Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Παναθηναϊκός - Playoffs 2015-2016
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4
tuareg
QUOTE (G-arenas @ May 9 2016, 22:23 ) *
τι εχετε παθει οι αρειανοι σημερα?? κουλαρετε πηρατε την νικη δικαια και ωραια και ο αλλος λεει για διαιτησιες και ο αλλος οτι θα μας σκουπισει ο οσφπ λες και ο οσφπ εχει τιποτα το ιδιαιτερο που παιζει με το σκορποχωρι της αεκ!! ελεος μην πατε να χαλασετε την προσπαθεια που κανει η ομαδα σας να επιστρεψει εκει που ανηκει γιατι με αυτες τις συμπεριφορες αυτο κανετε!! ετσι και αλλιως χαλαρα παιζει η ομαδα τωρα και δοκιμαζει πραγματα, με οσφπ με το μαχαιρι στα δοντια θα ειναι καμια σχεση με τα τωρινα!


θα μας τρελλανεις?
Παρε τα ποστ απο την αρχη.
εγω εγραψα οτι με την εικονα που δειχνει ο δδ καλως κανει και σταματαει και θιχτηκατε και πεσατε να με φατε.
Για το δε σκουπισμα μπηκε ο αλλος γεματος ειρωνια και μπηχτες και παιρνει τις απαντησεις που αρμοζουν στο υφος του.

assistant
QUOTE(salonikatasos @ May 9 2016, 22:14 ) *
Εκεινα θα εχουν και καποιο ενδιαφερον γιατι θα παιζουμε με τον ολυμπιακο. Τωρα ειτε παιζουμε με τον κοροιβο,ειτε με την καβαλα ,ειτε με τον αρη το ιδιο και το αυτο ειναι. Οσο για τις σκουπες,αυτο το ακουγαμε και το 2013. Δεν παιζουμε καλα εμεις,αλλα δεν παιζουμε με τους warriors,με τον οσφπ παιζουμε που δεν περασε καν στους 8 της ευρωλιγκας(και οχι λογω δυσκολιας ομιλου που λενε οι περισσοτεροι για να κρυψουν τη γυμνια της ομαδας που αποκλειστηκε λογω της ηττας απο μπαμπεργκ στο σεφ-δεν κερδισε ουτε τη ζαλγκιρις εκτος εδρας- και της 20αρας απο τη ζαλγκιρις)

ελα ρε συ τωρα,εχασες απ τον Αρη καταλαβαινω στη λενε οι Αρειανοι που εκαναν τη νικη της πενταετιας,σε ζοχαδιασαν.....μην την ''πεφτεις'' σε μας που είχαμε απ το Μαρτη μια αποτυχημενη χρονια...........ΑΣΕ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΑΣ.......δε σου φταιμε τιποτα σημερα.......

για τους φιλους Αρειανους που γραφουν ότι στους τελικους ο Ολυ θα ''σκουπισει'' τον Παο........ευχαριστούμε πολύ αλλα ΚΛΑΙΝ ΜΑΙΝ.........συνεχιζω να πιστευω ότι για αυτό το πρωταθλημα και αυτην την κουπα δεν ασχολούνται παραπανω από 200 χιλ. κοσμου παγκοσμίως........και ισως να λεω και πολλους......
Reggie Miller 31
Αντί να χαρούμε που βλέπουμε μια σειρά της προκοπής μετά απο τόσα χρόνια, καθόμαστε και την λέμε ο ένας στον άλλον ρε παιδιά; Άντε χαρείτε το μπασκετάκι που βλέπετε (επιτέλους). Μακάρι να πάει και 5ο παιχνίδι άμα είναι και ας προκριθεί ο καλύτερος... Για μένα μετά την Ευρωλίγκα, το πρωτάθλημα δεν με πολυενδιαφέρει... χορτασμένος είμαι... Το 7ο με καίει!

ΥΓ Όσοι λέτε για σκούπα απο ΟΣΦΠ, δείτε πρώτα ότι παίζει με ομάδα που πλακώνονται στο πάγκο και αντί να κοιτάξουν κανά παιχνίδι, κοιτάνε ποιος θα κάνει την πιο καλή δήλωση στα ΜΜΕ
Mr_Cadwell
Ηρεμια ρε παιδια ελεος.. Καθεστε και σφαζεστε αντι να πειτε τι ωραια θα παρακολουθησω ενα ματσακι ισως και δυο ακομα.
Πληρως καταδικαστεα τα υβριστικα συνθηματα προς το Διαμαντιδη αλλα πληρως καταδικαστεα και αυτα προς τον Σπανουλη τοσα χρονια στο ΟΑΚΑ.
Το να ακουω κατι δικαιολογιες του τυπου δεν ειναι το ιδιο ρε συ μας εφτυσε ο Σπανουλης για τα λεφτα και τον Ολυμπιακο και καλα κανουμε και τον βριζουμε,κανουν τα νευρα μου σπαγγετι.
Απολαυστε μπασκετακι.Αυτο μας εμεινε και το ποδοσφαιρο στην Ευρωπη γιατι οσον αφορα το εγχωριο προιον μαπα απο τους παντες και τα παντα.
Μακαρι ο Αρης να γινει παλι μεγαλη ομαδα να μαθουμε και εμεις οι νεοι την δυναμικη του αμεσα και οχι απο ασπρομαυρα βιντεακια.
Και να σας πω και κατι; Κατι το οποιο δεν περιμενα να το πω.
Ο Ολυμπιακος κατα την γνωμη μου αν και ο Διαμαντιδης τοσα χρονια δεν εχει φερθει και με τον πιο τιμιο τροπο(τιναγματα σε καθε σκριν,διαμαρτυριες κλπ..) ΠΡΕΠΕΙ να χειροκροτηθει τουλαχιστον στο τελευταιο παιχνιδι του στο ΣΕΦ.

Αυτο και τιποτα αλλο γιατι βγηκα και off-topic.

ΥΓ:Το επομενο παιχνιδι ποτε ειναι; tongue.gif
SteelGandalf
Δεν αντιλαμβάνομαι μερικούς πραγματικά.

Κανείς δεν έγραψε πως ο Άρης είναι καλύτερος του Παναθηναϊκού φέτος. Πάντως, άσχετα αν όντως συνέβη αυτό -να επιλέξει ο κόουτς Πεδουλάκης την ήττα σήμερα για τους προαναφερθέντες λόγους- δεν τιμάει κάποιον που δεν μπορεί να το στηρίξει με δεδομένα να βγαίνει να το γράφει.

Δεν συμφωνώ με τις βρισιές στον Διαμαντίδη (και σε οποιονδήποτε Διαμαντίδη) άσχετα αν η συμπεριφορά του δεν συμβαδίζει με την ιστορία του στο άθλημα. Επίσης δεν συμφωνώ πως καλώς σταματάει, με την έννοια πως ακόμα και τώρα, ανά διαστήματα, βγάζει μάτια. Παρόλα αυτά, είναι έξυπνο παιδί και θέλει να σταματήσει στα ντουζένια του και καλώς το κάνει για μένα. Φανταστείτε, αν τελικά μετανιώσει και συνεχίσει, τι θα συμβεί σε ενδεχόμενη επόμενη χρονιά πολύ κατώτερη των προσδοκιών όλων...

