμετωπίζουμε τη Ρωσία (ναι υπάρχει και ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ αναμέτρηση Ελλάδας-Ρωσίας σήμερα εκτός από την ποδοσφαιρική) στο Βίλνιους και αύριο τη Λιθουανία στα πρώτα τεστ της ανέτοιμης ακόμα εθνικής, χωρίς σημαντικά στελέχη της (Μπουρούση, Φώτση, Ζήση) και με τον Ζούρο και τον Καλάθη να έχουν παρουσία σε ελάχιστες προπονήσεις. Είναι ακόμα νωρίς, αλλά είναι επιτακτική η ανάγκη να μονταριστεί γρήγορα η ομάδα, για να πάρει το εισητήριο για τους ολυμπιακούς αγώνες.
antpet
Θε ειναι τηλεποπτικο το σημερινο παιχνιδι?
Zoys
QUOTE(antpet @ Jun 16 2012, 19:22 ) *
Θε ειναι τηλεποπτικο το σημερινο παιχνιδι?

71.gif Καλό!
aegeansheed
Οποιος θελει link ας με πιεμίσει

* με το #7 για τους Ρώσσους παίζει ο γιος του Καράσεφ
G-arenas
26-35 κερδιζουμε στο ημιχρονο παιζουμε τρομερη αμυνα και ειμαστε αποτελεσματικοι στην επιθεση...οι ρωσοι παιζουν με ολους τους παικτες τους και εμεις χωρις τους ιταλους και τον σπανουλη...ο καλαθης επαιξε κανα 5λεπτο και ο σλουκας με τον μαντζαρη απο 10λεπτο ενω δεν εχει παιξει δευτερολεπτο ο ιαν με τον καββαδα να εχει παιξει ηδη ενα 5λεπτο(εβαλε και το καλαθακι του)...αυτα
aegeansheed
O Πρίντεζης δεν είχε τατουάζ στα χέρια πριν, ναι?
G-arenas
QUOTE (aegeansheed @ Jun 16 2012, 20:27 ) *
O Πρίντεζης δεν είχε τατουάζ στα χέρια πριν, ναι?

οντως δεν ειχε
Nuntius
Φιλικό ήταν αυτό?
G-arenas
QUOTE (Nuntius @ Jun 16 2012, 21:20 ) *
Φιλικό ήταν αυτό?

γιατι το λες αυτο?
Nuntius
QUOTE (G-arenas @ Jun 16 2012, 21:21 ) *
γιατι το λες αυτο?


Γιατί δεν ξέρω τι ήταν. Φιλικό ήταν ή αγώνας για το προολυμπιακό?
G-arenas
QUOTE (Nuntius @ Jun 16 2012, 21:44 ) *
Γιατί δεν ξέρω τι ήταν. Φιλικό ήταν ή αγώνας για το προολυμπιακό?

φιλικο στις 2 ιουλιου αρχιζει το προ ολυμπιακο
Nuntius
QUOTE (G-arenas @ Jun 16 2012, 21:50 ) *
φιλικο στις 2 ιουλιου αρχιζει το προ ολυμπιακο


Ευχαριστώ smile.gif
SG3ptshooter
Έχουμε box από κάπου; plz.
ViC
ο Βουγιούκας διάβασα ότι είχε κάποιες ενοχλήσεις και προφυλάχθηκε. Όπως προφυλάχθηκε και ο Σπανούλης. Είναι φανερό ότι και οι δύο ομάδες ήταν ανέτοιμες και το ματς είχε περισσότερο χαρακτήρα προπόνησης. Ακόμα και έτσι, δείχνουμε ότι ξεκινάμε από καλή βάση...
btw, όταν διάβασα στη σύνθεση της Ρωσίας "Καράσεφ", αισθάνθηκα σα να βρίσκομαι σε μια δίνη του χρόνου smiley.gif
G-arenas
κερδιζουμε 41-54 την λιθουανια στο 1ο ημιχρονο βασιλειαδης.καλαθης απο 9 και καιμακ 8...
Manu7
Ότι θα έβλεπα τον Κωστάκη τον Παπανικολάου να παίζει 1vs1 απομόνωση τον Κλέιζα και να του βάζει καλάθι
και μετά στην επόμενη επίθεση πάλι το ίδιο αλλά τελικά να βγάζει ασσίστ πάρε βάλε στον Βουγιούκα,
ομολογώ ότι δεν το περίμενα...

