Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ 2017-18 ΕΣΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
air77
Επείδη βρέθηκα στον Πλάτωνα ως θεατής (παρακαλουθώ την ομάδα, μήπως του χρόνου το παιδί μου παίξει εκεί) και είδα το παιχνίδι θα ήθελα να κάνω κάποια σχόλια.
Ο Πλάτωνας μπήκε πολύ δυναμικά στο παιχνίδι απο την αρχή με σκοπό να τρέξει και να κερδίσει το χαμένο έδαφος (το κατάφερε)
Η Ηλιούπολη μπήκε με σκοπό να κρατήσει την διαφορά του πρώτου αγώνα (δεν το κατάφερε)
Οι διαιτητές ίσως επηρεάστηκαν απο την ατμόσφαιρα της έδρας αλλά και απο το χυδαίο βρίσιμο των ανθρώπων της Ηλιούπολης, σε αγώνα παιδικού.... αν ήταν στημένοι θα μπορούσαν να μην μετρήσουν το καλάθι στην λήξη και να ξεμπέρδευαν.

το κυριότερο όμως ήταν πως υπήρχαν παίχτες μαχητές και απο τις δύο ομάδες που προσπάθησαν, πάλεψαν και στο τέλος άξιζαν τουλάχιστον το χειροκρότημα... απλά τους το στερήσατε!!
Gkos
QUOTE (pankorf @ Mar 12 2018, 14:41 ) *
Με συγχωρείς και με όλο το σεβασμο απλά θεωρω αδιανοητο αν εχεις δει το ματς να λες πως θα ειχαν και οι δυο παραπονο για τη διατησια.
Συζητάμε για την απόλυτη ΣΦΑΓΗ της Ηλιουπολης!!! Είναι απλά ντροπή να συμβαίνουν αυτα που ειδαμε χτες σε αγωνες παιδικού.



Αγαπημένε φίλε,καταρχάς καλωσήρθες στο φόρουμ.

Θα ήθελα να σε ενημερώσω πως ήμουνα παρόντας καθόλη την διάρκεια της αναμέτρησης,και μάλιστα στην κεντρική εξέδρα,παρέα δηλαδή με τους γονείς/υποστηρικτές της Ηλιούπολης.

Επειδή λοιπόν άκουγα,και για να προλάβω καταστάσεις ,έκανα το σχόλιο που διάβασες παραπάνω.

Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να υιοθετήσω την γνώμη σου,καθότι διαφωνώ.

Ήταν μια πολύ δύσκολη αναμέτρηση για τους διαιτητάς,με πίεση τόσο από την εξέδρα ,όσο από τους πάγκους(κυρίως της Ηλιούπολης).
Πιστεύω την διαχειρίστηκαν αρκετά καλά δεδομένων των συνθηκών και των πολλών επαφών που υπήρχαν.

Λάθη σίγουρα γίνανε,μα θαρρώ πως ήταν μοιρασμένα πάνω κάτω(δεν έχω ζυγαριά) και όχι με δόλο.
Θα μπορούσα πρόχειρα να σου αναφέρω φάσεις που αδικήθηκε ο Πλάτωνας μα δεν θέλω να μπω σε αυτη την διαδικασία.
Ας κρατήσουμε ότι έγραψε η Ηλιούπολη στο fb της που δεν αναφέρθηκε κάπου στην διαιτησία!
Αντιγράφω:

"Αποτέλεσμα Αγώνα Παιδικού.
ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 76 - 55.
Η ομάδα μας ολοκλήρωσε τους αγώνες της στο φετινό πρωτάθλημα Παίδων της ΕΣΚΑ.
Συγχαρητήρια στα παιδιά μας για την εξαιρετική πορεία τους μέχρι την Γ' Φάση των playoffs!
Καλή Πρόοδο και περισσότερες επιτυχίες στο μέλλον που τους ανήκει.

#ilioupolisbc #eska #GameDay #ΕΣΚΑ "

Να είσαι καλά, G.
dream04
QUOTE (Gkos @ Mar 12 2018, 10:59 ) *
Οπως βλεπουμε στο σαιτ της Εσκα(οχι ,εκει δεν πηγα 😂😂😂) , ο Αρης Πετρουπολης ζευγαρωσε και αυτος νικες με 68-57 απεναντι στην Πολιτεια!

Σημερα το βραδυ θα μαθει αντιπαλο ο Πλατωνας !


Ο επαναληπτικός Αμύντας- Ένωση ΙΛΙΟΥ θα διεξαχθεί την Τρίτη 13/3/18 στις 20:15
στο κλειστό της Πυρκαλ.
ThuNderGr
Είχα αποφασίσει να μην γράψω κάτι για αυτό το παιχνίδι για 2 λόγους:

1) Δεν θα αλλάξει κάτι
2) Ένα νέο μέλος του forum που γράφτηκε σε αυτό για να καταγγείλει κάτι (αν και το διαβάζει συστηματικά) δεν έχει το κύρος ανθρώπων με περισσότερα posts που γράφουν συστηματικά.

Με αφορμή όμως αυτά που διαβάζω αποφάσισα να γράψω τα παρακάτω:

Το παιχνίδι ήταν σαφέστατα στημένο. Όποιος έχει παίξει μπάσκετ μπορούσε να το καταλάβει πολύ εύκολα. Όντως οι διαιτητές κάνανε λάθη και από τις 2 πλευρές για ξεκάρφωμα και αφού πρώτα είχαν πάει το παιχνίδι εκεί που ήθελαν. Μετά απλά διαχειρίζονταν τον χρόνο και το παιχνίδι. Ο μόνος λόγος που το παιχνίδι πήγε στην παράταση είναι επειδή η Ηλιούπολη κέρδισε και τους διαιτητές μέχρι εκείνο το σημείο.

Εγώ προσωπικά είχα σταματήσει να φωνάζω υπέρ την ομάδας μου από την πρώτη περίοδο μιας και ήταν καταφανέστατο τι είχε προσχεδιαστεί. Απλά περίμενα το μοιραίο. Αν πέρναγε από το χέρι μου θα έπαιρνα την ομάδα και θα έφευγα να το πάρει ο Πλάτωνας στα χαρτιά να τελειώσει η παράσταση μια ώρα γρηγορότερα να πάμε σπίτια μας.

Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν υποστηρικτή της ομάδας του Πλάτωνα. Απλά θέλω να γνωρίζουν όλοι όσοι δεν ήταν εκεί τον τρόπο με τον ο Πλάτωνας αποφάσισε ότι θέλει να ανέβει κατηγορία. Ο τρόπος αυτός είναι ντροπή για την αξία και την ποιότητα της ομάδας και εύχομαι να είχαν "γνώση" για το τι είχε σχεδιαστεί όσο το δυνατόν λιγότεροι από την ομάδα.
pankorf
QUOTE (air77 @ Mar 12 2018, 18:23 ) *
Επείδη βρέθηκα στον Πλάτωνα ως θεατής (παρακαλουθώ την ομάδα, μήπως του χρόνου το παιδί μου παίξει εκεί) και είδα το παιχνίδι θα ήθελα να κάνω κάποια σχόλια.
Ο Πλάτωνας μπήκε πολύ δυναμικά στο παιχνίδι απο την αρχή με σκοπό να τρέξει και να κερδίσει το χαμένο έδαφος (το κατάφερε)
Η Ηλιούπολη μπήκε με σκοπό να κρατήσει την διαφορά του πρώτου αγώνα (δεν το κατάφερε)
Οι διαιτητές ίσως επηρεάστηκαν απο την ατμόσφαιρα της έδρας αλλά και απο το χυδαίο βρίσιμο των ανθρώπων της Ηλιούπολης, σε αγώνα παιδικού.... αν ήταν στημένοι θα μπορούσαν να μην μετρήσουν το καλάθι στην λήξη και να ξεμπέρδευαν.

το κυριότερο όμως ήταν πως υπήρχαν παίχτες μαχητές και απο τις δύο ομάδες που προσπάθησαν, πάλεψαν και στο τέλος άξιζαν τουλάχιστον το χειροκρότημα... απλά τους το στερήσατε!!

Χαίρομαι που δέχεστε πως με τον ένα ή τον άλλο τρόπο οι διαιτητές επηρεάστηκαν από κάτι...δεν νομίζω να είχαν κάτι μαζι τους από πριν οι ανθρωποι της Ηλιούπολης.
Αυτό που λέτε με το τελευταίο καλάθι δεν θα μπορούσαν να το κάνουν γιατί το είχαν κάνει ήδη στη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου ακυρώνοντας καταφανέστατο εμπρόθεσμο καλάθι της Ηλιούπολης. Αντί αυτού φρόντισαν να μην παίξει με κανένα βασικό στην παράταση η Ηλιούπολη (όλοι με 5 φάουλ) ενώ ο Πλάτων είχε 4 ομαδικά σε όλο το 4ο δεκάλεπτο και τη μισή παράταση!

Όσο για το χειροκρότημα ελπίζω να αναφέρεστε στους αθλητές της Ηλιούπολης που έκλαιγαν στον πάγκο και στα αποδυτήρια μετά.

Πάντα φιλικά, ελπίζω ειλικρινά να πάει το παιδι σας στον Πλάτωνα γιατί είναι όντως ένα πολύ οργανωμένο σωματείο-σχολείο με καλες υποδομές και από ότι φαίνεται έχει τάξει σε πολλούς αθλητές Α' κατηγορία για του χρόνου....

QUOTE (Gkos @ Mar 12 2018, 19:06 ) *
Αγαπημένε φίλε,καταρχάς καλωσήρθες στο φόρουμ.

Θα ήθελα να σε ενημερώσω πως ήμουνα παρόντας καθόλη την διάρκεια της αναμέτρησης,και μάλιστα στην κεντρική εξέδρα,παρέα δηλαδή με τους γονείς/υποστηρικτές της Ηλιούπολης.

Επειδή λοιπόν άκουγα,και για να προλάβω καταστάσεις ,έκανα το σχόλιο που διάβασες παραπάνω.

Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να υιοθετήσω την γνώμη σου,καθότι διαφωνώ.

Ήταν μια πολύ δύσκολη αναμέτρηση για τους διαιτητάς,με πίεση τόσο από την εξέδρα ,όσο από τους πάγκους(κυρίως της Ηλιούπολης).
Πιστεύω την διαχειρίστηκαν αρκετά καλά δεδομένων των συνθηκών και των πολλών επαφών που υπήρχαν.

Λάθη σίγουρα γίνανε,μα θαρρώ πως ήταν μοιρασμένα πάνω κάτω(δεν έχω ζυγαριά) και όχι με δόλο.
Θα μπορούσα πρόχειρα να σου αναφέρω φάσεις που αδικήθηκε ο Πλάτωνας μα δεν θέλω να μπω σε αυτη την διαδικασία.
Ας κρατήσουμε ότι έγραψε η Ηλιούπολη στο fb της που δεν αναφέρθηκε κάπου στην διαιτησία!
Αντιγράφω:

"Αποτέλεσμα Αγώνα Παιδικού.
ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 76 - 55.
Η ομάδα μας ολοκλήρωσε τους αγώνες της στο φετινό πρωτάθλημα Παίδων της ΕΣΚΑ.
Συγχαρητήρια στα παιδιά μας για την εξαιρετική πορεία τους μέχρι την Γ' Φάση των playoffs!
Καλή Πρόοδο και περισσότερες επιτυχίες στο μέλλον που τους ανήκει.

#ilioupolisbc #eska #GameDay #ΕΣΚΑ "

Να είσαι καλά, G.

Καλώς σας βρήκα και ευχαριστώ για το καλωσόρισμα,
δεν θα πω ψέματα, αν και παρακολουθώ το φόρουμ, γράφτηκα για να καταγγείλω αυτά που είδα χτες...

δυστυχώς έχω και εγώ αμέτρητες φάσεις να παραθέσω αλλά δεν θα το κάνω, αρκεί για όσους ήταν εκεί η γενικότερη στάση και συμπεριφορά των διαιτητών καθ'ολη τη διάρκεια του ματς...

Για μένα υπήρχε ξεκάθαρα δόλος!!!
και πως να το κάνεις βρε αδερφέ για να φεύγεις με προστασία από αγώνα του παιδικού κάτι πρέπει να έχεις κάνει κι εσύ λάθος!

Όσο για τη διοίκηση της Ηλιούπολης ειλικρινά δεν είμαι αρμόδιος να ερμηνεύσω την όποια πολιτική και στάση της όποιας διοίκησης.

Πάντα φιλικά...
Gkos
Η διαιτησια εφταιγε που στο πρώτο ημ η Ηλιούπολη δεν μπορουσε να πετύχει βολή και πετουσε τις μπάλες στην εξεδρα ;
pankorf
QUOTE (Gkos @ Mar 12 2018, 21:32 ) *
Η διαιτησια εφταιγε που στο πρώτο ημ η Ηλιούπολη δεν μπορουσε να πετύχει βολή και πετουσε τις μπάλες στην εξεδρα ;

να το δεχτώ αυτό που λέτε αν και έχει εξήγηση για τις χαμένες μπάλες αφού ο Πλατων πίεζε ασφυκτικά πάνω από το οριο του φάουλ σε κάθε φάση και δεν σφυριζόταν τίποτα...

απαντήστε μου όμως όταν στην αρχή του 3ου δεκαλεπτου χάσανε τα αβγά και τα πασχαλια με το 1-4 της Ηλιούπολης και πήγε στους 14 το ματς, πως ξαναπήγε στους 23??? Υπήρχε σουτ εντός παιδιάς από τον Πλάτωνα???
Gkos
Όταν ενας παικτης πάει μόνο δεξιά και σου βάζει 40τόσους πόντους με ντράιβ φταίει η διαιτησία ;
Με τελείως φιλική διάθεση πάντα.

QUOTE (dream04 @ Mar 12 2018, 20:55 ) *
Ο επαναληπτικός Αμύντας- Ένωση ΙΛΙΟΥ θα διεξαχθεί την Τρίτη 13/3/18 στις 20:15
στο κλειστό της Πυρκαλ.



Ωραίοςwink.gif
Δεν μπέρδεψα τις μέρες,το δάχτυλο μου μπερδεύτηκε και εγραψε άλλα αντι άλλων !
pankorf
QUOTE (Gkos @ Mar 12 2018, 22:03 ) *
Όταν ενας παικτης πάει μόνο δεξιά και σου βάζει 40τόσους πόντους με ντράιβ φταίει η διαιτησία ;
Με τελείως φιλική διάθεση πάντα.

Αν και δεν μου απάντησες..όταν το συγκεκριμένο παίκτη τον παίζεις άρνηση και έχεις φρου φρου συνεχεια και όταν την παίρνει τον στέλνεις αριστερά και σφυρίζεται φάουλ σε κάθε διείσδυση και 40 και 50 θα βάλει...

κάποιος που έχει παίξει καταλαβαίνει τι σημαίνει να μην μπορείς να παίξεις άμυνα..

Εννοείται φιλικά..καλό βραδυ
Snitch1
Για να λέμε και του στραβού το δίκηο ο Πλατωνας το είχε το σπρωξίματάκι του.ευνοηθηκε κάπως περισσότερο όσο να ναι.ε εχει περισσότερες άκρες.πως να το κάνουμε..Απο πέρυσι σπρώχνεται.αν και άκουσα ότι η Ηλιουπολη δεν ήθελε και πολύ να κάνει το βήμα.η διοίκηση εννοώ.ετσι φώναζαν κάποιοι.δεν ξέρω απλώς το αναφέρω σαν άκουσμα.
SteliosK94
QUOTE (pankorf @ Mar 12 2018, 14:41 ) *
Με συγχωρείς και με όλο το σεβασμο απλά θεωρω αδιανοητο αν εχεις δει το ματς να λες πως θα ειχαν και οι δυο παραπονο για τη διατησια.
Συζητάμε για την απόλυτη ΣΦΑΓΗ της Ηλιουπολης!!! Είναι απλά ντροπή να συμβαίνουν αυτα που ειδαμε χτες σε αγωνες παιδικού. Όποτε το γυρναγε η Ηλιουπολη (που και για να το γυρισει παλι με τη διατησια το εφτασε ο Πλατωνας στους 20) λαμβαναν δραση οι διατητες! Φανταστείτε οτι εφυγαν με προστασια οι διαιτητές από το γήπεδο!

Φυσικό και επόμενο να πρεπει να περασουν τα πλουσια εκπαιδευτήρια με τις υποτροφίες και τον προπονητή του αναπτυξιακού της εθνικής σε σχέση με μια συνοικιακή ομάδα!!

Η Ηλιουπολη είναι αήττητη σχεδον δυο χρόνια και σε όμιλο φωτιά φετος έκανε περίπατο...20 πόντους δεν εχανε απο εφηβικο..

Ειλικιρινά σιχάθηκα με αυτό που είδα και για να προλάβω εντυπώσεις δεν είμαι γονιός, απλός φίλαθλος της ομάδας.

Διατεταγμένη υπηρεσία κύριοι σε αγωνα παιδικού...αυτα...


Πολύ ωραίες οι αναλύσεις για το παιγνίδι και όλες έχουν δόση αλήθειας...
Δεν βλέπω όμως κανέναν να αναφέρεται στο πρώτο παιγνίδι στην Ηλιούπολή. Μάλλον δεν το έχει δει κανείς ή το κάνει εκ του πονηρού...
Μιλάμε για το πόσο επηρέασαν οι διαιτητές το αποτέλεσμα του αγώνα. Πολύ πιθανόν να είναι έτσι τα πράγματα.
Για το πόσο όμως επηρέασε το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα, ο 6ος παίχτης της Ηλιούπολης, οι οπαδοί της, μεγάλη μερίδα των οποίων έβριζε χυδαία από την αρχή έως το τέλος του παιγνιδιού, αναίτια και χωρίς λόγο, 15άχρονα παιδιά και τις μητέρες τους, γιατί δεν το λέτε? Εκτός και αν το θεωρείτε φυσιολογικό...
Και τελικά, τι προτιμάτε? Να παίζετε μπροστά σε ένα πολιτισμένο κοινό που αν και αντίπαλοι θα σας αντιμετωπίζει σαν ανθρώπους ή μεσα σε μια ζούγκλα?
Gkos
Επειδή κινδυνεύω να στοχοποιήθώ/στιγματιστώ ως φίλος του Πλάτωνα και αυτό είναι κάτι που απέχει παρασάγγας από την πραγματικότητα και το τελευταίο που θα ήθελα να συμβεί στο φόρουμ,θα δεχτώ (στα πλαίσια της καλής πιστης) ότι ο Πλατωνας πήρε κάποια παραπάνω σφυρίγματα,όπως είθισται να παίρνει ο εκάτοστε γηπεδούχος και πιθανό να πήρε και η Ηλιούπολη στην έδρα της.
Αυτό,και δεν θέλω να επανέλθω.
Μαλλον δεν έχετε δει σφαγιαστικές διαιτησίες. . .



Υ.γ. Δεν ήμουνα στην Ηλιούπολη.