Ο Άρης επιστρέφει, αλλά κι εγώ είμαι της άποψης να το δω πρώτα στην πράξη και όχι σε μία-δύο νίκες. Ήδη πάντως το γεγονός πως βρίσκεται σε φάση αλλαγής επιπέδου δεν επιδέχεται αμφισβήτησης και δεν χρειάζονται συγκρίσεις και αναφορές για Κηφισιές και Κολοσσούς, έστω και αν ακόμη δεν έχει ξεφύγει πολύ από αυτές. Πως θα σας φαινόταν να κάνει μια "κοιλιά" 20 χρόνων μακριά από κατακτήσεις πρωταθλημάτων ο Ολυμπιακός ή ο Παναθηναϊκός και να τον συγκρίνουμε με ομάδες όπως η Κηφισιά, ο Κολοσσός ή και το Ρέθυμνο; Θα έστεκε;

Παρακαλώ να ηρεμήσουν τα πνεύματα. Όποιος θέλει παρακολουθεί την σειρά. Όποιος δεν γουστάρει, δικαίωμα του. wink.gif
tuareg
QUOTE (akratacity @ May 9 2016, 22:36 ) *
Και τα 4 παιχνιδια της ΑΕΚ στην κανονικη διαρκεια του πρωταθληματος με Παναθηναικο και Ολυμπιακο εξελιχθηκαν σε ντερμπι στη μεγαλυτερη διαρκεια τους. Δεν μπορει ξαφνικα να εγινε σκορποχωρι επειδη βολευει καποιους. Ακομα και το επεισοδιο του Ζντοβτς στο ΣΕΦ δεν αποδεικνυει κατι τετοιο. Ποσο καλυτερος δηλαδη ειναι ο σημερινος αρης των μειων τριων παιχτων απο την ΑΕΚ?


Αν με αυτες τις ελλειψεις κερδισα ΠΑΟ τοτε γιατι να φοβηθω τη χωρις ασο ΑΕΚ που την εχω 7-2 σε δυο χρονια?
Reggie Miller 31
QUOTE (akratacity @ May 9 2016, 22:36 ) *
Και τα 4 παιχνιδια της ΑΕΚ στην κανονικη διαρκεια του πρωταθληματος με Παναθηναικο και Ολυμπιακο εξελιχθηκαν σε ντερμπι στη μεγαλυτερη διαρκεια τους. Δεν μπορει ξαφνικα να εγινε σκορποχωρι επειδη βολευει καποιους. Ακομα και το επεισοδιο του Ζντοβτς στο ΣΕΦ δεν αποδεικνυει κατι τετοιο. Ποσο καλυτερος δηλαδη ειναι ο σημερινος αρης των μειων τριων παιχτων απο την ΑΕΚ?

Ο Άρης φίλε μου είναι πολύ σοβαρότερη ομάδα και με πολύ καλύτερο χαρακτήρα απο την ΑΕΚ... Το ότι η ΑΕΚ δυσκόλεψε έναν ΟΣΦΠ που εκείνη την περίοδο δεν βλεπόταν και έναν ΠΑΟ με τον Σάλε στον πάγκο δεν λέει τίποτα. Για μένα μια ομάδα που αλλάζει ξένους με κάθε νέα σελήνη και με έναν προπονητή που πλακώνεται στον πάγκο εν ώρα αγώνα, δεν την λες και πολύ σοβαρή...
sircharles
QUOTE (SteelGandalf @ May 9 2016, 22:41 ) *
Δεν αντιλαμβάνομαι μερικούς πραγματικά.

Κανείς δεν έγραψε πως ο Άρης είναι καλύτερος του Παναθηναϊκού φέτος. Πάντως, άσχετα αν όντως συνέβη αυτό -να επιλέξει ο κόουτς Πεδουλάκης την ήττα σήμερα για τους προαναφερθέντες λόγους- δεν τιμάει κάποιον που δεν μπορεί να το στηρίξει με δεδομένα να βγαίνει να το γράφει.

Δεν συμφωνώ με τις βρισιές στον Διαμαντίδη (και σε οποιονδήποτε Διαμαντίδη) άσχετα αν η συμπεριφορά του δεν συμβαδίζει με την ιστορία του στο άθλημα. Επίσης δεν συμφωνώ πως καλώς σταματάει, με την έννοια πως ακόμα και τώρα, ανά διαστήματα, βγάζει μάτια. Παρόλα αυτά, είναι έξυπνο παιδί και θέλει να σταματήσει στα ντουζένια του και καλώς το κάνει για μένα. Φανταστείτε, αν τελικά μετανιώσει και συνεχίσει, τι θα συμβεί σε ενδεχόμενη επόμενη χρονιά πολύ κατώτερη των προσδοκιών όλων...

Ο Άρης επιστρέφει, αλλά κι εγώ είμαι της άποψης να το δω πρώτα στην πράξη και όχι σε μία-δύο νίκες. Ήδη πάντως το γεγονός πως βρίσκεται σε φάση αλλαγής επιπέδου δεν επιδέχεται αμφισβήτησης και δεν χρειάζονται συγκρίσεις και αναφορές για Κηφισιές και Κολοσσούς, έστω και αν ακόμη δεν έχει ξεφύγει πολύ από αυτές. Πως θα σας φαινόταν να κάνει μια "κοιλιά" 20 χρόνων μακριά από κατακτήσεις πρωταθλημάτων ο Ολυμπιακός ή ο Παναθηναϊκός και να τον συγκρίνουμε με ομάδες όπως η Κηφισιά, ο Κολοσσός ή και το Ρέθυμνο; Θα έστεκε;

Παρακαλώ να ηρεμήσουν τα πνεύματα. Όποιος θέλει παρακολουθεί την σειρά. Όποιος δεν γουστάρει, δικαίωμα του. wink.gif


Φιλε μου, το να πει κανεις οτι ο αρης επιστρεφει ειναι σχετικο
Ναι εχει βρει μια διοικηση που φαινεται σοβαρη
Ναι εχει εναν πραγματικα αξιολογο προπονητη

Αγωνιστικα πως επιστρεφει? Η φετινη του αγωνιστικη ανακαμψη βασιστηκε σε εξαιρετικες επιλογες φτηνων ξενων που του βγηκαν σχεδον ολες. Μονο που το καλοκαιρι θα τους χασει. Και δεν ειναι κεαθεχρονο του αη γιαννιου να σου βγαινουν ολοι οι ξενοι.
Χωρις ελληνικο κορμο καλων προδιαγραφων που θα αποτελει τη βαση καθε χρονο, δεν μπορειτε να μιλατε για επιστροφη αλλα για εκλαμψεις. Και δε το βλεπω ευκολο να φτιαχνεται καλο ελληνικο κορμο γιατι οι ελληνες παικτες επιπεδου ευρολιγκας ειναι ελαχιστοι και πανακριβοι
akratacity
Ο Αρης ειναι καλυτερος απο την ΑΕΚ ακομα και με τις απωλειες που εχει. Απλα δεν εχει τοσο μεγαλη διαφορα απο την ΑΕΚ ωστε να στεκουν δικαιολογιες των φιλαθλων του παναθηναικου οτι ο ολυμπιακος παιζει με ενα σκορποχωρι και για αυτο κερδιζει.
Ξαναλεω δυσκολεψε τους αιωνιους σε ολα τα παιχνιδια στην κανονικη περιοδο σε τετοιο βαθμο ωστε να χρειαστουν και καποια σφυριγματα στο τελος για να κερδισουν. Τωρα αν αυτο σε καποιους δεν λεει κατι, δεν μπορω να τους αλλαξω γνωμη.

