Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ 2017-18 ΕΣΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Gkos
Ρε παιδιά τι να πω,εγώ δεν το είδα ,μα να ανατραπεί τέτοια διαφορά σε εκτός έδρας ,μου φαίνεται αδύνατο !

Ο Απόλλωνας ήρθε ισόπαλος 55-55 με τους Αμπελοκήπους και έτσι θα βρει Κουκουβάουνες στον τελικό ανόδου με την πρώτη αναμέτρηση να έχει οριστει ήδη για το Σαββατο στην Μεταμόρφωση.
dream04
QUOTE (Gkos @ Mar 21 2018, 00:48 ) *
Ρε παιδιά τι να πω,εγώ δεν το είδα ,μα να ανατραπεί τέτοια διαφορά σε εκτός έδρας ,μου φαίνεται αδύνατο !

Ο Απόλλωνας ήρθε ισόπαλος 55-55 με τους Αμπελοκήπους και έτσι θα βρει Κουκουβάουνες στον τελικό ανόδου με την πρώτη αναμέτρηση να έχει οριστει ήδη για το Σαββατο στην Μεταμόρφωση.


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
Ο Αμύντας επαιζε ζώνη σε όλο το παιχνίδι και δέχθηκε 59 πόντους.
Ομάδα άτολμη-άχρωμη χωρίς πάθος.
Εαν ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ παίξει το ίδιο και στη ρεβάνς ειναι σιγουρα στην Α.
Dias
Ο ΑΜΥΝΤΑΣ πράγματι δεν έδειξε πάθος για νίκη λόγω άγχους. Έχασε πολλά καλάθια, πολλές βολές και γενικά είχε κακές επιλογές στην επίθεση. Αν κατορθώσει στον επαναληπτικό να έχει ευστοχία, τότε τα πράγματα αλλάζουν και μπορεί τη νίκη. Η διαφορά είναι μια μαθηματική υπόθεση και μόνο. Θα εξαρτηθεί φυσικά και από τον ΠΛΑΤΩΝΑ. Αν η ομάδα του κατέβει για αγγαρεία θεωρώντας πως προκρίθηκε ήδη, δεν αποκλείεται να συναντήσει τη Μέδουσα. Όλα θα εξαρτηθούν από την ψυχολογική προετοιμασία των παικτών. Ο ΑΜΥΝΤΑΣ να "ξεπεράσει" την ήττα και ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ να "ξεμεθύσει" από την νίκη.
dream04
QUOTE (Dias @ Mar 21 2018, 13:36 ) *
Ο ΑΜΥΝΤΑΣ πράγματι δεν έδειξε πάθος για νίκη λόγω άγχους. Έχασε πολλά καλάθια, πολλές βολές και γενικά είχε κακές επιλογές στην επίθεση. Αν κατορθώσει στον επαναληπτικό να έχει ευστοχία, τότε τα πράγματα αλλάζουν και μπορεί τη νίκη. Η διαφορά είναι μια μαθηματική υπόθεση και μόνο. Θα εξαρτηθεί φυσικά και από τον ΠΛΑΤΩΝΑ. Αν η ομάδα του κατέβει για αγγαρεία θεωρώντας πως προκρίθηκε ήδη, δεν αποκλείεται να συναντήσει τη Μέδουσα. Όλα θα εξαρτηθούν από την ψυχολογική προετοιμασία των παικτών. Ο ΑΜΥΝΤΑΣ να "ξεπεράσει" την ήττα και ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ να "ξεμεθύσει" από την νίκη.


Ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ έζησε την εμπειρία να χάνει 19 πόντους και να γυρνάει το παιχνίδι και να παίρνει τη πρόκριση με 21 πόντους.
Η Ηλιουπολη έχει κερδίσει 2 φορές τον Αμύντα εύκολα.
Απο οτι είδα ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ έχει ένα ψηλό που έκανε οτι ήθελε στη ρακέτα.
Επίσης ο κοουτς του Αμύντα αποφάσισε να παίξει άμυνα 3-2 και δέχθηκε ουκ ολιγά δίποντα και τρίποντα.

Ενώ στον Αμύντα νομίζω οτι χρειάζονται 3 μπάλες για να παίξουν.
Ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ ειναι ΟΜΑΔΑ!!
Αρκεί να το δείξει την Κυριακή στο γήπεδο και να πανηγυρίσει την άνοδο στην Α.
Dias
QUOTE (dream04 @ Mar 21 2018, 21:00 ) *
Ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ έζησε την εμπειρία να χάνει 19 πόντους και να γυρνάει το παιχνίδι και να παίρνει τη πρόκριση με 21 πόντους.
Η Ηλιουπολη έχει κερδίσει 2 φορές τον Αμύντα εύκολα.
Απο οτι είδα ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ έχει ένα ψηλό που έκανε οτι ήθελε στη ρακέτα.
Επίσης ο κοουτς του Αμύντα αποφάσισε να παίξει άμυνα 3-2 και δέχθηκε ουκ ολιγά δίποντα και τρίποντα.

Ενώ στον Αμύντα νομίζω οτι χρειάζονται 3 μπάλες για να παίξουν.
Ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ ειναι ΟΜΑΔΑ!!
Αρκεί να το δείξει την Κυριακή στο γήπεδο και να πανηγυρίσει την άνοδο στην Α.



Όλα θα εξαρτηθούν από την ψυχολογική προετοιμασία των παικτών. Ο ΑΜΥΝΤΑΣ να "ξεπεράσει" την ήττα και ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ να "ξεμεθύσει" από την νίκη.
dream04
QUOTE (Dias @ Mar 21 2018, 20:10 ) *
Όλα θα εξαρτηθούν από την ψυχολογική προετοιμασία των παικτών. Ο ΑΜΥΝΤΑΣ να "ξεπεράσει" την ήττα και ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ να "ξεμεθύσει" από την νίκη.

Ποιος κάνει τη ψυχολογική προετοιμασία???
Ο πρόεδρος που έβριζε μετα τον αγώνα τα 15 Χρονά έν χορώ ????
Ο κοουτς???
Η Κος αθλητικός διευθυντής που κάθεται στον πάγκο???
nikos64
QUOTE(dream04 @ Mar 21 2018, 23:30 ) *
Ποιος κάνει τη ψυχολογική προετοιμασία???
Ο πρόεδρος που έβριζε μετα τον αγώνα τα 15 Χρονά έν χορώ ????
Ο κοουτς???
Η Κος αθλητικός διευθυντής που κάθεται στον πάγκο???



συγγνωμη για την παρεμβαση μια διευκρινηση οταν λετε ο προεδρος αναφερεστε σε αυτον του Αμυντα τον κ. Ζουπα?
επισης ποιος ειναι ο αθλητικος διευθυντης ?

υ.γ. benchwarmer εγω στο'πα θα αλλαξω γειτονια smiley.gif
dream04
QUOTE (nikos64 @ Mar 22 2018, 07:24 ) *
συγγνωμη για την παρεμβαση μια διευκρινηση οταν λετε ο προεδρος αναφερεστε σε αυτον του Αμυντα τον κ. Ζουπα?
επισης ποιος ειναι ο αθλητικος διευθυντης ?

υ.γ. benchwarmer εγω στο'πα θα αλλαξω γειτονια smiley.gif


Ένας ειναι ο πρόεδρος και ένας ο αθλητικός διευθυντής.
Νομίζω οτι τους ξέρεις.
nikos64
QUOTE(dream04 @ Mar 22 2018, 19:38 ) *
Ένας ειναι ο πρόεδρος και ένας ο αθλητικός διευθυντής.
Νομίζω οτι τους ξέρεις.


Ο προεδρος ειναι ο Ζουπας που δεν θα μιλησω εγω για την ιστορια του στο Ελληνικο μπασκετ αλλα μου κανει καπως τον εχω για πολυ χαμηλων τονων ανθρωπο ... τωρα αν κανω λαθος ...κανω .....ας πει και καποιος αλλος την γνωμη του.

