Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Fantasy Challenge 2012-2013
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2012-2013
Pages: 1, 2, 3
rchos
Άνοιξε το Fantasy της φετινής Ευρωλίγκας.

Η δική μας λίγκα είναι και πάλι εδώ.

Basketforum.gr το όνομα και ο κωδικός: tsosoglou

Είναι νωρίς ακόμη αφού έχουμε 17 μέρες.

Σιγά σιγά να μαζευόμαστε.

http://fantasychallenge.euroleague.net/

SkyFall
QUOTE (rchos @ Sep 24 2012, 14:51 ) *
Άνοιξε το Fantasy της φετινής Ευρωλίγκας.

Η δική μας λίγκα είναι και πάλι εδώ.

Basketforum.gr το όνομα και ο κωδικός: tsosoglou

Είναι νωρίς ακόμη αφού έχουμε 17 μέρες.

Σιγά σιγά να μαζευόμαστε.

http://fantasychallenge.euroleague.net/



είμαι άσχετος, αλλά αποφάσισα να παίξω. δεν κάνει login με τα παραπάνω στοιχεία όμως..
HLR CENATION
QUOTE(rchos @ Sep 24 2012, 14:51 ) *
Άνοιξε το Fantasy της φετινής Ευρωλίγκας.

Η δική μας λίγκα είναι και πάλι εδώ.

Basketforum.gr το όνομα και ο κωδικός: tsosoglou

Είναι νωρίς ακόμη αφού έχουμε 17 μέρες.

Σιγά σιγά να μαζευόμαστε.

http://fantasychallenge.euroleague.net/

Πολυ ωραια.

Τρεχω να φτιαξω ομαδα.

Μπειτε ρε παιδια κανεις και στο ισπανικο φαντασυ πλακα θα εχει.
SG3ptshooter
QUOTE(HLR CENATION @ Sep 24 2012, 15:14 ) *
Μπειτε ρε παιδια κανεις και στο ισπανικο φαντασυ πλακα θα εχει.

Πες τα ρε HLR ψυχάρα laugh.gif
Καλά ήδη έχουμε καλές πιθανότητες να είμαστε πιο πολλοί από πέρυσι, οι προδότες είναι οι κάτοικοι του topic και μόνο που δεν μας καταδέχονται.. tongue.gif

Θα μπω EL φέτος.
rchos
QUOTE(SkyFall @ Sep 24 2012, 14:55 ) *
είμαι άσχετος, αλλά αποφάσισα να παίξω. δεν κάνει login με τα παραπάνω στοιχεία όμως..


login δεν θα κάνεις με αυτά.
με δικά σου στοιχεία θα μπεις και όταν φτιάξεις ομάδα θα πας στις private leagues θα βρεις την Basketforum.gr και θα βάλεις τον κωδικό που έγραψα για να μπεις.


Α και επειδή ξέχασα μία ομάδα έκαστος παιδιά.
duncan21
QUOTE(rchos @ Sep 24 2012, 15:41 ) *
Α και επειδή ξέχασα μία ομάδα έκαστος παιδιά.

Monsieur rchos,σβήσε αν μπορείς την ομάδα μου απ' τη λίγκα(ΗoF1-johnyko1990) γιατί έκανα καινούργιο account και θέλω να παίξω μ' αυτό smile.gif .

SkyFall
μπήκα banana.gif

απ΄όσα διάβασα (γιατί είμαι και στη δουλειά και δουλεύω σαν το σκυλί) μετράει για κάθε παίχτη η βαθμολογία που βγάζει το site της ευρωλίγκα. σε περίπτωση που αργότερα αποκλειστεί κάποια ομάδα και οι παίχτες δεν συνεχίσουν τι γίνεται?
Vfor
Γεια σας παιδιά είμαι καινούργιος στο forum είναι το πρώτο μου ποστ, αν και σας διαβάζω εδώ και πάρα πολύ καιρό. Είπα και εγώ τώρα να ξεκινήσω στο Euroleague Fantasy Challenge και να μπω στο private league σας. Μπορεί λίγο κάποιος να μου εξηγήσει πότε αρχίζει αυτό το πρωτάθλημα και γενικά μερικά βασικά πράγματα για το game; biggrin.gif
SkyFall
QUOTE (Vfor @ Sep 25 2012, 12:25 ) *
Γεια σας παιδιά είμαι καινούργιος στο forum είναι το πρώτο μου ποστ, αν και σας διαβάζω εδώ και πάρα πολύ καιρό. Είπα και εγώ τώρα να ξεκινήσω στο Euroleague Fantasy Challenge και να μπω στο private league σας. Μπορεί λίγο κάποιος να μου εξηγήσει πότε αρχίζει αυτό το πρωτάθλημα και γενικά μερικά βασικά πράγματα για το game; biggrin.gif