Η πραγματικη διαφορα των δυο ομαδων παντως βρισκεται στον παγκο. Εχω την αισθηση οτι αν ο Πριφτης ηταν στην ΑΕΚ ακομα και με το τωρινοτης υλικο θα εκανε αμεσως τη διαφορα.
SteelGandalf
QUOTE(sircharles @ May 9 2016, 21:49 ) *
Φιλε μου, το να πει κανεις οτι ο αρης επιστρεφει ειναι σχετικο
Ναι εχει βρει μια διοικηση που φαινεται σοβαρη
Ναι εχει εναν πραγματικα αξιολογο προπονητη

Αγωνιστικα πως επιστρεφει? Η φετινη του αγωνιστικη ανακαμψη βασιστηκε σε εξαιρετικες επιλογες φτηνων ξενων που του βγηκαν σχεδον ολες. Μονο που το καλοκαιρι θα τους χασει. Και δεν ειναι κεαθεχρονο του αη γιαννιου να σου βγαινουν ολοι οι ξενοι.
Χωρις ελληνικο κορμο καλων προδιαγραφων που θα αποτελει τη βαση καθε χρονο, δεν μπορειτε να μιλατε για επιστροφη αλλα για εκλαμψεις. Και δε το βλεπω ευκολο να φτιαχνεται καλο ελληνικο κορμο γιατι οι ελληνες παικτες επιπεδου ευρολιγκας ειναι ελαχιστοι και πανακριβοι


Εδώ έγκειται και αυτό που έγραψα, το να το δούμε στην πράξη. Περιμένουμε από την επόμενη χρονιά που θα συμμετάσχουμε και στο Champions League, να δούμε μια ομάδα με τουλάχιστον διπλάσιο προς τριπλάσιο budget. Εφόσον μείνει ο κόουτς Πρίφτης θα έχουμε την ίδια σταθερότητα και πιστεύω πως και οι παίχτες που θα βρούμε, σε αντικατάσταση όσων τελικά φύγουν, θα είναι εξίσου καλοί, αν όχι καλύτεροι. Μην ξεχνάς πως ήδη η φετινή χρονιά, στην Ευρώπη, ήταν τέτοια που επανέφερε τον Άρη στο προσκήνιο.

Παρόλα αυτά ας δούμε στην πράξη τι θα συμβεί, για να μην φαίνομαι κι εγώ κάπως...
G-arenas
QUOTE (tuareg @ May 9 2016, 22:38 ) *
θα μας τρελλανεις?
Παρε τα ποστ απο την αρχη.
εγω εγραψα οτι με την εικονα που δειχνει ο δδ καλως κανει και σταματαει και θιχτηκατε και πεσατε να με φατε.
Για το δε σκουπισμα μπηκε ο αλλος γεματος ειρωνια και μπηχτες και παιρνει τις απαντησεις που αρμοζουν στο υφος του.

εσυ δεν εγραφες για σκουπα απο τον οσφπ?? εσυ δεν ξεκινησες να προκαλεις απο την αρχη για δδ για λυπηση και καλως κανει να σταματησει και για καχα? ε λογικο να πεσουν να σε φανε tongue.gif tongue.gif

παντως δεν ξερω γιατι δεν καθεσαι να χαρεις την νικη σου που δικαια πηρες και εσυ και οι αλλοι και καθεστε και λετε οτι ο παο ειναι χαλια(πραγμα που υποτιμαει την νικη της ομαδα σου!!!) και για διαιτησιες(εχω παρατηρησει οτι σε ολα τα ντερμπι γραφεται για διαιτησια οτι σας αδικει ειτε εχοντας δικιο ειτε οχι) και για συμπεριφορες του δδ(που στο βιντεο δεν φαινετε να κανει τιποτα) κλπ...

τεσπα σταματω εδω καθως δεν εχει νοημα αλλα ειναι κριμα γιατι σου λεω οτι σχεδον ολοι οι κανονικοι φιλαθλοι του παο και του οσφπ και οχι οι καφροι θελουν να δουν εναν πολυ δυνατο αρη και αεκ και παοκ ωστε επιτελους να δουμε ξανα ελληνικο πρωταθλημα δυνατο!!
massey
QUOTE(sircharles @ May 9 2016, 22:49 ) *
Φιλε μου, το να πει κανεις οτι ο αρης επιστρεφει ειναι σχετικο
Ναι εχει βρει μια διοικηση που φαινεται σοβαρη
Ναι εχει εναν πραγματικα αξιολογο προπονητη

Αγωνιστικα πως επιστρεφει? Η φετινη του αγωνιστικη ανακαμψη βασιστηκε σε εξαιρετικες επιλογες φτηνων ξενων που του βγηκαν σχεδον ολες. Μονο που το καλοκαιρι θα τους χασει. Και δεν ειναι κεαθεχρονο του αη γιαννιου να σου βγαινουν ολοι οι ξενοι.
Χωρις ελληνικο κορμο καλων προδιαγραφων που θα αποτελει τη βαση καθε χρονο, δεν μπορειτε να μιλατε για επιστροφη αλλα για εκλαμψεις. Και δε το βλεπω ευκολο να φτιαχνεται καλο ελληνικο κορμο γιατι οι ελληνες παικτες επιπεδου ευρολιγκας ειναι ελαχιστοι και πανακριβοι

Με τη διαφορα οτι του χρονου η ομαδα θα εχει τουλαχιστον διπλασιο μπατζετ.Και του παραχρονου που θα ξεχρεωσει παραπανω κοκ

Το τι θα χασει και ποιον και πως θα ναι του χρονου ειναι εντελως σχετικο

Απο κει και περα η τεραστια διαφορα περα των μπατζετ των 2 ειτε με εμας ειτε με την αεκ η τον παοκ παλιοτερα ειναι οι ποιοτικοι ελληνες.Και αυτοι περα οτι εχουν στερεψει και παιζουν εξω δεν ειναι το ιδιο με τους ελληνες πριν 10 χρονια.Και φυσικα οι ηγετικες φυσιογνωμιες των διαμα κ σπανουλη οι οποιοι εχουν καθαρισει και καθαριζουν ακομα απειρα ματς με το επομενο επιπεδο αντιπαλους.Και αυτοι αποσυρονται σιγα σιγα..

Δεν την εκαναν ουτε θα τη κανουν την διαφορα ο ξενος των 600 με τον ξενο των 300
Putnam
QUOTE (massey @ May 9 2016, 22:23 ) *
Νταξ οντως καταδικαστεα
Ουτε εφτυσε κανεναν αντιπαλο,ουτε κλωτσησε καμια μπαλα απο τα νευρα..



Ούτε ο Γκάλης είχε κάνει χειρονομία στον πάγκο του ΠΑΟΚ, ούτε μετά πλακώθηκε με τον Πρέλεβιτς. Αποκαθήλωσέ τον καλύτερα τον αληταρά, τι παίκτης πρότυπο και αηδίες.
tuareg
QUOTE (G-arenas @ May 9 2016, 22:58 ) *
εσυ δεν εγραφες για σκουπα απο τον οσφπ?? εσυ δεν ξεκινησες να προκαλεις απο την αρχη για δδ για λυπηση και καλως κανει να σταματησει και για καχα? ε λογικο να πεσουν να σε φανε tongue.gif tongue.gif

παντως δεν ξερω γιατι δεν καθεσαι να χαρεις την νικη σου που δικαια πηρες και εσυ και οι αλλοι και καθεστε και λετε οτι ο παο ειναι χαλια(πραγμα που υποτιμαει την νικη της ομαδα σου!!!) και για διαιτησιες(εχω παρατηρησει οτι σε ολα τα ντερμπι γραφεται για διαιτησια οτι σας αδικει ειτε εχοντας δικιο ειτε οχι) και για συμπεριφορες του δδ(που στο βιντεο δεν φαινετε να κανει τιποτα) κλπ...

τεσπα σταματω εδω καθως δεν εχει νοημα αλλα ειναι κριμα γιατι σου λεω οτι σχεδον ολοι οι κανονικοι φιλαθλοι του παο και του οσφπ και οχι οι καφροι θελουν να δουν εναν πολυ δυνατο αρη και αεκ και παοκ ωστε επιτελους να δουμε ξανα ελληνικο πρωταθλημα δυνατο!!


