Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α.Σ ΠΑΠΑΓΟΥ 1966
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
aionio talento
Ο λογος που ανοιγω αυτο το topic ειναι επειδη καποιοι φιλοι οι οποιοι ειναι το λιγοτερο ανενημερωτοι με

συνεπεια να γραφονται τερατα ! πρεπει να γραφτουν καποια πραγματα για αυτο το σωματειο.

επειδη ο υποφαινομενος δεν αποτελει παντογνωστη - ξερολα θα ηθελα οποιος γνωριζει κατι σχετικο

με την ομαδα ας το καταθεσει εδω μιας και θα υπαρχουν αρκετα που ουτε εγω τα γνωριζω μιας και το

σωματειο απαριθμει 41 χρονια ζωης.


εγω για να ξεκινησω απλα θα πω οτι παρα την παρακμη του αντρικου σημερα ( Γ' ΕΘΝΙΚΗ )

η δουλεια που γινεται στα παιδικο εφηβικα και στις ακαδημιες ειναι αξιοπροσεκτη μιας και εχει πολλα παιδια

καλους προπονητες και αρκετες διακρισεις ( τη σαιζον 2005 - 2006 ) το εφηβικο τμημα με αθλητες

γεννηθεντες το 87-88-89 βγηκε πρωτο στην αθηνα νικωντας και τερματιζοντας πανω απο ομαδες οπως :

ο παναθηναικος - η αεκ το μαρουσι - πανελληνιος ηλυσιακος περιστερι κλπ εκπροσοπωντας την αθηνα

στους τελικους του πανελληνιου πρωταθληματος με αντιπαλους ομαδες οπως ο αρης και η ολυμπια λαρισας !

αρκετοι απο αυτους τους αθλητες στελεχωνουν την αντρικη επιτυχια εχοντας πρωταγωνιστικο ρολο.
mono maroussi
ιστορικη ομαδα που εχει κερδισει τον σεβασμο πολλων και τον δικο μου..Θυμαμαι περιοδο 1998-1999 πρωτη μας χρονια Α1 και τελευταια δικια σας που ειχαμε ερθει 250-300 ατομα στο σαλουν..ειχα ερθει με τον πατερα μου γιατι ημουν μικρος τοτε αλλα θυμαμαι οτι ειχατε κοσμο που αγαπουσε την ομαδα..οχι πολλους αλλα πιστους
aionio talento
QUOTE(mono maroussi @ Aug 7 2007, 13:18 ) *
ιστορικη ομαδα που εχει κερδισει τον σεβασμο πολλων και τον δικο μου..Θυμαμαι περιοδο 1998-1999 πρωτη μας χρονια Α1 και τελευταια δικια σας που ειχαμε ερθει 250-300 ατομα στο σαλουν..ειχα ερθει με τον πατερα μου γιατι ημουν μικρος τοτε αλλα θυμαμαι οτι ειχατε κοσμο που αγαπουσε την ομαδα..οχι πολλους αλλα πιστους


θυμαμαι ποτε λες ! ειχατε κερδισει στο τελος με 2-3 ποντους αν δεν κανω λαθος !

τοτε αν και νεοφωτιστο το μαρουσι ειχε τρομερο υλικο : κορφας - ερικ μικ - παπαχρονης - αντι τουλσον -

και βεβαια τις παικτουρες μας βαγγελη λογοθετη - σωτηρη μανωλοπουλο γρεγκ ρομπινσον ! ! προπονητης

πρεπει να ηταν ο πετροπουλος ! στο β'γυρο ειχα ερθει κι εγω στο μαρουσι οπου τοτε μολις ειχε κτιστει !

τοτε ηταν νταμαρια εκει περα ( mall - cosmopolis δεν υπηρχαν ουτε ως ιδεες τοτε ! ) με αποτελεσμα να χαθω

και να ψαχνω το γηπεδο με τις ωρες ! ! !
mono maroussi
QUOTE(aionio talento @ Aug 7 2007, 17:00 ) *
θυμαμαι ποτε λες ! ειχατε κερδισει στο τελος με 2-3 ποντους αν δεν κανω λαθος !

τοτε αν και νεοφωτιστο το μαρουσι ειχε τρομερο υλικο : κορφας - ερικ μικ - παπαχρονης - αντι τουλσον -

και βεβαια τις παικτουρες μας βαγγελη λογοθετη - σωτηρη μανωλοπουλο γρεγκ ρομπινσον ! ! προπονητης

πρεπει να ηταν ο πετροπουλος ! στο β'γυρο ειχα ερθει κι εγω στο μαρουσι οπου τοτε μολις ειχε κτιστει !

τοτε ηταν νταμαρια εκει περα ( mall - cosmopolis δεν υπηρχαν ουτε ως ιδεες τοτε ! ) με αποτελεσμα να χαθω

και να ψαχνω το γηπεδο με τις ωρες ! ! !

ναι 74-78 μετα απο τεραστιο ντερμπι..μαλιστα εκεινη τη χρονια ηταν η μοναδικη εκτος εδρας νικη αν και σε αλλα ματς ειχαμε φτ;ασει κοντα..Ναι τοτε το γηπεδο μας ηταν ερημια γυρω γυρω..αλλες εποχες..μαζευαμε και μεις κοσμο τοτε..Μακαρι η Παπαγαρα να βρει το δρομο της..εχει καλες υποδομες αλλα δεν φτανει μονο αυτο
aionio talento
μακαρι αλλα δεν το βλεπω ! η κατασταση στα του αντρικου ειναι τραγελαφικη ! τα οικονομικα αθλια - κοσμος

μηδεν - ειναι και η κατηγορια ζορικη ( 14 ομαδες ανεβαινει μονο ο πρωτος ! ) οποτε πιο πολυ προς ΕΣΚΑ

μερια μας βλεπω παρα προς επιστροφη εκει που ημασταν !

τουλαχιστον θα εχω να λεω και να θυμαμαι αυτα που εγραψα και πιο πανω + οτι περα απο τα της ομαδος

μου ειχα την τυχη να δω να μπαινουν σε αυτο το γηπεδο τεραστιοι παικτες - προσωπικοτητες ! ! !

γκαλης - φανης - γιαννακης - φασουλας - μπερι - σκοτ - ρατζα - ντομινικ - ζαρκο - ταρπλευ δεν ειναι

παρα μονο ελαχιστοι !
mono maroussi
QUOTE(aionio talento @ Aug 8 2007, 01:27 ) *
μακαρι αλλα δεν το βλεπω ! η κατασταση στα του αντρικου ειναι τραγελαφικη ! τα οικονομικα αθλια - κοσμος

μηδεν - ειναι και η κατηγορια ζορικη ( 14 ομαδες ανεβαινει μονο ο πρωτος ! ) οποτε πιο πολυ προς ΕΣΚΑ

μερια μας βλεπω παρα προς επιστροφη εκει που ημασταν !

