Help - Search - Members - Calendar
Full Version: OverplayBet 2007-2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3
dizzy_fingers
Για όσους δεν το έχουν καταλάβει ακόμα, μπορείτε να ποστάρετε τις προβλέψεις σας για το πρωτάθλημα της Α1 στο overplaybet.

Σύντομα θα προστεθούν και άλλα πρωταθλήματα (α1 γυναικών , εσκα-να, κι ότι άλλο ζητήσετε).
dizzy_fingers
Θέλετε να στήσω πρωτάθλημα για Α1 γυναικών, ΕΣΚΑ-ΕΣΚΑΝΑ?

Πείτε τη γνώμη σας μέλη, mods, οποιοσδήποτε....
thrylos7
Ο λαός τα απαιτεί! Έστω κι αν έχουν ξεκινήσει...

Εγώ θέλω και unibasket... tongue.gif
leonkalf
Φυσικά και θέλουμε!!!!
Στήσε τα!!!
bball.gif
thrylos7
Παιδιά βάζετε κανονικά τα σκορ, καθώς θα πάρετε κάποιο μπόνους αν βρείτε ένα ή και τα δύο σωστά... (3 και 9 αντίστοιχα).

Δική μας παράλειψη που δεν το υπενθυμίσαμε...
Das Kapital
Το ξερω ζηταω πολλα αλλα γιατι δεν προσπαθειτε να φταιξετε ενα overplay bet euroleague οσο ειναι καιρος κιολας πριν αρχισει η διοργανωση!
dizzy_fingers
Βεβαίως θα γίνει.
Πότε αρχίζει ρε παιδιά?
Das Kapital
Το πρωτο παιχνιδι νομιζω ειναι στις 22 αυτου του μηνα CSKA-Prokom και ολοι οι αλλοι κανονικα στις 24 και 25!
Bonzo
Πάντως προσωπικά το προτιμούσα όπως ήταν πέρσι που βάζαμε μόνο διαφορές. Όχι ότι έχει πολύ μεγάλη διαφορά αλλά γίνεται πιο πολύπλοκο χωρίς να προσθέτει κάτι το ιδιαίτερο. Τέλος πάντων.. Θα σας κερδίσω και έτσιtongue.gif
dizzy_fingers
Τα hardcore μπετόμουτρα του φόρουμ διαφωνούν μαζί σου tongue.gif.

Άλλωστε τώρα σου δίνεται η ευκαιρία να τσιμπήσεις 3 ή 9 πόντους αν έχεις πιάσει το ένα ή και τα δύο σκορ αντίστοιχα.


Leb, κάποια στιγμή, σύντομα θα το στήσουμε το πρωτάθλημα.
dizzy_fingers
Προστέθηκε η Ευρωλίγκα, οπότε μπορείτε από τώρα να μπαίνετε και να δίνετε τα προγνωστικά σας.
Anaz
41.gif 41.gif
Jimar
οι προβλεψεις για ευρωλιγκα κλειδωνουν σημερα ετσι ? αφου σημερα ειναι ο πρωτος αγωνας.
dizzy_fingers
Δυστυχώς (για όσους δεν προλάβανε να παίξουν) ναι.

Με πιάσανε απροετοίμαστο, είχα ξεχάσει το Προκόμ-ΤΣΣΚΑ.
klearxos
Ρε την Παρτιζαν μας χαλασε το απολυτο... για την πρωτη μερα!
dizzy_fingers
Βγήκαν τα αποτελέσματα για EL icon_joy.gif .
basketaris
Say hello to this week champ!!! icon_wave.gif
smiley.gif
sihainas
Γίνεται την τελευταία μέρα που έχουμε για ποντάρισμα... να στέλνεται email ή pm με κάποιο τρόπο αυτόματα γιατί για άλλη μια φορά ξέχασα να ποντάρω... 68.gif rolleyes.gif ugly1.gif
leelo15
Και εγώ ξέχασα ... sad.gif Πάει ο καλός πρώτος γύρος που έκανα shot.gif
Η ίδια του sihainas είναι πάντως πολύ καλή
k_sal_15
Και εγώ μια από τα ίδια... Ξέχασα να ποντάρω sad.gif sad.gif sad.gif ... Κάτι πρέπει να γίνει!
Anaz
Δεν πειραζει ρε παιδια.Υπαρχει το πασο.Παιζετε απ'την επομενη..Μπορει να ηταν κ για καλο..
basketaris
Να κανω μια ερωτηση?
Στο Overplay, δεν εχω καταλαβει καλα το "Wrong Result & Difference 1-3 pts"...
Αν π.χ. στο ΑΡΗΣ-Οσφπ εχω βαλει νικη ΑΡΗ με 81-80, αλλα ο ΑΡΗΣ χασει, πως θα παρω αυτους τους 3 ποντους?
Μηπως απαιτειται να κερδισει ο Οσφπ το ΠΟΛΥ ΕΩΣ 3 ποντους? Αυτο εννοει?