Σοβαρα τωρα κανεις πλακα ετσι?
Δε διαβαζεις το θρεντ απο την αρχη?
α) για λυπηση ειναι δικο σου,εγω εγραψα οτι καλως αποφασιζει και σταματαει κι ειναι αποψη μου.Απο εκει και περα ο καθενας καταλαβαινει οτι θελει
β)Μου ποσταρουν τον Αρη περιμεναμε για να δουμε την αληθεια για το δδ και λογικα απανταω οτι η αληθεια φανηξε στη σειρα με τη καχα
γ)Για το σκουπισμα ο συνοπαδος σου αρχισε τα ειρωνικοπροκλητικα και πηρε απαντηση αναλογη του υφους του.
Putnam
QUOTE (Mr_Cadwell @ May 9 2016, 22:40 ) *
Ηρεμια ρε παιδια ελεος.. Καθεστε και σφαζεστε αντι να πειτε τι ωραια θα παρακολουθησω ενα ματσακι ισως και δυο ακομα.
Πληρως καταδικαστεα τα υβριστικα συνθηματα προς το Διαμαντιδη αλλα πληρως καταδικαστεα και αυτα προς τον Σπανουλη τοσα χρονια στο ΟΑΚΑ.
Το να ακουω κατι δικαιολογιες του τυπου δεν ειναι το ιδιο ρε συ μας εφτυσε ο Σπανουλης για τα λεφτα και τον Ολυμπιακο και καλα κανουμε και τον βριζουμε,κανουν τα νευρα μου σπαγγετι.
Απολαυστε μπασκετακι.Αυτο μας εμεινε και το ποδοσφαιρο στην Ευρωπη γιατι οσον αφορα το εγχωριο προιον μαπα απο τους παντες και τα παντα.
Μακαρι ο Αρης να γινει παλι μεγαλη ομαδα να μαθουμε και εμεις οι νεοι την δυναμικη του αμεσα και οχι απο ασπρομαυρα βιντεακια.
Και να σας πω και κατι; Κατι το οποιο δεν περιμενα να το πω.
Ο Ολυμπιακος κατα την γνωμη μου αν και ο Διαμαντιδης τοσα χρονια δεν εχει φερθει και με τον πιο τιμιο τροπο(τιναγματα σε καθε σκριν,διαμαρτυριες κλπ..) ΠΡΕΠΕΙ να χειροκροτηθει τουλαχιστον στο τελευταιο παιχνιδι του στο ΣΕΦ.

Αυτο και τιποτα αλλο γιατι βγηκα και off-topic.

ΥΓ:Το επομενο παιχνιδι ποτε ειναι; tongue.gif


απίστευτες προκλήσεις, που να έκανε και "αυτάκια" δηλαδή...
t0ny3
Μετα τον αποκλεισμο στην Euroleague δεν εχω και πολυ ορεξη να δω Α1 και ουτε με καιει το πρωταθλημα. Συγχαρητηρια στον Αρη που κερδισε αξια σημερα. Μακαρι να δουμε ενα ακομη δυνατο παιχνιδι στο 4ο ματς.


QUOTE(SkyFall @ May 9 2016, 21:16 ) *
Τι έγινε ρε παιδιά; χτύπησε εκτός φάσης ο ΔΔ τον Οκάρο όπως μου λέει επιφανής συμφορουμίτης;


http://www.sport24.gr/multimedia/video/h-s...io.4049078.html
G-arenas
QUOTE (akratacity @ May 9 2016, 22:56 ) *
Ο Αρης ειναι καλυτερος απο την ΑΕΚ ακομα και με τις απωλειες που εχει. Απλα δεν εχει τοσο μεγαλη διαφορα απο την ΑΕΚ ωστε να στεκουν δικαιολογιες των φιλαθλων του παναθηναικου οτι ο ολυμπιακος παιζει με ενα σκορποχωρι και για αυτο κερδιζει.
Ξαναλεω δυσκολεψε τους αιωνιους σε ολα τα παιχνιδια στην κανονικη περιοδο σε τετοιο βαθμο ωστε να χρειαστουν και καποια σφυριγματα στο τελος για να κερδισουν. Τωρα αν αυτο σε καποιους δεν λεει κατι, δεν μπορω να τους αλλαξω γνωμη.

Η πραγματικη διαφορα των δυο ομαδων παντως βρισκεται στον παγκο. Εχω την αισθηση οτι αν ο Πριφτης ηταν στην ΑΕΚ ακομα και με το τωρινοτης υλικο θα εκανε αμεσως τη διαφορα.

δεν το εννοουσα απο αποψη ποιοτητας των 2 ομαδων σε ροστερ οπου η αεκ ειναι ισαξια με αρη αν οχι καλυτερη αλλα η αεκ σαν ομαδα, σαν συνοχη , σαν συνολο φαινετε οντως σκορποχωρι! με μια ομαδα να αλλαζει τοσους παικτες και με τετοιον προπονητη ε δεν μπορεις να την πεις και σοβαρη! σαφως και το ιδιο θα ελεγα αν ο παο επαιζε με αεκ και ο οσφπ με αρη οπως την ιδια γνωμη εχω απο την αρχη για την αεκ !! και θα ελεγα οτι ο παο παιζει με σκορποχωρι μην βγαζετε συμπερασματα αν κερδιζα με μεγαλη διαφορα και θα ελεγα οτι εχουμε μεγαλα θεματα αν τους κερδιζαμε δυσκολα ή με μικρη διαφορα!

και συμφωνω για αυτο που λες για τον πριφτη! απο την αρχη το προβλημα εκει ειναι και πουθενα αλλου αλλα στον παγκο της αεκ!!
Ginobili
QUOTE(tuareg @ May 9 2016, 20:09 ) *
Ο κοσμος εχει αισθητηριο και αναγνωριζει.
Αν δε προκαλουσε δε θα γινοταν τιποτα.

41.gif
Μπράβο στον κόσμο του Άρη σήμερα.

Σας προκάλεσε πολύ ο Διαμαντίδης...ναι.Άλλους φαντάζομαι,θα έχετε μπει και μέσα να τους δείρετε.
tuareg
QUOTE (Ginobili @ May 9 2016, 23:07 ) *
41.gif
Μπράβο στον κόσμο του Άρη σήμερα.

Σας προκάλεσε πολύ ο Διαμαντίδης...ναι.Άλλους φαντάζομαι,θα έχετε μπει και μέσα να τους δείρετε.


καλα δες το αποπανω βιντεακι στο 0,15-0,16 ποσο υποχθονια τη χωνει στον Οκαρο και πες μου
massey
QUOTE(Putnam @ May 9 2016, 23:01 ) *
Ούτε ο Γκάλης είχε κάνει χειρονομία στον πάγκο του ΠΑΟΚ, ούτε μετά πλακώθηκε με τον Πρέλεβιτς. Αποκαθήλωσέ τον καλύτερα τον αληταρά, τι παίκτης πρότυπο και αηδίες.

Eεεελα δεν ξεραμε για τον χαρακτηρα του Γκαλη..παρολο που ο ανθρωπος μια φορα πλακωθηκε και οχι 5-6..
Νταξ τωρα να μιλησουμε για τον χαρακτηρα του διαμα μεσα στο παρκε και να πουμε οτι η συμπεριφορα του ειναι προτυπο για τα παιδια κτλ οκ ειναι λιγο γελοιο..γιατι αμα τον λεγανε κολομπουρδα θα λεγαμε αλλα..γιατι αν τον λεγανε διαμαντιδεθ οι ελληνες δημοσιογραφοι θα γραφαν τομους για την παρτυ του

Νταξ ευτυχως υπαρχει το youtube να βλεπεις τα διαφορα μεμονωμενα περιστατικα..να βλεπουμε και το χαιδεμα στον οκαρο

Υγ Πως εγω τον αποκαθηλωνω οταν δεν μιλαω για την τεραστια αγωνιστικη του αξια δεν το καταλαβαινω..
akratacity
QUOTE (Ginobili @ May 9 2016, 23:07 ) *
41.gif
Μπράβο στον κόσμο του Άρη σήμερα.

Σας προκάλεσε πολύ ο Διαμαντίδης...ναι.Άλλους φαντάζομαι,θα έχετε μπει και μέσα να τους δείρετε.

