Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Lokomotiv Kuban vs. Barcelona
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2015-16
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
RipCity
καλά ο Singleton όπως και να την πετάξει μέσα πάει.
G-arenas
μεγας σινγκλετον!!!ο πασκουαλ τραγικος που βαζει τον αρογιο!! σε καθε αγωνα που τον βαζει ειναι τραγικος!!

ΥΓ πιο looser ομαδα απο μπαρτσα πεθαινεις!!! δεν ειναι δυνατον να μην εχεις μεσα σατορανσκι!
yorgos
Το πήρε χαμπάρι ότι Ντοέλμαν και Τόμιτς με τέτοια αντίπαλη πεντάδα θα γίνουν ρεζίλι...που ήδη έγιναν από το Σίνγκλετον και το μάζεψε... αλλά μάλλον είναι αργά... το μομέντουμ άλλαξε.

Να δούμε τι θα πει και κανάς ναβάρρο βέβαια...
basketmono80
Δεν βλεπω να χανει η Λοκομοτιβ θα γινει ο ρωσικος εμφυλιος στο φαιναλ φορ και πολυ φοβαμαι οτι θα κερδισει η Λοκομοτιβ.
CG.
Δυσκολοι καιροι για πασκουαλ
Μπραβο και παλι στον μπαρτζοκα.
Και εδω μεσα υπηρχαν αμφισβητιες του αλλα και στον τδοπο που επαιζε η ομαδα του.Αλλα αυτος και καλο scouting εκανε και καλη στελεχωση και ομορφα οργανωμενη ομαδα σε αμυνα κυριως αλλα και επιθεση παρεταξε.
Προσωπικα ειναι ο προπκνητης της χρονιας εστω και αν ο περασοβιτς εφτασε φαιναλ φορ με τοσους τραυματιες στην ομαδα του
yorgos
QUOTE(basketmono80 @ Apr 26 2016, 21:29 ) *
Δεν βλεπω να χανει η Λοκομοτιβ θα γινει ο ρωσικος εμφυλιος στο φαιναλ φορ και πολυ φοβαμαι οτι θα κερδισει η Λοκομοτιβ.


Θα χουμε Έλληνα προπονητή στον τελικό πάντως.

Και οι 4 που πάνε παρουσίασαν πολύ ενδιαφέροντα πράγματα μέσα στη σαιζόν. Η ΤΣΣΚΑ είναι από τις λίγες ομάδες που ματσάρουν ακλά με τη Λόκο.

Σκορ τελευταίας περιόδου 23-5...
Το σμολ μπολ Μπαρτζώκα αντιεμτωπίστηκε από τους δεινοσαύρους του Πασκουάλ λες κι έπαιζαν με τον Παναθηναϊκό σε εκείνη τη σειρά που ο ΠΑΟ ήταν άσουτος (χωρίς Γκουιν και Κάρι) και τον έπαιζε ταμπούρι.

Κγτ Φ4 θα έχουμε.
PanosIlio
Ενας τελικός Λόκο Λαμποραλ να γουστάρουμε τώρα.

Δίκαια στο F4 η Λοκομοτιβ με ωραίο μπάσκετ.
more stars
Τα δύο φαβορί της φετινής διοργάνωσης απέναντι στα δύο απόλυτα αουτσάιντερ (που δε νομίζω να ήταν ούτε καν τέτοια!)

Μπράβο στον Μπαρζώκα. Τώρα μια έξυπνη κίνηση για την επιλογή της νέας του ομάδας και τον περιμένει πεδίο δόξης λαμπρό.
Weekendman
Μπράβο και στις 2 ομάδες, που έσωσαν τα πιο άνοστα πλέι-οφ της Ευρωλίγκας, και φυσικά συγχαρητήρια στον Μπαρτζώκα, που μπορεί να απέφυγε τα χειρότερα στα τρία πρώτα ματς, αλλά δεν ήταν απίθανη η καλή βραδιά της Λοκομοτίβ στα τρίποντα σήμερα, και ο Πασκούαλ παρά την καλή αμυντική δουλειά σε αυτήν την σειρά γενικότερα, δεν βρήκε ούτε και σήμερα λύση, για να σταματήσει το σκόραρισμα απο τους Ράντολφ και Σίγκλετον, που απεδείχθη το καθοριστικό σημείο της σειράς,όσο και αν η ζώνη έκρυψε κάπως την συγκεγκριμένη αδυναμία...
G-arenas
ειπαμε το μπασκετ σημερα ειναι το small ball, τα γρηγορα ποδια, η αθλητικοτητα και το τριποντο! τα εχει ολα αυτα η λοκο και αξια πηγε final 4! φανταστικοι στο 4ο δεκαλεπτο που επετρεψαν στην μπαρτσα να σκοραρει μονο 5 ποντους και οι 3 απ τις βολες του ολεσον!

