Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ψηφιστε τον καλυτερο shooting Guard!!!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
Pages: 1, 2, 3
Ginobili
Ποιόν άλλο θα ψήφιζα φυσικά..??? Η 6η ψήφος..δικιά μου!!!
Όσο για τις ηγετικές του ικανότητες...τις έδειξε στον τελευταίο τελικό του ΝΒΑ.... spurs1-sm.gif spurs1-sm.gif spurs1-sm.gif spurs1-sm.gif
B for Basketball
δεν σας λεω ποιον ψηφισα...δεν φαινεται..... 69.gif
εξαλλου εχει παρει 21 ψηφους μοοοοοονο... tongue.gif
B for Basketball
QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 25 2007, 11:44 AM) *
Είμαι σίγουρος ότι στη συγκεκριμένη ψηφοφορία δε θα φύγει κανείς παραπάνω από 5 ψήφους πίσω από τον δεύτερο.
Δεν υπάρχει διάκριση ανάμεσα σε όλους αυτούς τους εξωπραγματικούς παίχτες.

Από προσωπική προτίμηση ψήφισα Wade.

εχει φυγει ηδη προ πολου ο κομπε απο τον δευτερο wade smiley.gif
καλη προβλεψη....ριχνεις κ ταρω dizzy? tongue.gif smiley.gif 69.gif
General
Mr.81

As simple as that .
nikolas12
Ο Κομπυ πηρε ακομη μια ψηφο!
red pyramid88
Χμ, εγώ απ' την άλλη λέω να βάλω σε σειρά όλους τους παίκτες με βάση το πως τους κρίνω

1- Kobe Bryant, γενικά για οτιδήποτε τον χαρακτηρίζει. Σούτ, πάθος, άμυνα, προσωπικότητα, ικανότητα να παίρνει (και να βάζει) τα κρίσιμα καλάθια, πάσα, τι να πούμε, ο τύπος θερίζει.

2- Dyawne Wade , ναι οκ, μειονεκτεί στο σούτ, αλλά σε όλα τα υπόλοιπα είναι απλά άψογος, τρομερή διείσδυση, τρομερές ασσίστ, για το αν είναι ικανός να ηγηθεί μιάς ομάδας νομίζω το απέδειξε το 2006, ταχύτατος, καλός στην άμυνα. Πραγματικά παικταράς ότι και να πεί κανείς.

-3 Allen Iverson , όσο και αν τον αντιπαθώ, δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που αμφισβητεί τόσο την ικανότητα του στο σκοράρισμα όσο και τις ηγετικές του ικανότητες. Μειονεκτήματα του η άμυνα αλλά και η ατομιστία του.

-4 Joe Johnson αρκετά νέος και παρόλα αυτά έχει καταφέρει να κάνει θαύματα με τους Hawks, τρομερό τρίποντο απο τις γωνίες, πολύ καλός και στην άμυνα και σίγουρα περιμένω πολλά και στο μέλλον απο αυτόν.

-5 Ray Allen, ή αλλιώς τρίποντο όπως κανείς άλλος. Για αυτό κυρίως το χαρακτηριστικό του τον βάζω τόσο ψηλά, αφού υπάρχουν άλλοι αρκετά καλύτεροι τόσο σε άμυνα όσο και σε ομαδικό παιχνίδι.

-6 Jason Richardson , απο τους παίκτες που με κάναν να ξετρελαθώ με την ομάδα των Warriors, τόσο με την επιθετικότητα του όσο και με το τρομερό του τρίποντο. Αν και με απαγοήτευσε φέτος, περιμένω πολύ περρισσότερα του χρόνου για να πάει πιο ψηλά.

-7 Richard Hamilton , ικανός να σκοράρει απο παντού, κινήται ίσως καλύτερα χωρίς τη μπάλα απο κάθε άλλο παίκτη του NBA σε αυτή τη θέση, και πιστεύω οι Pistons θα είχανε χάσει πολλά χωρίς αυτόν.

-8 Manu Ginobilli , δεν είμαι και ο μεγαλύτερος φαν του, αλλά σίγουρα για αυτό που ζητάνε οι Spurs είναι άψογος και έχει προσφέρει τα μέγιστα.

-9 Michael Redd, χωρίς να τον έχω παρακουλουθήσει πολύ, δείχνει να είναι καλός παίκτης αλλά δεν μου έδωσε την εντύπωση ότι αξίζει να είναι πιο πάνω απο τους προαναφερθέντες.

