Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ψηφιστε τον καλυτερο shooting Guard!!!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
Pages: 1, 2, 3
kostasvc15
Το καλοκαιρι νομιζω.Ειχε υπογραψει συμβολαιο για ενα χρονο με 16εκ.
Και εγω πιστευω οτι θα γυρισει.Οχι συντομα ομως γιατι του χρονου θα παρει το πρωταθλημα με το Ορλαντο!
liolias
Το πιο πιθανο ειναι αυτο γιατι οι φημες λενε οτι θα παει Orlando.
Zmac
Αντε να αποκτησει και εναν καλο συμαπαικτη ο παιχταρας Howard
Yellow heart
QUOTE(Air Kef @ Apr 10 2007, 07:05 AM) *
3 ψήφους ο Μανου,η 3η ηταν δικη μου!Ποιοι ειναι οι αλλοι 2 ρε να κανουμε κλαμπ; rolleyes.gif
Θα ψήφιζε κι ο Καιζερ αν ειχατε βαλει τον Ουειντ στο ασσο..! tongue.gif

Kαι τεταρτη η δικη μου στον Μανου.Εμενα πρωσοπικα δεν μου αρεσουν οι Αμερικανοι αλλα αν ειχα δευτερη ψηφο θα την εδινα στον Βινς(αν και ειναι 3αρι)γιατι ο Μπραιαντ ειναι ατομιστης,ο Γουειντ δεν εχει σουτ και δεν θεωρω πληρης τους Αλλεν,Αιβερσον και Γκορντον.
saniboy
Kαι 5η στο Μανου!γιατι ειναι παικταρα.Ο Κομπι ειναι παικταρα αλλα δεν αφηνει ανασα στουσ συμπαικτες του(που πιθανοτατα δεν την αξιζουν).Αλλεν ισως το καλυτερο σουτ του ΝΒΑ.Wade μονο για χωσιματα και καμια ασσιστ οταν ριχνει τον εγωισμο.Μανου ο πιο ολοκληρωμενος!
Yellow heart
QUOTE(saniboy @ Apr 14 2007, 09:02 AM) *
Kαι 5η στο Μανου!γιατι ειναι παικταρα.Ο Κομπι ειναι παικταρα αλλα δεν αφηνει ανασα στουσ συμπαικτες του(που πιθανοτατα δεν την αξιζουν).Αλλεν ισως το καλυτερο σουτ του ΝΒΑ.Wade μονο για χωσιματα και καμια ασσιστ οταν ριχνει τον εγωισμο.Μανου ο πιο ολοκληρωμενος!

Πεστα.φοβερος παικτης.ο Κομπε τωρα ειδα στο τελευταιο παιχνιδι 17π. 68.gif
NBAholic
Αυτό που ξεχνάτε είναι το ότι ο Μανού είχε πάμπολλα παιχνίδια με χαμηλή αποτελεσματικότητα (σαφώς περισσότερα από τους Κόμπι, Γουέιντ, Κάρτερ), αλλά η ομάδα του τον ξελάσπωνε ούτως ή άλλως. Θυμηθείτε επίσης τις δηλώσεις του Πόποβιτς ότι "χάνει χρόνια απ'τη ζωή του" κάθε φορά που ο Μανού πάει να εκδηλώσει επίθεση, πρωτού κατηγορήσετε τους υπόλοιπους για την ίδια αδυναμία.

Ιδού ενδεικτικά μερικές μόνο από τις μέτριες εμφανίσεις του Μανού (μόνο στο πρώτο 2μηνο), οι οποίες και δεν είχαν σχεδόν καθόλου αντίκτυπο στην ομάδα:

Nov 11 NYK W 100-92 1 25:00 3 9 33.3 1 5 20.0 2 3 66.7 2 4 6 2 4 2 0 5 9
Nov 17 CHI W 100-83 1 23:22 1 6 16.7 0 3 0.0 3 3 100.0 0 3 3 5 0 4 0 2 5
Nov 8 PHO W 111-106 1 32:32 3 13 23.1 1 2 50.0 5 5 100.0 1 7 8 5 2 0 0 2 12
Nov 19 @ SAC W 108-99 1 24:05 4 12 33.3 2 7 28.6 6 6 100.0 1 3 4 1 1 0 0 3 16
Dec 13 MIN W 95-82 1 33:38 3 8 37.5 2 5 40.0 4 4 100.0 0 2 2 2 4 3 0 1 12

Κανείς από τους προαναφερθέντες δεν έχει αυτή την πολυτέλεια. Για την ακρίβεια, κανενός η ομάδα δεν του την παρέχει.
Gravedigger
O Manu για μένα είναι από τους πιο υπερεκτιμημένους παίχτες του ΝΒΑ.Έχω εκφράσει κ στο παρελθόν την αντιπάθεια μου για αυτόν τον παίχτη (χωρίς να έχω πρόβλημα που τον ψηφίζετε,άποψη του καθενός) γιατί πολύ απλά δν νομίζω ότι είναι τόσο καλός όσο θέλουν να τον δείξουν.Δν μπορούμε να τον συγκρίνουμε με παίχτες όπως οι Bryant,Wade γιατί πολύ απλά δν υπάρχει σύγκριση.Μπορεί μια ομάδα να έχει για ηγέτη τον Manu???Τότε θα ήταν τελευταία.Είναι καλός σαν συμπληρωματικός παίχτης κ τίποτα παραπάνω.Κ επίσης δν μπορώ να θεωρήσω πλήρη 1 παίχτη όταν σε 1 αγώνα βάζει 30 πόντους κ στον αμέσως επόμενο 2.
sarounas
ανεξαρτήτως προσωπικών επιτυχιών πιστεύω ότι μετά την αποχώρηση του ρέτζι πρόπερσι, ο καλύτερος σουτέρ του κόσμου είναι ο Ρέι Άλεν και μετά ο Κόμπυ
Yellow heart
QUOTE(sarounas @ Apr 14 2007, 11:07 AM) *
ανεξαρτήτως προσωπικών επιτυχιών πιστεύω ότι μετά την αποχώρηση του ρέτζι πρόπερσι, ο καλύτερος σουτέρ του κόσμου είναι ο Ρέι Άλεν και μετά ο Κόμπυ

