Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Κοινοτικός ο Μάσεϊ!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4
Warrior
QUOTE(contra.gr)
Κοντά στο σκοπιανό διαβατήριο ο Μάσεϊ blink.gif w00t.gif w00t.gif


Στο δρόμο που χάραξε ο Ράιαν Στακ αλλά και ο Μάικ Ουίλκινσον θα βαδίσει και ο Τζερεμάι Μάσεϊ όπως λένε οι τελευταίες πληροφορίες από την Θεσσαλονίκη.

Η διοίκηση της ΚΑΕ Αρης προχωρά με μεγάλη ταχύτητα όλες τις διαδικασίες που χρειάζονται έτσι ώστε να αποκτήσει ο Αμερικανός σέντερ σκοπιανό διαβατήριο. Είναι πολύ πιθανό δε η υπόθεση να τελειώσει μέχρι την επόμενη εβδομάδα και ο Μάσεϊ να γίνει ….Μάσεϊτς εν ριπή οφθαλμού.

Ασφαλώς αυτή η εξέλιξη ελευθερώνει τα χέρια του Αντρέα Ματσόν για την ενίσχυση της ομάδας. Εφόσον ο Μάσεϊ θα αγωνίζεται πλέον ως κοινοτικός ο Αρης θα έχει το δικαίωμα να αποκτήσει Αμερικανό παίκτη για όποια θέση επιθυμεί. Ασο θέλει; Μπορεί να πάρει. Τριάρι; Και πάλι μπορεί. Η άνεση κινήσεων είναι πλέον πολύ μεγάλη.

Αλλωστε το ίδιο είχε κάνει ο Αρης τόσο στην περίπτωση του Στακ, όσο και γι’ αυτή του Ουίλκινσον. Ο πρώτος πλέον καλύπτει θέση κοινοτικού στον Ολυμπιακό ενώ ο δεύτερος προσφέρει τις πολύτιμες υπηρεσίες του στους κίτρινους.

Είναι γεγονός τέλος ότι η διοίκηση της ΚΑΕ έχει ήδη «απελευθερώσει» ποσό που θα χρησιμοποιηθεί για την ενίσχυση της ομάδας. Απλώς τώρα ο Ματσόν θα έχει μεγαλύτερη ευχέρεια επιλογών, άρα και περισσότερες πιθανότητες να βρει πραγματικά τον παίκτη που θέλει.


Θελω να πιστεψω,οτι κατι τετοιο συνεπαγεται και ανανεωση συμβολαιου....

Θα ναι πολυ μεγαλη επιτυχια αν συμβουν τα παραπανω!!Λετε αυτο να εννοουσε ο Κοτζιας?? biggrin.gif
EXPLOITED ARIS
smiley.gif
Το ακουσα και εγω περι Μασεϊ.

Και μπορω να πω οτι χαρηκα ιδιαιτερως.Το θεμα ειναι να του κανουν κανα καλο συμβολαιο να μην τον βουτηξει κανας αλλος.

Μακρυαααα shot.gif shot.gif shot.gif
Warrior
Λενε οτι εχει πολλες προτασεις απο το εξωτερικο(καλυτερες απο του Αρη) και οτι το κοινοτικο διαβατηριο
ειναι το δελεαρ για να παραμεινει στον Αρη.Αντε να δουμε...
EXPLOITED ARIS
Μακαρι.Θα ειναι πολυ καλη κινηση.
Γιατι μην ξεχναμε και την ηλικια του ετσι;Και για τετοιυς παικτες ειναι που πρεπει να μπει το χερι βαθια στην τσεπη
Warrior
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Feb 14 2007, 11:43 AM) *
πρεπει να μπει το χερι βαθια στην τσεπη


Αυτο ειναι που με ανησυχει.... rolleyes.gif
EXPLOITED ARIS
Οπως σου ειπα και χτες ειναι η τελευται χρονια κατα τη γνωμη μου που τους <<εκατσε>>.
Απο εδω και περα πρεπει να δουμε πραξεις(φραγκα σε τετοιους παικτες).
Ειχαν πει και για τριετη προγραμματισμο μην ξεχνιομαστε... 45.gif
thrylos7
Πάμε για δεύτερη επιτυχία του Καζαμία (αν και ήταν για τον Αύγουστο) μέσα στην ίδια μέρα...