-10 Vince Carter , τον έχω τόσο χαμηλά επειδή σε όσα (λίγα είναι η αλήθεια) μάτς των Nets είδα δεν μου έδωσε καθόου καλή εντύπωση αν και είμαι σίγουρος ότι αξίζει να είναι συνολικά πολύ ψηλότερα, αλλά δυστηχώς δεν τον πέτυχα στα καλά του.

-11 Ben Gordon, είναι τόσο χαμηλά κυρίως επειδή η πορεία των Bulls ήταν απαγοητευτική. Καλός παίκτης αλλά όχι πρώτου επιπέδου, δεν παίζει μυαλομένα και αυτό σίγουρα δεν τον βοηθάει, παρόλο που έχει ικανότητες.

-12 Larry Hughes, κατ' εμέ υπερεκτημιμενος σε μεγάλο βαθμό, ασταθής, πέρνει αρκετά δύσκολες προσπάθειες χωρίς να σκοράρει όσο πρέπει, και για προσωπικότητα δεν το συζητάμε καν. Καλός παίκτης ναι, αλλά αστέρι όχι.

Δεν έλαβα υπόψη μου όσους απο το πολλ παίζουν κανονικά είτε σε PG (Arenas) είτε σε SF (Pierce, McGrady).
Rondo
Ο Κόμπε είναι ο καλύτερος κατά την άποψή μου, αλλά θεωρώ επίσης πως ο Βινς Κάρτερ και ο Πολ Πιρς είναι καθαρά τριάρια...
kostasvc15
QUOTE(red pyramid88 @ Apr 29 2008, 23:58 ) *
-10 Vince Carter , τον έχω τόσο χαμηλά επειδή σε όσα (λίγα είναι η αλήθεια) μάτς των Nets είδα δεν μου έδωσε καθόου καλή εντύπωση αν και είμαι σίγουρος ότι αξίζει να είναι συνολικά πολύ ψηλότερα, αλλά δυστηχώς δεν τον πέτυχα στα καλά του.

Πρωτη φορα φετος τον ειδες τον Καρτερ να παιζει;Παντως οπως λες πρεπει να τον ειδες σε πολυ λιγα παιχνιδια,1 θα ηταν και αυτο απο τα χειροτερα.Πραγματικα πρεπει να εκανε πολυ κακο παιχνιδι εκεινο το βραδυ biggrin.gif
Τωρα τα πηρα,ασε με
red pyramid88
QUOTE(kostasvc15 @ Apr 30 2008, 03:26 ) *
Πρωτη φορα φετος τον ειδες τον Καρτερ να παιζει;Παντως οπως λες πρεπει να τον ειδες σε πολυ λιγα παιχνιδια,1 θα ηταν και αυτο απο τα χειροτερα.Πραγματικα πρεπει να εκανε πολυ κακο παιχνιδι εκεινο το βραδυ biggrin.gif
Τωρα τα πηρα,ασε με


Λίγο πολύ καθώς απλά δεν είχα τη δυνατότητα τα προηγούμενα χρόνια. Το τονίζω άλλωστε smile.gif Όχι δεν ήταν 1 παιχνίδι αν αυτό σου κάνει. Τώρα απο εκεί και πέρα, αν τα πήρες για κάποιο παίκτη, τι να πώ, πάω πάσο rolleyes.gif
morfi
Νice, απλά μία ένσταση εδώ:

QUOTE(red pyramid88 @ Apr 30 2008, 02:58 ) *
-12 Larry Hughes, κατ' εμέ υπερεκτημιμενος σε μεγάλο βαθμό, ασταθής, πέρνει αρκετά δύσκολες προσπάθειες χωρίς να σκοράρει όσο πρέπει, και για προσωπικότητα δεν το συζητάμε καν. Καλός παίκτης ναι, αλλά αστέρι όχι.

Ο Χιούζ είναι πολύ καλύτερος παίκτης από ότι νομίζουν αυτοί που τον έχουν παρακολουθήσει τα τελευταία δύο-τρία χρόνια. Mε το Γκόλντεν Στέιτ έδειξε μερικές από τις δυνατότητες του και με την Ουάσινγκτον ήταν επιπέδου All-Star. Οι λόγοι που μετά από τους Γουίζαρντς πήρε τη κάτω βόλτα, στη πλειοψηφία τους παραμένουν αδιευκρίνιστοι, αν και προσωπική μου εκτίμηση είναι πως δεν ταίριαξε καθόλου με το εκνευριστικά αργό παιχνίδι των Καβαλίερς όπως και το ότι η θέση του PG (όπως είναι γνωστό) δεν του ταιριάζει και τόσο.
kemp
QUOTE(red pyramid88 @ Apr 30 2008, 02:58 ) *
-10 Vince Carter , τον έχω τόσο χαμηλά επειδή σε όσα (λίγα είναι η αλήθεια) μάτς των Nets είδα δεν μου έδωσε καθόου καλή εντύπωση αν και είμαι σίγουρος ότι αξίζει να είναι συνολικά πολύ ψηλότερα, αλλά δυστηχώς δεν τον πέτυχα στα καλά του.


