Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Zalgiris Kaunas
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3
Quincy
Το "θαύμα" του Saras συνεχίζεται και η Zalgiris μετά την νίκη της επί της CSKA θα βρίσκεται στα playoffs μετά από πολλά χρόνια. Ο Ολυμπιακός ακόμη δεν έχει δεδομένη την 3η θέση και χρειάζεται την νίκη αύριο για να την κατοχυρώσει -ή ήττα του Παναθηναικού, ή νίκες των Παναθηναικού και Real-, διαφορετικά θα τερματίσει στην τέταρτη θέση με αντίπαλο -όπως όλα δείχνουν- την Real. Όπως έχω ξαναγράψει μου αρέσει πολύ το μπάσκετ που παίζουν οι Λιθουανοί και είναι σίγουρα μια πολύ μαχητική ομάδα που ελάχιστοι κέρδισαν "εύκολα" φέτος.

Στιγμιότυπα από τον πρώτο αγώνα των δυο ομάδων στο Κάουνας
Coach Periklis
QUOTE (Quincy @ Apr 5 2018, 16:41 ) *
Το "θαύμα" του Saras συνεχίζεται


είμαστε πολύ κοντά και στο να συνεχιστεί το θαύμα του Σφαιρόπουλου 69.gif smiley.gif

με τόσες απουσίες σα να αγκαλιάζουμε ήττα και Ρεάλ
lefpan
QUOTE(Coach Periklis @ Apr 5 2018, 16:25 ) *
είμαστε πολύ κοντά και στο να συνεχιστεί το θαύμα του Σφαιρόπουλου 69.gif smiley.gif

με τόσες απουσίες σα να αγκαλιάζουμε ήττα και Ρεάλ

Δηλαδή, θεωρείς πως η Ρεάλ θα επιλέξει να παίξει με μειονέκτημα απέναντι στον Ολυμπιακό, από τον οποίο έχασε φέτος και μέσα και έξω;
RipCity
Αδυνατη μοιαζει η νικη αυριο χωρις ολη την frontline αφου κι ο μονος σοβαρος παικτης διαθεσιμος θα ναι χωρις προπονησεις. Ολα δειχνουν σταυρωμα με ΠΑΟ.
lefpan
QUOTE(RipCity @ Apr 5 2018, 22:07 ) *
Αδυνατη μοιαζει η νικη αυριο χωρις ολη την frontline αφου κι ο μονος σοβαρος παικτης διαθεσιμος θα ναι χωρις προπονησεις. Ολα δειχνουν σταυρωμα με ΠΑΟ.

Δηλαδή, η Ζαλγκίρις θα προτιμήσει να κερδίσει για να παίξει με Ρεάλ, παρά να χάσει για να παίξει με μας;
rahxephon13
QUOTE (lefpan @ Apr 5 2018, 23:29 ) *
Δηλαδή, η Ζαλγκίρις θα προτιμήσει να κερδίσει για να παίξει με Ρεάλ, παρά να χάσει για να παίξει με μας;

Ακριβός βλέπω αύριο να το δίνει ο ένας στον άλλο το ματς, την κολοκυθιά σας βλέπω να παίζεται αύριο αντί για μπάσκετ.

Αυτά έχεις όταν δεν γίνονται ίδια μέρα και ίδια ώρα τα παιχνίδια.
RipCity
Ωραια το πηρε τελικα ο ΠΑΟ, γλυτωσαμε και τη Baskonia. Δε βλεπω πως αλλα τωρα πας νικας και δεν ανησυχεις για τιποτα και παιρνεις Ζαλγκιρις.
Coach Periklis
Σφιχταγγαλιάσαμε τη Ζαλγκίρις
rankin
Ή Ρεαλ ή Ζαλγκίρις λοιπόν
Με νικη σιγουρα Ζαλγκίρις
Με ηττα και νικη της Ρεαλ, παλι Ζαλγκίρις
Με ηττα δικη μας και της Ρεαλ, Παιζουμε με Ρεαλ

Πιθανοτερα τα δυο πρωτα σεναρια
Να χασει η Ρεαλ για να μας διαλεξει, δυσκολο. Μαλλον προτιμαει Παναθηναικό

Μας βλεπω να περιμενουμε μεχρι αργα το βραδυ για να μαθουμε
Coach Periklis
εμείς να κάνουμε ό,τι μπορούμε να κερδίσουμε . Έστω με τις απουσίες να το παλέψουμε κανονικά
jazz thrilos
Κάνω copy-paste απο αυτά που μόλις έγραψα στο τοπικ του Αρμανί-Παο:

Και κάτι τελευταίο που μάλλον θα ακούσω καντήλια απο πολλούς φίλους Παναθηναικούς μεγαλοβδομαδιάτικά. Αύριο επιθυμώ μόνο νίκη για την ομάδα μου ως συνήθως, αλλά πολύ περισσότερο για να μείνει ο Παναθηναικός με μειονέκτημα έδρας. Πείτε ότι θέλετε αλλά δεν τον θέλω τον Παναθηναικό στο final four στην περίπτωση που καταφέρει ο Ολυμπιακός να προκριθεί στο Βελιγράδι. Όπως δεν τον ήθελα και στα play offs, δεν τον θέλω και στο Βελιγράδι. Ποτε δεν καλοείδα τα "ειδικών" καταστάσεων παιχνίδια όπως είναι αυτά μεταξύ ομάδων απο την ίδια χώρα στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Η νίκη επί της Ζαλγκίρις είναι επιτακτική όχι μόνο για να κλειδώσουμε το διασταρωμα με τους Λιθουανούς, που για μένα είναι η μόνη ομάδα ανάμεσα στις Μπασκόνια και Χίμκι που θα κατέβουμε ως φαβορί στα play offs, αλλά και να στείλουμε τον Παναθηναικό με μειονέκτημα στην Μαδρίτη κι έτσι να κάνουμε οτι μπορούμε για να μην τον βρούμε στο Βελιγράδι αν τελικά πάμε μέχρι εκεί. Δεν τον θέλω όπως δεν τον ήθελα και στους 8.

Τώρα, κάτι ατάκες του στυλ "οι Λιθουανοί θα κατέβουν αδιάφοροι" τις ακούω βερεσέ. Μια χαρά θα το χτυπήσει ο Γιασκεβίτσιους το παιχνίδι. Θα έχουμε μεγάλο πρόβλημα αν κατέβουμε χαλαροί οτι όλα έχουν κλειδώσει, ειδικά με τις απουσίες που έχουμε. Θέλει προσοχή.
qspock
Με μια περισσοτερο αντικειμενικη ματια, εχω να πω τα εξης:

QUOTE(jazz thrilos @ Apr 6 2018, 00:38 ) *
δεν τον θέλω τον Παναθηναικό στο final four στην περίπτωση που καταφέρει ο Ολυμπιακός να προκριθεί στο Βελιγράδι. Όπως δεν τον ήθελα και στα play offs, δεν τον θέλω και στο Βελιγράδι. Ποτε δεν καλοείδα τα "ειδικών" καταστάσεων παιχνίδια όπως είναι αυτά μεταξύ ομάδων απο την ίδια χώρα στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Η νίκη επί της Ζαλγκίρις είναι επιτακτική όχι μόνο για να κλειδώσουμε το διασταρωμα με τους Λιθουανούς, που για μένα είναι η μόνη ομάδα ανάμεσα στις Μπασκόνια και Χίμκι που θα κατέβουμε ως φαβορί στα play offs, αλλά και να στείλουμε τον Παναθηναικό με μειονέκτημα στην Μαδρίτη κι έτσι να κάνουμε οτι μπορούμε για να μην τον βρούμε στο Βελιγράδι αν τελικά πάμε μέχρι εκεί. Δεν τον θέλω όπως δεν τον ήθελα και στους 8.


Πλεον, ο μονος πιθανος ευρωπαικος εμφυλιος που μπορει να έχουμε ειναι την τελευταια μερα της διοργανωσης: Στον τελικο δηλαδη, μεγαλο ή μικρο. Για μενα, το τελευταιο σκαλι ειναι το μονο που δεν με πειραζει οταν προκειται για εμφυλιο: 2 ομαδες της χωρας μας στον τελικο Euroleage δεν εχει ξαναγινει και μακαρι να γινει.


QUOTE(jazz thrilos @ Apr 6 2018, 00:38 ) *
Τώρα, κάτι ατάκες του στυλ "οι Λιθουανοί θα κατέβουν αδιάφοροι" τις ακούω βερεσέ. Μια χαρά θα το χτυπήσει ο Γιασκεβίτσιους το παιχνίδι. Θα έχουμε μεγάλο πρόβλημα αν κατέβουμε χαλαροί οτι όλα έχουν κλειδώσει, ειδικά με τις απουσίες που έχουμε. Θέλει προσοχή.