τουλαχιστον θα εχω να λεω και να θυμαμαι αυτα που εγραψα και πιο πανω + οτι περα απο τα της ομαδος

μου ειχα την τυχη να δω να μπαινουν σε αυτο το γηπεδο τεραστιοι παικτες - προσωπικοτητες ! ! !

γκαλης - φανης - γιαννακης - φασουλας - μπερι - σκοτ - ρατζα - ντομινικ - ζαρκο - ταρπλευ δεν ειναι

παρα μονο ελαχιστοι !

αυτα ειναι που μενουν φιλε..οι αναμνησεις..και σε παραδεχομαι που την αγαπας τοσο αυτη την ομαδα και την εχεις στην καρδια σου παρα την θεση στην οποια βρισκεσαι..σε καταλαβαινω γιατι και γω με τη Μαρουσαρα ετσι θα μαι οτι και να γινει..Ειμαι 19 χρονων αλλα ξερω πραγματα και προπαντως ξερω να σεβομαι ομαδες που εχουν γραψει τη δικη τους ιστορια στο ελληνικο μπασκετ..και η Παπαγαρα ειναι μια απο αυτες..
mono maroussi
QUOTE(mono maroussi @ Aug 8 2007, 12:34 ) *
αυτα ειναι που μενουν φιλε..οι αναμνησεις..και σε παραδεχομαι που την αγαπας τοσο αυτη την ομαδα και την εχεις στην καρδια σου παρα την θεση στην οποια βρισκεσαι..σε καταλαβαινω γιατι και γω με τη Μαρουσαρα ετσι θα μαι οτι και να γινει..Ειμαι 19 χρονων αλλα ξερω πραγματα και προπαντως ξερω να σεβομαι ομαδες που εχουν γραψει τη δικη τους ιστορια στο ελληνικο μπασκετ..και η Παπαγαρα ειναι μια απο αυτες..

και ολες αυτες τις εμπειριες αν και ημουν 10 χρονων τις θυμαμαι σαν χθες..ειδικα αυτο το ματς στο σαλουν μου ειχε μεινει
aionio talento
QUOTE(mono maroussi @ Aug 8 2007, 09:40 ) *
και ολες αυτες τις εμπειριες αν και ημουν 10 χρονων τις θυμαμαι σαν χθες..ειδικα αυτο το ματς στο σαλουν μου ειχε μεινει


το ξερω ! για να καταλαβεις ποσα χρονια ''τραβιεμαι'' με την ομαδα οταν ημουν εγω 10 χρονων το 1989

ο παπαγος επαιζε Α2 και ειχε στη συνθεση του δανεικο απο τον ολυμπιακο τον ΣΙΓΑΛΑ ! ! μου φαινεται

σαν εχθες ομως εχουν περασει 18 ολοκληρα χρονια . . . επισης οπως θα ξερεις κι εσυ την διαδρομη

παπαγος - μαρουσι και αντιστροφα την εχουν ακολουθησει αρκετοι παικτες : λογοθετης - μανωλοπουλος -

κονδυλης - νικολοπουλος - γκρεγκ ρομπινσον - χαρης χαραλαμπιδης - κυριτσης - και δτην σημερινη μας

ομαδα εχουμε τον κωστα σταυροπουλο ! δεν σου κρυβω οτι τα τελευταια 2 χρονια περιπου εχω παει σε

αρκετους αγωνες του αμαρουσιου γιατι την συμπαθω αρκετα λογω του οτι μου θυμιζει σε αρκετα σημεια

τον παπαγο !




p.s. ασχετο αλλα μηπως ξερεις γιατι οταν μπαινεις στο topic του παπαγου γιατι δεν γραφει τα replies ?
mono maroussi
QUOTE(aionio talento @ Aug 8 2007, 16:34 ) *
το ξερω ! για να καταλαβεις ποσα χρονια ''τραβιεμαι'' με την ομαδα οταν ημουν εγω 10 χρονων το 1989

ο παπαγος επαιζε Α2 και ειχε στη συνθεση του δανεικο απο τον ολυμπιακο τον ΣΙΓΑΛΑ ! ! μου φαινεται

σαν εχθες ομως εχουν περασει 18 ολοκληρα χρονια . . . επισης οπως θα ξερεις κι εσυ την διαδρομη

παπαγος - μαρουσι και αντιστροφα την εχουν ακολουθησει αρκετοι παικτες : λογοθετης - μανωλοπουλος -

κονδυλης - νικολοπουλος - γκρεγκ ρομπινσον - χαρης χαραλαμπιδης - κυριτσης - και δτην σημερινη μας

ομαδα εχουμε τον κωστα σταυροπουλο ! δεν σου κρυβω οτι τα τελευταια 2 χρονια περιπου εχω παει σε

αρκετους αγωνες του αμαρουσιου γιατι την συμπαθω αρκετα λογω του οτι μου θυμιζει σε αρκετα σημεια

τον παπαγο !
p.s. ασχετο αλλα μηπως ξερεις γιατι οταν μπαινεις στο topic του παπαγου γιατι δεν γραφει τα replies ?

δεν ξερω γιατι..ναι οντως τη διαδρομη αυτη τη εχουν κανει πολυ παιχτες..σταυροπουλος ε?τι μου θυμισες tongue.gif ..περυσι παντως στην κατηογορια σας σωθηκατε ανετα αλλα ουτε μπορεσατε να χτυπησετε..καπου 8η 7η δεν βγηκατε?φετος πως τα βλεπεις?
aionio talento
τελικα βρηκα τι εχει γινει ! μεταφερθηκε το topic στις ''υπολοιπες κατηγοριες'' wink.gif

τα πραγματα φετος ειναι δυσκολοτερα απο ποτε ! εφυγαν 3 απο τους 5 βασικους ( πατελης - μπιρδας -

φιλντισης ) πηγαινοντας μαλιστα σε ανταγωνιστες μας ( κεφαλλονια ) οχι οτι τα κατηγορω τα παιδια !