Ακριβως τα ιδια εγιναν και με τον Σπανουλη φετος στο Αλεξανδρειο και αν θυμαμαι καλα δεν ειχαν διακοψει το παιχνιδι οι διαιτητες. Δεν καταλαβαινω γτ υπαρχει αυτη η ευαισθησια σημερα για τα υβριστικα συνθηματα. Στην Ελλαδα ζουμε,δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει. Απο την αλλη η προσπαθεια δικαιολογησης των υβριστικων συνθηματων για τον Διαμαντιδη ειναι εντελως γελοια.
Mr_Cadwell
QUOTE (Putnam @ May 9 2016, 23:03 ) *
απίστευτες προκλήσεις, που να έκανε και "αυτάκια" δηλαδή...

Ελλαδα η χωρα οπου ο πανηγυρισμος λεγεται προκληση και η συνεχης διαμαρτυρια προς τους διαιτητες οχι.
Ευγε φιλε!
Δεν εχει νοημα η συζητηση εδω αν θες να σου αναλυσω κατι παραπανω μπορεις να στειλεις προσωπικο μηνυμα.
Ginobili
QUOTE(tuareg @ May 9 2016, 20:08 ) *
καλα δες το αποπανω βιντεακι στο 0,15-0,16 ποσο υποχθονια τη χωνει στον Οκαρο και πες μου

Ναι γερό μπουκέτο έφαγε.Αλλά επειδή είναι οι Διαμαντίδης...οι διαιτητές αβαβα...του χαρίστηκαν.Για το επιθετικό του Οκαρο..ούτε λόγος βέβαια.
Και ο Έλλιοτ φαντάζομαι πρέπει να προκάλεσε πολύ στην προθέρμανση,γι'αυτό και οι οπαδοί με το αισθητήριο όπως λες,του έριξαν το ποτήρι με το νερό,αλλά ΚΑΙ του βρίσανε την αποθανούσα μητέρα.
assistant
QUOTE(tuareg @ May 9 2016, 23:08 ) *
καλα δες το αποπανω βιντεακι στο 0,15-0,16 ποσο υποχθονια τη χωνει στον Οκαρο και πες μου

δεν το ριχνεις από κανα youtube το βιντεακι γιατι του sport24 τα βιντεακια δε μου ανοιγουν ποτε.........ευχαριστω.
tuareg
QUOTE (Ginobili @ May 9 2016, 23:20 ) *
Ναι γερό μπουκέτο έφαγε.Αλλά επειδή είναι οι Διαμαντίδης...οι διαιτητές αβαβα...του χαρίστηκαν.Για το επιθετικό του Οκαρο..ούτε λόγος βέβαια.
Και ο Έλλιοτ φαντάζομαι πρέπει να προκάλεσε πολύ στην προθέρμανση,γι'αυτό και οι οπαδοί με το αισθητήριο όπως λες,του έριξαν το ποτήρι με το νερό,αλλά ΚΑΙ του βρίσανε την αποθανούσα μητέρα.


ποιο φαουλ του οκαρο μου λες?Στη φαση επανω πολλα μπορουν να μη σφυρθχτουν
Του δδ ηταν χτυπημα εκτος φασης η οχι?
βεβαια το να κανει λογο για αντιδρασεις οπαδων αλλων ομαδων ο οπαδος της ομαδας που
https://www.youtube.com/watch?v=gYrzHOGZg4s
και ο προεδρος της εβριζε οικογενειες αντιπαλου και κομπαζε οτι ειναι ο εφευρετης της αλητειας ακουγεται καπως δε νομιζεις?
massey
Νταξ ρε παιδια χαλαρωστε..Οντως τα τελευταια χρονια εχουν γινει τρομερα επεισοδια στο Παλε βαλε και τα υβριστικα που ακουγονται για τις μανες εχουμε πολυ δρομο ακομα για να γινουμε Οακα και Σεφ που ουτε δυναμιτακι δεν σκαει..gia να μην θυμηθουμε και τον ΠΡΟΕΔΡΟ της ομαδας μας που κυνηγουσε περσυ στα αποδυτηρια αντιπαλο παικτη κ ελεγε κατι λογακια εκει για την μανα του.Ο προεδρος.Ο μεγαλομετοχος.Της ομαδας.

ΥγΝομιζω εκει στο κοντρα μετα απο καθε ματς οσφπ-παο τετοια εκταση δινεται στα υβριστικα και οχι μονο #superdimosiografia agapi mono
bodiroga10
δεν υπαρχει κανενας λογος να καθομαστε να υπερασπιζομαστε τον διαμαντιδη. ο διαμαντιδης ποτε δεν εχει αντιδρασει σε αρκετες φορες που καφροι του εχουν βρισει την μανα γιατι τους γραφει εκει που πρεπει.....

να θυμισω οτι στο αλεξανδρειο εχουν βρισει την πεθαμενη μανα του γκαλη και του φωναζανε επι 2 ωρες ''γκαλη βαζελα βγαλε την φανελα''
Ginobili
QUOTE(tuareg @ May 9 2016, 20:24 ) *
ποιο φαουλ του οκαρο μου λες?Στη φαση επανω πολλα μπορουν να μη σφυρθχτουν
Του δδ ηταν χτυπημα εκτος φασης η οχι?
βεβαια το να κανει λογο για αντιδρασεις οπαδων αλλων ομαδων ο οπαδος της ομαδας που
https://www.youtube.com/watch?v=gYrzHOGZg4s
και ο προεδρος της εβριζε οικογενειες αντιπαλου και κομπαζε οτι ειναι ο εφευρετης της αλητειας ακουγεται καπως δε νομιζεις?

Έχεις δίκιο,αν δεν προκαλόυσε ο Διαμαντίδης,τίποτα δεν θα συνέβαινε.
pan24
QUOTE (tuareg @ May 9 2016, 23:24 ) *
ποιο φαουλ του οκαρο μου λες?Στη φαση επανω πολλα μπορουν να μη σφυρθχτουν
Του δδ ηταν χτυπημα εκτος φασης η οχι?
βεβαια το να κανει λογο για αντιδρασεις οπαδων αλλων ομαδων ο οπαδος της ομαδας που
https://www.youtube.com/watch?v=gYrzHOGZg4s
και ο προεδρος της εβριζε οικογενειες αντιπαλου και κομπαζε οτι ειναι ο εφευρετης της αλητειας ακουγεται καπως δε νομιζεις?

Ρε φιλε για τον ΔΓ εχεις χιλια δικια και οι περισσοτεορι εδω μεσα τον κραζουμε
Αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορουμε να κριτικαρουμε τους αλλους επειδη ο δικος μας ειναι ετσι
Το αισθητηριο των οπαδων θυμισε λιγο τους επιστημονες του σαλιαρελη
Και αν ο ΔΔ ειναι αληταρας,κωλοπαιδο,ο ηθικος αυτουργος των μνημονιων και ο κοσμος εχει προηγουμενα μαζι του και εκνευριστηκε, ο γουιλιαμς που αν δεν κανω λαθος επαιξε πρωτη φορα στην καριερα του στο αλεξανδρειο και εγινε φασαρια στην προθερμανση ποιο αισθητηριο ενεργοποιησε?Δεν χρειαζεται να προσπαθεις να δικαιολογησεις μερικους ανεγκεφαλους επειδη ειναι οπαδοι της ομαδας σου.Δυστυχως ολες οι ομαδες εχουν τετοιους
Putnam
QUOTE (massey @ May 9 2016, 23:15 ) *
Eεεελα δεν ξεραμε για τον χαρακτηρα του Γκαλη..παρολο που ο ανθρωπος μια φορα πλακωθηκε και οχι 5-6..
Νταξ τωρα να μιλησουμε για τον χαρακτηρα του διαμα μεσα στο παρκε και να πουμε οτι η συμπεριφορα του ειναι προτυπο για τα παιδια κτλ οκ ειναι λιγο γελοιο..γιατι αμα τον λεγανε κολομπουρδα θα λεγαμε αλλα..γιατι αν τον λεγανε διαμαντιδεθ οι ελληνες δημοσιογραφοι θα γραφαν τομους για την παρτυ του

Νταξ ευτυχως υπαρχει το youtube να βλεπεις τα διαφορα μεμονωμενα περιστατικα..να βλεπουμε και το χαιδεμα στον οκαρο

Υγ Πως εγω τον αποκαθηλωνω οταν δεν μιλαω για την τεραστια αγωνιστικη του αξια δεν το καταλαβαινω..