Καληνυχτες.
Dias
Παρακολούθησα και τους 2 αγώνες. Στην Ηλιούπολη εξυβρίσθηκαν οι αθλητές του Πλάτωνα, οι μανάδες τους, οι πατεράδες τους και ακούσθηκε εν χορώ σε συνδυασμό με δυναμιτάκια ένας ακατανόμαστος οχετός βωμολοχίας πριν - κατά και μετά το ματς. Στο Ολύμπιο, ο κύριος που ξεκίνησε να εξυβρίζει με την έκφραση: "Γαμ.... τα καρ...λια" μόλις στο 4ο λεπτό, απευθυνόμενος στο τι επιθυμούσε να πράξουν οι παίκτες της ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ στους αντιστοίχους του ΠΛΑΤΩΝΑ, κατάλαβε πως θα ήταν η τελευταία φορά που μίλησε έτσι και στη συνέχεια με αρκετούς άλλους και άλλες κυρίες ασχολήθηκαν με τη διαιτησία και μόνο με τη διαιτησία. Για όσους δεν κρατούν στατιστικά, θυμίζω τα φάουλ είναι 9-10 στο 10' και 22-27 στο 30', δηλαδή μοιρασμένα αν σκεφτεί κανείς το σκορ. Είναι γεγονός πως το βρίσιμο που έπεφτε στους διαιτητές από πλευράς φίλων ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, εκνεύρισε τους διαιτητές και συνάμα αποπροσανατόλισε τους παίκτες της ομάδας τους, που θεωρούσαν πως για όλα έφταιγαν πλέον οι διαιτητές. Μάταια προσπαθούσε ο έρμος προπονητής της ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ να συγκρατήσει την αυτοσυγκέντρωση των παικτών του, κάτι που κατάφερε στο ημίχρονο, αλλά και πάλι φρόντισαν οι φίλοι της ομάδας τους να στρέψουν τη προσοχή των παικτών αλλού στο 1ο φάουλ σε βάρος τους μετά από 4' αγώνα (24ο λεπτό). Αντίθετα οι ύβρεις προς τους διαιτητές δημιούργησαν εύφορο κλίμα για τους παίκτες του ΠΛΑΤΩΝΑ.
Dias
Στα των αγώνων που θα έπρεπε να ενδιαφέρουν περισσότερο. Η ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ είναι ομάδα πειθαρχημένη και ομάδα προπονητή. Εξαιρείται μόνο 1 παίκτης της που θα πρέπει να μάθει να συγκρατεί τα ξεσπάσματα στα νεύρα του, μιας και είχε αποβληθεί και στο 1ο ματς στην ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ, εκεί δηλαδή που η ομάδα του απέδωσε ορθολογικότερο και πιο οργανωμένο μπάσκετ, αποτελώντας τη παραφωνία της. Τις 2 φορές που ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ μείωσε την διαφορά στην ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ, τα 2 ταϊμ άουτ του προπονητή της επανέφεραν τη διαφορά. Αντίθετα η ομάδα του ΠΛΑΤΩΝΑ θεώρησε το παιγνίδι ως σχετικά στα μέτρα της και χωρίς αυτοσυγκέντρωση κατόρθωσε το ακατόρθωτο, δηλαδή να ηττηθεί και μάλιστα αρκετά εύκολα. Στον επαναληπτικό αγώνα είχαμε ακριβώς το αντίθετο. Μια ομάδα που αρνήθηκε να χάσει τη πρόκριση χωρίς να παλέψει, έχοντας προετοιμασθεί κατάλληλα, έχοντας αποφορτίσει το άγχος από την 1η ήττα με ομαδικότητα και μια ομάδα που ήρθε με αέρα 19 πόντων, θεωρώντας πως το παιγνίδι είναι διαδικαστικού χαρακτήρα. Στο 1ο ημίχρονο με μοιρασμένα τα φάουλ (15 - 18) η διαφορά ήταν ήδη στους 23 πόντους. Η πρόκριση κρίθηκε στη παράταση και μάλιστα προηγήθηκε ισοφάριση της διαφοράς με καλάθι της ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ σε μηδενικό χρόνο. Τα 2 παιγνίδια ήταν δυνατά και ανέδειξαν το ποσο καλή δουλειά γίνεται στις 2 ομάδες. Στη παράταση ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ είχε περισσότερες επιλογές στην επίθεση, παρότι το 1ο βιολί είχε αποχωρήσει από το 4ο 10λεπτο με τραυματισμό όπως και ο ψηλότερος παίκτης του γηπέδου. Ωστόσο και η ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ είχε "χάσει" παίκτες με 5 φάουλ, αποτέλεσμα των συνεχών σφυριγμάτων μιας διαιτησίας που σφύριζε τα πάντα. Από πλευράς φυσικής κατάστασης, ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ έχει ένα μικρό προβάδισμα σε κορμιά και αντοχές. Δυστυχώς πριν την παράταση, το υβρεολόγιο που εκτοξεύθηκε και πάλι, έκανε τη ζημιά του. Θα ήταν προτιμότερο να εμψυχωθούν οι παίκτες της ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, αντί να ακούν παράπονα και ύβρεις.
Dias
Τελικά αποδείχθηκε πως ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ πήρε ένα μάθημα καλό από την ήττα στην ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ, κατορθωσε στον χρόνο που μεσολάβησε να διαχειρισθεί καλύτερα αυτή την ήττα, προετοίμασε τους παίκτες πνευματικά και τους έριξε στον αγώνα χωρίς άγχος. Η νίκη που προδιαγράφηκε από τα πρώτα 10' έφερε και την πρόκριση, έστω και στη παράταση. Θα μπορούσαμε εύκολα να κατηγορήσουμε τη διαιτησία, τον τρόπο κλήρωσης της ΕΣΚΑ, την ατυχία, τους παίκτες, τους προπονητές και τον ανάδρομο Ερμή. Ας θυμηθούμε καλύτερα πως ο λόγος διεξαγωγής των αγώνων είναι να δώσουν κίνητρο εκγύμνασης και αγωγής στα παιδιά μας, τα περισσότερα των οποίων θα συμμετέχουν σε εφηβικές κατηγορίες. Αν κάτι προσωπικά μου χαλάει τη διάθεση, είναι τα μούτρα των γονιών όταν αποτυγχάνουν τα παιδιά μας. Λες και εμείς οι μεγαλύτεροι περπατήσαμε στη ζωή από επιτυχία σε επιτυχία. Μια πάσα στο παιγνίδι, κάνει ευτυχείς 2 παίκτες. Μια καλή κουβέντα σε κάποιο παιδί που προσπαθεί να αναπτύξει το πνεύμα και το σώμα σε αρμονία, αξίζει 1000 φορές περισσότερο από ένα καντήλι σε κάποιον διαιτητή. Έρρωσον
Gkos
Να κοιμηθώ ή έχει και συνέχεια ; smile.gif

Ωραία τα λες πάντως ,εγκρίνω !

Υ.γ. 4 νέα μέλη γράφτηκαν για να σχολιάσουν την αναμέτρηση στο Ολυμπιοsmile.gif
Not bad at all !
Welcome guys!
storm2
Παιδια νομιζω οτι καταγραφηκαν οι αποψεις και των 2 πλευρων για το συγκεκριμενο αγωνα. Αλλες αναμετρησεις δεν υπαρχουν;

Σημερα εχει ενα ενδιαφερον ντερμπι Κουκουβαουνες - Νικηφορος (για το 3ο «κλαδι»). Φαβορι για την νικη (οχι για την προκριση ακομα) οι γηπεδουχοι. Επισης ο Απολλωνας υποδεχεται τους Αμπελοκηπους που περασαν χωρις αγωνα στην Γ Φαση. Οι 2 νικητες των παραπανων αγωνων θα παιξουν στην συνεχεια μεταξυ τους για να ανεβουν κατηγορια. Προβαδισμα δινω στον νικητη του πρωτου ζευγαριου.

Απο τον 2ο «κλαδι» βλεπω να ανεβαινει ο Αρης Πετρουπολης.
dream04
QUOTE (storm2 @ Mar 13 2018, 04:30 ) *
Παιδια νομιζω οτι καταγραφηκαν οι αποψεις και των 2 πλευρων για το συγκεκριμενο αγωνα. Αλλες αναμετρησεις δεν υπαρχουν;

Σημερα εχει ενα ενδιαφερον ντερμπι Κουκουβαουνες - Νικηφορος (για το 3ο «κλαδι»). Φαβορι για την νικη (οχι για την προκριση ακομα) οι γηπεδουχοι. Επισης ο Απολλωνας υποδεχεται τους Αμπελοκηπους που περασαν χωρις αγωνα στην Γ Φαση. Οι 2 νικητες των παραπανων αγωνων θα παιξουν στην συνεχεια μεταξυ τους για να ανεβουν κατηγορια. Προβαδισμα δινω στον νικητη του πρωτου ζευγαριου.

Απο τον 2ο «κλαδι» βλεπω να ανεβαινει ο Αρης Πετρουπολης.


Φίλε storm ξέχασες τον επαναληπτικό Αμύντας- Ένωση ΙΛΙΟΥ , που σίγουρα θα ειναι ντέρμπι.
best game
Καλημέρα, παρακολουθώ το site και γράφτηκα για να γράψω και εγώ την άποψη μου για τον αγώνα μεταξύ του Πλατωνα και της Ηλιούπολης. Καταρχήν να πώ ότι είδα και τους δύο αγώνες.
Στον αγώνα στην Ηλιούπολη είδα για πρώτη φορά την ομάδα της Ηλιούπολης που μου άρεσε πολύ (ωραία σούτ, δεμένη ομάδα, ομαδικό μπάσκετ και πολύ καλά δουλεμένη) καθώς και τον Πλάτωνα ο οποίος δεν ήταν ο Πλάτωνας που είχα δεί άλλες φορές . Η εικόνα που παρουσίασε η ομάδα δεν ήταν αυτή που πραγματικά είναι. Ϊσως να έφταιγε το ότι είχαν μπλοκάρει τα παιδιά που κληρώθηκαν με την Ηλιούπολη, η οποία θεωρούταν απο τις πιό δυνατές ομάδες και φαβορί για άνοδο. Δεν ξερώ πολλα μπορεί να παίξαν ρόλο. Για να μήν παρεξηγηθώ δεν έχω παιδι δε καμία απο τις δύο ομάδες απλά πηγαίνω και βλέπω κάποια παιχνίδια επειδή μου αρέσει το μπάσκετ.
Στον αγώνα τώρα μέσα στον Πλάτωνα είδα μια ομάδα τελείως διαφορετική. Είδα παιδιά που πίστεψαν στον εαυτό τους, προσπάθησαν και στο τέλος κατάφεραν να περάσουν. Ακατόρθωτο ? ίσως αλλά όχι αδύνατο.
Η διαιτησία μου φάνηκε καλή. Φυσικά θα υπάρξουν αδικίες όμως υπήρξαν και στις δύο πλευρές. Εγώ προσωπικά είδα δύο φάσεις μία που τράβηξε ένας παίκτης της Ηλιούπολης τον ψιλό του Πλάτωνα απο την φανέλα και δεν σφύριξαν τίποτα. Ας μην τα ρίχνουμε όλα πάντα στην διαιτησία. Αδικίες θα υπάρχουν πάντα.
Όσο αφορά την κερκίδα τώρα θα αυτό που είδα ήταν δύο γονείς της Ηλιούπολης στο ημίχρονο να πηγαίνουν και να μιλάνε πραγματικά θα το πω "όχι καλά" προς τους διαιτητές. Απο την άλλη όμως αυτό που με σόκαρε περισσότερο είναι ότι άκουσα ένα γονιό να βρίζει μονολεκτικά με μιά λεξη το παιδί του όταν αυτό βγήκε με 5 φάουλ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.
Τα παιδιά παίξαν έναν αγώνα τον οποίο θα έπρεπε να ευχαριστήθουν και οι δύο πλευρές . Οι αγώνες είναι για να κερδίζεις, να χάνεις και κυρίως να γίνεσαι καλύτερος απο αυτούς.
Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες ! bball.gif bball.gif