Με τις απουσιες που εχει η ομαδα φυσικα και ειναι εξαιρετικα δυσκολο να χτυπησει το παιχνιδι. Ωστοσο, το γεγονος οτι η Ζαλκιρις δεν παιζει ουσιαστικα για ΤΙΠΟΤΑ, βοηθαει την προσπαθεια του Ολυμπιακου. Γιατι ο Σαρας μπορει να θελει να κερδισει στο ΣΕΦ, ομως δεν παιζει αυτος... Πως ακριβως δηλαδη θα εμπνευσει τους παιχτες του να τα δωσουν ολα? Επειδη αγαπαει τον ΠΑΟ? Ας ειμαστε σοβαροι...
Quincy
Όλοι φαίνεται να θέλατε/θέλετε την Zalgiris αντίπαλο στα playoffs, όμως δεν υπάρχει ιδιαίτερη αισιοδοξία ούτε για το σημερινό παιχνίδι στο ΣΕΦ που βαθμολογικό κίνητρο έχει μόνο ο Ολυμπιακός 39.gif
RipCity
QUOTE (Quincy @ Apr 6 2018, 08:39 ) *
Όλοι φαίνεται να θέλατε/θέλετε την Zalgiris αντίπαλο στα playoffs, όμως δεν υπάρχει ιδιαίτερη αισιοδοξία ούτε για το σημερινό παιχνίδι στο ΣΕΦ που βαθμολογικό κίνητρο έχει μόνο ο Ολυμπιακός 39.gif


Δε το βλεπεις λογικο οταν σου λειπουν 4/6 παικτες που παιζουν τις θεσεις 3-5,ο ενας παιζει ανετοιμος κι ο αλλος ειναι ο τουβλοΠετρου;

Ουσιαστικα αναμενουμε 40 λεπτα Παπαπετρου και 30+ απο Wiltjer. Με τον Σαρας να του αρεσει να χτυπαει μις ματς με ποσταρισματα θα ναι και δυσκολα τα σχηματα με τρια γκαρντ.
pan24
Η Ζαλγκίρις δεν έχει λόγο να χάσει οπότε αν της παρουσιαστεί η ευκαιρία θα το πάρει αλλά ούτε έχει κατι να κερδίσει με νίκη της οπότε δεν θα παλέψει ιδιαίτερα, ίσως κιόλας να ξεκουράσει κόσμο.

Με δεδομένο οτι το πιθανότερο ζευγάρι είναι Ολυμπιακός-Ζαλγκίρις νομίζω ότι ο Σάρας θα προτιμούσε μια ήττα με 30 πόντους παρά κατι που θα κριθεί στον πόντο...
Πιστεύω ότι ο Ολυμπιακός θα παίξει για να κερδίσει ώστε να αποφύγει σίγουρα την Ρεάλ και θα τα κατάφερει εύκολα ή δύσκολα
Dreamerpanos
Θα πρόκειται για μυθική ξεφτίλα της Ρεάλ(και της διοργάνωσης) να χάσει στη Μαδρίτη από την Μπάμπεργκ. Θεωρώ πως κατά 99,999999% θα παίξετε με Ζαλγκίρις.

Όπως επίσης πιστεύω ότι το σημερινό παιχνίδι θα παιχτεί στα ίσια. Απλά η Ζαλγκίρις έχει λίγο πιο αυξημένες πιθανότητες νίκης από αυτές που θα είχε αν παίζατε πλήρεις.
qspock
QUOTE(RipCity @ Apr 6 2018, 10:53 ) *
Δε το βλεπεις λογικο οταν σου λειπουν 4/6 παικτες που παιζουν τις θεσεις 3-5,ο ενας παιζει ανετοιμος κι ο αλλος ειναι ο τουβλοΠετρου;

Ουσιαστικα αναμενουμε 40 λεπτα Παπαπετρου και 30+ απο Wiltjer. Με τον Σαρας να του αρεσει να χτυπαει μις ματς με ποσταρισματα θα ναι και δυσκολα τα σχηματα με τρια γκαρντ.


