Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ερυθρός Αστέρας - Ολυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3
Quincy
Ο Ερ. Αστέρας με τρεις συνεχόμενες ήττες έχει μείνει ήδη αρκετά πίσω στο κυνήγι της 8αδας. Δεν πιστεύω ότι θα καταφέρει να βρει τις νίκες που χρειάζονται για να βρεθεί στα playoffs μετά από 11 αγώνες, όμως είναι μαχητική ομάδα με μια από τις πιο καυτές έδρες της Ευρώπης κι ο Ολυμπιακός θα έχει δύσκολο έργο απέναντι στους Σέρβους. Η ομάδα του Σφαιρόπουλου προβληματίζει αρκετά με την αποδοσή της κυρίως, παρά με τα αποτελέσματα που δεν εχουν θέσει την ομάδα εκτός στόχων, όμως πλέον τα αποτελέσματα έχουν το μεγαλύτερο βάρος imho, και σημασία έχει η νίκη κι ας παίξει άσχημα η ομάδα.

Προβλήματα έχουν και οι δύο ομάδες με αμφίβολλες τις συμμετοχές των Mclean και Antic.

Στιγμιότυπα από την πρώτη συνάντηση των ομάδων την φετινή σεζόν.

stefkorner
QUOTE (Quincy @ Jan 25 2018, 02:47 ) *
Προβλήματα έχουν και οι δύο ομάδες με αμφίβολλες τις συμμετοχές των Mclean και Antic.


αμφιβολος και η καινουργια τους προσθηκη ο Σλοβενος σεντερ : Ομιτς
επισης γραφτηκε πως επειδη υπαρχουν αντιδρασεις απο οπαδους γ αυτη την προσθηκη ,ενδεχομενως καποιοι να απεχουν απο το γηπεδο μεθαυριο..
Sokos
QUOTE(Quincy @ Jan 24 2018, 20:23 ) *


Ο Παπαπέτρου δεν έπαιξε στην Πάτρα με τον Προμηθέα??? Και τώρα θα μείνει εκτός ματς λόγω τραυματισμού που προέκυψε στην Μόσχα αλλά δεν τον εμπόδισε την Κυριακή?

Μας τρολάρει το ιατρικό μας τιμ?

Στα του ματς, και ο Αστέρας είναι σε κακό φεγγάρι, αλλά με το χάλι που δείχνουμε στα τελευταία παιχνίδια κανένας αντίπαλος και κανένας αγώνας δεν μπορεί να χαρακτηριστεί βατός.



jazz thrilos
Εντάξει, όλοι μπορούν να κερδίσουν όλους στην ευρωλίγκα, το μπάσκετ είναι και θέμα βραδιάς, αλλά στο αποψινό παιχνίδι πραγματικά δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα για τον Ολυμπιακό εκτός της νίκης. Δεν θέλω καν να φανταστώ τι επίπτωση μπορεί να έχει μια ενδεχόμενη ήττα απόψε με τον Ερυθρό. Τόσο βαθμολογικά (κυρίως) όσο και ψυχολογικά.

Πολύ καλύτερη ομάδα ο Ολυμπιακός απο τους Σέρβους αλλά σε σχετικά κακό φεγγάρι. Στο παιχνίδι με τον Προμηθέα ο Σφαιρό έδειξε να το παίρνει λίγο αλλιώς. Αν πάει απόψε και ξεκινήσει πάλι με Σπανούλη-Μάντζαρη αυτομάτως θα βρεθούμε μια ταχύτητα κάτω απο τους Σέρβους. Επίσης, σύμφωνα πάντα με το πως θα πάει το ματς, λόγω της απουσίας Παπαπέτρου νομίζω οτι είναι μια καλή ευκαιρία να πάρει περισσότερο και συνεχόμενο χρόνο συμμετοχής ο Τόμπσον μπας και δούμε τελικά τις πραγματικές του δυνατότητες, όποιες κι αν είναι αυτές.

Πολύ ενδιαφέρον θα έχουν οι μονομαχίες στην ρακέτα καθώς Μπιέλιτσα και Λεσόρτ μοιάζουν πολύ με Μιλου και Μακλιν. Αν είναι σε καλή κατάσταση ο Μακλιν μπορεί να βοηθήσει πολύ επιθετικά ενώ ο Μιλού θα πρέπει να προσέξει πολύ το μακρινό σουτ του Μπιέλιτσα.

