Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης:Κύπελλο 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3
Anaz
ΕΡΩΤΗΣΗ: Γιατι Αρειανοι-Ολυμπιακοι να συζηταμε χωριστα?? Γιατι η συζητηση για το σημερινο ματς διεξαγεται σε δυο διαφορετικα τοπικ??

ΥΓ:Βεβαια τωρα που βλεπω τα ποστ..Ισως ειναι κ καλυτερα για το καλο του φορουμ ΒΡΑΧΥΠΡΟΘΕΣΜΑ..
celtic_pride
QUOTE(valsam @ Feb 6 2008, 22:13 ) *
Λοιπον αυτα που εγιναν σημερα εφεραν το μπασκετ 10 χρονια πισω!!!
Εγιναν τουλαχιστον δεκα καταφανεστατα φαουλ που δεν δοθηκαν,μεχρι και ο σπικερ ηταν στο κολπο!
στο μπασιμο του Ουασινγκτον που εκανε φολοου ο Μασει υπαρχει καταφανεστατο φαουλ του Γκριρ και οι σχολιαστες δεν ειδαν τιποτα,σε ποσα μπασιματα του Μασει εγιναν φαουλ?
Αηδιασα!
Μετα το ποδοσφαιρο εγινε και στο μπασκετ η σφαγη τον βατραχων!!!
Τετοια πραγματα φερνουν φανατισμο και κοντευω να εκραγω!
Εχετε ξαναδει τοσους παικτες μας εκνευρισμενους Μασει,Μποισα,Ραιτ,Ουασινγκτον,Μοττολα,Καλα
τζης,Τσαλδαρης μεχρι και ο Ηλιαδης διαμαρτυριθηκε για τα σφυρηγματα!
Φτανει πια με αυτην την αηδια!


φίλε valsam σύμφωνω με τα λεγόμενα σου, όμως πρέπει όλη μας να παραδεχτούμε ότι η ομάδα μας στο Β μερος ηταν ΤΡΑΓΙΚΗ..Μπορεί να μην δόθηκαν τα φαούλ αλλά και εμείς δεν ανταποκρίθηκαμε στον αγώνα.

Ξεχάσα να αναφέρω. Συγχαρητήρια στον Μοτολα! Ο ανθρωπος έχει βελτιωθεί πάρα πολυ...
NBAer
QUOTE(chinaski @ Feb 6 2008, 22:10 ) *
hammer.gif angry_red.gif
Σκεφτομε και εγω ο μ$%#& τι να γραψω. Πρωτη φατσουλα για τον Χερμπερτ...δευτερη φατσουλα για τον Dwash. Αυτα και συγχαρητηρια στον Ολυμπιακο.

Βασικα αν επαιξε τοσο χαλια ο Washington δεν φταιει αυτος αλλα ο προπονητης του που του επετρεψε να τα κανει ολα αυτα. Επισης δεν πρεπει να απορειτε για τις χαζομαρες που εκανε ο Washington αφου ηταν γνωστος για αυτα(επιπολαιες ενεργειες).....
Ακομα απο 22 χρονων αμερικανο παικτη που τον βαζεις βασικο τι περιμενετε? Να ειναι ψυχραιμος και μετρημενος στις επιθεσεις του? Οχι. Βιαστικος και επιπολαιος θα ειναι.....

Ξερει καλο μπασκετ αλλα πρεπει να του περασετε χαλιναρι....
scales84
Ελα μην τρελαινομαστε.χασαμε ενα δικο μας ματς.οκ.παιζαμε απεναντι στην τριτη πιο πλουσια ομαδα της ευρωπης με καινουριο προπονητη ανεβασμενη ψυχολογια στο γηπεδο της και με 10003 ολυμπαικους στο γηπεδο...

να μην πω για την τεραστια διαφορα στις βολες,που δεν δικαιολογειται αφου η αμυντικα καλη ομαδα ειναι οα ρης που κερδιζε κιολας,να μην πω για κανα 2 αντιαθλητικα ακομα που δεν πηραμε ,να μην πω γι αυτο το φαουλ στο τριποντο του τεοντοσιτς που θυμισε το ποδοσφαιρκο οσφπ-αρης και τον κοβασεβιτς.να πω πως γινεται να μην ειδε κανεις οτι ο μαυροκεφαλιδης ειναι 3 δευτερολεπτα?δλδ τον εχουμε καταργησει αυτον τον κανονισμο?

στα της ομαδας,αυτοκτονησαμε.δεν εχω δει πολλα απο το πρωτο ημιχρονο.στο δευτερο για καποιους που λενε για τον καλαιτζη επαιξε αρκετη ωρα στο τριτο δεκαλεπτο και δεν ηταν ουτε αυτος καλος.με αποκορυφωμα μια πασα αιφνιδιασμου δικουμας που κλεβει ο βασιλοπουλος και τελικα φαγαμε εμεις καλαθι...Αλλα δεν θα κλαιγομαστε κιολας.οσο για τον γουασινγτον.παιδια οι εμγαλοι παικτες ετσι ειναι.ακομα και στην κακη του μερα μπορει με μια κινηση να παρει το ματς.μην τον κατακρινουμε.Εγω παλι γιατι θεωρω εντελως ηλιθια την τελευταια επιθεση?με 15 δευτερα για τα 24 κανει σουτ εκτος ισορροπιας?αχ ρε μπρεισι...