Sorry αν φανηκε γελοια η απορια, αλλα μπερδευτηκα.... sad.gif
Pierce
καθολου γελοια. αυτο ακριβως που καταλαβες εννοει. smile.gif
klearxos
Απο οτι βλεπω το Αιγαλεω μας ρημαξε ολους... (πλην Λακεδαιμονιων-ειδα εναν φιλο που το επιασε!)
dizzy_fingers
Α1 overplaybet SET!

Saniboy, ο νέος βασιλιάς.
tsitum
Μηπως υπαρχει καποιο προβλημα στο overplay της Α1?
Γιατι ενω στης Ευρωλιγκα μπηκε κανονικα κ πονταρα, στην Α1 παταω αλλα δε βγαινει ουτε τα standings ουτε τα bets ουτε το play.
dizzy_fingers
7.gif

Περίεργο. Εμένα μου τα βγάζει κανονικά, ενώ βλέπω πως κι άλλα άτομα έχουν ποντάρει ήδη.
saniboy
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 29 2007, 12:08 ) *
Α1 overplaybet SET!

Saniboy, ο νέος βασιλιάς.

.........ετσι!!!!! 77.gif

πρωτη φορα παιζω τετοιου ειδους παιχνιδι και δεν εκανα πανω απο 3 λεπτα να το συμπληρωσω!

...οτι να 'ναι icon_drunk.gif
klearxos
Υπαρχει καποιος λογος που δεν ειναι κλειδωμενο το overplay της Euroleague?
Pierce
θελαμε να δουμε αν θα υπαρξουν παραβατες ,που θα προσπαθησουν να επωφεληθουν ,μη κλειδωμα 71.gif
klearxos
Εγω παντως το σκεφτηκα.... 19.gif
Μετα ειπα αστο..
Θα κερδισουμε με την αξια μας! biggrin.gif
dolly12
Θα στήσεις και για Α ΕΣΚΑ γυναικων????? smiley.gif

pleaseeeeeeeeeeeeeeeee
dizzy_fingers
Πόσοι/ες είναι οι ενδιαφερόμενοι/ες?
dizzy_fingers
Αμάν, για 1 πόντο δεν είχα το απόλυτο στον Άρη! ohmy.gif

67-69 είχα βάλει....
kostasvc15
Ειναι η πρωτη φορα που παιζω οβερ πλει μπετ και τα πηγα αρκετα καλα (104 αν θυμαμαι καλα) αλλα εχω μια απορια...
Γιατι πρεπει να υπαρχει η επιλογη BETS;Μπορει μερικοι να αλλαζουν τις προβλεψεις τους αφου βλεπουν τι εχουν προβλεψει οι αλλοι...Σορρυ αν εχει ξαναγινει η ιδια ερωτηση δεν το εχω ψαξει το τοπικ...
dizzy_fingers
Η απάντηση με άλλη ερώτηση:
Γιατί να μη βλέπουν οι άλλοι τί έχει ποντάρει ο καθένας?

Άλλωστε αν απλά βλέπαμε όλοι μόνο τί πόντους έχει πάρει κάθε αγωνιστική ο άλλος, δε θα είχε πλάκα smile.gif.
basketaris
Στο τελος του παιχνιδιου, θα παιξει ρολο ποσα pass εχει ο καθενας?
Ή απλα, όποιος έχει το καλυτερο average? 39.gif
Pierce
oχι ο αριθμος των pass δεν παιζει ρολο smile.gif
εκτος αν τα εξαντλησεις ολα ,τοτε αποκλειεσαι.
dizzy_fingers
Προς το παρόν είναι 6 τα μάξιμουμ, σύμφωνα με τους κανόνες του παιχνιδιού, αλλά υπάρχει η σκέψη να αλλάξουν (προς τα πάνω).
thrylos7
Είχα σκοπό να μη συμμετέχω αυτή τη δύσκολη αγωνιστική, αλλά τελικά δε μπόρεσα ν' αντισταθώ...

Αν κι εξακολουθώ να πιστεύω ότι είναι μια από τις ιδανικότερες αγωνιστικές για πάσο.
eu.champions07
blink.gif
QUOTE(dizzy_fingers @ Nov 3 2007, 14:06 ) *
Προς το παρόν είναι 6 τα μάξιμουμ, σύμφωνα με τους κανόνες του παιχνιδιού, αλλά υπάρχει η σκέψη να αλλάξουν (προς τα πάνω).

