Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακος-Ρεαλ Μαδριτης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4
assistant
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Mar 25 2016, 23:55 ) *
Ίσως είναι καιρός μετά από τόσα παιχνίδια να κάνει επιτέλους ένα παιχνίδι εύστοχος ο Σπανούλης. Μακάρι να είναι αυτό με τη Χίμκι! Σήμερα στο τέλος Σπανούλης και Γιουλ έδιναν την διαφορά ο ένας στον άλλο.....

εχεις θεμα με το Σπανουλη.....να το κοιταξεις αδερφε.....
erwi grey
Ο Λασο, παιζει να ειναι και ο χειροτερος προπονητης απο ολες τις ομαδες της ευρωλιγκα.
Conan1982
Έχω μεθύσει λίγο από την νίκη αυτή, έχω πιει είναι η αλήθεια και μερικές μπιρίτσες κατά την διάρκεια του αγώνα αλλά όπως και να είναι αδυνατώ να υπολογίσω τα σενάρια πρόκρισης.

Έστω ότι στην επόμενη αγωνιστική χάσουμε από κίμκι, η Ρεάλ χάσει από Λαμποράλ, η μπάρτσα κεδίσει, η Ζαλγκίρις κερδίσει,
και στην τελευταία αγωνιστική κερδίσουμε, χάσει η Κίμκι, χάσει η Μπαρτσελόνα, χάσει η Λαμποράλ.
Οδηγούμαστε πάλι σε 5απλή ισοβαθμία με 7 νίκες.
Ποιος θα περάσει σε αυτήν την περίπτωση;
assistant
QUOTE(mixalisgate7 @ Mar 25 2016, 23:58 ) *
Αυτός μάλιστα, ήταν ο κανονικός Ολυμπιακός. Αν παίξουμε έτσι και στα ματς με Χίμκι και ΤΣΣΚΑ δεν μας φοβάμαι. Ο Μάντζαρης επέστρεψε την κατάλληλη στιγμή.

ένα παιχνιδι εμεινε αυτό με την Κιμκι......αν κερδίσουμε,στο τελευταιο η Τσσκα δε θα κατεβει καν....
bodiroga10
QUOTE (D-Wade @ Mar 25 2016, 23:59 ) *
ΟΚ αλλά είχε 6 αγώνες να βάλει τρίποντο. Βέβαια κάποια στιγμή θα γύριζε

ναι αλλα επειδη το προβλημα του ηταν ψυχολογικο δεν ηθελε να σουταρει στα τελευταια 4 παιχνιδια ειχε συνολικα μονο 3 προσπαθειες 3 ποντων.

σημερα ο λασο τον αναγκασε να σουταρει και τελικα την πατησε πανηγυρικα... πιστευω αν τον επαιζε μια υποτυπωδη αμυνα στο 3ποντο ο λασο παλι σημερα ο μαντζαρης δεν θα επαιρνε προσπαθειες

δεν μπορω να καταλαβω πια η σκοπιμοτητα να δωσεις τοσο προκλητικα το σουτ στον μαντζαρη. τι φοβηθηκε το ρολαρισμα του μιλουτινοφ;
assistant
QUOTE(erwi grey @ Mar 26 2016, 00:03 ) *
Ο Λασο, παιζει να ειναι και ο χειροτερος προπονητης απο ολες τις ομαδες της ευρωλιγκα.

στα σημεια παιζει με τον Ιβάνοβιτς..........
mpam
QUOTE (TakeshyKurosawa @ Mar 25 2016, 23:47 ) *
Πώς κατάφεραν πάλι να αφήσουν πικρή γεύση στο τέλος ένας Θεός ξέρει...

Μόνο εσυ πικράθηκες...
assistant
QUOTE(Conan1982 @ Mar 26 2016, 00:03 ) *
Έχω μεθύσει λίγο από την νίκη αυτή, έχω πιει είναι η αλήθεια και μερικές μπιρίτσες κατά την διάρκεια του αγώνα αλλά όπως και να είναι αδυνατώ να υπολογίσω τα σενάρια πρόκρισης.

Έστω ότι στην επόμενη αγωνιστική χάσουμε από κίμκι, η Ρεάλ χάσει από Λαμποράλ, η μπάρτσα κεδίσει, η Ζαλγκίρις κερδίσει,
και στην τελευταία αγωνιστική κερδίσουμε, χάσει η Κίμκι, χάσει η Μπαρτσελόνα, χάσει η Λαμποράλ.
Οδηγούμαστε πάλι σε 5απλή ισοβαθμία με 7 νίκες.
Ποιος θα περάσει σε αυτήν την περίπτωση;

σε χαλαε η 7η μπυρα,οπως κι εμενα το 4ο ουίσκι......αν η Μπαμπεργκ χασει τα 2 τελευταια παιχνίδια εχει νοημα η διαφορα που πηραμε αλλιως στις 7 νικες θα ειμαστε οξω......νικη την άλλη βδομαδα όπως και δηποτε.....

QUOTE(mpam @ Mar 26 2016, 00:08 ) *
Μόνο εσυ πικράθηκες...