διαφωνω απολυτα .
περαν οτι ειναι φοβερα θεαματικος ως στυλ παιχνιδιου ακομα και τωρα που δεν καρφωνει,καταφερε παρολη την πτωση του να ειναι στους τρεις μοναδικους (μαζι με κοβε και λεμπρον )που καναν πανω απο

20points 6 ribs 5 assists

γενικα δεν πιστευω οτι το μεγαλυτερο ταλεντο που ανεδειξε το νβα τα 10 τελευταια χρονια ,μπορει να ειναι πισω απο παιχτες με μονο ενα καλο σουτακι(ριπ).επισης ο redd γιατι ειναι καλυτερος?

εγω πιστευω ακομα και σημερα ο υγιης (εκαμε εγχειρηση αστραγαλου πριν μερικες μερες) και ''καυλ***νος'' carter einai ανετα τοπ5 guard akoma kai σημερα
koutsou10
με πολυ μεγαλη διαφορα απο ολουσ τουσ αλλουσ κομπι!!! 77.gif 77.gif 77.gif
1)εχει μεσο ορο τα τελευταια χρονια πανω απο 20 ποντουσ,πανω απο 6 ρημπαουντ κ πανω απο 5 ασιστ!
2)σχεδον μονοσ του εφτασε τουσ λεηκερσ στον τελικο φετοσ,κατι που δεν εχει κανει κανενασ αλλοσ!
3)ειναι στουσ 3 πιο θεαματικουσ παιχτεσ!
4)παιζει κ αμυνα!
5)ειναι απο τουσ καλυτερουσ χαρακτηρεσ κ εξωγηπεδικα!
6)εχει βαλει τουσ περισσοτερουσ ποντουσ σε ενα παιχνιδι απο τουσ εν ενεργεια παιχτεσ!
7)μπορει να βαλει καλαθι οποτε κ οπωσ θελει!
a bullet for your head
Η ψηφος μου πηγε στον Κομπε,που δικαιως πηρε το M.V.P της κανονικης περιοδου κ που θα πρωταγωνιστησει σε ρολο ''πρωτοπαλληκαρου'' για την Αμερικανικη ομαδα στους ολυμπιακους του Πεκινο.Ειναι πλεον πολυ ωριμος(Μετα απο την προσωπικη του περιπετεια),απεδειξε οτι μια ομαδα μπορει να στηθει γυρω απο αυτον κ να πρωταγωνιστησει,αλλα ουτε αυτος,ουτε η ομαδα του μπορεσαν να κανουν την υπερβαση κοντρα στους Σελτικς ωστε να δημιουργησει ενα μυθο αναλογο του air Jordan.Ειναι εκπληκτικος παικτης,αλλα ειμαι προσχωρημενος στην αποψη οτι αποτελει ''Οτι πλησιεστερο στον Jordan'',(Aπο ολους τους επιδοξους κατα καιρους διαδοχους του),οχι ανωτερος,ουτε εφαμιλλος.Σιγουρα ο καλυτερος στην 1η δεκαετια της καινουργιας χιλιετιας,στη θεση που αγωνιζεται κ μεσ' τους 3-4 καλυτερους παικτες της λιγκα,οχι ο αδιαφιλονικητα πρωτος.Τρεφω επισης πολυ μεγαλη συμπαθεια στον Αλαν Αιβερσον.Απιστευτος παικτης,ενα shooting guard εγκλωβισμενο σε κορμι 1.83.Δικαιωματικα θα του ανηκε ο ''ατυπος'' τιτλος του καλυτερου παικτη στον κοσμο για παικτες απο 1.90 κ κατω,την τελευταια δεκαετια.Επιπλεον πιστευω οτι οι Πιρς κ Μακ Γκρειντι αν κ ξεκινησαν την καριερα τους σαν guard-forward,πλεον λογιζονται σαν small forward,ενω ο Αρινας ειναι ενας πληθωρικος point guard.Τελος ο air Canada,αν δεν ειχε σωρεια τραυματισμων στην καριερα του κ αν απο πρωιμο σταδιο διεθετε το καλο μακρινο σουτ στο επιθετικο του ρεπερτοριο,θα βρισκοταν στο ιδιο επιπεδο με τον Κομπε.
Air and King
Ο Κομπι ειτε τον συμπαθουμε ειτε οχι ειναι ενα επιπεδο πανω απο ολους.Εκτος αυτου εχει καταφερει παρολο που δεν εχει τους ομαδικους αλλα κυριως του ατομικους τιτλους του Τζορνταν να θεωρειται μεγαλυτερο ταλεντο απο τον Τζορνταν και αυτο τωρα τελευταια ακουγεται ολο και περισσοτερο και ειδηκα απο την στιγμη που εξεφρασαν αυτη την αποψη πριν κανα χρονο Τεξτ Γουιντερ και πριν λιγες εβδομαδες ο Φιλ Τζακσον ωστοσο για να ισορροπησουν τα πραγματα ειπαν οτι ο Τζορνταν ειναι πιο καλος κοντα στο καλαθι και εχει καλυτερες επιλογες και σουταρε με καλυτερα ποσοστα.Ειναι αυτο που ειπα καλυτερο ταλεντο η "Οχια" καλυτερος παιχτης ο " Αερινος".Δευτερος ο "Φλας" χαρησματικος παιχτης και με φοντα να περασει στην πρωτη θεση καποια στιγμη.Τριτος για μενα κυριως γιατι το 2003-2004 θεωρουταν απο πολλους ο καλυτερος παιχτης στο ΝΒΑ ειναι ο T-Mac Τρεισι Μακρειντι μεγαλο ταλεντο,δυστηχως μεχρι στιγμης δεν εχει κανει την καριερα που περιμενα.Ο Αλλεν Αιβερσον το ξαναειπα αν και αυτην την στιγμη δεν ειναι και στα καλυτερα του το ξαναλεω ειναι ισως ο καλυτερος "κοντος"¨στην ιστορια μαζι με τον Τζερι Γουεστ.Δεν του βγηκε του Answer σε καλο η αφιξη του στο Ντενβερ.
SlobodaN
Kobe και πάλι Kobe. Έτσι απλά. Σαν δεύτερο θα επέλεγα Vince Carter (στα καλά του) τρίτος ο TMac τέταρτος ο Manu και την πεντάδα συμπληρώνει ο Flash.
xoxli44
Wade γιατι χαλαρα κανει οτι θελει οποτε θελει(εκτος απο το σουτακι).
delmar
Κobe με διαφορα... smile.gif
wade is the best
QUOTE(lebron15 @ Mar 23 2007, 23:54 ) *
Ας ψηφισουμε για τον καλυτερο σουτινγκ γκαρντ του ΝΒΑ.Επισης αναγκαστηκα να βαλω καποιους παιχτες που δε θα εβαζα σε αυτο το πολλ αλλα αναγκαστηκα να τους βαλω συμφωνα με αυτα που ειπαν καποιοι (χωρις να εννοω κατι ,και καλα εκαναν οτι θελει ψηφιζει ο καθενας) στο προηγουμενο πολλ


