Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Lokomotiv Kuban vs. Barcelona
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2015-16
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
louie
οι παιχτες της μπαρτσελονα ζεσταθηκαν και βαζουν τα παντα. η κουμπαν ειναι νευρικοι με θολωμενο μυαλο και πανε και κακες επιλογες απο το τριποντο για να μειωσουν. ο μπαρτζωκας αν θυμαμαι καλα απο το +7 μεχρι που εγινε +20 δεν πηρε time out και οι παιχτες του εχουν παθει μπλακ αουτ
ssoulliss
Τρομερό ημίχρονο από την Μπαρτσελόνα. Σωστές αποστάσεις, πολύ καλή άμυνα και ευστοχία στα σουτ.
Nemesakos
Στο -17 Κούμπαν ημίχρονο... Έχει 4/12 τρίποντα και 4/15 δίποντα. Όλα όμως είναι σουτ (τα διποντα). Η Μπαρτσα κάνει εκπληκτικό παιχνίδι, όλοι όσοι έχουν παίξει έχουν δώσει κάτι παραπάνω από το 100%. Θεώρησα πως χωρίς Ντόρσει, θα αποδυναμωθεί, όμως δείχνει να έχει τρομερή ενέργεια και παίζει και τρομερή άμυνα. Ο Ντρέιπερ είναι λίγο κακός για να μην πω κάτι άλλο. Βασικά η Κούμπαν σήμερα για την ώρα είναι πολύ πολύ κακή. Αν είναι ξεφούσκωμα το κάνει στο χειρότερο σημείο...
rahxephon13
Πρώτο μπρέικ από μπαρτσα, το όμορφο ταξίδι της κουμπαν φτάνει στο τέλος του δεν γυρίζει το ματς και στην βαρκελωνη δύσκολα θα χάσουν οι καταλανοι.

G-arenas
πολυ καλυτερη η μπαρτσα και πολυ πιο διαβασμενος ο πασκουαλ! ειχα ψηφησει 3-2 υπερ μπαρτσα αλλα μου φαινεται οτι θα ληξει 3-1 η σειρα! και αν δεν ειχαν την νοοτροπια του looser η μπαρτσα και την τραγικη επιλογη του πασκουαλ στο προηγουμενο παιχνιδι να εχει τον αρογιο μεσα στα τελευταια 12 λεπτα ενω ηταν ο χειροτερος παικτης του τοτε θα μιλαγαμε για σκουπα!!

η μονη ελπιδα της κουμπαν ειναι μονο αν δειξει η μπαρτσα την κλασσικη της νοοτροπια την λουζερια δηλαδη. ακομα και ετσι ομως ακομα και αν τα βαζει ολα ο ραντολφ και ο ντιλεινι δεν φτανει καθως πρεπει να βαλουν και ο τζανινγκ με τον μπροκχοφ αλλιως αντιο!
Manu7
Τελικά με την Κουμπάν θα αποφασίσετε τι ισχύει και τι όχι;

Γιατί από τη μια είναι ομάδα του προπονητή με καλή κυκλοφορία και σουτέρ φονιάδες οπότε καλά κάνει και σουτάρει και από την άλλη αν δεν μπουν τα σουτ δεν κερδάει και ο προπονητής κοιμάται όταν του παιρνουν διαφορά;
louie
QUOTE (Manu7 @ Apr 15 2016, 20:59 ) *
Τελικά με την Κουμπάν θα αποφασίσετε τι ισχύει και τι όχι;

Γιατί από τη μια είναι ομάδα του προπονητή με καλή κυκλοφορία και σουτέρ φονιάδες οπότε καλά κάνει και σουτάρει και από την άλλη αν δεν μπουν τα σουτ δεν κερδάει και ο προπονητής κοιμάται όταν του παιρνουν διαφορά;


το ο προπονητης κοιμαται οταν του παιρνουν την διαφορα παει προφανως σε εμενα. αλλα ο συλλογισμος σου ειναι εντελως λαθος. το οτι ο μπαρτζωκας ΣΗΜΕΡΑ δεν αντεδρασε οταν του πηραν την διαφορα εχει καμια σχεση με το οτι η λοκο ειναι ομαδα προπονητη με σουτερ φονιαδες; βασικα γενικα δεν εχει σχεση το ενα με το αλλο ποσο μαλλον οταν αναφερεσαι σε εναν συγκεκριμενο αγωνα.

