Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Baskonia vs Παναθηναϊκός Superfoods
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
shtarkws
QUOTE(nvip13 @ Nov 2 2017, 23:06 ) *
Δηλαδη σας αρεσει ο τροπος που παιζει η ομαδα ; Φαινεται καπου η δουλεια του Πασκουαλ η εστω καποιο συστημα της προκοπής;


Εγω ρωτάω αυτους που λενε ότι φταει ο Πασκουαλ να μου πουνε μπασκετικα τα σημεία στα οποία κάνει λάθος.

RipCity
QUOTE (rahxephon13 @ Nov 2 2017, 22:04 ) *
Τουλάχιστον ο φίλος γιωργος δεν πρέπει να έμεινε παραπονεμένος η ομαδα του έκανε το χατίρι και έχασε για να μην πει κουβά smiley.gif


Καλά είχα Παναθηναικό +1.5. Με πέθανε ο Μπομπουά, πάλι καλά δεν έκανε και κανά φάουλ ο Καλάθης εκεί smiley.gif
whaler
QUOTE (nvip13 @ Nov 2 2017, 23:06 ) *
Δηλαδη σας αρεσει ο τροπος που παιζει η ομαδα ; Φαινεται καπου η δουλεια του Πασκουαλ η εστω καποιο συστημα της προκοπής;


Προσωπικά εγώ ιδιαίτερο πρόβλημα - πλήν του ότι δεν έχει μάθει στον Όγκαστ που και πως να σκρινάρει - δεν έχω.
Στη στελέχωση ναι, υπάρχει πρόβλημα και σοβαρό μάλιστα. Μέσα στο ματς με αυτούς που έχει παίρνει ό,τι μπορεί. Τόσο μπορούν να παίξουν, πως να το κάνουμε.

@rankin Ακριβώς αυτά που είπες έχω στο μυαλό μου. Εγώ μόνο θετικά μπορώ να δω από την ήττα αυτή.
john wick
QUOTE (shtarkws @ Nov 2 2017, 20:01 ) *
Συγκεκριμένα μπορείς να μας πεις που κάνει λάθος ο προπονητής?



Η ομαδα ειναι απειθαρχη.
Η ομαδα εκτος εδρας δειχνει χεσμενη (σημερα η Μπαμπεργκ κερδισε μεσα στο Βελιγραδι.....)..
Συγνωμη κιολας το ροστερ εκεινος το εφτιαξε,οχι εσυ κ εγω...
Τον Dedmon αυτος τον διαλεξε , ας ζησει κ ας πεθανει με δαυτον ,τι μου τον παρκαρει στον παγκο; ας βγει στην συνεντευξη τυπου κ ας πει οτι θελει ενισχυση η ομαδα..
Η ομαδα επιθετικα δειχνει αδουλευτη.
Μπορω να σκεφτω κ αλλα πλην ομως ειμαι πολυ οργισμενος με το σημερινο (ευτυχως δεν ειδα καθολου 4η περιοδο)
Katiki_Domokou
τουλαχιστον περυσι νικησαμε εκει μεσα και φετος παντως μυριζει μια απτα ιδια,σπανιες νικες εκτος εδρας και εισοδο στους 8,ως εκει
MustGK
QUOTE (nvip13 @ Nov 2 2017, 23:06 ) *
Δηλαδη σας αρεσει ο τροπος που παιζει η ομαδα ; Φαινεται καπου η δουλεια του Πασκουαλ η εστω καποιο συστημα της προκοπής;


Φαντάζομαι ότι οι 80+ πόντοι που έχεις μέσο όρο μπαίνουν μόνοι τους; Το πρόβλημα στην ομάδα είναι η άμυνα δυστυχώς. Υπάρχει και μεγάλη έλλειψη στην ρακετα.
rahxephon13
QUOTE (rankin @ Nov 2 2017, 23:07 ) *
Εγώ σαν ουδέτερος και κοιτώντας το εντελώς ψυχρά, δε θα μπορούσα να πω οτι ο Παναθηναικός απέτυχε ή οτι τα πράγματα ειναι τραγικά.
Πήγε για ενα διπλό σε μια παραδοσιακά δύσκολη έδρα και έχασε ακριβώς οπως κερδισε πριν απο μια βδομάδα.
Μια χαρά στάθηκε, εστω και αν ατυχησε στο τελος σε 2-3 φάσεις.
Νομίζω οτι αν ειχε βάλει ο Παππάς και τη τελευταια βολή, θα βλέπαμε τώρα παράταση.
Παντως, δεν νομιζω οτι μπορεί να αποδοθεί στον κοουτς η ηττα.
Το εχω γραψει πολλές φορές, μια ηττα "στα σημεία" ενίοτε ειναι προιον απλά ...τύχης.
Το τριποντο - μαχαιριά του Γκρειντζερ, ηταν ας πουμε απο τα 9 μετρα. οκ... Το φαγες- εχασες
Τη τελευταια φάση, καλώς την παίρνει ο Παππάς. Το οτι την έχασε δε λεει και πολλά. Πριν απο μια βδομάδα την έβαλε. Ετσι ειναι το μπασκετ

rankin παίζεις με τον πόνο μας? το ότι περιμένουμε την τύχη μας για να κερδίσουμε είναι το πρόβλημα δεν είμαστε σε καζίνο, και η σημερινή διαχείριση στο 80-84 είναι άπλα τραγική.
Katiki_Domokou
QUOTE (john wick @ Nov 2 2017, 23:10 ) *
Η ομαδα ειναι απειθαρχη.
Η ομαδα εκτος εδρας δειχνει χεσμενη (σημερα η Μπαμπεργκ κερδισε μεσα στο Βελιγραδι.....)..
Συγνωμη κιολας το ροστερ εκεινος το εφτιαξε,οχι εσυ κ εγω...
Τον Dedmon αυτος τον διαλεξε , ας ζησει κ ας πεθανει με δαυτον ,τι μου τον παρκαρει στον παγκο; ας βγει στην συνεντευξη τυπου κ ας πει οτι θελει ενισχυση η ομαδα..
Η ομαδα επιθετικα δειχνει αδουλευτη.
Μπορω να σκεφτω κ αλλα πλην ομως ειμαι πολυ οργισμενος με το σημερινο (ευτυχως δεν ειδα καθολου 4η περιοδο)

δεν το εφτιαξε το ροστερ ο τσαβι,απλα το δεχτηκε,κακως κατα την γνωμη μου αφου αυτος θα εκτεθει στο τελος
MustGK
QUOTE (john wick @ Nov 2 2017, 23:10 ) *
Η ομαδα ειναι απειθαρχη.
Η ομαδα εκτος εδρας δειχνει χεσμενη (σημερα η Μπαμπεργκ κερδισε μεσα στο Βελιγραδι.....)..
Συγνωμη κιολας το ροστερ εκεινος το εφτιαξε,οχι εσυ κ εγω...
Τον Dedmon αυτος τον διαλεξε , ας ζησει κ ας πεθανει με δαυτον ,τι μου τον παρκαρει στον παγκο; ας βγει στην συνεντευξη τυπου κ ας πει οτι θελει ενισχυση η ομαδα..
Η ομαδα επιθετικα δειχνει αδουλευτη.
Μπορω να σκεφτω κ αλλα πλην ομως ειμαι πολυ οργισμενος με το σημερινο (ευτυχως δεν ειδα καθολου 4η περιοδο)