Η μη συμμετοχή μια αγωνιστική θεωρείται αυτόματα pass; blink.gif
Anaz
Eγω νομιζω ειναι καλυτερα να μην αυξηθουν!!
Bonzo
Συμφωνώ με Anaz(rchos σπεύσε να συμφωνίσεις και συ)
thrylos7
Αυτό θα γίνει (αν γίνει) με παράλληλη μείωση κατά κάποιο ποσοστό, του σκορ του παίκτη.. Πχ όποιος έχει 6-8 πάσο χάνει το 5%, 8-10 9%... τυχαίοι οι αριθμοί...

QUOTE
Η μη συμμετοχή μια αγωνιστική θεωρείται αυτόματα pass;


Τί σε εκπλήσσει τόσο πολύ;
Bonzo
Νομίζω ότι με αυτό που λες θρύλε περιπλέκεται ακόμα περισσότερο το παιχνίδι χωρίς λόγο.Και επιπλέον δεν μπορώ να καταλάβω πως θα μπορούσε να βρεθεί ένα σωστό ποσοστό. Δλδ αν κάνεις τις πράξεις και 5-6% αν μειώνετε νομίζω (χωρίς να έχω κάενι τις πράξεις) ότι σε μια ολόκληρη αγωνιστική περίοδο μείωνετε πολύ περισσότερο απότο να έπαιζε και να έκανε ένα σκορ όσο μικρό και να ήταν αυτό.
Γενικά προσωπικά προτιμούσα το περσινό overplaybet που ήταν πιο απλό.Δλδ το να πετύχεις ακριβώς το σκορ είναι κυρίως ζήτημα κολοφαρδίας. Αν θέλατε κάπως να βάζατε μέσα το πόσοι πόντοι θα μπαιναν καλύτερα νομιζω θα ήταν να βάζατε να συμπληρώνουμε για κάθε παιχνίδι δυό τετραγωνάκια. Ένα με τη διαφορά πόντων(όπως πέρσι) και ένα με την ποσότητα πόντων πχ(150) που ανάλογα με το πόσο κοντά πέφτεις να παίρνεις και πόντους.
Όλα αυτά τα σχόλια βέβαια τα κάνω καλοπροαίρετα και σε κάθε περίπτωση θεωρώ τρομερό το γεγονός ότι έχετε αφιερώσει τόσες ώρες για να βελτιώσετε τα παιχνίδια.
eu.champions07
QUOTE(thrylos7 @ Nov 3 2007, 22:24 ) *
Αυτό θα γίνει (αν γίνει) με παράλληλη μείωση κατά κάποιο ποσοστό, του σκορ του παίκτη.. Πχ όποιος έχει 6-8 πάσο χάνει το 5%, 8-10 9%... τυχαίοι οι αριθμοί...
Τί σε εκπλήσσει τόσο πολύ;

Δεν με εκπλήσει,λογικό μου φαίνεται.Απλά ηταν μια απορία μου διότι έπαιξα από τη 2η αγωνιστική το παιχνίδι και δεν το είχα παίξει παλιότερα.
Επίσης γνώμη μου είναι ότι τα pass θα έπρεπε να είναι όσο το δυνατό λιγότερα και να τα εκμεταλεύεται κάποιος όταν δεν προλαβαίνει να ποντάρει κάποιες αγωνιστικές και όχι όταν συνειδητά αποφεύγει τις δύσκολες αγωνιστικές. bball.gif
Papaloukas 4 ever
Ρε παίδες είμαι ΠΡΩΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τράβηξα βέβαια και τη φωτογραφία, το έβαλα και wall paper κλπ. κλπ.

ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ.

Αντε και καλές προβλέψεις στη συνέχεια
dizzy_fingers
Dude, έδωσες ρέστα.

7/7 σε προβλέψεις ενώ και οι διαφορές ήταν κοντινές 41.gif.

Σκέψου μόνο αν τα έπαιζες στο στοίχημα τί θα έβγαζες smile.gif΄.
thrylos7
Μ' έτρωγε το χέρι μου να βάλω δύο κιτρινόμαυρες ομάδες να κερδίσουν, αλλά μετά τη συμμετοχή στην προηγούμενη αγωνιστική, είπα να παίξω πιο συντηρητικά...

(Όχι, δεν εννοώ το Μαρούσι... biggrin.gif)
dizzy_fingers
Εσύ μου έχεις κολλήσει τσίτα από πίσω, παρέα με τον ashton...

Ο Παπαλουκάς4ever συνεχίζει πάντως στην πρώτη θέση 41.gif.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.