υγ:τοσο καιρο με την εθνικη ηταν ωραιο το αστρο του τελευταιου λεπτου του δρακου.σημερα πονεσε
Go Aris
Δεν μπορούμε να τα ρίχνουμε όλα και μόνο στην διαιτησία. Η ήττα ήρθε από συνδυασμό διαιτησίας και κακού κοουτσαρίσματος από μεριάς Herbert...άμα το κοουτσάρισμα ήταν σωστότερο, δεν νομίζω να διατρέχαμε ιδιαίτερο κίνδυνο, ακόμα και με τα αρνητικά σφυρίγματα των διαιτητών...
chinaski
QUOTE(NBAer @ Feb 6 2008, 22:18 ) *
Βασικα αν επαιξε τοσο χαλια ο Washington δεν φταιει αυτος αλλα ο προπονητης του που του επετρεψε να τα κανει ολα αυτα. Επισης δεν πρεπει να απορειτε για τις χαζομαρες που εκανε ο Washington αφου ηταν γνωστος για αυτα(επιπολαιες ενεργειες).....
Ακομα απο 22 χρονων αμερικανο παικτη που τον βαζεις βασικο τι περιμενετε? Να ειναι ψυχραιμος και μετρημενος στις επιθεσεις του? Οχι. Βιαστικος και επιπολαιος θα ειναι.....

Ξερει καλο μπασκετ αλλα πρεπει να του περασετε χαλιναρι....


Για αυτο και αναφερω πρωτο τον Χερμπερτ και μετα τον Dwash.
scales84
εγω να ρωτησω κατι που δεν καταλαβα?δεν ειχαμε ταιμ αουτ μετα το καλαθι?να παμε στη σεντρα?κιαν δεν ειχαμε γιατι πηρε ταιμ αουτ ο χερμπερτ μετα τις βολες του βασιλοπουλου?αχχχχχχχχχχχ
Warrior
QUOTE(scales84 @ Feb 7 2008, 00:34 ) *
εγω να ρωτησω κατι που δεν καταλαβα?δεν ειχαμε ταιμ αουτ μετα το καλαθι?να παμε στη σεντρα?κιαν δεν ειχαμε γιατι πηρε ταιμ αουτ ο χερμπερτ μετα τις βολες του βασιλοπουλου?αχχχχχχχχχχχ


Και οταν μαλιστα πριν τις βολες του Βασιλοπουλου υπηρξε παλι ταιμ αουτ απο πλευρας Ολυμπιακου.Μικρα
πραγματακια που κανουν την διαφορα....

QUOTE
ΕΡΩΤΗΣΗ: Γιατι Αρειανοι-Ολυμπιακοι να συζηταμε χωριστα?? Γιατι η συζητηση για το σημερινο ματς διεξαγεται σε δυο διαφορετικα τοπικ??


Οπως βλεπεις ειναι ωρα εσωστρεφειας και τα νευρα τεντωμενα!! smile.gif Κατσε να ηρεμησουμε λιγο και θα ρθουμε
και απο κει! tongue.gif

Σε ολα τα υποφορουμ υπαρχουν αναλογα τοπικ που γινονται συζητησεις μετα τα παιχνιδια.. wink.gif
I love this game
O Washington ήταν τραγικός.Ακόμα και στην τελευταία επίθεση μπορούσε να δώσει τη μπάλα για να γίνει ένα σουτ με καλές προυποθέσεις αλλά δεν....

Εμένα πάντως που ήμουνα στο γήπεδο μου φάνηκε για 3 δευτερόλεπτα η τελευταία φάση αλλά θέλω να τη ξαναδώ.

Α και κάτι που δεν είδα να έχει γραφτεί μεγάλη εμφάνιση ο Μπόισα κυρίως αμυντικά αλλά και στην επίθεση τα έβαλε τα σουτάκια του.

Ακόμα δεν μπορώ να ηρεμήσω, το παιχνίδι το χάσαμε μόνοι μας.
Anaz
QUOTE(Warrior @ Feb 6 2008, 22:39 ) *
Οπως βλεπεις ειναι ωρα εσωστρεφειας και τα νευρα τεντωμενα!! smile.gif Κατσε να ηρεμησουμε λιγο και θα ρθουμε
και απο κει! tongue.gif

Ναι,γι'αυτο ειπα οτι ισως να ειναι καλυτερα βραχυπροθεσμα. biggrin.gif

Παντως απο'κει που ολα κυλουσαν ΙΔΑΝΙΚΑ για τον Αρη στο πρωτο μερος παιζοντας με λογικη,υπομονη, και πολυ καλες μυαλομενες επιλογες εκμετταλευομενος τις αδυναμιες του Ολυμπιακου, στο 2ο μερος αντεδρασε παρα πολυ ανωριμα στην πιεση του Ολυμπιακου και ηταν απαραδεκτα επιπολαιος, με πρωτο και καλυτερο τον D WAsh.. Το θεμα ειναι ομως οτι σε εκεινο το σημειο δεν εκανε -ή δεν καταφερε- τιποτα ο Χερμπερτ -ο οποιος ειχε στησει υποδειγματικα τον Αρη στο 1ο ημιχρονο και πηγαινε το ματς ακριβως εκει που ηθελε- για να διαχειριστει την κατασταση.. Αντιθετως αφηνε τον Ουασινγκτον να κανει τα δικα του, και τον Καλαιτζη στον παγκο.. rolleyes.gif
Warrior
Κατι που ξεχασα να σχολιασω(και γω smile.gif )....

Λεγαμε για τον Μοτολα,αλλα σημερα ο Μασει ηταν η "μαυρη τρυπα" στην ρακετα(αμυντικα) της ομαδας,οχι οτι
επιθετικα ηταν πολυ καλυτερος.Μοτολα και Μποισα ισως ηταν οι καλυτεροι,απο πλευρας μας,στο παιχνιδι...
scales84
παιδια εγω με τον μποισα ειπα απο την αρχη οτι βρηκαμε μια μικρογραφια του ουιλκινσον.απο το τπτ...πολυ ξυλο εδωσε(στην τελευταια φαση του χει κανει και επιθετικο με διαρκη σπρωξιματα ο τζακσον),αλλα και μπροστα ητνα καλουτσικος...