η λοκο λοιπον ειναι μια ομαδα με πολυ καλη αμυνα(που δεν λειτουργει σωστα σημερα), με πολλους ικανους σουτερ και καλη κυκλοφορια και spacing(παροτι σημερα δεν μπαινουν τα σουτ απο ψυχολογια περισσοτερο) και ολα τα παραπανω τα πιστωνεται σε πολυ μεγαλο βαθμο και ο προπονητης της. οκ; επισης σημερα αυτη η ομαδα δεν παιζει καλα και χανει. συμφωνουμε και σε αυτο; βρισκεις καποια αντιφαση σε ολα τα παραπανω;
rahxephon13
QUOTE (G-arenas @ Apr 15 2016, 20:50 ) *
πολυ καλυτερη η μπαρτσα και πολυ πιο διαβασμενος ο πασκουαλ! ειχα ψηφησει 3-2 υπερ μπαρτσα αλλα μου φαινεται οτι θα ληξει 3-1 η σειρα! και αν δεν ειχαν την νοοτροπια του looser η μπαρτσα και την τραγικη επιλογη του πασκουαλ στο προηγουμενο παιχνιδι να εχει τον αρογιο μεσα στα τελευταια 12 λεπτα ενω ηταν ο χειροτερος παικτης του τοτε θα μιλαγαμε για σκουπα!!

η μονη ελπιδα της κουμπαν ειναι μονο αν δειξει η μπαρτσα την κλασσικη της νοοτροπια την λουζερια δηλαδη. ακομα και ετσι ομως ακομα και αν τα βαζει ολα ο ραντολφ και ο ντιλεινι δεν φτανει καθως πρεπει να βαλουν και ο τζανινγκ με τον μπροκχοφ αλλιως αντιο!

Πάντως σήμερα λουζερια βγάζει η λοκο βασικά και στον πρώτο αγώνα το έδειξε αλλα η μπαρτσα μάλλον δεν το πίστευε, σήμερα όμως είναι άλλος αγώνας το χουν πιστέψει η ισπανοι, αντίθετα η ρωσοι έχουν λυγίσει από το άγχος και είναι τραγικοί σε όλους τους τομείς δυστυχώς η πρόκριση στο f4 αποδεικνύεται too much για την ομάδα του μπαρζτωκα, η μπαρτελονα όσο κακή και να είναι αυτά τα ματς τα έχει φάει με το κουτάλι και έχει τουλάχιστον ένα στάνταρ απόδοσης και με την κουμπαν αυτό αρκεί.

Πολλές φόρες έχουμε δει ένα τραυματισμό βασικού παίχτη να συσπειρώνει μια ομάδα, αυτό νομίζω βλέπουμε σήμερα με τον τραυματισμό ντορσευ... και πολύ φοβάμαι ότι το ίδιο θα συμβεί και με μας στην βιτορια.
assistant
γαζωνει η Μπαρτσα......
RipCity
QUOTE (Manu7 @ Apr 15 2016, 19:59 ) *
Τελικά με την Κουμπάν θα αποφασίσετε τι ισχύει και τι όχι;

Γιατί από τη μια είναι ομάδα του προπονητή με καλή κυκλοφορία και σουτέρ φονιάδες οπότε καλά κάνει και σουτάρει και από την άλλη αν δεν μπουν τα σουτ δεν κερδάει και ο προπονητής κοιμάται όταν του παιρνουν διαφορά;


Άστοχο εντελώς σχόλιο. Λες και αν κάποιος είναι καλός προπονητής είναι σε όλα τα παιχνίδια τέλειος και δεν κάνει λάθη ποτέ
Manu7
Νομίζω σαν Ζοτσολάγνοι που είστε οι περισσότεροι πράσινοι (λογικό προφανώς) τέτοιες ομάδες σαν την Κουμπάν θα τις θεωρούσατε ένα τουρλουμπούκι και μισό. Ξαφνικά τέτοια ανάλυση και αντιμετωπιση για την Λόκο του Μπαρτζώκα δεν περίμενα.
TakeshyKurosawa
Καλά αυτό με το να γαζώνουν την ομάδα του και να μην παίρνει τάιμ άουτ το κανε συχνά πυκνά και στον Ολυμπιακό ο Μπαρτζώκας!
benchwarmer
Ήπιε θάλασσα σήμερα ο Μπαρτζώκας. Σε ματς που είναι τόσο κακοί οι περισσότεροι παίχτες του, δεν μπόρεσε να παρουσιάσει τίποτα άλλο, ίσα ίσα που χρησιμοποίησε ακόμα λιγότερους παίχτες. Από την άλλη ο Πασκουάλ δεν είναι Λάσο, είναι γνωστό αυτό. Προφανώς η Μπάρτσα πάει τώρα να παίξει στην έδρα της με την ψυχολογία στα ύψη και έχει το προβάδισμα. Δεν ξεγράφω πάντως την Λοκομοτίβ, ένα καλό επιθετικά ματς στα 4 θα πρέπει να το κάνει.
Nemesakos
QUOTE (Manu7 @ Apr 15 2016, 21:16 ) *
Νομίζω σαν Ζοτσολάγνοι που είστε οι περισσότεροι πράσινοι (λογικό προφανώς) τέτοιες ομάδες σαν την Κουμπάν θα τις θεωρούσατε ένα τουρλουμπούκι και μισό. Ξαφνικά τέτοια ανάλυση και αντιμετωπιση για την Λόκο του Μπαρτζώκα δεν περίμενα.