και πολυ εκατσαν με αυτην την κατασταση ! οποτε καταλαβαινεις την κατασταση ! η ΕΣΚΑ ειναι πιο κοντα απο

ποτε ! τουλαχιστον εμεινε ο ασσος και ο ενας ψηλος ( καρβουνης - δεδες ) ο coach ( μαντης ) ειναι καλος

βρισκεται στον παγκο 3 χρονια με πολυ καλη δουλεια στους πιτσιρικαδες και οχι μονο ! περυσι σε 26 αγωνες

καναμε 15 νικες τερματιζοντας 5οι ! αντε να δουμε.
v-span
Στους παίχτες-ιερά τέρατα ππου έχουν πατήσει αυτό το παρκέ παραλείψατε το μεγάλο ΑΛΦΟΝΣΟ ΦΟΡΝΤ
Απίστευτος ήταν....
mono maroussi
QUOTE(v-span @ Aug 8 2007, 17:41 ) *
Στους παίχτες-ιερά τέρατα ππου έχουν πατήσει αυτό το παρκέ παραλείψατε το μεγάλο ΑΛΦΟΝΣΟ ΦΟΡΝΤ
Απίστευτος ήταν....

αξεχαστος.. 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
aionio talento
QUOTE(v-span @ Aug 8 2007, 14:41 ) *
Στους παίχτες-ιερά τέρατα ππου έχουν πατήσει αυτό το παρκέ παραλείψατε το μεγάλο ΑΛΦΟΝΣΟ ΦΟΡΝΤ
Απίστευτος ήταν....


αυτα που εκανε ο αλ στο sallon δεν τα εχω ξαναδει σε αλλου τετοιου ειδους σκορερ αμερικανου και μη !

ο φορντ ( καλη του ωρα εκει που βρισκεται ) σε σχεση με τους υπολοιπους της ''κλασης'' του

( ουιγκινς - ινγκραμ - μπαρτ κλπ ) επαιζε και τρομερη αμυνα ! οχι τοσο προσωπικη οσο ομαδικη !

εδινε απιστευτες βοηθειες στα ψηλα και στα χαμηλα . . . και ολοι οι αιφνιδιασμοι της ομαδος τοτε ξεκιναγαν

απο τα κλεψιματα του ! με αυτον και τον λημνιατη στην 5αδα τοτε τρεχαμε σαν παλαβοι !

εξου και οι νικες εκεινη την χρονια ( 1996-97 ) με : οσφπ μεσα - αεκ μεσα - αρη εξω ηρα μεσα - εξω ! ! !

ειχαμε κανει τοτε ρεκορ νικων - ηττων 14-12 ειχαμε τερματισει 6οι βγαινοντας για πρωτη ( απο τις δυο

συνολικα ) στην ευρωπη ( κορατς ) !
mono maroussi
QUOTE(aionio talento @ Aug 8 2007, 21:13 ) *
αυτα που εκανε ο αλ στο sallon δεν τα εχω ξαναδει σε αλλου τετοιου ειδους σκορερ αμερικανου και μη !

ο φορντ ( καλη του ωρα εκει που βρισκεται ) σε σχεση με τους υπολοιπους της ''κλασης'' του

( ουιγκινς - ινγκραμ - μπαρτ κλπ ) επαιζε και τρομερη αμυνα ! οχι τοσο προσωπικη οσο ομαδικη !

εδινε απιστευτες βοηθειες στα ψηλα και στα χαμηλα . . . και ολοι οι αιφνιδιασμοι της ομαδος τοτε ξεκιναγαν

απο τα κλεψιματα του ! με αυτον και τον λημνιατη στην 5αδα τοτε τρεχαμε σαν παλαβοι !

εξου και οι νικες εκεινη την χρονια ( 1996-97 ) με : οσφπ μεσα - αεκ μεσα - αρη εξω ηρα μεσα - εξω ! ! !

ειχαμε κανει τοτε ρεκορ νικων - ηττων 14-12 ειχαμε τερματισει 6οι βγαινοντας για πρωτη ( απο τις δυο

συνολικα ) στην ευρωπη ( κορατς ) !

aυτο ηταν το περιεργο..οτι 1996-1998 εκανε 2 πολυ καλες χρονιες και την αλλη επεσε..
mono maroussi
πως το λεγαμε το συνθηματακι..ουισκι με παγο γ...τον παπαγο..και σεις γιουρουση γιουρουση γ.. το Μαρουσι..ειχαν και υτα την πλακα τους tongue.gif
aionio talento
QUOTE(mono maroussi @ Aug 8 2007, 20:27 ) *
aυτο ηταν το περιεργο..οτι 1996-1998 εκανε 2 πολυ καλες χρονιες και την αλλη επεσε..


φαινεται περιεργο αλλα δεν ειναι πιστεψε με ! παρα την τοτε αγωνιστικη ακμη οι παικτες τις εποχης ηταν

για πολλους μηνες απληρωτοι ( κυριως οι ελληνες ) παρολο που τα εσοδα ηταν το λιγοτερο αρκετα . . . . .

π.χ. για τα τηλεοπτικα δικαιωματα ο παπαγος οπως και οι υπολοιπες ομαδες επαιρναν στο χερι καποιες

εκατονταδες εκατομμυρια - το γηπεδο ηταν και ειναι πολυ μικρο αλλα αυτα 1000 -1200 ατομα που χωραγε

γεμιζαν το γηπεδο σε καθε αγωνα και αν εξαιρεσεις 50-60 πιτσιρικια απο τα μινι ολοι οι αλλοι πληρωναν

ticket ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ - στην συνεχεια για την πωληση του διαμαντοπουλου ο πανιωνιος μας ειχε δωσει ενα

''φορτηγο'' λεφτα ! ! ! που ειναι τα λεφτα λοιπον κυριοι shot.gif ? ? ? παρεπιπτοντως απο το 89 που αρχισα να

πηγαινω στο sallon μεχρι τωρα που μιλαμε η διοικηση εχει ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΤΟΜΑ . . .




για αυτο σου λεω φιλε μαρουσιωτη η σημερινη κατασταση του παπαγου ηταν προδιαγεγραμενη 10 χρονια

πριν οταν νικουσαμε τον ολυμπιακο και την αεκ επειδη απλα ετυχε εκεινη την μερα ο σιγαλας ο φασουλας

ο αλεξαντερ ο ποδαρας κι ο τομιτς να μην εχουν κ......ες και νομιζαν ολοι ( παικτες - διοικηση - κοσμος )

οτι ξαφνικα απο την μια μερα στην αλλη αλλαξαμε επιπεδο !