και εγω αυτον ξερω για αθλητικο διευθυντη που ειναι δηλωμενος βοηθος προπονητης .

Οι πόντοι για την ομάδα μας (προπονητής Παντελιάδης Σπύρος, βοηθός προπονητής Καραμπέτσιος Θωμάς) : Βαλτατζής Δημήτρης 9, Κουτσουμάρης Χρύσανθος, Καλογερόπουλος Κώστας, Καραφέρης Αποστόλης 10, Γιαννικόπουλος Άγγελος 1, Ικραμίδης Γιώργος, Χρήστου Πέτρος, Καραγκούνης Ευθύμης 12(1), Σωτηρακόπουλος Χρήστος, Μοιρώτσος Γιώργος, Χουστουλάκης Γιάννης 3, Ποταμιάς Γιώργος.

Για την ομάδα του Πλάτωνα (Κωνσταντοπουλος Αθ., Σγουριτσας Χ.) : Λιοντας 6(1), Μισιος, Καρελλας 4, Ρουπας 16(4), Λαμκαλης, Θεοδωροπουλος, Αλεξιου, Σιδερης 11, Χριστοδουλου 11, Τσιντζας 3(1), Χρονοπουλος 7(1), Παπαθανασης.

καλη συνεχεια σε ολους .


dream04
QUOTE (nikos64 @ Mar 22 2018, 19:23 ) *
Ο προεδρος ειναι ο Ζουπας που δεν θα μιλησω εγω για την ιστορια του στο Ελληνικο μπασκετ αλλα μου κανει καπως τον εχω για πολυ χαμηλων τονων ανθρωπο ... τωρα αν κανω λαθος ...κανω .....ας πει και καποιος αλλος την γνωμη του.

και εγω αυτον ξερω για αθλητικο διευθυντη που ειναι δηλωμενος βοηθος προπονητης .

Οι πόντοι για την ομάδα μας (προπονητής Παντελιάδης Σπύρος, βοηθός προπονητής Καραμπέτσιος Θωμάς) : Βαλτατζής Δημήτρης 9, Κουτσουμάρης Χρύσανθος, Καλογερόπουλος Κώστας, Καραφέρης Αποστόλης 10, Γιαννικόπουλος Άγγελος 1, Ικραμίδης Γιώργος, Χρήστου Πέτρος, Καραγκούνης Ευθύμης 12(1), Σωτηρακόπουλος Χρήστος, Μοιρώτσος Γιώργος, Χουστουλάκης Γιάννης 3, Ποταμιάς Γιώργος.

Για την ομάδα του Πλάτωνα (Κωνσταντοπουλος Αθ., Σγουριτσας Χ.) : Λιοντας 6(1), Μισιος, Καρελλας 4, Ρουπας 16(4), Λαμκαλης, Θεοδωροπουλος, Αλεξιου, Σιδερης 11, Χριστοδουλου 11, Τσιντζας 3(1), Χρονοπουλος 7(1), Παπαθανασης.

καλη συνεχεια σε ολους .

Ευχαριστω για τη πληροφόρηση .
Ειναι όντως χαμηλών τόνων , όμως όταν χάνει η ομάδα.....
Οι φωνές ακούγονταν μέχρι έξω απο τα αποδυτήρια.
Καλή συνέχεια σε όλους και ραντεβού την Κυριακή μετα τον μπακαλιάρο.
Gkos
QUOTE (Gkos @ Mar 19 2018, 02:12 ) *
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-16, 21-5, 17-4, 18-9



https://www.facebook.com/aoarispetroupolis/...93348940992156/
Dias
QUOTE (dream04 @ Mar 22 2018, 22:41 ) *
Ευχαριστω για τη πληροφόρηση .
Ειναι όντως χαμηλών τόνων , όμως όταν χάνει η ομάδα.....
Οι φωνές ακούγονταν μέχρι έξω απο τα αποδυτήρια.
Καλή συνέχεια σε όλους και ραντεβού την Κυριακή μετα τον μπακαλιάρο.



Προβλέπω να ξαναφωνάζει τη Κυριακή ο πρόεδρος - αν πράγματι φώναζε. Διότι ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ έπαιξε το μισό που μπορούσε σε σχέση με το παιγνίδι που έκανε κόντρα στην ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ. Μετά τον αγώνα και λόγω της εθνικής επετείου, ίσως να έχουμε και δημοτικούς χορούς και τραγούδια. Ζήτω το Έθνος.
nikos64
QUOTE(dream04 @ Mar 22 2018, 22:41 ) *
Ευχαριστω για τη πληροφόρηση .
Ειναι όντως χαμηλών τόνων , όμως όταν χάνει η ομάδα.....
Οι φωνές ακούγονταν μέχρι έξω απο τα αποδυτήρια.
Καλή συνέχεια σε όλους και ραντεβού την Κυριακή μετα τον μπακαλιάρο.


οπως το εγραψες ή οπως το διαβασα εγω καταλαβα οτι απευθυνοταν στους αντιπαλους ...λαθος μου

αλλα επειδη παλι δεν μου καθεται καλα να ξαναρωτησω για τελευταια φορα

http://www.amyntas.gr/syllogos/dioikitiko-symvoulio/

μιλας για αυτον που ειναι ακριβως στην μεση ?
dream04
[quote name='nikos64' date='Mar 23 2018, 06:54 ' post='881777']
οπως το εγραψες ή οπως το διαβασα εγω καταλαβα οτι απευθυνοταν στους αντιπαλους ...λαθος μου

αλλα επειδη παλι δεν μου καθεται καλα να ξαναρωτησω για τελευταια φορα

http://www.amyntas.gr/syllogos/dioikitiko-symvoulio/

μιλας για αυτον που ειναι ακριβως στην μεση ?
[/quote

Ψυρισαμε πολύ το θέμα.
Δεν νομίζω οτι αξίζει κατι παραπάνω.
Οι κατοικούντες στην Ιερουσαλήμ γνωρίζουν ποιος ειναι ο συγκεκριμένος κύριος.
Τεσπα.
nikos64
QUOTE
dream04

Ψυρισαμε πολύ το θέμα.
Δεν νομίζω οτι αξίζει κατι παραπάνω.
Οι κατοικούντες στην Ιερουσαλήμ γνωρίζουν ποιος ειναι ο συγκεκριμένος κύριος.
Τεσπα.


οπως αγαπας
διακρινω ομως μια ατολμια να το πω ? μια δειλια ισως ? στο να πεις τα πραγματα με το ονοματα τους ενω αντιθετα στο να ειρωνευτεις στο ποιος θα κανει την ψυχολογια σου ειταν πανευκολο ...
Οπως και ναχει εγω εδω δεν συμμετεχω, δεν εχω δει καν ουτε εναν αγωνα , δεν εχω αποψη ... αλλοι τα ξερουν καλλιτερα που γραφουν για τα παιδικοεφηβικα , προφανως για να μην εχει ενοχληθει κανεις αλλος θα εχεις δικιο .
...
dream04
QUOTE (nikos64 @ Mar 23 2018, 08:09 ) *
οπως αγαπας
διακρινω ομως μια ατολμια να το πω ? μια δειλια ισως ? στο να πεις τα πραγματα με το ονοματα τους ενω αντιθετα στο να ειρωνευτεις στο ποιος θα κανει την ψυχολογια σου ειταν πανευκολο ...
Οπως και ναχει εγω εδω δεν συμμετεχω, δεν εχω δει καν ουτε εναν αγωνα , δεν εχω αποψη ... αλλοι τα ξερουν καλλιτερα που γραφουν για τα παιδικοεφηβικα , προφανως για να μην εχει ενοχληθει κανεις αλλος θα εχεις δικιο .
...