Αρχίζω να τη συμπαθώ αυτή τη μέρα... biggrin.gif
weirdo1977
μια λαμπάδα στον Λαζαρο ρε παιδια!!!
Anaz
Ρε τι τρελη ακρη εχει βρει με την Σκοπιανικη πρεσβεία ο Αρης?? Το διαβαζα χτες στο Κοντρα και δεν το πιστευα..Δεν ειμαστε καλα..! blink.gif

Σοβαρα αν το δουμε αγωνιστικα ο Μασει σε αυτην την ηλικία αν πάρει κοινοτικο διαβατηριο και με τις εμφανισεις που εκανε θα γινει περιζητητος! Καλη εξελιξη για τον Αρη παντως αρκει να τον κρατησει..
Απο'κει και περα ρε παιδια,πραγματικα μηπως εχει χαθει το μετρο με τις κοινοτικοποιησεις??Ενταξει παντα γινονταν αυτα,αλλα μεσα σε λιγοτερο απο 2 χρονια να'χουν παρει 3 Αμερικανοι της ιδιας ομαδας κοινοτικο διαβατηριο απ'την ιδια χωρα,ε αυτο δεν εχει ξαναγίνει!! Ουτε να κρατησουν τα προσχηματα... 68.gif

Ο Φλετσερ τι διαβατηριο πήρε το καλοκαίρι..? Μη μου πείτε σκοπιανό...

Σε δυο χρονακια αν παρει κανα δυο ακομα καλους Αμερικανούς ο Αρης,η Εθνική μας θα'χει προβλημα στο Ευρωπαικό..Οι Σκοπιανοι θα'χουν φτιαξει την dream team της Ευρωπης! 19.gif
Warrior
QUOTE(betsmart.gr)
ΑΡΗΣ: Ανανεώνει ο (κοινοτικός) Μάσεϊ

Για δύο ακόμα χρόνια

Το colpo grosso του Αρη με τον Τζέρεμι Μάσεϊ έχει και συνέχεια... Με συντονισμένες και μυστικές κινήσεις κατάφεραν να εξασφαλίσουν κοινοτικό διαβατήριο στον Αμερικανό φόργουορντ. Μία κίνηση που θα έχει και... προεκτάσεις. Ποιες θα είναι αυτές;

Μόλις πάρει το διβατήριο στα χέρια του, ο Μάσεϊ αναμένεται να υπογράψει διετή επέκταση του συμβολαίου του με τον Αρη, ο οποίος βέβαια δεν ήταν δυνατόν να προβεί σε μία τέτοια κίνηση (κοινοτικοποίηση) χωρίς να... εξασφαλίσει το μέλλον της συνεργασίας του με τον παίκτη. Εφόσον γίνει αυτό, η επιτυχία του Αρη θα είναι διπλή και οι λόγοι είναι ευνόητοι...


Απογευματινη η ειδηση,αλλα για να παρουμε λιγο κουραγιο... smile.gif

Τελικα δεν ειναι σιγουρο οτι θα ειναι σκοπιανο το διαβατηριο.Κυκλοφορησαν και αλλα σεναρια,που δεν
ξερω αν εχουν βαση.

Παντως...ευτυχως οι σκοπιανοι,νομιζω,εχουν την δυνατοτητα να χρησιμοποιησουν μονο εναν
κοινοτικοποιημενο στην Εθνικη,οποτε δεν κινδυνευει η Εθνικη... biggrin.gif
Warrior
Tελικα σλοβακικο θα ειναι το διαβατηριο του Μασσευ...Ανανεωσε για αλλα 2 χρονια οπως ακουγεται.
Επισημα δεν εχει ανακοινωθει βεβαια ακομα.Ο Φλετσερ θα δοθει δανεικος(ειναι περιουσια του συλλογου laugh.gif rolleyes.gif ) σε Ευρωπαικη ομαδα.