+1
RipCity
Γιατί να πικραθεί κανείς σήμερα? Ήμαρτον!!
erwi grey
QUOTE(RipCity @ Mar 26 2016, 07:13 ) *
Γιατί να πικραθεί κανείς σήμερα? Ήμαρτον!!

Επειδη κερδισε η ομαδα και καλυψε και την διαφορα. tongue.gif
bodiroga10
παντως η ρεαλ εστω και αθλια στο τοπ16 εχει κανει καλες νικες στις πιθανες ισοβαθμιες αν ο ομιλος παει για προκριση στις 7 νικες

εχει 2-0 την μπαμπεργκ και πιθανοτατα θα εχει 2-0 την χιμκι

προβλεψη τσκκα-καχα παιρνουν την επομενη εβδομαδα
μπαρτσελονα θα κανει 2 νικες και θα περασει με 8 νικες

και αν ο ολυμπιακος κερδισει την χιμκι θα περασει αυτος αλλιως θα περασει 4η η ρεαλ με νικη με την χιμκι τελευταια αγωνιστικη στην μαδριτη

Weekendman
Θέλω πάντως να εκφράσω την λύπη μου ,για τον τελειωμένο καραφλό παίκτη , με τα προβλήματα ακοής, που προσφέρει πια μόνο με αναλαμπές. Τώρα αν τα πραγματικά άσχημα παιχνίδια του στο ΤΟΠ-16 ,ήταν μόνο η τριάδα των αγώνων με Μπάμπεργκ εντός και Ζαλγκίρις, Ρεάλ εκτός, και σε όλα τα υπόλοιπα έχει μέσο όρο 13,8 πόντους και 5,7 ασσιστ, καθαρίζοντας παράλληλα τα πιο κρίσιμα ματς της Α1 με ΠΑΟΚ και ΠΑΟ εντός, και ΑΕΚ εκτός, είναι ασήμαντες λεπτομέρειες…

Νομίζω πρέπει να του ρίξουμε την ευθύνη για τον ενδεχόμενο αποκλεισμό, όταν ο Ολυμπιακός έκανε σχεδόν μισό χρόνο να να βρεί τον αντικαταστάτη του Γιανγκ,εμπιστεύτηκε τον Αγραβάνη, έφερε αργά τον Παπανικολάου, και δεν είχε τον Λοζέτσκι διαθέσιμο...

kotzito
Και μια άσχετη παρατήρηση. Ο Μιλουτίνοφ δεν είναι τόσο κακός ίσως όσο αρκετοί πιστεύουνε. Σίγουρα είναι πολυτέλεια να χαλάς μια θέση ξένου για τον 3ο σέντερ, αλλά άμπαλος τελείως δεν είναι. Μπορεί το επιθετικό του παιχνίδι να είναι μέτριο έως κακό, αλλά απέναντι σε δεινόσαυρους σίγουρα είναι πολύ πιο αποτελεσματικός αμυντικά από τον Χάντερ. Για αυτό νομίζω ότι πιθανότατα θα είναι αυτός που θα μείνει στο ρόστερ στην Α1 όταν γυρίσει και ο Λοτζέσκι, αντί του Τζόνσον-Όντομ.


Σήμερα αξίζει κι ένα μπράβο ο Σφαιρόπουλος, με την έμπνευση του να πάει το παιχνίδι σε γρήγορο τέμπο και να χτυπήσει την αργή άμυνα της Ρεάλ. Μπορεί να έκανε κι ο Λάσο μεγάλα εγκλήματα, αλλά κι ο κόουτς μετά από καιρό ήταν ήρεμος και διάβαζε καλά το παιχνίδι.
Weekendman
QUOTE(kotzito @ Mar 26 2016, 00:25 ) *
Και μια άσχετη παρατήρηση. Ο Μιλουτίνοφ δεν είναι τόσο κακός ίσως όσο αρκετοί πιστεύουνε. Σίγουρα είναι πολυτέλεια να χαλάς μια θέση ξένου για τον 3ο σέντερ, αλλά άμπαλος τελείως δεν είναι. Μπορεί το επιθετικό του παιχνίδι να είναι μέτριο έως κακό, αλλά απέναντι σε δεινόσαυρους σίγουρα είναι πολύ πιο αποτελεσματικός αμυντικά από τον Χάντερ. Για αυτό νομίζω ότι πιθανότατα θα είναι αυτός που θα μείνει στο ρόστερ στην Α1 όταν γυρίσει και ο Λοτζέσκι, αντί του Τζόνσον-Όντομ.


Σήμερα αξίζει κι ένα μπράβο ο Σφαιρόπουλος, με την έμπνευση του να πάει το παιχνίδι σε γρήγορο τέμπο και να χτυπήσει την αργή άμυνα της Ρεάλ. Μπορεί να έκανε κι ο Λάσο μεγάλα εγκλήματα, αλλά κι ο κόουτς μετά από καιρό ήταν ήρεμος και διάβαζε καλά το παιχνίδι.


