Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2009-10 (1ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Mitsaras7
QUOTE(axe @ Apr 24 2010, 23:35 ) *
μονο που το ΠΑΚ νικησε δις το ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟ, ενω όλοι οι υπόλοιποι χασαμε τουλαχιστον στο ενα παιχνιδι.
αρα δικαιωματικα ειναι εκει που ειναι.

τωρα για το ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟ εαν ειναι σωστο ή λαθος, ποιοι αδικηθηκανε, ποιοι ευνοηθηκανε, κτλ... μπορουμε να μιλαμε μηνες

Δε βγαινει πουθενα αυτη η αναλυση μαγγες γιατι πχ εμας μας νικησε μετα απο μεγαλο μας σερι κ μετα τις γιορτες κ πριν απο ντερμπυ σερι,αρα παιζει ρολο κ το μομεντουμ...τελοσπαντων μακαρι στο τελος τετοια πραγματακια να μη κρινουν 8εσεις επι της ουσιας
jhantzop
QUOTE(calderon @ Apr 24 2010, 14:50 ) *
Λογικα θα πηγες να κανεις ενσταση μεσα στο Γραμματικο οπου η γραμματεια δεν την δεχεται γιατι ειναι ολοι μιλιμενοι!!
Η λογικη λεει οτι το Γραμματικο τελειωσε για φετος,τουλαχιστον!!!! Την ενσταση την εκανε ο Κουρος στο μεταξυ τους παιχνιδι αφου ειχε κερδισει το παιχνιδι ομως...


Δεν υπάρχει περίπτωση να μην μπορεί κάποιος να κάνει ένσταση είτε πριν το παιχνίδι είτε μετά ότι και να λένε γραμματεία και διαιτητές. Σίγουρα αν γίνει πριν το παιχνίδι είναι καλύτερα αλλά και μετά να γίνει αν έχει βάση τότε έχει μεγάλες πιθανότητες.


calderon
QUOTE(jhantzop @ Apr 25 2010, 10:34 ) *
Δεν υπάρχει περίπτωση να μην μπορεί κάποιος να κάνει ένσταση είτε πριν το παιχνίδι είτε μετά ότι και να λένε γραμματεία και διαιτητές. Σίγουρα αν γίνει πριν το παιχνίδι είναι καλύτερα αλλά και μετά να γίνει αν έχει βάση τότε έχει μεγάλες πιθανότητες.

Οποιος προσπαθησε να κανει την ενσταση μεσα στο Γραμματικο ξερει τι γινετε..!!!
jhantzop
QUOTE(calderon @ Apr 25 2010, 16:32 ) *
Οποιος προσπαθησε να κανει την ενσταση μεσα στο Γραμματικο ξερει τι γινετε..!!!


Τι γίνεται;


zig14
QUOTE(jhantzop @ Apr 25 2010, 10:34 ) *
Δεν υπάρχει περίπτωση να μην μπορεί κάποιος να κάνει ένσταση είτε πριν το παιχνίδι είτε μετά ότι και να λένε γραμματεία και διαιτητές. Σίγουρα αν γίνει πριν το παιχνίδι είναι καλύτερα αλλά και μετά να γίνει αν έχει βάση τότε έχει μεγάλες πιθανότητες.


οι ενστασεις γινονται παντα στο τελος του αγωνα. ποτε πριν ή κατα την διαρκεια του αγωνα.
jhantzop
QUOTE(zig14 @ Apr 26 2010, 00:39 ) *
οι ενστασεις γινονται παντα στο τελος του αγωνα. ποτε πριν ή κατα την διαρκεια του αγωνα.


Φυσικά και μπορεί να γίνει πριν για αντικανονική συμμετοχή παίκτη ή προπονητή.


Mitsaras7
QUOTE(jhantzop @ Apr 26 2010, 00:52 ) *
Φυσικά και μπορεί να γίνει πριν για αντικανονική συμμετοχή παίκτη ή προπονητή.

Ε??Aρχισαν να διαλυονται τωρα στο τελος?ΦΟΙΒΟΣ-ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟ 80-29 ???Συγνωμη αλλα λιγο αργα το θυμηθηκαμε για το Γραμματικο.Ενδειξεις και συμβαντα τα χουμε πει απο τον Νοεμβρη
zoom 11
QUOTE(Mitsaras7 @ Apr 27 2010, 16:04 ) *
Ε??Aρχισαν να διαλυονται τωρα στο τελος?ΦΟΙΒΟΣ-ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟ 80-29 ???Συγνωμη αλλα λιγο αργα το θυμηθηκαμε για το Γραμματικο.Ενδειξεις και συμβαντα τα χουμε πει απο τον Νοεμβρη

Γεια σας,ειμαι παιχτης του Φοιβου.Οι παικτες του Γραμματικου αποβληθηκαν και μεχρι το τελος της σεζον θα παιζει το εφηβικο τους.Αυτο βεβαια ειναι αδικο για τις ομαδες που τους αντιμετωπισαν πριν αποβληθουν,αλλα αυτες ειναι οι πρωτοτυπιες της ΕΣΚΑ... 68.gif
Mitsaras7
Δυστυχως αυτα ειναι τα καλα της ΕΣΚΑ,αντι να διαγραψει την ομαδα και να τη μηδενισει απτο 1ο κιολας ματς κραταει κανονικα τους βαθμους.Τι να πεις απο κει και περα,εαν δηλαδη αυτο γινοταν 2 αγωνιστικες αργοτερα κ το Γραμματικο ειχε ανεβει μαθηματικα,δε θα εχανε την ανοδο?Δε γινονται αυτα κ απορω με τους παραγοντες ολων των ομαδων που το αφησαν αυτο να συμβει επι 1 ολοκληρη σεζον
gk65
QUOTE(zoom 11 @ Apr 28 2010, 03:34 ) *
Γεια σας,ειμαι παιχτης του Φοιβου.Οι παικτες του Γραμματικου αποβληθηκαν και μεχρι το τελος της σεζον θα παιζει το εφηβικο τους.Αυτο βεβαια ειναι αδικο για τις ομαδες που τους αντιμετωπισαν πριν αποβληθουν,αλλα αυτες ειναι οι πρωτοτυπιες της ΕΣΚΑ... 68.gif

Δεν ειναι καμια πρωτοτυπια της ΕΣΚΑ. Ο Κουρος εκανε ενσταση για αντικανονικη συμμετοχη παιχτων και την κερδισε. Δεν καταλαβαινω αφου το ηξεραν και οι αλλες ομαδες γιατι δεν εκαναν ενστανση. Η ΕΣΚΑ δεν εχει ντεντεκτιβ για να παρακολουθει ποιος παιζει με αντικανονικους παιχτες.

QUOTE(axe @ Apr 22 2010, 18:32 ) *
βασικα κριμα για την ΚΗΦΙΣΙΑ γιατι ειναι ομαδα με νεα παιδια
η ΕΣΚΑ να τα βλεπει αυτα... που θελει να κοψει το μπασκετ σε εμας, τους 30+ 68.gif

Στους 30+ δεν κοβει το μπασκετ η ΕΣΚΑ αλλα οι αποφασεις της ομοσπονδιας ΕΟΚ.
calderon
ΠΑΚ - ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2

Και το ΠΑΚ στην τεταρτη θεση...
navalier
QUOTE(calderon @ Apr 29 2010, 16:12 ) *
ΠΑΚ - ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2

Και το ΠΑΚ στην τεταρτη θεση...