Gkos
QUOTE (Gkos @ Mar 11 2018, 17:32 ) *
Όσκαρ ανατροπής από Πλάτωνα που (με μεγάλη δυσκολία) επικράτησε στην παράταση με 76-55 και πέρασε στον τελικό!



Είχα κρατήσει σημειώσεις να γράψω για την συγκλονιστική αναμέτρηση στο Ολύμπιο μα δεν ξέρω αν έχει νόημα μετά απόσα έχουμε συζητήσει εδώ.

Σε ένα κατάμεστο Ολύμπιο ,με τα παιδάκια του Πλάτωνα να δίνουν τον ρυθμο με τις καραμούζες και τα τύμπανα,ο Πλάτωνας πήρε δραματική νίκη-πρόκριση στους τελικούς!

Πλάτωνας-Ηλιούπολη 76-55
(21-9 ,38-15 ,54-33,69-50,76-55)

Πολυ πολυ δυναμικό ξεκίνημα για την ομάδα του Πλάτωνα,που στα 50" νικουσε 6-0 και με την συμπλήρωση του πρώτου λεπτου και ενός ακόμα λάθους της Ηλιούπολης ο προπονήτης της πήρε εσπευσμένα τάιμ άουτ.
Η Ηλιούπολη πλησίασε στο 9-7 μα οι γηπεδούχοι ήσαν καταιγιστικοί και έφτασαν την διαφορά στο +12(19-7) με 3,5 λεπτά ακόμα για την περίοδο.
Το 21-9 του 10λεπτου αδικούσε κατάφωρα τον Πλάτωνα(που τον είχε πουλήσει και 3-4 φορές η μπάλα) με την εικόνα να είναι για πολύ παραπάνω και με τον πάγκο των φιλοξενουμενων να έχει και μια παρατήρηση για τεχνική ποινή.
Η ορμή των κιτρινομπλε συνεχίστηκε και στην 2η περίοδο με το σκορ στο 15ο λεπτό να είναι 32-11 και να έχει υπερκαλυφθεί η διαφορά της πρώτης αναμέτρησης με την Ηλιούπολη σε τρικυμια ,να χάνει μέχρι και τις βολές (5 σερί χαμένες) !
Στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου κάπως στάθηκε καλύτερα και πήγε στα αποδυτήρια στο -23(38-15) μόλις.
Στην τριτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι με μια 1-3-1 ζώνη κατάφεραν να περιορισουν την γηπεδουχο,με την διαφορά να κυμαίνεται από 18-23 πόντους και να κλείνει στο 54-33 στο 30' !
Σπάσανε καρδιές στην τελεταία περίοδο !
56-33 στο 32',
56-41 στο 35' με τους κόκκινους να κρατάνε πλέον την διαφορά που θέλανε !
Οι γηπεδούχοι πήγαν στο +21 πάλι όμως (62-41) στο 37' ,
62-43,64-43 με 2:30 ακόμα,
66-43 με 01:52 ακόμα,66-45,
68-45 με 78" ακόμα και κατοχή Πλάτωνα .
Εκεί φάνηκαν όλα να τελειώνουν,μα τραυματίστηκε ο βασικός PG του Πλατωνα ,και χωρις αυτόν οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν καν να κατεβάσουν την μπάλα(το είχαμε δει και στο πρώτο ημίχρονο όταν είχε αποχωρήσει για ένα λεπτο) !
Λαθος Πλάτωνα, 0/2 βολες η Ηλιούπολη,νεο λαθος Πλάτωνα, αστοχη η Ηλιουπολη στα 34",ξανά λαθος ο Πλατωνας, τριποντο η Ηλιούπολη και 68-48 στα 28".
Μια βολή ο Πλάτωνας ,και
69-50 στην εκπνοή η Ηλιούπολη.

Στην παράταση με τις δύο ομάδες κουρασμένες και αποδεκατισμένες από τα φάουλ(ο Πλάτωνας με -3 παίκτες με φαουλ,συν έναν τραυματια συν τον κορυφαίο του παικτη με 4 φάουλ από το 31' ενώ η Ηλιούπολη είχε 4 κοκκινισμένους που γίνανε 5 στην πορεία ) είχαμε κάτι σαν 5/20 βολές.
Για να καταλάβετε.

72-50,72-53,74-53 με 1:25,
74-55 στα 50",75-55 στα 43",και μετά λάθη και αστοχία και
0/2 βολες από Ηλιουπολη 1/2 από Πλάτωνα και αστοχο σουτ,φτάσαμε στην λήξη . . .

Aυτά.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια τους,δεν πρόκειται να επανέλθω για την αναμέτρηση αυτή ξανά.

Υ.γ. Όταν ένα νεο μελος γραφεται και στο πρώτο του ποστ σχολιάζει ένα ματς ,το βλέπουμε με καποια επιφυλαξη,το αντιλαμβάνεστε θαρρώ.
Όταν ειναι πολλά τα νέα μέλη μάλιστα,ο νους πηγαίνει και αλλού(διπλή εγγραφή ξέρω γω) . . .
Δεν υποννοώ τίποτα για κανέναν , just saying.
dream04
QUOTE (dream04 @ Mar 12 2018, 18:55 ) *
Ο επαναληπτικός Αμύντας- Ένωση ΙΛΙΟΥ θα διεξαχθεί την Τρίτη 13/3/18 στις 20:15
στο κλειστό της Πυρκαλ.

Στο ημίχρονο του Αμύντας - Ένωση ΙΛΙΟΥ το σκορ ειναι 40 - 30.
Μικρό προβάδισμα στον Αμύντα αλλά όλα συμβαίνουν σε 20 αγωνιστικά λεπτά.
storm2
Με το 1.5 ποδι στην επομενη φαση οι Κουκουβαουνες που νικησαν στην Μεταμοφωση με 22 ποντους τον Νικηφορο. Τελικο 83-61. Φαβορι και για την ανοδο ο ΓΑΟΚ.
dream04
QUOTE (dream04 @ Mar 13 2018, 19:18 ) *
Στο ημίχρονο του Αμύντας - Ένωση ΙΛΙΟΥ το σκορ ειναι 40 - 30.
Μικρό προβάδισμα στον Αμύντα αλλά όλα συμβαίνουν σε 20 αγωνιστικά λεπτά.

Τελικό σκορ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ. 68-59.
Στον τελικό ανόδου Αμύντας - ΠΛΑΤΩΝΑΣ.
Gkos
Στον τελικό ο Αμύντας. . .
dream04
QUOTE (Gkos @ Mar 13 2018, 20:10 ) *
Στον τελικό ο Αμύντας. . .

Εαν είδες τον αγώνα, δώσε πρόβλεψη για το Αμύντας - ΠΛΑΤΩΝΑΣ.
storm2
Απο την σελιδα facebook «Μπει δεν μπει»

Παιδικό ΓΑΟ Κουκουβάουνες 83 ΝΕΦΟ Νικηφόρος 61

Δεν ανατρεπεται αυτη η διαφορα.. Η προκριση εχει κριθει.. Το οποιο ενδιαφερον στην ρεβανς της Κυριακης (18:45) ειναι μονο ο "τιμητικος αποχαιρετισμος" δηλαδη αν θα επιδιωξει την νικη ο ΝΕΦΟ παιζοντας καλυτερα απο οτι σημερα και συμφωνα με τις πραγματικες του δυνατοτητες.. (Με την "καταρευση" του στο 4ο 10λεπτο και το "ανοιγμα" του σκορ αδικησε την προσπαθεια του 1ου ημιχρ και τον "ίδιο του τον εαυτο" )
Gkos
61-53 στην Ριζούπολη και ανοιχτοι λογαριασμοι.
MJOLNIR-1
QUOTE(storm2 @ Mar 13 2018, 22:53 ) *
Απο την σελιδα facebook «Μπει δεν μπει»

Παιδικό ΓΑΟ Κουκουβάουνες 83 ΝΕΦΟ Νικηφόρος 61

Δεν ανατρεπεται αυτη η διαφορα.. Η προκριση εχει κριθει.. Το οποιο ενδιαφερον στην ρεβανς της Κυριακης (18:45) ειναι μονο ο "τιμητικος αποχαιρετισμος" δηλαδη αν θα επιδιωξει την νικη ο ΝΕΦΟ παιζοντας καλυτερα απο οτι σημερα και συμφωνα με τις πραγματικες του δυνατοτητες.. (Με την "καταρευση" του στο 4ο 10λεπτο και το "ανοιγμα" του σκορ αδικησε την προσπαθεια του 1ου ημιχρ και τον "ίδιο του τον εαυτο" )