Επιτέλους άφησε τα άλογα ελεύθερα...
Ben30
Ο Ολυμπιακός είναι ομάδα με μέταλλο πρωταθλητή.
Όταν πιάνει ρυθμό και ξεσπάει,δεν σταματιέται από κανέναν.Η μόνη ομάδα που μπορεί να κάνει το ίδιο με εκείνον στην Ευρώπη ,και τη φοβάσαι ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να τρέξει σερί 15-0 ,είναι η σημερινή του αντίπαλος,η Ρεάλ Μαδρίτης.
Χέρι-χέρι θα πάτε στο Βερολίνο μαζί με τους Μαδριλένους,όπως σχεδόν κάθε χρόνο.
Εξαιρετικό στήσιμο του ματς από τον Σφαιρόπουλο ο οποίος,μαζί με Μπαρτζώκα και Πεδουλάκη,σε κάνει να χαίρεσαι για το επίπεδο των Ελλήνων προπονητών.Έβλεπα τον Σπανούλη να ντουμπλάρει στον Φελίπε Ρέγιες στο πρώτο ημίχρονο.Παπανικολάου και Μάντζαρης από τα παλιά.Γουόρικ,ο τρίτος σέντερ της ομάδας που αποκτήθηκε τον Φλεβάρη, λίρα εκατό.Σπανούλης ηγέτης,βγάζει ασίστ αδιανόητες...Πρίντεζης ασταμάτητος.Τι να πρωτοαναφέρει κανείς...
erwi grey
Kαι πολυ σημαντικη η βοηθεια του Ουορικ, που μου θυμισε Παουελ με την Εφες με τα σουτ του. laugh.gif
Εχει σκασει ο Χαντερ και μακαρι να ανεβει κι αλλο ο Χακιμ.
TakeshyKurosawa
QUOTE (mpam @ Mar 26 2016, 00:08 ) *
Μόνο εσυ πικράθηκες...

Μην το λες.. Παραλίγο να χάσουμε τη διαφορά.
Dreamerpanos
Κιμκι-ΟΣΦΠ 2
ΤΣΣΚΑ-Ζαλγκιρις 1
Λαμποραλ-Ρεαλ 2
Μπαρτσελονα-Μπαμπεργκ 1



ΟΣΦΠ-ΤΣΣΚΑ 1
Ρεαλ-Κιμκι 1
Μπαμπεργκ-Λαμποραλ 1
Ζαλγκιρις-Μπαρτσελονα 2

Με αυτά ο Ολυμπιακός βγαίνει 2ος? Είναι σωστοί οι υπολογισμοί μου?
Weekendman
QUOTE(erwi grey @ Mar 26 2016, 00:29 ) *
Kαι πολυ σημαντικη η βοηθεια του Ουορικ, που μου θυμισε Παουελ με την Εφες με τα σουτ του. laugh.gif
Εχει σκασει ο Χαντερ και μακαρι να ανεβει κι αλλο ο Χακιμ.


Πάλι καλά που ζει ακόμα ο Χάντερ, με τα εγκλήματα που έγιναν στην θέση του σέντερ, γιατί μόνο ο Χαινς μπορεί να σηκώσει το βάρος μιας ολόκληρης χρονιάς με μηδενική συμπαράσταση...



QUOTE(Dreamerpanos @ Mar 26 2016, 00:34 ) *
Κιμκι-ΟΣΦΠ 2
ΤΣΣΚΑ-Ζαλγκιρις 1
Λαμποραλ-Ρεαλ 2
Μπαρτσελονα-Μπαμπεργκ 1



ΟΣΦΠ-ΤΣΣΚΑ 1
Ρεαλ-Κιμκι 1
Μπαμπεργκ-Λαμποραλ 1
Ζαλγκιρις-Μπαρτσελονα 2

Με αυτά ο Ολυμπιακός βγαίνει 2ος? Είναι σωστοί οι υπολογισμοί μου?


Όλόσωστοι!

Ben30
QUOTE (erwi grey @ Mar 25 2016, 22:29 ) *
Kαι πολυ σημαντικη η βοηθεια του Ουορικ, που μου θυμισε Παουελ με την Εφες με τα σουτ του. laugh.gif
Εχει σκασει ο Χαντερ και μακαρι να ανεβει κι αλλο ο Χακιμ.


Και ,ειδικά στο πρώτο ημίχρονο,ήταν σε πολύ καίριο σημείο η βοήθειά του.Ουσιαστικά ανέκοψε την ορμή που είχε αρχίσει να παίρνει η Ρεάλ.
assistant
QUOTE(Dreamerpanos @ Mar 26 2016, 00:34 ) *
Κιμκι-ΟΣΦΠ 2
ΤΣΣΚΑ-Ζαλγκιρις 1
Λαμποραλ-Ρεαλ 2
Μπαρτσελονα-Μπαμπεργκ 1



ΟΣΦΠ-ΤΣΣΚΑ 1
Ρεαλ-Κιμκι 1
Μπαμπεργκ-Λαμποραλ 1
Ζαλγκιρις-Μπαρτσελονα 2

Με αυτά ο Ολυμπιακός βγαίνει 2ος? Είναι σωστοί οι υπολογισμοί μου?

τετραπλη ισοβαθμια στο 8 ε;;;;χμ.........θελει ψαξιμο.......να μαστε 2οι;;;;

edit....ελπιζω τουλάχιστον ότι δε βγαινουμε 5οι.........δε βγαινουμε δηλαδή αλλα λεμε τωρα....