αααααα εσύ είσαι χειρότερος απο μένα. laugh.gif
HLR CENATION
QUOTE(Vfor @ Sep 25 2012, 12:25 ) *
Γεια σας παιδιά είμαι καινούργιος στο forum είναι το πρώτο μου ποστ, αν και σας διαβάζω εδώ και πάρα πολύ καιρό. Είπα και εγώ τώρα να ξεκινήσω στο Euroleague Fantasy Challenge και να μπω στο private league σας. Μπορεί λίγο κάποιος να μου εξηγήσει πότε αρχίζει αυτό το πρωτάθλημα και γενικά μερικά βασικά πράγματα για το game; biggrin.gif

Kαλως ηρθες φιλε.

Το πρωταθλημα αρχιζει με την εναρξη της ευρωλιγκα 11 Οκτωβριου αν δεν κανω λαθος.

Διαλεγεις δυο γκαρντ ,4 πσουτινγκ γκρντ-σμολ φοργουορντ -και 4 παουερ φοργουρντ-σεντερ.

Συνολο 10 παικτες δηλ.Το αθροισμα του ranking των παικτων σου απο το επισημο σαιτ της ευρωλιγκα ειναι η βαθμολογια σου.

Vfor
QUOTE (HLR CENATION @ Sep 25 2012, 13:11 ) *
Kαλως ηρθες φιλε.

Το πρωταθλημα αρχιζει με την εναρξη της ευρωλιγκα 11 Οκτωβριου αν δεν κανω λαθος.

Διαλεγεις δυο γκαρντ ,4 πσουτινγκ γκρντ-σμολ φοργουορντ -και 4 παουερ φοργουρντ-σεντερ.

Συνολο 10 παικτες δηλ.Το αθροισμα του ranking των παικτων σου απο το επισημο σαιτ της ευρωλιγκα ειναι η βαθμολογια σου.


Να σαι καλά καλώς σας βρήκα.

ναι την ομάδα μου την έφτιαξα ΝuffSaid sto basketforum.gr. Δηλαδή όταν εγώ θα χάνω θα πέφτει το ρακινγκ μου και όταν θα νικάω θα ανεβαίνει?
HLR CENATION
QUOTE(Vfor @ Sep 25 2012, 13:25 ) *
Να σαι καλά καλώς σας βρήκα.

ναι την ομάδα μου την έφτιαξα ΝuffSaid sto basketforum.gr. Δηλαδή όταν εγώ θα χάνω θα πέφτει το ρακινγκ μου και όταν θα νικάω θα ανεβαίνει?

Για παραδειγμα. Αν ο Ουκιτς βγαλει ranking 15 και ο Πριντεζης 20 εχις 35 ποντους.

Τωρα που το λες νομιζω οτι εχει και μπονους νικης.Δηλ αμα νικαει η ομαδα ενος παικτη σου εχεις και ενα μπονους.
Vfor
QUOTE (HLR CENATION @ Sep 25 2012, 13:40 ) *
Για παραδειγμα. Αν ο Ουκιτς βγαλει ranking 15 και ο Πριντεζης 20 εχις 35 ποντους.

Τωρα που το λες νομιζω οτι εχει και μπονους νικης.Δηλ αμα νικαει η ομαδα ενος παικτη σου εχεις και ενα μπονους.