Τωρα αν θα αποκτηθει αλλος παικτης,μενει να το δουμε.
dizzy_fingers
Πώς θα γίνει άραγε το όνομά του τώρα?
Μάσεφ? Όχι, αυτό κάνει για ρώσικο...

Μασεύσκι? tongue.gif
Ή κατά το Βίλκινσον, θα γίνει Βάσεϋ? laugh.gif
Igor
Νταξει να κανουμε κοινοτικους τους παιχτες. Οταν ομως σε 3,4 χρονια πηγαινει τελικο ευρωμπασκετ Σκοπια - Βοσνια, τι θα λεμε..
Δεν προκειται να συμβει αλλα δεν μου αρεσουν πολυ αυτα.
El_Cid
Ας με διορθώσει κάποιος αν δεν είναι έτσι, αλλά έχω την εντύπωση ότι μόνος ένας παίκτης που απέκτησε διαβατήριο εκ των υστερων μπορεί να παίξει στην αντίστοιχη Εθνική ομαδα
Anaz
Eτσι ειναι,το είπε κι ο Warrior.
Δεν αλλαζει βεβαια αυτο την αποψη που εξεφρασα.
Παντως ειναι πολυ καλη κίνηση αγωνιστικά αν όπως λένε μαζι με το κοινοτικο ανανεωθει και για άλλα 2 χρόνια το συμβόλαιο του! 41.gif
Και ο δανεισμός του Φλετσερ επισης.Μενει να δουμε αν θα γίνει κατι μεταγγραφικα..
x35
Δεν καταλαβαίνω την μανία στον Αρη να κάνουν κοινοτικούς τους αμερικάνους. 6 ξένους (εώς 2 μη ευρωπαίους) διακαιούται η κάθε ομάδα δεν είναι μικρό νούμερο. Σίγουρα κερδίζεις κάτι κάνοντας κοινοτικό ένα αμερικάνο αφού ουσιαστικά μπορείς πλέον να επιλέξεις ένα ξένο παίκτη όχι μόνο την ευρώπη αλλά από όλο τον κόσμο αλλά στον Άρη το παρατραβήξαν. Λες και δεν υπάρχουν ικανοί παίκτες στην ευρώπη. Με τα ίδια χρήματα που παίρνουν Καστλ και Φλέτσερ δεν βρίσκεις 2 ισάξιους ή και καλύτερους ευρωπαίους?
Warrior
Εγω εχω την αισθηση οτι χρησιμοποιουν το κοινοτικο διαβατηριο ως διαπραγματευτικο ατου στις συζητησεις
για ανανεωσεις με τους παικτες.

Για παραδειγμα,στην περιπτωση του Μασει,καιρο τωρα ακουγαμε οτι του εχουν κανει (ή σκεφτονταν να του
κανουν)προταση ανανεωσης και ο Μασει μεσα απο δηλωσεις του αφηνε ανοιχτα ολα τα ενδεχομενα.
Με το δελεαρ,ομως,ενος κοινοτικου διαβατηριου που ανοιγει νεους οριζοντες στην Ευρωπαικη του καριερα
(κατι που ομολογησε οτι σκεφτηκε ο Μασει σε συνεντευξη)πεισθηκε να ανανεωσει(ετσι τουλαχιστον εχουν
αφησει να εννοηθει) και προφανως με οικονομικο οφελος για την ομαδα.

Κατι αντιστοιχο εγινε με τον Ουιλκινσον περυσι και με τον Στακ παλιοτερα.

Εγω x35 νομιζω οτι με τα λεφτα που ολοκληρωσαν τις ανανεωσεις αυτων των παικτων,δεν θα μπορουσαν να
βρουν ισαξιους απο την κοινοτικη αγορα.'Η τουλαχιστον οι επιλογες θα ηταν πολυ περιορισμενες.

Σκεψου με ποσα χρηματα ηρθε και ανανεωσε ο Στακ και σε ποια υψη εφτασε το κασε του μετα τη ληξη του
συμβολαιου του.Κατι αντιστοιχο αναμενεται να συμβει και με τις περιπτωσεις Ουιλκινσον,Μασει στο μελλον.

