Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ποιος ο κορυφαίος των κορυφαίων;
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
Pages: 1, 2, 3
kostasvc15
QUOTE(NBAholic @ Feb 10 2007, 11:59 PM) *
Ο Κάρτερ δεν πέρασε ποτέ το χαρακτηρισμό του "μεσαίος προς καλός" σε τομείς όπως η άμυνα, η πάσα, τα ηγετικά προσόντα και η αντοχή στους τραυματισμούς.


ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ,ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΑΣΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ,ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΟΙ ΣΥΜΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΙΣ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΗΓΕΤΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΡΤΕΡ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΛΕΜΠΡΟΝ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΗΓΕΤΗΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΣΤΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΩ ΤΟΥ,ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΟΛ ΣΤΑΡ ΓΚΕΙΜ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟΣ.(ΙΣΩΣ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΠΗΔΑΓΑΝ ΨΗΛΑ) smiley.gif
liolias
Ετσι πεστα για τον κορυφαιο τον Καρτερ. Τα γονατα του ειναι φαγωμενα. Και φυσικα ολοι ξερουμε τον ομαδικο του χαρακτηρα.
NBAholic
Morfi, απαντάω από εδώ, γιατί γράφω από αλλού. Είμαι υπέρ της πρότασής σου, απλώς σκέψου λίγο πώς θα γίνει. Πόσταρε ό,τι νομίζεις εδώ, μιας και ένα "who is hot, who is not" μπορεί να ενδιαφέρει κι άλλους. ΒΤW, τι πρόβλημα έχεις με τα ΠΜ;
Das Kapital
QUOTE(kostasvc15 @ Feb 11 2007, 04:25 AM) *
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ,ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΑΣΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ,ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΟΙ ΣΥΜΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΙΣ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΗΓΕΤΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΡΤΕΡ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΛΕΜΠΡΟΝ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΗΓΕΤΗΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΣΤΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΩ ΤΟΥ,ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΟΛ ΣΤΑΡ ΓΚΕΙΜ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟΣ.(ΙΣΩΣ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΠΗΔΑΓΑΝ ΨΗΛΑ) smiley.gif

Ο λεμπρον δε νομιζει οτι ειναι ηγετης ειναι ΗΓΕΤΗΣ των καβς χωρις αυτον θα ηταν σιγουρα η χειροτερη ομαδα και ειναι ενας απο τους διαδοχους γιατι επισης μου αρεσει πολυ ο WADE και αυτον ψηφισα κορυφαιο των κορυφαιων γιατι κατα τη γνωμη mou αυτη τη στιγμη που διαβαζετε αυτo τo ποστ ο καλυτερος παιχτης του πλανητη μας ειναι ο Wade
liolias
Με τιποτα ο wade ακομα και κομπυ μου αρεσει πιο πολυ..
Das Kapital
QUOTE(liolias @ Feb 23 2007, 09:41 AM) *
Με τιποτα ο wade ακομα και κομπυ μου αρεσει πιο πολυ..

Δεχομαι απολυτα την αποψη σου!! Αλλα πες μου το λογο που ο ουειντ δεν ειναι ο καλυτερος παιχτης αυτη τη στιγμη που μιλαμε!!!! οχι πριν ενα χρονο η δυο αυτη στιγμη που μιλαμε περιμενω απαντηση
liolias
Ειναι προσωπικη αποψη.Δεν μου αρεσει τοσο το μπασκετικο του στυλ..
Das Kapital
QUOTE(liolias @ Feb 23 2007, 11:25 PM) *
Ειναι προσωπικη αποψη.Δεν μου αρεσει τοσο το μπασκετικο του στυλ..