Νίκη και μόνο νίκη.
basket72
QUOTE (jazz thrilos @ Jan 26 2018, 11:40 ) *
Εντάξει, όλοι μπορούν να κερδίσουν όλους στην ευρωλίγκα, το μπάσκετ είναι και θέμα βραδιάς, αλλά στο αποψινό παιχνίδι πραγματικά δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα για τον Ολυμπιακό εκτός της νίκης. Δεν θέλω καν να φανταστώ τι επίπτωση μπορεί να έχει μια ενδεχόμενη ήττα απόψε με τον Ερυθρό. Τόσο βαθμολογικά (κυρίως) όσο και ψυχολογικά.

Πολύ καλύτερη ομάδα ο Ολυμπιακός απο τους Σέρβους αλλά σε σχετικά κακό φεγγάρι. Στο παιχνίδι με τον Προμηθέα ο Σφαιρό έδειξε να το παίρνει λίγο αλλιώς. Αν πάει απόψε και ξεκινήσει πάλι με Σπανούλη-Μάντζαρη αυτομάτως θα βρεθούμε μια ταχύτητα κάτω απο τους Σέρβους. Επίσης, σύμφωνα πάντα με το πως θα πάει το ματς, λόγω της απουσίας Παπαπέτρου νομίζω οτι είναι μια καλή ευκαιρία να πάρει περισσότερο και συνεχόμενο χρόνο συμμετοχής ο Τόμπσον μπας και δούμε τελικά τις πραγματικές του δυνατότητες, όποιες κι αν είναι αυτές.

Πολύ ενδιαφέρον θα έχουν οι μονομαχίες στην ρακέτα καθώς Μπιέλιτσα και Λεσόρτ μοιάζουν πολύ με Μιλου και Μακλιν. Αν είναι σε καλή κατάσταση ο Μακλιν μπορεί να βοηθήσει πολύ επιθετικά ενώ ο Μιλού θα πρέπει να προσέξει πολύ το μακρινό σουτ του Μπιέλιτσα.

Νίκη και μόνο νίκη.





Στην κατάσταση που είναι οι δύο ομάδες, το μόνο που μπορεί κανείς να περιμένει είναι μια σούπα πρώτης, που ταιριάζει και με τις κρύες νύχτες. rolleyes.gif
Αν τώρα ξεμπουκώσει ο Ολυμπιακός μπορεί να δούμε και τίποτε ωραίο αν και δεν το πολυβλέπω. Μακάρι, προφανώς.
Από την άλλη μόνο αν έχουμε καμια ραψωδία Ρότσεστι και Φελντείν και βάλουν και οι 2 τους +10 τρίποντα μπορεί να δούμε ματσάκιον.

Σχετικά με τους ψηλούς που αναφέρεις μόνο στο χρώμα μοιάζουν τα ντουέτα των όρθοδοξ... Ο Μπιέλιτσα ήταν πάντα ένα 4-5ρο μαχητικό, πεισματάρικο και τίμιο που τα μπουμπούναγε απόξω ενώ ο Μίλου όλοι μας ξέρουμε τι είναι πια και τον περιμένουμε να γυρίσει στα επίπεδα που ήταν πριν τον τραυματισμό του.

Ο δε Λεσόρ, είναι δυναμίτης και προτέκτορας που αν θυμίζει κάποιον είναι ο Μπιρτς κι όχι ο Μακλίν.

Ας ελπίσουμε ότι θα συνεχιστεί αυτό που είδες κι εσύ κόντρα στον Προμηθέα (όσο κι αν δεν μπαίνουν στην ίδια πρόταση οι 2 διοργανώσεις...) και ο Σφαιρό να την έχει..ακούσει με τις φάπες και την εν γένει εικόνα και να την είδε αλλιώς την δουλειά.


rankin
QUOTE(jazz thrilos @ Jan 26 2018, 11:40 ) *
Αν πάει απόψε και ξεκινήσει πάλι με Σπανούλη-Μάντζαρη

ΑΝ????