Φιλε εισαι εκτος κουβεντας,για το καλυτερο 2αρι μιλαμε.Οχι για σουτερ.
Das Kapital
QUOTE(Yellow heart @ Apr 14 2007, 11:20 AM) *
Εμενα πρωσοπικα δεν μου αρεσουν οι Αμερικανοι αλλα αν ειχα δευτερη ψηφο θα την εδινα στον Βινς


Αφου δε σου αρεσουν οι Αμερικανοι γιατι ασχολεισαι με το ΝΒΑ ? 68.gif
Das Kapital
QUOTE(saniboy @ Apr 14 2007, 12:02 PM) *
Wade μονο για χωσιματα και καμια ασσιστ οταν ριχνει τον εγωισμο.Μανου ο πιο ολοκληρωμενος!

Τι,τι,τι,τι ?

Ο Ουειντ μονο για χωσιματα? Οταν ριχνει τον εγωισμο του? Ο Ουειντ εχει 7,5 ασσιστ μ.ο. και αυτο λογο τραυματισμων γιατι επεσαν τα ποσοστα του!!! Ο ανθρωπος ειναι πολλες κλασεις ανωτερος απο το Τζινομπιλι,ο Τζινομπιλι ειναι ο τριτος παιχτης των Σπερς!!!


QUOTE(Yellow heart @ Apr 14 2007, 12:07 PM) *
Πεστα.φοβερος παικτης.ο Κομπε τωρα ειδα στο τελευταιο παιχνιδι 17π. 68.gif


Κοιτα φιλε,ο Μπραιαντ ουτε εμενα μου αρεσει, ο Τζινομπιλι μου αρεσει πιο πολυ ΑΛΛΑ ο Μπραιαντ ειναι καλυτερος!!!

QUOTE(Gravedigger @ Apr 14 2007, 02:02 PM) *
Μπορεί μια ομάδα να έχει για ηγέτη τον Manu???Τότε θα ήταν τελευταία.Είναι καλός σαν συμπληρωματικός παίχτης κ τίποτα παραπάνω.Κ επίσης δν μπορώ να θεωρήσω πλήρη 1 παίχτη όταν σε 1 αγώνα βάζει 30 πόντους κ στον αμέσως επόμενο 2.


Ακριβως!!! 41.gif
sarounas
QUOTE(Gravedigger @ Apr 14 2007, 11:02 AM) *
O Manu για μένα είναι από τους πιο υπερεκτιμημένους παίχτες του ΝΒΑ.Έχω εκφράσει κ στο παρελθόν την αντιπάθεια μου για αυτόν τον παίχτη (χωρίς να έχω πρόβλημα που τον ψηφίζετε,άποψη του καθενός) γιατί πολύ απλά δν νομίζω ότι είναι τόσο καλός όσο θέλουν να τον δείξουν.Δν μπορούμε να τον συγκρίνουμε με παίχτες όπως οι Bryant,Wade γιατί πολύ απλά δν υπάρχει σύγκριση.Μπορεί μια ομάδα να έχει για ηγέτη τον Manu???Τότε θα ήταν τελευταία.Είναι καλός σαν συμπληρωματικός παίχτης κ τίποτα παραπάνω.Κ επίσης δν μπορώ να θεωρήσω πλήρη 1 παίχτη όταν σε 1 αγώνα βάζει 30 πόντους κ στον αμέσως επόμενο 2.

διαφωνώ κάθετα, όχι μόνο επειδή είναι παικταράς και από τους πιο πλήρης παίκτες (δεν υπάρχει κάτι που να μην κάνει στο γήπεδο) στον κόσμο που παίζουν σήμερα μπάσκετ αλλά και γιατί είναι σπουδαία προσωπικότητα, αλίμονο αν δεν έχει ηγετικές ικανότητες ο Μανού και δίνεται η εντύπωση ότι δεν μπορεί να πάρει από το χεράκι μια ομάδα, ίσα ίσα έχει παίξει σε πολύ μεγάλες ομάδες και βρισκόταν πάντα στον αφρό, στην Μπολόνια που έφτασε σε δύο συνεχόμενους τελικούς πρωταθλητριών αν και υπήρχαν μεγάλες προσωπικότητες στην ομάδα και παρόλο που ήταν σχετικά μικρός ήταν ουσιαστικά ο ηγέτης της τόσο 01 όσο και το 02, όπως και βέβαια στην Αργεντινή που παρά το ότι υπάρχουν Σκόλα, Νοτσιόνι, Ομπέρτο, Ντελφίνο πάντα αυτός είναι το πρώτο βιολί και ηγέτης την ομάδας. Στο Σαν Αντόνιο μπορεί να μην φαίνεται τόσο πολύ αλλά έχει ξεκαθαρισμένο ρόλο μέσα στην ομάδα και προσαρμόζεται ανάλογα με τις συνθήκες του κάθε αγώνα, όπως εξάλλου συμβαίνει και με όλους μέσα σε αυτή την ομάδα

αν ήταν αναγκασμένος να παίρνει πολλές προσπάθειες είμαι σίγουρος ότι θα έβαζε τουλάχιστον 20π.μ.ο. όπως εξάλλου κάνει και στην Αργεντινή,

τώρα για το αν μπορεί να σηκώσει μια μέτρια ομάδα και να την κάνει διεκδικήτρια; σαφώς και δεν μπορεί, όπως εξάλλου και κανείς.... εδώ δεν μπορούν ούτε ο Μπράιαντ με τον Γκαρνέτ!