Όντας παρών στο συγκεκριμένο παιχνίδι, μπορώ να πω ότι μόνο διαδικαστικού χαρακτήρα δε θα είναι.
Αξιόμαχες και οι δύο ομάδες με πολύ αθλητικά παιδιά.
Ένας αγώνας που έγινε σε πολύ καλό κλίμα με τους οπαδούς των "ΚΟΥΚΟΥ" τους ultras, να είναι η ατραξιόν σε κάθε αγώνα.
Μοναδική ατμόσφαιρα! Ίδιαίτερα συγχαρητήρια στον coach Μπαζιάνα που σε κάποια στιγμή του αγώνα επενέβη στους πρωτεργάτες της εξέδρας και μειώθηκαν στο ελάχιστο οι βωμολοχίες, χωρίς να χαλάσει η καταπληκτική αυτή ατμόσφαιρα.
Θα ήθελα επίσης να δώσω συγχαρητήρια στον παίχτη Νο 9 των ΚΟΥΚΟΥ που σε κάποια φάση παίχτης του Νικηφόρου έπεσε εκτός γηπέδου και έτρεξε να τον βοηθήσει να σηκωθεί! Δεν είναι κάτι που βλέπουμε συχνά σε αυτή τη φάση που οι αγώνες είναι ο θάνατός σου η ζωή μου.
Μπράβο σε όλα τα παιδιά για το αθλητικό τους πνεύμα!
AS1972
QUOTE (MJOLNIR-1 @ Mar 14 2018, 00:14 ) *
Μοναδική ατμόσφαιρα! Ίδιαίτερα συγχαρητήρια στον coach Μπαζιάνα που σε κάποια στιγμή του αγώνα επενέβη στους πρωτεργάτες της εξέδρας και μειώθηκαν στο ελάχιστο οι βωμολοχίες, χωρίς να χαλάσει η καταπληκτική αυτή ατμόσφαιρα.


Μοναδική ατμόσφαιρα.. μάλιστα.. και μετά αμέσως, συγχαίρουμε για τα αυτονόητα... οκ, αν σου αρέσει εσένα αυτό σε αγώνα 15χρονων, πάω πάσο. Στο γήπεδο δεν ήμουν, ήμουν σε άλλο όμως την Κυριακή και τα "έτσι, μαμήστε τους" από τους γονείς και των δύο, έδιναν κι έπαιρναν... Εμετός... Κάποια στιγμή, νομίζω όλοι πρέπει να ξανα-αυτοπροσδιοριστούμε..
MJOLNIR-1
QUOTE(AS1972 @ Mar 14 2018, 00:26 ) *
Μοναδική ατμόσφαιρα.. μάλιστα.. και μετά αμέσως, συγχαίρουμε για τα αυτονόητα... οκ, αν σου αρέσει εσένα αυτό σε αγώνα 15χρονων, πάω πάσο. Στο γήπεδο δεν ήμουν, ήμουν σε άλλο όμως την Κυριακή και τα "έτσι, μαμήστε τους" από τους γονείς και των δύο, έδιναν κι έπαιρναν... Εμετός... Κάποια στιγμή, νομίζω όλοι πρέπει να ξανα-αυτοπροσδιοριστούμε..


Θα προτιμούσα να μην ζούσαμε μια ατμόσφαιρα βωμολοχιών και αντεκδικήσεων.
Ζούμε όμως στο 2018 και είναι, δυστυχώς, κομμάτι της καθημερινότητας μας...
Λυπηρό, αλλά συμβαίνει.
Οπότε οποιαδήποτε κίνηση γίνεται σε μια σωστή κατεύθυνση οφείλουμε να την αξιολογήσουμε δεόντως.
Είναι το ελάχιστο που μπορούμε να κάνουμε και καλώς ή κακώς απο κάπου θα πρέπει να ξεκινήσουμε αν θέλουμε να έχουμε τα αποτελέσματα που επιδιώκουμε.
jhantzop
Γ' ΦΑΣΗ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΔΕ 05/03/2018 20:15 ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (1)
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 78-59 (1)
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 57-75 (2)
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 61-55 (2)
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 66-78 (3A)
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - Σ.Κ. ΑΝΟΙΞΗΣ 89-63 (3A)
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 59-61 (3B)
ΡΕΠΟ: ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (3B)

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 76-55 (1)
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 68-59 (1)
ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 65-49 (2)
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 68-57 (2)
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 57-53 (3A)
Σ.Κ. ΑΝΟΙΞΗΣ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 46-58 (3A)
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 61-47 (3B)
ΡΕΠΟ: ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (3B)

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥ 18/03/2018 20:30 ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ (2)
ΤΡ 20/03/2018 20:15 ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ (1)
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 83-61 (3)
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 61-53 (3)

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
XX XX/03/2018 XX:XX ΟΛΥΜΠΙΟ ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (1)
ΚΥ 18/03/2018 18:45 ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ (3)
ΤΡ 20/03/2018 20:00 ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ (3)
ΣΑ 24/03/2018 00:00 ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (2)
pankorf
QUOTE (Gkos @ Mar 13 2018, 16:42 ) *
0/2 βολες από Ηλιουπολη 1/2 από Πλάτωνα και αστοχο σουτ,φτάσαμε στην λήξη . . .

Aυτά.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια τους,δεν πρόκειται να επανέλθω για την αναμέτρηση αυτή ξανά.

Υ.γ. Όταν ένα νεο μελος γραφεται και στο πρώτο του ποστ σχολιάζει ένα ματς ,το βλέπουμε με καποια επιφυλαξη,το αντιλαμβάνεστε θαρρώ.
Όταν ειναι πολλά τα νέα μέλη μάλιστα,ο νους πηγαίνει και αλλού(διπλή εγγραφή ξέρω γω) . . .
Δεν υποννοώ τίποτα για κανέναν , just saying.

Θα είναι το τελευταίο ποστ απο μένα γι αυτο το ματς γιατι μάλλον ισχύει ο αγραφος κανονας πως πρεπει να έχεις καμμια χιλιαδα ποστ για να μπορείς να εκφέρεις άποψη στο φορουμ...όσο για τις διπλες εγγραφες ο διαχειριστης μπορεί να το βρει πανευκολά....

Στα του ματς να επισημάνω πως και περσι η Ηλιουπολή με τον ίδιο προπονητή έφτασε στον τελικό όπου έχασε καθαρά από τον Πανελλήνιο και κάνεις δεν είπε τίποτα για διαιτησίες κ.α. Το σκορ είναι πολύ έυκολος τρόπος να κρύψεις την αλήθεια καποιες φορές. Αφού έχεις κρατήσει τόσο καλά στατιστικά δεν μας ειπες, αν και σε ξαναρώτησα, πως το 56-41 έγινε 62-41...
Επίσης τελευταίο σουτ στην παράταση δεν έγινε από την Ηλιούπολη γιατι σφυρίχτηκαν βήματα στα 2 δευτερόλεπτα μη γίνει και καμμια στραβή όπως στην κανονική διάρκεια...

Δυστυχώς βωμολοχίες υπήρχαν αλλά και από τις 2 πλευρές και είναι προς τιμην των ανθρώπων του Πλατωνα που προσπάθησαν να τις αποτρέψουν κάποιες φορές!
Το μάτς έγινε ξεκάθαρα ζούγκλα από τους διαιτητες και αυτό δεν χωρά καμμία αμφισβήτηση και δεν θέλω να πω κατι αλλό...φτάνει ως εδω

Στα της Ηλιούπολης, η ομάδα έδειξε και φέτος σύνεπεια αποδίδοντας κατά την αποψή μου πολύ όμορφο και σκεπτόμενο μπάσκετ κατά της διάρκεια της σεζόν εξασφαλίζοντας την πρόκριση αήττητη από αρκετά δύσκολο όμιλο (ο Αμύντας που πήγε τελικό είχε χάσει μέσα έξω).
Gkos
Αγαπημένε φίλε ,δεν υποννόησα τίποτα για εσένα συγκεκριμένα,και κακώς το εκλαμβάνεις έτσι. Έκανα μια διαπίστωση απλά ,κάτι που αρκετοί μπορούν να σκεφτούν !
Μακάρι όλα τα νέα μέλη να είχαν το ήθος σου και είναι χαρά μας να σε έχουμε στο φόρουμ.

Απο κει και πέρα δικαίως ή αδικως αυτό είναι το αποτέλεσμα και δεν αλλάζει όπως είπες και συ ο ίδιος στην αρχική σου τοποθέτηση.

QUOTE (pankorf @ Mar 14 2018, 11:46 ) *
Αφού έχεις κρατήσει τόσο καλά στατιστικά δεν μας ειπες, αν και σε ξαναρώτησα, πως το 56-41 έγινε 62-41...


Ελέγχοντας τα κιτάπια μου,νομίζω πως έγινε με βολές .
Σωστός;
Κερδιζω κάτι; wink.gif

Μπορώ να γράψω και ποιοι τις εκτέλεσαν 😂😂

QUOTE (pankorf @ Mar 14 2018, 11:46 ) *
Στα της Ηλιούπολης, η ομάδα έδειξε και φέτος σύνεπεια αποδίδοντας κατά την αποψή μου πολύ όμορφο και σκεπτόμενο μπάσκετ κατά της διάρκεια της σεζόν εξασφαλίζοντας την πρόκριση αήττητη από αρκετά δύσκολο όμιλο (ο Αμύντας που πήγε τελικό είχε χάσει μέσα έξω).


Μπράβο στην Ηλιούπολη και είναι κρίμα που δεν τα κατάφερε !
Ειλικρινα το λέω!
Έτσι ειναι τα μπαράζ,ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος και δυστυχώς η Ηλιούπολη φάνηκε να πιστεύει πως μετά το αποτέλεσμα της πρώτης αναμέτρησης ήταν ήδη στον τελικό.
Δεν νομιζω να τα καταφέρει και ο Αμυντας btw !