Η "υποθεση Φλετσερ" πραγματικα ηταν "φιασκο" απο ολες τις πλευρες και φυσικα οσον αφορα και την
κοινοτικοποιηση του.Ο Καστλ ειναι διαφορετικη περιπτωση,αφου ειχε βοσνιακο διαβατηριο πριν ερθει σε
εμας.

Προσωπικα,θα προτιμουσα να διεθεταν χρηματα ωστε να ερθουν κοινοτικοι ευγνωσμενης αξιας και δεν θα
ηθελα να συνεχιστει αυτη η ιστορια και στο μελλον.
Warrior
Μηπως θα πρεπει να συνηθιζουμε στην ιδεα σιγα σιγα,οτι ο Μασει θα μας αφησει?? sad.gif

Σημερα διαβασα για προταση απο Εφες με απολαβες 1,2 εκ. για 2 χρονια...
Anaz
Αρχισαν τα οργανα..
Επειδη δεν εχω καταλαβει,μονοετες ειχε υπογραψει ο Μασει?Δεν υπαρχει οψιον ανανεωσης απ'την ομαδα.Δηλαδη ο Μασει θεωρητικα μένει ελευθερος το καλοκαιρι..?
Σκουρα τα πραγματα..
SteelGandalf
Μη κολλάτε σε παίχτες. Καλός ο Μάσεϊ, αλλά δε θα έρθει το τέλος του κόσμου αν θα φύγει. Δεν ξέρω τι πραγματικά θα γίνει στο τέλος, αλλά πιστεύω ότι θα μείνει και του χρόνου. Όπως και να 'χει, ουδείς αναντικατάστατος. wink.gif
El_Cid
Ότι και να λέμε, είναι μεγάλη απώλεια αν φύγει.
hagi
Σίγουρα θα είναι απώλεια αν φύγει αλλά νομίζω και γω ότι με σωστές κινήσεις μπορεί να καλυφθεί το κενό του.Πάντως θα είναι σίγουρα απώλεια..Να δούμε όμως αν θα φύγει πρώτα.
basketaris
O Massey στην Πρόκομ??? blink.gif blink.gif ohmy.gif ohmy.gif
http://www.youtube.com/watch?v=A5mP1itF1BM
man10
QUOTE(basketaris @ Sep 6 2007, 14:06 ) *
O Massey στην Πρόκομ??? blink.gif blink.gif ohmy.gif ohmy.gif
http://www.youtube.com/watch?v=A5mP1itF1BM

ohmy.gif ohmy.gif biggrin.gif shot.gif w00t.gif
Mπα αυτος στο βιντεακι ειναι πιο ανοιχτοχρωμος,πιο κοντουλης και λογικα δεν πηδαει και τοσο ψηλα.
Το μονο κοινο που μπορουμε να βρουμε ειναι οτι ισως και οι δυο να ακουνε Ραπ. smiley.gif smiley.gif
ΚιτρινιΑΡΗΣ
QUOTE(basketaris @ Sep 6 2007, 16:06 ) *
O Massey στην Πρόκομ??? blink.gif blink.gif ohmy.gif ohmy.gif
http://www.youtube.com/watch?v=A5mP1itF1BM


Αχουουουουουου 41.gif !!!
Warrior
Ρε παιδια...τι θα γινει επιτελους angry_red.gif με αυτο το διαβατηριο???
Αντε,αρχιζουνε και οι αγωνες...
basketaris
Δευτερα ή Τριτη παει ο Δαμιανιδης Σλοβακια και το παιρνει στα χερια του προσωπικα...
Αντε γιατι οι κ@λο-Σλοβακοι μας εχουν σπασει τα νευρα... shot.gif ugly1.gif angry_red.gif
hagi
Χλωμό το βλέπω παιδιά να παίζει ο Μάσεϊ για κοινοτικός έτσι όπως το πάνε .Τουλάχιστον να προλάβουμε τα δύσκολα παιχνίδι που έρχονται..Άντε να πάει ένας να πάρει τα χαρτα ρε παιδιά,τόσο δύσκολο είναι ,έλεος 68.gif 68.gif
basketaris
Καποιος θελει λιγο...λαδακι, μου φαινεται, εκει στην ομοσπονδια των Σλοβακων... rolleyes.gif