QUOTE(Yellow heart @ Apr 14 2007, 11:52 AM) *
Φιλε εισαι εκτος κουβεντας,για το καλυτερο 2αρι μιλαμε.Οχι για σουτερ.

δεν έχεις άδικο,
αλλά βλέπω υπάρχουν πολλά PG και SF στο poll και θεώρησα καλύτερο να μείνω κατά κάποιο τρόπο στην παραδοσιακή έννοια του SG, τους φοβερούς σουτέρ, αν και βέβαια ούτε αυτό είναι και τόσο σωστό διότι μπορεί κάποιος να μην είναι τρομερός σουτέρ αλλά να είναι σούπερ σκόρερ όπως ήταν π.χ. και ο Γκάλης.

ίσως η καλύτερη ερώτηση για εδώ να ήταν ποιον θεωρείτε καλύτερο περιφερειακό στο ΝΒΑ, σε αυτό το ερώτημα θα ήμουν μεταξύ Κόμπυ και Ουέιντ και μάλλον θα κατέληγα στον Μπράιαντ, αλλά σαν στιλ περισσότερο από όλους μου αρέσει ο ΜακΓκρέιντι 77.gif
Yellow heart
QUOTE(lebron15 @ Apr 14 2007, 01:34 PM) *
Αφου δε σου αρεσουν οι Αμερικανοι γιατι ασχολεισαι με το ΝΒΑ ? 68.gif

Σαν καθε μπασκετοφιλος ασχολουμε με το κορυφαιο πρωταθλημα του κοσμου.Οταν ασχολεισαι δεν παρακολουθεις μοναχα και λες τα θετικα,αλλα και ΑΡΝΗΤΙΚΑ!

Επισης το ΝΒΑ δεν εχει μονο Αμερικανους.(εδω να θυμισω το ροστερ των Ραπτορς που οι μιση ομαδα δεν ειναι Αμερικανοι)
Das Kapital
QUOTE(Yellow heart @ Apr 16 2007, 08:53 PM) *
Επισης το ΝΒΑ δεν εχει μονο Αμερικανους.(εδω να θυμισω το ροστερ των Ραπτορς που οι μιση ομαδα δεν ειναι Αμερικανοι)

Ο Καλυτερος παιχτης τους ομως ακουει στο ονομα Κρις Μπος!!!
NBAholic
QUOTE
Σαν καθε μπασκετοφιλος ασχολουμε με το κορυφαιο πρωταθλημα του κοσμου.Οταν ασχολεισαι δεν παρακολουθεις μοναχα και λες τα θετικα,αλλα και ΑΡΝΗΤΙΚΑ!

Επισης το ΝΒΑ δεν εχει μονο Αμερικανους.(εδω να θυμισω το ροστερ των Ραπτορς που οι μιση ομαδα δεν ειναι Αμερικανοι)


Παρόλα αυτά, έχει μια βάση η απορία του Βron, από την άποψη ότι οι περισσότεροι που δεν πολυπάνε τους Αμερικανούς δεν πολυπάνε ούτε το ΝΒΑ. Φυσικά υπάρχουν και οι Internationals. Αλλά δεν αποτελούν μεγαλύτερο κομμάτι του ΝΒΑ απ'όσο αποτελούν οι Αμερικανοί στην Ευρωλίγγα.
jjc
Κομπε και με διαφορα
Das Kapital
QUOTE(NBAholic @ Apr 16 2007, 10:58 PM) *
Παρόλα αυτά, έχει μια βάση η απορία του Βron, από την άποψη ότι οι περισσότεροι που δεν πολυπάνε τους Αμερικανούς δεν πολυπάνε ούτε το ΝΒΑ. Φυσικά υπάρχουν και οι Internationals. Αλλά δεν αποτελούν μεγαλύτερο κομμάτι του ΝΒΑ απ'όσο αποτελούν οι Αμερικανοί στην Ευρωλίγγα.


biggrin.gif 41.gif 41.gif 41.gif

Καλο θα το λεω σε ενα καθηγητη μου στο σχολειο που ισχυριζεται οτι ο Παναθηναικος και η Τσσκα ειναι καλυτερες απο αυτες του ΝΒΑ και οτι στο ΝΒΑ παιζουν κλωτσοσκουφι και τελος επισης ισχυριζεται οτι ο Ομπραντοβιτς ειναι καλυτερος απο το Ραιλι!!!
apkat
Τι σχεση εχει αυτο που λεει ο Χολικ με αυτο που λεει ο καθηγητης σου και πως το ενα ειναι απαντηση του αλλου;;; blink.gif
Das Kapital
QUOTE(apkat @ Apr 16 2007, 11:32 PM) *
Τι σχεση εχει αυτο που λεει ο Χολικ με αυτο που λεει ο καθηγητης σου και πως το ενα ειναι απαντηση του αλλου;;; blink.gif