Αυτή φίλε μου είναι πολύ εύκολη δικαιολογία για πράσινους κ ζοτσολάγνους. Ακόμα πιο άστοχο σχόλιο από το προηγούμενο... Αν δεν μπορούμε να κάνουμε κριτική ή να μιλήσουμε για ένα πρώην προπονητή του Ολυμπιακού που σήμερα τα κάνει μαντάρα να μας το πεις...Εκτός και αν ότι και αν πούμε οι Πράσινοι για τον Μπάρτζώκα βγάζει εμπάθεια...
basketmono80
QUOTE (rahxephon13 @ Apr 15 2016, 20:47 ) *
Πρώτο μπρέικ από μπαρτσα, το όμορφο ταξίδι της κουμπαν φτάνει στο τέλος του δεν γυρίζει το ματς και στην βαρκελωνη δύσκολα θα χάσουν οι καταλανοι.
Σημερα θα χασει η Λοκομοτιβ αλλα μην την ξεγραφεις γιατι μπορει να παρει μια νικη στη Βαρκελωνη και να πιασει και την Μπαρτσελονα στον υπνο αν η διαφορα ειναι μεγαλη σημερα.
louie
QUOTE (Manu7 @ Apr 15 2016, 21:16 ) *
Νομίζω σαν Ζοτσολάγνοι που είστε οι περισσότεροι πράσινοι (λογικό προφανώς) τέτοιες ομάδες σαν την Κουμπάν θα τις θεωρούσατε ένα τουρλουμπούκι και μισό. Ξαφνικά τέτοια ανάλυση και αντιμετωπιση για την Λόκο του Μπαρτζώκα δεν περίμενα.


μου αρεσει δεν μου αρεσει το μπασκετ που παιζει δεν σημαινει οτι δεν μπορω να καταλαβω οτι ειναι αποτελεσματικο και οφειλεται στον προπονητη της. ο οποιος σωστα αποφασισε να παει σε αυτο το μπασκετ με βαση το υλικο που ειχε. και να σου πω την αληθεια αν και προτιμαω προφανως το πιο ορθολογικο μπασκετ του ζοτς αυτο δεν σημαινει οτι δεν μου αρεσει φετος η κουμπαν. επισης σου ξαναλεω οτι μια κακη αντιδραση, ενα κακο διαβασμα κτλ δεν μειωνει την δουλεια του προπονητη οπως δεν γινεται κακος ενας παιχτης απο εναν κακο αγωνα.
G-arenas
QUOTE (Manu7 @ Apr 15 2016, 21:16 ) *
Νομίζω σαν Ζοτσολάγνοι που είστε οι περισσότεροι πράσινοι (λογικό προφανώς) τέτοιες ομάδες σαν την Κουμπάν θα τις θεωρούσατε ένα τουρλουμπούκι και μισό. Ξαφνικά τέτοια ανάλυση και αντιμετωπιση για την Λόκο του Μπαρτζώκα δεν περίμενα.

λογικο να ειμαστε ζοτσολαγνοι οχι μονο λογο του πρασινου παρελθον αλλα και λογω του οτι ειναι ο καλυτερος προπονητης !! τωρα νομιζω πως οι περισσοτεροι λενε απο την αρχη οτι η λοκο ειναι μια απο τις καλυτερα δομημενες ομαδες στην ευρωλιγκα, αν οχι η καλυτερη, και ειναι πολυ δουλεμενη στην αμυνα, στην κυκλοφορια και στο spacing. δεν ειναι τουρλουμπουκι η κουμπαν απλως λογικο ειναι με αυτο το ροστερ που εχει ο μπαρτζω να αφηνει ντιλεινι και ραντολφ να παιρνουν οτι ενεργεια θελουν και να φαινετε καπως αναρχη! βεβαια σημερα ο πασκουαλ εδεσε κομπο τον μπαρτζω οπως και προχτες αλλα η λουζερια της μπαρτσα και οι μικροι σε πνευμα παικτες που εχει πλην ναβαρο την εκαναν να χασει δικο της παιχνιδι...
Nemesakos
Στους 13 με 5 λεπτά να μενουν.. Γυρίζει?? tongue.gif
bodiroga10
πλασματικη εικονα το σημερινο ματς.