Πολύ καλό παιχνίδι με σφιχτές άμυνες...Πραγματικό ντέρμπυ. Το ΠΑΚ προηγηθηκε με 11 πόντους 4.30 πριν τη ληξη..Απόλυτα δίκαιη η νίκη της Παλλήνης αφού όταν καταφέρνεις να γυρίσεις τέτοιο παιχνίδι αξίζεις τη άνοδο.. Τυχαιροι βέβαια στην τελευταία φαση αφού νίκησαν με σουτ στην εκπνοή αλλά από τη στιγμή που πήγαν το παιχνίδι στο σουτ όλα παιζοντουσαν..Συγχαρητηρια για τη διαφενόμενη άνοδο και ελπίζω του χρόνου να αναμετρηθούμε ξανά στη Γ Εσκα.
gavronick
23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (30/5/2010)
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΦΙΛΟΘΕΗ 49 - 58 (ΗΜ. 30 - 34)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χριστοδουλάκης - Ναστούλης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18 - 18, 12 - 16, 3 - 14, 16 - 10.
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Κόντος): Αβραμίδης 4, Τσαχαλής 10(1), Ράμμος, Καραλουκάς 1, Μπουτσικάκης 6(2), Δεσίκος 7(1), Τσετσώνης 1, Σταμουλακάτος 8, Ξανθάκης 2, Αργυρός 3(1), Δεβερίκος 2, Αποστολόπουλος 5(1).
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μυσθιλόγλου): Γιουβανέλλης 7(1), Λαλαουνης, Σουρβάνος 2, Αλωναρίτης, Σωτηρόπουλος 7(1), Τσούτης 14(2), Γιουρούκης, Μοσχίδης 2, Κοπετινάς 13(1), Στεφανής 8, Τασάκος 2, Καλύβας 3.
gavronick
QUOTE(gavronick @ May 1 2010, 02:57 ) *
23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (30/5/2010)
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΦΙΛΟΘΕΗ 49 - 58 (ΗΜ. 30 - 34)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χριστοδουλάκης - Ναστούλης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18 - 18, 12 - 16, 3 - 14, 16 - 10.
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Κόντος): Αβραμίδης 4, Τσαχαλής 10(1), Ράμμος, Καραλουκάς 1, Μπουτσικάκης 6(2), Δεσίκος 7(1), Τσετσώνης 1, Σταμουλακάτος 8, Ξανθάκης 2, Αργυρός 3(1), Δεβερίκος 2, Αποστολόπουλος 5(1).
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μυσθιλόγλου): Γιουβανέλλης 10(2), Λαλαούνης, Σουρβάνος 2, Αλωναρίτης, Σωτηρόπουλος 7(1), Τσούτης 11(1), Γιουρούκης, Μοσχίδης 2, Κοπετινάς 13(1), Στεφανής 8, Τασάκος 2, Καλύβας 3.

Μετά από κίνηση fair play μία απαραίτητη διόρθωση γιατί αυτή τη φορά φιλαράκι σου έβαλα παραπάνω!!!
Ποιός ακούει μετά τον φαντάρο........


Εδώ και καιρό ήθελα να πω τη γνώμη μου για την άποψη που είχαν κάποιοι σχετικά με το ανοικτό γήπεδο της Φιλοθέης και κατα πόσο την εξυπηρετεί μία τέτοια κατάσταση. Δεν θέλησα να το κάνω γιατί υπήρχαν μπροστά μας πολλά παιχνίδια και μόνο κακό θα μπορούσε να μας κάνει και να μας αποπροσανατολίσει.
Παρότι θα μπορούσα να γράφω πολλές σελίδες για τους λόγους που η ομάδα μας αγωνίζεται σε ανοικτό γήπεδο, ελπίζω να κατάλαβαν όσοι υποστήριζαν αυτή την άποψη ότι μία ομάδα σαν την Φιλοθέη που είναι από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας βάση αποτελεσμάτων, το να προπονείται και να παίζει σε κλειστό γήπεδο μόνο καλύτερη μπορεί να την κάνει.
Ελπίζω πλέον φίλε Mitsara7 να το κατάλαβες και εσύ αυτό χθές. Εάν και νομίζω ότι το νεαρό της ηλικίας σου σε δικαιολογει (μάλλον είσαι το 10?).
Mitsaras7
QUOTE(gavronick @ May 1 2010, 17:52 ) *
Μετά από κίνηση fair play μία απαραίτητη διόρθωση γιατί αυτή τη φορά φιλαράκι σου έβαλα παραπάνω!!!
Ποιός ακούει μετά τον φαντάρο........


Εδώ και καιρό ήθελα να πω τη γνώμη μου για την άποψη που είχαν κάποιοι σχετικά με το ανοικτό γήπεδο της Φιλοθέης και κατα πόσο την εξυπηρετεί μία τέτοια κατάσταση. Δεν θέλησα να το κάνω γιατί υπήρχαν μπροστά μας πολλά παιχνίδια και μόνο κακό θα μπορούσε να μας κάνει και να μας αποπροσανατολίσει.
Παρότι θα μπορούσα να γράφω πολλές σελίδες για τους λόγους που η ομάδα μας αγωνίζεται σε ανοικτό γήπεδο, ελπίζω να κατάλαβαν όσοι υποστήριζαν αυτή την άποψη ότι μία ομάδα σαν την Φιλοθέη που είναι από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας βάση αποτελεσμάτων, το να προπονείται και να παίζει σε κλειστό γήπεδο μόνο καλύτερη μπορεί να την κάνει.
Ελπίζω πλέον φίλε Mitsara7 να το κατάλαβες και εσύ αυτό χθές. Εάν και νομίζω ότι το νεαρό της ηλικίας σου σε δικαιολογει (μάλλον είσαι το 10?).

Μα δεν ημουν απαυτους που ελεγαν φιλε μου οτι ''να μη παιζετε,να μην ανεβετε'' κ ολα αυτα.Αυτα τα ειπαν ατομα που ουτε που γνωριζω απο που προερχονται -αν κ πρεπει ναναι απο Κουρο μερια- ισα ισα που ειπα οτι προφανως ειστε η ''πιο ομαδα'' απο ολες φετος στον 1ο ομιλο.Εγω απλα ειπα οτι σας εξυπηρετει και αυτο δεν ειναι κακο.Ο,τι εχει η καθε ομαδα σαν οπλο καλο ειναι και εγω δε διαφωνω οσο κι αν δε γουσταρα να παιξω σε σας η' στο Πικερμι σε ανοιχτα.Οσων αφορα το ματς χτες καλα κανεις κ συ που δε σχολιαζεις κατι γιατι σαν ομαδα εμεις εχουμε πεσει απτο 60-70% που παιζαμε στο 20%,εχουμε χασει στοχους κ πλεον δοκιμαζονται διαφορα.Οσων αφορα για σας δε μαρεσε που ειδα καποια παιδια να μπαινουν στο 1.30 πριν τη ληξη σε ομαδα που εχει ανεβει κ νικαει με 15-16π σε ολο τον αγωνα,αυτο απλα και δεν μπορω να χω πιο εμπεριστατομενη αποψη στο 8εμα,απλα φανηκε καπως...Ναι το 10 ειμαι δε φοβαμαι να το πω,οπως κ το νεαρο της ηλικιας ισχυει αλλα δε παει να πει κ κατι.Εξαλλου νομιζω στα 22 δε θεωρειται καποιος μικρος η' ταλεντο...(Εσυ νουμερο?ο axe τον ξερω,εσενα ομως οχι)...
gavronick
QUOTE(Mitsaras7 @ May 1 2010, 17:28 ) *
Μα δεν ημουν απαυτους που ελεγαν φιλε μου οτι ''να μη παιζετε,να μην ανεβετε'' κ ολα αυτα.Αυτα τα ειπαν ατομα που ουτε που γνωριζω απο που προερχονται -αν κ πρεπει ναναι απο Κουρο μερια- ισα ισα που ειπα οτι προφανως ειστε η ''πιο ομαδα'' απο ολες φετος στον 1ο ομιλο.Εγω απλα ειπα οτι σας εξυπηρετει και αυτο δεν ειναι κακο.Ο,τι εχει η καθε ομαδα σαν οπλο καλο ειναι και εγω δε διαφωνω οσο κι αν δε γουσταρα να παιξω σε σας η' στο Πικερμι σε ανοιχτα.Οσων αφορα το ματς χτες καλα κανεις κ συ που δε σχολιαζεις κατι γιατι σαν ομαδα εμεις εχουμε πεσει απτο 60-70% που παιζαμε στο 20%,εχουμε χασει στοχους κ πλεον δοκιμαζονται διαφορα.Οσων αφορα για σας δε μαρεσε που ειδα καποια παιδια να μπαινουν στο 1.30 πριν τη ληξη σε ομαδα που εχει ανεβει κ νικαει με 15-16π σε ολο τον αγωνα,αυτο απλα και δεν μπορω να χω πιο εμπεριστατομενη αποψη στο 8εμα,απλα φανηκε καπως...Ναι το 10 ειμαι δε φοβαμαι να το πω,οπως κ το νεαρο της ηλικιας ισχυει αλλα δε παει να πει κ κατι.Εξαλλου νομιζω στα 22 δε θεωρειται καποιος μικρος η' ταλεντο...(Εσυ νουμερο?ο axe τον ξερω,εσενα ομως οχι)...