οσοι πανε με βαρια κορμια να παιξουν θα βλεπουν την πλατη τον γρηγορων! για αυτο την πατησε η μπαρτσα με ποιοτικο ροστερ για αυτο και μεις παθαμε το ιδιο! καρμπον ματς ηταν!

bodiroga10
ο μπαρτζωκας αυτη την στιγμη ειναι ο 2ος καλυτερος προπονητης στην ευρωπη μετα τον ζοτς

ελπιζω στον ημιτελικο να αφησει η διαιτησια την κουμπαν να διεκδικησει την νικη
basketmono80
QUOTE (yorgos @ Apr 26 2016, 21:42 ) *
Θα χουμε Έλληνα προπονητή στον τελικό πάντως.

Και οι 4 που πάνε παρουσίασαν πολύ ενδιαφέροντα πράγματα μέσα στη σαιζόν. Η ΤΣΣΚΑ είναι από τις λίγες ομάδες που ματσάρουν ακλά με τη Λόκο.

Σκορ τελευταίας περιόδου 23-5...
Το σμολ μπολ Μπαρτζώκα αντιεμτωπίστηκε από τους δεινοσαύρους του Πασκουάλ λες κι έπαιζαν με τον Παναθηναϊκό σε εκείνη τη σειρά που ο ΠΑΟ ήταν άσουτος (χωρίς Γκουιν και Κάρι) και τον έπαιζε ταμπούρι.

Κγτ Φ4 θα έχουμε.
Ματσαρει καλα εννοεις? Παντως κοιτα συμπτωση σαν σημερα το 2013 προκριθηκε ο ολυμπιακος στο φαιναλ φορ του Λονδινου με προπονητη τον Μπαρτζωκα παιζοντας εναντιον της ΤΣΣΚΑ και την κερδισε και σημερα η ομαδα του Μπαρτζωκα η Λοκομοτιβ προκρινεται στο φαιναλ φορ με αντιπαλο παλι την ΤΣΣΚΑ.Ειδες συμπτωση? Λες να εχουμε παλι την ιδια καταληξη με το 2013?
Weekendman
QUOTE(basketmono80 @ Apr 26 2016, 21:47 ) *
Ματσαρει καλα εννοεις? Παντως κοιτα συμπτωση σαν σημερα το 2013 προκριθηκε ο ολυμπιακος στο φαιναλ φορ του Λονδινου με προπονητη τον Μπαρτζωκα παιζοντας εναντιον της ΤΣΣΚΑ και την κερδισε και σημερα η ομαδα του Μπαρτζωκα η Λοκομοτιβ προκρινεται στο φαιναλ φορ με αντιπαλο παλι την ΤΣΣΚΑ.Ειδες συμπτωση? Λες να εχουμε παλι την ιδια καταληξη με το 2013?