τα χειροτερα ηρθαν αργοτερα και ισως να μην εχουν τελειωσει ακομα !
aionio talento
QUOTE(mono maroussi @ Aug 8 2007, 20:33 ) *
πως το λεγαμε το συνθηματακι..ουισκι με παγο γ...τον παπαγο..και σεις γιουρουση γιουρουση γ.. το Μαρουσι..ειχαν και υτα την πλακα τους tongue.gif


41.gif ωραιος ! καλα απο τετοια αλλο τιποτε ! αυτο με το ουισκι μας το ειχαν βγαλει απο τη δαφνη !

εμεις λεγαμε αλλα παρομοια : ξερεις αυτα με το αστερι και το περιστερι - με τα ισια και τα πατησια βεβαια

το κορυφαιο ( αν και δεν το βγαλαμε εμεις ) ηταν οταν ειχε παει στο παγκρατι ο ελληνιαδης και οταν ερχοταν

να παιξει στο sallon του φωναζαμε : ειναι παρθενα του ελληνιαδη η χτενα ! ! ! ! 1
mono maroussi
θα πιουμε βοτκα και μαυροδαφνη και θα γ.....ξανα ολη τη δαφνη icon_drunk.gif !Για αυτο μου αρεσαν τα τοπικα ντερμπι..ειχαν πλακα και ενταση..και πολυ ξυλο δυστηχως τις περισσοτερες φορες οπως θα θυμασαι.. shot.gif 68.gif
mono maroussi
παντως επειδη μιλαμε για Παπαγου εσεις γενικα δεν δημιουργουσατε προβληματα 41.gif ..ο πυρηνας των φανατικων σας ποσοι ηταν?150-200?εμεις εκεινες τις εποχες ποθ επαιρνε μπρος η ομαδα μαζευαμε 300-400 ορθιους..παντως απο πλευρας σκηνικων χειροτεροι ηταν καισαριανιωτες,δαφνιωτες,περιστεριωτες..κα
ι μεις βεβαια δεν ειχαμε και καλοπαιδα αλλα ενταξει
mono maroussi
QUOTE(mono maroussi @ Aug 9 2007, 11:20 ) *
παντως επειδη μιλαμε για Παπαγου εσεις γενικα δεν δημιουργουσατε προβληματα 41.gif ..ο πυρηνας των φανατικων σας ποσοι ηταν?150-200?εμεις εκεινες τις εποχες ποθ επαιρνε μπρος η ομαδα μαζευαμε 300-400 ορθιους..παντως απο πλευρας σκηνικων χειροτεροι ηταν καισαριανιωτες,δαφνιωτες,περιστεριωτες..κα
ι μεις βεβαια δεν ειχαμε και καλοπαιδα αλλα ενταξει

τωρα εχουμε μεινει εγω και αλλοι 50 να δερνουμε icon_drunk.gif 19.gif shot.gif πλακιτσα..
aionio talento
QUOTE(mono maroussi @ Aug 9 2007, 08:20 ) *
παντως επειδη μιλαμε για Παπαγου εσεις γενικα δεν δημιουργουσατε προβληματα 41.gif ..ο πυρηνας των φανατικων σας ποσοι ηταν?150-200?εμεις εκεινες τις εποχες ποθ επαιρνε μπρος η ομαδα μαζευαμε 300-400 ορθιους..παντως απο πλευρας σκηνικων χειροτεροι ηταν καισαριανιωτες,δαφνιωτες,περιστεριωτες..κα
ι μεις βεβαια δεν ειχαμε και καλοπαιδα αλλα ενταξει



ενταξει εμεις ειχαμε πολυ πιο μπασκετικο κοινο απο αυτους που ανεφερες και γενικως ημασταν πιο light

σε θεματα επεισοδιων κλπ ! απλα ειδικα με την δαφνη ειχαμε τρελη κοντρα απο τα μεσα των 80's πριν καλα

καλα αρχισω να πηγαινω στους αγωνες οταν ο παπαγος ηταν εκει που βρισκεται σημερα και ανεβαινε τις

κατηγοριες μαζι με την δαφνη οποτε οπως καταλαβαινεις ειχαν πεσει πολλα κιλα ξυλο ! ! !

ενας απο τους λογους παντως που δεν ειχαμε και πολλες ''συμπαθειες'' με τους υπολοιπους ηταν λογω του

προαστιου μας ! δηλ. οπως πιθανον να ξερεις ο παπαγος κατοικειται κυριως απο οικογενειες στρατιωτικων

με αποτελεσμα να μας θεωρουν φασιστομουτρα φιλοχουντικους κλπ ! ! πραγμα που ελαχιστα ανταποκρινεται

στην πραγματικοτητα ! δεν λεω καποια δικαιωματα με καποια πανο και αλλες βλακειες τα ειχαμε δωσει αλλα

5-10 μ......ες αναμεσα σε 500-600 ατομα δεν λενε τιποτα !
mono maroussi
QUOTE(aionio talento @ Aug 9 2007, 16:55 ) *
ενταξει εμεις ειχαμε πολυ πιο μπασκετικο κοινο απο αυτους που ανεφερες και γενικως ημασταν πιο light

σε θεματα επεισοδιων κλπ ! απλα ειδικα με την δαφνη ειχαμε τρελη κοντρα απο τα μεσα των 80's πριν καλα

καλα αρχισω να πηγαινω στους αγωνες οταν ο παπαγος ηταν εκει που βρισκεται σημερα και ανεβαινε τις

κατηγοριες μαζι με την δαφνη οποτε οπως καταλαβαινεις ειχαν πεσει πολλα κιλα ξυλο ! ! !

ενας απο τους λογους παντως που δεν ειχαμε και πολλες ''συμπαθειες'' με τους υπολοιπους ηταν λογω του

προαστιου μας ! δηλ. οπως πιθανον να ξερεις ο παπαγος κατοικειται κυριως απο οικογενειες στρατιωτικων

με αποτελεσμα να μας θεωρουν φασιστομουτρα φιλοχουντικους κλπ ! ! πραγμα που ελαχιστα ανταποκρινεται

στην πραγματικοτητα ! δεν λεω καποια δικαιωματα με καποια πανο και αλλες βλακειες τα ειχαμε δωσει αλλα

5-10 μ......ες αναμεσα σε 500-600 ατομα δεν λενε τιποτα !