ααα μάλιστα...κατάλαβα. Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!
HLR CENATION
QUOTE(Vfor @ Sep 25 2012, 13:52 ) *
ααα μάλιστα...κατάλαβα. Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Τιποτα smile.gif
HLR CENATION
Πριν 2 χρονια δεν υπηρχε και ενα ειδικο blog για το φαντασυ της ευρωλιγκα?Υπαρχει ακομα?
thrylos7
banana.gif
HLR CENATION
Σουταρα τους πρωτους μου δυο παικτες.Ειχα παρει τον Τομας και τον Γκορντον της Παρτιζαν αλλα ειναι μετριοι.Αντε να βρουμε δυο αντικαταστατες.
SkyFall
γράφουμε τις ομάδες μας?
patrickdrd
μεσα κ εδω smile.gif
ssoulliss
Έβαλα εκ παραδρομής δύο ομάδες, σβήσε μου την soulis432 από την λίγκα. Ευχαριστώ.
rchos
QUOTE(ssoulliss @ Oct 1 2012, 13:10 ) *
Έβαλα εκ παραδρομής δύο ομάδες, σβήσε μου την soulis432 από την λίγκα. Ευχαριστώ.


done

23 ομάδες μέχρι τώρα.
5 μέρες έμειναν να μπαίνουν και οι υπόλοιποι.
thrylos7
Huertas,Saras,Moss,Markoishvili,Pnini,Carraretto,Kasun,Erceg,Nielsen,Ress. shot.gif

Let's get this devotion started!
tsitum
Η μονη απορια που εχω ειναι ποιος θα ναι ο δευτερος.

Thryle κρατα το 10το παιχτη κρυφο γιατι ισως κανω το ιδιο σκορ biggrin.gif

ASK RIGA θα ηταν η ομαδα, εγινε λαθος κ ονομαστηκε αλλιως.


Καλη τυχη σε ολους, θα τη χρειαστειτε, εγω κραταω την επιτυχια cool.gif Μπορει να μη παιξω του χρονου οποτε υπομονη....
HLR CENATION
Τραυματιστηκε ο Σμιθ ρε γαμωτο. angry_red.gif
rchos
Μπορεί να έχω πέσει έξω αλλά υπάρχουν 2 παίχτες που είναι steal του αιώνα...
HLR CENATION
QUOTE(rchos @ Oct 9 2012, 12:19 ) *
Μπορεί να έχω πέσει έξω αλλά υπάρχουν 2 παίχτες που είναι steal του αιώνα...


Kατω απο 30 δεν βρισκεις παικτη.Ολοι εχουν πεσει πανω στον Γκετσεβιτιους αλλα δεν τον πιστευω.Εχω εντοπισει και εγω καποιες καλες περιπτωσεις γενικα την πιστευω την ομαδα μου και αισιοδοξω για 8αδα.Τουλαχιστον
rchos
QUOTE(HLR CENATION @ Oct 9 2012, 12:40 ) *
Kατω απο 30 δεν βρισκεις παικτη.Ολοι εχουν πεσει πανω στον Γκετσεβιτιους αλλα δεν τον πιστευω.Εχω εντοπισει και εγω καποιες καλες περιπτωσεις γενικα την πιστευω την ομαδα μου και αισιοδοξω για 8αδα.Τουλαχιστον


Οι δυο παίχτες που λέω είναι κάτω απο 30 πάντως.
patrickdrd
δεν υπαρχει αξιολογος παικτης κατω απο 30 κατα την γνωμη μου
thrylos7
Το καλό είναι ότι υπάρχει και τρίτος σ' εκείνη τη θέση, ειδικά μετά από έναν πρόσφατο τραυματισμό ...ανταγωνιστή. Μια ομάδα μ' αυτές τις "πλέμπες" εγώ την έκανα πάντως.
rchos
QUOTE(thrylos7 @ Oct 9 2012, 13:48 ) *
Το καλό είναι ότι υπάρχει και τρίτος σ' εκείνη τη θέση, ειδικά μετά από έναν πρόσφατο τραυματισμό ...ανταγωνιστή. Μια ομάδα μ' αυτές τις "πλέμπες" εγώ την έκανα πάντως.