Ατολμία δεν υπάρχει. Ούτε δειλία.
Έχω ζήσει τον συγκεκριμένο κύριο αρκετα χρόνια. Αποχωρησα και δεν ειρωνεύομαι κανένα.
Gkos
Ως ομάδα της Α κατηγορίας θα πρέπει να λογίζεται ο ΓΑΟΚ που επικράτησε του Απολλωνα με 40 πόντους . . .
MJOLNIR-1
Για την ολοκληρωμένη εικόνα 101-61.

Η συνέχεια την Τρίτη στη Ριζούπολη.
fairbasket
QUOTE (MJOLNIR-1 @ Mar 24 2018, 17:50 ) *
Για την ολοκληρωμένη εικόνα 101-61.

Η συνέχεια την Τρίτη στη Ριζούπολη.

Έχει κανείς άποψη για τη διατησία......έχω την εντύπωση πως θα έβαλε το χέρι της (εντός Μεταμόρφωσης)ακόμα και με τα 14-χρονα ..........!!!!!
dream04
QUOTE (dream04 @ Mar 23 2018, 09:09 ) *
Ατολμία δεν υπάρχει. Ούτε δειλία.
Έχω ζήσει τον συγκεκριμένο κύριο αρκετα χρόνια. Αποχωρησα και δεν ειρωνεύομαι κανένα.

Τώρα για να πάμε και στα αγωνιστικά.
Υπάρχει κάποιος που πιστεύει οτι ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ θα χάσει αύριο το τρένο της ανόδου για Α ΕΣΚΑ???
best game
QUOTE(fairbasket @ Mar 24 2018, 20:54 ) *
Έχει κανείς άποψη για τη διατησία......έχω την εντύπωση πως θα έβαλε το χέρι της (εντός Μεταμόρφωσης)ακόμα και με τα 14-χρονα ..........!!!!!


Διαβάζω τα ποστ εδώ και αρκετό καιρό και κρατιέμαι μετά βίας να μήν γράψω, όμως νομίζω ότι αυτό που γράφεις είναι πολύ προκλητικό. Το άν μια ομάδα κατεβάζει δεκατετράχρονα είναι καθαρά δικό της θέμα και του προπονητή. Είναι ακριβώς το ίδιο όπως όταν παίκτες του παιδικού παίζουν στο εφηβικό με ηλικίες 2 χρόνια μεγαλύτερους τους. Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι κάνει καλό στα παιδιά και μαθαίνουν απο αυτό. Προσωπικά η ομάδα του Απόλλωνα μου άρεσε πολύ, έχει πολύ καλά παιχτάκια τα οποία είμαι σίγουρη ότι την ομάδα αυτή θα την δούμε και στην Α Εσκα. Απο την άλλη η συγκεκριμένη ομάδα της Μεταμόρφωσης είναι μια ομάδα απο παιδιά τα οποία είναι χρόνια μαζί, έχουν ωραίες συνεργασίες και σίγουρα δεν χρειάζονται το χέρι της διαιτησίας για να ανέβουν.

Εγώ θα δώσω Συγχαρητήρια στις Κουκουβάουνες όμως συγχαρητήρια και στην ομάδα του Απόλλωνα που μου άρεσε πολύ.
MJOLNIR-1
QUOTE(fairbasket @ Mar 24 2018, 21:54 ) *
Έχει κανείς άποψη για τη διατησία......έχω την εντύπωση πως θα έβαλε το χέρι της (εντός Μεταμόρφωσης)ακόμα και με τα 14-χρονα ..........!!!!!


Όπως καταλαβαίνει κανείς, δεν υπήρχε καμία ανάγκη διαιτησίας.
Η διαφορά στις δύο ομάδες ήταν Μεγάλη!
Gkos
Το παράπονο του Απόλλωνα ειναι πως ενώ το ματς είχε κριθεί στο β ημ και είχε ανοίξει η διαφορά,οι Κουκου κράτησαν τους βασικούς ως το τέλος,ενώ οι ηττημένοι βάλανε όλα τα παιδιά.
Γι αυτο ανοιξε τοοόσο πολυ η διαφορα.
Για την ιστορια το Α ημ ήταν ανταγωνιστικό με 47-36 !
Και για την ιστορία επισης ουτε στην Μεταμόρφωση δουλευε ο φωτεινός πίνακας εχτές.
Και η αναμέτρησε έληξε 99-61 σύμφωνα με το σαιτ της ΕΣΚΑ.
Και αποτέλεσμα για το Γκράβα -Αρης Πετρούπολης δεν έχουμε,όχι πως έχουμε αγωνία.
Έψαξα και την σελιδα του Αρη στo fb !

fairbasket
QUOTE (Gkos @ Mar 25 2018, 11:38 ) *
Το παράπονο του Απόλλωνα ειναι πως ενώ το ματς είχε κριθεί στο β ημ και είχε ανοίξει η διαφορά,οι Κουκου κράτησαν τους βασικούς ως το τέλος,ενώ οι ηττημένοι βάλανε όλα τα παιδιά.
Γι αυτο ανοιξε τοοόσο πολυ η διαφορα.
Για την ιστορια το Α ημ ήταν ανταγωνιστικό με 47-36 !
Και για την ιστορία επισης ουτε στην Μεταμόρφωση δουλευε ο φωτεινός πίνακας εχτές.
Και η αναμέτρησε έληξε 99-61 σύμφωνα με το σαιτ της ΕΣΚΑ.
Και αποτέλεσμα για το Γκράβα -Αρης Πετρούπολης δεν έχουμε,όχι πως έχουμε αγωνία.
Έψαξα και την σελιδα του Αρη στo fb !

Όπως γνωρίζουμε οι διαφορές στο παιδικό ανοίγουν πολύ εύκολα......Ξέρουμε ότι στον Απόλλωνα έγινε πολύ καλή δουλειά, όπως επίσης είναι γνωστό ότι οι Κουκου έχουν πολύ δεμένες ομάδες. Έχουμε μάθει όμως εδώ στα δυτικά- βορειοδυτικά ποιες ομάδες τυγχάνουν άλλης βοήθειας. Όσο για τους ΚουΚου, που ενώ ήξεραν και έίδαν τον αντίπαλο, δε σεβάστηκαν ούτε τα παιδιά του πάγκου τους!!!!Και χωρίς να είμαι Αππόλλωνιστής, έχω ζήσει την περίφημη εμπειρία του να είσαι αντίπαλος των Κουκου με 3 διαφορετικές ομάδες. Δεν παει να έχεις 2-3 παίκτες καλούς, έ λοιπόν το πρώτο δεκάλεπτο δεν το βγάζουν. Τώρα αν η διαιτησία δεν έκανε κραυγαλέα πράγματα όπως όλες τις άλλες φορές, είναι αξιοπερίεργο. Θα θέσω όμως ένα ζήτημα. Τα παιδιά του Απόλλωνα δυστυχώς τα έφτυσαν με το σύστημα των διπλών αγώνων λόγω της ηλικίας τους. Νομίζω ότι το σύστημα των μονών αγώνων σε ουδέτερο γήπεδο ίσως να ήταν καλύτερο. Να πω και κάτι άλλο. Οι περίφημες αυτές ομάδες (μπορώ να τις απαριθμήσω)όταν βρεθούν απέναντι σε αντικειμενικές ή άπειρες διαιτησίες αναστατώνουν όλο το σύμπαν για το "άδικο" των αποφάσεων. Η συμπεριφορά , κυρίως γονέων, φτάνει και σε ρίψεις αντικειμένων (βλ. κάρβουνο)όπου ο διαιτητής πάλι δε βλέπει τίποτα.Αυτά για την προκλητικότητά μου. Να θυμίσω σε αυτούς που μου την έπεσαν, ότι σίγουρα ο προπονητής τους έπαιξε ζώνη απέναντι στην υπερομάδα που αντιμετώπιζε, δείχνοντας έτσι το μέγεθος της προπονητικής του διανοίας, στο επίπεδο under 16. Σας προκαλώ να μου πείτε το αντίθετο.
dream04
QUOTE (dream04 @ Mar 24 2018, 22:05 ) *
Τώρα για να πάμε και στα αγωνιστικά.
Υπάρχει κάποιος που πιστεύει οτι ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ θα χάσει αύριο το τρένο της ανόδου για Α ΕΣΚΑ???