ΚΑΛΗ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ



Ας ψηφισω εγω πρωτος... Λοιπον Ντουειν Ουειντ ,πολυ απλα ειναι ο αγαπημενος μου παιχτης μετα το Λεμπρον και ειναι το μελλον του ΝΒΑ με καποιους αλλους!!!

re pedes o wade einai o kaliteros 1:o pio grigoros,o kaliteros sta karfia apo oloys toys shooting guard kai o pio ekrhktikos me diafora pisteyo!!
j-kidd13
Η ψήφος στον Kobe...Eίναι ο,τι κοντυνότερο στον Air και αυτό τα λέει όλα.Πιστεύω οτι απο όλους είναι αυτός που συνδυάζει όλα τα στοιχεία στον μεγαλύτερο βαθμό(σουτ,τρίπλα,πάσα,διείσδυση,άμυνα)
giannis23
Ήμουν ανάμεσα σε 3,Bryant,Wade,Carter.Τελικά Vince Carter.
X-NEC
QUOTE(koutsou10 @ Jul 22 2008, 17:34 ) *
με πολυ μεγαλη διαφορα απο ολουσ τουσ αλλουσ κομπι!!! 77.gif 77.gif 77.gif
1)εχει μεσο ορο τα τελευταια χρονια πανω απο 20 ποντουσ,πανω απο 6 ρημπαουντ κ πανω απο 5 ασιστ!
2)σχεδον μονοσ του εφτασε τουσ λεηκερσ στον τελικο φετοσ,κατι που δεν εχει κανει κανενασ αλλοσ!
3)ειναι στουσ 3 πιο θεαματικουσ παιχτεσ!
4)παιζει κ αμυνα!
5)ειναι απο τουσ καλυτερουσ χαρακτηρεσ κ εξωγηπεδικα!
6)εχει βαλει τουσ περισσοτερουσ ποντουσ σε ενα παιχνιδι απο τουσ εν ενεργεια παιχτεσ!
7)μπορει να βαλει καλαθι οποτε κ οπωσ θελει!