Ρε συ λεω οτι αυτο που ειπε ο Χολικ θα το λεω στο καθηγητη μου γιατι λεει τα παραπανω ετσι και εγω θα του λεω οτι και αν οι Ευρωπαικες δεν εχουν Αμερικανους καλα κρασια!!!
apkat
Παλι δε καταλαβα..Διαβασε την προταση σου ξανα και πες μου αν και συ βγαζεις ακρη..Παρα ταυτα ο Παναθηναικος δεν εχει Αμερικανους(ο Ντελκ δεν πιανεται γιατι δεν παιζει) και ειναι πρωτο φαβορι για Ευρωλιγκα..
Das Kapital
QUOTE(apkat @ Apr 16 2007, 11:42 PM) *
Παλι δε καταλαβα..Διαβασε την προταση σου ξανα και πες μου αν και συ βγαζεις ακρη..Παρα ταυτα ο Παναθηναικος δεν εχει Αμερικανους(ο Ντελκ δεν πιανεται γιατι δεν παιζει) και ειναι πρωτο φαβορι για Ευρωλιγκα..


Καλα για να τελειωνουμε,λεει πως οι Ευρωπαιοι ειναι καλυτεροι κλπ!!! Δε καταλαβαινεις? Αρα οι Αμερικανοι δε χρειαζονται και τετοια!!! Τωρα καταλαβες?

Ο Μπατιστ τι ειναι Σλοβακος?
NBAholic
Βεβαίως, οι κορυφαίες ευρωπαϊκές ομάδες στηρίζονται λιγότερο πλέον στους Αμερικανούς απ'όσο στο παρελθόν (ας ευχαριστούν γι'αυτό τον κατά τα άλλα "ισοπεδωτικό" νόμο Μποσμάν, αλλά και τη χαμηλότερη ποιότητα Αμερικανών που περνούν τον Ατλαντικό), αλλά δεν παύουν να δέχονται περισσότερη επιρροή απ'όσο δέχονται οι ομάδες του ΝΒΑ απ'τους Ευρωπαίους. Για προηγούμενες δεκαετίες, δεν το συζητώ καν. Χωρίς Αμερικανούς, καλό μπάσκετ θα είχαν μόνο οι παραδοσιακές ανατολικές χώρες που είχαν εθνικές της προκοπής, με αποτέλεσμα φυσικά να μείνουμε όλοι πολύ πίσω.

QUOTE
Καλο θα το λεω σε ενα καθηγητη μου στο σχολειο που ισχυριζεται οτι ο Παναθηναικος και η Τσσκα ειναι καλυτερες απο αυτες του ΝΒΑ και οτι στο ΝΒΑ παιζουν κλωτσοσκουφι και τελος επισης ισχυριζεται οτι ο Ομπραντοβιτς ειναι καλυτερος απο το Ραιλι!!!


Επίσης, με την ίδια λογική ("εμείς παίζουμε μπάσκετ, όχι τσίρκο"), ότι οι καλές κολλεγιακές ομάδες είναι επίσης καλύτερες από τις ομάδες του ΝΒΑ, όπως και οι καλύτερες γυναικείες, μιας και όλες τους δίνουν μεγαλύτερη βάση στα συστήματα και στη στρατηγική απ'τις ομάδες του ΝΒΑ...

Δυστυχώς, τα μόνα μέτρα σύγκρισης θα είναι τα φιλικά παιχνίδια μεταξύ των ευρωπαϊκών και των αμερικανικών ομάδων και τα παιχνίδια των Εθνικών. Μια στο τόσο θα κερδίζουν οι Internationals και θα οδηγούν κάποιους στο συμπέρασμα ότι "το ΝΒΑ ξόφλησε"...Το δίκαιο θα ήταν να περάσει μια από αυτές τις κορυφαίες ευρωπαϊκές ομάδες μια ολόκληρη σεζόν στο ΝΒΑ με το δικό της ρόστερ, αλλά κάτι τέτοιο δε θα συμβεί ποτέ.
apkat
Το Μπατιστ τον ξεχασα απλα tongue.gif ..Το πως αυτο που ειπε ο Χολικ απαντα στον καθηγητη σου ακομα δεν καταλαβα..Δε λεει πουθενα αν οι Αμερικανοι ειναι καλυτεροι η χειροτεροι.Αυτο το λες εσυ.Τεσπα οντως πολυ τραβηξε η κουβεντα χωρις λογο.. biggrin.gif
Das Kapital
QUOTE(apkat @ Apr 16 2007, 11:59 PM) *
Το Μπατιστ τον ξεχασα απλα tongue.gif ..Το πως αυτο που ειπε ο Χολικ απαντα στον καθηγητη σου ακομα δεν καταλαβα..Δε λεει πουθενα αν οι Αμερικανοι ειναι καλυτεροι η χειροτεροι.Αυτο το λες εσυ.Τεσπα οντως πολυ τραβηξε η κουβεντα χωρις λογο.. biggrin.gif


Καλα τωρα για να τελειωνουμε!!!

Εγω σχεδον σε καθε μαθημα που μιλαμε υποστηριζω το ΝΒΑ και εκεινος το Ευρωπαικο σε ολους τους τομεις ολους ολους ολους!!! οπως και εγω βεβαια για ΝΒΑ! ΟΚ?
apkat
Ναι βρε αυτο το εχω καταλαβει απο το πρωτο ποστ..Δεν χρειαζεται να μου το εξηγεις σε καθε ποστ..Αλλο σου ελεγα εγω αλλα προφανως δε το εχεις καταλαβει..Δε πειραζει.. peace.gif biggrin.gif

Υ.Γ:Συγνωμη απο ολους που ειμαι τοση ωρα τοσο τραγικα οφ-τοπικ..
kostasvc15
QUOTE(lebron15 @ Apr 16 2007, 09:03 PM) *
Καλα τωρα για να τελειωνουμε!!!