Καταρχήν είμαι το 14. Ο "γέρος" όπως με αποκάλεσε το δικό σας 15 φαντάζομαι "χαριτολογώντας".
Όλη η ομάδα έπαιξε χθές και μόνο ένας 93άρης μπήκε πρώτη φορά στο τέλος. Επιλογές του προπονητή μας μην περιμένεις να σχολιάσω. Απλά να ξέρεις ότι θέλουμε να κερδίζουμε κάθε παιχνίδι μέχρι τέλους ακόμα και τώρα που ανεβήκαμε.
Ίσως με εσάς βρήκαμε ένα κίνητρο παραπάνω!!!!!
Mitsaras7
QUOTE(gavronick @ May 2 2010, 01:07 ) *
Καταρχήν είμαι το 14. Ο "γέρος" όπως με αποκάλεσε το δικό σας 15 φαντάζομαι "χαριτολογώντας".
Όλη η ομάδα έπαιξε χθές και μόνο ένας 93άρης μπήκε πρώτη φορά στο τέλος. Επιλογές του προπονητή μας μην περιμένεις να σχολιάσω. Απλά να ξέρεις ότι θέλουμε να κερδίζουμε κάθε παιχνίδι μέχρι τέλους ακόμα και τώρα που ανεβήκαμε.
Ίσως με εσάς βρήκαμε ένα κίνητρο παραπάνω!!!!!

Δε καταλαβα γιατι βρηκατε κινιτρο με μας και πως το εννοεις αυτο και καλα κανετε που θελετε να κερδιζετε τα παιχνιδια και επισης καλα κανεις προσωπικα που δε σχολιαζεις κατι δημοσια,νομιζω ομως νοερα ολοι καταλαβαινουμε αυτο που σου πα γιατι ειδα 3 παιδια να σηκωνονται στο 1.40' που δν εν ειχαν ξαναπαιξει.Τελοσπαντων η πραγματικοτητα με μας ειναι οτι τουλαχιστον 11 παιδια μοιραστηκαν το χρονο κ ο 12ος μπηκε 1.30 στο τελος,+σαυτα οτι ενας ψηλος 94αρης και ο 1ος ηταν 93αρης που εβγαλε ολο το ματς,κ ισως παρολα αυτα αν δν ειχαμε 5 στις 555 βολες να καναμε κατι καλο,καλη συνεχεια κ καλο σχεδιασμο για του χρονου παιδες,να μη το κανετε ανσασερ...
υ.γ.Φυσικα και σε αποκαλεσε γερο χαριτολογοντας το 15 γιατι εκτος οτι χαβαλεδιαζει με ολους,ισως ναναι μεγαλυτερος κ απο σενα
gavronick
Θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές αυτής της φετινής πορείας, καθώς μετά τη σημερινή μας νίκη εξασφαλίστηκε η άνοδος αλλά και η 1η θέση του ομίλου.

24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5/5/2010)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΔΙΟΝΥΣΟΣ 52 - 44 (ΗΜ. 27 - 28)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αντωνιάδης - Τρίγκας.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16 - 18, 11 - 10, 15 - 5, 10 - 11.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μυσθιλόγλου): Γιουβανέλλης 5(1), Αλωναρίτης, Σουρβάνος 2, Φουρτούνης 15(1), Σταυρίδης, Τσούτης 12(2), Γιουρούκης 2, Μοσχίδης, Κοπετινάς 8, Στεφανής 2, Τασάκος, Καλύβας 6(2).
ΔΙΟΝΥΣΟΣ (Βασιλακάκος): Μαρκάτος 12(4), Γκιζέλης 3(1), Θεοχάρης 7, Κοσμαδάκης 15(2), Μπάσης, Ταβουλάρης 2, Καντιάνης 3, Μπογιατζής 2.
Aias

Δικαιωματικά η Φιλοθέη κέρδισε το εισιτήριο για την Γ΄ΕΣΚΑ. Είχε την καλύτερη ομάδα και θέλω να δώσω τα συγχαρητήρια

μου. Το άξιζε πέρα για πέρα. Όσον αφορά το παιχνίδι εχτές, πιστεύω ότι κάναμε μια καλή εμφάνιση απέναντι στην 1η ομάδα

και κοντράραμε το παιχνίδι. Έχουμε ένα παιχνίδι την άλλη εβδομάδα και μετά θα ξεκινήσει ο σχεδιασμός για την επόμενη

σεζόν με στόχο η ομάδα ν' ανέβει.

Υ.Γ. Καλή πορεία στη Φιλοθέη για την καινούρια σεζόν.
parag
QUOTE(Aias @ May 6 2010, 11:45 ) *
Δικαιωματικά η Φιλοθέη κέρδισε το εισιτήριο για την Γ΄ΕΣΚΑ. Είχε την καλύτερη ομάδα και θέλω να δώσω τα συγχαρητήρια

μου. Το άξιζε πέρα για πέρα. Όσον αφορά το παιχνίδι εχτές, πιστεύω ότι κάναμε μια καλή εμφάνιση απέναντι στην 1η ομάδα

και κοντράραμε το παιχνίδι. Έχουμε ένα παιχνίδι την άλλη εβδομάδα και μετά θα ξεκινήσει ο σχεδιασμός για την επόμενη

σεζόν με στόχο η ομάδα ν' ανέβει.

Υ.Γ. Καλή πορεία στη Φιλοθέη για την καινούρια σεζόν.

Παιδια καλημερα, μπορειτε να δωσετε πληροφοριεσ για τησ ομαδεσ του ομιλου σασ (τον 1 και τον 4) που θα παιξουνε με τουσ αντιστιχουσ του αλλου ομιλου για να κανουμε συγκρισεισ....
calderon
[quote name='Mitsaras7' date='Mar 18 2010, 19:58 ' post='393670']
Με συγχωρειτε αλλα με διαφορα καλυτερη ομαδα της κατηγοριας ο Κουρος με 6 ηττες,που δηλαδη χανει 1 στα 3 ματς που δινει,δεν υπαρχει...Οσο για τη τυχη,ειχε απλετη στο ματς με τη ΜΕΝ στο Ιλιον,δε μπορει να υπαρχει και παντα...Να δουμε παντως στις ποσες...ηττες(...!!!)και οχι νικες θα κριθει η ανοδος για τις 3 ομαδες...Προσωπικα το οριο πιστευω πως ειναι οι 6-7...Για ηττες μιλαμε παντα

ΚΟΥΡΟΣ- ΠΙΚΕΡΜΙ 73 - 57

Τωρα τι εχεις να πεις για τις καλυτερες ομαδες της κατηγοριας????? Ο Κουρος εμεινε στις 6 ηττες και αυτες ηταν χαζες....μεσα - εξω απο φιλοθεη εχασε στον ποντο στην τελευταια φαση των παιχνιδιων...Στις ηττες με λυκοβρυση, Αγ.Νικολα ειχε κατεβει χωρις 3 βασικους....Αρα τα συμπερσματα βγαλτε τα μονοι σας...Σας περιμενουμε ολους στην φιεστα για να γιορτασουμε την ανοδο!!!!
Mitsaras7
ΚΟΥΡΟΣ- ΠΙΚΕΡΜΙ 73 - 57