Αν δε κανω λαθος, θα κατεβασει 12δα κανονικα με το προβλημα να εντοπιζεται στους ψηλους.
Το μεγαλυτερο κενο ειναι στη θεση 5, οπου η παρουσια Μπογρη ηταν, ειναι και θα ειναι το μοναδικο αδυναμο σημειο αυτης της ομαδας φετος:

1) Μαντζαρης - Ρομπερτς - Τολιοπουλος
2) Σπανουλης - Μπραουν - Αρσενοπουλος
3) Τομπσον - Στρελνιεξ
4) Παπαπετρου - Γουιλτζερ
5) Μιλουτινοφ - Μπογρης

Εχω παντως την εντυπωση οτι επειδη στο Καουνας ο Μπογρης εβγαλε καποιες πολυ καλες αμυνες θα παιξει με καλη ψυχολογια.


Και γενικα, ειμαι απο αυτους που πιστευουν πως ο Ολυμπιακος θα σκυλιασει και τελικα θα παρει αυτο το ματς ευκολα ή δυσκολα.
john wick
Περιμενω μπασκετικη αναλυση απο τον συμφορουμιτη που ολο τον χειμωνα "εκθειαζε" το μπάσκετ της Ζαλγκιρις κ του Σαρας γενικοτερα.. rolleyes.gif



Στα σοβαρα τωρα, ειναι κ το πιο δικαιο νομιζω να ερθει 3ος ο Ολυμπιακός, 4η η Ρεαλ κ 5οι εμεις... Το οτι καναμε 5 νικες συνεχόμενες δεν μου λεει κατι οταν ολη τη χρονια εκτος εδρας ειμασταν αλλου γι αλλου..
Ευκολη νικη σήμερα για τον Ολυμπιακο.
RipCity
QUOTE (qspock @ Apr 6 2018, 09:10 ) *
Αν δε κανω λαθος, θα κατεβασει 12δα κανονικα με το προβλημα να εντοπιζεται στους ψηλους.
Το μεγαλυτερο κενο ειναι στη θεση 5, οπου η παρουσια Μπογρη ηταν, ειναι και θα ειναι το μοναδικο αδυναμο σημειο αυτης της ομαδας φετος:

1) Μαντζαρης - Ρομπερτς - Τολιοπουλος
2) Σπανουλης - Μπραουν - Αρσενοπουλος
3) Τομπσον - Στρελνιεξ
4) Παπαπετρου - Γουιλτζερ
5) Μιλουτινοφ - Μπογρης

Εχω παντως την εντυπωση οτι επειδη στο Καουνας ο Μπογρης εβγαλε καποιες πολυ καλες αμυνες θα παιξει με καλη ψυχολογια.


Και γενικα, ειμαι απο αυτους που πιστευουν πως ο Ολυμπιακος θα σκυλιασει και τελικα θα παρει αυτο το ματς ευκολα ή δυσκολα.


Μιλαμε για 12αδα καταθλιψης. Μακαρι να το παρουμε, ειναι αλλωστε και το μονο εντος που θα δω απο κοντα φετος.
qspock
QUOTE(john wick @ Apr 6 2018, 11:22 ) *
Περιμενω μπασκετικη αναλυση απο τον συμφορουμιτη που ολο τον χειμωνα "εκθειαζε" το μπάσκετ της Ζαλγκιρις κ του Σαρας γενικοτερα.. rolleyes.gif



Στα σοβαρα τωρα, ειναι κ το πιο δικαιο νομιζω να ερθει 3ος ο Ολυμπιακός, 4η η Ρεαλ κ 5οι εμεις... Το οτι καναμε 5 νικες συνεχόμενες δεν μου λεει κατι οταν ολη τη χρονια εκτος εδρας ειμασταν αλλου γι αλλου..
Ευκολη νικη σήμερα για τον Ολυμπιακο.


Δεν υπαρχει δικαιο και αδικο. Υπαρχει η τελικη βαθμολογια. Ας κερδιζε η Ρεαλ τον Ολυμπιακο στην εδρα της. Ας μη κλωτσουσε τη μπαλα ο Ρεγιες. Αλλος θα ελεγε πως το ματς στη Μπασκονια ας πουμε αδικα το εχασε ο ΠΑΟ. Ολα μετρανε.

