Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2007-08 1ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
aionio talento
QUOTE(loufer @ Nov 7 2007, 07:52 ) *
Exeis maura mesanuxta agori mou, apo ta legomena sou katanow oti den gnwrizeis polla pragmata pou sumvainoun stin omada...To gegonos oti oi proponites exoun kanei kariera stin A1 de simainei kati file mou, allo na paizeis kai allo na kooutsareis, eixa tin timi na tous gnwrizw kai tous duo (me diaforetikes idiotites) perissotera de thelw na ekfrasw gia na mi dimiourgisw provlima...
Pes mou file mou pou ependuthikan ola auta ta xronia ta POLLA LEftA pou pire o sullogos apo tin pwlisi tou Diamantopoulou, kai ti erga eginan stis upodomes. Esu diladi pws katataseis sti sunidisi sou mia omada pou epaize stin A1 kai xaropaleuei pleon sti Γ ethniki?
Kai pistepse me, parakolouthw xronia tin omada, kai xserw polu kala ti wres einai oi agwnes.

Oso gia ta lefta pou pairnoun paiktes kai proponites , epeidi de thelw na dimiourgw 'thema' ton oktwvri, de tha sxoliasw... Gnwrizw kapoia pragmata parapanw apo esena...



γι αυτο εχει φτασει ο παπαγος σε αυτην την κατασταση ! επειδη υπαρχουν πολλοι που γνωριζουν καποια

πραγματα παραπανω ! σαν εσενα ενα πραγμα ! το θεμα ειναι οτι οι παντογνωστες ( για αυτον τον συλλογο )

ειναι ΑΜΕΤΡΗΤΟΙ αλλα οι αγνωμονες που δεν γνωριζουν κατι παραπανω ( οπως εσυ ) σαν κι εμενα ειναι οι

ιδιοι 10-15 που πανε στους αγωνες και υποστηριζουν μια ομαδα η οποια βρισκεται μεν σε πτωση αλλα σε

καμια περιπτωση δεν ειναι για λυπηση !


υπαρχουν απειρως χειροτερα ! π.χ. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ απο Α1 - Γ ΕΣΚΑ !


δεν λεω να χαιρομαστε κιολας αλλα μιλαμε για συλλογο που αγωνιζεται σε εθνικη κατηγορια - εχει 100δες

παιδια απο πισω στις ακαδημιες ( με προσφατες επιτυχιες οπως ειπα ) που πληρωνει ΚΑΝΟΝΙΚΑ τους παικτες

του αλλα καπποιοι τον εχουν πεθανει κανοντας του και τα 40 !


τα μαυρα μεσανυχτα καλυτερα να αλλαζεις πλευρο για να ξυπνησεις απο το ονειρο σου που θελει τον

παπαγο να διαλυεται ! το μελλον ενος ιστορικου σωματειου που εχει βγαλει πολυ καλους παικτες ( ελληνες

και ξενους ) δεν κρινεται απο το αν ο σημερινος προπονητης βαζει η οχι να παιξει τον αδελφο η τον κολλητο

σου γιατι ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ( κι ας μην σε γνωριζω προσωπικα ) και μουρμουρας εδω

μεσα !
dolly12
αρελθόν ο Συμεωνίδης
Του Αλέξανδρου Πρίφτη
07/11/2007 (17:44)

Παρελθόν απο την τεχνική ηγεσία του Γκυζιακού αποτελεί ο Σάββας Συμεωνίδης ο οποίος υπέβαλε την παραίτησή του μετά το παιχνίδι της προηγούμενης αγωνιστικής κόντρα στην Δόξα Λευκάδας. Η είδηση αυτή ήταν μια πολύ μεγάλη έκπληξη για όλους, καθώς η πορεία του συλλόγου μέχρι στιγμής είναι κάτι παραπάνω από ικανοποιητική.

Πλέον στην ομάδα αναζητούν τον αντικαταστάτη του Έλληνα τεχνικού με τα ονόματα των Αλέξη Παππά και Γίωργου Σκροπολίθα να έχουν ακουστεί ήδη. Ωστόσο δεν αποκλείεται οι ιθύνοντες του συλλόγου να στραφούν και σε άλλες λύσεις προκειμένου να καταλείξουν στην καλύτερη δυνατή επιλογή.
Basket-time
Στο Γκυζιακό πήγε (ξανά!) ο Καλαμπάκος.
Μπορεί να είναι προσωρινό,αλλά ποτέ δεν ξέρεις.... rolleyes.gif
Basket-time
Σημαντική νίκη πέτυχε η Κόρινθος που επικράτησε στα τελευταία λεπτά του Κρόνου Ιωαννίνων με 67-66. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν το παιχνίδι μέσα από τα χέρια τους, ενώ χαρακτιριστικό είναι ότι το συγκρότημα του Παντελή Κοντογιάννη προηγήθηκε με 60-66 2’ πριν τη λήξη του παιχνιδιού. Οι γηπεδούχοι έπαιξαν εξαιρετική άμυνα και κατάφεραν να πάρουν τους δύο βαθμούς. Στο άλλον αγώνα που πραγματοποιήθηκε στις 12:00 το μεσημέρι η Αγία Παρασκευή πήρε τη νίκη κόντρα στην Κεφαλονιά με 74-62.

Τα αποτελέσματα:
Πειραϊκός - Γ.Σ. Μεσσήνης 81-57
Κόρινθος - Κρόνος Ιωαννι. 67-66
Αρκαδικός - ΕΑ Πατρών 92-67
Πολύβιος Μ. – Παπάγου 78-74
Αγία Παρασκευή – Κεφαλονιά 74-62
Απολλωνιάδα - Δόξα Λευκ. 70-62
Γκυζιακός - ΑΕΚ/Πήγασος 77-71

Αρκαδικός - ΕΑ Πατρών 92-67
Διαιτητές: Νανούρης - Πιτσίλκας Μ.
Τα δεκάλεπτα: 23-16, 45-36, 73-52, 92-67.
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Σμυρνιώτης): Μπαλτάς 12 (2), Ρεκουνιώτης, Γιαννιδάκης 3 (1), Μάνος 19 (3), Καλλαπανίδας 8, Ψάλτου 10 (1), Τοπούζι, Παπανικολάου 20 (2), Μαναβόπουλος 11, Κουτσός 5 (1), Συμεόπουλος 4.
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ (Κολλυρόπουλος): Ακτύπης 2, Ντερερής 9 (1), Ραπίγκας 11, Λυκούδης 8 (2), Τσεκλένης 2, Μοσχοβάκης 8 (1), Γιαννουκάκης 8, Τουλούμης 3 (1), Γκόβας 13 (3), Σαράντης 4, Κοσμάς.

Πολύβιος Μ. - Παπάγου 78-74
Διαιτητές: Κρεσταινίτης – Νικολόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 14-21, 34-32, 55-54, 78-74.
ΠΟΛΥΒΙΟΣ Μ. (Τσατσούλης): Φραγκογιαννης 6 (1), Κάρρης 20 (1), Μαρκομιχάλης 4 (1), Στράγκας, Καλδής 8 (1), Ψυρρής 3 (1), Μανώλης 4, Κατσαρέας 13 (1), Μιχαλόπουλος, Αγγελόπουλος 20 (2).
ΠΑΠΑΓΟΥ (Μάντης - Αριδάς): Σπίνος 7 (1), Καρβούνης 26 (3), Λεωνίδας 13 (3), Δέδες 6, Ψαρχάς 5, Μακρής 5 (1), Ζάχαρης 12.

Πειραϊκός – Γ.Σ. Μεσσήνης 81-57
Διαιτητές: Κουτσοδήμος – Τρίγκα.
Τα δεκάλεπτα: 16-20, 38-29, 61-43, 81-57
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Παπαμάρκος): Χαντάτ, Μπουζουκάκης, Μπεζεντίν, Καρλάς 17 (1), Μακρδήμας 12 (4), Μούκας 5, Παπαδόπουλος 6, Λαζαρίδης 13 (2), Δανιήλ 10 (1), Σιβρής 2, Τασόπουλος 16.
Γ. Σ. ΜΕΣΣΗΝΗΣ (Ροζακέας): Ασημακόπουλος 10 (1), Κακαβάς, Χαραλαμπόπουλος 2, Κιάσσος 10 (2), Βαρβαρύγος 2, Βούλγαρης 18 (2), Στυλιανόπουλος 6, Αλίμονος 2, Μόσχης 3 (1), Φιλόπουλος, Σπανουδάκης 4.

Αγία Παρασκευή - Κεφαλονιά 74-62
Διαιτητές: Μαρνελάκης – Σαϊτάκης.
Τα δεκάλεπτα: 9-9, 26-25, 50-44, 74-62.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Χατζηπανηγύρης): Καραγιώργος 12 (2), Καρακοντζίκης 12 (2), Καρδαράς 2, Εμείρης 7 (1), Πλαγιανάκος 3 (1), Σβορόνος 12 (2), Ζερβός 13, Ρώης 5 (1), Ατζαμόγλου, Μούγιος 2, Αναστασόπουλος.
ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ (Γιατράς): Ντιπ 16 (1), Κουμανιώτης 8 (2), Παπαδάτος, Μαυραγάνης 15 (3), Πατέλης 4, Σιγούρης 12, Νικολόπουλος, Γεωργούλας 19 (2), Αντωνάτος.

Κόρινθος - Κρόνος Ιωανν. 67-66
Διαιτητές: Μπίκας – Διμπινούδης.
Τα δεκάλεπτα: 18-11, 42-37, 54-49, 67-66.
ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Χρυσανθόπουλος): Τραφαλής 2, Στεφανής 3 (1), Κατσαμάκης 4 (1), Δαουλάρης 16 (3), Κυριακίδης 6 (1), Λαμπράκος 22 (1), Περούλης 12 (1), Μιλωνάς 2.
ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝN. (Κοντογιάννης): Πρέντζας 3, Δέλλιος 5, Αυγερινός 10 (1), Ζώτος 11 (2), Τελούδης 7 (1), Χορέβας, Παπαδόπουλος 17 (2), Μακρόπουλος 13, Σφήκας.

Απολλωνιάδα - Δόξα Λευκ. 70-62
Διαιτητές: Καραλής – Πλάγος.
Τα δεκάλεπτα: 19-12, 40-25, 56-47, 70-62.
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ (Λιόνας): Καπερώνης 15 (3), Κορακιανάκης 6 (2), Χαρτάς 8 (2), Γρατσινόπουλος 2, Τσοχοράκης 9, Λυβιεράτος 3, Σαμαράς 13 (1), Λυμπέρης 2, Μπέκος 9 (2).
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚ. (Παπαδόπουλος): Αρέθας 9, Ευθυμιάδης, Παπαδόπουλος 5 (1), Θωνιάτης 10, Μαυρίδης 6, Δουβίτσας 2, Γιαννόπουλος 3, Μακρής, Μακρόπουλος 11, Κοντός 16.

Γκυζιακός – ΑΕΚ/Πήγασος 77-71
Διαιτητές: Τσώνος Μ. – Μίγδος.
Τα δεκάλεπτα: 21-18, 35-35, 42-44, 77-71.
ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ (Συμεωνίδης): Δρελιώζης 25 (2), Αγγελόπουλος, Σταθάτος 2, Καραλής 12 (2), Κοκκαλιάς, Παπαϊωσήφ 18 (2), Γιαννιώτης 2, Αθανασάκης 6, Ρώσσης 9 (1), Γιανναλέτσος 2, Παπαδόπουλος 1.
ΑΕΚ/ΠΗΓΑΣΟΣ (Οικονομάκης): Μπιτζής Π., Λάππας 15, Κοσσιώρης 9, Στατεράς 9, Λιβαδίτης 1, Νώντας 2, Λέβαρης, Βούρδουλας 4, Κοψάφτης 22 (3), Μπέλλης 9.

Βαθμολογία (μετά από 6 αγώνες): Αρκαδικός 11, Αγία Παρασκευή 11, Γκυζιακός 11, Κόρινθος 11, Κρόνος Ιωανν. 10, Δόξα Λευ. 9, ΑΕΚ/Πήγασος 9, Κεφαλονιά 9, Πειραϊκός 9, Απολλωνιάδα 9, Παπάγου 8, Πολύβιος Μεγ. 7, ΕΑ Πατρών 6, Γ. Σ. Μεσσήνης 6.