στην τελευταια φαση ειναι 3 δευτερα.μπαινει μεσα στα 6 δευτερα και περνει τη μπαλα στα 3 προς 2...της επιθεσης εννοω...αλλα αυτο οσο καθαρο και αν ναι,ειναι non call οπως και του πηλοιδη περσι...

αμα κατσουμε και ψαξουμε.πηραν το ποσοστο που αναλογι στον γηπεδουχο στην ελλαδα.αλλα σε μας με παοκ-οσπφ στο παλε γιατι δεν μας τ οδινουν?
scales84
QUOTE(Anaz @ Feb 6 2008, 20:48 ) *
Ναι,γι'αυτο ειπα οτι ισως να ειναι καλυτερα βραχυπροθεσμα. biggrin.gif

Παντως απο'κει που ολα κυλουσαν ΙΔΑΝΙΚΑ για τον Αρη στο πρωτο μερος παιζοντας με λογικη,υπομονη, και πολυ καλες μυαλομενες επιλογες εκμετταλευομενος τις αδυναμιες του Ολυμπιακου, στο 2ο μερος αντεδρασε παρα πολυ ανωριμα στην πιεση του Ολυμπιακου και ηταν απαραδεκτα επιπολαιος, με πρωτο και καλυτερο τον D WAsh.. Το θεμα ειναι ομως οτι σε εκεινο το σημειο δεν εκανε -ή δεν καταφερε- τιποτα ο Χερμπερτ -ο οποιος ειχε στησει υποδειγματικα τον Αρη στο 1ο ημιχρονο και πηγαινε το ματς ακριβως εκει που ηθελε- για να διαχειριστει την κατασταση.. Αντιθετως αφηνε τον Ουασινγκτον να κανει τα δικα του, και τον Καλαιτζη στον παγκο.. rolleyes.gif

παιδια ξαναλεω οτι στα πρωτα 7 λεπτα του β ημιχρονου που το παιχνιδι αρχισε να γυριζει επαιζε ο καλαιτζης.και μετα παιζανε μαζι και οι 2...αρα μην τα ριχνουμε ολα στον νταριους.ολοι τους αντιδρασαν ασχημα.με αποκορυφωμα τα πολλα σουτ
xaotiki_diastasi
Εγώ επιμένω ότι ο κακός DWASH είναι έστω καλύτερος από τον φετινό καλό Castle.

ΥΓ: Τώρα έχω αρχίσει να ηρεμώ λίγο...
Warrior
QUOTE(scales84 @ Feb 7 2008, 00:51 ) *
παιδια ξαναλεω οτι στα πρωτα 7 λεπτα του β ημιχρονου που το παιχνιδι αρχισε να γυριζει επαιζε ο καλαιτζης.και μετα παιζανε μαζι και οι 2...αρα μην τα ριχνουμε ολα στον νταριους.ολοι τους αντιδρασαν ασχημα.με αποκορυφωμα τα πολλα σουτ


Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος,νομιζω οτι μετα το 23' επαιξε ελαχιστα ο Καλαιτζης!Ταυτοχρονα τους 2,νομιζω
οτι δεν τους δοκιμασε περισσοτερο απο 1-2 λεπτα.Θυμαμαι που μπηκε σε καποια φαση ο Καλαιτζης (μαζι με
Νταριους) και στην επομενη φαση(αντε κανα δυο μετα),τον εψαχνα...και ειχε περασει ο Τσαλδαρης στην
θεση του.Ισως κανω και λαθος βεβαια...καθως ειχε γυρισει το ματι μου με τον Νταριους και πραγματικα ειχα
"θολωσει"! biggrin.gif
celtic_pride
QUOTE(xaotiki_diastasi @ Feb 6 2008, 22:56 ) *
Εγώ επιμένω ότι ο κακός DWASH είναι έστω καλύτερος από τον φετινό καλό Castle.

ΥΓ: Τώρα έχω αρχίσει να ηρεμώ λίγο...


+1 xaotike...

Προσωπικά πιστεύω ότι ο Ντάριους δεν είναι τόσο αναίσθητος να μην έχει καταλάβει τα λάθη του. Είμαι πεπεισμένος ότι θα διορθωθεί στην συνέχεια..Ξέκινησε με την Μακάμπι, δεν του βγήκε, το ίδιο και σήμερα. Την επόμενη φορά θα τα βάλει (Εξάλλου σημερα έβαλε τις βολες...smile.gif )
Warrior
Καλα ρε παιδια....ο φετινος Καστλ ηταν καταστροφη.Γενικοτερα δεν διαφωνω,αλλα σημερα ηταν και
ο Ουασινγκτον...να τον "πιεις στο ποτηρι"! icon_drunk.gif

"Χαλιναρι" επειγοντως...

QUOTE
Προσωπικά πιστεύω ότι ο Ντάριους δεν είναι τόσο αναίσθητος να μην έχει καταλάβει τα λάθη του. Είμαι πεπεισμένος ότι θα διορθωθεί στην συνέχεια..


Και γω το πιστευω αυτο... peace.gif

Περισσοτερο με τον Χερμπερτ τα εχω που τον εξεθεσε αρκετα νομιζω σημερα!
chinaski
Ναι οντως ειναι καλυτερος του Καστλ. Ποτε θα επιστρεψει ο Τερι? Μου ελειψε!!!
celtic_pride
QUOTE(chinaski @ Feb 6 2008, 23:01 ) *
Ποτε θα επιστρεψει ο Τερι? Μου ελειψε!!!