απιστευτη ευστοχια της μπαρτσελονας που αυτο δημιουργησε προβλημα και επιθετικα στην κουμπαν που δεν βρηκε ευκολους ποντους στο ανοικτο γηπεδο και ειχε συνεχως να αντιμετωπισει οργανωμενη την αμυνα της μπαρτσελονα.
Zoys
Το γιορτάζει ιδιαιτέρως το 300ο του παιχνίδι στην Ευρωλίγκα ο Navarro. rolleyes.gif
rahxephon13
QUOTE (basketmono80 @ Apr 15 2016, 21:21 ) *
Σημερα θα χασει η Λοκομοτιβ αλλα μην την ξεγραφεις γιατι μπορει να παρει μια νικη στη Βαρκελωνη και να πιασει και την Μπαρτσελονα στον υπνο αν η διαφορα ειναι μεγαλη σημερα.

Τίποτα δεν είναι σίγουρο και μπορεί να κάνω και λάθος άλλωστε ψήφισα 3-1 υπέρ λοκο sleep.gif άλλα δεν βλέπω καμιά αντίδραση σήμερα από τους ρωσους και δεν πιστεύω ότι ξαφνικά επειδή έχασαν θα τους φύγει το άγχος και θα λυθούν το αντίθετο μάλιστα δεν έχουν την στόφα ομάδας να το γυρίσουν αυτό το χει μπαρτελονα και τέτοια ευκαιρία που τους παρουσιάζεται αυτοί δεν νομίζω να την χαραμίσουν.
Ben30
Θα γράψω απλά ότι η διαφορά φανέλας είναι κάτι που μετράει στους 8.Έχει αποδειχθεί πάμπολλες φορές τα τελευταία χρόνια,με χαρακτηριστικότερο παράδειγμα τη Μακάμπι μέσα στο Μιλάνο το 2014.Αποδεικνύεται και σήμερα.
Η φανέλα,λοιπόν...Η φανέλα.
Η Μπαρτσελόνα δεν σκούπισε την σειρά όπως θα μπορούσε.Αλλά με 1-3,θα βρίσκεται στο Βερολίνο.
Nemesakos
Με 16/26 τρίποντα δεν έχασε κανείς πάντως. Για εκτός έδρας παιχνίδι στο τοπ8 και 61% μιλάμε...Wow...
louie
καλα 16/26 τριποντα δεν θα ξανακανει ευκολα και η μπαρτσα. αυτο που με προβληματιζει στην κουμπαν ειναι οτι δειχνουν ολα τα σημαδια μιας ομαδας με αγχος και γενικα κακη ψυχολογια. δεν ξερω ποσο μπορει να αλλαξει μεσα σε λιγες μερες αυτο. ισως αν το δουν οτι δεν εχουν τπτ να χασουν πηγαινοντας στην βαρκελωνη και νιωσουν σαν αουτσαιντερ(που σε απαλλασει απο μεγαλο βαρος) τοτε κατι να γινει
Zoys
QUOTE(Ben30 @ Apr 15 2016, 21:31 ) *
Θα γράψω απλά ότι η διαφορά φανέλας είναι κάτι που μετράει στους 8.Έχει αποδειχθεί πάμπολλες φορές τα τελευταία χρόνια,με χαρακτηριστικότερο παράδειγμα τη Μακάμπι μέσα στο Μιλάνο το 2014.Αποδεικνύεται και σήμερα.
Η φανέλα,λοιπόν...Η φανέλα.

Μπα. Αν ίσχυε έστω σε ένα βαθμό αυτό, η Real δεν θα εξευτελιζόταν χθες στην έδρα της Fener για να πάμε στα πρόσφατα, ενώ στο παράδειγμα σου η EA7 δεν έχει γενικά ελαφριά φανέλα. Το βάθος και η εμπειρία των παικτών σε τέτοιας κρισιμότητας ματς, αλλά και των προπονητών που έχουν γράψει τα πιο πολλά χιλιόμετρα είναι μερικοί παράγοντες που δικαιολογούν το σημερινό άνετο διπλό της Barcelona.
Ben30
QUOTE (rahxephon13 @ Apr 15 2016, 18:47 ) *
Πρώτο μπρέικ από μπαρτσα, το όμορφο ταξίδι της κουμπαν φτάνει στο τέλος του δεν γυρίζει το ματς και στην βαρκελωνη δύσκολα θα χάσουν οι καταλανοι.