Μα δε μιλαμε για στυλ αλλα για αξια ειναι φοβερος παιχτης ειναι σκορερ,πασερ,κλεφτης και ο πρωτος γκαρντ στα μπλοκ τι αλλο να κανει?
NBAholic
Η μάχη (τουλάχιστον μεταξύ των γκαρντ) είναι αυτή τη στιγμή μεταξύ των Κόμπι-Γουέιντ-Τζέιμς (ο Κάρτερ χωρά επίσης, όταν είναι υγιής και δείχνει ενδιαφέρον, συνδυασμός που δεν απαντάται συχνά τα τελευταία χρόνια). Είναι όλοι τους κοντά-ο Τζέιμς υπολείπεται κάπως στην άμυνα, ο Γουέιντ στο μακρινό σουτ, ο Κόμπι σε μερικές επιθετικές του επιλογές, οπότε μοιραία θα πέσει το βάρος και στις ομαδικές επιτυχίες. Και ανάμεσα στους 3, ο Γουέιντ αυτή τη στιγμή είναι στη χειρότερη θέση, καθώς η ομάδα του διεκδικούσε με το ζόρι μια θέση στα πλέι οφ (θέση που δεν αποκλείεται πλέον να χάσει). Ο Λεμπρόν έχει ουσιαστικά προκριθεί, ενώ και ο Κόμπι δύσκολα θα αποκλειστεί.
Das Kapital
QUOTE(NBAholic @ Feb 24 2007, 10:09 PM) *
Η μάχη (τουλάχιστον μεταξύ των γκαρντ) είναι αυτή τη στιγμή μεταξύ των Κόμπι-Γουέιντ-Τζέιμς (ο Κάρτερ χωρά επίσης, όταν είναι υγιής και δείχνει ενδιαφέρον, συνδυασμός που δεν απαντάται συχνά τα τελευταία χρόνια). Είναι όλοι τους κοντά-ο Τζέιμς υπολείπεται κάπως στην άμυνα, ο Γουέιντ στο μακρινό σουτ, ο Κόμπι σε μερικές επιθετικές του επιλογές, οπότε μοιραία θα πέσει το βάρος και στις ομαδικές επιτυχίες. Και ανάμεσα στους 3, ο Γουέιντ αυτή τη στιγμή είναι στη χειρότερη θέση, καθώς η ομάδα του διεκδικούσε με το ζόρι μια θέση στα πλέι οφ (θέση που δεν αποκλείεται πλέον να χάσει). Ο Λεμπρόν έχει ουσιαστικά προκριθεί, ενώ και ο Κόμπι δύσκολα θα αποκλειστεί.

Η βασικη θεση του τζειμς ειναι φοργουορντ οχι οτι δε παιζει γκαρντ αλλα η βασικη του θεση ειναι σμολ φοργουορντ
kostasvc15
Εκει κολλησες εσυ βρε biggrin.gif Γκαρντ - Σμολ φοργουορντ πανω κατω το ιδιο πραγμα ειναι...Γιαυτο παιζει και τα δυο.
geosider
ωραίο τόπικ 41.gif
ο καλύτερος πακτης του κόσμου σήμερα είναι φυσικά ο Κέβιν Γκαρνέτ οι υπόλοιπη δέκα είναι

Μακρέιντι
Νοβίτσκι
Τζέιμς
Μπράιαντ
Κιντ
Ουέιντ
Νας
Αρένας
και δέκατος ο Γκασόλ
Das Kapital
1 Dwyane Wade
2 Lebron James
3 Kevin Garnett
4 Dirk Nowitzki
5 Kobe Bryant
6 Tim duncan
7 Shaquille o'neal
8 Allen Iverson
9 Chris Bosh
10 Dwight Howard

Σιγουρα κατι θα μου ξεφυγε αλλα τελος παντων
Van_prentzi
10-Lebron
9-Kobe
8-Duncan
7-Nowitzki
6-Garnett
5-Wade
4-Baron Davis
3-Alen Iverson
2-Arenas
1-Yao

Καλα είδατε ...πουθενά ο Steve Nash!!!!!
Δε θα παρεις προτάθλημα ποτέ Ναsh ολε!!!!! wav.gif
kop-13
Είναι ατομιστής
Είναι μαλ@κ@ς
Είναι κακομαθημένος
Είναι αντιπαθητικός

Αλλα είναι ο καλύτερος!!!