Στο δευτερο τελικό ανόδου ο Αμύντας κερδισε τον Πλατωνα για 7 πόντους , αλλά δεν μπορεσε να καλύψει τη διαφορά
των 19 πόντων.
Έτσι αξία ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ ανέβηκε στην Α ΕΣΚΑ.
Συγχαρητήρια στα παιδιά και των 2 ομάδων για τη προσπάθεια που έκαναν.
Καλή συνέχεια σε όλους!!!!
MJOLNIR-1
Για να βάζουμε και κάποια πράγματα στη σειρά...
Όντως ο Απόλλων ήταν πολύ καλή Ομάδα!
Αλλά όχι για παιδικό. Για πανπαιδικό σίγουρα!
Για την αποκατάσταση της ιστορίας αναφέρω ότι χθες έπαιξαν ΟΛΟΙ οι παίχτες του ΓΑΟΚ. Παίχτης του πάγκου μάλιστα έβαλε 3 τρίποντα.
Για τη διαφορά και το άνοιγμα της ψαλίδας ρωτάω: Θέλει κανείς να ρισκάρει την άνοδο στην κατηγορία; Αν κάποιος από εσάς ήταν στη θέση του κόουτς θα λειτουργούσε διαφορετικά;
Και τέλος για τη διαιτησία, θα ήθελα να θυμίσω σε όσους ξέχασαν το περσινό παιχνίδι του παιδικού με την ΑΕΚ στο γήπεδο του Νικηφόρου...
Εκεί λέω που η πρόκριση ΕΠΡΕΠΕ να πάει στην ΑΕΚ...
Και οι τυφλοί είδαν!
Για την αποκατάσταση της ιστορίας.
Afrathias10
QUOTE (fairbasket @ Mar 25 2018, 14:41 ) *
Όπως γνωρίζουμε οι διαφορές στο παιδικό ανοίγουν πολύ εύκολα......Ξέρουμε ότι στον Απόλλωνα έγινε πολύ καλή δουλειά, όπως επίσης είναι γνωστό ότι οι Κουκου έχουν πολύ δεμένες ομάδες. Έχουμε μάθει όμως εδώ στα δυτικά- βορειοδυτικά ποιες ομάδες τυγχάνουν άλλης βοήθειας. Όσο για τους ΚουΚου, που ενώ ήξεραν και έίδαν τον αντίπαλο, δε σεβάστηκαν ούτε τα παιδιά του πάγκου τους!!!!Και χωρίς να είμαι Αππόλλωνιστής, έχω ζήσει την περίφημη εμπειρία του να είσαι αντίπαλος των Κουκου με 3 διαφορετικές ομάδες. Δεν παει να έχεις 2-3 παίκτες καλούς, έ λοιπόν το πρώτο δεκάλεπτο δεν το βγάζουν. Τώρα αν η διαιτησία δεν έκανε κραυγαλέα πράγματα όπως όλες τις άλλες φορές, είναι αξιοπερίεργο. Θα θέσω όμως ένα ζήτημα. Τα παιδιά του Απόλλωνα δυστυχώς τα έφτυσαν με το σύστημα των διπλών αγώνων λόγω της ηλικίας τους. Νομίζω ότι το σύστημα των μονών αγώνων σε ουδέτερο γήπεδο ίσως να ήταν καλύτερο. Να πω και κάτι άλλο. Οι περίφημες αυτές ομάδες (μπορώ να τις απαριθμήσω)όταν βρεθούν απέναντι σε αντικειμενικές ή άπειρες διαιτησίες αναστατώνουν όλο το σύμπαν για το "άδικο" των αποφάσεων. Η συμπεριφορά , κυρίως γονέων, φτάνει και σε ρίψεις αντικειμένων (βλ. κάρβουνο)όπου ο διαιτητής πάλι δε βλέπει τίποτα.Αυτά για την προκλητικότητά μου. Να θυμίσω σε αυτούς που μου την έπεσαν, ότι σίγουρα ο προπονητής τους έπαιξε ζώνη απέναντι στην υπερομάδα που αντιμετώπιζε, δείχνοντας έτσι το μέγεθος της προπονητικής του διανοίας, στο επίπεδο under 16. Σας προκαλώ να μου πείτε το αντίθετο.

Με ένα μαγικό τρόπο όποτε έχουν ντέρμπι οι Κουκουβάουνες, δε λειτουργεί ο πίνακας. Επίσης ο χρόνος κυλά με διαφορετικό τρόπο ανάλογα το ρυθμό του παιχνιδιού. Η συμβουλή μου είναι να υπάρχει άνθρωπος στη γραμματεία και από τις δυο ομάδες.
dream04
QUOTE (Afrathias10 @ Mar 25 2018, 16:09 ) *
Με ένα μαγικό τρόπο όποτε έχουν ντέρμπι οι Κουκουβάουνες, δε λειτουργεί ο πίνακας. Επίσης ο χρόνος κυλά με διαφορετικό τρόπο ανάλογα το ρυθμό του παιχνιδιού. Η συμβουλή μου είναι να υπάρχει άνθρωπος στη γραμματεία και από τις δυο ομάδες.


Υπονοείς κάτι???
Αυτό εαν συμβαίνει ειναι απαράδεκτο για τελικό ανόδου!!!!
Πως δέχεται η ΕΣΚΑ να γίνονται παιχνίδια σε κλειστά γήπεδα χωρίς τη χρήση του πίνακα???
Dias
Καλό παιγνίδι και άξια νίκησε ο ΑΜΥΝΤΑΣ ενώ η διαφορά έμεινε στους 7 πόντους και προκρίθηκε ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ. Καλή ατμόσφαιρα εορταστική
fairbasket
QUOTE (MJOLNIR-1 @ Mar 25 2018, 18:03 ) *
Για να βάζουμε και κάποια πράγματα στη σειρά...
Όντως ο Απόλλων ήταν πολύ καλή Ομάδα!
Αλλά όχι για παιδικό. Για πανπαιδικό σίγουρα!
Για την αποκατάσταση της ιστορίας αναφέρω ότι χθες έπαιξαν ΟΛΟΙ οι παίχτες του ΓΑΟΚ. Παίχτης του πάγκου μάλιστα έβαλε 3 τρίποντα.
Για τη διαφορά και το άνοιγμα της ψαλίδας ρωτάω: Θέλει κανείς να ρισκάρει την άνοδο στην κατηγορία; Αν κάποιος από εσάς ήταν στη θέση του κόουτς θα λειτουργούσε διαφορετικά;
Και τέλος για τη διαιτησία, θα ήθελα να θυμίσω σε όσους ξέχασαν το περσινό παιχνίδι του παιδικού με την ΑΕΚ στο γήπεδο του Νικηφόρου...
Εκεί λέω που η πρόκριση ΕΠΡΕΠΕ να πάει στην ΑΕΚ...
Και οι τυφλοί είδαν!
Για την αποκατάσταση της ιστορίας.