Σημαντική απώλεια και σήμερα και στην Μακάμπι
scales84
αλλο αυτο.πιστευω οτι στο β ημιχρονο με τον τροπο που επαιζε ο ολυμπιακος με τον τερυ οχι απλως δεν θα χαναμε αλλα θα κερδιζαμε περιπατο...θα ταν πολυ πιο δεμενη η αμυνα.την ατυχια μου μεσα..

ο γουασινγτον ηταν σιγουρα χειροτερος.απλα ο καλαιτζης αρχισε κι αυτος ασχημα το β...ανεφερα και την κορυφαια φαση.στις λεπτομερεις κρινονται αυτα τα ματς
chinaski
Εδω στον Ολυμπιακο ελειπαν 3-4 παικτες σε εμας μοναχα ο τερι και παλι ειχε καλυτερο ροτατιον απο εμας.
scales84
ουσιαστικα 2 παικτες ελειπαν απο τον οσφπ.ο μπλακνει και ο ματσε.αλλα γιατι σου κανει εντυπωση?γι αυτο αυτοι εχουν μπατζε 20 εκ κι εμεισ 4
apkat
O Σειμπουτις και ο Τσακαλιδης σε αλλη ομαδα ανηκουν;;

blink.gif blink.gif blink.gif
scales84
ειπα ουσιαστικα.γιατι εσυ αν πιστευεις οτι θα παιξει ο τσακαλιδης κι αν πιανεται απουσια ενας παικτης που δεν εχει παιξει ποτε και δεν ξερω αν εχει και δικαιωμα συμμετοχης τι να πω...αλλφστε μολις παρει διαβατηριο ο τζακσον νομιζω οτι δεν θα παιζει
apkat
Ο Τσακαλιδης γιατι να μην παιζει;;Εδω ο Καυκης παιζει.Το ροτεισον του Γιαννακη ειναι τετοιο που ειναι παραπανω απο προφανες οτι ολοι οι παικτες θα παιρνουν τις ευκαιριες και τον χρονο τους.Ασε που ο Τσακαλιδης ταιριαζει και στην φιλοσοφια του Γιαννακη ως το κλασσικο βαρυ 5αρι και ο εξαιρετικος αμυντικος..Επισης μην ξεχνας οτι στο πρωταθληυμα ο Τσακαλιδης ηταν απο τους πλεον καθοριστικους παικτες εναντιον του Αρη.Πιο πιθανο ειναι σε κανενα μηνα να μην παιζει καθολου ο Τζακσον απο το να μην παιει ο Τσακαλιδης.

Γιατι να μην εχει διακιωμα συμμετοχης;; blink.gif blink.gif Ελληνας ειναι.

Για τον Σει δεν μου πες γιατι δεν μετρα ως απουσια αφου στο συγκεκριμενο ματς το μονο καθαρο γκαρντ ηταν ο Βασιλειαδης;;

Υ.Γ:Οι απουσιες του Ολυμπιακου ηταν 4 παικτες που σε ολες τις ομαδες στην Ελλαδα εκτος Παο θα ταν βασικοι.Συνεπως μη μου λες οτι δεν ηταν σημαντικες απωλειες..Οπως φυσικα πολυ σημαντι9κη απωλεια απο την μερια του Αρη ηταν ο τερυ..

Υ.Γ.2:Και ο Λουκας μεχρι σημερα δεν ειχε παιξει σχεδον καθολου λογω Γκερσον αλλα σημερα ηταν απο τους κορυφαιους και καθαρισε και την τελευταια φαση.Μην μου λες λοιπον οτι ειναι κριτηριο τι εκαναν μεχρι τωρα στην χρονια οι παιτες του ΟΣΦΠ.
scales84
για τον σει ειπα οτι δεν θα χει δικαιωμα...ματσε-τζακσον-τεοντοσιτς-μπλακνει οι 4 κοινοτικοι...

επισης δεν μπορω να θεωρω απωλεια εναν παικτη που δεν εχει παιξει καθολου και αμφιβαλλω αν θα παιζε...

οσο για τον τσακαλιδη εγω δεν πιστευω οτι θα τον χρησιμοποιησει ο γιαννακης.μαλλον προς εκδιωγμο θα προχωρησει.προσωπικη μου αποψη
valsam
Ποιος Χερμπερτ(τα εχω πει 200 φορες για τον ΓΚΟΡΝΤΟΝ) ρε παιδια φταει και ποιος Μασει!
Και ο Τερρυ αν επαιζε,δεν υπηρχε περιπτωση να κερδιζαμε!
Ηταν προμελετημενο το εγκλημα!
ΚΑι σας το ξαναλεω οτι αυτοι που φορουσαν τα γκρι δεν μας αφησαν να κερδισουμε!
Επαιζα 27 χρονια μπασκετ και ξερω οταν ενας διαιτητης σε σφαζει!
Μετα το 1ο ημιχρονο επετρεψαν στον Ολυμπιακο το κατς με αποτελεσμα να ροκανισει την διαφορα!
1)Οποτε εκανε μπασιμο η προσπαθεια ψηλος μας (κυριος ο Μασει)μεσα στη ρακετα υπηρχε εκεινο το σπρωξιμο στην μεση που σε βγαζει εκτος ρακετας ενω με την παραμικρη επαφη (και χωρις επαφη)σε παικτη του ΟΣΦΠ μεσα στην ρακετα εδινε φαουλ!
2)Παρα πολλες φασεις αδικιας αλλα εκεινο το αιρμπολ τριποντο του Τεοντοσιτς που εδωσαν φαουλ στον Ραιτ ουτε καν τον ακουμπαει!(για αλλη μια φορα σε χρονικο σημειο υποπτο)
3)Το αντιαθλητικο του Τσαλδαρι ποσω ευκολα το εδωσαν που ηταν επανω σε διεκδικιση τις μπαλας,και σ"ενα μπασιμο του Ουασινγκτον κοντεψε να τον στραγκαλισει ο Βασιλοπουλος και οι διαιτητες το εδωσαν απλο φαουλ!
4)Ο αιφνιδιασμος του Βασηλιαδη με τις βολες?(οτι ηταν δηθεν επανω στην προσπαθεια)
5)Ακριβος μετα κανει προσπαθεια ο Μασει νομιζω και λενε απέξω!
6)Βαρεθηκα να γραφω και αλλα γιατι θα μου φαει ολη τη νυχτα,και εχω ενα τελευταιο να πω οτι μεχρι τωρα δεν εχω ασχοληθει ποτε με τις διαιτησιες του ΑΡΗ αλλα μπρωστα στο σημερινο η διαιτησια με τη Μακαμπι ηταν οαση!
ΑΗΔΙΑ!!!!!!!
captain charisma
αν και παοκτσης..ηθελα πολυ να κερδισει ο αρης μεσα στο σεφ για να φαει το πρωτο χαστουκι ο γιαννακης ως προπονητης του οσφπ..αλλα με απογοητευσε...επισης η διαιτησια εβαλε το χερακι της και επαιξε εδρα...90-10 παρακαλω...για να σπρωξουν τον οσφπ στο τελικο με παο....
celtic_pride
QUOTE(valsam @ Feb 7 2008, 00:16 ) *
2)Παρα πολλες φασεις αδικιας αλλα εκεινο το αιρμπολ τριποντο του Τεοντοσιτς που εδωσαν φαουλ στον Ραιτ ουτε καν τον ακουμπαει!(για αλλη μια φορα σε χρονικο σημειο υποπτο)