Εγω σχεδον σε καθε μαθημα που μιλαμε υποστηριζω το ΝΒΑ και εκεινος το Ευρωπαικο σε ολους τους τομεις ολους ολους ολους!!! οπως και εγω βεβαια για ΝΒΑ! ΟΚ?

Δασκαλε που διδασκες και νομο δεν εκρατεις.
Τι ειπα παλι ε;;; biggrin.gif
Das Kapital
QUOTE(kostasvc15 @ Apr 17 2007, 12:10 AM) *
Δασκαλε που διδασκες και νομο δεν εκρατεις.
Τι ειπα παλι ε;;; biggrin.gif


Αυτος ειπες offtopic.gif !!!
Yellow heart
QUOTE(lebron15 @ Apr 16 2007, 07:29 PM) *
Ο Καλυτερος παιχτης τους ομως ακουει στο ονομα Κρις Μπος!!!

Και ο καλυτερος παικτης των Κινγς περυσι ακουγε στο ονομα Στογιακοβιτς

Επισης δικαιωμα μου ειναι να γραφω σε οποιο θεμα γουσταρω,εδω βαζω ενα τελος!
Pierce
ο καλυτερος παιχτης των κινγκς ακουγε και ακουει στο ονομα mike bibby και παλαιοτερα στο chris webber. ο πετζα οποτε ηταν τα κρισιμα κρυβοταν. ο μονος ευρωπαιος που ειναι ο καλυτερος στην ομαδα του ειναι ο ντιρκ που και για καποιους το θεμα επιδεχεται συζητηση.(αντε και ο γκασολ αλλα εκει δεν υπαρχει καποιος αλλος σοβαρος παιχτης)
kostasvc15
QUOTE(pierce21 @ Apr 17 2007, 11:29 AM) *
ο καλυτερος παιχτης των κινγκς ακουγε και ακουει στο ονομα mike bibby και παλαιοτερα στο chris webber.

Μαζι σου!
Das Kapital
QUOTE(pierce21 @ Apr 17 2007, 02:29 PM) *
ο καλυτερος παιχτης των κινγκς ακουγε και ακουει στο ονομα mike bibby και παλαιοτερα στο chris webber. ο πετζα οποτε ηταν τα κρισιμα κρυβοταν. ο μονος ευρωπαιος που ειναι ο καλυτερος στην ομαδα του ειναι ο ντιρκ που και για καποιους το θεμα επιδεχεται συζητηση.(αντε και ο γκασολ αλλα εκει δεν υπαρχει καποιος αλλος σοβαρος παιχτης)


Yellow Hurt ?

Αυτη ητανη τελεια απαντηση !!! 41.gif 41.gif
NBAholic
Ό,τι και να πιστεύετε για τον Πέτζα, ο Νοβίτσκι βάζει τελεία στο αν μπορεί ένας Ευρωπαίος να αποτελέσει τον κορυφαίο μιας (καλής) ομάδας ΝΒΑ. Δεν παύει βέβαια κάτι τέτοιο να αποτελεί εξαίρεση και γι'αυτό ο Νοβίτσκι θεωρείται από πολλούς ο κορυφαίος ευρωπαίος ever.

YΓ. Φυσικά, Yellow, μπορείς να ποστάρεις όπου θέλεις. Μερικές φορές, η συζήτηση ζεσταίνεται, αλλά δεν πειράζει αυτό πάντα.
Das Kapital
QUOTE(Yellow heart @ Apr 17 2007, 12:46 PM) *
Επισης δικαιωμα μου ειναι να γραφω σε οποιο θεμα γουσταρω,εδω βαζω ενα τελος!


Αυτο που κολλαει ?
Yellow heart
QUOTE(lebron15 @ Apr 17 2007, 12:14 PM) *
Αυτο που κολλαει ?

Κολλαει στο οτι μου ειπες να μην ασχολουμε με το ΝΒΑ αφου δν μου αρεσουν οι Αμερικανοι.


Αποψη σας για τους Κινγς,αλλα αυτο που ειπε ο Πιρς για τον Ντιρκ δεν πρεπει να το σκεφτηκε και πολυ! shot.gif shot.gif shot.gif
Das Kapital
QUOTE(Yellow heart @ Apr 17 2007, 04:09 PM) *
Κολλαει στο οτι μου ειπες να μην ασχολουμε με το ΝΒΑ αφου δν μου αρεσουν οι Αμερικανοι.
Αποψη σας για τους Κινγς,αλλα αυτο που ειπε ο Πιρς για τον Ντιρκ δεν πρεπει να το σκεφτηκε και πολυ! shot.gif shot.gif shot.gif


Δε σου ειπα να μην ασχολεισαι!!! Κανεις μεγαλο λαθος,αλλωστε ποιος ειμαι εγω που θα σου με τι να ασχολεισαι?

Σε ρωτησα γιατι ασχολεισαι,σωστα ? Δε σου ειπα να μην ξαναγραψεις για το ΝΒΑ σωστα?