Basketblog....
christina n10
παρακολουθησα χθες τον αγωνα πειραικος-μεσσηνη,ενα παιχνιδι που οπως δειχνει και το τελικο σκορ η ομαδα του πειραικου -αν εξαιρεσεις το 1ο δεκαλεπτο (16-20)που εκανε τα ευκολα -δυσκολα-ειχε τον πρωτο λογο.υπερτερουσε σαν ομαδα σε ολες τις θεσεις.θελω να δωσω τα συγχαρητηρια μου στον προπονητη κ.παπαμαρκο γιατι εχει δημιουργησει ενα αξιολογο,αξιομαχο συνολο,εχει κρατησει κατα κυριο λογο τον βασικο κορμο που ειχε η ομαδα τον προηγουμενο χρονο στην εσκανα και πολυ απλα κανει αυτο που ολοι θελουμε ,παιζει ενα απλο μπασκετ ,δημιουργωντας πολυ ομορφες φασεις ,χωρις να το κουραζουν το αθληματακι,και πραγματικα χαιρεσαι να τους βλεπεις ,σε αντιθεση με αλλες ομαδες που παιζουν β η κα α2 εθνικη.Επισης θα ηθελα να αναφερω κατι που μου εκανε εντυπωση και σπανια το εχω δει και σαν αθλητρια και σαν φιλαθλος, οσα χρονια ασχολουμαι με το μπασκετ.πρωτη φορα βλεπω προπονητη να χειροκροταει και να ενθαρρυνει τον παικτη του που εκανε λαθος ,η ακομη και την ολη την ομαδα που μπορει να μην λειτουργησε σωστα σε καποια φαση.Ειναι πολυ σημαντικη η κινηση αυτη για την ψυχολογια του παικτη,που συνηθως ολοι περιμενουμε την αλλαγη μετα απο κατι λαθος.

και τελος θα αναφερθω στην αψογη διαιτησια της ΚΥΡΙΑΣ ΤΡΙΓΚΑ.Με ενυπωσιασε πραγματικα,δεν της ξεφυγε τιποτα ,θα ελεγα αν εξαιρεσεις μια-δυο φασεις οτι ηταν αλανθαστη,και εχωντας παρει το 95%των σφυριγματων πανω της.. 41.gif 41.gif
basket_7
Και να μην είχε πεθάνει η ομάδα του Παπάγου...τωωωρα...μας άφησε...που θα πάει 1 1/2 μήνα χωρίς ψηλό?
(Ο Ζάχαρης έσπασε το χέρι του)

προγνωστικά για αύριο...

ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ - ΚΑΟ ΠΑΛΑΙΜΩΝ ΚΟΡΙ 2
ΓΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙ - ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ μάλλον 2 αλλα βλέπουμε...είναι και πρωί
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ - ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 1
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΚΑΠ 2
ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ - ΑΟ ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ μαλλον 1,( αφου ακούστηκε ότι ο Γκυζιακός αντιμετοπίζει πολύ σοβαρά προβλήματα με τη μεταφορά στην Κεφαλονιά )
ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔ 1
ΑΕΚ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΡΓΟΥ - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ 1



καθοριστική αγωνιστική, κάποια πράγματα ίσως φανουν...
aionio talento
QUOTE(basket_7 @ Nov 17 2007, 20:47 ) *
Και να μην είχε πεθάνει η ομάδα του Παπάγου...τωωωρα...μας άφησε...που θα πάει 1 1/2 μήνα χωρίς ψηλό?
(Ο Ζάχαρης έσπασε το χέρι του)

προγνωστικά για αύριο...

ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ - ΚΑΟ ΠΑΛΑΙΜΩΝ ΚΟΡΙ 2
ΓΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙ - ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ μάλλον 2 αλλα βλέπουμε...είναι και πρωί
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ - ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 1
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΚΑΠ 2
ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ - ΑΟ ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ μαλλον 1,( αφου ακούστηκε ότι ο Γκυζιακός αντιμετοπίζει πολύ σοβαρά προβλήματα με τη μεταφορά στην Κεφαλονιά )
ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔ 1
ΑΕΚ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΡΓΟΥ - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ 1
καθοριστική αγωνιστική, κάποια πράγματα ίσως φανουν...



προσεχε φιλε σταζεις χολη και εχεις ''λερωσει'' το forum σκουπισου λιγο !
basket_7
Φίλε μου "aionio talento" καμία χολή και λυπάμαι αν το πήρες έτσι...μην αρπάζεσαι... Όμως δες τα πράγματα εντελώς αντικειμενικά, Ο Παπάγος είναι μια ομάδα που στηρίζεται κυρίως σε 3 παίχτες, τον Καρβούνη, τον Λεωνήδα και το μοναδικό του στήριγμα μέσα στη ρακέτα το Ζάχαρη. Με αυτήν την ομάδα την προηγούμενη αγωνηστική έχασε από τον Πολύβιο!!! Τον οποίο εγώ στο προηγούμενο παιχνίδι με Αγία τον είδα τραγικό! Οπότε μια ομάδα μέτρια περιφεριακά, χωρίς ψηλό, και με 2-4 ρεκόρ για αρχή, εεε...το βλέπω κάπως δύσκολο να σωθεί!
κατα τα άλλα θα μπορώ να πω περισσότερα το βράδυ αφού παίζουμε αντίπαλοι σήμερα με Παπάγου...
Για την ιστορία, ελπίζω πραγματικά να βρει το δρόμο της αυτή η ομάδα γιατί και συμπαθές σωματίο είναι κατά τη γνώμη μου και πάιζουν φιλαράκια σε αυτή
ελπίζω να είναι φανερό ότι ούτε καμιά αρνητική προδιάθεση υπάρχει από μέρους μου, ούτε χολή θέλω να ρίξω...


ρε παιδιά ξέρει κανείς τί έγινε στο Κρόνος Ιωαννίνων-Αρκαδικός και στο Κεφαλονιά-Γκυζιακός?
skropion2
Κεφαλονια-Γκυζιακος 87-91 στην παραταση... shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
ο Γκυζιακος μετα απο ολονυχτια ταλαιπωρια καταφερε να μεταβει στο νησι....
79-79 η κανονικη διαρκεια --9-10 ποντους η κεφαλονια στο ημιχρονο μπροστα
Αξιοσημειωτο πως η αποστολη ξεκινησε 4 το πρωι ,πηρε καραβι και εφτασε αργοπορημενα σε σχεση με την προγραμματισμενη ωρα εναρξης..Τελικα το παιχνιδι αρχισε 13.05 η 13.10....
smiley.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
Μεγαλη ευκαιρια για την ομαδα της Κεφαλονιας να κερδισει τον Γκυζιακο με τετοιες συνθηκες...
skropion2
Του Αλέξανδρου Πρίφτη
18/11/2007 (15:50)

Μια πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα του Κρόνου Ιωαννίνων, καθώς επικράτησε του Αρκαδικού με 87-78. Οι γηπεδούχοι είχαν σε εξαιρετική μέρα τον Αυγερινό ο οποίος τελείωσε το παιχνίδι με 28 πόντους, ενώ απο τους φιλοξενούμενους οι Μάνος (29 πόντους) και Μαναβόπουλος (21 πόντους) δεν ήταν αρκετοί για να δώσουν τη νίκη στην ομάδα τους.

Κρόνος Ιωανν. – Αρκαδικός 87-78
Διαιτητές: Μανδρέκας - Κανακάρης.
Τα δεκάλεπτα: 24-19, 45-40, 57-60, 87-78.
ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝN. (Κοντογιάννης): Τώνης, Πρέντζας 15 (1), Δέλλιος 13 (1), Αυγερινός 28 (2), Τελούδης 15 (1), Χορέβας, Κατωπόδης, Πανταζής, Παπαδόπουλος 8, Μακρόπουλος 5, Σφήκας 3 (1).
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Σμυρνιώτης): Μπαλτάς 4, Γιαννιδάκης 8, Μάνος 29 (7), Καλλαπανίδας 2, Ψάλτου 2, Παπανικολάου, Μαναβόπουλος 21, Κουτσός 6 (2), Συμεόπουλος, Πατρίκης.
aionio talento
QUOTE(basket_7 @ Nov 18 2007, 13:19 ) *
Φίλε μου "aionio talento" καμία χολή και λυπάμαι αν το πήρες έτσι...μην αρπάζεσαι... Όμως δες τα πράγματα εντελώς αντικειμενικά, Ο Παπάγος είναι μια ομάδα που στηρίζεται κυρίως σε 3 παίχτες, τον Καρβούνη, τον Λεωνήδα και το μοναδικό του στήριγμα μέσα στη ρακέτα το Ζάχαρη. Με αυτήν την ομάδα την προηγούμενη αγωνηστική έχασε από τον Πολύβιο!!! Τον οποίο εγώ στο προηγούμενο παιχνίδι με Αγία τον είδα τραγικό! Οπότε μια ομάδα μέτρια περιφεριακά, χωρίς ψηλό, και με 2-4 ρεκόρ για αρχή, εεε...το βλέπω κάπως δύσκολο να σωθεί!
κατα τα άλλα θα μπορώ να πω περισσότερα το βράδυ αφού παίζουμε αντίπαλοι σήμερα με Παπάγου...
Για την ιστορία, ελπίζω πραγματικά να βρει το δρόμο της αυτή η ομάδα γιατί και συμπαθές σωματίο είναι κατά τη γνώμη μου και πάιζουν φιλαράκια σε αυτή
ελπίζω να είναι φανερό ότι ούτε καμιά αρνητική προδιάθεση υπάρχει από μέρους μου, ούτε χολή θέλω να ρίξω...
ρε παιδιά ξέρει κανείς τί έγινε στο Κρόνος Ιωαννίνων-Αρκαδικός και στο Κεφαλονιά-Γκυζιακός?


οκ θα σε δω στο γηπεδο τοτε !
mikeb
Κρόνος-Αρκαδικός 87-78 Αγωνιστικό χαστούκι του Αρκαδικού από τον Κρόνο σε ένα φοβερό ματς
Λευκάδα-Πειραϊκός 73-71 μεγάλη νίκη για τη Λευκάδα
Κεφαλονιά-Γκυζιακός 87-91 στην παράταση, δεύτερο ματς που παίρνει ο Γκυζιακός στην παράταση
skropion2
Τραγικες ομαδες και οι 2 σημερα shot.gif shot.gif
Παπαγου-Αγια Παρασκευη 73-74 με πληθος χαμενων βολων
αλλα και 3 καθοριστικων επιθεσεων με ισαριθμα τριποντα απτον Παπαγο...
shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
Την αλλη βδομαδα Παπαγου-Κεφαλονια -μεγαλη μαχη για παραμονη..
shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
dreamtheater
Aionio talento περιμένουμε ανάλυση του "χιτσκοκικού" -αν κρίνω από το αποτέλεσμα- σημερινού ματς στο ιστορικό saloon και την εκτίμησή σου αν η ομάδα θα ανακάμψει, μετά από τόσες ατυχίες. Εμπιστεύομαι την κρίση σου γιατί από ότι γνωρίζω έχεις ιδίαν άποψη και για την Αγία Παρασκευή, έτσι δεν είναι;

Υ.Γ: Μήπως υπάρχει κανείς από Αρκαδικό; Θέλω να δώσει πολλά χαιρετίσματα στο φίλο μου τον Ισίδωρο!!!!
aionio talento
QUOTE(dreamtheater @ Nov 18 2007, 18:46 ) *
Aionio talento περιμένουμε ανάλυση του "χιτσκοκικού" -αν κρίνω από το αποτέλεσμα- σημερινού ματς στο ιστορικό saloon και την εκτίμησή σου αν η ομάδα θα ανακάμψει, μετά από τόσες ατυχίες. Εμπιστεύομαι την κρίση σου γιατί από ότι γνωρίζω έχεις ιδίαν άποψη και για την Αγία Παρασκευή, έτσι δεν είναι;

Υ.Γ: Μήπως υπάρχει κανείς από Αρκαδικό; Θέλω να δώσει πολλά χαιρετίσματα στο φίλο μου τον Ισίδωρο!!!!



ΑΝΑΛΥΣΗ

ΛΟΙΠΟΝ : η ομαδα σημερα ξεπερασε τον εαυτο της ! το ενα και μοναδικο ( κατα συνθηκη ) 5 αρι που εχουμε

( ζαχαρης ) στα μεσα της εβδομαδας εσπασε το χερι του ( 1-1,5 μηνα εξω ) με αποτελεσμα να παιζει 5αρι ο

δεδες . . . ο οποιος μαλιστα αν και βια 1.90 οτι υπηρχε στα ψηλα το ''κατεβασε'' ! οταν για 38 λεπτα κερδιζεις

μια ομαδα που ειναι πρωτη ( 5-1 ) χωρις να εχει καμια απουσια τοτε μαλλον αξιζεις 100% να παραμεινεις στην

κατηγορια ( basket 7 ) η αγ. παρασκευη πηγε στο 72-74 να μας κανει ''δωρο'' την παραταση αφου στο . . .