QUOTE (dream04 @ Mar 13 2018, 22:27 ) *
Εαν είδες τον αγώνα, δώσε πρόβλεψη για το Αμύντας - ΠΛΑΤΩΝΑΣ.



Δεν ήμουνα,και δεν ήμουνα και στην αναμέτρηση στο Ίλιον,αλλά μαθαίνω τι γίνεται. . .Αμυντα τον είχα δει στην εκτος έδρα νικη πρόκριση με ΕΦΑΟΖ και δεν μου ειχε γεμισει το μάτι για ομάδα ανόδου.
Βέβαια με σταυρώματα έφτασε ως τον τελικό και όλα είναι ανοιχτά !




QUOTE (Gkos @ Mar 13 2018, 22:57 ) *
61-53 στην Ριζούπολη και ανοιχτοι λογαριασμοι.




Παρευρέθηκα εχτές στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα μπαραζ στην Ριζουπολη μεταξύ Απόλλωνα και Αμπελοκήπων.

Μεταξύ συγγενών και φίλων η αναμέτρηση αφού μετά βιας ήμασταν 30 άτομα στην κερκίδα όταν πρωτοσφύριξαν οι διαιτητές,για να γίνουμε λίγοι παραπάνω στην πορεία.
Πάντως καμιά σχέση με ότιδήποτε έχω δει σε μπαράζ ever, και σιγούρα καμιά σχέση με ότι θα γινόταν την ίδια ώρα σε Μεταμόρφωση και Πυρκάλ.
Ηταν και ο τρίτος βοηθός πιστολάκι της Fa.Ge σε μια άκρη. . .

Στα του ματσακιου,πολύ ιδιαίτερη εξέλιξη στο α ημ όπου οι Αμπελόκηποι χρειάστηκαν 7 λεπτά να βάλουν πόντο (!!!) και βρέθηκαν να χάνουν 16-2 και 20-4 στο 10λεπτο ,αποδίδοντας πραγματικά πολυ κακό μπάσκετ απέναντι στους μικρούς του Απολλωνα που είχαν ωραίες συνεργασίες.
Στην 2η περίοδο και με τους αναπληρωματικους του Απόλλωνα στο παρκέ οι Αμπελογκάρντεν αντεπιτέθηκαν(χώρίς πάντως να παίζουν καλό μπασκετ) και φτάσαμε στο 25-24 της ανάπαυλας.

Πολύ ανοιχτό ζευγάρι μα θα δώσω ένα κλικ στους Αμπελογκάρντεν,λόγω του ανοιχτού τους. . .
Πάντως όποιος και να προκριθεί,δύσκολα να μην πει το ποίημα απέναντι στις Κουκουβάγιες.

Υ.γ.
Είχαμε και έναν παππούλη του οποίου μάλλον δεν του άρεσε η θέση που υπάρχει για κάμερα πάνω, και θεώρησε καλό να την στήσει στο κάγκελο μπροστά και να κάτσει εκεί με συνέπεια να μην βλέπουμε καλά την μια πλευρά.
Ότι και να πω . . .
Zourinho
QUOTE(Gkos @ Mar 14 2018, 17:57 ) *
Αγαπημένε φίλε ,δεν υποννόησα τίποτα για εσένα συγκεκριμένα,και κακώς το εκλαμβάνεις έτσι. Έκανα μια διαπίστωση απλά ,κάτι που αρκετοί μπορούν να σκεφτούν !
Μακάρι όλα τα νέα μέλη να είχαν το ήθος σου και είναι χαρά μας να σε έχουμε στο φόρουμ.

Απο κει και πέρα δικαίως ή αδικως αυτό είναι το αποτέλεσμα και δεν αλλάζει όπως είπες και συ ο ίδιος στην αρχική σου τοποθέτηση.



Ελέγχοντας τα κιτάπια μου,νομίζω πως έγινε με βολές .
Σωστός;
Κερδιζω κάτι; wink.gif

Μπορώ να γράψω και ποιοι τις εκτέλεσαν 😂😂



Μπράβο στην Ηλιούπολη και είναι κρίμα που δεν τα κατάφερε !
Ειλικρινα το λέω!
Έτσι ειναι τα μπαράζ,ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος και δυστυχώς η Ηλιούπολη φάνηκε να πιστεύει πως μετά το αποτέλεσμα της πρώτης αναμέτρησης ήταν ήδη στον τελικό.
Δεν νομιζω να τα καταφέρει και ο Αμυντας btw !




Δεν ήμουνα,και δεν ήμουνα και στην αναμέτρηση στο Ίλιον,αλλά μαθαίνω τι γίνεται. . .Αμυντα τον είχα δει στην εκτος έδρα νικη πρόκριση με ΕΦΑΟΖ και δεν μου ειχε γεμισει το μάτι για ομάδα ανόδου.
Βέβαια με σταυρώματα έφτασε ως τον τελικό και όλα είναι ανοιχτά !








Παρευρέθηκα εχτές στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα μπαραζ στην Ριζουπολη μεταξύ Απόλλωνα και Αμπελοκήπων.

Μεταξύ συγγενών και φίλων η αναμέτρηση αφού μετά βιας ήμασταν 30 άτομα στην κερκίδα όταν πρωτοσφύριξαν οι διαιτητές,για να γίνουμε λίγοι παραπάνω στην πορεία.
Πάντως καμιά σχέση με ότιδήποτε έχω δει σε μπαράζ ever, και σιγούρα καμιά σχέση με ότι θα γινόταν την ίδια ώρα σε Μεταμόρφωση και Πυρκάλ.
Ηταν και ο τρίτος βοηθός πιστολάκι της Fa.Ge σε μια άκρη. . .

Στα του ματσακιου,πολύ ιδιαίτερη εξέλιξη στο α ημ όπου οι Αμπελόκηποι χρειάστηκαν 7 λεπτά να βάλουν πόντο (!!!) και βρέθηκαν να χάνουν 16-2 και 20-4 στο 10λεπτο ,αποδίδοντας πραγματικά πολυ κακό μπάσκετ απέναντι στους μικρούς του Απολλωνα που είχαν ωραίες συνεργασίες.
Στην 2η περίοδο και με τους αναπληρωματικους του Απόλλωνα στο παρκέ οι Αμπελογκάρντεν αντεπιτέθηκαν(χώρίς πάντως να παίζουν καλό μπασκετ) και φτάσαμε στο 25-24 της ανάπαυλας.

Πολύ ανοιχτό ζευγάρι μα θα δώσω ένα κλικ στους Αμπελογκάρντεν,λόγω του ανοιχτού τους. . .
Πάντως όποιος και να προκριθεί,δύσκολα να μην πει το ποίημα απέναντι στις Κουκουβάγιες.

Υ.γ.
Είχαμε και έναν παππούλη του οποίου μάλλον δεν του άρεσε η θέση που υπάρχει για κάμερα πάνω, και θεώρησε καλό να την στήσει στο κάγκελο μπροστά και να κάτσει εκεί με συνέπεια να μην βλέπουμε καλά την μια πλευρά.
Ότι και να πω . . .


Αχ και δεν ηθελα να γραψω!!!
Για τον κοσμο....που δεν ειχε το παιχνιδι ειχε κοσμο απο τους αμπελοκηπους......30 αλλα ηρθαν.....
για το παιχνιδι ειδες ρε gkos 20 λεπτα και το εβγαλες το συμπερασμα για το παιχνιδι........
τεσπα!!!