Καλά αυτό το σφύριγμα ήταν το επιστέγασμα της σφαγής...
reignman
η διαιτησια ηταν 153.4 υπερ ολυμπιακου με -912.3 Αρη.

....

68.gif 68.gif 68.gif 68.gif
scales84
αυτο το φαουλ μου θυμισε ενα αντιστοιχο στον ματσε περσι στο παλε στο πρωτο ματς των ημιτελικων νομιζω.οπου αντι να παρουμε τη μπαλα και ναξεφυγουμε μας βαλανε και 3 βολες..αλα ειπαμε.δεν μπορουμε να ακουμπαμε παικτες του ολυμπιακου και του παναθηναικου σε κανενα αθλημα...χαλαλι της εοκ το κυπελλο.μας κλεψανε 2 με τον παο και φετος καναν τα παντα να μην παμε τελικο..απο οτι θυμαμαι οι ομαδες της α1 μπηκανε με βαση την περισνη καταταξη.και γι αυτο παιξαμε στην εδρα του οσφπ.θεωρηθηκε αδυναμος..ΕΛΕΟΣ
scales84
δεν νομιζω οτι περιμενει κανεις απο φιλαθλο ομαδας που εχει παρει στο αλλο μεγαλο αθλημα ενα καρο πετσινα πρωταθληματα και χαιρεται να παραδεχτει την ευνοια ...
sihainas
Δεν κοιτάτε λέω εγώ που είχατε ένα προπονητή να κοιμάτε στον πάγκο και ένα παίχτη μέσα να κάνει ότι του κατέβει και αφήστε τη διαιτησία ήσυχη... αν ήσασταν εσείς αυτοί που έπρεπε θα είχατε κερδίσει...ούτε προμελετημένο έγκλημα ήταν ούτε τίποτα. Το ματς το έχασε ο Άρης μόνος του. 68.gif
spysta
Καλα αυτο για τα 3 δευτερολεπτα ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΣΤΕΙΟ !!!!!! 68.gif 68.gif
Ε-Λ-Ε-Ο-Σ !!!!!!!!!!!!!!!!!
Οντως ο ΟΣΦΠ ευνοηθηκε σε μερικα σημεια ... οπως και ο Αρης .. λιγοτερο βεβαια ... αλλα δεν νομιζω ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ οτι διαμορφωθηκε το αποτελεσμα απο τα σφυριγματα ...
Γιατι αν ο Ουασιγκτον δεν εκανε βλακειες στα τελευταια λεπτα και χαραμουσε τσαμπα επιθεσεις .. τωρα θα ειχατε κερδισει!!!!Απλα πραγματα
The Admiral
Το παιχνιδι χαθηκε απο τον Ουασιγκτον δυστυχως και απορω που οι φιλοι του Ολυμπιακου δυσανασχετουν φετος με τον Γκριρ dry.gif ...γιατι φαινεται δεν ειχαν δει/ακουσει για τον Ουασιγκτον dry.gif ...

Τι πραγμα ηταν αυτο ρε παιδια sad.gif ?Και αυτος ο Χερμπερτ...χαμπαρι δεν πηρε?Δε διδαχτηκαν απο την ηττα απο Μακαμπι?

Τεσπα,χασαμε ενα δικο μας παιχνιδι,απεναντι σε μια σαφως κατωτερη ομαδα (αυτη την εποχη),παρολο που διεξηχθη κατω απο αντιξοες συνθηκες.Η διαιτησια δεν ειναι δικαιολογια,οταν η εικονα σου ειναι τοσο πολυ καλυτερη απο τον αντιπαλο τον τελευταιο καιρο,υποχρεουσαι να τα παιρνεις τετοια ματς.Αντι να ριξουμε το τεμπο στο β ημιχρονο και να τους διαλυσουμε,βιαζομασταν και παιξαμε το παιχνιδι τους.Το καταλογιζω στο Χερμπερτ αυτο.