Η φετινή βουτυροτσεσεκά, δεν φαίνεται τόσο φαβορί όσο άλλες χρονίες, αλλα ίσως το γεγονός ότι η Φενέρ έχει πια τον ρόλο του μεγάλου φαβορί, και ο Ολυμπιακός είναι στον κανάπε, τους βοήθησει περισσότερο...

basketmono80
QUOTE (Weekendman @ Apr 26 2016, 21:50 ) *
Η φετινή βουτυροτσεσεκά, δεν φαίνεται τόσο φαβορί όσο άλλες χρονίες, αλλα ίσως το γεγονός ότι η Φενέρ έχει πια τον ρόλο του μεγάλου φαβορί, και ο Ολυμπιακός είναι στον κανάπε, τους βοήθησει περισσότερο...
Μην το λες γιατι η ΤΣΣΚΑ παλι θα παιζει με αουτσαιντερ τη Λοκομοτιβ και η ΤΣΣΚΑ δεν μπορει με αουτσαιντερ παλι τα ιδια θα εχουμε φοβαμαι,επειτα μην ξεχνας οτι η Λοκομοτιβ εχει κερδισει την ΤΣΣΚΑ μεσα στη Μοσχα στη VTB.
Dred11
To καλοκαίρι μήλο της έριδος για τις μεγάλες ομάδες θα είναι κατά σειρά:
1. Ο Μπαρτζώκας
2. Ο Ράντολφ
3. Ο Ντιλέινι
Και μια πρόβλεψη που βλέπω ότι την κάνουν οι περισσότεροι. Η Λοκομοτίβ θα περάσει στον τελικό.
CG.
Στα περισσοτερα φαιναλ φορ το περνουν τα αουτσαιντερ με εξαιρεση παο και περσι την ρεαλ αντε και μια φορα την τσσκα.
Παιχτε αφοβα μπαρτζωκα στοιχημα παιδες biggrin.gif
Weekendman
QUOTE(basketmono80 @ Apr 26 2016, 21:53 ) *
Μην το λες γιατι η ΤΣΣΚΑ παλι θα παιζει με αουτσαιντερ τη Λοκομοτιβ και η ΤΣΣΚΑ δεν μπορει με αουτσαιντερ παλι τα ιδια θα εχουμε φοβαμαι,επειτα μην ξεχνας οτι η Λοκομοτιβ εχει κερδισει την ΤΣΣΚΑ μεσα στη Μοσχα στη VTB.


Σίγουρα είναι πιο εφικτό να νικηθεί η ΤΣΣΚΑ σε μονό παιχνίδι, και καταλογίζεται υπέρ του Μπαρτζώκα ότι πέρασε στο Final Four, χωρίς να του βγουν όλα ευνοικά. Για να δούμε επίσης, και πόσο θα αναστατωθεί το Βερολίνο απο τους γνωστούς θερμόαιμους οπαδούς των Ρωσικών ομάδων, πως λέμε Τελ Αβιβ και Σαραγόσα την δεκαετία του 90; καμιά σχέση!
yorgos
Αν ήμουν η Ρεάλ θα είχα κλείσει το Μπαρτζώ από προχθές.
more stars
QUOTE (CG. @ Apr 26 2016, 21:59 ) *
Στα περισσοτερα φαιναλ φορ το περνουν τα αουτσαιντερ με εξαιρεση παο και περσι την ρεαλ αντε και μια φορα την τσσκα.
Παιχτε αφοβα μπαρτζωκα στοιχημα παιδες biggrin.gif


Δεν παίζω στοίχημα (λόγω υπερβολικού κουβά) αλλά φέτος για το καλό θα βάλω κατιτις στον Ζέλικο.
Θα έχει και σχετικά εύκολο ημιτελικό κατα τη γνώμη μου.

(ότι λέω παίχτε τα αντίθετα λολ)
Dred11
QUOTE (yorgos @ Apr 26 2016, 22:00 ) *
Αν ήμουν η Ρεάλ θα είχα κλείσει το Μπαρτζώ από προχθές.

+1 O Μπαρτζώ κολλάει τέλεια και στο στιλ και στο υλικό της Βασίλισσας.
RipCity
Μέσα στις ατάκες που κυκλοφορούν πλέον και το "Βρήκε έτοιμη ομάδα από τον Μπαζάρεβιτς"
CG.
QUOTE (more stars @ Apr 26 2016, 22:02 ) *
Δεν παίζω στοίχημα (λόγω υπερβολικού κουβά) αλλά φέτος για το καλό θα βάλω κατιτις στον Ζέλικο.
Θα έχει και σχετικά εύκολο ημιτελικό κατα τη γνώμη μου.