Όταν η ΑΕΚούλα στο δεύτερο μόλις μάτς της είχε στο πρώτο ημίχρονο 30 σχεδόν!!!!(μπορεί 29)μη δοθέντα υπέρ της φάουλ, ίσως η τύχη να της χαμογέλασε στο γήπεδο του Νικηφόρου....Αστειεύομαι βέβαια για την τύχη , γιατί η ΑΕΚούλα είχε δύο κρίσιμες τεχνικές ποινές εις βάρος της στον αγώνα αυτό.Όντως στο τέλος που ο ΓΑΟΚ έπαιξε ξύλο(το γνωστόν)δόθηκαν ευτυχώς για το δίκαιον δύο υπέρ της σφυρίγματα, που όμως έπρεπε να είχαν δοθεί σε άλλες φάσεις. Να μην ξεχνάει ο συμφορουμίτης ότι στα Βριλήσσια έγινε ανείπωτη σφαγή εις βάρος της ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο. Είχαμε δει και παίκτη να ίπταται μετά από φάουλ του αντιπάλου του, και να πέφτει οριζοντιωμένος.Μιλάμε για υψηλό επίπεδο μπασκετικής τεχνικής. Να θυμηθώ επίσης και τον αγώνα ΓΑΟΚ BAC, τα περσινά Χριστούγεννα , όπου ακόμα και σε φιλικό τουρνουά ο ΓΑΟΚ πήρε τρελλά σφυρίγματα υπέρ του, και φυσικά " εθριάμβευσε". Να μην επεκταθώ, αλλά είναι θράσος η μισή ομάδα του ΓΑΟΚ να απαιτεί άνοδο εις βάρος της πολύ καλής ομάδος της ΑΕΚ. Βέβαια αν δεν ήταν η ΑΕκ πέρυσι στον Νικηφόρο, θάθελα να είναι κάποια άλλη ομάδα,φερειπείν ο φετινός αδύναμος Απόλλων, και να βλέπαμε σε τελικό το παιχνίδι Κάτς, Βριλήσσια Κουκου , όπου το ΜΜΑ, θα ωχριούσε. Πιθανόν να βλέπαμε και ξύλο μεταξύ διαιτητών για το ποιος θα πρωτοσφυρίξει υπέρ της ομάδος που υποστηρίζει. Για την κερκίδα δεν μιλάω για ευνόητους λόγους, Βιετνάμ τουλάχιστον.Αυτά για τα δύο "μεγάλα" σωματεία ΓΑΟΚ και Βριλήσσια.Κάποια στιγμή πρέπει να γράφονται μερικά πράγματα, γιατί η καραμέλα της αδικίας από κάποιους φοριέται πολύ, χάριν του παιδιού της κουκουβάγιας ή της αλεπούς. Το λιοντάρι είχε ένα παιδί , αλλά λιοντάρι!!!!!!!
best game
QUOTE(fairbasket @ Mar 25 2018, 18:40 ) *
Όταν η ΑΕΚούλα στο δεύτερο μόλις μάτς της είχε στο πρώτο ημίχρονο 30 σχεδόν!!!!(μπορεί 29)μη δοθέντα υπέρ της φάουλ, ίσως η τύχη να της χαμογέλασε στο γήπεδο του Νικηφόρου....Αστειεύομαι βέβαια για την τύχη , γιατί η ΑΕΚούλα είχε δύο κρίσιμες τεχνικές ποινές εις βάρος της στον αγώνα αυτό.Όντως στο τέλος που ο ΓΑΟΚ έπαιξε ξύλο(το γνωστόν)δόθηκαν ευτυχώς για το δίκαιον δύο υπέρ της σφυρίγματα, που όμως έπρεπε να είχαν δοθεί σε άλλες φάσεις. Να μην ξεχνάει ο συμφορουμίτης ότι στα Βριλήσσια έγινε ανείπωτη σφαγή εις βάρος της ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο. Είχαμε δει και παίκτη να ίπταται μετά από φάουλ του αντιπάλου του, και να πέφτει οριζοντιωμένος.Μιλάμε για υψηλό επίπεδο μπασκετικής τεχνικής. Να θυμηθώ επίσης και τον αγώνα ΓΑΟΚ BAC, τα περσινά Χριστούγεννα , όπου ακόμα και σε φιλικό τουρνουά ο ΓΑΟΚ πήρε τρελλά σφυρίγματα υπέρ του, και φυσικά " εθριάμβευσε". Να μην επεκταθώ, αλλά είναι θράσος η μισή ομάδα του ΓΑΟΚ να απαιτεί άνοδο εις βάρος της πολύ καλής ομάδος της ΑΕΚ. Βέβαια αν δεν ήταν η ΑΕκ πέρυσι στον Νικηφόρο, θάθελα να είναι κάποια άλλη ομάδα,φερειπείν ο φετινός αδύναμος Απόλλων, και να βλέπαμε σε τελικό το παιχνίδι Κάτς, Βριλήσσια Κουκου , όπου το ΜΜΑ, θα ωχριούσε. Πιθανόν να βλέπαμε και ξύλο μεταξύ διαιτητών για το ποιος θα πρωτοσφυρίξει υπέρ της ομάδος που υποστηρίζει. Για την κερκίδα δεν μιλάω για ευνόητους λόγους, Βιετνάμ τουλάχιστον.Αυτά για τα δύο "μεγάλα" σωματεία ΓΑΟΚ και Βριλήσσια.Κάποια στιγμή πρέπει να γράφονται μερικά πράγματα, γιατί η καραμέλα της αδικίας από κάποιους φοριέται πολύ, χάριν του παιδιού της κουκουβάγιας ή της αλεπούς. Το λιοντάρι είχε ένα παιδί , αλλά λιοντάρι!!!!!!!
Gkos
Ρε μαγκες ηρεμια....
dream04
QUOTE (Dias @ Mar 25 2018, 16:38 ) *
Καλό παιγνίδι και άξια νίκησε ο ΑΜΥΝΤΑΣ ενώ η διαφορά έμεινε στους 7 πόντους και προκρίθηκε ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ. Καλή ατμόσφαιρα εορταστική

Φαίνεται οτι ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ ξεμεθυσε απο τη νίκη και ανέβηκε.
Η διαφορά μεταξύ των 2 ομάδων ηταν εμφανής τόσο στους παίκτες αλλά και στο κοουτσάρισμα.
Καλή προσπάθεια απο τον Αμύντα.
fairbasket
QUOTE (Gkos @ Mar 25 2018, 19:50 ) *
Ρε μαγκες ηρεμια....