Αν δεν εκδοθει και αυριο, παμε με Μασει-Ραιτ στην Πατρα...
Παντως, στην ΚΑΕ διαβεβαιωνουν οτι τουλαχιστον με Ολυμπιακο θα ειναι ετοιμο το διαβατηριο....
geosider
δεν τα καταφέραμε τελικά με το διαβατήριο του μάσει έτσι προς το παρόν και εκτός απίθανου απροόπτου ξεκινάμε το πρωτάθλημα χωρίς τον ΤΕΡΙ

έπρεπε να πάμε προς βουλγαρία μεριά για να το πάρουμε στα σίγουρα
Warrior
Εγω εχω αρχισει και ανησυχω παντως....Λετε να γινει καμια στραβη με το θεμα του διαβατηριου και να
τρεχουμε και να μην φθανουμε?? ohmy.gif

Εδω και ενα εξαμηνο,τυπικο ειναι το θεμα! unsure.gif

Την αλλη βδομαδα εχουμε και τον Ολυμπιακο,χωρια που για να βρει χημεια η ομαδα,χρειαζονται παιχνιδια
οι παικτες για να δεσουν καλυτερα...
basketaris
Διαβασα σημερα στο "Metrosport" κατι δηλωσεις του Χερμπερτ που ειπαν οτι μπορει να μας παρει και 2-3 εβδομαδες η ολη ιστορια.... 42.gif Απο την αλλη ο Δαμιαν λεει οτι την αλλη βδομαδα θα το εχουμε λογικα παρει... Ελπιζω να τελειωνει η ιστορια αυτη συντομα, γιατι και κουρασε και μπορει να μας κοστισει... Την εκδοχη του Χερμπερτ ουτε να τη σκεφτομαι, θελω...
hagi
Και γω δεν θέλω να την σκέφτομαι αλλά πολύ φοβάμαι ότι έτσι θα γίνει..Είναι απίστευτο πάντως τόσο καιρό να μην μπορεί να γίνει κάτι..Κρίμα να αρχίσουμε έτσι στραβά..
basketaris
Mιας και ειδα οτι εχουν απηχηση τα βιντεακια που ανεβαζω, παρτε αλλο ενα φρεσκο για τον Τζερεμαϊα! Ελπιζω να το δουν και στη Σλοβακια και να μας βγαλουν το διαβατηριο αμεσα! biggrin.gif tongue.gif


http://www.youtube.com/watch?v=LCjAASQTyak
EXPLOITED ARIS
Μολις διαβασα οτι το διαβατηριο θα παρει ακομη απο 3 εως 5 ημερες.
Μακαρι τουλαχιστον αυτο να ειναι αληθεια και να προλαβει ο Τερι τον Ολυμπιακο εστω και τελευταια στιγμη.
Warrior
Ωραιο το βιντεακι basketaris... cool.gif

QUOTE
Μολις διαβασα οτι το διαβατηριο θα παρει ακομη απο 3 εως 5 ημερες.
Μακαρι τουλαχιστον αυτο να ειναι αληθεια και να προλαβει ο Τερι τον Ολυμπιακο εστω και τελευταια στιγμη.


Ωχ...καταλαβα!Σε κανα μηνα θα ρθει! biggrin.gif
Μαλλον παμε στο ντερμπι με Ολυμπιακο χωρις Τερι.Αν δεν ερθει μεχρι την Παρασκευη,δεν νομιζω οτι θα
μπορει να δηλωθει....