Δηλαδή εσυ πιστεύεις οτι μετά απο 7 χρονια, θα αλλάξει κάτι πάνω σε αυτό;

Ακου να σου πω, πως πάει το πράγμα...
Η ομάδα ξεκινάει πάντα με αυτο το σχήμα.
Αν τα πράγματα πάνε πολύ στραβά, το σχήμα αποσύρεται και μπαινουν οι "δευτεροι" μέσα με τη διαφορά στο -15 / -20
Αν τα πράγματα πανε καλά, το σχήμα παίζει 25 λεπτακια, οπως πάντα.
jazz thrilos
Κι όμως, νομίζω οτι αυτή τη φορά ο κόουτς την έχει ακούσει στερεοφωνικά και θα ξεκινήσει με Σπανούλη-Ρόμπερτς. Πραγματικά αν ξεκινήσει πάλι με Μάντζαρη θα φάω το καπέλο μου! hammer.gif

Εντωμεταξύ, ο Φελντέιν δεν είχαν πει οτι δεν θα παίξει; Τελικά θα παίξει;
basket72
QUOTE (jazz thrilos @ Jan 26 2018, 12:16 ) *
Κι όμως, νομίζω οτι αυτή τη φορά ο κόουτς την έχει ακούσει στερεοφωνικά και θα ξεκινήσει με Σπανούλη-Ρόμπερτς. Πραγματικά αν ξεκινήσει πάλι με Μάντζαρη θα φάω το καπέλο μου! hammer.gif

Εντωμεταξύ, ο Φελντέιν δεν είχαν πει οτι δεν θα παίξει; Τελικά θα παίξει;


Είναι της τελευταίας στιγμής που λένε η συμμετοχή του Φελντέιν που μεταφράζεται στο ότι οι πιθανότητες να παίξει είναι πιο πολλές από το να μην παίξει. Το ίδιο κι ο Άντιτς.

Κατά τα άλλα ελπίζω να μην καταλήξεις όπως ο Ρόμπαξ... smiley.gif απόψε και να δούμε και μια φορά κάτι διαφορετικό στους κοντούς- κρατάω πάντως μικρό καλάθι που λέγανε και στα χωριά μας.
RipCity
Δίδυμο Roberts-Σπανούλης. Ας ελπίσουμε επιτέλους να αναστηθεί ο Roberts και να βάλει τουλάχιστον κάποια σουτ.
sni79per
QUOTE(basket72 @ Jan 26 2018, 12:34 ) *
Είναι της τελευταίας στιγμής που λένε η συμμετοχή του Φελντέιν που μεταφράζεται στο ότι οι πιθανότητες να παίξει είναι πιο πολλές από το να μην παίξει. Το ίδιο κι ο Άντιτς.



τι εγινε τελικα ξεκινησαν;
golitog7
Επιτελους Μιλουτινοφ....
jazz thrilos
Σπανούλης-Ρόμπερτς τελικά. Tην γλίτωσε το καπέλο μου... rolleyes.gif

Αλύπητο χτύπημα στην άμυνα του Σπανούλη στα πρώτα λεπτά οι Σέρβοι. Τουλάχιστον επιθετικά είμαστε λίγο πιο γρήγοροι και μας έχουν μπει κάποια σουτ. Πάντως δεν το λες και πολύ ενθαρρυντικό ξεκίνημα.
shtarkws
Αν σφιξει ο Ολυμπιακος την μεχρι τωρα κακη του αμυνα θα το παρει. Μπροστα φαινεται σε καλη μερα, γυρναει η μπαλα και βγαινουν πολλα ελευθερα σουτ.

Ο Σπαν βγηκε καθολου στο πρωτο δεκαλεπτο?
RipCity
Φαγωθηκε να τον βγαλει τον Ρομπερτς, χτυπησε το ρολοι λογικα, απλα την πρωτη φορα μολις ειχε βαλει και τριποντο και λεει ξεφτυλα θα γινω να περιμενω λιγο.

Στην επιθεση παντως γενικα γυρναει η μπαλα, στην αμυνα υπαρχει θεμα.

Ο Σπανουλης παντα γυρω στο εξι, επτα αρχιζει να χανει λαδια αλλα εκει να μεινει μεσα για ολο το δεκαλεπτο.
shtarkws
Πολυ καλυτερο αμυντικα το δευτερο δεκαλεπτο εως τωρα, πιεστικη αμυνα σε ολο το γηπεδο
RipCity
Γελαει ο κοσμος μεχρι στιγμης, αλλα ας ελπισουμε οτι ειναι νωρις κι οτι δε θα ερθει νεα συντριβη.
Reggie Miller #31
QUOTE(RipCity @ Jan 26 2018, 21:36 ) *
Γελαει ο κοσμος μεχρι στιγμης, αλλα ας ελπισουμε οτι ειναι νωρις κι οτι δε θα ερθει νεα συντριβη.