ρε φίλε θα μας τρελάνεις;;;;;; Επιθετικά αδούλευτη;;; αμυντικά να πεις το δέχομαι... είναι μπασκετική λογική αυτ'η;;;; και αν βγει και πει ότι θέλει ενίσχυση η ομάδα στη φόρα, θα βγάζει καθαρά τους παίκτες στην σέντρα...
D-Wade
QUOTE(rankin @ Nov 3 2017, 00:07 ) *
Τη τελευταια φάση, καλώς την παίρνει ο Παππάς. Το οτι την έχασε δε λεει και πολλά. Πριν απο μια βδομάδα την έβαλε. Ετσι ειναι το μπασκετ

Ναι αλλά έπρεπε να καθυστερήσει λίγο περισσότερο, να σουτάρει στην εκπνοή και να τους αφήσει 3-4 δευτερόλεπτα. Τώρα τους άφησε 7-8 και πρόλαβαν και βρήκαν καλό σουτ
Vazecha13
Εγώ πιστεύω ότι θα μας κάνει καλό η ήττα γιατί ελπίζω ότι θα γίνουν αλλαγές σε παίκτες
Putnam
QUOTE (whaler @ Nov 2 2017, 23:02 ) *
Ρε σεις μπασκετάκι είναι να 'ουμε, τουλάχιστον η ομάδα προσφέρει σασπένς.
Αυτή η ήττα είναι διδακτική και φέτος θα πάρουμε πιο πολλά διπλά από πέρσι, να με θυμηθείτε.


ηττα σαν νικη ε οπως λεει ο κοτζιας για την ομαδα του tongue.gif


δεν εχω εικονα απο το καταστροφικο α' ημιχρονο, στο β' παντως ημασταν αξιοπρεπεις

απο το σημερινο κραταμε ενα ακομα συνεχομενο καλο παιχνιδι του παππα που δειχνει να σταθεροποιειται επισης καλο παιχνιδι απο γκιστ, ανοδος του σιγκλετον επιτςλους που ομως δεν μπορει να παιρνει ανασες με τοσο κακο γκαμπριελ δυστυχως και βγαζει κουραση στο τελος, καθως και το γεγονος οτι ο ογκαστ επαιξε στα τελευταια λεπτα εστω και εξ αναγκης διχως ομως να ειναι τρυπα

αυτος που ειναι εκνευριστικα ανυπαρκτος ειναι ο λοτζεσκυ, δυστυχως ο ισπανος τον αφησε μεσα στο β ημιχρονο τρωγοντας χρονο απο τον ριβερς (ο οποιος ριβερς τι εκανε στην τελευταια φαση ουτε ο ιδιος καταλαβε, κολλησε ο εγκεφαλος)
MustGK
QUOTE (Katiki_Domokou @ Nov 2 2017, 23:12 ) *
δεν το εφτιαξε το ροστερ ο τσαβι,απλα το δεχτηκε,κακως κατα την γνωμη μου αφου αυτος θα εκτεθει στο τελος


Μπορείς να μας πεις από που ξέρεις ότι το δέχτηκε αυτός;;;; τις μεταγραφές ππιος τις έκανε;;
rahxephon13
QUOTE (shtarkws @ Nov 2 2017, 23:08 ) *
Εγω ρωτάω αυτους που λενε ότι φταει ο Πασκουαλ να μου πουνε μπασκετικα τα σημεία στα οποία κάνει λάθος.

Το έγραψα στο ημίχρονο άλλα το βάζω ξανά γιατί μάλλον δεν το δες.

Νωρίς ακόμα άλλα κάποια πράγματα δεν κρύβονται, το θεμα για μένα δεν είναι οι παίχτες άλλα ότι το ροστερ μεχρι στιγμής δεν λειτουργεί και οι παίχτες στις ίδιες θέσεις απλώς δεν κολλάνε μαζί με αποτέλεσμα να χάνονται στην μετριότητα.

Στους ψήλους το πρόβλημα δεν είναι ο βουγιουκας άσχετα αν δεν δίνει ούτε τα αναμενόμενα αρκετές φόρες ούτε ο ογκαστ που αποδεικνύεται πιο ανέτοιμος από τι των περιμέναμε, για μένα το πρόβλημα βρίσκεται στην τριπλετα γκαμπριελ γκιστ σινκλετον που φέτος απλώς δεν κολλάει, γκιστ και κρις φαίνεται ότι δεν μπορούν να επωμισθούν των ρόλο του σεντερ με αποτέλεσμα να κουτουλανε όταν είναι μαζί στο παρκέ και όταν παίζουν στην φυσική τους θέση στο 4 τρώει ο ένας χρόνο από των άλλο και δεν μπορούν να βρουν ρυθμό ενώ ο γκαμπριελ χάνεται τελείως αφού δεν μπορεί να παίξει στο 3 με αποτέλεσμα στους ψήλους να φαινόμαστε πιο τραγικοί από ότι είμαστε.

Το ίδιο συμβαίνει και στα γκαρντ με την καλύτερη κατά πολλους φετινή μεταγραφή του λοτζο να κουτουλάει με ντεμον ριβερς αυτοί οι τρεις έχουν παρόμοια χαρακτηριστικά με αποτέλεσμα να κανιβαλιζονται αναμεταξύ τους και να μην μπορούν να βρουν ρυθμό.

Γενικά το ροστερ έχει τρανταχτές ανισορροπίες και ο πασχαλης έχει πολλά θέματα να λύσει που έγιναν με δίκη του ευθύνη, χρόνος υπάρχει αρκεί να τα δουν και μια τουλάχιστον αλλαγή μεχρι το τέλος του πρώτου γύρου είναι νομίζω επιβεβλημένη.
green_sky
Λοιπον μαγκες τα πραγματα είναι πολύ απλα και τα πολλα λογια είναι φτωχια .
Ο Παναθηναικος θελει παιχτη και στο 1-2 και στο 5.
Ωραια τα ινσταγκραμ και όλα αυτά, αλλα με π@@@@δες δεν βαφεις αυγα.
Εφοσον θελεις να συμμετεχεις στην Ευρωλιγκα και να λες ότι η ομαδα εχεις στοχους, θα χωσεις φραγκα .Αλλιως δουλεια δεν γινεται.
Δεν λεμε να φερεις τον Σακιλ και τον Κομπε αλλα όχι και αυτά τα πραγματα που βλεπουμε.
Όταν χανεις ένα παιχνιδι στο οποιο εχεις 56% στα διποντα ,50% στα τριποντα,εχεις 8 ριμπαουντ παραπανω και τον βασικο σου πλειμεικερ να δινει 14 ασιστ τοτε το πραγμα μιλαει από μονο του.Σε εβαλαν στα καλαθια.Εχεις ανυπαρκτη περιφερειακη αμυνα.Δεν εχεις ροτεισον γιατι το εχεις γεμισει μετριοτητες......