Προσωπικα, αν και πηγαινει κοντρα στις πεποιθησεις μου να μην υποστηριζω ελληνικη ομαδα, σημερα θα ειμαι με τη Ζαλγκιρις γιατι θελω και τις 2 ομαδες στο final four. Aλλα δυστυχως πιστευω ακραδαντα πως ο Ολυμπιακος και ειδικα οι παιχτες που θα αγωνιζονται σημερα θα τα δωσουν ΟΛΑ για να κερδισουν, φτανοντας ακομη και σε ρισκο τραυματισμου (βουτιες, αιματα κλπ). Ελπιζω να διαψευστω και οι πραγματικα σοβαρες ελλειψεις στους ψηλους να ειναι ανυπερβλητο εμποδιο.
Quincy
QUOTE(RipCity @ Apr 6 2018, 08:53 ) *
Δε το βλεπεις λογικο οταν σου λειπουν 4/6 παικτες που παιζουν τις θεσεις 3-5,ο ενας παιζει ανετοιμος κι ο αλλος ειναι ο τουβλοΠετρου;

Ουσιαστικα αναμενουμε 40 λεπτα Παπαπετρου και 30+ απο Wiltjer. Με τον Σαρας να του αρεσει να χτυπαει μις ματς με ποσταρισματα θα ναι και δυσκολα τα σχηματα με τρια γκαρντ.


Ναι είναι λογικό. Αυτό που ήθελα να πω είναι πως αν αυτές οι απουσίες κάνουν την Zalgiris φαβορί στο ΣΕΦ, ο αντίπαλος δεν είναι τόσο εύκολος όσο νόμιζαν/ουν μερικοί. Ξέρει κανείς πότε ξεκινάνε τα playoffs;
D-Wade
QUOTE(Quincy @ Apr 6 2018, 10:35 ) *
Ναι είναι λογικό. Αυτό που ήθελα να πω είναι πως αν αυτές οι απουσίες κάνουν την Zalgiris φαβορί στο ΣΕΦ, ο αντίπαλος δεν είναι τόσο εύκολος όσο νόμιζαν/ουν μερικοί. Ξέρει κανείς πότε ξεκινάνε τα playoffs;

Μια εβδομάδα κενό έχουμε. Τρίτη 17 οι πρώτοι αγώνες νομίζω.
rankin
QUOTE(Dreamerpanos @ Apr 6 2018, 11:07 ) *
Θα πρόκειται για μυθική ξεφτίλα της Ρεάλ(και της διοργάνωσης) να χάσει στη Μαδρίτη από την Μπάμπεργκ. Θεωρώ πως κατά 99,999999% θα παίξετε με Ζαλγκίρις.

Όπως επίσης πιστεύω ότι το σημερινό παιχνίδι θα παιχτεί στα ίσια. Απλά η Ζαλγκίρις έχει λίγο πιο αυξημένες πιθανότητες νίκης από αυτές που θα είχε αν παίζατε πλήρεις.

Δεν υπάρχει περίπτωση ο Ολυμπιακός να μη πάει για τη νίκη. Δε το έχει κάνει ποτέ
Ομοίως και η Ζαλγκίρις

Το αν θα πέσουν κορμιά ειναι άλλο θέμα.
Ο Ολυμπιακός αν δεν του βγαίνει το παιχνίδι, το παρατάει. Το έχουμε δει συχνά το έργο.
Ειδικά απο το ροστερ ειδικών συνθηκών που θα εμφανιστεί απόψε, μόλις θα κάθεται στο πάγκο ο Βασίλης θα βλέπουμε ομορφιές, όπως στο ιπποδρόμιο, που πάνε με τα καπέλα τους στην αψίδα του θριάμβου οι αρχόντοι.

Ο Ολυμπιακός θα χρειαστεί το σουτ. Αν δεν μας βγει αυτό θα περιμένουμε το παιχνίδι της Ρεαλ για να μάθουμε ποιον θα βρουμε μπροστά μας στην επόμενη φάση

Το πραγματικά σημαντικό ειναι να επιστρέψουν οι τραυματίες για τα πλει οφ..
kotzito
Μήπως λέω εγώ χάσουμε για να γίνει ζευγάρωμα με την ΤΣΣΚΑ στον ημιτελικό ώστε να επαναληφθεί η γνωστή ιστορία; laugh.gif tongue.gif

Στα σοβαρά τώρα, περίεργο το ματσάκι και πολύ δύσκολο αφού από το 3 και πάνω είμαστε λιγότεροι από μισοί. Θα υπάρχει μεγάλο θέμα στην περιφέρεια, αφού εκτός από Παπαπέτρου (που θα πάρει πολύ χρόνο και στο 4) και Τόμπσον που έχει να παίξει πόσο καιρό ουσιαστικά, δεν υπάρχει άλλος δίμετρος. Και η Ζαλγκίρις συχνά παίζει σχήματα με Ουλάνοβας - Τουπάν μαζί που είναι ψηλοί, και ο Λιθουανός είναι αποτελεσματικός στο παιχνίδι με πλάτη.