Από την άλλη η ομάδα τώρα τελευταία δύσκολα γυρίζει παιχνίδια,αν και ο Αστέρας δεν είναι τόσο αθλητικός όσο κάποιες άλλες ομάδες που είχαμε θέμα,αλλά και πάλι η εικόαν της ομάδας παραμένει προβληματική τουλάχιστον...
shtarkws
Νομιζω οτι το ματς πηγαινει καλυτερα στον Μιλουτινοφ παρα στον Μακλιν. Πριντ νομιζω εχει παιξει λιγο εως τωρα. Τον Ρομπερτς τον ξεχασε στον παγκο ενω ξεκινησε ζεστος
jazz thrilos
Νέα ήθη στον Ολυμπιακό. Δώδεκα πόντους διαφορά στο 16ο λεπτό και δεν αναρωτιόμαστε πότε θα αρχίσει η αντεπίθεση και η ανατροπή, αλλά αν θα πάμε πάλι για τριαντάρα ή θα χάσουμε αξιοπρεπώς. Μακάρι να λέω απλά μπούρδες πάνω στον θυμό μου για την εικόνα μας.

Μπράβο στον Σφαιρόπουλο για το πετυχημένο ροτέισον. Αλλαγές με την διαφορά στο -1, σε πέντε λεπτά η διαφορά στο -12.
golitog7
ο Πρίντεζης αυτήν την περίοδο είναι εκτός τόπου και χρόνου κυρίως στην άμυνα. Πραγματική τρύπα. Ενθαρυντικό γτ όταν έρθει η ώρα θα ανέβει. Ο Μακλιν εξίσου κακός. Χωρίς αυτούς δεν έχουμε καλό ποστ παιχνίδι και καθόλου εύκολους πόντους γι αυτό κολλάμε πολλές φορές
Zoys
Τραγική εικόνα το πρώτο ημίχρονο. Αν συνεχίσουμε έτσι βλέπω εξελίξεις από Δευτέρα...
Reggie Miller #31
QUOTE(Zoys @ Jan 26 2018, 21:49 ) *
Τραγική εικόνα το πρώτο ημίχρονο. Αν συνεχίσουμε έτσι βλέπω εξελίξεις από Δευτέρα...



Εντάξει η διαφορά δεν είναι απαγορευτική,αλλά είναι αυτό που λες,ότι τίποτα δε σε κάνει να ελπίζεις.
Δευτέρα έχει ντέρμπυ,άρα από Τρίτη smiley.gif

Προσωπικά δεν μου αρέσουν οι αλλαγές και τα πήγαινε-έλα,αλλά πλέον δεν υπάρχει άλλη λύση.Οι περισσότεροι παίκτες είναι απόντες.Ο Τόμπσον στα τρίποντα πρέπει να έχει χειρότερο ποσοστό και από τον Τσίλντρες.
Αλλά νομίζω πως το πρόβλημα της ομάδας είναι παραπάνω από έναν παίκτη και όσο κι αν δεν μας αρέσει πλέον πρόβλημα είναι και ο Σπανούλης.Θέλω να πιστεύω πως υπάρχει και το θέμα ότι η ομάδα κάνει κοιλιά,αλλά αυτό δεν μπορούμε αν το ξέρουμε τώρα...
jazz thrilos
Αν αυτό που βλέπουμε το τελευταίο διάστημα είναι μια "φυσιολογική" ή ακόμα και εσκεμμένη κοιλιά, τότε σύντομα θα χρειαστούμε πλαστικό χειρουργό για να την μαζέψει. Με τέτοια κοιλιά η χοληστερίνη της ομάδας πρέπει να έχει φτάσει το 400 τουλάχιστον.