54-41 ημίχρονο νικάμε τους Λιθουανούς.Πάλι χωρίς Σπανούλη εμείς και τους "Ιταλούς".Χωρίς Σάρας και Γιασάιτις οι Λιθουανοί.
Πάλι πολύ καλή 2ρη περίοδος...

Αλλά εντάξει για να'χαμε να λέγαμε είναι αυτά τα ματς αλλά φάση έχουν..
dimit
Αυτό το 1-1 του Παπ είναι ακριβώς το στοιχείο που του λείπει! Πρώτη φορά μας το παρουσιάζει! Αν το βάλει στο ρεπερτόριό του πλέον περνάει στο κορυφαίο επίπεδο!
Και ήταν συνειδητό σύστημα, οι άλλοι 4 κάνανε κλεαρ αουτ
G-arenas
ο ζουρος παντως εμπιστευετε πολυ τον καβαδα ο οποιος χτες επαιξε 10-12 λεπτα και σημερα εχει παιξει ηδη 5-6 λεπτα και μαλιστα παιζει και καλα χτες εβαλε 6 ποντους και σημερα εχει 3 αλλα γενικα ειναι θηριο ανημερο μες στην ρακετα πολυ δυναμη ο ατιμος,οταν παρει την μπαλα κατω απο το καλαθι σωστα μονο με φαουλ κοβετε...
SkyFall
QUOTE (G-arenas @ Jun 17 2012, 20:23 ) *
κερδιζουμε 41-54 την λιθουανια στο 1ο ημιχρονο βασιλειαδης.καλαθης απο 9 και καιμακ 8...



βλέπεις κάπου box?
a.car



airball o Nick σε ελεύθερο τρίποντο (φαντάζομαι για το γούρι) ,πάντως παίζει πολύ καλά όσο έχω δει.
G-arenas
QUOTE (SkyFall @ Jun 17 2012, 20:50 ) *
βλέπεις κάπου box?

σε λινκ το βλεπω στο sportlemon,ελεος και χθες και σημερα φαγαμε τριποντο απο το κεντρο...
Manu7
Καλά δεν υπάρχει...

Και εχτές και σήμερα φάγαμε buzzer beater πίσω από το κέντρο! ugly_tocktock.gif

Νικάμε 14 πόντους όμως σταθερά..

Καϊμακόγλου εξαιρετικός και Καλάθης σίγουρα αυτός που θα θέλαμε όλοι.Φαίνεται ότι θα παίξει για τη μεταγραφή του.

Μετά και Πρίντεζης και Παπανικολάου αρκετά καλοί.
G-arenas
κερδισαμε 70-82 ανετα δεν απειληθηκαμε ποτε με τον καιμακ mvp οπως και χτες και πολυ καλοι ο παπ με τον καλαθη...
nestoras kommatos
Ο Σπανούλης ξέρουμε αν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού, γιατί δεν έπαιξε σε κανένα από τα δύο ματς.


Ελπίζω να είναι απολύτως υγιής ενόψει του προολυμπιακού.
athlos7
QUOTE (nestoras kommatos @ Jun 18 2012, 12:32 ) *
Ο Σπανούλης ξέρουμε αν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού, γιατί δεν έπαιξε σε κανένα από τα δύο ματς.


Ελπίζω να είναι απολύτως υγιής ενόψει του προολυμπιακού.