(ότι λέω παίχτε τα αντίθετα λολ)

Και γω σχετικα καλα τα παω με τον κουβα biggrin.gif οποτε παιξω αλλα αν και πιστευω οτι φετος η τσσκα θα το παρει εγω θα τιμησω τον μπαρτζωκα
yorgos
QUOTE(RipCity @ Apr 26 2016, 22:05 ) *
Μέσα στις ατάκες που κυκλοφορούν πλέον και το "Βρήκε έτοιμη ομάδα από τον Μπαζάρεβιτς"

Κι ο Πεδουλάκης της πλάκας είναι, έλα μωρέ μόνο τον άμπαλο τον Μπαρτζώκα κέρδιζε...
Ο δε Ιτουδης είναι μεταφραστής.
Εχουμε μια απο τις καλύτερες σχολές προπονητικής και τους απαξιώνουμε συνεχώς. Ευτυχώς έξω συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο.
basketmono80
QUOTE (Weekendman @ Apr 26 2016, 21:59 ) *
Σίγουρα είναι πιο εφικτό να νικηθεί η ΤΣΣΚΑ σε μονό παιχνίδι, και καταλογίζεται υπέρ του Μπαρτζώκα ότι πέρασε στο Final Four, χωρίς να του βγουν όλα ευνοικά. Για να δούμε επίσης, και πόσο θα αναστατωθεί το Βερολίνο απο τους γνωστούς θερμόαιμους οπαδούς των Ρωσικών ομάδων, πως λέμε Τελ Αβιβ και Σαραγόσα την δεκαετία του 90; καμιά σχέση!
Μα η ΤΣΣΚΑ μονο σε ενα παιχνιδι μπορει να νικηθει σε σειρα αγωνων δεν την κερδιζει κανεις αν το φαιναλ φορ ηταν play off η ΤΣΣΚΑ θα το επαιρνε καθε χρονο.Οσο για τους Ρωσους που λες ειναι λογικο να ειναι ψυχρος λαος οπως και οι Σουηδοι και οι Φινλανδοι ειναι χαρακτηριστικο των χωρων που εχουν πολυ κρυο και λιγο ηλιο.
G-arenas
QUOTE (yorgos @ Apr 26 2016, 22:07 ) *
Κι ο Πεδουλάκης της πλάκας είναι, έλα μωρέ μόνο τον άμπαλο τον Μπαρτζώκα κέρδιζε...
Ο δε Ιτουδης είναι μεταφραστής.
Εχουμε μια απο τις καλύτερες σχολές προπονητικής και τους απαξιώνουμε συνεχώς. Ευτυχώς έξω συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο.

αντε γιατι τελευταια ακουγαμε κατι 1000 φορες πιανιτζιανιδες και πεσιτς και μπανκι παρα τον οποιονδηποτε ελληνα!! και θεωρω πως στο συντομο μελλον και ο πριφτης θα κανει κατι καλο!

του χρονου βεβαια θα γινει χαμος με προπονητες γιατι λογικα λασο και πασκουαλ θα χαιρετησουν, μακαμπι ηδη ειναι αδεια η θεση, η τσσκα αν αποτυχει και φετος δεν τον βλεπω καλα τον ιτουδη και πολυ πιθανο θα ναι και παο οσφπ να εχουν αλλαγη παγκου και σιγουρα ενας εκ των 2 αιωνιων θα αλλαξει προπονητη!
more stars
QUOTE (G-arenas @ Apr 26 2016, 22:13 ) *
αντε γιατι τελευταια ακουγαμε κατι 1000 φορες πιανιτζιανιδες και πεσιτς και μπανκι παρα τον οποιονδηποτε ελληνα!! και θεωρω πως στο συντομο μελλον και ο πριφτης θα κανει κατι καλο!

του χρονου βεβαια θα γινει χαμος με προπονητες γιατι λογικα λασο και πασκουαλ θα χαιρετησουν, μακαμπι ηδη ειναι αδεια η θεση, η τσσκα αν αποτυχει και φετος δεν τον βλεπω καλα τον ιτουδη και πολυ πιθανο θα ναι και παο οσφπ να εχουν αλλαγη παγκου και σιγουρα ενας εκ των 2 αιωνιων θα αλλαξει προπονητη!