Νομίζω οτι ο κόουτς πρέπει να πάρει πολύ στα σοβαρά τα επόμενα είκοσι λεπτά της ζωής του. Ισως αποδειχθούν καταλυτικά για το επαγγελματικό του μέλλον. Προσωπικά αν ήταν στο χέρι μου δεν θα τον έδιωχνα ακόμα κι αν χάναμε με 30 πόντους (ξανά) απόψε. Αν το ποτήρι είναι πικρό οι υπεύθυνοι πρέπει να το πιουν μέχρι τέλους. Κι επιπλέον πιστεύω οτι δεν μπορούν να αλλάξουν πολλά με ενδεχόμενες αλλαγές.
shtarkws
Βλεπω το αμυντικο effort του Ολυμπιακου στο ματς και ειδικα στο δευτερο ημιχρονο μου αρεσει. Κοιταζω επειτα το σκορ και βλεπω 43 ποντοι παθητικο. Δεν ξερω. Ο Σπαν ειναι παρα πολυ κακος στην αμυνα αλλα διαολε ας παιξουν και λιγο αμυνα για τον Σπαν οι υπολοιποι αφου μπορει να σου δωσει αλλα πραγματα. Οι υπολοιποι ομως? Ο Πριντεζης εχει παρει 5 ριμπαουντ και εχει 1 ταπα παρ ολο που δεν ειναι καλος στην αμυνα.

Νομιζω οτι το θεμα ειναι οτι ο Σφαιροπουλος δεν εχει βρει ακομη μια λειτουργικη πενταδα για να στηριχτει σε αυτην.Απο την αλλη ομως με το ροτεισιον που κανει δεν ξερω πως μπορει να το καταφερει. Κρισιμο το 3ο δεκαλεπτο, πρεπει ο Ολυμπιακος να μπει με το μαχαιρι στα δοντια για να γυρισει το ματς και να μην επιτρεψει στον Αστερα να πιστεψει οτι μπορει να κερδισει
louie
Το θεμα του σφαιροπουλου ειναι οτι δεν μπορεί και δεν δειχνει διατεθειμένος να καταλάβει τι δεν παει καλά. Ακομα και στις δηλώσεις του τωρα στο ημίχρονο λεει "καλύτερη αμυνα και υπομονή στην επίθεση". Πραγματικά εκτος του οτι η αμυνα νομίζει πως ειναι η απάντηση παντα την υπομονή στην επίθεση σαν φραση δεν μπορω να την εξηγήσω. Δλδ αυτη η στατική και χωρις κινηση επιθεση των 23 δευτερολεπτων θέλει κι αλλη υπομονή;
Reggie Miller #31
QUOTE(jazz thrilos @ Jan 26 2018, 21:59 ) *
Αν αυτό που βλέπουμε το τελευταίο διάστημα είναι μια "φυσιολογική" ή ακόμα και εσκεμμένη κοιλιά, τότε σύντομα θα χρειαστούμε πλαστικό χειρουργό για να την μαζέψει. Με τέτοια κοιλιά η χοληστερίνη της ομάδας πρέπει να έχει φτάσει το 400 τουλάχιστον.

Νομίζω οτι ο κόουτς πρέπει να πάρει πολύ στα σοβαρά τα επόμενα είκοσι λεπτά της ζωής του. Ισως αποδειχθούν καταλυτικά για το επαγγελματικό του μέλλον. Προσωπικά αν ήταν στο χέρι μου δεν θα τον έδιωχνα ακόμα κι αν χάναμε με 30 πόντους (ξανά) απόψε. Αν το ποτήρι είναι πικρό οι υπεύθυνοι πρέπει να το πιουν μέχρι τέλους. Κι επιπλέον πιστεύω οτι δεν μπορούν να αλλάξουν πολλά με ενδεχόμενες αλλαγές.


Το θέμα της κοιλιάς και γενικότερα της διαχείρισης δεν τίναι τόσο απλό πλέον,λόγω των πολλών αγώνων,λόγω του Ευρωμπάσκετ,λόγω των τραυματισμών που δεν μπορεί ο προπονητής να κάνει διαχείριση όπως θέλει στο χρόνο κτλ κτλ
Δε λέω πως φταίει μόνο αυτό,μην πάμε στο άλλο άκρο,αλλά πιστεύω ότι είναι κια υτό ένα θέμα,επειδή η ομάδα φαίνεται ότι δεν
είναι φρέσκια,ειδικά ο πριντ και τώρα τελευταία Παπανικολάου επίσης...
golitog7
αυτή τη φορά θα μας σώσει η πανάθα την Δευτέρα. Εμείς τόσες φορές τους έχουμε σώσει tongue.gif
Zephyr
QUOTE(golitog7 @ Jan 26 2018, 21:09 ) *
αυτή τη φορά θα μας σώσει η πανάθα την Δευτέρα. Εμείς τόσες φορές τους έχουμε σώσει tongue.gif