0,3 sec ο no12 εκανε φαουλ στην σεντρα ! ! ο 12 ( you know dreamthater ) ο ''τυπος'' με τις ψηλες μαυρες

καλτσες που παιζει Γ ΕΘΝΙΚΗ στην ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ που μεχρι περυσι ειχε χορηγο στην φανελα το . . . . .

LAV MI που ανηκει στον γνωστο αοιδο ΛΑΜΠΗ ΛΙΒΙΕΡΑΤΟ 21.gif 21.gif 21.gif 21.gif 21.gif 21.gif

και νομιζει οτι παιζει στους DENVER NUGGETS . . . ναι αυτος ! ! ! ομως εμεις δεν το εκμεταλλευτηκαμε αφου

εγινε το αμιμητο : ο παικτης μας ( λεωνιδας ) εχασε την πρωτη του φωναξαν να χασει και την δευτερη ( για

να διεκδικηθει το επιθετικο rebaund ) αυτος την ''πεταξε'' και η βολη μπηκε με ταμπλω ohmy.gif !

τελος θα ηθελα να πω οτι οι διαιτητες ηταν απαραδεκτοι ( ο ενας απο τους δυο ηταν ο διαιτητης που διεκοψε

το ματς στις κουκουβαουνες . . . ) και αδικησαν και τις 2 ομαδες ( περισσοτερο την ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ )

βεβαια ο assistant ''κλαιγοταν'' και στους 2 απο το πρωτο δευτερολεπτο ενω ο head coach για πολλοστη φορα

''δικαιολογησε'' το επωνυμο του αφου εκτος απο τον αγωνα εδωσε οπου για αλλη μια φορα εδωσε show μετα

την ληξη φωναζε οτι ο παπαγος εστησε το ματς ( εδω smiley.gif smiley.gif smiley.gif ) και καλουσε την διοικηση

της ομαδας του να βγαλει αυριο στις εφημεριδες ανακοινωση για σφαξιμο κλπ ! ! !

αυτα !
basket_7
Λοιπόν φίλε "aionio talento" (σε αποκαλώ 2η φορά φίλο γιατί πραγματικά με όλους εδώ στο forum δεν έχω να χωρίσω τίποτα και θεωρώ πως ότι γράφεται δεν είναι Κακοπροαίρετο.)

Αρχικά με εκπλήσει και επικροτώ την ειλικρίνεια σου για το ότι μας αδίκησαν περισσότερο οι διαιτητές, και εγώ πιστεύω ότι κατέστρεψαν το παιχνίδι. Σαν Αγία Παρασκευή κάναμε μακράν το χειρότερο μας παιχνίδι και συνέβαλε σε αυτό τα απίστευτα πολλά και συνεχή φάουλ που σφήριζαν αυτοί οι άσχετοι! Στο 12ο λεπτό η ομάδα μου είχε 15(!!) φάουλ!απίστευτο!!!

Οφείλω από μέρους μου να παραδεχτώ όλους τους παίχτες του Παπάγου για τη μαχητικότητα τους, αν συνεχίσουν έτσι, πιστεύω ότι έχουν τις πιθανότητες να πάρουν τα παιχνιδάκια που χριάζονται και να σωθούν, όσο φυσικά παίζει έτσι ο Καρβούνης... ο οποιός σήμερα ήταν πολύ καλος, δε θέλω να πω όλος ο Παπάγος γιατί θα αδικήσω την προσπάθεια όλων των υπολοίπων

Από εκεί και πέρα, ο "τύπος" με της ψηλές κάλτσες λέγεται Πέτρος Απέργης και είναι πολύ καλός παίχτης και πιστεύω ότι ο καθένας οφείλει να τον σέβεται και να μην πετάει διάφορους χαρακτηρισμούς στον αέρα. Γι αυτό νομίζω ότι ήταν πολυ΄λάθος η αναφορά σου σε αυτόν καθώς και στο Χατζηπανηγύρη, που δε μίλησε ποτέ για στημένο από τον Παπάγου και είναι πολλά χρόνια στο χώρο και δεν του αξίζει να μιλάει ο καθένας έτσι για αυτόν.

Όσο για το LAVMI αν θες να ξέρεις είναι και φέτος χορηγός μας απλά δεν έχει τυπωθεί ακόμα στις φανέλες μας, δεν κατάλαβα που είναι το αστείο? όταν μιλάμε για μια ομάδα η οποία έχει 12 παίχτες, πρωταγωνιστεί και είναι καθ΄όλα εντάξει απέναντι στους αθλητές της.

(α,και για την ανακοίνωση που λες, προσωπικά βλέπω τα πράγματα πιο ήρεμα τώρα αλλά ακόμα θεωρώ ότι οι 2 διαιτητές, μαλλον απο ασχετοσύνη, μας σφάξανε!!!δηλαδή δε θεωρώ κακό να κάνει μια κίνηση η διοίκηση μας προς αυτήν την κατεύθυνση, γιατί να μη μιλαεί ποτέ η Αγία?)

αυτά, όλα απόψεις μου και κάθε κριτική δεκτή...

καλη συνέχεια στην μπασκετοπαρέα
aionio talento
QUOTE(basket_7 @ Nov 18 2007, 22:44 ) *
Λοιπόν φίλε "aionio talento" (σε αποκαλώ 2η φορά φίλο γιατί πραγματικά με όλους εδώ στο forum δεν έχω να χωρίσω τίποτα και θεωρώ πως ότι γράφεται δεν είναι Κακοπροαίρετο.)

Αρχικά με εκπλήσει και επικροτώ την ειλικρίνεια σου για το ότι μας αδίκησαν περισσότερο οι διαιτητές, και εγώ πιστεύω ότι κατέστρεψαν το παιχνίδι. Σαν Αγία Παρασκευή κάναμε μακράν το χειρότερο μας παιχνίδι και συνέβαλε σε αυτό τα απίστευτα πολλά και συνεχή φάουλ που σφήριζαν αυτοί οι άσχετοι! Στο 12ο λεπτό η ομάδα μου είχε 15(!!) φάουλ!απίστευτο!!!

Οφείλω από μέρους μου να παραδεχτώ όλους τους παίχτες του Παπάγου για τη μαχητικότητα τους, αν συνεχίσουν έτσι, πιστεύω ότι έχουν τις πιθανότητες να πάρουν τα παιχνιδάκια που χριάζονται και να σωθούν, όσο φυσικά παίζει έτσι ο Καρβούνης... ο οποιός σήμερα ήταν πολύ καλος, δε θέλω να πω όλος ο Παπάγος γιατί θα αδικήσω την προσπάθεια όλων των υπολοίπων

Από εκεί και πέρα, ο "τύπος" με της ψηλές κάλτσες λέγεται Πέτρος Απέργης και είναι πολύ καλός παίχτης και πιστεύω ότι ο καθένας οφείλει να τον σέβεται και να μην πετάει διάφορους χαρακτηρισμούς στον αέρα. Γι αυτό νομίζω ότι ήταν πολυ΄λάθος η αναφορά σου σε αυτόν καθώς και στο Χατζηπανηγύρη, που δε μίλησε ποτέ για στημένο από τον Παπάγου και είναι πολλά χρόνια στο χώρο και δεν του αξίζει να μιλάει ο καθένας έτσι για αυτόν.

Όσο για το LAVMI αν θες να ξέρεις είναι και φέτος χορηγός μας απλά δεν έχει τυπωθεί ακόμα στις φανέλες μας, δεν κατάλαβα που είναι το αστείο? όταν μιλάμε για μια ομάδα η οποία έχει 12 παίχτες, πρωταγωνιστεί και είναι καθ΄όλα εντάξει απέναντι στους αθλητές της.

(α,και για την ανακοίνωση που λες, προσωπικά βλέπω τα πράγματα πιο ήρεμα τώρα αλλά ακόμα θεωρώ ότι οι 2 διαιτητές, μαλλον απο ασχετοσύνη, μας σφάξανε!!!δηλαδή δε θεωρώ κακό να κάνει μια κίνηση η διοίκηση μας προς αυτήν την κατεύθυνση, γιατί να μη μιλαεί ποτέ η Αγία?)

αυτά, όλα απόψεις μου και κάθε κριτική δεκτή...

καλη συνέχεια στην μπασκετοπαρέα



οπως πιθανοτατα θα ξερεις φετος μετα απο καμια 10ετια επανηλθε το κυπελλο ΕΣΚΑ στο οποιο μπηκαν ομαδες

απο την Γ' ΕΘΝΙΚΗ ! εχω πολυ προσφατη εικονα της ομαδας σου μιας και πριν απο 2 μηνες περιπου τεθηκαμε

αντιμετωποι στο κυπελλο στο κοντοπευκο ! το οτι δεν ανεφερα ονοματα δεν εγινε τυχαια τους ξερω ΟΛΟΥΣ !

απλα δεν χρειαζεται να τους πω με τα ονοματα τους για Γ΄ΕΘΝΙΚΗ μιλαμε οχι για ευρωλιγκα ! ! + οτι τον

απεργη απο την συμπεριφορα του και μονο ( για μπασκετικη αξια δεν θα μιλησω εγω γιατι δεν με ξερει ουτε η

μανα μου και δεν με παιρνει ) ΔΕΝ ΟΦΕΙΛΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΤΩ ! οσο για τον προπονητη

αστο καλυτερα ( αν δεν πιστευεις ρωτα τον να σου πει αν μιλησε περι ανακοινωσης η οχι ) μπροστα ημουν !

η ουσια ειναι οτι ουσιαστικος λογος αντιπαραθεσης μεταξυ μας δεν υπαρχει ! και οι 2 ημασταν στο γηπεδο να

δουμε τις ομαδες μας και τιποτε αλλο ! απλα απο τα προηγουμενα posts σου διεκρινα μια βιασυνη να μας

''τελειωσεις'' και πριν πω εγω το οτιδηποτε σου απαντησε αποψε η ομαδα μου μεσα στο γηπεδο ! ! με την

αγια δεν εχω κατι απλα παρατηρω 1-2 πραγματα οπως η ''κλαψα'' του διδαχου απο το πρωτο λεπτο - η

υπερβολες του προπονητη + οτι ( για να πουμε κ λιγο για τα αγωνιστικα ) για μια ομαδα που προσπαθει εδω

και χρονια να ανεβει δεν ειναι και οτι πιο τιμητικο επι 40 λεπτα να σε κανει που...να ενας 35αρης (καρβουνης)

και να του αλλαζεις ( αν μετρησα σωστα 4-5 παικτες ) χωρις το παραμικρο αποτελεσμα ( 30 (2) ) ! ! ! εκτος

απο μουρμουρα και μονιμη καχυποψια χρειαζεται δουλεια στην προπονηση και λιγο αυτοκριτικη οταν μαλιστα

μιλαμε για πρωταθλημα 14 ομαδων οπου ανεβαινει μονο ενας - και οχι τοσο πολυ καχυποψια !

καλη συνεχεια !
basket_7
Να υποθέσω πως παίζεις στην Περα Κλουμπ? αν ναι, μιλάς για ένα παιχνίδι στο οποίο η ομάδα σου κατέβηκε με μοναδικό σκοπό να μας σπάσει τα νεύρα και αν θυμάμαι καλα διαμαρτηρόσασταν από το 1ο λεπτό μέχρι και "τις καθυστερίσεις". Για το σεβασμό που λες, δεν βγάζεις συμπεράσματα από ένα παιχνίδι και ειδικότερα κατά τη διάρκεια αυτού, τότε για παράδειγμα ο Καναβός, τον οποίο θεωρώ φίλο και ξέρω τι παιδί είναι πήγε να πλακωθεί με τους πάντες (προπονητη, Απέργη κτλ...),λέει τίποτα αυτό?δεν πρέπει να τον σέβομαι? μεσα στο παιχνίδι λέγονται πολλά!

anyway,αρκετά με τους άλλους, όπως σωστά είπες δεν είναι δική μας η αντιπαράθεση.και δε θα ήθελα να συνεχιστεί.