Τωρα τι εχεις να πεις για τις καλυτερες ομαδες της κατηγοριας????? Ο Κουρος εμεινε στις 6 ηττες και αυτες ηταν χαζες....μεσα - εξω απο φιλοθεη εχασε στον ποντο στην τελευταια φαση των παιχνιδιων...Στις ηττες με λυκοβρυση, Αγ.Νικολα ειχε κατεβει χωρις 3 βασικους....Αρα τα συμπερσματα βγαλτε τα μονοι σας...Σας περιμενουμε ολους στην φιεστα για να γιορτασουμε την ανοδο!!!!
[/quote]
Αγορινα μου αυτο το ποστ που ξεθαψες ειχε γραφτει πριν 2-3 μηνες,κ τοτε οντως ετσι ηταν τα πραγματα,τωρα με το καλο σερι που κανατε φυσικα κ αξιζατε την ανοδο,ειναι ομως αστειο επιοικως να αναφερεσαι σε 3 απουσιες απτη 12αδα σε ενα παιχνιδι οταν η δικη μου ομαδα-γιατι για αυτη γνωριζω μονο να πω- απτο 1ο εως το 24ο ματς εχει αλλαξει για διαφορους λογους τα 8/12 της και λιγα λεω και ακομα 4 προπονητες(τους 3 οταν ειμασταν στη πρωτη 3αδα)...Τα συμπερασματα επισης βγαλτε τα μονοι σας.
Mitsaras7
Γλυκα Νερα-ΜΕΝ 1 στο +25 περιπου
calderon
QUOTE(Mitsaras7 @ May 7 2010, 00:02 ) *
ΚΟΥΡΟΣ- ΠΙΚΕΡΜΙ 73 - 57

Τωρα τι εχεις να πεις για τις καλυτερες ομαδες της κατηγοριας????? Ο Κουρος εμεινε στις 6 ηττες και αυτες ηταν χαζες....μεσα - εξω απο φιλοθεη εχασε στον ποντο στην τελευταια φαση των παιχνιδιων...Στις ηττες με λυκοβρυση, Αγ.Νικολα ειχε κατεβει χωρις 3 βασικους....Αρα τα συμπερσματα βγαλτε τα μονοι σας...Σας περιμενουμε ολους στην φιεστα για να γιορτασουμε την ανοδο!!!!

Αγορινα μου αυτο το ποστ που ξεθαψες ειχε γραφτει πριν 2-3 μηνες,κ τοτε οντως ετσι ηταν τα πραγματα,τωρα με το καλο σερι που κανατε φυσικα κ αξιζατε την ανοδο,ειναι ομως αστειο επιοικως να αναφερεσαι σε 3 απουσιες απτη 12αδα σε ενα παιχνιδι οταν η δικη μου ομαδα-γιατι για αυτη γνωριζω μονο να πω- απτο 1ο εως το 24ο ματς εχει αλλαξει για διαφορους λογους τα 8/12 της και λιγα λεω και ακομα 4 προπονητες(τους 3 οταν ειμασταν στη πρωτη 3αδα)...Τα συμπερασματα επισης βγαλτε τα μονοι σας.


Απλα το ξεθαψα για να σας θυμισω οτι αυτα που λεω δεν ειναι λοογια του αερα και το απεδειξαν οι παιχτες μεσα στο γηπεδο..!!!
axe
QUOTE(Aias @ May 6 2010, 11:45 ) *
Δικαιωματικά η Φιλοθέη κέρδισε το εισιτήριο για την Γ΄ΕΣΚΑ. Είχε την καλύτερη ομάδα και θέλω να δώσω τα συγχαρητήρια

μου. Το άξιζε πέρα για πέρα. Όσον αφορά το παιχνίδι εχτές, πιστεύω ότι κάναμε μια καλή εμφάνιση απέναντι στην 1η ομάδα

και κοντράραμε το παιχνίδι. Έχουμε ένα παιχνίδι την άλλη εβδομάδα και μετά θα ξεκινήσει ο σχεδιασμός για την επόμενη

σεζόν με στόχο η ομάδα ν' ανέβει.

Υ.Γ. Καλή πορεία στη Φιλοθέη για την καινούρια σεζόν.


φίλε Aias σε ευχαριστούμε...
βλέποντας σας, για ακόμα μια φορά, πιστεύω ότι αξίζατε κάτι καλύτερο.
ελπίζω του χρόνου να είστε σε μια από τις προνομιούχες θέσεις για άνοδο.

Γ' ΞΑΝΑ!!!!
πίστευα από πέρυσι ότι η ομάδα δεν έπρεπε να είχε πέσει.
είμαστε μια μέτρια ομάδα, που όμως παίζουμε μαζί τα τελευταία 6 χρόνια, με μικρές προσθήκες και αποχωρήσεις και έχουμε χτίσει έναν α' χαρακτήρα σαν ομάδα και μια πολύ καλή παρέα. Η νέα σεζόν ελπίζω να μας βρει πάλι όλους εκεί να γουστάρουμε με το μπασκετάκι που παίζουμε και να προσπαθούμε να το διασκεδάζουμε σαν μια καλή παρέα.
εύχομαι τέλος οι επικείμενες αποχωρήσεις να το ξανασκεφτούν πριν πάρουν την τελική τους απόφαση (gavronick εσύ ξέρω ότι όποια και εάν είναι η απόφαση δεν θα αφήσεις την παρέα...)

για την κατηγορία δυο λόγια...
πιστεύω ότι η καλύτερη ομάδα που αντιμετωπίσαμε φέτος ήταν ο ΚΟΥΡΟΣ. αξίζουν την άνοδο και με ένα/δυο προσθήκες στις θέσεις 1 και 5 θα έχουν μια καλή πορεία στην Γ'.
στο ίδιο επίπεδο πιστεύω ότι είναι και η ΠΑΛΛΗΝΗ. μου αρέσει αρκετά σαν ομάδα, βασίζεται σε μικρούς και πάνω απ' όλα είναι καλά παιδιά.
το ΠΑΚ έχει από τις καλύτερες περιφέρειες και όπως είχα πει και σε παλιότερο post το no7 έχει το καλύτερο jump shoot της κατηγορίας. μια μικρή ενίσχυση στους ψιλούς θα την χρειαστεί.
ο ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ επίσης είναι ομάδα που εάν έκανε έναν καλύτερο 1ο γύρο θα είχε άλλη τύχη.
όσο για τη ΜΕΝ, πιστεύω ότι με όσα είπε ο φίλος Mitsaras7 για τις αλλαγές, συν το γεγονός ότι έχασαν έναν φίλο στα μέσα της σεζόν (το θεωρώ το πιο σημαντικό απ' όλα) τους επηρέασε και είναι σίγουρο ότι θα είχαν καλύτερη πορεία.

τέλος θα ήθελα να πω κάτι για τα ματς που έρχονται με ΠΑΚ και ΠΑΛΛΗΝΗ.
δυστυχώς στις τελευταίες αγωνιστικές θα παίξουμε κατά κάποιον τρόπο ρόλο "ρυθμιστή".
και λέω δυστυχώς γιατί εμείς παίζουμε πλέον χωρίς κίνητρο δυο αγώνες τους οποίους οι αντίπαλοι μεν θέλουν να νικήσουν και εμείς δε να τους χαρούμε. γι αυτό δικαιολογήστε οποιαδήποτε εμφάνισή μας, μιας και σας διαβεβαιώνω ότι δεν υπάρχει ίχνος σκοπιμότητας.
Mitsaras7
QUOTE(axe @ May 8 2010, 19:40 ) *
όσο για τη ΜΕΝ, πιστεύω ότι με όσα είπε ο φίλος Mitsaras7 για τις αλλαγές, συν το γεγονός ότι έχασαν έναν φίλο στα μέσα της σεζόν (το θεωρώ το πιο σημαντικό απ' όλα) τους επηρέασε και είναι σίγουρο ότι θα είχαν καλύτερη πορεία.