απόσο ξερω δεν επαιξε για να ξεκουραστεί από μια γεματη σεζον.Σίγουρα δεν τρέχει τίποτα.Ελμιζω να περασουμε ολυμπιακούς αγωνες bball.gif
Zoys
Άντε να ενσωματωθούν και οι Ιταλοί σιγά σιγά.
leyton
Έχοντας παρακολουθήσει το μεγαλύτερο μέρος των 2 αγώνων της εθνικής μπορώ να δηλώσω ότι η εθνική μου άρεσε πάρα πολύ.Παίζει γρήγορα και αποτελεσματικά.Χωρίς Σπανούλη, Ζήση, Φώτση, Μπορούση και στον πρώτο αγώνα χωρίς Βουγιούκα έπαιξε πολύ καλα. Ο Καϊμακόγλου ηγέτης, Βασιλειάδης έχει βρει τον ρόλο του, Καλάθης καλός και γενικά όλοι δίνουν το 100%.Θα ήθελα πολύ να είχαμε και τους ψηλούς Κουφό, Σχορτσιανίτη γιατί εκεί υπάρχει ένα μικρό θέμα αν και οφείλω να ομολογήσω οτι ευχαριστη εκπληξη είναι ο Καββαδάς ο οποίος ηταν εξαιρετικός (ασχετα αν κλήθηκε για συμπληρωματικό ρόλο).
boumtze-boumtze
Κοπηκε ο Βουγιουκας λεει? 68.gif
G-arenas
QUOTE (boumtze-boumtze @ Jun 19 2012, 21:10 ) *
Κοπηκε ο Βουγιουκας λεει? 68.gif

ναι οντως μολις το διαβασα...λογικα ή ειναι τραυματιας ή οντως ο ζουρος δεν τον παει καθολου...λογικα τωρα μπορει να κατεβασει καβαδα ή με 2 πενταρια
rchos
QUOTE(G-arenas @ Jun 19 2012, 21:17 ) *
ναι οντως μολις το διαβασα...λογικα ή ειναι τραυματιας ή οντως ο ζουρος δεν τον παει καθολου...λογικα τωρα μπορει να κατεβασει καβαδα ή με 2 πενταρια



εντελει απο οτι αντιλαμβανομαι θα κατεβει με δυο πενταρια.
δεν μαρεσει καθολου αυτο δυστηχως.
αλλα απο οσο ειδα στα φιλικα και διαβασα κιολας δοκιμασε και πενταδες πολυ κοντες στα δυο φιλικα.
qspock
Αυτο με το Βουγιουκα ομολογω δε το περιμενα. Δεν αναφερθηκε τιποτα για καποιον τραυματισμο, παραξενο...

2 ειναι τα ενδεχομενα:

1) Θα παμε με 2 πενταρια, πλεον προφανως τους Μπουρουση και Μαυτοειδη.
2) Θα προτιμιθει ο Καββαδας σαν 3ο πενταρι. Το τελευταιο συγκεντρωνει μαλλον λιγες πιθανοτητες, αφου ο λογος που δεν κοπηκε ακομη ειναι μαλλον η ελλειψη 2ου ψηλου για τις προπονησεις και οχι οι θετικες του εμφανισεις.

Πλεον παμε σε 14δα απο οπου θα κοπουν αλλοι 2 με πιθανοτερους αυτους εντος παρενθεσεως:

Καλάθης, Μάντζαρης, (Σλούκας)
Σπανούλης, Ζήσης, Βασιλειάδης
Παπανικολάου, Μπράμος
Πρίντεζης, Φώτσης, Καϊμακόγλου
Μπουρούσης, Μαυροειδής, (Καββαδάς)

Οι καλες εμφανισεις στη Λιθουθανια δεν λενε ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα, κι αλλες φορες πετουσαμε στα φιλικα. Να μεινουμε προσγειωμενοι, το τουρνουα ειναι εξαιρετικα επικυνδινο!
ViC
πάντως αν ο Βουγιούκας κόπηκε χωρίς να υπάρχει τραυματισμός είναι πρώτον παράξενο και δεύτερον δεν ξέρω αν υποβόσκει κάποια αντιπάθεια του Ζούρου προς τον παίκτη ή και προς τον άνθρωπο Βουγιούκα.
δεύτερη συνεχόμενη χρονιά πάει πολύ (ειδικά φέτος που φαίνεται ότι τον χρειαζόταν)