ξαναedit......το εψαξα....σε αυτό το σεναριο βγαινουμε οντως 2οι.........κουλο.....
Weekendman
Προσοχή μόνο στην υπερβολική αισιοδοξία, αφού ο Ολυμπιακός δεν έκανε κάτι διαφορετικό από ότι σε όλο το ΤΟΠ-16 , απλά νίκησε μια ακόμα ,από τις μεγάλες ομάδες εντός με διψήφια διαφορά, όπως έγινε με Κίμκι, Λαμποράλ και Μπαρτσελόνα, και εντάξει δεν είναι τόσο αδύναμος εκτός έδρας όσο παρουσιάζεται τελευταία, αλλά πρέπει πρώτα να σπάσει το αρνητικό σερί…

Conan1982
QUOTE (Weekendman @ Mar 26 2016, 00:38 ) *
Προσοχή μόνο στην υπερβολική αισιοδοξία, αφού ο Ολυμπιακός δεν έκανε κάτι διαφορετικό από ότι σε όλο το ΤΟΠ-16 , απλά νίκησε μια ακόμα ,από τις μεγάλες ομάδες εντός με διψήφια διαφορά, όπως έγινε με Κίμκι, Λαμποράλ και Μπαρτσελόνα, και εντάξει δεν είναι τόσο αδύναμος εκτός έδρας όσο παρουσιάζεται τελευταία, αλλά πρέπει πρώτα να σπάσει το αρνητικό σερί…


Συμφωνώ ότι δεν πρέπει να είμαστε υπερβολικά αισιόδοξοι αλλά έκανε κάτι διαφορετικό. Μπήκε μέσα και έπαιξε παθιασμένα, έπαιξε όπως η ομάδα που κέρδισε τα 2 συνεχόμενα Ευρωπαϊκά και αρνιόταν να χάσει. Σύμφωνοι ήταν στην έδρα μας, αλλά η ομάδα έχει πάρει ιστορικά διπλά κατά καιρούς, ας δούμε την ομάδα να μπαίνει έτσι ψυχωμένη και αποφασισμένη να πολεμήσει ως το τέλος και πραγματικά δεν με νοιάζει αν στο τέλος αποκλειστούμε.
Ben30
QUOTE (assistant @ Mar 25 2016, 22:38 ) *
τεραπλη ισοβαθμια στο 8 ε;;;;χμ.........θελει ψαξιμο.......να μαστε 2οι;;;;

edit....ελπιζω τουλάχιστον ότι δε βγαινουμε 5οι.........δε βγαινουμε δηλαδή αλλα λεμε τωρα....

ξαναedit......το εψαξα....σε αυτό το σεναριο βγαινουμε οντως 2οι.........κουλο.....


Και μένει να δούμε τη διαφορά στο Λαμποράλ-Ρεάλ για να μάθουμε και την κατάταξη των υπολοίπων.
Εισιτήρια για Βερολίνο έβγαλες;

RipCity
Καλά βρε συ Ben30 είπαμε. Τέτοια αισιοδοξία ούτε ο Τσουκαλάς δεν πρέπει να έχει. Στη Χίμκι μπορεί να χάσει ο οποιοσδήποτε, οπότε χαμηλά η μπάλα. Δεν μας παίρνει άλλωστε με βάση και τα τελευταία εκτός έδρας αποτελέσματά μας να είμαστε καβάλα στ' άλογο.
Coach Periklis
Εμείς ας είμαστε όσο υπερβολικά αισιόδοξοι μπορούμε. Οι παίκτες πρέπει να μείνουν σοβαροί και συγκεντρωμένοι
Έχουμε την αγία τετράδα Σπανούλη-Πρίντεζη-Μάντζαρη-Παπανικολάου που θέλω να πιστεύω ότι έχουν την εμπειρία να διαχειριστούν την κατάσταση. Επαγγελματίες είναι με τα μυαλά στη θέση τους

Σήμερα κάναμε εμφάνιση πραγματικού Ολυμπιακού, αλλά ήταν μόνο το 1/3 * . Πας στη Ρωσία με το μαχαίρι στα δόντια, νικάς και μετά για ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ συζητάς σοβαρά τα σενάρια πρόκρισης

* Πραγματικά do or die παιχνίδια 1/2
assistant
QUOTE(Ben30 @ Mar 26 2016, 00:48 ) *
Και μένει να δούμε τη διαφορά στο Λαμποράλ-Ρεάλ για να μάθουμε και την κατάταξη των υπολοίπων.
Εισιτήρια για Βερολίνο έβγαλες;

προτρεχεις πολύ αδερφε.....ποια εισητηρια;;;;;......μια νικη καναμε.......ακομα κι αν κατσει το δυσκολο σεναριο του φιλου παραπανω και βγουμε 2οι,μπορει να παιξουμε στο τοπ-8 με σας οπου θα ξεχαστουν μνημονια-μεσοπροθεσμα-αξιολογησεις-προσφυγικο-μεταναστευτικο-isis-τρομοκρατια και όλα θα είναι ανοιχτα,,,,,,,,,