Η φανέλα γαρ... smile.gif .
Σε νοκ-άουτ σειρές,οι μικρότερες ομάδες λυγίζουν,και οι μεγαλύτερες προχωρούν.Αυτός ο κανόνας σπάνια ''σπάει'' στην Ευρωλίγκα.
Manu7
Τώρα θα γίνω περίεργος πάλι αν θυμήσω ότι κράζαμε μερόνυχτα τον Σφαιρόπουλο και την άμυνα του όταν η Χίμκι είχε χάσει 2-3 σουτ σε όλοκληρη περίοδο κόντρα σε μας; Για την ευστοχία της Χίμκι δεν έβλεπα τίποτα. Ή ξερω γω η Μπάρτσα έχει κακούς σουτέρ.

Τέλος πάντων. Ας το ράψω το ρημάδι.

Απλά δεν μ'αρέσει η διαφορετική αντιμετώπιση που είχε ο Μπαρτζώκας όταν ήταν στον ΟΣΦΠ και αυτή που έχει ξαφνικά τώρα που είναι σε άλλη ομάδα.

Γενικά είναι σεβαστά αυτά που λέτε για την ομάδα που έχει φτιάξει. Αλλά νομίζω ότι δεν είχατε την ίδια εκτίμηση όταν ήταν σε μας. End of story...

Εγώ ναι δεν είχα και δεν έχω σε εκτίμηση την Κουμπάν. Ακόμα απορώ πώς δεν βγήκε 2ρος ο ΠΑΟ στον όμιλο του.
basketmono80
QUOTE (Zoys @ Apr 15 2016, 21:37 ) *
Μπα. Αν ίσχυε έστω σε ένα βαθμό αυτό, η Real δεν θα εξευτελιζόταν χθες στην έδρα της Fener για να πάμε στα πρόσφατα, ενώ στο παράδειγμα σου η EA7 δεν έχει γενικά ελαφριά φανέλα. Το βάθος και η εμπειρία των παικτών σε τέτοιας κρισιμότητας ματς, αλλά και των προπονητών που έχουν γράψει τα πιο πολλά χιλιόμετρα είναι μερικοί παράγοντες που δικαιολογούν το σημερινό άνετο διπλό της Barcelona.
Η Ρεαλ δυστυχως στο παιχνιδι με τη φενερ δεν εκανε αυτο που εκανε περσυ στον τελικο με τον ολυμπιακο που επαιξε αμυνα με Ματσιουλις,Νοσιονι,Ριβερς γιαυτο και εχασε 2 φορες απο τη φενερ.Δεν ξερω αν μπορει τωρα η Ρεαλ να αλλαξει τακτικη στη Μαδριτη και να προσπαθησει να κανει το 2-2 που το θεωρω πολυ δυσκολο αλλα η Ρεαλ ειναι μια "τρελη" ομαδα και τη θεωρω ικανη για το καλυτερο και για το χειροτερο.
Ben30
QUOTE (Zoys @ Apr 15 2016, 18:37 ) *
Μπα. Αν ίσχυε έστω σε ένα βαθμό αυτό, η Real δεν θα εξευτελιζόταν χθες στην έδρα της Fener για να πάμε στα πρόσφατα, ενώ στο παράδειγμα σου η EA7 δεν έχει γενικά ελαφριά φανέλα. Το βάθος και η εμπειρία των παικτών σε τέτοιας κρισιμότητας ματς, αλλά και των προπονητών που έχουν γράψει τα πιο πολλά χιλιόμετρα είναι μερικοί παράγοντες που δικαιολογούν το σημερινό άνετο διπλό της Barcelona.


Από την εποχή που ονομαζόταν Τρέισερ είχε να φανεί η Μιλάνο με αξιώσεις στο επίπεδο των ''Πρωταθλητριών''.20 χρόνια απουσίας (και βάλε),σε αδυνατίζουν.Αλλιώς θα λέγαμε ότι και η Βαρέζε εξακολουθεί να έχει βαριά φανέλα,κάτι φυσικά που δεν ισχύει.
Η σειρά Φενέρ-Ρεάλ δεν έχει τελειώσει.Υπάρχουν ακόμα 3 ματς.Ας κλείσει η σειρά και θα κάνουμε την σούμα.
Αλλά έτσι κι αλλιώς,πρόκειται για ανόμοιες περιπτώσεις.
Η Φενέρ εδώ και 3 χρόνια είναι η ανερχόμενη δύναμη,που έχει συγκεντρώσει πλούσιο υλικό,τον καλύτερο προπονητή κλπ κλπ. Έχει χτιστεί με στόχο να κυνηγήσει το τρόπαιο.Κι αν θέλεις,ο λόγος για τον οποίο δεν έχει φτάσει στον τελικό ως τώρα,είναι και αυτός.Ότι δηλαδή δεν είχε ως τώρα ''ειδικό βάρος'',φανέλα.Η Φενέρ είναι η Μάντσεστερ Σίτι του μπάσκετ στην Ευρώπη.
Η Λοκομοτίβ Κουμπάν,αντίθετα,είναι μια ομάδα που χτίστηκε με λίγα χρήματα όχι για να κερδίζει,όπως η Φενέρ,αλλά για να παίζει ωραίο μπάσκετ ''κι όπου μας βγει''.