P.Faliro13
10. Iverson
9. Nowitzki
8. Yao
7. Duncan
6. Bryant
5. Lebron
4. Garnett
3. Nash
2.Wade
1. Mc grady
Das Kapital
QUOTE(P.Faliro13 @ Mar 20 2007, 02:57 PM) *
10. Iverson
9. Nowitzki
8. Yao
7. Duncan
6. Bryant
5. Lebron
4. Garnett
3. Nash
2.Wade
1. Mc grady


Mcgrady??? evilmonkey.gif icon_wave.gif
Air Kef
Αυτοι ειναι οι 10 αγαπημενοι σου ή οι 10 καλύτεροι αυτη την στιγμη;
NBAholic
QUOTE
1. Mc grady


Nα υποθέσω ότι έχεις μια προσωπική προτίμηση στο ΤΜακ;
Gravedigger
Λοιπόν,θα κάνω κ εγώ μια λίστα με βάση ΜΟΝΟ την φετινή απόδοση των παικτών,αλλά συγκρινόμενη κ με προηγούμενες σεζόν αφού παίζει ρόλο κ η βελτίωση τους!Δν σημαίνει ότι αυτοί είναι κ οι καλύτεροι!(Εκτός βέβαια από τον Dirk που είναι ο καλύτερος!)

1.Dirk Nowitzki
2.Steve Nash
3.Kobe Bryant
4.Gilbert Arenas
5.LeBron James(Κουρασμένος φέτος)
6.Dwyane Wade(Ίσως ήταν πιο ψηλά αλλά έχασε έδαφος με τον τραυματισμό)
7.Kevin Garnett(Kαταπληκτικός αλλά αδικείται από την ομάδα του.)
8.Dwight Howard(Ο επόμενος μεγάλος Center.Βελτιώνεται συνεχώς)
9.Andre Iguodala(Μετά την φυγή Iverson βρήκε χώρο να δείξει το πλούσιο ταλέντο του.)
10.Josh Smith(Τρομερός all around παίκτης κ μόλις 21 χρονών)

Άλλοι που θα μπορούσαν να είναι στην λίστα λόγω μεγάλης βελτίωσης:Chandler,Boozer,Deron Williams,Butler,Josh Howard,Al Jefferson,Bosh,Randolph,Deng αλλά κ σταθερές αξίες:Kidd,Carter,Iverson,Duncan,T-Mac,Melo,Amare,Baron Davis)
Σίγουρα έχω ξεχάσει κάποιους αλλά τι να κάνουμε???
Pantel
Wade για μένα. Στους περυσινούς τελικούς ειλικρινά μου θύμισε Τζόρνταν(ειδικά στον κρίσιμο και πολύ δύσκολο 3ο τελικό)

Πάντως αγαπημένος παίκτης είναι ο Γκαρνέτ που κι εγώ πιστεύω είναι κρίμα που δεν είναι σε καμιά πιο αξιοπρεπή ομάδα. Με ένα άλλο στήριγμα θα έπαιρνε πρωτάθλημα. Αλήθεια, στους Μινεσότα ξεκίνησε ή όχι; νομίζω ήταν παλιότερα σε άλλη ομάδα αλλά δεν είμαι και σίγουρος
Pierce
QUOTE(Pantel @ Mar 21 2007, 12:54 PM) *
Πάντως αγαπημένος παίκτης είναι ο Γκαρνέτ που κι εγώ πιστεύω είναι κρίμα που δεν είναι σε καμιά πιο αξιοπρεπή ομάδα. Με ένα άλλο στήριγμα θα έπαιρνε πρωτάθλημα. Αλήθεια, στους Μινεσότα ξεκίνησε ή όχι; νομίζω ήταν παλιότερα σε άλλη ομάδα αλλά δεν είμαι και σίγουρος

στη minesota ξεκινησε. εγινε ντραφτ το 1995 και επιλεχθηκε στο νουμερο 5. ηταν απο τους πρωτους που αποφασισε να παει κατευθειαν απο το σχολειο στο ΝΒΑ
Air Kef
Βλεπω παντως πως ο Ουειντ παιζει σε ολες τις θεσεις αλλα και σε ολα τα τοπ 10 των χρηστών..