Υ.Γ Καλη εμφανιση από τον Γκιστ.
Ο Σιγκλετον την εχει δει υπερπαιχτης του συμπαντος.Τουλαχιστον σε τεσσερις φασεις ο Σενγκελια σε 1-1 τον εβαλε μεσα στο καλαθι και τον εσπρωχνε λες και δεν υπηρχε.Τι φοβασαι ρε Σιγκλετον μην πονεσεις?
Καλα την εβγαλε περυσι στο 5 με το τριποντακι και εφτιαξε τα νουμερακια του ……….αλλα αυτά πανε περασαν…………………..
whaler
QUOTE (rahxephon13 @ Nov 2 2017, 23:12 ) *
rankin παίζεις με τον πόνο μας? το ότι περιμένουμε την τύχη μας για να κερδίσουμε είναι το πρόβλημα δεν είμαστε σε καζίνο, και η σημερινή διαχείριση στο 80-84 είναι άπλα τραγική.


Ώπα, ώπα. Δηλαδή φταίει ο Πασκουάλ που μείναν στην απέναντι ρακέτα οι μισοί και στο τρανζίσιον έβαλε το τρίποντο ο Graynger?
Μήπως ήταν λάθος που εξάντλησε τον χρόνο ο Παππάς και πήγε σε ηρωισμό και έφαγε τάπα;
Ή που σε 1vs1 έτυχε και το έβαλε ο Beaubois;
Έτσι είναι το μπάσκετ, είπαμε δεν είναι και μάγος ο άνθρωπος, ούτε να νικάμε κάθε βδομάδα.
Katiki_Domokou
QUOTE (MustGK @ Nov 2 2017, 23:14 ) *
Μπορείς να μας πεις από που ξέρεις ότι το δέχτηκε αυτός;;;; τις μεταγραφές ππιος τις έκανε;;

απτην λογικη,ποιος προπονητης επιπεδου θα κρατουσε τον γκαμπριελ ας πουμε που ειναι μια παραφωνια απτις πολλες του ροστερ,η ασχετος ειναι ο τσαβι η τους του φορτωσαν,και για ασχετο δεν τον κοβω
j-kidd13
QUOTE(john wick @ Nov 2 2017, 23:10 ) *
Η ομαδα ειναι απειθαρχη.
Η ομαδα εκτος εδρας δειχνει χεσμενη (σημερα η Μπαμπεργκ κερδισε μεσα στο Βελιγραδι.....)..
Συγνωμη κιολας το ροστερ εκεινος το εφτιαξε,οχι εσυ κ εγω...
Τον Dedmon αυτος τον διαλεξε , ας ζησει κ ας πεθανει με δαυτον ,τι μου τον παρκαρει στον παγκο; ας βγει στην συνεντευξη τυπου κ ας πει οτι θελει ενισχυση η ομαδα..
Η ομαδα επιθετικα δειχνει αδουλευτη.
Μπορω να σκεφτω κ αλλα πλην ομως ειμαι πολυ οργισμενος με το σημερινο (ευτυχως δεν ειδα καθολου 4η περιοδο)


Επί του πρακταιου δεν λες κάτι όμως.Απειθαρχη ομαδα,ροστερ κλπ ειναι αερολογιες,χωρις παρεξηγηση.Μπασκετικα έχεις εσύ η κάποιος αλλος φίλος να πείτε κάτι για το που φταίει συγκεκριμένα ο Πασκουαλ?Μέσα από τα plays που έστησε κ ήταν λάθος πχ?
MustGK
QUOTE (green_sky @ Nov 2 2017, 23:16 ) *
Λοιπον μαγκες τα πραγματα είναι πολύ απλα και τα πολλα λογια είναι φτωχια .
Ο Παναθηναικος θελει παιχτη και στο 1-2 και στο 5.
Ωραια τα ινσταγκραμ και όλα αυτά, αλλα με π@@@@δες δεν βαφεις αυγα.
Εφοσον θελεις να συμμετεχεις στην Ευρωλιγκα και να λες ότι η ομαδα εχεις στοχους, θα χωσεις φραγκα .Αλλιως δουλεια δεν γινεται.
Δεν λεμε να φερεις τον Σακιλ και τον Κομπε αλλα όχι και αυτά τα πραγματα που βλεπουμε.
Όταν χανεις ένα παιχνιδι στο οποιο εχεις 56% στα διποντα ,50% στα τριποντα,εχεις 8 ριμπαουντ παραπανω και τον βασικο σου πλειμεικερ να δινει 14 ασιστ τοτε το πραγμα μιλαει από μονο του.Σε εβαλαν στα καλαθια φιλε.Ειχες ανυπαρκτη περιφερειακη αμυνα φιλε.Δεν εχει ροτεισον φιλε γιατι το εχεις γεμισει μετριοτητες......

Υ.Γ Καλη εμφανιση από τον Γκιστ.
Ο Σιγκλετον την εχει δει υπερπαιχτης του συμπαντος.Τουλαχιστον σε τεσσερις φασεις ο Σενγκελια σε 1-1 τον εβαλε μεσα στο καλαθι και τον εσπρωχνε λες και δεν υπηρχε.
Καλα την εβγαλε περυσι στο 5 με το τριποντακι και εφτιαξε τα νουμερακια του ……….αλλα αυτά πανε περασαν…………………..


Αδερφέ νομίζω ότι φάσκεις και αντιφάσκεις.... Γιατί τα ποσοστά που λες, αυτοί που λες παπάδες τα έφεραν.... Για τον σίνγκλετον θα συμφωνήσω βάλει 10 πόντους και τρώει 11.
basketikos13
Σημερα επαιξαν 6 νεα μεταγραφικα αποκτηματα ολες επιλογες του πασκουαλ
-ντενμον, λεκαβιτσιους λοτζεσκι, αντετοκουμπο, βουγιουκας και ογκαστ.

Η ομαδα απο τις 6 μεταγραφες της πηρε συνολικα: 5 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΙ 6 ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ.

