Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ατάκες Τζέικ Φιλιππούση
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
yorgos
Έχουμε ακόμη 17 ημέρες αστείρευτου γέλιου από τον άξιο διάδοχο της Χατζηπόπης. Φρονώ (!) πως δικαιούται ένα δικό του thread γιατί χάνονται ανάμεσα στα υποφόρουμ και είναι κρίμα. Για κοπιάστε...

Επίσης να γίνει και μια λίστα με τις πιο άκαιρες διακοπές για διαφημίσεις σε φάση αγώνα (π.χ. σερβιέτες και ουισκάκαι εν ώρα αιφνιδιασμού).
koostas
δεν εχει τοσες ημερες μεταδοσης...μονο τις ημερες που παιζει η εθνικη μας εχει μεταδοση ο αντ-1
rakos
Jeffery Taylor και Kenny Grant...στα πλαγια
παλι καλα που δε μας ειπε οτι θα παιξουν 4-4-2 σε ρομβο
sir-elric
επρεπε να γινει το τοπικ.

εναν που να ξερει μπασκετ δεν μπορουν να βρουν?
tuareg
-Βρηκε το ρυθμο του σημερα ο Δημητρης Παπανικολαου
-Οι Ρωσσοι τα δινουν ολα στην επιθεση τους βουτανε για να κλεψουν καθε μπαλα
minas gr

Τυχερο τριποντο από τον Κοστόφ



Μόνο οταν τα βαζουν οι αλλοι ειναι τυχεροι.
Οταν τα βαζει ο Σλουκας ειναι καταπληκτικος απιθανος κ λοιπα smile.gif
yorgos
Για να μη χάνονται οι ατάκες και μένουν χωρίς είδωλα οι επόμενες γενιές επίδοξων μπουρδκάστερς, μάζεψα μερικές αδέσποτες, πάντα με παράθεση του υπαίτιου πόστερ:

T.W.Is.M.
Μαθαμε πριν λιγο οτι αν σε κοψουν με goaltending δεν ειναι καλαθι. Πρεπει η μπαλα να μπει στο διχτακι. Αλλιως ο Σλουκας εχει εφευρει το πενταποντο, γιατι με ενα καλαθι φτανει τους 5 ποντους. Ειδαμε πως ενας καβγας που εγινε μιση φαση πριν αποσυντονιζει μια ομαδα και της ριχνει το ρυθμο, αλλα και εναν ιδανικο αιφνιδιασμο που παραλιγο να καταληξει σε βηματα.

nikolas12

Πέρα από την πλάκα αφού χάσαμε και έμμεσο τρίποντο του Μπράμμου, λέει ότι είναι αναγκαίο το θέμα της διαφήμισης και ζητά κατανόηση. Και μ' αρέσει που λέει ότι είναι ο μονόλογος της Εθνικής που κάνει τους προπονητές να μη χρειαστούν τάιμ-άουτ έτσι ώστε να βάλουν διαφημίσεις. Πες μας ότι φταίει και η Εθνική τώρα


sacarame
ΗΡΩΑΣ Τζεηκ διέταξε να μην πάνε σε διαφημίσεις για να δουμε τις πρώτες βολές Καββαδά.. Τουλάχιστον ΑΞΙΟΣ

Voyager
" Και βγαίνει στον αιφνιδιασμό ο παπανικολάου....πάμε για διαφημίσεις και επιστρέφουμε "
-" To είπε αυτό απλά δεν κάρφωσε ο Παπανικολάου πάνω από το Jerekbo tongue.gif . Ήταν το καλάθι και φάουλ του μπράμος νομίζω και όντως είπε ότι το παιχνίδι είχε κριθεί μικρή σημασία έχει τι έγινε και το χάσαμε.
Επίσης είπε να τους συγχωράμε γιατί ζούμε σε δύσκολους καιρούς γιαυτό οι τόσες πολλές διαφημίσεις ...
"