Ρε Gkos έχω ακούσει στις κερκίδες διάφορα προσβλητικά, με καθαρά ιδιοτελείς σκοπούς, οι οποίοι μόνο βοηθούν τον εγωισμό του εκάστοτε έξυπνου. Δυστυχώς κάνοντας το κρέας ψάρι δεν βοηθούν κανένα, πόσο μάλλον τους εαυτούς τους.Δυστυχώς δε φταίνε μόνο οι ιθύνοντες του μπάσκετ, φταίμε και μεις με τη στάση μας.Πως όλοι ξέρουμε ότι ο Απόλλων είχε καταληκτικό αγώνα με τις Κουκου, το να πεις το αντίθετο είναι βλακεία. Επίσης γνωρίζουμε τι σημαίνει να παίζεις στη Μεταμόρφωση, και δυστυχώς το fairplay δε συγκαταλέγεται στο λεξιλόγιο της ομάδας.Και είναι κι άλλες, Έχουν όλες ένα κοινό χαρακτηριστικό....... γι'αυτό και εξανίσταμαι.
MJOLNIR-1
Εγώ λοιπόν αλλιώς τα θυμάμαι...Θυμάμαι έναν γηραιό κύριο να κάνει τον καμπόσο και να μπαινοβγαίνει στο γήπεδο σαν να είναι το τσιφλίκι του πατέρα του. Να βρίζει και να επιτίθεται στους διαιτητές και να τιμωρείται ΜΙΑ φορά. (Θα έπρεπε πολύ περισσότερες).
Θα επικαλεστώ μόνο την κοινή λογική.
Είσαι η ΑΕΚ (μαγαζί γωνία) πληρώνεις πολλά (Και μπράβο σου) για να φέρεις παίχτες αξίας στην ομάδα (βλέπε Σπυρόγλου κλπ) και θα αφήσεις τον ΓΑΟΚ να ανέβει κατηγορια;
Ή μήπως αυτά που λέω, ακούγονται πρωτόγνωρα; Μπορεί ο ΓΑΟΚ να έχανε μετά από τα Βριλήσια. Δεν ξέρω! Αλλά η ΑΕΚ θα νικούσε κι εκεί. Γιατί πολύ απλά ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ! Υπάρχει σοβαρά κάποιος που δεν το πιστεύει; ( Για να μη μιλήσουμε για μάνατζερ και το παιχνίδι της ΑΕΚ). Κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται.
Για το σκληρό παιχνίδι που διατείνονται όλοι ότι συμβαίνει...
Σοβαρά τώρα; Το μπινελίκι που πέφτει στον αγώνα του παιδικού σας φαίνεται πρωτόγνωρο; Το ξύλο στις ρακέτες κι εκτός ανύπαρκτο;
Για ποιο αθλητικό ιδεώδες μιλάμε; Η καμήλα τελικά μόνο την καμπούρα της δε βλέπει.
Gkos
"Πρωτάθλημα ΕΣΚΑ , Β΄κατηγορία Παίδων , Γ΄φάση – 4η αγωνιστική
Την Κυριακή 25 Μαρτίου 2018, στις 17:00, η ομάδα μας των Παίδων αντιμετώπισε, ως φιλοξενούμενη, την ομάδα των Εκπαιδευτηρίων «Ο Πλάτων» για την 4η αγωνιστική της Γ΄φάσης του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ Β’ κατηγορίας Παίδων (διπλός αγώνας και στις δύο έδρες) στο κλειστό γυμναστήριο Ολύμπιο των Εκπαιδευτηρίων «Ο Πλάτων» και νίκησε με σκορ 51-58. Στον πρώτο αγώνα στην έδρα μας η ομάδα μας είχε ηττηθεί με σκορ 35-59.
Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 15-15, 29-23 (ημίχρονο), 43-42, 51-58 (τελικό).
Οι πόντοι για την ομάδα μας (προπονητής Παντελιάδης Σπύρος, βοηθός προπονητής Καραμπέτσιος Θωμάς) : Βαλτατζής Δημήτρης 11(1), Κουτσουμάρης Χρύσανθος 4, Καλογερόπουλος Κώστας 6, Καραφέρης Αποστόλης 7, Γιαννικόπουλος Άγγελος 11(1), Ικραμίδης Γιώργος, Ζούκας Νίκος 4, Καραγκούνης Ευθύμης 11(1), Σωτηρακόπουλος Χρήστος, Χουστουλάκης Γιάννης 4, Χρήστου Πέτρος, Ποταμιάς Γιώργος.
Για την ομάδα του Πλάτωνα (Κωνσταντοπουλος Αθ., Σγουριτσας Χ.) : Λιοντας 12, Μισιος, Καρελλας 10(1), Ρουπας 7(1), Λαμκαλης, Θεοδωροπουλος, Αλεξιου, Σιδερης 5, Χριστοδουλου 3, Τσιντζας 3(1), Χρονοπουλος 8(1), Παπαθανασης.
Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Παυλόπουλος Αδριανός και Τεφτίκης Σωτήριος."

 http://www.amyntas.gr/event/pedes-v-eska-g-fasi-ekpedevtiria-o-platon-ao-amyntas-iii/

Με σχόλιο στην σελιδα στο facebook
 " Ο Σύλλογός μας εύχεται στην ομάδα των εκπαιδευτηρίων "Ο Πλάτων", συγχαρητήρια για την άνοδό τους στην Α' ΕΣΚΑ και καλή δύναμη !!."
best game
QUOTE(dream04 @ Mar 25 2018, 18:27 ) *
Υπονοείς κάτι???
Αυτό εαν συμβαίνει ειναι απαράδεκτο για τελικό ανόδου!!!!
Πως δέχεται η ΕΣΚΑ να γίνονται παιχνίδια σε κλειστά γήπεδα χωρίς τη χρήση του πίνακα???


Πιστεύω ότι χειρότερο είναι το ότι επιτρέπουν να γίνονται παιχνίδια ανόδου σε ανοιχτά γήπεδα
best game
QUOTE(fairbasket @ Mar 25 2018, 14:41 ) *
Όπως γνωρίζουμε οι διαφορές στο παιδικό ανοίγουν πολύ εύκολα......Ξέρουμε ότι στον Απόλλωνα έγινε πολύ καλή δουλειά, όπως επίσης είναι γνωστό ότι οι Κουκου έχουν πολύ δεμένες ομάδες. Έχουμε μάθει όμως εδώ στα δυτικά- βορειοδυτικά ποιες ομάδες τυγχάνουν άλλης βοήθειας. Όσο για τους ΚουΚου, που ενώ ήξεραν και έίδαν τον αντίπαλο, δε σεβάστηκαν ούτε τα παιδιά του πάγκου τους!!!!Και χωρίς να είμαι Αππόλλωνιστής, έχω ζήσει την περίφημη εμπειρία του να είσαι αντίπαλος των Κουκου με 3 διαφορετικές ομάδες. Δεν παει να έχεις 2-3 παίκτες καλούς, έ λοιπόν το πρώτο δεκάλεπτο δεν το βγάζουν. Τώρα αν η διαιτησία δεν έκανε κραυγαλέα πράγματα όπως όλες τις άλλες φορές, είναι αξιοπερίεργο. Θα θέσω όμως ένα ζήτημα. Τα παιδιά του Απόλλωνα δυστυχώς τα έφτυσαν με το σύστημα των διπλών αγώνων λόγω της ηλικίας τους. Νομίζω ότι το σύστημα των μονών αγώνων σε ουδέτερο γήπεδο ίσως να ήταν καλύτερο. Να πω και κάτι άλλο. Οι περίφημες αυτές ομάδες (μπορώ να τις απαριθμήσω)όταν βρεθούν απέναντι σε αντικειμενικές ή άπειρες διαιτησίες αναστατώνουν όλο το σύμπαν για το "άδικο" των αποφάσεων. Η συμπεριφορά , κυρίως γονέων, φτάνει και σε ρίψεις αντικειμένων (βλ. κάρβουνο)όπου ο διαιτητής πάλι δε βλέπει τίποτα.Αυτά για την προκλητικότητά μου. Να θυμίσω σε αυτούς που μου την έπεσαν, ότι σίγουρα ο προπονητής τους έπαιξε ζώνη απέναντι στην υπερομάδα που αντιμετώπιζε, δείχνοντας έτσι το μέγεθος της προπονητικής του διανοίας, στο επίπεδο under 16. Σας προκαλώ να μου πείτε το αντίθετο.


ισως θα έπρεπε να μάθεις πρώτα πως παίζεται η ζώνη και μετά να κατηγορείς ότι έπεξαν ζώνη. Επαιξαν με πίεση όχι όμως ζώνη. Ότι και να λες η ομάδα αυτή έχει αποδείξει ότι αξίζε να ανέβει κατηγορία και είμαι σίγουρος ότι θα το αποδείξει τα επόμενα δύο χρόνια και στο εφηβικό. Τώρα επειδή υπάρχουν συμπάθειες και αντιπάθειες εγω προσπαθώ να βλέπω τα παιχνίδια αντικειμενικά χωρίς να επηρεάζομαι απο το όνομα της ομάδας και την περιοχή που αντιπροσωπεύει. Και τελειώνω εδώ.
fairbasket
QUOTE (best game @ Mar 26 2018, 08:44 ) *
ισως θα έπρεπε να μάθεις πρώτα πως παίζεται η ζώνη και μετά να κατηγορείς ότι έπεξαν ζώνη. Επαιξαν με πίεση όχι όμως ζώνη. Ότι και να λες η ομάδα αυτή έχει αποδείξει ότι αξίζε να ανέβει κατηγορία και είμαι σίγουρος ότι θα το αποδείξει τα επόμενα δύο χρόνια και στο εφηβικό. Τώρα επειδή υπάρχουν συμπάθειες και αντιπάθειες εγω προσπαθώ να βλέπω τα παιχνίδια αντικειμενικά χωρίς να επηρεάζομαι απο το όνομα της ομάδας και την περιοχή που αντιπροσωπεύει. Και τελειώνω εδώ.