Βάλε και εφες, νταρουσαφακα... όντως χαμός!
yorgos
Ο άλλος που σίγουρα θα πάρει προαγωγή είναι ο του Ερ. Αστέρα... Θα δούμε τρελές καραμπόλες.
Weekendman
QUOTE(more stars @ Apr 26 2016, 22:19 ) *
Βάλε και εφες, νταρουσαφακα... όντως χαμός!


Το να πήγαινε ο Μπαρτζώκας στην Εφές μετα την απόλυση Ίβκοβιτς, θα ήταν ένα είδους τρολάρισμα...

CG.
+1 και για μενα οσο αφορα τους ελληνες
Επηξε το ματι μας με την μπασκεταρα των εθνικων προπονητων που ειχαν και ονομα τρομαρα τους.
Επισης πιστευω οτι ο πριφτης θεμα χρονου (και εμπειριας) ειναι να κανει το επομενο βημα.φετος με τον αρη εδειξε πολυ καλο προσωπο


QUOTE (Weekendman @ Apr 26 2016, 22:20 ) *
Το να πήγαινε ο Μπαρτζώκας στην Εφές μετα την απόλυση Ίβκοβιτς, θα ήταν ένα είδους τρολάρισμα...

Το τρολαρισμα θα ταν να το επαιρνε το ευρωπαικο και να του ξαναελεγαν οτι ειχε ετοιμη την ομαδα απο τον σοφο
more stars
QUOTE (Weekendman @ Apr 26 2016, 22:20 ) *
Το να πήγαινε ο Μπαρτζώκας στην Εφές μετα την απόλυση Ίβκοβιτς, θα ήταν ένα είδους τρολάρισμα...


Όντως άλλα το επικότερο τρολλάρισμα θα ήταν να σήκωνε και τη κούπα χωρίς να αλλάξει και πολλά πολλά στο ρόστερ biggrin.gif


CG.
QUOTE (more stars @ Apr 26 2016, 22:23 ) *
Όντως άλλα το επικότερο τρολλάρισμα θα ήταν να σήκωνε και τη κούπα χωρίς να αλλάξει και πολλά πολλά στο ρόστερ biggrin.gif

Χαχα σε προλαβα
yorgos

QUOTE
Το να πήγαινε ο Μπαρτζώκας στην Εφές μετα την απόλυση Ίβκοβιτς, θα ήταν ένα είδους τρολάρισμα...

Και να παιρνε την Ευρωλίγκα και να απολυόταν την επομένη σαιζόν λόγω αποτυχίας στο εθνικό πρωτάθλημα με σκούπα από Πε΄δουλα και να τον κατηγορούν ότι απλά κάνει διαχείριση των ομαδάρων του Ντούντα...
D-Wade
ΟΚ η κατάκτηση είναι κατάκτηση smile.gif αλλά για μένα σήμερα είναι η μεγαλύτερη επιτυχία στην καριέρα του Μπαρτζώκα
Ben30
QUOTE (yorgos @ Apr 26 2016, 19:00 ) *
Αν ήμουν η Ρεάλ θα είχα κλείσει το Μπαρτζώ από προχθές.


Γιατί,αν ήσουν η Μακάμπι,η Μπαρτσελόνα,η Εφές,ο Ολυμπιακός, τι θα έκανες; smile.gif
troll_ey
Και κάπου εδώ το ομολογουμένως ονειρικό ταξίδι της κάχα και της λοκο νομίζω πως τελειώνει με την πρόκριση στο final4..
Στο τελικό θα έχουμε τα 2 φαβορί και πιστεύω πως θα το σηκώσει ο μαθητής και όχι ο δάσκαλος!
basketmono80
QUOTE (troll_ey @ Apr 26 2016, 22:40 ) *
Και κάπου εδώ το ομολογουμένως ονειρικό ταξίδι της κάχα και της λοκο νομίζω πως τελειώνει με την πρόκριση στο final4..
Στο τελικό θα έχουμε τα 2 φαβορί και πιστεύω πως θα το σηκώσει ο μαθητής και όχι ο δάσκαλος!
Μην εισαι και τοσο σιγουρος γιατι να σου θυμισω το προσφατο ευρωμπασκετ που ολοι περιμεναν στον τελικο τα 2 μεγαλα φαβορι Σερβια και Γαλλια και τελικα πηγαν στον τελικο τα 2 αουτσαουντερ Ισπανια και Λιθουανια ενω τα φαβορι επαιξαν στο μικρο τελικο.
ssoulliss
Ένα ακόμη εντυπωσιακό στοιχείο της αναμέτρησης είναι πως η Μπάρτσα στα τελευταία 12 λεπτά ευστόχησε σε δύο σουτ!