Όπως πάντα φτιάχνω μόνο μία ομάδα και προς το παρόν από τους 3 πήρα τον έναν στην ομάδα μου.Τους άλλους περιμένω να δω πως θα εμφανιστούν.Έτσι και αλλίως φτηνοί θα παραμείνουν και για μετά.
Pierce
Αν ψάξετε καλά τις παρουσιάσεις, σίγουρα θα βρείτε κάποιον για steal που έχει (αρκετά) κάτω απο 30.
thrylos7
Χαχαχαχαχαχα! Σαν διαγωνισμός ΤΟΠΙΝΟ σε παλιό Αλμανάκο! biggrin.gif
T.W.Is.M.
Ανακοινωνω την παρουσια του Death Valley Demon στη λιγκα του basketforum.gr. Ενημερωνω για την παρουσια μεταξυ των αλλων του τρισμεγιστου JBAM στην ομαδα και απολογουμαι για την απουσια του μπασκετμπολιστα-σερφερ Ματ Νιλσεν. Ελπιζω τα κρεντιτς της ομαδας μου να ανεβαινουν με γρηγοροτερο ρυθμο απ αυτα του Ματ, ωστε να μπορεσω συντομα να τον προσθεσω στις κασες εεεε...στις ταξεις της ηθελα να πω!
j-kidd13
Εγω μπηκα με μια προχειρη αλλα δεν μ αρεσει καθολου και βλεπω να φευγουν σχεδον ολοι μεχρι την πεμτη...tongue.gif
leonkalf
Εδώ είμαι κι εγώ με την ομάδα μου, Orange BC.

Έκανα join στο private league μας.

Καλή σεζόν και να το ευχαριστηθούμε και φέτος! smile.gif
jordanelli
καλησπερα παιδια!jaka blazic kai vladimir lucic ειναι οι παικτες που θα αγορασεις φτηνα και θα πουλησεις ακριβα!θυμηθειτε αυτο το ποστ σε 6-7 αγωνιστικες.
kotzito
Η ομαδα αναμενεται να κανει σημερα τις τελευταιες προσθηκες στο ροστερ της και το βραδυ θα γινει η επισημη παρουσιαση της.Στοχος μας για φετος ειναι να καταλαβουμε μια αξιοπροσεκτη θεση στην λιγκα και να αναδειξουμε νεα ταλεντα tongue.gif
HLR CENATION
Bρηκα και εγω παικτη κατω απο 30 και τον πηρα στην ομαδα μου.Ελπιζω να μην με απογοητευσει και να μου δωσει εστω ενα 10.
kostas90
γεια σας παιδια, καινουργιος ειμαι και μπηκα στο private league.. ειδα την συζητηση σας και να πω κι εγω πως ισχυει οτι υπαρχουν ευκαιριες για κατω απο 30 οπως ειπαν για τον jaka blazic, τον Klemen Prepelic με 15 και τον Nicolas Lang με 24...
thrylos7
Να γράφετε και τις πηγές παιδιά!

(humor κάνω, humor! biggrin.gif )

Πήρε Brion Rush πάντως η Chalon, οπότε ο Lang υποβαθμίζεται ξανά.. εν καιρώ τουλάχιστον.

Λίγες ώρες έμειναν....
Manos London
Παιδια εγω εφτιαξα 10 ομαδες, να τις βαλω ολες;
rchos
QUOTE(Manos London @ Oct 11 2012, 17:25 ) *
Παιδια εγω εφτιαξα 10 ομαδες, να τις βαλω ολες;


Μία ομάδα ο καθένας φίλε μου
themoss
Μπήκα και γω με μια πρόχειρη ομάδα...
SG3ptshooter
Είμαι φανταζιακή κότα λυράτη. Με λυρί κι από δω κι από κει κι από πίσω. bball.gif ugly1.gif
Μην τον βάλεις αυτόν που σκέφτεσαι και σου λένε όχι, βάλε αυτόν που σου ψιλοαρέσει αλλά το λένε κι οι άλλοι... x4-5 πφφφφ
Είμαι ηλίθιος. biggrin.gif
benchwarmer
Προτείνω να αρχίσουμε να μετράμε τους πόντους από την επόμενη αγωνιστική. ph34r.gif ph34r.gif
patrickdrd
επειδη παιζω 1η φορα,
ενα 80αρι με 8 παικτες σημερα λεει τπτ ή μπα;
thrylos7
QUOTE
38 Foul Drawn 68 - 64 Elan Chalon-Sur-Saone SCHILB, BLAKE
38 Two Pointer 70 - 64 Elan Chalon-Sur-Saone SCHILB, BLAKE
38 Def Rebound 70 - 64 Elan Chalon-Sur-Saone SCHILB, BLAKE
38 Foul Drawn 70 - 64 Elan Chalon-Sur-Saone SCHILB, BLAKE
38 Lay Up 72 - 64 Elan Chalon-Sur-Saone SCHILB, BLAKE
39 Two Pointer 74 - 67 Elan Chalon-Sur-Saone SCHILB, BLAKE
40 Def Rebound 74 - 67 Elan Chalon-Sur-Saone SCHILB, BLAKE
40 Foul Drawn 74 - 67 Elan Chalon-Sur-Saone SCHILB, BLAKE
40 Free Throw In 75 - 67 Elan Chalon-Sur-Saone SCHILB, BLAKE
40 Free Throw In 76 - 67 Elan Chalon-Sur-Saone SCHILB, BLAKE
40 Foul 76 - 69 Elan Chalon-Sur-Saone SCHILB, BLAKE
40 Foul Drawn 78 - 71 Elan Chalon-Sur-Saone SCHILB, BLAKE
40 Free Throw In 79 - 71 Elan Chalon-Sur-Saone SCHILB, BLAKE
40 Free Throw In 80 - 71 Elan Chalon-Sur-Saone SCHILB, BLAKE