Για το αλλο ισως καταλληλοτερος ειναι ο Πιρς!!! για να δουμε.............
Pierce
QUOTE(pierce21 @ Apr 17 2007, 02:29 PM) *
ο καλυτερος παιχτης των κινγκς ακουγε και ακουει στο ονομα mike bibby και παλαιοτερα στο chris webber. ο πετζα οποτε ηταν τα κρισιμα κρυβοταν. ο μονος ευρωπαιος που ειναι ο καλυτερος στην ομαδα του ειναι ο ντιρκ που και για καποιους το θεμα επιδεχεται συζητηση.(αντε και ο γκασολ αλλα εκει δεν υπαρχει καποιος αλλος σοβαρος παιχτης)



QUOTE(Yellow heart @ Apr 17 2007, 04:09 PM) *
Κολλαει στο οτι μου ειπες να μην ασχολουμε με το ΝΒΑ αφου δν μου αρεσουν οι Αμερικανοι.
Αποψη σας για τους Κινγς,αλλα αυτο που ειπε ο Πιρς για τον Ντιρκ δεν πρεπει να το σκεφτηκε και πολυ! shot.gif shot.gif shot.gif


τι ακριβως δεν σκεφτηκα πολυ? το νταλας το παρακολουθω στενα χρονια ειμαι φαν του οπως βλεπεις στην υπογραφη μου και ειμαι δηλωμενα μεγαλος φαν του γερμαναρα. ειπα οτι εγω δεν τον θεωρω τον κορυφαιο στην ομαδα του? απο που το βγαζεις αυτο το συμπερασμα ?
ειπα οτι καποιοι υποστηριζουν οτι ειναι ενα πολυ μεγαλο και καλο γραναζι (αλλα οχι το μονο)στην καλοδουλεμενη μηχανη του νταλας αλλα αν δεν ειχε το υπολοιπο πλαισιο(στακχαουζ,τερι,χαουαρντ αντε και τον νταμπιερ) με το οποιο εχει δεσει πολυ καλα και εχουν την τελεια χημεια η ομαδα του δεν θα ειχε καλυτερη τυχη απο το να μπαινει στα play off και να σταματαει στον πρωτο γυρο.
V@Roxe##13
katarxin o Ntirk einai o kaliteros paiktis tou NBA h ante to poli mesa stous treis.Opoios exei paiksei mpasket kai kserei basket mporei na to katalabei poli efkola.
Oso gia ton Petza,o Bibby kaliteros apo afton?Eiste sobaroi?Kai ante tora pitjanon na einai logo tou trafmatismou tou Petza,alla otan epaize stous Kings itan xalara kaliteros apo ton antikeimenika pantos underated Bibby.Poses fores exei ginei o Maik all star?Thimiste mou ligo! O monos logos gia na theori kapoios ton Bibby kaliteron ap'ton Petza einai ta ratings tou NBA LIVE ta opoia den ta sxoliazo kan!!!
Alexmei
gilbert foreva! smiley.gif
Das Kapital
QUOTE(V@Roxe##13 @ Apr 17 2007, 10:11 PM) *
Oso gia ton Petza,o Bibby kaliteros apo afton?Eiste sobaroi?Kai ante tora pitjanon na einai logo tou trafmatismou tou Petza,alla otan epaize stous Kings itan xalara kaliteros apo ton antikeimenika pantos underated Bibby.Poses fores exei ginei o Maik all star?Thimiste mou ligo! O monos logos gia na theori kapoios ton Bibby kaliteron ap'ton Petza einai ta ratings tou NBA LIVE ta opoia den ta sxoliazo kan!!!


Τωρα ο Μπιμπι δεν ειναι καλυτερος απο τον Στογιακοβιτς ?

Παντα ο καλυτερος των Κινγκς ηταν ο Ουεμπερ !
Pierce
QUOTE(V@Roxe##13 @ Apr 17 2007, 10:11 PM) *
katarxin o Ntirk einai o kaliteros paiktis tou NBA h ante to poli mesa stous treis.Opoios exei paiksei mpasket kai kserei basket mporei na to katalabei poli efkola.
Oso gia ton Petza,o Bibby kaliteros apo afton?Eiste sobaroi?Kai ante tora pitjanon na einai logo tou trafmatismou tou Petza,alla otan epaize stous Kings itan xalara kaliteros apo ton antikeimenika pantos underated Bibby.Poses fores exei ginei o Maik all star?Thimiste mou ligo! O monos logos gia na theori kapoios ton Bibby kaliteron ap'ton Petza einai ta ratings tou NBA LIVE ta opoia den ta sxoliazo kan!!!

αποψη σου οτι ειναι καλυτερος και ο ντιρκ και ο πετζα. και ολοι λιγο πολυ εχουμε παιξει μπασκετ εδω μεσα δεν εισαι ο μονος.... μεχρι το 2000 που πηραν τον bibby σε ανταλλαγη με τον williams τι ειχαν κανει οι κινγκς ? τιποτα! την πρωτη χρονια του mike εκαναν 61-21 και εχασαν απο τους lakers στους τελικους της περιφερειας στην παραταση στον τελευταιο αγωνα. και επαναλαμβανω ο στογιακοβιτς που ηταν στα play off τοτε(σε σχεση με τον mike)? πουθενα. ο bibby ειχε 20.3 ποντους 5 ασιστ και 4 ριμπαουντ και ο πετζα 14.8 ποντους 1 ασιστ και 6.3 ριμπαουντ. ωστοσο φιλε σε παρακαλω οπως εγω δεν ειμαι προσβλητικος απεναντι σε κανεναν το ιδιο ΑΠΑΙΤΩ και απο τους υπολοιπους προς το ατομον μου.
morfi
QUOTE(Yellow heart @ Apr 16 2007, 08:53 PM) *
Σαν καθε μπασκετοφιλος ασχολουμε με το κορυφαιο πρωταθλημα του κοσμου.Οταν ασχολεισαι δεν παρακολουθεις μοναχα και λες τα θετικα,αλλα και ΑΡΝΗΤΙΚΑ!