aegeansheed
χοντρή = η κόρνα της γραμματείας

ό,τι να' ναι...
SteveNashidis
Ωραίο το thread παλικάρια αλλά δεν είναι λίγο προσβλητική η ονομασία του thread ? Ας μην κάνουμε λογοπαίγνια με το επιθετο του γιατί δεν είναι και κομψό . Άσε που από τη στιγμή που κράτησε τον αγώνα για τις βολές, την τάπα και τα καλάθια του Καββαδά μου έκλεψε τη καρδιά biggrin.gif
yorgos
QUOTE(Voyager @ Sep 6 2013, 01:13 ) *
Ωραίο το thread παλικάρια αλλά δεν είναι λίγο προσβλητική η ονομασία του thread ? Ας μην κάνουμε λογοπαίγνια με το επιθετο του γιατί δεν είναι και κομψό . Άσε που από τη στιγμή που κράτησε τον αγώνα για τις βολές, την τάπα και τα καλάθια του Καββαδά μου έκλεψε τη καρδιά biggrin.gif


Εδιορθώθη πάραυτα απ' ό,τι βλέπω, ζητώ συγγνώμη. Προχωράμε.
SteveNashidis
QUOTE(yorgos @ Sep 6 2013, 01:22 ) *
Εδιορθώθη πάραυτα απ' ό,τι βλέπω, ζητώ συγγνώμη. Προχωράμε.


Δεν έγινε και τίποτα ! cool.gif Σίγουρα πλήρωσε τις λαλακιες του ΑΝΤ1 με τις διαφημίσεις και έφαγε και αυτός κράξιμο !
sir-elric
ξερατε οτι η εθνικη εχει για ξαδερφουλα την εθνικη του ποδοσφαιρου? εγω το εμαθα σημερα
T.W.Is.M.
QUOTE(sir-elric @ Sep 6 2013, 02:19 ) *
ξερατε οτι η εθνικη εχει για ξαδερφουλα την εθνικη του ποδοσφαιρου? εγω το εμαθα σημερα


Ειναι πρωτα ή δευτερα ξαδερφια? Και η ομαδα του πολο που εχει παει σε τοσες Ολυμπιαδες τι ειναι? Ο φτωχος συγγενης??? tongue.gif
Zephyr
Και σε κάποια φάση ένιωσα ότι ζω deja vu και ότι ο Χατζητέτοιος πήγε στον Αντ1 για να μην μπορέσουμε να παρακολουθήσουμε ένα ρημαδιακό τουρνουά Εθνικής χωρίς σπαστικό σπίκερ ohmy.gif !
thanath
Ρε παιδιά αφήστε τον Τζέικ!! Μας είχε λείψει σε εκφώνηση του μπάσκετ! Ούτως ή άλλως η μεγάλη πλειοψηφία των σπικερ είτε σε πρωτάθλημα είτε euroleague σπαστικοί ,ενοχλητικοί και γραφικοί είναι με τα σχόλιά τους (βλ ιωάννου, χατζηγεωργίου, παπαδόγιαννης, συρίγος κλπ κλπ κλπ)! Με τον Τζέικ γελάμε και λίγο! tongue.gif tongue.gif
Zoys
Όταν μπορείς να γράψεις έκθεση για την αξία του μακρινού ριμπάουντ, γνωρίζεις απ' έξω τα φαγητά που προτιμά η παρέα του INSEP και ασυναίσθητα όταν αντικρίζεις την Σλοβενική ομάδα φωνάζεις "ΦΑΟΥΛ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΦΑΑΑΑΑΟΥΛ" ο Τζακ είναι απλά ηχορύπανση και ενίσχυση της νοσταλγίας για τις παλιές καλές δημόσιες μεταδόσεις.

ΔΙΚΙΑΑΑ ΜΑΣ, ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΠΑΛΑΑΑ!
Zoys
Τρελό χώσιμο του Τζακ στον Γερμανό διαιτητή για μη σφύριγμα σε φάουλ πάνω στον Περπέρογλου.