Φαντάζομαι αντίστοιχα θα παίξουν πολλά σχήματα με 3 γκαρντ για εμάς, αν και δεν έχουμε καθόλου το ύψος για να τους ματσάρουμε. Οπότε αν δεν γεμίσει φάουλ, λογικά ο Μάντζαρης πάει για 25 - 30 λεπτά απόψε. Αν μπουν τα σουτ έχει καλώς. Αλλιώς θα είναι δύσκολα τα πράγματα και πολύ πιθανόν να το παρατήσουμε αν πάει η διαφορά πάνω από τους 10.
G-arenas
QUOTE (kotzito @ Apr 6 2018, 14:54 ) *
Μήπως λέω εγώ χάσουμε για να γίνει ζευγάρωμα με την ΤΣΣΚΑ στον ημιτελικό ώστε να επαναληφθεί η γνωστή ιστορία; laugh.gif tongue.gif

Στα σοβαρά τώρα, περίεργο το ματσάκι και πολύ δύσκολο αφού από το 3 και πάνω είμαστε λιγότεροι από μισοί. Θα υπάρχει μεγάλο θέμα στην περιφέρεια, αφού εκτός από Παπαπέτρου (που θα πάρει πολύ χρόνο και στο 4) και Τόμπσον που έχει να παίξει πόσο καιρό ουσιαστικά, δεν υπάρχει άλλος δίμετρος. Και η Ζαλγκίρις συχνά παίζει σχήματα με Ουλάνοβας - Τουπάν μαζί που είναι ψηλοί, και ο Λιθουανός είναι αποτελεσματικός στο παιχνίδι με πλάτη.

Φαντάζομαι αντίστοιχα θα παίξουν πολλά σχήματα με 3 γκαρντ για εμάς, αν και δεν έχουμε καθόλου το ύψος για να τους ματσάρουμε. Οπότε αν δεν γεμίσει φάουλ, λογικά ο Μάντζαρης πάει για 25 - 30 λεπτά απόψε. Αν μπουν τα σουτ έχει καλώς. Αλλιώς θα είναι δύσκολα τα πράγματα και πολύ πιθανόν να το παρατήσουμε αν πάει η διαφορά πάνω από τους 10.

πρεπει να χασει και η ρεαλ για να γινει αυτο! smiley.gif

λογικα αν το παιχνιδι παιχτει 100% τοτε θα εχετε προβλημα με τα ποσταρισματα του σαρας, καθως και το size εχει αλλα και την ποιοτητα για να το παει εκει το ματς εχει.

και λογικα θα πρεπει να τρεξετε πολυ για να το παρετε το ματς γιατι στο σετ παιχνιδι θα σας διαλυσει ο σαρας.

παντως καλα σας καθεται να χασετε και μετα να περιμενετε με ανοικτες αγκαλες ζαλγκιρις στα πλει οφ. ποσα ματς να χασετε πια απο ζαλγκιρις?
Crash95
Δε βλεπω να καίγεται η Ζαλγκιρις για νικη. Καλο αυτο μην κουραστούμε πολυ . Μην καψεις το σπανουλη σφαιρο
SteveNashidis
Καποιος να παγώσει τον Τομπσον και να τον βγαζει από την κατάψυξη σε κάθε αγώνα ώστε να παίζει έτσι. Παικταρά μου ετσι σε θελω smile.gif
rahxephon13
Ονειρικό πρώτο ημίχρονο για των ολυμπιακο που δεν αφήνει περιθώρια αμφισβήτησης παρολες τις απουσίες του και με εκπληκτική άμυνα προηγείται στο ημίχρονο με 15 με ηγέτες τους σπανουλη και χολις τομπσον w00t.gif με 4/4 2ποντα και 8 πόντους.