Καταπληκτικό post τα είπες όλα! 41.gif

Και από μένα η ψήφος πηγαίνει...

(ξέρω έχετε αγωνια)

...στον Kobe Bryant! smiley.gif

Elio
Kobe και απο εμενα......ειναι απλα ο καλυτερος παικτης αυτη την στιγμη στο ΝΒΑ και δυστυχως θα κερδισει ακομα ενα δακτυλιδακι με τους Lakers φετος.
Air and King
Με τις εμφανισεις του φετινου Γουειντ ο οποιος αφησε πισω τους τραυματησμους και εγινε ο Γουειντ του 2006 ο Κομπι ειναι ακομα ο καλυτερος σουτινγκ γκαρντ αλλα ο "Flash" ειναι πολυ κοντα του πλεον.Μην ξεχναμε και οτι ειναι 27 και εκανε εμφανισεις "Jordanesque" το 2006 στους Τελικους απενατι στο Νταλλας και ειναι ηδη μια φορα πρωτθλητης και MVP των τελικων.
The Warlus
Kαι εγώ θεωρώ τον Kobe καλύτερο SG και οι λόγοι έχουν αναφερθεί παραπάνω σε άλλα posts.Τώρα εγώ θεωρώ καλύτερο τον Iverson του Wade γενικά,αφού πιστεύω πως ο AI είναι τρομακτικά καλός παίκτης και συγκαταλέγεται στους κορυφαίους όχι μόνο του σήμερα αλλά όλων των εποχών.Όμως αυτή την στιγμή φυσικά και ο Wade παίζει καλύτερα από τον Iverson
AirNick7
εγω παλι πιστευω πωσ οντωσ ο kobe ειναι ο καλυτεροσ αλλα και ο wade τισ τελευταιεσ χρονιεσ και ειδικα φετοσ κανει τρομερη σεζον με πολυ καλα στατιστικα!! smiley.gif smiley.gif
Boom Dizzle
Kobe γιατι ειναι ολοκληρωμενος παιχτης και μπορει και παιρνει την ομαδα στις πλατες του οταν πρεπει!Ο μονος που εχει πλησιασει τον Air!!!
X-NEC
Συμφωνώ και εγώ ότι ειδικά φέτος μετά τον Bryant ακολουθεί ο Wade. Έχει κάνει απίστευτες εμφανίσεις.

Εύχομαι ο AI και ο Carter να ανεβούν λίγο γιατί τους χρειάζεται το ΝΒΑ.
Air and King
Οσο συνεχιζει ο Γουειντ να "οργιαζει" τοσο πιο πολυ θα αμφησβητειται η κυριαρχια στο "2" του Κομπι.Ασε που δεν θα προκαλεσει εκπληξη στο Τελος της χρονιας ο Γουειντ στην 1η καλυτερη 5αδα και ο Κομπι στην 2η.
Ο Γουειντ πραγματικα φετος "Τζορντανιζει" και το λεω αυτο λογω της συνεπειας που εχει κατι το οποιο ειναι το πρωτο που εκτιμουσα στον MJ.(Οπου το εκανε σχεδον σε ολη του την καριερα)
pain of salvation
Χωρις Roy, δεν παιζω
answer 4
re paidia o kobe eidika fetos vgazei matia.emena me entposiase eidika oi 61 pontoi sto madison squeare garden blove.gif
Pierce
Σε παρακαλω γραφε με ελληνικους χαρακτηρες smile.gif
a bullet for your head
QUOTE(pain of salvation @ Mar 17 2009, 12:34 ) *
Χωρις Roy, δεν παιζω

Ουτε εγω... smiley.gif
мя лiTнoидS
φυσικά ο αγαπημένος μου είναι ο allen iverson smiley.gif .. αλλα ο ben gordon είναι ψυχρός εκτελεστής ....βάζει καλάθια τελευταία sec και αλλάζει το παιχνίδι