Κ αν ηταν μονο αυτη η απωλεια...Απτην ομαδα που αρχισε προετοιμασια αυτη τη στιγμη εχουν αλλαξει 4 προπονητες,οπως ειπα οι 3 οταν η ομαδα ηταν 2-3η,λειπουν τουλαχιστον 5-6 παιχτες που για διαφορους λογους δν υπαρχουν πια ειτε οριστικα ειτε μονιμα.Παιχτες βασικοι.Χωρις να υπολογισω σαυτους παιδια που ηρθαν καποια στιγμη,τους βαλαμε στην ομαδα αλλα δε βοηθησαν σχεδον καθολου.Μιλαμε για αλλους 3-4 απο κει....Βγατε λοιπον μια σουμα κ θα καταλαβετε οταν σας ελεγα για απουσιες που υπερβαινουν την 10αδα....Απο κει κ περα,με προσθηκες παιδιων χωρις ομαδα κ δελτιο τα τελευταια χρονια συν παιδια απτο παιδικο(!!!)ουτε καν εφηβοι,προσπαθησαμε να κανουμε κατι καλο ομως καποια στιγμη ξεφουσκωσαν παιχτες που τραβηξαν ολο το κουπι,απλα.Καλη συνεχεια κ μη σας νιαζει καθολου για τα επομενα ματς,δε πιστευω καποιος να πει κατι μεμπτο...2 ματσακια μειναν ακομα κ το σημαντικο ειναι να κυλησουν χωρις τραυματισμους κ νευρα,που για το τελευταιο πιστευω ειμαστε αξιοι συγχαρητηριων ολοι μιας κ σε κανεναν αγωνα δε σημειωθηκε το παραμικρο απο οσο γνωριζω,πραγμα σπανιο κ αξιοσημειωτο για αυτες τις κατηγοριες γενικα!Καλο βραδυ και καλη δυναμη
top_thanos_90
χαλανδρι - φιλοθεη 1
gavronick
25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12/5/2010)
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΦΙΛΟΘΕΗ 56 - 49 (ΗΜ. 23 - 24)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πολυχρόνης - Φαλούκα.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11 - 9, 12 - 15, 18 - 15, 15 - 10.
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Ράπτης): Καρατζάς 10(1), Ντουλές 24(4), Παπαδόπουλος Ι., Παπαδόπουλος Σ., Ζωγόπουλος 12(2), Γιαννόπουλος, Καλαματιανός 5, Σκουφάς 5.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μυσθιλόγλου): Ζαχαριάδης-Μυλόπουλος, Αλωναρίτης 6(2), Σουρβάνος 12(1), Φουρτούνης 4, Μπενβενίστε 7(1), Τσούτης 5, Γιουρούκης, Μοσχίδης, Κοπετινάς 6, Λαλαούνης, Τασάκος 1, Καλύβας 8.
calderon
QUOTE(gavronick @ May 13 2010, 01:16 ) *
25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12/5/2010)
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΦΙΛΟΘΕΗ 56 - 49 (ΗΜ. 23 - 24)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πολυχρόνης - Φαλούκα.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11 - 9, 12 - 15, 18 - 15, 15 - 10.
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Ράπτης): Καρατζάς 10(1), Ντουλές 24(4), Παπαδόπουλος Ι., Παπαδόπουλος Σ., Ζωγόπουλος 12(2), Γιαννόπουλος, Καλαματιανός 5, Σκουφάς 5.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μυσθιλόγλου): Ζαχαριάδης-Μυλόπουλος, Αλωναρίτης 6(2), Σουρβάνος 12(1), Φουρτούνης 4, Μπενβενίστε 7(1), Τσούτης 5, Γιουρούκης, Μοσχίδης, Κοπετινάς 6, Λαλαούνης, Τασάκος 1, Καλύβας 8.

Με αλλαγες η ομαδα της φιλοθεης σε αυτο το παιχνιδι απ'οτι φαινεται...Θελουμε να πιστεουμαι οτι δεν ηταν σκοπιμο αυτο ...!!!!! Και συγχαρητηρια για την ανοδο!!
Aias

ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 64 - 47 (ΗΜ. 32-19)

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, τελειώσαμε τη σεζόν με μια νίκη παίζοντας κατά διαστήματα καλό μπάσκετ.

Μπήκαμε απο την αρχή δυνατά και πήραμε μια διαφορά ασφαλείας την οποία κρατήσαμε μέχρι το τέλος. Συγχαρητήρια

σε όλους και μιας και την επόμενη εβδομάδα δεν έχουμε παιχνίδι (παίζουμε με Γραμματικό το οποίο αποσύρθηκε), θα

ξεκινήσουμε τον προγραμματισμό για την καινούρια σεζόν με στόχο η ομάδα ν' ανέβει. Με το υλικό αυτό και κάποιες

προσθήκες πιστεύω ότι θα πάμε καλά. Να ευχηθώ καλό καλοκαίρι σε όλους τους παίκτες των ομάδων και καλή αντάμωση

στη νέα σεζόν προπάντων χωρίς τραυματισμούς.

Υ.Γ.Καλή συνέχεια στα Γλυκά Νερά για τα οποία πρέπει να πώ ότι είναι καλή ομάδα και πάλευε όλα τα παιχνίδια μέχρι το τέλος.
calderon
ΚΡΥΟΝΕΡΙ - ΚΟΥΡΟΣ 50 - 76

Και την παρασκευη γιορτη...!!!!!!!!
gavronick
QUOTE(calderon @ May 13 2010, 19:31 ) *
Με αλλαγες η ομαδα της φιλοθεης σε αυτο το παιχνιδι απ'οτι φαινεται...Θελουμε να πιστεουμαι οτι δεν ηταν σκοπιμο αυτο ...!!!!! Και συγχαρητηρια για την ανοδο!!


Ευχαριστούμε και ανταποδίδουμε τα συγχαρητήρια για την άνοδο!!!!
Καλά θα κανετε να πιστεύετε ότι δεν θέλαμε να χάσουμε στο ΠΑΚ........όταν ήδη είχαμε χάσει και στην έδρα μας.........
Όσο για τις αλλαγές στην 12άδα ήταν 3: φαντάρος, τραυματίας και απροπόνητος.
Επίσης το παιχνίδι ήταν αδιάφορο και για το ΠΑΚ καθώς ότι και να γίνει θα είναι 4ο και θα δώσει μπαράζ.
Ελπίζω να σε κάλυψα!!!!!!!!
axe
QUOTE(gavronick @ May 18 2010, 01:13 ) *
Ευχαριστούμε και ανταποδίδουμε τα συγχαρητήρια για την άνοδο!!!!
Καλά θα κανετε να πιστεύετε ότι δεν θέλαμε να χάσουμε στο ΠΑΚ........όταν ήδη είχαμε χάσει και στην έδρα μας.........
Όσο για τις αλλαγές στην 12άδα ήταν 3: φαντάρος, τραυματίας και απροπόνητος.
Επίσης το παιχνίδι ήταν αδιάφορο και για το ΠΑΚ καθώς ότι και να γίνει θα είναι 4ο και θα δώσει μπαράζ.
Ελπίζω να σε κάλυψα!!!!!!!!


Nick..., γιατι...γιατί δεν λες ολοκληρη την αληθεια... ph34r.gif

υπηρξε συμφωνία ΠΑΚ/ΦΙΛΟΘΕΗΣ να νικήσει το ΠΑΚ ώστε από 4ο που ήταν, να κατακτήσει πλέον την 4η θέση γιατί εάν έχανε κινδύνευε να βγει 4ο...
ugly8.gif
επίσης θα σας αποκαλύψω ότι αύριο το παιχνίδι ΦΙΛΟΘΕΗ-ΠΑΛΛΗΝΗ θα λήξει 103-101 στην παράταση (να το παίξετε στοίχημα), και φυσικά η έκπληξη θα γίνει στο ΚΟΥΡΟΣ-ΚΗΦΙΣΙΑ όπου θα έρθει 2πλο (αποκλειστική πληροφορία) και πάμε για 3πλή ισοβαθμία στην 2η θέση όπου επωφελείται...