Μάλλον με το σημερινό κλείνουν οριστικά και τα ζευγάρια στα πλει οφ με εσάς να παίρνετε ζαλγκιρις με πλεονέκτημα και των παναθηναικο ρεαλ με μειονέκτημα.
rankin
Εγω βλεπω οτι βγηκε και ο Μπίλις και -εκπληξη- εχουμε παρει το μυστρί και χτίζουμε

*καποια στιγμή να αναφερθούμε και στο impact του εξαιρετικου Νικόλα
kotzito
Ο Μπράουν κόλλησε Χάρντεν ενάμιση χρόνο στο Χιούστον και κάνει τέτοια καουμποϊλίκια;
το_καλύτερο_3d
QUOTE (kotzito @ Apr 6 2018, 18:37 ) *
Ο Μπράουν κόλλησε Χάρντεν ενάμιση χρόνο στο Χιούστον και κάνει τέτοια καουμποϊλίκια;

Αν κολλαγε χαρντεν θα τα βαζε κιολας smiley.gif
lefpan
Δυστυχώς, θα κερδίσουμε άνετα σήμερα και θα χάσουμε την ευκαιρία να βλέπαμε αύριο την γερμανική υπερδύναμη να ξυπνάει και να σαρώνει τη Μαδρίτη. smiley.gif
rahxephon13
QUOTE (lefpan @ Apr 6 2018, 19:41 ) *
Δυστυχώς, θα κερδίσουμε άνετα σήμερα και θα χάσουμε την ευκαιρία να βλέπαμε αύριο την γερμανική υπερδύναμη να ξυπνάει και να σαρώνει τη Μαδρίτη. smiley.gif

Αυτό όντως θα ήταν θαύμα smiley.gif

Πέρα από την πλάκα νομίζω ότι έχεις δίκιο και η ζαλγκιρις δύσκολα θα το γυρίσει άσχετα αν στην δεύτερη περίοδο χαλαρώσατε στην άμυνα και δώσατε δικαιώματα.
Coach Periklis
εάν δώσουμε δικαιώματα , η Ζαλγκιρις θα το χτυπήσει

αλλιώς δεν θα ζοριστεί πιστεύω

Καλό πρώτο ημίχρονο , μπράβο
Kalispera
Πολύ καλός ολυμπιακός,απλά την στιγμή που θα γυρίσει η ζαλγκίρις στο ματς(γιατί θα γυρίσει)θα πρέπει να της κόψει τον βήχα επι τόπου και το ματς είναι δικό του
lefpan
QUOTE(rahxephon13 @ Apr 6 2018, 18:48 ) *
Αυτό όντως θα ήταν θαύμα smiley.gif

Η σχετικότητα του χρόνου smiley.gif
shtarkws
Πολύ καλό το spacing του Ολυμπιακου. Ειδικά όταν απειλεί αποτελεσματικά ο παίκτης που παίρνει την έξτρα πάσα

Ο Μιλουτινοφ παίζει μόνος του άμυνα όλη την ζαλγκιρις
Crash95
Καταρευση. Για να δουμε
Coach Periklis
0-13 η ομάδα και είχα ανησυχήσει
lefpan
Τέλος 3ης περιόδου 59-56.
Τελικά ο Σφαιρό εκτός από μεγάλος προπονητής αποδεικνύεται και μεγάλος σκηνοθέτης.
Και άσε τον Λάσο να σκούζει!

ΥΓ: Προσωπικά πολύ γουστάρω τελικό ευρωλίγκας Ολυμπιακός-ΠΑΟ.
rahxephon13
Τραγικό τρίτο δεκάλεπτο και ειδικά το τελευταίο 3 λεπτό οπού ο ολυμπιακος δέχτηκε 11 αναπάντητους πόντους και ξαφνικά το ματς ξανά απέκτησε ενδιαφέρων, για να δούμε τώρα την αντίδραση των ερυθρολευκων.
MaJesty23
Απορω γιατι η ζαλγκίρις χτυπαει το ματς...περίμενα να χάσει πιο χαλαρά,για να κοιμίσει Ολυμπιακο.Ειλικρινα αυτοκτονούν! blink.gif

lefpan
QUOTE(MaJesty23 @ Apr 6 2018, 19:27 ) *
Απορω γιατι η ζαλγκίρις χτυπαει το ματς...περίμενα να χάσει πιο χαλαρά,για να κοιμίσει Ολυμπιακο.Ειλικρινα αυτοκτονούν! blink.gif

Ακριβώς!
Ήταν πολύ επικίνδυνη για τον Ολυμπιακό και τη σειρά των πλέι οφς μια μεγάλη νίκη σήμερα.
rankin
QUOTE(lefpan @ Apr 6 2018, 20:24 ) *
Τέλος 3ης περιόδου 59-56.
Τελικά ο Σφαιρό εκτός από μεγάλος προπονητής αποδεικνύεται και μεγάλος σκηνοθέτης.
Και άσε τον Λάσο να σκούζει!