για την βιασύνη μου να τελείωσω τον Παπάγο, εσύ με παρεξήγησες, καμία βιασύνη,όπως ήδη σου είπα παίζουν φιλαράκια μου εκεί, και σόγουρα θέλω το καλό τους, όμως εξακολουθώ με αντικειμενικά κριτήρια να θεωρώ δύσκολο το έργο του για παραμονή,αναγνωρίζω την προσπάθεια και την επικροτώ, όμως ο χρόνος θα δείξει... πρώτα απ' όλα πρέπει να νικήσετε την επόμενη αγωνιστική την Κεφαλονιά. εγω εύχομαι καλή επιτυχία

Όσο για μας, η Αγία είναι μια ομάδα η οποία είναι πολλά χρόνια στην κατηγορία αλλα μόλις 2η χρονιά που ουσιαστικά πάει για άνοδο, Πιστεύω ότι αν είμαστε πιο σοβαροί μπορούμε να ανέβουμε, ο χρόνος θα το δείξει.Πίστεψε με όμως και δουλειά γίνεται και αυτοκριτική και γω πιστεύω ότι είναι τραγικό να δεχόμαστε 30 πόντους από ένα παίχτη, όμως καλός ή κακός αυτό έγινε, κερδίσαμε (ευτυχώς) σε ένα γήπεδο που δεν είχαμε ξανακερδίσει ποτέ και συνεχίζουμε.

Τυπική διόρθωση, δεν είμαι φίλαθλος της Αγίας, παίζω σε αυτή, οπότε αν και θέλω να πιστεύω ότι είμαι αντικειμενικός ας κρίνουν οι άλλοι.
loufer
QUOTE(aionio talento @ Nov 19 2007, 01:32 ) *
οπως πιθανοτατα θα ξερεις φετος μετα απο καμια 10ετια επανηλθε το κυπελλο ΕΣΚΑ στο οποιο μπηκαν ομαδες

απο την Γ' ΕΘΝΙΚΗ ! εχω πολυ προσφατη εικονα της ομαδας σου μιας και πριν απο 2 μηνες περιπου τεθηκαμε

αντιμετωποι στο κυπελλο στο κοντοπευκο ! το οτι δεν ανεφερα ονοματα δεν εγινε τυχαια τους ξερω ΟΛΟΥΣ !

απλα δεν χρειαζεται να τους πω με τα ονοματα τους για Γ΄ΕΘΝΙΚΗ μιλαμε οχι για ευρωλιγκα ! ! + οτι τον

απεργη απο την συμπεριφορα του και μονο ( για μπασκετικη αξια δεν θα μιλησω εγω γιατι δεν με ξερει ουτε η

μανα μου και δεν με παιρνει ) ΔΕΝ ΟΦΕΙΛΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΤΩ ! οσο για τον προπονητη

αστο καλυτερα ( αν δεν πιστευεις ρωτα τον να σου πει αν μιλησε περι ανακοινωσης η οχι ) μπροστα ημουν !

η ουσια ειναι οτι ουσιαστικος λογος αντιπαραθεσης μεταξυ μας δεν υπαρχει ! και οι 2 ημασταν στο γηπεδο να

δουμε τις ομαδες μας και τιποτε αλλο ! απλα απο τα προηγουμενα posts σου διεκρινα μια βιασυνη να μας

''τελειωσεις'' και πριν πω εγω το οτιδηποτε σου απαντησε αποψε η ομαδα μου μεσα στο γηπεδο ! ! με την

αγια δεν εχω κατι απλα παρατηρω 1-2 πραγματα οπως η ''κλαψα'' του διδαχου απο το πρωτο λεπτο - η

υπερβολες του προπονητη + οτι ( για να πουμε κ λιγο για τα αγωνιστικα ) για μια ομαδα που προσπαθει εδω

και χρονια να ανεβει δεν ειναι και οτι πιο τιμητικο επι 40 λεπτα να σε κανει που...να ενας 35αρης (καρβουνης)

και να του αλλαζεις ( αν μετρησα σωστα 4-5 παικτες ) χωρις το παραμικρο αποτελεσμα ( 30 (2) ) ! ! ! εκτος

απο μουρμουρα και μονιμη καχυποψια χρειαζεται δουλεια στην προπονηση και λιγο αυτοκριτικη οταν μαλιστα

μιλαμε για πρωταθλημα 14 ομαδων οπου ανεβαινει μονο ενας - και οχι τοσο πολυ καχυποψια !

καλη συνεχεια !



Φίλε αιώνιο ταλέντο......Παρακολουθώ την πορεία της ομάδας σου, έχετε πολύ καλό σύνολο, και πραγματικά πιστεύω ότι έχετε τις προοπτικές να χτυπήσετε την άνοδο...
Το θέμα όμως είναι ότι σε βλέπω να παίζεις του χρόνου με Παπάγου στην Ά. Τι πρόκειται να κάνεις τότε, θα μου πεις? Θα ζητήσεις μεταγραφή για Παπάγο?
aionio talento
QUOTE(loufer @ Nov 19 2007, 10:48 ) *
Φίλε αιώνιο ταλέντο......Παρακολουθώ την πορεία της ομάδας σου, έχετε πολύ καλό σύνολο, και πραγματικά πιστεύω ότι έχετε τις προοπτικές να χτυπήσετε την άνοδο...
Το θέμα όμως είναι ότι σε βλέπω να παίζεις του χρόνου με Παπάγου στην Ά. Τι πρόκειται να κάνεις τότε, θα μου πεις? Θα ζητήσεις μεταγραφή για Παπάγο?



ohmy.gif δεν ξερω θα σου πω αποψε στις 21.45 που θα παιξουμε φιλικο ! ! ! ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ : θελω να δω σοφοκλη

εστω και με πολιτικα στον παγκο ! !
loufer
QUOTE(aionio talento @ Nov 19 2007, 14:11 ) *
ohmy.gif δεν ξερω θα σου πω αποψε στις 21.45 που θα παιξουμε φιλικο ! ! ! ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ : θελω να δω σοφοκλη

εστω και με πολιτικα στον παγκο ! !



Στις 10 θα ξεκινήσουμε γιατί νωρίτερα έχουμε προβολή video...ναι κάνουμε και τέτοια χεχεχε.

Να τα πούμε όμως μετά ... να μιλήσουμε για τον Παπάγο.
Johnny
Παιδια δεν πολυ ασχολουμαι με Γ εθνικη αλλα με αυτο το παλικαρι που εχω ριξει το πιο πολυ γελιο σε αγωνα μπασκετ ειναι με τον Ασημακοπουλο βασικο play maker της ΓΣ Μεσσηνης.Τον ξερει κανενας???
aionio talento
QUOTE(basket_7 @ Nov 19 2007, 10:29 ) *
Να υποθέσω πως παίζεις στην Περα Κλουμπ? αν ναι, μιλάς για ένα παιχνίδι στο οποίο η ομάδα σου κατέβηκε με μοναδικό σκοπό να μας σπάσει τα νεύρα και αν θυμάμαι καλα διαμαρτηρόσασταν από το 1ο λεπτό μέχρι και "τις καθυστερίσεις". Για το σεβασμό που λες, δεν βγάζεις συμπεράσματα από ένα παιχνίδι και ειδικότερα κατά τη διάρκεια αυτού, τότε για παράδειγμα ο Καναβός, τον οποίο θεωρώ φίλο και ξέρω τι παιδί είναι πήγε να πλακωθεί με τους πάντες (προπονητη, Απέργη κτλ...),λέει τίποτα αυτό?δεν πρέπει να τον σέβομαι? μεσα στο παιχνίδι λέγονται πολλά!

anyway,αρκετά με τους άλλους, όπως σωστά είπες δεν είναι δική μας η αντιπαράθεση.και δε θα ήθελα να συνεχιστεί.

για την βιασύνη μου να τελείωσω τον Παπάγο, εσύ με παρεξήγησες, καμία βιασύνη,όπως ήδη σου είπα παίζουν φιλαράκια μου εκεί, και σόγουρα θέλω το καλό τους, όμως εξακολουθώ με αντικειμενικά κριτήρια να θεωρώ δύσκολο το έργο του για παραμονή,αναγνωρίζω την προσπάθεια και την επικροτώ, όμως ο χρόνος θα δείξει... πρώτα απ' όλα πρέπει να νικήσετε την επόμενη αγωνιστική την Κεφαλονιά. εγω εύχομαι καλή επιτυχία

Όσο για μας, η Αγία είναι μια ομάδα η οποία είναι πολλά χρόνια στην κατηγορία αλλα μόλις 2η χρονιά που ουσιαστικά πάει για άνοδο, Πιστεύω ότι αν είμαστε πιο σοβαροί μπορούμε να ανέβουμε, ο χρόνος θα το δείξει.Πίστεψε με όμως και δουλειά γίνεται και αυτοκριτική και γω πιστεύω ότι είναι τραγικό να δεχόμαστε 30 πόντους από ένα παίχτη, όμως καλός ή κακός αυτό έγινε, κερδίσαμε (ευτυχώς) σε ένα γήπεδο που δεν είχαμε ξανακερδίσει ποτέ και συνεχίζουμε.

Τυπική διόρθωση, δεν είμαι φίλαθλος της Αγίας, παίζω σε αυτή, οπότε αν και θέλω να πιστεύω ότι είμαι αντικειμενικός ας κρίνουν οι άλλοι.



σωστα καταλαβες ! επετρεψε μου να ξερω καλυτερα αν κατεβηκαμε για τσακωθουμε με εσας η οχι !

το παιχνιδι αυτο για το κυπελλο ( κατα την γνωμη μου ) ειχε κατι κοινο με το χθεσινο : ΤΡΑΓΙΚΟΤΑΤΟΥΣ

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ που καταφεραν να εκνευρισουν απο το πρωτο λεπτο και τις 2 ομαδες ! θυμησου οτι σε ματς 30

ποντων αποβληθηκαν και οι 2 προπονητες για διαμαρτυρια με 2 τεχνικες ποινες ! ! απο κει και περα επειδη

( παρα τη διαφορα δυναμικοτητας ) η ομαδα μου ηταν ανταγωνιστικη ( θυμιζω 1ο δεκαλεπτο ημασταν 8

ποντους μπροστα - ημιχρονο 3 πισω ! ) δεν αρεσε σε αρκετους απο εσας ( προπονητες - 2-3 παικτες ) με

αποτελεσμα να εχει αρκετη ''μανουρα'' το ''πραγμα'' . . . απο εκει και περα απο την ομαδα σου μπορει να

μην ξερω προσωπικα η να ειμαι φιλος με καποιον παικτη αλλα υπαρχουν παιδια που παιζουν εκει πολλα

χρονια π.χ. ΖΕΡΒΟΣ ειναι καλοι παικτες και ακουγονται τα καλυτερα λογια για αυτους ! δεν ηξερα οτι

παιζεις εκει ( οχι οτι αλλαζει κατι ) απλα να κρινω απο το nick name σου πρεπει να εισαι το 7 με την ασπρη

κορδελα - ειδες μεσα απο το παρκε οτι η ομαδα δεν ειναι για να πεσει !


τελος για τους coach επειδη (οπως ειπες και εσυ ) ειναι χρονια στον χωρο και εγω δεν ειμαι πιτσιρικας

επετρεψε μου οχι να τους κανω κριτικη διοτι δεν ειμαι προπονητης σε αντρικη ομαδα ( και ουτε προκειται να

γινω ποτε ) αλλα να τους ξερω καλα απο τοτε που ηταν παικτης ο ενας και προπονητης ο αλλος σε ομαδα της

ΕΣΚΑ ( καπου 6-7 χρονια πισω ) οπου παιζαμε αντιπαλοι και δεν ηταν και τα καλυτερα παιδια ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ !

και επειδη δεν πρεπει να μενουμε στα παλια παρατηρω οτι και σημερα που ειναι ενα επιπεδο πιο πανω

( Γ' ΕΘΝΙΚΗ ) βλεπω οτι δεν εχουν αλλαξει και πολυ !
basket_7
Καλά κατάλαβες, το 7 είμαι, και για την ιστορία, αυτήν την απαράδεκτη κορδέλα τη φοράω επειδή έχω πρόβλημα στο μάτι sad.gif , δεν είμαι τενίστας tongue.gif

Τες πα, εχεις δίκιο για τους διαιτητές και στα 2 παιχνίδια, ας μη συνεχίσουμε το θέμα εξάλου 1 παιχνίδι ήταν, ποιο νούμερο είσαι από την περα κλουμπ? γιατί παρακολουθώ κάποια παιχνίδια της β'Εσκα, κυρίως Πόρτο Ραφτη επειδή παίζουν κάτι φιλαράκια (δεν έχουν κάνει νίκη ακόμα αλλά ελπίζουμε...).