Οπως και να'χει δεν πειραζει και τοσο,το κυπελλο εχει γινει μια κωμωδια εδω και πολυ καιρο ετσι οπως διεξαγεται.Για μενα,το θεμα ηταν ποια καημενη ομαδα θα προκρινοταν στο τελικο για να τη σκυλεψει ο ΠΑΟ tongue.gif !!Ευχομαι να πηραν τα μαθηματα τους ολοι στην ομαδα σημερα(παικτες και προπονητης) και να κερδισουν με εμφατικο τροπο στο αντιστοιχο παιχνιδι του πρωταθληματος.Πραγματικα,πιστευω οτι θα αδικησουν πολυ τους εαυτους τους αν δεν το κανουν(ή τουλαχιστο πιστεψουν),γιατι μονο ετσι θα δειξουμε οτι ειμαστε επιτελους ετοιμοι για το βημα παραπανω σε Ευρωπη και Ελλαδα.
Air Kef
Για να τελειωσει και εδω το θεμα της διαιτησιας, valsam που εχεις ασχοληθει με το μπασκετ και 27 χρονια,
αν οι διαιτητες ηθελαν να σφαξουν,το ματς θα ειχε τελειωσει απο το β δεκαλεπτο,δν θα έφτανε στο τελευταιο σουτ. wink.gif


Κριμα για τον Αρη που πεταξε στα σκουπιδια ενα εξαιρετικο 1ο ημιχρονο και εδειχνε πιο άνετος.


Σας παρακαλούμε η συζητηση για την διαιτησια να σταματήσει.Αλλο ενα ποστ με αναλυση-παραθεση φασεων κτλ θα επισύρει warn. smile.gif
weirdo1977
QUOTE(scales84 @ Feb 7 2008, 00:29 ) *
αυτο το φαουλ μου θυμισε ενα αντιστοιχο στον ματσε περσι στο παλε στο πρωτο ματς των ημιτελικων νομιζω.οπου αντι να παρουμε τη μπαλα και ναξεφυγουμε μας βαλανε και 3 βολες..αλα ειπαμε.δεν μπορουμε να ακουμπαμε παικτες του ολυμπιακου και του παναθηναικου σε κανενα αθλημα...χαλαλι της εοκ το κυπελλο.μας κλεψανε 2 με τον παο και φετος καναν τα παντα να μην παμε τελικο..απο οτι θυμαμαι οι ομαδες της α1 μπηκανε με βαση την περισνη καταταξη.και γι αυτο παιξαμε στην εδρα του οσφπ.θεωρηθηκε αδυναμος..ΕΛΕΟΣ



3 ειναι τα κυπελα που κλάπηκαν, άλλο ένα το 93 επίσης με τον παναθηναϊκό... το τελευταίο παιχνίδι του ευγενιου....
scales84
ενταξει κεφ.οταν ευνοειται ο ολυμπαικος δεν πρεπει να μιλαμε για διαιτησια.οταν αδικειται ο ολυμπιακος εχουμε δει μακροσκελη ποστ που δεν κατηογησες ποτε.

ακομα κι εδω ιδια κριτηρια.εγω θα λεγα να σταματησουμε εμεις οι αριανοι να ασχολουμαστε με το αθλημα που εμεις μαθαμε στη χωρα να μεινετε οι 2 σας οπως στη μπαλα και να το καταστρεψετε κι αυτο...

δεν ξαναμιλαμε.ο ολυμπιακος κερδισε πεντακαθαρα...ευχαριστημενος?
weirdo1977
QUOTE(Air Kef @ Feb 7 2008, 00:50 ) *
Για να τελειωσει και εδω το θεμα της διαιτησιας, valsam που εχεις ασχοληθει με το μπασκετ και 27 χρονια,
αν οι διαιτητες ηθελαν να σφαξουν,το ματς θα ειχε τελειωσει απο το β δεκαλεπτο,δν θα έφτανε στο τελευταιο σουτ. wink.gif
Κριμα για τον Αρη που πεταξε στα σκουπιδια ενα εξαιρετικο 1ο ημιχρονο και εδειχνε πιο άνετος.
Σας παρακαλούμε η συζητηση για την διαιτησια να σταματήσει.Αλλο ενα ποστ με αναλυση-παραθεση φασεων κτλ θα επισύρει warn. smile.gif

blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif

απίστευτο αυτό... αποχωρώ σε ένδειξη διαμαρτυρίας.. 68.gif
valsam
Τι γινετε ρε παιδια εδω μεσα?
Δεν κανει να μιλαμε για τους διαιτητες,για του προπονητες(Γιαννακη)για τους παραγοντες!
Να μιλησουμε για τον Ζαχοπουλο?
Πονεσαν κανεναν τα γραφωμενα μου(Η αληθεια παντα ποναει)?
thrylos7
Το να λέτε σε κάθε ποστ τα ίδια πράγματα δεν προσφέρει απολύτως τίποτα... Έχετε την άποψή σας, όμως το να προχωράτε σε επικίνδυνες γενικεύσεις και συμπεράσματα μπορεί να δυναμιτίσει πολύ εύκολα το κλίμα... Ήδη οι πρώτες αψιμαχίες έγιναν...

Αυτός και μόνο είναι ο λόγος που πλέον δεν επιτρέπονται τέτοια ποστ στα συγκεκριμένα εύφλεκτα τόπικ.

Τα υπόλοιπα περί μεροληπτικής αντιμετώπισης, ή δεν ξέρω εγώ τι, είναι επιεικώς αστεία πράγματα και είναι πραγματικά κρίμα αν τα πιστεύετε...

Ίσως δεν έχετε εμπειρία από ανάλογες καταστάσεις σε subforum πέρα από αυτό του Άρη... Ίσως απλά είστε εκνευρισμένοι...