επιτέλους ας σοβαρευτούμε
επειδή παίζω χρόνια σε αυτές τις κατηγορίες και ήξερα τι πρόκειται να ειπωθεί, γι αυτό προσπάθησα να το προλάβω σε προηγούμενο post, αλλά μερικοι ("φίλε" calderon) καλοθελητές προσπαθούν να δημιουργήσουν θέμα απ'το πουθενά.
οπότε φίλε mitsaras7 πάρε πίσω αυτό που είχες πει "Καλη συνεχεια κ μη σας νιαζει καθολου για τα επομενα ματς,δε πιστευω καποιος να πει κατι μεμπτο" γιατί θα τσακωθούμε... biggrin.gif

τεσπα, μακάρι να πάνε όλα όπως τα έχουμε υπολογίσει και να ανέβει το ΠΑΚ που με μεγάλη μας "χαρα" βοηθήσαμε.
Mitsaras7
QUOTE(axe @ May 18 2010, 13:21 ) *
Nick..., γιατι...γιατί δεν λες ολοκληρη την αληθεια... ph34r.gif

υπηρξε συμφωνία ΠΑΚ/ΦΙΛΟΘΕΗΣ να νικήσει το ΠΑΚ ώστε από 4ο που ήταν, να κατακτήσει πλέον την 4η θέση γιατί εάν έχανε κινδύνευε να βγει 4ο...
ugly8.gif
επίσης θα σας αποκαλύψω ότι αύριο το παιχνίδι ΦΙΛΟΘΕΗ-ΠΑΛΛΗΝΗ θα λήξει 103-101 στην παράταση (να το παίξετε στοίχημα), και φυσικά η έκπληξη θα γίνει στο ΚΟΥΡΟΣ-ΚΗΦΙΣΙΑ όπου θα έρθει 2πλο (αποκλειστική πληροφορία) και πάμε για 3πλή ισοβαθμία στην 2η θέση όπου επωφελείται...

επιτέλους ας σοβαρευτούμε
επειδή παίζω χρόνια σε αυτές τις κατηγορίες και ήξερα τι πρόκειται να ειπωθεί, γι αυτό προσπάθησα να το προλάβω σε προηγούμενο post, αλλά μερικοι ("φίλε" calderon) καλοθελητές προσπαθούν να δημιουργήσουν θέμα απ'το πουθενά.
οπότε φίλε mitsaras7 πάρε πίσω αυτό που είχες πει "Καλη συνεχεια κ μη σας νιαζει καθολου για τα επομενα ματς,δε πιστευω καποιος να πει κατι μεμπτο" γιατί θα τσακωθούμε... biggrin.gif

τεσπα, μακάρι να πάνε όλα όπως τα έχουμε υπολογίσει και να ανέβει το ΠΑΚ που με μεγάλη μας "χαρα" βοηθήσαμε.

Ο καθενας ειναι υπευθηνος γιαυτα που λεει,κ επισης ευκολα μπορει να εκτεθει,ο νοων νοητω....Το να παθιαζεσαι κ να φανατιζεσαι με την ομαδα σου δν ειναι κακο,αλλα το να βλεπεις παντου εχθρους ειναι λιγο ακυρο μιας κ κανεις εδω δεν εχει χρηματικο η' αλλο συμφερον απτα σχολια κ τις αγωνιστικες επιδοσεις μας...Καλα κανεις που το περνεις στον χαβαλε ολο αυτο,-στη θεση σου θα ειρωνευομουνα καργα-!!!
calderon
Εννοειται πως δεν ηθελα να δημιουργησω κανενα θεμα...απλα αναφερα το γεγονος τιποτα περισσοτερο!!! Αποδειξατε ολη την χρονια ποιοι ειστε δεν υπηηρχε περιπτωση να το χαλασετε τωρα!!Καλη επιτυχια του χρονου!!
odysseas 1998
Συγχαρητήρια από Οδυσσέα Γαλατσίου στις ομάδες που ανέβηκαν(και στις υπόλοιπες βέβαια) και κυρίως στην γειτονική Φιλοθέη όπου παίζουν και 2 παλιοί μας γνωστοί,καλοί αθλητές και καλά παιδιά!Καλή αντάμωση!
gavronick
26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19/5/2010)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 57 - 58 (ΗΜ. 34 - 31)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαναστασίου - Δημητριάδης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18 - 17, 16 - 14, 13 - 15, 10 - 12.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μυσθιλόγλου): Ζαχαριάδης-Μυλόπουλος, Αλωναρίτης 5(1), Σουρβάνος 2, Σωτηρόπουλος 14, Σταυρίδης, Τσούτης 5, Γιουρούκης, Μοσχίδης 6, Κοπετινάς 12, Λαλαούνης, Τασάκος 10(2), Καλύβας 3(1).
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ (Γκόγκος): Κωλέττης 17(1), Χρυσικόπουλος 15(2), Γκίκας 4, Παπαχρήστος 2, Γεωργαντάς 4(1), Κατραντζής 13, Λιονάκης 3(1).
gavronick
QUOTE(gavronick @ May 20 2010, 02:24 ) *
26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19/5/2010)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 57 - 58 (ΗΜ. 34 - 31)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαναστασίου - Δημητριάδης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18 - 17, 16 - 14, 13 - 15, 10 - 12.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μυσθιλόγλου): Ζαχαριάδης-Μυλόπουλος, Αλωναρίτης 5(1), Σουρβάνος 2, Σωτηρόπουλος 14, Σταυρίδης, Τσούτης 8(1), Γιουρούκης, Μοσχίδης 6, Κοπετινάς 12, Λαλαούνης, Τασάκος 10(2), Καλύβας.
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ (Γκόγκος): Κωλέττης 17(1), Χρυσικόπουλος 15(2), Γκίκας 4, Παπαχρήστος 2, Γεωργαντάς 4(1), Κατραντζής 13, Λιονάκης 3(1).


Απαραίτητη διόρθωση...............πάλι σε εσένα το λάθος???
axe
QUOTE(odysseas 1998 @ May 19 2010, 21:49 ) *
Συγχαρητήρια από Οδυσσέα Γαλατσίου στις ομάδες που ανέβηκαν(και στις υπόλοιπες βέβαια) και κυρίως στην γειτονική Φιλοθέη όπου παίζουν και 2 παλιοί μας γνωστοί,καλοί αθλητές και καλά παιδιά!Καλή αντάμωση!


thanx φιλε και σε εσας οτι καλυτερο


QUOTE(calderon @ May 19 2010, 16:30 ) *
Εννοειται πως δεν ηθελα να δημιουργησω κανενα θεμα...απλα αναφερα το γεγονος τιποτα περισσοτερο!!! Αποδειξατε ολη την χρονια ποιοι ειστε δεν υπηηρχε περιπτωση να το χαλασετε τωρα!!Καλη επιτυχια του χρονου!!


ειναι αστειο να ασχολουμαστε με τετοια ΜΙΚΡΑ πραγματα, και εγω ως τετοιο το εξελαβα... αστειο.
οταν μαλιστα στο μπασκετ αρκει μια στιγμη να φερει τα πανω-κατω, να νικησεις, να χασεις..., να τραυματιστεις... δεν αξιζει τον κοπο να αναλωνομαστε σε οτιδηποτε αλλο εκτος της ιδιας της αγαπης που εχουμε ολοι για το αθλημα

sorry για την φιλοσοφια...

ΥΓ: Κωνσταντινε, ξερω οτι διαβαζεις και γι αυτο σου ξαναλεω, και απο εδω μεσα, οτι πραγματικα δεν ευθυνεσε για οτι εγινε, μπορουσε να ειναι οποιοσδηποτε στη θεση σου. το ποιο σωστο το ειπε ο coach της ΠΑΛΛΗΝΗΣ - σε ελευθερη μεταφραση - εαν δεν σεβεσε το παιχνιδι και δεν αντιμετωπιζεις με σοβαροτητα την καθε φαση, δεν θα σε σεβαστει και αυτο... ποσο μαλλον εγω που υποτιθεται ειμαι και "εμπειρος"