Τα ξαναλέμε στο forum ή κάποια στιγμή και από κοντά

καλή συνέχεια...και good luck σε Παπάγο και Πέρα...
aionio talento
QUOTE(basket_7 @ Nov 19 2007, 13:35 ) *
Καλά κατάλαβες, το 7 είμαι, και για την ιστορία, αυτήν την απαράδεκτη κορδέλα τη φοράω επειδή έχω πρόβλημα στο μάτι sad.gif , δεν είμαι τενίστας tongue.gif

Τες πα, εχεις δίκιο για τους διαιτητές και στα 2 παιχνίδια, ας μη συνεχίσουμε το θέμα εξάλου 1 παιχνίδι ήταν, ποιο νούμερο είσαι από την περα κλουμπ? γιατί παρακολουθώ κάποια παιχνίδια της β'Εσκα, κυρίως Πόρτο Ραφτη επειδή παίζουν κάτι φιλαράκια (δεν έχουν κάνει νίκη ακόμα αλλά ελπίζουμε...).

Τα ξαναλέμε στο forum ή κάποια στιγμή και από κοντά

καλή συνέχεια...και good luck σε Παπάγο και Πέρα...


το 14 ! οκ θα κατεβω σιγουρα στο κοντοπευκο για τον αγωνα στον 2ο γυρο ! by the way την πεμπτη παιζουμε

με ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ στο γουδι στις 19.45 αμα σε βγαλει ο δρομος . . .
basket_7
Παίζεται νωρίς ρε γαμώτο, έχω προπόνηση, αλλά αν προλάβω θα έρθω στο 2ο ημίχρονο...είναι και κοντά στο σπίτι μου...εκεί που παίζει και ο Άγιος Θωμάς παίζετε?ή σε άλλο γήπεδο που δεν ξέρω..?
aionio talento
QUOTE(basket_7 @ Nov 20 2007, 00:12 ) *
Παίζεται νωρίς ρε γαμώτο, έχω προπόνηση, αλλά αν προλάβω θα έρθω στο 2ο ημίχρονο...είναι και κοντά στο σπίτι μου...εκεί που παίζει και ο Άγιος Θωμάς παίζετε?ή σε άλλο γήπεδο που δεν ξέρω..?


μακαρι να παιζαμε εκει! παιζουμε σε ενα τραγικο κλειστο ( χωρις παρκε ) με φυλακες ''διακοσμητικα'' στοιχεια . . .

λογικα θα το ξερεις ! εχει και κολυμβητηριο διπλα και βρισκεται λιγο πριν απο το γηπεδο που παιζει ο ΖΩΓΡΑΦΟΥ

και ο ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ !
taper
Πάει κα αυτός.
Τόνι Χάρις του οποίου το πτώμα βρέθηκε 40 χιλιόμετρα έξω από την Μπραζίλια, Το όνομα κοινό για Αμερικανό παίκτη του μπάσκετ, οπότε ήθελε λίγο ψάξιμο για να καταλήξουμε, με μερική σιγουριά, ότι πρόκειται για τον ίδιο Χάρις που εντυπωσίασε την χρονιά 97-98 ως παίκτης του Παπάγου.

Εντυπωσιακός παίχτης,παίχτης σκόρερ( 42 με Απόλλων) έφυγε για να συναντήσει τον Αλφόνσο

Να είναι καλά για τις μνήμες των εφηβικών μας χρόνων
41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
loufer
QUOTE(taper @ Nov 20 2007, 10:12 ) *
Πάει κα αυτός.
Τόνι Χάρις του οποίου το πτώμα βρέθηκε 40 χιλιόμετρα έξω από την Μπραζίλια, Το όνομα κοινό για Αμερικανό παίκτη του μπάσκετ, οπότε ήθελε λίγο ψάξιμο για να καταλήξουμε, με μερική σιγουριά, ότι πρόκειται για τον ίδιο Χάρις που εντυπωσίασε την χρονιά 97-98 ως παίκτης του Παπάγου.

Εντυπωσιακός παίχτης,παίχτης σκόρερ( 42 με Απόλλων) έφυγε για να συναντήσει τον Αλφόνσο

Να είναι καλά για τις μνήμες των εφηβικών μας χρόνων
41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif



Να σου πω ρε ψηλέεεεεεε, θα το βάλεις σε όλα τα topic το θέμα του Χάρις????????
Μόνο Δ΄Έσκα δε το έχεις κοινοποιήσει ακόμα...
Τι θα γίνει με την περίπτωσή σου, θα έρθεις σε καμιά προπόνηση, να φέρεις μαζί σου και το ρεμάλι τον Ετεοκλή?????????????????????
Έκανε βαρυσήμαντη δήλωση ότι θα ξεκινήσει μαζί σου... Εδώ γελάμε 69.gif 69.gif 69.gif
skropion2
Παπαγου-Κεφαλονια 2 ισχυει? shot.gif shot.gif shot.gif
shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif Περιμενω νεα...
mikeb
Πολύβιος – Κρόνος Ιωαν. 64-59
Διαιτητές: Νανούρης – Καπνιά.
Τα δεκάλεπτα: 20-10, 33-30, 48-47, 64-59.
ΠΟΛΥΒΙΟΣ (Τσατσούλης): Φραγκογιάννης 5, Κάρρης 11 (2), Μαρκομιχάλης 3 (1), Καλδής, Ψυρρής 6, Μανώλης 14 (2), Κατσαρέας 7 (1), Μιχαλόπουλος, Αγγελόπουλος 18 (4).
ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝN. (Κοντογιάννης): Πρέντζας 9 (1), Δέλλιος 6, Αυγερινός 11 (2), Τελούδης 17 (2), Χορέβας, Κατωπόδης, Παπαδόπουλος 6, Μακρόπουλος 7, Σφήκας 3.

Παιχνίδι για γερά νεύρα έγινε στην Κόρινθο όπου η τοπική ομάδα επικράτησε τελικά της Λευκάδας στη 2η παράταση με 100-95.
Μεγάλη νίκη εκτός έδρας για την ομάδα της Κεφαλονιάς επί του Παπάγου εκτός έδρας:

Παπάγου - Κεφαλονιά 69-75
Διαιτητές: Καλουτσάς - Χριστοδούλου Φ.
Τα δεκάλεπτα: 12-13, 40-32, 50-48, 69-75.
ΠΑΠΑΓΟΥ(Μάντης - Αριδάς): Καρβούνης 6 (1), Λεωνίδας 18 (3), Δέδες 14, Ψαρχάς 8 (2), Σωφρονάς 8 (1), Μακρής 5, Ζερβουλάκος 8 (2), Κατσαντώνης 3 (1).
ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ (Γιατράς): Ντιπ 16 (1), Κουμανιώτης 10 (1), Παπαδάκος, Μαυραγάνης 16 (1), Πατέλης 5, Νικολόπουλος 12 (1), Γεωργούλας 16.

Εύκολο απόγευμα πέρασε χθες η ομάδα του Αρκαδικού, που δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει εντός έδρας του Γ.Σ. Μεσσήνης με 111-71. Το συγκρότημα του Γιάννη Σμυρνιώτη κατέκτησε έτσι τους δυο βαθμούς, με τους οποίους ανεβαίνει και πάλι στις υψηλές θέσει του βαθμολογικού πίνακα. Κορυφαίος παίκτης για τους νικητές ήταν για μια ακόμη φορά ο Μάνος με 20 πόντους, ενώ εξαιρετικός ήταν και ο Mαναβόπουλος με 15.

Διαιτητές: Αντωνόπουλος - Παπαθανασίου.
Τα δεκάλεπτα: 29-20, 58-37, 86-51, 111-71
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Σμυρνιώτης): Μπαλτάς 6, Γιαννιδάκης 10 (2), Πολυζογόπουλος, Μάνος 20 (3), Τοπούζι 3 (1), Καλλαπανίδας 13, Ψάλτου 12, Παπανικολάου 13 (1), Μαναβόπουλος 15, Κουτσός 6 (2), Συμεόπουλος 6, Πατρίκης 7.
ΜΕΣΣΗΝΗ (Ροζακέας): Ασημακόπουλος 14 (1), Κινηρίδης, Χαραλαμπόπουλος 8, Φιλιπόπουλος 2, Κιάσσος 6, Βούλγαρης 17, Βαρβαρήγος 7 (1), Αλοίμονος 5 (1), Στυλιανόπουλος, Σπανουδάκης 12 (2).

www.kronosioanninon.gr
basketmania_9
Paei o Papagos...ora tou itan...an kataferei na sothei auti i omada tha einai thauma, kai na po tin alithia poli dikaia krino ti niki tis Kefalonias, an kai den itan idiaitera kaliteri,itan pio sovari kai eixe perissoteres liseis sto telos. Episis, pisteuo oti apo apopsi organosis kai somatiou aksizei na einai se ethniki katigoria, se antithesi me ton Papago pou...Perasmena Megaleia, krima...alla etsi einai, dn katevainei sto parke to parelthon!!!

Pige ki exase o Gkiziakos stin Apolloniada, diskoli edra alla pros to paron, doraki stin Agia pou ksafnika menei moni proti, an kerdisei tin erxomeni vdomada sta Giannena, (diskolo, alla...) apoktaei poli sovaro provadisma gia tin Anodo sti B Ethniki..O Arkadikos kerdise ti Messini eukola, alla exei kanei idi ti gkela tou tin 1i agonistiki me tin Korintho (entos edras malista).

Alli mia niki sti paratasi gia Korintho, poses nikes sto telos tha kanei auti i omada arage??

kali sinexeia...
skropion2
Κεφαλονια-Απολλωνιαδα 83-65 η κατι τετοιο.... shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
Κανα αλλο αποτελεσμα?
mikeb
Κρόνος-Αγία Παρασκευή 78-77
basket_7
Αυτό που σηνέβη σήμερα στα Ιωάννινα είναι απλά ΝΤΡΟΠΗ!!!
Μόνο όσοι είδαν το παιχνίδι θα μπορούσαν να καταλάβουν τι έγινε

Θα προσπεράσω το γεγονός ότι ο διατητής της αναμέτρησης απέβαλε τον προπονητή μας από το πρώτο ημίχρονο και τα ΤΡΑΓΙΚΑ σφηρίγματα εις βάρος της Αγίας και θα αναφερθώ στην τελευταία φάση μόνο!!!

Η Αγία είναι 2 πόντους μπροστά μετά από 1/2 βολές του Απέργη, θελει κάπου 15'' κατεβαίνει ο Κρόνος, κάνει ένα σκοτωμένο σούτ, στο ριμπάουντ πέφτουν ΟΙ σφαλιάρες, κανένα σφήριγμα να τελειώσει η φάση, φεύγει η μπάλα προς το κέντρο, τρέχει ο Αυγερινός, την πιάνει στα9-10 μέτρα, την πετάει, περνάει ΔΙΠΛΑ του ο Ζερβός που βγήκε στο σουτ, η μπάλα έχει φύσει,ο Αυγερινος ανοίγει τα πόδια και πέφτει σα να τον σκοτώσανε, και ο ΤΡΑΓΙΚΟΣ Δημόπουλος σφηράει φάουλ και 3 βολές 4 δέκατα πριν τη λήξη

Επείσης μόλις ακούγεται η κόρνα ο Δημόπουλος (δε του αξίζει ο χαρακτηρισμός "κύριος") τρέχει προς τα αποδυτήρια χωρίς καν να πάει στη γραμματεία να υπογράψει το φύλλο αγώνα.

Τα Γιάννενα έχουν δείξει την αξία τους στα εκτός έδρας ματς και θεωρώ αστείο που και μόνο σκέφτονται την άνοδο, απλα έχουν φτιάξει ένα φρούριο στα γιάννενα με την αμέριστη βοήθεια των γκρι, δεν ξέρω γιατί, ξέρω ότι είναι ΝΤΡΟΠΗ!!!