Ναι , η πίεση ήταν καταλληλότερη για τα 14χρονα, βλ.κούκλα το σύστημα. Εν ολίγοις θρίαμβος. Συνιστώ και αύριο πίεση στο μέγα αντίπαλό σας, μήπως χαθεί η πρόκριση!!!!!!!! 68.gif
dream04
QUOTE (fairbasket @ Mar 26 2018, 20:35 ) *
Ναι , η πίεση ήταν καταλληλότερη για τα 14χρονα, βλ.κούκλα το σύστημα. Εν ολίγοις θρίαμβος. Συνιστώ και αύριο πίεση στο μέγα αντίπαλό σας, μήπως χαθεί η πρόκριση!!!!!!!! 68.gif


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!
Έχει όμως ο καιρός γυρίσματα γιατί τα πιτσιρίκια του Απόλλωνα έχουν το χρόνο μαζί τους.
Για να δούμε του χρόνου τι θα γίνει???
Για τους Κου- Κου το δύσκολο θα ειναι να σταθούν στην Α κατηγορία.
Ιδωμέν!!!!!!!
MJOLNIR-1
QUOTE(fairbasket @ Mar 26 2018, 23:35 ) *
Ναι , η πίεση ήταν καταλληλότερη για τα 14χρονα, βλ.κούκλα το σύστημα. Εν ολίγοις θρίαμβος. Συνιστώ και αύριο πίεση στο μέγα αντίπαλό σας, μήπως χαθεί η πρόκριση!!!!!!!! 68.gif

Όχι ρε παιδιά! Λέω (Επειδή είναι 14χρονα) να τους αφήσουν να νικήσουν. Να μην είστε κι εσείς στεναχωρημένοιΠολύς έως και μέγιστος ο αλτρουισμός εδώ μέσα.
Ή ακόμα καλύτερα να μας πείτε ποιο σύστημα ταιριάζει σε 14 χρόνια που παίζουν μαζί με 16χρονα.
Επειδή ο κακός προπονητής τα ανάγκασε να παίξουν. Δε θυμάμαι να διαμαρτυρόταν κανείς όταν 4 από τους παίχτες του φετινού παιδικού του ΓΑΟΚ ήταν βασικοί στο περσινό παιδικό ! cool.gif
goodfor
QUOTE(dream04 @ Mar 26 2018, 23:06 ) *
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!
Έχει όμως ο καιρός γυρίσματα γιατί τα πιτσιρίκια του Απόλλωνα έχουν το χρόνο μαζί τους.
Για να δούμε του χρόνου τι θα γίνει???
Για τους Κου- Κου το δύσκολο θα ειναι να σταθούν στην Α κατηγορία.
Ιδωμέν!!!!!!!

Ενα δεν καταλαβαίνω πως θα σταθούν τα 14χρονα στην Α' όταν τα 15χρονα δεν μπορούν? bball.gif


dream04
QUOTE (MJOLNIR-1 @ Mar 27 2018, 08:20 ) *
Όχι ρε παιδιά! Λέω (Επειδή είναι 14χρονα) να τους αφήσουν να νικήσουν. Να μην είστε κι εσείς στεναχωρημένοιΠολύς έως και μέγιστος ο αλτρουισμός εδώ μέσα.
Ή ακόμα καλύτερα να μας πείτε ποιο σύστημα ταιριάζει σε 14 χρόνια που παίζουν μαζί με 16χρονα.
Επειδή ο κακός προπονητής τα ανάγκασε να παίξουν. Δε θυμάμαι να διαμαρτυρόταν κανείς όταν 4 από τους παίχτες του φετινού παιδικού του ΓΑΟΚ ήταν βασικοί στο περσινό παιδικό ! cool.gif


ΜΠΕΡΔΕΥΣΑΙ με τις ηλικίες.
2 χρόνια διαφορά έχει πολύ μεγάλη απόσταση.
Δεν ζήτησε κανείς να μην παίξουν τα 16 Χρονά, αλλά έλεος!!!
Το ήθος μιας ομάδας φαίνεται στο γήπεδο.
Νομίζω οτι οι Κου- Κου έχουν λίγο έλλειμα.
Αλλά του χρόνου κοντως ψαλμός αλληλούια!!!!
fairbasket
QUOTE (MJOLNIR-1 @ Mar 27 2018, 10:20 ) *
Όχι ρε παιδιά! Λέω (Επειδή είναι 14χρονα) να τους αφήσουν να νικήσουν. Να μην είστε κι εσείς στεναχωρημένοιΠολύς έως και μέγιστος ο αλτρουισμός εδώ μέσα.
Ή ακόμα καλύτερα να μας πείτε ποιο σύστημα ταιριάζει σε 14 χρόνια που παίζουν μαζί με 16χρονα.
Επειδή ο κακός προπονητής τα ανάγκασε να παίξουν. Δε θυμάμαι να διαμαρτυρόταν κανείς όταν 4 από τους παίχτες του φετινού παιδικού του ΓΑΟΚ ήταν βασικοί στο περσινό παιδικό ! cool.gif

Είπαμε κάτι για fairplay. Κάνε μια ανάγνωση στα αποτελέσματα όλης της χρονιάς και φαντάζομαι ότι θα βρεις διαφορές 80 πόντων!!!Ο προπονητής ήξερε πολύ καλά που έπρεπε να σταματήσει, και φυσικά την άνοδο δεν έχανε με τίποτα. Αυτό το πράγμα επικρίνουμε, την έλλειψη ορίων. Κάποια στιγμή ήθελα να πάω το παιδί μου σε κάποια από τις γνωστές ομάδες. Το παραμικρό γινόταν καθ' υπόδειξη λεκτική του προπονητή. Ένας ασταμάτητος ποταμός εντολών. Και εδώ ο προπονητής δεν κατάλαβε ότι αυτό δεν είναι μπάσκετ. Δε ζητώ να συμφωνήσεις μαζί μου, αλλά σε πληροφοριών ότι όπως του Απόλλωνα γνώριζαν ότι δε θα ανέβουν , έτσι και ο προπονητής του ΓΑΟΚ γνώριζε το αντίθετο. Υπάρχει η περίπτωση η άλλη ομάδα να είναι άμπαλη τελείως και να πάει εκεί η διαφορά, αλλά συνεχής πίεση δείχνει ότι κάτι δεν πάει καλά. Γι'αυτό μιλάμε.
goodfor
QUOTE(fairbasket @ Mar 27 2018, 16:49 ) *
Είπαμε κάτι για fairplay. Κάνε μια ανάγνωση στα αποτελέσματα όλης της χρονιάς και φαντάζομαι ότι θα βρεις διαφορές 80 πόντων!!!Ο προπονητής ήξερε πολύ καλά που έπρεπε να σταματήσει, και φυσικά την άνοδο δεν έχανε με τίποτα. Αυτό το πράγμα επικρίνουμε, την έλλειψη ορίων. Κάποια στιγμή ήθελα να πάω το παιδί μου σε κάποια από τις γνωστές ομάδες. Το παραμικρό γινόταν καθ' υπόδειξη λεκτική του προπονητή. Ένας ασταμάτητος ποταμός εντολών. Και εδώ ο προπονητής δεν κατάλαβε ότι αυτό δεν είναι μπάσκετ. Δε ζητώ να συμφωνήσεις μαζί μου, αλλά σε πληροφοριών ότι όπως του Απόλλωνα γνώριζαν ότι δε θα ανέβουν , έτσι και ο προπονητής του ΓΑΟΚ γνώριζε το αντίθετο. Υπάρχει η περίπτωση η άλλη ομάδα να είναι άμπαλη τελείως και να πάει εκεί η διαφορά, αλλά συνεχής πίεση δείχνει ότι κάτι δεν πάει καλά. Γι'αυτό μιλάμε.