"Τι παραστάσεις να έχει ο Γερμανός; Μόνο εισιτήρια κόβει το πρωτάθλημα της χώρας του."

smiley.gif
SG3ptshooter
To μυαλό του Περπέρογλου τρέχει με ανεπανάληπτους ρυθμούς. rolleyes.gif
thanath
QUOTE (thanath @ Sep 6 2013, 19:35 ) *
Ρε παιδιά αφήστε τον Τζέικ!! Μας είχε λείψει σε εκφώνηση του μπάσκετ! Ούτως ή άλλως η μεγάλη πλειοψηφία των σπικερ είτε σε πρωτάθλημα είτε euroleague σπαστικοί ,ενοχλητικοί και γραφικοί είναι με τα σχόλιά τους (βλ ιωάννου, χατζηγεωργίου, παπαδόγιαννης, συρίγος κλπ κλπ κλπ)! Με τον Τζέικ γελάμε και λίγο! tongue.gif tongue.gif


Το παίρνω πίσω! Στο σημερινό παιχνίδι ο άνθρωπος έχει πει τα πάντα!!!! Είναι εκνευριστικός!!! Πραγματικό ρεσιτάλ έχει δώσει!! torture.gif
yorgos
Μιλάει ακατάπαυστα, είναι φλωρούμπας, λέει συνεχώς αρλούμπες και -το χειρότερο- έχει τόσο τσιριχτή φωνή που σπάει τα νέυρα και στη γιαγιά μου την κουφή.

Αν ήταν πολιτικός θα ήταν ο Άδωνις.
SteveNashidis
"To αντιαθλητικό φάουλ που κέρδισε ο Αρσλαν είναι δείγμα της εμπειρίας του και το κερασάκι στην τούρτα αν μπορεί κανείς να θεωρήσει ότι υπάρχει τούρτα μετά από μια τέτοια κακή εμφάνιση"
T.W.Is.M.
QUOTE(Voyager @ Sep 7 2013, 23:40 ) *
"To αντιαθλητικό φάουλ που κέρδισε ο Αρσλαν είναι δείγμα της εμπειρίας του και το κερασάκι στην τούρτα αν μπορεί κανείς να θεωρήσει ότι υπάρχει τούρτα μετά από μια τέτοια κακή εμφάνιση"


Η τουρτα ειναι μαλλον αυτη που θα του πετουσαν στο προσωπο οι τηλεθεατες που τον ακουγαν! laugh.gif
rankin
"O Νίκος Ζήσης ειναι ο κορυφαίος έλληνας πασσέρ των τελευταίων ετών, μετά τον Διαμαντίδη που δεν παίζει πια στην Εθνική"
Τον φουκαρά τον Παπαλουκά που μοίραζε τις ασσιστ σαν τα στραγάλια τον έφαγε η μαρμάγκα....

Συγχωρεμένος παρόλα αυτά, για την τίμια εκείνη παρέμβαση που δεν επέτρεψε τις διαφημίσεις ...

Χωρίς Χατζη το ευρωμπάσκετ μοιάζει φτωχό σε ατάκες
thalys
Να σημειώσουμε ότι ο Νίκος Ο'Ζήσης(που είναι στην ανδρών από το 2003) είναι ο καλύτερος πασσέρ που έχει βγάλει το ελληνικό μπάσκετ.

Πήγε να το διορθώσει μετά και είπε ότι εννοούσε μετά την αποχώρηση Διαμαντίδη.
slok
αυτο που οι ελληνες σχολιαστες ειρωνευονται και κοροιδευουν τους αντιπαλους οταν κερδιζουμε πολυ κατανταει εκνευριστικο.
ντροπη
aegeansheed
Δεν ξέρω για σας, εγώ με τέτοιο μπάσκετ που είδα και τέτοιον Φιλιππούση, πέρασα μια πολύ ωραία βραδιά στον Αντ1. Από ΑΜΑΝ πρέπει να είχα να διασκεδάσω έτσι στο κανάλι.

Ο άλλος Πέρπε με ΑΠΥ δουλεύει?
Nuntius
QUOTE (slok @ Sep 7 2013, 23:55 ) *
αυτο που οι ελληνες σχολιαστες ειρωνευονται και κοροιδευουν τους αντιπαλους οταν κερδιζουμε πολυ κατανταει εκνευριστικο.
ντροπη


Ισχύει. Ο Τζέικ έχει αρχίσει πραγματικά να μου την δίνει και εγώ είμαι συνήθως ήρεμος με τους σχολιαστές tongue.gif
SteveNashidis
QUOTE(Nuntius @ Sep 8 2013, 00:11 ) *
Ισχύει. Ο Τζέικ έχει αρχίσει πραγματικά να μου την δίνει και εγώ είμαι συνήθως ήρεμος με τους σχολιαστές tongue.gif