Σήμερα μας ΚΛΕΨΑΝΕ ένα ματσάκι που θα μας έδινε μεγάλο προβάδισμα για τον τίτλο, life goes on και πλέον είμαι πολύ αισιόδοξος ότι θα τα καταφέρουμε επειδη η ομάδα έχει α..... και το έδειξε σήμερα
mikeb
Αγαπητέ φίλε,
απ'ότι κατάλαβα είσαι παίκτης της Αγίας.
Αυτό δικαιολογεί αυτά που έγραψες και την οπτική γωνία από την οποία είδες το παιχνίδι.
Επειδή είμαι πρώην παίκτης ,είμαι σε θέση πλέον να συγκρίνω πως ζεις και πως βλέπεις το παιχνίδι από μέσα με 150+ σφυγμούς και πως το βλέπεις από την κερκίδα.
Σίγουρα από μέσα είναι καλύτερα αλλά βέβαια δεν μπορείς να είσαι και αντικειμενικός.
Γι αυτό λοιπόν ξέχασες να αναφέρεις ότι οι διαιτητές σφύριξαν περισσότερα φάουλ στον Κρόνο απ'ότι σε σας σε όλα τα δεκάλεπτα(ακριβή αριθμό δε συγκράτησα).
Επίσης "ξέχασες" να αναφέρεις ότι για 36 και πλέον λεπτά η ομάδα σου κυνήγαγε στο σκορ και παρόλα αυτά σας σφυρίχτηκαν λιγότερα φάουλ.
¨Οσο για την τελευταία φάση, το "πέρασμα από δίπλα " που περιγράφεις ήταν ένα πολύ χαζό αλλά κραυγαλέο φάουλ.
Ο συμπαίκτης σου προφανώς επηρεασμένος από την ικανότητα του Αυγερινού στο τρίποντο,πήγε πολύ άτσαλα πάνω του και τον γκρέμισε.
Χαρακτηριστικό είναι ότι μέχρι και συμπαίκτες σου στον πάγκο έπεσαν κάτω και πιάναν τα κεφάλια τους για το απίστευτο λάθος που έγινε.
Και αν διαφωνείς βέβαια υπάρχει πάντα και το video...
Όσο για το περίφημο "no call" που πάνω κάτω έχουν καθιερώσει οι διαιτητές στα τελευταία δευτερόλεπτα των αγώνων,είναι στη λογική ότι δεν κρίνουμε εμείς ένα παιχνίδι από ένα σφύριγμα σε μια αμφισβητούμενη φάση.
Βέβαια όμως δεν μπορούν, δυστυχώς για σας, να κλείσουν τα μάτια σε ένα τόσο καθαρό φάουλ.
Γενικά για τη διαιτησία θα σου πω εντίμως ότι εμείς στα Γιάννενα ουδεμία σχέση έχουμε(ίσως και λόγω απόστασης από το κέντρο).
Η πλάκα είναι ότι και οι τρεις που χάσατε στα Γιάννενα (Αρκαδικός,Γκυζιακός και εσείς),φωνάζατε ότι κάποιος από τους διεκδικητές της ανόδου σας έχει "στημένους".Δηλαδή κάποιος από εσάς τους τρεις!Πλάκα έχει...
Εν πάσει περιπτώσει το ποιος σας έστησε και τους τρεις στα Γιάννενα ψάξτε βρείτε το, αλλά εμάς αφήστε μας απ΄έξω.
Τέλος πάντων σε καταλαβαίνω,τέτοιες ήττες δεν χωνεύονται εύκολα.
¨Ετσι χάσαμε και εμείς στην Κόρινθο τις προάλλες.
Εμείς αυτό που προσπαθούμε εδώ, είναι να βάλουμε και πάλι τα Γιάννενα στο μπασκετικό χάρτη μετά από χρόνια.
Για την άνοδο δεν θα σκοτωθούμε κιόλας,είχαμε και ατυχίες τραυματισμών φέτος...
Όσο για την τριάδα που φαίνεται ότι θα παλέψει,επειδή σας είδα όλους θα γίνει μάχη μέχρι το τέλος.
Είστε και οι τρεις στο ίδιο επίπεδο (καλούτσικες,δουλεμένες,γυμνασμένες ομάδες χωρίς όμως τις μεγάλες μονάδες που μπορόυν να τραβήξουν το βάρος).
Μπορώ να πω ότι μου άρεσε περισσότερο ο Αρκαδικός,ίσως και λόγω Μάνου,ο οποίος είναι αυτός που μπορεί να κάνει τη διαφορά ακόμα και σ' αυτήν την ηλικία.
Πάντως σας εύχομαι καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα,χωρίς τραυματισμούς, ελπίζω ο Καραγιώργος να είναι οκ.
Η συνέχεια θα δείξει ποιος θα τερματίσει πρώτος τελικά...
asxeto_username
1ος Όμιλος Νότου

Κρόνος Ιωαννίνων – Αγία Παρασκευή 78-77

Τα δεκάλεπτα: 20-14, 40-29, 65-52, 78-77.

Κρόνος (Κοντογιάννης): Τώνης 5 (1), Πρέντζας 4 (1), Δέλλιος 7 (1), Αυγερινός 32 (6), Τελούδης 12, Πανταζής, Παπαδόπουλος 8 (2), Μακρόπουλος 4, Σφήκας 6 (1).

Αγία Παρασκευή (Χατζηπανηγύρης): Καραγιώργος, Καρακοντζίκης, Καρδαράς, Εμείρης 17 (4), Πλαγιανάκος 5 (1), Σβορόνος 3 (1), Ζερβός 17, Ρώης 7, Απέργης 20 (1), Ατζαμόγλου, Μούγιος 5, Αναστασόπουλος 3 (1).

Κεφαλονιά - Απολλωνιάδα 83-65

Τα δεκάλεπτα: 26-21, 49-43, 66-54, 83-65.

Κεφαλονιά (Γιατράς): Ντιπ 12 (1), Κουμανιώτης 9 (1), Παπαδάκος 6, Μαυραγάνης 24 (3), Πατέλης 6, Νικολόπουλος 17 (2), Γεωργούλας 9.

Απολλωνιάδα (Λιόνας): Καπερώνης 9 (1), Χαρτάς 2, Γρατσινόπουλος 16 (3), Σοχοράκης 6, Λυβιεράτος 6, Σαμαράς 7, Λυμπέρης 2, Μπέκος 17 (3).

Μεσσήνη – Πολύβιος 73-72

Τα δεκάλεπτα: 16-22, 32-44, 54-62, 73-72.

Μεσσήνη (Ροζακέας): Ασημακόπουλος 19 (2), Κινηρίδης, Κακκαβάς 25 (1), Χαραλαμπόπουλος 4, Τσιμπούρης, Μόσχης, Κιάσσος 2, Βούλγαρης 5, Βαρβαρήγος 2, Αλοίμονος, Στυλιανόπουλος 14, Σπανουδάκης 2.

Πολύβιος (Τσατσούλης): Φραγκογιάννης, Κάρρης 14 (2), Μαρκομιχάλης 3 (1), Καλδής, Ψυρρής 8 (1), Μανώλης 8, Κατσαρέας 20 (1), Μιχαλόπουλος 1, Αγγελόπουλος 13 (3).

ΕΑ Πατρών – Παπάγου 86-71

Τα δεκάλεπτα: 17-20, 30-33, 67-46, 86-71.

ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ (Καλλυρόπουλος): Μπερερής 10, Λυκούδης 9, Τσεκλένης 6, Μοσχοβάκης 22 (4), Γιαννουκάκης 12, Γκόβας 20 (5), Οτουτζίδης 7.

Παπάγου (Μάντης - Αριδάς): Μακρής 12 (2), Καρβούνης 13 (1), Λεωνίδας 10, Ψαρχάς 5 (1), Σωφρονάς 11 (1), Τζένης 9, Σπίνος 2, Ζερβουλάκος , Κατσαντώνης 9 (1).

ΑΕΚ/Πήγασος – Κόρινθος 81-59

Τα δεκάλεπτα: 20-10, 40-24, 64-41, 81-59.

ΑΕΚ/Πήγασος (Οικονομάκης): Μπιτζής Π., Λάππας 13 (1), Κοσσιώρης 11 (1), Στατεράς 2, Μπιτζής Δ. 6, Τότσικας, Τασσόπουλος, Νώντας 14 (2), Φλέβαρης, Βούρδουλας 2, Κοψάφτης 24 (6), Μπέλλης 9.

Κόρινθος (Χρυσανθόπουλος): Πανούσης 7, Κουτρούλης, Στεφανής 2, Κατσαμάκης 10 (3), Δαουλάρης 11 (1), Ζαλωγιάννης, Κυριακίδης 17, Παζαράς 2, Λαμπράκος 7, Τραφαλής, Περούλης 3, Κούτουλας.

Γκυζιακός – Πειραϊκός 70-62

Τα δεκάλεπτα: 12-13, 29-29, 48-48, 70-62.

Γκυζιακός (Καλαμπάκος): Δρελιώζης 20 (2), Αγγελόπουλος 2, Σταθάτος 2, Καραλής 7 (1), Κοκαλιάς 12 (1), Παπαϊωσήφ 19 (1), Παπαδόπουλος 2, Αθανασάκης 2, Ρώσσης 4, Γιανναλέτσος, Παπαντωνίου 2.

Πειραϊκός (Παπαμάρκος): Μπουζουκάκης, Μπεζεντίν 2, Καρλάφτης 14 (2), Μακρυδήμας 11 (1), Μούκας 2, Παπαδόπουλος, Λαζαρίδης 3 (1), Δανιήλ 12 (2), Τασόπουλος 18.

Η βαθμολογία (Σε 9 αγώνες): Αγία Παρασκευή 16, Γκυζιακός 16, Κόρινθος 15, Κρόνος Ιωανν. 15, ΑΕΚ/Πήγασος 15, Αρκαδικός* 14, Κεφαλονιά 14, Απολλωνιάδα 13, Δόξα Λευ.* 12, Πειραϊκός 12, Παπάγου 11, Πολύβιος Μεγ. 11, Γ. Σ. Μεσσήνης 11, Ε.Α. Πατρών 10.
* Έχουν αγώνα λιγότερο.
tzepeto_pas
Συγχαρητηρια στον Κρονο για την μεγαλη του νικη που πετυχε απεναντι σε ενα εκ των φαβορι του πρωταθληματος.
Για το παιχνιδι και για την διαιτησια δε θα μιλησω μιας και δεν ημουν στο γηπεδο λογο αποστασης.
Ομως,ουδεποτε γιαννωτικη ομαδα ηταν στα κεντρα αποφασεων ωστε να εχει το προταιρημα να στηνει αγωνες για χαρη τους.Ειτε αυτο ειναι μπασκετ ειτε ειναι ποδοσφαιρο ειτε αλλο αθλημα.Αν ηταν ισως ηταν αλλιως τα πραγματα στη βαθμολογια και γενικα στον τοπικο αθλητισμο.Τα Γιαννενα ειναι μακρυα απο το κεντρο αποφασεων και δεν εχουν την δυνατοτητα για στησιμο αγωνων (ΑΝ υπαρχουν στημενοι αγωνες!!!).

Αυτα τα γραφω γιατι γνωριζω τα αθλητικα δρομενα στα Γιαννενα απο μικρο παιδι.
Να προσεχουμε τι λεμε και τι γραφουμε.

Καλη συνεχεια και στις δυο ομαδες
basket_7
Προσέχουμε πάρα πολύ καλά τι γράφουμε και δε το κάνουμε τυχαία. Κατ'αρχάς ποιος μίλησε για στήσιμο Αρκαδικού, Γκυζιακού ή Αγίας, απλά όλοι έφυγαν από εκεί με φριχτά παράπονα (δν ξέρω πόσο τυχαίο είναι), 2ον, προφανώς δεν είδατε και πολύ καλά από την κερκίδα, ο Ζερβός τρέχει αριστερά από τον Αυγερινο, ο οποίος αφού έχει σουτάρει καθαρά (αποδικνύεται και από την πορεία της μπάλας που έφτασε με ευκολία στο στεφάνι) ανοίγει τα πόδια, βρίσκει το Ζερβό και πέφτει λες και έχει φάει σφαίρα, το αστείο είναι ότι ο ίδιος λίγο πριν, μου έχει κάνει παρατήρηση μετά από αγκωνιά που μου έδωσε (δε λέω ότι ήταν επίτηδες) πως κάνω θέατρο. Σε ένα παιχνίδι που σφηρίχτηκαν εις βάρος μας 6-7 επιθετικά!!! τα πιο πολλά προς το τέλος, καθώς και βήματα που δν υπήρχαν, προσωπικά μέχρι χθες είχα κάνει 2 φορές βήματα όλη τη χρονιά, χθες, ως δια μαγείας έκανα 3!!!και είχα 4 φάουλ 3!!!!!!! επιθετικα...όποιος θέλει, μπορεί να βγάλει συμπεράσματα...

για τη συμπεριφορά του Προπονητή του Κρόνου δεν αξίζει πιστεύω να ασχοληθώ, κάποιες στιγμές ήταν γραφικός, δεν αρνούμε πως και ο πάγκος μας ήταν ανήσυχος, αλλά εμάς ο προπονητής αποβλήθηκε από το 1ο ημίχρονο...αν θυμάστε...απο την άλλη ο διαιτητής μόνο παρακαλούσε(!) τον προπονητη να ηρεμήσει

anyway, για να τελειώνουμε, συγχαρητήρια στους παίχτες του Κρόνου για τη νίκη (εξάλου με τα παιδιά δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα) και καλή συνέχεια...θα τα πούμε στο β' γύρο στην Αγία...
Melo
Παίκτης της Αγίας κι εγώ


Συγχαρητήρια στα Ιωάννινα, για την νίκη τους.