Kαι τα αρνητικα σου ειναι οτι οι αμερικανοι δεν ειναι καλυτεροι απο τους ξενους ?

QUOTE(Yellow heart @ Apr 16 2007, 08:53 PM) *
Επισης το ΝΒΑ δεν εχει μονο Αμερικανους.

Ναι, δυστυχως...

QUOTE(Yellow heart @ Apr 16 2007, 08:53 PM) *
(εδω να θυμισω το ροστερ των Ραπτορς που οι μιση ομαδα δεν ειναι Αμερικανοι)

Να σου θυμισω και εγω με τη σειρα μου, πως αν δεν παιξει ειτε ο φορντ ειτε ο μπος οι ραπτορς δεν νικανε.

QUOTE(Yellow heart @ Apr 17 2007, 12:46 PM) *
Και ο καλυτερος παικτης των Κινγς περυσι ακουγε στο ονομα Στογιακοβιτς

Ποτε ο στογιακοβιτς δεν ηταν ο καλυτερος παικτης των κιγκς.
Αλλα ας υποθεσουμε οτι περσυ ηταν ο καλυτερος παικτης. Φοβερη η πορεια των κιγκς ε ?

Και για τον στογιακοβιτς θα συμφωνησω σε οσα λεει ο πιρσι πιο κατω αλλα θα διαφωνησω για τον νοβιτζκι...

QUOTE(pierce21 @ Apr 17 2007, 02:29 PM) *
ο καλυτερος παιχτης των κινγκς ακουγε και ακουει στο ονομα mike bibby και παλαιοτερα στο chris webber. ο πετζα οποτε ηταν τα κρισιμα κρυβοταν.

Μαζι σου.

QUOTE(pierce21 @ Apr 17 2007, 02:29 PM) *
ο μονος ευρωπαιος που ειναι ο καλυτερος στην ομαδα του ειναι ο ντιρκ που και για καποιους το θεμα επιδεχεται συζητηση.

Οπως εγω ας πουμε biggrin.gif . Το εχω ξαναπει πως την ομαδα την τρεχει ο τζεισον τερι χωρις να θελω να υποτιμησω βεβαια καποιον απο ολους τους αλλους.

QUOTE(pierce21 @ Apr 17 2007, 02:29 PM) *
(αντε και ο γκασολ αλλα εκει δεν υπαρχει καποιος αλλος σοβαρος παιχτης)

Ο γκασολ ειναι ο μεγαλυτερος λουζερ.

QUOTE(Yellow heart @ Apr 17 2007, 04:09 PM) *
Αποψη σας για τους Κινγς,αλλα αυτο που ειπε ο Πιρς για τον Ντιρκ δεν πρεπει να το σκεφτηκε και πολυ! shot.gif shot.gif shot.gif

Ειμαι και εγω σιγουρος πως δεν εχεις δει και πολλους παλιους αγωνες των κινγκς.






QUOTE(V@Roxe##13 @ Apr 17 2007, 10:11 PM) *
katarxin o Ntirk einai o kaliteros paiktis tou NBA h ante to poli mesa stous treis.Opoios exei paiksei mpasket kai kserei basket mporei na to katalabei poli efkola.

Ο καλυτερος δεν ειναι. Μεσα στους τρεις ισως να ειναι.

QUOTE(V@Roxe##13 @ Apr 17 2007, 10:11 PM) *
Oso gia ton Petza,o Bibby kaliteros apo afton?Eiste sobaroi?Kai ante tora pitjanon na einai logo tou trafmatismou tou Petza,alla otan epaize stous Kings itan xalara kaliteros apo ton antikeimenika pantos underated Bibby.

Εσυ μαλλον πρεπει να σοβαρευτεις.
Και φυσικα ο μπιμπι ειναι κατα πολυ καλυτερος απο τον στογιακοβιτς. Σαν να συγκρινεις τη μερα με τη νυχτα.
Ο πετζα εχει ενα τριποντο και τιποτα αλλο (και αυτο το εχει χασει τελευταια) σε σχεση με τον μπιμπι που τρεχει την ομαδα και κανει ενα σωρο δουλειες μεσα στο γηπεδο. Επισης, στα δυσκολα ο μπιμπι καθαριζε και καθαριζει για τους κιγκς.

QUOTE(V@Roxe##13 @ Apr 17 2007, 10:11 PM) *
Poses fores exei ginei o Maik all star?Thimiste mou ligo! O monos logos gia na theori kapoios ton Bibby kaliteron ap'ton Petza einai ta ratings tou NBA LIVE ta opoia den ta sxoliazo kan!!!

Ρε συ, ωραιο μετρο συγκρισης βρηκες τωρα. Δεν εχει ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΗΜΑΣΙΑ το ποσες φορες εχει παιξει καποιος σε ολ σταρ γκειμ. Για πες μου, ποσες φορες εχει επιλεχθει ο ρασαρντ λιουις στο ολ σταρ γκειμ ? Και ομως ειναι το ιδιο καλος οσο ο ρει αλλεν και ο κομπι μπραιαντ. Το παλικαρι ειναι σουπερσταρ.
Μπορω να σου πω πολλους παικτες που ειτε δεν εχουν παιξει, ειτε επαιξαν μονο κανα-δυο φορες.
Τα ολ σταρ γκειμ δεν ειναι σοβαρο επιχειρημα.
NBAholic
QUOTE
Για πες μου, ποσες φορες εχει επιλεχθει ο ρασαρντ λιουις στο ολ σταρ γκειμ ? Και ομως ειναι το ιδιο καλος οσο ο ρει αλλεν και ο κομπι μπραιαντ.