Στα του αγωνα λοιπον....
Πολλα μπραβο στον απολλων εχει παρα, μα παρα πολυ μικρα παιδια για το παιδικο, πολυ μελλον!
αδικο να μην ανεβουν γιατι εχουν ετοιμη ομαδα για του χρονου(αν και εχουν ανεβει....χαχα αρα εχουν πολυ καλη ομαδα ηδη για του χρονου!), δεν ξερω ποσα ειναι του 2004, ποσα του 2003 και ποσα του 2002 ετσι οπως το καταλαβα(χαζουλης!) πρεπει να ειναι 4 με 5 τουι 2004.......απο τα παιδια που παιζουν, σουπερ!!
[δεν θα κατεβηκαν στο τουρνουα των 2004 φανταζομαι για να βγηκαν 4οι.....τεσπα]
[επισης υπηρχε ενας γονιος.....απο τον απολλων στο μεσω του γηπεδου,,,,,,,,,,ισως μετα το ημιχρονο που μπινελικιαζε προπονητες απολλων το γιο του δεν πολυκαταλαβα.....τεσπα ελπιζω να μην ακουγα και καλα.]
Απο εκει και περα!
Οι αμπελοκηποι, τρομερο αγχος, ο χολαργος, ο πανερεθραικος, η αεψ το ιλιον και το μαρουσι.....ειναι καλυτερες ομαδα απο τα παιδια του απολλων και οι αμπελοκηποι επαιζαν λες και τελειωνε η ζωη, πραγμα που δεν εκαναν στο παιχνιδια του ομιλου τους. Τρομερο αγχος, αποτελεσμα το 2 ποντοι σε 8 λεπτα....2 ποντοι σε 8 λεπτα......
παρα λοιπον το -16 οι αμπελοκηποι στο τριτο δεκαλεπτο εφτασαν και στο συν 7.
Ο απολλων βρηκε αντιδοτο και αντεπιτεθηκε παλι ανεβασε στο μισο γηπεδο την αμυνα απεδωσε και ξαναγυρισε το παιχνιδι σιγα σιγα μεχρι που μπηκε ξανα μπρος στο σκορ, σε βαθμο να παει στους συν 10.
τελικα το 8 ειναι μια πραγματικη εικονα του παιχνιδιου ο απολλων ηταν καλυτερος στο μεγαλυτερο κομματι επαιξε αμυνα επαιξε επιθεση....
επομενο στο ανοικτο παιχνιδι την τριτη που ερχεται.....ο νικητης, στο τελικο ΣΕ ΔΥΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ! ΟΧΙ ΣΕ ΕΝΑ
καλη επιτυχια στα παιδια ολων των ομαδων καλη τυχη σε ολα τα παιδια και ας κερδιζει ο καλυτερος
storm2
Απο το προηγουμενο post (που δεν ειναι κατανοητο λογω συνταξης) κραταω την ευχη «ας κερδισει ο καλυτερος», που δειχνει σεβασμο προς τον αντιπαλο και ενδειξη πολιτισμου. smile.gif
Zourinho
[
Για τον φίλο τον στόρμαρο λοιπόν, που 5 τα ξημερώματα έψαχνε τι εννοώ!( και είχε δίκιο!)
================================================
Σαν απάντηση στο παραπάνω ποστ του φίλου gkos, αν και δεν ήθελα να γράψω κάτι για το παιχνίδι, φίλε gkos με αναγκάζεις!
1) για τον κόσμο που αναφέρεις, οτι είχε, οι αμπελόκηποι είχαν 30 άτομα μόνοι τους, γονείς και φίλους, άρα είχε 50 άτομα το γήπεδο τρίτη βράδυ, στη ριζούπολη.
2) για τα του παιχνιδιού, ρε gkos, στο οποίο έβγαλες συμπέρασμα σε 20 λεπτά .......(τι να πω....)
3)για τον απόλλων. Πολλά μπράβο στον απόλλων σαν ομάδα, στις τάξεις του έχει παιδιά ηλικίας του 2004, σε ένα πρωτάθλημα παίδων με αντίπαλα παιδιά 2002 και όχι μόνο είναι ανταγωνιστικός, που θα ήταν το ζητούμενο, είναι και πρωταγωνιστής. Έχει πολύ μέλλον και ήδη για την β κατηγορία έχουν πολύ καλό ρόστερ, για την α κατηγορία και του χρόνου τα παιδιά θα είναι πολύ μικρά και δύσκολα θα μπορούν να ανταγωνιστούν τις καλές ομάδες της α κατηγορίας(αν πάρουν απο τα μπαράζ αυτοί το εισιτήριο στα μπαράζ φέτος)
Απο το σύνολο του ρόστερ του απόλλων δεν ξέρω πόσα ακριβώς είναι τα 2004, πόσα παιδιά είναι του 2003 και πόσα του 2002, αλλά αν κατάλαβα καλά το 10, το 9 το 14, το 11 και το 6 ειναι 2004.....μάλλον στο τουρνουά παμπαίδων δεν θα κατέβηκαν στους τελικούς γιατί θα το διεκδικούσαν καλύτερα, όχι να βγούν τέταρτα.
4) για τους αμπελόκηπους, τρομερό άγχος, οι αμπελόκηποι έχουν ανέβει στην β κατηγορία απο τις 21 ιανουαριου ουσιαστικά δύο μήνες μετά παίζει μπαράζ με ανταγωνιστική ομάδα. ηταν πλήρως ανέτοιμος.
οι ομάδες του ομίλου του, χολαργός, πανερεθραικός, αεψ, ίλιον και μαρούσι, υπήρξαν φέτος καλύτερες ομάδες απο την ομάδα του απόλλων.
5) για τον αγώνα
τρομερό άγχος για τους αμπελόκηπους λοιπόν αποτέλεσμα αυτού το πρώτο δεκάλεπτο σε 8 λεπτά 2 πόντοι,(σε 8 λεπτά 2 πόντοι, με 65 πόντους μέσο όρο επίθεση όλη τη σεζόν) ενώ ο απόλλων έβαζε πάρα πολύ εύκολα καλάθια σε ανοικτό γήπεδο εξαιτίας των κακών επιστροφών. το σκορ βρέθηκε να είναι και στους +16 ύπερ του απόλλων.
Σιγα σιγά οι αμπελόκηποι απο -16 έκαναν σωστότερες εκτελέσεις στην επίθεση, καλύτερη αντιμετώπιση στην άμυνα και βρέθηκαν να κερδίζουν μέχρι και 7 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο.
Ο απόλλων βρήκε αντίδοτο σε αυτό, ανέβασε την πίεση στο μισό γήπεδο, δυσκόλεψε την πρώτη πάσα, αυτό απέδωσε και ξαναπήρε προβάδισμα μέχρι και 10 πόντους, το παιχνίδι έληξε στους 8 υπέρ του απόλλων και αυτή είναι η πραγματική εικόνα του παιχνιδίου, ο απολλων ηταν καλύτερος στο μεγαλύτερο κομμάτι του παιχνιδιού
6)επόμενο παιχνίδι στο ανοικτό, την ερχόμενη τρίτη 20 του μήνα. ο νικητής θα πάει σε έναν διπλό τελικό
καλη τύχη και καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά όλων των ομάδων, ας κερδίσει ο καλύτερος!

dream04
QUOTE (Zourinho @ Mar 15 2018, 08:31 ) *
[
Για τον φίλο τον στόρμαρο λοιπόν, που 5 τα ξημερώματα έψαχνε τι εννοώ!( και είχε δίκιο!)
================================================
Σαν απάντηση στο παραπάνω ποστ του φίλου gkos, αν και δεν ήθελα να γράψω κάτι για το παιχνίδι, φίλε gkos με αναγκάζεις!
1) για τον κόσμο που αναφέρεις, οτι είχε, οι αμπελόκηποι είχαν 30 άτομα μόνοι τους, γονείς και φίλους, άρα είχε 50 άτομα το γήπεδο τρίτη βράδυ, στη ριζούπολη.
2) για τα του παιχνιδιού, ρε gkos, στο οποίο έβγαλες συμπέρασμα σε 20 λεπτά .......(τι να πω....)
3)για τον απόλλων. Πολλά μπράβο στον απόλλων σαν ομάδα, στις τάξεις του έχει παιδιά ηλικίας του 2004, σε ένα πρωτάθλημα παίδων με αντίπαλα παιδιά 2002 και όχι μόνο είναι ανταγωνιστικός, που θα ήταν το ζητούμενο, είναι και πρωταγωνιστής. Έχει πολύ μέλλον και ήδη για την β κατηγορία έχουν πολύ καλό ρόστερ, για την α κατηγορία και του χρόνου τα παιδιά θα είναι πολύ μικρά και δύσκολα θα μπορούν να ανταγωνιστούν τις καλές ομάδες της α κατηγορίας(αν πάρουν απο τα μπαράζ αυτοί το εισιτήριο στα μπαράζ φέτος)
Απο το σύνολο του ρόστερ του απόλλων δεν ξέρω πόσα ακριβώς είναι τα 2004, πόσα παιδιά είναι του 2003 και πόσα του 2002, αλλά αν κατάλαβα καλά το 10, το 9 το 14, το 11 και το 6 ειναι 2004.....μάλλον στο τουρνουά παμπαίδων δεν θα κατέβηκαν στους τελικούς γιατί θα το διεκδικούσαν καλύτερα, όχι να βγούν τέταρτα.
4) για τους αμπελόκηπους, τρομερό άγχος, οι αμπελόκηποι έχουν ανέβει στην β κατηγορία απο τις 21 ιανουαριου ουσιαστικά δύο μήνες μετά παίζει μπαράζ με ανταγωνιστική ομάδα. ηταν πλήρως ανέτοιμος.
οι ομάδες του ομίλου του, χολαργός, πανερεθραικός, αεψ, ίλιον και μαρούσι, υπήρξαν φέτος καλύτερες ομάδες απο την ομάδα του απόλλων.
5) για τον αγώνα
τρομερό άγχος για τους αμπελόκηπους λοιπόν αποτέλεσμα αυτού το πρώτο δεκάλεπτο σε 8 λεπτά 2 πόντοι,(σε 8 λεπτά 2 πόντοι, με 65 πόντους μέσο όρο επίθεση όλη τη σεζόν) ενώ ο απόλλων έβαζε πάρα πολύ εύκολα καλάθια σε ανοικτό γήπεδο εξαιτίας των κακών επιστροφών. το σκορ βρέθηκε να είναι και στους +16 ύπερ του απόλλων.
Σιγα σιγά οι αμπελόκηποι απο -16 έκαναν σωστότερες εκτελέσεις στην επίθεση, καλύτερη αντιμετώπιση στην άμυνα και βρέθηκαν να κερδίζουν μέχρι και 7 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο.
Ο απόλλων βρήκε αντίδοτο σε αυτό, ανέβασε την πίεση στο μισό γήπεδο, δυσκόλεψε την πρώτη πάσα, αυτό απέδωσε και ξαναπήρε προβάδισμα μέχρι και 10 πόντους, το παιχνίδι έληξε στους 8 υπέρ του απόλλων και αυτή είναι η πραγματική εικόνα του παιχνιδίου, ο απολλων ηταν καλύτερος στο μεγαλύτερο κομμάτι του παιχνιδιού
6)επόμενο παιχνίδι στο ανοικτό, την ερχόμενη τρίτη 20 του μήνα. ο νικητής θα πάει σε έναν διπλό τελικό
καλη τύχη και καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά όλων των ομάδων, ας κερδίσει ο καλύτερος!



Πολύ αναλυτική προσέγγιση του παιχνιδιού και αμερόληπτη.
ΜΠΡΑΒΟ!!!
Gkos
Την νίκη της τιμής πήρε ο ΝΕΦΟ με 68-56 απέναντι στις Κουκου που περιμενουν την Τρίτη ,αντίπαλο.
Gkos
Όταν έφτασα στο ημίχρονο,το σκορ ήταν 39-33 .
Δεν ξέρω τι είχε γίνει πριν.
Ξέρω το μετά όμως.
Η αναμέτρηση ήταν σκέτη ταλαιπωρια ,με τις κόρνες να μας τρυπάνε τα τύμπανα.
Ο ΓΑΟΚ...βαριόταν που ζούσε, να το πω;
Προτιμούσε να ήταν αλλού, να το πω;
Καταναγκαστικά έργα, να το πω;
Πάντως δεν βλεπόταν .
Ακόμα και έτσι διατηρούσε τον έλεγχο της αναμέτρησης,ακολουθώντας την γηπεδούχο και ισοφαριζοντας μάλιστα στις αρχές της εσχατης περιόδου,με τον ΝΕΦΟ στα τελευταία λεπτά να ανοίγει την διαφορά στα διψήφια νούμερα με τους ηττημένους να μου δίνουν την εικόνα ότι είχανε κανονίσει για μετά και βιάζονταν να φύγουν.
18:45 ξεκινήσαμε, 20:04 τελειώσαμε!
Τσακ Μπαμ !
Ούτε στα μίνι τόσο γρήγορα.