Ναι η Αγία κυνηγουσε στο σκορ 3 περιοδους, την τελευταια περιοδο το γυρισαμε ενω χαρακτηριστικο ειναι οτι 50 δευτερολεπτα πριν το τελος του αγωνα η Αγια ηταν 6 ποντους μπροστα.

Μπορουσαμε να το χαμε "κλεψει" το παιχνιδι νωριτερα.Αλλα ειμασταν αστοχοι στις κρισιμες βολες (3/8 στα τελευταια 2 λεπτα). Σε τετοια παιχνιδια αυτα στοιχιζουν...οπως κι εγινε.

Κριμα αυτο το διπλο θα ηταν μισο πρωταθλημα.Αλλα αν πραγματικα αξιζουμε φετος θα τα καταφερουμε.Εχει πολυ δρομο ακομα.

Οσο για την τελευταια φαση, δεν υπηρχε κανενα φαουλ στην σεντρα ημουν μεσα στο παρκε το ειδα..και για ν απαντησω σ εναν φιλο πιο πανω...το κεφαλι μου εγω προσωπικα το επιανα γιατι δεν πιστευα τι εδωσε ο "μαγειρας ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ" και για το πως εχασα αυτο το παιχνιδι.

Ωφειλω δε να ομολογησω οτι απο αυτα που ακουγα απο τους αλλους διεκδικητες...για κλιμα τρομοκρατιας στα Γιαννενα-ανακοινωσεις σε ΕΟΚ και sites κτλ κτλ...τιποτα απο αυτα δεν ισχυει....Η κερκιδα ηταν πολυ κοσμια και μεσ τους πιτσιρικαδες...(οι οποιοι μου φωναζαν για τις ψηλλες μαυρες καλτσες που φοραω-ωραιο καλσον κτλ-ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ ΑΞΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΡΑΞΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΓΙΑ ΤΙς ΚΑΛΤΣΕΣ-ΦΙΛΕ ΖΟΝΙΑΝΕ ΑΠ ΤΟ ΠΕΡΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΙΔΑ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙΣ...ΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ,ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΟΡΑΩ)εγω τουλαχιστον οποτε γυρισα προς την κερκιδα ειδα οικογενειαρχες στα Γιαννενα,καμια σχεση.

Συγχαρητηρια στα Γιαννενα και παλι...[/size]
aionio talento
QUOTE(Melo @ Dec 4 2007, 20:57 ) *
Παίκτης της Αγίας κι εγώ
Συγχαρητήρια στα Ιωάννινα, για την νίκη τους.

Ναι η Αγία κυνηγουσε στο σκορ 3 περιοδους, την τελευταια περιοδο το γυρισαμε ενω χαρακτηριστικο ειναι οτι 50 δευτερολεπτα πριν το τελος του αγωνα η Αγια ηταν 6 ποντους μπροστα.

Μπορουσαμε να το χαμε "κλεψει" το παιχνιδι νωριτερα.Αλλα ειμασταν αστοχοι στις κρισιμες βολες (3/8 στα τελευταια 2 λεπτα). Σε τετοια παιχνιδια αυτα στοιχιζουν...οπως κι εγινε.

Κριμα αυτο το διπλο θα ηταν μισο πρωταθλημα.Αλλα αν πραγματικα αξιζουμε φετος θα τα καταφερουμε.Εχει πολυ δρομο ακομα.

Οσο για την τελευταια φαση, δεν υπηρχε κανενα φαουλ στην σεντρα ημουν μεσα στο παρκε το ειδα..και για ν απαντησω σ εναν φιλο πιο πανω...το κεφαλι μου εγω προσωπικα το επιανα γιατι δεν πιστευα τι εδωσε ο "μαγειρας ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ" και για το πως εχασα αυτο το παιχνιδι.

Ωφειλω δε να ομολογησω οτι απο αυτα που ακουγα απο τους αλλους διεκδικητες...για κλιμα τρομοκρατιας στα Γιαννενα-ανακοινωσεις σε ΕΟΚ και sites κτλ κτλ...τιποτα απο αυτα δεν ισχυει....Η κερκιδα ηταν πολυ κοσμια και μεσ τους πιτσιρικαδες...(οι οποιοι μου φωναζαν για τις ψηλλες μαυρες καλτσες που φοραω-ωραιο καλσον κτλ-ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ ΑΞΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΡΑΞΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΓΙΑ ΤΙς ΚΑΛΤΣΕΣ-ΦΙΛΕ ΖΟΝΙΑΝΕ ΑΠ ΤΟ ΠΕΡΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΙΔΑ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙΣ...ΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ,ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΟΡΑΩ)εγω τουλαχιστον οποτε γυρισα προς την κερκιδα ειδα οικογενειαρχες στα Γιαννενα,καμια σχεση.

Συγχαρητηρια στα Γιαννενα και παλι...[/size]


α) δεν ειμαι απο τα ζωνιανα

β) δεν ειναι το περα ειναι η περα

γ) μαθε να μιλας και ασε τις ψευτομαγκιες το τυπου ''ελα να σου πω απο κοντα''

δ) στην κερκιδα ηρθα για να δω μια ομαδα της γειτονιας μου που την παρακολουθω 18 χρονια (ΑΣ. ΠΑΠΑΓΟΥ)

ανεξαρτητα απο την κατηγορια που αγωνιζεται ( απο Α1 μεχρι Γ ΕΘΝΙΚΗ που ειναι τωρα )

ε) ΕΣΕΝΑ δεν θα ερχομουνα να δε δω να παιζεις ΠΟΤΕ ! ! ! ουτε δεμενος σε καρεκλα να μου κανουν κινεζικο

βασανιστηριο . . .

στ) το ποσο μαγκας εισαι το ειδα στο μεταξυ μας παιχνιδι οπου προκαλουσες συνεχως και εβριζες

συγκεκριμενο συμπαικτη μου που εχει παιξει με πολυ μεγαλυτερη επιτυχια απο εσενα στην κατηγορια

που αγωνιζεσαι τωρα με την ΑΓΙΑ ! μολις πηγε να γινει μανουρα (χωρις να σημαινει οτι χρειαζονται αυτα )

σε ψαχναμε . . .

ζ) δεν συνεχιζω αλλο ! κατσε να συγκεντρωθεις μπας και την 4η ? 5η ? φορα που προσπαθειτε να ανεβετε

κατηγορια τα καταφερετε επιτελους . . . και ασε τις μεγαλες μπασκετικες αξιες σαν εμενα ( οπως ειπες )

να κανουν την κ.....α τους στην Β'ΕΣΚΑ !



ΓΕΙΑ ΣΟΥ MELO !
Melo
Καλα οτι ζοριζεσαι με την παρτη μου εχει φανει..απο αυτα που εχεις γραψει για μενα.

Απορω ομως γιατι...εγω οταν χανω δινω συγχαρητηρια...σε περιμενω λοιπον να με συγχαρεις επειδη κανεις δεν κανεις την κ...α σου οπως λες..σε κερδισα 30 ποντους.

Ξερω να μιλαω πολυ καλα.μαλλον ομως αντιμετωπιζεις προβλημα να διαβαζεις και να περνας την πληροφορια στον εγκεφαλο...Παμε παλι...σου ξαναλεω...ελα απο κοντα...να σου εξηγησω (εδω ειναι η διαφορα δωσε βαση...ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΟΡΑΩ-ΠΕΡΙΟΣΤΙΤΙΔΑ λεγεται...φλεγμονες στα καλαμια)δεν σου εγραψα ελα απο κοντα να σε βαρεσω.


Αιωνιο ταλεντο, δεν θα σου πουλουσα ποτε μαγκια απο δω...οσοι με ξερουν γνωριζουν.

Για καποιο πολυ περιεργο λογο συνεχιζεις να με προκαλεις...μπορεις να συνεχισεις...εμενα δεν με εκφραζει αυτη η μαγκια πισω απ τα PC.

Οσο για την μανουρα που λες...προφανως εγω την προκαλεσα...επειδη καποιος συμπαικτης σου με προκαλεσε,εσυ που κολλας στην ολη φαση?
Ποιοι με ψαχνατε?εισασταν πολλοι?στο ιδιο γηπεδο δεν ειμασταν?Εσυ που ησουν που εχεις αρρωστησει 3 βδομαδες τωρα και μου πατας κουμπακια και με κραζεις απο το internet?
Εγω μανουριασα με εναν συγκεκριμενο...με τον οποιο μετα απο μια βδομαδα,καναμε θεραπεια στο ιδιο φυσιοθεραπευτηριο στο ιδιο δωματιο και απο καμια πλευρα δεν συνεχιστικε....εσυ γιατι το σκαλιζεις τοσο?
Αν θεωρεις οτι εχουμε αφησει καποια εκρεμοτητα πες το μου ανοιχτα.

Οσον αφορα το τελευταιο που εγραψες...δεν οφειλω να σου εξηγησω απολυτως τιποτα-ρωτα να με μαθεις καλυτερα...Πληροφοριακα και μονο να σε ενημερωσω οτι τα 3 τελευταια χρονια μετραω 2 ανοδους,ερχομαι δανεικος απ τον Πανερυθραικο,περυσι δεν καταφερα ν ανεβω βγηκα δευτερος στην πρωτη μου χρονια στην Αγια...και φετος ελπιζω να τα καταφερω.Αλλα προτιμω να μιλαω για μπασκετ με μπασκετικους τυπους οχι με οπαδικους....

Γεια σου ταλεντο, δεν προκειται να ξανασχοληθω με σενα...καλη τυχη στον Παπαγο ευχομαι να πανε ολα καλα μιας και τον ανεφερες θα ναι κριμα να πεσει...οπως ηταν κριμα περυσι για τον Εσπερο.
Κλεινοντας να σου μεταφερω την πεποιθηση μου...πως αν το ταλεντο σου...στο μπασκετ ηταν οσο μεγαλο ειναι το στομα σου....ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ ΑΙΟΝΙΟ...
aionio talento
QUOTE(Melo @ Dec 5 2007, 08:04 ) *
Καλα οτι ζοριζεσαι με την παρτη μου εχει φανει..απο αυτα που εχεις γραψει για μενα.

Απορω ομως γιατι...εγω οταν χανω δινω συγχαρητηρια...σε περιμενω λοιπον να με συγχαρεις επειδη κανεις δεν κανεις την κ...α σου οπως λες..σε κερδισα 30 ποντους.

Ξερω να μιλαω πολυ καλα.μαλλον ομως αντιμετωπιζεις προβλημα να διαβαζεις και να περνας την πληροφορια στον εγκεφαλο...Παμε παλι...σου ξαναλεω...ελα απο κοντα...να σου εξηγησω (εδω ειναι η διαφορα δωσε βαση...ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΟΡΑΩ-ΠΕΡΙΟΣΤΙΤΙΔΑ λεγεται...φλεγμονες στα καλαμια)δεν σου εγραψα ελα απο κοντα να σε βαρεσω.
Αιωνιο ταλεντο, δεν θα σου πουλουσα ποτε μαγκια απο δω...οσοι με ξερουν γνωριζουν.

Για καποιο πολυ περιεργο λογο συνεχιζεις να με προκαλεις...μπορεις να συνεχισεις...εμενα δεν με εκφραζει αυτη η μαγκια πισω απ τα PC.

Οσο για την μανουρα που λες...προφανως εγω την προκαλεσα...επειδη καποιος συμπαικτης σου με προκαλεσε,εσυ που κολλας στην ολη φαση?
Ποιοι με ψαχνατε?εισασταν πολλοι?στο ιδιο γηπεδο δεν ειμασταν?Εσυ που ησουν που εχεις αρρωστησει 3 βδομαδες τωρα και μου πατας κουμπακια και με κραζεις απο το internet?
Εγω μανουριασα με εναν συγκεκριμενο...με τον οποιο μετα απο μια βδομαδα,καναμε θεραπεια στο ιδιο φυσιοθεραπευτηριο στο ιδιο δωματιο και απο καμια πλευρα δεν συνεχιστικε....εσυ γιατι το σκαλιζεις τοσο?
Αν θεωρεις οτι εχουμε αφησει καποια εκρεμοτητα πες το μου ανοιχτα.