Για τον Καββαδά το έχουμε σίγουρο ότι θα φύγει; Απ' ότι διάβασα τα πήγε αρκετά καλά στα φιλικά όπου πήρε και λίγο χρόνο.
Πάντως ο Ζούρος δήλωσε ότι:
"Έγινε καθαρά για λόγους τακτικής. Ο Ιαν είναι εξαιρετικός παίκτης και χαρακτήρας, αλλά εν όψει των αγώνων που έρχονται έχουμε επιλέξει συγκεκριμένα σχήματα σε σχέση με αυτά που θέλουμε να κάνουμε στο γήπεδο, αλλά και σε σχέση με τους αντιπάλους μας"
οπότε φαίνεται ότι θα πάμε με 2 σέντερ τελικά
Ginobili
Ασε μας ρε Ζουρο....που δεν σου κάνει ο Βουγιούκας για 5αρι,λες και έχεις πολλούς.Έχεις τον Ντίβατς..τον Σαμπόνις,τον Γκασόλ..που να χωρέσει ο Ίαν... icon_drunk.gif
Για μικρομεσαίες ομάδες,καλός είσαι...
Manu7
Έλα Ζούρο καληνύχτα...

Άρχησες τα μαγικά σου πάλι.

Όχι ότι εκτιμώ τον καλαθοσφαιριστή Βουγιούκα, αντιθέτως θεωρώ ότι έχει τρανταχτές αδυναμίες ιδίως στην άμυνα αλλά με βάση τα άλλα 5άρια είχαμε πει οτι πρέπει να πάει με 3 ψηλούς.

Στα φιλικά είδα όμως ότι χρησιμοποίησε σχήμα με Πρίντεζη και Καιμακόγλου μαζί στο 4 και 5 οπότε θα το δούμε και στη Βενεζουέλα φαίνεται.
Nuntius
Ο Κουφός γιατί δεν πάει?
Vas
QUOTE(Manu7 @ Jun 20 2012, 00:31 ) *
Έλα Ζούρο καληνύχτα...

Άρχησες τα μαγικά σου πάλι.

Όχι ότι εκτιμώ τον καλαθοσφαιριστή Βουγιούκα, αντιθέτως θεωρώ ότι έχει τρανταχτές αδυναμίες ιδίως στην άμυνα αλλά με βάση τα άλλα 5άρια είχαμε πει οτι πρέπει να πάει με 3 ψηλούς.

Στα φιλικά είδα όμως ότι χρησιμοποίησε σχήμα με Πρίντεζη και Καιμακόγλου μαζί στο 4 και 5 οπότε θα το δούμε και στη Βενεζουέλα φαίνεται.



όταν ήταν Καιμακ-Πριντεζης στο 4-5 έπαιζε ζώνη??
Manu7
QUOTE(Vas @ Jun 20 2012, 00:51 ) *
όταν ήταν Καιμακ-Πριντεζης στο 4-5 έπαιζε ζώνη??

Όχι.

Απλά νομίζω ότι τότε ο προπονητής προσαρμοζόταν σε αυτό το χαμηλό σχήμα και έτσι δεν είδα να μαρκάρει ο Πρίντεζης τον Μοζγκόφ ή τον Γιαφτόκας.

Βέβαια θυμάμαι να μαρκάρει για λίγο τον Βαλαντσιούνας. rolleyes.gif

Φυσικά δεν πήρε πολύ χρόνο το συγκεκριμένο σχήμα.
Vas
QUOTE(Manu7 @ Jun 20 2012, 00:59 ) *
Όχι.

Απλά νομίζω ότι τότε ο προπονητής προσαρμοζόταν σε αυτό το χαμηλό σχήμα και έτσι δεν είδα να μαρκάρει ο Πρίντεζης τον Μοζγκόφ ή τον Γιαφτόκας.

Βέβαια θυμάμαι να μαρκάρει για λίγο τον Βαλαντσιούνας. rolleyes.gif

Φυσικά δεν πήρε πολύ χρόνο το συγκεκριμένο σχήμα.



Δεν απορώ γιατι.... rolleyes.gif
dimit
Απορώ κι εγώ με το κόψιμο του Βουγιούκα.
Πιθανόν να σημαίνει ότι για τους Ολυμπιακούς θα είναι διαθέσιμος κάπιος από τους Κουφό-Σχορτσιανίτη.
Αλλά στο προολυμπιακό τι γίνεται? Φώτσης στο 5? Και πλάτη πλην Μπουρούση πιος?
Βέβαια και στα 2 φιλικά τα αργά πόδια του Βουγιούκα κάνανε μπαμ σε μια πολύ γρήγπρη κατά τ αλλα ομάδα.
Μακάρι να δικαιωθεί ο Ζούρος
kseplenhs
Εμένα απο την άλλη δεν μου κάνει καμιά εντύπωση.