Και κάπως έτσι το -1 γίνεται 15,4. Απλά πράγματα...

Το σκορ από μόνο του 1η αγωνιστική δε λέει και πολλά. Εξαρτάται πόσα credits έχασες/κέρδισες και σε ποιους παίκτες. Γενικά δε φαίνεται καλό, αλλά μάλλον υπάρχει ανταγωνισμός...
benchwarmer
Σωθηκε λιγο στο τελος η κατασταση με τον Σιλμπ που λέει και ο Νότης, αλλά και πάλι άσχημα τα πράγματα. ΟΚ ο Μπλάζιτς σιγουράκι, αλλά η Καντού με έκαψε. Σμιθ κουλούρα, Τάιους στα λεφτά του αλλά περίμενα πολύ παραπάνω και Αραντόρι ΟΚ (αν και είχα αρχικά Πέρπε που τελικά έδωσε λίγο παραπάνω).
51.4 με 5 λοιπόν την πρώτη μέρα (αν και για κάποιο λόγο δεν μου εμφανίζει τους πόντους του Σιλμπ αυτή τη στιγμή, τυπικό ελπίζω..) και πάμε σήμερα για τους άλλους 5, εντός των οποίων είναι και οι 2 "σταρ" της ομάδας...
rchos
QUOTE(benchwarmer @ Oct 12 2012, 08:46 ) *
Σωθηκε λιγο στο τελος η κατασταση με τον Σιλμπ που λέει και ο Νότης, αλλά και πάλι άσχημα τα πράγματα. ΟΚ ο Μπλάζιτς σιγουράκι, αλλά η Καντού με έκαψε. Σμιθ κουλούρα, Τάιους στα λεφτά του αλλά περίμενα πολύ παραπάνω και Αραντόρι ΟΚ (αν και είχα αρχικά Πέρπε που τελικά έδωσε λίγο παραπάνω).
51.4 με 5 λοιπόν την πρώτη μέρα (αν και για κάποιο λόγο δεν μου εμφανίζει τους πόντους του Σιλμπ αυτή τη στιγμή, τυπικό ελπίζω..) και πάμε σήμερα για τους άλλους 5, εντός των οποίων είναι και οι 2 "σταρ" της ομάδας...


64,κατι με 5 παίχτες.
Η έμπνευση να πάρω τον Γιώργη τονΣερμαντινι δεν έπιασε.
Σιλμπ είχα και εγώ.
Μπλάζιτς επίσης αν και έπρεπε να τον έχω πουλήσει τελικά γιατι τον πήραν όλοι.
Αραντόρι έκανε καλή εμφάνιση και μας έδωσε κάποια κρέντιτς.
Πρίντεζης μέτρια.

Εν τέλει αν και έκανα όσο έκανα έπεσα σε κρέντιτς γιατί μόνο ο Μπλάζιτς ανέβηκε.

Σήμερα έχω Μιράγιες, Μούσλι, Κρίστοφερ, Μπρόουν, Φάρμαρ.

Με βλέπω να χάνω κρέντιτς και άλλα όσο και να κάνουν.
patrickdrd
καθολου καλη η χθεσινη μερα νομιζω για τους παικτες (fantasy, στοιχηματος, whatever),
ελαχιστοι παικτες διασωθηκαν απο τα χθεσινα... ναυαγια και
ειδικα απο τους ακριβοπληρωμενους (70+),
δεν θυμαμαι κ πολλους να μειναν εστω στα ... λεφτα τους
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.