Να καταγραφεί στα πρακτικά ως μη αναληθές καθώς έχει δηλώσει σε προηγούμενες συζητήσεις , ο Νουντιος ότι τον εκνευρίζουν οι σχολιαστές των Spurs , Boston και Pistons(?) ! laugh.gif

Y.Γ. Τζεικ κράτα γερά .Το basketforum σε στηρίζει στον αγώνα για μετάδοση χωρις ταμπού και διαφημίσεις . . .
Μπαγασάκο πες την αλήθεια. Δεν ήθελες να πεις "Πάρτα Ασικ" στο σπάσιμο της μέσης από τον Παπανικολάου ;
Nuntius
QUOTE (Voyager @ Sep 8 2013, 02:58 ) *
Να καταγραφεί στα πρακτικά ως μη αναληθές καθώς έχει δηλώσει σε προηγούμενες συζητήσεις , ο Νουντιος ότι τον εκνευρίζουν οι σχολιαστές των Spurs , Boston και Pistons(?) ! laugh.gif

Y.Γ. Τζεικ κράτα γερά .Το basketforum σε στηρίζει στον αγώνα για μετάδοση χωρις ταμπού και διαφημίσεις . . .
Μπαγασάκο πες την αλήθεια. Δεν ήθελες να πεις "Πάρτα Ασικ" στο σπάσιμο της μέσης από τον Παπανικολάου ;


Από Ελλάδα εννοούσα tongue.gif

Για τους Celtics ισχύει αυτό που λες αλλά για τους άλλους δύο δεν είμαι σίγουρος.
thanath
To ξέρατε ότι ο κουζίν είναι δεινόσαυρος??
Zoys
QUOTE(thanath @ Sep 8 2013, 18:44 ) *
To ξέρατε ότι ο κουζίν είναι δεινόσαυρος??

Καλά, εδώ δεν έχει άδικο. tongue.gif
kyle_lover
Κάποιος να τον σκουντήξει να του θυμίσει ότι το τρίποντο έχει πάει μισό μέτρο πίσω,χεχε.. 71.gif
Αίσθηση έκανε και η παρατήρηση με θριαμβευτικό τόνο ότι "Ο Πρίντεζης κάνει ένα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ 2ο δεκάλεπτο", ενώ είχαν παιχτεί σκάρτα 2 λεπτά.. tongue.gif tongue.gif
sacarame
Είναι η δεύτερη ή η τρίτη φορά που ακούω το φάουλ-γκολ. Οπότε τείνω να πιστεψω πως δεν του βγαίνει απλά πάνω στην ταχύτητα του λόγου, αλλά το πιστεύει ότι λέγεται έτσι...
thalys
Επίσης η εθνική πρέπει να χτυπήσει την Ιταλία στο ζωγραφιστό, γι'αυτό σηκώνει τον Φώτση ο Τρινκέρι. Ο οποίος μπήκε στη θέση του Πρίντεζη.
sacarame
Επίσης πνευματικό παιδί του Πιανιτζιάνι ο ένας, πνευματικό του παιδί και ο άλλος. Πόσους έχει βαφτίσει ο Σιμόνε τελοσπαντων;;

Και αν τους έχει βαφτίσει ποιος είναι τελικά;;;Ο Νονός;;

shot.gif cool.gif cool.gif tongue.gif tongue.gif
Zoys
Ευχαριστούμε κύριε Μπελόσεβιτς, μας κακομαθαίνετε... tongue.gif
sacarame
Απλά για να μην το ξεχάσω, η Εθνική έχει Νταμπλ στα ριμπάουντς με 24 αντί 12...


Αντε και τρεμπλ στις ασσίστς..
rchos
Τρίποντο πατώντας την γραμμή των 6,75
T.W.Is.M.
Πανεξυπνο φαουλ του Μπελινελι που στελνει το Ζηση στις βολες για να αποτρεψει το τριποντο του Καιμακογλου! Πρεπει να εχει τουλαχιστον κληρονομικο χαρισμα ο Μπελινελι για να κανει τετοιο πραγμα.
kyle_lover
QUOTE (T.W.Is.M. @ Sep 8 2013, 20:24 ) *
Πανεξυπνο φαουλ του Μπελινελι που στελνει το Ζηση στις βολες για να αποτρεψει το τριποντο του Καιμακογλου! Πρεπει να εχει τουλαχιστον κληρονομικο χαρισμα ο Μπελινελι για να κανει τετοιο πραγμα.