Mitsaras7
Λυκοβρυση-ΜΕΝ Ιλιου 2 στο +10...
Η χρονια εκλεισε με νικη κι οχι οπως θα θελαμε,δηλαδη με ανοδο.Επιτελους βγηκε στο γηπεδο μερος της φιλοσοφιας που προσπαθει να περασει ο νεος κοουτς και για τη νεα σεζον.Τα τελευταια αποτελεσματα ηρθαν φυσιολογικα καθως εφαρμοστηκε οπως καταλαβα το πλανο της νεας σεζον,δηλαδη να παιζουν 2 εφηβοι 40 λεπτα.Χαρακτηριστικο ειναι οτι σε αρκετα ματς ειχαμε κ 3 παιδο-εφηβους μεσα οπως και σημερα που κατεβηκαν 5 αντρες κ 7 παιδο-εφηβοι.
Κανοντας εναν απολογισμο της σεζον για μας,η ομαδα το καλοκαιρι που ξεκινησε πηγαινε οσο εγωηστικο κι αν ακουγεται για το απολυτο 26-0...Ερχονται τα πρωτα φιλικα,ερχεται κ το ματς κυπελλου κ μαθαινουμε πως φευγει αστυνομικος στην επαρχεια ισως ο καλυτερος παιχτης μας ως τοτε-φετος θα κατεβει κανονικα πλεον-...Συμβιβαζομαστε,βρισκουμε λυσεις εκ των εσω κ συνεχιζουμε.Στην 4η αγωνιστικη ο πρωτος σκορερ μας κ καλυτερος πλεον τοτε παιχτης μας,φευγει φανταρος και συγχρονως φευγει χωρις λογο κ αιτια ο τοτε κοουτς κ ενω ειμασταν στο 4-1 νικες...Συμβιβαζομαστε,βρισκουμε λυσεις εκ των εσω κ συνεχιζουμε.Φτανει 10η αγωνιστικη κ μετα τα Χριστουγεννα μαθαινουμε το γεγονος που μας εχει συγκλονισει ως σημερα,οπως κ πολλους απο σας,ο χαμος του συμπαιχτη μας κ ανθρωπου πανω απολα-αλλα μπασκετικα,του 1ου σκορερ κ καλυτερου παιχτη μας μετα κ την 2η εκεινη απωλεια...Συμβιβαζομαστε,βρισκουμε κ παλι λυσεις εκ των εσω κ συνεχιζουμε.Απο την 10η ως και την 14η αγωνιστικη ψαχνουμε την ταυτοτητα μας σαν ομαδα,παιχτες ερχονται κ φευγουν,4 ψηλοι μας εχουν ηδη αποχαιρετησει για διαφορους λογους κ αρχιζουμε τα σκαμπανεβασματα.15η αγωνιστικη ειμαστε στο 12-3 κ κατα συνεπεια στις πρωτες θεσεις ως τοτε..Η ομαδα εχει μεινει με 3 ψηλους,ο ενας παθαινει διαστρεμμα κι απο τοτε σχεδον ποτε δεν επεστρεψε-ΚΩΣΤΑΡΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΣΕ ΣΤΙΡΙΖΩΩΩ...χαχα-και ο 2ος,τελει χρεη προπονητη καθως κ ο 2ος κοουτς πριν το ματς με τη Κηφισια την 16η αγ. φευγει χωρις λογο κι αιτια επισης,κ το σημαντικοτερο το μαθαινουμε στο ζεσταμα του αγωνα,οτι 1ον δν εχουμε προπονητη,2ον οτι θα μας κοουτσαρει ενας ως τοτε συμπαιχτης,κ 3ον χανουμε κ 2ο ψηλο αφου ειναι αδυνατο και να κοουτσαρεις κ να παιζεις.Εκεινο το παιχνιδι το χασαμε κ πιστευω απο τοτε αρχισε η κατρακυλα,απτην 16η ως την 26η αγ. εχουμε απολογισμο 4 νικες-6 ηττες και το πουλακι πεταξε.Σημειωτεων οτι ο κοουτς που υπαρχει -εστω- ως σημερα ηρθε την 22η αγ. κ στο τελος προσπαθησαμε εκ νεου να αλλαξουμε οσο γινοταν τροπο παιχνιδιου καθως σταματησαν 2 εμπειρα παιδια που επαιζαν ως τοτε-περνοντας την θεση τους οι παιδες μας- ομως λιγο αυτο,λιγο η αιτια με τους μικρους που ανεφερα παραπανω εφεραν κι αλλες ηττες αναποφευκτες.

υ.γ Με συγχωρειτε παρα πολυ για το αρθρο ολοκληρο που ποσταρα ομως νομιζω πως αυτοι ειναι σημαντικοι λογοι για την πορια μας,κ μετα απαυτο νομιζω θα με καταλαβετε που γελουσα οταν ο φιλος απτον Κουρο μου μιλουσε για 2 απουσιες σε 2-3 παιχνιδια...Ο στοχος για του χρονου ειναι σιγουρα η ανοδος στην 3η μολις χρονια ζωης της ομαδας.Αυτο ειμαι σιγουρος πως θα επιτευχ8ει με τον τροπο που θα αρχισει να λειτουργει η ομαδα κ με τον τροπο που δουλευουμε στο γηπεδο πλεον.Καληνυχτα σας και καλο καλοκαιρι να χετε αν δε χρειαστει να ξαναποσταρω...
gavronick
QUOTE(axe @ May 20 2010, 16:58 ) *
ειναι αστειο να ασχολουμαστε με τετοια ΜΙΚΡΑ πραγματα, και εγω ως τετοιο το εξελαβα... αστειο.
οταν μαλιστα στο μπασκετ αρκει μια στιγμη να φερει τα πανω-κατω, να νικησεις, να χασεις..., να τραυματιστεις... δεν αξιζει τον κοπο να αναλωνομαστε σε οτιδηποτε αλλο εκτος της ιδιας της αγαπης που εχουμε ολοι για το αθλημα

sorry για την φιλοσοφια...

ΥΓ: Κωνσταντινε, ξερω οτι διαβαζεις και γι αυτο σου ξαναλεω, και απο εδω μεσα, οτι πραγματικα δεν ευθυνεσε για οτι εγινε, μπορουσε να ειναι οποιοσδηποτε στη θεση σου. το ποιο σωστο το ειπε ο coach της ΠΑΛΛΗΝΗΣ - σε ελευθερη μεταφραση - εαν δεν σεβεσε το παιχνιδι και δεν αντιμετωπιζεις με σοβαροτητα την καθε φαση, δεν θα σε σεβαστει και αυτο... ποσο μαλλον εγω που υποτιθεται ειμαι και "εμπειρος"


Είναι κρίμα ρε φίλε στο τέλος της χρονιάς να χτυπάς και πιθανότατα να χάνεις πάλι τον τελικό...................
Πιο κρίμα όμως θα είναι να σε πάρει από κάτω και να μην το παλέψεις.
Και επειδή ξέρω ότι είσαι μαχητής είμαι σίγουρος ότι αυτό δεν θα γίνει από εσένα!!!!!!!!
Καταλαβαίνω πως νοιώθεις γιατί έχω περάσει και εγώ τα ίδια............
Περαστικά και γρήγορα πάλι μαζί μας!!!
tsouroukavina
Σαν ουδετερος παρατηρητης της κατηγοριας θα ηθελα να δωσω συγχαρητηρια σε ολες τις ομαδες που κερδισαν την ανοδο!Τα περισσοτερα συγχαρητηλικια ομως πιστευω πως ανηκουν δικαιωματικα στην ομαδα του κουρου που πραγματικα ηταν μια και δυο κλασεις απο ολες τισ ομαδες του ομιλου.ειναι πραγματικα αδικο και αξιο αναλησης πως η καλυτερη -και με διαφορα μαλιστα- ομαδα τερματησε στην τριτη θεση..τι να πω..μπραβο και παλι σε ολα τα παιδια κ ειμαι σιγουρος πως σε ενα χρονο τα παιδια του κουρου θα δεχονται παλι συγχαρητηρια για την νεα ανετη ανοδο στην Β εσκα!! smiley.gif
Mitsaras7
QUOTE(tsouroukavina @ May 22 2010, 13:27 ) *
Σαν ουδετερος παρατηρητης της κατηγοριας θα ηθελα να δωσω συγχαρητηρια σε ολες τις ομαδες που κερδισαν την ανοδο!Τα περισσοτερα συγχαρητηλικια ομως πιστευω πως ανηκουν δικαιωματικα στην ομαδα του κουρου που πραγματικα ηταν μια και δυο κλασεις απο ολες τισ ομαδες του ομιλου.ειναι πραγματικα αδικο και αξιο αναλησης πως η καλυτερη -και με διαφορα μαλιστα- ομαδα τερματησε στην τριτη θεση..τι να πω..μπραβο και παλι σε ολα τα παιδια κ ειμαι σιγουρος πως σε ενα χρονο τα παιδια του κουρου θα δεχονται παλι συγχαρητηρια για την νεα ανετη ανοδο στην Β εσκα!! smiley.gif