Οσον αφορα το τελευταιο που εγραψες...δεν οφειλω να σου εξηγησω απολυτως τιποτα-ρωτα να με μαθεις καλυτερα...Πληροφοριακα και μονο να σε ενημερωσω οτι τα 3 τελευταια χρονια μετραω 2 ανοδους,ερχομαι δανεικος απ τον Πανερυθραικο,περυσι δεν καταφερα ν ανεβω βγηκα δευτερος στην πρωτη μου χρονια στην Αγια...και φετος ελπιζω να τα καταφερω.Αλλα προτιμω να μιλαω για μπασκετ με μπασκετικους τυπους οχι με οπαδικους....

Γεια σου ταλεντο, δεν προκειται να ξανασχοληθω με σενα...καλη τυχη στον Παπαγο ευχομαι να πανε ολα καλα μιας και τον ανεφερες θα ναι κριμα να πεσει...οπως ηταν κριμα περυσι για τον Εσπερο.
Κλεινοντας να σου μεταφερω την πεποιθηση μου...πως αν το ταλεντο σου...στο μπασκετ ηταν οσο μεγαλο ειναι το στομα σου....ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ ΑΙΟΝΙΟ...


πως γινεται να τραβαω ζορι μαζι σου οταν την ωρα που εσυ γραφεις για τον αγωνα της ομαδας σου στα

γιαννενα ανεφερεσαι σε μενα και μαλιστα ειρωνικα ( ζωνιανε κλπ ) αυτο δεν το καταλαβαινω !


αν εισαι υπερηφανος που η ομαδα σου που εχει budjet 180.000 συμφωνα με δηλωση του προεδρου σου

( δεν χρειαζονται ονοματα ) κερδισε την περα κλουμπ που συντηρειται απο χορηγους που εχουμε βρει μονοι

μας οι παικτες τοτε τοτε 41.gif ! ! !


με το nick name που χρησιμοποιω για να μπω στο forum δειχνω οτι πρωτα απο ολα ξερω να ( στα 29 μου )

να αυτοσαρκαζομαι και η ειρωνεια σου για το αιωνιο κλπ ειναι τουλαχιστον ακυρη


οταν χασαμε με 30 οπως λες εγω και οι υπολοιποι 11 συμπαικτες μου ηρθαμε και τους χαιρετησαμε ολους

ανεξαρτητα απο το τι ειχε προηγηθει ( κυριως απο σενα ) οπως ηρθαν και ολοι οι συμπαικτες σου ο μονος

που ειχε κατσει να κανει διατασεις και δεν μιλησε σε κανεναν ησουν εσυ ! ( λες και αν τις εκανες 1 λεπτο

αργοτερα κατι θα γινοταν ! )


οσο για το υπονοουμενο σου οτι δηθεν κρυβομαι πισω απο εναν υπολογιστη και πουλαω μαγκιες δεν υπαρχει

πουθενα αυτο !


στην απορια σου ''αφου τσακωθηκα με συμπαικτη σου εσυ που κολλας στη φαση ?'' αφηνω αυτους που

διαβαζουν να σε κρινουν γιατι μαλλον η λεξη ''συμπαικτης'' ''φιλος'' και ΟΜΑΔΑ φαινεται πως δεν σου λενε

και πολλα ! ! ! χωρια που δεν σε προκαλεσε ΜΠΡΟΣΤΑ ΗΜΟΥΝ !


το αν θα ξαναασχοληθεις μαζι μου η οχι αυτο δεν με αφορα ! εγω στο ματς στο κοντοπευκο θα ειμαι εκει

και θα σου μιλησω κιολας γιατι ουτε κανας κομπλεξικος ειμαι ουτε κρυβομαι απο κανεναν !
leonkalf
Melo και aionio talanto έχετε και οι δυο σας από ένα WARN.

Σταματήστε την προσωπική αντιπαράθεση δημόσια. Αν θέλετε συνεχίστε το με pms!!
Εδώ το topic αφορά το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.

Melo καλως ήρθες στο forum, ελπίζω να συνεχίσεις να γράφεις για μπάσκετ και για το πρωτάθλημά σας κι όχι να "τσακώνεσαι" ανούσια με συνφορουμίτες.
Kαλά posts!!

Φιλικά
aionio talento
QUOTE(leonkalf @ Dec 5 2007, 09:38 ) *
Melo και aionio talanto έχετε και οι δυο σας από ένα WARN.

Σταματήστε την προσωπική αντιπαράθεση δημόσια. Αν θέλετε συνεχίστε το με pms!!
Εδώ το topic αφορά το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.

Melo καλως ήρθες στο forum, ελπίζω να συνεχίσεις να γράφεις για μπάσκετ και για το πρωτάθλημά σας κι όχι να "τσακώνεσαι" ανούσια με συνφορουμίτες.
Kαλά posts!!

Φιλικά



απο τη στιγμη που κανενας απο τους 2 δεν βριζει παραγμα που σε αλλα topic γινεται συνεχως ( βλ. Γ ΕΣΚΑ )

μαλλον δεν χρειαζοταν αυτο ! μεγαλα παιδια ειμαστε ! τι να πω . . . εσυ ξερεις !

πιο φιλικα ο αταλαντος ! !
skropion2
ΕΑΠ-ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ ...κερδισε η κεφαλονια 4 ποντους... shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif smiley.gif : smiley.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
mikeb
Παπάγου-Κρόνος 69-83
Jabar
Εύκολη νίκη του Κρόνου με τη διαφορά να φτάνει και τους 20. Ο Παπάγου έχασε με κάτω τα χέρια . Στην επίθεση διεκρίθησαν Μακρής και Λεωνίδας η άμυνα ήταν ανύπαρκτη. Φαίνεται ότι ο Παπάγου οδεύει για Α ΕΣΚΑ
peka
Τα αποτελέσματα:
Παπάγου – Κρόνος Ιωανν. 68-83
Αγία Παρασκευή – Μεσσήνη 99-38
ΕΑ Πατρών – Κεφαλονιά 73-77
Πολύβιος – Δόξα Λευκάδας 71-78
Αρκαδικός – ΑΕΚ/Πήγασος 88-83
Κόρινθος – Γκυζιακός 88-84
Πειραϊκός – Απολλωνιάδα 87-66

Αγία Παρασκευή - Μεσσήνη 99-38
Διαιτητές: Κουτσοδήμος – Πρωτούλης.
Τα δεκάλπετα: 28-13, 52-19, 72-28, 99-38.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Χατζηπανηγύρης): Άρχος 4, Καρακοντζίκης 12 (2), Καρδαράς 4, Εμείρης 9 (1), Πλαγιανάκος 6 (2), Σβορόνος 24 (6), Ζερβός 2, Ρώης, Απέργης 9, Ατζαμόγλου 8 (1), Μούγιος 8, Αναστασόπουλος 13 (3).
ΜΕΣΣΗΝΗ (Ροζακέας): Κινηρίδης, Κακκαβάς 11, Χαραλαμπόπουλος 2, Καράμπαμπας 6, Κιάσσος 4, Βαρβαρήγος 3, Αλοίμονος 6, Στυλιανόπουλος 6.

Αρκαδικός – ΑΕΚ/Πήγασος 88-83
Διαιτητές: Πόντας – Αναγνώστου.
Τα δεκάλεπτα: 24-18, 40-38, 60-57, 88-83.
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Σμυρνιώτης): Μπαλτάς 5 (1), Γιαννιδάκης 6 (2), Μάνος 44 (6), Καλλαπανίδας 2, Ψάλτου, Παπανικολάου 3, Μαναβόπουλος 23 (3), Συμεόπουλος, Κουτσός, Πατρίκης 5.
ΑΕΚ/ΠΗΓΑΣΟΣ (Οικονομάκης): Λάππας 16 (2), Κοσσιώρης 26 (1), Στατεράς 5 (1), Μπιτζής Δ. 6, Νώντας 5 (1), Κοψάφτης 17 (1), Μπέλλης 8.

Πολύβιος - Δόξα Λευκ. 71-78
Διαιτητές: Καραβίτης – Μπούκας.
Τα δεκάλεπτα: 22-19, 33-38, 55-60, 71-78.
ΠΟΛΥΒΙΟΣ (Τσατσούλης): Φραγκογιάννης 6, Κάρης 20 (4), Καλδής 2, Ψυρρής 11 (1), Μανώλης 11 (1), Στράγκας 2, Μιχαλόπουλος 7, Αγγελόπουλος 12 (4).
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚ. (Παπαδόπουλος): Ευθυμιάδης, Αρέθας 4, Παπαδόπουλος 4, Θωνιάτης 15, Μαυρίδης 13, Δουβίτσας 15 (1), Μακρής 3 (1), Μακρόπουλος 22 (1), Κοντός 2.

ΕΑ Πατρών – Κεφαλονιά 73-77
Διαιτητές: Μανδρέκας – Παπαγιαννόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 14-23, 29-42, 54-56, 73-77.
Ε.Α. ΠΑΤΡΩΝ (Κoλλυρόπουλος): Μπερερής 10, Λυκούδης 7 (1), Μοσχοβάκης 22 (3), Γιαννουκάκης 17, Γκόβας 11, Σαράντης, Πραπίγκας, Οτουτζίδης 6.
ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ (Γιατράς): Ντιπ 13, Κουμανιώτης 16 (2), Παπαδάτος 2, Μαυραγάνης 9 (1), Πατέλης 3, Σιγκούρης, Νικολόπουλος 22 (1), Γεωργούλας 12, Αντωνάτος.

Παπάγου - Κρόνος Ιωαν. 68-83
Διαιτητές: Μπορμπαντωνάκης - Χριστοδούλου Γ.
Τα δεκάλεπτα: 14-27, 37-53, 53-72, 68-83.
ΠΑΠΑΓΟΥ (Μάντης - Αριδάς): Σπίνος, Καρβούνης 12 (2), Λεωνίδας 11 (2), Ξαρχάς, Σωφρονάς 3 (1), Μακρής 10, Ζερβουλάκος 8 (2), Κατσαντώνης 3.
ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝN. (Κοντογιάννης): Τώνης, Πρέντζας 1, Χορέβας, Αυγερινός 22 (4), Τελούδης 16 (2), Βέλλιος 8 (1), Κατωπόδης, Μακρόπουλος 31, Σφήκας 5 (1).

Κόρινθος - Γκυζιακός 88-84
Διαιτητές: Γιαλλικάρης – Σάννας.
Τα δεκάλπετα: 22-16, 39-37, 63-60, 88-84
ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Χρυσανθόπουλος): Πανούσης 9, Κουτρούλης 2, Στεφανής 10 (2), Δαουλάρης 29 (2), Κυριακίδης 26 (2), Παζαράς, Λαμπράκος, Περούλης 12 (1).
ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ (Καλαμπάκος): Δρελιώζης 9 (1), Αγγελόπουλος, Καραλής 24 (5), Κοκαλιάς 7, Παπαϊωσήφ 13, Παπαδόπουλος 19 (4), Ρώσσης, Γιανναλέτσος 5.

Πειραϊκός - Απολλωνιάδα 87-66
Διαιτητές: Σαλαβός – Κυριακόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 23-19, 36-36, 55-50, 87-66.
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Παπαμάρκος): Μπεζεντίν 5, Καρλάφτης 22 (1), Γαπκιάδης 2, Μακρυδήμας 13 (3), Μούκας 10 (1), Λαζαρίδης 15 (3), Δανιήλ 2, Τασόπουλος 18, Κατσούρης.
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ (Λιόνας): Καπερώνης 5, Σίνης, Χαρτάς 5 (1), Γρατσινόπουλος 13 (3), Αποστολίδης, Σοχοράκης, Βουρλούμης, Λυβιεράτος 7 (2), Σαμαράς 18, Θανόπουλος, Λυμπέρης 7 (1), Μπέκος 11 (2).

Βαθμολογία (μετά από 10 αγώνες): Αγία Παρασκευή 18, Αρκαδικός 18, Γκυζιακός 17, Κόρινθος 17, Κρόνος Ιωανν. 17, ΑΕΚ/Πήγασος 16, Κεφαλονιά 16, Δόξα Λευ. 15, Απολλωνιάδα 14, Πειραϊκός 14, Παπάγου 12, Πολύβιος Μεγ. 12, Γ. Σ. Μεσσήνης 12, Ε.Α. Πατρών 11.


*sportime.gr
Jabar
Ηττα του Γκυζιακού.Ας διαβάσουν Τολστόι έγκλημα και τιμωρία . Ας θυμηθούν την Α ΕΣΚΑ όταν είχαν το μεγαλύτερο budjet και δεν ανέβαιναν. Από την στιγμή που δεν τους άρεσε ο Συμεωνίδης ας υποκλειθούν στην Αγία
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.