Δες το ποστ σου, αυτό που παρέθεσα αρχικά. Ένας παίκτης με τεράστια αγωνιστική αξία όπως λες και εσύ στάθηκες στα μεμονωμένα περιστατικά για να τον χαρακτηρίσεις με αυτά και να τον ειρωνευτείς. Δικαίωμά σου βέβαια.

Εγώ έχω γράψει και στο θρεντ του ότι δεν τον θεωρώ το καλό παιδί που οι δημοσιογράφοι προσπαθούν να μας πείσουν ότι είναι. Αλλά το ότι είναι αθλητής πρότυπο το λένε οι ξένοι συναθλητές του στις συνεντεύξεις που δίνουν.

QUOTE (Mr_Cadwell @ May 9 2016, 23:18 ) *
Ελλαδα η χωρα οπου ο πανηγυρισμος λεγεται προκληση και η συνεχης διαμαρτυρια προς τους διαιτητες οχι.
Ευγε φιλε!
Δεν εχει νοημα η συζητηση εδω αν θες να σου αναλυσω κατι παραπανω μπορεις να στειλεις προσωπικο μηνυμα.


Όταν πανηγυρίζεις το κάνεις με τους δικούς σου (συναθλητές, οπαδούς κλπ) όχι απευθυνόμενος στους αντιπάλους με χειρονομία "για να σας ακούσω τώρα!". Ο πανηγυρισμός είναι εκδήλωση χαράς, αυτό είναι καθαρή πρόκληση, να ξέρουμε τι λέμε. Σόρυ και για το οφ τόπικ
tuareg
QUOTE (pan24 @ May 9 2016, 23:34 ) *
Ρε φιλε για τον ΔΓ εχεις χιλια δικια και οι περισσοτεορι εδω μεσα τον κραζουμε
Αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορουμε να κριτικαρουμε τους αλλους επειδη ο δικος μας ειναι ετσι
Το αισθητηριο των οπαδων θυμισε λιγο τους επιστημονες του σαλιαρελη
Και αν ο ΔΔ ειναι αληταρας,κωλοπαιδο,ο ηθικος αυτουργος των μνημονιων και ο κοσμος εχει προηγουμενα μαζι του και εκνευριστηκε, ο γουιλιαμς που αν δεν κανω λαθος επαιξε πρωτη φορα στην καριερα του στο αλεξανδρειο και εγινε φασαρια στην προθερμανση ποιο αισθητηριο ενεργοποιησε?Δεν χρειαζεται να προσπαθεις να δικαιολογησεις μερικους ανεγκεφαλους επειδη ειναι οπαδοι της ομαδας σου.Δυστυχως ολες οι ομαδες εχουν τετοιους


δε προσπαθω να δικαιολογησω κανενα περιγραφω δραση και αντιδραση.
Ο κοσμος στο γηπεδο οταν προκληθει θα αντιδρασει.
Αλλα ειναι περιεργη η επιλεκτικη ευαισθησια,ντροπη για τους Αρειανους που εβρισαν τον δδ και ολοκληρη προπαγανδα στα σαιτ για το τεραστιο ατοπημα που ομοιο του δεν εχει ξαναγινει σε ελληνικο γηπεδο αλλα δεν ειδα ν αναφερεται τιποτα οταν στα 2 παιχνιδια στο οακα ακουστηκαν τα διαφορα ...φαινεται λογω της απεργιας δε προλαβαν να τα καταγραψουν.
Ουτε βεβαια ηρθα εγω η κανεις συνοπαδος μου να γραφω εδω ντροπη για το κοσμο του ΠΑΟ που εβριζε τη Θεσσαλονικη.
massey


Δειχνει το περιστατικο στη φυσουνα..δεν μπορω να καταλαβω τον λογο να ανοιξεις διαλογο με οπαδους,να ζητησεις τα ρεστα να να ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΦΥΣΟΥΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ. Να κερδισεις τι?
pan24
QUOTE (tuareg @ May 9 2016, 23:42 ) *
δε προσπαθω να δικαιολογησω κανενα περιγραφω δραση και αντιδραση.
Ο κοσμος στο γηπεδο οταν προκληθει θα αντιδρασει.
Αλλα ειναι περιεργη η επιλεκτικη ευαισθησια,ντροπη για τους Αρειανους που εβρισαν τον δδ και ολοκληρη προπαγανδα στα σαιτ για το τεραστιο ατοπημα που ομοιο του δεν εχει ξαναγινει σε ελληνικο γηπεδο αλλα δεν ειδα ν αναφερεται τιποτα οταν στα 2 παιχνιδια στο οακα ακουστηκαν τα διαφορα ...φαινεται λογω της απεργιας δε προλαβαν να τα καταγραψουν.
Ουτε βεβαια ηρθα εγω η κανεις συνοπαδος μου να γραφω εδω ντροπη για το κοσμο του ΠΑΟ που εβριζε τη Θεσσαλονικη.

Κοιτα αλλο να βριζεις ανθρωπο,ειδικα ανθρωπο-θρυλο του αθληματος αλλο να βριζεις πολη/ομαδα
Και οταν βριζουν τον σπανουλη το ιδιο γινεται
Το ιδιο θα εγραφαν και θα γραφατε(και σωστα θα κανατε) αν στην αθηνα εβριζαν πχ τον γκαλη
Κατι σχετικο εδω
http://www.contra.gr/Columns/Comment/stavr...rh.4048988.html
tuareg
QUOTE (pan24 @ May 10 2016, 00:00 ) *
Κοιτα αλλο να βριζεις ανθρωπο,ειδικα ανθρωπο-θρυλο του αθληματος αλλο να βριζεις πολη/ομαδα
Και οταν βριζουν τον σπανουλη το ιδιο γινεται
Το ιδιο θα εγραφαν και θα γραφατε(και σωστα θα κανατε) αν στην αθηνα εβριζαν πχ τον γκαλη
Κατι σχετικο εδω
http://www.contra.gr/Columns/Comment/stavr...rh.4048988.html


επιλεκτικη ευαισθησια εχει κι αυτος
bodiroga10
https://www.youtube.com/watch?v=ylqQ1Ql7Rpw

ειπαμε ο διαμαντιδης και ο πεδουλακης φταινε επειδη προκαλουν
massey
Πλησιαζουν και οι τελικοι ρε παιδια εκει στο κοντρα και θα εχει καμια απεργια παλι και θα ξεχαστειτε..