Παντως ακουστηκε οτι στην ολη ιστορια με το διαβατηριο,καπου ειναι μπλεγμενο και το υπουργειο
εσωτερικων και υπαρχει αυτη η καθυστερηση... unsure.gif
xaotiki_diastasi
Πραγματικά δε θέλω να πιστέψω ότι υπάρχει δάκτυλος άλλης ομάδας στην υπόθεση, αλλά απλά κατασκευή φανταστικών σεναρίων από κάποιους. Είναι άλλωστε συχνό αυτό για μας τους Έλληνες.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Warrior @ Oct 23 2007, 17:11 ) *
Παντως ακουστηκε οτι στην ολη ιστορια με το διαβατηριο,καπου ειναι μπλεγμενο και το υπουργειο
εσωτερικων και υπαρχει αυτη η καθυστερηση... unsure.gif

Και δηλαδη για να καταλαβω υπαρχουν υπονοιες οτι το υπουργειο καθυστερει επιτηδες το διαβατηριο για καποιο λογο;Μου φαινεται πολυ τραβηγμενο σεναριο και δε θελω να το ασπαστω απο την αποψη οτι μου ακουγεται πολυ <<Ελληνιστικο>>.
Παντως θελω να ελπιζω μεσα μου οτι την Κυριακη θα παραταχθουμε κομπλε 17.gif
basketaris
Ας βγει το διαβατηριο "ολως τυχαιως" μια μερα μετα το ματς με τον Οσφπ και ας βγουν οι αμεσα θιγομενοι να μας πεισουν οτι ηταν τυχαιο και δεν υπηρχαν τετοιοι "δακτυλοι"...
Ελπιζω για αποφυγη τετοιων σεναριων και φημων, να τελειωσει θετικα η υποθεση εντος της εβδομαδας. Νομιζω πως το αργοτερο μεχρι την Παρασκευη πρεπει να εχει βγει το διαβατηριο, το Σαββατο δεν μπορουμε να εκδοσουμε δελτιο...
McRae
Αθλιοι και ελεεινοι Σλοβακοι....Δωστε εδω και τωρα το διαβατηριο που τοσο δικαιουται ο Ιερεμιας υστερα απο τις ολοκληρες 24 ωρες που περασε στην Μπρατισλαβα...Αντε μην τα παρω..
Warrior
Απλα εγραψα τι ακουστηκε....Αυτο δεν συνεπαγεται απαραιτητα οτι υπαρχει δακτυλος καποιας ομαδας.
Μπορει να ειναι θεμα της αθανατης ελληνικης γραφειοκρατειας.

Διαβασα και στο betsmart οτι υπαρχει και παρασκηνιο στην υποθεση,χωρις περισσοτερες λεπτομερειες
προς το παρον,και ετσι το εγραψα.Κατα την γνωμη μου,δεν γινεται να μην υπαρχει παρασκηνιο,απο την
στιγμη που δεν υπαρχει μια λογικη εξηγηση για την αργοπορια της εκδοσης του.Τωρα αν καποιος στην
Σλοβενια θελει "λαδωμα",αν ειναι γραφειοκρατικο,αν ειναι παραλειψη της ΚΑΕ ή κατι αλλο,δεν μπορω
να το ξερω.Ας ελπισουμε οτι θα μαθουμε συντομα τι ακριβως συμβαινει για να μην υπαρχουν "σκιες"..
EXPLOITED ARIS
QUOTE(McRae @ Oct 23 2007, 19:45 ) *
Αθλιοι και ελεεινοι Σλοβακοι....Δωστε εδω και τωρα το διαβατηριο που τοσο δικαιουται ο Ιερεμιας υστερα απο τις ολοκληρες 24 ωρες που περασε στην Μπρατισλαβα...Αντε μην τα παρω..

Εχω warn και δε μπορω να μιλησω. shot.gif shot.gif
Παντως περα απο την πλακα και εφοσον ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ συμφωνησουμε ολοι οτι οποιος εχει τις αντιστοιχες ακρες προσπαθει οτι καλυτερο για την ομαδα του(οπως ο Πετζα-Κινης!!!)
Warrior
QUOTE(McRae @ Oct 23 2007, 20:45 ) *
Αθλιοι και ελεεινοι Σλοβακοι....Δωστε εδω και τωρα το διαβατηριο που τοσο δικαιουται ο Ιερεμιας υστερα απο τις ολοκληρες 24 ωρες που περασε στην Μπρατισλαβα...Αντε μην τα παρω..