Πολλοι τον εχουν 1ο,αλλοι 2ο,αλλοι 6ο κτλ..!
NBAholic
Eίναι κάπως αναμενόμενο, καθώς άλλοι κοιτούν τα στατιστικά του και το γεγονός ότι είναι πρωταθλητής (αν και αυτό το τελευταίο δε θα έπρεπε να μετρά), ενώ άλλοι βλέπουν το κακό ρεκόρ των πρωταθλητών (για να μην το ξεχνάμε tongue.gif ) και το ότι ο Σακίλ οδηγεί πλέον την ομάδα σε καλύτερο ρεκόρ.
Pantel
πέρα από τα στατιστικά, πιστεύω ότι τη μεγαλύτερη σημασία την έχει η απόδοση στα κρίσιμα ματς. Δλδ εντάξει, καλός ο Wade όλη τη χρονιά πέρσι αλλά εντάξει, δεν έσκιζα και τα ρούχα μου. Μετά τα 2 ματς που οι Χιτ έχασαν στους τελικούς από τους Ντάλας έρχεται εκείνο το 3ο κρίσιμότερο ματς. Οι Ντάλας είχαν το πάνω χέρι σε όλο το ματς. Τότε αναλαμβάνει δράση ο Wade. Επίσης σε ένα από τα ματς ο Wade ήταν άρρωστος και δεν μπορούσε να ξεκινήσει. Μόλις μπήκε έβαλε 16 πόντους σε μια περίοδο χωρίς να χάσει σουτ αν θυμάμαι καλά.

Κάτι τέτοια μετράνε σε μένα για να κατατάξω έναν παίκτη σε κορυφαίο των κορυφαίων. Ή ο Τζόρνταν στον τελευταίο τελικό με τη Γιούτα το 98(κλέψιμο στο Malone και απίστευτη σταυρωτή ντρίμπλα και σουτ-μέσα). Ή την ίδια χρονιά στο τελευταίο ματς Pacers-Bulls , οι Pacers ειχαν φτάσει να προηγούνται μέχρι και με 16-18 πόντους την τελευταία περίοδο. Τότε ο Jordan Που ήταν πολύ περιορισμένος σε όλο το match(για τα δεδομένα του πάντα) έκανε τη διαφορά και έδειξε τα balls του.! Πολλά 77.gif
dizzy_fingers
QUOTE
Ή ο Τζόρνταν στον τελευταίο τελικό με τη Γιούτα το 98(κλέψιμο στο Malone και απίστευτη σταυρωτή ντρίμπλα και σουτ-μέσα).

(κλέψιμο στο Malone και απίστευτη σταυρωτή ντρίμπλα και φάουλ και σουτ-μέσα) tongue.gif biggrin.gif
kostasvc15
Τελικα αποτελεσματα ποτε θα εχουμε;
sarounas
QUOTE(kostasvc15 @ Mar 25 2007, 03:37 AM) *
Τελικα αποτελεσματα ποτε θα εχουμε;

λέω να το κρατήσουμε μέχρι την λήξη της κανονικής περιόδου..
holic αν δεν σου είναι μεγάλος κόπος προσπάθησε να βγάλεις εσύ τα αποτελέσματα
NBAholic
Tις τελευταίες μέρες ήμουν offline...

Δεν θα είναι, φαντάζομαι, μεγάλο πρόβλημα να βγάλω τα τελικά με τη λήξη της σεζόν.
Das Kapital
QUOTE(iverson @ Mar 30 2007, 03:55 PM) *
1) Iverson
2) Garnett
3) Carter



Φιλε ο Καρτερ δεν ειναι στη ψηφοφορια και βαζουμε ποιον θεωρουμε καλυτερο!!!
Zmac
Θελω να βρω τους αλλους 4 που ψηφισαν Nash
iverson
QUOTE(lebron15 @ Mar 30 2007, 06:13 PM) *
Φιλε ο Καρτερ δεν ειναι στη ψηφοφορια και βαζουμε ποιον θεωρουμε καλυτερο!!!

εγώ όμως θεωρώ και τον carter στους κορυφαίους 3. για εμένα δεν πειράζει που δεν είναι στην ψηφοφορία , τη γνώμη μου λέω
kostasvc15
QUOTE(iverson @ Mar 30 2007, 12:55 PM) *
1) Iverson
2) Garnett
3) Carter[i][b]

Ωραιος ο παιχτης!