QUOTE (Manu7 @ Apr 15 2016, 18:43 ) *
Τώρα θα γίνω περίεργος πάλι αν θυμήσω ότι κράζαμε μερόνυχτα τον Σφαιρόπουλο και την άμυνα του όταν η Χίμκι είχε χάσει 2-3 σουτ σε όλοκληρη περίοδο κόντρα σε μας; Για την ευστοχία της Χίμκι δεν έβλεπα τίποτα. Ή ξερω γω η Μπάρτσα έχει κακούς σουτέρ.

Τέλος πάντων. Ας το ράψω το ρημάδι.

Απλά δεν μ'αρέσει η διαφορετική αντιμετώπιση που είχε ο Μπαρτζώκας όταν ήταν στον ΟΣΦΠ και αυτή που έχει ξαφνικά τώρα που είναι σε άλλη ομάδα.

Γενικά είναι σεβαστά αυτά που λέτε για την ομάδα που έχει φτιάξει. Αλλά νομίζω ότι δεν είχατε την ίδια εκτίμηση όταν ήταν σε μας. End of story...

Εγώ ναι δεν είχα και δεν έχω σε εκτίμηση την Κουμπάν. Ακόμα απορώ πώς δεν βγήκε 2ρος ο ΠΑΟ στον όμιλο του.


Με 3 γκαρντ σε ολόκληρο τον πρώτο γύρο των 16,εκ των οποίων το ένα ήταν ο 36χρονος Διαμαντίδης και το άλλο ήταν ο Καλάθης που έπαιζε τραυματισμένος στον ώμο,στα δάχτυλα κλπ,είναι απορίας άξιο που μείναμε ζωντανοί στο κυνήγι της πρόκρισης μέχρι να έρθουν οι ενισχύσεις στον 2ο γύρο.
yorgos
QUOTE
με χαρακτηριστικότερο παράδειγμα τη Μακάμπι μέσα στο Μιλάνο το 2014

Που κέρδιζε 6π ενάμησι λεπτό πριν λήξει και πήγε ο Μέλι κι έκανε αντιαθλητικό καλάθι και φάουλ... Δεν ήταν θέμα φανέλας αλλά στιγμιαίας ηλιθιότητας, τη συγκεκριμένη τη θεωρώ τη χειρότερη αντίδραση παίκτη στην ιστορία του τοπ-8.
Μετά πήγε η σειρά στο Γιαντ Ελιάου, όπου δύσκολα κερδίζει ο οποιοσδήποτε...

Εγώ ούτε τη Ρεάλ ξεγράφω (κάθε άλλο, έχω τεράστια πίστη στο ρόστερ της, αν μπορούσαν να κλειδώσουν και τον προπονητή της στα αποδυτήρια θα ήταν πρώτο φαβορί για την κατάκτηση), ούτε βέβαια την Κουμπάν.
lightday
Η Λοκο έχει καταρρεύσει πραγματικά από το μέγεθος των αγώνων , εξού και ο Μπαρτζώκας πλέον χτυπιέται και κατεβάζει ότι 'γαλλικό ' υπάρχει στον κόσμο...Η μπαρτσα πιο παιχμένη σε τέτοιους αγώνες το εφερε εκεί που ήθελε και πράγμα λογικό μιας και Ναβαρο , Περπε παίζει να έχουν περισσότερες εμπειρίες από όλους τους υπόλοιπους 30 παίχτες μαζί...
elvetopsyxos
Έχοντας παρακολουθήσει (εξονυχιστικά!) τα ματς της Μπάρτσα και της Φενέρ, θεωρώ υπερβολικές τις αντιδράσεις για την Λόκο σαν να τελείωσε η σειρά. Είναι ίσως η πιο αμφίρροπη σειρά (όπως φαίνεται και από το poll) και τι περιμένατε μια ομάδα με βλέψεις για τοπ16 να καθαρίζει άνετα μια ομάδα f4; Προσωπικά πίστευα σε 2 breaks, το πρώτο λόγω αδύναμης έδρας και απειρίας της Λόκο, ενώ το δεύτερο πιστεύω ότι θα είναι στη Βαρκελώνη λόγω του τρόπου παιχνιδιού της Λόκο. Στα πρώτα δύο παιχνίδια δεν έχουν δώσει καθόλου οι forwards της που κάνουν τρομερή δουλειά (claver, μπροκοφ, singleton) ενώ και το τρίποντο δεν τους έχει βγει καθόλου. Με λίγα λόγια πιστεύω ότι θα έχει σίγουρα την ευκαιρία της απλά εκείνο θα είναι και το σημείο που θα παίξει ρόλο η ψυχραιμία (και από τον πάγκο), και το αν θα υπάρξει έλλειμμα εμπειρίας ή άγνοια κινδύνου. Ένα ματς στο οποίο δεν της βγήκε τίποτα ενώ και οι άλλοι έπιασαν απόδοση από πολλούς outsider παίκτες δεν νομίζω ότι είναι η πραγματική διαφορά των δύο.