QUOTE(Coach Periklis @ Mar 26 2016, 00:51 ) *
Εμείς ας είμαστε όσο υπερβολικά αισιόδοξοι μπορούμε. Οι παίκτες πρέπει να μείνουν σοβαροί και συγκεντρωμένοι
Έχουμε την αγία τετράδα Σπανούλη-Πρίντεζη-Μάντζαρη-Παπανικολάου που θέλω να πιστεύω ότι έχουν την εμπειρία να διαχειριστούν την κατάσταση. Επαγγελματίες είναι με τα μυαλά στη θέση τους

Σήμερα κάναμε εμφάνιση πραγματικού Ολυμπιακού, αλλά ήταν μόνο το 1/3 * . Πας στη Ρωσία με το μαχαίρι στα δόντια, νικάς και μετά για ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ συζητάς σοβαρά τα σενάρια πρόκρισης

* Πραγματικά do or die παιχνίδια 1/2

+ απειρο....
j-kidd13
QUOTE(Ben30 @ Mar 26 2016, 00:48 ) *
Και μένει να δούμε τη διαφορά στο Λαμποράλ-Ρεάλ για να μάθουμε και την κατάταξη των υπολοίπων.
Εισιτήρια για Βερολίνο έβγαλες;

Περιμενει για να τα βγαλουμε μαζι!Μηπως παιξουμε μαζι ημιτελικο!
assistant
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 26 2016, 00:59 ) *
Περιμενει για να τα βγαλουμε μαζι!Μηπως παιξουμε μαζι ημιτελικο!

εσεις ειστε ηδη στο τοπ-8,εμεις θελουμε δουλιτσα ακομα.......μου φαινονταο ΤΟΣΟ μακρινα τετοια σεναρια......
j-kidd13
QUOTE(assistant @ Mar 26 2016, 01:07 ) *
εσεις ειστε ηδη στο τοπ-8,εμεις θελουμε δουλιτσα ακομα.......μου φαινονταο ΤΟΣΟ μακρινα τετοια σεναρια......

Συμφωνω 100%,ηταν τρολ το ποστ,οπως πιστευω ηταν και το αρχικο του Ben30 tongue.gif
Ντροπη μου,ειμαι και μοντερειτορ!
Dreamerpanos
Κίμκι-ΟΣΦΠ 2
ΤΣΣΚΑ-Ζαλγκίρις 1
Λαμποραλ-Ρεαλ 1
Μπάρτσα-Μπάμπεργκ 1


ΟΣΦΠ-ΤΣΣΚΑ 2
Ζαλγκίρις-Μπαρτσελόνα 2
Ρεαλ-Κιμκι 1
Μπάμπεργκ-Λαμποράλ 2

Κι έτσι αν είμαι ξανά σωστός περνάτε μόνο με διπλό στη Ρωσία...
Ben30
QUOTE (assistant @ Mar 25 2016, 22:59 ) *
προτρεχεις πολύ αδερφε.....ποια εισητηρια;;;;;......μια νικη καναμε.......ακομα κι αν κατσει το δυσκολο σεναριο του φιλου παραπανω και βγουμε 2οι,μπορει να παιξουμε στο τοπ-8 με σας οπου θα ξεχαστουν μνημονια-μεσοπροθεσμα-αξιολογησεις-προσφυγικο-μεταναστευτικο-isis-τρομοκρατια και όλα θα είναι ανοιχτα,,,,,,,,,


+ απειρο....


Με μας;Κάτσε να προκριθούμε πρώτα στους 8 smile.gif .Αυτή η Τσεντεβίτα,με ανησύχησε σήμερα.
Δεν το βλέπω έτσι κι αλλιώς για ελληνικό ''εμφύλιο''.Μόνο με το σενάριο του φίλου υπάρχει πιθανότητα να συμβεί κάτι τέτοιο,και πάλι εάν εμείς δεν τερματίσουμε 4οι...Πολύ ''χλωμό'' ενδεχόμενο.Και ευτυχώς,εδώ που τα λέμε.4-5 ματς ''αιωνίων'' στην Ευρωλίγκα,να γίνουμε ρεζίλι διεθνώς με όσα θα συνέβαιναν;Άσε καλύτερα.
Τώρα όμως που νικήσατε,γράψε για την Χίμκι του Ντούσκο,όπως υποσχέθηκες.Την...αναμόρφωσε ο Μαυροβούνιος;
erwi grey

Ελπιζω να καταλαβε και ο Σφαιροπουλος πως με τον κακοπιστο τροπο που αντιμετωπιζεται πλεον η ομαδα απο την διαιτησια, να προσπαθησει να κερδισει τα παιχνιδια απο την επιθεση οπως εκανε αποψε. Οι ψηλοι της Κιμκι ειναι επισης ευαλωτοι στο τρανζισιον.
Στο τελευταιο ματς, εφ 'οσον κερδισουμε στην Ρωσια, δε βλεπω με αντιστοιχο ΣΕΦ να βραζει πως μπορει να χαθει η προκριση.
Επομενως ο τελικος ειναι το επομενο ματς και το πιο δυσκολο!
Ben30
QUOTE (j-kidd13 @ Mar 25 2016, 22:59 ) *
Περιμενει για να τα βγαλουμε μαζι!Μηπως παιξουμε μαζι ημιτελικο!