Το ένα στο 28' με τρίποντο από τον Περπέρογλου. Το δεύτερο ήταν το "πέταγμα" της μπάλας από τον Αμπρίνες 3 λεπτά αργότερα. Επίσης η Μπάρτσα μετά τα 5 συνεχόμενα τρίποντα που γύρισαν το ματς, είχε 10 συνεχόμενα άστοχα!

Ο Πασκουάλ το πάλεψε το παιχνίδι με τη ζώνη, όμως στο τέλος πελάγωσε και αυτός από τον πάγκο αλλά και οι παίκτες του μέσα στο παρκέ. Ο Μπαρτζώκας με εξαίρεση λίγες στιγμές ήταν ηρεμότατος.


yorgos

QUOTE
Γιατί,αν ήσουν η Μακάμπι,η Μπαρτσελόνα,η Εφές,ο Ολυμπιακός, τι θα έκανες; smile.gif

Αν ήμουν Ολυμπιακός θα χτυπούσα το κεφάλι μου στον τοίχο.

Στη Μακάμπι καρα-ταιριάζει, περισσότερο κι απ' ό,τι στη Μαδρίτη. Στη Μπαρτσελόνα νομίζω ότι αν πάρει το πρωτάθλημα ο Πασκουάλ θα μείνει. Αν ήμουν Εφές θα έκανα συγχώνευση με τη Γαλατά.
Ben30
QUOTE (troll_ey @ Apr 26 2016, 19:40 ) *
Και κάπου εδώ το ομολογουμένως ονειρικό ταξίδι της κάχα και της λοκο νομίζω πως τελειώνει με την πρόκριση στο final4..
Στο τελικό θα έχουμε τα 2 φαβορί και πιστεύω πως θα το σηκώσει ο μαθητής και όχι ο δάσκαλος!


Πάντως,το αξίζουν και οι δύο να βρίσκονται στο φάιναλ φορ.Παίζουν καταπληκτικά όλη τη χρονιά και έδειξαν χαρακτήρα στα πλέι-οφ.
Κι επειδή έχουμε πει 500 φορές ''μπα,δεν θα αντέξουν,θα καταρρεύσουν,θα σταματήσουν κάπου εδώ'' ,άσε καλύτερα να μην ξαναπούμε τίποτα.Όλα είναι πιθανά.
assistant
μπραβο ρε coachαρα γυρισες τη σειρα απ το 1-2 και εισαι με το σπαθι σου Βερολινο..........πριν κανα μηνα ακουγοταν τ ονομα του για Μακαμπι,χθες πρωτοακουστηκε στην Τουρκια για Εφες και θα παρουν σειρα κι αλλοι.......κατι μου λεει ότι θα περιμενει στ ακουστικο του τις Ισπανικες πριν κλεισει οπουδήποτε..........με το μπατζετ της Μπαρτσα αν του εδειχναν την εμπιστοσυνη που εδειξαν στον Πασκουαλ 3-4 κουπες θα της πηγαινε στη Βαρκελωνη στη δεκαετια.......

QUOTE(yorgos @ Apr 26 2016, 22:47 ) *
Αν ήμουν Ολυμπιακός θα χτυπούσα το κεφάλι μου στον τοίχο.

Στη Μακάμπι καρα-ταιριάζει, περισσότερο κι απ' ό,τι στη Μαδρίτη. Στη Μπαρτσελόνα νομίζω ότι αν πάρει το πρωτάθλημα ο Πασκουάλ θα μείνει. Αν ήμουν Εφές θα έκανα συγχώνευση με τη Γαλατά.