Το θέμα είναι ότι δε θα επιτραπεί να ξεφύγει άλλο η συζήτηση.
apkat
QUOTE(valsam @ Feb 7 2008, 01:21 ) *
Τι γινετε ρε παιδια εδω μεσα?
Δεν κανει να μιλαμε για τους διαιτητες,για του προπονητες(Γιαννακη)για τους παραγοντες!
Να μιλησουμε για τον Ζαχοπουλο?
Πονεσαν κανεναν τα γραφωμενα μου(Η αληθεια παντα ποναει)?


Μπα..Εμενα πιο πολυ ενα πλατυ χαμογελο εσκασε στα χειλη μου..

Υ.Γ:Και δεν εγινε σημερα πρωτη φορα..Οποτε ακουω για συνομοσιες και σφαγες παντα εχω το ιδιο χαμογελο..
ΚιτρινιΑΡΗΣ
QUOTE
Και "χαρακίρι" και διαιτησία
Μας έκανε ο Ουάσιγκτον με το βιαστικό του παιχνίδι και τα πολλά λάθη που έκανε, ιδίως στο τρίτο δεκάλεπτο, να αναπολήσουμε πολύ πιο γρήγορα απ' ότι περιμέναμε, τον... Τερέλ Καστλ! Υπήρχε και ο Καλαϊτζής, για να ηρεμήσει λίγο τον αγώνα, που ο Άρης του πρώτου ημιχρόνου το είχε φέρει πολύ άνετα "στα νερά του". Μαζί έπαιξε σημαντικότατο ρόλο και η διαιτησία. Και εδώ θέτουμε ένα ερώτημα - είναι δυνατόν σε ημιτελικό Κυπέλλου να ορίζονται τρεις (!) Αθηναίοι διαιτητές; Και αν ο Άρης έκανε λάθη, οι διαιτητές έπαιξαν επίσης σημαντικό ρόλο στο να "γυρίσει" το παιχνίδι! Κι ας έδωσαν ένα αντιαθλητικό στο 4ο δεκάλεπτο, που ήταν μπροστά στα μάτια τους και δεν μπορούσαν να μη το δώσουν. Όλες οι επαφές και τα σπρωξίματα του Άρη μέσα στη ρακέτα του δόθηκαν φάουλ, όμως στην ρακέτα του Ολυμπιακού δόθηκαν ελάχιστα.
Ο Άρης έπρεπε να είναι στον τελικό - ήταν καλύτερος, ακόμη και με τα λάθη της διαιτησίας και του Ουάσιγκτον. Θα έπρεπε στο τρίτο δεκάλεπτο (εντάξει, κι εμείς κατόπιν εορτής τα λέμε) να ηρεμήσει τον ρυθμό, να μην βιαστεί στην επίθεση, να ελέγξει περισσότερο τις πάσες στον Τζάκσον, που ήταν λογικό να πάει σε αυτόν η μπάλα. Και χάθηκε μια πρόκριση σε έναν τελικό απ' όλα αυτά μαζί, αλλά πρωτίστως απ' τη διαιτησία και τη βιασύνη των παικτών του Χέρμπερτ.
* Δηλαδή επειδή ήταν το ντεπούτο του Γιαννάκη έπρεπε να σφυρίζονται όλες οι επαφές του Άρη, στο δεύτερο ημίχρονο, φάουλ;
* Κι αυτός ο Ουάσιγκτον, καλός, "χρυσός", γρήγορος, με ενέργεια στην άμυνα, αλλά πολύ "κουτρουβάλας" βρε παιδιά...
* Και κάτι ακόμη - στον αγώνα Πανελληνίου - Παναθηναϊκού υπήρχαν στον αγώνα φίλαθλοι του ΠΑΟ. Εκεί δεν υπήρχε 100-0 στα εισιτήρια; Εκεί δεν ίσχυε η απαγόρευση μετακίνησης των οπαδών; Εκεί δεν ίσχυε ο νέος αθλητικός νόμος;
* Στον αγώνα του Ολυμπιακού με τον Άρη γιατί δεν δόθηκαν εισιτήρια στους φίλους του Άρη; Δεν είχαν το δικαίωμα να δουν την ομάδα τους; Δεν είχε δικαίωμα η ομάδα τους να έχει συμπαράσταση στο γήπεδο, όπως είχε ο ΠΑΟ μέσα στην Κυψέλη;
* Όλες οι τηλεοπτικές αναλύσεις ήταν για τα λάθη του Ολυμπιακού, για το πώς μπορούσε να μειώσει ο Ολυμπιακός, θαρρείς και έπαιζε με ξένη ομάδα. Άποψη μας, ταπεινή και φιλική...

www.metrosport.gr
Air Kef
Με κάλυψε ο thrylos7.

Και επειδη ειμαι σιγουρος οτι τα ποστ που θα ακολουθησουν θα λενε οτι οι μοντς εινα κωλογαυροι και δν ειναι αντικειμενικοι, δν ξαναποστάρω σε αυτο το τοπικ για θεματα μη αγωνιστηκα,θα αφησω την δουλεια αυτη στον Αρειανο μοντ του φορουμ.


Υ.Γ.: scales84,πραγματικα πρεπει να εχεις αναμιχθει σε 10 τετοιες συζητησεις και κανεις πως καθε φορα ειναι η πρώτη σου.

Τελος απο μενα. icon_wave.gif
Coldplay-3-
Προσωπικη μου αποωη ειναι οτι το ματς χαθηκε λογω της εμμονης του κοουτς να επιμεινει στον κακο χθες D-Wash...

εκει ειναι ολη η ουσια...
Η διαιτησια που αναφερθηκε οργια ΔΕΝ εκανε αλλα ο ολυμπιακος πηρε τα σφυριγματα..
Σε ενα ματς που κρινεται στο καλαθι οι ισορροπιες ειναι λεπτες...