ναι το ξερω οτι ειχατε αυτη τη φημη και θυμαμαι ενα πανο που χατε..παντως τοτε που χαμε ερθει εμεις περα απο τις γνωστες αντεγκλισεις δεν ειχε γινει τπτ..και μεις πλεον σαν και σας ειμαστε..μπασκετικο κοινο..παλια οταν ερχοντουσαν μαζι μας(απο 1996-2002)οι οργανωμενοι του παο και της αεκ ειχαμε αλητειες και τετοια..την αγαπουσαν την ομαδα και αυτοι καθως εκπροσωπευε την περιοχη τους αλλα δεν τραβαγε..τσακωθηκαν και μεταξυ τους μετα και φτασαμ στο σημερινο αποτελεσμα..να ακουλουθαμε στα εκτος μεχρι 50 ατομα το πολυ και στα εντος να μαστε εκκλησια
natty
Απο περιεργια παιζεις Παπαγου?
aionio talento
QUOTE(natty @ Aug 9 2007, 14:44 ) *
Απο περιεργια παιζεις Παπαγου?


οχι ! παιζω μπασκετ αλλα ποτε δεν εχω παιξει ( ευτυχως για το αθλημα ! ! ! ) σε εθνικες κατηγοριες ! απλα

ειναι το σπιτι μου εκει και παρακολουθω την ομαδα απο μικρος.
aionio talento
μολις πριν απο λιγες μερες εμαθα οτι στο κυπελλο της ΕΣΚΑ ( που επανηλθε μετα απο πολλα χρονια ) και

θα αρχισει καπου στις αρχες του σεπτεμβρη θα ειναι και ομαδες της Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ ! αν τα φερει ετσι η τυχη

η μαλλον η . . . κληρωτιδα και βρεθω να παιζω αντιπαλος με τον ΠΑΠΑΓΟ τοτε δεν νομιζω οτι μενει και κατι

αλλο ! ! ! ! θα τα εχω δει ολα . . . . . . . .
georider
ΑΝΙΣΤΟΡΗΤΟΙ το συνθημα βγήκε από την ΔΑΦΝΗ και όσο θυμάμαι πελατάκια ησασταν και τα δύο και στό παρκε και απέξω .............................
ΤΕΣΠΑ δεν θέλω να θυμάμαι παλίες καλές εποχές ε'υχομαι καλή επιτυχία στους παλιους εχθρούς οι οποίοι τελικά στις αναμνήσεις είναι οι καλύτεροι φίλοι ................

ΣΤΟΝ Α.Ο. ΔΑΦΝΗΣ που πεθαίνει σιγά σιγά στίς καρδίες των τελευταίων παλαιών ΟΠΑΔΩΝ του..........................................................................
........................................
xalasmenos
ειχατε πολλη καλη ομαδα τοτε 96-97 η ΑΕΚ ηταν δευτερη και κονταροχτυπιομαστε με οσφπ πιο θα βγει πρωτος για το πλεονεκτημα στα πλει-οφ και θυμαμαι το ματς που χασαμε με τον μακαριτη να κανει φοβερα πραγματα,λημνιατης να εχει βαλει πανω απο 20 ποντους θελοντας να παρει εκδικηση απο ιωανιδη που τον ειχε διωξει απο οσφπ, και εκει που το ειχαμε γυρισει το ματς τρωμε ενα τριποντο απο το χρυσανθοπουλο και στην επομενη φαση ειχε γινει κατι με το χρονομετρο αντικανονικο,και θυμαμαι τον ιωανιδη να θελει να κανει ενσταση στο τελος του αγωνα και να εχουν κλεισει οι διαιτητες την πορτα κωμικοτραγικα πραγματα στο σαλουν ειχε γινει κατα την διαρκεια του ματς και ενα δυσαρεστο καποιος ειχε χασει την ζωη του απο ανακοπη sad.gif .
παντως θυμαμαι οτι ειχατε καλο ροστερ προπονητη τον μισσα η τον διαμαντοπουλο ειχατε?
και την αλλη χρονια ειχατε παλι βγει κορατς στα πλει-οφ κερδιζοντας το περιστερι,προεδρο ειχατε δεν ξερω αν τον εχετε ακομη τον καρατζα της εσακε και πολλες φορες σας κρατησε στην κατηγορια αλλα χρωσταγατε πολλα,και αν θυμαμαι καλα ειχατε φερει και αλλο ενα παικταρα αλλα εκατσε λιγο τον τονι ουαιτ.
και πριν το 96 ειχατε ανεβη το 93-94 που ειχαμε ερθει στο σαλουν και σας ειχαμε κερδισει ανετα, θυμαμαι πολυ καλα πλει-μεικερ τον κουφο και ειχατε κανει μια μεγαλη νικη στα μεσα του 80 ειχατε κερδισει τον αρη με γκαλη ,γιανακη και γενικα τα ντερμπυ με δαφνη.
μακαρι ο παπαγος να επιστρεψει στις μεγαλυτερες κατηγοριες που και οταν επαιζε α2 πηγαινα και εβλεπα με παικτη-προπονητη κορφα ,κανταρτζη και αλλους μετα σας πηρε η κατω βολτα.
aionio talento
QUOTE(xalasmenos @ Nov 7 2007, 02:50 ) *
ειχατε πολλη καλη ομαδα τοτε 96-97 η ΑΕΚ ηταν δευτερη και κονταροχτυπιομαστε με οσφπ πιο θα βγει πρωτος για το πλεονεκτημα στα πλει-οφ και θυμαμαι το ματς που χασαμε με τον μακαριτη να κανει φοβερα πραγματα,λημνιατης να εχει βαλει πανω απο 20 ποντους θελοντας να παρει εκδικηση απο ιωανιδη που τον ειχε διωξει απο οσφπ, και εκει που το ειχαμε γυρισει το ματς τρωμε ενα τριποντο απο το χρυσανθοπουλο και στην επομενη φαση ειχε γινει κατι με το χρονομετρο αντικανονικο,και θυμαμαι τον ιωανιδη να θελει να κανει ενσταση στο τελος του αγωνα και να εχουν κλεισει οι διαιτητες την πορτα κωμικοτραγικα πραγματα στο σαλουν ειχε γινει κατα την διαρκεια του ματς και ενα δυσαρεστο καποιος ειχε χασει την ζωη του απο ανακοπη sad.gif .
παντως θυμαμαι οτι ειχατε καλο ροστερ προπονητη τον μισσα η τον διαμαντοπουλο ειχατε?
και την αλλη χρονια ειχατε παλι βγει κορατς στα πλει-οφ κερδιζοντας το περιστερι,προεδρο ειχατε δεν ξερω αν τον εχετε ακομη τον καρατζα της εσακε και πολλες φορες σας κρατησε στην κατηγορια αλλα χρωσταγατε πολλα,και αν θυμαμαι καλα ειχατε φερει και αλλο ενα παικταρα αλλα εκατσε λιγο τον τονι ουαιτ.
και πριν το 96 ειχατε ανεβη το 93-94 που ειχαμε ερθει στο σαλουν και σας ειχαμε κερδισει ανετα, θυμαμαι πολυ καλα πλει-μεικερ τον κουφο και ειχατε κανει μια μεγαλη νικη στα μεσα του 80 ειχατε κερδισει τον αρη με γκαλη ,γιανακη και γενικα τα ντερμπυ με δαφνη.
μακαρι ο παπαγος να επιστρεψει στις μεγαλυτερες κατηγοριες που και οταν επαιζε α2 πηγαινα και εβλεπα με παικτη-προπονητη κορφα ,κανταρτζη και αλλους μετα σας πηρε η κατω βολτα.