και τι μου φταιει ο κακομοιρος ο τοιχος;;;;;;;
Ben30
QUOTE (yorgos @ Apr 26 2016, 19:47 ) *
Αν ήμουν Ολυμπιακός θα χτυπούσα το κεφάλι μου στον τοίχο.

Στη Μακάμπι καρα-ταιριάζει, περισσότερο κι απ' ό,τι στη Μαδρίτη. Στη Μπαρτσελόνα νομίζω ότι αν πάρει το πρωτάθλημα ο Πασκουάλ θα μείνει. Αν ήμουν Εφές θα έκανα συγχώνευση με τη Γαλατά.


Συμφωνώ.Σε Μακάμπι και Ρεάλ ταιριάζει πολύ,και μάλιστα περισσότερο στη Μακάμπι.
erwi grey
Tεραστια επιτυχια του Μπαρτζωκα ισως μεγαλυτερη και απο την κατακτηση της ευρωλιγκα με τον Ολυμπιακο.
Το επομενο βημα ειναι αποκλεισμος απο την ΤΣΣΚΑ στον ημιτελικο, ενω απο του χρονου αισθηση μου ειναι οτι θα παει Ρεαλ.
Κακως κατα τη γνωμη μου γιατι αποδιδει καλυτερα προπονητικα, οταν δεν υπαρχουν απαιτησεις. Πλεον γραφονται και υπερβολες για τον κοουτς και την αδικια που υπεστη και καλα στον Ολυμπιακο.
Μακρια απο τον Ολυμπιακο παντως κι ας παει οπου θελει.
Redoctor
QUOTE (Ben30 @ Apr 26 2016, 22:52 ) *
Συμφωνώ.Σε Μακάμπι και Ρεάλ ταιριάζει πολύ,και μάλιστα περισσότερο στη Μακάμπι.

Μπάρτσα πιστευω ταιριαζει πιο πολυ απο Ρεαλ. Και εχει καλο περιβαλλον για να μακροημερεύσει. Μπουρουση παρε το όπλο σου και εκεί και ανοιξε την θεση
troll_ey
Ε προφανώς ότι λεω δεν το λέω επειδή είναι το εύκολο απλά αυτή είναι η διαισθησή μου.
Για μένα μακάρι να χουμε τελικό λοκο-καχα!!Εννοείτε πως θα γούσταρα με χιλια.Εξάλου μετα τον αποκλεισμό του ολυμπιακού είχα πει οτι μακάρι να το σηκώσει ο μπαρτζώκας.
Όσο για το ερώτημα,που θα ταίριαζε ο μπαρτζώκας,απ τις ομάδες που έχουν αναφερθεί νομίζω πιο πολύ στη ρεαλ θα ταίριαζε.Στην μακαμπι θα τον φάνε λάχανο..
Ben30

Και κάπου εδώ να υπενθυμίσουμε,ότι ο δάσκαλος Ντούσκο Ιβάνοβιτς είχε προβλέψει ότι η Λαμποράλ και η Λοκομοτίβ μπορούν να κάνουν την έκπληξη.Έχει μάτι ο Ντούσκο smile.gif .
yorgos
QUOTE
Κακως κατα τη γνωμη μου γιατι αποδιδει καλυτερα προπονητικα, οταν δεν υπαρχουν απαιτησεις.

Σιγά τον απαιτητικό πάγκο της Ρεάλ, που κρατάνε έναν κλόουν με το καλύτερο ρόστερ της Ευρώπης επί χρόνια έχοντας κάνει άπειρες τρύπες στο νερό. Ο άνθρωπος είναι "σεμινάριο πώς να χάσετε ένα ματς" με πόδια.
assistant
QUOTE(erwi grey @ Apr 26 2016, 23:00 ) *
Tεραστια επιτυχια του Μπαρτζωκα ισως μεγαλυτερη και απο την κατακτηση της ευρωλιγκα με τον Ολυμπιακο.
Το επομενο βημα ειναι αποκλεισμος απο την ΤΣΣΚΑ στον ημιτελικο, ενω απο του χρονου αισθηση μου ειναι οτι θα παει Ρεαλ.
Κακως κατα τη γνωμη μου γιατι αποδιδει καλυτερα προπονητικα, οταν δεν υπαρχουν απαιτησεις. Πλεον γραφονται και υπερβολες για τον κοουτς και την αδικια που υπεστη και καλα στον Ολυμπιακο.
Μακρια απο τον Ολυμπιακο παντως κι ας παει οπου θελει.