Το φαουλ στο τριποντο-airball του Τεοντοσιτς
Το 4ο φαουλ του Τζακσον χρεωνεται στον Μαυροκεφαλιδη,που δεν ειχε φαουλ...
Το καλαθι και φαουλ του Μασει που τελικα πηραμε την μπαλα απ'εξω...
Θυμιζω οτι σε αντιστοιχη φαση,που ο Ηλιαδης κανει φαουλ στο τριποντο σχεδον στον Βασιλειαδη δινονται 2 βολες...
Στην τελευταια φαση του ολυμπιακου ο Μαυρικεφαλιδης εχει κατσκηνωσει στη ρακετα του ΑΡΗ...οχι απλα 3 δευτερολεπτα..

Λεπτες οι ισορροπιες...
Οχι,σφαγη δεν ηταν...αλλα στο καλαθι εληξε ο αγωνας...
Καλημερα smile.gif
basketaris
Θα ομολογησω οτι δεν εχω διαβασει τιποτα απ' οσα γραφτηκαν μεσα στο forum μας ή στο forum του Ολυμπιακου...

Ακομη και σημερα δεν μπορω να ηρεμησω απο αυτα που ειδα χτες και θα μου επιτρεψετε να μην παρω θεση, γιατι μπορει να οδηγησει τη συζητηση εκτος των επιτρεπτων πλαισιων... angry_red.gif

Aπλα, να πω οτι χαθηκε μια τεραστια ευκαιρια να κερδισουμε πολυ περισσοτερα απο μια απλη προκριση...

Και δυστυχως για την ψυχικη μας υγεια, δεν μας κερδισε ο Ολυμπιακος, αλλα του χαρισαμε τη νικη αποκλειστικα εμεις! Ας κοιταξουμε, λοιπον, τα λαθη μας, ας κοιταξουν και καποιοι αλλοι τα δικα τους και ας ελπισουμε την Κυριακη να δουμε απο τους παικτες μας την εμφανιση του α' ημιχρονου, η οποια αυτη τη φορα θα συνοδευτει και απο μια μεγαλη νικη...
Coldplay-3-
Χθες ηταν τεραστια ευκαιρια,,,

την Κυριακη ο αγωνας ειναι ακομη πιο δυσκολος..
Μακαρι να παιξει ο Τερι..
Ειναι πολυ σημαντικη η παρουσια του ειδικα στην αμυνα..
celtic_pride
Νομίζω οτι το θέμα του χθεσινού αγώνα πρέπει να λήξει. Χάσασμε το παιχνίδι (με όποιον τρόπο και αν ηρθε η ηττα), και τέλος. Και ας είμαστε ρεαλιστές, αν περνούσαμε χθες, δεν νομίζω να είχαμε καλύτερη τύχη σε έναν τελικό με τον Παο. (θυμηθείτε 2005....)

Τελωσπάντων, ας λήξει το θέμα εδώ. Κοιτάμε μπροστά και συνεχίζουμε στους 2 εναπομείναντες στόχους Ευρωλίγκα και Πρωτάθλημα....

Υ.Γ. Θα μάγκας ο Χερμπερτ αν ρεφάρει την Κυριακή....
scales84
Αυτο ακριβως ειπα κι εγω.μπορει να μιλαγαμε για μια μεγαλη προκριση στον τελικο αλλα εκει δεν θα χαμε ελπιδες.και στο κυπελλο ο δευτερος δεν κερδιζει τπτ.στο πρωταθλημα αν παρουμε και κρατησουμε αυτη τη φορα το πλεονεκτημα κερδιζουμε τον πρωτο στοχο της ευρωλιγκας και το μεγαλο στοιχημα να επιστρεψουμε στον τελικο μετα απο 18 χρονια.οποτε ισως να ειναι πλεον πιο ποθητο το διπλοστο πρωταθλημα,η ακομα περισσοτερο στα πλει οφ...επισης και να κερδιζαμε χτες η δικαιολογια απο τους αντιπαλους θα ταν ετοιμη.δεν προλαβε να αλλαξει πολλα ο δρακος και τα σχετικα.βεβαια τωρα που κερδισαν βγηκαν ολες οι εφημεριδες αν γραψουν οτι αφησε τ οστιγμα του.κατ ιπου δεν καταλαβαινω.ο ολυμπιακος κερδισε ε αμυνα και περισσοτερες αποωλειες την τσκα.αρα μαλλον δεν ειανι θεμα δρακου,αλλα διαθεσης τωνπαικτων πρωτιστως που δεν γουσταραν τον γκερσον τωρα τελευταια..
αληθεια αν κανουμε διπλο την κυριακη με περισσοτερες προπονησεις του γιαννακη τι θα χει γινει?>θαυμα?αλλα με μουζακη παλι θα μας αφησουν?

αιρ κεφ δεν καταλαβαινω τι εννοεις.προσωπικα οσο καιρο ειμαι εδω σε 7 πλεον ματς αρη ολυμπιακου στις νικες αρη που θεωρηστε αδικημενοι οπως και στους περσινους τελικους μιλατε διαρκως για διαιτησια και δεν σας κανει κανεις παρατηρηση.οταν χανουμε και θεωρουμε οτι αδικηθηκαμε γινεστε ειρωνικοι και χτες και κατι αλλο που δεν μου επιτρεπεται να γραψω
xaotiki_diastasi
Παιδιά αυτή τη βλακεία με τον ρεαλισμό (sorry κιόλας) δεν πρέπει να τη λέμε εμείς οι Αρειανοί.
Πάνε 10 χρόνια που πήραμε το προτελευταίο μας κύπελλο απέναντι σε κάθε λογική.

Μας πείραξε πολύ το χθεσινό, αλλά προχωράμε μπροστά. Πρέπει να στηρίξουμε με όλους τους τρόπους αυτή την ομάδα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.