Ο βουγιούκας απο πέρσι είχε δείξει καταφανέστατη αδιαφορία στην εθνική.Πέρσι είχε πάρει τη θέση του ο μαυροειδής που το μόνο που έκανε για να το καταφέρει ήταν να βγάλει 2-3 ηρωικές "άμυνες" στο ακρόπολις icon_drunk.gif
Οπότε διόλου απίθανο να εμφανίστηκε και φέτος με διάθεση νωχελικού βοοειδούς.Ε αν δεν γουστάρει ο άλλος,δεν γίνεται να τον κουβαλάς επειδή δεν σου βγαίνουν τα 5αρια.

anyway,μαύρη μέρα για τον sg που δεν θα έχει την ευκαιρία να δει ian "the dream" vougiouka σε ολυμπιακούς αγώνες.Μόνο η ελπίδα για σιμας γιασάιτις έμεινε tongue.gif
boumtze-boumtze
Ισως δεν φορτσαρισε για να μην τραυματιστει... rolleyes.gif
Του αρεσε και το Τελ Αβιβ απο τις αναμετρησεις με την Μακαμπι,και σου λεει"μπροστα στην μεταγραφη στην Μακαμπι,χαλαλι οι Ολυμπιακοι".... 68.gif
Zoys
Δεν νομίζω να τρελάθηκε πάντως ο Ζούρος και έστειλε σπίτι του τον Ίαν. Ελπίζω να ξεκαθαρίσει τη θέση του σχετικά με το θέμα αυτό αφού δεν μπορεί να ξεγύμνωσε ξαφνικά την ομάδα στη θέση 5, αν δεν είναι τραυματισμός θα είναι αδιαφορία. Ο Καββαδάς μόνο από θαύμα θα βρεθεί στη 12άδα οπότε πάμε με 2 πεντάρια με το μόνο θετικό είναι ότι χωραέι ο Σλούκας στην αποστολή, εκτός αν προτιμηθεί ο Μπράμος από τον Ζούρο που είναι γενικά όλο εκπλήξεις.
maik23
εγω παντως νομιζω οτι καλα κανει.και το λεω επειδη τοχω ξαναπει παλαιοτερα και καποιοι αντιδρασατε. και εαν θυμαστε το ειχα δικαιολογησει αναλυτικοτητα γιατι.εκτος εαν γυρισει ενα πραγματικα χρησιμο 5αρι απο τους 2 αποντες.
PanosIlio
QUOTE(Zoys @ Jun 20 2012, 09:45 ) *
Ελπίζω να ξεκαθαρίσει τη θέση του σχετικά με το θέμα αυτό αφού δεν μπορεί να ξεγύμνωσε ξαφνικά την ομάδα στη θέση 5,


Δε νομίζω να πάρουμε περισσότερες απαντήσεις, το παρακάτω φτάνει νομίζω.

QUOTE(ViC @ Jun 20 2012, 00:02 ) *


Θέμα τακτικής και that is all we gonna get smiley.gif


Vas
Έχω απορία να δω τι θα γίνει αν υπάρξει κάποιος μικροτραυματισμός ενός απο τα 2 5αρια και δεν μπορούν να παίξουν!
Και εντάξει, ενάντια στην Ιορδανία μπορεί να μην φανεί, αλλά ενάντια στην ΦΥΡΟΜ/Ρωσία/Λιθουανία στους νοκ αουτ αγώνες τι κάνουμε?
Άκουσα χθες στην ερα σπορ, ότι μέσα από την ομάδα είπαν ότι ο Καββαδάς θα γίνει η αιτία που δεν θα ξανακαλέσουν τον Σόφο στην εθνική!! Λέτε να γίνει η έκπληξη και να τον έχει από φέτος μέσα για 4-5αρι;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.