Τα λογια ειναι περιτττα...
shtarkws
QUOTE(john wick @ Nov 2 2017, 23:10 ) *
Η ομαδα ειναι απειθαρχη.
Η ομαδα εκτος εδρας δειχνει χεσμενη (σημερα η Μπαμπεργκ κερδισε μεσα στο Βελιγραδι.....)..
Συγνωμη κιολας το ροστερ εκεινος το εφτιαξε,οχι εσυ κ εγω...
Τον Dedmon αυτος τον διαλεξε , ας ζησει κ ας πεθανει με δαυτον ,τι μου τον παρκαρει στον παγκο; ας βγει στην συνεντευξη τυπου κ ας πει οτι θελει ενισχυση η ομαδα..
Η ομαδα επιθετικα δειχνει αδουλευτη.
Μπορω να σκεφτω κ αλλα πλην ομως ειμαι πολυ οργισμενος με το σημερινο (ευτυχως δεν ειδα καθολου 4η περιοδο)


Το απειθαρχη και χεσμενη δεν ειναι μπασκετική επιχειρήματα. Απειθαρχη τακτικά εννοείς? Επιθετικά αδουλευτη ομως σήμερα βαλαμε 84 πόντους, εκτός σε μια δύσκολη έδρα. Αρα ούτε χεσμενη μου φάνηκε η ομάδα. Καταλαβαίνω οτι η ήττα εκνευρίζει όμως είναι λάθος να ψαχνουμε για εξιλαστήριο θύμα. Οταν η ομάδα κάνει 16 λάθη, καθένας εχει ευθύνες, που πρέπει να αναλάβει και διορθώσει
pan24
Σημερα επρεπε να κερδισουμε γιατι παππας,γκιστ,καλαθης,ριβερς,σινγκλετον εκαναν μια απο τις καλυτερες αν οχι την καλυτερη φετινη τους εμφανιση
Επρεπε να κερδισουμε γιατι ηταν η πρωτη φορα που η γενικα τραγικη γραμμη ψηλων μας ηταν καλυτερη απο την γραμμη ψηλων του αντιπαλου
Επρεπε να κερδισουμε γιατι ηταν μαλλον η πρωτη φορα στην ευρωλιγκα που κυριαρχησαμε στα ριμπαουντ

Κατα τα λοιπα μακαρι ο παππας να συνεχισει ετσι.Δεν πιστευω οτι θα το κανει αλλα μακαρι
Την τελευταια επιθεση σωστα την πηρε και δεν πειραζει που ταπωθηκε.Το λαθος του που μας κοστισε το παιχνιδι ηταν οτι δεν αργησε 2-3 δευτερολεπτα ακομα να μην προλαβουν να κανουν επιθεση
Επισης λαθος του οτι μετα την ταπα αντι να κυνηγησει τον μπομπουα που εκανε coast to coast αυτος κυνηγαγε τον διαιτητη να διαμαρτυρηθει
louie
granger μεγαλο σαπακι, δημιουργος δεν ειναι, σουτερ απαισιος με μονο μια εξαιρεση. εμας... το 13/14 ειχει 29% στα τριποντα και συνολικα 8 ευστοχα σε 23 αγωνες. εκτος απο τον αγωνα εναντιον μας που ειχε 4/5... και ηταν η καλυτερη του βραδια μεχρι σημερα φυσικα. αυτο για να καταλαβουμε το οτι το ποσο ανικανοι ειμαστε εκτος εδρας εχει φτασει σε μεταφυσικο επιπεδο. μπορει με τον ολυμπιακο να το χασουμε με buzzer beater καρφωμα του τολιοπουλου με αλμα απο την βολη πχ.

εβαλε τα απιστευτα ο γκρειντζερ, εβαλε τον υγιεινο του περιπατο ο μπομπουα(μονο εγω ειδα πεντακαθαρα τα βηματα; ) αυτοκτονησαμε οπως μονο εμεις σε εκτος εδρας μπορουμε και τα υπολοιπα κλασικα εικονογραφημενα. γελαει ο κοσμος.

εχω να δω καλο σκριν απο την εποχη του λασμε.. ας δουλεψουμε πρωτα στα βασικα του αθληματος οπως τα σκριν και οι βολες και μετα τελειοποιουμε την motion επιθεση που οραματιζεται ο πασκουαλ. motion χωρις σωστα σκριν δεν γινεται. κουτουλανε οι παιχτες μεταξυ τους, κολλανε στα σκριν και δινουν καμποσα επιθετικα φαουλ σε σκριν σε καθε αγωνα.

62% στις βολες φετος. πιστευω αμα παω σε καμια προπονηση και τους βαλω στοιχημα σε βολες ανετα τους παιρνω τα λεφτα. πολυ ανετα ομως.

ο ντεντμον με εχει κανει να θυμαμαι τον φελντειν με νοσταλγια. προσπαθω να θυμηθω χειροτερο αμερικανο και ουτε καν ο τιμιος rt guinn δεν τον φτανει. ο αναρχος τζειμς απο την αλλη κανει παπαδες στο nba. αλλα περσι μεχρι να το παρουμε τον κραζαμε.

MustGK
QUOTE (Katiki_Domokou @ Nov 2 2017, 23:18 ) *
απτην λογικη,ποιος προπονητης επιπεδου θα κρατουσε τον γκαμπριελ ας πουμε που ειναι μια παραφωνια απτις πολλες του ροστερ,η ασχετος ειναι ο τσαβι η τους του φορτωσαν,και για ασχετο δεν τον κοβω


Αδερφέ αυτ'η είναι λογική καφενείου... Το γκάμπριελ τον κράτησες για την ευρώπη γιατί καλύπτει 3-4 και να ξεκουράζεις και κανέναν σε αυτό το μαραθώνιο... Σήμερα δεν χάσμε λόγω γκάμπριελ αλλά λόγω ομαδικής άμυνας...

QUOTE (basketikos13 @ Nov 2 2017, 23:19 ) *
Σημερα επαιξαν 6 νεα μεταγραφικα αποκτηματα ολες επιλογες του πασκουαλ
-ντενμον, λεκαβιτσιους λοτζεσκι, αντετοκουμπο, βουγιουκας και ογκαστ.

Η ομαδα απο τις 6 μεταγραφες της πηρε συνολικα: 5 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΙ 6 ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ.

Τα λογια ειναι περιτττα...


Συμφώνω, πολύ σωστή παρατήρηση... +1000000000
djibriliant
Κάθε χρόνο τα ίδια περίπου λέμε απλά συνήθως αλλάζουν οι θέσεις και οι παίχτες, αν θες φαιναλ4 πας και χτυπάς εναν παίχτη με μουσκουλα να σπρώχνει να σκρινάρει και να ταπώνει. Χωρίς αυτόν τον παίχτη θα περιμένουμε τεράστια υπερβαση για να πάμε φαιναλ 4(8αδα δεδομένη).
rahxephon13
QUOTE (whaler @ Nov 2 2017, 23:16 ) *
Ώπα, ώπα. Δηλαδή φταίει ο Πασκουάλ που μείναν στην απέναντι ρακέτα οι μισοί και στο τρανζίσιον έβαλε το τρίποντο ο Graynger?
Μήπως ήταν λάθος που εξάντλησε τον χρόνο ο Παππάς και πήγε σε ηρωισμό και έφαγε τάπα;
Ή που σε 1vs1 έτυχε και το έβαλε ο Beaubois;
Έτσι είναι το μπάσκετ, είπαμε δεν είναι και μάγος ο άνθρωπος, ούτε να νικάμε κάθε βδομάδα.