ΥΓ: Προσωπικά πολύ γουστάρω τελικό ευρωλίγκας Ολυμπιακός-ΠΑΟ.

Ναι
Σκηνοθεσια ειναι το χαλι μας στο Β μερος
shtarkws
QUOTE(MaJesty23 @ Apr 6 2018, 20:27 ) *
Απορω γιατι η ζαλγκίρις χτυπαει το ματς...περίμενα να χάσει πιο χαλαρά,για να κοιμίσει Ολυμπιακο.Ειλικρινα αυτοκτονούν! blink.gif


Ειλικρινά αυτό σκεφτόμουν και εγώ. Και θα χάσουν και θα τους περιμένει ο Ολυμπιακός ακόμη πιο υποψιασμένος
lefpan
QUOTE(shtarkws @ Apr 6 2018, 19:33 ) *
Ειλικρινά αυτό σκεφτόμουν και εγώ. Και θα χάσουν και θα τους περιμένει ο Ολυμπιακός ακόμη πιο υποψιασμένος

Νομίζω ότι και οι δύο ομάδες σήμερα προσπαθούν να κρύψουν συστήματα κλπ από τον αντίπαλό τους.
Λογικό είναι. Όποιος κρυφτεί καλύτερα, θα έχει περισσότερες πιθανότητες να αιφνιδιάσει στα πλέι οφς (στο μέτρο του δυνατού, βέβαια, αφού όλες οι ομάδες είναι λίγο-πολύ γνωστές).
rankin
Ψυχολογικα παντως, μια ηττα σημερα δε τη λες και σπουδαιο επιτευγμα
Και το πραγμα παει καρφι για ηττα

Λενε καποιοι αν θα μας κερδισει 3 φορες η Ζαλγκιρις
Παει ηδη για 2/2 φετος
lefpan
QUOTE(rankin @ Apr 6 2018, 19:42 ) *
Ψυχολογικα παντως, μια ηττα σημερα δε τη λες και σπουδαιο επιτευγμα
Και το πραγμα παει καρφι για ηττα

Λενε καποιοι αν θα μας κερδισει 3 φορες η Ζαλγκιρις
Παει ηδη για 2/2 φετος

Ψυχολογικά δεν τρέχει τίποτα με τόσες απουσίες βασικών παικτών.
Η ομάδα στο πρώτο ημίχρονο έδειξε ότι παίζει ωραίο μπάσκετ.
rahxephon13
QUOTE (lefpan @ Apr 6 2018, 20:39 ) *
Νομίζω ότι και οι δύο ομάδες σήμερα προσπαθούν να κρύψουν συστήματα κλπ από τον αντίπαλό τους.
Λογικό είναι. Όποιος κρυφτεί καλύτερα, θα έχει περισσότερες πιθανότητες να αιφνιδιάσει στα πλέι οφς (στο μέτρο του δυνατού, βέβαια, αφού όλες οι ομάδες είναι λίγο-πολύ γνωστές).

Συμφωνώ ότι και οι δυο ομαδες έχουν πράγματα να δείξουν στα χιαστί +ο ολυμπιακος παίζει χωρίς την κανονική του front line, σε ματς πλει οφ αποκλείετε να δούμε των μποργη και των ουλτζερ για παραπάνω από 5 εκτός κι αν προκύψει ανάγκη όπως σήμερα.

Εντωμεταξύ ο παπατετρου χτυπάει 30 αρι και ο τομπσον που έπεσε μετά το κάλο του ξεκίνημα 22.
rankin
QUOTE(lefpan @ Apr 6 2018, 20:45 ) *
Ψυχολογικά δεν τρέχει τίποτα με τόσες απουσίες βασικών παικτών.
Η ομάδα στο πρώτο ημίχρονο έδειξε ότι παίζει ωραίο μπάσκετ.

Γιατι; Θα τους εχεις όλους σε 10 μερες;

Και μπορει να μη λεει κατι ψυχολογικα για τον Ολυμπιακό, λεει ομως πολλα για τη Ζαλγκίρις
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.