Δεν νομιζω οτι το προβλημα με την καθυστερηση ειναι στις 24 ωρες.Δεν θα αλλαζε τιποτα αν καθοτανε
48 ή 72 ή μια βδομαδα...

Να τα παρεις...δεν βρισκω το λογο.Ουτε ο πρωτος αμερικανος που παιρνει κοινοτικο διαβατηριο ειναι,ουτε
ο τελευταιος.Μιλαμε για ενα συχνο φαινομενο στο Ευρωπαικο μπασκετ.Επισης ηθικο ζητημα κατα την γνωμη
μου δεν υφισταται και το γιατι το εχουμε συζητησει και στο παρελθον.

Απο κει και περα,αφου ολες οι απαραιτητες διεργασιες για την εκδοση εχουν ολοκληρωθει απο τον Αυγουστο,
ειναι λογικο να προκαλει ερωτηματικα ολη αυτη η καθυστερηση.
McRae
Μην αρπαζεστε αμεσως ρε σεις(στον exploited αυτο)...Ενα αστειακι εκανα,απο την αλλη αν ημουν στη θεση σας και τον Απριλιο που λεει ο λογος να ερχοταν το διαβατηριο ικανοποιημενος θα ημουνα..και αυτο γιατι μην ξεχνατε οτι ο Μασει δεν εμφανιστηκε ουτε σε προπονηση της εθνικης Σλοβακιας το καλοκαιρι και ουτε ηταν προθυμος να το κανει..Εκει εγκειται για μενα το προβλημα,απο την στιγμη που δεν τους βοηθησε αγωνιστικα για ποιον λογο αυτοι να βιαστουν να τον εξυπηρετησουν?Τα αλλα περι δακτυλων και λοιπων σκοτεινων δυναμεων μου φαινονται καπως αστεια peace.gif
alien-tour
Αργά ή γρήγορα θα το πάρει το διαβατήριο, το θέμα είναι να βγεί και κάτι καλό από τη μη χρησιμοποίηση του Τέρι, δηλαδή η αξιοποίηση παιχτών που δεν έχουν χρόνο συμμετοχής, στις θέσεις που καλύπτει ο Τέρι...
basketaris
Αμφιβαλλεις, McRae, οτι παιζονται και παρασκηνιακα παιχνιδια? Μπορει εσενα να σου φαινονται αστεια, αλλα εμενα, προσωπικα, δεν μου φαινονται καθολου... Επαναλαμβανω οτι ευχομαι να μας διαψευσουν ολους εμας τους "καχυποπτους" οι "αθλιοι και ελεεινοι" Σλοβακοι (που ανεφερες) και να τελειωσουν την υποθεση ως την Παρασκευη... Ιδωμεν...

Υ.Γ. Εμενα μου εχει μεινει ακομη η απορια, ο Μπαζαρεβιτς τελικα τι καταγωγης ειναι, Ρωσος, Τουρκος ή Ελληνας με γιαγια απο το Βολο? tongue.gif 39.gif
Air Kef
100% με ΝΒΑερ σε αυτό.

Δυστυχώς ο Άρης ειναι πρωταθλητής στην συγκεκριμένη κατηγορία,σε σημείο που να φοβάται να κοινοτικοποιεί τους Αμερικανούς του,για να μην τους πάρουν άλλες ομάδες!!!!!

Όχι και να διαμαρτύρεστε ρε παιδιά επειδη αργει το διαβατήριο..
basketaris
Δεν καταλαβα, οταν ο Μασεϊ εχει περασει απο ιατρικες εξετασεις και ηταν ολες καθαρες, οταν απο τελη Αυγουστου σε διαβεβαιωνουν οτι θα εκδοθει, οταν μια ολοκηρη ομαδα χτιζει εναν κορμο παικτων, βασισμενη σε αυτη τη διαβεβαιωση, τοτε δεν συντρεχει λογος διαμαρτυριας? Ο ΑΡΗΣ εχει διαφυγοντα κερδη απο αυτην την καθυστερηση και εχει καθε ηθικο δικαιωμα να διαμαρτυρεται...