ειδικα αν το τελευταιο ματς του διαμα ειναι στο σεφ..
Mr_Cadwell
QUOTE (Putnam @ May 9 2016, 23:39 ) *
Όταν πανηγυρίζεις το κάνεις με τους δικούς σου (συναθλητές, οπαδούς κλπ) όχι απευθυνόμενος στους αντιπάλους με χειρονομία "για να σας ακούσω τώρα!". Ο πανηγυρισμός είναι εκδήλωση χαράς, αυτό είναι καθαρή πρόκληση, να ξέρουμε τι λέμε. Σόρυ και για το οφ τόπικ

Δεν συμφωνω αλλα η γνωμη σου ειναι δεκτη.
Αν ηθελε να κανει κατι για να προκαλεσει μετα τις υβρεις του ΔΓ θα απαντουσε με μηνυσεις,συνεντευξεις κλπ.
Ο ανθρωπος δεν εχει μιλησει για την φυγη του καθολου διοτι ξερει να σεβεται οπως εχει πει οταν οι αλλοι τον ελεγαν λαγο κλπ..
Εχει ακουσει οτι δεν εχει ακουσει κανενας αλλος σε Ευρωπαικο επιπεδο ,ουτε καν Ελληνικο, και δεν εχει αντιδρασει ουτε στο παραμικρο.
pan24
Επιλεκτικη ευαισθησια και αυτος?
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...aoy-stin-ellada
tuareg
QUOTE (pan24 @ May 10 2016, 00:13 ) *
Επιλεκτικη ευαισθησια και αυτος?
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...aoy-stin-ellada


κοιτα να δεις ενα περιστατικο μεμονωμενο-μαλλον στο παιχνιδι με τον ολυμπιακο που χειροκροτουσαν το χαντερ ηταν αλλοι οπαδοι-αλλα δυστυχως συνηθισμενο στα ελληνικο γηπεδα το πηραν τα παπαγαλακια των μμε και το διογκωσαν.
Θα παραδεχομουν και τους δυο αν στο σχολιασμο τους ειχαν εστω και μια αναφορα για το αντιαθλητικο και υπουλο χτυπημα του δδ στον Οκαρο αλλα ειπαμε επιλεκτικοτητα.

thanath
Α ρε καημένε Διαμαντίδη.. Στα τελευταία σου παιχνίδια αντί να σε χειροκροτούν παντού (βλ. Κόμπε, δεν συγκρίνω το ταλέντο) σου βρίζουν τη μάνα και μετά νιώθουν και καλά με τον εαυτό σου γιατί προκάλεσες με την συμπεριφορά σου! Πάλι καλά που σταματάς για να γλιτώσεις!!

Κατά τ άλλα συγχαρητήρια για τον Άρη.. Έκανε το πρώτο βήμα φέτος και μακάρι να δυναμώσει κι άλλο! Χρειαζόμαστε επιτέλους ένα ανταγωνιστικό πρωτάθλημα!
sinkazama82
Οπότε σύμφωνα με τη λογική των Παναθηναϊκών, ο Διαμαντίδης μπορεί να χτυπάει αντιπάλους και να διαμαρτύρεται σε κάθε φάση που είναι κόντρα στην ομάδα του, μέσα σε ένα γεμάτο γήπεδο, στο οποίο, όπως και ίδιος σίγουρα ξέρει, θα υπάρχουν και κάφροι, αλλά απαγορεύεται να τον βρίζουν γιατί είναι είναι πρότυπο για τη νεολαία και έχει κάνει μεγάλη καριέρα. Τι λέμε τώρα;

Κι όσο για τον Πεδουλάκη, το τι ρόλο βαράει τον θυμόμαστε από αυτά που έκανε στο Περιστέρι σαν προπονητής, που γκρίνιαζε μαζί με τον Παπαμακάριο 40 λεπτά σε κάθε αγώνα.
pan24
QUOTE (tuareg @ May 10 2016, 00:31 ) *
κοιτα να δεις ενα περιστατικο μεμονωμενο-μαλλον στο παιχνιδι με τον ολυμπιακο που χειροκροτουσαν το χαντερ ηταν αλλοι οπαδοι-αλλα δυστυχως συνηθισμενο στα ελληνικο γηπεδα το πηραν τα παπαγαλακια των μμε και το διογκωσαν.
Θα παραδεχομουν και τους δυο αν στο σχολιασμο τους ειχαν εστω και μια αναφορα για το αντιαθλητικο και υπουλο χτυπημα του δδ στον Οκαρο αλλα ειπαμε επιλεκτικοτητα.

Μα ο συγκεκριμενος τα λεει αυτα
Λεει αυτο
QUOTE
Ομολογώ ωστόσο πως με ξένισε πολύ αυτό που άκουσα από την τηλεόραση. Δεν πίστευα πως ο πιο μπασκετικός λαός στην Ελλάδα θα άφηνε τους κάφρους να «τρυπήσουν» την τηλεόραση με τα συνθήματα αυτά.

Ναι, περίμενα μια αντίδραση από τους υπόλοιπους, περίμενα κάτι που θα είναι ανάλογο της μεγάλης ιστορίας του Αρη, αντάξιο της παράδοσης που θέλει τους Αρειανούς να τιμούν τις προσωπικότητες και τους μεγάλους παίκτες, αναγνωρίζοντας τις αξίες, όπως έκαναν πολλές φορές στο παρελθόν, χειροκροτώντας ομάδες που έφυγαν νικήτριες από το Αλεξάνδρειο.

Στο κλασικό ερώτημα «ρε Λαούδη δεν σε πείραξε όταν έβριζαν τον Σπανούλη;» η απάντηση είναι με πείραξε και με το παραπάνω, με τη διαφορά πως δεν κατατάσσω τον πιο μπασκετικό λαό της Ελλάδας στην ίδια κατηγορία με τους άλλους. Ισως να έκανα λάθος...

Λεει και αυτο
QUOTE
Μου φαίνεται αδιανόητο να βρισκόμαστε στο 2016, να έχουμε πανηγυρίσει, καταγράψει σαν δημοσιογράφοι δεκάδες επιτυχίες του ελληνικού μπάσκετ, να έχουμε «ανοίξει» το μυαλό μας δουλεύοντας με τεράστιες προσωπικότητες και να υπάρχουν άνθρωποι, ακόμη και σήμερα, που μπορεί να θεωρούν ότι μια διαμαρτυρία, ένα «θέατρο», μια αγωνιστική αντίδραση ενός παίκτη μπορεί να είναι δικαιολογία για να καθυβρίζεται η μάνα του!

Τι αλλο να πει?
Κατακριτεο στον εκνευρισμο του να κανει οτι εκανε
Ομως δεν ηταν αυτη η αιτια
Για μερικα μπινελικια εστω χυδαια οπως γινεται σε καθε γηπεδο δεν θα μιλαγε κανενας
Ομως η ιστορια ειχε ξεκινησει απο πριν καν ξεκινησει το παιχνιδι με παικτη ο οποιος ειναι λιγους μηνες στην ελλαδα χωρις να εχει δωσει καμια αφορμη(γουιλιαμς) και συνεχιστηκε με ΔΔ και φωτση(για αυτο κραταω μια επιφυλαξη γιατι ειναι ανακοινωση της καε οποτε μονο οσοι ηταν στην φισουνα ξερουν τι ακριβως εγινε)

@sinkazama
Και ο ζοτς γκρινιαζει ολη την ωρα.Σημαινει οτι δεν ειναι ο κορυφαιος προπονητης?
stoust
QUOTE (sinkazama82 @ May 10 2016, 00:35 ) *
Οπότε σύμφωνα με τη λογική των Παναθηναϊκών, ο Διαμαντίδης μπορεί να χτυπάει αντιπάλους και να διαμαρτύρεται σε κάθε φάση που είναι κόντρα στην ομάδα του, μέσα σε ένα γεμάτο γήπεδο, στο οποίο, όπως και ίδιος σίγουρα ξέρει, θα υπάρχουν και κάφροι, αλλά απαγορεύεται να τον βρίζουν γιατί είναι είναι πρότυπο για τη νεολαία και έχει κάνει μεγάλη καριέρα. Τι λέμε τώρα;

Κι όσο για τον Πεδουλάκη, το τι ρόλο βαράει τον θυμόμαστε από αυτά που έκανε στο Περιστέρι σαν προπονητής, που γκρίνιαζε μαζί με τον Παπαμακάριο 40 λεπτά σε κάθε αγώνα.