Ο Ρασάρντ Λιούις δεν είναι ισάξιος του Μπράιαντ και το ξέρεις. cool.gif
Αν ήταν, θα έπρεπε μαζί με το Ρέι Άλεν να κυνηγούν Τελικούς Δύσης, αν όχι ΝΒΑ...
Flash
Ψηφίζω Wade γιατί πολύ απλά λατρεύω να τον βλέπω να παίζει. Αν ήμουν πιο αντικειμενικός θα έλεγα Κόμπι αφού φέτος με τις 50αρες κρατάει σχεδόν μόνος του όρθιους τους Λιμνανθρώπους και γενικά όταν θέλει όντως είναι ο καλύτερος παίκτης του ΝΒΑ.
Das Kapital
QUOTE(morfi @ Apr 20 2007, 06:16 PM) *
Για πες μου, ποσες φορες εχει επιλεχθει ο ρασαρντ λιουις στο ολ σταρ γκειμ ? Και ομως ειναι το ιδιο καλος οσο ο ρει αλλεν και ο κομπι μπραιαντ. Το παλικαρι ειναι σουπερσταρ.
Μπορω να σου πω πολλους παικτες που ειτε δεν εχουν παιξει, ειτε επαιξαν μονο κανα-δυο φορες.
Τα ολ σταρ γκειμ δεν ειναι σοβαρο επιχειρημα.



QUOTE(NBAholic @ Apr 20 2007, 07:55 PM) *
Ο Ρασάρντ Λιούις δεν είναι ισάξιος του Μπράιαντ και το ξέρεις. cool.gif
Αν ήταν, θα έπρεπε μαζί με το Ρέι Άλεν να κυνηγούν Τελικούς Δύσης, αν όχι ΝΒΑ...


Ουτε ισαξιος του Ρει Αλεν ειναι!!!
Gravedigger
Εγώ δν έχω να σχολιάσω τίποτα...Συμφωνώ σε ΟΛΑ με τον morfi.Διάβαζα αυτά που έγραcε κ λέω καλά τι γίνεται???Η μόνη μου διαφωνία είναι για τον Terry που όντως είναι πάρα πολύ καλός αλλά αν δν υπήρχε ο Nowitzki δν νομίζω να μιλάγαμε για τον Terry...Είναι πάντως ένα από τα σημαντικότερα γρανάζια στην μηχανή των Mavs κ φυσικά μεγάλος νικητής...!
iverson
QUOTE(Gravedigger @ Apr 20 2007, 06:53 PM) *
Εγώ δν έχω να σχολιάσω τίποτα...Συμφωνώ σε ΟΛΑ με τον morfi.Διάβαζα αυτά που έγραcε κ λέω καλά τι γίνεται???Η μόνη μου διαφωνία είναι για τον Terry που όντως είναι πάρα πολύ καλός αλλά αν δν υπήρχε ο Nowitzki δν νομίζω να μιλάγαμε για τον Terry...Είναι πάντως ένα από τα σημαντικότερα γρανάζια στην μηχανή των Mavs κ φυσικά μεγάλος νικητής...!

συμωνώ και εγώ με όλα αυτά smiley.gif
morfi
QUOTE(NBAholic @ Apr 20 2007, 07:55 PM) *
Ο Ρασάρντ Λιούις δεν είναι ισάξιος του Μπράιαντ και το ξέρεις. cool.gif

χεχε παρασυρθηκα λιγο... ηταν της στιγμης... banana.gif

QUOTE(NBAholic @ Apr 20 2007, 07:55 PM) *
Αν ήταν, θα έπρεπε μαζί με το Ρέι Άλεν να κυνηγούν Τελικούς Δύσης, αν όχι ΝΒΑ...

Την σεζον 2004-05 οι σονικς τερματισαν πρωτοι στην περιφερεια τους με πολυ καλο ρεκορ και στα πλειοφ της ιδιας χρονιας εφτασαν μεχρι τον δευτερο γυρο οπου εχασαν απο τους πρωταθλητες εκεινης της χρονιας σπερς.
Το τι εγινε τις επομενες σεζον, ειναι μια αλλη ιστορια καθως εγιναν πολλα λαθη σε πολλους τομεις.

Παρ'ολα αυτα, πιστος στα πιστευω μου οπως παντα 69.gif , επιμενω πως ο ρασαρντ λιουις ειναι επιπεδου σουπερσταρ. Απλα ηθελα να αποδειξω πως το επιχειρημα των ολ σταρ γκειμ δεν ισχυει. Και αυτο χολικ το ξερεις και εσυ... wink.gif
Georgie
Kobe. Θέλει και ερώτημα? 77.gif
Pierce34
Μαγκες εγω ψηφιζω Πιρς αν και δεν ειναι σε καμια περιπτωση 2αρι.Τον εχετε δει διπλα στο Λεμπρον?Διπλασιος αν και 5 ποντους πιο κοντος.Αφηστε και το γεγονος οτι κουβαλαει στην πλατη του μια ομαδα.


Pierce has often has played his best games against the best individual competition, such as LeBron James, Tracy McGrady, and Kobe Bryant. For instance, Pierce scored a career high 50 points in a loss against the Cleveland Cavaliers on February 15, 2006. After the game, James stated that he feels that Pierce is the top at the position in the NBA
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.