Να δούμε πόσα σοκ θα χρειαστούν οι Αφοί για να κάνουν αυτό που πρέπει...
jonaldidhs
Θα το παρετε το ματσακιον..
Reggie Miller #31
QUOTE(Zephyr @ Jan 26 2018, 22:11 ) *
Να δούμε πόσα σοκ θα χρειαστούν οι Αφοί για να κάνουν αυτό που πρέπει...



Τι εννοείς;;Αν εννοείς προπονητή,όχι ότι θα διαφωνήσω,αλλά το θέμα είναι ποιον θα φέρουν τώρα...
D-Wade
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Jan 26 2018, 21:15 ) *
Τι εννοείς;;Αν εννοείς προπονητή,όχι ότι θα διαφωνήσω,αλλά το θέμα είναι ποιον θα φέρουν τώρα...

Μιιιιιιιλαν Τοοοομιτς οεοεοε
Reggie Miller #31
QUOTE(D-Wade @ Jan 26 2018, 22:17 ) *
Μιιιιιιιλαν Τοοοομιτς οεοεοε


Για εμένα είναι ρίσκο,ίσως βέβαια έχω στο μυαλό μου και την προηγούμενη φορά του,αλλά ποτέ δεν ξέρεις...
golitog7
άτσα ο Γουίλτζερ!! μη με γελούν τα μάτια μου
rankin
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Jan 26 2018, 21:19 ) *
Για εμένα είναι ρίσκο,ίσως βέβαια έχω στο μυαλό μου και την προηγούμενη φορά του,αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

Ρίσκο δε το λες
Λευκή πετσέτα ισως.

Αλλιώς Σουλης ή ο Σερβος που προξενεύει ο μανατζερ της καρδιάς μας
D-Wade
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Jan 26 2018, 21:19 ) *
Για εμένα είναι ρίσκο,ίσως βέβαια έχω στο μυαλό μου και την προηγούμενη φορά του,αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

Σαρκαστικό σχόλιο ήταν φίλε. Αν φέρουν τον Τομιτς δεν βλέπω μπάσκετ για κανα 6μηνο
Reggie Miller #31
QUOTE(rankin @ Jan 26 2018, 22:21 ) *
Ρίσκο δε το λες
Λευκή πετσέτα ισως.

Αλλιώς Σουλης ή ο Σερβος που προξενεύει ο μανατζερ της καρδιάς μας


Εντάξει πας σε άλλες καταστάσεις με Τόμιτς,Τάκης Λεμονής φάση,εκτός αν μας διαψεύσει τόσο πολύ,τι να πω....
Ναι τον Σέρβο τον είχα ξεχάσει....

Βλεβαι,το ματσάκι γύρισε,αλλά ελπίζω να μην ξεχάσουμε τα προβλήματα μας....
kotzito
Ουσιαστικά αυτό που μας κρατάει κοντά είναι ότι σήμερα πέρα από τον Σπανούλη, προσφέρει κι ο Ρόμπερτς κάτι στην επίθεση. Με Στρέλνιεκς, Μάντζαρη μέτριους πάλι, αν δεν έκανε κι ο Ρόμπερτς τίποτα θα ήμασταν ακόμα πιο κάτω.

Πιστεύω πάντως ότι είμαστε το φαβορί να το πάρουμε το ματς. Το θέμα είναι ότι δεν γίνεται να τα παίρνουμε όλα έτσι κλεφτοκοτάδικα με 5-10 λεπτά μπάσκετ μέχρι το τέλος της σεζόν και να ξεγελάμε τους εαυτούς μας...
rankin
έχετε καταλάβει τι έγινε και πήγαμε απο το -5 στο +5 ή να το αφήσουμε να αιωρείται σαν μυστήριο?
Reggie Miller #31
QUOTE(kotzito @ Jan 26 2018, 22:24 ) *
Ουσιαστικά αυτό που μας κρατάει κοντά είναι ότι σήμερα πέρα από τον Σπανούλη, προσφέρει κι ο Ρόμπερτς κάτι στην επίθεση. Με Στρέλνιεκς, Μάντζαρη κάκιστους πάλι, αν δεν έκανε κι ο Ρόμπερτς τίποτα θα ήμασταν ακόμα πιο κάτω.