Είναι θέμα τακτικής της ομάδας οι κούκου πάντα έτσι παίζουν & αυτό έχει & την αδυναμία του.Αφου είναι τόσο καλή ομάδα γιατί δεν τους ‘’τιμωρούσαν’’ σε κάθε πίεση να σταματήσουν?

bball.gif Η ψαλίδα άνοιξε στο τέλος ,& όταν ένας από το πάγκο στο 4ο δεκάλεπτο βάζει 3/3 τρίποντα τι να του πεις χάστο ?
blacksky
Πολύ φασαρία για το ΓΑΟΚ ρε παιδιά.....καλό? κακό? δεν ξέρω.....
Εγώ αυτό που ξέρω πάντως είναι ότι όταν μια ομάδα πάει για άνοδο οι παίχτες τους τα δίνουν όλα και όχι μόνο οι παίχτες του ΓΑΟΚ όλες οι ομαδες.Αναφερεστε εδω μέσα όλοι στον Απόλλωνα με τα 14χρονα.Αυτο είναι θέμα επιλογής του Απόλλωνα να κατέβει παιδικό με 2004 παιδια.Καθε ομάδα κάνει τις επιλογές της.Καθε προπονητής κάνει τις επιλογές του και το αν θα τον κρίνουν κάποιοι πικραμένοι γυρολόγοι που ψάχνουν ομάδα εδω και χρόνια για να βρουν το μπασκετικο μέλλον των παιδιών τους.....είναι απαραδεκτοι.Βγενουν στα forum και κρίνουν ομάδες προπονητές στρατηγικές κλπ.Ψαχνουν να βρουν πινάκες που δεν λειτουργούν γιατί δεν πέταξαν τα σκουπίδια γιατί δεν ανακάτεψαν το φαί γιατί δεν άπλωσαν τη μπουγάδα !!!!!! κλπ.Η ομάδα αυτή λοιπόν έχει αποδείξει τι είναι και δεν περίμενε τον Απόλλωνα να το αποδειξει.Και νικηφόρος έφαγε 25 μέσα στη μεταμόρφωση και άλλες ομάδες που βρέθηκαν μπροστά τους.Ειναι κρίμα λοιπόν κάποιοι ακατανόμαστοι να κρίνουν αδιακρίτως και να γράφουν ότι τους έρθει στο κεφαλι.Ο ΑΡΗΣ Πετρούπολης που έριξε 42!!!!!!!! δεν διάβασα κάτι !!!!!!!!!!! Μαζευτείτε!!!
Όσο για τον Απόλλωνα μπράβο στα παιδιά ΜΕΓΑΛΟ μπράβο και τους εύχομαι τη νέα χρόνια να φτάσουν ψηλά γιατί το αξίζουν.

Δεν γίνετε να πεις σε παιδιά που παίζουν και γουστάρουν αυτό που κάνουν να μην βάζουν καλάθια, να μην παίζουν άμυνα, να μην τρέχουν να μην πανηγυρίζουν κλπ δεν γίνετε αυτό πάρτε το χαμπάρι.

Συγχαρητήρια στο ΓΑΟΚ,μπραβο σε όλα τα παιδιά άνοδο τους αξίζει και με το παραπάνω.
goodfor
Μπράβο στο ΓΑΟΚ αξιζε 100/100 την άνοδο ειχε διάρκεια σοβαρότητα & σύστημα , συγχαρητήρια σε όλο το team.
dream04
QUOTE (blacksky @ Mar 28 2018, 05:04 ) *
Πολύ φασαρία για το ΓΑΟΚ ρε παιδιά.....καλό? κακό? δεν ξέρω.....
Εγώ αυτό που ξέρω πάντως είναι ότι όταν μια ομάδα πάει για άνοδο οι παίχτες τους τα δίνουν όλα και όχι μόνο οι παίχτες του ΓΑΟΚ όλες οι ομαδες.Αναφερεστε εδω μέσα όλοι στον Απόλλωνα με τα 14χρονα.Αυτο είναι θέμα επιλογής του Απόλλωνα να κατέβει παιδικό με 2004 παιδια.Καθε ομάδα κάνει τις επιλογές της.Καθε προπονητής κάνει τις επιλογές του και το αν θα τον κρίνουν κάποιοι πικραμένοι γυρολόγοι που ψάχνουν ομάδα εδω και χρόνια για να βρουν το μπασκετικο μέλλον των παιδιών τους.....είναι απαραδεκτοι.Βγενουν στα forum και κρίνουν ομάδες προπονητές στρατηγικές κλπ.Ψαχνουν να βρουν πινάκες που δεν λειτουργούν γιατί δεν πέταξαν τα σκουπίδια γιατί δεν ανακάτεψαν το φαί γιατί δεν άπλωσαν τη μπουγάδα !!!!!! κλπ.Η ομάδα αυτή λοιπόν έχει αποδείξει τι είναι και δεν περίμενε τον Απόλλωνα να το αποδειξει.Και νικηφόρος έφαγε 25 μέσα στη μεταμόρφωση και άλλες ομάδες που βρέθηκαν μπροστά τους.Ειναι κρίμα λοιπόν κάποιοι ακατανόμαστοι να κρίνουν αδιακρίτως και να γράφουν ότι τους έρθει στο κεφαλι.Ο ΑΡΗΣ Πετρούπολης που έριξε 42!!!!!!!! δεν διάβασα κάτι !!!!!!!!!!! Μαζευτείτε!!!
Όσο για τον Απόλλωνα μπράβο στα παιδιά ΜΕΓΑΛΟ μπράβο και τους εύχομαι τη νέα χρόνια να φτάσουν ψηλά γιατί το αξίζουν.

Δεν γίνετε να πεις σε παιδιά που παίζουν και γουστάρουν αυτό που κάνουν να μην βάζουν καλάθια, να μην παίζουν άμυνα, να μην τρέχουν να μην πανηγυρίζουν κλπ δεν γίνετε αυτό πάρτε το χαμπάρι.

Συγχαρητήρια στο ΓΑΟΚ,μπραβο σε όλα τα παιδιά άνοδο τους αξίζει και με το παραπάνω.


Ηρεμία.
Δεν αμφισβήτησε κανείς την ανωτερότητα των ΚΟΥ-ΚΟΥ , αλλά μιλάμε για το fair play.
ΜΠΡΑΒΟ και στις 2 ομάδες!!!!
MJOLNIR-1
Πολλά συγχαρητήρια σε παίκτες και προπονητές. Όσοι ξέρουν τα του ΓΑΟΚ το περίμεναν πως και πως! Οι 2002 είναι ομάδα παιδιών με κοινές παραστάσεις εδώ και 5 χρόνια. Μια παρέα. Με τα εύκολα και τα δύσκολα. Με τις αδικίες ή μη...
Το κοινό χαρακτηριστικό όμως είναι ένα. ΕΙΝΑΙ ΟΜΑΔΑ.
Τύχη θα το έλεγα, την διασταύρωση με την ομάδα του Απόλλωνα στον τελικό, ατυχία όμως τη μάχη με Μελίσσια και Νικηφόρο. Θυμίζω ότι η ομάδα φέτος είχε μόνο μια ήττα σε επίσημο παιχνίδι από τον Νικηφόρο.
Μπράβο σε όλα τα παιδιά. Μας κάνατε υπερήφανους!
storm2
Άξια πρόκριση για τους Κουκουβάουνες που παρά την δύσκολη κλήρωση με Νικηφόρο & Μελίσσια κατάφεραν να πετύχουν τον στόχο τους.

Πιστεύω οι ομάδες που ανεβαίνουν στην Α Κατηγορία να ενισχυθούν σημαντικά για να έχουν μια αξιοπρεπή πορεία.
Τα μεγέθη στην Α Κατηγορία είναι διαφορετικά - δείτε για παράδειγμα τι έκαναν οι περσινές ομάδες της Β που ανέβηκαν στην Α.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.