Και επειδη ο Μασει ειναι ενα πολυτιμο περιουσιακο στοιχειο της ομαδας, φυσικο ειναι να φοβoμαστε μην τον παρει καποιος απο τους ανταγωνιστες μας... Δεν βρισκω καπου το μεμπτο ή το κολασιμο σε αυτο. Δηλαδη, θα τον κανουμε κοινοτικο και θα τον αφησουμε να παει σε αλλη ομαδα? Αυτο καπως λεγεται... 39.gif

Τωρα, αν νομιζουν καποιοι οτι ο ΑΡΗΣ ειναι η μοναδικη ομαδα που κοινοτικοποιει παικτες, τοτε ή εθελοτυφλουν ή ζουν σε αλλο κοσμο... Οι μισες ευρωπαϊκες ομαδες εχουν κοινοτικο κορμο και αν θελεις να εισαι ανταγωνιστικος στην Ευρωλιγκα, κατι τετοιο ειναι μονοδρομος...
EXPLOITED ARIS
QUOTE(McRae @ Oct 23 2007, 20:21 ) *
και αυτο γιατι μην ξεχνατε οτι ο Μασει δεν εμφανιστηκε ουτε σε προπονηση της εθνικης Σλοβακιας το καλοκαιρι και ουτε ηταν προθυμος να το κανει..

Δεν εμφανιστηκε γιατι δεν του ειχαν εκδοσει το διαβατηριο.
Ως τι θα πηγαινε;Ως τουριστας;Και αυτο που λες και τον Απριλη να εβγαινε το διαβατηριο...Θα ημουν ικανοποιημενος αν αρχιζαν τωρα οι διαδικασιες εκδοσης,οχι τον προηγουμενο Φεβρουαριο...
Air Kef
QUOTE(Εγώ)
Δυστυχώς ο Άρης ειναι πρωταθλητής στην συγκεκριμένη κατηγορία,σε σημείο που να φοβάται να κοινοτικοποιεί τους Αμερικανούς του,για να μην τους πάρουν άλλες ομάδες!!!!!



Ο λόγος που θα έπρεπε να φοβάται ο Άρης,ειναι να μην τον ξεφωνίσουν,όπως έγινε στην περίπτωση του Μαρκί Πέρι το 2004-05,που ο Ολυμπιακος πήγε να τον κάνει Κύπριο και ακόμα και πολιτικές εφημερίδες,όπως τα νέα,αφιέρωναν μισή σελίδα στο φιάσκο,απο τις 5 συνολικά των αθλητικών τους σελίδων.!!

Ο Άρης σκεφτόταν περσι να κανει τον Μασει κοινοτικό ή όχι,γιατι αν τον εκανε υπήρχε περίπτωση να τον πάρει κάποιος άλλος!!!!

Σκεφτείτε,ποιος Αμερικανός,έμεινε στον Άρη πανω απο 1 χρόνο,ως Αμερικανός. tongue.gif

Δεν ειναι δυνατόν να διαμαρτύρεστε και να λέτε για ύπουλα παιχνίδια ρε παιδιά και διαφυγώντα κέρδη... smile.gif


QUOTE
Τωρα, αν νομιζουν καποιοι οτι ο ΑΡΗΣ ειναι η μοναδικη ομαδα που κοινοτικοποιει παικτες, τοτε ή εθελοτυφλουν ή ζουν σε αλλο κοσμο... Οι μισες ευρωπαϊκες ομαδες εχουν κοινοτικο κορμο και αν θελεις να εισαι ανταγωνιστικος στην Ευρωλιγκα, κατι τετοιο ειναι μονοδρομος...


Ποιες ειναι οι μισες ομαδες της Ευρώπης ρε basketari;;;Και ποια Ευρωλίγκα;;
Για την Α1 τον κανει Σλοβάκο τον Μάσει,οχι για την Ευρωλίγκα!

Δηλαδή ο Ολυμπιακός γιατι να μην μπορει να χρησιμοποιήσει τον Τζακσον και στην Α1;;
Γιατί πέρσι ειχε τον Χόσκιν μονο στην Ευρωλίγκα;;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.