Πιστεύω πάντως ότι είμαστε το φαβορί να το πάρουμε το ματς. Το θέμα είναι ότι δεν γίνεται να τα παίρνουμε όλα έτσι κλεφτοκοτάδικα με 5-10 λεπτά μπάσκετ μέχρι το τέλος της σεζόν και να ξεγελάμε τους εαυτούς μας...


Και απέναντι σε μια μέτρια ομάδα...
Δεν γίνεται να σκοράρουν μόνο οι 2 από τους περιφερειακούς...

Πόσο καιρό είχαμε να βάλουμε τόσους πόντους σε έν 10λεπτο;;
jazz thrilos
Συμμαζεύτηκε ο Ολυμπιακός. Χωρίς να αλλάξουμε κάτι δραματικά βρεθήκαμε 6 πόντους μπροστά. Πλάκα έχει να αρχίσουμε να πιστέψουμε οτι παίξαμε και μπασκετάρα.

Ας το πάρουμε και βλέπουμε.
RipCity
QUOTE (rankin @ Jan 26 2018, 20:26 ) *
έχετε καταλάβει τι έγινε και πήγαμε απο το -5 στο +5 ή να το αφήσουμε να αιωρείται σαν μυστήριο?


Ειχαν προγραμματισει οι γυμναστες να φορτσαρουμε απο το 23 και μετα. Δε νομιζω να χει σχεση η εξοδος Σπανουλη.
jazz thrilos
Είχαμε έξι-εφτά λεπτά να παίξουμε πικ εν ρολ και πήραμε μια μικρή διαφορά. Ας επιστρέψουμε στα γνωστά γιατί κάτι δεν του κάθεται καλά του κόουτς.
tuareg
μολις μπηκε ο σπανουλης το γυρισε ο αστερας....
golitog7
QUOTE(tuareg @ Jan 26 2018, 20:46 ) *
μολις μπηκε ο σπανουλης το γυρισε ο αστερας....

δεν ισχύει. Το είχε ήδη γυρίσει
gerorge
QUOTE (tuareg @ Jan 26 2018, 21:46 ) *
μολις μπηκε ο σπανουλης το γυρισε ο αστερας....



Στο 67-68 μπηκε αν θυμαμαι καλα.Ηδη ειχε κανει ενα καλουτσικο σερι ο Αστερας
rankin
O Σπανουλης έχει δυσκολίες στην άμυνα, αλλά προσπαθεί πολύ στην επίθεση
Ο Πρίντεζης ομως, τι ακριβώς κάνει;;;

καταφέραμε και μας πελάτιασε ο τζαμαικανός με τους 4 ποντους μ.ο. γιατι, ναι, ειμαστε η πιο εμμονική ομάδα στην ευρωλίγκα.
Coach Periklis
Αν και η ομάδα θέλει στήριξη στα δύσκολα και όχι στις επιτυχίες, η καρδιά μου / ψυχολογία μου δεν αντέχει να βλέπω τέτοια πράγματα

Σπίτι ο κοουτς για αρχή και βλέπουμε......
pan24
QUOTE (rankin @ Jan 26 2018, 21:49 ) *
O Σπανουλης έχει δυσκολίες στην άμυνα, αλλά προσπαθεί πολύ στην επίθεση
Ο Πρίντεζης ομως, τι ακριβώς κάνει;;;

Ο πριντεζης περσι ειχε σκασει απο μεσα-τελη φλεβαρη
Φετος που περασε και ενα καλοκαιρι παιζοντας 35' σε καθε παιχνιδι με την εθνικη δεν ειναι απιθανο να εσκασε νωριτερα...
Reggie Miller #31
Ίσως να είναι καλύτερα που χάσαμε μπας και αντιμετωπίσουμε κάποια στιγμή την πραγματικότητα...
Προς το παρόν ο κόουτς δεν φαίνεται να αναγνωρίζει όλα τα προβλήματα ή δεν θέλει να τα παραδεχτεί....

Ακόμα και σήμερα που βάλαμε 75 πόντους,φάγαμε πάνω από 80,άρα ούτε η περίφημη άμυνα λειτουργεί...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.