icon_wave.gif smiley.gif smiley.gif Μ'αρεσει που δηλωνεις και ουδετερος παρατηρητης.Θα ξεχασουμε κι αυτα που ξερουμε μ'αυτα που βλεπω γραμμενα.Ολες ομως οι γνωμες δεκτες κ ο καθενας λεει ο.τι θελει κ ειναι οπως ανεφερα ξανα υπευθηνος γιαυτο 68.gif 68.gif 68.gif

icon_drunk.gif icon_drunk.gif μπορει το εικονιδιο να δηλωνει τη πραγματικοτητα πισω απαυτο το ποστ,χαχαχα
υ.γ νασαι καλα που με κανες να ξαναποσταρω,αλλα το κανα χαβαλεδιαζοντας γιατι ειναι αμφιβολη η σχεση σου με το αθλημα
tsouroukavina
[quote name='Mitsaras7' date='May 23 2010, 13:24 ' post='405703']
icon_wave.gif smiley.gif smiley.gif Μ'αρεσει που δηλωνεις και ουδετερος παρατηρητης.Θα ξεχασουμε κι αυτα που ξερουμε μ'αυτα που βλεπω γραμμενα.Ολες ομως οι γνωμες δεκτες κ ο καθενας λεει ο.τι θελει κ ειναι οπως ανεφερα ξανα υπευθηνος γιαυτο 68.gif 68.gif 68.gif

icon_drunk.gif icon_drunk.gif μπορει το εικονιδιο να δηλωνει τη πραγματικοτητα πισω απαυτο το ποστ,χαχαχα
υ.γ νασαι καλα που με κανες να ξαναποσταρω,αλλα το κανα χαβαλεδιαζοντας γιατι ειναι αμφιβολη η σχεση σου με το αθλημα
[/quote

Τι να σε πω τωρα ρε φιλε να 'ουμε..μου το χαλασες..εγω ηθελα να ανοιξω κουβεντα με κανεναν φιλο του κουρου και να μιλαμε για το ποσο σπουδαια χρονια εκανε αυτη η ομαδα και ποσο καλυτερη ειναι απο ολους - το οτι τερματησε τριτη δεν λεει τιποτα,ισως εκαναν συντηρηση δυναμεων-και γενικα γενικα ποσο και ψιλοχοντροκαιγαμαουα ειναι και ετσι φαση και πιασε και δυο με απ' ολα ρε αρχηγε icon_drunk.gif icon_drunk.gif Οχι τιποτα αλλο, αλλα τα πιστευουν κιολα 69.gif Τελος παντων,φιλουμπες απο εμενα μαναρια ατελειωτα μιας και δεν το κοβω να με αφηνουν να ξαναποσταρω rolleyes.gif

ΚΟΥΡΕ ΓΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕUROLEAGUE ΘΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ
Mitsaras7

Τι να σε πω τωρα ρε φιλε να 'ουμε..μου το χαλασες..εγω ηθελα να ανοιξω κουβεντα με κανεναν φιλο του κουρου και να μιλαμε για το ποσο σπουδαια χρονια εκανε αυτη η ομαδα και ποσο καλυτερη ειναι απο ολους - το οτι τερματησε τριτη δεν λεει τιποτα,ισως εκαναν συντηρηση δυναμεων-και γενικα γενικα ποσο και ψιλοχοντροκαιγαμαουα ειναι και ετσι φαση και πιασε και δυο με απ' ολα ρε αρχηγε icon_drunk.gif icon_drunk.gif Οχι τιποτα αλλο, αλλα τα πιστευουν κιολα 69.gif Τελος παντων,φιλουμπες απο εμενα μαναρια ατελειωτα μιας και δεν το κοβω να με αφηνουν να ξαναποσταρω rolleyes.gif

ΚΟΥΡΕ ΓΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕUROLEAGUE ΘΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ
[/quote]
Ειπα κι εγω αδερφε μου,απλα δε γνωριζω απο που προερχεσαι κ νομιζα οτι οντως ησουν απο κουρο μερια
gavronick
ΥΠΕΡΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ (4/6/2010)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 70 - 96 (ΗΜ. 37 - 43)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αργυρούδης - Αθανασόπουλος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19 - 26, 18 - 17, 8 - 27, 25 - 26.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μυσθιλόγλου): Αλωναρίτης, Σουρβάνος 5, Σωτηρόπουλος 11, Σταυρίδης 2, Τσούτης 16(1), Γιουρούκης 2, Μοσχίδης 6, Κοπετινάς 18(2), Τασάκος 10(1), Μπενβενίστε.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Σφύρης): Μοσκόφογλου 8, Μπαρμπερίδης 6, Φιλιππαίος, Αλικανιώτης 5(1), Διαμαντής 19, Νικολούσιος 22(5), Χατζηγεωργίου, Φράγκος, Λαρεντζάκης 17(5), Κανιάς, Παπαϊωάννου 14(2), Γεωργούλης 5.

Τέλος της χρονιάς με γλυκόπικρη γεύση για τη Φιλοθέη, αφού ο βασικός στόχος που ήταν η επιστροφή στη Γ΄επιτεύχθηκε, αλλά η 1η θέση της κατηγορίας χάθηκε από μία πολύ καλή και δουλεμένη ομάδα όπως ήταν ο Διαγόρας. Σίγουρα εάν δεν υπήρχαν οι 4 πενταδάτες απουσίες μας, θα ήταν διαφορετικό το παιχνίδι, όμως με τα "αν" δεν κέρδισε κανείς.
Εύχομαι καλό καλοκαίρι σε όλες τις ομάδες του ομίλου και καλα μπάνια!!!
gavronick
QUOTE(gavronick @ Jun 5 2010, 04:33 ) *
ΥΠΕΡΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ (4/6/2010)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 70 - 96 (ΗΜ. 37 - 43)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αργυρούδης - Αθανασόπουλος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19 - 26, 18 - 17, 8 - 27, 25 - 26.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μυσθιλόγλου): Αλωναρίτης, Σουρβάνος 3, Σωτηρόπουλος 11, Σταυρίδης 4, Τσούτης 16(1), Γιουρούκης 2, Μοσχίδης 6, Κοπετινάς 18(2), Τασάκος 10(1), Μπενβενίστε.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Σφύρης): Μοσκόφογλου 8, Μπαρμπερίδης 6, Φιλιππαίος, Αλικανιώτης 5(1), Διαμαντής 19, Νικολούσιος 22(5), Χατζηγεωργίου, Φράγκος, Λαρεντζάκης 17(5), Κανιάς, Παπαϊωάννου 14(2), Γεωργούλης 5.

Τέλος της χρονιάς με γλυκόπικρη γεύση για τη Φιλοθέη, αφού ο βασικός στόχος που ήταν η επιστροφή στη Γ΄επιτεύχθηκε, αλλά η 1η θέση της κατηγορίας χάθηκε από μία πολύ καλή και δουλεμένη ομάδα όπως ήταν ο Διαγόρας. Σίγουρα εάν δεν υπήρχαν οι 4 πενταδάτες απουσίες μας, θα ήταν διαφορετικό το παιχνίδι, όμως με τα "αν" δεν κέρδισε κανείς.
Εύχομαι καλό καλοκαίρι σε όλες τις ομάδες του ομίλου και καλα μπάνια!!!

Έστω και καθυστερημένα χρωστάω μία διόρθωση στον "μικρό" της ομάδας!!!!!! "Μία φορά έβαλα και εγώ και μου φάγατε τους πόντους"
Έτσι ως ΦΙΛΟΘΕΗ αφήνουμε το topic της Δ' ΕΣΚΑ και απο την επόμενη σεζόν θα τα λέμε σε αυτό της Γ' ΕΣΚΑ.
ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.