Ναι φταίει ο προπονητής που δεν έδωσε προσοχή στο να μην φάμε τρίποντο σε εκείνο το σημείο και φυσικά φταίει αν δεν μπορεί να επιβληθεί στον παππα ώστε να κάνει επίθεση τις προκοπής και κυρίως να εξαντλήσει των χρόνο ώστε να μην προλάβει ο μπομπουα να κάνει σωστή επίθεση εκεί έπρεπε να υπάρχει μεγαλύτερη προσοχή ειδικά όταν στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς αυτό ήταν το πρόβλημα μας η χαλαρή άμυνα και από αυτή χάσαμε στο τέλος, ξεκάθαρα ήττα του προπονητή ήταν η σημερινή.
green_sky
QUOTE (MustGK @ Nov 2 2017, 23:19 ) *
Αδερφέ νομίζω ότι φάσκεις και αντιφάσκεις.... Γιατί τα ποσοστά που λες, αυτοί που λες παπάδες τα έφεραν.... Για τον σίνγκλετον θα συμφωνήσω βάλει 10 πόντους και τρώει 11.

Τι εννοεις φασκω και αντιφασκω?Με αυτα τα ποσοστα οταν χανεις απλα δεν εχεις παιξει αμυνα .Που ειναι η αντιφαση?Στο γεγονος οτι πισω απο τον Γκιστ υπαρχει ο Βουγιουκας και ειχαν βαλει 50 ποντους στο ημιχρονονο?Στο γεγονος οτι δεν υπαρχει για επιπεδο Ευρωλιγκας παιχτης Ογκαστ?Οτι ο Ντενμον δειχνει να μην μπορει να ανταπεξελθει? Θελει παιχτες η ομαδα γιατι δεν θα μπει ουτε οχταδα στο τελος.
Οταν θα την κανει την κοιλια ο Καλαθης (που θα την κανει) τοτε τα ξαναλεμε.Ειναι τυχερος ο Ισπανος γιατι μεχρι τωρα εχει σε καλη κατασταση Παππα και Καλαθη.Οταν θα ντερφορμαρισθουν αυτοι, αν δεν εχουν ενισχυσει την ομαδα τοτε ο Ισπανος θα παθει τον θανατο της αλεπους.
Μεσα στα καλαθια τους εβαζε ο Σενγκελια.Αυτα ειναι ανεπιτρεπτα πραγματα.Τι να το κανω να βαζεις 10 και να τρως 15?Απο την αμυνα ξεκινανε ολα.
Katiki_Domokou
QUOTE (MustGK @ Nov 2 2017, 23:22 ) *
Αδερφέ αυτ'η είναι λογική καφενείου... Το γκάμπριελ τον κράτησες για την ευρώπη γιατί καλύπτει 3-4 και να ξεκουράζεις και κανέναν σε αυτό το μαραθώνιο... Σήμερα δεν χάσμε λόγω γκάμπριελ αλλά λόγω ομαδικής άμυνας...



Συμφώνω, πολύ σωστή παρατήρηση... +1000000000

χασαμε λογω παραφωνιων του ροστερ που μια απο αυτην ειναι ο γκαμπριελ
MustGK
Επίσης κάτι που με ενόχλησε πολύ από τον Πακουάλ.... Τον Θανάση γτ δεν τον βάζει μέσα να σφίξει λίγο την άμυνα;;;; Δηλ οι άλλοι μαρκάρανε καλύτερα;;; Η θα έχανε τπτ επιθετικά;;; Αφού και οι λοτζε και γκαμπριελ δεν τράβηξαν και εκεί...
stefkorner
δεν συμμεριζομαι την γενικη απογοητευση πολλων !ποσο μαλλον απο την στιγμη που βλεπω εναν Γκιστ που εχει βρει ρυθμο και παιζει σε αναλογες ταχυτητες με τις καλες του εποχες !
το παιχνιδι πιστευω δεν θα χανοταν αν υπηρχε ενα ετοιμο καθαρο 5ρι να βοηθησει στο ροτεισον τν Γκιστ και εννοειται φανηκε και στα φαουλ αυτο!με απογοητευσε σημερα ο Ογκαστ που πιστευα οτι θα τον βοηθουσε ο ρυθμος του παιχνιδιου!τραγικοτατος στα σκριν !πρεπει να ξεκινησει ιδιαιτερα εκει..!
δεν ειμαι απογοητευμενος με την εικονα ,ομως εχω να πω οτι ειναι αναγκαιο να φωναξουμε για αντικαταστασεις εδω και τωρα!ο Γκαμπριελ ας παρε την θεση του μιστερ Γκριν... !δηλαδη δεν γινεται να μιλαμε αλλο σοβαρα γ αυτον τον συμπαθεστατο τυπο!μεχρι εκει ηταν !
ο δε Ντενμον σημερα που εβγαλε την κορδελα... φανηκε λιγο περισσοτερο εντος ρυθμου αγωνα,αλλα και παλι λιγος εως ελαχιστος ...!ποσο ακομα να τον περιμενεις!σκορερ ,παικτης ενσικτου υποτιθεται πως ειναι..! (εννοειται αστειευομαι για την κορδελα..)
αλλαγες εδω και τωρα γιατι εστω 4-5 διπλα που μπορουμε να παλεψουμε τα 3 τουλαχιστον πρεπει να τα παρουμε..!και ο χρονος μετραει !!ερχονται και πολυ κρισιμα εντος οπως αυτο με Χιμκι ,που πρεπει να τα παρουμε οπως &δηποτε!δεν υπαρχει χρονος για χασιμο θεωρω !οι ελλειψεις ειναι συγκεκριμενες και φωναζουν..
jazz thrilos
Στα τέλη της 3ης περιόδου ο Σίνγκλετον κερδίζει φάουλ, χάνει τις δύο βολές και ο Παναθηναικός κερδίζει το ριμπάουντ. Ο Όγκαστ καπάκι κερδίζει φάουλ. Χάνει και τις δύο βολές και ο Παναθηναϊκός ξανακερδίζει το ριμπάουντ. Η μπάλα βγαίνει στην περιφέρεια και η επίθεση σπαταλιέται δίχως καλάθι. Τώρα συγγνώμη, ο Πασκουάλ τι να κάνει; Να βάλει τις βολές;

Απλά ένα σημείο του παιχνιδιού αναφέρω, μια λεπτομέρεια η οποία έπαιξε κι αυτή το ρόλο της για το αποψινό τρελό παιχνίδι. Η Μπασκόνια έβαλε πολλά τυχερά τρίποντα απόψε και σούταρε απο τα 6.75 με ποσοστά πάνω απο 50%. Θα μου πεις και ο Παναθηναϊκός με 50% σούταρε στο τρίποντο, οπότε ήταν καθαρά ένα παιχνίδι όπου τα συστήματα αναγκαστικά πολλές φορές πήγαν απλά περίπατο. Αδυναμίες; Πολλές ο Παναθηναϊκός. Απόψε όμως δεν φάνηκαν ιδιαίτερα αφενος επειδή οι ψηλοί της Μπασκόνια είναι απο τα Lidl (αυτός ο Σενγκέλια μου φαίνεται πολύ πεσμένος) και αφετέρου επειδή οι Παππάς και Καλάθης κάλυψαν την ανυπαρξία των Ντένμοντ και Λοτζέσκι (μου προκαλεί έκπληξη η συμπεριφορά του τελευταίου στο παιχνίδι).