Το φαντάζεσαι;Μακάρι.
j-kidd13
QUOTE(Ben30 @ Mar 26 2016, 01:20 ) *
Το φαντάζεσαι;Μακάρι.


Ξερω γω!Εμεις ειμαστε σχεδον ηδη στους 8,αν καταφερει και περασει και ο Ολυμπιακος που εχει πολυ πιο δυσκολο εργο,ολα ειναι πιθανα.
assistant
QUOTE(Ben30 @ Mar 26 2016, 01:15 ) *
Με μας;Κάτσε να προκριθούμε πρώτα στους 8 smile.gif .Αυτή η Τσεντεβίτα,με ανησύχησε σήμερα.
Δεν το βλέπω έτσι κι αλλιώς για ελληνικό ''εμφύλιο''.Μόνο με το σενάριο του φίλου υπάρχει πιθανότητα να συμβεί κάτι τέτοιο,και πάλι εάν εμείς δεν τερματίσουμε 4οι...Πολύ ''χλωμό'' ενδεχόμενο.Και ευτυχώς,εδώ που τα λέμε.4-5 ματς ''αιωνίων'' στην Ευρωλίγκα,να γίνουμε ρεζίλι διεθνώς με όσα θα συνέβαιναν;Άσε καλύτερα.
Τώρα όμως που νικήσατε,γράψε για την Χίμκι του Ντούσκο,όπως υποσχέθηκες.Την...αναμόρφωσε ο Μαυροβούνιος;

νταξει τωρα εισαι κακοπιστος με την ομαδα σου......ποια Τσεντεβιτα μες στο ΟΑΚΑ;;;;.......για τη Χιμκι αναλυση αυριο,εχω πιει αρκετα σημερα........με ο,τι ειδα σημερα όμως σε Λιθουανια και Σεφ θεωρω πως τους εχουμε.....
Ben30
QUOTE (j-kidd13 @ Mar 25 2016, 23:10 ) *
Συμφωνω 100%,ηταν τρολ το ποστ,οπως πιστευω ηταν και το αρχικο του Ben30 tongue.gif
Ντροπη μου,ειμαι και μοντερειτορ!


Δεν γράφω τίποτε περισσότερο από αυτά που πιστεύω.
Το έγραφα και πριν ξεκινήσει ο αγώνας ότι,αν πάρει το ματς ο Ολυμπιακός,ανοίγει ο δρόμος για το Βερολίνο.
Συμφωνώ 100% με αυτό που είπε ο Παναγιώτης Φασούλας σε αθλητικό ραδιοσταθμό χτες το πρωί.Ότι δηλαδή,ο Ολυμπιακός μπορεί να κατακτήσει την Ευρωλίγκα.
sircharles
Αλλη μια νικη -παραταση ζωης. Τιποτα παραπανω.
Και συμφωνω οτι στο τελος αφησε μια πικραδα με τον τροπο που διαχειριστικαμε τη διαφορα
Μπασκετικα δεν ειδαμε τιποτα καινουργιο. Η ομαδα απλα ειχε τεραστια επιθυμια και υπερκαλυψε τις αδυναμιες της
Η αδυναμια στο 5 ολοφανερη, αν και προσπαθησαν ουορικ και χαντερ(στο β ημιχρονο). Πολυ μεγαλη βοηθεια απο των κωστακη που λειτουργει σαν τριτος ψηλος στην 5αδα στα ριμπαουντ ενω ταυτοχρονα στα ποδια δε μπορουσε να τον περασει κανεις περειφεριακος της ρεαλ.Αν εβαζε και τα τριποντα...
Ο Λασο ανεστησε το μαντζαρη. Ειπαμε ντεφορμε αλλα εππαγγελματιας ειναι,τα σουτ που του δωσανε ηταν προπονησης, εκτος απο ενα
Ο Οντομ ΑΘΛΙΟΣ. Μπηκε στο +25 και βγηκε στο +15...
Η περιφημη αμυνα μας παλι 84 εφαγε... Παλι μας ταραξανε στο τριποντο...
Ειμαστε ακομα με το εναμιση ποδι εκτος. Χαμηλα η μπαλα. Δε φτανει το θελω. Πρεπει να παιξουμε καλυτερα στην αμυνα, και να περιορισουμε τα λαθη
Ben30
QUOTE (assistant @ Mar 25 2016, 23:23 ) *
νταξει τωρα εισαι κακοπιστος με την ομαδα σου......ποια Τσεντεβιτα μες στο ΟΑΚΑ;;;;.......για τη Χιμκι αναλυση αυριο,εχω πιει αρκετα σημερα........με ο,τι ειδα σημερα όμως σε Λιθουανια και Σεφ θεωρω πως τους εχουμε.....


Εντάξει,εντάξει,εδώ που φτάσαμε,θα προκριθούμε,δεν αντιλέγω.
Τη Χίμκι θεωρείς ότι την έχεις,την ΤΣΣΚΑ θεωρείς ότι την έχεις,άρα που διαφωνούμε;Στους 8 κανένας δεν θα σας θέλει για αντίπαλο.
troll_ey
QUOTE (j-kidd13 @ Mar 25 2016, 23:37 ) *
Οχι γιατι κανεις δεν εκανε προκλητικο σχολιο.
Αντιθετως παρατηρω μια...ασυνενοησια σε οσα μου ελεγες προ λιγων ωρων,και στο υφος των ποστ σου εδω. wink.gif

Η μόνη ασυνενοησία βρίσκεται μεταξύ αυτων που λες εσύ αδερφέ!