Αν η barca είχε ένα νορμάλ παίκτη αντί για τον Αρόγιο θα τις έδινα πιθανότητες για τίτλο. Η εμπειρία του Στράτου και όλες του οι κινήσεις off the ball είναι απολαυστικές! Και η απορία που θα με τρελάνει: ξέχασε το σπορ φέτος ο Τόμιτς;
Ben30
QUOTE (yorgos @ Apr 16 2016, 02:05 ) *
Που κέρδιζε 6π ενάμησι λεπτό πριν λήξει και πήγε ο Μέλι κι έκανε αντιαθλητικό καλάθι και φάουλ... Δεν ήταν θέμα φανέλας αλλά στιγμιαίας ηλιθιότητας, τη συγκεκριμένη τη θεωρώ τη χειρότερη αντίδραση παίκτη στην ιστορία του τοπ-8.
Μετά πήγε η σειρά στο Γιαντ Ελιάου, όπου δύσκολα κερδίζει ο οποιοσδήποτε...

Εγώ ούτε τη Ρεάλ ξεγράφω (κάθε άλλο, έχω τεράστια πίστη στο ρόστερ της, αν μπορούσαν να κλειδώσουν και τον προπονητή της στα αποδυτήρια θα ήταν πρώτο φαβορί για την κατάκτηση), ούτε βέβαια την Κουμπάν.


Μακάρι να κέρδιζε με 6 πόντους.Με 14 κέρδιζε,ενάμισι λεπτό πριν από το τέλος smile.gif .
.
Reggie Miller 31
Το ψήνω πολύ άσχημα ένα διπλό της Κούμπαν στην Βαρκελώνη... Νομίζω την έχει η Λόκο είτε σε αυτό, είτε στο επόμενο παιχνίδι. Δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη αυτή η μπάρτσα
yorgos
QUOTE(Reggie Miller 31 @ Apr 18 2016, 01:56 ) *
Το ψήνω πολύ άσχημα ένα διπλό της Κούμπαν στην Βαρκελώνη... Νομίζω την έχει η Λόκο είτε σε αυτό, είτε στο επόμενο παιχνίδι. Δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη αυτή η μπάρτσα

Ουτε εμενα, αλλα εχει και προπονητη στον παγκο, σε αντιθεση με αλλους.

QUOTE(Ben30 @ Apr 16 2016, 15:06 ) *
Μακάρι να κέρδιζε με 6 πόντους.Με 14 κέρδιζε,ενάμισι λεπτό πριν από το τέλος smile.gif .
.

Aπό το στοιχηματικό νταράκουλο εκείνου του ματς έχω πάθει επιλεκτική αμνησία. Το έβλεπα και το άφησα 2' πριν το τέλος με τη διαφορά σε δυσθεόρατα ύψη... Όταν είδα το τελικό αποτέλεσμα έμεινα Παυλόπουλος.
Ben30
QUOTE (yorgos @ Apr 18 2016, 05:53 ) *
Aπό το στοιχηματικό νταράκουλο εκείνου του ματς έχω πάθει επιλεκτική αμνησία. Το έβλεπα και το άφησα 2' πριν το τέλος με τη διαφορά σε δυσθεόρατα ύψη... Όταν είδα το τελικό αποτέλεσμα έμεινα Παυλόπουλος.


Άσε,και εγώ παγωτό έμεινα...Το είχα δει όλο το ματς,γιατί μου άρεσε πολύ η Μιλάνο και δεν έχανα ευκαιρία να τη δω... (οι άνθρωποι, εκτός των άλλων,είχαν κερδίσει με μπασκετάρα μέσα στο ΣΕΦ με διαιτησία,επιεικώς,70-30.Κι ο Ολυμπιακός τότε ήταν πολύ δυνατός και μέσα στο παρκέ).
Μιλάμε ότι οι Ιταλοί έκαναν πλάκα στον αγώνα...μέχρι που, στο τέλος ,έσβησαν τα φώτα (κι ο Τάιους τα σκέπασε όλα).