Ο,τι και να κάνει ο κάθε αθλητής μέσα στο γήπεδο δεν είναι δουλειά του κόσμου να του βρίζει την μητέρα. Δηλαδή θεωρείς φυσιολογικό όταν κάποιος διαμαρτύρεται (έστω και σε ολόκληρο τον αγώνα) να του βρίζεις την μάνα;;;; Τα "προκάλεσε" κτλ είναι δικαιολογίες. Προφανώς ισχύει για όλους αυτό. Βασικά κάτι τέτοιες συμπεριφορές με έκαναν να σταματήσω να παρακολουθώ την Α1. Θέλεις να παρακολουθήσεις μπασκετάκι και βλέπεις δύο προπονητές να χτυπιούνται σε κάθε σφύριγμα και τον κόσμο να βρίζει...
j-kidd13
Σαφως λαθος αντιδραση του Διαμαντιδη.Ειναι γεγονός οτι-κακως-εχει τετοιες αντιδρασεις,οταν συμβαινουν περιστατικά οπως το σκριν που παει και κανει ο Ουαιτ,που δεν θυμιζει μπασκετμπολιστα που παει να κανει σκριν,εστω και δυνατο,αλλα παλαιστη που παει να βγάλει νοκ άουτ τον αντίπαλο...
sinkazama82
QUOTE (pan24 @ May 10 2016, 00:43 ) *
@sinkazama
Και ο ζοτς γκρινιαζει ολη την ωρα. Σημαινει οτι δεν ειναι ο κορυφαιος προπονητης?


Ο Ζοτς γκρινιάζει στους παίκτες του περισσότερο παρά στους διαιτητές. Άσε που συγκρίνεις κι ανόμοια πράγματα, και έτσι κι αλλιώς εγώ δεν μιλάω για την αξία του σαν προπονητή, για τον χαρακτήρα του λέω. Ο Πεδουλάκης έχει κάνει πολλά. Και στους οπαδούς γυρνούσε από πάντα κι έλεγε διάφορα και με αντιπάλους προπονητές μάλωνε και γενικά δεν τον λες και φιλήσυχο, από παίκτη ακόμα. Κάποτε είχε πάει να πλακωθεί με τον Ιωαννίδη σε ματς Ολυμπιακός Παναθηναϊκός
tuareg
QUOTE (pan24 @ May 10 2016, 00:43 ) *
Τι αλλο να πει?
Κατακριτεο στον εκνευρισμο του να κανει οτι εκανε
Ομως δεν ηταν αυτη η αιτια
Για μερικα μπινελικια εστω χυδαια οπως γινεται σε καθε γηπεδο δεν θα μιλαγε κανενας
Ομως η ιστορια ειχε ξεκινησει απο πριν καν ξεκινησει το παιχνιδι με παικτη ο οποιος ειναι λιγους μηνες στην ελλαδα χωρις να εχει δωσει καμια αφορμη(γουιλιαμς) και συνεχιστηκε με ΔΔ και φωτση(για αυτο κραταω μια επιφυλαξη γιατι ειναι ανακοινωση της καε οποτε μονο οσοι ηταν στην φισουνα ξερουν τι ακριβως εγινε)


Μερικα μπινελικια ηταν και τιποτα αλλο,μεμονωμενα,κανεις δε ξανασχοληθηκε μαζι του.Εγινε οτι εγινε λογω του χτυπηματος στον Οκαρο.
Ο Λοαυδης αναγαγει σε αγωνιστικη αντιδραση το αντιαθλητικο και υπουλο χτυπημα,ενω αγνοει εσκεμμενα οτι εχει αντιδρασει παλι ετσι σε αρκετες περιπτωσεις στο παρελθον για να φτασει στο συμπερασμα που θελει.
Οι κακοι Αρειανοι εβρισαν το κοσμημα.
Ε οκ παικταρας ναι,εχει προσφερει στο Ελληνικο μπασκετ ναι,αλλα μεχρι εκει.Ουτε κοσμημα ειναι ,ουτε υποδειγμα ηθους.
Για τα υπολοιπα το να διαμαρτυρεται ο ΠΑΟ για το κλιμα στο παλε οταν στο ΟΑΚΑ η φαση ειναι μονιμως λονταρια χριστιανοι (πχ αναστοπουλος για τον ιδιο λογο σε μενα διεκοψε το παιχνιδι και κοντεψα να τιμωρηθω και στο ΟΑΚΑ το ξεκινησε)
ειναι τουλαχιστον αστειο.
sinkazama82
Βασικά να το θέσω αλλιώς. Πες ότι ο Άρης νικάει και στο επόμενο(το θεωρώ απίθανο) και η σειρά πάει σε πέμπτο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ, το οποίο γεμίζει. Και σε μια φάση γίνεται το αντίστροφο από σήμερα, και ο Οκάρο χτυπάει από πίσω τον Διαμαντίδη. Να υποθέσω ότι για ότι ακολουθήσει μετά θα φταίει ο κόσμος του Παναθηναϊκού, έτσι;
air_23
Το προβλημα με το συνθημα στον ΔΔ ειναι επειδη τελειωνει η καριερα του φετος?Γιατι δεν θυμαμαι ρε γαμωτο τετοια ευαισθησια οταν βριζονται μαναδες αλλων παικτων σε αλλα γηπεδα και στο οακα..Ακομα κι αν ειναι αυτο το προβλημα μηπως θα πρεπε κι ο ιδιος ο ΔΔ να προσεχει τις αντιδρασεις του στα τελευταια ματς του και να μην προκαλει ΣΤΕΓΝΑ τον κοσμο με την αντιαθλητικη συμπεριφορα του?

και στο τελος πολυ μεγαλο θεμα το κανατε και πολυ το γιγαντωσατε....βρισανε τον δδ σε γηπδο..ΚΑΙ?πρωτη φορα ειναι?θα ειανι η τελευταια?δεν ειμαστε ΝΒΑ..ελλαδα ειμαστε και αυτα γινονται....στον ΑΡΗ εχουμε σταμτησει τα επεισοδια οταν παο και οσφπ σκοτωνεστε σε πρωτη ευκαιρια....μας κοψανε τα χαρτακια περσυ.. ε να κοπουν και τα μπινελικια να ερχεστε να παιζετε σε εκκλησια
stoust
QUOTE (sinkazama82 @ May 10 2016, 01:08 ) *
Βασικά να το θέσω αλλιώς. Πες ότι ο Άρης νικάει και στο επόμενο(το θεωρώ απίθανο) και η σειρά πάει σε πέμπτο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ, το οποίο γεμίζει. Και σε μια φάση γίνεται το αντίστροφο από σήμερα, και ο Οκάρο χτυπάει από πίσω τον Διαμαντίδη. Να υποθέσω ότι για ότι ακολουθήσει μετά θα φταίει ο κόσμος του Παναθηναϊκού, έτσι;

Αν αναφέρεσαι σ'εμένα, τότε ναι προφανώς, προφανέστατα θα φταίει ο κόσμος του Παναθηναϊκού. Νομίζω ότι ήμουν σαφής πως δεν διαχωρίζω τους οπαδούς του Άρη από τους οπαδούς των υπολοίπων ομάδων.
akratacity
QUOTE (j-kidd13 @ May 10 2016, 00:50 ) *
Σαφως λαθος αντιδραση του Διαμαντιδη.Ειναι γεγονός οτι-κακως-εχει τετοιες αντιδρασεις,οταν συμβαινουν περιστατικά οπως το σκριν που παει και κανει ο Ουαιτ,που δεν θυμιζει μπασκετμπολιστα που παει να κανει σκριν,εστω και δυνατο,αλλα παλαιστη που παει να βγάλει νοκ άουτ τον αντίπαλο...

Το σκριν ηταν φυσιολογικοτατο και καθολου δυνατο. Απλα ο Διαμαντιδης ειχε πλατη στον Γουαιτ, δεν τον ειδε και επεσε με φορα πανω του αντι να προσπαθησει να αποφυγει το σκριν. Μην λεμε και οτι θελουμε γτ θεωρω οτι εδω μεσα υπαρχουν αρκετοι που εχουν παιξει μπασκετ και ξερουν τουλαχιστον να ξεχωρισουν ενα δυνατο σκριν απο μια λαβη...παλης.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.