Το παιχνίδι δεν ήταν των προπονητών απόψε και είναι υπερβολή να εγκαλείται ο Πασκουάλ για κακή διαχείριση του ματς. Αν ο Μπομπουά είχε κάνει βήματα στην τελευταία φάση ή αν είχε στείλει την μπάλα στο ρολόι, τώρα θα λέγαμε για σπουδαίο διπλό (που θα ήταν) και για σωστή διαχείριση του Πασχάλη. Υπομονή.
MustGK
QUOTE (green_sky @ Nov 2 2017, 23:24 ) *
Τι εννοεις φασκω και αντιφασκω?Με αυτα τα ποσοστα οταν χανεις απλα δεν εχεις παιξει αμυνα .Που ειναι η αντιφαση?Στο γεγονος οτι πισω απο τον Γκιστ υπαρχει ο Βουγιουκας και ειχαν βαλει 50 ποντους στο ημιχρονονο?Στο γεγονος οτι δεν υπαρχει για επιπεδο Ευρωλιγκας παιχτης Ογκαστ?Οτι ο Ντενμον δειχνει να μην μπορει να ανταπεξελθει? Θελει παιχτες η ομαδα γιατι δεν θα μπει ουτε οχταδα στο τελος.Οταν θα την κανει την κοιλια ο Καλαθης (που θα την κανει) τοτε τα ξαναλεμε.Ειναι τυχερος ο Ισπανος γιατι μεχρι τωρα εχει σε καλη κατασταση Παππα και Καλαθη.Οταν θα ντερφορμαρισθουν αυτοι, αν δεν εχουν ενισχυσει την ομαδα τοτε ο Ισπανος θα παθει τον θανατο της αλεπους.


Μπορεί να κατάλαβα λάθος. Τώρα που είσαι πιο ξεκάθαρος φίλε συμφωνώ. Απλά νομίζω ότι το πρόβλημα είναι η άμυνα και όχι η επίθεση... Και το πρόβλημα δεν είναι ο ντέμον αλλά η θέση 5.
whaler
QUOTE (rahxephon13 @ Nov 2 2017, 23:23 ) *
Ναι φταίει ο προπονητής που δεν έδωσε προσοχή στο να μην φάμε τρίποντο σε εκείνο το σημείο και φυσικά φταίει αν δεν μπορεί να επιβληθεί στον παππα ώστε να κάνει επίθεση τις προκοπής και κυρίως να εξαντλήσει των χρόνο ώστε να μην προλάβει ο μπομπουα να κάνει σωστή επίθεση εκεί έπρεπε να υπάρχει μεγαλύτερη ειδικά όταν στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς αυτό ήταν το πρόβλημα μας η χαλαρή άμυνα και από αυτή χάσαμε στο τέλος, ξεκάθαρα ήττα του προπονητή ήταν η σημερινή.


Αν τα έκανε όλα αυτά, θα σηκώναμε Ευρωλίγκα κάθε χρόνο με 50-0 ρεκόρ.
Η ομάδα έχει αλλάξει επίπεδο και δεδομένων των συνθηκών, ο προπονητής και οι παίκτες κάνουν ό,τι μπορούν.
ΑΥΤΟΙ οι παίκτες απλώς, δε μπορούν παραπάνω, πως να το κάνουμε τώρα. Μέσα από αυτό το ματς, αντιθέτως, είδα επαναλαμβανόμενα καλή εμφάνιση του Παππά, βελτίωση του Γκιστ και πιο πολλά ξεμαρκάριστα σουτ του Ρίβερς.
Εμένα αυτό μου αρκεί σήμερα.
Βλέπουμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος μου φαίνεται.
shtarkws
QUOTE(rahxephon13 @ Nov 2 2017, 23:23 ) *
Ναι φταίει ο προπονητής που δεν έδωσε προσοχή στο να μην φάμε τρίποντο σε εκείνο το σημείο και φυσικά φταίει αν δεν μπορεί να επιβληθεί στον παππα ώστε να κάνει επίθεση τις προκοπής και κυρίως να εξαντλήσει των χρόνο ώστε να μην προλάβει ο μπομπουα να κάνει σωστή επίθεση εκεί έπρεπε να υπάρχει μεγαλύτερη ειδικά όταν στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς αυτό ήταν το πρόβλημα μας η χαλαρή άμυνα και από αυτή χάσαμε στο τέλος, ξεκάθαρα ήττα του προπονητή ήταν η σημερινή.


Διαφωνώ στα πάντα.

Τρίποντο τρως απο κακο αμυντικό τρανζισιον. Δεν φταίει ο προπονητής που οι παικτες δεν γυρνάνε ουτε παίρνουν σωστές θέσεις, ειδικά σε αυτό το επίπεδο. Ισως κουράστηκαν

Ο παππάς εκανε καλη επιθεση, ροκανισε τον χρόνο και επιτέθηκε μολις δημιουργήθηκε ανοιγμα στην άμυνα. Επίθεση δεν κάνεις μόνο οταν θέλεις εσυ αλλα και μόλις το επιτρέψει η άμυνα. Αλλιως θα εκανε γιουρουσι και θα χτυπουσε σε τοίχο στο τελευταίο δευτερόλεπτο. Κατα τα αλλα του εγινε καθαρό φάουλ.

Στην τελευταία αμυνα ο νικ αν εκανε φαουλ ηταν βολές, του έκλεισε σωστά τον δεξιό διάδρομο αλλα ο μπουμπουα αλλαξε βημα και έβαλε ενα δύσκολο καλάθι

Τι ακριβώς να εκανε ο Πασκουαλ?
Putnam
η φαση του παππα https://youtu.be/FZy73MBheMo
irving
εμφανως βελτιομενη η επιθεση της ομαδας. δεν ξερω αμα αυτο οφειλεται στην καλη κατασταση καποιων παιχτων η στην κακη αμυνα της μπασκονια η αν οντως βελτιωθηκε η επιθεση μας. ισως λιγο απ'ολα.

στην αμυνα παλι τα ιδια χαλια. στη ρακετα μπαινει ο καθενας,=. οποιος ξερει να ποσταρει γραφει καλα νουμερα και τα επιθετικα ριμπαουντ ειναι πιο ευκολα. ε βαλανε ολα τα 3ποντα αυτοι, ημασταν ευστοχοι και μεις (εκτος απο βολες ως συνηθως) και το ματς κριθηκε απο τις επιθεσεις.