Για τα 2 ματς Μπάρτσα-Κουμπάν, νομίζω ότι το ένα θα το πάρουν εύκολα οι Καταλανοί και το άλλο πιο ζόρικα.Μόνο που δεν ξέρω ποιό από τα δύο θα είναι το ζόρικο .Ίσως είναι το 1ο αλλά δεν παίρνω και όρκο smile.gif .
troll_ey
Δυστηχώς για τον μπαρτζώκα αφού δεν κατάφερε να κρατήσει την έδρα θα πάει σπίτι του με 3-1.Πάει το όνειρο του final4.
Η μπαρτσελόνα με τον ίδιο τρόπο που την πάτησε πέρυσι από τον ολυμπιακό θα πάει φέτος final4 και μπράβο της.
Manu7
Πάλι 20άρα; Πάλι έφταιγαν τα 3ποντα της Μπάρτσα;
tempelhs
QUOTE(Manu7 @ Apr 19 2016, 23:14 ) *
Πάλι 20άρα; Πάλι έφταιγαν τα 3ποντα της Μπάρτσα;

Το γράφω εδώ για να μην θεωρηθεί flame από τους φίλους παναθηναικούς. Είναι δυνατόν να συζητάγαμε ποιος όμιλος είναι πιο δύσκολος? Βλέπουμε και τις σειρές πως πάνε... Και αν δεν είχε αυτοκτονήσει ο ΟΣΦΠ, πιθανό να βλέπαμε 4 ομάδες απο τον ίδιο όμιλο fianl four (μετά την απουσία του βέσελυ, γιατί με βέσελυ η φενερ θα πέρναγε μαρς από τον οποιονδήποτε).
Nemesakos
To παλεύει η Κούμπαν... 4 πόντους μπροστά και δείχνει να μπορεί να το στείλει σε 5ο ματς..

Εντιτ.. Είναι να μην μιλήσω..σερί 11-0 η μπαρτσα και 3 μπροστά.. Μακαρι να ειναι ντέρμπι ως το τέλος. Ο Ναβάρο το διασκεδάζει σήμερα.. shot.gif
louie
QUOTE (Nemesakos @ Apr 21 2016, 22:57 ) *
To παλεύει η Κούμπαν... 4 πόντους μπροστά και δείχνει να μπορεί να το στείλει σε 5ο ματς..


οταν πιανουν ρυθμο τους βγαινουν και αμυνες και ολα. μολις χανουν το μομεντουμ θολωνουν. τους λειπει η εμπειρια
TakeshyKurosawa
Για να δούμε.. Είναι κοντά στο μπρέικ η Κούμπαν. Αμαρτία να το χάσει τώρα!
pan24
Ειναι τοσο κοντα.1:40 ακομα...
Nemesakos
τεράστιος Ναβάρο... Ρε Ράντολφ εχει ο Τόμιτς το απόλυτο στις βολές και χάνεις εσυ στα 10''???? 68.gif
pan24
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΝΑΒΑΡΟ
Και αυτος οπως ο ΔΔ κανςι τα παντα σε αυτη την σειρα για να παει στο φαιναλ φορ αλλα τον προδιοδυν οι συμπαικτες και ο προπονητης του
Ομως νομιζω ο ναβαρο θα κερδισει σημερα
louie
ξενερωσα με το σουτ του ναβαρο. το αξιζε περισσοτερο η κουμπαν. δυσκολευει τωρα. ειδικα με τον εξαιρετικο σημερα σινγκλετον να ειναι εκτος με φαουλ
Ben30

Πόσο μεγάλος παίχτης είναι αυτός ο Ναβάρο...
Από την άλλη ο Ντιλέινι,ένα μεγάλο σουτ δεν μπορεί να βάλει...συνεχιζόμενο το φαινόμενο.
louie
στηνει παρτυ ο ραντολφ... αυτος ο παιχτης ειναι cheat για την ευρωλιγκα
bodiroga10
τεραστιος μπαρτζωκας εχει ξεφτιλισει τον πασκουαλ. 43 λεπτα κοουτσαρισμα χωρις να εχει σηκωθει καν απ τον παγκο του ο μπαρτζωκας εχοντας βεβαιοτητα στο ποσο καλα εχει προετοιμασει την ομαδα του
katharop
Και αυτή είναι η διαφορά του ΔΔ με τον ναβάρο. Ο ΔΔ δεν υπήρχε περίπτωση να πάρει στην παράταση τέτοια σουτ στο πουθενά. Θα προσπαθούσε να δημιουργήσει προυποθέσεις
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.