QUOTE(lebron15 @ Mar 30 2007, 06:13 PM) *
Φιλε ο Καρτερ δεν ειναι στη ψηφοφορια και βαζουμε ποιον θεωρουμε καλυτερο!!!

Ασε καλε να πει ο ανθρωπος τη γνωμη του!!!Εσυ στη λιστα σου εβαλες μονο παιχτες που οι οποιοι ηταν στο πολλ;
Α ο Καρτερ δε ειναι στο πολλ γιατι ο Σαρουνας τον ξεχασε!Οπως βλεπεις πιο κατω(ποστ 1) δεν βρισκεται ουτε εκει!Δεν εξηγειται αλλιως!
QUOTE(sarounas @ Feb 6 2007, 04:36 PM) *
οι υπόλοιποι αστέρες (συγχωρήστε με αν ξεχνώ κάποιους) για να μην σας ξεφύγουν…
Μπος, Κιντ, Ουέμπερ, Μπίλαπς, Ζερμέιν Ο Νιλ, Μπ Ουάλας, Ρεντ, Ντ. Χάουαρντ, Χιλ, Σακίλ, Πολ, Τζινόμπιλι, Τέρι, Γιαο, Γκασόλ, Καρμέλο Άντονι, Ράντολφ, Άλεν, Στουνταμάιρ, Μπαρόν Ντέιβις, Αρτέστ, Έλτον Μπραντ

Για να δούμε….
όπως καταλαβαίνεται εγώ έβαλα τον Κόμπε
NBA-MANIAC
PAIDES EGW PSIFISA STEVE NASH!GIA ENA APLO LOGO....DN EINAI ADIKA O MVP TOU NBA....!
SKEFTEITE TO ...KAI ASTE TOUS ALLOUS NA KOUREUONTAI...
Das Kapital
QUOTE(NBA-MANIAC @ Apr 4 2007, 02:33 PM) *
PAIDES EGW PSIFISA STEVE NASH!GIA ENA APLO LOGO....DN EINAI ADIKA O MVP TOU NBA....!
SKEFTEITE TO ...KAI ASTE TOUS ALLOUS NA KOUREUONTAI...


Ολοι κουρεμενοι ειναι και ολοι κοντοκουρεμενοι κιολας!!! Εκτος του ΑΙ βεβαια
kostasvc15
QUOTE(NBA-MANIAC @ Apr 4 2007, 11:33 AM) *
PAIDES EGW PSIFISA STEVE NASH!GIA ENA APLO LOGO....DN EINAI ADIKA O MVP TOU NBA....!
SKEFTEITE TO ...KAI ASTE TOUS ALLOUS NA KOUREUONTAI...