Πόσο καιρό είχα να δω την ομάδα στην 3η θέση tongue.gif
http://www.euroleague.net/main/standings
Dreamerpanos
Βασικά ειναι 6η απλά η Ευρωλίγκα βάζει την βαθμολογία στους +- πόντους σε όλο το top16....

Α και γι αυτό που ειρωνεύτηκες έναν φίλο νωρίτερα....Μετά το σημερινό η Ρεάλ είναι η δεύτερη χειρότερη άμυνα του τοπ16(και η δεύτερη καλύτερη επίθεση βεβαίως βεβαίως)...
nikolas12
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Mar 25 2016, 23:25 ) *
Που την βρήκε την στολή Μάντζαρη ο Steph? tongue.gif


Περιττό να σου πω ότι ενώ γύριζα από το γήπεδο, μπήκα λίγο να διαβάσω τι γραφόταν στο forum και με άκουσε όλο το βαγόνι να γελάω.
Από εκεί και πέρα, έγινε αυτό που ζητούσ, να μπει η ομάδα και να παίζει παθιασμένα, να αρνείται να χάσει και για αυτό πήρε τη νίκη. Ο Λάσο είναι κάκιστος προπονητής, η λογική "αφήνω το Μάντζαρη να σουτάρει, επειδή τα έχανε σε όλο το Top 16, παρά το ότι είναι spot shooter" είναι παντελώς χαζή. Ανέστησε το Βαγγέλη. Θεωρώ πως όταν η ομάδα έχει σε καλή βραδιά τον κορμό Πρίντεζη, Σπανούλη, Παπανικολάου (πάρα πολύ καλός σήμερα και σταθερά ανοδικός) και Μάντζαρη και όταν αυτοί πλαισιώνονται από τον Παπαπέτρου, αλλά και ξένους όπως ο Hackett, o Strawberry και ο Hunter μπορεί να πάει ψηλά. Ο Δανιήλ σήμερα δεν τρέλανε κόσμο, έδωσε ακριβώς ότι θέλαμε και ότι έπρεπε, τον επηρέασε ότι χτύπησε, ο Warrick έδωσε επιθετικές ανάσες, ο Milutinov δείχνει ότι για 5-10 λεπτά με ψηλούς δεινοσαύρους είναι πολύ καλός και η ομάδα συνεχίζει. Θα με βρίσετε, αλλά μας θεωρώ ακόμα αποκλεισμένους, τίποτα δεν έχει κριθεί, στη Ρωσία θα παιχτούν όλα για όλα. Συγκεντρωμένοι να είμαστε και συνεχίζουμε.

Fun fact: Ένας φίλος μου ήταν πεπεισμένος ότι θα πάρουμε και τη διαφορά και ήθελε να στοιχηματίσει, γιατί έδινε καλή απόδοση και οι φίλοι του τον έπεισαν να μην το κάνει. Ακόμα τους βρίζει, μου έλεγε.
basket72
Μπράβο στην ομάδα που μας χάρισε μαγική βραδιά!!! Απέναντι σε μια Ρεάλ που καιγόταν για νίκη να πω μόνο γιατί όλα τα άλλα έχουν ειπωθεί. Το καλάθι του Πρίντεζη στον μπλοκέρ Νοτσιόνι και καπάκι η τάπα του Παπανικολάου στο τρίποντο του Γιούλ είναι απόλαυση μπασκετική. Μου άρεσαν και οι δηλώσεις του Μάντζαρη επίσης, δείχνουν πολλά για το πόσο παίκτης ομάδας είναι αλλά και το κλίμα που επικρατεί στην ομάδα αυτη τη στιγμή. Για να δούμε!
j-kidd13
QUOTE(troll_ey @ Mar 26 2016, 02:13 ) *
Η μόνη ασυνενοησία βρίσκεται μεταξύ αυτων που λες εσύ αδερφέ!


Για να τελειωνουμε...Σου φανηκε περιεργο χθες,που σου εκανα συσταση για προκλητικο ποστ,για την γεματη εκπληξη ανττιδραση σου οτι πασχιζε ολο το ματς η Νταρουσαφακα για να μας το δωσει,και τελικα το εκανε με τον τροπο που το εκανε,λεγοντας μου οτι απλα ειπες τη γνωμη σου σε ενα ανοιχτο τοπικ,και σημερα σε ενοχλησε που ενας φιλος ειπε οτι θελουμε παση θυσια νικη του Ολυμπιακου-που οντως νικη του Ολυμπιακου ηθελε ο Παναθηναικος για να αφησει πισω την Ρεαλ απο την διεκδικηση της 2ης θεσης-και που ενας αλλος ειπε οτι η Ρεαλ δεν εχει καλη αμυνα.Αυτοι μαλλον δεν ελεγαν την γνωμη τους σε ενα ανοιχτο τοπικ ε?
Μαλλον οχι....Το ποιος λεει ασυνδετα πραγματα,φαινεται.
Κλεινουμε εδω το off topic.
basket72
Νομίζω ότι το αποψινό στραπάτσο της Ρεάλ θα της κάνει καλό ενόψει της αναμέτρησης με τη Λαμποράλ, μάχη μεγάλη θα γίνει στην εχθρική για τους Μαδριλένους, Βιτόρια.
Conan1982
Εδώ υπολογίζονται τα σενάρια πρόκρισης:
http://euroleague.sport24.gr/article/39750...e-mia-nikh.html