οπως τα λες ειναι φιλε ! σε βρισκω αρκετα διαβασμενο ! ! !

οσο για τις ερωτησεις σου : προπονητης τοτε που κερδισαμε την αεκ ( 1997 ) ηταν ο μισσας !

ο καρατζας αμα ηταν ακομα στα διοικητικα του παπαγου δεν θα παιζαμε ουτε στην Δ ΕΣΚΑ ! ! !

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΛΑΜΟΓΙΟΥ !

αν βρεθει ενας σοβαρος ανθρωπος να αναλαβει τιποτα δεν αποκλειεται αλλα κακα τα ψεματα . . .

οταν ομαδες με το μεγεθος της αεκ η του παοκ για παραδειγμα αντιμετωπισαν η αντιμετωπιζουν

ακομη τετοια οικονομικα προβληματα και εφτασαν σε πολυ επικυνδυνο σημειο δεν μπορω να ειμαι αισιοδοξος

οτι θα βρεθει λυση με την ομαδαρα μας ! !

παντως εστω κι ετσι χαιρομαι που παιδια οπως πχ ο ''χαλασμενος'' και ο ''μονομαρουσι'' αν και δεν ειχαν καμια

σχεση με παπαγο θυμουνται τα επιτευγματα που πετυχε η ομαδα αυτη και μιλουν με καλα λογια 41.gif
aionio talento
QUOTE(georider @ Nov 6 2007, 19:43 ) *
ΑΝΙΣΤΟΡΗΤΟΙ το συνθημα βγήκε από την ΔΑΦΝΗ και όσο θυμάμαι πελατάκια ησασταν και τα δύο και στό παρκε και απέξω .............................
ΤΕΣΠΑ δεν θέλω να θυμάμαι παλίες καλές εποχές ε'υχομαι καλή επιτυχία στους παλιους εχθρούς οι οποίοι τελικά στις αναμνήσεις είναι οι καλύτεροι φίλοι ................

ΣΤΟΝ Α.Ο. ΔΑΦΝΗΣ που πεθαίνει σιγά σιγά στίς καρδίες των τελευταίων παλαιών ΟΠΑΔΩΝ του..........................................................................
........................................



γιατι ετσι με την κερκιδα σας ρε δαφνιωτη ? ? ? εγω ανεξαρτητα απο την κατηγορια που παιζετε - ατε σας

θυμαμαι διαχρονικα οργανωμενους και δυναμικους !


για αυτο που ειπες με τις αναμνησεις απλα : 77.gif 77.gif 77.gif


shot.gif shot.gif αυτο ειναι για το ανιστορητοι . . . για θυμησου λιγο καλυτερα 39.gif

στην εδρα μας δεν χασαμε ποτε !


οσο για την τελευταια μας συναντηση αυτη ηταν το 2003 στην Α2 στο γηπεδο σας καπου στα μεσα της χρονιας

τοτε λοιπον μολις 2 εβδομαδες πριν το ματς ο προπονητης μας ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΣΟΛΑΚΗΣ ) μας ειχε αφησει

στα κρυα του λουτρου ( παρολο που δεν του χρωσταγαν ουτε ευρω ) και τον ειχατε παρει εσεις ! ! !

οι παικτες ( αλεξης κυριτσης - υφαντης κλπ ) του την ''φυλαγαν'' εκαναν μια απο τις καλυτερες εμφανισεις

τους εκεινη την χρονια ( ο κυριτσης ειχε βγει πρωτος σκορερ στην κατηγορια και μεταγραφηκε στον ΑΡΗ )

και η . . . ταριφα εγραψε 15 ! εκεινη την μερα εγινε μια απο τις τελευταιες ''σοβαρες'' επισκεψεις που καναμε

εκτος εδρας και το χαρηκαμε ( αυτοι οι 50-60 ) που ειχαμε παει παρα πολυ γιατι εκτος απο την νικη εγιναν

και αλλα ωραια : εμεις εκτος απο την χαρα για το διπλο ( γνωστη η εχθρα μας ) βρηκαμε ευκαιρια να

''κραξουμε'' τον τσολακη φωναζοντας : ΤΣΟΛΑΚΗ ΓΕΡΑ ΠΑΡΤΟΥΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ! ! ! ενω εσεις απο απεναντι

απο την ζοχαδα για την ηττα σας του ριχνατε χοντρο μπινελικι ! ! !
xalasmenos
ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΙΚΤΑΡΑ ΥΦΑΝΤΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΕΚΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΦΟΒΕΡΑ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΗΞΕΡΕ ΚΑΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΧΕΡΙ ΠΑΙΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥΘΕΝΑ? ΟΤΑΝ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΠΑΓΟ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΘΥΜΑΣΑΙ?
ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΗΞΕΡΑ ΗΤΑΝ ΑΕΚΑΡΑ ΑΛΛΑ ΤΟΤΕ ΕΠΙ ΙΩΝΝΙΔΗ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ.
ΜΕΤΑ ΕΠΙ ΚΟΡΦΑ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΤΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗΝ Α2 ΤΟΝ ΚΑΡΑΤΖΙΟ,ΚΑΙ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΛΟΥΣ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ.
ΚΡΙΜΑ ΦΙΛΕ ΕΧΕΤΕ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΛΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ.
ΚΥΡΙΤΣΗΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ Η Ο ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΥΛΟΣ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ?
Basket-time
QUOTE(xalasmenos @ Nov 8 2007, 05:51 ) *
ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΙΚΤΑΡΑ ΥΦΑΝΤΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΕΚΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΦΟΒΕΡΑ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΗΞΕΡΕ ΚΑΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΧΕΡΙ ΠΑΙΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥΘΕΝΑ? ΟΤΑΝ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΠΑΓΟ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΘΥΜΑΣΑΙ?
ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΗΞΕΡΑ ΗΤΑΝ ΑΕΚΑΡΑ ΑΛΛΑ ΤΟΤΕ ΕΠΙ ΙΩΝΝΙΔΗ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ.
ΜΕΤΑ ΕΠΙ ΚΟΡΦΑ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΤΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗΝ Α2 ΤΟΝ ΚΑΡΑΤΖΙΟ,ΚΑΙ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΛΟΥΣ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ.
ΚΡΙΜΑ ΦΙΛΕ ΕΧΕΤΕ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΛΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ.
ΚΥΡΙΤΣΗΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ Η Ο ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΥΛΟΣ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ?