P.S. Ξερετε γιατι δν μπορω να βαλω avatar? dry.gif
reignman
Υπαρχει πιθανοτητα να ειναι μεγαλυτερο απο οσο επιτρεπετε (21-26kb)
мя лiTнoидS
πάλι δεν φαίνεται ... ούτε το avatar ούτε το sig ... γιατί ρε παδιά? offtopic.gif

SOZ GIA TO OFF-TOPIC huh.gif


EDIT : Problem SolveD
a bullet for your head
Ενδιαφερουσα θα χαρακτηριζα την ''αναρριχηση'' του Μπραντον Ροι στη 3η θεση των κορυφαιων SG..Στις εκτιμησεις του συγγραφεα του παρακατω αρθρου..
http://www.probasketballnews.com/story/?storyid=708

Air and King
QUOTE(a bullet for your head @ Aug 29 2009, 04:50 ) *
Ενδιαφερουσα θα χαρακτηριζα την ''αναρριχηση'' του Μπραντον Ροι στη 3η θεση των κορυφαιων SG..Στις εκτιμησεις του συγγραφεα του παρακατω αρθρου..
http://www.probasketballnews.com/story/?storyid=708

Συμφωνω οτι ειναι ο 3ος καλυτερος σουτινγκ γκαρντ αυτη την στιγμη στον πλανητη.Ολοι τον θαυμασαμε περυσι στην κανονικη περιοδο αλλα και στα Πλειοφ και κυριως στο 2ο παιχνιδι με τους Ροκετς...Ενας παιχτης που θα γραψει Ιστορια και παει για κορυφαιος Blazer ολων των εποχων ειδικα αν παρει και καποιο πρωταθλημα και ξορκισει το φαντασμα(με την καλη εννοια) του Μπιλ Γουολτον.


Στο # 7 ομως ο Τζινομπιλι??Οχι διαφωνω!Ειναι πιο κατω αυτη την στιγμη κυριως απο Ρει Αλλεν και Γκορντον.
a bullet for your head
QUOTE(Air and King @ Aug 29 2009, 04:57 ) *
Συμφωνω οτι ειναι ο 3ος καλυτερος σουτινγκ γκαρντ αυτη την στιγμη στον πλανητη.Ολοι τον θαυμασαμε περυσι στην κανονικη περιοδο αλλα και στα Πλειοφ και κυριως στο 2ο παιχνιδι με τους Ροκετς...Ενας παιχτης που θα γραψει Ιστορια και παει για κορυφαιος Blazer ολων των εποχων ειδικα αν παρει και καποιο πρωταθλημα και ξορκισει το φαντασμα(με την καλη εννοια) του Μπιλ Γουολτον.


Στο # 7 ομως ο Τζινομπιλι??Οχι διαφωνω!Ειναι πιο κατω αυτη την στιγμη κυριως απο Ρει Αλλεν και Γκορντον.

Το δικο μου top 20 SG για τη σεζον 2009-10:

-Κομπε Μπραιαντ
-Ντουειν Ουειντ
-Μπραντον Ροι
-Βινς Καρτερ
-Τζο Τζονσον
-Αντρε Ιγκουονταλλα
-Μπεν Γκορντον
-Αλλεν Αιβερσον
-Ρει Αλλεν
-Τρεισι ΜακΓκρειντι
-Κεβιν Μαρτιν
-Μανου Τζινομπιλι
-Μαικλ Ρεντ
-Ο.Τ.Μειγιο
-Τζεησον Ριτσαρτσον
-Τ.Ρ.Σμιθ
-Ερικ Γκορντον
-Ριπ Χαμιλτον
-Τζεησον Τερρι
-Ντελοντε Ουεστ
il postino
αυτη τη στιγμη κορυφη ειναι ο μαμπα!

απο κοντα ερχεται ο roy , ο οποιες εχει καταπληκτικες προοπτικες! για παρτη πλακωνομουν σε αλλη ενοτητα επι 3 ημερες!!!!

εχω πει πολλες φορες οτι οταν συγκρινουμε παικτες πρεπει να λαμβανουμε υποψιν απειρους παραγοντες και οι συνθηκες , κατω απο τις οποιες αγωνιζεται καποιος, εχουν βαρυνουσα σημασια! π.χ ο αρινας! καταπληκτικος παικτης αλλα τσακισμενος πλεον και δε γνωριζει κανεις πώς θα επιστρεψει! αλλο παραδειγμα ο τ-μακ! θα συνελθει ποτε απο τους τραυματισμους! τεραστιες προοπτικες επισης!