Δλδ τωρα που κουρευτικε ο Νας δεν θα παρει το MVP;;;
liolias
Δεν γινετε να μπει και ο Καρτερ στην ψηφοφορια????
kostasvc15
Και να μπει ειναι αργα...
Εξαλου μονο εγω και εσυ (αντε και κανενας αλλος ακομα) θα τον ψηφισουμε.
Ginobili
Ντάνκαν ψήφισα φυσικά...Σκάνδαλο...η τόσο χαμηλή του θέση....
Τον Βινς Κάρτερ δεν τον συμπαθώ ιδιαίτερα(ούτε τον αντιπαθώ όμως..)..αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να υπάρχουν στην ψηφοφορία ο Πιρς και ο Μακρέιντι...και να μην υπάρχει ο Κάρτερ..????(για να μην αναφέρω και καναν δυό ακόμα...)
Pierce
οχι επειδη ειναι ενας απο τους αγαπημενους μου παιχτες(φαινεται αλλωστε tongue.gif ) αλλα ο καρτερ τι παραπανω εχει κανει απο τον πιρς; ο πιρς εχει φτασει και μια φορα μεχρι τους τελικους της ανατολης και στο τσακ δεν πηγανε στους τελικους ενω απο καθαρες συγκυρίες και ατυχιες οι σελτικς δεν πανε οπως θα επρεπε να πανε. Αντιθετα στο τοροντο μεχρι τα ημιτελικα ειχε φτασει μια φορα και τελος. ειτε εμπαινε και εχανε στον πρωτο γυρο ειτε δεν εμπαινε καθολου. και τωρα που ειναι στο NJ τι καταφερε;
οσο για τον τ-μακ , το μπασκετικο του ταλεντο αλλα και γενικα η ατομικη του καριερα ειναι κατα πολυ καλυτερη απο τον καρτερ, ενω πιστευω πωε φετος ηρθε η ωρα του και θα σηκωσει την κουπα.... sad.gif
jimol34
Προσωπικά μιλώντας πάντα, ψηφίζω Duncan. O τρόπος που επηρεάζει ο Timmy το παιχνίδι είναι μοναδικός. Επίσης όταν αρχίζουν τα play - off κάνει αυτά που χρειάζεται ώστε να κερδίσει. Μου κάνει εντύπωση ακόμα το πόσο αλτρουϊστής είναι: αν δει ότι κάποιος συμπαίχτης του είναι σε καλή μέρα, τον αφήνει να αναλάβει εκείνος. Αυτό είναι κάτι μοναδικό για έναν παίχτη της κλάσης του, το οποίο τον κάνει ακόμα μεγαλύτερο.
B for Basketball
1---> τιμ ντανκαν ( απλα ο ηγετης τον σπερς αλλα καθολου θεαμα)
2---> κεβιν γκαρνετ ( μεγαλος παιχτης με μηδαμινες διακρισεις)
3----> τζεισον κιντ ( μεγαλος πλειμεικερ κ εξπερ στις ασιστ)
4----> γκλιλμερτ αρινας ( φοβερος σκορερ αλλα ατομιστης κ πολλεσ φορεσ ασταθης)
5----> λεμπρον τζειμς( εχει ολο το μελλον μπροστα του )
6----> αλλεν αιβερσον ( ολα τα λεφτα )
7----> στιβ νας ( απο τα καλυτερα αν οχι το καλυτερο pg στο nba)
8----> τρεισι μακΓκρειντι ( τεραστιες μπασκετικες ικανοτητες κ του εχω μεγαλη αδυναμια)
9----> ντιρκ νοβιτζκι ( μονο το οτι ειναι ο πρωτος ευρωπαιος mvp λεει πολλα)
10---> ΚΟΜΠΕ ΜΠΡΑΙΑΝΤ ( απλα ο καλυτερος...the ultimate scorer)

δεν πρεπει να ξεχναω κ τους πιρς, καρτερ ειδικα τον πρωτο ο οποιος αν κ μεγαλος παιχτης εχει αδικιθει απο την ομαδα που διαθετει η βοστονη....με σημαντικες βοηθειες μπορει να παει μια οαμδα ψηλα...οσο για τον καρτερ του ειχα μια αδυναμια ( μοναδικη φανελα που εχς απο nba απο τοροντο)

χαιρεται bball.gif
kostasvc15
QUOTE(pierce21 @ Jul 27 2007, 09:44 PM) *
οχι επειδη ειναι ενας απο τους αγαπημενους μου παιχτες(φαινεται αλλωστε tongue.gif ) αλλα ο καρτερ τι παραπανω εχει κανει απο τον πιρς; ο πιρς εχει φτασει και μια φορα μεχρι τους τελικους της ανατολης και στο τσακ δεν πηγανε στους τελικους ενω απο καθαρες συγκυρίες και ατυχιες οι σελτικς δεν πανε οπως θα επρεπε να πανε. Αντιθετα στο τοροντο μεχρι τα ημιτελικα ειχε φτασει μια φορα και τελος. ειτε εμπαινε και εχανε στον πρωτο γυρο ειτε δεν εμπαινε καθολου. και τωρα που ειναι στο NJ τι καταφερε;
οσο για τον τ-μακ , το μπασκετικο του ταλεντο αλλα και γενικα η ατομικη του καριερα ειναι κατα πολυ καλυτερη απο τον καρτερ, ενω πιστευω πωε φετος ηρθε η ωρα του και θα σηκωσει την κουπα.... sad.gif