όπου υπάρχουν και 4 σενάρια που περνάμε με μια νίκη ακόμα και αν χάσουμε από Κίμκι. Ο πιο συναρπαστικός όμιλος που έγινε ποτέ.
assistant
QUOTE(Conan1982 @ Mar 26 2016, 09:03 ) *
Εδώ υπολογίζονται τα σενάρια πρόκρισης:
http://euroleague.sport24.gr/article/39750...e-mia-nikh.html

όπου υπάρχουν και 4 σενάρια που περνάμε με μια νίκη ακόμα και αν χάσουμε από Κίμκι. Ο πιο συναρπαστικός όμιλος που έγινε ποτέ.

μονο ένα ρεαλιστικο σεναριο υπαρχει για να περασουμε στις 7 νικες.....να κερδίσουμε την Κιμκι,η Ρεαλ να χασει στη Βιτορια,η Μπαρτσα να κανει 2νικες και η Μπαμπεργκ 2 ηττες.......αν η Τσσκα ειχε κερδισει στη Γερμανια θα ηταν εφικτοτατο σεναριο και θα ειχε μεγαλη αξια η διαφορα που πηραμε απ τη Ρεαλ..........σεναρια που θελουν τη Ρεαλ να χανει απ την Κιμκι ή τη Μπαρτσα να χανει απ τη Ζαλγκιρις δεν τα διαβαζω καν......
airg
Πριν λιγο καιρο ο Σφαιρο εκανε μια δηλωση, δικη μου η ευθυνη για την κατασταση της ομαδας, εγω θα βρω τροπο για να επανελθει.
Απολυτα συνεπης !!!
Ισως βεβαια να διαβαζει και μας στο φορουμ, που του λεμε πως να στησει την ομαδα και να πηρε καμια σωστη ιδεα!!! (Ωρες ωρες τι παλαβωμαρες γραφουμε δε λεγεται)



Αυτος ο Ολυμπιακος ηταν ονειρο χτες!!!! και φοβητρο!!!
Μηπως θυμιζει την ομαδα, πριν τους τραυματισμους και τις αλλαγες;
assistant
QUOTE(airg @ Mar 26 2016, 11:22 ) *
Πριν λιγο καιρο ο Σφαιρο εκανε μια δηλωση, δικη μου η ευθυνη για την κατασταση της ομαδας, εγω θα βρω τροπο για να επανελθει.
Απολυτα συνεπης !!!
Ισως βεβαια να διαβαζει και μας στο φορουμ, που του λεμε πως να στησει την ομαδα και να πηρε καμια σωστη ιδεα!!! (Ωρες ωρες τι παλαβωμαρες γραφουμε δε λεγεται)



Αυτος ο Ολυμπιακος ηταν ονειρο χτες!!!! και φοβητρο!!!
Μηπως θυμιζει την ομαδα, πριν τους τραυματισμους και τις αλλαγες;

μεγαλο + ότι στην κρισιμοτερη στιγμη μπορούμε να υπολογίζουμε στο ενεργο ροτεισον Μαντζαρη,Παπανικολαου και γιατι όχι Χακιμ,Μιλουτινοφ και Παπι κι ετσι δε στηριζόμαστε στους 4-5 γνωστους.......καλο να εχεις σε αυτην τη φαση της χρονιας 8-9 παιχτες που να μπορεις να τους υπολογιζεις χωρις φοβο.....
Ben30
Μεγάλο ενθουσιασμό μας προκάλεσε ο Ολυμπιακός χτες...Έτσι!Οι ελληνικές ομάδες να τους βάζουν μέσα στα καλάθια.
Νομίζω ότι το κλειδί του ματς ήταν η ανακοπή της φόρας που είχε αρχίσει να παίρνει η Ρεάλ μετά το αρχικό ξέσπασμα του Ολυμπιακού.Εκεί πια το ματς πήρε μια μη αναστρέψιμη τροπή.Κλειδί ο Γουόρικ,που δίνει μεγάλο βάθος στον Ολυμπιακό,αλλά και ο Παπανικολάου,ο οποίος έδωσε ενέργεια και αρχίζει να θυμίζει τον κανονικό Παπ.
Οπωσδήποτε δεν είναι εύκολα τα ματς που σας μένουν αλλά εξακολουθώ να πιστεύω ότι το πιο μεγάλο βήμα το κάνατε χτες το βράδυ.
Ξανακοίταξα και γω τα σενάρια.Το ξανασκέφτηκα: δεν μου φαίνεται τόσο απίθανο το ενδεχόμενο ελληνικού ''εμφυλίου''.Καλό είναι βέβαια να αποφευχθεί,για να μη γίνουμε ρεζίλι διεθνώς.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.