Μπραβο στο Νικηφόρο για την νικη του ,που αποχωρεί με ψηλά το κεφαλι,διακόπτοντας την αήττητη πορεια του ΓΑΟΚ.
MJOLNIR-1
Το μυστήριο λύνεται... smile.gif

Ξεκίνησε ο αγώνας με περισσότερη δύναμη απο το Νικηφόρο ο οποίος έφτασε να προηγείται ακόμα και με 10 πόντους.
Ο ΓΑΟΚ ξύπνησε προς στιγμήν (η διαφορά απειλούνταν) και με μια συντονισμένη επίθεση διαρκείας πέρασε ακόμα και με 10 πόντους για να καταλήξουμε στο 39 -33 του ημιχρόνου.

Μπορεί να σταμάτησε το αήτητο σερί του ΓΑΟΚ στην Αγία Βαρβάρα, αλλά αν κρίνω απο αυτά που είδα και μια ομάδα άξιζε να σταματήσει το σερί, αυτή ηταν ο Νικηφόρος.
Μπράβο σε μια πραγματικά αθλητική και ομοιογενή ομάδα!
Gkos
QUOTE (MJOLNIR-1 @ Mar 18 2018, 23:16 ) *
Ξεκίνησε ο αγώνας με περισσότερη δύναμη απο το Νικηφόρο ο οποίος έφτασε να προηγείται ακόμα και με 10 πόντους.
Ο ΓΑΟΚ ξύπνησε προς στιγμήν (η διαφορά απειλούνταν) και με μια συντονισμένη επίθεση διαρκείας πέρασε ακόμα και με 10 πόντους για να καταλήξουμε στο 39 -33 του ημιχρόνου.



Ώπα.
Νικούσε 10 ο Νικηφόρος,μετά 10 ο ΓΑΟΚ ,και στο ημ νικουσε 6 ο Νικηφορος;
Δηλαδη ηταν 15-5 πχ ,πήγε 20-30 πχ  για να ξαναπαει 39-33  ;
Γίνανε τέτοια σερι στο α ημ; Καλή φάση;


QUOTE (MJOLNIR-1 @ Mar 18 2018, 23:16 ) *
Το μυστήριο λύνεται...  smile.gif


Το οποίο ήταν . . . ; wink.gif
Gkos
Μεγάλη νίκη και το πρώτο βήμα για την άνοδο πέτυχαν οι παίδες που νίκησαν την Γκράβα με 76-34 στο κλειστό "Ν. Παξιμαδάς".

Οι παίκτες του Μήτσιου μετά από ένα μουδιασμένο ξεκίνημα επέβαλαν τον ρυθμό τους και παίζοντας σπουδαία άμυνα έφτασαν στο +42, μία διαφορά που τους δίνει το μεγάλο αβαντάζ για τον επαναληπτικό.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-16, 21-5, 17-4, 18-9

ΑΡΗΣ (ΜΗΤΣΙΟΥ): ΣΕΡΕΠΙΣΟΣ 3(1), ΚΑΚΑΛΗΣ 5(1), ΚΥΡΩΣΗΣ, ΚΟΡΕΣ 2, ΜΠΟΥΣΜΠΟΥΡΑΣ, ΓΛΥΚΟΣ 12(2), ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ 4, ΧΑΣΟΥΛΙΔΗΣ 2, ΣΑΞΙΩΝΗΣ 38(2), ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ 3(1), ΤΕΜΠΕΛΗΣ 7.

ΓΚΡΑΒΑ (ΓΚΙΟΚΑ): ΤΑΦΑ, ΔΕΛΓΑΣ 3, ΝΙΚΟΛΑΙ 1, ΤΕΛΚΑ 6, ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ 9(2), ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ 2, ΚΟΡΜΕΝΤΣΑΣ, ΜΠΑΤΖΕΡΙ, ΘΕΟΧΑΡΑΚΗΣ 3, ΣΟΥΛΕΙΜΑΝ, ΤΖΙΝΤΙ 2, ΜΠΑΜΠΑΤΣΙΑΣ 8(1).

 https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1991684791158571&id=1509567032703685

Απιστευτο. . .
MJOLNIR-1
QUOTE(Gkos @ Mar 19 2018, 01:29 ) *
Ώπα.
Νικούσε 10 ο Νικηφόρος,μετά 10 ο ΓΑΟΚ ,και στο ημ νικουσε 6 ο Νικηφορος;
Δηλαδη ηταν 15-5 πχ ,πήγε 20-30 πχ  για να ξαναπαει 39-33  ;
Γίνανε τέτοια σερι στο α ημ; Καλή φάση;




Το οποίο ήταν . . . ; wink.gif


QUOTE(Gkos @ Mar 18 2018, 22:02 ) *
Όταν έφτασα στο ημίχρονο,το σκορ ήταν 39-33 .
Δεν ξέρω τι είχε γίνει πριν.


Αυτό το μυστήριο.
Και ναι. Κάπως έτσι πήγε. Δεν θυμάμαι ακριβώς το σκορ (έλειψη ικανότητας ρεπόρτερ) αλλά μου έκανε κι εμένα εντύπωση.
Πάντως, δεν είδα τους παίχτες του ΓΑΟΚ να θεωρούν οτι απειλούνται...
Το +22 ίσως; Μπορεί. Ποιός ξέρει; (άλλο ένα μυστήριο... 39.gif )
dream04
QUOTE (MJOLNIR-1 @ Mar 19 2018, 05:44 ) *
Αυτό το μυστήριο.
Και ναι. Κάπως έτσι πήγε. Δεν θυμάμαι ακριβώς το σκορ (έλειψη ικανότητας ρεπόρτερ) αλλά μου έκανε κι εμένα εντύπωση.
Πάντως, δεν είδα τους παίχτες του ΓΑΟΚ να θεωρούν οτι απειλούνται...
Το +22 ίσως; Μπορεί. Ποιός ξέρει; (άλλο ένα μυστήριο... 39.gif )

1η περίοδος στο ΑΜΥΝΤΑΣ- ΠΛΤΩΝΑΣ. 10-20.
Πολύ εύστοχος ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ.


dream04
QUOTE (dream04 @ Mar 20 2018, 18:44 ) *
1η περίοδος στο ΑΜΥΝΤΑΣ- ΠΛΤΩΝΑΣ. 10-20.
Πολύ εύστοχος ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ.

Ημίχρονο στο Αμύντας- ΠΛΑΤΩΝΑΣ 19-31.
dream04
QUOTE (dream04 @ Mar 20 2018, 19:03 ) *
Ημίχρονο στο Αμύντας- ΠΛΑΤΩΝΑΣ 19-31.

Τελος 3ης περιόδου Αμύντας- ΠΛΑΤΩΝΑΣ 29-40.
dream04
QUOTE (dream04 @ Mar 20 2018, 19:39 ) *
Τελος 3ης περιόδου Αμύντας- ΠΛΑΤΩΝΑΣ 29-40.

Τέλος του 1ου τελικού στο κλειστό της Πυρκαλ.
Αμύντας - ΠΛΑΤΩΝΑΣ. 35-59.
Η ρεβάνς στο Ολύμπιο μετα την παρέλαση.
Gkos
Μα έγινε σήμερα η παρέλαση απότι βλέπω . . .🤔
ak11596
QUOTE (dream04 @ Mar 20 2018, 22:02 ) *
Τέλος του 1ου τελικού στο κλειστό της Πυρκαλ.
Αμύντας - ΠΛΑΤΩΝΑΣ. 35-59.
Η ρεβάνς στο Ολύμπιο μετα την παρέλαση.


Δίκαια η επικράτηση του Πλάτωνα. Η διαφορά μεγάλωσε τόσο πολύ το 2ο μισό του 4ου 10λέπτου. Οι 24π χρίζουν την ομάδα του Πλάτωνα φαβορί για την άνοδο.
Στα αξιοσημείωτα του αγώνα το ασφυκτικά γεμάτο γήπεδο της Πυρκάλ (με κάμποσους όρθιους) αλλά κυρίως η ωραία ατμόσφαιρα, με ένταση, ρυθμό αλλά χωρίς κανένα 'ευτράπελο'...κανείς δεν ασχολήθηκε ιδιαιτέρως με τους διαιτητές.
Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες !!!
Dias
Το σκορ 35-59 ξεγελάει. Ο ΑΜΥΝΤΑΣ εμφανίσθηκε αγχωμένος και ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ είχε αυτοπεποίθηση που του έδινε η πρόκριση επί της ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ. Το σκορ ήταν σταθερά υπέρ του ΠΛΑΤΩΝΑ λόγω της αστοχίας που είχαν στις βολές και στα σουτ οι παίκτες του ΑΜΥΝΤΑ. Η κατάσταση χειροτέρεψε απο ένα ρεσιτάλ τριπόντων του ΠΛΑΤΩΝΑ, αλλά και τις μεθόδους πιεστικής άμυνας που ξεθέωσε τους παίκτες του ΑΜΥΝΤΑ. Η φυσική κατάσταση των παικτών αλλά και οι σωματοδομές, σαφώς υπέρ του ΠΛΑΤΩΝΑ. Ο επαναληπτικός θα είναι δύσκολος και τίποτε δεν προεξοφλεί το τελικό αποτέλεσμα, αν δεν δοκιμασθεί στη πράξη στο παρκέ, ανήμερα 25η Μαρτίου.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.