Είμαι μεγαλύτερος φάν, έχω την ακριβή φράση: "Επίδειξη υψηλού μπασκετικού iq από τον Μπελινέλι, που έκανε το φάουλ και απέτρεψε το τρίποντο του Καϊμακόγλου..Καταπληκτικός παίχτης!" icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Timemaster
QUOTE(sacarame @ Sep 8 2013, 19:37 ) *
Είναι η δεύτερη ή η τρίτη φορά που ακούω το φάουλ-γκολ. Οπότε τείνω να πιστεψω πως δεν του βγαίνει απλά πάνω στην ταχύτητα του λόγου, αλλά το πιστεύει ότι λέγεται έτσι...

πιθανολογω πως πιστευει πως ειναι διαφορετικο απο το γκολφαουλ. Εχει να κανει με πια σειρα γινονται. Αν πρωτα παρει φαουλ κ μετα βαλει καλαθι ή αν το φαουλ γινει αφου περασει η μπαλα το διχτακι
bballbill
QUOTE(Timemaster @ Sep 9 2013, 11:31 ) *
πιθανολογω πως πιστευει πως ειναι διαφορετικο απο το γκολφαουλ. Εχει να κανει με πια σειρα γινονται. Αν πρωτα παρει φαουλ κ μετα βαλει καλαθι ή αν το φαουλ γινει αφου περασει η μπαλα το διχτακι

Μ'αρέσει που εμβαθύνεις.
Timemaster
QUOTE(bballbill @ Sep 9 2013, 11:35 ) *
Μ'αρέσει που εμβαθύνεις.

για να σας ολοκληρωσω να πω εχει δηκαιο μιας κ στην μια περιπτωση ο παιχτης πρεπει να εκτελεσει μια βολη ενω στην αλλη δυο. Τωρα περημενω να δω πως θα ονομασει την περιπτωση να μπει καλαθι κ να γινει φαουλ εκτος φασης. :-P
ViC
QUOTE(Timemaster @ Sep 9 2013, 11:31 ) *
πιθανολογω πως πιστευει πως ειναι διαφορετικο απο το γκολφαουλ. Εχει να κανει με πια σειρα γινονται. Αν πρωτα παρει φαουλ κ μετα βαλει καλαθι ή αν το φαουλ γινει αφου περασει η μπαλα το διχτακι

το θολωμένο του μυαλό δηλαδή...
Nuntius
Μόλις μάθαμε πως η Φινλανδία δεν έχει μπασκετικό ταλέντο και μπασκετικό IQ rolleyes.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Nuntius @ Sep 9 2013, 15:20 ) *
Μόλις μάθαμε πως η Φινλανδία δεν έχει μπασκετικό ταλέντο και μπασκετικό IQ rolleyes.gif


Ε καλα, το γυρω γυρω ολοι δεν ειναι και η επιτομη του μπασκετικου IQ... peace.gif
Nuntius
QUOTE (T.W.Is.M. @ Sep 9 2013, 16:05 ) *
Ε καλα, το γυρω γυρω ολοι δεν ειναι και η επιτομη του μπασκετικου IQ... peace.gif


Δεν παίζουν μόνο γύρω-γύρω όλοι όμως wink.gif

Άσε που ο Dettmann είναι ένας από τους καλύτερους coach του τουρνουά.
Magnus92
Η ωρα στην Σλοβενια ειναι 15.30 ....

Πως διαολο θα περασει δυσκολο βραδυ η εθνικη ;
Nuntius
QUOTE (Magnus92 @ Sep 9 2013, 16:26 ) *
Η ωρα στην Σλοβενια ειναι 15.30 ....

Πως διαολο θα περασει δυσκολο βραδυ η εθνικη ;


No freakin idea tongue.gif
Dreamerpanos
Η Εθνική έχει 3/19 ριμπάουντ....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.