Σιγα,και τι παραπανω εκανε ο Πιρς;Επειδη εφτασε στους τελικους ανατολης;Ο Καρτερ παρα ενα σουτ δεν εφτασε εκει το Τοροντο και αν το εβαζε το σουτ μπορει να περναγαν και απο το Μιλγουοκι το 2000-01 και θα πηγαιναν τελικους ΝΒΑ.Τουλαχιστον ο Πιρς ομως ειχε και εναν Ουοκερ να βαζει 25 ποντους σε αντιθεση με τον Καρτερ που ο επομενος καλυτερος ηταν ο Αντονιο Ντειβις των 12-13 ποντων και των 10 ριμπαουντ.Αλλα και παλι αν το πας ετσι ο Καρτερ πηγε σε 2ο γυρο των πλει οφ ο Τμακ τι εκανε;
Αλλα ας δουμε και ατομικα πως τα πανε οι δυο τους:

Carter:24.1ppg,5.4rpg,4.1apg,1.3spg,0.8bpg,2.4 topg,37.6mpg,447 fg%,377 3pt%,792 ft% (career)
Pierce:23.6ppg,6.5rpg,3.9apg,1.7spg,0.7bpg,3.1 topg,37.8mpg,440 fg%,360 3pt%,791 ft% (career)

Για τους φετινους Σελτικς μπορει να ειναι ατυχοι αλλα και οι Νετς οχι οτι ειναι τυχεροι (μην σου πω ποσους τραυματισμους ειχαν ολη τη σεζον)
Οσο για το τι καταφερε με τους Νετς...τη χρονια που πηγε τους πηρε απο τελευταιους της ατλαντικ και σχεδον της ανατολης και τους εβαλε στα πλει οφς ενω τις δυο επομενες τους πηγε στον 2ο γυρο.Οχι και ασχημα για ομαδα χωρις ψηλο...
Achilleas13
Τιμ Ντανκαν ο κορυφαιος 77.gif 77.gif Μπορει να τον κατηγορουν ως τον πιο βαρετο superstar ολων τον εποχων αλλα τα αποτελεσματα μιλανε απο μονα τους.Ειναι ο πιο ουσιαστικος παικτης απο οσους βρισκονται στο πολ

Μετα ειναι ο Κομπε ο οποιος ειναι μια ομαδα μονος του.βεβαια το οτι ειναι ατομιστης ειναι ενα σημαντικο μειον


Οσο για τον ΑΙ 77.gif παικταρας αλλα ο TD ειναι καλυτερος
morfi
QUOTE(Ginobili @ Jul 28 2007, 12:27 AM) *
αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να υπάρχουν στην ψηφοφορία ο Πιρς

Mην σας ξεγελάει η πορεία των Σέλτικς. Ο Πολ Πιρς τα τελευταία χρόνια κάνει MVP περιόδους. Προσωπικά, το προπέρσινο (05-06) MVP θα το έδινα ή στον Έλτον Μπραντ ή στον Πολ Πιρς. Απλά είναι λογικό για τους περισσότερους να μην είναι σοβαρός υποψήφιος ένας παίκτης που η ομάδα του είναι στις τελευταίες θέσεις.

QUOTE(Ginobili @ Jul 28 2007, 12:27 AM) *
και να μην υπάρχει ο Κάρτερ..????(για να μην αναφέρω και καναν δυό ακόμα...)

Τα καλά ΚΑΙ ποιοτικά χρόνια του Κάρτερ έχουν περάσει.

QUOTE(B for Basketball @ Jul 28 2007, 01:23 AM) *
10---> ΚΟΜΠΕ ΜΠΡΑΙΑΝΤ ( απλα ο καλυτερος...the ultimate scorer)

Υποθέτω ότι η κατάταξη δεν πάει σύμφωνα με την αξία των παικτών, έτσι ?