επισης μου κανει εντυπωση η πορεια του τζο τζονσον , απο τον οποιο πιστευω ακραδαντα οτι θα δουμε και αλλα στην πορεια!

απο ολους ομως παραδεχομαι πιο πολυ τον μανου τζινομπιλι! ειναι λευκος γκαρντ , με ο,τι συνεπαγεται κατι τετοιο στη σωματοδομη του και τι συγκριτικο μειονεκτημα εχει , και παρολαυτα απεδειξε οτι εχει θεση στους κορυφαιους!

τελος , πιστευω , αν δεν προκυψουν τραυματισμοι , οτι ο ρουντυ φερναντεθ εχει πολυ μελλον , αν και εχει μπροστα του τον roy! αν γινει trade και παει σε ομαδα χωρις αξιολογο δυαρι, τον θεωρω δυνητικο all star!



koutsou10
31 στιγμες του κομπι που δειχνουν οτι ειναι αυτην την στιγμη με μεγαλη διαφορα ο καλυτερος sg στον κοσμο... 77.gif

http://wbx.me/l/?p=1&u=http://www.nba....ml%3Frss%3Dtrue
ComingUpRoses
ο allen iverson απο ποτε εγιν SG? rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

εγω ψηφισα :

αν και ο allen iverson eιανι ο αγαπημενος μου δεν μπορω να τον ψηφισω σαν καλυτερο SG! blove.gif
Air and King
QUOTE(koutsou10 @ Sep 5 2009, 03:39 ) *
31 στιγμες του κομπι που δειχνουν οτι ειναι αυτην την στιγμη με μεγαλη διαφορα ο καλυτερος sg στον κοσμο... 77.gif

http://wbx.me/l/?p=1&u=http://www.nba....ml%3Frss%3Dtrue

Καταλαβαινω την αγαπη σου για τον Κομπι αλλα μακραν ο καλυτερος δεν ειναι.Απο πολυ κοντα ειναι ο Γουειντ.
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ξεχνανε πολλοι τον Γουειντ που εκανε εκπληκτικη χρονια περυσι και πηρε και πιο πολλες πρωτιες απο τον Κομπι στο MVP αχετα αν τελικα ηρθε τριτος στο συνολο.
Ο Γουειντ συμπληρωνει την τριαδα των κορυφαιων παιχτων του πλανητη.Μαλιστα δεν ηταν λιγοι περυσι αυτοι που τον θεωρουσαν και τον κορυφαιο πανω απο Κομπι και ΛεΜπρον.

Υ.Γ Ο Αιβερσον σουτινγκ γκαρντ ειναι σε σωμα ποιντ γκαρντ.Το 2001 ως 2αρι πηρε το MVP και εγινε πρωτος "κοντος" στην Ιστορια του ΝΒΑ που σηκωνει το αγαλματηδιο!
aegeansheed
QUOTE(Air and King @ Sep 6 2009, 22:52 ) *
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ξεχνανε πολλοι τον Γουειντ που εκανε εκπληκτικη χρονια περυσι και πηρε και πιο πολλες πρωτιες απο τον Κομπι στο MVP αχετα αν τελικα ηρθε τριτος στο συνολο.
Ο Γουειντ συμπληρωνει την τριαδα των κορυφαιων παιχτων του πλανητη.Μαλιστα δεν ηταν λιγοι περυσι αυτοι που τον θεωρουσαν και τον κορυφαιο πανω απο Κομπι και ΛεΜπρον.


...Κι εγώ μεταξύ τους: http://nba-observer.blogspot.com/2009_03_01_archive.html
Air and King
QUOTE(aegeansheed @ Sep 7 2009, 01:05 ) *
...Κι εγώ μεταξύ τους: http://nba-observer.blogspot.com/2009_03_01_archive.html

Ετσι ειναι!Ειναι λεπτες οι ισορροπιες μεταξυ των τριων στην παρουσα φαση!
Αγωνιζονται σε πολυ υψηλο επιπεδο και οι τρεις.Μαλιστα ο συμπαιχτης του Μπερντ Hall of Famer και κορυφαιος Blazer ολων των εποχων Μπιλ Γουολτον ειπε κατα την φετινη χρονια οτι το ΝΒΑ σχεδον μετα απο 20 χρονια εχει 3 παιχτες να αγωνιζονται σε τοσο υψηλο επιπεδο οπως τοτε ο Τζορνταν ο Ματζικ και Μπερντ.
koutsou10
QUOTE(Air and King @ Sep 7 2009, 00:52 ) *
Καταλαβαινω την αγαπη σου για τον Κομπι αλλα μακραν ο καλυτερος δεν ειναι.Απο πολυ κοντα ειναι ο Γουειντ.
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ξεχνανε πολλοι τον Γουειντ που εκανε εκπληκτικη χρονια περυσι και πηρε και πιο πολλες πρωτιες απο τον Κομπι στο MVP αχετα αν τελικα ηρθε τριτος στο συνολο.
Ο Γουειντ συμπληρωνει την τριαδα των κορυφαιων παιχτων του πλανητη.Μαλιστα δεν ηταν λιγοι περυσι αυτοι που τον θεωρουσαν και τον κορυφαιο πανω απο Κομπι και ΛεΜπρον.