Υφαντής παίζει στον Άλιμο wink.gif
aionio talento
QUOTE(xalasmenos @ Nov 8 2007, 03:51 ) *
ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΙΚΤΑΡΑ ΥΦΑΝΤΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΕΚΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΦΟΒΕΡΑ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΗΞΕΡΕ ΚΑΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΧΕΡΙ ΠΑΙΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥΘΕΝΑ? ΟΤΑΝ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΠΑΓΟ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΘΥΜΑΣΑΙ?
ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΗΞΕΡΑ ΗΤΑΝ ΑΕΚΑΡΑ ΑΛΛΑ ΤΟΤΕ ΕΠΙ ΙΩΝΝΙΔΗ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ.
ΜΕΤΑ ΕΠΙ ΚΟΡΦΑ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΤΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗΝ Α2 ΤΟΝ ΚΑΡΑΤΖΙΟ,ΚΑΙ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΛΟΥΣ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ.
ΚΡΙΜΑ ΦΙΛΕ ΕΧΕΤΕ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΛΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ.
ΚΥΡΙΤΣΗΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ Η Ο ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΥΛΟΣ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ?


οχι εχουν μετακομισει κιολας απο οτι ξερω και δεν βοηθανε !

εχουν περασει κι αλλοι που αργοτερα εγιναν γνωστοι οπως π.χ. ο ασημακοπουλος που εφτασε μεχρι τον

αρη και φετος ειναι στην ολυμπιαδα πατρων ο δημητρης μακρης ο καρατζιος που ειπες κι εσυ κ.α. οπως

και εμπειροι παικτες σαν τον χουμπαυλη ( παικταρα )
taper
Πάει κα αυτός.
Τόνι Χάρις του οποίου το πτώμα βρέθηκε 40 χιλιόμετρα έξω από την Μπραζίλια, Το όνομα κοινό για Αμερικανό παίκτη του μπάσκετ, οπότε ήθελε λίγο ψάξιμο για να καταλήξουμε, με μερική σιγουριά, ότι πρόκειται για τον ίδιο Χάρις που εντυπωσίασε την χρονιά 97-98 ως παίκτης του Παπάγου.

Εντυπωσιακός παίχτης,παίχτης σκόρερ( 42 με Απόλλων) έφυγε για να συναντήσει τον Αλφόνσο

Να είναι καλά για τις μνήμες των εφηβικών μας χρόνων
41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
aionio talento
τουλασιστον ο alfonso επασχε απο ''ανιατη'' ασθενεια και τον χασαμε ενω ο χαρις ( συμφωνα με αυτα που

διαβασα στο site ) μαλλον πρεπει να τον ''εφαγαν'' κανονικοτατα !
aionio talento
ΔΙΟΡΘΩΣΗ :

συμφωνα με τα οσα διαβασα σε αρθρο του all star basket προκειται για συνωνυμια ! ! το τραγικο βεβαια συνεβη

αλλα δεν προκειται για τον τονι χαρις που ''μαγευε'' με την ΠΑΠΑΓΑΡΑ smilie_schal1.gif ! βια στηκαμε να τον ''θαψουμε''

τον ανθρωπο !

αυτα !

ΕΛΑ ΜΩΡΗ ΠΑΠΑΓΑΡΑ ΔΙΠΛΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ . . . ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΚΟΥ......ΛΑ ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΗ ! !
mono maroussi
QUOTE(georider @ Nov 6 2007, 23:43 ) *
ΑΝΙΣΤΟΡΗΤΟΙ το συνθημα βγήκε από την ΔΑΦΝΗ και όσο θυμάμαι πελατάκια ησασταν και τα δύο και στό παρκε και απέξω .............................
ΤΕΣΠΑ δεν θέλω να θυμάμαι παλίες καλές εποχές ε'υχομαι καλή επιτυχία στους παλιους εχθρούς οι οποίοι τελικά στις αναμνήσεις είναι οι καλύτεροι φίλοι ................

ΣΤΟΝ Α.Ο. ΔΑΦΝΗΣ που πεθαίνει σιγά σιγά στίς καρδίες των τελευταίων παλαιών ΟΠΑΔΩΝ του..........................................................................
........................................

και συ δαφνιωτη καλες αναμνησεις εχεις απο τον Σπυρο Λουη. icon_drunk.gif .Παραθετω σκηνικο που χε γινει πριν 12 χρονια περιπου οταν δαφνη και Μαρουσι ειχαν συναντηθει σε μικροτερη κατηγορια..Εφυγαν απο το σταθμο στο Μαρουσι 50-70 μηχανακια για την Δαφνη..Με το που μπαινουν στην οδο Βουλιαγμενης εμφανιζονται 2 βανακια με δαφνιωτες και προσπαθουσαν να ριξουν τα μηχανακια..χαχα icon_drunk.gif
basketakias
bravo paidia orea niki mesa stin mesini . 41.gif pame niki me tin lefkada.
aionio talento
ΕΛΑ ΡΕ ΟΜΑΔΑ ΤΡΕΛΛΑΝΕ ΜΑΣ ! ! !

εκει που σε εχουν ολοι ξεγραμμενη εσυ το παλευεις ακομα !

λεπτομερειες για το ματς δεν υπαρχουν μιας και το ματς ηταν στην καλαματα ! ( μονο τους ποντους απο

basketblog ) αλλα το 57-72 που νικησαμε δειχνει ''καθαρη'' νικη ! την αλλη κυριακη στο ολοι στο sallon

οι γνωστοι 10-15 δηλαδη που πιστευουν ακομα στην ομαδα . . . για νικη με την ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ για να

κλεισει θετικα η χρονια με 2η σερι νικη ! ! !


ΠΑΠΑΓΑΡΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΦΤΑΣΕΙΣ smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif
aionio talento
ΠΑΠΑΓΟΥ - ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 62-54 smilie_schal1.gif καλη ομαδικη δουλεια στα ρημπαουντ κορυφαιος ( επιθετικα )

ο λεωνιδας ! 2η σερι νικη και συνεχιζεται η προσπαθεια ( μετα τις γιορτες ) για την παραμονη !
drazen petrovic
πολυ ωραιο παιχνιδι εγινε σημερα!!!
τυχεροι οσοι το ειδαν!
παπαγαρα ολε! 41.gif 41.gif 41.gif
aionio talento
ΤΡΕΜΕΤΕ ΓΚΥΖΙΑΚΟΙ ! ! !

την κυριακη ερχομαστε στο στρεφη να σας γκρεμισουμε απο την κορυφη !

σοοβαρα τωρα ! οι ελπιδες ( για 2πλο ) ειναι ελαχιστες αλλα η ομαδα εχει ( περιεργως ) δειξει φετος οτι αν και

μαχεται για να σωθει με τους ''απο πανω'' δειχνει ιδιαιτερως αναταγωνιστικη βλ. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ οπου εχασε

στο sallon με 1 ποντο εχοντας την τελευταια επιθεση ! ! !

για μενα μιας και ολα τα εκτος που εχει δωσει φετος η ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ ειναι στην επαρχια θα ειναι η πρωτη φορα που

θα την δω εκτος εδρας . . . ελπιζω να φερω γουρι ! ! !
Igor
Mπορει καποιος να γραψει το ροστερ της ομαδας ?
aionio talento
4.Σπίνος (2)

5.Καρβούνης (1)

6.Λεωνίδας (2)

7.Δέδες (3-4)

8.Ξαρχάς (3)

9.Σωφρονάς (1-2)

10.Μακρής (3)

11.Ζερβουλάκος (5)

12.Ρουκουνάκης (4)

13. Μαντζάκος (2)

14.Ζάχαρης (4-5)

15.Κατσαντώνης (4)


Coach : Μάντης Βασίλης

Assistant : Αριδάς παναγιώτης



ρεκόρ νικών - ηττών στον πρώτο γύρο (4-9) Θέση (11η)
aionio talento
δεν σας τα ελεγα οτι ο παπαγος με τις καλες ομαδες εμφανιζεται ακρως ανταγωνιστικος ? ? ?

ετσι καναμε και στο στρεφη ! ! τελικο σκορ 114-76 . . . ohmy.gif 68.gif sad.gif τι εγινε ακριβως και ειχε τοση . . .

ανηφορα το ματς δεν ξερω διοτι ( ελεω ντερπι ) δεν εδωσα το παρον . . . για να εχω αποψη αν κρινω απο το

σκορ ο γκυζιακος πρεπει να ηταν λιγο καλυτερος ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

την αλλη αγωνιστικη στο sallon δινουμε ( με ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ ) ενα απο τα πιο σημαντικα ματς της χρονιας που

θα δειξει σε σημαντικο βαθμο αν θα παραμεινουμε στην κατηγορια η οχι ! η αθροα προσελευση των γνωστων

10-15 τελευταιων πιστων . . . θα προσπαθησει με πρωτοστατη τον ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ 19.gif να κανει

οτι μπορει για να εμψυχωσει την ομαδαρα μας ! ! ! μεχρι τοτε ? υπομονη και αισιοδοξια !
aionio talento
ημερομηνια : 20/01/08 ωρα : 18.00 γηπεδο : saloon τοπος : παπαγου


στοχος : ΜΟΝΟ ΝΙΚΗ ! ! ! οποιος νοιαζεται ΑΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ !
aionio talento
41.gif 77.gif biggrin.gif ΕΛΑ ΡΕ ΠΑΠΑΓΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ . . .

στον αγωνα ''ο θανατος σου η ζωη μου'' κερδισε ανετα την ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ με 73-50 παιζοντας για τα δεδομενα

της φετινης μας ομαδας πολυ καλο μπασκετ ! ! !

την αλλη κυριακη εκτος με πειραικο . . .
aionio talento
ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ - ΠΑΠΑΓΟΥ 63-57 ! ! κυριακη 3/2 18.00 με κορινθο ! ! ολοι στο salloon ! ! !
leonkalf
Προλαβαίνει να σωθεί ο Παπάγος?
aionio talento
κοιτα ο ομιλος εχει 14 ομαδες ! ανεβαινει μονο ο πρωτος και πεφτουν 4 ομαδες μεχρι στιγμης γιατι αυτα οπως

ξερεις αλλαζουν στο τελος των πρωταθληματων αναλογα και με τις θεσεις που καταλαμβανουν οι αθηναικες

ομαδες σε παραπανω κατηγορια ( Β' ΕΘΝΙΚΗ ) αυτη τη στιγμη εχουν γινει 16 απο τους 26 αγωνες και ο παπαγος

εχει 5 νικες και 11 ηττες ! εχει βαλει απο κατω του 3 ομαδες οι οποιες οπως π.χ ο πολυβιος παρουσιαζουν εικονα

διαλυσης και δεν μπορουν να τον προσπερασουν ! πρεπει να βαλει απο κατω του αλλη μια ομαδα για να σωθει

χωρις επαναλαμβανω να ειναι 100% σιγουρο οτι πεφτουν 4 ! το καλο ειναι οτι η ομαδα που πρεπει να περασει

( ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ ) πρεπει απλα να την φτασει διοτι την κερδισαμε φετος μεσα εξω ! το κακο ειναι οτι εχει 7

νικες στο πρωταθλημα και ειναι 2 βαθμους μπροστα μας ! στις 10 αγωνιστικες που απομενουν θελει μεγαλη

προσπαθεια απο ολους τους παικτες και τον προπονητη και εχθες παρολο που δεν ημουν στον πειραια πιστευω

οτι με μονη εικονα το σκορ που ανεβηκε στα site ( 63-57 ) χαθηκε μια καλη ευκαιρια για ''χρυσο'' διπλο !
Jabar
Ολα δείχνουν ότι φέτος θα πέσουν από πέντε σε κάθε όμιλο.Συνολικά ανεβαίνουν στην Γ 10 ομάδες .Πέφτουν
8 και δύο ανεβαίνουν οπότε διατηρείται σταθερός ο αριθμός .Φέτος με τη πτώση 2 αθηναϊκών από τη β πέφτουν άλλες δύο μία από κάθε όμιλο .Εκτός και αν ο Αλιμος ανατρέψει την κατάσταση δύσκολο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.