λογικο να τον θες μακρια απ την ομαδα σου........εσυ εχεις στον παγκο τονφιλτοντζακσον με βοηθο τονγκρεγκτονποποβιτς.......που να φτουρησει ο αμπαλομυρωδιας ο Μπαρτζωκας......
yorgos
QUOTE
Tεραστια επιτυχια του Μπαρτζωκα ισως μεγαλυτερη και απο την κατακτηση της ευρωλιγκα με τον Ολυμπιακο.

Διαφωνώ, ήταν εκκωφαντικός ο τρόπος με τον οποίο κέρδισε τότε ο Ολυμπιακός και η κατάκτηση είναι πάντα κατάκτηση.
erwi grey
QUOTE(assistant @ Apr 27 2016, 05:46 ) *
λογικο να τον θες μακρια απ την ομαδα σου........εσυ εχεις στον παγκο τονφιλτοντζακσον με βοηθο τονγκρεγκτονποποβιτς.......που να φτουρησει ο αμπαλομυρωδιας ο Μπαρτζωκας......

Ενταξει φιλε Ασισταντ, γνωριζω την αγαπη σου για τον κοουτς Μπαρτζω και δε θα μπω σε αντιπαραθεση.



QUOTE(yorgos @ Apr 27 2016, 05:52 ) *
Διαφωνώ, ήταν εκκωφαντικός ο τρόπος με τον οποίο κέρδισε τότε ο Ολυμπιακός και η κατάκτηση είναι πάντα κατάκτηση.

Σκεψου τους Τουρκους τι επενδυσεις κανουν τοσα χρονια και τωρα καταφεραν με τη Φενερ να εχουν παρουσιες σε Φ4 και οι Ρωσοι της Κουμπαν σε πρωιμο σχετικα σταδιο καταφεραν να περασουν.Επισης, αλλο να εχεις την πρωταθλητρια Ευρωπης και τον τοτε καλυτερο Ευρωπαιο παικτη στο ροστερ σου και αλλο να δημιουργεις απο την αρχη.
Το χω γραψει 100 φορες οτι δεν τον θεωρω σουπερ προπονητικα αλλα αυτο που καταφερε φετος με εξεπληξε.
Τελοσπαντων η διαρκεια ειναι αυτη που κανει τους μεγαλους προπονητες πχ Ομπραντοβιτς και ο Μπαρτζωκας και λογω ιδιοσυγκρασιας δε βλεπω να τη παλευει και πολυ σε καποια απο τις κορυφαιες ομαδες που θα βρισκεται απο του χρονου.
yorgos
QUOTE
Επισης, αλλο να εχεις την πρωταθλητρια Ευρωπης

Μια πρωταθλήτρια Ευρώπης που έγινε τέτοια μετά από ΤΕΡΑΣΤΙΑ έκπληξη, δεν είναι ότι είχε τη μικτή Ευρώπης στο ρόστερ... αυτό το είχαν οι άλλοι.

QUOTE
και τον τοτε καλυτερο Ευρωπαιο παικτη στο ροστερ σου

Σόρι, για μένα δεν ήταν. Not even close.
QUOTE
και αλλο να δημιουργεις απο την αρχη.

Καταρχήν έπαιξε ΤΕΛΕΙΩΣ άλλο μπάσκετ από την προηγούμενη χρονιά. Και δεύτερον το δύσκολο είναι να κάνεις το back to back πάλι ως αουτσάιντερ, όταν όλοι πια σε περιμένουν στη γωνία και είναι υποψιασμένοι. Τεράστιος άθλος που μάλλον δε θα ξαναγίνει.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.