φιλε μου δεν διαφωνω σε αυτα που λες κ εννοειται πως δεν ξεχναω τον παιχταρα τον γουεηντ!!!
αλλα μιλοντας για το συνολο της καριερας του δεν ειναι ο καλυτερος κ με διαφορα ο κομπι?
σιγουρα ειναι κ δεν νομιζω να τον φτασει ο κατα τα αλλα καταπληκτικος παιχτης ντουεην γουεηντ,ασε που στην ηλικια που ειναι ο γουεηντ ο κομπι ειχε κανει πολυ περισσοτερα(το ξεχνανε πολλοι πως ο γουεηντ ειναι 27-28 χρονων κ ο κομπι μολις 31 κ 1 μηνα smiley.gif )...


QUOTE(Air and King @ Sep 7 2009, 01:13 ) *
Ετσι ειναι!Ειναι λεπτες οι ισορροπιες μεταξυ των τριων στην παρουσα φαση!
Αγωνιζονται σε πολυ υψηλο επιπεδο και οι τρεις.Μαλιστα ο συμπαιχτης του Μπερντ Hall of Famer και κορυφαιος Blazer ολων των εποχων Μπιλ Γουολτον ειπε κατα την φετινη χρονια οτι το ΝΒΑ σχεδον μετα απο 20 χρονια εχει 3 παιχτες να αγωνιζονται σε τοσο υψηλο επιπεδο οπως τοτε ο Τζορνταν ο Ματζικ και Μπερντ.

ετσι ειναι,εχεις δικιο κ σε αυτο αλλα...
ποιος παιχτης επαιξε στην εθνικη(μην την πω dream team κ ξενερωσω λιγο)κ εφερε το χρυσο μεταλλιο,ενω οι αλλοι 2 ειχαν ξαναπαιξει στην εθνικη?κ τι ειχαν βγει? icon_drunk.gif
Tretiak
Αναμφίβολα καλύτερος είναι ο Κόμπε . Ειδικά φέτος έκλεισε πολλά στόματα , όσων έλεγαν (εμού συμπεριλαμβανομένου) πως ό,τι έκανε την τριετία 200-2001-2002 ήταν λόγω Σακίλ και χωρίς τον Σακ , κούπα δεν θα έβλεπε ποτέ...
Leon_cp3
QUOTE(Tretiak @ Sep 7 2009, 15:19 ) *
Αναμφίβολα καλύτερος είναι ο Κόμπε . Ειδικά φέτος έκλεισε πολλά στόματα , όσων έλεγαν (εμού συμπεριλαμβανομένου) πως ό,τι έκανε την τριετία 200-2001-2002 ήταν λόγω Σακίλ και χωρίς τον Σακ , κούπα δεν θα έβλεπε ποτέ...


Ακριβώς.Και γενικά πιστεύω αυτή τη στιγμή ο πιο ολοκληρωμένος παίχτης στο μαγικό κόσμο.
sn3
ψηφισα vc λογω λατρειας αλλα αντικειμενικα δεν εχει ανταγωνιστη ο kobe.γενικα ο δευτερος μετα απο αυτον ειναι πολυ πισω
aggnba89
Paidia proetoimasteite gia megalh xronia vince carter.paei gia to prwtathlima.einai polu ypotimimenos.perisi ekane kalh xronia kai oi arithmoi tou htan idioi me ton brandon roy.
Roy PPG 22,6 RPG 4,7 APG 5,1 FG% 0,480
Carter PPG 20,8 RPG 5,1 APG 4,7 FG% 0,437
Vevaia logw hlikias o roy tha ginetai kaliteros enw o carter xeiroteros.alla einai sxetika konta se epipedo akomh.
gia mena oi kaliteroi sg einai 1.wade/kobe 2.kobe/wade 3.roy 4.carter k 5.joe johnson h ray allen
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.