QUOTE(D-Wade @ Nov 2 2017, 23:13 ) *
Ναι αλλά έπρεπε να καθυστερήσει λίγο περισσότερο, να σουτάρει στην εκπνοή και να τους αφήσει 3-4 δευτερόλεπτα. Τώρα τους άφησε 7-8 και πρόλαβαν και βρήκαν καλό σουτ


σε τετοιες περιπτωσεις, οποτε μπορεις να κανεις επιθεση, την κανεις. (μιλαω για τα τελευταια 5-6 δευτερολεπτα). καλυτερα να κραταγε τη μπαλα, να τελειωνε ο χρονος και να ειχαμε οργανωμενη αμυνα. στη πραξη θα ηταν καλυτερη επιλογη, αλλα δεν θα το κανει ποτε κανεις γιατι ειναι λαθος.
θυμισου διαμαντιδη. στο 2ο τελικο του 2016 που εβαλε 3ποντο στα 7'' (περιπου) και ο σπανουλης ειχε χρονο και εβαλε το μπαζερ μπιτερ. τοτε βρηκε χωρο, τοτε εκτελεσε.

το θεμα ειναι η ομαδικη αμυνα (και) σε κατασταση αιφνιδιασμου. αυτο το φαινομενο παρατηρειτε απο περσυ, αλλα περσυ παιζαμε σε πιο αργο ρυθμο και τρωγαμε λιγοτερες επιθεσεις στο τρανζισιον. φετος που υποτιθεται εχουμε καλυτερη ομοιογενεια (ολοι οσοι κλεισανε το ματς ειναι απο περσυ πλην ογκστ) επρεπε να αμυνομασταν καλυτερα. δεν γινεται μετα απο 2 αστοχες επιθεσεις (σουτ ριβερς στη γωνια και την τελευταια) να σου βγαζουν τοσο ευκολα αιφνιδιασμο!!

υγ. ο πασκουαλ εχει δειξει οτι μπορει να βελτιωσει τις αμυντικες επιδοσεις μιας ομαδας μεσα στη σεζον. και περσυ το εκανε (ακομα και με τον μπουρου μεσα, ως εναν βαθμο). περιμενω να δω καλυτερη εικονα σε αυτο τον τομεα. και τοτε η ομαδα θα ανεβει. το ποσο ομως, κανεις δεν το ξερει..

υγ1. αυτοκτονια λεγεται αυτο. ομως και οι γκρι το βαλαν το χερακι τους. τα δυο τελευταια φαουλ του γκιστ ειναι ανυπαρκτα και τα σκριν του ογκαστ δεν τα εδινε ουτε ο κερεχετα.
Dreamerpanos
QUOTE (Putnam @ Nov 2 2017, 23:30 ) *
η φαση του παππα https://youtu.be/FZy73MBheMo


Ξεκάθαρο φάουλ και ίσως βήματα το τελευταίο καλάθι.
rankin
QUOTE(rahxephon13 @ Nov 2 2017, 23:12 ) *
rankin παίζεις με τον πόνο μας? το ότι περιμένουμε την τύχη μας για να κερδίσουμε είναι το πρόβλημα δεν είμαστε σε καζίνο, και η σημερινή διαχείριση στο 80-84 είναι άπλα τραγική.


Δεν εχει να κάνει με τύχη, έτσι οπως το θέτεις.
Ντερμπι ήταν. Στον πόντο πήγε. Κάποιος θα βάλει το τελευταιο σουτ, κάποιος θα το χάσει.
Πριν απο μια βδομάδα το βαλες.
Πριν απο επίσης μια βδομάδα, ο Κοουλ της Μακάμπι πήρε τη τελευταία προσπάθεια και την έχασε.

Θελω να πω, οκ, μια ηττα ηταν. Οχι και τοσο κακή, γιατι η Μπασκόνια δεν ειναι αμελητέα ποσότητα.
Η σεζον εχει πολλά παιχνίδια και σημαντικό ειναι να βρεις ρυθμο και σταθερότητα.
Σε σχέση με τα ναυάγια σε Μοσχα και Βαρκελώνη, ο Παναθηναικός δειχνει βελτίωση.
δε θα πω οτι έχω θαμπωθεί απο την εικόνα του, αλλά ο Πασκουάλ δείχνει οτι σταδιακά καταλήγει στις σταθερές που θα έχει το παιχνίδι της ομάδας του.

Τον δε Λοτζέσκι, επειδή τον ξέρω πολύ καλά, πρέπει να βρει τρόπο να τον κρύψει στην άμυνα, γιατι για την ώρα τον εκθέτει.

QUOTE(D-Wade @ Nov 2 2017, 23:13 ) *
Ναι αλλά έπρεπε να καθυστερήσει λίγο περισσότερο, να σουτάρει στην εκπνοή και να τους αφήσει 3-4 δευτερόλεπτα. Τώρα τους άφησε 7-8 και πρόλαβαν και βρήκαν καλό σουτ

Θα μπορούσε, αλλά δεν τον εχω κόψει για ρομποτ.

Ποιο πολύ θα κατηγορούσα τον Παναθηναικό για το κακό αμυντικό τρανζίσιον στις 2 τελευταίες φάσεις, παρά για κάτι άλλο.
green_sky
QUOTE (Putnam @ Nov 2 2017, 23:30 ) *
η φαση του παππα https://youtu.be/FZy73MBheMo

Ο Σενγκελια βρισκει μπαλα ή χερι ? Δεν μπορω να καταλαβω.
Παντως απο την φορά που εχει το σωμα του Παππα οταν πεφτει δειχνει να υπαρχει επαφη και να σπρωχνεται.
RipCity
Μόλις είδα ότι ο Singleton έχει στη σεζόν 22.7% στα δίποντα και 57.1% στις βολές. Απίστευτα πράγματα. Πάλι καλά σουτάρει και με το τρομερό 47.4% από το τρίποντο και κάτι γίνεται. Γενικά τον έχουν πάρει ψιλοχαμπάρι τι είναι και τον παίζουν όλοι οι αντίπαλοι πολύ κοντά και δυνατά. Πολύ soft παίκτης για το μέγεθος και την αθλητικότητά του.
john wick
Νταξει , η Κιμκι κανει παρτυ μεσα στην Μαδριτη , ο Τρινκιερι περναει αερας απο το Βελιγραδι , εμεις ομως βλεπουμε το δεντρο κ χανουμε το δασος.... rolleyes.gif
Υπομονη παιδια !!!!!!
shtarkws
Το πρόβλημα του Παναθηναϊκού είναι η και πάλι λάθος δόμηση του ροστερ. Αν δεν διορθωθεί αυτό δεν θα έχει καλύτερα αποτελέσματα

QUOTE(john wick @ Nov 2 2017, 23:36 ) *
Νταξει , η Κιμκι κανει παρτυ μεσα στην Μαδριτη , ο Τρινκιερι περναει αερας απο το Βελιγραδι , εμεις ομως βλεπουμε το δεντρο κ χανουμε το δασος.... rolleyes.gif
Υπομονη παιδια !!!!!!