QUOTE(kostasvc15 @ Jul 28 2007, 02:08 AM) *
Σιγα,και τι παραπανω εκανε ο Πιρς;

Ο Πιρς ήταν ανέκαθεν για μένα (και όχι μόνο) μέσα στους σοβαρούς υποψήφιους για το βραβείο του MVP. Είναι πιο all-around παίκτης, πολύ καλύτερος σουτέρ και ξέρει να παίζει άριστα με πλάτη. Επίσης, ήξερε και ξέρει πως να νικάει. Έγραψα και πιο πάνω πως τα καλά ΚΑΙ ποιοτικά χρόνια του Κάρτερ έχουν περάσει και τώρα πια δίνει πολλές φορές την εντύπωση ότι όχι μόνο δεν βοηθάει αλλά καταστρέφει κι' όλας την ομάδα του.

QUOTE(kostasvc15 @ Jul 28 2007, 02:08 AM) *
Τουλαχιστον ο Πιρς ομως ειχε και εναν Ουοκερ να βαζει 25 ποντους

Όπως λες και εσύ είχε τον Ουόλκερ. Έναν από τους πιο ατομιστές και απρόβλεπτους παίκτες. Δεν είναι εύκολη η συμβίωση μαζί του.

QUOTE(Achilleas13 @ Jul 28 2007, 02:21 PM) *
Μετα ειναι ο Κομπε ο οποιος ειναι μια ομαδα μονος του.βεβαια το οτι ειναι ατομιστης ειναι ενα σημαντικο μειον

Όλοι οι μεγάλοι παίκτες-σκόρερ έχουν κατηγορηθεί για εγωισμό. Όλοι...
Ginobili
Τι εννοείς παίκτες-σκόρερ? Ο Ντάνκαν των 25 πόντων μ.ο...θεωρείται σκόρερ ή όχι...? Κατά την γνώμη μου..ο Ντάνκαν αν ήθελε..μπορούσε να βάζει και 30-35 πόντους μ.ο αν ήθελε....(αλλά προτιμά βέβαια να παίρνει δακτυλίδια...).

Εγώ επιμένω πάντως...ο Κάρτερ άξιζε να συμπεριληφθεί στην ψηφοφορία...
Τα καλά χρόνια για τον Κίντ δεν έχουν περάσει...?(Πάντως μου κάνει εντύπωση..που δεν τον έχει ψηφίσει κανείς...).Το ότι ο Κάρτερ...λόγω τραυματισμού έχει περιορίσει τα σούπερ καρφώματα του,και έχει βελτιώσει κατά πολύ το σούτ του...δεν σημαίνει ότι πλέον...δεν συγκαταλέγεται στους κορυφαίους....
Και ο Μακρέιντι,και ο Άιβερσον..καταστρέφουν πολλές φορές τις ομάδες τους(και μάλιστα σε κρίσιμους αγώνες..πλέι οφφ),αλλά αυτό δεν σημαίνει και πολλά...
soz
steve nash .+-
(lebron απο του χρόνου tongue.gif)
NBAholic
QUOTE
Τι εννοείς παίκτες-σκόρερ? Ο Ντάνκαν των 25 πόντων μ.ο...θεωρείται σκόρερ ή όχι...? Κατά την γνώμη μου..ο Ντάνκαν αν ήθελε..μπορούσε να βάζει και 30-35 πόντους μ.ο αν ήθελε....(αλλά προτιμά βέβαια να παίρνει δακτυλίδια...).


Ο Ντάνκαν είχε μόνο σε μια σεζόν 25+ πμό. Ο μορφ εννοεί τους παίκτες που ανήκουν πιο σταθερά στους 5-6 κορυφαίους σκόρερ του πρωταθλήματος. Από αυτούς, ο Σακ θα πρέπει να είναι ο παίκτης που επιχειρεί κατά μέσο όρο τα λιγότερα σουτ και βέβαια έχει κατηγορηθεί και ο ίδιος για εγωισμό, αν και όχι στο επίπεδο ενός Κόμπι.
Ginobili
ε...25...μια 24...23....εκεί πέζει εδώ και 9 χρόνια...
Τέλοσπάντων.Αν εννοεί...παίκτες που νοιάζονται μόνο για το σκοράρισμα...και θεωρούνται "καλαθομηχανές"...(Γουέιντ,Μπράιαντ,Αρίνας....κλπ....) πάω πάσο.Αλλά στα άλλα...επιμένω... smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.