Και ποιά είναι η λύση φίλε μου? Καλα είναι τα συνθήματα αλλα δεν φέρνουν λύσεις
rahxephon13
QUOTE (whaler @ Nov 2 2017, 23:29 ) *
Αν τα έκανε όλα αυτά, θα σηκώναμε Ευρωλίγκα κάθε χρόνο με 50-0 ρεκόρ.
Η ομάδα έχει αλλάξει επίπεδο και δεδομένων των συνθηκών, ο προπονητής και οι παίκτες κάνουν ό,τι μπορούν.
ΑΥΤΟΙ οι παίκτες απλώς, δε μπορούν παραπάνω, πως να το κάνουμε τώρα. Μέσα από αυτό το ματς, αντιθέτως, είδα επαναλαμβανόμενα καλή εμφάνιση του Παππά, βελτίωση του Γκιστ και πιο πολλά ξεμαρκάριστα σουτ του Ρίβερς.
Εμένα αυτό μου αρκεί σήμερα.
Βλέπουμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος μου φαίνεται.

Ποια αν κάναμε τα βασικά? ετσι σηκωνονται οι ευρωλιγκες πλάκα κάνεις?

Και επίσης διαφωνώ για τους παίχτες θεωρώ ότι ποιότητα υπάρχει (δες μόνο πως παίζει ο λοτσεσκι) άλλα έχουμε θέματα χημείας στις θέσεις 2 και 5 που μας φρενάρουν χρόνος φυσικά υπάρχει δεν θα κάτσω να σκάσω από τώρα, επίσης το δεντρό είναι η φετινή χρονιά και το δάσος ο κορμός που χτίζουμε + 2 3 ελπιδοφόροι παίχτες που με ένα δυο προσθήκες τα επόμενα χρονιά μπορούν να χτίσουν κάτι κάλο και γιατί όχι μια true euroleague contenter αρκεί να μην κάνουμε βιαστικές κινήσεις.
Putnam
QUOTE (green_sky @ Nov 2 2017, 23:34 ) *
Ο Σενγκελια βρισκει μπαλα ή χερι ? Δεν μπορω να καταλαβω.
Παντως απο την φορά που εχει το σωμα του Παππα οταν πεφτει δειχνει να υπαρχει επαφη και να σπρωχνεται.


μαν ο μπομπουα του χτυπαει το χερι σρο υψος του αγκωνα περιπου γι αυτο βλεπεις την μπαλα να πηγαινει στα πουλια
MustGK
QUOTE (john wick @ Nov 2 2017, 23:36 ) *
Νταξει , η Κιμκι κανει παρτυ μεσα στην Μαδριτη , ο Τρινκιερι περναει αερας απο το Βελιγραδι , εμεις ομως βλεπουμε το δεντρο κ χανουμε το δασος.... rolleyes.gif
Υπομονη παιδια !!!!!!


Μπορείς να μας πεις το επόμενο δάσος τι όνομα θα έχει; Γιατί δεν υπάρχουν και καλά δάση στην αγορά... Νομίζω ότι μπερδεύουμε την πραγματικότητα με το fooball manager...

QUOTE (shtarkws @ Nov 2 2017, 23:39 ) *
Το πρόβλημα του Παναθηναϊκού είναι η και πάλι λάθος δόμηση του ροστερ. Αν δεν διορθωθεί αυτό δεν θα έχει καλύτερα αποτελέσματα



Και ποιά είναι η λύση φίλε μου? Καλα είναι τα συνθήματα αλλα δεν φέρνουν λύσεις


Τα συνθήματα που κολλάνε;;;
jazz thrilos
QUOTE (john wick @ Nov 3 2017, 00:36 ) *
Νταξει , η Κιμκι κανει παρτυ μεσα στην Μαδριτη , ο Τρινκιερι περναει αερας απο το Βελιγραδι , εμεις ομως βλεπουμε το δεντρο κ χανουμε το δασος.... rolleyes.gif
Υπομονη παιδια !!!!!!


Έλα τώρα! Η Χίμκι έγινε σκορποχώρι την προηγούμενη εβδομάδα στο ΣΕΦ και σήμερα τα βάζει όλα. Αν ο Παναθηναϊκός έπαιζε σαν την Χίμκι και είχε και την πορεία που προβλέπω οτι θα έχουν οι Ρώσοι στην διοργανωση, θα γίνονταν λαϊκά δικαστήρια στο ΟΑΚΑ στο τέλος της χρονιάς. Όσο για το αγόρι με τα μάγουλα, εντάξει, ούτε άγχος ούτε τίποτα, μήνας μπαίνει μήνας βγαίνει το μπασκετάκι να ευχαριστιόμαστε. Ομάδα δίχως πίεση η Μπάμπεργκ. Κάτι σαν ΜΚΟ με κρατική επιχορήγηση. laugh.gif
TAKIS7
QUOTE (Putnam @ Nov 3 2017, 00:39 ) *
μαν ο μπομπουα του χτυπαει το χερι σρο υψος του αγκωνα περιπου γι αυτο βλεπεις την μπαλα να πηγαινει στα πουλια

Νομίζω ότι έχουν προηγηθεί βήματα στο μπάσιμο του Παππά.
john wick
QUOTE (shtarkws @ Nov 2 2017, 20:37 ) *
Το πρόβλημα του Παναθηναϊκού είναι η και πάλι λάθος δόμηση του ροστερ. Αν δεν διορθωθεί αυτό δεν θα έχει καλύτερα αποτελέσματα



Αδερφε συμφωνω...
Δεν σημαινει ομως οτι αυριο αν φυγει ο Gabriel κ ο Dedmon κ ερθουν ενας Μαπαρος κ ενας killer στην θεση 2 ,ξαφνικα θα πεταμε..
Η ομαδα δειχνει αδουλευτη στο τελος των παιχνιδιων. Εκει κακιζω τον Ισπανο. Και ναι ρε παιδια το οτι ο Παππας π.χ βιαστηκε να εκδηλωσει επιθεση φταει ο Πασκουαλ κ οι υπολοιποι που κοιμουνται στον παγκο.
Ο Ζοτς πριν ξεκινησει η επιθεση θα ειχε ορισει σε ποιο nannosec θα γινει το σουτ...
Manimal
Μόνο σε μένα φαίνεται ότι ο Σίνγκλετον αντί να πιέσει στην πρώτη πάσα, μετά το λευάπ, χορεύει ζειμπέκικο?
Putnam
QUOTE (TAKIS7 @ Nov 2 2017, 23:42 ) *
Νομίζω ότι έχουν προηγηθεί βήματα στο μπάσιμο του Παππά.


σε καμια περιπτωση
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.